Licensed to Naval Academy Aquatics Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/2/2019 11:10 AM
                2019 NAAC Holiday Blast Mini Meet - 11/29/2019                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trago, Noelle E            8 ROCK-MD              1:39.76    1:28.92        
                  41.32     1:28.92 (47.60)                                        
  2 Burch, Freya D             8 SMDA-MD              1:35.66    1:29.68        
                  40.28     1:29.68 (49.40)                                        
  3 Mantzaris, Louisa A        8 CAA-MD               1:49.74    1:30.76        
                  43.26     1:30.76 (47.50)                                        
  4 West, Emily C              8 ROCK-MD              1:42.06    1:32.75        
                  42.34     1:32.75 (50.41)                                        
  5 Workman, Ali S             8 NAAC-MD              1:50.91    1:33.32        
  6 VerMerris, Chloe A         7 NAAC-MD              1:45.03    1:34.72        
                  42.63     1:34.72 (52.09)                                        
  7 Romanczyk, Emily or Emmy   8 NAAC-MD                   NT    1:37.00        
  8 Pingaro, Kyla R            8 CAA-MD                    NT    1:51.66        
  9 Gandel, Emily L            8 CAA-MD                    NT    1:56.72        
                  56.05   1:56.72 (1:00.67)                                        
 10 Britt, Chrissy N           8 SMDA-MD                   NT    2:02.46        
                  58.58   2:02.46 (1:03.88)                                        
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohtani, Haruki             8 CAA-MD               1:27.08    1:18.77        
                  37.75     1:18.77 (41.02)                                        
  2 Wood, Tyler S              8 CBAC-MD              1:24.06    1:18.99        
                  37.15     1:18.99 (41.84)                                        
  3 Ahn, Ryan Y                8 CAA-MD               1:39.88    1:20.12        
  4 Boarman, Matthew R         8 CBAC-MD              1:24.57    1:24.05        
                  40.61     1:24.05 (43.44)                                        
  5 Shirlen, Asher A           8 NAAC-MD              1:46.99    1:24.38        
                  37.69     1:24.38 (46.69)                                        
  6 Martin, Beckett C          8 CAA-MD               1:46.66    1:25.36        
                  40.02     1:25.36 (45.34)                                        
  7 Russell, Kylen M           7 SMDA-MD              1:39.03    1:25.40        
                  40.16     1:25.40 (45.24)                                        
  8 Fernandez, Lukas J         8 CAA-MD                    NT    1:26.02        
  9 Sollars, Grayson D         8 NAAC-MD              1:50.92    1:32.66        
                  42.17     1:32.66 (50.49)                                        
 10 Chen, Boyce                8 CAA-MD               1:38.56    1:32.80        
 11 McNeill, Kenney S          8 ROCK-MD              1:47.61    1:33.03        
                  40.75     1:33.03 (52.28)                                        
 12 Boggs, Kaiden M            8 SMDA-MD                   NT    1:33.32        
                  43.40     1:33.32 (49.92)                                        
 13 Ross, Joey D               7 ROCK-MD                   NT    1:34.91        
                  45.61     1:34.91 (49.30)                                        
 14 Xie, William               8 CAA-MD               1:49.14    1:36.34        
                  47.49     1:36.34 (48.85)                                        
 15 Isaac, Gabriel B           8 CAA-MD               1:47.08    1:43.66        
                  48.32     1:43.66 (55.34)                                        
 16 Sorensen, Charles P        8 CAA-MD                    NT    1:46.38        
                  53.13     1:46.38 (53.25)                                        
 17 Bagrosky, Henry L          7 CAA-MD                    NT    1:49.91        
                  52.35     1:49.91 (57.56)                                        
 18 Nelson, Damian E           7 CAA-MD                    NT    1:51.37        
                  49.50   1:51.37 (1:01.87)                                        
 19 Falk, Finn E               8 NAAC-MD                   NT    1:57.26        
                  54.52   1:57.26 (1:02.74)                                        
 20 Xu, Leo L                  8 CAA-MD                    NT    1:59.20        
                  52.45   1:59.20 (1:06.75)                                        
 -- Rodriguez, Ramon W         8 CAA-MD               2:17.87         NS        
 
Event 3  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Isabelle G         8 NAAC-MD                27.73      24.50        
  2 Mauro, Josie M             8 CAA-MD                    NT      26.19        
                  26.45           26.19 ( )                                        
  3 Mahoney, Katie M           7 NAAC-MD                30.12      26.76        
  4 Burch, Freya D             8 SMDA-MD                27.70      27.29        
  5 Hamilton, Kate M           7 NAAC-MD                28.03      29.18        
  6 Wilson, Penelope F         6 NAAC-MD                   NT      30.20        
                  33.03           30.20 ( )                                        
  7 Pingaro, Kyla R            8 CAA-MD                    NT      30.25        
                  38.29           30.25 ( )                                        
  8 Cooper, Ariana M           8 NAAC-MD                   NT      33.10        
  9 Benjamin, Kennedi P        8 NAAC-MD                34.03      33.72        
 10 Britt, Chrissy N           8 SMDA-MD                45.12      37.03        
 
Event 4  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morrow, Ryan P             8 UN-MD                     NT      24.70        
  2 Russell, Kylen M           7 SMDA-MD                23.99      24.75        
  3 Liscinsky, Sam B           8 NAAC-MD                29.54      26.42        
  4 Sollars, Grayson D         8 NAAC-MD                27.95      26.81        
  5 Wang, Matthew S            8 CAA-MD                 25.89      27.23        
  6 Gendell, Beau C            8 NAAC-MD                27.73      28.25        
  7 Boggs, Kamron M            7 SMDA-MD                   NT      29.37        
  8 Otten, Kellan P            8 CAA-MD                 30.19      29.82        
  9 Brownell, Colin J          8 NAAC-MD                34.22      29.94        
 10 Gendell, Cash D            7 NAAC-MD                30.99      30.87        
 11 Martin, Beckett C          8 CAA-MD                 28.76      31.11        
 12 Sorensen, Charles P        8 CAA-MD                    NT      32.19        
 13 Wan, Jayson J              7 CAA-MD                    NT      43.06        
 14 Lee, Dylan J               6 CAA-MD                    NT      53.82        
 -- Aguirre, Christian R       7 NAAC-MD                   NT         DQ        
 -- Nelson, Damian E           7 CAA-MD                    NT         DQ        
 -- Wathen, Luke M             8 ROCK-MD                   NT         DQ        
 -- Xu, Leo L                  8 CAA-MD                    NT         DQ        
 -- Yang, Miles Z              7 CAA-MD                    NT         DQ        
                  40.77       58.15 (17.38)              DQ ( )                    
 
Event 5  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Neve A              8 CAA-MD                 49.22      50.44        
  2 Ketler, Ellie R            8 CAA-MD                    NT      52.16        
  3 Romanczyk, Emily or Emmy   8 NAAC-MD                   NT      53.54        
  4 Trago, Noelle E            8 ROCK-MD                   NT    1:02.53        
  5 Hartman, Sydney R          8 CAA-MD                    NT    1:12.60        
 -- Barbins, Astrid A          6 ROCK-MD                   NT         DQ        
 -- Martino, Francesca C       7 NAAC-MD                   NT         DQ        
 -- West, Emily C              8 ROCK-MD                   NT         DQ        
 -- Mauro, Josie M             8 CAA-MD                    NT         DQ        
 
Event 6  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohtani, Haruki             8 CAA-MD                 46.02      41.49        
  2 Wood, Tyler S              8 CBAC-MD                48.30      41.93        
  3 Ahn, Ryan Y                8 CAA-MD                 50.22      48.70        
  4 Boarman, Matthew R         8 CBAC-MD                49.86      49.18        
  5 McNeill, Kenney S          8 ROCK-MD                   NT      58.21        
  6 Li, Weiming A              8 CAA-MD               1:01.72      58.67        
 -- Shirlen, Asher A           8 NAAC-MD              1:06.42         DQ        
 -- Isaac, Gabriel B           8 CAA-MD               1:27.79         DQ        
 -- Fernandez, Lukas J         8 CAA-MD                    NT         DQ        
 
Event 7  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Workman, Ali S             8 NAAC-MD                25.86      22.15        
  2 Burch, Freya D             8 SMDA-MD                24.27      23.15        
  3 Cooper, Ariana M           8 NAAC-MD                   NT      26.04        
  4 Blouin, Stella A           8 NAAC-MD                27.53      26.14        
  5 Mahoney, Katie M           7 NAAC-MD                30.03      26.16        
  6 Costello, Anabelle G       7 NAAC-MD                28.41      26.36        
  7 Kesarkar, Sara R           8 CAA-MD                    NT      26.64        
  8 Ray, Emily L               7 NAAC-MD                   NT      26.82        
                  29.17           26.82 ( )                                        
  9 Fairfax, Scarlett E        7 CBAC-MD                   NT      27.70        
 10 Koroma, Marissa B          7 NAAC-MD                   NT      28.45        
 11 Hollywood, Annabelle R     8 CAA-MD                 33.80      29.07        
 12 Cylc, Charlotte G          7 NAAC-MD                   NT      29.26        
 13 Whalen, Avery R            7 NAAC-MD                   NT      29.36        
                  33.33           29.36 ( )                                        
 14 Cox, Hannah E              7 NAAC-MD                   NT      30.51        
 15 Wilson, Penelope F         6 NAAC-MD                   NT      31.61        
 16 Sollars, Evelyn M          6 NAAC-MD                   NT      32.45        
 17 Haskins, Emma T            6 NAAC-MD                   NT      36.69        
 18 Parkinson, Scarlett K      6 NAAC-MD                   NT      36.93        
 19 Rodriguez, Raquel G        7 CAA-MD                 45.43      39.17        
 20 Emerson, Lila L            6 NAAC-MD                   NT      39.52        
 21 Seibert, Annika L          6 NAAC-MD                   NT      41.93        
 22 Farrell, Riley A           6 NAAC-MD                   NT      42.47        
 -- Brooks, Lilly G            5 NAAC-MD                   NT         DQ        
 
Event 8  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Joey D               7 ROCK-MD                   NT      21.39        
                  21.52           21.39 ( )                                        
  2 Sorensen, Charles P        8 CAA-MD                    NT      22.10        
  3 Brownell, Colin J          8 NAAC-MD                22.38      23.02        
  4 Liscinsky, Sam B           8 NAAC-MD                23.85      23.29        
  5 Russell, Kylen M           7 SMDA-MD                24.20      23.30        
  6 Falk, Finn E               8 NAAC-MD                26.09      23.51        
  7 Gendell, Cash D            7 NAAC-MD                22.10      24.84        
  8 Gendell, Beau C            8 NAAC-MD                24.99      24.86        
  9 Li, Weiming A              8 CAA-MD                 25.99      25.29        
 10 Gaither, Nolan J           7 NAAC-MD                29.40      25.98        
 11 Lee, Dylan J               6 CAA-MD                 32.51      26.70        
 12 Aguirre, Christian R       7 NAAC-MD                29.24      29.04        
 13 Gates, Eli M               7 NAAC-MD                29.70      29.31        
 14 Wan, Jayson J              7 CAA-MD                    NT      29.64        
                  29.52        29.64 (0.12)                                        
 15 Patterson, Judah B         6 NAAC-MD                   NT      31.00        
 16 Piekutowski, Ethan M       7 NAAC-MD                   NT      31.01        
                  30.81        31.01 (0.20)                                        
 17 Cawley, Austin V           6 NAAC-MD                   NT      31.66        
 18 Boggs, Kamron M            7 SMDA-MD                29.36      32.55        
 19 Helfrich, Chase M          6 CAA-MD                 35.31      36.28        
 20 Gates, Ty J                5 NAAC-MD                   NT      46.39        
 -- Broyles, Wyatt T           8 NAAC-MD                24.13         DQ        
 -- McLaughlin, Mikey J        7 NAAC-MD                   NT         DQ        
 -- Rodriguez, Ramon W         8 CAA-MD                 27.96         NS        
 
Event 9  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burch, Freya D             8 SMDA-MD                39.67      38.50        
  2 Payne, Audrey L            8 SMDA-MD                39.33      39.65        
  3 Moran, Neve A              8 CAA-MD                 38.37      40.31        
  4 Mauro, Josie M             8 CAA-MD                 44.24      40.48        
  5 Ketler, Ellie R            8 CAA-MD                 40.43      41.40        
  6 Oh, Lana C                 8 CAA-MD                 45.02      41.69        
  7 Mahoney, Katie M           7 NAAC-MD              1:00.13      45.55        
  8 Stuhlmacher, Kate A        8 CAA-MD                    NT      45.59        
  9 Benjamin, Kennedi P        8 NAAC-MD              1:00.38      46.52        
 10 Kesarkar, Sara R           8 CAA-MD                 53.07      47.39        
 11 Hamilton, Kate M           7 NAAC-MD                   NT      49.10        
 12 Wilson, Isabelle G         8 NAAC-MD                54.48      49.89        
 13 Costello, Anabelle G       7 NAAC-MD                51.71      51.90        
 14 Martino, Francesca C       7 NAAC-MD                49.62      55.82        
 15 Hollywood, Annabelle R     8 CAA-MD                 57.66      56.09        
 16 Ray, Emily L               7 NAAC-MD                   NT    1:03.32        
 
Event 10  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohtani, Haruki             8 CAA-MD                 34.51      35.64        
  2 Wood, Tyler S              8 CBAC-MD                37.88      37.57        
  3 Fernandez, Lukas J         8 CAA-MD                 36.58      38.14        
  4 Ahn, Ryan Y                8 CAA-MD                 36.06      38.83        
  5 Boggs, Kaiden M            8 SMDA-MD                42.19      40.59        
  6 Russell, Kylen M           7 SMDA-MD                41.53      41.65        
  7 Gendell, Beau C            8 NAAC-MD                   NT      44.83        
  8 Boggs, Kamron M            7 SMDA-MD                   NT      46.88        
  9 Otten, Kellan P            8 CAA-MD                 48.81      47.81        
 10 Liscinsky, Sam B           8 NAAC-MD                45.99      49.52        
 11 Wang, Matthew S            8 CAA-MD                 49.28      50.27        
 12 Broyles, Wyatt T           8 NAAC-MD                51.05      51.02        
 13 Gaither, Nolan J           7 NAAC-MD                48.87      54.78        
 14 Wathen, Luke M             8 ROCK-MD                   NT      54.85        
 15 Lee, Dylan J               6 CAA-MD                 57.56    1:01.37        
 16 Yang, Miles Z              7 CAA-MD                    NT    1:03.11        
 17 Helfrich, Chase M          6 CAA-MD               1:00.74    1:05.77        
 18 Gates, Eli M               7 NAAC-MD              1:07.59    1:10.49        
 
Event 11  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketler, Ellie R            8 CAA-MD               1:56.27    1:44.26        
                  51.17     1:44.26 (53.09)                                        
  2 Moran, Neve A              8 CAA-MD               1:49.15    1:44.68        
                  49.23     1:44.68 (55.45)                                        
  3 Mantzaris, Louisa A        8 CAA-MD               2:06.65    1:44.91        
                  51.21     1:44.91 (53.70)                                        
  4 VerMerris, Chloe A         7 NAAC-MD              2:16.57    1:46.45        
                  49.15     1:46.45 (57.30)                                        
  5 Oh, Lana C                 8 CAA-MD               2:05.55    1:47.13        
                  51.04     1:47.13 (56.09)                                        
  6 Mauro, Josie M             8 CAA-MD                    NT    1:51.09        
                  56.03     1:51.09 (55.06)                                        
  7 Romanczyk, Emily or Emmy   8 NAAC-MD                   NT    1:51.51        
                  53.84     1:51.51 (57.67)                                        
  8 Trago, Noelle E            8 ROCK-MD              1:50.25    1:53.61        
                  54.83     1:53.61 (58.78)                                        
  9 Stuhlmacher, Kate A        8 CAA-MD                    NT    1:55.71        
                  56.62     1:55.71 (59.09)                                        
 10 Hartman, Sydney R          8 CAA-MD               2:04.01    2:00.17        
                1:00.71     2:00.17 (59.46)                                        
 11 Kesarkar, Sara R           8 CAA-MD                    NT    2:05.51        
                1:01.73   2:05.51 (1:03.78)                                        
 -- Payne, Audrey L            8 SMDA-MD                   NT         DQ        
                  53.35          DQ (58.69)                                        
 -- Hollywood, Annabelle R     8 CAA-MD                    NT         DQ        
 -- Barbins, Astrid A          6 ROCK-MD              2:25.70         DQ        
 
Event 12  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohtani, Haruki             8 CAA-MD               1:27.01    1:29.02        
  2 Boarman, Matthew R         8 CBAC-MD                   NT    1:39.35        
                  45.53     1:39.35 (53.82)                                        
  3 Fernandez, Lukas J         8 CAA-MD               1:38.18    1:39.74        
  4 Ahn, Ryan Y                8 CAA-MD               1:39.70    1:43.95        
                  49.63     1:43.95 (54.32)                                        
  5 Shirlen, Asher A           8 NAAC-MD              1:43.40    1:44.20        
                  51.94     1:44.20 (52.26)                                        
  6 Chen, Boyce                8 CAA-MD               1:55.47    1:47.43        
                  50.33     1:47.43 (57.10)                                        
  7 Martin, Beckett C          8 CAA-MD               2:29.22    1:48.70        
  8 Ross, Joey D               7 ROCK-MD                   NT    1:52.69        
                  51.26   1:52.69 (1:01.43)                                        
  9 Li, Weiming A              8 CAA-MD               1:59.75    1:53.76        
                  57.26     1:53.76 (56.50)                                        
 10 Wang, Matthew S            8 CAA-MD                    NT    1:54.10        
                  52.97   1:54.10 (1:01.13)                                        
 11 Brownell, Colin J          8 NAAC-MD              2:10.08    1:54.36        
                  56.54     1:54.36 (57.82)                                        
 12 Boggs, Kaiden M            8 SMDA-MD                   NT    1:56.70        
 13 Otten, Kellan P            8 CAA-MD               2:09.46    1:59.42        
 14 McNeill, Kenney S          8 ROCK-MD                   NT    1:59.76        
 15 Bagrosky, Henry L          7 CAA-MD                    NT    2:24.76        
 -- Xu, Leo L                  8 CAA-MD                    NT         DQ        
 -- Nelson, Damian E           7 CAA-MD                    NT         DQ        
                  58.70        DQ (1:14.57)                                        
 -- Sollars, Grayson D         8 NAAC-MD                   NT         DQ        
                  50.22        DQ (1:01.09)                                        
 
Event 13  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Neve A              8 CAA-MD                 18.65      18.96        
  2 Ketler, Ellie R            8 CAA-MD                 19.94      18.98        
  3 Gandel, Emily L            8 CAA-MD                    NT      22.12        
  4 Benjamin, Kennedi P        8 NAAC-MD                21.78      22.69        
  5 Blouin, Stella A           8 NAAC-MD                23.32      23.48        
  6 Cooper, Ariana M           8 NAAC-MD                   NT      23.62        
  7 Costello, Anabelle G       7 NAAC-MD                26.49      24.37        
  8 Koroma, Marissa B          7 NAAC-MD                   NT      25.53        
  9 Fairfax, Scarlett E        7 CBAC-MD                   NT      25.61        
 10 Cox, Hannah E              7 NAAC-MD                   NT      26.08        
 11 Britt, Chrissy N           8 SMDA-MD                23.77      26.84        
 12 Haskins, Emma T            6 NAAC-MD                   NT      27.89        
 13 Sollars, Evelyn M          6 NAAC-MD                   NT      28.16        
 13 Ray, Emily L               7 NAAC-MD                   NT      28.16        
 15 Whalen, Avery R            7 NAAC-MD                   NT      28.29        
 16 Cylc, Charlotte G          7 NAAC-MD                   NT      28.45        
 17 Wilson, Penelope F         6 NAAC-MD                   NT      28.70        
 18 Emerson, Lila L            6 NAAC-MD                   NT      34.55        
 19 Parkinson, Scarlett K      6 NAAC-MD                   NT      36.84        
 20 Farrell, Riley A           6 NAAC-MD                   NT      37.59        
 21 Seibert, Annika L          6 NAAC-MD                   NT      39.61        
 22 Brooks, Lilly G            5 NAAC-MD                   NT      40.59        
 23 Rodriguez, Raquel G        7 CAA-MD                 39.92      41.35        
 
Event 14  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gendell, Cash D            7 NAAC-MD                18.22      17.58        
  2 Morrow, Ryan P             8 UN-MD                     NT      19.19        
  3 Gaither, Nolan J           7 NAAC-MD                21.95      21.00        
  4 Broyles, Wyatt T           8 NAAC-MD                22.65      21.60        
  5 Boggs, Kamron M            7 SMDA-MD                21.72      21.61        
  6 Wan, Jayson J              7 CAA-MD                    NT      24.32        
  7 Falk, Finn E               8 NAAC-MD                26.12      24.98        
  8 Cawley, Austin V           6 NAAC-MD                   NT      25.03        
  9 Helfrich, Chase M          6 CAA-MD                 30.06      25.19        
 10 Aguirre, Christian R       7 NAAC-MD                31.27      26.19        
 11 Piekutowski, Ethan M       7 NAAC-MD                   NT      26.81        
 12 Patterson, Judah B         6 NAAC-MD                   NT      28.07        
 13 Gates, Eli M               7 NAAC-MD                28.48      29.13        
 14 Gates, Ty J                5 NAAC-MD                   NT      34.27        
 15 McLaughlin, Mikey J        7 NAAC-MD                   NT      35.92        
 -- Wathen, Luke M             8 ROCK-MD                   NT         NS        
 
Event 15  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Workman, Ali S             8 NAAC-MD                59.30      53.70        
  2 Wilson, Isabelle G         8 NAAC-MD                   NT      56.25        
  3 West, Emily C              8 ROCK-MD              1:04.84      56.39        
  4 Mantzaris, Louisa A        8 CAA-MD                    NT      57.64        
  5 Payne, Audrey L            8 SMDA-MD                   NT      57.79        
  6 Romanczyk, Emily or Emmy   8 NAAC-MD              1:03.21      58.22        
  7 Hartman, Sydney R          8 CAA-MD               1:05.11      58.63        
  8 Stuhlmacher, Kate A        8 CAA-MD                    NT      59.74        
  9 Oh, Lana C                 8 CAA-MD               1:06.59    1:02.01        
 10 Kesarkar, Sara R           8 CAA-MD                    NT    1:02.21        
 11 Barbins, Astrid A          6 ROCK-MD              1:07.59    1:04.80        
 12 Pingaro, Kyla R            8 CAA-MD                    NT    1:06.25        
 13 VerMerris, Chloe A         7 NAAC-MD              1:31.16    1:09.08        
 14 Hollywood, Annabelle R     8 CAA-MD                    NT    1:18.06        
 -- Gandel, Emily L            8 CAA-MD                    NT         DQ        
 
Event 16  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Weiming A              8 CAA-MD                 55.63      53.72        
  2 Morrow, Ryan P             8 UN-MD                     NT      54.74        
  3 Boarman, Matthew R         8 CBAC-MD                56.04      56.42        
  4 Chen, Boyce                8 CAA-MD               1:00.30      57.45        
  5 McNeill, Kenney S          8 ROCK-MD                   NT      58.60        
  6 Isaac, Gabriel B           8 CAA-MD               1:01.20      58.71        
  7 Boggs, Kaiden M            8 SMDA-MD                   NT      59.01        
  8 Xie, William               8 CAA-MD                 58.95    1:00.29        
  9 Ross, Joey D               7 ROCK-MD                   NT    1:02.66        
 10 Aguirre, Christian R       7 NAAC-MD                   NT    1:04.71        
 -- Liscinsky, Sam B           8 NAAC-MD                   NT         DQ        
 -- Rodriguez, Ramon W         8 CAA-MD                    NT         NS        
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VerMerris, Chloe A         7 NAAC-MD                24.91      22.64        
  2 Martino, Francesca C       7 NAAC-MD                25.30      23.85        
  3 Payne, Audrey L            8 SMDA-MD                23.03      24.32        
  4 Workman, Ali S             8 NAAC-MD                27.02      27.07        
  5 Hamilton, Kate M           7 NAAC-MD                31.25      27.51        
  6 Benjamin, Kennedi P        8 NAAC-MD                   NT      28.67        
  7 Cooper, Ariana M           8 NAAC-MD                   NT      30.43        
  8 Wilson, Isabelle G         8 NAAC-MD                31.13      30.62        
  9 Fairfax, Scarlett E        7 CBAC-MD                   NT      32.26        
 10 Blouin, Stella A           8 NAAC-MD                   NT      38.24        
 -- Rodriguez, Raquel G        7 CAA-MD                    NT         DQ        
 
Event 18  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gendell, Beau C            8 NAAC-MD                   NT      24.57        
  2 Sollars, Grayson D         8 NAAC-MD                23.70      24.81        
  3 Gendell, Cash D            7 NAAC-MD                   NT      25.21        
  4 Xie, William               8 CAA-MD                 24.67      25.35        
  5 Brownell, Colin J          8 NAAC-MD                31.20      28.79        
  6 Sorensen, Charles P        8 CAA-MD                    NT      29.74        
 -- Bagrosky, Henry L          7 CAA-MD                    NT         DQ        
 -- Falk, Finn E               8 NAAC-MD                37.83         DQ        
 -- Wan, Jayson J              7 CAA-MD                    NT         DQ        
 -- Helfrich, Chase M          6 CAA-MD                    NT         DQ        
 -- Xu, Leo L                  8 CAA-MD                    NT         DQ        
 -- Yang, Miles Z              7 CAA-MD                    NT         DQ        
 -- Rodriguez, Ramon W         8 CAA-MD                 38.23         NS        
 
Event 19  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mantzaris, Louisa A        8 CAA-MD                 48.43      47.89        
  2 Oh, Lana C                 8 CAA-MD                 48.48      49.51        
  3 Trago, Noelle E            8 ROCK-MD                51.28      49.63        
  4 West, Emily C              8 ROCK-MD                52.42      51.97        
  5 Hartman, Sydney R          8 CAA-MD                 58.22      52.78        
  6 Stuhlmacher, Kate A        8 CAA-MD                    NT      53.81        
  7 Martino, Francesca C       7 NAAC-MD                   NT      55.67        
  8 Blouin, Stella A           8 NAAC-MD                57.02      56.54        
  9 Hamilton, Kate M           7 NAAC-MD                   NT      58.35        
 10 Costello, Anabelle G       7 NAAC-MD              1:05.01      59.11        
 11 Gandel, Emily L            8 CAA-MD                    NT      59.74        
 12 Ray, Emily L               7 NAAC-MD                   NT    1:01.38        
 13 Pingaro, Kyla R            8 CAA-MD                    NT    1:02.65        
 14 Barbins, Astrid A          6 ROCK-MD              1:10.15    1:07.52        
 15 Britt, Chrissy N           8 SMDA-MD              1:05.36    1:08.84        
 16 Rodriguez, Raquel G        7 CAA-MD               1:27.75    1:31.41        
 -- Mahoney, Katie M           7 NAAC-MD                57.87         DQ        
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Tyler S              8 CBAC-MD                43.10      39.84        
  2 Shirlen, Asher A           8 NAAC-MD                45.67      45.91        
  3 Chen, Boyce                8 CAA-MD                 49.24      48.85        
  4 Wang, Matthew S            8 CAA-MD                 50.53      49.52        
  5 Martin, Beckett C          8 CAA-MD                 47.25      51.12        
  6 Isaac, Gabriel B           8 CAA-MD                 52.81      52.43        
  7 Xie, William               8 CAA-MD                 57.67      52.75        
  8 Nelson, Damian E           7 CAA-MD                    NT      54.88        
  9 Otten, Kellan P            8 CAA-MD               1:01.59      56.31        
 10 Gaither, Nolan J           7 NAAC-MD              1:03.43      58.44        
 11 Wathen, Luke M             8 ROCK-MD                   NT    1:01.47        
 12 Bagrosky, Henry L          7 CAA-MD                    NT    1:02.69        
 13 Lee, Dylan J               6 CAA-MD               1:11.08    1:05.00        
 14 Gates, Eli M               7 NAAC-MD              1:16.30    1:11.65        
 15 Yang, Miles Z              7 CAA-MD                    NT    1:16.99        
 -- Broyles, Wyatt T           8 NAAC-MD                54.48         DQ