Licensed to Chesapeake Bay Aquatic Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/12/2020 07:46 PM
            2020 CBAC Winter Wake-Up Meet - 1/10/2020 to 1/12/2020             
                          Sanction #: MDSI 19-20/081                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lovelace, Abby            10 ROCK-MD              3:04.94    3:05.09  
  2 Harshman, Leah            10 FAST-MD              3:24.60    3:06.91  
  3 Pryor, Abigail             9 FAST-MD              3:29.72    3:07.06  
  4 Olson, Georgia             9 CBAC-MD              3:19.47    3:15.60  
  5 Munley, Camille           10 CBAC-MD              3:32.79    3:16.05  
  6 Taylor, Ainsley            9 CBAC-MD              4:02.92    3:37.96  
  7 Bovais, Lily               9 SMDA-MD                   NT    3:38.37  
  8 Osborn, Malia              9 CBAC-MD                   NT    4:07.61  
 -- Fairfax, Reese            10 CBAC-MD              3:41.64         DQ  
 
Event 1  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carliss, Sophia           12 FAST-MD              2:31.33    2:31.69  
  2 Edsall, Heather           12 FAST-MD              2:41.62    2:31.85  
  3 Zeier, Ashlyn             12 CBAC-MD              2:36.67    2:37.36  
  4 Wood, Aria                12 CAC-MD               2:39.47    2:38.00  
  5 Boarman, Anna             11 CBAC-MD              2:36.03    2:41.03  
  6 McGonigle, Saige          11 ASC-MD               2:48.08    2:43.26  
  7 Willey, Eryn              12 GMAC-MD              2:54.20    2:44.75  
  8 Harshman, Maddy           12 FAST-MD              2:55.58    2:45.64  
  9 Foveaux, Caileigh         12 CAC-MD               2:51.09    2:45.72  
 10 Pinto, Isabella           11 CAC-MD               3:04.08    2:48.17  
 11 Gordy, Julia              11 FAST-MD              3:07.73    2:50.14  
 12 Garner, Luna              11 CAC-MD               3:06.89    2:54.48  
 13 Schmidt, Kathryn          12 CAC-MD               3:08.91    2:56.41  
 14 Hutton, Kathleen          11 UN Rock-MD                NT    2:56.83  
 15 Milani, Ashlyn            11 SMDA-MD              3:01.46    2:57.77  
 16 Olson, Piper              11 CBAC-MD              3:10.96    2:59.52  
 17 Kassulke, Ella            11 ROCK-MD              3:06.54    2:59.57  
 18 Baker, Yui                12 CBAC-MD              3:00.25    3:00.94  
 19 Weilke, Amelia            11 SMDA-MD              3:13.63    3:05.63  
 20 Bovais, Amelia            12 SMDA-MD              3:26.98    3:07.83  
 21 Mason, Lilly              11 CBAC-MD              3:20.10    3:09.52  
 22 Eversole, Jayden          11 CAC-MD               3:17.56    3:09.86  
 23 Post, Lindsay             12 CAC-MD               3:33.70    3:11.18  
 24 Pieklo, Evalyn            11 FAST-MD                   NT    3:19.68  
 25 Scott, Sarah              11 CBAC-MD              3:24.00    3:24.93  
 26 Smith, Elle               11 ROCK-MD              3:34.54    3:38.17  
 -- Strutt, Isabelle          11 SMDA-MD              3:07.51         DQ  
 
Event 2  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busch, Noah               10 CAC-MD               2:58.06    2:53.66  
  2 Lamm, Joshua              10 FAST-MD              3:08.25    3:03.81  
  3 Grant, Jackson            10 CBAC-MD              3:07.54    3:04.65  
  4 Wells, Jack               10 Barracudas-MD        3:09.34    3:05.91  
  5 Rigney, Aidan              9 CBAC-MD              3:24.81    3:11.62  
  6 Asare, Jaden              10 FAST-MD                   NT    3:12.21  
  7 Czerwiec, Jesse            9 CBAC-MD              3:10.02    3:13.16  
  8 Shoger, August            10 CBAC-MD              3:18.27    3:14.77  
  9 Johnson, Caleb             9 FAST-MD                   NT    4:02.41  
 -- Asare, Joel               10 FAST-MD                   NT         DQ  
 -- Ross, Ben                 10 ROCK-MD                   NT         DQ  
 
Event 2  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloan, CJ                 12 ASC-MD               2:32.96    2:36.46  
  2 Rosenthal, Will           11 ASC-MD               2:42.52    2:40.80  
  3 Abelende, Landon          11 SMDA-MD              2:40.08    2:41.04  
  4 Russell, Elias            12 SMDA-MD              2:52.58    2:51.75  
  5 Davis, Andrew or Drew     11 FAST-MD              3:03.04    2:52.05  
  6 Wood, Tyler                8 CBAC-MD              3:29.56    3:00.61  
  7 Dragic, Nikola            11 FAST-MD                   NT    3:01.51  
  8 Matthews, Kyle            11 FAST-MD                   NT    3:05.05  
  9 Jones, Spencer            12 CAC-MD               3:19.75    3:07.08  
 10 Deppe, Will               11 ASC-MD               3:07.43    3:07.15  
 11 Wood, Joseph              11 CBAC-MD              3:03.84    3:10.87  
 12 Bryant, Chase             11 CAC-MD               3:41.99    3:11.62  
 13 Boarman, Matthew           8 CBAC-MD                   NT    3:14.18  
 -- Taylor, Sean              11 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Jones, Jack               12 CAC-MD               2:50.87         DQ  
 
Event 3  Girls 9-10 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miner, Kate               10 FAST-MD                   NT    5:55.83  
 
Event 3  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Maribeth           12 CBAC-MD                   NT    4:52.15  
  2 Swope, Lily               12 ASC-MD                    NT    5:28.39  
  3 Welker, Harper            12 FAST-MD              5:55.91    5:39.57  
  4 Stern, Maebelle           12 ASC-MD                    NT    5:46.56  
  5 Wirth, Ella               12 FAST-MD              6:09.84    6:05.56  
  6 Nelson, Camille           12 ROCK-MD                   NT    6:25.04  
  7 Friedman, Lilah           12 FAST-MD                   NT    6:32.98  
 -- Linger, Gabriela          11 ROCK-MD                   NT         DQ  
 
Event 3  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colvard, Chloe            14 FAST-MD              4:56.33    4:45.39  
  2 Donnick, Addy             14 SMDA-MD              4:58.62    4:51.06  
  3 Krucoff, Emily            13 ASC-MD               4:56.77    4:52.04  
  4 Chen, Madeline            13 CBAC-MD              5:01.48    4:55.03  
  5 Johnston, Katelyn         13 CBAC-MD              5:00.54    4:56.07  
  6 Smith, Lyla               13 CAC-MD               5:06.90    5:00.22  
  7 Connor, Ashley            13 ASC-MD                    NT    5:02.82  
  8 Stum, Mary Kathryn        13 CAC-MD               5:17.34    5:16.67  
  9 Radonovich, Rebecca       14 FAST-MD              5:27.82    5:19.64  
 10 Smit, Olivia              13 ASC-MD                    NT    5:27.59  
 11 Olson, Charlize           13 CBAC-MD                   NT    5:29.07  
 12 Rupard, Alexis            13 SMDA-MD                   NT    5:36.20  
 13 Gordy, Madeline           14 FAST-MD              6:00.03    5:59.85  
 14 Bonney, MacKenna          13 FAST-MD              6:36.45    6:01.15  
 
Event 3  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frick, Madeline           17 CAC-MD               4:25.39    4:38.17  
  2 Shenot, Gabrielle         17 CBAC-MD              4:35.51    4:49.69  
  3 Pennell, Samantha         15 CBAC-MD              4:47.63    4:52.04  
  4 Keller, Sophia            16 ASC-MD               5:01.47    4:54.05  
  5 Johnston, Rachel          17 CBAC-MD              4:44.35    4:54.66  
  6 Paciello, Natasha         16 ASC-MD               5:11.39    5:07.02  
  7 Mancinelli, Laura         15 FAST-MD              5:16.39    5:13.03  
  8 Mosack, Jolie             15 FAST-MD              5:20.67    5:16.16  
  9 Schmidt, Gabrielle        15 CAC-MD               5:34.69    5:17.59  
 10 D'Aurora, Elizabeth       15 CBAC-MD              5:14.14    5:18.43  
 11 Lagana, Danielle          17 FAST-MD              5:22.05    5:26.61  
 12 Milner, Julia             18 FAST-MD              5:18.26    5:28.15  
 13 Miner, Ailee              17 FAST-MD              5:29.18    5:32.58  
 14 Machen, Ella              16 FAST-MD              6:00.19    5:42.94  
 -- Routzahn, Sophia          15 FAST-MD              4:34.10         DQ  
 
Event 4  Boys 9-10 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wirth, Micah               9 FAST-MD                   NT    7:32.57  
 
Event 4  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           12 SMDA-MD                   NT    5:14.73  
  2 May, J.R.                 12 FAST-MD                   NT    5:58.09  
  3 Grover, Jonathan          12 FAST-MD                   NT    7:11.83  
 -- Ross, Robert              12 ROCK-MD                   NT         DQ  
 
Event 4  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Grant             13 ASC-MD               4:35.60    4:32.91  
  2 Trotter, Michael          14 CAC-MD               4:34.18    4:34.06  
  3 Connor, Billy             13 ASC-MD               4:43.71    4:34.46  
  4 Masiello, John            14 GMAC-MD              4:30.82    4:35.28  
  5 Walls, Samuel             14 GMAC-MD              4:47.06    4:39.60  
  6 Graham, Evan              13 ASC-MD                    NT    4:42.34  
  7 Deppe, Jack               13 ASC-MD               5:25.48    4:44.87  
  8 Wells, William            13 Barracudas-MD        5:05.69    5:02.15  
  9 Miner, Daniel             13 FAST-MD              6:06.96    5:05.54  
 10 Radonovich, Marshall      13 FAST-MD                   NT    5:21.99  
 11 Taylor, Eric              13 CBAC-MD                   NT    5:46.36  
 12 Taylor, Grant             13 ROCK-MD                   NT    5:48.01  
 
Event 4  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntire, Josh            17 Barracudas-MD        4:15.24    4:08.98  
  2 Welker, Ethan             16 FAST-MD              4:16.87    4:16.36  
  3 Schattenberg, Ben         16 FAST-MD              4:34.50    4:25.28  
  4 Vaxmonsky, Caleb          16 Barracudas-MD        4:12.90    4:26.59  
  5 Schreiber, Jack           15 FAST-MD              4:44.64    4:33.03  
  6 Rock, Kyle                18 CBAC-MD              4:23.65    4:35.01  
  7 Pieklo, Joseph            17 FAST-MD              4:31.42    4:35.36  
  8 Pinto, Benny              15 CAC-MD               4:42.89    4:41.74  
  9 Mercier, Ben              18 FAST-MD              4:45.82    4:43.82  
 10 Beall, Bradley            17 CBAC-MD              4:52.08    4:48.15  
 11 Shenot, Samuel            17 CBAC-MD              4:43.77    4:48.21  
 12 D'Aurora, Joseph          15 CBAC-MD              4:55.68    4:50.85  
 13 Danielson, Erik           17 CAC-MD               5:12.17    5:01.09  
 14 Tabor, Ben                16 FAST-MD                   NT    5:02.88  
 15 Machen, Hank              17 FAST-MD              5:40.98    5:06.32  
 16 Zupnik, Sean              15 FAST-MD              6:10.93    5:10.08  
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Maribeth           12 CBAC-MD              2:04.38    2:09.18  
  2 Edsall, Heather           12 FAST-MD              2:10.55    2:12.03  
  3 Sloan, Kennedy            12 CBAC-MD              2:13.60    2:15.82  
  4 Boarman, Anna             11 CBAC-MD              2:16.19    2:20.91  
  5 Stern, Maebelle           12 ASC-MD               2:24.73    2:26.49  
  6 McGonigle, Saige          11 ASC-MD               2:25.50    2:27.11  
  7 Sims, Aaliyah             11 SMDA-MD              2:24.38    2:27.80  
  8 Wirth, Ella               12 FAST-MD              2:28.23    2:28.52  
  9 Foveaux, Caileigh         12 CAC-MD               2:29.50    2:30.62  
 10 Hutton, Kathleen          11 UN Rock-MD                NT    2:33.31  
 11 Wainberg, Bri             12 FAST-MD              2:39.89    2:35.24  
 12 Pinto, Isabella           11 CAC-MD               2:44.89    2:36.85  
 13 Garner, Luna              11 CAC-MD               2:46.06    2:36.87  
 14 Milani, Ashlyn            11 SMDA-MD              2:36.02    2:37.80  
 15 Olson, Piper              11 CBAC-MD              2:36.92    2:38.38  
 16 Schmidt, Kathryn          12 CAC-MD               2:51.61    2:40.31  
 17 Kassulke, Ella            11 ROCK-MD              2:37.83    2:40.99  
 18 Baker, Yui                12 CBAC-MD              2:47.27    2:43.02  
 19 Post, Lindsay             12 CAC-MD               3:04.61    2:46.72  
 20 Quinn, Cami               12 FAST-MD              3:36.82    2:47.20  
 21 Burns, Maddie             12 FAST-MD              2:53.84    2:49.29  
 22 Davis, Noelle             12 CBAC-MD              2:59.76    2:53.76  
 23 Eversole, Jayden          11 CAC-MD               3:03.77    2:56.67  
 24 Mason, Lilly              11 CBAC-MD                   NT    2:58.11  
 25 Corrigan, Audrey          11 FAST-MD              3:03.74    3:02.71  
 26 Pieklo, Evalyn            11 FAST-MD              3:23.68    3:06.55  
 27 Piedmont, Ellie           11 ROCK-MD                   NT    3:29.61  
 28 Marra, Emmeline           11 FAST-MD              3:21.71    3:31.14  
 29 Wehrs, Ava                12 SMDA-MD                   NT    3:32.56  
 30 Maday, Tristan            12 GMAC-MD              3:29.13    3:42.19  
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloan, CJ                 12 ASC-MD               2:19.10    2:16.38  
  2 Abelende, Landon          11 SMDA-MD              2:17.45    2:19.33  
  3 Rosenthal, Will           11 ASC-MD               2:26.21    2:24.54  
  4 Jones, Jack               12 CAC-MD               2:25.57    2:25.21  
  5 Padilla, Diego            12 Barracudas-MD        2:32.72    2:33.19  
  6 Davis, Andrew or Drew     11 FAST-MD              2:39.33    2:36.78  
  7 Esser, Daniel             12 CAC-MD               2:53.57    2:43.35  
  8 Jones, Spencer            12 CAC-MD               2:49.06    2:44.74  
  9 Rivas, Diego              11 CAC-MD               2:47.01    2:46.69  
 10 Matthews, Kyle            11 FAST-MD              2:46.13    2:47.66  
 11 Deppe, Will               11 ASC-MD               2:56.99    2:57.14  
 12 Hurlburt, Morgan          11 ASC-MD                    NT    3:00.91  
 13 Bryant, Chase             11 CAC-MD               2:58.58    3:01.54  
 14 Lohr, Garrett             11 CAC-MD                    NT    3:05.25  
 15 Parsley, Jayden           12 FAST-MD                   NT    3:05.66  
 16 Snuffin, Savoy            12 FAST-MD              3:18.09    3:10.50  
 17 Salvia, Cooper            11 CBAC-MD                   NT    3:10.79  
 18 Lohr, Ethan               11 CAC-MD                    NT    3:12.84  
 19 Rogers, Trax              11 Barracudas-MD        3:16.86    3:14.76  
 20 Mobley, Maceo             12 FAST-MD              3:23.96    3:17.38  
 21 Meinke, Marek             12 CAC-MD                    NT    3:37.43  
 
Event 7  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carpenter, Regan          10 ASC-MD               1:16.06    1:16.24  
  2 Miner, Kate               10 FAST-MD              1:19.04    1:16.91  
  3 Zhang, Lily               10 HOCO-MD              1:20.56    1:19.68  
  4 Brinski, Rebekah          10 CAC-MD               1:31.22    1:23.86  
  5 Lovelace, Abby            10 ROCK-MD              1:23.93    1:26.31  
  6 Kim, Jordan                9 HOCO-MD              1:27.43    1:26.49  
  7 Groves, Macie              9 OPST-MD              1:30.25    1:29.79  
  8 Zeldis, Lynzey            10 ASC-MD               1:31.19    1:31.35  
  9 Olson, Georgia             9 CBAC-MD              1:34.11    1:32.39  
 10 Willey, Rhiannan          10 GMAC-MD              1:39.45    1:35.72  
 11 Higgins, Lottie           10 ASC-MD               1:35.85    1:36.71  
 12 Kuck, Madison             10 HOCO-MD              1:32.62    1:37.84  
 13 Betley, Addison            9 ASC-MD               1:37.69    1:39.79  
 14 Mcdougal, Natalie         10 ASC-MD               1:38.77    1:41.37  
 15 Cohen, Abby                9 ASC-MD               1:47.97    1:44.48  
 16 Holt, Evey                10 SMDA-MD                   NT    1:45.20  
 17 McGrath, Ivy               9 ASC-MD               1:37.62    1:46.29  
 18 Moses, Emily               9 CAC-MD               2:05.95    1:48.20  
 19 Stern, Adie                9 ASC-MD               1:53.38    1:49.61  
 20 Willard, Lucy             10 CAC-MD               2:11.22    1:50.68  
 21 Kimmel, Katie             10 CAC-MD               1:59.17    1:53.66  
 22 Porter, Eden              10 ROCK-MD              2:00.13    1:53.70  
 23 Hupert, Amber              9 SMDA-MD              1:48.46    1:53.75  
 24 Wiles, Addy                9 CAC-MD                    NT    1:55.39  
 25 MacMillan, Mary Catherin  10 SMDA-MD              1:59.37    1:56.05  
 26 Lemieux, Madeleine        10 CAC-MD                    NT    2:00.79  
 27 Maddox, Ainsley            9 GMAC-MD              2:17.79    2:04.55  
 28 Proulx, Lila               9 ROCK-MD                   NT    2:04.71  
 29 Fairfax, Scarlett          7 CBAC-MD              2:24.23    2:05.70  
 30 Shoger, Audra              6 CBAC-MD                   NT    2:41.17  
 -- Rivas, Sofia               9 CAC-MD               2:00.53         DQ  
 -- Setzfand, Eliza Jane       9 CAC-MD               1:26.66         DQ  
 -- Schatz, Alison             9 CAC-MD               2:13.16         DQ  
 -- Britt, Chrissy             9 SMDA-MD                   NT         DQ  
 -- Wathen, Adilyn             8 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Carroll, Emily             9 CAC-MD               2:13.59         DQ  
 
Event 8  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busch, Noah               10 CAC-MD               1:24.97    1:23.16  
  2 Wells, Jack               10 Barracudas-MD        1:26.96    1:26.97  
  3 Mudd, Brandon              9 CAC-MD               1:29.70    1:27.96  
  4 Zurowski, Thomas           9 CAC-MD                    NT    1:28.32  
  5 Grant, Jackson            10 CBAC-MD              1:23.74    1:29.29  
  6 Schlee, Tanner            10 HOCO-MD              1:33.77    1:31.26  
  7 Giannella, Matthew        10 SMDA-MD              1:32.59    1:31.33  
  8 Slingluff, Alex           10 ASC-MD               1:36.38    1:31.36  
  9 Shoger, August            10 CBAC-MD              1:30.82    1:32.22  
 10 Boarman, Matthew           8 CBAC-MD                   NT    1:33.55  
 11 Goins, Daniel             10 ASC-MD               1:40.15    1:39.96  
 12 Costello, Rocci            9 ASC-MD                    NT    1:40.09  
 13 Favret, Colin              9 CAC-MD               1:45.24    1:41.51  
 14 Farr, Hudson               9 ROCK-MD              1:55.93    1:41.92  
 15 Boggs, Kaiden              9 SMDA-MD              1:56.70    1:42.99  
 16 Shultz, Ben               10 ASC-MD               1:47.08    1:43.27  
 17 Douglas, Jeremiah         10 CAC-MD               1:51.96    1:44.44  
 18 Kraeuter, Paul             9 OPST-MD              1:45.39    1:44.73  
 19 Klein, Jack               10 ASC-MD               1:43.67    1:45.33  
 20 Johnson, Caleb             9 FAST-MD                   NT    1:46.50  
 21 Kohl, Seb                  9 CAC-MD                    NT    1:48.86  
 22 Selwood, Henry            10 CAC-MD               1:58.97    1:49.50  
 23 Post, Jacob                9 CAC-MD                    NT    1:58.39  
 24 MacMillan, Ronan           9 SMDA-MD              2:02.29    1:59.58  
 25 Popernack, Asher          10 CAC-MD               2:02.25    2:09.67  
 -- Westgate, Griffin         10 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Shafer, Carter             9 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Ross, Ben                 10 ROCK-MD              1:57.44         DQ  
 -- Harrington, Nick           9 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Post, Grayson              9 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Meinke, Kellan            10 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Post, Tyler                9 CAC-MD                    NT         DQ  
 
Event 9  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wathen, Kendall           11 GMAC-MD              1:09.39    1:07.90  
  2 Quinn, Olivia             11 GMAC-MD              1:11.75    1:10.58  
  3 Wilson, Kayla             12 CBAC-MD              1:10.96    1:10.62  
  4 Swope, Lily               12 ASC-MD               1:11.77    1:10.77  
  5 Carliss, Sophia           12 FAST-MD              1:12.57    1:12.12  
  6 Wood, Aria                12 CAC-MD               1:11.92    1:12.93  
  7 Sloan, Kennedy            12 CBAC-MD              1:11.17    1:13.12  
  8 Welker, Harper            12 FAST-MD              1:19.35    1:14.44  
  9 Zeier, Ashlyn             12 CBAC-MD              1:13.27    1:14.49  
 10 Stern, Maebelle           12 ASC-MD               1:15.78    1:14.53  
 11 Harshman, Maddy           12 FAST-MD              1:18.57    1:15.32  
 12 Gordy, Julia              11 FAST-MD              1:22.62    1:17.44  
 13 McGonigle, Saige          11 ASC-MD               1:18.34    1:18.01  
 14 Boarman, Anna             11 CBAC-MD              1:16.54    1:18.32  
 15 Rai, Riya                 12 HOCO-MD              1:28.39    1:18.91  
 16 Willey, Eryn              12 GMAC-MD              1:22.63    1:19.05  
 17 Price, Claire             12 FAST-MD              1:24.99    1:20.18  
 18 Dennison, Ella            12 SMDA-MD              1:25.86    1:20.60  
 19 Hutton, Kathleen          11 UN Rock-MD                NT    1:20.86  
 20 Madden, Lexi              12 ASC-MD               1:17.39    1:21.41  
 21 Foveaux, Caileigh         12 CAC-MD               1:29.16    1:21.72  
 22 Friedman, Lilah           12 FAST-MD              1:19.52    1:22.40  
 23 Tonkyro, Amelie           12 GMAC-MD              1:24.03    1:22.46  
 24 Gordon, Ava               11 FAST-MD              1:24.79    1:22.50  
 25 Zhang, Joy                12 HOCO-MD              1:33.85    1:22.81  
 26 Milani, Ashlyn            11 SMDA-MD              1:24.41    1:23.04  
 27 Grant, Grace              12 HOCO-MD              1:31.12    1:23.20  
 28 Pinto, Isabella           11 CAC-MD               1:33.13    1:23.22  
 29 Strutt, Isabelle          11 SMDA-MD              1:32.17    1:23.38  
 30 Garner, Luna              11 CAC-MD               1:40.95    1:23.84  
 31 Quinn, Cami               12 FAST-MD              1:20.61    1:24.16  
 32 Wainberg, Bri             12 FAST-MD              1:23.92    1:24.21  
 33 Schmidt, Kathryn          12 CAC-MD               1:31.48    1:24.23  
 34 Nelson, Camille           12 ROCK-MD              1:21.16    1:24.41  
 35 Baker, Yui                12 CBAC-MD              1:22.60    1:24.52  
 36 Weilke, Amelia            11 SMDA-MD              1:30.77    1:24.56  
 37 Kassulke, Ella            11 ROCK-MD              1:26.32    1:25.51  
 38 Burns, Maddie             12 FAST-MD              1:29.11    1:25.54  
 39 Olson, Piper              11 CBAC-MD              1:25.79    1:25.93  
 40 Grimberg, Caroline        12 FAST-MD              1:24.85    1:26.23  
 41 Post, Lindsay             12 CAC-MD               1:44.82    1:27.06  
 42 Ivall, Olivia             11 FAST-MD              1:30.95    1:27.27  
 43 Kelly, Jessica            12 ROCK-MD              1:39.31    1:28.49  
 44 Shoots, Maia              12 HOCO-MD              1:51.24    1:28.80  
 45 Bovais, Amelia            12 SMDA-MD              1:31.51    1:29.58  
 46 Renaut, Kiran             12 HOCO-MD                   NT    1:30.37  
 47 Linger, Gabriela          11 ROCK-MD              1:31.04    1:30.71  
 48 Davis, Noelle             12 CBAC-MD              1:34.99    1:30.72  
 49 Mason, Lilly              11 CBAC-MD              1:38.24    1:32.81  
 50 Hoffman, Molly            12 OPST-MD              1:40.27    1:33.77  
 51 Rezaee, Maria             12 HOCO-MD                   NT    1:34.26  
 52 Lent, Lilee               11 GMAC-MD              1:33.50    1:34.55  
 53 Corrigan, Audrey          11 FAST-MD              1:34.27    1:36.64  
 54 Pieklo, Evalyn            11 FAST-MD              1:38.66    1:37.59  
 55 Scott, Sarah              11 CBAC-MD              1:35.23    1:39.10  
 56 Edwards, Emily            11 ASC-MD                    NT    1:42.53  
 57 Behornar, Kassie          12 OPST-MD              2:14.13    1:45.50  
 58 Maldonado Gonzalez, Soph  11 HOCO-MD                   NT    1:46.60  
 59 Mudd, Georgia             11 SMDA-MD              1:48.76    2:04.75  
 -- Groves, Amelia            11 OPST-MD              1:47.42         DQ  
 -- Kim, Julian               12 HOCO-MD              1:53.75         DQ  
 -- Mulugeta, Hanna           11 HOCO-MD              1:51.43         DQ  
 
Event 10  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           12 SMDA-MD              1:06.77    1:07.40  
  2 Puttlitz, Charlie         12 CAC-MD               1:24.51    1:13.53  
  3 Abelende, Landon          11 SMDA-MD              1:15.24    1:15.35  
  4 Harner, Jake              12 OPST-MD              1:20.43    1:15.59  
  5 Mudd, Mason               12 CAC-MD               1:15.47    1:16.79  
  6 Moran, Jared              11 ASC-MD               1:17.24    1:17.00  
  7 Russell, Elias            12 SMDA-MD              1:16.93    1:17.18  
  8 Padilla, Diego            12 Barracudas-MD        1:18.95    1:17.37  
  9 Rosenthal, Will           11 ASC-MD               1:18.24    1:18.03  
 10 May, J.R.                 12 FAST-MD              1:19.69    1:18.11  
 11 Jones, Jack               12 CAC-MD               1:29.70    1:19.56  
 12 Good, Matthew             11 FAST-MD              1:21.62    1:20.90  
 13 Strain, Jacob             12 CAC-MD                    NT    1:21.75  
 14 Zhang, Adam               12 HOCO-MD                   NT    1:22.32  
 15 Greene, Joshua            11 HOCO-MD              1:28.45    1:22.47  
 16 Davis, Andrew or Drew     11 FAST-MD              1:31.73    1:23.26  
 17 Damyanov, Nicholas        11 HOCO-MD              1:30.42    1:23.39  
 18 Spriggs, LJ               11 SMDA-MD              1:24.38    1:24.45  
 19 Fink, Nate                11 OPST-MD              1:23.09    1:24.66  
 20 Trexler, Michael          12 FAST-MD              1:27.41    1:25.24  
 21 Dragic, Nikola            11 FAST-MD              1:27.30    1:27.61  
 22 Johnson, Max              12 FAST-MD              1:32.40    1:27.64  
 23 Rivas, Diego              11 CAC-MD               1:26.20    1:27.76  
 24 Grover, Jonathan          12 FAST-MD              1:31.14    1:29.51  
 25 Hurlburt, Morgan          11 ASC-MD               1:33.50    1:29.97  
 26 Jones, Spencer            12 CAC-MD               1:28.97    1:31.06  
 27 Betterson, Avery          11 OPST-MD              1:28.07    1:31.50  
 28 Nelson, Dominic           11 CAC-MD               1:55.37    1:32.75  
 29 Lowe, Ethan               11 ASC-MD               1:31.71    1:32.96  
 30 Sigurdsen, Enzo           11 HOCO-MD                   NT    1:33.07  
 31 Vornovitsky, Daniel       11 HOCO-MD              1:59.20    1:34.74  
 32 Bryant, Chase             11 CAC-MD               1:49.87    1:37.15  
 33 Carbone, Dominic          11 SMDA-MD              1:41.31    1:38.13  
 34 St Pierre, Matt           12 OPST-MD              1:44.56    1:42.13  
 35 Rogers, Trax              11 Barracudas-MD        1:48.37    1:44.95  
 -- Ross, Robert              12 ROCK-MD              1:21.81         DQ  
 -- Mobley, Maceo             12 FAST-MD              1:50.36         DQ  
 -- Li, Sean                  12 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Salvia, Cooper            11 CBAC-MD                   NT         DQ  
 
Event 11  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miner, Kate               10 FAST-MD                29.24      30.06  
  2 Zhang, Lily               10 HOCO-MD                33.32      33.14  
  3 Fairfax, Reese            10 CBAC-MD                35.70      33.71  
  4 Setzfand, Eliza Jane       9 CAC-MD                 34.55      34.68  
  5 Pryor, Abigail             9 FAST-MD                34.63      34.80  
  6 Harshman, Leah            10 FAST-MD                38.02      35.51  
  7 Groves, Macie              9 OPST-MD                36.73      36.29  
  8 Olson, Georgia             9 CBAC-MD                35.74      36.37  
  9 Munley, Camille           10 CBAC-MD                39.59      36.63  
 10 Betley, Addison            9 ASC-MD                 37.87      36.99  
 11 Kuck, Madison             10 HOCO-MD                36.63      37.32  
 12 Willey, Rhiannan          10 GMAC-MD                38.00      37.60  
 13 Price, Delaney            10 FAST-MD                35.67      37.92  
 14 Kim, Jordan                9 HOCO-MD                36.76      38.08  
 15 Mcdougal, Natalie         10 ASC-MD                 37.28      38.12  
 16 Fink, Emily                9 OPST-MD                37.78      38.60  
 17 Rivas, Sofia               9 CAC-MD                 37.94      39.11  
 18 Holt, Evey                10 SMDA-MD                40.19      39.32  
 19 Osborn, Malia              9 CBAC-MD                41.48      39.42  
 20 Higgins, Lottie           10 ASC-MD                 39.45      39.46  
 21 Ludlow, Ashley            10 GMAC-MD                47.13      39.86  
 22 Zellner, Rayne            10 GMAC-MD                   NT      40.37  
 23 Stern, Adie                9 ASC-MD                 42.62      41.06  
 24 Moses, Emily               9 CAC-MD                 42.25      41.46  
 25 Whitfield, Briana         10 FAST-MD                   NT      41.55  
 26 McGrath, Ivy               9 ASC-MD                 38.06      41.81  
 27 Taylor, Ainsley            9 CBAC-MD                48.56      41.85  
 28 Willard, Lucy             10 CAC-MD                 40.57      42.62  
 29 MacMillan, Mary Catherin  10 SMDA-MD                40.85      42.94  
 30 Wiles, Addy                9 CAC-MD                 44.70      43.77  
 31 Bovais, Lily               9 SMDA-MD                42.72      44.49  
 32 Marra, Adalynne            9 FAST-MD                43.91      44.83  
 33 Cusumano, Sofia            9 ASC-MD                 43.78      45.02  
 34 Porter, Eden              10 ROCK-MD                   NT      45.11  
 35 Carroll, Emily             9 CAC-MD                 50.96      45.42  
 36 Kimmel, Katie             10 CAC-MD                 42.80      46.22  
 37 Hupert, Amber              9 SMDA-MD                46.05      46.40  
 38 Lemieux, Madeleine        10 CAC-MD                 44.73      46.45  
 39 Proulx, Lila               9 ROCK-MD                   NT      46.73  
 40 Maddox, Ainsley            9 GMAC-MD                48.74      47.17  
 41 Wathen, Adilyn             8 CBAC-MD                   NT      47.83  
 42 Allen, Kayla               9 ASC-MD                 47.30      48.05  
 43 Abraham, Alanah            9 HOCO-MD                52.30      50.71  
 44 Puttlitz, Bridget          9 CAC-MD                    NT      50.75  
 45 Britt, Chrissy             9 SMDA-MD                59.93      50.76  
 46 Fairfax, Scarlett          7 CBAC-MD                55.61      53.26  
 47 Kuck, Avery                9 HOCO-MD                51.74      54.99  
 48 Schatz, Alison             9 CAC-MD                 54.00      57.13  
 49 Shoger, Audra              6 CBAC-MD                   NT    1:01.10  
 
Event 12  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Elijah             10 FAST-MD                32.16      31.05  
  2 Asare, Jaden              10 FAST-MD                34.38      32.40  
  3 Lamm, Joshua              10 FAST-MD                34.71      32.52  
  4 Shoger, August            10 CBAC-MD                32.98      32.56  
  5 Grant, Jackson            10 CBAC-MD                32.16      32.64  
  6 Mudd, Brandon              9 CAC-MD                 32.41      32.74  
  7 Busch, Noah               10 CAC-MD                 32.81      33.09  
  8 Wood, Tyler                8 CBAC-MD                34.80      33.83  
  9 Slingluff, Alex           10 ASC-MD                 34.59      34.59  
 10 Giannella, Matthew        10 SMDA-MD                35.66      34.88  
 11 Schlee, Tanner            10 HOCO-MD                35.68      34.91  
 12 Litynski, Cody             9 CBAC-MD                34.29      35.03  
 13 Asare, Joel               10 FAST-MD                36.23      35.15  
 14 Ku, Lucas                 10 FAST-MD                35.42      35.34  
 15 Czerwiec, Jesse            9 CBAC-MD                34.92      35.39  
 16 Costello, Rocci            9 ASC-MD                 35.91      35.77  
 17 Abdellatif, Zizo          10 GMAC-MD                36.11      35.85  
 18 Goins, Daniel             10 ASC-MD                 35.29      36.25  
 19 Zurowski, Thomas           9 CAC-MD                    NT      36.60  
 20 Rigney, Aidan              9 CBAC-MD                37.34      37.30  
 21 Boarman, Matthew           8 CBAC-MD                   NT      37.73  
 22 Wirth, Micah               9 FAST-MD                38.66      39.88  
 23 Kraeuter, Paul             9 OPST-MD                39.99      40.02  
 24 Favret, Colin              9 CAC-MD                 38.49      40.04  
 25 Selwood, Henry            10 CAC-MD                 41.85      40.08  
 26 Boggs, Kaiden              9 SMDA-MD                40.59      40.31  
 27 Johnson, Caleb             9 FAST-MD                   NT      40.45  
 28 Klein, Jack               10 ASC-MD                 41.08      40.57  
 29 Douglas, Jeremiah         10 CAC-MD                 44.68      41.41  
 30 Nicholes, Brecken         10 ASC-MD                 40.04      41.46  
 31 Kohl, Seb                  9 CAC-MD                 42.51      41.47  
 32 Meinke, Kellan            10 CAC-MD                 39.64      41.57  
 33 St Pierre, Liam           10 OPST-MD                41.68      41.77  
 34 Ross, Ben                 10 ROCK-MD                49.21      42.35  
 35 Post, Tyler                9 CAC-MD                 47.95      43.62  
 36 Shultz, Ben               10 ASC-MD                 41.69      43.71  
 37 Post, Jacob                9 CAC-MD                 42.37      45.31  
 38 MacMillan, Ronan           9 SMDA-MD                48.14      46.00  
 39 Schindler, Johnny          9 CAC-MD                 51.89      46.58  
 40 Post, Grayson              9 CAC-MD                 48.45      47.51  
 41 Meche, Liam                9 ASC-MD                 49.65      48.77  
 42 Shafer, Carter             9 HOCO-MD                49.09      50.26  
 43 Westgate, Griffin         10 CAC-MD                 52.04      50.61  
 44 Castillo III, JJ           9 ASC-MD                 48.00      50.98  
 45 Harrington, Nick           9 CAC-MD                 52.59      51.14  
 46 Hupert, Spencer            9 SMDA-MD              1:12.07      51.50  
 47 Popernack, Asher          10 CAC-MD                 49.95      53.54  
 
Event 13  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Maribeth           12 CBAC-MD                27.19      27.11  
  2 Edsall, Heather           12 FAST-MD                27.86      27.59  
  3 Sloan, Sydney             12 ASC-MD                 27.67      27.96  
  4 Sloan, Kennedy            12 CBAC-MD                27.61      28.17  
  5 Wathen, Kendall           11 GMAC-MD                28.25      28.23  
  6 Wood, Aria                12 CAC-MD                 28.65      28.73  
  7 Wilson, Kayla             12 CBAC-MD                28.30      28.81  
  8 Swope, Lily               12 ASC-MD                 28.61      29.10  
  9 Sims, Aaliyah             11 SMDA-MD                29.61      29.41  
 10 Carliss, Sophia           12 FAST-MD                28.75      29.54  
 11 Gordy, Julia              11 FAST-MD                30.40      29.97  
 12 Welker, Harper            12 FAST-MD                30.36      29.98  
 13 Zeier, Ashlyn             12 CBAC-MD                30.34      30.12  
 14 Kim, Julian               12 HOCO-MD                31.15      30.22  
 15 Willey, Eryn              12 GMAC-MD                33.65      31.84  
 16 Madden, Lexi              12 ASC-MD                 30.31      32.02  
 17 Dennison, Ella            12 SMDA-MD                34.02      32.32  
 18 Milani, Ashlyn            11 SMDA-MD                32.38      32.38  
 19 Friedman, Lilah           12 FAST-MD                32.20      32.39  
 20 Tonkyro, Amelie           12 GMAC-MD                34.41      32.62  
 21 Rai, Riya                 12 HOCO-MD                31.61      32.72  
 22 Weilke, Amelia            11 SMDA-MD                33.47      32.73  
 23 Grant, Grace              12 HOCO-MD                32.71      33.11  
 24 Garner, Luna              11 CAC-MD                 35.45      33.21  
 25 Burns, Maddie             12 FAST-MD                35.11      33.27  
 26 Zhang, Joy                12 HOCO-MD                31.76      33.34  
 27 Gordon, Ava               11 FAST-MD                33.31      33.55  
 28 Ivall, Olivia             11 FAST-MD                33.82      33.67  
 29 Strutt, Isabelle          11 SMDA-MD                32.49      33.75  
 30 Shoots, Maia              12 HOCO-MD                34.27      33.87  
 31 Olson, Piper              11 CBAC-MD                33.14      34.10  
 32 Quinn, Cami               12 FAST-MD                40.91      34.39  
 33 Renaut, Kiran             12 HOCO-MD                34.91      34.81  
 34 Kassulke, Ella            11 ROCK-MD                33.90      35.08  
 35 Linger, Gabriela          11 ROCK-MD                35.01      35.10  
 36 Nelson, Camille           12 ROCK-MD                35.94      35.14  
 37 Kelly, Jessica            12 ROCK-MD                36.61      35.34  
 38 Rezaee, Maria             12 HOCO-MD                36.71      35.40  
 39 Post, Lindsay             12 CAC-MD                 37.64      35.43  
 40 Bovais, Amelia            12 SMDA-MD                36.27      35.99  
 41 Mulugeta, Hanna           11 HOCO-MD                38.00      36.07  
 42 Hoffman, Molly            12 OPST-MD                39.60      36.94  
 43 Mudd, Georgia             11 SMDA-MD                38.38      37.69  
 44 Eversole, Jayden          11 CAC-MD                 36.28      37.82  
 45 Mason, Lilly              11 CBAC-MD                39.06      37.85  
 46 Lent, Lilee               11 GMAC-MD                36.11      37.99  
 47 Gutekunst, Audrey         11 GMAC-MD                   NT      40.19  
 48 Marra, Emmeline           11 FAST-MD                43.18      40.30  
 49 Edwards, Emily            11 ASC-MD                 41.20      40.55  
 50 Behornar, Kassie          12 OPST-MD                38.96      41.06  
 51 Groves, Amelia            11 OPST-MD                43.23      42.10  
 52 Wehrs, Ava                12 SMDA-MD                45.26      43.16  
 53 VanPelt, Regan            12 FAST-MD                46.12      43.65  
 54 Maldonado Gonzalez, Soph  11 HOCO-MD                41.12      44.03  
 
Event 14  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           12 SMDA-MD                25.85      25.52  
  2 Sloan, CJ                 12 ASC-MD                 28.45      29.00  
  3 Ross, Robert              12 ROCK-MD                30.31      29.04  
  4 Mudd, Mason               12 CAC-MD                 28.27      29.36  
  5 Knott, Daniel             12 ROCK-MD                   NT      29.48  
  6 Russell, Elias            12 SMDA-MD                30.43      30.22  
  7 Moran, Jared              11 ASC-MD                 30.49      30.52  
  8 Greene, Joshua            11 HOCO-MD                31.56      30.74  
  9 Rosenthal, Will           11 ASC-MD                 32.63      30.92  
 10 Spriggs, LJ               11 SMDA-MD                32.04      31.89  
 11 Strain, Jacob             12 CAC-MD                 33.56      32.18  
 12 Good, Matthew             11 FAST-MD                32.19      32.26  
 13 Harner, Jake              12 OPST-MD                31.45      32.27  
 14 Johnson, Max              12 FAST-MD                31.77      32.74  
 15 Fink, Nate                11 OPST-MD                33.08      32.84  
 16 Parsley, Jayden           12 FAST-MD                34.85      33.33  
 17 Hurlburt, Morgan          11 ASC-MD                 35.37      33.39  
 18 Trexler, Michael          12 FAST-MD                33.30      33.49  
 19 Esser, Daniel             12 CAC-MD                 36.21      33.60  
 20 Rivas, Diego              11 CAC-MD                 32.68      33.65  
 21 Higgins, Luke             12 ASC-MD                 33.69      33.66  
 22 Betterson, Avery          11 OPST-MD                32.75      33.91  
 22 Lowe, Ethan               11 ASC-MD                 34.90      33.91  
 24 Wood, Joseph              11 CBAC-MD                33.45      34.72  
 25 Zhang, Adam               12 HOCO-MD                34.52      34.88  
 26 Bryant, Chase             11 CAC-MD                 32.55      35.19  
 27 Damyanov, Nicholas        11 HOCO-MD                36.08      35.48  
 28 Lohr, Garrett             11 CAC-MD                 35.50      35.61  
 29 Jones, Spencer            12 CAC-MD                 36.42      35.76  
 30 Dragic, Nikola            11 FAST-MD                33.81      35.77  
 31 Sigurdsen, Enzo           11 HOCO-MD                39.69      36.10  
 32 Grover, Jonathan          12 FAST-MD                33.07      36.13  
 33 Salvia, Cooper            11 CBAC-MD                   NT      36.73  
 34 Nelson, Dominic           11 CAC-MD                 37.45      36.99  
 35 Snuffin, Savoy            12 FAST-MD                   NT      37.93  
 36 Carbone, Dominic          11 SMDA-MD                38.60      38.17  
 37 Lohr, Ethan               11 CAC-MD                 42.28      39.58  
 38 Okafor, Uche              11 GMAC-MD                58.61      39.65  
 39 Rogers, Trax              11 Barracudas-MD          40.71      39.76  
 40 Vornovitsky, Daniel       11 HOCO-MD                39.39      40.10  
 41 Taylor, Sean              11 CBAC-MD                   NT      40.86  
 42 Li, Sean                  12 HOCO-MD                   NT      42.95  
 43 Meinke, Marek             12 CAC-MD                 42.71      43.08  
 44 Peters, Alex              12 FAST-MD                50.67      45.62  
 45 DeLoggio, Peter           11 GMAC-MD                   NT      58.76  
 -- May, J.R.                 12 FAST-MD                30.58         DQ  
 
Event 15  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Lily               10 HOCO-MD              1:29.95    1:25.40  
  2 Pryor, Abigail             9 FAST-MD              1:29.28    1:25.48  
  3 Setzfand, Eliza Jane       9 CAC-MD               1:26.34    1:26.40  
  4 Brinski, Rebekah          10 CAC-MD               1:29.70    1:26.48  
  5 Kim, Jordan                9 HOCO-MD              1:24.77    1:28.28  
  6 Zeldis, Lynzey            10 ASC-MD               1:35.35    1:28.68  
  7 Munley, Camille           10 CBAC-MD              1:33.95    1:31.51  
  8 Kuck, Madison             10 HOCO-MD              1:29.24    1:33.30  
  9 Betley, Addison            9 ASC-MD               1:40.86    1:38.35  
 10 Rivas, Sofia               9 CAC-MD               1:34.66    1:40.58  
 11 Bovais, Lily               9 SMDA-MD              1:45.18    1:42.12  
 12 Fairfax, Reese            10 CBAC-MD              1:42.89    1:42.14  
 13 Kimmel, Katie             10 CAC-MD                    NT    1:43.67  
 14 Taylor, Ainsley            9 CBAC-MD                   NT    1:43.75  
 15 Willard, Lucy             10 CAC-MD               1:46.30    1:45.33  
 16 Carroll, Emily             9 CAC-MD               1:47.89    1:45.87  
 17 Whitfield, Briana         10 FAST-MD              1:54.62    1:46.45  
 18 McGrath, Ivy               9 ASC-MD               1:36.04    1:46.74  
 19 McCloskey, Lindsey         9 ROCK-MD              1:56.54    1:46.89  
 20 Cohen, Abby                9 ASC-MD               1:50.37    1:48.47  
 21 Moses, Emily               9 CAC-MD               1:49.13    1:49.12  
 22 Schatz, Alison             9 CAC-MD                    NT    1:51.22  
 23 Holt, Evey                10 SMDA-MD              1:52.74    1:51.49  
 24 Wiles, Addy                9 CAC-MD               1:57.27    1:52.32  
 25 Hupert, Amber              9 SMDA-MD              1:56.14    1:55.68  
 26 Wathen, Adilyn             8 CBAC-MD                   NT    1:58.84  
 27 Porter, Eden              10 ROCK-MD                   NT    2:00.59  
 28 Lemieux, Madeleine        10 CAC-MD               1:55.85    2:00.86  
 29 Osborn, Malia              9 CBAC-MD              1:55.78    2:02.05  
 30 Fairfax, Scarlett          7 CBAC-MD                   NT    2:02.24  
 31 Shoger, Audra              6 CBAC-MD                   NT    2:11.08  
 32 Abraham, Alanah            9 HOCO-MD                   NT    2:12.03  
 33 Britt, Chrissy             9 SMDA-MD                   NT    2:14.60  
 -- Marra, Adalynne            9 FAST-MD              2:00.05         DQ  
 -- MacMillan, Mary Catherin  10 SMDA-MD              1:48.65         DQ  
 -- Zellner, Rayne            10 GMAC-MD                   NT         DQ  
 -- Price, Delaney            10 FAST-MD              1:42.67         DQ  
 -- Kuck, Avery                9 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Puttlitz, Bridget          9 CAC-MD                    NT         DQ  
 
Event 16  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busch, Noah               10 CAC-MD               1:26.60    1:22.25  
  2 Price, Elijah             10 FAST-MD              1:27.48    1:22.92  
  3 Asare, Jaden              10 FAST-MD              1:30.13    1:24.46  
  4 Boarman, Matthew           8 CBAC-MD                   NT    1:26.01  
  5 Lamm, Joshua              10 FAST-MD              1:26.86    1:27.03  
  6 Mudd, Brandon              9 CAC-MD               1:27.57    1:28.15  
  7 Wells, Jack               10 Barracudas-MD        1:30.54    1:29.54  
  8 Ku, Lucas                 10 FAST-MD              1:45.79    1:29.93  
  9 Giannella, Matthew        10 SMDA-MD              1:34.97    1:31.53  
 10 Zurowski, Thomas           9 CAC-MD                    NT    1:32.37  
 11 Costello, Rocci            9 ASC-MD               1:35.27    1:32.44  
 12 Litynski, Cody             9 CBAC-MD              1:27.35    1:32.76  
 13 Rigney, Aidan              9 CBAC-MD              1:33.39    1:33.93  
 14 Asare, Joel               10 FAST-MD              1:44.40    1:34.37  
 15 Czerwiec, Jesse            9 CBAC-MD              1:33.61    1:35.71  
 16 Kohl, Seb                  9 CAC-MD               1:42.94    1:40.83  
 17 Schlee, Tanner            10 HOCO-MD                   NT    1:41.84  
 18 Favret, Colin              9 CAC-MD               1:43.06    1:43.22  
 19 Post, Tyler                9 CAC-MD               1:52.48    1:44.37  
 20 Post, Jacob                9 CAC-MD               1:49.97    1:45.36  
 21 Douglas, Jeremiah         10 CAC-MD               1:57.56    1:46.30  
 22 Meinke, Kellan            10 CAC-MD               1:46.21    1:46.38  
 23 Boggs, Kaiden              9 SMDA-MD                   NT    1:47.75  
 24 Selwood, Henry            10 CAC-MD               1:54.80    1:49.77  
 25 Harrington, Nick           9 CAC-MD               1:50.65    1:53.97  
 26 St Pierre, Liam           10 OPST-MD                   NT    1:55.25  
 27 Castillo III, JJ           9 ASC-MD                    NT    1:58.52  
 28 Schindler, Johnny          9 CAC-MD               1:59.34    2:01.56  
 29 Popernack, Asher          10 CAC-MD               1:55.96    2:10.33  
 30 Meche, Liam                9 ASC-MD                    NT    2:11.30  
 31 Westgate, Griffin         10 CAC-MD               2:06.18    2:16.21  
 -- Post, Grayson              9 CAC-MD               1:54.32         DQ  
 -- MacMillan, Ronan           9 SMDA-MD              1:56.06         DQ  
 -- Wood, Tyler                8 CBAC-MD              1:25.89         DQ  
 
Event 17  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Maribeth           12 CBAC-MD              1:04.26    1:07.74  
  2 Zeier, Ashlyn             12 CBAC-MD              1:10.57    1:10.63  
  3 Quinn, Olivia             11 GMAC-MD              1:13.92    1:11.93  
  4 Wilson, Kayla             12 CBAC-MD              1:11.00    1:12.25  
  5 Carliss, Sophia           12 FAST-MD              1:10.48    1:12.36  
  6 Boarman, Anna             11 CBAC-MD              1:10.79    1:14.03  
  7 Welker, Harper            12 FAST-MD              1:15.15    1:14.83  
  8 McGonigle, Saige          11 ASC-MD               1:17.93    1:16.78  
  9 Kim, Julian               12 HOCO-MD              1:17.25    1:16.89  
 10 Wood, Aria                12 CAC-MD               1:17.91    1:17.00  
 11 Edsall, Heather           12 FAST-MD              1:15.88    1:17.05  
 12 Foveaux, Caileigh         12 CAC-MD               1:15.39    1:17.07  
 13 Gordy, Julia              11 FAST-MD              1:21.72    1:19.53  
 14 Pinto, Isabella           11 CAC-MD               1:29.57    1:20.17  
 15 Sims, Aaliyah             11 SMDA-MD              1:21.99    1:20.55  
 16 Gordon, Ava               11 FAST-MD              1:24.21    1:21.76  
 17 Wirth, Ella               12 FAST-MD              1:22.69    1:22.41  
 18 Dennison, Ella            12 SMDA-MD              1:22.69    1:22.69  
 19 Shoots, Maia              12 HOCO-MD              1:27.20    1:24.26  
 20 Wainberg, Bri             12 FAST-MD              1:23.75    1:24.32  
 21 Strutt, Isabelle          11 SMDA-MD              1:22.56    1:24.39  
 22 Schmidt, Kathryn          12 CAC-MD               1:28.23    1:24.75  
 23 Grimberg, Caroline        12 FAST-MD              1:26.87    1:26.35  
 24 Weilke, Amelia            11 SMDA-MD              1:35.61    1:27.82  
 25 Eversole, Jayden          11 CAC-MD               1:30.16    1:29.36  
 26 Post, Lindsay             12 CAC-MD               1:37.82    1:29.49  
 27 Kelly, Jessica            12 ROCK-MD              1:39.18    1:30.85  
 28 Grant, Grace              12 HOCO-MD              1:35.54    1:31.35  
 29 Ivall, Olivia             11 FAST-MD              1:33.15    1:31.45  
 30 Rezaee, Maria             12 HOCO-MD              1:31.80    1:31.82  
 31 Hoffman, Molly            12 OPST-MD              1:31.21    1:32.00  
 32 Zhang, Joy                12 HOCO-MD              1:33.74    1:32.87  
 33 Corrigan, Audrey          11 FAST-MD              1:37.63    1:38.17  
 34 Lent, Lilee               11 GMAC-MD                   NT    1:39.73  
 35 Behornar, Kassie          12 OPST-MD              1:49.16    1:40.48  
 36 Bovais, Amelia            12 SMDA-MD              1:42.39    1:41.15  
 37 Piedmont, Ellie           11 ROCK-MD              2:04.87    1:41.39  
 38 Marra, Emmeline           11 FAST-MD              1:54.35    1:41.51  
 39 Maday, Tristan            12 GMAC-MD              1:50.61    1:47.97  
 40 Wehrs, Ava                12 SMDA-MD                   NT    1:59.71  
 41 Mudd, Georgia             11 SMDA-MD              2:05.64    2:11.54  
 -- VanPelt, Regan            12 FAST-MD              2:00.31         DQ  
 -- Scott, Sarah              11 CBAC-MD              1:41.21         DQ  
 
Event 18  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           12 SMDA-MD              1:09.12    1:09.75  
  2 Sloan, CJ                 12 ASC-MD               1:12.85    1:11.47  
  3 Puttlitz, Charlie         12 CAC-MD               1:14.74    1:15.55  
  4 Jones, Jack               12 CAC-MD               1:17.15    1:17.91  
  5 Mudd, Mason               12 CAC-MD               1:21.75    1:22.11  
  6 Davis, Andrew or Drew     11 FAST-MD              1:30.23    1:22.43  
  7 Russell, Elias            12 SMDA-MD              1:19.84    1:23.51  
  8 Spriggs, LJ               11 SMDA-MD              1:32.04    1:23.58  
  9 Dragic, Nikola            11 FAST-MD              1:23.98    1:25.44  
 10 Rivas, Diego              11 CAC-MD               1:26.97    1:26.95  
 11 Damyanov, Nicholas        11 HOCO-MD              1:25.13    1:27.38  
 12 Knott, Daniel             12 ROCK-MD                   NT    1:27.77  
 13 Strain, Jacob             12 CAC-MD               1:34.41    1:28.13  
 14 Matthews, Kyle            11 FAST-MD              1:27.72    1:28.86  
 15 Esser, Daniel             12 CAC-MD               1:34.22    1:28.93  
 16 Jones, Spencer            12 CAC-MD               1:28.95    1:29.38  
 17 Greene, Joshua            11 HOCO-MD              1:24.93    1:29.94  
 18 Wood, Joseph              11 CBAC-MD              1:25.41    1:31.60  
 19 Deppe, Will               11 ASC-MD               1:31.64    1:31.88  
 20 Grover, Jonathan          12 FAST-MD              1:26.37    1:32.33  
 21 Betterson, Avery          11 OPST-MD              1:31.95    1:34.44  
 22 Sigurdsen, Enzo           11 HOCO-MD              1:47.52    1:37.23  
 23 Lohr, Garrett             11 CAC-MD               1:41.55    1:38.00  
 24 Hurlburt, Morgan          11 ASC-MD               1:40.68    1:39.20  
 25 Carbone, Dominic          11 SMDA-MD              1:40.41    1:39.78  
 26 Snuffin, Savoy            12 FAST-MD                   NT    1:41.12  
 27 Taylor, Sean              11 CBAC-MD                   NT    1:41.15  
 28 Nelson, Dominic           11 CAC-MD               1:35.50    1:42.80  
 29 Vornovitsky, Daniel       11 HOCO-MD              1:36.28    1:43.24  
 30 Salvia, Cooper            11 CBAC-MD                   NT    1:45.12  
 31 Meinke, Marek             12 CAC-MD                    NT    1:55.53  
 -- Higgins, Luke             12 ASC-MD               1:21.57         DQ  
 -- Lohr, Ethan               11 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- St Pierre, Matt           12 OPST-MD                   NT         DQ  
 
Event 19  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carpenter, Regan          10 ASC-MD               1:16.82    1:17.40  
  2 Miner, Kate               10 FAST-MD              1:26.32    1:24.79  
  3 Lovelace, Abby            10 ROCK-MD              1:31.34    1:28.08  
  4 Zhang, Lily               10 HOCO-MD              1:32.05    1:29.24  
  5 Groves, Macie              9 OPST-MD                   NT    1:31.69  
  6 Brinski, Rebekah          10 CAC-MD               1:35.70    1:37.21  
  7 Harshman, Leah            10 FAST-MD                   NT    1:41.29  
  8 Zeldis, Lynzey            10 ASC-MD                    NT    1:41.63  
  9 Fink, Emily                9 OPST-MD              2:06.03    1:59.24  
 -- McCloskey, Lindsey         9 ROCK-MD                   NT         DQ  
 
Event 20  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shoger, August            10 CBAC-MD              1:29.74    1:28.36  
  2 Czerwiec, Jesse            9 CBAC-MD              1:29.69    1:28.98  
  3 Farr, Hudson               9 ROCK-MD                   NT    1:39.79  
  4 Wood, Tyler                8 CBAC-MD              1:32.84    1:41.61  
  5 Price, Elijah             10 FAST-MD                   NT    1:44.38  
  6 Wirth, Micah               9 FAST-MD                   NT    1:54.88  
 -- Shafer, Carter             9 HOCO-MD                   NT         DQ  
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloan, Kennedy            12 CBAC-MD              1:05.59    1:08.31  
  2 Wilson, Kayla             12 CBAC-MD              1:07.97    1:08.55  
  3 Quinn, Olivia             11 GMAC-MD              1:13.33    1:11.87  
  4 Harshman, Maddy           12 FAST-MD              1:22.45    1:16.08  
  5 Friedman, Lilah           12 FAST-MD              1:22.51    1:17.85  
  6 Sims, Aaliyah             11 SMDA-MD              1:20.78    1:18.51  
  7 Pinto, Isabella           11 CAC-MD               1:24.90    1:19.09  
  8 Stern, Maebelle           12 ASC-MD               1:17.77    1:19.24  
  9 Foveaux, Caileigh         12 CAC-MD               1:23.28    1:20.95  
 10 Price, Claire             12 FAST-MD              1:28.64    1:23.19  
 11 Garner, Luna              11 CAC-MD               1:27.13    1:23.24  
 12 Rai, Riya                 12 HOCO-MD              1:18.75    1:23.38  
 13 Madden, Lexi              12 ASC-MD               1:18.29    1:25.55  
 14 Wirth, Ella               12 FAST-MD              1:27.63    1:28.13  
 15 Tonkyro, Amelie           12 GMAC-MD              1:29.65    1:28.74  
 16 Hutton, Kathleen          11 UN Rock-MD                NT    1:29.08  
 17 McGonigle, Saige          11 ASC-MD               1:27.27    1:29.92  
 18 Nelson, Camille           12 ROCK-MD              1:26.49    1:29.98  
 19 Grimberg, Caroline        12 FAST-MD              1:37.23    1:32.90  
 20 Kassulke, Ella            11 ROCK-MD              1:33.29    1:33.53  
 21 Strutt, Isabelle          11 SMDA-MD              1:34.45    1:33.96  
 22 Kelly, Jessica            12 ROCK-MD              1:46.74    1:35.11  
 23 Linger, Gabriela          11 ROCK-MD              1:38.03    1:42.04  
 24 Wainberg, Bri             12 FAST-MD              2:02.09    1:48.42  
 25 Pieklo, Evalyn            11 FAST-MD                   NT    1:50.39  
 26 Corrigan, Audrey          11 FAST-MD                   NT    1:50.94  
 -- Wathen, Kendall           11 GMAC-MD              1:05.94         DQ  
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           12 SMDA-MD              1:05.39    1:04.91  
  2 Sloan, CJ                 12 ASC-MD               1:12.33    1:12.38  
  3 Ross, Robert              12 ROCK-MD              1:20.59    1:14.21  
  4 Jones, Jack               12 CAC-MD               1:15.91    1:16.14  
  5 Mudd, Mason               12 CAC-MD               1:11.99    1:16.58  
  6 Abelende, Landon          11 SMDA-MD              1:15.15    1:17.94  
  7 Puttlitz, Charlie         12 CAC-MD               1:23.45    1:18.74  
  8 Moran, Jared              11 ASC-MD               1:21.05    1:21.11  
  9 Rosenthal, Will           11 ASC-MD               1:21.57    1:22.43  
 10 May, J.R.                 12 FAST-MD              1:18.64    1:22.45  
 11 Davis, Andrew or Drew     11 FAST-MD                   NT    1:30.69  
 12 Deppe, Will               11 ASC-MD               1:36.53    1:38.33  
 13 Matthews, Kyle            11 FAST-MD                   NT    1:40.39  
 -- Johnson, Max              12 FAST-MD                   NT         DQ  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carpenter, Regan          10 ASC-MD                 39.47      41.12  
  2 Kim, Jordan                9 HOCO-MD                43.53      43.67  
  3 Harshman, Leah            10 FAST-MD                45.71      45.65  
  4 Setzfand, Eliza Jane       9 CAC-MD                 43.94      45.67  
  5 Brinski, Rebekah          10 CAC-MD                 44.43      46.12  
  6 Lovelace, Abby            10 ROCK-MD                44.49      46.67  
  7 Groves, Macie              9 OPST-MD                46.49      47.34  
  8 Olson, Georgia             9 CBAC-MD                47.80      47.43  
  9 Munley, Camille           10 CBAC-MD                49.33      49.05  
 10 Pryor, Abigail             9 FAST-MD                58.46      50.18  
 11 Fairfax, Reese            10 CBAC-MD                50.92      50.68  
 12 Zeldis, Lynzey            10 ASC-MD                 50.62      51.05  
 13 Willey, Rhiannan          10 GMAC-MD                55.14      52.25  
 14 Higgins, Lottie           10 ASC-MD                 50.93      52.37  
 15 Mcdougal, Natalie         10 ASC-MD                 50.52      53.26  
 16 Cohen, Abby                9 ASC-MD                 57.42      53.57  
 17 Taylor, Ainsley            9 CBAC-MD                56.81      53.60  
 18 McCloskey, Lindsey         9 ROCK-MD                54.66      54.81  
 19 Kuck, Madison             10 HOCO-MD                52.91      55.62  
 20 McGrath, Ivy               9 ASC-MD                 55.96      55.64  
 21 Holt, Evey                10 SMDA-MD                   NT      56.02  
 22 Price, Delaney            10 FAST-MD                   NT      56.28  
 23 Moses, Emily               9 CAC-MD               1:01.03      57.00  
 24 Stern, Adie                9 ASC-MD                 58.06      57.09  
 25 Osborn, Malia              9 CBAC-MD                57.46      57.15  
 26 Bovais, Lily               9 SMDA-MD                56.92      57.54  
 27 Whitfield, Briana         10 FAST-MD              1:00.56      57.69  
 28 Wiles, Addy                9 CAC-MD               1:01.23      58.18  
 29 Allen, Kayla               9 ASC-MD               1:04.49      59.24  
 30 Hupert, Amber              9 SMDA-MD                55.83      59.30  
 31 Betley, Addison            9 ASC-MD                 56.03      59.43  
 32 Fink, Emily                9 OPST-MD              1:01.60      59.44  
 33 Willard, Lucy             10 CAC-MD                 59.36      59.98  
 34 Porter, Eden              10 ROCK-MD                   NT    1:01.43  
 35 Rivas, Sofia               9 CAC-MD                 57.80    1:02.70  
 36 Wathen, Adilyn             8 CBAC-MD                   NT    1:07.00  
 37 MacMillan, Mary Catherin  10 SMDA-MD              1:17.59    1:07.44  
 38 Kimmel, Katie             10 CAC-MD               1:05.11    1:07.59  
 39 Puttlitz, Bridget          9 CAC-MD                    NT    1:07.70  
 40 Ludlow, Ashley            10 GMAC-MD                   NT    1:09.53  
 41 Lemieux, Madeleine        10 CAC-MD               1:13.56    1:10.74  
 42 Kuck, Avery                9 HOCO-MD                   NT    1:16.67  
 43 Schatz, Alison             9 CAC-MD               1:11.90    1:19.94  
 44 Abraham, Alanah            9 HOCO-MD                   NT    1:39.20  
 -- Britt, Chrissy             9 SMDA-MD                   NT         DQ  
 -- Maddox, Ainsley            9 GMAC-MD                   NT         DQ  
 -- Cusumano, Sofia            9 ASC-MD               1:06.62         DQ  
 -- Carroll, Emily             9 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Fairfax, Scarlett          7 CBAC-MD              1:13.91         DQ  
 -- Zellner, Rayne            10 GMAC-MD                56.97         DQ  
 -- Shoger, Audra              6 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Proulx, Lila               9 ROCK-MD                   NT         DQ  
 
Event 24  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busch, Noah               10 CAC-MD                 43.08      42.67  
  2 Wells, Jack               10 Barracudas-MD          46.14      44.12  
  3 Asare, Joel               10 FAST-MD                46.90      44.70  
  4 Zurowski, Thomas           9 CAC-MD                    NT      45.56  
  5 Rigney, Aidan              9 CBAC-MD                46.67      45.93  
  6 Lamm, Joshua              10 FAST-MD                48.75      47.69  
  7 Schlee, Tanner            10 HOCO-MD                48.48      48.11  
  8 Grant, Jackson            10 CBAC-MD                49.73      48.18  
  9 Asare, Jaden              10 FAST-MD                50.61      48.46  
 10 Litynski, Cody             9 CBAC-MD                49.12      50.25  
 11 Mudd, Brandon              9 CAC-MD                 52.44      50.27  
 12 Wirth, Micah               9 FAST-MD                49.86      50.73  
 13 Ross, Ben                 10 ROCK-MD                51.70      51.42  
 14 Giannella, Matthew        10 SMDA-MD                50.87      51.93  
 15 Johnson, Caleb             9 FAST-MD                57.44      52.04  
 16 Klein, Jack               10 ASC-MD                 51.42      52.48  
 17 Slingluff, Alex           10 ASC-MD                 51.87      52.91  
 18 Kohl, Seb                  9 CAC-MD                 53.72      54.24  
 19 Shultz, Ben               10 ASC-MD               1:00.51      55.23  
 20 Ku, Lucas                 10 FAST-MD              1:18.64      55.44  
 20 Douglas, Jeremiah         10 CAC-MD                 54.40      55.44  
 22 Boarman, Matthew           8 CBAC-MD                   NT      55.79  
 23 Kraeuter, Paul             9 OPST-MD                57.38      56.54  
 24 Boggs, Kaiden              9 SMDA-MD                59.01      56.66  
 25 Farr, Hudson               9 ROCK-MD              1:01.02      57.60  
 26 Meinke, Kellan            10 CAC-MD                    NT      57.83  
 27 Popernack, Asher          10 CAC-MD                 57.27    1:00.44  
 28 Post, Jacob                9 CAC-MD               1:07.26    1:01.27  
 29 St Pierre, Liam           10 OPST-MD              1:02.11    1:01.43  
 30 Abdellatif, Zizo          10 GMAC-MD                59.63    1:02.12  
 31 Goins, Daniel             10 ASC-MD                 53.13    1:02.26  
 32 Favret, Colin              9 CAC-MD               1:01.37    1:02.96  
 33 Selwood, Henry            10 CAC-MD               1:06.03    1:05.09  
 34 Nicholes, Brecken         10 ASC-MD                    NT    1:05.36  
 35 Hupert, Spencer            9 SMDA-MD                   NT    1:07.57  
 36 MacMillan, Ronan           9 SMDA-MD              1:12.10    1:08.02  
 37 Post, Grayson              9 CAC-MD               1:09.79    1:10.62  
 38 Meche, Liam                9 ASC-MD               1:19.86    1:11.79  
 -- Westgate, Griffin         10 CAC-MD               1:07.30         DQ  
 -- Post, Tyler                9 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Castillo III, JJ           9 ASC-MD                    NT         DQ  
 
Event 25  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wathen, Kendall           11 GMAC-MD                35.53      35.68  
  2 Quinn, Olivia             11 GMAC-MD                37.20      37.07  
  3 Edsall, Heather           12 FAST-MD                36.26      37.14  
  4 Swope, Lily               12 ASC-MD                 37.03      37.21  
  5 Wood, Aria                12 CAC-MD                 36.50      38.35  
  6 Quinn, Cami               12 FAST-MD                38.23      38.45  
  7 Harshman, Maddy           12 FAST-MD                41.92      39.00  
  8 Madden, Lexi              12 ASC-MD                 38.96      39.71  
  9 Zhang, Joy                12 HOCO-MD                39.63      39.88  
 10 Welker, Harper            12 FAST-MD                41.03      40.11  
 11 Gordon, Ava               11 FAST-MD                41.02      40.96  
 12 Willey, Eryn              12 GMAC-MD                42.03      41.14  
 13 Kim, Julian               12 HOCO-MD                40.17      41.33  
 14 Dennison, Ella            12 SMDA-MD                42.59      42.42  
 14 Renaut, Kiran             12 HOCO-MD                   NT      42.42  
 16 Schmidt, Kathryn          12 CAC-MD                 44.80      42.61  
 17 Price, Claire             12 FAST-MD                44.91      44.20  
 18 Davis, Noelle             12 CBAC-MD                45.61      44.62  
 18 Nelson, Camille           12 ROCK-MD                   NT      44.62  
 20 Milani, Ashlyn            11 SMDA-MD                44.91      45.16  
 21 Baker, Yui                12 CBAC-MD                45.55      45.20  
 22 Weilke, Amelia            11 SMDA-MD                46.44      45.58  
 23 Linger, Gabriela          11 ROCK-MD                47.55      45.82  
 24 Eversole, Jayden          11 CAC-MD                 44.95      45.93  
 25 Ivall, Olivia             11 FAST-MD                45.55      46.16  
 26 Tonkyro, Amelie           12 GMAC-MD                46.63      46.56  
 27 Burns, Maddie             12 FAST-MD                48.61      46.58  
 28 Bovais, Amelia            12 SMDA-MD                47.31      46.88  
 29 Mulugeta, Hanna           11 HOCO-MD                49.26      47.23  
 30 Groves, Amelia            11 OPST-MD                47.68      49.51  
 31 Scott, Sarah              11 CBAC-MD                49.82      49.52  
 32 Hoffman, Molly            12 OPST-MD                48.61      50.05  
 33 Pieklo, Evalyn            11 FAST-MD                53.97      51.06  
 34 Piedmont, Ellie           11 ROCK-MD                53.94      51.47  
 35 Gutekunst, Audrey         11 GMAC-MD                   NT      51.88  
 36 Maldonado Gonzalez, Soph  11 HOCO-MD                53.47      52.56  
 37 Mudd, Georgia             11 SMDA-MD                53.51      52.82  
 38 Shoots, Maia              12 HOCO-MD                59.95      56.26  
 39 Maday, Tristan            12 GMAC-MD                53.07      56.76  
 40 Behornar, Kassie          12 OPST-MD                59.05      59.49  
 -- Wehrs, Ava                12 SMDA-MD                   NT         DQ  
 -- Edwards, Emily            11 ASC-MD               1:04.97         DQ  
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harner, Jake              12 OPST-MD                40.49      37.97  
  2 Russell, Elias            12 SMDA-MD                39.28      39.27  
  3 Puttlitz, Charlie         12 CAC-MD                 40.87      40.26  
  4 Knott, Daniel             12 ROCK-MD                   NT      40.71  
  5 Padilla, Diego            12 Barracudas-MD          40.47      40.75  
  6 Good, Matthew             11 FAST-MD                43.01      41.00  
  7 Ross, Robert              12 ROCK-MD                43.75      41.48  
  8 Strain, Jacob             12 CAC-MD                 40.95      42.10  
  9 Mobley, Maceo             12 FAST-MD                45.07      42.52  
 10 Esser, Daniel             12 CAC-MD                 43.72      42.57  
 11 Greene, Joshua            11 HOCO-MD                45.01      44.62  
 12 Spriggs, LJ               11 SMDA-MD                45.24      44.80  
 13 Damyanov, Nicholas        11 HOCO-MD                46.29      45.97  
 14 Dragic, Nikola            11 FAST-MD                46.90      45.98  
 15 Zhang, Adam               12 HOCO-MD                   NT      47.23  
 16 Nelson, Dominic           11 CAC-MD                 48.00      47.33  
 17 Fink, Nate                11 OPST-MD                48.95      47.80  
 17 Trexler, Michael          12 FAST-MD                56.89      47.80  
 19 Vornovitsky, Daniel       11 HOCO-MD                51.37      49.01  
 20 Betterson, Avery          11 OPST-MD                45.04      49.27  
 21 Wood, Joseph              11 CBAC-MD                49.59      49.79  
 22 Bryant, Chase             11 CAC-MD                 49.25      49.81  
 23 Lowe, Ethan               11 ASC-MD                 49.59      50.98  
 24 Lohr, Garrett             11 CAC-MD                 51.23      53.51  
 25 Carbone, Dominic          11 SMDA-MD                54.15      54.85  
 26 Sigurdsen, Enzo           11 HOCO-MD                53.35      55.50  
 27 Li, Sean                  12 HOCO-MD                   NT      57.69  
 28 St Pierre, Matt           12 OPST-MD                53.52      58.55  
 29 Taylor, Sean              11 CBAC-MD                   NT      59.23  
 30 Okafor, Uche              11 GMAC-MD                   NT    1:01.25  
 31 DeLoggio, Peter           11 GMAC-MD                   NT    1:05.55  
 32 Parsley, Jayden           12 FAST-MD                   NT    1:11.53  
 -- Peters, Alex              12 FAST-MD              1:20.04         DQ  
 -- Lohr, Ethan               11 CAC-MD                    NT         DQ  
 
Event 27  Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miner, Kate               10 FAST-MD              6:42.34    6:41.48  
  2 Lovelace, Abby            10 ROCK-MD              7:36.74    7:24.98  
  3 Olson, Georgia             9 CBAC-MD                   NT    7:27.96  
  4 Harshman, Leah            10 FAST-MD                   NT    7:49.46  
  5 Pryor, Abigail             9 FAST-MD                   NT    7:53.77  
  6 Munley, Camille           10 CBAC-MD                   NT    7:54.03  
  7 Fairfax, Reese            10 CBAC-MD              8:09.22    8:03.91  
  8 Price, Delaney            10 FAST-MD                   NT    8:28.64  
  9 Taylor, Ainsley            9 CBAC-MD                   NT    9:09.19  
 10 Bovais, Lily               9 SMDA-MD                   NT    9:20.88  
 11 Osborn, Malia              9 CBAC-MD                   NT    9:51.55  
 
Event 27  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Maribeth           12 CBAC-MD              5:24.98    5:33.97  
  2 Carliss, Sophia           12 FAST-MD              5:45.94    5:42.91  
  3 Edsall, Heather           12 FAST-MD              5:39.50    5:42.97  
  4 Swope, Lily               12 ASC-MD               6:24.88    6:19.24  
  5 Stern, Maebelle           12 ASC-MD               6:19.26    6:20.98  
  6 Welker, Harper            12 FAST-MD              6:35.09    6:25.33  
  7 Wirth, Ella               12 FAST-MD              6:28.61    6:27.21  
  8 Wood, Aria                12 CAC-MD               6:23.49    6:30.75  
  9 Willey, Eryn              12 GMAC-MD                   NT    6:36.14  
 10 Sims, Aaliyah             11 SMDA-MD              6:42.40    6:40.81  
 11 Gordy, Julia              11 FAST-MD              7:11.00    6:47.12  
 12 Harshman, Maddy           12 FAST-MD              7:01.10    6:50.99  
 13 Wainberg, Bri             12 FAST-MD              7:19.55    6:58.54  
 14 Hutton, Kathleen          11 UN Rock-MD                NT    6:59.86  
 15 Kassulke, Ella            11 ROCK-MD              7:20.53    7:00.31  
 16 Friedman, Lilah           12 FAST-MD              7:00.43    7:02.84  
 17 Grimberg, Caroline        12 FAST-MD              7:11.81    7:11.45  
 18 Strutt, Isabelle          11 SMDA-MD              7:07.38    7:11.77  
 19 Price, Claire             12 FAST-MD              7:50.58    7:12.65  
 20 Dennison, Ella            12 SMDA-MD                   NT    7:12.83  
 21 Milani, Ashlyn            11 SMDA-MD              7:23.14    7:13.72  
 22 Gordon, Ava               11 FAST-MD              7:18.51    7:16.34  
 23 Burns, Maddie             12 FAST-MD                   NT    7:31.93  
 24 Bovais, Amelia            12 SMDA-MD              7:42.56    7:35.49  
 25 Nelson, Camille           12 ROCK-MD              8:09.38    7:40.20  
 26 Ivall, Olivia             11 FAST-MD                   NT    7:52.14  
 27 Pieklo, Evalyn            11 FAST-MD                   NT    7:55.22  
 28 Linger, Gabriela          11 ROCK-MD              7:47.34    8:01.76  
 29 Corrigan, Audrey          11 FAST-MD                   NT    8:23.61  
 30 Piedmont, Ellie           11 ROCK-MD                   NT    9:14.79  
 31 Mudd, Georgia             11 SMDA-MD                   NT    9:33.92  
 
Event 27  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colvard, Chloe            14 FAST-MD              5:19.61    5:17.86  
  2 Krucoff, Emily            13 ASC-MD               5:16.80    5:26.80  
  3 Johnston, Katelyn         13 CBAC-MD              5:28.23    5:32.39  
  4 Smith, Lyla               13 CAC-MD               5:42.53    5:35.54  
  5 Connor, Ashley            13 ASC-MD               5:35.37    5:36.22  
  6 Baker, Noe                14 CBAC-MD              5:43.12    5:36.58  
  7 Bonds, Gabby              14 GMAC-MD              5:38.40    5:37.54  
  8 Sands, Kylie              14 ASC-MD               5:45.57    5:42.59  
  9 Radonovich, Rebecca       14 FAST-MD              5:52.57    5:48.79  
 10 Stum, Mary Kathryn        13 CAC-MD               5:57.70    5:48.92  
 11 Hopkins, Evie             13 ASC-MD               5:49.48    5:49.59  
 12 Fulton, Samantha          14 FAST-MD              6:02.62    5:49.92  
 13 Rupard, Alexis            13 SMDA-MD              6:20.50    6:06.41  
 14 Good, Georgia             13 FAST-MD              6:22.53    6:16.60  
 15 Bonney, MacKenna          13 FAST-MD              6:19.22    6:16.79  
 16 Tucci, Sidney             14 FAST-MD              6:40.56    6:17.68  
 17 Slingluff, Jesse          13 ASC-MD               6:25.21    6:19.46  
 18 Smit, Olivia              13 ASC-MD               6:12.06    6:23.75  
 19 Longmore, Isabella        13 GMAC-MD              6:38.34    6:24.88  
 20 VanPelt, Piper            14 FAST-MD              6:59.45    6:37.90  
 21 Gordy, Madeline           14 FAST-MD              6:21.93    6:47.75  
 22 Peneva, Denitsa           13 SMDA-MD                   NT    7:08.47  
 23 Garrity, Kelsey           13 SMDA-MD                   NT    7:08.88  
 24 Asher, Harper             14 FAST-MD              7:29.08    7:28.39  
 25 Browning, Annabelle       14 FAST-MD                   NT    8:41.73  
 
Event 27  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenot, Gabrielle         17 CBAC-MD              5:12.29    5:20.82  
  2 Johnston, Rachel          17 CBAC-MD              5:26.26    5:23.63  
  3 Pennell, Samantha         15 CBAC-MD              5:29.04    5:25.91  
  4 Keller, Sophia            16 ASC-MD               5:34.58    5:31.75  
  5 Routzahn, Sophia          15 FAST-MD              5:27.89    5:32.56  
  6 Sloan, Teagan             16 ASC-MD               5:27.86    5:40.95  
  7 Schmidt, Gabrielle        15 CAC-MD               5:59.42    5:44.18  
  8 Paciello, Natasha         16 ASC-MD               5:50.44    5:49.62  
  9 Mancinelli, Laura         15 FAST-MD              6:04.85    5:56.54  
 10 Mosack, Jolie             15 FAST-MD              6:00.50    5:56.61  
 11 D'Aurora, Elizabeth       15 CBAC-MD              5:44.87    5:56.68  
 12 Deppe, Sierra             15 ASC-MD               6:17.06    6:04.75  
 13 Miner, Ailee              17 FAST-MD              5:55.00    6:06.03  
 14 Milner, Julia             18 FAST-MD              5:47.70    6:08.65  
 15 Lucas, Lily               15 ASC-MD                    NT    6:11.32  
 16 Duffy, Josie              15 ASC-MD               5:58.74    6:18.01  
 17 Machen, Ella              16 FAST-MD              6:28.19    6:26.54  
 
Event 28  Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Jackson            10 CBAC-MD              7:07.34    6:43.32  
  2 Rigney, Aidan              9 CBAC-MD              7:12.00    7:12.85  
  3 Shoger, August            10 CBAC-MD                   NT    7:13.05  
  4 Czerwiec, Jesse            9 CBAC-MD                   NT    7:24.84  
  5 Lamm, Joshua              10 FAST-MD              9:18.01    7:32.27  
  6 Price, Elijah             10 FAST-MD                   NT    7:33.18  
  7 Ku, Lucas                 10 FAST-MD              8:05.03    7:35.26  
  8 Farr, Hudson               9 ROCK-MD              8:32.77    8:18.43  
  9 Giannella, Matthew        10 SMDA-MD                   NT    8:21.45  
 10 Wirth, Micah               9 FAST-MD              8:12.45    8:27.67  
 11 Goins, Daniel             10 ASC-MD               8:18.94    9:07.17  
 
Event 28  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           12 SMDA-MD              5:53.82    5:43.79  
  2 Sloan, CJ                 12 ASC-MD               6:06.48    6:06.91  
  3 Puttlitz, Charlie         12 CAC-MD               6:17.13    6:07.43  
  4 Abelende, Landon          11 SMDA-MD              6:26.72    6:13.48  
  5 Ross, Robert              12 ROCK-MD                   NT    6:31.48  
  6 Jones, Jack               12 CAC-MD               6:43.14    6:32.37  
  7 Padilla, Diego            12 Barracudas-MD        6:34.40    6:32.42  
  8 Harner, Jake              12 OPST-MD              6:43.63    6:35.08  
  9 May, J.R.                 12 FAST-MD              6:52.05    6:37.49  
 10 Russell, Elias            12 SMDA-MD              6:31.62    6:42.06  
 11 Fink, Nate                11 OPST-MD              7:02.74    6:47.34  
 12 Good, Matthew             11 FAST-MD              7:04.82    6:56.31  
 13 Jones, Spencer            12 CAC-MD               7:13.53    7:01.61  
 14 Matthews, Kyle            11 FAST-MD                   NT    7:01.70  
 15 Dragic, Nikola            11 FAST-MD              7:29.02    7:12.60  
 16 Wood, Joseph              11 CBAC-MD                   NT    7:20.78  
 17 Higgins, Luke             12 ASC-MD                    NT    7:45.51  
 18 Johnson, Max              12 FAST-MD              8:51.77    8:11.44  
 19 Carbone, Dominic          11 SMDA-MD              9:02.18    8:21.64  
 20 Parsley, Jayden           12 FAST-MD                   NT    8:33.74  
 21 Snuffin, Savoy            12 FAST-MD                   NT    8:38.97  
 22 Mobley, Maceo             12 FAST-MD              8:57.75    8:52.02  
 -- Trexler, Michael          12 FAST-MD                   NT         DQ  
 
Event 28  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walls, Samuel             14 GMAC-MD              5:08.65    5:05.02  
  2 Masiello, John            14 GMAC-MD              4:58.06    5:09.11  
  3 Trotter, Michael          14 CAC-MD               5:07.84    5:12.17  
  4 Graham, Evan              13 ASC-MD               5:17.40    5:14.31  
  5 Deppe, Jack               13 ASC-MD               5:33.51    5:18.15  
  6 Connor, Billy             13 ASC-MD                    NT    5:22.00  
  7 Miner, Daniel             13 FAST-MD              5:30.50    5:28.34  
  8 Rigney, Liam              13 CBAC-MD              5:38.92    5:39.90  
  9 Wells, William            13 Barracudas-MD        5:52.58    5:51.60  
 10 Busch, Steven             13 CAC-MD               6:04.04    5:55.34  
 11 Johnson, Russell          14 GMAC-MD              6:09.43    6:04.33  
 12 McConnell, Billy          13 SMDA-MD              6:32.92    6:10.63  
 13 Taylor, Eric              13 CBAC-MD                   NT    6:11.87  
 14 Taylor, Grant             13 ROCK-MD              6:34.18    6:48.58  
 15 Harris, Alexander         14 FAST-MD              7:31.37    7:02.39  
 16 MacMillan, Sean           13 SMDA-MD                   NT    7:12.83  
 
Event 28  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntire, Josh            17 Barracudas-MD        4:47.62    4:45.99  
  2 Welker, Ethan             16 FAST-MD              4:53.32    4:49.01  
  3 Vienneau, Conor           17 CBAC-MD              4:49.55    4:52.32  
  4 Rock, Kyle                18 CBAC-MD              4:51.92    4:58.92  
  5 Schattenberg, Ben         16 FAST-MD              5:06.46    5:02.78  
  6 Claus, Zach               17 ROCK-MD              5:07.92    5:03.41  
  7 Pieklo, Joseph            17 FAST-MD              5:08.97    5:07.88  
  8 Vaxmonsky, Caleb          16 Barracudas-MD        4:51.67    5:08.06  
  9 Walls, Nathan             17 HOCO-MD              5:18.89    5:13.21  
 10 Davis, Evan               16 Barracudas-MD        5:09.94    5:14.24  
 11 Shenot, Samuel            17 CBAC-MD              5:12.23    5:19.15  
 12 Beall, Bradley            17 CBAC-MD              5:30.64    5:24.89  
 13 Mercier, Ben              18 FAST-MD              5:30.01    5:25.03  
 14 Smith, Liam               16 ROCK-MD              5:24.65    5:29.17  
 15 Machen, Hank              17 FAST-MD              5:31.29    5:31.35  
 16 Tabor, Ben                16 FAST-MD              5:51.43    5:38.50  
 17 Zupnik, Sean              15 FAST-MD              5:58.13    5:51.58  
 18 Longmore, Zachary         15 GMAC-MD              5:48.38    5:56.37  
 19 Walls, Ben                16 ROCK-MD              5:55.37    6:02.79  
 20 Cranmer, Evan             18 FAST-MD              7:37.34    6:10.32  
 21 Foster, TJ                18 GMAC-MD                   NT    6:18.76  
 22 Wood, Tyler                8 CBAC-MD                   NT    7:23.58  
 23 Boarman, Matthew           8 CBAC-MD                   NT    7:30.70  
 
Event 29  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnick, Addy             14 SMDA-MD              2:13.48    2:15.70  
  2 Colvard, Chloe            14 FAST-MD              2:16.32    2:16.72  
  3 Smith, Lyla               13 CAC-MD               2:24.06    2:20.86  
  4 Chen, Madeline            13 CBAC-MD              2:18.85    2:22.52  
  5 Gretz, Krista             14 ASC-MD               2:23.45    2:22.65  
  6 Baker, Noe                14 CBAC-MD              2:27.36    2:23.70  
  7 Ray, Madison              14 CBAC-MD              2:22.42    2:24.55  
  8 Connor, Ashley            13 ASC-MD               2:22.24    2:25.09  
  9 Harner, Trista            13 OPST-MD              2:22.83    2:25.29  
 10 Johnston, Katelyn         13 CBAC-MD              2:25.77    2:26.58  
 11 Sands, Kylie              14 ASC-MD               2:28.38    2:29.50  
 12 Canham, Natalie           14 OPST-MD              2:31.64    2:30.57  
 13 Fulton, Samantha          14 FAST-MD              2:35.55    2:31.19  
 14 Olson, Charlize           13 CBAC-MD              2:36.24    2:31.34  
 15 Stum, Mary Kathryn        13 CAC-MD               2:28.56    2:33.29  
 16 Hopkins, Evie             13 ASC-MD               2:30.77    2:34.84  
 17 Tucci, Sidney             14 FAST-MD              2:45.62    2:36.39  
 18 Brickhaus, Veronica       13 ROCK-MD              2:35.40    2:37.52  
 19 Good, Georgia             13 FAST-MD              2:37.63    2:37.74  
 20 Moran, Zoe                13 ASC-MD               2:42.93    2:39.27  
 21 Slingluff, Jesse          13 ASC-MD               2:45.75    2:39.75  
 22 Brower, Abby              14 FAST-MD              2:51.94    2:42.49  
 23 Mulford, Sydney           14 ASC-MD               2:45.12    2:44.48  
 24 Rupard, Alexis            13 SMDA-MD              2:45.35    2:46.40  
 25 Medine, Kaelyn            14 ASC-MD               2:39.23    2:46.55  
 26 Dinga, Neh                13 Barracudas-MD             NT    2:49.89  
 27 Peneva, Denitsa           13 SMDA-MD              3:03.46    2:52.82  
 28 Gordy, Madeline           14 FAST-MD              2:41.64    2:55.38  
 29 White, Steph              13 CAC-MD               3:02.50    2:56.79  
 30 Hair, Chloe               14 ROCK-MD              3:03.93    2:58.64  
 31 Hoffman, Ella             13 FAST-MD              3:03.63    2:59.69  
 32 Hopkins, Sophie           13 CAC-MD               3:12.89    3:01.78  
 33 D'Aguanno, Julia          13 HOCO-MD                   NT    3:04.75  
 34 Price, Lauren             13 HOCO-MD              3:11.03    3:08.57  
 35 VanPelt, Piper            14 FAST-MD                   NT    3:08.65  
 36 Garrity, Kelsey           13 SMDA-MD              3:20.67    3:13.88  
 37 Ivall, Kaitlyn            14 FAST-MD              3:07.59    3:15.89  
 38 Browning, Annabelle       14 FAST-MD                   NT    3:38.55  
 -- Merkle, Claire            13 CAC-MD                    NT         DQ  
 
Event 30  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Brody               14 Barracudas-MD        1:59.37    2:02.53  
  2 Trotter, Michael          14 CAC-MD               2:07.45    2:09.13  
  3 Graham, Evan              13 ASC-MD               2:17.51    2:11.23  
  4 Connor, Billy             13 ASC-MD               2:15.22    2:11.45  
  5 Briggs, Julian            14 HOCO-MD              2:11.18    2:12.78  
  6 Deppe, Jack               13 ASC-MD               2:21.96    2:15.72  
  7 Wells, William            13 Barracudas-MD        2:26.87    2:25.83  
  8 Dinga, Django             14 Barracudas-MD             NT    2:27.52  
  9 Stofferahn, Kaden         13 ROCK-MD              2:36.08    2:31.28  
 10 Lynch, Drew               14 CAC-MD               2:39.80    2:31.49  
 11 Harris, Griffin           14 ASC-MD               2:38.55    2:35.79  
 12 Hallmark, Colin           13 ASC-MD               2:40.92    2:38.61  
 13 Strain, Riley             14 CAC-MD                    NT    2:43.39  
 14 Busch, Steven             13 CAC-MD               2:41.26    2:43.95  
 15 McConnell, Billy          13 SMDA-MD              2:43.11    2:44.71  
 16 Taylor, Grant             13 ROCK-MD              2:46.98    2:44.87  
 17 Taylor, Eric              13 CBAC-MD                   NT    2:46.40  
 18 Raney, Lucas              13 GMAC-MD                   NT    2:46.84  
 19 Wright, Aleks             13 ASC-MD                    NT    2:47.19  
 20 Harris, Alexander         14 FAST-MD                   NT    2:58.81  
 21 MacMillan, Sean           13 SMDA-MD              3:11.11    3:03.20  
 -- Weilke, Luke              13 SMDA-MD                   NT         DQ  
 
Event 31  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Routzahn, Sophia          15 FAST-MD              2:08.11    2:10.94  
  2 Frick, Madeline           17 CAC-MD               2:07.52    2:12.96  
  3 Shenot, Gabrielle         17 CBAC-MD              2:12.54    2:16.78  
  4 Pennell, Samantha         15 CBAC-MD              2:20.71    2:21.69  
  5 Dopler, Molly             15 Barracudas-MD        2:28.94    2:27.45  
  6 D'Aurora, Elizabeth       15 CBAC-MD              2:29.87    2:28.58  
  7 Gershman, Sarah           15 ASC-MD               2:29.10    2:30.03  
  8 McCloskey, Lauren         15 ROCK-MD              2:25.26    2:30.67  
  9 Schmidt, Gabrielle        15 CAC-MD               2:38.70    2:31.60  
 10 Jackson, Sarah            16 ASC-MD               2:28.48    2:33.34  
 11 Young, Kara               17 FAST-MD              2:32.78    2:36.86  
 12 Beck, Meredith            16 HOCO-MD              2:34.44    2:38.21  
 13 Padilla, Andrea           15 Barracudas-MD        2:43.43    2:38.64  
 14 Machen, Ella              16 FAST-MD              2:43.55    2:39.53  
 15 Miner, Ailee              17 FAST-MD              2:40.09    2:39.88  
 16 Lucas, Lily               15 ASC-MD                    NT    2:41.63  
 17 Balboni, Maya             17 FAST-MD              2:49.01    2:41.82  
 18 Duffy, Josie              15 ASC-MD               2:36.07    2:43.86  
 19 Gretz, Kayla              16 ASC-MD               2:42.07    2:49.21  
 20 Francis, Jacqui           15 ROCK-MD              3:39.11    3:23.66  
 
Event 32  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntire, Josh            17 Barracudas-MD        1:58.10    2:00.64  
  2 Welker, Ethan             16 FAST-MD              2:03.27    2:01.00  
  3 Vienneau, Conor           17 CBAC-MD              2:00.71    2:02.82  
  4 Cuellar, Daniel           15 HOCO-MD              2:06.14    2:05.67  
  5 Claus, Zach               17 ROCK-MD              1:58.71    2:05.99  
  6 Vaxmonsky, Caleb          16 Barracudas-MD        2:02.34    2:06.10  
  7 Schreiber, Jack           15 FAST-MD              2:12.42    2:07.30  
  8 Davis, Evan               16 Barracudas-MD        2:09.94    2:08.97  
  9 Pieklo, Joseph            17 FAST-MD              2:08.60    2:09.90  
 10 Rock, Kyle                18 CBAC-MD              2:06.96    2:10.52  
 11 Walls, Nathan             17 HOCO-MD              2:14.20    2:12.28  
 12 Beall, Bradley            17 CBAC-MD              2:16.08    2:14.40  
 13 Reed, Justin              16 HOCO-MD              2:07.04    2:15.50  
 14 Danielson, Erik           17 CAC-MD               2:15.06    2:15.77  
 15 Shenot, Samuel            17 CBAC-MD              2:16.79    2:15.80  
 16 Pinto, Benny              15 CAC-MD               2:18.56    2:17.72  
 17 Beckham, Justin           17 ROCK-MD              2:20.96    2:20.03  
 18 Litynski, Grant           15 CBAC-MD              2:20.34    2:21.48  
 19 Zupnik, Sean              15 FAST-MD              2:24.46    2:23.64  
 20 Machen, Hank              17 FAST-MD              2:30.30    2:23.79  
 21 Gureckis, Jaden           15 FAST-MD              2:54.43    2:25.01  
 22 Longmore, Zachary         15 GMAC-MD              2:29.79    2:29.06  
 23 Cranmer, Evan             18 FAST-MD              2:17.30    2:29.67  
 24 VanHorn, Eric             15 ASC-MD               2:36.11    2:33.70  
 25 Foster, TJ                18 GMAC-MD                   NT    2:34.36  
 26 Tyson, Nathaniel          18 GMAC-MD              2:39.72    2:42.29  
 27 Jamison, Thomas           17 ROCK-MD                   NT    2:43.45  
 -- Betterson, Ian            15 OPST-MD              2:33.69         DQ  
 
Event 33  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnick, Addy             14 SMDA-MD                24.31      24.82  
  2 Chen, Madeline            13 CBAC-MD                25.62      25.79  
  3 Gretz, Krista             14 ASC-MD                 25.11      25.85  
  4 Smith, Lyla               13 CAC-MD                 26.02      26.08  
  5 Cupples, Kaeleigh         14 SMDA-MD                26.54      26.10  
  6 Willey, Addison           13 GMAC-MD                26.36      26.13  
  7 Harner, Trista            13 OPST-MD                26.04      26.22  
  8 Colvard, Chloe            14 FAST-MD                26.14      26.73  
  9 Stum, Mary Kathryn        13 CAC-MD                 27.28      27.54  
 10 Sands, Kylie              14 ASC-MD                 27.38      27.55  
 11 Connor, Ashley            13 ASC-MD                 27.31      27.58  
 12 Bonds, Gabby              14 GMAC-MD                27.70      27.70  
 13 Krucoff, Emily            13 ASC-MD                 26.69      27.76  
 14 Smit, Olivia              13 ASC-MD                 28.01      27.90  
 15 Baker, Noe                14 CBAC-MD                29.36      28.26  
 16 Tucci, Sidney             14 FAST-MD                28.68      28.62  
 16 Brickhaus, Veronica       13 ROCK-MD                28.73      28.62  
 18 Canham, Natalie           14 OPST-MD                27.82      28.71  
 19 Medine, Kaelyn            14 ASC-MD                 28.47      28.80  
 20 Swope, Natalie            14 ASC-MD                 28.85      28.90  
 21 Good, Georgia             13 FAST-MD                28.08      28.96  
 22 Hopkins, Evie             13 ASC-MD                 27.84      29.34  
 23 Rupard, Alexis            13 SMDA-MD                29.29      29.60  
 24 Moran, Zoe                13 ASC-MD                 30.04      29.98  
 25 Bonney, MacKenna          13 FAST-MD                30.44      30.04  
 26 Longmore, Isabella        13 GMAC-MD                32.39      30.13  
 27 Olson, Charlize           13 CBAC-MD                30.00      30.14  
 28 Mulford, Sydney           14 ASC-MD                 28.98      30.75  
 29 Dinga, Neh                13 Barracudas-MD             NT      30.99  
 30 Peneva, Denitsa           13 SMDA-MD                31.47      31.05  
 31 Trago, Dana               13 ROCK-MD                32.37      31.20  
 32 Slingluff, Jesse          13 ASC-MD                 31.72      31.84  
 33 Price, Lauren             13 HOCO-MD                31.81      32.19  
 34 Clements, Charity         13 ASC-MD                 31.55      32.32  
 35 McDaniel, Laney           13 OPST-MD                33.77      32.47  
 36 Musgrove, Kaylee          13 CAC-MD                    NT      32.59  
 37 Asher, Harper             14 FAST-MD                32.91      32.87  
 38 Gordy, Madeline           14 FAST-MD                29.42      33.10  
 39 White, Steph              13 CAC-MD                 32.63      33.18  
 40 Hoffman, Ella             13 FAST-MD                33.10      33.75  
 41 Hopkins, Sophie           13 CAC-MD                 35.42      33.82  
 42 Garrity, Kelsey           13 SMDA-MD                34.58      33.83  
 43 Merkle, Claire            13 CAC-MD                 34.62      34.23  
 44 Ivall, Kaitlyn            14 FAST-MD                35.60      35.15  
 45 D'Aguanno, Julia          13 HOCO-MD                34.16      36.28  
 46 Browning, Annabelle       14 FAST-MD                39.65      40.76  
 -- Radonovich, Rebecca       14 FAST-MD                28.14         DQ  
 
Event 34  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            14 GMAC-MD                23.19      23.33  
  2 Walls, Samuel             14 GMAC-MD                24.46      23.73  
  3 Trotter, Michael          14 CAC-MD                 24.68      24.38  
  4 Anderson, Case            14 ASC-MD                 24.51      24.52  
  5 Briggs, Julian            14 HOCO-MD                24.85      24.82  
  6 Miner, Daniel             13 FAST-MD                25.44      25.32  
  7 Deppe, Jack               13 ASC-MD                 26.17      25.46  
  8 Murphy, Grant             13 ASC-MD                 25.83      25.73  
  9 Diehl, Adam               14 OPST-MD                26.71      26.04  
 10 Boston, Jay               14 FAST-MD                28.82      26.67  
 11 Bulger, Luke              14 ASC-MD                 27.65      26.76  
 12 Radonovich, Marshall      13 FAST-MD                26.75      26.84  
 13 Stofferahn, Kaden         13 ROCK-MD                26.65      27.09  
 14 Wells, William            13 Barracudas-MD          26.93      27.17  
 15 Bowman, Brady             13 ASC-MD                 27.89      27.22  
 16 Lynch, Drew               14 CAC-MD                 28.00      27.49  
 17 Dinga, Django             14 Barracudas-MD             NT      27.75  
 18 Strain, Riley             14 CAC-MD                 30.91      27.76  
 19 Rigney, Liam              13 CBAC-MD                27.68      27.91  
 20 Wright, Aleks             13 ASC-MD                 29.66      28.43  
 21 Ludlow, Ryan              13 GMAC-MD                29.85      28.45  
 22 Hallmark, Colin           13 ASC-MD                 29.04      28.78  
 23 Busch, Steven             13 CAC-MD                 29.37      29.09  
 24 McConnell, Billy          13 SMDA-MD                28.94      29.23  
 25 Foley, Daniel             14 ASC-MD                 29.49      29.24  
 26 Taylor, Grant             13 ROCK-MD                28.66      29.69  
 27 Taylor, Eric              13 CBAC-MD                   NT      29.81  
 28 Beckham, Derek            14 ROCK-MD                   NT      30.23  
 29 Raney, Lucas              13 GMAC-MD                32.58      31.03  
 30 Harris, Alexander         14 FAST-MD                31.71      31.94  
 31 St Pierre, Sonny          14 OPST-MD                30.20      32.93  
 32 MacMillan, Sean           13 SMDA-MD                33.96      33.09  
 33 Carver, Caleb             13 SMDA-MD                33.43      33.36  
 34 Ludlow, Tyler             14 GMAC-MD                33.36      33.72  
 35 Gutekunst, Braden         13 GMAC-MD                   NT      34.10  
 36 Hall, Harold              13 GMAC-MD                37.59      34.22  
 37 Weilke, Luke              13 SMDA-MD                36.73      37.09  
 
Event 35  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Routzahn, Sophia          15 FAST-MD                24.51      25.47  
  1 Brown, Shannon            16 ASC-MD                 25.01      25.47  
  3 Perry, Liz                18 HOCO-MD                25.45      26.11  
  4 Johnston, Rachel          17 CBAC-MD                27.39      26.46  
  5 Paciello, Natasha         16 ASC-MD                 26.96      26.62  
  6 Keller, Sophia            16 ASC-MD                 26.31      26.82  
  7 Frick, Madeline           17 CAC-MD                 25.68      26.83  
  8 Dopler, Molly             15 Barracudas-MD          26.16      26.94  
  9 Sloan, Teagan             16 ASC-MD                 26.33      27.18  
 10 Thompson, Morgan          16 CAC-MD                 28.64      27.40  
 11 Jackson, Sarah            16 ASC-MD                 26.28      27.46  
 12 Mosack, Jolie             15 FAST-MD                27.64      27.59  
 13 Mancinelli, Laura         15 FAST-MD                29.37      28.47  
 14 Frill, Madison            16 GMAC-MD                29.08      28.63  
 15 Schmidt, Gabrielle        15 CAC-MD                 29.43      28.68  
 16 McCloskey, Lauren         15 ROCK-MD                28.88      29.12  
 17 Duffy, Josie              15 ASC-MD                 28.58      29.15  
 18 Beck, Meredith            16 HOCO-MD                28.73      29.20  
 19 Machen, Ella              16 FAST-MD                29.23      29.27  
 20 Gershman, Sarah           15 ASC-MD                 28.63      29.35  
 21 D'Aurora, Elizabeth       15 CBAC-MD                29.28      29.38  
 22 Balboni, Maya             17 FAST-MD                30.26      29.67  
 23 Gretz, Kayla              16 ASC-MD                 27.99      30.56  
 24 Milner, Julia             18 FAST-MD                29.40      30.87  
 25 Padilla, Andrea           15 Barracudas-MD          30.11      30.89  
 26 Francis, Jacqui           15 ROCK-MD                32.70      33.72  
 27 D'Aguanno, Claudia        15 HOCO-MD                36.19      35.12  
 -- Lagana, Danielle          17 FAST-MD                26.41         DQ  
 
Event 36  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Justin              16 HOCO-MD                22.44      22.52  
  2 Vienneau, Conor           17 CBAC-MD                22.35      22.79  
  3 Schattenberg, Ben         16 FAST-MD                23.05      22.99  
  4 Lucas, Max                22 GMAC-MD                22.86      23.24  
  5 Davis, Evan               16 Barracudas-MD          22.93      23.34  
  6 Claus, Zach               17 ROCK-MD                23.29      23.53  
  7 Welker, Ethan             16 FAST-MD                23.49      23.69  
  8 Foster, Ben               17 GMAC-MD                24.40      24.02  
  9 Mercier, Ben              18 FAST-MD                24.00      24.13  
 10 Walls, Nathan             17 HOCO-MD                23.51      24.14  
 11 Cuellar, Daniel           15 HOCO-MD                23.40      24.18  
 12 Rock, Kyle                18 CBAC-MD                23.67      24.20  
 13 D'Aurora, Joseph          15 CBAC-MD                24.09      24.29  
 14 Schreiber, Jack           15 FAST-MD                24.69      24.39  
 15 Danielson, Erik           17 CAC-MD                 23.63      24.61  
 16 Tabor, Ben                16 FAST-MD                25.54      25.17  
 17 Beckham, Justin           17 ROCK-MD                25.63      25.32  
 18 Smith, Liam               16 ROCK-MD                24.83      25.39  
 19 Machen, Hank              17 FAST-MD                25.59      25.51  
 20 Faulkner, Ian             16 ASC-MD                 26.39      25.83  
 21 Williams, Richard         15 ASC-MD                    NT      26.08  
 22 Cranmer, Evan             18 FAST-MD                24.93      26.15  
 23 VanHorn, Eric             15 ASC-MD                 26.36      26.55  
 24 Litynski, Grant           15 CBAC-MD                27.13      26.68  
 25 Li, Ethan                 15 HOCO-MD                26.30      26.75  
 26 Pinto, Benny              15 CAC-MD                 26.54      26.88  
 27 Longmore, Zachary         15 GMAC-MD                27.50      27.03  
 28 Zupnik, Sean              15 FAST-MD                27.78      27.23  
 29 Tyson, Nathaniel          18 GMAC-MD                29.25      27.80  
 30 Betterson, Ian            15 OPST-MD                25.31      28.08  
 31 Jamison, Thomas           17 ROCK-MD                30.51      29.09  
 32 Foster, TJ                18 GMAC-MD                29.79      29.40  
 -- Padfield, Brett           15 ASC-MD                 23.79         DQ  
 
Event 37  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnick, Addy             14 SMDA-MD              2:15.07    2:13.94  
  2 Connor, Ashley            13 ASC-MD               2:15.36    2:17.55  
  3 Chen, Madeline            13 CBAC-MD              2:16.58    2:21.35  
  4 Smith, Lyla               13 CAC-MD               2:22.17    2:23.86  
  5 Smit, Olivia              13 ASC-MD                    NT    2:26.38  
  6 Willey, Addison           13 GMAC-MD              2:28.07    2:26.63  
  7 Krucoff, Emily            13 ASC-MD               2:22.47    2:26.92  
  8 Bonds, Gabby              14 GMAC-MD              2:24.31    2:27.18  
  9 Baker, Noe                14 CBAC-MD              2:27.01    2:27.27  
 10 Fulton, Samantha          14 FAST-MD              2:30.36    2:30.65  
 11 Canham, Natalie           14 OPST-MD              2:29.23    2:31.85  
 12 Stum, Mary Kathryn        13 CAC-MD               2:29.94    2:34.35  
 13 Ray, Madison              14 CBAC-MD                   NT    2:34.47  
 14 Radonovich, Rebecca       14 FAST-MD              2:35.00    2:34.72  
 15 Brickhaus, Veronica       13 ROCK-MD              2:35.92    2:36.16  
 16 Medine, Kaelyn            14 ASC-MD               2:30.37    2:39.80  
 17 Swope, Natalie            14 ASC-MD               2:38.01    2:40.53  
 18 VanPelt, Piper            14 FAST-MD              3:00.09    2:43.26  
 19 Slingluff, Jesse          13 ASC-MD               2:44.59    2:48.64  
 20 Longmore, Isabella        13 GMAC-MD                   NT    2:48.91  
 21 Peneva, Denitsa           13 SMDA-MD              2:57.01    2:50.78  
 22 Trago, Dana               13 ROCK-MD                   NT    2:53.78  
 23 Hair, Chloe               14 ROCK-MD                   NT    2:57.85  
 24 White, Steph              13 CAC-MD               2:51.63    2:58.10  
 25 Price, Lauren             13 HOCO-MD              3:05.83    3:07.10  
 26 Hopkins, Sophie           13 CAC-MD                    NT    3:08.92  
 27 McDaniel, Laney           13 OPST-MD                   NT    3:11.42  
 28 Asher, Harper             14 FAST-MD              3:11.50    3:13.21  
 29 Musgrove, Kaylee          13 CAC-MD                    NT    3:20.67  
 30 Garrity, Kelsey           13 SMDA-MD              3:28.01    3:21.63  
 -- Rupard, Alexis            13 SMDA-MD              2:47.04         DQ  
 -- Brower, Abby              14 FAST-MD              2:55.70         DQ  
 -- Moran, Zoe                13 ASC-MD               2:40.37         DQ  
 
Event 38  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Brody               14 Barracudas-MD        2:21.83    2:06.40  
  2 Murphy, Grant             13 ASC-MD               2:07.65    2:06.51  
  3 Masiello, John            14 GMAC-MD              2:05.05    2:08.75  
  4 Graham, Evan              13 ASC-MD               2:13.69    2:10.34  
  5 Connor, Billy             13 ASC-MD               2:09.81    2:10.83  
  6 Trotter, Michael          14 CAC-MD               2:07.96    2:11.52  
  7 Diehl, Adam               14 OPST-MD              2:17.36    2:11.85  
  8 Anderson, Case            14 ASC-MD               2:20.62    2:18.63  
  9 Dinga, Django             14 Barracudas-MD             NT    2:19.31  
 10 Bowman, Brady             13 ASC-MD               2:21.55    2:21.14  
 11 Rigney, Liam              13 CBAC-MD              2:30.31    2:31.49  
 12 Stofferahn, Kaden         13 ROCK-MD                   NT    2:31.79  
 13 Bulger, Luke              14 ASC-MD               2:31.56    2:31.88  
 14 Miner, Daniel             13 FAST-MD              2:30.93    2:32.36  
 15 Foley, Daniel             14 ASC-MD                    NT    2:35.43  
 16 Hallmark, Colin           13 ASC-MD               2:56.81    2:43.91  
 17 McConnell, Billy          13 SMDA-MD              2:34.17    2:46.10  
 18 Strain, Riley             14 CAC-MD               2:54.37    2:47.16  
 19 Wright, Aleks             13 ASC-MD                    NT    2:48.05  
 20 Lynch, Drew               14 CAC-MD               2:52.79    2:48.35  
 21 Ludlow, Ryan              13 GMAC-MD                   NT    2:49.50  
 22 Raney, Lucas              13 GMAC-MD                   NT    2:51.38  
 23 Taylor, Grant             13 ROCK-MD              2:47.35    2:56.05  
 24 Beckham, Derek            14 ROCK-MD                   NT    3:00.69  
 25 MacMillan, Sean           13 SMDA-MD              3:14.32    3:03.86  
 26 St Pierre, Sonny          14 OPST-MD              3:06.50    3:15.12  
 27 Weilke, Luke              13 SMDA-MD              3:45.60    3:32.33  
 -- Busch, Steven             13 CAC-MD               2:44.72         DQ  
 
Event 39  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frick, Madeline           17 CAC-MD               2:04.63    2:09.83  
  2 Keller, Sophia            16 ASC-MD               2:11.26    2:13.28  
  3 Shenot, Gabrielle         17 CBAC-MD              2:18.24    2:18.33  
  4 Sloan, Teagan             16 ASC-MD               2:11.70    2:19.38  
  5 Mancinelli, Laura         15 FAST-MD              2:21.35    2:21.04  
  6 McCloskey, Lauren         15 ROCK-MD              2:22.60    2:24.80  
  7 Gershman, Sarah           15 ASC-MD               2:20.86    2:26.94  
  8 Schmidt, Gabrielle        15 CAC-MD               2:26.08    2:27.05  
  9 Jackson, Sarah            16 ASC-MD               2:19.89    2:27.74  
 10 Young, Kara               17 FAST-MD              2:31.24    2:28.67  
 11 Deppe, Sierra             15 ASC-MD               3:15.93    2:31.53  
 12 Thompson, Morgan          16 CAC-MD               2:48.23    2:34.87  
 13 Lagana, Danielle          17 FAST-MD              2:33.75    2:36.62  
 14 Padilla, Andrea           15 Barracudas-MD        2:36.35    2:37.59  
 15 Duffy, Josie              15 ASC-MD               2:30.25    2:38.55  
 16 D'Aguanno, Claudia        15 HOCO-MD              3:15.02    3:17.66  
 17 Francis, Jacqui           15 ROCK-MD                   NT    3:31.25  
 
Event 40  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schattenberg, Ben         16 FAST-MD              2:00.69    2:00.41  
  2 Vaxmonsky, Caleb          16 Barracudas-MD        1:55.69    2:01.40  
  3 Welker, Ethan             16 FAST-MD              2:03.31    2:04.97  
  4 Padfield, Brett           15 ASC-MD               2:04.09    2:07.03  
  5 Pinto, Benny              15 CAC-MD               2:09.01    2:09.57  
  6 Walls, Nathan             17 HOCO-MD              2:23.87    2:12.37  
  7 Pieklo, Joseph            17 FAST-MD              2:17.90    2:13.79  
  8 Beall, Bradley            17 CBAC-MD              2:16.68    2:16.33  
  9 D'Aurora, Joseph          15 CBAC-MD              2:21.62    2:16.94  
 10 Shenot, Samuel            17 CBAC-MD              2:21.47    2:21.92  
 11 Williams, Richard         15 ASC-MD                    NT    2:28.82  
 12 Beckham, Justin           17 ROCK-MD                   NT    2:29.06  
 13 Cranmer, Evan             18 FAST-MD              2:19.57    2:32.31  
 14 VanHorn, Eric             15 ASC-MD               2:35.74    2:33.29  
 15 Li, Ethan                 15 HOCO-MD              2:45.16    2:38.15  
 16 Betterson, Ian            15 OPST-MD              3:12.79    2:42.61  
 -- Gureckis, Jaden           15 FAST-MD                   NT         DQ  
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colvard, Chloe            14 FAST-MD              2:17.36    2:20.06  
  2 Johnston, Katelyn         13 CBAC-MD              2:23.32    2:24.36  
  3 Donnick, Addy             14 SMDA-MD              2:27.36    2:29.10  
  4 Radonovich, Rebecca       14 FAST-MD              2:32.42    2:35.45  
  5 Ray, Madison              14 CBAC-MD                   NT    2:37.21  
  6 Good, Georgia             13 FAST-MD                   NT    2:48.79  
  7 Smit, Olivia              13 ASC-MD                    NT    2:56.95  
  8 Tucci, Sidney             14 FAST-MD                   NT    2:59.62  
  9 Bonney, MacKenna          13 FAST-MD                   NT    3:11.16  
 
Event 42  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Billy             13 ASC-MD                    NT    2:25.31  
  2 Bulger, Luke              14 ASC-MD                    NT    2:48.13  
  3 Radonovich, Marshall      13 FAST-MD                   NT    2:49.81  
 
Event 43  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Rachel          17 CBAC-MD              2:12.52    2:18.21  
  2 Shenot, Gabrielle         17 CBAC-MD              2:22.27    2:21.79  
  3 Pennell, Samantha         15 CBAC-MD              2:22.36    2:23.61  
  4 Sloan, Teagan             16 ASC-MD               2:26.38    2:25.30  
  5 Perry, Liz                18 HOCO-MD              2:19.77    2:26.30  
  6 Dopler, Molly             15 Barracudas-MD        2:28.04    2:28.90  
  7 Deppe, Sierra             15 ASC-MD               2:33.07    2:37.84  
  8 D'Aurora, Elizabeth       15 CBAC-MD              2:33.32    2:42.00  
  9 Machen, Ella              16 FAST-MD              2:43.33    2:45.83  
 10 Mosack, Jolie             15 FAST-MD              2:44.68    2:47.13  
 11 Miner, Ailee              17 FAST-MD              2:49.37    2:57.06  
 12 Balboni, Maya             17 FAST-MD              3:23.35    3:27.17  
 
Event 44  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntire, Josh            17 Barracudas-MD        1:55.15    1:56.93  
  2 Welker, Ethan             16 FAST-MD              1:58.19    1:59.64  
  3 Pinto, Benny              15 CAC-MD               2:04.82    2:05.66  
  4 Vienneau, Conor           17 CBAC-MD                   NT    2:05.70  
  5 Rock, Kyle                18 CBAC-MD              2:08.09    2:09.92  
  6 Davis, Evan               16 Barracudas-MD        2:15.05    2:10.21  
  7 Claus, Zach               17 ROCK-MD              2:10.38    2:10.70  
  8 Schattenberg, Ben         16 FAST-MD              2:14.85    2:11.86  
  9 Foster, Ben               17 GMAC-MD              2:10.38    2:12.07  
 10 Mercier, Ben              18 FAST-MD              2:11.45    2:19.04  
 11 Machen, Hank              17 FAST-MD              2:21.83    2:20.56  
 12 Litynski, Grant           15 CBAC-MD              2:21.65    2:24.74  
 13 D'Aurora, Joseph          15 CBAC-MD              2:43.65    2:24.97  
 14 Tabor, Ben                16 FAST-MD              2:53.65    2:25.19  
 15 Smith, Liam               16 ROCK-MD                   NT    2:28.74  
 
Event 45  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cupples, Kaeleigh         14 SMDA-MD              1:12.89    1:12.33  
  2 Gretz, Krista             14 ASC-MD               1:13.24    1:13.14  
  3 Krucoff, Emily            13 ASC-MD               1:16.16    1:14.91  
  4 Harner, Trista            13 OPST-MD              1:15.75    1:15.45  
  5 Smith, Lyla               13 CAC-MD               1:16.37    1:16.56  
  6 Johnston, Katelyn         13 CBAC-MD              1:15.73    1:17.02  
  7 Colvard, Chloe            14 FAST-MD              1:18.49    1:17.67  
  8 Canham, Natalie           14 OPST-MD              1:18.54    1:19.16  
  9 Connor, Ashley            13 ASC-MD               1:18.74    1:21.53  
 10 Olson, Charlize           13 CBAC-MD              1:23.48    1:21.80  
 11 Stum, Mary Kathryn        13 CAC-MD               1:24.95    1:22.03  
 12 Sands, Kylie              14 ASC-MD               1:19.78    1:22.28  
 13 Hopkins, Evie             13 ASC-MD               1:26.84    1:23.02  
 14 Smit, Olivia              13 ASC-MD               1:20.53    1:23.07  
 15 Brickhaus, Veronica       13 ROCK-MD              1:23.05    1:24.11  
 16 Willey, Addison           13 GMAC-MD              1:22.98    1:24.41  
 17 Mulford, Sydney           14 ASC-MD               1:25.01    1:24.48  
 18 Dinga, Neh                13 Barracudas-MD             NT    1:25.36  
 19 Tucci, Sidney             14 FAST-MD              1:24.79    1:25.46  
 20 Swope, Natalie            14 ASC-MD               1:23.20    1:25.58  
 21 Rupard, Alexis            13 SMDA-MD              1:24.52    1:25.61  
 22 Moran, Zoe                13 ASC-MD               1:27.24    1:28.89  
 23 Brower, Abby              14 FAST-MD              1:30.12    1:29.45  
 24 Longmore, Isabella        13 GMAC-MD              1:30.55    1:29.55  
 25 White, Steph              13 CAC-MD               1:28.67    1:29.61  
 26 Peneva, Denitsa           13 SMDA-MD              1:30.02    1:30.66  
 27 Merkle, Claire            13 CAC-MD               1:33.24    1:32.57  
 28 Slingluff, Jesse          13 ASC-MD               1:30.27    1:33.70  
 29 Gordy, Madeline           14 FAST-MD              1:31.63    1:34.60  
 30 Bonney, MacKenna          13 FAST-MD              1:39.12    1:35.42  
 31 D'Aguanno, Julia          13 HOCO-MD                   NT    1:35.62  
 32 Hoffman, Ella             13 FAST-MD              1:34.99    1:36.11  
 33 McDaniel, Laney           13 OPST-MD              1:42.26    1:38.29  
 34 Hair, Chloe               14 ROCK-MD              1:42.93    1:38.30  
 35 Ivall, Kaitlyn            14 FAST-MD              1:32.75    1:38.45  
 36 Hopkins, Sophie           13 CAC-MD               1:51.87    1:40.36  
 37 Trago, Dana               13 ROCK-MD                   NT    1:42.88  
 38 Medine, Kaelyn            14 ASC-MD               1:34.38    1:43.45  
 39 Clements, Charity         13 ASC-MD                    NT    1:44.53  
 40 Asher, Harper             14 FAST-MD              1:44.26    1:46.33  
 41 Musgrove, Kaylee          13 CAC-MD                    NT    1:46.47  
 42 Garrity, Kelsey           13 SMDA-MD                   NT    1:47.31  
 43 Browning, Annabelle       14 FAST-MD              2:11.76    2:07.57  
 
Event 46  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            14 GMAC-MD              1:03.21    1:03.75  
  2 King, Brody               14 Barracudas-MD        1:01.55    1:03.89  
  3 Briggs, Julian            14 HOCO-MD              1:07.54    1:07.52  
  4 Trotter, Michael          14 CAC-MD               1:08.44    1:09.41  
  5 Connor, Billy             13 ASC-MD               1:12.01    1:10.04  
  6 Anderson, Case            14 ASC-MD               1:12.31    1:10.76  
  7 Murphy, Grant             13 ASC-MD               1:12.36    1:10.82  
  8 Walls, Samuel             14 GMAC-MD              1:12.73    1:11.83  
  9 Miner, Daniel             13 FAST-MD              1:10.53    1:12.06  
 10 Deppe, Jack               13 ASC-MD               1:13.53    1:12.11  
 11 Bulger, Luke              14 ASC-MD               1:13.42    1:12.20  
 12 Wells, William            13 Barracudas-MD        1:12.49    1:12.99  
 13 Diehl, Adam               14 OPST-MD              1:14.03    1:14.63  
 14 Graham, Evan              13 ASC-MD               1:14.62    1:15.00  
 15 Lynch, Drew               14 CAC-MD               1:21.56    1:19.40  
 16 Rigney, Liam              13 CBAC-MD                   NT    1:21.79  
 17 Stofferahn, Kaden         13 ROCK-MD              1:25.23    1:22.86  
 18 Hallmark, Colin           13 ASC-MD               1:20.65    1:22.88  
 19 Radonovich, Marshall      13 FAST-MD              1:23.53    1:23.17  
 20 Foley, Daniel             14 ASC-MD               1:22.74    1:23.18  
 21 Bowman, Brady             13 ASC-MD                    NT    1:25.76  
 22 Ludlow, Ryan              13 GMAC-MD                   NT    1:27.30  
 23 Busch, Steven             13 CAC-MD               1:28.23    1:28.35  
 24 Taylor, Grant             13 ROCK-MD              1:25.29    1:28.37  
 25 Raney, Lucas              13 GMAC-MD              1:36.03    1:29.41  
 26 Beckham, Derek            14 ROCK-MD                   NT    1:33.00  
 27 Harris, Alexander         14 FAST-MD              1:40.54    1:35.84  
 28 Gutekunst, Braden         13 GMAC-MD                   NT    1:42.25  
 29 MacMillan, Sean           13 SMDA-MD              1:42.71    1:42.84  
 -- Carver, Caleb             13 SMDA-MD                   NT         DQ  
 -- Taylor, Eric              13 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Ludlow, Tyler             14 GMAC-MD                   NT         DQ  
 
Event 47  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Routzahn, Sophia          15 FAST-MD              1:03.40    1:06.35  
  2 Frick, Madeline           17 CAC-MD               1:09.25    1:13.46  
  3 Paciello, Natasha         16 ASC-MD               1:13.51    1:14.44  
  4 Johnston, Rachel          17 CBAC-MD              1:17.67    1:16.00  
  5 Pennell, Samantha         15 CBAC-MD              1:17.73    1:16.07  
  6 Keller, Sophia            16 ASC-MD               1:12.80    1:16.92  
  7 Beck, Meredith            16 HOCO-MD              1:16.11    1:17.47  
  8 Lagana, Danielle          17 FAST-MD              1:11.44    1:17.91  
  9 Young, Kara               17 FAST-MD              1:15.54    1:18.60  
 10 Mosack, Jolie             15 FAST-MD              1:17.26    1:19.69  
 11 Milner, Julia             18 FAST-MD              1:15.86    1:20.61  
 12 Deppe, Sierra             15 ASC-MD               1:17.49    1:21.74  
 13 Frill, Madison            16 GMAC-MD              1:24.05    1:22.18  
 14 Schmidt, Gabrielle        15 CAC-MD               1:21.26    1:22.32  
 15 Miner, Ailee              17 FAST-MD              1:22.35    1:23.89  
 16 Mancinelli, Laura         15 FAST-MD              1:23.63    1:25.08  
 17 Lucas, Lily               15 ASC-MD               1:24.38    1:26.17  
 18 D'Aguanno, Claudia        15 HOCO-MD              1:36.00    1:34.35  
 19 Francis, Jacqui           15 ROCK-MD              1:54.44    1:57.58  
 
Event 48  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuellar, Daniel           15 HOCO-MD              1:03.58    1:03.47  
  2 Danielson, Erik           17 CAC-MD               1:04.34    1:04.76  
  3 Reed, Justin              16 HOCO-MD              1:02.71    1:04.81  
  4 Pieklo, Joseph            17 FAST-MD              1:02.48    1:05.67  
  5 Beckham, Justin           17 ROCK-MD              1:09.27    1:07.21  
  6 Claus, Zach               17 ROCK-MD              1:08.85    1:07.38  
  7 Vaxmonsky, Caleb          16 Barracudas-MD        1:13.41    1:08.45  
  8 Schreiber, Jack           15 FAST-MD              1:09.82    1:08.55  
  9 Mercier, Ben              18 FAST-MD              1:08.65    1:08.79  
 10 Beall, Bradley            17 CBAC-MD              1:09.37    1:09.30  
 11 Zupnik, Sean              15 FAST-MD              1:09.69    1:10.04  
 12 Padfield, Brett           15 ASC-MD               1:11.69    1:11.38  
 13 Lucas, Max                22 GMAC-MD              1:07.50    1:12.35  
 14 Gureckis, Jaden           15 FAST-MD              1:14.53    1:13.09  
 15 Tabor, Ben                16 FAST-MD              1:15.73    1:13.13  
 16 Shenot, Samuel            17 CBAC-MD              1:17.53    1:14.32  
 17 Faulkner, Ian             16 ASC-MD               1:16.24    1:16.72  
 18 Smith, Liam               16 ROCK-MD              1:18.57    1:19.10  
 19 Li, Ethan                 15 HOCO-MD              1:23.99    1:21.99  
 20 Jamison, Thomas           17 ROCK-MD              1:27.70    1:22.24  
 21 Foster, TJ                18 GMAC-MD                   NT    1:22.85  
 22 Longmore, Zachary         15 GMAC-MD              1:22.49    1:23.99  
 23 Betterson, Ian            15 OPST-MD              1:21.93    1:27.92  
 
Event 49  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carpenter, Regan          10 ASC-MD               1:12.15    1:08.79  
  2 Zhang, Lily               10 HOCO-MD              1:14.09    1:12.28  
  3 Brinski, Rebekah          10 CAC-MD               1:18.37    1:15.95  
  4 Olson, Georgia             9 CBAC-MD              1:23.59    1:19.12  
  5 Lovelace, Abby            10 ROCK-MD              1:21.34    1:19.66  
  6 Willey, Rhiannan          10 GMAC-MD              1:25.21    1:20.09  
  7 Setzfand, Eliza Jane       9 CAC-MD               1:17.46    1:20.26  
  8 Groves, Macie              9 OPST-MD              1:24.20    1:21.69  
  9 Fairfax, Reese            10 CBAC-MD              1:25.55    1:21.78  
 10 Price, Delaney            10 FAST-MD              1:25.40    1:22.21  
 11 Kim, Jordan                9 HOCO-MD              1:22.03    1:22.77  
 12 Betley, Addison            9 ASC-MD               1:25.80    1:23.08  
 13 Zeldis, Lynzey            10 ASC-MD               1:20.38    1:23.92  
 14 Munley, Camille           10 CBAC-MD              1:26.16    1:24.54  
 15 Fink, Emily                9 OPST-MD              1:31.23    1:26.64  
 16 Countryman, Kasey         10 ASC-MD               1:31.47    1:28.88  
 17 Wiles, Addy                9 CAC-MD               1:36.74    1:30.54  
 18 Stern, Adie                9 ASC-MD               1:36.63    1:31.17  
 19 Moses, Emily               9 CAC-MD               1:35.56    1:33.36  
 20 Osborn, Malia              9 CBAC-MD              1:33.04    1:34.03  
 21 Cohen, Abby                9 ASC-MD               1:33.39    1:34.93  
 22 Martin, Caroline           9 ASC-MD                    NT    1:36.79  
 23 Bovais, Lily               9 SMDA-MD              1:35.94    1:37.28  
 24 Hartmann, Ryan            10 ASC-MD               1:36.41    1:37.41  
 25 MacMillan, Mary Catherin  10 SMDA-MD              1:36.38    1:37.49  
 26 Kimmel, Katie             10 CAC-MD               1:45.09    1:37.78  
 27 Hupert, Amber              9 SMDA-MD              1:40.10    1:38.71  
 28 Willard, Lucy             10 CAC-MD               1:35.85    1:40.51  
 29 Taylor, Ainsley            9 CBAC-MD              1:39.30    1:40.52  
 30 Marra, Adalynne            9 FAST-MD              1:44.23    1:40.66  
 31 Lemieux, Madeleine        10 CAC-MD               1:50.50    1:40.96  
 32 Carroll, Emily             9 CAC-MD               1:49.37    1:42.86  
 33 Wathen, Adilyn             8 CBAC-MD              1:47.19    1:52.08  
 34 Proulx, Lila               9 ROCK-MD                   NT    1:52.19  
 35 Puttlitz, Bridget          9 CAC-MD                    NT    1:53.51  
 36 Kaur, Ajooni              10 HOCO-MD                   NT    1:53.89  
 37 Fairfax, Scarlett          7 CBAC-MD              1:59.11    1:56.49  
 38 Britt, Chrissy             9 SMDA-MD              2:02.46    1:59.91  
 39 Shoger, Audra              6 CBAC-MD                   NT    2:17.94  
 40 Abraham, Alanah            9 HOCO-MD                   NT    2:18.50  
 -- Brodjieski, Lily          10 ASC-MD               1:13.25         DQ  
 -- Whitfield, Briana         10 FAST-MD              1:37.94         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Jackson            10 CBAC-MD              1:10.47    1:10.87  
  2 Busch, Noah               10 CAC-MD               1:14.41    1:11.00  
  3 Shoger, August            10 CBAC-MD              1:16.26    1:13.23  
  4 Lamm, Joshua              10 FAST-MD              1:23.11    1:13.76  
  5 Peterson, Jake            10 CAC-MD               1:20.42    1:14.25  
  6 Mudd, Brandon              9 CAC-MD               1:13.85    1:14.82  
  7 Slingluff, Alex           10 ASC-MD               1:21.77    1:15.67  
  8 Ku, Lucas                 10 FAST-MD              1:19.54    1:17.81  
  9 Wood, Tyler                8 CBAC-MD              1:18.99    1:18.01  
 10 Litynski, Cody             9 CBAC-MD              1:16.27    1:18.20  
 11 Rigney, Aidan              9 CBAC-MD              1:22.88    1:18.92  
 12 Giannella, Matthew        10 SMDA-MD              1:17.90    1:19.11  
 13 Wells, Jack               10 Barracudas-MD        1:17.15    1:19.49  
 14 Asare, Joel               10 FAST-MD              1:23.77    1:20.75  
 15 Zurowski, Thomas           9 CAC-MD                    NT    1:20.76  
 16 Goins, Daniel             10 ASC-MD               1:19.45    1:20.87  
 17 Schlee, Tanner            10 HOCO-MD              1:20.86    1:22.10  
 18 Abdellatif, Zizo          10 GMAC-MD              1:27.05    1:22.50  
 19 Boarman, Matthew           8 CBAC-MD                   NT    1:22.83  
 20 Goyette, Noah              9 ASC-MD               1:22.68    1:23.12  
 21 Czerwiec, Jesse            9 CBAC-MD              1:17.69    1:23.55  
 22 Habert, Ryan              10 CAC-MD               1:23.22    1:24.26  
 23 Vansuch, Colin            10 HOCO-MD              1:24.77    1:24.60  
 24 Wirth, Micah               9 FAST-MD              1:27.23    1:27.13  
 25 Palmore, Eric             10 HOCO-MD              1:29.95    1:29.63  
 26 Boggs, Kaiden              9 SMDA-MD              1:33.32    1:30.90  
 27 Favret, Colin              9 CAC-MD               1:32.05    1:31.02  
 28 O'Shea, Matthew            9 HOCO-MD              1:37.40    1:31.34  
 29 Kraeuter, Paul             9 OPST-MD              1:36.70    1:32.39  
 30 David, Robert             10 ASC-MD               1:33.28    1:35.34  
 31 Klein, Jack               10 ASC-MD               1:32.78    1:35.57  
 32 Ross, Ben                 10 ROCK-MD                   NT    1:37.27  
 33 Douglas, Jeremiah         10 CAC-MD               1:39.83    1:37.31  
 34 Kohl, Seb                  9 CAC-MD               1:34.13    1:39.24  
 35 Harrington, Nick           9 CAC-MD               1:39.44    1:42.37  
 36 Meinke, Kellan            10 CAC-MD               1:45.53    1:45.30  
 37 Popernack, Asher          10 CAC-MD               2:03.21    1:46.29  
 38 Tokarsky, Gabe             9 HOCO-MD              1:41.13    1:47.78  
 39 Schindler, Johnny          9 CAC-MD               1:51.24    1:49.63  
 40 Westgate, Griffin         10 CAC-MD               2:03.63    1:53.44  
 41 Meche, Liam                9 ASC-MD               1:48.65    1:53.68  
 42 Hupert, Spencer            9 SMDA-MD              2:03.40    2:02.26  
 43 Grenier, Kegan             9 CAC-MD               2:22.09    2:04.95  
 
Event 51  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Maribeth           12 CBAC-MD                56.57      58.85  
  2 Edsall, Heather           12 FAST-MD                59.14    1:00.60  
  3 Sloan, Kennedy            12 CBAC-MD              1:01.94    1:00.70  
  4 Wilson, Kayla             12 CBAC-MD              1:03.72    1:01.18  
  5 Sloan, Sydney             12 ASC-MD               1:00.00    1:01.70  
  6 Wood, Aria                12 CAC-MD               1:03.40    1:01.82  
  7 Quinn, Olivia             11 GMAC-MD              1:01.20    1:02.38  
  8 Carliss, Sophia           12 FAST-MD              1:02.52    1:03.04  
  9 Swope, Lily               12 ASC-MD               1:03.37    1:04.61  
 10 Gordy, Julia              11 FAST-MD              1:09.19    1:06.15  
 11 Zeier, Ashlyn             12 CBAC-MD              1:05.78    1:06.42  
 12 Welker, Harper            12 FAST-MD              1:07.23    1:06.93  
 13 McGonigle, Saige          11 ASC-MD               1:09.27    1:06.97  
 14 Boarman, Anna             11 CBAC-MD              1:03.34    1:07.29  
 15 Sims, Aaliyah             11 SMDA-MD              1:06.49    1:07.53  
 16 Stern, Maebelle           12 ASC-MD               1:08.09    1:08.20  
 17 Kim, Julian               12 HOCO-MD              1:10.66    1:09.09  
 18 Price, Claire             12 FAST-MD              1:12.67    1:09.20  
 19 Wirth, Ella               12 FAST-MD              1:09.06    1:09.48  
 20 Willey, Eryn              12 GMAC-MD              1:09.71    1:09.50  
 21 Foveaux, Caileigh         12 CAC-MD               1:10.07    1:09.78  
 22 Harshman, Maddy           12 FAST-MD              1:13.10    1:10.36  
 23 Milani, Ashlyn            11 SMDA-MD              1:11.71    1:10.48  
 24 Tonkyro, Amelie           12 GMAC-MD              1:12.29    1:10.53  
 25 Wainberg, Bri             12 FAST-MD              1:10.22    1:10.71  
 26 Rai, Riya                 12 HOCO-MD              1:12.14    1:11.17  
 27 Hutton, Kathleen          11 UN Rock-MD                NT    1:11.18  
 28 Friedman, Lilah           12 FAST-MD              1:10.92    1:11.20  
 29 Grant, Grace              12 HOCO-MD              1:11.61    1:11.42  
 30 Pinto, Isabella           11 CAC-MD               1:16.54    1:11.46  
 31 Barbins, Anya             12 ROCK-MD              1:13.81    1:12.17  
 32 Olson, Piper              11 CBAC-MD              1:15.22    1:12.66  
 33 Dennison, Ella            12 SMDA-MD              1:16.34    1:12.81  
 34 Kassulke, Ella            11 ROCK-MD              1:13.59    1:13.16  
 35 Baker, Yui                12 CBAC-MD              1:15.10    1:13.55  
 36 Strutt, Isabelle          11 SMDA-MD              1:15.05    1:13.82  
 37 Zhang, Joy                12 HOCO-MD              1:13.94    1:13.83  
 38 Shoots, Maia              12 HOCO-MD              1:14.46    1:14.26  
 39 Schmidt, Kathryn          12 CAC-MD               1:20.08    1:14.27  
 40 Madden, Lexi              12 ASC-MD               1:08.32    1:14.61  
 41 Burns, Maddie             12 FAST-MD              1:18.10    1:14.67  
 42 Nelson, Camille           12 ROCK-MD              1:19.00    1:14.69  
 43 Longmore, Gabrielle       11 GMAC-MD              1:13.75    1:15.38  
 44 Grimberg, Caroline        12 FAST-MD              1:14.85    1:16.17  
 45 Linger, Gabriela          11 ROCK-MD              1:19.37    1:17.09  
 46 Ivall, Olivia             11 FAST-MD              1:17.82    1:17.18  
 47 Bovais, Amelia            12 SMDA-MD              1:20.86    1:17.32  
 48 Renaut, Kiran             12 HOCO-MD              1:20.79    1:18.20  
 49 Post, Lindsay             12 CAC-MD               1:22.03    1:18.99  
 50 Gilsinn, Laila            11 FAST-MD              1:22.39    1:19.52  
 51 Eversole, Jayden          11 CAC-MD               1:17.46    1:19.88  
 52 Davis, Noelle             12 CBAC-MD              1:21.43    1:20.61  
 53 Rezaee, Maria             12 HOCO-MD              1:26.04    1:20.71  
 54 Hoffman, Molly            12 OPST-MD              1:23.00    1:20.85  
 55 Scott, Sarah              11 CBAC-MD              1:24.85    1:21.48  
 56 Bond, Adyson              12 ROCK-MD              1:20.90    1:21.91  
 57 Mulugeta, Hanna           11 HOCO-MD              1:32.16    1:22.22  
 58 Corrigan, Audrey          11 FAST-MD              1:23.60    1:22.36  
 59 Mason, Lilly              11 CBAC-MD              1:24.16    1:22.96  
 60 Karunwi, Derin            11 HOCO-MD              1:21.55    1:23.80  
 61 Pieklo, Evalyn            11 FAST-MD              1:28.92    1:28.22  
 62 Ouzts, Jean               12 GMAC-MD              1:22.34    1:28.29  
 63 Behornar, Kassie          12 OPST-MD              1:29.68    1:28.32  
 64 Edwards, Emily            11 ASC-MD               1:29.08    1:29.12  
 65 Smith, Elle               11 ROCK-MD              1:31.82    1:29.82  
 66 Maday, Tristan            12 GMAC-MD              1:33.85    1:30.19  
 67 Mudd, Georgia             11 SMDA-MD              1:34.40    1:30.36  
 68 Groves, Amelia            11 OPST-MD              1:35.79    1:30.89  
 69 Piedmont, Ellie           11 ROCK-MD              1:34.32    1:34.09  
 70 Maldonado Gonzalez, Soph  11 HOCO-MD              1:35.26    1:36.20  
 71 Marra, Emmeline           11 FAST-MD              1:29.03    1:39.89  
 72 Faye, Habiba              11 HOCO-MD                   NT    1:50.24  
 73 VanPelt, Regan            12 FAST-MD              1:49.33    1:51.85  
 
Event 52  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           12 SMDA-MD                57.04      56.45  
  2 Mussante, Pierce          12 SMDA-MD              1:01.96    1:00.46  
  3 Sloan, CJ                 12 ASC-MD               1:02.32    1:02.60  
  4 Abelende, Landon          11 SMDA-MD              1:02.69    1:03.50  
  5 Ross, Robert              12 ROCK-MD              1:08.37    1:04.44  
  6 Mudd, Mason               12 CAC-MD               1:04.95    1:05.28  
  7 Puttlitz, Charlie         12 CAC-MD               1:05.52    1:05.59  
  8 Russell, Elias            12 SMDA-MD              1:06.64    1:06.07  
  9 May, J.R.                 12 FAST-MD              1:08.30    1:06.89  
 10 Moran, Jared              11 ASC-MD               1:08.72    1:07.04  
 11 Zhang, Adam               12 HOCO-MD                   NT    1:07.99  
 12 Rosenthal, Will           11 ASC-MD               1:09.25    1:08.10  
 13 Jones, Jack               12 CAC-MD               1:08.07    1:08.23  
 14 Knott, Daniel             12 ROCK-MD                   NT    1:08.50  
 15 Strain, Jacob             12 CAC-MD               1:11.14    1:10.95  
 16 Good, Matthew             11 FAST-MD              1:11.72    1:12.63  
 16 Fink, Nate                11 OPST-MD              1:13.53    1:12.63  
 18 Trexler, Michael          12 FAST-MD              1:21.57    1:12.81  
 19 Hersey, Gray              12 ASC-MD               1:17.69    1:13.97  
 20 Damyanov, Nicholas        11 HOCO-MD              1:26.04    1:14.78  
 21 Dragic, Nikola            11 FAST-MD              1:14.99    1:15.81  
 22 Wood, Joseph              11 CBAC-MD              1:15.09    1:16.72  
 23 Johnson, Max              12 FAST-MD              1:19.73    1:16.99  
 24 Edgar, Quinn              12 GMAC-MD              1:24.76    1:17.13  
 25 Lowe, Ethan               11 ASC-MD               1:16.25    1:17.18  
 26 Esser, Daniel             12 CAC-MD               1:22.43    1:17.71  
 27 Deppe, Will               11 ASC-MD               1:20.68    1:18.16  
 28 Parsley, Jayden           12 FAST-MD              1:25.45    1:18.51  
 29 Jones, Spencer            12 CAC-MD               1:17.71    1:18.71  
 30 Grover, Jonathan          12 FAST-MD              1:17.23    1:19.18  
 31 Hurlburt, Morgan          11 ASC-MD               1:23.08    1:21.50  
 32 Lohr, Garrett             11 CAC-MD               1:21.57    1:22.02  
 33 Betterson, Avery          11 OPST-MD              1:24.46    1:22.09  
 34 Nelson, Dominic           11 CAC-MD               1:23.98    1:22.90  
 35 Foran, Declan             11 ASC-MD               1:31.73    1:22.91  
 36 Bryant, Chase             11 CAC-MD               1:15.66    1:23.26  
 37 Salvia, Cooper            11 CBAC-MD                   NT    1:23.39  
 38 Singh, Bhavjot            12 HOCO-MD              1:33.70    1:24.20  
 39 Carbone, Dominic          11 SMDA-MD              1:29.70    1:27.42  
 40 Thompson, Derek           12 ASC-MD               1:31.67    1:28.02  
 41 Lohr, Ethan               11 CAC-MD               1:37.86    1:28.35  
 42 Taylor, Sean              11 CBAC-MD                   NT    1:28.46  
 43 Meinke, Marek             12 CAC-MD               1:38.87    1:29.66  
 44 Greenwell, Connor         12 ROCK-MD              1:30.27    1:29.85  
 45 Snuffin, Savoy            12 FAST-MD              1:22.25    1:30.12  
 46 Okafor, Uche              11 GMAC-MD                   NT    1:41.75  
 -- Harner, Jake              12 OPST-MD              1:08.27         DQ  
 
Event 53  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brinski, Rebekah          10 CAC-MD                 39.55      37.82  
  2 Zhang, Lily               10 HOCO-MD                39.79      39.43  
  3 Pryor, Abigail             9 FAST-MD                40.59      39.81  
  4 Setzfand, Eliza Jane       9 CAC-MD                 40.18      40.02  
  5 Lovelace, Abby            10 ROCK-MD                40.66      40.61  
  6 Groves, Macie              9 OPST-MD                51.87      41.73  
  7 Zeldis, Lynzey            10 ASC-MD                 42.54      41.86  
  8 Harshman, Leah            10 FAST-MD                40.91      42.78  
  9 Olson, Georgia             9 CBAC-MD                42.53      42.95  
 10 Munley, Camille           10 CBAC-MD                44.26      43.05  
 11 Hartmann, Ryan            10 ASC-MD                 44.76      43.24  
 12 Price, Delaney            10 FAST-MD                42.28      43.57  
 13 Betley, Addison            9 ASC-MD                 46.74      45.52  
 14 Willey, Rhiannan          10 GMAC-MD                49.63      46.11  
 15 Kimmel, Katie             10 CAC-MD                 46.74      46.36  
 16 Moses, Emily               9 CAC-MD                 48.36      46.80  
 17 Countryman, Kasey         10 ASC-MD                    NT      46.82  
 18 Bovais, Lily               9 SMDA-MD                46.61      47.46  
 19 Fairfax, Reese            10 CBAC-MD                45.19      47.57  
 20 Carroll, Emily             9 CAC-MD                 55.85      47.85  
 21 Cohen, Abby                9 ASC-MD                 46.18      47.95  
 22 MacMillan, Mary Catherin  10 SMDA-MD                49.10      48.00  
 23 Wiles, Addy                9 CAC-MD                 50.78      48.36  
 24 Willard, Lucy             10 CAC-MD                 47.70      48.44  
 25 Marra, Adalynne            9 FAST-MD                52.54      48.87  
 26 Stern, Adie                9 ASC-MD                 52.67      49.64  
 27 Hupert, Amber              9 SMDA-MD                52.03      50.72  
 28 Martin, Caroline           9 ASC-MD                 52.28      50.82  
 29 Allen, Kayla               9 ASC-MD                 50.97      51.24  
 30 Fairfax, Scarlett          7 CBAC-MD                56.26      51.47  
 31 Thompson, Hannah           9 ASC-MD                 57.85      52.66  
 32 Proulx, Lila               9 ROCK-MD                   NT      55.30  
 33 Lemieux, Madeleine        10 CAC-MD                 52.25      55.70  
 34 Maddox, Ainsley            9 GMAC-MD                51.83      55.94  
 35 Osborn, Malia              9 CBAC-MD                   NT      56.75  
 36 Wathen, Adilyn             8 CBAC-MD                   NT      57.32  
 37 Shoger, Audra              6 CBAC-MD              1:02.91      59.79  
 38 Abraham, Alanah            9 HOCO-MD                51.92    1:00.25  
 39 Puttlitz, Bridget          9 CAC-MD                    NT    1:01.94  
 40 Britt, Chrissy             9 SMDA-MD              1:05.36    1:02.05  
 -- Kim, Jordan                9 HOCO-MD                38.66         DQ  
 -- McCloskey, Lindsey         9 ROCK-MD                48.23         DQ  
 -- Smith, Eva                 9 ROCK-MD                52.23         DQ  
 
Event 54  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busch, Noah               10 CAC-MD                 37.26      35.55  
  2 Price, Elijah             10 FAST-MD                40.70      37.38  
  3 Asare, Jaden              10 FAST-MD                38.50      37.73  
  4 Mudd, Brandon              9 CAC-MD                 39.23      38.10  
  5 Boarman, Matthew           8 CBAC-MD                   NT      39.94  
  6 Lamm, Joshua              10 FAST-MD                41.87      40.45  
  7 Vansuch, Colin            10 HOCO-MD                39.72      41.68  
  8 Peterson, Jake            10 CAC-MD                 40.00      42.05  
  9 Zurowski, Thomas           9 CAC-MD                    NT      42.41  
 10 Ku, Lucas                 10 FAST-MD                44.35      42.75  
 11 Giannella, Matthew        10 SMDA-MD                43.74      43.10  
 12 Habert, Ryan              10 CAC-MD                 43.84      43.36  
 13 Wells, Jack               10 Barracudas-MD          43.78      43.72  
 14 Goyette, Noah              9 ASC-MD                 43.02      43.75  
 15 Schlee, Tanner            10 HOCO-MD                43.09      44.10  
 16 David, Robert             10 ASC-MD                 47.43      44.92  
 17 Kohl, Seb                  9 CAC-MD                 45.88      46.50  
 18 Slingluff, Alex           10 ASC-MD                 44.39      47.08  
 19 Favret, Colin              9 CAC-MD                 46.75      47.17  
 20 Klein, Jack               10 ASC-MD                 48.10      47.29  
 21 Boggs, Kaiden              9 SMDA-MD                50.60      48.01  
 22 Palmore, Eric             10 HOCO-MD                46.14      48.99  
 23 MacMillan, Ronan           9 SMDA-MD              1:00.38      49.25  
 24 Meinke, Kellan            10 CAC-MD                 48.28      49.77  
 25 Douglas, Jeremiah         10 CAC-MD                 55.38      49.92  
 26 Kraeuter, Paul             9 OPST-MD                51.06      50.09  
 27 Farr, Hudson               9 ROCK-MD                53.00      50.22  
 28 O'Shea, Matthew            9 HOCO-MD                47.98      50.80  
 29 Popernack, Asher          10 CAC-MD                 52.49      51.44  
 30 Harrington, Nick           9 CAC-MD                 50.71      54.20  
 31 Schindler, Johnny          9 CAC-MD                 56.86      56.37  
 32 Tokarsky, Gabe             9 HOCO-MD                56.50      58.62  
 33 Hupert, Spencer            9 SMDA-MD                56.81      59.19  
 34 Westgate, Griffin         10 CAC-MD                 53.96    1:00.21  
 35 Grenier, Kegan             9 CAC-MD               1:01.32    1:02.06  
 36 Meche, Liam                9 ASC-MD               1:01.59    1:03.41  
 
Event 55  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloan, Kennedy            12 CBAC-MD                31.93      32.81  
  2 Zeier, Ashlyn             12 CBAC-MD                33.25      32.82  
  3 Carliss, Sophia           12 FAST-MD                33.39      32.96  
  4 Sloan, Sydney             12 ASC-MD                 32.06      33.42  
  5 Wilson, Kayla             12 CBAC-MD                33.73      33.48  
  6 Madden, Lexi              12 ASC-MD                 34.10      33.75  
  7 Harshman, Maddy           12 FAST-MD                35.74      34.03  
  8 Wood, Aria                12 CAC-MD                 34.13      34.25  
  9 Quinn, Olivia             11 GMAC-MD                35.07      34.37  
 10 Welker, Harper            12 FAST-MD                36.90      35.40  
 11 Boarman, Anna             11 CBAC-MD                34.88      35.69  
 12 Edsall, Heather           12 FAST-MD                35.25      35.70  
 13 Kim, Julian               12 HOCO-MD                35.54      35.72  
 14 Milani, Ashlyn            11 SMDA-MD                38.44      36.16  
 15 Hutton, Kathleen          11 UN Rock-MD                NT      36.37  
 16 Foveaux, Caileigh         12 CAC-MD                 36.26      36.57  
 17 Rai, Riya                 12 HOCO-MD                37.83      37.06  
 18 Price, Claire             12 FAST-MD                38.95      37.34  
 19 Pinto, Isabella           11 CAC-MD                 40.58      37.42  
 19 Stern, Maebelle           12 ASC-MD                 39.26      37.42  
 19 Gordon, Ava               11 FAST-MD                39.22      37.42  
 22 Wainberg, Bri             12 FAST-MD                37.43      37.46  
 23 McGonigle, Saige          11 ASC-MD                 36.72      37.55  
 24 Dennison, Ella            12 SMDA-MD                39.39      38.20  
 25 Schmidt, Kathryn          12 CAC-MD                 40.44      38.28  
 26 Shoots, Maia              12 HOCO-MD                40.87      38.29  
 27 Friedman, Lilah           12 FAST-MD                39.62      38.36  
 28 Burns, Maddie             12 FAST-MD                42.47      38.41  
 29 Kassulke, Ella            11 ROCK-MD                41.43      38.48  
 30 Strutt, Isabelle          11 SMDA-MD                38.84      38.52  
 31 Nelson, Camille           12 ROCK-MD                38.99      38.57  
 32 Post, Lindsay             12 CAC-MD                 45.37      39.55  
 33 Tonkyro, Amelie           12 GMAC-MD                41.47      39.56  
 34 Sims, Aaliyah             11 SMDA-MD                36.88      39.60  
 35 Grimberg, Caroline        12 FAST-MD                40.34      40.00  
 36 Olson, Piper              11 CBAC-MD                42.17      40.53  
 37 Baker, Yui                12 CBAC-MD                39.56      40.67  
 38 Rezaee, Maria             12 HOCO-MD                41.90      41.00  
 39 Ivall, Olivia             11 FAST-MD                42.43      41.45  
 40 Bond, Adyson              12 ROCK-MD                47.14      42.34  
 41 Zhang, Joy                12 HOCO-MD                41.96      42.40  
 42 Grant, Grace              12 HOCO-MD                44.09      42.51  
 43 Greenwell, Carley         11 ROCK-MD                44.72      42.89  
 43 Hoffman, Molly            12 OPST-MD                45.06      42.89  
 45 Corrigan, Audrey          11 FAST-MD                43.38      43.09  
 46 Gilsinn, Laila            11 FAST-MD                41.97      43.19  
 47 Pieklo, Evalyn            11 FAST-MD                48.78      43.20  
 48 Longmore, Gabrielle       11 GMAC-MD                40.97      43.40  
 49 Mulugeta, Hanna           11 HOCO-MD                49.50      43.90  
 50 Bovais, Amelia            12 SMDA-MD                46.29      44.11  
 51 Mason, Lilly              11 CBAC-MD                43.57      44.22  
 52 Karunwi, Derin            11 HOCO-MD                48.58      44.85  
 53 Scott, Sarah              11 CBAC-MD                44.48      44.95  
 54 Marra, Emmeline           11 FAST-MD                44.64      46.19  
 55 Piedmont, Ellie           11 ROCK-MD                50.29      46.88  
 56 Ouzts, Jean               12 GMAC-MD                46.25      46.94  
 57 Maldonado Gonzalez, Soph  11 HOCO-MD                47.23      47.17  
 58 Groves, Amelia            11 OPST-MD                47.50      49.53  
 59 Behornar, Kassie          12 OPST-MD                47.01      50.18  
 60 Maday, Tristan            12 GMAC-MD                52.38      51.04  
 61 Edwards, Emily            11 ASC-MD                 51.81      51.93  
 62 Mudd, Georgia             11 SMDA-MD                56.54      53.80  
 -- Faye, Habiba              11 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- VanPelt, Regan            12 FAST-MD                55.55         DQ  
 -- Davis, Noelle             12 CBAC-MD                43.23         DQ  
 -- Eversole, Jayden          11 CAC-MD                 43.05         DQ  
 
Event 56  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           12 SMDA-MD                30.69      30.53  
  2 Mussante, Pierce          12 SMDA-MD                34.42      33.37  
  3 Abelende, Landon          11 SMDA-MD                33.88      34.37  
  4 Puttlitz, Charlie         12 CAC-MD                 35.01      34.67  
  5 Jones, Jack               12 CAC-MD                 35.31      35.63  
  6 May, J.R.                 12 FAST-MD                35.31      35.67  
  7 Rosenthal, Will           11 ASC-MD                 36.45      35.83  
  8 Moran, Jared              11 ASC-MD                 36.27      36.31  
  9 Harner, Jake              12 OPST-MD                37.02      36.92  
 10 Trexler, Michael          12 FAST-MD                40.00      37.38  
 11 Mudd, Mason               12 CAC-MD                 37.22      37.57  
 12 Zhang, Adam               12 HOCO-MD                   NT      37.77  
 13 Padilla, Diego            12 Barracudas-MD          37.26      38.41  
 14 Good, Matthew             11 FAST-MD                39.35      38.54  
 15 Fink, Nate                11 OPST-MD                37.94      38.59  
 16 Russell, Elias            12 SMDA-MD                36.09      38.89  
 17 Knott, Daniel             12 ROCK-MD                   NT      39.36  
 18 Bryant, Chase             11 CAC-MD                 37.66      39.47  
 19 Wood, Joseph              11 CBAC-MD                38.58      39.65  
 20 Strain, Jacob             12 CAC-MD                 40.73      40.00  
 21 Damyanov, Nicholas        11 HOCO-MD                41.20      40.14  
 21 Johnson, Max              12 FAST-MD                41.59      40.14  
 23 Hersey, Gray              12 ASC-MD                 40.61      40.16  
 24 Esser, Daniel             12 CAC-MD                 44.95      41.17  
 25 Foran, Declan             11 ASC-MD                 46.48      41.47  
 26 Lowe, Ethan               11 ASC-MD                 40.41      41.69  
 27 Matthews, Kyle            11 FAST-MD                40.66      42.18  
 28 Grover, Jonathan          12 FAST-MD                41.94      42.35  
 29 Edgar, Quinn              12 GMAC-MD                42.73      42.58  
 30 Deppe, Will               11 ASC-MD                 41.92      42.85  
 31 Jones, Spencer            12 CAC-MD                 41.27      43.66  
 32 Lohr, Garrett             11 CAC-MD                 45.94      44.10  
 33 Singh, Bhavjot            12 HOCO-MD                47.32      44.65  
 34 Betterson, Avery          11 OPST-MD                40.46      44.91  
 35 Hurlburt, Morgan          11 ASC-MD                 45.10      44.97  
 36 Parsley, Jayden           12 FAST-MD                   NT      45.50  
 37 Nelson, Dominic           11 CAC-MD                 45.49      45.54  
 38 Greenwell, Connor         12 ROCK-MD                46.00      46.31  
 39 Mobley, Maceo             12 FAST-MD                49.38      46.98  
 40 Snuffin, Savoy            12 FAST-MD                44.52      47.03  
 41 Lohr, Ethan               11 CAC-MD                 37.17      47.14  
 42 Carbone, Dominic          11 SMDA-MD                51.55      48.67  
 43 Salvia, Cooper            11 CBAC-MD                   NT      50.87  
 44 Thompson, Derek           12 ASC-MD                 59.18      50.98  
 45 Meinke, Marek             12 CAC-MD                    NT      51.31  
 46 Okafor, Uche              11 GMAC-MD                53.80      54.16  
 47 Peters, Alex              12 FAST-MD              1:08.92    1:06.45  
 -- Dragic, Nikola            11 FAST-MD                38.32         DQ  
 -- Taylor, Sean              11 CBAC-MD                   NT         DQ  
 
Event 57  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miner, Kate               10 FAST-MD                36.69      33.77  
  2 Carpenter, Regan          10 ASC-MD                 34.71      34.00  
  3 Zhang, Lily               10 HOCO-MD                36.55      37.44  
  4 Brodjieski, Lily          10 ASC-MD                 38.25      39.04  
  5 Groves, Macie              9 OPST-MD                41.19      39.74  
  6 Brinski, Rebekah          10 CAC-MD                 39.23      40.00  
  7 Lovelace, Abby            10 ROCK-MD                38.16      40.19  
  8 Countryman, Kasey         10 ASC-MD                 40.84      42.89  
  9 Kim, Jordan                9 HOCO-MD                41.88      43.05  
 10 Zeldis, Lynzey            10 ASC-MD                 42.85      43.23  
 11 Pryor, Abigail             9 FAST-MD                47.72      43.25  
 12 Setzfand, Eliza Jane       9 CAC-MD                 41.43      44.37  
 13 Betley, Addison            9 ASC-MD                 43.67      45.33  
 14 Willey, Rhiannan          10 GMAC-MD                49.74      49.37  
 15 Smith, Eva                 9 ROCK-MD                56.36      50.52  
 16 Kimmel, Katie             10 CAC-MD                 54.04      51.08  
 17 Bovais, Lily               9 SMDA-MD                49.00      51.17  
 18 Hartmann, Ryan            10 ASC-MD                 50.55      51.38  
 19 Price, Delaney            10 FAST-MD              1:04.62      51.46  
 20 Fink, Emily                9 OPST-MD                54.63      51.88  
 21 Willard, Lucy             10 CAC-MD                 54.37      52.64  
 22 MacMillan, Mary Catherin  10 SMDA-MD                59.79      57.86  
 23 Thompson, Hannah           9 ASC-MD                 54.42      58.48  
 24 McCloskey, Lindsey         9 ROCK-MD              1:06.59      58.99  
 25 Moses, Emily               9 CAC-MD                    NT    1:01.41  
 26 Maddox, Ainsley            9 GMAC-MD                   NT    1:02.72  
 27 Carroll, Emily             9 CAC-MD                    NT    1:03.21  
 28 Hupert, Amber              9 SMDA-MD                   NT    1:05.14  
 29 Wiles, Addy                9 CAC-MD               1:09.19    1:05.45  
 30 Proulx, Lila               9 ROCK-MD                   NT    1:09.56  
 -- Kaur, Ajooni              10 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Wathen, Adilyn             8 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Abraham, Alanah            9 HOCO-MD              1:18.18         DQ  
 -- Fairfax, Scarlett          7 CBAC-MD              1:23.46         DQ  
 
Event 58  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lamm, Joshua              10 FAST-MD                36.24      36.41  
  2 Peterson, Jake            10 CAC-MD                 36.05      37.12  
  3 Shoger, August            10 CBAC-MD                39.00      37.62  
  4 Busch, Noah               10 CAC-MD                 37.17      38.06  
  5 Mudd, Brandon              9 CAC-MD                 38.09      38.15  
  6 Price, Elijah             10 FAST-MD                42.33      38.72  
  7 Czerwiec, Jesse            9 CBAC-MD                38.28      39.21  
  8 Wood, Tyler                8 CBAC-MD                41.16      40.01  
  9 Goyette, Noah              9 ASC-MD                 42.04      43.26  
 10 Asare, Joel               10 FAST-MD                   NT      43.36  
 11 Slingluff, Alex           10 ASC-MD                 43.29      43.38  
 12 Schlee, Tanner            10 HOCO-MD                42.83      44.57  
 13 Favret, Colin              9 CAC-MD                 44.37      44.75  
 14 Boarman, Matthew           8 CBAC-MD                   NT      45.25  
 15 Rigney, Aidan              9 CBAC-MD                51.92      46.87  
 16 Farr, Hudson               9 ROCK-MD                51.57      46.93  
 17 Giannella, Matthew        10 SMDA-MD                45.47      47.55  
 18 Wirth, Micah               9 FAST-MD                55.58      47.71  
 19 Habert, Ryan              10 CAC-MD                 52.96      52.25  
 20 Boggs, Kaiden              9 SMDA-MD                   NT      53.90  
 21 Kraeuter, Paul             9 OPST-MD                51.38      57.29  
 22 Ross, Ben                 10 ROCK-MD                   NT    1:04.73  
 23 MacMillan, Ronan           9 SMDA-MD                   NT    1:09.67  
 -- Palmore, Eric             10 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Vansuch, Colin            10 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Westgate, Griffin         10 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- O'Shea, Matthew            9 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Abdellatif, Zizo          10 GMAC-MD                48.04         DQ  
 -- Meche, Liam                9 ASC-MD               1:17.23         DQ  
 -- Popernack, Asher          10 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Harrington, Nick           9 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Tokarsky, Gabe             9 HOCO-MD              1:00.30         DQ  
 
Event 59  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Maribeth           12 CBAC-MD                29.92      29.32  
  2 Sloan, Kennedy            12 CBAC-MD                29.93      29.74  
  3 Wilson, Kayla             12 CBAC-MD                31.49      31.30  
  4 Carliss, Sophia           12 FAST-MD                30.75      31.41  
  5 Quinn, Olivia             11 GMAC-MD                32.38      31.87  
  6 Swope, Lily               12 ASC-MD                 31.39      31.94  
  7 Sims, Aaliyah             11 SMDA-MD                33.45      33.00  
  8 Harshman, Maddy           12 FAST-MD                33.74      33.04  
  9 Edsall, Heather           12 FAST-MD                33.71      33.19  
 10 Gordy, Julia              11 FAST-MD                33.11      33.35  
 11 Friedman, Lilah           12 FAST-MD                32.40      33.55  
 12 Boarman, Anna             11 CBAC-MD                34.96      33.97  
 13 Welker, Harper            12 FAST-MD                37.23      34.27  
 14 Zeier, Ashlyn             12 CBAC-MD                33.94      34.34  
 15 Kim, Julian               12 HOCO-MD                33.94      34.75  
 16 Barbins, Anya             12 ROCK-MD                35.38      34.90  
 17 Pinto, Isabella           11 CAC-MD                 37.88      35.27  
 18 Price, Claire             12 FAST-MD                38.05      35.35  
 19 Wood, Aria                12 CAC-MD                 40.46      35.39  
 20 Madden, Lexi              12 ASC-MD                 33.21      35.55  
 21 Rai, Riya                 12 HOCO-MD                34.39      35.79  
 22 Tonkyro, Amelie           12 GMAC-MD                37.41      35.99  
 23 Foveaux, Caileigh         12 CAC-MD                 38.16      36.06  
 24 Hutton, Kathleen          11 UN Rock-MD                NT      36.60  
 25 Strutt, Isabelle          11 SMDA-MD                36.97      37.05  
 26 Wirth, Ella               12 FAST-MD                35.99      37.09  
 27 Renaut, Kiran             12 HOCO-MD                   NT      37.15  
 28 Willey, Eryn              12 GMAC-MD                38.29      37.39  
 29 Grant, Grace              12 HOCO-MD                37.03      37.66  
 30 Gordon, Ava               11 FAST-MD                45.64      38.09  
 31 McGonigle, Saige          11 ASC-MD                 39.60      38.13  
 32 Milani, Ashlyn            11 SMDA-MD                39.21      38.15  
 33 Burns, Maddie             12 FAST-MD                38.94      38.36  
 34 Schmidt, Kathryn          12 CAC-MD                 41.89      38.85  
 35 Grimberg, Caroline        12 FAST-MD                38.75      39.33  
 36 Dennison, Ella            12 SMDA-MD                   NT      40.31  
 37 Linger, Gabriela          11 ROCK-MD                41.12      41.31  
 38 Shoots, Maia              12 HOCO-MD                43.42      41.62  
 39 Ivall, Olivia             11 FAST-MD                47.94      41.88  
 40 Post, Lindsay             12 CAC-MD                 46.24      42.44  
 41 Eversole, Jayden          11 CAC-MD                 47.59      42.57  
 42 Zhang, Joy                12 HOCO-MD                43.37      42.89  
 43 Bond, Adyson              12 ROCK-MD                43.77      43.42  
 44 Mulugeta, Hanna           11 HOCO-MD                48.12      43.61  
 45 Longmore, Gabrielle       11 GMAC-MD                43.81      43.76  
 46 Corrigan, Audrey          11 FAST-MD                45.94      44.81  
 47 Wainberg, Bri             12 FAST-MD                44.48      45.30  
 48 Greenwell, Carley         11 ROCK-MD                48.91      45.35  
 49 Bovais, Amelia            12 SMDA-MD                44.38      45.88  
 50 Hoffman, Molly            12 OPST-MD                50.24      46.23  
 51 Pieklo, Evalyn            11 FAST-MD                53.07      46.82  
 52 Rezaee, Maria             12 HOCO-MD                   NT      46.89  
 53 Karunwi, Derin            11 HOCO-MD                47.10      50.91  
 54 Smith, Elle               11 ROCK-MD                50.77      50.98  
 55 Groves, Amelia            11 OPST-MD                   NT      51.22  
 56 Piedmont, Ellie           11 ROCK-MD              1:06.56      52.36  
 57 Ouzts, Jean               12 GMAC-MD                47.77      52.69  
 -- Faye, Habiba              11 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Edwards, Emily            11 ASC-MD                    NT         DQ  
 -- Behornar, Kassie          12 OPST-MD                55.40         DQ  
 
Event 60  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           12 SMDA-MD                28.73      28.64  
  2 Ross, Robert              12 ROCK-MD                34.58      31.61  
  3 Sloan, CJ                 12 ASC-MD                 32.62      31.72  
  4 Zhang, Adam               12 HOCO-MD                   NT      32.03  
  5 Mudd, Mason               12 CAC-MD                 31.18      32.05  
  6 Mussante, Pierce          12 SMDA-MD                31.34      32.93  
  7 Abelende, Landon          11 SMDA-MD                32.16      32.97  
  8 Jones, Jack               12 CAC-MD                 34.27      33.70  
  9 Moran, Jared              11 ASC-MD                 35.50      35.02  
 10 Puttlitz, Charlie         12 CAC-MD                 34.09      35.03  
 11 May, J.R.                 12 FAST-MD                34.64      35.35  
 12 Padilla, Diego            12 Barracudas-MD          35.43      35.48  
 13 Russell, Elias            12 SMDA-MD                36.51      36.08  
 14 Knott, Daniel             12 ROCK-MD                   NT      36.09  
 15 Strain, Jacob             12 CAC-MD                    NT      36.28  
 16 Rosenthal, Will           11 ASC-MD                 35.51      36.48  
 17 Good, Matthew             11 FAST-MD                41.05      38.85  
 18 Hurlburt, Morgan          11 ASC-MD                    NT      39.02  
 19 Damyanov, Nicholas        11 HOCO-MD                42.22      39.10  
 20 Fink, Nate                11 OPST-MD                42.35      40.17  
 21 Dragic, Nikola            11 FAST-MD                39.00      40.89  
 22 Matthews, Kyle            11 FAST-MD                41.79      41.15  
 23 Nelson, Dominic           11 CAC-MD                 46.11      42.39  
 24 Parsley, Jayden           12 FAST-MD                   NT      42.58  
 25 Lowe, Ethan               11 ASC-MD                 41.80      43.55  
 26 Hersey, Gray              12 ASC-MD                 39.32      44.24  
 27 Grover, Jonathan          12 FAST-MD                46.34      45.15  
 28 Mobley, Maceo             12 FAST-MD                   NT      45.29  
 29 Salvia, Cooper            11 CBAC-MD                   NT      45.66  
 30 Esser, Daniel             12 CAC-MD                 50.69      45.86  
 31 Johnson, Max              12 FAST-MD                43.86      47.29  
 32 Singh, Bhavjot            12 HOCO-MD                   NT      48.17  
 33 Carbone, Dominic          11 SMDA-MD                58.36      49.21  
 34 Bryant, Chase             11 CAC-MD                 49.92      49.30  
 35 Lohr, Ethan               11 CAC-MD                    NT      49.49  
 35 Jones, Spencer            12 CAC-MD                 48.98      49.49  
 37 Foran, Declan             11 ASC-MD                 50.16      49.84  
 38 Edgar, Quinn              12 GMAC-MD                56.01      49.95  
 39 Taylor, Sean              11 CBAC-MD                   NT      50.87  
 40 Lohr, Garrett             11 CAC-MD                 49.56      50.95  
 41 Greenwell, Connor         12 ROCK-MD                55.24      57.71  
 42 Snuffin, Savoy            12 FAST-MD                   NT    1:01.75  
 43 Peters, Alex              12 FAST-MD              1:20.35    1:11.15  
 -- Trexler, Michael          12 FAST-MD                39.04         DQ  
 -- Betterson, Avery          11 OPST-MD                46.26         DQ  
 
Event 61  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Lily               10 HOCO-MD              1:26.35    1:25.94  
  2 Carpenter, Regan          10 ASC-MD               1:24.61    1:26.23  
  3 Miner, Kate               10 FAST-MD              1:30.37    1:28.70  
  4 Brodjieski, Lily          10 ASC-MD               1:30.05    1:33.71  
  5 Setzfand, Eliza Jane       9 CAC-MD               1:37.08    1:38.37  
  6 Brinski, Rebekah          10 CAC-MD               1:38.98    1:38.41  
  7 Groves, Macie              9 OPST-MD                   NT    1:40.38  
  8 Olson, Georgia             9 CBAC-MD              1:39.98    1:42.39  
  9 Martin, Caroline           9 ASC-MD               1:45.66    1:43.42  
 10 Munley, Camille           10 CBAC-MD              1:48.66    1:43.74  
 11 Pryor, Abigail             9 FAST-MD              2:11.60    1:52.43  
 12 Taylor, Ainsley            9 CBAC-MD              2:01.79    1:54.86  
 13 Moses, Emily               9 CAC-MD               2:04.82    1:57.02  
 14 Cohen, Abby                9 ASC-MD               1:57.93    2:01.97  
 15 Bovais, Lily               9 SMDA-MD              2:01.50    2:06.74  
 16 Thompson, Hannah           9 ASC-MD               1:52.45    2:10.15  
 17 Allen, Kayla               9 ASC-MD                    NT    2:14.06  
 18 Wathen, Adilyn             8 CBAC-MD                   NT    2:17.96  
 19 Kimmel, Katie             10 CAC-MD                    NT    2:21.67  
 20 MacMillan, Mary Catherin  10 SMDA-MD              2:56.00    2:27.23  
 21 Fairfax, Scarlett          7 CBAC-MD                   NT    2:30.25  
 22 Britt, Chrissy             9 SMDA-MD                   NT    2:59.19  
 -- Fairfax, Reese            10 CBAC-MD              1:52.64         DQ  
 -- Kaur, Ajooni              10 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Harshman, Leah            10 FAST-MD              1:44.42         DQ  
 -- Shoger, Audra              6 CBAC-MD                   NT         DQ  
 
Event 62  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busch, Noah               10 CAC-MD               1:34.86    1:31.67  
  2 Zurowski, Thomas           9 CAC-MD                    NT    1:37.25  
  3 Asare, Joel               10 FAST-MD                   NT    1:37.57  
  4 Grant, Jackson            10 CBAC-MD              1:39.85    1:40.18  
  5 Rigney, Aidan              9 CBAC-MD              1:41.07    1:40.48  
  6 Wirth, Micah               9 FAST-MD              1:53.41    1:46.60  
  7 Asare, Jaden              10 FAST-MD              1:53.21    1:48.43  
  8 Litynski, Cody             9 CBAC-MD              1:49.62    1:48.48  
  9 Price, Elijah             10 FAST-MD                   NT    1:50.31  
 10 Klein, Jack               10 ASC-MD               1:53.31    1:54.00  
 11 Douglas, Jeremiah         10 CAC-MD               1:58.87    1:57.60  
 12 Ross, Ben                 10 ROCK-MD              1:57.23    1:58.51  
 13 Kohl, Seb                  9 CAC-MD               1:57.94    2:06.40  
 14 Popernack, Asher          10 CAC-MD                    NT    2:06.80  
 15 Favret, Colin              9 CAC-MD               2:18.17    2:13.07  
 16 Abdellatif, Zizo          10 GMAC-MD                   NT    2:14.38  
 17 MacMillan, Ronan           9 SMDA-MD              2:36.12    2:28.31  
 -- Boarman, Matthew           8 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Vansuch, Colin            10 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- David, Robert             10 ASC-MD               1:53.68         DQ  
 -- Ku, Lucas                 10 FAST-MD              3:17.89         DQ  
 -- Meinke, Kellan            10 CAC-MD                    NT         DQ  
 
Event 63  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Maribeth           12 CBAC-MD              1:19.49    1:19.77  
  2 Quinn, Olivia             11 GMAC-MD              1:23.54    1:20.96  
  3 Swope, Lily               12 ASC-MD               1:21.65    1:21.66  
  4 Edsall, Heather           12 FAST-MD              1:20.50    1:22.24  
  5 Wood, Aria                12 CAC-MD               1:19.50    1:24.22  
  6 Zeier, Ashlyn             12 CBAC-MD              1:33.04    1:24.74  
  7 McGonigle, Saige          11 ASC-MD               1:24.08    1:25.63  
  8 Welker, Harper            12 FAST-MD              1:25.14    1:26.88  
  9 Zhang, Joy                12 HOCO-MD              1:26.46    1:27.15  
 10 Sloan, Sydney             12 ASC-MD                    NT    1:28.24  
 11 Stern, Maebelle           12 ASC-MD               1:26.76    1:28.96  
 12 Willey, Eryn              12 GMAC-MD              1:31.08    1:29.09  
 13 Kim, Julian               12 HOCO-MD              1:29.96    1:29.28  
 14 Gordon, Ava               11 FAST-MD              1:31.24    1:29.47  
 15 Wainberg, Bri             12 FAST-MD              1:32.09    1:31.88  
 16 Schmidt, Kathryn          12 CAC-MD               1:35.82    1:32.93  
 17 Foveaux, Caileigh         12 CAC-MD               1:38.26    1:35.18  
 18 Greenwell, Carley         11 ROCK-MD              1:36.08    1:35.32  
 19 Madden, Lexi              12 ASC-MD               1:26.98    1:35.51  
 20 Baker, Yui                12 CBAC-MD              1:39.27    1:35.75  
 21 Renaut, Kiran             12 HOCO-MD              1:30.76    1:36.54  
 22 Gordy, Julia              11 FAST-MD              1:44.12    1:36.56  
 23 Dennison, Ella            12 SMDA-MD              1:39.11    1:36.96  
 24 Davis, Noelle             12 CBAC-MD              1:47.64    1:37.21  
 25 Barbins, Anya             12 ROCK-MD              1:40.20    1:38.78  
 26 Nelson, Camille           12 ROCK-MD              1:33.08    1:38.98  
 27 Eversole, Jayden          11 CAC-MD               1:35.66    1:39.12  
 28 Pinto, Isabella           11 CAC-MD               1:50.47    1:39.40  
 29 Tonkyro, Amelie           12 GMAC-MD              1:48.15    1:39.63  
 30 Linger, Gabriela          11 ROCK-MD              1:41.78    1:40.21  
 31 Bovais, Amelia            12 SMDA-MD              1:42.44    1:40.64  
 32 Milani, Ashlyn            11 SMDA-MD              1:42.02    1:41.01  
 33 Strutt, Isabelle          11 SMDA-MD              1:45.62    1:41.10  
 34 Olson, Piper              11 CBAC-MD              1:52.79    1:41.48  
 35 Burns, Maddie             12 FAST-MD              1:42.88    1:41.54  
 36 Wirth, Ella               12 FAST-MD              1:43.90    1:42.87  
 37 Kassulke, Ella            11 ROCK-MD              1:50.37    1:43.37  
 38 Ivall, Olivia             11 FAST-MD              1:48.90    1:46.26  
 39 Groves, Amelia            11 OPST-MD              1:45.91    1:46.42  
 40 Maldonado Gonzalez, Soph  11 HOCO-MD                   NT    1:48.66  
 41 Corrigan, Audrey          11 FAST-MD              1:45.05    1:48.91  
 42 Pieklo, Evalyn            11 FAST-MD              1:52.87    1:49.80  
 43 Mason, Lilly              11 CBAC-MD              1:51.73    1:50.09  
 44 Post, Lindsay             12 CAC-MD               1:49.88    1:50.39  
 45 Gilsinn, Laila            11 FAST-MD              1:49.03    1:51.44  
 46 Scott, Sarah              11 CBAC-MD              1:51.88    1:51.92  
 47 Maday, Tristan            12 GMAC-MD              1:57.16    1:58.37  
 48 Smith, Elle               11 ROCK-MD              2:05.51    2:02.46  
 49 Mudd, Georgia             11 SMDA-MD                   NT    2:05.80  
 50 Behornar, Kassie          12 OPST-MD              2:02.07    2:07.65  
 -- Hoffman, Molly            12 OPST-MD              1:45.78         DQ  
 -- Shoots, Maia              12 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Sims, Aaliyah             11 SMDA-MD              1:47.68         DQ  
 
Event 64  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           12 SMDA-MD              1:18.49    1:17.11  
  2 Sloan, CJ                 12 ASC-MD               1:19.75    1:22.00  
  3 Harner, Jake              12 OPST-MD              1:28.31    1:24.68  
  4 Padilla, Diego            12 Barracudas-MD        1:26.64    1:26.17  
  5 Puttlitz, Charlie         12 CAC-MD               1:28.43    1:27.00  
  6 Abelende, Landon          11 SMDA-MD              1:27.38    1:28.99  
  7 Ross, Robert              12 ROCK-MD              1:31.16    1:30.08  
  8 Russell, Elias            12 SMDA-MD              1:28.89    1:30.21  
  9 Strain, Jacob             12 CAC-MD               1:31.67    1:30.23  
 10 Good, Matthew             11 FAST-MD              1:34.07    1:30.99  
 11 Esser, Daniel             12 CAC-MD               1:32.22    1:33.89  
 12 Mobley, Maceo             12 FAST-MD              1:45.53    1:34.09  
 13 Damyanov, Nicholas        11 HOCO-MD              1:35.92    1:35.92  
 14 Jones, Jack               12 CAC-MD               1:38.54    1:36.58  
 15 Betterson, Avery          11 OPST-MD              1:35.65    1:37.71  
 16 Rosenthal, Will           11 ASC-MD               1:39.43    1:39.36  
 17 Mudd, Mason               12 CAC-MD               1:38.84    1:40.32  
 18 Dragic, Nikola            11 FAST-MD              1:38.49    1:40.36  
 19 Jones, Spencer            12 CAC-MD               1:48.12    1:42.40  
 20 Deppe, Will               11 ASC-MD               1:38.12    1:42.92  
 21 Fink, Nate                11 OPST-MD              2:16.62    1:44.53  
 22 Nelson, Dominic           11 CAC-MD               1:45.24    1:44.72  
 23 Hurlburt, Morgan          11 ASC-MD               1:43.54    1:45.50  
 24 Matthews, Kyle            11 FAST-MD              1:44.31    1:48.59  
 25 Wood, Joseph              11 CBAC-MD              1:51.49    1:49.05  
 26 Bryant, Chase             11 CAC-MD               1:45.74    1:49.58  
 27 Lohr, Garrett             11 CAC-MD               1:57.54    1:52.22  
 28 Edgar, Quinn              12 GMAC-MD                   NT    1:58.99  
 29 Carbone, Dominic          11 SMDA-MD              2:06.39    1:59.50  
 30 Lohr, Ethan               11 CAC-MD                    NT    2:21.69  
 -- Mussante, Pierce          12 SMDA-MD              1:25.36         DQ  
 -- Thompson, Derek           12 ASC-MD               1:41.51         DQ  
 
Event 65  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miner, Kate               10 FAST-MD              2:27.61    2:34.02  
  2 Harshman, Leah            10 FAST-MD              3:10.47    2:58.07  
  3 Kim, Jordan                9 HOCO-MD              2:59.73    3:00.20  
  4 Zeldis, Lynzey            10 ASC-MD               3:06.50    3:06.24  
  5 Betley, Addison            9 ASC-MD                    NT    3:10.93  
  6 McCloskey, Lindsey         9 ROCK-MD              3:25.66    3:15.30  
  7 Stern, Adie                9 ASC-MD                    NT    3:22.78  
  8 Hupert, Amber              9 SMDA-MD                   NT    3:23.69  
  9 Osborn, Malia              9 CBAC-MD                   NT    3:30.65  
 10 Taylor, Ainsley            9 CBAC-MD                   NT    3:32.25  
 11 Marra, Adalynne            9 FAST-MD              3:43.14    3:32.82  
 12 Willard, Lucy             10 CAC-MD               3:28.47    3:36.66  
 13 Lemieux, Madeleine        10 CAC-MD               3:50.40    3:37.76  
 14 Smith, Eva                 9 ROCK-MD                   NT    3:42.67  
 
Event 66  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Jackson            10 CBAC-MD              2:38.64    2:37.97  
  2 Shoger, August            10 CBAC-MD              2:46.64    2:40.55  
  3 Wood, Tyler                8 CBAC-MD              2:48.42    2:43.31  
  4 Litynski, Cody             9 CBAC-MD              2:52.23    2:43.58  
  5 Wells, Jack               10 Barracudas-MD        2:52.33    2:45.94  
  6 Czerwiec, Jesse            9 CBAC-MD              2:51.26    2:46.16  
  7 Asare, Jaden              10 FAST-MD              3:04.17    2:50.96  
  8 Giannella, Matthew        10 SMDA-MD              2:55.45    2:52.28  
  9 Mudd, Brandon              9 CAC-MD               3:00.20    2:53.19  
 10 Peterson, Jake            10 CAC-MD               2:57.84    2:55.00  
 11 Goins, Daniel             10 ASC-MD               2:56.74    3:03.38  
 12 Goyette, Noah              9 ASC-MD               3:03.37    3:06.54  
 13 Farr, Hudson               9 ROCK-MD                   NT    3:09.98  
 14 Habert, Ryan              10 CAC-MD               3:03.94    3:11.37  
 15 Boggs, Kaiden              9 SMDA-MD                   NT    3:25.53  
 16 Kohl, Seb                  9 CAC-MD               3:29.83    3:26.33  
 17 Douglas, Jeremiah         10 CAC-MD               3:38.74    3:35.50  
 18 Meinke, Kellan            10 CAC-MD                    NT    3:48.04  
 19 MacMillan, Ronan           9 SMDA-MD                   NT    3:54.46  
 
Event 67  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnick, Addy             14 SMDA-MD                53.23      53.39  
  2 Harner, Trista            13 OPST-MD                56.20      56.26  
  3 Gretz, Krista             14 ASC-MD                 55.77      56.27  
  4 Willey, Addison           13 GMAC-MD                57.13      56.88  
  5 Chen, Madeline            13 CBAC-MD                55.58      57.20  
  6 Smith, Lyla               13 CAC-MD                 58.61      57.45  
  7 Colvard, Chloe            14 FAST-MD                56.29      57.64  
  8 Krucoff, Emily            13 ASC-MD                 57.42      58.08  
  9 Carpenter, Macy           14 ASC-MD                    NT      58.78  
 10 Cupples, Kaeleigh         14 SMDA-MD                58.81      59.14  
 11 Ray, Madison              14 CBAC-MD                59.58      59.23  
 12 Sands, Kylie              14 ASC-MD                 59.37      59.54  
 13 Bonds, Gabby              14 GMAC-MD              1:00.49      59.88  
 14 Stum, Mary Kathryn        13 CAC-MD               1:00.27    1:00.08  
 15 Connor, Ashley            13 ASC-MD                 58.99    1:00.10  
 16 Smit, Olivia              13 ASC-MD               1:02.38    1:00.71  
 17 Baker, Noe                14 CBAC-MD              1:01.88    1:01.11  
 18 Medine, Kaelyn            14 ASC-MD               1:01.41    1:01.17  
 19 Canham, Natalie           14 OPST-MD              1:02.97    1:01.49  
 20 Good, Georgia             13 FAST-MD              1:01.02    1:01.81  
 21 Hopkins, Evie             13 ASC-MD               1:00.10    1:02.35  
 22 Brickhaus, Veronica       13 ROCK-MD              1:03.88    1:02.82  
 23 Radonovich, Rebecca       14 FAST-MD              1:01.30    1:03.08  
 24 Rupard, Alexis            13 SMDA-MD              1:06.54    1:03.24  
 25 Tucci, Sidney             14 FAST-MD              1:03.64    1:03.84  
 26 Olson, Charlize           13 CBAC-MD              1:04.67    1:04.36  
 27 Bonney, MacKenna          13 FAST-MD              1:06.68    1:05.15  
 28 Fulton, Samantha          14 FAST-MD              1:03.79    1:05.29  
 29 Swope, Natalie            14 ASC-MD               1:06.58    1:05.59  
 30 Longmore, Isabella        13 GMAC-MD              1:08.62    1:05.73  
 31 Moran, Zoe                13 ASC-MD               1:06.81    1:06.15  
 32 Mulford, Sydney           14 ASC-MD               1:04.92    1:07.09  
 33 Slingluff, Jesse          13 ASC-MD               1:10.23    1:07.29  
 34 Moltere, Brenna           14 FAST-MD              1:09.93    1:08.44  
 35 Mulgrew, Marisa           14 ASC-MD               1:09.68    1:09.55  
 36 Trago, Dana               13 ROCK-MD              1:14.16    1:09.82  
 37 Peneva, Denitsa           13 SMDA-MD              1:12.34    1:10.00  
 38 Dinga, Neh                13 Barracudas-MD             NT    1:10.23  
 39 Hopkins, Sophie           13 CAC-MD               1:14.06    1:10.75  
 40 White, Steph              13 CAC-MD               1:12.68    1:11.19  
 41 Clements, Charity         13 ASC-MD               1:11.66    1:11.90  
 42 Hoffman, Ella             13 FAST-MD              1:15.59    1:12.85  
 43 Basso, Taylor             14 GMAC-MD              1:18.51    1:13.13  
 44 Gordy, Madeline           14 FAST-MD              1:05.83    1:13.16  
 45 Price, Lauren             13 HOCO-MD              1:13.46    1:14.39  
 46 Musgrove, Kaylee          13 CAC-MD               1:24.18    1:14.41  
 47 McDaniel, Laney           13 OPST-MD              1:16.25    1:15.57  
 48 Asher, Harper             14 FAST-MD              1:12.89    1:15.83  
 49 Julian, Kenzie            13 ASC-MD               1:23.67    1:17.44  
 50 D'Aguanno, Julia          13 HOCO-MD                   NT    1:17.64  
 51 Grimsley, Isabella        14 SMDA-MD              1:23.59    1:23.01  
 52 Browning, Annabelle       14 FAST-MD              1:31.70    1:29.47  
 
Event 68  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            14 GMAC-MD                50.14      49.78  
  2 Sloan, Morgan             14 ASC-MD                 50.20      50.05  
  3 Walls, Samuel             14 GMAC-MD                52.80      51.85  
  4 Trotter, Michael          14 CAC-MD                 52.83      53.04  
  5 Graham, Evan              13 ASC-MD                 56.16      53.63  
  6 Briggs, Julian            14 HOCO-MD                53.41      54.13  
  7 Anderson, Case            14 ASC-MD                 55.18      54.31  
  8 Miner, Daniel             13 FAST-MD                55.37      54.83  
  9 Murphy, Grant             13 ASC-MD                 54.66      55.37  
 10 Bowman, Brady             13 ASC-MD               1:01.09      57.83  
 11 Radonovich, Marshall      13 FAST-MD                59.12      58.22  
 12 Rothmann, Harry           14 SMDA-MD                57.06      58.43  
 13 Lynch, Drew               14 CAC-MD               1:02.54      59.61  
 14 Wells, William            13 Barracudas-MD        1:00.30    1:00.39  
 15 Rigney, Liam              13 CBAC-MD                59.42    1:00.52  
 15 Harris, Griffin           14 ASC-MD               1:00.67    1:00.52  
 17 Bulger, Luke              14 ASC-MD               1:01.63    1:00.73  
 18 Dinga, Django             14 Barracudas-MD             NT    1:01.44  
 19 McConnell, Billy          13 SMDA-MD              1:04.09    1:01.70  
 20 Strain, Riley             14 CAC-MD               1:05.79    1:01.71  
 21 Wright, Aleks             13 ASC-MD               1:06.07    1:03.18  
 22 Busch, Steven             13 CAC-MD               1:04.50    1:04.58  
 23 Johnson, Russell          14 GMAC-MD              1:03.88    1:05.54  
 24 Taylor, Grant             13 ROCK-MD              1:04.41    1:05.84  
 25 Taylor, Eric              13 CBAC-MD                   NT    1:06.84  
 26 Beckham, Derek            14 ROCK-MD                   NT    1:09.14  
 27 Harris, Alexander         14 FAST-MD              1:12.86    1:11.75  
 28 Julian, Brady             13 ASC-MD               1:15.91    1:14.09  
 29 Ludlow, Tyler             14 GMAC-MD                   NT    1:16.14  
 30 Carver, Caleb             13 SMDA-MD              1:16.16    1:18.10  
 
Event 69  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Routzahn, Sophia          15 FAST-MD                52.77      54.55  
  2 Brown, Shannon            16 ASC-MD                 54.43      54.78  
  3 Insley, Katia             17 ASC-MD                 53.46      55.55  
  4 Frick, Madeline           17 CAC-MD                 55.16      56.84  
  5 Keller, Sophia            16 ASC-MD                 56.21      57.12  
  6 Johnston, Rachel          17 CBAC-MD                58.37      57.42  
  7 Perry, Liz                18 HOCO-MD                55.54      57.70  
  8 Paciello, Natasha         16 ASC-MD                 58.20      57.78  
  9 Sloan, Teagan             16 ASC-MD                 56.63      58.86  
 10 Pennell, Samantha         15 CBAC-MD                58.41      59.35  
 11 Dopler, Molly             15 Barracudas-MD          57.41      59.57  
 12 Jackson, Sarah            16 ASC-MD                 58.17    1:00.65  
 13 Lagana, Danielle          17 FAST-MD                58.81    1:00.86  
 14 Thompson, Morgan          16 CAC-MD               1:02.69    1:00.93  
 15 Deppe, Sierra             15 ASC-MD               1:03.31    1:01.31  
 16 Smith, Kate               15 ROCK-MD              1:02.01    1:01.44  
 17 Schmidt, Gabrielle        15 CAC-MD               1:03.84    1:01.62  
 18 Mosack, Jolie             15 FAST-MD                59.61    1:01.73  
 19 Gershman, Sarah           15 ASC-MD               1:00.74    1:02.22  
 20 Lucas, Lily               15 ASC-MD               1:03.32    1:02.23  
 21 McCloskey, Lauren         15 ROCK-MD              1:01.92    1:02.93  
 22 Duffy, Josie              15 ASC-MD               1:02.35    1:03.63  
 23 Machen, Ella              16 FAST-MD              1:04.36    1:03.94  
 24 King, Anna                15 CBAC-MD              1:04.99    1:04.44  
 25 Jarrett, Alexis           15 ROCK-MD              1:05.96    1:05.87  
 26 Milner, Julia             18 FAST-MD              1:03.06    1:05.93  
 27 Beck, Meredith            16 HOCO-MD              1:03.10    1:06.11  
 28 Young, Kara               17 FAST-MD              1:03.46    1:06.31  
 29 Padilla, Andrea           15 Barracudas-MD        1:08.23    1:08.36  
 30 D'Aguanno, Claudia        15 HOCO-MD              1:22.94    1:19.87  
 
Event 70  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schattenberg, Ben         16 FAST-MD                50.72      49.39  
  2 McIntire, Josh            17 Barracudas-MD          48.73      49.40  
  3 Reed, Justin              16 HOCO-MD                49.66      49.41  
  4 Claus, Zach               17 ROCK-MD                49.05      49.99  
  5 Davis, Evan               16 Barracudas-MD          49.14      50.64  
  6 Foran, Riley              15 ASC-MD                 48.33      50.94  
  7 Padfield, Brett           15 ASC-MD                 52.67      52.08  
  8 Walls, Nathan             17 HOCO-MD                52.43      52.40  
  9 Rock, Kyle                18 CBAC-MD                50.87      52.69  
 10 Danielson, Erik           17 CAC-MD                 53.10      52.96  
 11 Foster, Ben               17 GMAC-MD                53.56      52.97  
 12 Pieklo, Joseph            17 FAST-MD                52.78      53.28  
 13 Shenot, Samuel            17 CBAC-MD                52.56      53.37  
 13 D'Aurora, Joseph          15 CBAC-MD                53.43      53.37  
 15 Schreiber, Jack           15 FAST-MD                52.91      53.39  
 16 Mercier, Ben              18 FAST-MD                52.95      53.82  
 17 Machen, Hank              17 FAST-MD                56.94      54.44  
 18 Tabor, Ben                16 FAST-MD                57.15      54.50  
 19 Lucas, Max                22 GMAC-MD                53.63      54.76  
 20 Smith, Liam               16 ROCK-MD                54.87      54.99  
 21 Demory, Jacob             15 FAST-MD                55.07      55.00  
 22 Darling, Aidan            15 ASC-MD                 53.98      55.87  
 23 Cranmer, Evan             18 FAST-MD                55.22      56.34  
 24 VanHorn, Eric             15 ASC-MD                 58.32      57.12  
 25 Faulkner, Ian             16 ASC-MD                 58.43      57.19  
 26 Pinto, Benny              15 CAC-MD                 56.85      57.68  
 27 Litynski, Grant           15 CBAC-MD                59.14      58.06  
 28 Li, Ethan                 15 HOCO-MD              1:00.36      58.84  
 29 Gureckis, Jaden           15 FAST-MD              1:02.88      59.23  
 30 Longmore, Zachary         15 GMAC-MD              1:00.20      59.56  
 31 Tyson, Nathaniel          18 GMAC-MD              1:01.07      59.83  
 32 Foran, Gavin              17 ASC-MD                 59.73    1:00.34  
 33 Betterson, Ian            15 OPST-MD              1:01.58    1:02.49  
 34 Jamison, Thomas           17 ROCK-MD              1:05.86    1:04.74  
 35 Foster, TJ                18 GMAC-MD              1:05.14    1:05.09  
 36 Ali, Yusuf                15 GMAC-MD                   NT    1:28.70  
 
Event 71  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colvard, Chloe            14 FAST-MD                59.97    1:00.86  
  2 Donnick, Addy             14 SMDA-MD              1:00.56    1:01.56  
  3 Chen, Madeline            13 CBAC-MD              1:02.96    1:04.99  
  4 Connor, Ashley            13 ASC-MD               1:03.95    1:05.69  
  5 Harner, Trista            13 OPST-MD              1:04.97    1:06.08  
  6 Cupples, Kaeleigh         14 SMDA-MD              1:05.09    1:06.29  
  7 Smith, Lyla               13 CAC-MD               1:06.43    1:07.26  
  8 Bonds, Gabby              14 GMAC-MD              1:06.75    1:07.37  
  9 Smit, Olivia              13 ASC-MD               1:08.94    1:07.58  
 10 Krucoff, Emily            13 ASC-MD               1:06.91    1:07.86  
 11 Canham, Natalie           14 OPST-MD              1:07.63    1:08.46  
 12 Medine, Kaelyn            14 ASC-MD               1:07.51    1:11.30  
 13 Fulton, Samantha          14 FAST-MD              1:13.53    1:11.79  
 14 Stum, Mary Kathryn        13 CAC-MD               1:11.07    1:11.96  
 15 Ray, Madison              14 CBAC-MD                   NT    1:12.64  
 16 Radonovich, Rebecca       14 FAST-MD              1:11.42    1:12.74  
 17 Moran, Zoe                13 ASC-MD               1:12.80    1:13.19  
 18 Dinga, Neh                13 Barracudas-MD             NT    1:16.16  
 19 Slingluff, Jesse          13 ASC-MD               1:17.20    1:16.46  
 20 Mulgrew, Marisa           14 ASC-MD               1:17.60    1:16.86  
 21 Bonney, MacKenna          13 FAST-MD              1:18.69    1:17.19  
 22 VanPelt, Piper            14 FAST-MD              1:22.29    1:17.65  
 23 Tucci, Sidney             14 FAST-MD              1:19.18    1:18.41  
 24 Rupard, Alexis            13 SMDA-MD              1:18.49    1:18.46  
 25 Peneva, Denitsa           13 SMDA-MD              1:22.93    1:18.84  
 26 Moltere, Brenna           14 FAST-MD              1:22.71    1:19.26  
 27 Trago, Dana               13 ROCK-MD              1:16.97    1:20.54  
 28 Gordy, Madeline           14 FAST-MD              1:15.67    1:22.30  
 29 White, Steph              13 CAC-MD               1:24.29    1:22.90  
 30 Hoffman, Ella             13 FAST-MD                   NT    1:23.34  
 31 Clements, Charity         13 ASC-MD                    NT    1:23.49  
 32 McDaniel, Laney           13 OPST-MD              1:26.02    1:24.98  
 33 Price, Lauren             13 HOCO-MD              1:25.44    1:25.48  
 34 Hopkins, Sophie           13 CAC-MD               1:32.60    1:25.73  
 35 Julian, Kenzie            13 ASC-MD               1:27.84    1:27.35  
 36 D'Aguanno, Julia          13 HOCO-MD              1:31.11    1:27.97  
 37 Basso, Taylor             14 GMAC-MD              1:42.99    1:30.11  
 38 Musgrove, Kaylee          13 CAC-MD               1:43.19    1:31.65  
 39 Asher, Harper             14 FAST-MD              1:26.66    1:31.84  
 -- Grimsley, Isabella        14 SMDA-MD              1:38.58         DQ  
 
Event 72  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            14 GMAC-MD                56.68      56.83  
  2 Connor, Billy             13 ASC-MD                 59.54      59.50  
  3 Murphy, Grant             13 ASC-MD               1:00.11    1:00.51  
  4 Trotter, Michael          14 CAC-MD               1:00.74    1:01.04  
  5 Anderson, Case            14 ASC-MD               1:02.83    1:01.45  
  6 Deppe, Jack               13 ASC-MD               1:06.06    1:02.71  
  7 Bowman, Brady             13 ASC-MD               1:07.06    1:03.60  
  8 Dinga, Django             14 Barracudas-MD             NT    1:05.56  
  9 Radonovich, Marshall      13 FAST-MD              1:08.98    1:07.84  
 10 Foley, Daniel             14 ASC-MD               1:11.84    1:10.37  
 11 Miner, Daniel             13 FAST-MD              1:14.97    1:10.47  
 12 Bulger, Luke              14 ASC-MD               1:13.29    1:11.05  
 13 Lynch, Drew               14 CAC-MD               1:16.32    1:11.95  
 14 McConnell, Billy          13 SMDA-MD              1:13.90    1:13.17  
 15 Strain, Riley             14 CAC-MD               1:18.11    1:13.70  
 16 Rothmann, Harry           14 SMDA-MD              1:13.90    1:15.33  
 17 Busch, Steven             13 CAC-MD               1:16.83    1:16.65  
 18 Harris, Alexander         14 FAST-MD              1:20.45    1:17.84  
 19 Wright, Aleks             13 ASC-MD                    NT    1:18.44  
 20 Taylor, Eric              13 CBAC-MD                   NT    1:19.08  
 21 Julian, Brady             13 ASC-MD               1:22.76    1:24.48  
 22 Beckham, Derek            14 ROCK-MD                   NT    1:25.56  
 23 Ludlow, Tyler             14 GMAC-MD                   NT    1:27.31  
 -- Carver, Caleb             13 SMDA-MD              1:35.40         DQ  
 
Event 73  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Shannon            16 ASC-MD               1:01.45    1:01.55  
  2 Frick, Madeline           17 CAC-MD                 57.87    1:01.68  
  3 Keller, Sophia            16 ASC-MD               1:02.66    1:03.69  
  4 Mancinelli, Laura         15 FAST-MD              1:04.11    1:04.94  
  5 Perry, Liz                18 HOCO-MD              1:02.73    1:05.96  
  6 McCloskey, Lauren         15 ROCK-MD              1:05.61    1:06.48  
  7 Schmidt, Gabrielle        15 CAC-MD               1:08.40    1:07.31  
  8 Jackson, Sarah            16 ASC-MD               1:04.14    1:07.80  
  9 Smith, Kate               15 ROCK-MD              1:07.03    1:07.84  
 10 Pennell, Samantha         15 CBAC-MD              1:08.00    1:08.12  
 11 Thompson, Morgan          16 CAC-MD               1:13.14    1:09.41  
 12 Insley, Katia             17 ASC-MD               1:05.08    1:10.71  
 13 D'Aurora, Elizabeth       15 CBAC-MD                   NT    1:11.14  
 14 Padilla, Andrea           15 Barracudas-MD        1:12.84    1:11.33  
 15 Lagana, Danielle          17 FAST-MD              1:07.92    1:12.43  
 16 Young, Kara               17 FAST-MD              1:12.67    1:13.24  
 17 Lucas, Lily               15 ASC-MD                    NT    1:13.68  
 18 King, Anna                15 CBAC-MD              1:15.92    1:14.81  
 19 Duffy, Josie              15 ASC-MD               1:11.53    1:15.17  
 20 Jarrett, Alexis           15 ROCK-MD              1:14.75    1:15.91  
 21 Beck, Meredith            16 HOCO-MD              1:16.97    1:17.08  
 22 Miner, Ailee              17 FAST-MD              1:18.28    1:18.76  
 23 D'Aguanno, Claudia        15 HOCO-MD                   NT    1:32.26  
 
Event 74  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vienneau, Conor           17 CBAC-MD                55.02      55.10  
  2 Vaxmonsky, Caleb          16 Barracudas-MD          54.63      55.62  
  3 Padfield, Brett           15 ASC-MD                 55.54      55.84  
  4 Claus, Zach               17 ROCK-MD                57.24      56.84  
  5 Schreiber, Jack           15 FAST-MD                59.92      57.86  
  6 Walls, Nathan             17 HOCO-MD              1:02.24    1:00.79  
  7 Rock, Kyle                18 CBAC-MD                59.78    1:01.01  
  8 Pinto, Benny              15 CAC-MD               1:00.74    1:02.04  
  9 Beall, Bradley            17 CBAC-MD              1:02.95    1:03.96  
 10 Danielson, Erik           17 CAC-MD               1:05.25    1:04.71  
 11 Reed, Justin              16 HOCO-MD              1:05.35    1:05.01  
 12 D'Aurora, Joseph          15 CBAC-MD              1:03.03    1:06.23  
 13 Cranmer, Evan             18 FAST-MD              1:03.46    1:06.55  
 14 Faulkner, Ian             16 ASC-MD               1:10.92    1:06.79  
 15 Gureckis, Jaden           15 FAST-MD                   NT    1:07.75  
 16 Longmore, Zachary         15 GMAC-MD              1:08.96    1:08.88  
 17 Zupnik, Sean              15 FAST-MD              1:09.53    1:09.72  
 18 Tyson, Nathaniel          18 GMAC-MD              1:07.58    1:09.79  
 19 VanHorn, Eric             15 ASC-MD               1:09.69    1:10.76  
 20 Smith, Liam               16 ROCK-MD              1:08.81    1:11.17  
 21 Li, Ethan                 15 HOCO-MD              1:16.12    1:12.15  
 22 Foran, Gavin              17 ASC-MD               1:09.21    1:12.34  
 23 Betterson, Ian            15 OPST-MD              1:09.56    1:14.41  
 24 Jamison, Thomas           17 ROCK-MD              1:16.36    1:16.08  
 
Event 75  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnick, Addy             14 SMDA-MD              1:03.31    1:01.70  
  2 Smith, Lyla               13 CAC-MD               1:01.23    1:01.92  
  3 Carpenter, Macy           14 ASC-MD               1:06.23    1:05.35  
  4 Johnston, Katelyn         13 CBAC-MD              1:08.30    1:07.12  
  5 Cupples, Kaeleigh         14 SMDA-MD              1:05.83    1:07.16  
  6 Chen, Madeline            13 CBAC-MD              1:05.07    1:07.19  
  7 Willey, Addison           13 GMAC-MD              1:04.93    1:09.29  
  8 Gretz, Krista             14 ASC-MD               1:10.29    1:09.52  
  9 Harner, Trista            13 OPST-MD              1:08.14    1:10.12  
 10 Stum, Mary Kathryn        13 CAC-MD               1:10.00    1:10.13  
 11 Hopkins, Evie             13 ASC-MD               1:04.77    1:10.35  
 12 Sands, Kylie              14 ASC-MD               1:08.32    1:11.12  
 13 Good, Georgia             13 FAST-MD              1:10.54    1:11.30  
 14 Medine, Kaelyn            14 ASC-MD               1:09.08    1:11.46  
 15 Olson, Charlize           13 CBAC-MD              1:10.62    1:12.01  
 16 Brickhaus, Veronica       13 ROCK-MD              1:17.59    1:13.97  
 17 Moran, Zoe                13 ASC-MD               1:16.46    1:15.04  
 18 Rupard, Alexis            13 SMDA-MD              1:19.17    1:15.12  
 19 Connor, Ashley            13 ASC-MD               1:10.30    1:16.15  
 20 Tucci, Sidney             14 FAST-MD              1:16.74    1:18.00  
 21 Swope, Natalie            14 ASC-MD               1:15.50    1:18.23  
 22 Smit, Olivia              13 ASC-MD               1:17.24    1:18.37  
 23 Mulford, Sydney           14 ASC-MD               1:23.46    1:20.38  
 24 Mulgrew, Marisa           14 ASC-MD               1:27.26    1:23.62  
 25 Hoffman, Ella             13 FAST-MD              1:27.31    1:24.03  
 26 Moltere, Brenna           14 FAST-MD              1:32.87    1:25.42  
 27 D'Aguanno, Julia          13 HOCO-MD                   NT    1:29.20  
 28 Price, Lauren             13 HOCO-MD              1:28.94    1:30.99  
 29 Browning, Annabelle       14 FAST-MD                   NT    1:45.06  
 
Event 76  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walls, Samuel             14 GMAC-MD              1:00.28      57.30  
  2 Sloan, Morgan             14 ASC-MD                 57.50      58.03  
  3 Trotter, Michael          14 CAC-MD                 59.66      59.74  
  4 Briggs, Julian            14 HOCO-MD              1:00.41    1:00.43  
  5 Deppe, Jack               13 ASC-MD               1:04.68    1:01.20  
  6 Murphy, Grant             13 ASC-MD                 58.20    1:02.69  
  7 Graham, Evan              13 ASC-MD               1:04.18    1:02.80  
  8 Bowman, Brady             13 ASC-MD               1:09.55    1:06.79  
  9 Lynch, Drew               14 CAC-MD               1:11.43    1:09.77  
 10 Rothmann, Harry           14 SMDA-MD              1:08.99    1:14.70  
 11 McConnell, Billy          13 SMDA-MD              1:21.00    1:17.54  
 12 Johnson, Russell          14 GMAC-MD              1:15.88    1:18.87  
 13 Ludlow, Ryan              13 GMAC-MD                   NT    1:19.11  
 14 Taylor, Grant             13 ROCK-MD              1:21.88    1:19.24  
 15 Foley, Daniel             14 ASC-MD                    NT    1:21.74  
 16 Busch, Steven             13 CAC-MD               1:20.62    1:22.07  
 17 Taylor, Eric              13 CBAC-MD                   NT    1:22.17  
 18 Harris, Alexander         14 FAST-MD                   NT    1:25.68  
 19 Carver, Caleb             13 SMDA-MD              1:32.50    1:30.72  
 -- Connor, Billy             13 ASC-MD               1:02.86         DQ  
 -- King, Brody               14 Barracudas-MD          53.57         DQ  
 -- Wright, Aleks             13 ASC-MD               1:27.97         DQ  
 
Event 77  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Routzahn, Sophia          15 FAST-MD                59.10    1:00.51  
  2 Frick, Madeline           17 CAC-MD                 56.86    1:01.70  
  3 Shenot, Gabrielle         17 CBAC-MD              1:06.91    1:02.79  
  4 Johnston, Rachel          17 CBAC-MD                59.71    1:02.89  
  5 Paciello, Natasha         16 ASC-MD               1:04.40    1:03.33  
  6 Sloan, Teagan             16 ASC-MD               1:02.38    1:04.44  
  7 Perry, Liz                18 HOCO-MD              1:00.62    1:06.25  
  8 Dopler, Molly             15 Barracudas-MD        1:03.81    1:06.56  
  9 Pennell, Samantha         15 CBAC-MD              1:06.70    1:06.85  
 10 Keller, Sophia            16 ASC-MD               1:08.05    1:07.47  
 11 D'Aurora, Elizabeth       15 CBAC-MD              1:07.61    1:07.91  
 12 McCloskey, Lauren         15 ROCK-MD              1:05.86    1:08.10  
 13 Smith, Kate               15 ROCK-MD              1:12.32    1:08.59  
 14 Deppe, Sierra             15 ASC-MD               1:08.48    1:09.05  
 15 Machen, Ella              16 FAST-MD              1:07.64    1:09.90  
 16 Gershman, Sarah           15 ASC-MD               1:08.76    1:10.50  
 17 Thompson, Morgan          16 CAC-MD               1:17.64    1:12.60  
 18 Jarrett, Alexis           15 ROCK-MD              1:18.43    1:16.77  
 19 Jackson, Sarah            16 ASC-MD               1:12.28    1:17.80  
 20 Beck, Meredith            16 HOCO-MD              1:14.92    1:19.39  
 21 Padilla, Andrea           15 Barracudas-MD             NT    1:19.69  
 22 Miner, Ailee              17 FAST-MD              1:19.28    1:22.83  
 23 Balboni, Maya             17 FAST-MD              1:26.39    1:27.57  
 
Event 78  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vienneau, Conor           17 CBAC-MD                54.28      54.34  
  2 McIntire, Josh            17 Barracudas-MD          53.24      56.15  
  2 Claus, Zach               17 ROCK-MD                55.53      56.15  
  4 Davis, Evan               16 Barracudas-MD          54.69      56.32  
  5 Foster, Ben               17 GMAC-MD                56.76      56.34  
  6 Schattenberg, Ben         16 FAST-MD              1:00.33      56.43  
  7 Padfield, Brett           15 ASC-MD                 57.84      57.52  
  8 Mercier, Ben              18 FAST-MD                56.79      58.56  
  9 Pinto, Benny              15 CAC-MD                 58.53      58.99  
 10 Pieklo, Joseph            17 FAST-MD                58.10      59.00  
 11 Reed, Justin              16 HOCO-MD                59.54      59.77  
 12 Rock, Kyle                18 CBAC-MD                57.46      59.80  
 13 Shenot, Samuel            17 CBAC-MD                58.81    1:00.03  
 14 Machen, Hank              17 FAST-MD              1:00.92    1:00.64  
 15 Tabor, Ben                16 FAST-MD              1:04.13    1:01.34  
 16 Walls, Nathan             17 HOCO-MD              1:01.34    1:02.03  
 17 Beall, Bradley            17 CBAC-MD              1:01.54    1:02.32  
 18 Williams, Richard         15 ASC-MD                    NT    1:03.96  
 19 Darling, Aidan            15 ASC-MD               1:03.08    1:04.31  
 20 Smith, Liam               16 ROCK-MD              1:03.69    1:05.34  
 21 Faulkner, Ian             16 ASC-MD               1:07.73    1:05.87  
 22 Litynski, Grant           15 CBAC-MD              1:04.25    1:06.02  
 23 Longmore, Zachary         15 GMAC-MD              1:07.94    1:07.88  
 24 Cranmer, Evan             18 FAST-MD              1:03.47    1:08.97  
 25 Foster, TJ                18 GMAC-MD              1:10.65    1:09.97  
 26 Demory, Jacob             15 FAST-MD              1:13.40    1:10.51  
 27 Li, Ethan                 15 HOCO-MD              1:21.31    1:18.51  
 
Event 79  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Madison              14 CBAC-MD              2:33.71    2:36.24  
  2 Krucoff, Emily            13 ASC-MD               2:39.68    2:38.36  
  3 Johnston, Katelyn         13 CBAC-MD              2:42.01    2:38.68  
  4 Baker, Noe                14 CBAC-MD              2:51.97    2:42.27  
  5 Colvard, Chloe            14 FAST-MD              2:51.98    2:47.11  
  6 Gretz, Krista             14 ASC-MD               2:42.25    2:47.29  
  7 Chen, Madeline            13 CBAC-MD              2:55.04    2:47.57  
  8 Canham, Natalie           14 OPST-MD              2:48.68    2:55.88  
  9 Brickhaus, Veronica       13 ROCK-MD                   NT    2:56.46  
 10 Smit, Olivia              13 ASC-MD               2:57.19    2:58.32  
 11 Tucci, Sidney             14 FAST-MD              3:05.84    3:05.54  
 12 Rupard, Alexis            13 SMDA-MD              3:00.59    3:06.44  
 13 Longmore, Isabella        13 GMAC-MD              3:12.31    3:07.04  
 14 Dinga, Neh                13 Barracudas-MD             NT    3:07.33  
 15 Moran, Zoe                13 ASC-MD               3:02.78    3:07.51  
 16 Swope, Natalie            14 ASC-MD                    NT    3:08.62  
 17 Slingluff, Jesse          13 ASC-MD               3:15.03    3:12.52  
 18 Peneva, Denitsa           13 SMDA-MD              3:13.17    3:17.24  
 19 Bonney, MacKenna          13 FAST-MD              3:29.15    3:19.56  
 20 Hopkins, Sophie           13 CAC-MD               3:36.27    3:30.91  
 21 Hoffman, Ella             13 FAST-MD              3:20.78    3:31.11  
 22 Grimsley, Isabella        14 SMDA-MD                   NT    3:41.24  
 23 Musgrove, Kaylee          13 CAC-MD               3:59.43    3:48.14  
 24 Asher, Harper             14 FAST-MD              3:48.82    3:49.05  
 
Event 80  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Brody               14 Barracudas-MD        2:39.67    2:20.91  
  2 Masiello, John            14 GMAC-MD              2:25.81    2:25.00  
  3 Briggs, Julian            14 HOCO-MD              2:26.83    2:28.53  
  4 Trotter, Michael          14 CAC-MD               2:29.89    2:29.03  
  5 Connor, Billy             13 ASC-MD                    NT    2:30.07  
  6 Wells, William            13 Barracudas-MD        2:39.62    2:38.62  
  7 Bulger, Luke              14 ASC-MD               2:46.22    2:40.54  
  8 Anderson, Case            14 ASC-MD               2:47.47    2:41.85  
  9 Rigney, Liam              13 CBAC-MD              2:55.28    2:53.98  
 10 Lynch, Drew               14 CAC-MD               2:55.23    2:54.78  
 11 Rothmann, Harry           14 SMDA-MD              3:00.49    3:01.12  
 12 Radonovich, Marshall      13 FAST-MD              3:22.87    3:01.42  
 13 McConnell, Billy          13 SMDA-MD              3:08.38    3:07.70  
 
Event 81  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Routzahn, Sophia          15 FAST-MD              2:20.87    2:26.41  
  2 Shenot, Gabrielle         17 CBAC-MD              2:36.54    2:33.07  
  3 Paciello, Natasha         16 ASC-MD               2:40.06    2:43.56  
  4 Lagana, Danielle          17 FAST-MD              2:43.39    2:48.76  
  5 Milner, Julia             18 FAST-MD              2:46.05    2:49.59  
  6 Mosack, Jolie             15 FAST-MD              2:47.45    2:52.22  
  7 King, Anna                15 CBAC-MD              3:01.20    2:55.11  
  8 Lucas, Lily               15 ASC-MD               2:58.26    2:55.57  
  9 Schmidt, Gabrielle        15 CAC-MD               2:57.40    2:55.72  
 10 Young, Kara               17 FAST-MD              2:46.65    2:58.22  
 11 Mancinelli, Laura         15 FAST-MD              3:04.82    2:58.64  
 12 Jarrett, Alexis           15 ROCK-MD              2:59.38    3:01.34  
 13 Balboni, Maya             17 FAST-MD              3:05.66    3:06.75  
 14 Machen, Ella              16 FAST-MD              3:08.19    3:07.72  
 15 D'Aguanno, Claudia        15 HOCO-MD                   NT    3:27.01  
 
Event 82  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaxmonsky, Caleb          16 Barracudas-MD             NT    2:24.27  
  2 Claus, Zach               17 ROCK-MD                   NT    2:25.63  
  3 Darling, Aidan            15 ASC-MD               2:28.43    2:26.45  
  4 Schattenberg, Ben         16 FAST-MD              2:36.13    2:27.51  
  5 Mercier, Ben              18 FAST-MD              2:27.90    2:29.24  
  6 Danielson, Erik           17 CAC-MD               2:31.77    2:29.78  
  7 Zupnik, Sean              15 FAST-MD              2:38.45    2:32.61  
  8 Beall, Bradley            17 CBAC-MD              2:34.89    2:37.19  
  9 Gureckis, Jaden           15 FAST-MD                   NT    2:41.64  
 10 Litynski, Grant           15 CBAC-MD              2:35.59    2:45.58  
 11 Betterson, Ian            15 OPST-MD                   NT    3:08.89  
 12 Ali, Yusuf                15 GMAC-MD                   NT    4:34.94  
 
Event 83  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnick, Addy             14 SMDA-MD              1:57.40    2:01.61  
  2 Smith, Lyla               13 CAC-MD               2:09.10    2:06.25  
  3 Johnston, Katelyn         13 CBAC-MD              2:07.68    2:09.13  
  4 Carpenter, Macy           14 ASC-MD               2:10.60    2:09.24  
  5 Stum, Mary Kathryn        13 CAC-MD               2:14.61    2:09.72  
  6 Cupples, Kaeleigh         14 SMDA-MD              2:11.14    2:10.01  
  7 Willey, Addison           13 GMAC-MD              2:06.45    2:10.45  
  8 Bonds, Gabby              14 GMAC-MD              2:06.80    2:10.58  
  9 Baker, Noe                14 CBAC-MD              2:11.52    2:10.96  
 10 Connor, Ashley            13 ASC-MD               2:09.40    2:13.60  
 11 Canham, Natalie           14 OPST-MD              2:16.27    2:13.83  
 12 Sands, Kylie              14 ASC-MD               2:10.33    2:14.05  
 13 Fulton, Samantha          14 FAST-MD              2:14.13    2:14.37  
 14 Radonovich, Rebecca       14 FAST-MD              2:12.77    2:16.66  
 15 Olson, Charlize           13 CBAC-MD              2:18.46    2:17.08  
 16 Hopkins, Evie             13 ASC-MD               2:10.16    2:17.51  
 17 Good, Georgia             13 FAST-MD              2:19.59    2:18.39  
 18 Medine, Kaelyn            14 ASC-MD               2:18.01    2:23.47  
 19 Longmore, Isabella        13 GMAC-MD              2:26.39    2:27.53  
 20 Slingluff, Jesse          13 ASC-MD               2:28.48    2:28.10  
 21 Mulford, Sydney           14 ASC-MD               2:26.57    2:29.45  
 22 VanPelt, Piper            14 FAST-MD              2:32.84    2:30.06  
 23 Gordy, Madeline           14 FAST-MD              2:18.59    2:36.67  
 24 White, Steph              13 CAC-MD               2:41.73    2:37.07  
 25 Trago, Dana               13 ROCK-MD                   NT    2:37.17  
 26 Hopkins, Sophie           13 CAC-MD               2:41.08    2:38.26  
 27 Clements, Charity         13 ASC-MD               2:46.04    2:40.24  
 28 Mulgrew, Marisa           14 ASC-MD               2:31.74    2:40.84  
 29 Peneva, Denitsa           13 SMDA-MD              2:40.46    2:41.85  
 30 Basso, Taylor             14 GMAC-MD              2:52.23    2:48.83  
 31 McDaniel, Laney           13 OPST-MD              2:49.84    2:56.60  
 32 Julian, Kenzie            13 ASC-MD               3:17.23    2:56.69  
 33 Grimsley, Isabella        14 SMDA-MD              3:21.23    3:08.67  
 34 Browning, Annabelle       14 FAST-MD              3:18.76    3:20.32  
 
Event 84  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Brody               14 Barracudas-MD        1:47.01    1:48.85  
  2 Sloan, Morgan             14 ASC-MD               1:53.67    1:52.88  
  3 Masiello, John            14 GMAC-MD              1:48.77    1:53.43  
  4 Walls, Samuel             14 GMAC-MD              1:54.49    1:53.84  
  5 Graham, Evan              13 ASC-MD               2:00.19    1:58.87  
  6 Miner, Daniel             13 FAST-MD              2:01.95    1:59.91  
  7 Deppe, Jack               13 ASC-MD               2:04.53    2:00.63  
  8 Connor, Billy             13 ASC-MD               2:02.78    2:02.49  
  9 Anderson, Case            14 ASC-MD               2:04.52    2:04.95  
 10 Rigney, Liam              13 CBAC-MD              2:10.25    2:09.04  
 11 Bowman, Brady             13 ASC-MD               2:14.10    2:09.53  
 12 Wells, William            13 Barracudas-MD        2:12.34    2:11.61  
 13 Dinga, Django             14 Barracudas-MD             NT    2:12.22  
 14 Johnson, Russell          14 GMAC-MD              2:20.08    2:17.98  
 15 Bulger, Luke              14 ASC-MD               2:35.77    2:18.06  
 16 Busch, Steven             13 CAC-MD               2:18.03    2:18.86  
 17 Harris, Griffin           14 ASC-MD               2:24.89    2:19.32  
 18 Ludlow, Ryan              13 GMAC-MD                   NT    2:21.00  
 19 Strain, Riley             14 CAC-MD               2:38.81    2:22.41  
 20 Taylor, Grant             13 ROCK-MD              2:24.56    2:24.56  
 21 Beckham, Derek            14 ROCK-MD                   NT    2:38.83  
 22 Julian, Brady             13 ASC-MD               2:55.55    2:52.56  
 23 Carver, Caleb             13 SMDA-MD              2:55.29    2:59.32  
 
Event 85  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Shannon            16 ASC-MD               1:59.71    1:58.11  
  2 Shenot, Gabrielle         17 CBAC-MD              1:57.18    1:59.77  
  3 Routzahn, Sophia          15 FAST-MD              1:56.95    2:00.06  
  4 Johnston, Rachel          17 CBAC-MD              2:03.70    2:04.69  
  5 Insley, Katia             17 ASC-MD               1:58.52    2:05.19  
  6 Dopler, Molly             15 Barracudas-MD        2:05.56    2:08.64  
  7 Sloan, Teagan             16 ASC-MD               2:03.48    2:09.01  
  8 Schmidt, Gabrielle        15 CAC-MD               2:19.56    2:12.93  
  9 D'Aurora, Elizabeth       15 CBAC-MD              2:10.99    2:13.80  
 10 Gershman, Sarah           15 ASC-MD               2:13.02    2:15.35  
 11 Mancinelli, Laura         15 FAST-MD              2:12.62    2:15.45  
 12 Mosack, Jolie             15 FAST-MD              2:13.47    2:15.72  
 13 Smith, Kate               15 ROCK-MD              2:17.41    2:16.84  
 14 Deppe, Sierra             15 ASC-MD               2:20.00    2:17.14  
 14 Thompson, Morgan          16 CAC-MD               2:24.27    2:17.14  
 16 Milner, Julia             18 FAST-MD              2:14.06    2:21.08  
 17 Duffy, Josie              15 ASC-MD               2:15.69    2:21.37  
 18 King, Anna                15 CBAC-MD              2:20.21    2:21.74  
 19 Miner, Ailee              17 FAST-MD              2:16.75    2:23.74  
 20 Balboni, Maya             17 FAST-MD              2:31.21    2:26.71  
 
Event 86  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vienneau, Conor           17 CBAC-MD              1:44.56    1:46.17  
  2 McIntire, Josh            17 Barracudas-MD        1:46.33    1:48.50  
  3 Davis, Evan               16 Barracudas-MD        1:49.00    1:52.15  
  4 Vaxmonsky, Caleb          16 Barracudas-MD        1:49.05    1:52.16  
  5 Pieklo, Joseph            17 FAST-MD              1:57.14    1:55.75  
  6 Schreiber, Jack           15 FAST-MD              1:59.33    1:57.94  
  7 Shenot, Samuel            17 CBAC-MD              1:56.49    1:58.01  
  8 Foster, Ben               17 GMAC-MD              2:05.94    1:59.16  
  9 Foran, Riley              15 ASC-MD               1:51.70    1:59.70  
 10 Mercier, Ben              18 FAST-MD              2:00.31    1:59.81  
 11 Danielson, Erik           17 CAC-MD               2:04.80    2:00.78  
 12 Machen, Hank              17 FAST-MD              2:05.81    2:01.06  
 13 D'Aurora, Joseph          15 CBAC-MD              1:55.03    2:01.09  
 14 Demory, Jacob             15 FAST-MD              2:06.07    2:02.17  
 15 Smith, Liam               16 ROCK-MD              1:59.05    2:02.76  
 16 Pinto, Benny              15 CAC-MD               2:02.02    2:02.99  
 17 Tabor, Ben                16 FAST-MD              2:06.25    2:03.52  
 18 VanHorn, Eric             15 ASC-MD               2:10.75    2:08.28  
 19 Zupnik, Sean              15 FAST-MD              2:16.34    2:09.58  
 20 Williams, Richard         15 ASC-MD                    NT    2:11.65  
 21 Walls, Ben                16 ROCK-MD              2:14.87    2:16.28  
 22 Betterson, Ian            15 OPST-MD              2:21.50    2:26.02  
 23 Jamison, Thomas           17 ROCK-MD                   NT    2:28.50  
 24 Foran, Gavin              17 ASC-MD               2:25.89    2:37.65