Licensed to Greater Baltimore Swim Association
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/16/2020 04:28 PM
         GBSA -  2020 Last Chance Qualifying - 2/14/2020 to 2/16/2020          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:28.09  MD-S
        6:24.19  B
 Meet Qualifying:  5:28.10 - 6:24.19
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sites, Madison J          12 EST-MD                         5:20.94 MD-S   
  2 Schanamann, Danielle K    12 MAS-MD                         5:26.92 MD-S   
  3 Yuan, Jerica J            12 EST-MD                         5:27.47 MD-S   
  4 Matanoski, Gennie A       12 EST-MD                         5:33.33 B      
  5 Stover, Mina K            12 EST-MD                         5:34.08 B      
  6 Welker, Harper K          12 FAST-MD                        5:41.46 B      
  7 Smith, Karsen P           12 EST-MD                         5:57.37 B      
  8 Harshman, Maddy M         12 FAST-MD                        6:00.97 B      
 
Event 2  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:28.09  MD-S
        6:13.09  B
 Meet Qualifying:  5:28.10 - 6:13.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Cole W             12 EST-MD                         5:24.71 MD-S   
  2 Williams, Timothy A       12 Retrievers-MD                  5:26.12 MD-S   
  3 Lewis, Cole H             11 Retrievers-MD                  5:34.14 B      
 
Event 3  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:55.99  MD-S
        3:38.49  B
 Meet Qualifying:  2:56.00 - 3:38.49
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harshman, Leah N          10 FAST-MD                        3:01.34 B      
  2 Hammer, Jacqueline or J   10 EST-MD                         3:02.22 B      
  3 Babik, Finley E           10 GBSA-MD                        3:06.18 B      
  4 Saxton, Noelle E          10 GBSA-MD                        3:07.10 B      
  5 Fikes, Gabriella M        10 Retrievers-MD                  3:11.30 B      
  6 An, Alicia D               9 Retrievers-MD                  3:11.92 B      
  7 Adams, Riley E             9 Retrievers-MD                  3:13.73 B      
  8 Vicinelly, Alina M        10 FSC-MD                         3:14.81 B      
  9 Penniston, Ali M          10 Retrievers-MD                  3:15.76 B      
 10 Jung, Hailyn F             9 Retrievers-MD                  3:23.98 B      
 11 Bartolini, Gabby M         9 GBSA-MD                        3:27.92 B      
 -- Dixon, Maddie M            8 UN-MD-MD                            DQ        
      Not on back off wall - back
 
Event 4  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:55.99  MD-S
        3:35.49  B
 Meet Qualifying:  2:56.00 - 3:35.49
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henderson, Aubrey T       10 GBSA-MD                        2:56.57 B      
  2 Ward, Parker A            10 SPY-MD                         2:56.88 B      
  3 Linehan, Foster L         10 SPY-MD                         2:58.70 B      
  4 Hendrickson, Matthew E    10 EST-MD                         2:59.40 B      
  5 Seligman, Micah C         10 EST-MD                         2:59.71 B      
  6 Wiggins, Jack D           10 GBSA-MD                        3:09.26 B      
  7 Pfeifer, Hunter W         10 Retrievers-MD                  3:18.60 B      
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:38.29  MD-S
        3:00.89  B
 Meet Qualifying:  2:38.30 - 3:00.89
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Paige R       12 FSC-MD                         2:59.74 B      
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:38.29  MD-S
        2:56.59  B
 Meet Qualifying:  2:38.30 - 2:56.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rotunda, Matthew K        12 GBSA-MD                        2:56.80        
 
Event 7  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:57.49  MD-S
        6:05.79  B
 Meet Qualifying:  4:57.50 - 6:05.79
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katsumoto, Marina M       14 FSC-MD                         4:58.91 B      
  2 Iorio, Sophia G           13 FSC-MD                         4:59.49 B      
  3 Carver, Olivia C          13 EST-MD                         5:02.41 B      
  4 Rippeon, Genevieve N      14 EST-MD                         5:02.58 B      
  5 Devins, Nina M            14 GBSA-MD                        5:04.25 B      
  6 Romberger, Brielle N      13 GBSA-MD                        5:05.85 B      
  7 O'Brien, Makenzie M       13 EST-MD                         5:08.09 B      
  8 Lin, Constance Y          13 EST-MD                         5:14.00 B      
  9 Cronan, Hailey M          14 FSC-MD                         5:16.10 B      
 10 Mackey, Andi J            14 EST-MD                         5:17.98 B      
 11 McCoyd, Laura J           13 FSC-MD                         5:18.51 B      
 12 Lee, Elena G              13 EST-MD                         5:19.29 B      
 13 Hudson, Chase M           14 EST-MD                         5:51.05 B      
 
Event 8  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:49.99  MD-S
        5:41.79  B
 Meet Qualifying:  4:50.00 - 5:41.79
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Speace, Hayden H          13 EST-MD                         4:43.09 MD-S   
  2 Bartel, Owen M            13 ACA-MD                         4:50.89 B      
  3 Kellerman, Jason F        13 MAS-MD                         4:54.36 B      
  4 Barrett, John P           14 CGA-MD                         4:59.09 B      
  5 Von Wachter, Noah G       13 EST-MD                         4:59.29 B      
  6 Richter, Brandon R        13 EST-MD                         4:59.59 B      
  7 Zhang, Didi D             13 EST-MD                         5:00.45 B      
  8 Kong, Matthew             13 EST-MD                         5:01.47 B      
  9 Ddungu, Hashir I          14 EST-MD                         5:13.00 B      
 10 Sloan, Logan M            14 EST-MD                         5:32.92 B      
 11 Woldeselassie, Nathan M   14 EST-MD                         5:42.69        
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:31.69  MD-S
        3:00.69  B
 Meet Qualifying:  2:31.70 - 3:00.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vandewinckel, Olivia A    12 GBSA-MD                        2:31.55 MD-S   
  2 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD                        2:32.24 B      
  3 Yuan, Jerica J            12 EST-MD                         2:32.51 B      
  4 Edsall, Heather B         12 FAST-MD                        2:33.10 B      
  5 Sites, Madison J          12 EST-MD                         2:35.25 B      
  6 Pokharel, Suvali          12 EST-MD                         2:35.81 B      
  7 Stover, Mina K            12 EST-MD                         2:36.59 B      
  8 Matanoski, Gennie A       12 EST-MD                         2:38.13 B      
  9 Dengler, Emily C          12 FSC-MD                         2:39.69 B      
 10 Jacobs, Charlotte R       11 ACA-MD                         2:39.79 B      
 11 Lew, Gloria G             12 ACA-MD                         2:40.58 B      
 12 Nicholas, Lilly A         12 EST-MD                         2:40.85 B      
 13 Blaha, Krysta E           11 EST-MD                         2:40.98 B      
 14 Torres, Gabby             12 CGA-MD                         2:41.25 B      
 15 Hadsall, Cecilia R        12 FSC-MD                         2:41.67 B      
 16 Randell, Sammy B          12 Retrievers-MD                  2:41.68 B      
 17 Mackey, Ally C            12 EST-MD                         2:44.74 B      
 18 Welker, Harper K          12 FAST-MD                        2:47.14 B      
 19 Cowley, Peyton E          11 EST-MD                         2:47.21 B      
 20 Mo, Katina                12 EST-MD                         2:49.17 B      
 21 Tennakoon, Samadhi        12 EST-MD                         2:51.99 B      
 22 Mester, Tess A            11 EST-MD                         2:52.09 B      
 23 Smith, Karsen P           12 EST-MD                         2:52.22 B      
 24 Montenegro, Kelaya        11 EST-MD                         2:55.75 B      
 25 Colson, Taylor M          11 EST-MD                         2:55.92 B      
 26 Hankins, Camryn L         11 EST-MD                         2:58.32 B      
 27 Swann, Kacie C            12 GBSA-MD                        3:05.36        
 
Event 10  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:31.39  MD-S
        2:57.59  B
 Meet Qualifying:  2:31.40 - 2:57.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meier, CJ J               12 EST-MD                         2:33.21 B      
  2 Smith, Cole W             12 EST-MD                         2:33.75 B      
  3 Cui, Nick                 12 EST-MD                         2:34.61 B      
  4 Shahani, Rahul L          11 Retrievers-MD                  2:34.77 B      
  5 Davies, Ethan S           11 EST-MD                         2:37.41 B      
  6 Winters, Dalton R         11 FSC-MD                         2:38.41 B      
  7 Porter, Billy J           12 EST-MD                         2:40.21 B      
  8 Singleton, Aron G         12 EST-MD                         2:40.47 B      
  9 Nettles, Jai E            11 EST-MD                         2:45.25 B      
 10 Winters, Emmitt C         11 FSC-MD                         2:49.73 B      
 11 Wong, Kieran J            11 ACA-MD                         2:50.50 B      
 12 Alexis, Kaleb S           12 EST-MD                         2:51.79 B      
 13 Bassett, Mac K            12 FSC-MD                         2:54.18 B      
 14 Farah, Matthew J          11 GBSA-MD                        2:56.95 B      
 15 LeBoeuf, Thomas J         12 GBSA-MD                        3:00.05        
 -- Stevens, Jacob D          11 GBSA-MD                             DQ        
      Other - back
 
Event 11  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
        4:57.39  MD-S
        5:57.59  B
 Meet Qualifying:  4:57.40 - 5:57.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arciaga, Savannah J       15 GBSA-MD                        4:58.58 B      
  2 Hendrickson, Maggie R     15 EST-MD                         4:58.60 B      
  3 Schwab, Hannah C          15 GBSA-MD                        5:02.59 B      
  4 Handwerger, Jenna E       12 EST-MD                         5:05.73 B      
  5 Woods, Mary D             18 GBSA-MD                        5:07.37 B      
  5 Mahle, Sophia G           15 GBSA-MD                        5:07.37 B      
  7 O'Brien, Peyton M         17 MAS-MD                         5:09.28 B      
  8 Tolle, Brooke             15 FSC-MD                         5:13.62 B      
  9 Zieger, Sabrina R         16 CGA-MD                         5:15.72 B      
 10 Hernan, Ella F            15 CATY-MD                        5:18.83 B      
 11 Melick, Abigail G         15 ACA-MD                         5:20.59 B      
 
Event 12  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
        4:39.00  MD-S
        5:29.09  B
 Meet Qualifying:  4:39.01 - 5:29.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leboeuf, Robert F         15 GBSA-MD                        4:41.84 B      
  2 Yang, Andrew B            16 EST-MD                         4:47.71 B      
  3 Callahan, Ryan D          14 EST-MD                         5:04.14 B      
  4 Rudy, Gavin I             15 MAS-MD                         5:04.56 B      
  5 LeBoeuf, Thomas J         12 GBSA-MD                        6:28.81        
 
Event 13  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:53.89  MD-S
        7:09.09  B
 Meet Qualifying:  5:53.90 - 7:09.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hadsall, Cecilia R        12 FSC-MD                         5:57.82 B      
  2 Pohlhaus, Ayla B          12 EST-MD                         5:58.14 B      
  3 Svejda, Josie M           12 EST-MD                         6:00.28 B      
  4 Klaus, Leah M             12 EST-MD                         6:06.17 B      
  5 Stover, Madison K         12 EST-MD                         6:07.99 B      
  6 Dengler, Emily C          12 FSC-MD                         6:08.20 B      
  7 Jacobs, Charlotte R       11 ACA-MD                         6:14.98 B      
  8 Ripple, Reese L           11 FSC-MD                         6:18.83 B      
  9 Davies, Lucy M            12 GBSA-MD                        6:21.60 B      
 10 Welker, Harper K          12 FAST-MD                        6:31.95 B      
 11 Friedman, Lilah N         12 FAST-MD                        6:41.78 B      
 12 Wernsdorfer, Anya C       12 MSC-MD                         6:45.78 B      
 13 McGillivray-Stubbs, Mare  11 GBSA-MD                        6:47.94 B      
 14 Wainberg, Bri P           12 FAST-MD                        7:17.72        
 
Event 14  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:53.89  MD-S
        6:57.29  B
 Meet Qualifying:  5:53.90 - 6:57.29
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Din, Dillon K             11 EST-MD                         5:58.03 B      
  2 Williams, Timothy A       12 Retrievers-MD                  5:58.05 B      
  3 Rotunda, Matthew K        12 GBSA-MD                        6:00.48 B      
  4 Winters, Dalton R         11 FSC-MD                         6:08.08 B      
  5 Davis, Finn L             11 EST-MD                         6:09.12 B      
  6 Monaldo, Tyler M          11 Retrievers-MD                  6:10.22 B      
  7 Bassett, Mac K            12 FSC-MD                         6:14.22 B      
  8 Singleton, Aron G         12 EST-MD                         6:17.86 B      
  9 Porter, Billy J           12 EST-MD                         6:36.78 B      
 10 McKinley, Brooks B        11 Retrievers-MD                  6:38.85 B      
 11 Glisson, Keith            12 GBSA-MD                        7:21.38        
 12 Stevens, Jacob D          11 GBSA-MD                        7:40.68        
 
Event 15  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:29.99  MD-S
        6:49.39  B
 Meet Qualifying:  5:30.00 - 6:49.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Jillian E        13 EST-MD                         5:26.98 MD-S   
  2 Lin, Constance Y          13 EST-MD                         5:28.35 MD-S   
  3 Gude, Lila M              14 EST-MD                         5:31.56 B      
  4 Griffin, Lily E           14 EST-MD                         5:32.70 B      
  5 Aydin, Leyla M            14 Retrievers-MD                  5:38.05 B      
  6 Tyer, Mikayla B           13 Retrievers-MD                  5:40.74 B      
  7 Iorio, Sophia G           13 FSC-MD                         5:41.85 B      
  8 Weker, Zoe M              13 Retrievers-MD                  5:42.03 B      
  9 Cronan, Hailey M          14 FSC-MD                         5:43.05 B      
 10 Mackey, Andi J            14 EST-MD                         5:43.48 B      
 11 Rippeon, Genevieve N      14 EST-MD                         5:44.04 B      
 12 Cowley, Jenna S           13 EST-MD                         5:48.53 B      
 13 Katsumoto, Marina M       14 FSC-MD                         5:48.81 B      
 14 O'Brien, Makenzie M       13 EST-MD                         5:49.07 B      
 15 Chao, Abigail             14 EST-MD                         5:53.90 B      
 16 Arciaga, Sierra L         14 GBSA-MD                        6:02.71 B      
 17 Rotunda, Sarah L          14 GBSA-MD                        6:04.40 B      
 18 Huber, Caroline A         13 GBSA-MD                        6:08.21 B      
 19 Lee, Elena G              13 EST-MD                         6:09.81 B      
 20 McVey, Morgan A           14 ACA-MD                         6:11.34 B      
 21 Kravitz-Yoffee, Mollie J  14 CGA-MD                         6:12.67 B      
 22 Brown, Ella H             13 Retrievers-MD                  6:21.98 B      
 23 Wollenweber, Livi B       13 EST-MD                         6:22.94 B      
 24 Boarman, Ann M            13 EST-MD                         6:23.09 B      
 25 Brower, Abby E            14 FAST-MD                        6:25.86 B      
 26 Moltere, Brenna G         14 FAST-MD                        6:27.20 B      
 27 Longmore, Isabella R      13 GMAC-MD                        6:31.60 B      
 28 Orsburn, Tatiana M        14 EST-MD                         6:40.91 B      
 29 Kim, Allison G            14 EST-MD                         6:44.45 B      
 30 Silverman, Solona C       13 MAS-MD                         6:47.38 B      
 
Event 16  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:19.99  MD-S
        6:26.59  B
 Meet Qualifying:  5:20.00 - 6:26.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bartel, Owen M            13 ACA-MD                         5:19.01 MD-S   
  2 Davies, Cody J            14 HSST-MD                        5:19.90 MD-S   
  3 Hanlon, Brody J           13 FSC-MD                         5:21.79 B      
  4 Li, Ryan                  13 EST-MD                         5:27.34 B      
  5 Byrne, Jack T             14 FSC-MD                         5:29.28 B      
  6 Richter, Brandon R        13 EST-MD                         5:31.21 B      
  7 Speace, Hayden H          13 EST-MD                         5:31.74 B      
  8 Zhu, Roger Y              14 EST-MD                         5:33.17 B      
  9 Keiner, Ethan J           13 EST-MD                         5:33.61 B      
 10 Curtis, Logan C           13 FSC-MD                         5:35.55 B      
 11 Von Wachter, Noah G       13 EST-MD                         5:37.38 B      
 12 Tiller, Jordan T          13 ACA-MD                         5:46.94 B      
 13 Richer, Joseph M          13 GBSA-MD                        5:47.54 B      
 14 Kong, Matthew             13 EST-MD                         5:47.69 B      
 15 Kay, Tyler O              13 EST-MD                         5:48.29 B      
 16 Taylor, Holt T            14 CGA-MD                         5:48.76 B      
 17 Pell, Vince H             14 EST-MD                         5:55.67 B      
 18 Ddungu, Hashir I          14 EST-MD                         6:01.93 B      
 19 Sloan, Logan M            14 EST-MD                         6:08.39 B      
 
Event 17  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:29.89  MD-S
        6:40.69  B
 Meet Qualifying:  5:29.90 - 6:40.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sanders, Katherine G      12 GBSA-MD                        5:37.23 B      
  2 Powers, Addison R         12 MAS-MD                         5:39.90 B      
  3 Starr, Amelia J           12 GBSA-MD                        5:40.52 B      
  4 Hadsall, Lucia E          17 FSC-MD                         5:41.09 B      
  5 McDaniels, Maddy T        16 MAS-MD                         5:42.20 B      
  6 Wathen, Kendall B         11 GMAC-MD                        5:47.25 B      
  7 Cuchna, Francesca M       17 MAS-MD                         5:50.54 B      
  8 Gurri, Lucia M            15 GBSA-MD                        5:51.10 B      
  9 Buchman, Sarah G          15 CATY-MD                        5:57.35 B      
 10 Vandewinckel, Olivia A    12 GBSA-MD                        6:05.33 B      
 11 Totaro, Olivia E          16 CATY-MD                        6:06.33 B      
 12 Farah, Nour J             15 GBSA-MD                        6:10.08 B      
 13 Liu, Grace Z              15 EST-MD                         6:14.22 B      
 14 Bryant, Caroline C        16 CATY-MD                        6:34.57 B      
 15 Tvedt, Julia R            15 SPY-MD                         6:46.61        
 
Event 18  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:14.39  MD-S
        6:12.59  B
 Meet Qualifying:  5:14.40 - 6:12.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dedow, Lars W             17 CATY-MD                        5:11.59 MD-S   
  2 Pieklo, Luke A            15 FAST-MD                        5:21.06 B      
  3 Vandewinckel, Lucas C     15 GBSA-MD                        5:21.11 B      
  4 Parhi, Tanush             15 EST-MD                         5:24.04 B      
  5 Kravitz-Yoffee, Connor S  15 CGA-MD                         5:33.49 B      
  6 Serino, Dean L            14 EST-MD                         5:34.60 B      
  7 Lynch, Gregory            15 CGA-MD                         5:42.04 B      
  8 Longmore, Zachary T       15 GMAC-MD                        5:49.24 B      
  9 Stanco, David M           14 MSC-MD                         6:10.89 B      
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:36.39  MD-S
        3:19.19  B
 Meet Qualifying:  2:36.40 - 3:19.19
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fikes, Gabriella M        10 Retrievers-MD                  2:43.66 B      
  2 Ohlinger, Dani S           8 FSC-MD                         2:46.43 B      
  3 Hanlon, Kelsey R           9 FSC-MD                         2:46.67 B      
  4 Torrens, Annabelle W       9 CATY-MD                        2:49.17 B      
  5 Kuck, Madison A           10 UN-MD-MD                       2:49.30 B      
  6 Lawler, Samantha J         9 FSC-MD                         2:51.87 B      
  7 Devine, Maddie G           7 FSC-MD                         2:56.00 B      
  8 Albert, Isabella E        10 CGA-MD                         2:56.60 B      
  9 Jung, Hailyn F             9 Retrievers-MD                  3:03.39 B      
 10 Barrett, Reagan C          9 CGA-MD                         3:03.85 B      
 11 Bartolini, Gabby M         9 GBSA-MD                        3:07.64 B      
 12 Drummond, Sophia G         9 Retrievers-MD                  3:10.31 B      
 12 Martini, Charlie Grace M   9 GBSA-MD                        3:10.31 B      
 14 Smith, Lyla A             10 Retrievers-MD                  3:19.43        
 15 Schappelle, Norah E        9 GBSA-MD                        3:32.93        
 16 Shaw, Amelia M             9 GBSA-MD                        3:47.22        
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:35.39  MD-S
        3:06.69  B
 Meet Qualifying:  2:35.40 - 3:06.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, Parker A            10 SPY-MD                         2:32.68 MD-S   
  2 Holt, Dylan T              9 FSC-MD                         2:41.13 B      
  3 Vance, David A            10 FSC-MD                         2:42.50 B      
  4 Bankard, Jackson D         9 CCY-MD                         2:42.51 B      
  5 Henderson, Aubrey T       10 GBSA-MD                        2:42.98 B      
  6 Devine, Jack C            10 FSC-MD                         2:50.52 B      
  7 Asare, Jaden E            10 FAST-MD                        2:51.19 B      
  8 Astori, Valerio L         10 MAS-MD                         2:51.94 B      
  9 Wiggins, Jack D           10 GBSA-MD                        2:55.63 B      
 10 Aydin, Hamza H            10 Retrievers-MD                  2:55.75 B      
 11 Miller, Ben P             10 FSC-MD                         2:55.99 B      
 12 Marston, Sam A            10 FSC-MD                         2:59.71 B      
 13 Nanaji, Omid               9 Retrievers-MD                  3:00.29 B      
 14 Starck, Jonah D           10 FAST-MD                        3:10.36        
 
Event 21  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:13.89  MD-S
        2:41.19  B
 Meet Qualifying:  2:13.90 - 2:41.19
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henley, Emily M           12 FSC-MD                         2:12.92 MD-S   
  2 Stover, Madison K         12 EST-MD                         2:13.11 MD-S   
  3 Dengler, Emily C          12 FSC-MD                         2:14.91 B      
  4 Klaus, Leah M             12 EST-MD                         2:16.88 B      
  5 Carliss, Sophia E         12 FAST-MD                        2:17.48 B      
  6 Hanson, Ellie C           12 ACA-MD                         2:17.92 B      
  7 Jacobs, Charlotte R       11 ACA-MD                         2:21.67 B      
  8 Vandewinckel, Olivia A    12 GBSA-MD                        2:21.83 B      
  9 Torres, Gabby             12 CGA-MD                         2:21.93 B      
 10 Schanamann, Danielle K    12 MAS-MD                         2:22.17 B      
 11 Saulo, Maddy J            11 MSC-MD                         2:23.09 B      
 12 Shipley, Alina M          12 CCY-MD                         2:24.59 B      
 13 Elliott, Aaliyah A        12 EST-MD                         2:25.01 B      
 14 Mackey, Ally C            12 EST-MD                         2:26.54 B      
 15 Ripple, Reese L           11 FSC-MD                         2:26.99 B      
 16 Mester, Tess A            11 EST-MD                         2:29.14 B      
 17 Grant, Grace E            12 UN-MD-MD                       2:31.21 B      
 18 Smith, Karsen P           12 EST-MD                         2:31.48 B      
 19 McGillivray-Stubbs, Mare  11 GBSA-MD                        2:32.20 B      
 20 Bucknor, Naylah O         12 MSC-MD                         2:32.76 B      
 21 Wainberg, Bri P           12 FAST-MD                        2:34.85 B      
 22 Mo, Katina                12 EST-MD                         2:35.54 B      
 23 Farina, Bella M           11 Retrievers-MD                  2:35.66 B      
 24 Colson, Taylor M          11 EST-MD                         2:37.40 B      
 25 Bouyea, Abby A            12 MSC-MD                         2:39.96 B      
 26 Willis, Lindsay E         12 UN-MD-MD                       2:40.20 B      
 27 Cherry, Ava E             11 FSC-MD                         2:41.63        
 28 Crawford, Lauryn J        12 GBSA-MD                        3:03.27        
 
Event 22  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:14.89  MD-S
        2:35.69  B
 Meet Qualifying:  2:14.90 - 2:35.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rotunda, Matthew K        12 GBSA-MD                        2:14.37 MD-S   
  2 Davies, Ethan S           11 EST-MD                         2:15.57 B      
  3 Din, Dillon K             11 EST-MD                         2:15.60 B      
  4 Meier, CJ J               12 EST-MD                         2:16.74 B      
  5 Shahani, Rahul L          11 Retrievers-MD                  2:17.17 B      
  6 Courtois, Luke G          11 FSC-MD                         2:17.26 B      
  7 Smith, Cole W             12 EST-MD                         2:17.62 B      
  8 Stanco, Paul A            12 MSC-MD                         2:18.82 B      
  9 Williams, Timothy A       12 Retrievers-MD                  2:19.39 B      
 10 Singleton, Aron G         12 EST-MD                         2:19.55 B      
 11 Winters, Dalton R         11 FSC-MD                         2:19.99 B      
 12 Hogue, Tysen O            12 Retrievers-MD                  2:20.00 B      
 13 Davis, Finn L             11 EST-MD                         2:20.79 B      
 14 Cui, Nick                 12 EST-MD                         2:21.32 B      
 15 Lewis, Cole H             11 Retrievers-MD                  2:22.05 B      
 16 Bassett, Mac K            12 FSC-MD                         2:22.59 B      
 17 Monaldo, Tyler M          11 Retrievers-MD                  2:23.09 B      
 17 Stalfort, Henry           11 MSC-MD                         2:23.09 B      
 19 Siri, Braden W            12 MAS-MD                         2:25.08 B      
 20 Carpenter, Bobby J        12 CCY-MD                         2:26.85 B      
 21 Frederick, JJ S           12 FSC-MD                         2:28.95 B      
 22 Walsky, Aidan J           12 FSC-MD                         2:29.58 B      
 23 McKinley, Brooks B        11 Retrievers-MD                  2:30.48 B      
 24 Hooks, Evan E             12 UN-MD-MD                       2:34.60 B      
 25 Lewis, Chase A            12 Retrievers-MD                  2:35.24 B      
 26 Good, Matthew M           12 FAST-MD                        2:38.12        
 27 Farah, Matthew J          11 GBSA-MD                        2:39.39        
 28 LeBoeuf, Thomas J         12 GBSA-MD                        2:47.15        
 29 Stevens, Jacob D          11 GBSA-MD                        2:53.05        
 
Event 23  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.19  MD-S
          46.99  B
 Meet Qualifying:  37.20 - 46.99
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eckenrode, Lynn O          9 CGA-MD                           37.24 B      
  2 Morrow, Brooke K          10 SPY-MD                           38.09 B      
  3 ThapaMagar, Divinee       10 EST-MD                           38.57 B      
  4 Klezer, Olivia R          10 CCY-MD                           38.69 B      
  5 Saxton, Noelle E          10 GBSA-MD                          38.88 B      
  6 Zhang, Lily H             10 UN-MD-MD                         39.13 B      
  7 Chew, Sophia M             9 Retrievers-MD                    39.30 B      
  8 Orange, Julianna S        10 GBSA-MD                          39.53 B      
  9 Watson, Paige C            9 CATY-MD                          39.64 B      
 10 Dixon, Maddie M            8 UN-MD-MD                         39.85 B      
 11 Kim, Jordan J              9 UN-MD-MD                         39.94 B      
 12 Chesnokov, Sasha           9 EST-MD                           40.03 B      
 13 An, Alicia D               9 Retrievers-MD                    40.11 B      
 14 Harshman, Leah N          10 FAST-MD                          40.35 B      
 15 Fikes, Gabriella M        10 Retrievers-MD                    40.86 B      
 16 Simon, Sara O              9 ACA-MD                           41.26 B      
 17 Deoliveira, Mimi K         9 UN-MD-MD                         41.27 B      
 18 Barrett, Reagan C          9 CGA-MD                           41.39 B      
 19 Tomlinson, Sophia G        8 FSC-MD                           41.45 B      
 20 Williams, Maggie A         9 Retrievers-MD                    41.48 B      
 20 Williams, Goldie J        10 GBSA-MD                          41.48 B      
 22 Davies, Teagan B           9 GBSA-MD                          41.58 B      
 23 Zhao, Zara                10 Retrievers-MD                    41.99 B      
 24 Kuck, Madison A           10 UN-MD-MD                         42.13 B      
 25 Hanlon, Kelsey R           9 FSC-MD                           42.24 B      
 26 Lawler, Samantha J         9 FSC-MD                           42.36 B      
 27 Jin, Gloria               10 MSC-MD                           42.43 B      
 28 Montenegro, Isabel         9 EST-MD                           42.55 B      
 29 Niles, Riley L             9 EST-MD                           42.56 B      
 30 Ritter, Colleen E         10 GBSA-MD                          42.65 B      
 31 Adams, Riley E             9 Retrievers-MD                    42.74 B      
 32 Birdsall, Claire G        10 EST-MD                           42.90 B      
 33 Ohlinger, Dani S           8 FSC-MD                           43.03 B      
 34 Jung, Hailyn F             9 Retrievers-MD                    43.27 B      
 35 Vicinelly, Alina M        10 FSC-MD                           43.46 B      
 36 Williams, Delaney L        9 CCY-MD                           43.60 B      
 37 Decker, Amelia             8 GBSA-MD                          43.96 B      
 38 Blaha, Sienna K            9 EST-MD                           44.09 B      
 39 Babik, Finley E           10 GBSA-MD                          44.42 B      
 40 Mann, Grace E             10 ACA-MD                           44.84 B      
 41 Tomlinson, Sadie R         9 FSC-MD                           45.15 B      
 42 Franklin, Lyric M          9 CA-MD                            45.39 B      
 43 Singh, Mira M              9 GBSA-MD                          45.46 B      
 44 Willey, Rhiannan R        10 GMAC-MD                          45.56 B      
 45 Devine, Maddie G           7 FSC-MD                           46.23 B      
 46 Asekun, Similoluwa A       7 GBSA-MD                          47.05        
 47 Babik, Annabelle L         9 GBSA-MD                          47.36        
 48 Furlong, Lauren R         10 MSC-MD                           47.59        
 49 Smith, Lyla A             10 Retrievers-MD                    47.62        
 50 Drummond, Sophia G         9 Retrievers-MD                    48.02        
 51 Sadeghi, Silvia L          7 GBSA-MD                          51.82        
 52 Wilson, Braelynn G         7 GBSA-MD                          52.34        
 53 Madairy, Piper R           8 GBSA-MD                          54.45        
 54 Steinbacher, Magda M       9 GBSA-MD                          54.85        
 55 Hart, Lisen R              7 GBSA-MD                          57.52        
 -- Decker, Isabella           8 GBSA-MD                             DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Martini, Charlie Grace M   9 GBSA-MD                             DQ        
      Delay initiating turn
 -- Lenoir, Caitlin A          9 GBSA-MD                             DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 24  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.99  MD-S
          47.69  B
 Meet Qualifying:  38.00 - 47.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meier, Zac C              10 EST-MD                           34.86 MD-S   
  2 Wiggins, Jack D           10 GBSA-MD                          37.39 MD-S   
  3 Hendrickson, Matthew E    10 EST-MD                           38.82 B      
  4 Seligman, Micah C         10 EST-MD                           38.99 B      
  5 Choinski, Nathan M        10 ACA-MD                           39.10 B      
  6 Giza, Carter A            10 FSC-MD                           39.15 B      
  7 Farah, Luke J              9 GBSA-MD                          39.23 B      
  8 Dove, Dakota M             9 FSC-MD                           39.24 B      
  9 Pfeifer, Hunter W         10 Retrievers-MD                    39.27 B      
 10 Astori, Valerio L         10 MAS-MD                           39.43 B      
 11 Navarro-Monzo, Jojo J     10 SPY-MD                           39.54 B      
 12 Bowers, Tyler L           10 FSC-MD                           39.60 B      
 13 Kim, Victor S             10 ACA-MD                           39.64 B      
 14 Vance, David A            10 FSC-MD                           39.65 B      
 15 Ciliberto, Brennan M       9 MAS-MD                           39.75 B      
 16 Spencer, Aidan R           9 EST-MD                           39.76 B      
 17 Holt, Dylan T              9 FSC-MD                           40.39 B      
 18 Marwaha, Rajan B           9 EST-MD                           40.64 B      
 19 Bankard, Jackson D         9 CCY-MD                           40.70 B      
 19 Nanaji, Omid               9 Retrievers-MD                    40.70 B      
 21 Bickell, Miles J          10 GBSA-MD                          40.77 B      
 22 Schlee, Tanner R          10 UN-MD-MD                         40.82 B      
 23 Linehan, Foster L         10 SPY-MD                           41.01 B      
 24 Clark, Noah E             10 FAST-MD                          41.19 B      
 25 Bowman, Austin P           9 Retrievers-MD                    41.44 B      
 26 Crisler, Logan T          10 EST-MD                           41.75 B      
 27 Schaefer, Franklin R      10 EST-MD                           41.93 B      
 28 Mabry, John W             10 GBSA-MD                          42.48 B      
 29 Schulze, Cody N           10 Retrievers-MD                    42.79 B      
 30 Elliott Jr, Mark A         9 EST-MD                           43.08 B      
 31 Marston, Sam A            10 FSC-MD                           43.24 B      
 32 Aydin, Hamza H            10 Retrievers-MD                    43.28 B      
 33 Asare, Joel C             10 FAST-MD                          43.30 B      
 34 Eldreth, Emory T           9 ACA-MD                           43.51 B      
 35 Verma, Aryan               9 MAS-MD                           43.52 B      
 35 Miller, Ben P             10 FSC-MD                           43.52 B      
 37 Starck, Jonah D           10 FAST-MD                          44.73 B      
 38 Winstead, Bear J          10 EST-MD                           44.94 B      
 39 Parsons, Jack C           10 MAS-MD                           45.14 B      
 40 Betsis, Maksim E          10 GBSA-MD                          45.26 B      
 41 Peoples, Asher R          10 GBSA-MD                          45.36 B      
 42 Lehane, Mac P             10 UN-MD-MD                         45.57 B      
 43 Meagher, Gavin W           9 CCY-MD                           46.18 B      
 44 Bowman, Grayson W         10 CGA-MD                           46.35 B      
 45 Ferger, Rory J            10 GBSA-MD                          46.83 B      
 46 Mabry, Carter A           10 GBSA-MD                          47.18 B      
 47 Spranza, Benjamin E       10 GBSA-MD                          48.12        
 48 Bickell, Calvin S          8 GBSA-MD                          52.66        
 49 Saxton, Kellen M           8 GBSA-MD                          54.01        
 50 Babik, Sebastian T         7 GBSA-MD                          56.92        
 51 Brodsky, Jake A           10 GBSA-MD                        1:00.11        
 52 Agnihothram, Arjun S       9 GBSA-MD                        1:09.37        
 -- Dean, Liam G              10 UN-MD-MD                            DQ        
      Delay initiating turn
 -- McGillivray-Stubbs, Call   9 GBSA-MD                             DQ        
      Delay initiating turn
 -- Stevens, Lucas J           9 GBSA-MD                             DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 25  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.59  MD-S
          38.29  B
 Meet Qualifying:  32.60 - 38.29
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stover, Mina K            12 EST-MD                           31.74 MD-S   
  2 Svejda, Josie M           12 EST-MD                           31.91 MD-S   
  3 Stover, Madison K         12 EST-MD                           31.97 MD-S   
  4 Sites, Madison J          12 EST-MD                           32.65 B      
  5 Ciliberto, Kelsey R       11 MAS-MD                           32.71 B      
  6 Matanoski, Gennie A       12 EST-MD                           32.88 B      
  7 Pohlhaus, Ayla B          12 EST-MD                           32.91 B      
  8 Randell, Sammy B          12 Retrievers-MD                    32.97 B      
  9 Klaus, Leah M             12 EST-MD                           33.33 B      
 10 Gurri, Maddi G            11 GBSA-MD                          33.36 B      
 11 Pokharel, Suvali          12 EST-MD                           33.49 B      
 12 Edsall, Heather B         12 FAST-MD                          33.84 B      
 13 Levendosky, Lena J        12 MSC-MD                           33.88 B      
 14 Lew, Gloria G             12 ACA-MD                           33.93 B      
 15 Davies, Lucy M            12 GBSA-MD                          34.02 B      
 16 Henley, Emily M           12 FSC-MD                           34.04 B      
 17 Welker, Harper K          12 FAST-MD                          34.15 B      
 18 Nicholas, Lilly A         12 EST-MD                           34.39 B      
 19 Sherwood, Kylie E         11 FSC-MD                           34.55 B      
 20 Torres, Gabby             12 CGA-MD                           35.03 B      
 20 Hankins, Camryn L         11 EST-MD                           35.03 B      
 22 Demmin, Emma U            12 EST-MD                           35.05 B      
 23 Sun, Sofie                11 EST-MD                           35.40 B      
 24 King, Maya J              12 Retrievers-MD                    35.54 B      
 25 Kim, Julian Y             12 UN-MD-MD                         35.71 B      
 26 Masters, Claire E         11 FSC-MD                           35.73 B      
 27 Harshman, Maddy M         12 FAST-MD                          35.84 B      
 28 Alter, Kaitlyn H          12 GBSA-MD                          35.88 B      
 29 Cowley, Peyton E          11 EST-MD                           36.06 B      
 30 Shipley, Alina M          12 CCY-MD                           36.10 B      
 30 Hadsall, Cecilia R        12 FSC-MD                           36.10 B      
 32 Genz, Zoe D               12 MSC-MD                           36.11 B      
 33 Harvey, Charlotte P       12 GBSA-MD                          36.13 B      
 34 Dengler, Emily C          12 FSC-MD                           36.14 B      
 35 Willis, Lindsay E         12 UN-MD-MD                         36.36 B      
 36 Jacobs, Charlotte R       11 ACA-MD                           36.60 B      
 37 Wainberg, Bri P           12 FAST-MD                          36.79 B      
 38 Yen, Emily A              11 Retrievers-MD                    37.33 B      
 39 Watson, Riley M           12 CATY-MD                          37.58 B      
 40 Barbe, Messina E          12 CCY-MD                           37.60 B      
 41 Tennakoon, Samadhi        12 EST-MD                           37.69 B      
 42 Montgomery, Paige R       12 FSC-MD                           37.76 B      
 43 Saulo, Maddy J            11 MSC-MD                           37.84 B      
 44 McGillivray-Stubbs, Mare  11 GBSA-MD                          38.03 B      
 45 Gordon, Ava E             12 FAST-MD                          38.10 B      
 46 Adkins, Lily M            12 GBSA-MD                          38.20 B      
 47 Harriman, Taylor K        12 GBSA-MD                          39.20        
 47 Shoots, Maia G            12 UN-MD-MD                         39.20        
 49 Jackson, Kaitlyn J        11 GBSA-MD                          40.59        
 50 Ripple, Reese L           11 FSC-MD                           41.10        
 51 Nganga, Chebet W          12 GBSA-MD                          44.80        
 52 Grieff, Andrea M          12 GBSA-MD                          46.38        
 53 Parke, Eliana N           12 GBSA-MD                          46.93        
 54 Lesinski, Anna E          11 GBSA-MD                          50.51        
 -- Bickell, Malia L          12 GBSA-MD                             DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.79  MD-S
          38.19  B
 Meet Qualifying:  32.80 - 38.19
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Porch, Adam R             12 Retrievers-MD                    32.84 B      
  2 Courtois, Luke G          11 FSC-MD                           33.33 B      
  3 Cui, Nick                 12 EST-MD                           33.74 B      
  4 Carpenter, Bobby J        12 CCY-MD                           34.15 B      
  5 Meier, CJ J               12 EST-MD                           34.16 B      
  6 Fowler, Andrew G          12 CATY-MD                          34.23 B      
  7 Frederick, JJ S           12 FSC-MD                           34.28 B      
  8 Shahani, Rahul L          11 Retrievers-MD                    34.38 B      
  9 Lewis, Cole H             11 Retrievers-MD                    34.47 B      
 10 Smith, Cole W             12 EST-MD                           34.60 B      
 11 Singleton, Aron G         12 EST-MD                           35.17 B      
 12 Nettles, Jai E            11 EST-MD                           35.26 B      
 13 Williams, Timothy A       12 Retrievers-MD                    35.82 B      
 14 Wilson, Ryan C            12 FSC-MD                           36.14 B      
 15 Alexis, Kaleb S           12 EST-MD                           36.17 B      
 16 Winters, Emmitt C         11 FSC-MD                           36.22 B      
 17 May, J.R. N               12 FAST-MD                          36.27 B      
 18 Monaldo, Tyler M          11 Retrievers-MD                    36.50 B      
 18 Glisson, Keith            12 GBSA-MD                          36.50 B      
 20 Zhang, Adam D             12 UN-MD-MD                         36.63 B      
 21 Reed, Bennett C           11 GBSA-MD                          36.74 B      
 22 Ratliff, Brayden P        12 CATY-MD                          36.85 B      
 23 Hogue, Tysen O            12 Retrievers-MD                    37.32 B      
 24 Hooks, Evan E             12 UN-MD-MD                         37.57 B      
 25 Walsky, Aidan J           12 FSC-MD                           37.58 B      
 26 Bauer, Reese R            12 MSC-MD                           37.64 B      
 27 LeBoeuf, Thomas J         12 GBSA-MD                          38.00 B      
 28 Greene, Joshua A          11 UN-MD-MD                         38.43        
 29 Kennard, Aidan E          12 GBSA-MD                          39.95        
 30 Crump, Avery B            12 GBSA-MD                          41.30        
 31 Spranza, Asher W          12 GBSA-MD                          42.12        
 32 Stevens, Jacob D          11 GBSA-MD                          43.32        
 33 Witenstein, Serge R       11 GBSA-MD                          47.29        
 34 Gainey, Aiden B           11 GBSA-MD                          48.78        
 35 Asekun, Ayobami J         11 GBSA-MD                          50.12        
 -- Fiori, Jimmy T            12 MAS-MD                              DQ        
      Delay initiating turn
 -- Finkner, Devon M          12 CCY-MD                              DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 27  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:26.69  MD-S
        1:53.99  B
 Meet Qualifying:  1:26.70 - 1:53.99
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelliher, Abby E          10 SPY-MD                         1:22.04 MD-S   
  2 Watson, Paige C            9 CATY-MD                        1:32.22 B      
  3 Vicinelly, Alina M        10 FSC-MD                         1:33.92 B      
  4 Klezer, Olivia R          10 CCY-MD                         1:34.52 B      
  5 Dixon, Maddie M            8 UN-MD-MD                       1:39.62 B      
  6 Montenegro, Isabel         9 EST-MD                         1:47.47 B      
 -- Deoliveira, Mimi K         9 UN-MD-MD                            DQ        
      Scissors kick
 
Event 28  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:26.69  MD-S
        1:52.39  B
 Meet Qualifying:  1:26.70 - 1:52.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bowers, Tyler L           10 FSC-MD                         1:29.67 B      
  2 Dove, Dakota M             9 FSC-MD                         1:36.10 B      
  3 Verma, Aryan               9 MAS-MD                         1:37.00 B      
  4 Will, Charlie E           10 EST-MD                         1:38.37 B      
  5 Schaefer, Franklin R      10 EST-MD                         1:38.72 B      
  6 Astori, Valerio L         10 MAS-MD                         1:39.58 B      
  7 Eldreth, Emory T           9 ACA-MD                         1:49.86 B      
 
Event 29  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:10.29  MD-S
        1:25.09  B
 Meet Qualifying:  1:10.30 - 1:25.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sites, Madison J          12 EST-MD                         1:09.28 MD-S   
  2 Yuan, Jerica J            12 EST-MD                         1:09.48 MD-S   
  3 Lew, Gloria G             12 ACA-MD                         1:15.42 B      
  4 Stover, Mina K            12 EST-MD                         1:15.43 B      
  5 Hadsall, Cecilia R        12 FSC-MD                         1:15.82 B      
  6 Shipley, Alina M          12 CCY-MD                         1:17.27 B      
  7 Friedman, Lilah N         12 FAST-MD                        1:17.39 B      
  8 Cowley, Peyton E          11 EST-MD                         1:17.61 B      
  9 Davies, Lucy M            12 GBSA-MD                        1:19.43 B      
 10 Harshman, Maddy M         12 FAST-MD                        1:20.14 B      
 11 Barbe, Messina E          12 CCY-MD                         1:21.58 B      
 12 Genz, Zoe D               12 MSC-MD                         1:23.28 B      
 12 Tennakoon, Samadhi        12 EST-MD                         1:23.28 B      
 14 Hankins, Camryn L         11 EST-MD                         1:23.62 B      
 15 Chaudhuri, Isha           11 Retrievers-MD                  1:25.34        
 16 Montgomery, Paige R       12 FSC-MD                         1:25.65        
 
Event 30  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.19  MD-S
        1:23.29  B
 Meet Qualifying:  1:11.20 - 1:23.29
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Athas, Jack M             11 CATY-MD                        1:12.50 B      
  2 Rotunda, Matthew K        12 GBSA-MD                        1:13.41 B      
  3 Din, Dillon K             11 EST-MD                         1:13.58 B      
  4 Von Wachter, Caleb G      12 EST-MD                         1:14.22 B      
  5 Davies, Ethan S           11 EST-MD                         1:14.38 B      
  6 Stalfort, Henry           11 MSC-MD                         1:15.59 B      
  7 Porter, Billy J           12 EST-MD                         1:15.73 B      
  8 Winters, Dalton R         11 FSC-MD                         1:15.89 B      
  9 Glisson, Keith            12 GBSA-MD                        1:23.42        
 10 Wilson, Ryan C            12 FSC-MD                         1:26.76        
 
Event 31  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.49  MD-S
          53.29  B
 Meet Qualifying:  42.50 - 53.29
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brissett, Gabrielle S     10 EST-MD                           42.32 MD-S   
  2 Babik, Finley E           10 GBSA-MD                          43.04 B      
  3 Harshman, Leah N          10 FAST-MD                          43.24 B      
  3 Kim, Jordan J              9 UN-MD-MD                         43.24 B      
  5 Kelliher, Abby E          10 SPY-MD                           43.60 B      
  6 Birdsall, Claire G        10 EST-MD                           43.94 B      
  7 Svejda, Olivia N          10 EST-MD                           44.04 B      
  8 Niles, Riley L             9 EST-MD                           44.15 B      
  9 Hammer, Jacqueline or J   10 EST-MD                           44.86 B      
  9 Hanlon, Kelsey R           9 FSC-MD                           44.86 B      
 11 Chew, Sophia M             9 Retrievers-MD                    45.45 B      
 12 Orange, Julianna S        10 GBSA-MD                          45.97 B      
 13 Chesnokov, Sasha           9 EST-MD                           46.01 B      
 14 Zhao, Zara                10 Retrievers-MD                    47.18 B      
 15 Williams, Delaney L        9 CCY-MD                           47.65 B      
 16 Shipley, Milana M          9 CCY-MD                           48.12 B      
 17 Lawler, Samantha J         9 FSC-MD                           48.57 B      
 18 Franklin, Lyric M          9 CA-MD                            49.37 B      
 19 Saxton, Noelle E          10 GBSA-MD                          49.41 B      
 20 Davies, Teagan B           9 GBSA-MD                          49.45 B      
 21 Tomlinson, Sophia G        8 FSC-MD                           49.54 B      
 22 Drummond, Sophia G         9 Retrievers-MD                    50.26 B      
 23 An, Alicia D               9 Retrievers-MD                    50.33 B      
 24 Reinhart, Sophia I        10 MSC-MD                           50.59 B      
 25 Bartolini, Gabby M         9 GBSA-MD                          50.97 B      
 26 Jin, Gloria               10 MSC-MD                           51.00 B      
 27 Simon, Sara O              9 ACA-MD                           51.04 B      
 28 Jung, Hailyn F             9 Retrievers-MD                    51.42 B      
 29 ThapaMagar, Divinee       10 EST-MD                           51.47 B      
 30 Willey, Rhiannan R        10 GMAC-MD                          51.75 B      
 31 Zissel, Lucy V            10 MSC-MD                           51.79 B      
 32 Adams, Riley E             9 Retrievers-MD                    51.89 B      
 33 Blaha, Sienna K            9 EST-MD                           52.24 B      
 34 Eckenrode, Lynn O          9 CGA-MD                           52.39 B      
 35 Babik, Annabelle L         9 GBSA-MD                          52.74 B      
 36 Lenoir, Caitlin A          9 GBSA-MD                          53.40        
 37 Mann, Grace E             10 ACA-MD                           54.51        
 38 Shaw, Amelia M             9 GBSA-MD                          55.96        
 39 Ritter, Colleen E         10 GBSA-MD                          57.20        
 40 Singh, Mira M              9 GBSA-MD                          57.25        
 41 Wilson, Braelynn G         7 GBSA-MD                        1:01.20        
 42 Decker, Amelia             8 GBSA-MD                        1:01.94        
 43 Hart, Lisen R              7 GBSA-MD                        1:11.60        
 -- Decker, Isabella           8 GBSA-MD                             DQ        
      Double pull / kicks
 -- Schappelle, Norah E        9 GBSA-MD                             DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Williams, Goldie J        10 GBSA-MD                             DQ        
      One hand touch
 -- Sadeghi, Silvia L          7 GBSA-MD                             DQ        
      One hand touch
 
Event 32  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.49  MD-S
          52.09  B
 Meet Qualifying:  42.50 - 52.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keiner, Samuel J          10 EST-MD                           41.55 MD-S   
  2 Poirier, Riley M          10 EST-MD                           42.43 MD-S   
  3 Pell, Dominick A          10 EST-MD                           43.33 B      
  4 Hendrickson, Matthew E    10 EST-MD                           43.42 B      
  5 Ciliberto, Brennan M       9 MAS-MD                           43.47 B      
  6 Dove, Dakota M             9 FSC-MD                           43.59 B      
  7 Ward, Parker A            10 SPY-MD                           43.72 B      
  8 Linehan, Foster L         10 SPY-MD                           43.73 B      
  9 Giza, Carter A            10 FSC-MD                           43.76 B      
 10 Kim, Victor S             10 ACA-MD                           44.57 B      
 11 Spencer, Aidan R           9 EST-MD                           45.33 B      
 12 Monaldo, Gavin R          10 Retrievers-MD                    45.66 B      
 13 Navarro-Monzo, Jojo J     10 SPY-MD                           46.44 B      
 14 Elliott Jr, Mark A         9 EST-MD                           46.80 B      
 15 Bickell, Miles J          10 GBSA-MD                          47.38 B      
 16 Marwaha, Rajan B           9 EST-MD                           47.63 B      
 17 Garrett, Grant H          10 Retrievers-MD                    47.76 B      
 18 Seligman, Micah C         10 EST-MD                           47.78 B      
 19 Clark, Noah E             10 FAST-MD                          47.81 B      
 20 Henderson, Aubrey T       10 GBSA-MD                          48.72 B      
 21 Asare, Jaden E            10 FAST-MD                          48.82 B      
 22 Schlee, Tanner R          10 UN-MD-MD                         49.00 B      
 23 Crisler, Logan T          10 EST-MD                           49.04 B      
 24 Parsons, Jack C           10 MAS-MD                           49.66 B      
 25 Farah, Luke J              9 GBSA-MD                          49.96 B      
 26 Betsis, Maksim E          10 GBSA-MD                          50.05 B      
 27 Schulze, Cody N           10 Retrievers-MD                    50.22 B      
 28 Mabry, John W             10 GBSA-MD                          50.99 B      
 29 Starck, Jonah D           10 FAST-MD                          51.06 B      
 30 Meagher, Gavin W           9 CCY-MD                           52.31        
 31 Dean, Liam G              10 UN-MD-MD                         52.39        
 32 Vance, David A            10 FSC-MD                           53.96        
 33 Ferger, Rory J            10 GBSA-MD                          55.77        
 34 Spranza, Benjamin E       10 GBSA-MD                        1:06.41        
 35 McGillivray-Stubbs, Call   9 GBSA-MD                        1:08.52        
 36 Bickell, Calvin S          8 GBSA-MD                        1:09.36        
 37 Agnihothram, Arjun S       9 GBSA-MD                        1:21.95        
 -- Devine, Jack C            10 FSC-MD                              DQ        
      Butterfly kick
 -- Will, Charlie E           10 EST-MD                              DQ        
      Double pull / kicks
 -- Asare, Joel C             10 FAST-MD                             DQ        
      One hand touch
 -- Brown, Griffin P           7 GBSA-MD                             DQ        
      Alternating Kick
 -- Mabry, Carter A           10 GBSA-MD                             DQ        
      One hand touch
 -- Brodsky, Jake A           10 GBSA-MD                             DQ        
      One hand touch
 
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.89  MD-S
          43.09  B
 Meet Qualifying:  36.90 - 43.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stover, Mina K            12 EST-MD                           35.70 MD-S   
  2 Blaha, Krysta E           11 EST-MD                           36.19 MD-S   
  3 Vandewinckel, Olivia A    12 GBSA-MD                          36.95 B      
  4 Pohlhaus, Ayla B          12 EST-MD                           37.27 B      
  5 Mackey, Ally C            12 EST-MD                           37.41 B      
  6 Kirk, Monica C            12 UN-MD-MD                         37.44 B      
  7 Schanamann, Danielle K    12 MAS-MD                           37.50 B      
  8 Hanson, Ellie C           12 ACA-MD                           37.56 B      
  9 Svejda, Josie M           12 EST-MD                           37.89 B      
 10 Bucknor, Naylah O         12 MSC-MD                           38.78 B      
 11 Smith, Karsen P           12 EST-MD                           39.12 B      
 12 Carliss, Sophia E         12 FAST-MD                          39.51 B      
 13 Gordon, Ava E             12 FAST-MD                          39.60 B      
 14 Willey, Eryn R            12 GMAC-MD                          39.65 B      
 15 Harriman, Taylor K        12 GBSA-MD                          39.66 B      
 16 Ohlinger, Gabby M         12 FSC-MD                           39.79 B      
 17 von Berg, Katie R         12 Retrievers-MD                    39.87 B      
 18 Dick, Sydney M            11 MAS-MD                           39.88 B      
 19 Watson, Riley M           12 CATY-MD                          40.00 B      
 20 Kim, Julian Y             12 UN-MD-MD                         40.01 B      
 21 King, Maya J              12 Retrievers-MD                    40.18 B      
 22 Masters, Claire E         11 FSC-MD                           40.50 B      
 23 Montenegro, Kelaya        11 EST-MD                           40.64 B      
 24 Renaut, Kiran A           12 UN-MD-MD                         41.17 B      
 25 Harvey, Charlotte P       12 GBSA-MD                          41.22 B      
 26 Ikemoto, Hannah M         12 ACA-MD                           41.28 B      
 27 Zeller, Natalie P         12 CGA-MD                           41.35 B      
 28 Elliott, Aaliyah A        12 EST-MD                           41.60 B      
 29 Yen, Emily A              11 Retrievers-MD                    41.98 B      
 30 Friedman, Lilah N         12 FAST-MD                          42.04 B      
 31 Montgomery, Paige R       12 FSC-MD                           42.28 B      
 32 Bickell, Malia L          12 GBSA-MD                          42.69 B      
 33 Nganga, Chebet W          12 GBSA-MD                          42.70 B      
 34 Adkins, Lily M            12 GBSA-MD                          44.73        
 35 Jackson, Kaitlyn J        11 GBSA-MD                          47.47        
 36 Crawford, Lauryn J        12 GBSA-MD                          49.41        
 37 Parke, Eliana N           12 GBSA-MD                          50.89        
 38 Muirhead, Hannah A        11 GBSA-MD                          53.56        
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.19  MD-S
          42.89  B
 Meet Qualifying:  37.20 - 42.89
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paun, Marius              12 MSC-MD                           35.76 MD-S   
  2 Davis, Finn L             11 EST-MD                           36.86 MD-S   
  3 Von Wachter, Caleb G      12 EST-MD                           37.40 B      
  4 Griffin, Malachi G        12 GBSA-MD                          37.70 B      
  5 Fairbank, James           11 CGA-MD                           38.43 B      
  6 McGill, Luke J            12 FSC-MD                           38.45 B      
  7 Nettles, Jai E            11 EST-MD                           38.65 B      
  8 Crump, Avery B            12 GBSA-MD                          39.01 B      
  9 Porter, Billy J           12 EST-MD                           39.07 B      
 10 Fowler, Andrew G          12 CATY-MD                          40.34 B      
 11 Good, Matthew M           12 FAST-MD                          40.61 B      
 12 Stanco, Paul A            12 MSC-MD                           41.38 B      
 13 Reed, Bennett C           11 GBSA-MD                          42.50 B      
 14 Lewis, Chase A            12 Retrievers-MD                    43.16        
 15 Wong, Kieran J            11 ACA-MD                           43.25        
 16 Kennard, Aidan E          12 GBSA-MD                          43.49        
 17 Farah, Matthew J          11 GBSA-MD                          44.03        
 18 Spranza, Asher W          12 GBSA-MD                          47.90        
 19 Park, Sammy J             11 GBSA-MD                          48.59        
 20 Stevens, Jacob D          11 GBSA-MD                          50.84        
 21 Gainey, Aiden B           11 GBSA-MD                          52.06        
 22 Asekun, Ayobami J         11 GBSA-MD                          57.61        
 -- Witenstein, Serge R       11 GBSA-MD                             DQ        
      Butterfly kick
 
Event 35  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.49  MD-S
        1:42.59  B
 Meet Qualifying:  1:20.50 - 1:42.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Svejda, Olivia N          10 EST-MD                         1:17.43 MD-S   
  2 Helms, Ani M              10 Retrievers-MD                  1:21.77 B      
  3 Chesnokov, Sasha           9 EST-MD                         1:25.03 B      
  4 Hammer, Jacqueline or J   10 EST-MD                         1:25.42 B      
  5 Harshman, Leah N          10 FAST-MD                        1:25.51 B      
  6 Saxton, Noelle E          10 GBSA-MD                        1:26.25 B      
  7 Orange, Julianna S        10 GBSA-MD                        1:26.61 B      
  8 Chew, Sophia M             9 Retrievers-MD                  1:26.87 B      
  9 Klezer, Olivia R          10 CCY-MD                         1:27.67 B      
 10 Dixon, Maddie M            8 UN-MD-MD                       1:27.79 B      
 11 Kim, Jordan J              9 UN-MD-MD                       1:28.80 B      
 12 Barrett, Reagan C          9 CGA-MD                         1:28.85 B      
 13 Babik, Finley E           10 GBSA-MD                        1:28.95 B      
 14 Williams, Maggie A         9 Retrievers-MD                  1:29.53 B      
 15 Eckenrode, Lynn O          9 CGA-MD                         1:29.93 B      
 16 Watson, Paige C            9 CATY-MD                        1:29.98 B      
 17 Deoliveira, Mimi K         9 UN-MD-MD                       1:30.09 B      
 18 Niles, Riley L             9 EST-MD                         1:30.11 B      
 19 An, Alicia D               9 Retrievers-MD                  1:30.20 B      
 20 Simon, Sara O              9 ACA-MD                         1:30.50 B      
 21 Ohlinger, Dani S           8 FSC-MD                         1:30.53 B      
 22 Vicinelly, Alina M        10 FSC-MD                         1:31.25 B      
 23 Adams, Riley E             9 Retrievers-MD                  1:31.47 B      
 24 Torrens, Annabelle W       9 CATY-MD                        1:31.49 B      
 25 ThapaMagar, Divinee       10 EST-MD                         1:31.75 B      
 26 Fikes, Gabriella M        10 Retrievers-MD                  1:32.00 B      
 27 Kacher, Paige H            9 ACA-MD                         1:33.43 B      
 28 Tomlinson, Sophia G        8 FSC-MD                         1:33.70 B      
 29 Reinhart, Sophia I        10 MSC-MD                         1:33.98 B      
 30 Williams, Delaney L        9 CCY-MD                         1:34.33 B      
 31 Montenegro, Isabel         9 EST-MD                         1:34.96 B      
 32 Birdsall, Claire G        10 EST-MD                         1:36.16 B      
 33 Jin, Gloria               10 MSC-MD                         1:36.29 B      
 34 Franklin, Lyric M          9 CA-MD                          1:36.61 B      
 35 Kuck, Madison A           10 UN-MD-MD                       1:37.18 B      
 36 Zissel, Lucy V            10 MSC-MD                         1:37.69 B      
 37 Bartolini, Gabby M         9 GBSA-MD                        1:38.05 B      
 38 Shipley, Milana M          9 CCY-MD                         1:38.48 B      
 39 Ritter, Colleen E         10 GBSA-MD                        1:39.50 B      
 40 Davies, Teagan B           9 GBSA-MD                        1:40.01 B      
 41 Blaha, Sienna K            9 EST-MD                         1:40.31 B      
 42 Furlong, Lauren R         10 MSC-MD                         1:40.65 B      
 43 Willey, Rhiannan R        10 GMAC-MD                        1:41.55 B      
 44 Babik, Annabelle L         9 GBSA-MD                        1:44.35        
 45 Martini, Charlie Grace M   9 GBSA-MD                        1:45.38        
 46 Mann, Grace E             10 ACA-MD                         1:46.55        
 47 Decker, Amelia             8 GBSA-MD                        1:48.13        
 48 Singh, Mira M              9 GBSA-MD                        1:50.24        
 49 Asekun, Similoluwa A       7 GBSA-MD                        1:53.72        
 50 Schappelle, Norah E        9 GBSA-MD                        1:56.36        
 51 Wilson, Braelynn G         7 GBSA-MD                        2:00.78        
 52 Shaw, Amelia M             9 GBSA-MD                        2:03.03        
 53 Sadeghi, Silvia L          7 GBSA-MD                        2:13.87        
 -- Zhao, Zara                10 Retrievers-MD                       DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Albert, Isabella E        10 CGA-MD                              DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Decker, Isabella           8 GBSA-MD                             DQ        
 
Event 36  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:21.29  MD-S
        1:39.39  B
 Meet Qualifying:  1:21.30 - 1:39.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, Parker A            10 SPY-MD                         1:20.44 MD-S   
  2 Hendrickson, Matthew E    10 EST-MD                         1:22.09 B      
  3 Monaldo, Gavin R          10 Retrievers-MD                  1:22.35 B      
  4 Pell, Dominick A          10 EST-MD                         1:22.51 B      
  5 Choinski, Nathan M        10 ACA-MD                         1:23.05 B      
  6 Henderson, Aubrey T       10 GBSA-MD                        1:23.81 B      
  7 Seligman, Micah C         10 EST-MD                         1:25.03 B      
  8 Wiggins, Jack D           10 GBSA-MD                        1:25.14 B      
  9 Will, Charlie E           10 EST-MD                         1:25.30 B      
 10 Bowers, Tyler L           10 FSC-MD                         1:25.45 B      
 11 Ciliberto, Brennan M       9 MAS-MD                         1:25.86 B      
 12 Spencer, Aidan R           9 EST-MD                         1:26.29 B      
 13 Schulze, Cody N           10 Retrievers-MD                  1:27.44 B      
 14 Kim, Victor S             10 ACA-MD                         1:27.60 B      
 15 Nanaji, Omid               9 Retrievers-MD                  1:27.73 B      
 16 Linehan, Foster L         10 SPY-MD                         1:28.45 B      
 17 Holt, Dylan T              9 FSC-MD                         1:28.54 B      
 18 Devine, Jack C            10 FSC-MD                         1:28.69 B      
 19 Bankard, Jackson D         9 CCY-MD                         1:28.90 B      
 20 Marwaha, Rajan B           9 EST-MD                         1:30.09 B      
 21 Navarro-Monzo, Jojo J     10 SPY-MD                         1:31.36 B      
 22 Bickell, Miles J          10 GBSA-MD                        1:31.61 B      
 23 Dean, Liam G              10 UN-MD-MD                       1:31.81 B      
 24 Eldreth, Emory T           9 ACA-MD                         1:32.39 B      
 25 Asare, Jaden E            10 FAST-MD                        1:32.47 B      
 26 Pfeifer, Hunter W         10 Retrievers-MD                  1:32.53 B      
 27 Schaefer, Franklin R      10 EST-MD                         1:33.10 B      
 28 Parsons, Jack C           10 MAS-MD                         1:33.27 B      
 29 Farah, Luke J              9 GBSA-MD                        1:33.29 B      
 30 Miller, Ben P             10 FSC-MD                         1:33.48 B      
 31 Bowman, Austin P           9 Retrievers-MD                  1:33.54 B      
 32 Crisler, Logan T          10 EST-MD                         1:33.60 B      
 33 Clark, Noah E             10 FAST-MD                        1:34.08 B      
 34 Winstead, Bear J          10 EST-MD                         1:35.84 B      
 35 Mabry, John W             10 GBSA-MD                        1:37.25 B      
 36 Lehane, Mac P             10 UN-MD-MD                       1:39.24 B      
 37 Betsis, Maksim E          10 GBSA-MD                        1:41.55        
 38 Mabry, Carter A           10 GBSA-MD                        1:43.22        
 39 Ferger, Rory J            10 GBSA-MD                        1:45.98        
 40 Spranza, Benjamin E       10 GBSA-MD                        1:54.53        
 41 Saxton, Kellen M           8 GBSA-MD                        2:16.59        
 42 Brodsky, Jake A           10 GBSA-MD                        2:18.21        
 -- Agnihothram, Arjun S       9 GBSA-MD                             DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Marston, Sam A            10 FSC-MD                              DQ        
      One hand touch - breast
 -- Schlee, Tanner R          10 UN-MD-MD                            DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
 -- Elliott Jr, Mark A         9 EST-MD                              DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- McGillivray-Stubbs, Call   9 GBSA-MD                             DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
 -- Asare, Joel C             10 FAST-MD                             DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:10.39  MD-S
        1:24.39  B
 Meet Qualifying:  1:10.40 - 1:24.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pohlhaus, Ayla B          12 EST-MD                         1:08.91 MD-S   
  2 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD                        1:09.49 MD-S   
  3 Ciliberto, Kelsey R       11 MAS-MD                         1:11.46 B      
  4 Henley, Emily M           12 FSC-MD                         1:11.55 B      
  5 Sites, Madison J          12 EST-MD                         1:12.22 B      
  6 Vandewinckel, Olivia A    12 GBSA-MD                        1:12.76 B      
  7 Schanamann, Danielle K    12 MAS-MD                         1:12.95 B      
  8 Randell, Sammy B          12 Retrievers-MD                  1:13.06 B      
  9 Pokharel, Suvali          12 EST-MD                         1:13.16 B      
 10 Dengler, Emily C          12 FSC-MD                         1:14.04 B      
 11 Matanoski, Gennie A       12 EST-MD                         1:14.05 B      
 12 Hanson, Ellie C           12 ACA-MD                         1:14.34 B      
 13 Davies, Lucy M            12 GBSA-MD                        1:14.53 B      
 14 Carliss, Sophia E         12 FAST-MD                        1:14.54 B      
 15 Nicholas, Lilly A         12 EST-MD                         1:14.98 B      
 16 Blaha, Krysta E           11 EST-MD                         1:15.51 B      
 17 King, Maya J              12 Retrievers-MD                  1:15.88 B      
 18 Jacobs, Charlotte R       11 ACA-MD                         1:15.91 B      
 19 Cowley, Peyton E          11 EST-MD                         1:15.96 B      
 20 Hadsall, Cecilia R        12 FSC-MD                         1:16.52 B      
 21 Torres, Gabby             12 CGA-MD                         1:16.71 B      
 22 Demmin, Emma U            12 EST-MD                         1:17.07 B      
 23 Mackey, Ally C            12 EST-MD                         1:17.16 B      
 24 Watson, Riley M           12 CATY-MD                        1:17.55 B      
 25 Willey, Eryn R            12 GMAC-MD                        1:18.22 B      
 26 Welker, Harper K          12 FAST-MD                        1:18.37 B      
 27 Harvey, Charlotte P       12 GBSA-MD                        1:18.68 B      
 28 Saulo, Maddy J            11 MSC-MD                         1:18.91 B      
 28 Alter, Kaitlyn H          12 GBSA-MD                        1:18.91 B      
 30 Genz, Zoe D               12 MSC-MD                         1:19.22 B      
 31 Yen, Emily A              11 Retrievers-MD                  1:19.69 B      
 32 Hankins, Camryn L         11 EST-MD                         1:19.75 B      
 33 Masters, Claire E         11 FSC-MD                         1:20.07 B      
 34 Mo, Katina                12 EST-MD                         1:20.30 B      
 35 Montenegro, Kelaya        11 EST-MD                         1:20.41 B      
 36 Friedman, Lilah N         12 FAST-MD                        1:20.58 B      
 37 Grant, Grace E            12 UN-MD-MD                       1:20.82 B      
 38 von Berg, Katie R         12 Retrievers-MD                  1:20.89 B      
 39 Tennakoon, Samadhi        12 EST-MD                         1:21.20 B      
 40 Ripple, Reese L           11 FSC-MD                         1:21.41 B      
 41 Smith, Karsen P           12 EST-MD                         1:21.50 B      
 42 McGillivray-Stubbs, Mare  11 GBSA-MD                        1:21.70 B      
 43 Tonkyro, Amelie J         12 GMAC-MD                        1:21.78 B      
 44 Elliott, Aaliyah A        12 EST-MD                         1:21.84 B      
 45 Sherwood, Kylie E         11 FSC-MD                         1:22.20 B      
 46 Farina, Bella M           11 Retrievers-MD                  1:22.35 B      
 47 Gordon, Ava E             12 FAST-MD                        1:22.68 B      
 48 Harriman, Taylor K        12 GBSA-MD                        1:24.02 B      
 49 Bickell, Malia L          12 GBSA-MD                        1:24.11 B      
 50 Jackson, Kaitlyn J        11 GBSA-MD                        1:24.85        
 51 Barbe, Messina E          12 CCY-MD                         1:25.30        
 52 Wainberg, Bri P           12 FAST-MD                        1:26.21        
 53 Nganga, Chebet W          12 GBSA-MD                        1:33.06        
 54 Muirhead, Hannah A        11 GBSA-MD                        1:39.49        
 55 Lesinski, Anna E          11 GBSA-MD                        1:49.05        
 -- Wernsdorfer, Anya C       12 MSC-MD                              DQ        
      False start - Misc
 -- Crawford, Lauryn J        12 GBSA-MD                             DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Yuan, Jerica J            12 EST-MD                              DQ        
      False start - Misc
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:10.69  MD-S
        1:20.89  B
 Meet Qualifying:  1:10.70 - 1:20.89
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Malachi G        12 GBSA-MD                        1:09.56 MD-S   
  2 Athas, Jack M             11 CATY-MD                        1:10.07 MD-S   
  3 Davies, Ethan S           11 EST-MD                         1:10.36 MD-S   
  4 Von Wachter, Caleb G      12 EST-MD                         1:10.62 MD-S   
  5 Siri, Braden W            12 MAS-MD                         1:11.90 B      
  6 Smith, Cole W             12 EST-MD                         1:12.00 B      
  7 Shahani, Rahul L          11 Retrievers-MD                  1:12.67 B      
  8 Davis, Finn L             11 EST-MD                         1:12.79 B      
  9 Winters, Dalton R         11 FSC-MD                         1:12.81 B      
 10 Din, Dillon K             11 EST-MD                         1:12.85 B      
 11 Meier, CJ J               12 EST-MD                         1:12.97 B      
 12 Courtois, Luke G          11 FSC-MD                         1:14.77 B      
 13 Nettles, Jai E            11 EST-MD                         1:15.18 B      
 14 Stanco, Paul A            12 MSC-MD                         1:15.38 B      
 15 May, J.R. N               12 FAST-MD                        1:15.62 B      
 16 Fiori, Jimmy T            12 MAS-MD                         1:16.29 B      
 17 Hogue, Tysen O            12 Retrievers-MD                  1:16.53 B      
 18 Porter, Billy J           12 EST-MD                         1:16.57 B      
 19 Williams, Timothy A       12 Retrievers-MD                  1:17.21 B      
 20 Lewis, Cole H             11 Retrievers-MD                  1:18.22 B      
 21 Farah, Matthew J          11 GBSA-MD                        1:18.60 B      
 22 Bassett, Mac K            12 FSC-MD                         1:19.09 B      
 23 Stalfort, Henry           11 MSC-MD                         1:19.52 B      
 24 Alexis, Kaleb S           12 EST-MD                         1:19.99 B      
 25 Walsky, Aidan J           12 FSC-MD                         1:20.37 B      
 26 Lewis, Chase A            12 Retrievers-MD                  1:21.61        
 27 Wilson, Ryan C            12 FSC-MD                         1:22.80        
 28 Reed, Bennett C           11 GBSA-MD                        1:23.10        
 29 LeBoeuf, Thomas J         12 GBSA-MD                        1:24.18        
 30 Kennard, Aidan E          12 GBSA-MD                        1:24.93        
 31 Crump, Avery B            12 GBSA-MD                        1:27.06        
 32 Spranza, Asher W          12 GBSA-MD                        1:32.55        
 33 Witenstein, Serge R       11 GBSA-MD                        1:43.58        
 34 Park, Sammy J             11 GBSA-MD                        1:54.59        
 -- Gainey, Aiden B           11 GBSA-MD                             DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.69  MD-S
        2:56.59  B
 Meet Qualifying:  2:31.70 - 2:56.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stover, Madison K         12 EST-MD                         2:31.65 MD-S   
  2 Pokharel, Suvali          12 EST-MD                         2:32.26 B      
  3 Lew, Gloria G             12 ACA-MD                         2:34.57 B      
  4 Matanoski, Gennie A       12 EST-MD                         2:34.95 B      
  5 Edsall, Heather B         12 FAST-MD                        2:35.17 B      
  6 Svejda, Josie M           12 EST-MD                         2:35.37 B      
  7 Levendosky, Lena J        12 MSC-MD                         2:36.97 B      
  8 Yuan, Jerica J            12 EST-MD                         2:36.99 B      
  9 Harshman, Maddy M         12 FAST-MD                        2:39.06 B      
 10 Welker, Harper K          12 FAST-MD                        2:39.12 B      
 11 Gurri, Maddi G            11 GBSA-MD                        2:42.29 B      
 12 Sherwood, Kylie E         11 FSC-MD                         2:45.24 B      
 13 Demmin, Emma U            12 EST-MD                         2:46.72 B      
 14 Bucknor, Naylah O         12 MSC-MD                         2:48.18 B      
 15 Mester, Tess A            11 EST-MD                         2:48.49 B      
 16 Nicholas, Lilly A         12 EST-MD                         2:49.91 B      
 17 Colson, Taylor M          11 EST-MD                         2:58.93        
 -- Sun, Sofie                11 EST-MD                              DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:33.89  MD-S
        2:52.69  B
 Meet Qualifying:  2:33.90 - 2:52.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Singleton, Aron G         12 EST-MD                         2:31.70 MD-S   
  2 Siri, Braden W            12 MAS-MD                         2:32.89 MD-S   
  3 Cui, Nick                 12 EST-MD                         2:33.67 MD-S   
  4 Porch, Adam R             12 Retrievers-MD                  2:35.67 B      
  5 Fiori, Jimmy T            12 MAS-MD                         2:38.84 B      
  6 Monaldo, Tyler M          11 Retrievers-MD                  2:40.78 B      
  7 Winters, Emmitt C         11 FSC-MD                         2:44.90 B      
  8 May, J.R. N               12 FAST-MD                        2:46.30 B      
 
Event 41  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:04.09  MD-S
        1:17.19  B
 Meet Qualifying:  1:04.10 - 1:17.19
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cowley, Jenna S           13 EST-MD                         1:03.51 MD-S   
  2 Chao, Abigail             14 EST-MD                         1:05.10 B      
  3 Gude, Lila M              14 EST-MD                         1:06.24 B      
  4 Devins, Nina M            14 GBSA-MD                        1:06.99 B      
  5 Hawkins, Jillian E        13 EST-MD                         1:07.22 B      
  6 Romberger, Brielle N      13 GBSA-MD                        1:07.40 B      
  7 McCoyd, Laura J           13 FSC-MD                         1:07.53 B      
  8 Willey, Addison R         14 GMAC-MD                        1:07.65 B      
  9 Carver, Olivia C          13 EST-MD                         1:07.67 B      
 10 Weker, Zoe M              13 Retrievers-MD                  1:07.71 B      
 11 Purcell, Elise E          14 MSC-MD                         1:07.74 B      
 12 Reeder, Evelyn A          13 HFY-MD                         1:07.84 B      
 13 Lee, Elena G              13 EST-MD                         1:08.45 B      
 14 Lin, Constance Y          13 EST-MD                         1:09.24 B      
 15 Arciaga, Sierra L         14 GBSA-MD                        1:10.13 B      
 16 Hansen, Julia W           14 CCY-MD                         1:11.06 B      
 17 Mackey, Andi J            14 EST-MD                         1:11.33 B      
 18 Santosh, Sudharsna        13 MAS-MD                         1:12.05 B      
 19 Rotunda, Sarah L          14 GBSA-MD                        1:12.71 B      
 20 Pham, Cecilia D           14 Retrievers-MD                  1:13.04 B      
 21 Kravitz-Yoffee, Mollie J  14 CGA-MD                         1:13.15 B      
 22 Birdsall, Caroline R      13 EST-MD                         1:13.26 B      
 23 Rinker, Adrienne G        13 EST-MD                         1:13.71 B      
 24 Hanel, Gabriella N        13 MAS-MD                         1:14.30 B      
 25 Brandenburg, Maeve E      13 CGA-MD                         1:14.65 B      
 26 Shores, Ava E             13 ACA-MD                         1:14.71 B      
 27 Alter, Shayna R           14 MAS-MD                         1:14.73 B      
 28 Preuett, Olivia O         14 CATY-MD                        1:16.35 B      
 29 Chambers, Avery E         13 ACA-MD                         1:17.18 B      
 30 Bonney, MacKenna L        13 FAST-MD                        1:17.53        
 31 Ellis, Cheyenne A         13 MAS-MD                         1:18.07        
 -- Jonas, Lindsay G          13 FSC-MD                              DQ        
      False start
 
Event 42  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.69  MD-S
        1:12.09  B
 Meet Qualifying:  1:01.70 - 1:12.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bartel, Owen M            13 ACA-MD                         1:00.98 MD-S   
  2 Speace, Hayden H          13 EST-MD                         1:02.76 B      
  3 Curtis, Logan C           13 FSC-MD                         1:02.84 B      
  4 Vahlsing, Joshua J        14 Retrievers-MD                  1:03.58 B      
  5 Carroll, Ben A            14 CGA-MD                         1:04.31 B      
  6 Richter, Brandon R        13 EST-MD                         1:04.64 B      
  7 Phillips, Zach S          14 EST-MD                         1:04.75 B      
  7 Hanlon, Brody J           13 FSC-MD                         1:04.75 B      
  9 Chan, Alan Z              14 ACA-MD                         1:06.65 B      
 10 Radonovich, Marshall M    13 FAST-MD                        1:07.29 B      
 11 Pell, Vince H             14 EST-MD                         1:07.41 B      
 12 Kay, Tyler O              13 EST-MD                         1:08.12 B      
 13 Taylor, Holt T            14 CGA-MD                         1:08.40 B      
 14 Von Wachter, Noah G       13 EST-MD                         1:08.60 B      
 15 Ray, Chris M              14 EST-MD                         1:08.69 B      
 16 Byrne, Jack T             14 FSC-MD                         1:08.75 B      
 17 Dobson, Wayne T           13 MAS-MD                         1:09.15 B      
 18 Munns, Joshua P           14 GBSA-MD                        1:10.49 B      
 19 Ludlow, Ryan T            13 GMAC-MD                        1:10.79 B      
 20 Boston, Jay J             14 FAST-MD                        1:11.39 B      
 21 Brooks, Carter R          13 GBSA-MD                        1:15.73        
 22 Loiselle, Andrew R        14 GBSA-MD                        1:17.66        
 23 Peoples, Grayson B        13 GBSA-MD                        1:19.52        
 24 Martini, Jack M           13 GBSA-MD                        1:22.91        
 -- Wooten, Jacob D           13 GBSA-MD                             DQ        
      Not on back off wall
 
Event 43  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:03.99  MD-S
        1:15.39  B
 Meet Qualifying:  1:04.00 - 1:15.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Gabriella M        15 GBSA-MD                        1:02.69 MD-S   
  2 Swann, Kylie A            18 GBSA-MD                        1:04.14 B      
  3 Liu, Grace Z              15 EST-MD                         1:04.30 B      
  4 Burke, Amaya T            17 CGA-MD                         1:04.35 B      
  5 Zieger, Sabrina R         16 CGA-MD                         1:05.91 B      
  6 Hernan, Ella F            15 CATY-MD                        1:06.29 B      
  7 Tolle, Brooke             15 FSC-MD                         1:06.80 B      
  8 Short, Rayven L           15 EST-MD                         1:06.93 B      
  9 Mahle, Sophia G           15 GBSA-MD                        1:07.82 B      
 10 Sanders, Katherine G      12 GBSA-MD                        1:07.87 B      
 11 Woods, Mary D             18 GBSA-MD                        1:08.91 B      
 12 Walker, Lydia K           15 MAS-MD                         1:09.12 B      
 13 Carpenter, Lauren J       16 CCY-MD                         1:09.31 B      
 14 Isayiw, Ariana G          16 MAS-MD                         1:09.79 B      
 15 Purcell, Gray C           17 MSC-MD                         1:10.73 B      
 16 Sullivan, Nan K           17 MAS-MD                         1:10.95 B      
 17 Rice, Stephanie M         15 MAS-MD                         1:11.14 B      
 18 Jin, Victoria S           18 MSC-MD                         1:11.29 B      
 19 Davis, Grace R            16 MAS-MD                         1:12.53 B      
 20 Will, Chelsea M           16 MAS-MD                         1:13.36 B      
 21 Mazur, Karolina T         16 EST-MD                         1:13.49 B      
 22 Brandenburg, Grace H      15 CGA-MD                         1:14.23 B      
 23 Craig, Mia R              14 CCY-MD                         1:14.47 B      
 24 Sasse, Josephine L        16 FSC-MD                         1:15.25 B      
 25 Needy, MacKenzie R        18 HAGY-MD                        1:17.05        
 -- Parke, Delaney H          15 GBSA-MD                             DQ        
      No touch at turn
 
Event 44  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.09  MD-S
        1:08.39  B
 Meet Qualifying:  59.10 - 1:08.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Baugher, J.J. M           15 FSC-MD                           59.63 B      
  2 Rudy, Gavin I             15 MAS-MD                         1:00.59 B      
  3 Barrett, John P           14 CGA-MD                         1:00.95 B      
  4 Leboeuf, Robert F         15 GBSA-MD                        1:01.22 B      
  5 Shepherd, Preston T       15 CATY-MD                        1:01.55 B      
  6 Seliger, Matt J           15 GBSA-MD                        1:01.89 B      
  7 Moran, Brendan M          12 CCY-MD                         1:01.93 B      
  8 Dedow, Lars W             17 CATY-MD                        1:02.28 B      
  9 Davis, Gailen V           15 EST-MD                         1:02.60 B      
  9 Graff, Ben B              15 MAS-MD                         1:02.60 B      
 11 Breza, Bodie G            17 MSC-MD                         1:03.06 B      
 12 Serino, Dean L            14 EST-MD                         1:03.29 B      
 13 Parhi, Tanush             15 EST-MD                         1:03.61 B      
 14 Halper, Jacob T           15 CCY-MD                         1:04.07 B      
 15 Corder, CJ                15 FSC-MD                         1:04.76 B      
 16 Burk, Sean R              16 CCY-MD                         1:04.98 B      
 17 Moore, Mason A            16 MSC-MD                         1:05.43 B      
 18 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD                        1:06.04 B      
 19 Guan, Robert Z            15 GBSA-MD                        1:06.16 B      
 20 Carpenter, Joe E          15 CCY-MD                         1:06.78 B      
 21 Villanueva, Marcos G      15 MSC-MD                         1:07.21 B      
 22 Hudson, McKinley A        17 HFY-MD                         1:07.53 B      
 23 Tyson, Nathaniel P        18 GMAC-MD                        1:09.52        
 24 Woods, Jon M              18 GBSA-MD                        1:12.08        
 25 Hornor, Ty T              15 GBSA-MD                        1:12.29        
 26 Broscious, Wyatt M        15 CATY-MD                        1:16.45        
 
Event 45  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:22.39  MD-S
        2:50.09  B
 Meet Qualifying:  2:22.40 - 2:50.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Jillian E        13 EST-MD                         2:26.74 B      
  2 Iorio, Sophia G           13 FSC-MD                         2:30.26 B      
  3 Chao, Abigail             14 EST-MD                         2:34.17 B      
 
Event 46  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:17.99  MD-S
        2:38.29  B
 Meet Qualifying:  2:18.00 - 2:38.29
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Didi D             13 EST-MD                         2:15.71 MD-S   
  2 Li, Ryan                  13 EST-MD                         2:15.82 MD-S   
  3 Speace, Hayden H          13 EST-MD                         2:18.92 B      
  4 Ddungu, Hashir I          14 EST-MD                         2:25.07 B      
  5 Lopez, Vince J            13 MAS-MD                         2:27.56 B      
  6 Phillips, Zach S          14 EST-MD                         2:35.89 B      
 
Event 47  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:22.29  MD-S
        2:46.79  B
 Meet Qualifying:  2:22.30 - 2:46.79
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hendrickson, Maggie R     15 EST-MD                         2:23.59 B      
  2 Wathen, Kendall B         11 GMAC-MD                        2:27.34 B      
  3 Zieger, Sabrina R         16 CGA-MD                         2:31.99 B      
  4 Melick, Abigail G         15 ACA-MD                         2:35.09 B      
 
Event 48  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:11.39  MD-S
        2:31.39  B
 Meet Qualifying:  2:11.40 - 2:31.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Brayden M           12 HAGY-MD                        2:12.19 B      
  2 Vandewinckel, Lucas C     15 GBSA-MD                        2:12.30 B      
  3 Pieklo, Luke A            15 FAST-MD                        2:19.72 B      
  4 Moran, Brendan M          12 CCY-MD                         2:27.35 B      
 
Event 49  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.89  MD-S
        1:28.69  B
 Meet Qualifying:  1:13.90 - 1:28.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Lily E           14 EST-MD                         1:12.89 MD-S   
  2 McKoy, Summer R           14 EST-MD                         1:13.33 MD-S   
  3 Chao, Abigail             14 EST-MD                         1:14.64 B      
  4 Oslislo, Hannah N         14 SPY-MD                         1:15.30 B      
  5 Purcell, Elise E          14 MSC-MD                         1:15.66 B      
  6 Tyer, Mikayla B           13 Retrievers-MD                  1:15.71 B      
  7 O'Brien, Makenzie M       13 EST-MD                         1:16.42 B      
  8 Reeder, Evelyn A          13 HFY-MD                         1:16.70 B      
  9 Kim, Lindsay S            14 EST-MD                         1:17.36 B      
 10 Devins, Nina M            14 GBSA-MD                        1:17.69 B      
 11 Shores, Ava E             13 ACA-MD                         1:18.12 B      
 12 Yip, Jeslyn C             14 Retrievers-MD                  1:18.42 B      
 13 Lee, Elena G              13 EST-MD                         1:18.69 B      
 14 Rotunda, Sarah L          14 GBSA-MD                        1:19.02 B      
 15 McCoyd, Laura J           13 FSC-MD                         1:19.77 B      
 16 Craig, Mia R              14 CCY-MD                         1:20.47 B      
 17 Parker, Kitty J           14 FAST-MD                        1:20.51 B      
 18 Rinker, Adrienne G        13 EST-MD                         1:21.48 B      
 19 Rippeon, Genevieve N      14 EST-MD                         1:21.95 B      
 20 Kravitz-Yoffee, Mollie J  14 CGA-MD                         1:23.61 B      
 21 Birdsall, Caroline R      13 EST-MD                         1:23.63 B      
 22 Risley, Sophie M          14 HSST-MD                        1:24.32 B      
 23 Lin, Constance Y          13 EST-MD                         1:24.35 B      
 24 Arciaga, Sierra L         14 GBSA-MD                        1:24.74 B      
 25 Alter, Shayna R           14 MAS-MD                         1:25.46 B      
 26 Zhang, Joy H              13 UN-MD-MD                       1:25.77 B      
 27 Long, Rebecca A           14 CCY-MD                         1:25.88 B      
 28 Zissel, Olivia A          13 MSC-MD                         1:25.95 B      
 29 Wink, Gaby A              13 MAS-MD                         1:28.10 B      
 30 Bui, Nhat-tlan A          14 GBSA-MD                        1:38.31        
 
Event 50  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:10.79  MD-S
        1:21.39  B
 Meet Qualifying:  1:10.80 - 1:21.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Li, Ryan                  13 EST-MD                         1:10.10 MD-S   
  2 Kong, Matthew             13 EST-MD                         1:10.93 B      
  3 Keiner, Ethan J           13 EST-MD                         1:12.10 B      
  4 Emore, Braeden C          14 CCY-MD                         1:12.85 B      
  5 Pell, Vince H             14 EST-MD                         1:14.66 B      
  6 Ddungu, Hashir I          14 EST-MD                         1:15.44 B      
  7 Byrne, Jack T             14 FSC-MD                         1:16.32 B      
  8 Munns, Joshua P           14 GBSA-MD                        1:17.52 B      
  9 Von Wachter, Noah G       13 EST-MD                         1:18.51 B      
 10 Waltz, Tyler R            14 FAST-MD                        1:19.60 B      
 11 Ray, Chris M              14 EST-MD                         1:20.54 B      
 12 Schappelle, David S       13 GBSA-MD                        1:20.87 B      
 13 Boston, Jay J             14 FAST-MD                        1:20.94 B      
 14 Norris, Bradin J          14 EST-MD                         1:22.05        
 15 Peoples, Grayson B        13 GBSA-MD                        1:24.35        
 16 Richer, Joseph M          13 GBSA-MD                        1:25.75        
 17 Brooks, Carter R          13 GBSA-MD                        1:32.96        
 18 Loiselle, Andrew R        14 GBSA-MD                        1:34.41        
 -- Canales, Matthew B        13 GBSA-MD                             DQ        
      False start
 
Event 51  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.79  MD-S
        1:26.89  B
 Meet Qualifying:  1:13.80 - 1:26.89
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Lucia M            15 GBSA-MD                        1:14.28 B      
  2 Burke, Amaya T            17 CGA-MD                         1:14.51 B      
  3 Holsey, Lily A            17 CATY-MD                        1:15.03 B      
  4 Schwab, Hannah C          15 GBSA-MD                        1:15.12 B      
  5 Harris, Madison L         17 GBSA-MD                        1:15.21 B      
  6 DeMario, Emma R           16 CCY-MD                         1:16.73 B      
  7 Hendrickson, Maggie R     15 EST-MD                         1:18.04 B      
  8 Farah, Nour J             15 GBSA-MD                        1:18.74 B      
  9 Wathen, Kendall B         11 GMAC-MD                        1:19.63 B      
 10 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD                        1:20.67 B      
 11 Sullivan, Nan K           17 MAS-MD                         1:21.21 B      
 12 Long, Sophie A            12 CCY-MD                         1:21.23 B      
 13 Isayiw, Ariana G          16 MAS-MD                         1:21.85 B      
 14 Rice, Stephanie M         15 MAS-MD                         1:22.60 B      
 15 Short, Rayven L           15 EST-MD                         1:23.24 B      
 16 Briggs, Georgia M         16 UN-MD-MD                       1:23.31 B      
 17 Duffy, Abby R             18 GBSA-MD                        1:23.48 B      
 18 Will, Chelsea M           16 MAS-MD                         1:23.76 B      
 19 Davis, Grace R            16 MAS-MD                         1:24.12 B      
 20 Sasse, Josephine L        16 FSC-MD                         1:24.13 B      
 21 Swallow, Penelope N       15 GBSA-MD                        1:24.55 B      
 22 Cuchna, Francesca M       17 MAS-MD                         1:24.86 B      
 23 Purcell, Gray C           17 MSC-MD                         1:25.34 B      
 24 Arciaga, Savannah J       15 GBSA-MD                        1:25.86 B      
 25 Sane, Shriya A            15 EST-MD                         1:26.55 B      
 26 Needy, MacKenzie R        18 HAGY-MD                        1:32.46        
 
Event 52  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.89  MD-S
        1:17.59  B
 Meet Qualifying:  1:07.90 - 1:17.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Andrew B            16 EST-MD                         1:08.88 B      
  2 Gurri, Nicco J            13 GBSA-MD                        1:09.32 B      
  3 Breza, Bodie G            17 MSC-MD                         1:09.55 B      
  4 Villanueva, Marcos G      15 MSC-MD                         1:10.43 B      
  5 Callahan, Ryan D          14 EST-MD                         1:11.17 B      
  6 Woods, Eddie B            18 GBSA-MD                        1:11.23 B      
  7 Moore, Mason A            16 MSC-MD                         1:11.46 B      
  8 Carpenter, Joe E          15 CCY-MD                         1:11.81 B      
  9 Serino, Dean L            14 EST-MD                         1:12.77 B      
 10 Rudy, Gavin I             15 MAS-MD                         1:13.48 B      
 11 Gifford, Ashton R         12 CCY-MD                         1:15.04 B      
 12 Woods, Jon M              18 GBSA-MD                        1:18.90        
 13 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD                        1:18.96        
 14 Hornor, Ty T              15 GBSA-MD                        1:24.49        
 15 Dawson, Luke J            15 GBSA-MD                        1:25.66        
 
Event 53  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.79  MD-S
        1:10.79  B
 Meet Qualifying:  56.80 - 1:10.79
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Romberger, Brielle N      13 GBSA-MD                          57.41 B      
  2 Willey, Addison R         14 GMAC-MD                          57.63 B      
  3 Mackey, Andi J            14 EST-MD                           57.66 B      
  4 Cowley, Jenna S           13 EST-MD                           57.74 B      
  5 Griffin, Lily E           14 EST-MD                           58.18 B      
  6 Carver, Olivia C          13 EST-MD                           58.21 B      
  7 McKoy, Summer R           14 EST-MD                           58.45 B      
  8 Iorio, Sophia G           13 FSC-MD                           58.66 B      
  9 Purcell, Elise E          14 MSC-MD                           59.49 B      
 10 Gude, Lila M              14 EST-MD                           59.53 B      
 11 Hawkins, Jillian E        13 EST-MD                         1:00.20 B      
 12 Silcox, Hannah E          14 ACA-MD                         1:00.21 B      
 13 Zavala, Alina V           14 EST-MD                         1:00.23 B      
 13 Weker, Zoe M              13 Retrievers-MD                  1:00.23 B      
 15 Firth, Kaitlyn L          13 Retrievers-MD                  1:00.51 B      
 16 Huber, Caroline A         13 GBSA-MD                        1:00.57 B      
 17 Rippeon, Genevieve N      14 EST-MD                         1:00.77 B      
 18 Arciaga, Sierra L         14 GBSA-MD                        1:01.19 B      
 19 McCoyd, Laura J           13 FSC-MD                         1:01.34 B      
 20 Jonas, Lindsay G          13 FSC-MD                         1:01.43 B      
 21 Hanel, Gabriella N        13 MAS-MD                         1:01.60 B      
 22 Tyer, Mikayla B           13 Retrievers-MD                  1:01.68 B      
 23 Hansen, Julia W           14 CCY-MD                         1:02.36 B      
 23 O'Brien, Makenzie M       13 EST-MD                         1:02.36 B      
 25 Aydin, Leyla M            14 Retrievers-MD                  1:02.49 B      
 26 Parker, Kitty J           14 FAST-MD                        1:03.12 B      
 27 Kravitz-Yoffee, Mollie J  14 CGA-MD                         1:04.31 B      
 28 Pham, Cecilia D           14 Retrievers-MD                  1:04.32 B      
 29 Preuett, Olivia O         14 CATY-MD                        1:04.96 B      
 30 Long, Rebecca A           14 CCY-MD                         1:05.59 B      
 31 Zook, Skylar R            13 UN-MD-MD                       1:05.65 B      
 32 Shores, Ava E             13 ACA-MD                         1:05.75 B      
 33 Brandenburg, Maeve E      13 CGA-MD                         1:05.88 B      
 34 Wollenweber, Livi B       13 EST-MD                         1:05.99 B      
 35 Chambers, Avery E         13 ACA-MD                         1:06.10 B      
 36 Santosh, Sudharsna        13 MAS-MD                         1:06.21 B      
 37 Bonney, MacKenna L        13 FAST-MD                        1:06.33 B      
 38 Nixon, Sophie E           14 UN-MD-MD                       1:06.59 B      
 39 Birdsall, Caroline R      13 EST-MD                         1:06.72 B      
 40 Longmore, Isabella R      13 GMAC-MD                        1:06.98 B      
 41 Keating, Morgan R         13 Retrievers-MD                  1:07.72 B      
 42 Boarman, Ann M            13 EST-MD                         1:08.04 B      
 43 Zissel, Olivia A          13 MSC-MD                         1:08.11 B      
 44 Ellis, Cheyenne A         13 MAS-MD                         1:08.34 B      
 45 Yip, Jeslyn C             14 Retrievers-MD                  1:08.45 B      
 46 Mroz, Maja                14 ACA-MD                         1:08.63 B      
 47 Alter, Shayna R           14 MAS-MD                         1:09.04 B      
 48 Wink, Gaby A              13 MAS-MD                         1:09.70 B      
 49 Risley, Sophie M          14 HSST-MD                        1:10.34 B      
 50 Hassler, Charlotte K      13 MSC-MD                         1:10.54 B      
 51 Craig, Mia R              14 CCY-MD                         1:11.21        
 
Event 54  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.99  MD-S
        1:05.59  B
 Meet Qualifying:  54.00 - 1:05.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Li, Ryan                  13 EST-MD                           54.22 B      
  2 Cuchna, Nicholas J        14 MAS-MD                           55.03 B      
  3 Hanlon, Brody J           13 FSC-MD                           55.16 B      
  4 Chan, Alan Z              14 ACA-MD                           55.85 B      
  5 Barrett, John P           14 CGA-MD                           56.16 B      
  6 Zhang, Didi D             13 EST-MD                           56.43 B      
  7 Keiner, Ethan J           13 EST-MD                           56.58 B      
  8 Carroll, Ben A            14 CGA-MD                           56.63 B      
  9 Byrne, Jack T             14 FSC-MD                           57.34 B      
 10 Curtis, Logan C           13 FSC-MD                           57.35 B      
 11 Nilsen, Lars B            14 CATY-MD                          57.49 B      
 12 Richter, Brandon R        13 EST-MD                           57.68 B      
 13 Kong, Matthew             13 EST-MD                           57.71 B      
 14 Radonovich, Marshall M    13 FAST-MD                          57.78 B      
 15 Von Wachter, Noah G       13 EST-MD                           58.10 B      
 16 Lopez, Vince J            13 MAS-MD                           58.18 B      
 17 Richer, Joseph M          13 GBSA-MD                          58.87 B      
 18 Munns, Joshua P           14 GBSA-MD                          59.21 B      
 19 Taylor, Holt T            14 CGA-MD                           59.22 B      
 19 Tillman, Andrew D         13 CA-MD                            59.22 B      
 21 Ddungu, Hashir I          14 EST-MD                           59.30 B      
 22 Kosch, Jack C             14 FAST-MD                          59.36 B      
 23 Norris, Bradin J          14 EST-MD                           59.45 B      
 24 Tiller, Jordan T          13 ACA-MD                           59.48 B      
 25 Desclous, Mio K           13 HAGY-MD                        1:00.19 B      
 26 Pell, Vince H             14 EST-MD                         1:00.33 B      
 27 Kay, Tyler O              13 EST-MD                         1:00.40 B      
 28 Dobson, Wayne T           13 MAS-MD                         1:01.05 B      
 29 Flynn, Gene M             13 MSC-MD                         1:01.81 B      
 30 Kowalewski, Bladyn M      13 ACA-MD                         1:02.15 B      
 31 Stanco, David M           14 MSC-MD                         1:02.76 B      
 32 Shahani, Torun L          13 Retrievers-MD                  1:03.09 B      
 33 Ray, Chris M              14 EST-MD                         1:03.10 B      
 34 Boston, Jay J             14 FAST-MD                        1:03.26 B      
 35 DiFilippo, Kyle A         13 ACA-MD                         1:03.34 B      
 36 Ludlow, Ryan T            13 GMAC-MD                        1:03.35 B      
 37 Sloan, Logan M            14 EST-MD                         1:03.48 B      
 38 Brooks, Jackson L         13 CGA-MD                         1:03.64 B      
 39 Schappelle, David S       13 GBSA-MD                        1:05.28 B      
 40 Waltz, Tyler R            14 FAST-MD                        1:05.31 B      
 41 Brooks, Carter R          13 GBSA-MD                        1:08.14        
 42 Martini, Jack M           13 GBSA-MD                        1:12.15        
 43 Wooten, Jacob D           13 GBSA-MD                        1:15.38        
 44 Canales, Matthew B        13 GBSA-MD                        1:26.56        
 
Event 55  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.39  MD-S
        1:09.59  B
 Meet Qualifying:  56.40 - 1:09.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Gabriella M        15 GBSA-MD                          57.25 B      
  2 Sanders, Katherine G      12 GBSA-MD                          57.29 B      
  3 Schwab, Hannah C          15 GBSA-MD                          57.44 B      
  4 Swann, Kylie A            18 GBSA-MD                          57.74 B      
  5 Sheridan, Olivia C        15 EST-MD                           58.29 B      
  6 Zieger, Sabrina R         16 CGA-MD                           58.46 B      
  7 Briggs, Emily R           16 EST-MD                           58.81 B      
  8 Rowe, Kenzie M            16 MSC-MD                           58.87 B      
  9 Harris, Madison L         17 GBSA-MD                          58.88 B      
 10 Nettles, Brionn K         15 EST-MD                           59.02 B      
 10 Liu, Grace Z              15 EST-MD                           59.02 B      
 12 Long, Sophie A            12 CCY-MD                           59.03 B      
 13 Holsey, Lily A            17 CATY-MD                          59.08 B      
 14 McDaniels, Maddy T        16 MAS-MD                           59.58 B      
 15 Purcell, Gray C           17 MSC-MD                           59.71 B      
 16 Tolle, Brooke             15 FSC-MD                           59.76 B      
 17 Mahle, Sophia G           15 GBSA-MD                        1:00.02 B      
 18 Hernan, Ella F            15 CATY-MD                        1:00.04 B      
 19 DeMario, Emma R           16 CCY-MD                         1:00.06 B      
 20 Walker, Lydia K           15 MAS-MD                         1:00.95 B      
 21 Woods, Mary D             18 GBSA-MD                        1:00.97 B      
 22 Gurri, Lucia M            15 GBSA-MD                        1:01.59 B      
 23 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD                        1:02.13 B      
 24 Hadsall, Lucia E          17 FSC-MD                         1:02.14 B      
 25 Carpenter, Lauren J       16 CCY-MD                         1:02.38 B      
 26 Rice, Stephanie M         15 MAS-MD                         1:02.67 B      
 27 Cuchna, Francesca M       17 MAS-MD                         1:03.10 B      
 28 Totaro, Olivia E          16 CATY-MD                        1:03.95 B      
 29 Davis, Grace R            16 MAS-MD                         1:05.07 B      
 30 Sasse, Josephine L        16 FSC-MD                         1:05.28 B      
 31 Briggs, Georgia M         16 UN-MD-MD                       1:05.42 B      
 32 Jin, Victoria S           18 MSC-MD                         1:05.66 B      
 33 Isayiw, Ariana G          16 MAS-MD                         1:05.73 B      
 34 Gage, Abby V              15 CATY-MD                        1:06.32 B      
 35 Brandenburg, Grace H      15 CGA-MD                         1:06.74 B      
 36 Roy, Katie R              15 MAS-MD                         1:07.28 B      
 37 Will, Chelsea M           16 MAS-MD                         1:07.72 B      
 38 Sullivan, Nan K           17 MAS-MD                         1:07.77 B      
 39 Needy, MacKenzie R        18 HAGY-MD                        1:09.60        
 40 Parke, Delaney H          15 GBSA-MD                        1:25.92        
 
Event 56  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.09  MD-S
        1:02.89  B
 Meet Qualifying:  51.10 - 1:02.89
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Musante, Joseph V         17 ACA-MD                           50.67 MD-S   
  2 Leboeuf, Robert F         15 GBSA-MD                          52.28 B      
  3 Moore, Mason A            16 MSC-MD                           52.66 B      
  4 Baugher, J.J. M           15 FSC-MD                           53.18 B      
  5 Parhi, Tanush             15 EST-MD                           53.52 B      
  6 Woldeselassie, Solomon A  16 EST-MD                           53.55 B      
  7 Serino, Dean L            14 EST-MD                           54.27 B      
  8 Dedow, Lars W             17 CATY-MD                          54.37 B      
  9 Christoff, Kyle A         18 MSC-MD                           54.75 B      
 10 Davis, Gailen V           15 EST-MD                           55.10 B      
 11 Yang, Andrew B            16 EST-MD                           55.16 B      
 12 Halper, Jacob T           15 CCY-MD                           55.32 B      
 13 Corder, CJ                15 FSC-MD                           55.39 B      
 14 Todd, Brayden M           12 HAGY-MD                          55.57 B      
 15 Pieklo, Luke A            15 FAST-MD                          55.58 B      
 16 Shepherd, Preston T       15 CATY-MD                          55.95 B      
 17 Burk, Sean R              16 CCY-MD                           55.99 B      
 18 Seliger, Matt J           15 GBSA-MD                          56.04 B      
 19 Graff, Ben B              15 MAS-MD                           56.17 B      
 20 Stanco, Matthew R         16 MSC-MD                           56.45 B      
 21 Schmidt, Spencer M        16 MSC-MD                           56.48 B      
 22 Norris, Andrew            16 MAS-MD                           56.71 B      
 23 Rudy, Gavin I             15 MAS-MD                           56.79 B      
 24 Vandewinckel, Lucas C     15 GBSA-MD                          57.35 B      
 25 Coker, William C          15 MAS-MD                           57.84 B      
 26 Callahan, Ryan D          14 EST-MD                           58.32 B      
 27 Preuett, Brett K          17 CATY-MD                          58.40 B      
 28 Woods, Eddie B            18 GBSA-MD                          58.42 B      
 29 Carpenter, Joe E          15 CCY-MD                           58.94 B      
 30 Hudson, McKinley A        17 HFY-MD                           59.12 B      
 31 Guerrerio, John J         16 MSC-MD                           59.41 B      
 32 Tyson, Nathaniel P        18 GMAC-MD                        1:00.30 B      
 33 Kravitz-Yoffee, Connor S  15 CGA-MD                         1:00.53 B      
 34 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD                        1:00.98 B      
 35 Longmore, Zachary T       15 GMAC-MD                        1:00.99 B      
 36 Lynch, Gregory            15 CGA-MD                         1:01.53 B      
 37 Hornor, Ty T              15 GBSA-MD                        1:01.83 B      
 38 Woods, Jon M              18 GBSA-MD                        1:05.40        
 39 Dawson, Luke J            15 GBSA-MD                        1:13.37        
 
Event 57  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:20.19  MD-S
        2:51.49  B
 Meet Qualifying:  2:20.20 - 2:51.49
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Lily E           14 EST-MD                         2:19.31 MD-S   
  2 Romberger, Brielle N      13 GBSA-MD                        2:20.07 MD-S   
  3 Devins, Nina M            14 GBSA-MD                        2:22.56 B      
  4 Iorio, Sophia G           13 FSC-MD                         2:22.57 B      
  5 Gude, Lila M              14 EST-MD                         2:22.91 B      
  6 Carver, Olivia C          13 EST-MD                         2:25.12 B      
  7 Lin, Constance Y          13 EST-MD                         2:25.29 B      
  8 Tyer, Mikayla B           13 Retrievers-MD                  2:26.51 B      
  9 O'Brien, Makenzie M       13 EST-MD                         2:26.69 B      
 10 Cowley, Jenna S           13 EST-MD                         2:27.44 B      
 11 Zavala, Alina V           14 EST-MD                         2:27.94 B      
 12 Lee, Elena G              13 EST-MD                         2:28.58 B      
 13 Weker, Zoe M              13 Retrievers-MD                  2:29.13 B      
 14 Rippeon, Genevieve N      14 EST-MD                         2:29.38 B      
 15 Firth, Kaitlyn L          13 Retrievers-MD                  2:30.51 B      
 16 Aydin, Leyla M            14 Retrievers-MD                  2:31.61 B      
 17 Jonas, Lindsay G          13 FSC-MD                         2:32.01 B      
 18 Huber, Caroline A         13 GBSA-MD                        2:32.35 B      
 19 McKoy, Summer R           14 EST-MD                         2:32.95 B      
 20 Reeder, Evelyn A          13 HFY-MD                         2:33.54 B      
 21 Mackey, Andi J            14 EST-MD                         2:33.96 B      
 22 Rotunda, Sarah L          14 GBSA-MD                        2:34.06 B      
 23 Willey, Addison R         14 GMAC-MD                        2:34.49 B      
 24 Parker, Kitty J           14 FAST-MD                        2:36.22 B      
 25 Yip, Jeslyn C             14 Retrievers-MD                  2:36.38 B      
 26 Rinker, Adrienne G        13 EST-MD                         2:37.45 B      
 27 Pham, Cecilia D           14 Retrievers-MD                  2:39.76 B      
 28 Long, Rebecca A           14 CCY-MD                         2:41.85 B      
 29 Kim, Allison G            14 EST-MD                         2:43.00 B      
 30 Wollenweber, Livi B       13 EST-MD                         2:43.44 B      
 31 Boarman, Ann M            13 EST-MD                         2:43.69 B      
 32 Hansen, Julia W           14 CCY-MD                         2:43.84 B      
 33 Brandenburg, Maeve E      13 CGA-MD                         2:46.14 B      
 34 Keating, Morgan R         13 Retrievers-MD                  2:47.29 B      
 35 Hassler, Charlotte K      13 MSC-MD                         2:47.86 B      
 36 Bonney, MacKenna L        13 FAST-MD                        2:48.95 B      
 37 Ellis, Cheyenne A         13 MAS-MD                         2:51.13 B      
 38 Bui, Nhat-tlan A          14 GBSA-MD                        3:14.10        
 
Event 58  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:13.69  MD-S
        2:39.99  B
 Meet Qualifying:  2:13.70 - 2:39.99
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cuchna, Nicholas J        14 MAS-MD                         2:12.11 MD-S   
  2 Hanlon, Brody J           13 FSC-MD                         2:15.28 B      
  3 Keiner, Ethan J           13 EST-MD                         2:18.11 B      
  4 Speace, Hayden H          13 EST-MD                         2:19.01 B      
  5 Zhang, Didi D             13 EST-MD                         2:20.85 B      
  6 Norris, Bradin J          14 EST-MD                         2:22.13 B      
  7 Kong, Matthew             13 EST-MD                         2:22.80 B      
  8 Curtis, Logan C           13 FSC-MD                         2:24.04 B      
  9 Richter, Brandon R        13 EST-MD                         2:24.51 B      
 10 Lopez, Vince J            13 MAS-MD                         2:27.23 B      
 11 Richer, Joseph M          13 GBSA-MD                        2:28.23 B      
 12 Dobson, Wayne T           13 MAS-MD                         2:30.21 B      
 13 Tiller, Jordan T          13 ACA-MD                         2:31.45 B      
 14 Kay, Tyler O              13 EST-MD                         2:31.49 B      
 15 Nilsen, Lars B            14 CATY-MD                        2:37.32 B      
 16 Sloan, Logan M            14 EST-MD                         2:39.81 B      
 17 Schappelle, David S       13 GBSA-MD                        2:40.02        
 18 Stanco, David M           14 MSC-MD                         2:42.43        
 19 Ludlow, Ryan T            13 GMAC-MD                        2:42.44        
 20 Peoples, Grayson B        13 GBSA-MD                        2:49.70        
 21 Loiselle, Andrew R        14 GBSA-MD                        2:58.84        
 
Event 59  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:17.99  MD-S
        2:48.19  B
 Meet Qualifying:  2:18.00 - 2:48.19
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Amaya T            17 CGA-MD                         2:19.51 B      
  2 Schwab, Hannah C          15 GBSA-MD                        2:21.61 B      
  3 Arciaga, Savannah J       15 GBSA-MD                        2:22.61 B      
  4 Woods, Mary D             18 GBSA-MD                        2:23.04 B      
  5 Buchman, Sarah G          15 CATY-MD                        2:23.35 B      
  6 Holsey, Lily A            17 CATY-MD                        2:24.06 B      
  7 Briggs, Emily R           16 EST-MD                         2:24.83 B      
  8 Hendrickson, Maggie R     15 EST-MD                         2:25.39 B      
  9 Wathen, Kendall B         11 GMAC-MD                        2:25.96 B      
 10 Tolle, Brooke             15 FSC-MD                         2:26.39 B      
 11 Swann, Kylie A            18 GBSA-MD                        2:26.64 B      
 12 Mahle, Sophia G           15 GBSA-MD                        2:27.75 B      
 13 Nettles, Brionn K         15 EST-MD                         2:29.34 B      
 14 Gurri, Lucia M            15 GBSA-MD                        2:29.50 B      
 15 DeMario, Emma R           16 CCY-MD                         2:30.63 B      
 16 Hadsall, Lucia E          17 FSC-MD                         2:31.46 B      
 17 Farah, Nour J             15 GBSA-MD                        2:32.51 B      
 18 Cuchna, Francesca M       17 MAS-MD                         2:33.32 B      
 19 Walker, Lydia K           15 MAS-MD                         2:35.57 B      
 20 Jin, Victoria S           18 MSC-MD                         2:36.77 B      
 21 Totaro, Olivia E          16 CATY-MD                        2:41.62 B      
 22 Brandenburg, Grace H      15 CGA-MD                         2:42.15 B      
 23 Briggs, Georgia M         16 UN-MD-MD                       2:42.77 B      
 24 Swallow, Penelope N       15 GBSA-MD                        2:43.97 B      
 25 Sane, Shriya A            15 EST-MD                         2:49.34        
 
Event 60  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        2:07.69  MD-S
        2:32.69  B
 Meet Qualifying:  2:07.70 - 2:32.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Baugher, J.J. M           15 FSC-MD                         2:08.28 B      
  2 Vandewinckel, Lucas C     15 GBSA-MD                        2:11.95 B      
  3 Seliger, Matt J           15 GBSA-MD                        2:12.10 B      
  4 Leboeuf, Robert F         15 GBSA-MD                        2:12.67 B      
  5 Woldeselassie, Solomon A  16 EST-MD                         2:13.74 B      
  6 Emore, Braeden C          14 CCY-MD                         2:13.76 B      
  7 Moran, Brendan M          12 CCY-MD                         2:14.30 B      
  8 Dedow, Lars W             17 CATY-MD                        2:16.28 B      
  9 Yang, Andrew B            16 EST-MD                         2:16.38 B      
 10 Parhi, Tanush             15 EST-MD                         2:17.01 B      
 11 Woods, Eddie B            18 GBSA-MD                        2:18.11 B      
 12 Breza, Bodie G            17 MSC-MD                         2:19.89 B      
 13 Pieklo, Luke A            15 FAST-MD                        2:21.60 B      
 14 Stanco, Matthew R         16 MSC-MD                         2:22.01 B      
 15 Halper, Jacob T           15 CCY-MD                         2:22.18 B      
 16 Norris, Andrew            16 MAS-MD                         2:22.52 B      
 17 Callahan, Ryan D          14 EST-MD                         2:23.20 B      
 18 Villanueva, Marcos G      15 MSC-MD                         2:23.26 B      
 19 Burk, Sean R              16 CCY-MD                         2:24.10 B      
 20 Guerrerio, John J         16 MSC-MD                         2:24.60 B      
 21 Graff, Ben B              15 MAS-MD                         2:25.62 B      
 22 Corder, CJ                15 FSC-MD                         2:26.80 B      
 23 Guan, Robert Z            15 GBSA-MD                        2:28.65 B      
 24 Schmidt, Spencer M        16 MSC-MD                         2:28.91 B      
 25 Radonovich, Marshall M    13 FAST-MD                        2:29.11 B      
 26 Coker, William C          15 MAS-MD                         2:30.89 B      
 27 Longmore, Zachary T       15 GMAC-MD                        2:33.05        
 
Event 61  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:55.69  MD-S
        3:23.09  B
 Meet Qualifying:  2:55.70 - 3:23.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carliss, Sophia E         12 FAST-MD                        2:57.40 B      
  2 Pokharel, Suvali          12 EST-MD                         2:59.27 B      
  3 Hoang, Rachel L           12 HAGY-MD                        3:04.84 B      
  4 Montgomery, Paige R       12 FSC-MD                         3:07.37 B      
  5 Smith, Karsen P           12 EST-MD                         3:07.53 B      
  6 Bucknor, Naylah O         12 MSC-MD                         3:07.95 B      
  7 Gordon, Ava E             12 FAST-MD                        3:08.49 B      
  8 King, Maya J              12 Retrievers-MD                  3:08.53 B      
  9 Yen, Emily A              11 Retrievers-MD                  3:09.09 B      
 10 Kirk, Monica C            12 UN-MD-MD                       3:12.23 B      
 11 Montenegro, Kelaya        11 EST-MD                         3:14.67 B      
 12 Avazanski, Katia E        12 FSC-MD                         3:15.23 B      
 13 Wainberg, Bri P           12 FAST-MD                        3:19.53 B      
 14 McGillivray-Stubbs, Mare  11 GBSA-MD                        3:20.23 B      
 15 Bowman, Ellie M           12 MAS-MD                         3:22.98 B      
 16 Dick, Sydney M            11 MAS-MD                         3:23.47        
 17 Crawford, Lauryn J        12 GBSA-MD                        3:49.24        
 -- Harriman, Taylor K        12 GBSA-MD                             DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Lew, Gloria G             12 ACA-MD                              DQ        
      Scissors kick
 
Event 62  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:56.29  MD-S
        3:14.89  B
 Meet Qualifying:  2:56.30 - 3:14.89
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Cole W             12 EST-MD                         2:53.89 MD-S   
  2 Paun, Marius              12 MSC-MD                         2:57.76 B      
  3 Davis, Finn L             11 EST-MD                         3:00.46 B      
  4 McGill, Luke J            12 FSC-MD                         3:05.77 B      
  5 Lewis, Chase A            12 Retrievers-MD                  3:19.33        
  6 Kennard, Aidan E          12 GBSA-MD                        3:23.16        
  7 Farah, Matthew J          11 GBSA-MD                        3:32.03        
 -- Athas, Jack M             11 CATY-MD                             DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 
Event 63  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.59  MD-S
        1:41.99  B
 Meet Qualifying:  1:20.60 - 1:41.99
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Svejda, Olivia N          10 EST-MD                         1:18.58 MD-S   
  2 Eckenrode, Lynn O          9 CGA-MD                         1:21.95 B      
  3 Saxton, Noelle E          10 GBSA-MD                        1:23.89 B      
  4 Chew, Sophia M             9 Retrievers-MD                  1:24.04 B      
  5 Klezer, Olivia R          10 CCY-MD                         1:24.32 B      
  6 ThapaMagar, Divinee       10 EST-MD                         1:24.76 B      
  7 An, Alicia D               9 Retrievers-MD                  1:24.82 B      
  8 Kim, Jordan J              9 UN-MD-MD                       1:27.63 B      
  9 Kuck, Madison A           10 UN-MD-MD                       1:28.02 B      
 10 Moore, Harper C           10 FSC-MD                         1:29.38 B      
 11 Barrett, Reagan C          9 CGA-MD                         1:29.72 B      
 12 Zhao, Zara                10 Retrievers-MD                  1:30.46 B      
 13 Ritter, Colleen E         10 GBSA-MD                        1:30.68 B      
 14 Albert, Isabella E        10 CGA-MD                         1:31.68 B      
 15 Decker, Amelia             8 GBSA-MD                        1:31.81 B      
 16 Jung, Hailyn F             9 Retrievers-MD                  1:33.56 B      
 17 Jin, Gloria               10 MSC-MD                         1:33.64 B      
 18 Reinhart, Sophia I        10 MSC-MD                         1:35.12 B      
 19 Devine, Maddie G           7 FSC-MD                         1:37.37 B      
 20 Smith, Lyla A             10 Retrievers-MD                  1:37.66 B      
 21 Furlong, Lauren R         10 MSC-MD                         1:38.72 B      
 22 Martini, Charlie Grace M   9 GBSA-MD                        1:39.11 B      
 23 Mann, Grace E             10 ACA-MD                         1:40.49 B      
 24 Decker, Isabella           8 GBSA-MD                        1:40.51 B      
 25 Drummond, Sophia G         9 Retrievers-MD                  1:43.83        
 
Event 64  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.79  MD-S
        1:40.19  B
 Meet Qualifying:  1:20.80 - 1:40.19
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, Parker A            10 SPY-MD                         1:16.41 MD-S   
  2 Henderson, Aubrey T       10 GBSA-MD                        1:21.17 B      
  3 Giza, Carter A            10 FSC-MD                         1:21.69 B      
  4 Asare, Jaden E            10 FAST-MD                        1:23.68 B      
  5 Vance, David A            10 FSC-MD                         1:24.50 B      
  6 Wiggins, Jack D           10 GBSA-MD                        1:24.86 B      
  7 Bankard, Jackson D         9 CCY-MD                         1:25.28 B      
  8 Farah, Luke J              9 GBSA-MD                        1:26.64 B      
  9 Kim, Victor S             10 ACA-MD                         1:27.34 B      
 10 Devine, Jack C            10 FSC-MD                         1:27.47 B      
 11 Astori, Valerio L         10 MAS-MD                         1:28.24 B      
 12 Clark, Noah E             10 FAST-MD                        1:29.38 B      
 13 Bowman, Austin P           9 Retrievers-MD                  1:31.09 B      
 14 Aydin, Hamza H            10 Retrievers-MD                  1:32.56 B      
 15 Verma, Aryan               9 MAS-MD                         1:32.87 B      
 16 Schaefer, Franklin R      10 EST-MD                         1:33.09 B      
 17 Holt, Dylan T              9 FSC-MD                         1:33.26 B      
 18 Marston, Sam A            10 FSC-MD                         1:37.18 B      
 19 Peoples, Asher R          10 GBSA-MD                        1:37.85 B      
 20 Betsis, Maksim E          10 GBSA-MD                        1:40.82        
 21 Sharp, Colin M             9 GBSA-MD                        1:57.40        
 -- Wesby, Mitchell T          9 MAS-MD                              DQ        
      Multiple strokes
 -- Seligman, Micah C         10 EST-MD                              DQ        
      Delay initiating turn
 -- Ferger, Rory J            10 GBSA-MD                             DQ        
      Not on back off wall
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.89  MD-S
        1:25.19  B
 Meet Qualifying:  1:09.90 - 1:25.19
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yuan, Jerica J            12 EST-MD                         1:09.10 MD-S   
  2 Sites, Madison J          12 EST-MD                         1:10.44 B      
  3 Matanoski, Gennie A       12 EST-MD                         1:10.68 B      
  4 Stover, Mina K            12 EST-MD                         1:11.60 B      
  5 Lew, Gloria G             12 ACA-MD                         1:12.53 B      
  6 Torres, Gabby             12 CGA-MD                         1:12.64 B      
  7 Levendosky, Lena J        12 MSC-MD                         1:12.73 B      
  8 Pokharel, Suvali          12 EST-MD                         1:13.09 B      
  9 Gurri, Maddi G            11 GBSA-MD                        1:13.16 B      
 10 Welker, Harper K          12 FAST-MD                        1:13.35 B      
 11 Harshman, Maddy M         12 FAST-MD                        1:13.93 B      
 12 Vandewinckel, Olivia A    12 GBSA-MD                        1:14.03 B      
 13 Davies, Lucy M            12 GBSA-MD                        1:14.04 B      
 14 Kim, Julian Y             12 UN-MD-MD                       1:14.18 B      
 15 Randell, Sammy B          12 Retrievers-MD                  1:14.67 B      
 16 Del Grosso, Gabrielle L   12 Retrievers-MD                  1:15.03 B      
 17 Demmin, Emma U            12 EST-MD                         1:15.91 B      
 18 Masters, Claire E         11 FSC-MD                         1:16.37 B      
 19 Sherwood, Kylie E         11 FSC-MD                         1:16.59 B      
 20 Seifert, Ella A           12 ACA-MD                         1:17.14 B      
 21 Genz, Zoe D               12 MSC-MD                         1:17.58 B      
 22 Sun, Sofie                11 EST-MD                         1:18.08 B      
 23 Hankins, Camryn L         11 EST-MD                         1:18.38 B      
 24 Wainberg, Bri P           12 FAST-MD                        1:20.11 B      
 25 Farina, Bella M           11 Retrievers-MD                  1:20.80 B      
 26 Shoots, Maia G            12 UN-MD-MD                       1:21.22 B      
 27 Yen, Emily A              11 Retrievers-MD                  1:21.46 B      
 28 Mester, Tess A            11 EST-MD                         1:21.52 B      
 29 Gordon, Ava E             12 FAST-MD                        1:22.10 B      
 30 Colson, Taylor M          11 EST-MD                         1:22.32 B      
 31 Barbe, Messina E          12 CCY-MD                         1:23.92 B      
 32 Wernsdorfer, Anya C       12 MSC-MD                         1:24.76 B      
 33 Bouyea, Abby A            12 MSC-MD                         1:25.23        
 34 Bickell, Malia L          12 GBSA-MD                        1:27.98        
 35 Burstein, Addison B       12 GBSA-MD                        1:33.52        
 -- Hadsall, Cecilia R        12 FSC-MD                              DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.69  MD-S
        1:22.19  B
 Meet Qualifying:  1:10.70 - 1:22.19
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Ethan S           11 EST-MD                         1:08.58 MD-S   
  2 Meier, CJ J               12 EST-MD                         1:10.14 MD-S   
  3 Porch, Adam R             12 Retrievers-MD                  1:11.04 B      
  4 Singleton, Aron G         12 EST-MD                         1:13.38 B      
  5 Zarchin, Connor J         12 FSC-MD                         1:13.44 B      
  6 Lewis, Cole H             11 Retrievers-MD                  1:13.52 B      
  7 Williams, Timothy A       12 Retrievers-MD                  1:13.64 B      
  8 Nettles, Jai E            11 EST-MD                         1:16.45 B      
  9 Stanco, Paul A            12 MSC-MD                         1:17.35 B      
 10 Winters, Emmitt C         11 FSC-MD                         1:17.55 B      
 11 Monaldo, Tyler M          11 Retrievers-MD                  1:17.59 B      
 12 Frederick, JJ S           12 FSC-MD                         1:17.71 B      
 13 May, J.R. N               12 FAST-MD                        1:19.00 B      
 14 Kennard, Aidan E          12 GBSA-MD                        1:25.50        
 15 Stevens, Jacob D          11 GBSA-MD                        1:32.15        
 -- Carpenter, Bobby J        12 CCY-MD                              DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Bauer, Reese R            12 MSC-MD                              DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 67  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.59  MD-S
          38.89  B
 Meet Qualifying:  31.60 - 38.89
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Xie, Jiarui(Alice)         9 ACA-MD                           31.22 MD-S   
  2 Morrow, Brooke K          10 SPY-MD                           32.41 B      
  3 Kelliher, Abby E          10 SPY-MD                           32.45 B      
  4 Torrens, Annabelle W       9 CATY-MD                          32.50 B      
  5 Zhang, Lily H             10 UN-MD-MD                         32.58 B      
  6 Helms, Ani M              10 Retrievers-MD                    32.80 B      
  7 Chesnokov, Sasha           9 EST-MD                           33.38 B      
  8 Deoliveira, Mimi K         9 UN-MD-MD                         33.94 B      
  9 Watson, Paige C            9 CATY-MD                          33.98 B      
 10 Orange, Julianna S        10 GBSA-MD                          34.04 B      
 11 Dixon, Maddie M            8 UN-MD-MD                         34.09 B      
 12 Chew, Sophia M             9 Retrievers-MD                    34.22 B      
 13 Hammer, Jacqueline or J   10 EST-MD                           34.43 B      
 14 Moore, Harper C           10 FSC-MD                           34.76 B      
 15 Davies, Teagan B           9 GBSA-MD                          34.83 B      
 15 Franklin, Lyric M          9 CA-MD                            34.83 B      
 17 Longo, Mia C              10 ACA-MD                           34.87 B      
 18 Fikes, Gabriella M        10 Retrievers-MD                    34.91 B      
 19 Simon, Sara O              9 ACA-MD                           34.98 B      
 20 Saxton, Noelle E          10 GBSA-MD                          35.06 B      
 21 Ohlinger, Dani S           8 FSC-MD                           35.23 B      
 21 Zhao, Zara                10 Retrievers-MD                    35.23 B      
 23 Somogyi, Addy N           10 ACA-MD                           35.29 B      
 23 Harshman, Leah N          10 FAST-MD                          35.29 B      
 25 Niles, Riley L             9 EST-MD                           35.56 B      
 26 Eckenrode, Lynn O          9 CGA-MD                           35.62 B      
 27 Kuck, Madison A           10 UN-MD-MD                         35.66 B      
 28 Williams, Maggie A         9 Retrievers-MD                    35.74 B      
 29 Reinhart, Sophia I        10 MSC-MD                           35.84 B      
 30 Barrett, Reagan C          9 CGA-MD                           35.87 B      
 30 Vicinelly, Alina M        10 FSC-MD                           35.87 B      
 32 Adams, Riley E             9 Retrievers-MD                    35.88 B      
 33 ThapaMagar, Divinee       10 EST-MD                           36.04 B      
 34 Williams, Goldie J        10 GBSA-MD                          36.38 B      
 35 Williams, Delaney L        9 CCY-MD                           36.58 B      
 35 Devine, Maddie G           7 FSC-MD                           36.58 B      
 37 Penniston, Ali M          10 Retrievers-MD                    36.76 B      
 38 Hanlon, Kelsey R           9 FSC-MD                           36.88 B      
 39 Zissel, Lucy V            10 MSC-MD                           36.91 B      
 39 Winters, Taylor L         10 FSC-MD                           36.91 B      
 41 Helmacy, Maya C            9 MSC-MD                           37.08 B      
 42 Willey, Rhiannan R        10 GMAC-MD                          37.30 B      
 43 Kacher, Paige H            9 ACA-MD                           37.41 B      
 44 Babik, Finley E           10 GBSA-MD                          37.58 B      
 45 Ritter, Colleen E         10 GBSA-MD                          38.31 B      
 46 Jin, Gloria               10 MSC-MD                           38.43 B      
 47 Tomlinson, Sophia G        8 FSC-MD                           38.53 B      
 48 Martini, Charlie Grace M   9 GBSA-MD                          38.73 B      
 49 Asekun, Similoluwa A       7 GBSA-MD                          39.42        
 50 Shaw, Amelia M             9 GBSA-MD                          39.80        
 51 Decker, Isabella           8 GBSA-MD                          42.17        
 52 Babik, Annabelle L         9 GBSA-MD                          42.52        
 53 Decker, Amelia             8 GBSA-MD                          42.71        
 54 Lenoir, Caitlin A          9 GBSA-MD                          43.60        
 55 Singh, Mira M              9 GBSA-MD                          44.20        
 56 Wilson, Braelynn G         7 GBSA-MD                          44.31        
 57 Schappelle, Norah E        9 GBSA-MD                          44.92        
 58 Sadeghi, Silvia L          7 GBSA-MD                          48.14        
 59 Steinbacher, Magda M       9 GBSA-MD                          49.53        
 60 Madairy, Piper R           8 GBSA-MD                          49.76        
 61 Hart, Lisen R              7 GBSA-MD                          59.94        
 
Event 68  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.49  MD-S
          38.09  B
 Meet Qualifying:  31.50 - 38.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hendrickson, Matthew E    10 EST-MD                           31.55 B      
  2 Creasey, Andrew J         10 Retrievers-MD                    31.60 B      
  3 Keiner, Samuel J          10 EST-MD                           32.09 B      
  4 Asare, Jaden E            10 FAST-MD                          32.12 B      
  5 Wiggins, Jack D           10 GBSA-MD                          32.14 B      
  6 Monaldo, Gavin R          10 Retrievers-MD                    32.26 B      
  7 Bowers, Tyler L           10 FSC-MD                           32.27 B      
  8 Navarro-Monzo, Jojo J     10 SPY-MD                           32.58 B      
  9 Will, Charlie E           10 EST-MD                           32.65 B      
 10 Giza, Carter A            10 FSC-MD                           32.73 B      
 11 Kim, Victor S             10 ACA-MD                           32.74 B      
 12 Spencer, Aidan R           9 EST-MD                           32.77 B      
 13 Devine, Jack C            10 FSC-MD                           32.90 B      
 14 Holt, Dylan T              9 FSC-MD                           32.93 B      
 15 Eldreth, Emory T           9 ACA-MD                           33.07 B      
 16 Pfeifer, Hunter W         10 Retrievers-MD                    33.28 B      
 17 Seligman, Micah C         10 EST-MD                           33.37 B      
 18 Vance, David A            10 FSC-MD                           33.55 B      
 19 Asare, Joel C             10 FAST-MD                          33.57 B      
 20 Schulze, Cody N           10 Retrievers-MD                    33.75 B      
 21 Dean, Liam G              10 UN-MD-MD                         33.91 B      
 22 Vansuch, Colin D          10 UN-MD-MD                         34.87 B      
 23 Schlee, Tanner R          10 UN-MD-MD                         35.30 B      
 24 Marwaha, Rajan B           9 EST-MD                           35.36 B      
 25 Parsons, Jack C           10 MAS-MD                           35.66 B      
 26 Choinski, Tyler M          8 ACA-MD                           35.83 B      
 27 Wesby, Mitchell T          9 MAS-MD                           35.98 B      
 28 Schaefer, Franklin R      10 EST-MD                           36.17 B      
 29 Betsis, Maksim E          10 GBSA-MD                          36.27 B      
 30 Elliott Jr, Mark A         9 EST-MD                           36.41 B      
 31 Aydin, Hamza H            10 Retrievers-MD                    36.48 B      
 32 Crisler, Logan T          10 EST-MD                           36.50 B      
 32 Nanaji, Omid               9 Retrievers-MD                    36.50 B      
 34 Miller, Ben P             10 FSC-MD                           36.52 B      
 35 Farah, Luke J              9 GBSA-MD                          36.60 B      
 36 Peoples, Asher R          10 GBSA-MD                          36.72 B      
 37 Bowman, Austin P           9 Retrievers-MD                    36.83 B      
 38 Garrett, Grant H          10 Retrievers-MD                    36.90 B      
 39 Bickell, Miles J          10 GBSA-MD                          37.08 B      
 40 Verma, Aryan               9 MAS-MD                           37.29 B      
 41 Clark, Noah E             10 FAST-MD                          37.50 B      
 42 Marston, Sam A            10 FSC-MD                           37.71 B      
 43 Ferger, Rory J            10 GBSA-MD                          39.23        
 44 Starck, Jonah D           10 FAST-MD                          39.50        
 45 Stevens, Lucas J           9 GBSA-MD                          39.98        
 46 Spranza, Benjamin E       10 GBSA-MD                          40.41        
 47 McGillivray-Stubbs, Call   9 GBSA-MD                          48.29        
 48 Saxton, Kellen M           8 GBSA-MD                          50.71        
 49 Babik, Sebastian T         7 GBSA-MD                          51.70        
 50 Brown, Griffin P           7 GBSA-MD                        1:02.58        
 51 Agnihothram, Arjun S       9 GBSA-MD                        1:10.21        
 -- Bickell, Calvin S          8 GBSA-MD                             DQ        
      No touch on turn
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.19  MD-S
          33.79  B
 Meet Qualifying:  28.20 - 33.79
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Svejda, Josie M           12 EST-MD                           27.42 MD-S   
  2 Yuan, Jerica J            12 EST-MD                           28.28 B      
  3 Stover, Mina K            12 EST-MD                           28.41 B      
  4 Jacobs, Charlotte R       11 ACA-MD                           28.46 B      
  5 Pohlhaus, Ayla B          12 EST-MD                           28.55 B      
  6 Sites, Madison J          12 EST-MD                           28.59 B      
  7 Davies, Lucy M            12 GBSA-MD                          28.63 B      
  8 Hanson, Ellie C           12 ACA-MD                           28.83 B      
  9 Henley, Emily M           12 FSC-MD                           28.88 B      
 10 Nicholas, Lilly A         12 EST-MD                           28.89 B      
 11 Willis, Lindsay E         12 UN-MD-MD                         29.04 B      
 12 Seybert, Kate E           12 SPY-MD                           29.14 B      
 13 Shipley, Alina M          12 CCY-MD                           29.15 B      
 14 Klaus, Leah M             12 EST-MD                           29.32 B      
 15 Carliss, Sophia E         12 FAST-MD                          29.38 B      
 16 Demmin, Emma U            12 EST-MD                           29.41 B      
 17 Welker, Harper K          12 FAST-MD                          29.57 B      
 18 Saulo, Maddy J            11 MSC-MD                           29.58 B      
 19 Randell, Sammy B          12 Retrievers-MD                    29.70 B      
 20 Vandewinckel, Olivia A    12 GBSA-MD                          29.79 B      
 21 Hadsall, Cecilia R        12 FSC-MD                           29.93 B      
 22 Matanoski, Gennie A       12 EST-MD                           29.97 B      
 23 Schanamann, Danielle K    12 MAS-MD                           30.02 B      
 23 Alter, Kaitlyn H          12 GBSA-MD                          30.02 B      
 25 Levendosky, Lena J        12 MSC-MD                           30.21 B      
 26 Cowley, Peyton E          11 EST-MD                           30.22 B      
 27 King, Maya J              12 Retrievers-MD                    30.26 B      
 28 Mackey, Ally C            12 EST-MD                           30.43 B      
 29 Blaha, Krysta E           11 EST-MD                           30.50 B      
 30 Lew, Gloria G             12 ACA-MD                           30.55 B      
 31 Marchionni, Gaia          12 MSC-MD                           30.57 B      
 32 Del Grosso, Gabrielle L   12 Retrievers-MD                    30.61 B      
 33 Jackson, Kaitlyn J        11 GBSA-MD                          30.82 B      
 34 Cocilova, Ayanna K        11 CCY-MD                           31.34 B      
 35 Smith, Karsen P           12 EST-MD                           31.42 B      
 36 Hoang, Rachel L           12 HAGY-MD                          31.47 B      
 37 Seifert, Ella A           12 ACA-MD                           31.52 B      
 38 Genz, Zoe D               12 MSC-MD                           31.60 B      
 39 Tonkyro, Amelie J         12 GMAC-MD                          31.83 B      
 40 McGillivray-Stubbs, Mare  11 GBSA-MD                          31.98 B      
 41 Winters, Emma R           11 FSC-MD                           32.35 B      
 41 Grant, Grace E            12 UN-MD-MD                         32.35 B      
 41 Avazanski, Katia E        12 FSC-MD                           32.35 B      
 44 Yen, Emily A              11 Retrievers-MD                    32.39 B      
 45 Sherwood, Kylie E         11 FSC-MD                           32.41 B      
 46 Sun, Sofie                11 EST-MD                           32.57 B      
 47 Colson, Taylor M          11 EST-MD                           32.59 B      
 48 Harshman, Maddy M         12 FAST-MD                          32.62 B      
 49 Farina, Bella M           11 Retrievers-MD                    32.64 B      
 50 Willey, Eryn R            12 GMAC-MD                          32.67 B      
 51 Montenegro, Kelaya        11 EST-MD                           32.87 B      
 52 Brandenburg, Tess C       11 CGA-MD                           33.00 B      
 53 Bouyea, Abby A            12 MSC-MD                           33.02 B      
 54 Renaut, Kiran A           12 UN-MD-MD                         33.13 B      
 55 Shoots, Maia G            12 UN-MD-MD                         33.19 B      
 56 Dick, Sydney M            11 MAS-MD                           33.23 B      
 57 Kirk, Monica C            12 UN-MD-MD                         33.28 B      
 58 Chaudhuri, Isha           11 Retrievers-MD                    33.32 B      
 59 Biederman, Cassia S       11 UN-MD-MD                         33.39 B      
 60 Powell, Cooper C          12 MSC-MD                           33.48 B      
 61 Mester, Tess A            11 EST-MD                           33.50 B      
 62 Hankins, Camryn L         11 EST-MD                           33.60 B      
 63 Meagher, Keira A          12 CCY-MD                           34.04        
 64 Cherry, Ava E             11 FSC-MD                           34.07        
 65 Booth, Eiliyah R          12 CA-MD                            34.65        
 66 Nganga, Chebet W          12 GBSA-MD                          34.92        
 67 Bickell, Malia L          12 GBSA-MD                          35.51        
 68 Harriman, Taylor K        12 GBSA-MD                          35.54        
 69 Swann, Kacie C            12 GBSA-MD                          35.83        
 70 Crawford, Lauryn J        12 GBSA-MD                          37.24        
 71 Muirhead, Hannah A        11 GBSA-MD                          38.80        
 72 Lesinski, Anna E          11 GBSA-MD                          41.88        
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.79  MD-S
          32.59  B
 Meet Qualifying:  27.80 - 32.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rotunda, Matthew K        12 GBSA-MD                          27.45 MD-S   
  2 Athas, Jack M             11 CATY-MD                          28.09 B      
  3 Din, Dillon K             11 EST-MD                           28.10 B      
  4 Von Wachter, Caleb G      12 EST-MD                           28.17 B      
  5 Cui, Nick                 12 EST-MD                           28.45 B      
  6 Smith, Cole W             12 EST-MD                           28.48 B      
  7 Fowler, Andrew G          12 CATY-MD                          28.54 B      
  8 Stanco, Paul A            12 MSC-MD                           28.76 B      
  9 Williams, Timothy A       12 Retrievers-MD                    28.79 B      
 10 Hogue, Tysen O            12 Retrievers-MD                    28.87 B      
 11 Meier, CJ J               12 EST-MD                           29.28 B      
 12 Nettles, Jai E            11 EST-MD                           29.39 B      
 13 Glisson, Keith            12 GBSA-MD                          29.51 B      
 14 Lewis, Cole H             11 Retrievers-MD                    29.55 B      
 14 Singleton, Aron G         12 EST-MD                           29.55 B      
 16 Hooks, Evan E             12 UN-MD-MD                         29.58 B      
 17 Shahani, Rahul L          11 Retrievers-MD                    29.61 B      
 18 Stalfort, Henry           11 MSC-MD                           29.64 B      
 19 Bassett, Mac K            12 FSC-MD                           29.65 B      
 20 Carpenter, Bobby J        12 CCY-MD                           29.92 B      
 21 Porch, Adam R             12 Retrievers-MD                    29.93 B      
 22 Winters, Dalton R         11 FSC-MD                           29.97 B      
 23 Greene, Joshua A          11 UN-MD-MD                         30.11 B      
 24 Wilson, Ryan C            12 FSC-MD                           30.22 B      
 25 Walsky, Aidan J           12 FSC-MD                           30.57 B      
 26 Frederick, JJ S           12 FSC-MD                           30.64 B      
 27 Salvia, Nico N            12 CATY-MD                          30.69 B      
 28 Monaldo, Tyler M          11 Retrievers-MD                    30.72 B      
 29 Rechtin, Luke J           12 MAS-MD                           30.87 B      
 30 Hamilton, Will D          11 FSC-MD                           31.28 B      
 31 Fairbank, James           11 CGA-MD                           31.40 B      
 32 Lynch, Henry M            11 CGA-MD                           31.54 B      
 33 Good, Matthew M           12 FAST-MD                          31.79 B      
 34 Reed, Bennett C           11 GBSA-MD                          32.31 B      
 35 Spranza, Asher W          12 GBSA-MD                          32.39 B      
 36 Wong, Kieran J            11 ACA-MD                           32.47 B      
 37 McGill, Luke J            12 FSC-MD                           32.70        
 38 Johnson, Max E            12 FAST-MD                          32.90        
 39 LeBoeuf, Thomas J         12 GBSA-MD                          32.95        
 40 Winters, Emmitt C         11 FSC-MD                           33.02        
 41 Bauer, Reese R            12 MSC-MD                           33.13        
 42 Longo, James P            12 ACA-MD                           34.61        
 43 Stevens, Jacob D          11 GBSA-MD                          36.47        
 44 Asekun, Ayobami J         11 GBSA-MD                          37.11        
 
Event 71  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.09  MD-S
          47.39  B
 Meet Qualifying:  36.10 - 47.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Sydney G           10 Retrievers-MD                    34.62 MD-S   
  2 Zhang, Lily H             10 UN-MD-MD                         35.48 MD-S   
  3 Saxton, Noelle E          10 GBSA-MD                          36.87 B      
  4 Adams, Riley E             9 Retrievers-MD                    37.37 B      
  5 Chesnokov, Sasha           9 EST-MD                           37.51 B      
  6 Deoliveira, Mimi K         9 UN-MD-MD                         37.58 B      
  7 Watson, Paige C            9 CATY-MD                          38.16 B      
  8 Dixon, Maddie M            8 UN-MD-MD                         38.25 B      
  9 Harshman, Leah N          10 FAST-MD                          39.02 B      
  9 Simon, Sara O              9 ACA-MD                           39.02 B      
 11 Longo, Mia C              10 ACA-MD                           40.21 B      
 12 An, Alicia D               9 Retrievers-MD                    40.23 B      
 13 Klezer, Olivia R          10 CCY-MD                           40.32 B      
 14 Hammer, Jacqueline or J   10 EST-MD                           40.35 B      
 15 Somogyi, Addy N           10 ACA-MD                           40.52 B      
 16 Winters, Taylor L         10 FSC-MD                           40.97 B      
 17 Orange, Julianna S        10 GBSA-MD                          41.15 B      
 18 Vicinelly, Alina M        10 FSC-MD                           41.21 B      
 19 Ohlinger, Dani S           8 FSC-MD                           41.63 B      
 20 Kacher, Paige H            9 ACA-MD                           41.71 B      
 21 Kim, Jordan J              9 UN-MD-MD                         42.26 B      
 22 Jung, Hailyn F             9 Retrievers-MD                    42.69 B      
 23 Babik, Finley E           10 GBSA-MD                          42.81 B      
 24 Fikes, Gabriella M        10 Retrievers-MD                    42.98 B      
 25 Penniston, Ali M          10 Retrievers-MD                    43.59 B      
 26 Tomlinson, Sophia G        8 FSC-MD                           45.16 B      
 27 Franklin, Lyric M          9 CA-MD                            45.41 B      
 28 Zissel, Lucy V            10 MSC-MD                           45.47 B      
 29 Albert, Isabella E        10 CGA-MD                           47.19 B      
 30 Ritter, Colleen E         10 GBSA-MD                          47.80        
 31 Williams, Goldie J        10 GBSA-MD                          49.86        
 32 Schappelle, Norah E        9 GBSA-MD                          51.76        
 -- Singh, Mira M              9 GBSA-MD                             DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 72  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.09  MD-S
          45.69  B
 Meet Qualifying:  37.10 - 45.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dove, Dakota M             9 FSC-MD                           37.33 B      
  2 Spencer, Aidan R           9 EST-MD                           37.38 B      
  3 Will, Charlie E           10 EST-MD                           37.95 B      
  4 Asare, Jaden E            10 FAST-MD                          38.26 B      
  5 Hendrickson, Matthew E    10 EST-MD                           38.37 B      
  6 Choinski, Nathan M        10 ACA-MD                           38.39 B      
  7 Marwaha, Rajan B           9 EST-MD                           38.87 B      
  8 Linehan, Foster L         10 SPY-MD                           39.15 B      
  9 Monaldo, Gavin R          10 Retrievers-MD                    39.27 B      
 10 Astori, Valerio L         10 MAS-MD                           39.56 B      
 11 Dean, Liam G              10 UN-MD-MD                         40.00 B      
 12 Verma, Aryan               9 MAS-MD                           40.65 B      
 13 Schlee, Tanner R          10 UN-MD-MD                         41.46 B      
 14 Schaefer, Franklin R      10 EST-MD                           41.67 B      
 15 Pfeifer, Hunter W         10 Retrievers-MD                    41.91 B      
 16 Eldreth, Emory T           9 ACA-MD                           43.69 B      
 17 Stevens, Lucas J           9 GBSA-MD                          47.36        
 18 McGillivray-Stubbs, Call   9 GBSA-MD                        1:04.61        
 -- Spranza, Benjamin E       10 GBSA-MD                             DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Agnihothram, Arjun S       9 GBSA-MD                             DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Wesby, Mitchell T          9 MAS-MD                              DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Event 73  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.09  MD-S
          36.69  B
 Meet Qualifying:  31.10 - 36.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD                          30.89 MD-S   
  2 Stover, Mina K            12 EST-MD                           31.21 B      
  3 Kim, Julian Y             12 UN-MD-MD                         31.78 B      
  4 Dengler, Emily C          12 FSC-MD                           31.86 B      
  5 Nicholas, Lilly A         12 EST-MD                           32.41 B      
  6 Shipley, Alina M          12 CCY-MD                           32.62 B      
  7 Friedman, Lilah N         12 FAST-MD                          33.07 B      
  8 Harshman, Maddy M         12 FAST-MD                          33.08 B      
  9 Alter, Kaitlyn H          12 GBSA-MD                          33.22 B      
 10 Torres, Gabby             12 CGA-MD                           33.33 B      
 11 Cowley, Peyton E          11 EST-MD                           33.58 B      
 12 Willis, Lindsay E         12 UN-MD-MD                         33.87 B      
 13 Blaha, Krysta E           11 EST-MD                           33.92 B      
 14 Reeder, Abby V            12 SPY-MD                           34.30 B      
 15 Hoang, Rachel L           12 HAGY-MD                          34.46 B      
 16 Jacobs, Charlotte R       11 ACA-MD                           34.77 B      
 17 Tonkyro, Amelie J         12 GMAC-MD                          34.95 B      
 18 Hankins, Camryn L         11 EST-MD                           35.02 B      
 19 Montgomery, Paige R       12 FSC-MD                           36.05 B      
 20 Chaudhuri, Isha           11 Retrievers-MD                    36.86        
 21 Jackson, Kaitlyn J        11 GBSA-MD                          37.40        
 22 Swann, Kacie C            12 GBSA-MD                          38.73        
 23 Burstein, Addison B       12 GBSA-MD                          40.80        
 24 Muirhead, Hannah A        11 GBSA-MD                          47.07        
 -- Cocilova, Ayanna K        11 CCY-MD                              DQ        
      One hand touch
 -- Lesinski, Anna E          11 GBSA-MD                             DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 74  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.29  MD-S
          37.09  B
 Meet Qualifying:  31.30 - 37.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rotunda, Matthew K        12 GBSA-MD                          31.39 B      
  2 Porter, Billy J           12 EST-MD                           31.53 B      
  3 Shahani, Rahul L          11 Retrievers-MD                    31.82 B      
  4 Din, Dillon K             11 EST-MD                           31.88 B      
  5 Zhang, Adam D             12 UN-MD-MD                         32.08 B      
  6 Winters, Dalton R         11 FSC-MD                           32.42 B      
  7 Stalfort, Henry           11 MSC-MD                           32.52 B      
  8 Wilson, Ryan C            12 FSC-MD                           33.35 B      
  9 Glisson, Keith            12 GBSA-MD                          33.40 B      
 10 Hogue, Tysen O            12 Retrievers-MD                    33.62 B      
 11 Von Wachter, Caleb G      12 EST-MD                           33.72 B      
 12 May, J.R. N               12 FAST-MD                          33.96 B      
 13 Nettles, Jai E            11 EST-MD                           34.19 B      
 14 Walsky, Aidan J           12 FSC-MD                           34.41 B      
 15 Fowler, Andrew G          12 CATY-MD                          34.45 B      
 16 Lewis, Chase A            12 Retrievers-MD                    36.46 B      
 17 LeBoeuf, Thomas J         12 GBSA-MD                          36.65 B      
 18 Longo, James P            12 ACA-MD                           37.56        
 19 Reed, Bennett C           11 GBSA-MD                          37.73        
 20 Spranza, Asher W          12 GBSA-MD                          41.43        
 21 Stevens, Jacob D          11 GBSA-MD                          43.60        
 
Event 75  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:33.39  MD-S
        1:58.09  B
 Meet Qualifying:  1:33.40 - 1:58.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Sydney G           10 Retrievers-MD                  1:31.11 MD-S   
  2 Brissett, Gabrielle S     10 EST-MD                         1:31.57 MD-S   
  3 Svejda, Olivia N          10 EST-MD                         1:32.40 MD-S   
  4 Hanlon, Kelsey R           9 FSC-MD                         1:32.56 MD-S   
  5 Dixon, Maddie M            8 UN-MD-MD                       1:35.01 B      
  6 Babik, Finley E           10 GBSA-MD                        1:35.23 B      
  7 Snyder, Molly R           10 CATY-MD                        1:35.38 B      
  8 Hammer, Jacqueline or J   10 EST-MD                         1:35.79 B      
  9 Kelliher, Abby E          10 SPY-MD                         1:36.02 B      
 10 Harshman, Leah N          10 FAST-MD                        1:36.50 B      
 11 Helms, Ani M              10 Retrievers-MD                  1:39.73 B      
 12 Niles, Riley L             9 EST-MD                         1:42.83 B      
 13 Williams, Delaney L        9 CCY-MD                         1:43.43 B      
 14 Somogyi, Addy N           10 ACA-MD                         1:44.75 B      
 15 Tomlinson, Sadie R         9 FSC-MD                         1:45.00 B      
 16 Helmacy, Maya C            9 MSC-MD                         1:46.33 B      
 17 Drummond, Sophia G         9 Retrievers-MD                  1:49.13 B      
 18 Davies, Teagan B           9 GBSA-MD                        1:49.81 B      
 19 Jung, Hailyn F             9 Retrievers-MD                  1:50.51 B      
 20 Lenoir, Caitlin A          9 GBSA-MD                        1:54.67 B      
 21 Mann, Grace E             10 ACA-MD                         1:57.93 B      
 22 Babik, Annabelle L         9 GBSA-MD                        2:00.53        
 23 Shaw, Amelia M             9 GBSA-MD                        2:10.37        
 
Event 76  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:33.39  MD-S
        1:53.59  B
 Meet Qualifying:  1:33.40 - 1:53.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Poirier, Riley M          10 EST-MD                         1:32.45 MD-S   
  2 Keiner, Samuel J          10 EST-MD                         1:32.93 MD-S   
  3 Linehan, Foster L         10 SPY-MD                         1:33.68 B      
  4 Bowers, Tyler L           10 FSC-MD                         1:34.32 B      
  5 Dove, Dakota M             9 FSC-MD                         1:35.00 B      
  6 Creasey, Andrew J         10 Retrievers-MD                  1:35.26 B      
  7 Giza, Carter A            10 FSC-MD                         1:37.22 B      
  8 Kim, Victor S             10 ACA-MD                         1:37.35 B      
  9 Pell, Dominick A          10 EST-MD                         1:38.95 B      
 10 Ward, Parker A            10 SPY-MD                         1:40.41 B      
 11 Schulze, Cody N           10 Retrievers-MD                  1:41.60 B      
 12 Bickell, Miles J          10 GBSA-MD                        1:44.71 B      
 13 Clark, Noah E             10 FAST-MD                        1:45.63 B      
 14 Miller, Ben P             10 FSC-MD                         1:49.29 B      
 15 Parsons, Jack C           10 MAS-MD                         1:51.48 B      
 16 Garrett, Grant H          10 Retrievers-MD                  1:51.91 B      
 17 Starck, Jonah D           10 FAST-MD                        1:52.06 B      
 18 Betsis, Maksim E          10 GBSA-MD                        1:52.60 B      
 19 Sharp, Colin M             9 GBSA-MD                        2:17.76        
 -- Farah, Luke J              9 GBSA-MD                             DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Nanaji, Omid               9 Retrievers-MD                       DQ        
      One hand touch
 -- Asare, Joel C             10 FAST-MD                             DQ        
      One hand touch
 -- Crisler, Logan T          10 EST-MD                              DQ        
      One hand touch
 -- Elliott Jr, Mark A         9 EST-MD                              DQ        
      One hand touch
 
Event 77  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.99  MD-S
        1:34.39  B
 Meet Qualifying:  1:20.00 - 1:34.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Svejda, Josie M           12 EST-MD                         1:19.35 MD-S   
  2 Blaha, Krysta E           11 EST-MD                         1:20.25 B      
  3 Schanamann, Danielle K    12 MAS-MD                         1:20.48 B      
  4 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD                        1:20.90 B      
  5 Hanson, Ellie C           12 ACA-MD                         1:21.22 B      
  6 Mackey, Ally C            12 EST-MD                         1:21.92 B      
  7 Pokharel, Suvali          12 EST-MD                         1:23.84 B      
  8 Carliss, Sophia E         12 FAST-MD                        1:24.51 B      
  9 Ohlinger, Gabby M         12 FSC-MD                         1:24.99 B      
 10 Avazanski, Katia E        12 FSC-MD                         1:25.84 B      
 11 Kirk, Monica C            12 UN-MD-MD                       1:26.84 B      
 12 Henley, Emily M           12 FSC-MD                         1:26.91 B      
 13 Marchionni, Gaia          12 MSC-MD                         1:27.03 B      
 14 Harriman, Taylor K        12 GBSA-MD                        1:27.08 B      
 15 King, Maya J              12 Retrievers-MD                  1:27.48 B      
 16 Gordon, Ava E             12 FAST-MD                        1:27.52 B      
 17 Welker, Harper K          12 FAST-MD                        1:27.73 B      
 18 Bucknor, Naylah O         12 MSC-MD                         1:27.74 B      
 19 Willey, Eryn R            12 GMAC-MD                        1:28.07 B      
 20 Masters, Claire E         11 FSC-MD                         1:28.62 B      
 21 Smith, Karsen P           12 EST-MD                         1:28.85 B      
 22 Montgomery, Paige R       12 FSC-MD                         1:28.92 B      
 23 Bickell, Malia L          12 GBSA-MD                        1:29.41 B      
 24 Dengler, Emily C          12 FSC-MD                         1:29.51 B      
 25 Ikemoto, Hannah M         12 ACA-MD                         1:29.54 B      
 26 Grant, Grace E            12 UN-MD-MD                       1:29.76 B      
 27 Montenegro, Kelaya        11 EST-MD                         1:30.02 B      
 28 Renaut, Kiran A           12 UN-MD-MD                       1:31.23 B      
 29 Friedman, Lilah N         12 FAST-MD                        1:31.24 B      
 30 Zeller, Natalie P         12 CGA-MD                         1:32.40 B      
 31 Wainberg, Bri P           12 FAST-MD                        1:33.33 B      
 32 Nganga, Chebet W          12 GBSA-MD                        1:33.57 B      
 33 Dick, Sydney M            11 MAS-MD                         1:34.98        
 34 Saulo, Maddy J            11 MSC-MD                         1:37.15        
 35 Adkins, Lily M            12 GBSA-MD                        1:38.15        
 36 Swann, Kacie C            12 GBSA-MD                        1:43.88        
 
Event 78  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.59  MD-S
        1:32.49  B
 Meet Qualifying:  1:20.60 - 1:32.49
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zarchin, Connor J         12 FSC-MD                         1:18.85 MD-S   
  2 Paun, Marius              12 MSC-MD                         1:20.99 B      
  3 Smith, Cole W             12 EST-MD                         1:22.15 B      
  4 Davis, Finn L             11 EST-MD                         1:23.03 B      
  5 Cui, Nick                 12 EST-MD                         1:23.34 B      
  6 McGill, Luke J            12 FSC-MD                         1:25.99 B      
  7 Griffin, Malachi G        12 GBSA-MD                        1:26.40 B      
  8 Porter, Billy J           12 EST-MD                         1:26.92 B      
  9 Good, Matthew M           12 FAST-MD                        1:29.02 B      
 10 Hooks, Evan E             12 UN-MD-MD                       1:33.49        
 11 Lewis, Chase A            12 Retrievers-MD                  1:37.69        
 12 Farah, Matthew J          11 GBSA-MD                        1:39.29        
 13 Gainey, Aiden B           11 GBSA-MD                        1:56.93        
 
Event 79  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:10.89  MD-S
        1:29.59  B
 Meet Qualifying:  1:10.90 - 1:29.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Sydney G           10 Retrievers-MD                  1:07.67 MD-S   
  2 Xie, Jiarui(Alice)         9 ACA-MD                         1:08.01 MD-S   
  3 Helms, Ani M              10 Retrievers-MD                  1:11.83 B      
  4 Zhang, Lily H             10 UN-MD-MD                       1:12.10 B      
  5 Morrow, Brooke K          10 SPY-MD                         1:15.31 B      
  6 Moore, Harper C           10 FSC-MD                         1:15.48 B      
  7 Chesnokov, Sasha           9 EST-MD                         1:15.54 B      
  8 Torrens, Annabelle W       9 CATY-MD                        1:15.85 B      
  9 Fikes, Gabriella M        10 Retrievers-MD                  1:16.13 B      
 10 Chew, Sophia M             9 Retrievers-MD                  1:16.55 B      
 11 An, Alicia D               9 Retrievers-MD                  1:16.75 B      
 12 Orange, Julianna S        10 GBSA-MD                        1:16.84 B      
 13 Kuck, Madison A           10 UN-MD-MD                       1:17.50 B      
 14 Williams, Maggie A         9 Retrievers-MD                  1:18.25 B      
 15 Eckenrode, Lynn O          9 CGA-MD                         1:18.93 B      
 16 Longo, Mia C              10 ACA-MD                         1:19.04 B      
 17 Zhao, Zara                10 Retrievers-MD                  1:19.47 B      
 18 Hanlon, Kelsey R           9 FSC-MD                         1:19.59 B      
 19 Ohlinger, Dani S           8 FSC-MD                         1:19.61 B      
 20 Simon, Sara O              9 ACA-MD                         1:19.67 B      
 21 Devine, Maddie G           7 FSC-MD                         1:19.80 B      
 22 ThapaMagar, Divinee       10 EST-MD                         1:19.86 B      
 23 Adams, Riley E             9 Retrievers-MD                  1:20.46 B      
 24 Vicinelly, Alina M        10 FSC-MD                         1:20.71 B      
 25 Klezer, Olivia R          10 CCY-MD                         1:20.81 B      
 26 Penniston, Ali M          10 Retrievers-MD                  1:20.99 B      
 27 Winters, Taylor L         10 FSC-MD                         1:21.03 B      
 28 Deoliveira, Mimi K         9 UN-MD-MD                       1:21.28 B      
 29 Barrett, Reagan C          9 CGA-MD                         1:21.45 B      
 30 Kim, Jordan J              9 UN-MD-MD                       1:21.48 B      
 31 Willey, Rhiannan R        10 GMAC-MD                        1:21.76 B      
 32 Niles, Riley L             9 EST-MD                         1:22.07 B      
 33 Helmacy, Maya C            9 MSC-MD                         1:22.80 B      
 34 Reinhart, Sophia I        10 MSC-MD                         1:24.26 B      
 35 Williams, Delaney L        9 CCY-MD                         1:24.96 B      
 36 Franklin, Lyric M          9 CA-MD                          1:25.06 B      
 37 Davies, Teagan B           9 GBSA-MD                        1:25.36 B      
 38 Kacher, Paige H            9 ACA-MD                         1:25.91 B      
 39 Albert, Isabella E        10 CGA-MD                         1:26.51 B      
 40 Tomlinson, Sophia G        8 FSC-MD                         1:27.18 B      
 41 Drummond, Sophia G         9 Retrievers-MD                  1:27.21 B      
 42 Furlong, Lauren R         10 MSC-MD                         1:27.99 B      
 43 Zissel, Lucy V            10 MSC-MD                         1:28.12 B      
 44 Jin, Gloria               10 MSC-MD                         1:28.77 B      
 45 Martini, Charlie Grace M   9 GBSA-MD                        1:32.37        
 46 Singh, Mira M              9 GBSA-MD                        1:41.19        
 47 Schappelle, Norah E        9 GBSA-MD                        1:45.56        
 48 Shaw, Amelia M             9 GBSA-MD                        1:47.29        
 49 Wilson, Braelynn G         7 GBSA-MD                        1:48.15        
 50 Sadeghi, Silvia L          7 GBSA-MD                        1:54.73        
 
Event 80  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:10.69  MD-S
        1:27.79  B
 Meet Qualifying:  1:10.70 - 1:27.79
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hendrickson, Matthew E    10 EST-MD                         1:09.10 MD-S   
  2 Choinski, Nathan M        10 ACA-MD                         1:09.76 MD-S   
  3 Henderson, Aubrey T       10 GBSA-MD                        1:12.25 B      
  4 Seligman, Micah C         10 EST-MD                         1:12.72 B      
  5 Bankard, Jackson D         9 CCY-MD                         1:13.58 B      
  6 Schulze, Cody N           10 Retrievers-MD                  1:13.94 B      
  7 Holt, Dylan T              9 FSC-MD                         1:14.87 B      
  8 Spencer, Aidan R           9 EST-MD                         1:15.03 B      
  9 Devine, Jack C            10 FSC-MD                         1:15.46 B      
 10 Will, Charlie E           10 EST-MD                         1:15.65 B      
 11 Vance, David A            10 FSC-MD                         1:15.69 B      
 12 Eldreth, Emory T           9 ACA-MD                         1:15.85 B      
 13 Nanaji, Omid               9 Retrievers-MD                  1:17.83 B      
 14 Wiggins, Jack D           10 GBSA-MD                        1:17.97 B      
 15 Navarro-Monzo, Jojo J     10 SPY-MD                         1:17.98 B      
 16 Dean, Liam G              10 UN-MD-MD                       1:18.03 B      
 17 Creasey, Andrew J         10 Retrievers-MD                  1:18.33 B      
 18 Dove, Dakota M             9 FSC-MD                         1:18.41 B      
 19 Bowers, Tyler L           10 FSC-MD                         1:18.73 B      
 20 Marwaha, Rajan B           9 EST-MD                         1:18.93 B      
 21 Asare, Joel C             10 FAST-MD                        1:19.17 B      
 22 Astori, Valerio L         10 MAS-MD                         1:19.90 B      
 23 Parsons, Jack C           10 MAS-MD                         1:20.10 B      
 24 Aydin, Hamza H            10 Retrievers-MD                  1:20.38 B      
 25 Schlee, Tanner R          10 UN-MD-MD                       1:20.62 B      
 26 Crisler, Logan T          10 EST-MD                         1:21.34 B      
 27 Pfeifer, Hunter W         10 Retrievers-MD                  1:21.47 B      
 28 Marston, Sam A            10 FSC-MD                         1:23.15 B      
 29 Peoples, Asher R          10 GBSA-MD                        1:24.77 B      
 30 Vansuch, Colin D          10 UN-MD-MD                       1:24.99 B      
 31 Elliott Jr, Mark A         9 EST-MD                         1:25.12 B      
 32 Choinski, Tyler M          8 ACA-MD                         1:26.78 B      
 33 Ferger, Rory J            10 GBSA-MD                        1:27.78 B      
 34 Miller, Ben P             10 FSC-MD                         1:28.35        
 35 Stevens, Lucas J           9 GBSA-MD                        1:28.75        
 36 Starck, Jonah D           10 FAST-MD                        1:30.75        
 37 Sharp, Colin M             9 GBSA-MD                        1:41.54        
 38 Spranza, Benjamin E       10 GBSA-MD                        1:46.56        
 39 McGillivray-Stubbs, Call   9 GBSA-MD                        2:01.16        
 40 Saxton, Kellen M           8 GBSA-MD                        2:05.07        
 
Event 81  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.19  MD-S
        1:13.59  B
 Meet Qualifying:  1:01.20 - 1:13.59
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yuan, Jerica J            12 EST-MD                         1:01.34 B      
  2 Henley, Emily M           12 FSC-MD                         1:01.94 B      
  3 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD                        1:02.13 B      
  4 Sites, Madison J          12 EST-MD                         1:02.42 B      
  5 Dengler, Emily C          12 FSC-MD                         1:02.64 B      
  6 Jacobs, Charlotte R       11 ACA-MD                         1:02.99 B      
  7 Klaus, Leah M             12 EST-MD                         1:03.05 B      
  8 Nicholas, Lilly A         12 EST-MD                         1:03.20 B      
  9 Vandewinckel, Olivia A    12 GBSA-MD                        1:03.40 B      
 10 Davies, Lucy M            12 GBSA-MD                        1:03.77 B      
 11 Hadsall, Cecilia R        12 FSC-MD                         1:04.25 B      
 12 Seybert, Kate E           12 SPY-MD                         1:04.31 B      
 13 Torres, Gabby             12 CGA-MD                         1:04.35 B      
 14 Demmin, Emma U            12 EST-MD                         1:04.41 B      
 15 Matanoski, Gennie A       12 EST-MD                         1:04.95 B      
 16 Gurri, Maddi G            11 GBSA-MD                        1:05.12 B      
 17 Shipley, Alina M          12 CCY-MD                         1:05.25 B      
 18 Hanson, Ellie C           12 ACA-MD                         1:05.82 B      
 19 Schanamann, Danielle K    12 MAS-MD                         1:06.19 B      
 20 Randell, Sammy B          12 Retrievers-MD                  1:06.35 B      
 21 Saulo, Maddy J            11 MSC-MD                         1:06.52 B      
 22 Cowley, Peyton E          11 EST-MD                         1:06.58 B      
 23 Kim, Julian Y             12 UN-MD-MD                       1:06.82 B      
 24 Mackey, Ally C            12 EST-MD                         1:06.94 B      
 25 Alter, Kaitlyn H          12 GBSA-MD                        1:07.15 B      
 26 Seifert, Ella A           12 ACA-MD                         1:07.27 B      
 27 Del Grosso, Gabrielle L   12 Retrievers-MD                  1:08.13 B      
 28 Willis, Lindsay E         12 UN-MD-MD                       1:08.29 B      
 29 Bucknor, Naylah O         12 MSC-MD                         1:08.82 B      
 30 Friedman, Lilah N         12 FAST-MD                        1:09.59 B      
 31 Masters, Claire E         11 FSC-MD                         1:10.00 B      
 32 Genz, Zoe D               12 MSC-MD                         1:10.12 B      
 33 Mester, Tess A            11 EST-MD                         1:10.66 B      
 34 Winters, Emma R           11 FSC-MD                         1:10.84 B      
 35 Grant, Grace E            12 UN-MD-MD                       1:11.00 B      
 36 Tonkyro, Amelie J         12 GMAC-MD                        1:11.16 B      
 37 Marchionni, Gaia          12 MSC-MD                         1:11.24 B      
 38 Jackson, Kaitlyn J        11 GBSA-MD                        1:11.61 B      
 39 Sherwood, Kylie E         11 FSC-MD                         1:11.82 B      
 40 Wernsdorfer, Anya C       12 MSC-MD                         1:12.07 B      
 41 Willey, Eryn R            12 GMAC-MD                        1:12.58 B      
 42 Farina, Bella M           11 Retrievers-MD                  1:13.78        
 43 Bouyea, Abby A            12 MSC-MD                         1:13.81        
 44 McGillivray-Stubbs, Mare  11 GBSA-MD                        1:16.11        
 45 Booth, Eiliyah R          12 CA-MD                          1:18.03        
 46 Burstein, Addison B       12 GBSA-MD                        1:18.46        
 47 Nganga, Chebet W          12 GBSA-MD                        1:19.99        
 48 Crawford, Lauryn J        12 GBSA-MD                        1:22.82        
 49 Muirhead, Hannah A        11 GBSA-MD                        1:28.44        
 
Event 82  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.09  MD-S
        1:10.99  B
 Meet Qualifying:  1:01.10 - 1:10.99
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rotunda, Matthew K        12 GBSA-MD                        1:01.10 B      
  2 Griffin, Malachi G        12 GBSA-MD                        1:01.61 B      
  3 Meier, CJ J               12 EST-MD                         1:02.21 B      
  4 Din, Dillon K             11 EST-MD                         1:02.60 B      
  5 Williams, Timothy A       12 Retrievers-MD                  1:03.02 B      
  6 Cui, Nick                 12 EST-MD                         1:03.16 B      
  7 Lewis, Cole H             11 Retrievers-MD                  1:04.23 B      
  8 Hogue, Tysen O            12 Retrievers-MD                  1:04.32 B      
  9 Stanco, Paul A            12 MSC-MD                         1:04.59 B      
 10 Shahani, Rahul L          11 Retrievers-MD                  1:04.66 B      
 11 Athas, Jack M             11 CATY-MD                        1:04.71 B      
 12 Davis, Finn L             11 EST-MD                         1:05.15 B      
 13 Winters, Dalton R         11 FSC-MD                         1:05.18 B      
 14 Singleton, Aron G         12 EST-MD                         1:05.23 B      
 15 Stalfort, Henry           11 MSC-MD                         1:05.32 B      
 15 Bassett, Mac K            12 FSC-MD                         1:05.32 B      
 17 Walsky, Aidan J           12 FSC-MD                         1:06.65 B      
 18 May, J.R. N               12 FAST-MD                        1:06.67 B      
 19 Fowler, Andrew G          12 CATY-MD                        1:07.06 B      
 20 Porter, Billy J           12 EST-MD                         1:07.36 B      
 21 McKinley, Brooks B        11 Retrievers-MD                  1:07.50 B      
 22 Monaldo, Tyler M          11 Retrievers-MD                  1:07.56 B      
 23 Zhang, Adam D             12 UN-MD-MD                       1:08.59 B      
 24 Hooks, Evan E             12 UN-MD-MD                       1:09.19 B      
 25 Wilson, Ryan C            12 FSC-MD                         1:09.56 B      
 26 Rechtin, Luke J           12 MAS-MD                         1:10.33 B      
 27 Reed, Bennett C           11 GBSA-MD                        1:10.58 B      
 28 Farah, Matthew J          11 GBSA-MD                        1:11.90        
 29 Salvia, Nico N            12 CATY-MD                        1:12.30        
 30 LeBoeuf, Thomas J         12 GBSA-MD                        1:13.14        
 31 Spranza, Asher W          12 GBSA-MD                        1:14.71        
 32 Kennard, Aidan E          12 GBSA-MD                        1:19.16        
 33 Asekun, Ayobami J         11 GBSA-MD                        1:26.99        
 34 Gainey, Aiden B           11 GBSA-MD                        1:39.14        
 
Event 83  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:17.49  MD-S
        2:47.29  B
 Meet Qualifying:  2:17.50 - 2:47.29
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKoy, Summer R           14 EST-MD                         2:14.98 MD-S   
  2 Cowley, Jenna S           13 EST-MD                         2:17.96 B      
  3 Weker, Zoe M              13 Retrievers-MD                  2:21.27 B      
  4 Rippeon, Genevieve N      14 EST-MD                         2:21.83 B      
  5 Romberger, Brielle N      13 GBSA-MD                        2:22.60 B      
  6 Hawkins, Jillian E        13 EST-MD                         2:22.78 B      
  7 Jonas, Lindsay G          13 FSC-MD                         2:23.78 B      
  8 O'Brien, Makenzie M       13 EST-MD                         2:23.96 B      
  9 Lee, Elena G              13 EST-MD                         2:24.36 B      
 10 Devins, Nina M            14 GBSA-MD                        2:25.16 B      
 11 Griffin, Lily E           14 EST-MD                         2:25.89 B      
 12 Lin, Constance Y          13 EST-MD                         2:25.94 B      
 13 McCoyd, Laura J           13 FSC-MD                         2:26.63 B      
 14 Bonds, Gabby N            14 GMAC-MD                        2:27.77 B      
 15 Carris, Ellie M           13 Retrievers-MD                  2:30.58 B      
 16 Rotunda, Sarah L          14 GBSA-MD                        2:32.04 B      
 17 Willey, Addison R         14 GMAC-MD                        2:32.05 B      
 18 Radonovich, Rebecca N     14 FAST-MD                        2:33.22 B      
 19 Hansen, Julia W           14 CCY-MD                         2:34.02 B      
 20 Aydin, Leyla M            14 Retrievers-MD                  2:34.54 B      
 21 Santosh, Sudharsna        13 MAS-MD                         2:34.69 B      
 22 Kravitz-Yoffee, Mollie J  14 CGA-MD                         2:37.20 B      
 23 Pham, Cecilia D           14 Retrievers-MD                  2:37.87 B      
 24 Brandenburg, Maeve E      13 CGA-MD                         2:38.72 B      
 25 Alter, Shayna R           14 MAS-MD                         2:39.12 B      
 26 Ellis, Cheyenne A         13 MAS-MD                         2:43.95 B      
 27 Hassler, Charlotte K      13 MSC-MD                         2:44.29 B      
 28 Craig, Mia R              14 CCY-MD                         2:44.77 B      
 29 Mroz, Maja                14 ACA-MD                         2:46.54 B      
 
Event 84  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:13.49  MD-S
        2:37.09  B
 Meet Qualifying:  2:13.50 - 2:37.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, John P           14 CGA-MD                         2:07.47 MD-S   
  2 Richter, Brandon R        13 EST-MD                         2:15.73 B      
  3 Carroll, Ben A            14 CGA-MD                         2:21.30 B      
  4 Radonovich, Marshall M    13 FAST-MD                        2:22.89 B      
  5 Riley, Chris M            13 GBSA-MD                        2:23.66 B      
  6 Desclous, Mio K           13 HAGY-MD                        2:23.78 B      
  7 Richer, Joseph M          13 GBSA-MD                        2:24.58 B      
  8 Byrne, Jack T             14 FSC-MD                         2:25.13 B      
  9 Taylor, Holt T            14 CGA-MD                         2:25.43 B      
 10 Boston, Jay J             14 FAST-MD                        2:32.43 B      
 11 Schappelle, David S       13 GBSA-MD                        2:41.91        
 12 Loiselle, Andrew R        14 GBSA-MD                        2:44.67        
 13 Brooks, Carter R          13 GBSA-MD                        2:46.36        
 
Event 85  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:17.39  MD-S
        2:44.09  B
 Meet Qualifying:  2:17.40 - 2:44.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nettles, Brionn K         15 EST-MD                         2:15.88 MD-S   
  2 Liu, Grace Z              15 EST-MD                         2:21.58 B      
  3 Sanders, Katherine G      12 GBSA-MD                        2:21.63 B      
  4 Hernan, Ella F            15 CATY-MD                        2:21.99 B      
  5 Tolle, Brooke             15 FSC-MD                         2:23.44 B      
  6 Zieger, Sabrina R         16 CGA-MD                         2:23.66 B      
  7 Mahle, Sophia G           15 GBSA-MD                        2:23.98 B      
  8 St. Pierre, Shannon M     15 CCY-MD                         2:29.92 B      
  9 Jin, Victoria S           18 MSC-MD                         2:30.43 B      
 10 Rice, Stephanie M         15 MAS-MD                         2:30.98 B      
 11 Young, Kara J             17 FAST-MD                        2:33.40 B      
 12 Will, Chelsea M           16 MAS-MD                         2:36.28 B      
 13 Brandenburg, Grace H      15 CGA-MD                         2:42.17 B      
 14 Briggs, Georgia M         16 UN-MD-MD                       2:42.37 B      
 15 McNeil, Charlee A         15 GBSA-MD                        2:47.01        
 
Event 86  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:09.39  MD-S
        2:29.89  B
 Meet Qualifying:  2:09.40 - 2:29.89
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Antonio D          15 GBSA-MD                        2:04.11 MD-S   
  2 Seliger, Matt J           15 GBSA-MD                        2:13.19 B      
  3 Serino, Dean L            14 EST-MD                         2:15.02 B      
  4 Moran, Brendan M          12 CCY-MD                         2:16.35 B      
  5 Moore, Mason A            16 MSC-MD                         2:18.60 B      
  6 Parhi, Tanush             15 EST-MD                         2:18.94 B      
  7 Guan, Robert Z            15 GBSA-MD                        2:21.06 B      
  8 Kravitz-Yoffee, Connor S  15 CGA-MD                         2:23.81 B      
  9 Marshall, Alex J          15 MAS-MD                         2:25.87 B      
 10 Coker, William C          15 MAS-MD                         2:26.68 B      
 
Event 87  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.29  MD-S
          32.69  B
 Meet Qualifying:  26.30 - 32.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Jillian E        13 EST-MD                           26.61 B      
  2 McKoy, Summer R           14 EST-MD                           26.63 B      
  3 Purcell, Elise E          14 MSC-MD                           26.87 B      
  3 Kim, Lindsay S            14 EST-MD                           26.87 B      
  5 Griffin, Lily E           14 EST-MD                           26.98 B      
  6 Cowley, Jenna S           13 EST-MD                           26.99 B      
  7 Iorio, Sophia G           13 FSC-MD                           27.21 B      
  8 Carver, Olivia C          13 EST-MD                           27.44 B      
  8 Oslislo, Hannah N         14 SPY-MD                           27.44 B      
 10 Hansen, Julia W           14 CCY-MD                           27.46 B      
 11 Mackey, Andi J            14 EST-MD                           27.51 B      
 12 Weker, Zoe M              13 Retrievers-MD                    27.61 B      
 13 Preuett, Olivia O         14 CATY-MD                          27.63 B      
 14 Bonds, Gabby N            14 GMAC-MD                          27.65 B      
 15 Huber, Caroline A         13 GBSA-MD                          27.84 B      
 16 Silcox, Hannah E          14 ACA-MD                           27.89 B      
 17 Chao, Abigail             14 EST-MD                           28.15 B      
 18 McCoyd, Laura J           13 FSC-MD                           28.24 B      
 19 Arciaga, Sierra L         14 GBSA-MD                          28.25 B      
 19 Rippeon, Genevieve N      14 EST-MD                           28.25 B      
 21 Tyer, Mikayla B           13 Retrievers-MD                    28.28 B      
 22 Tucci, Sidney M           14 FAST-MD                          28.35 B      
 23 Schroeder, Aubrey G       14 MAS-MD                           28.50 B      
 24 Hanel, Gabriella N        13 MAS-MD                           28.58 B      
 25 Firth, Kaitlyn L          13 Retrievers-MD                    28.63 B      
 26 O'Brien, Makenzie M       13 EST-MD                           28.77 B      
 26 Zavala, Alina V           14 EST-MD                           28.77 B      
 28 Jonas, Lindsay G          13 FSC-MD                           28.80 B      
 29 Allman, Lily C            13 ACA-MD                           28.81 B      
 30 Jeffers, Payton A         13 SPY-MD                           28.95 B      
 31 Gude, Lila M              14 EST-MD                           29.17 B      
 32 Carris, Ellie M           13 Retrievers-MD                    29.42 B      
 33 Pham, Cecilia D           14 Retrievers-MD                    29.44 B      
 34 Bonney, MacKenna L        13 FAST-MD                          29.57 B      
 35 Kravitz-Yoffee, Mollie J  14 CGA-MD                           29.63 B      
 36 Hassler, Charlotte K      13 MSC-MD                           29.69 B      
 37 Brandenburg, Maeve E      13 CGA-MD                           29.72 B      
 38 Santosh, Sudharsna        13 MAS-MD                           29.94 B      
 39 Zook, Skylar R            13 UN-MD-MD                         30.12 B      
 40 Yip, Jeslyn C             14 Retrievers-MD                    30.33 B      
 41 Brown, Ella H             13 Retrievers-MD                    30.43 B      
 42 Longmore, Isabella R      13 GMAC-MD                          30.54 B      
 43 Craig, Mia R              14 CCY-MD                           30.59 B      
 44 Parks, Marlie C           13 ACA-MD                           30.71 B      
 45 Moltere, Brenna G         14 FAST-MD                          30.73 B      
 46 Keating, Morgan R         13 Retrievers-MD                    30.84 B      
 47 Bauer, Elly H             14 FSC-MD                           31.00 B      
 48 Graham, Vivien K          13 FSC-MD                           31.31 B      
 49 Val, Brianna E            13 MAS-MD                           31.35 B      
 50 Mroz, Maja                14 ACA-MD                           31.79 B      
 51 Ellis, Cheyenne A         13 MAS-MD                           31.92 B      
 52 Moore, Meredith E         14 MSC-MD                           32.18 B      
 -- Hansen, Linnea Y          13 ACA-MD                              DQ        
      False start
 
Event 88  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.79  MD-S
          29.99  B
 Meet Qualifying:  24.80 - 29.99
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Li, Ryan                  13 EST-MD                           24.57 MD-S   
  2 Green, Ian C              14 FSC-MD                           25.02 B      
  3 Zhang, Didi D             13 EST-MD                           25.30 B      
  4 Nilsen, Lars B            14 CATY-MD                          25.46 B      
  5 Barrett, John P           14 CGA-MD                           25.51 B      
  6 Keiner, Ethan J           13 EST-MD                           25.68 B      
  7 Hanlon, Brody J           13 FSC-MD                           25.71 B      
  8 Curtis, Logan C           13 FSC-MD                           25.80 B      
  9 Munns, Joshua P           14 GBSA-MD                          25.93 B      
 10 Chan, Alan Z              14 ACA-MD                           25.96 B      
 11 Kong, Matthew             13 EST-MD                           25.98 B      
 12 Liang, Kai H              13 EST-MD                           26.07 B      
 13 Carroll, Ben A            14 CGA-MD                           26.18 B      
 14 Cuchna, Nicholas J        14 MAS-MD                           26.31 B      
 15 Norris, Bradin J          14 EST-MD                           26.35 B      
 16 Speace, Hayden H          13 EST-MD                           26.48 B      
 16 Ddungu, Hashir I          14 EST-MD                           26.48 B      
 18 Radonovich, Marshall M    13 FAST-MD                          26.65 B      
 19 Tillman, Andrew D         13 CA-MD                            26.66 B      
 20 Kosch, Jack C             14 FAST-MD                          26.68 B      
 21 Von Wachter, Noah G       13 EST-MD                           26.81 B      
 22 Richter, Brandon R        13 EST-MD                           26.91 B      
 23 Lopez, Vince J            13 MAS-MD                           27.02 B      
 24 Taylor, Holt T            14 CGA-MD                           27.35 B      
 25 Tiller, Jordan T          13 ACA-MD                           27.54 B      
 26 Riley, Chris M            13 GBSA-MD                          27.56 B      
 27 Tourison, Connor D        13 GBSA-MD                          27.79 B      
 28 Boston, Jay J             14 FAST-MD                          27.97 B      
 29 Siglar, Bradey A          14 HSST-MD                          28.00 B      
 30 Flynn, Gene M             13 MSC-MD                           28.14 B      
 31 Ludlow, Ryan T            13 GMAC-MD                          28.16 B      
 32 Stanco, David M           14 MSC-MD                           28.46 B      
 33 Hansen, Josh G            13 CCY-MD                           28.56 B      
 34 DiFilippo, Kyle A         13 ACA-MD                           28.57 B      
 35 Desclous, Mio K           13 HAGY-MD                          28.80 B      
 36 Brooks, Carter R          13 GBSA-MD                          29.08 B      
 37 Eckman, Gabriel C         13 ACA-MD                           29.20 B      
 38 Shahani, Torun L          13 Retrievers-MD                    29.32 B      
 39 Martini, Jack M           13 GBSA-MD                          29.51 B      
 40 Kowalewski, Bladyn M      13 ACA-MD                           29.72 B      
 41 Alvarez, Nate T           13 HSST-MD                          31.03        
 42 Canales, Matthew B        13 GBSA-MD                          37.04        
 
Event 89  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.19  MD-S
          32.09  B
 Meet Qualifying:  26.20 - 32.09
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arciaga, Savannah J       15 GBSA-MD                          26.55 B      
  2 Sanders, Katherine G      12 GBSA-MD                          26.59 B      
  3 Purcell, Gray C           17 MSC-MD                           26.69 B      
  4 Swann, Kylie A            18 GBSA-MD                          26.78 B      
  5 Sheridan, Olivia C        15 EST-MD                           26.87 B      
  6 Nettles, Brionn K         15 EST-MD                           26.91 B      
  7 Liu, Grace Z              15 EST-MD                           26.96 B      
  8 Davis, Grace R            16 MAS-MD                           26.98 B      
  9 Harris, Madison L         17 GBSA-MD                          27.01 B      
 10 Briggs, Emily R           16 EST-MD                           27.08 B      
 11 Gurri, Gabriella M        15 GBSA-MD                          27.11 B      
 12 Holsey, Lily A            17 CATY-MD                          27.13 B      
 13 Tolle, Brooke             15 FSC-MD                           27.26 B      
 14 DeMario, Emma R           16 CCY-MD                           27.27 B      
 15 Walker, Lydia K           15 MAS-MD                           27.39 B      
 16 Hernan, Ella F            15 CATY-MD                          27.55 B      
 17 Lewis, Natalie K          16 CATY-MD                          27.94 B      
 18 Isayiw, Ariana G          16 MAS-MD                           28.14 B      
 18 Rice, Stephanie M         15 MAS-MD                           28.14 B      
 20 St. Pierre, Shannon M     15 CCY-MD                           28.21 B      
 21 Hadsall, Lucia E          17 FSC-MD                           28.35 B      
 22 Totaro, Olivia E          16 CATY-MD                          28.48 B      
 23 Gurri, Lucia M            15 GBSA-MD                          28.56 B      
 24 Woods, Mary D             18 GBSA-MD                          28.65 B      
 25 Roy, Katie R              15 MAS-MD                           29.00 B      
 26 Farah, Nour J             15 GBSA-MD                          29.02 B      
 27 Hudson, Ava K             16 HFY-MD                           29.09 B      
 28 Needy, MacKenzie R        18 HAGY-MD                          29.23 B      
 29 Cuchna, Francesca M       17 MAS-MD                           29.39 B      
 30 Jin, Victoria S           18 MSC-MD                           29.60 B      
 31 Swallow, Penelope N       15 GBSA-MD                          29.84 B      
 32 Briggs, Georgia M         16 UN-MD-MD                         30.02 B      
 33 Gage, Abby V              15 CATY-MD                          30.05 B      
 34 McNeil, Charlee A         15 GBSA-MD                          30.30 B      
 35 Sasse, Josephine L        16 FSC-MD                           30.31 B      
 36 Zissel, Olivia A          13 MSC-MD                           30.54 B      
 37 Brandenburg, Grace H      15 CGA-MD                           30.69 B      
 38 Will, Chelsea M           16 MAS-MD                           30.93 B      
 39 Muneses, Sydney D         16 MAS-MD                           31.75 B      
 
Event 90  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.69  MD-S
          28.89  B
 Meet Qualifying:  23.70 - 28.89
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Linehan, Aiden O          16 SPY-MD                           23.28 MD-S   
  2 Musante, Joseph V         17 ACA-MD                           23.56 MD-S   
  3 Leboeuf, Robert F         15 GBSA-MD                          23.63 MD-S   
  4 Gurri, Nicco J            13 GBSA-MD                          23.82 B      
  5 Eckman, Shane M           15 ACA-MD                           24.30 B      
  6 Stanco, Matthew R         16 MSC-MD                           24.39 B      
  7 Moore, Mason A            16 MSC-MD                           24.47 B      
  8 Norris, Andrew            16 MAS-MD                           24.65 B      
  9 Parhi, Tanush             15 EST-MD                           24.74 B      
 10 Baugher, J.J. M           15 FSC-MD                           24.92 B      
 11 Woldeselassie, Solomon A  16 EST-MD                           24.95 B      
 12 Davis, Gailen V           15 EST-MD                           24.98 B      
 13 Schmidt, Spencer M        16 MSC-MD                           25.10 B      
 14 Burk, Sean R              16 CCY-MD                           25.16 B      
 15 Graff, Ben B              15 MAS-MD                           25.19 B      
 16 Villanueva, Marcos G      15 MSC-MD                           25.26 B      
 17 Rudy, Gavin I             15 MAS-MD                           25.40 B      
 18 Corder, CJ                15 FSC-MD                           25.53 B      
 19 Yang, Andrew B            16 EST-MD                           25.61 B      
 20 Preuett, Brett K          17 CATY-MD                          25.69 B      
 21 Pieklo, Luke A            15 FAST-MD                          25.74 B      
 22 Vandewinckel, Lucas C     15 GBSA-MD                          26.02 B      
 23 Marshall, Alex J          15 MAS-MD                           26.11 B      
 24 Halper, Jacob T           15 CCY-MD                           26.19 B      
 25 Hudson, McKinley A        17 HFY-MD                           26.23 B      
 26 Thielke, Austin P         16 FSC-MD                           26.27 B      
 27 Carpenter, Joe E          15 CCY-MD                           26.34 B      
 28 Guan, Robert Z            15 GBSA-MD                          26.38 B      
 29 Zarchin, Connor J         12 FSC-MD                           26.39 B      
 30 Booth Jr, Rahim R         16 CA-MD                            26.41 B      
 31 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD                          26.46 B      
 32 Callahan, Ryan D          14 EST-MD                           26.72 B      
 33 Gureckis, Jaden S         15 FAST-MD                          26.86 B      
 34 Woods, Eddie B            18 GBSA-MD                          26.88 B      
 35 Coker, William C          15 MAS-MD                           27.00 B      
 36 Zupnik, Sean R            16 FAST-MD                          27.19 B      
 37 Lynch, Gregory            15 CGA-MD                           27.31 B      
 38 Longmore, Zachary T       15 GMAC-MD                          27.45 B      
 39 Hornor, Ty T              15 GBSA-MD                          27.55 B      
 40 Sellers, Bennett R        16 FSC-MD                           27.69 B      
 41 Guerrerio, John J         16 MSC-MD                           28.06 B      
 42 Kravitz-Yoffee, Connor S  15 CGA-MD                           28.42 B      
 43 Woods, Jon M              18 GBSA-MD                          29.81        
 44 Dawson, Luke J            15 GBSA-MD                          33.47        
 
Event 91  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:40.39  MD-S
        3:11.99  B
 Meet Qualifying:  2:40.40 - 3:11.99
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Lindsay S            14 EST-MD                         2:40.79 B      
  2 Romberger, Brielle N      13 GBSA-MD                        2:42.34 B      
  3 Reeder, Evelyn A          13 HFY-MD                         2:44.00 B      
  4 Tyer, Mikayla B           13 Retrievers-MD                  2:44.73 B      
  5 Devins, Nina M            14 GBSA-MD                        2:45.87 B      
  6 McKoy, Summer R           14 EST-MD                         2:46.75 B      
  7 Yip, Jeslyn C             14 Retrievers-MD                  2:47.52 B      
  8 Lee, Elena G              13 EST-MD                         2:48.64 B      
  9 Rippeon, Genevieve N      14 EST-MD                         2:52.34 B      
 10 Rotunda, Sarah L          14 GBSA-MD                        2:55.67 B      
 11 Tucci, Sidney M           14 FAST-MD                        2:56.72 B      
 12 Craig, Mia R              14 CCY-MD                         2:57.06 B      
 13 Lin, Constance Y          13 EST-MD                         2:59.79 B      
 14 Alter, Shayna R           14 MAS-MD                         3:01.49 B      
 15 Zhang, Joy H              13 UN-MD-MD                       3:02.90 B      
 16 Zissel, Olivia A          13 MSC-MD                         3:03.53 B      
 17 Parks, Marlie C           13 ACA-MD                         3:05.72 B      
 18 Arciaga, Sierra L         14 GBSA-MD                        3:06.56 B      
 19 Longmore, Isabella R      13 GMAC-MD                        3:11.93 B      
 20 Hassler, Charlotte K      13 MSC-MD                         3:12.12        
 
Event 92  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:33.09  MD-S
        2:58.39  B
 Meet Qualifying:  2:33.10 - 2:58.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Li, Ryan                  13 EST-MD                         2:31.49 MD-S   
  2 Liang, Kai H              13 EST-MD                         2:37.28 B      
  3 Keiner, Ethan J           13 EST-MD                         2:37.97 B      
  4 Kong, Matthew             13 EST-MD                         2:40.04 B      
  5 Ddungu, Hashir I          14 EST-MD                         2:41.13 B      
  6 Von Wachter, Noah G       13 EST-MD                         2:45.93 B      
  7 Byrne, Jack T             14 FSC-MD                         2:46.06 B      
  8 Munns, Joshua P           14 GBSA-MD                        2:51.32 B      
  9 Alvarez, Nate T           13 HSST-MD                        2:56.12 B      
 10 Schappelle, David S       13 GBSA-MD                        3:01.29        
 11 Richer, Joseph M          13 GBSA-MD                        3:07.00        
 
Event 93  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:40.29  MD-S
        3:08.19  B
 Meet Qualifying:  2:40.30 - 3:08.19
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schwab, Hannah C          15 GBSA-MD                        2:40.40 B      
  2 Holsey, Lily A            17 CATY-MD                        2:42.34 B      
  3 Gurri, Lucia M            15 GBSA-MD                        2:44.11 B      
  4 Lavin, Sydney C           17 MSC-MD                         2:45.08 B      
  5 DeMario, Emma R           16 CCY-MD                         2:46.73 B      
  5 Woods, Mary D             18 GBSA-MD                        2:46.73 B      
  7 Briggs, Emily R           16 EST-MD                         2:47.18 B      
  8 Farah, Nour J             15 GBSA-MD                        2:47.63 B      
  9 Totaro, Olivia E          16 CATY-MD                        2:55.49 B      
 10 Reeder, Abby V            12 SPY-MD                         2:55.81 B      
 11 Young, Kara J             17 FAST-MD                        2:57.22 B      
 12 Rice, Stephanie M         15 MAS-MD                         2:58.68 B      
 13 Swallow, Penelope N       15 GBSA-MD                        3:02.67 B      
 14 Sasse, Josephine L        16 FSC-MD                         3:03.40 B      
 15 Short, Rayven L           15 EST-MD                         3:04.67 B      
 16 Needy, MacKenzie R        18 HAGY-MD                        3:05.79 B      
 17 Muneses, Sydney D         16 MAS-MD                         3:09.32        
 
Event 94  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:28.09  MD-S
        2:48.69  B
 Meet Qualifying:  2:28.10 - 2:48.69
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Antonio D          15 GBSA-MD                        2:21.46 MD-S   
  2 Davis, Gailen V           15 EST-MD                         2:28.12 B      
  3 Gurri, Nicco J            13 GBSA-MD                        2:28.43 B      
  4 Vandewinckel, Lucas C     15 GBSA-MD                        2:30.80 B      
  5 Reeder, Austin M          14 SPY-MD                         2:30.81 B      
  6 Todd, Brayden M           12 HAGY-MD                        2:32.55 B      
  7 Linehan, Aiden O          16 SPY-MD                         2:33.23 B      
  8 Yang, Andrew B            16 EST-MD                         2:33.51 B      
  9 Callahan, Ryan D          14 EST-MD                         2:34.74 B      
 10 Villanueva, Marcos G      15 MSC-MD                         2:35.54 B      
 11 Zupnik, Sean R            16 FAST-MD                        2:35.67 B      
 12 Serino, Dean L            14 EST-MD                         2:36.55 B      
 13 Breza, Bodie G            17 MSC-MD                         2:37.37 B      
 14 Carpenter, Joe E          15 CCY-MD                         2:40.15 B      
 15 Norris, Andrew            16 MAS-MD                         2:41.23 B      
 16 Seliger, Matt J           15 GBSA-MD                        2:41.74 B      
 17 Sellers, Bennett R        16 FSC-MD                         2:43.02 B      
 18 Gureckis, Jaden S         15 FAST-MD                        2:44.39 B      
 19 Woods, Jon M              18 GBSA-MD                        2:46.07 B      
 
Event 95  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:03.59  MD-S
        1:16.89  B
 Meet Qualifying:  1:03.60 - 1:16.89
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gude, Lila M              14 EST-MD                         1:04.03 B      
  1 Schroeder, Aubrey G       14 MAS-MD                         1:04.03 B      
  3 McCoyd, Laura J           13 FSC-MD                         1:04.46 B      
  4 Chao, Abigail             14 EST-MD                         1:04.78 B      
  5 Romberger, Brielle N      13 GBSA-MD                        1:05.25 B      
  6 Zavala, Alina V           14 EST-MD                         1:05.72 B      
  7 Carver, Olivia C          13 EST-MD                         1:05.98 B      
  8 Devins, Nina M            14 GBSA-MD                        1:06.40 B      
  9 Weker, Zoe M              13 Retrievers-MD                  1:06.60 B      
 10 Purcell, Elise E          14 MSC-MD                         1:07.29 B      
 11 Lee, Elena G              13 EST-MD                         1:08.03 B      
 12 Silcox, Hannah E          14 ACA-MD                         1:08.56 B      
 13 Iorio, Sophia G           13 FSC-MD                         1:08.76 B      
 14 Willey, Addison R         14 GMAC-MD                        1:09.02 B      
 15 Mackey, Andi J            14 EST-MD                         1:10.05 B      
 16 Huber, Caroline A         13 GBSA-MD                        1:10.68 B      
 17 Lin, Constance Y          13 EST-MD                         1:11.29 B      
 18 Radonovich, Rebecca N     14 FAST-MD                        1:11.83 B      
 19 Hanel, Gabriella N        13 MAS-MD                         1:12.20 B      
 20 Preuett, Olivia O         14 CATY-MD                        1:13.14 B      
 
Event 96  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.49  MD-S
        1:11.49  B
 Meet Qualifying:  1:00.50 - 1:11.49
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Didi D             13 EST-MD                           59.97 MD-S   
  2 Cuchna, Nicholas J        14 MAS-MD                         1:00.97 B      
  3 Liang, Kai H              13 EST-MD                         1:01.07 B      
  4 Lopez, Vince J            13 MAS-MD                         1:01.17 B      
  5 Norris, Bradin J          14 EST-MD                         1:01.31 B      
  6 Chan, Alan Z              14 ACA-MD                         1:02.26 B      
  7 Green, Ian C              14 FSC-MD                         1:02.67 B      
  8 Speace, Hayden H          13 EST-MD                         1:03.02 B      
  9 Hanlon, Brody J           13 FSC-MD                         1:03.34 B      
 10 Ddungu, Hashir I          14 EST-MD                         1:03.41 B      
 11 Richer, Joseph M          13 GBSA-MD                        1:04.59 B      
 12 Curtis, Logan C           13 FSC-MD                         1:05.18 B      
 13 Riley, Chris M            13 GBSA-MD                        1:06.68 B      
 14 Tiller, Jordan T          13 ACA-MD                         1:08.46 B      
 15 Desclous, Mio K           13 HAGY-MD                        1:10.29 B      
 16 Kosch, Jack C             14 FAST-MD                        1:11.56        
 17 Ludlow, Ryan T            13 GMAC-MD                        1:19.05        
 18 Tourison, Connor D        13 GBSA-MD                        1:21.42        
 19 Loiselle, Andrew R        14 GBSA-MD                        1:30.67        
 
Event 97  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:03.49  MD-S
        1:15.39  B
 Meet Qualifying:  1:03.50 - 1:15.39
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDaniels, Maddy T        16 MAS-MD                         1:04.83 B      
  2 Purcell, Gray C           17 MSC-MD                         1:05.45 B      
  3 Hadsall, Lucia E          17 FSC-MD                         1:05.69 B      
  4 Zieger, Sabrina R         16 CGA-MD                         1:05.81 B      
  5 Sheridan, Olivia C        15 EST-MD                         1:05.82 B      
  6 Rowe, Kenzie M            16 MSC-MD                         1:06.57 B      
  7 Mahle, Sophia G           15 GBSA-MD                        1:07.42 B      
  8 Hendrickson, Maggie R     15 EST-MD                         1:07.51 B      
  9 Tolle, Brooke             15 FSC-MD                         1:08.72 B      
 10 Cuchna, Francesca M       17 MAS-MD                         1:11.20 B      
 11 Woods, Mary D             18 GBSA-MD                        1:11.35 B      
 12 Melick, Abigail G         15 ACA-MD                         1:11.37 B      
 13 Hudson, Ava K             16 HFY-MD                         1:21.03        
 
Event 98  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          57.59  MD-S
        1:08.29  B
 Meet Qualifying:  57.60 - 1:08.29
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Brendan M          12 CCY-MD                         1:00.05 B      
  2 Leboeuf, Robert F         15 GBSA-MD                        1:00.60 B      
  3 Halper, Jacob T           15 CCY-MD                         1:00.63 B      
  4 Graff, Ben B              15 MAS-MD                         1:02.26 B      
  5 Serino, Dean L            14 EST-MD                         1:02.49 B      
  6 Thielke, Austin P         16 FSC-MD                         1:02.59 B      
  7 Vandewinckel, Lucas C     15 GBSA-MD                        1:02.78 B      
  8 Pieklo, Luke A            15 FAST-MD                        1:02.91 B      
  9 Woods, Eddie B            18 GBSA-MD                        1:02.92 B      
 10 Parhi, Tanush             15 EST-MD                         1:03.10 B      
 11 Corder, CJ                15 FSC-MD                         1:03.40 B      
 12 Guerrerio, John J         16 MSC-MD                         1:04.34 B      
 13 Callahan, Ryan D          14 EST-MD                         1:05.72 B      
 14 Moore, Mason A            16 MSC-MD                         1:05.86 B      
 15 Burk, Sean R              16 CCY-MD                         1:05.90 B      
 16 Eckman, Shane M           15 ACA-MD                         1:06.94 B      
 17 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD                        1:06.95 B      
 18 Longmore, Zachary T       15 GMAC-MD                        1:07.54 B      
 19 Coker, William C          15 MAS-MD                         1:08.09 B      
 20 Hornor, Ty T              15 GBSA-MD                        1:12.26        
 -- Dedow, Lars W             17 CATY-MD                             DQ        
      Alternating Kick
 
Event 99  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:03.69  MD-S
        2:33.19  B
 Meet Qualifying:  2:03.70 - 2:33.19
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Jillian E        13 EST-MD                         2:03.30 MD-S   
  2 Griffin, Lily E           14 EST-MD                         2:04.17 B      
  3 Kim, Lindsay S            14 EST-MD                         2:04.26 B      
  4 Carver, Olivia C          13 EST-MD                         2:06.00 B      
  5 Goger, Amelia G           13 SPY-MD                         2:06.12 B      
  6 Iorio, Sophia G           13 FSC-MD                         2:06.82 B      
  7 Gude, Lila M              14 EST-MD                         2:07.98 B      
  8 Bonds, Gabby N            14 GMAC-MD                        2:08.17 B      
  9 Chao, Abigail             14 EST-MD                         2:08.30 B      
 10 Mackey, Andi J            14 EST-MD                         2:08.41 B      
 11 Cowley, Jenna S           13 EST-MD                         2:08.58 B      
 12 Zavala, Alina V           14 EST-MD                         2:10.25 B      
 13 Aydin, Leyla M            14 Retrievers-MD                  2:11.46 B      
 14 Tyer, Mikayla B           13 Retrievers-MD                  2:12.26 B      
 15 Firth, Kaitlyn L          13 Retrievers-MD                  2:12.27 B      
 16 O'Brien, Makenzie M       13 EST-MD                         2:12.51 B      
 17 Willey, Addison R         14 GMAC-MD                        2:12.62 B      
 18 Jonas, Lindsay G          13 FSC-MD                         2:14.30 B      
 19 Reeder, Evelyn A          13 HFY-MD                         2:15.11 B      
 20 Arciaga, Sierra L         14 GBSA-MD                        2:15.84 B      
 21 Carris, Ellie M           13 Retrievers-MD                  2:16.06 B      
 22 Huber, Caroline A         13 GBSA-MD                        2:17.60 B      
 23 Hansen, Julia W           14 CCY-MD                         2:18.58 B      
 24 Radonovich, Rebecca N     14 FAST-MD                        2:19.21 B      
 25 Tucci, Sidney M           14 FAST-MD                        2:19.64 B      
 26 Hanel, Gabriella N        13 MAS-MD                         2:20.45 B      
 27 Kravitz-Yoffee, Mollie J  14 CGA-MD                         2:20.79 B      
 28 Rotunda, Sarah L          14 GBSA-MD                        2:20.92 B      
 29 Bonney, MacKenna L        13 FAST-MD                        2:21.05 B      
 30 Pham, Cecilia D           14 Retrievers-MD                  2:21.51 B      
 31 Allman, Lily C            13 ACA-MD                         2:22.51 B      
 32 Brown, Ella H             13 Retrievers-MD                  2:22.83 B      
 33 Ellis, Cheyenne A         13 MAS-MD                         2:25.45 B      
 34 Zook, Skylar R            13 UN-MD-MD                       2:25.94 B      
 35 Moltere, Brenna G         14 FAST-MD                        2:26.08 B      
 36 Longmore, Isabella R      13 GMAC-MD                        2:26.59 B      
 37 Keating, Morgan R         13 Retrievers-MD                  2:27.52 B      
 38 Yip, Jeslyn C             14 Retrievers-MD                  2:27.91 B      
 39 Alter, Shayna R           14 MAS-MD                         2:29.90 B      
 40 Zissel, Olivia A          13 MSC-MD                         2:30.53 B      
 41 Mroz, Maja                14 ACA-MD                         2:33.07 B      
 42 Moore, Meredith E         14 MSC-MD                         2:35.58        
 
Event 100  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:58.09  MD-S
        2:22.99  B
 Meet Qualifying:  1:58.10 - 2:22.99
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cuchna, Nicholas J        14 MAS-MD                         1:57.75 MD-S   
  2 Hanlon, Brody J           13 FSC-MD                         2:00.13 B      
  3 Li, Ryan                  13 EST-MD                         2:00.38 B      
  4 Guan, Leo C               14 EST-MD                         2:00.56 B      
  5 Barrett, John P           14 CGA-MD                         2:01.52 B      
  6 Green, Ian C              14 FSC-MD                         2:03.84 B      
  7 Keiner, Ethan J           13 EST-MD                         2:03.87 B      
  8 Carroll, Ben A            14 CGA-MD                         2:04.52 B      
  9 Von Wachter, Noah G       13 EST-MD                         2:05.13 B      
 10 Curtis, Logan C           13 FSC-MD                         2:05.65 B      
 11 Richter, Brandon R        13 EST-MD                         2:05.79 B      
 12 Byrne, Jack T             14 FSC-MD                         2:06.12 B      
 13 Lopez, Vince J            13 MAS-MD                         2:06.21 B      
 14 Norris, Bradin J          14 EST-MD                         2:06.25 B      
 15 Zhang, Didi D             13 EST-MD                         2:07.06 B      
 16 Taylor, Holt T            14 CGA-MD                         2:07.35 B      
 17 Speace, Hayden H          13 EST-MD                         2:07.81 B      
 18 Radonovich, Marshall M    13 FAST-MD                        2:07.93 B      
 19 Kong, Matthew             13 EST-MD                         2:09.73 B      
 20 Nilsen, Lars B            14 CATY-MD                        2:10.39 B      
 21 Tiller, Jordan T          13 ACA-MD                         2:10.95 B      
 22 Kosch, Jack C             14 FAST-MD                        2:14.36 B      
 23 Shahani, Torun L          13 Retrievers-MD                  2:15.05 B      
 24 Munns, Joshua P           14 GBSA-MD                        2:15.59 B      
 25 Ludlow, Ryan T            13 GMAC-MD                        2:16.78 B      
 26 Stanco, David M           14 MSC-MD                         2:26.10        
 27 Schappelle, David S       13 GBSA-MD                        2:29.15        
 28 Loiselle, Andrew R        14 GBSA-MD                        2:45.93        
 
Event 101  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:01.69  MD-S
        2:29.89  B
 Meet Qualifying:  2:01.70 - 2:29.89
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Amaya T            17 CGA-MD                         2:01.60 MD-S   
  2 Arciaga, Savannah J       15 GBSA-MD                        2:02.43 B      
  3 Gurri, Gabriella M        15 GBSA-MD                        2:02.86 B      
  4 Schwab, Hannah C          15 GBSA-MD                        2:03.27 B      
  5 DeMario, Emma R           16 CCY-MD                         2:06.53 B      
  6 Briggs, Emily R           16 EST-MD                         2:07.16 B      
  7 Hernan, Ella F            15 CATY-MD                        2:10.30 B      
  8 McDaniels, Maddy T        16 MAS-MD                         2:11.04 B      
  9 Mahle, Sophia G           15 GBSA-MD                        2:11.38 B      
 10 Holsey, Lily A            17 CATY-MD                        2:12.85 B      
 11 St. Pierre, Shannon M     15 CCY-MD                         2:12.87 B      
 12 Nettles, Brionn K         15 EST-MD                         2:14.30 B      
 13 Liu, Grace Z              15 EST-MD                         2:14.42 B      
 14 Isayiw, Ariana G          16 MAS-MD                         2:15.47 B      
 15 Gurri, Lucia M            15 GBSA-MD                        2:15.84 B      
 16 Davis, Grace R            16 MAS-MD                         2:16.51 B      
 17 Cuchna, Francesca M       17 MAS-MD                         2:16.72 B      
 18 Farah, Nour J             15 GBSA-MD                        2:16.77 B      
 19 Lewis, Natalie K          16 CATY-MD                        2:17.35 B      
 20 Young, Kara J             17 FAST-MD                        2:24.29 B      
 21 Swallow, Penelope N       15 GBSA-MD                        2:24.66 B      
 22 Sasse, Josephine L        16 FSC-MD                         2:26.34 B      
 23 Briggs, Georgia M         16 UN-MD-MD                       2:28.79 B      
 24 McNeil, Charlee A         15 GBSA-MD                        2:31.79        
 
Event 102  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:52.09  MD-S
        2:17.29  B
 Meet Qualifying:  1:52.10 - 2:17.29
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Emore, Braeden C          14 CCY-MD                         1:54.12 B      
  2 Leboeuf, Robert F         15 GBSA-MD                        1:55.27 B      
  3 Seliger, Matt J           15 GBSA-MD                        1:56.03 B      
  4 Breza, Bodie G            17 MSC-MD                         1:56.14 B      
  5 Baugher, J.J. M           15 FSC-MD                         1:56.47 B      
  6 Dedow, Lars W             17 CATY-MD                        1:57.09 B      
  7 Woldeselassie, Solomon A  16 EST-MD                         1:57.47 B      
  8 Stanco, Matthew R         16 MSC-MD                         1:59.24 B      
  9 Eckman, Shane M           15 ACA-MD                         1:59.29 B      
 10 Moran, Brendan M          12 CCY-MD                         1:59.55 B      
 11 Todd, Brayden M           12 HAGY-MD                        1:59.86 B      
 12 Pieklo, Luke A            15 FAST-MD                        2:00.76 B      
 13 Linehan, Aiden O          16 SPY-MD                         2:00.83 B      
 14 Corder, CJ                15 FSC-MD                         2:01.47 B      
 15 Halper, Jacob T           15 CCY-MD                         2:01.62 B      
 16 Burk, Sean R              16 CCY-MD                         2:02.22 B      
 17 Yang, Andrew B            16 EST-MD                         2:02.75 B      
 18 Graff, Ben B              15 MAS-MD                         2:03.73 B      
 19 Thielke, Austin P         16 FSC-MD                         2:04.16 B      
 20 Woods, Eddie B            18 GBSA-MD                        2:04.32 B      
 21 Rudy, Gavin I             15 MAS-MD                         2:05.41 B      
 22 Marshall, Alex J          15 MAS-MD                         2:07.63 B      
 23 Kravitz-Yoffee, Connor S  15 CGA-MD                         2:09.33 B      
 24 Zupnik, Sean R            16 FAST-MD                        2:10.36 B      
 25 Carpenter, Joe E          15 CCY-MD                         2:10.37 B      
 26 Guerrerio, John J         16 MSC-MD                         2:10.38 B      
 27 Lynch, Gregory            15 CGA-MD                         2:10.57 B      
 28 Guan, Robert Z            15 GBSA-MD                        2:10.76 B      
 29 Gureckis, Jaden S         15 FAST-MD                        2:12.48 B      
 30 Villanueva, Marcos G      15 MSC-MD                         2:12.79 B      
 31 Preuett, Brett K          17 CATY-MD                        2:13.31 B      
 32 Norris, Andrew            16 MAS-MD                         2:13.34 B      
 33 Sellers, Bennett R        16 FSC-MD                         2:13.57 B      
 34 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD                        2:17.95