Licensed to Chesapeake Bay Aquatic Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/23/2019 03:32 PM
            2019 Southern MD Summer Splash - 6/22/2019 to 6/23/2019            
                          Sanction #: MDSI 18-19/051                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnokov, Sasha           8 EST-MD               1:32.10    1:32.96  
  2 Coggiano, Ana Maria M      8 YCM-MD               1:40.83    1:45.93  
                  48.03     1:45.93 (57.90)                                        
  3 Din, Nardia K              6 EST-MD               2:01.24    1:57.29  
                  50.89   1:57.29 (1:06.40)                                        
  4 Magden, Macie J            8 UN Est-MD                 NT    2:01.85  
                  56.58   2:01.85 (1:05.27)                                        
  5 Wiles, Addy R              8 CAC-MD               2:01.89    2:02.30  
                  58.95   2:02.30 (1:03.35)                                        
  6 Wathen, Adi D              7 CBAC-MD                   NT    2:38.54  
  7 Gallipeau, Maddie F        8 CAC-MD               2:25.01    2:40.18  
                1:15.25   2:40.18 (1:24.93)                                        
 -- Kendall, Carly E           8 CATY-MD                   NT         NS  
 -- Schmidt, Meredith G        6 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Cody T           8 CBAC-MD              1:30.87    1:32.02  
                  42.97     1:32.02 (49.05)                                        
  2 Czerwiec, Jesse D          8 CBAC-MD              1:39.47    1:35.75  
                  45.18     1:35.75 (50.57)                                        
  3 Wood, Tyler S              7 CBAC-MD                   NT    1:35.78  
  4 Boarman, Matthew R         7 CBAC-MD              1:44.13    1:42.54  
                  49.30     1:42.54 (53.24)                                        
  5 Liang, Kian G              7 EST-MD               1:54.80    1:46.48  
                  49.87     1:46.48 (56.61)                                        
 
Event 3  Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kassulke, Ella N          10 ROCK-MD              1:27.70    1:23.32  
                  40.37     1:23.32 (42.95)                                        
  2 Longmore, Gabrielle L     10 GMAC-MD              1:30.63    1:27.49  
                  41.22     1:27.49 (46.27)                                        
  3 Strutt, Isabelle R        10 ROCK-MD              1:26.93    1:28.42  
  4 Munley, Camille G          9 CBAC-MD                   NT    1:36.07  
                  44.68     1:36.07 (51.39)                                        
  5 Willey, Rhiannan R         9 GMAC-MD              1:44.74    1:37.66  
  6 Mason, Lilly K            10 CBAC-MD              1:38.13    1:37.84  
                  46.45     1:37.84 (51.39)                                        
  7 Fairfax, Reese A           9 CBAC-MD              1:42.27    1:39.24  
                  46.81     1:39.24 (52.43)                                        
  8 Daniels, Lauren A         10 ROCK-MD              1:42.33    1:41.52  
                  47.67     1:41.52 (53.85)                                        
  9 Windle, Bella S            9 YCM-MD               1:44.94    1:52.77  
                  52.66   1:52.77 (1:00.11)                                        
 10 Saxena, Nandini K          9 YCM-MD               2:17.34    1:56.16  
                  51.71   1:56.16 (1:04.45)                                        
 11 Esposito, Caitlyn A        9 YCM-MD               2:00.94    2:06.79  
 -- Lalla, Chayse P           10 YCM-MD               1:28.56         NS  
 -- Kochunov, Anita P         10 CAA-MD               1:44.65         NS  
 -- Dasari, Ishika R           9 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 4  Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busch, Noah W             10 CAC-MD               1:28.59    1:24.24  
                  39.70     1:24.24 (44.54)                                        
  2 Seavers-Reale, Bennett E  10 YCM-MD               1:24.32    1:28.29  
  3 Wood, Rylan R             10 CBAC-MD              1:31.83    1:29.16  
                  41.56     1:29.16 (47.60)                                        
  4 Rigney, Aidan T            9 CBAC-MD              1:32.57    1:33.71  
                  43.95     1:33.71 (49.76)                                        
  5 Will, Charlie E           10 EST-MD               1:41.02    1:41.63  
                  47.31     1:41.63 (54.32)                                        
  6 Scott, Colin J             9 EST-MD               1:48.18    1:48.59  
                  49.86     1:48.59 (58.73)                                        
  7 Green, Emmet P             9 EST-MD               2:12.84    1:53.29  
                  54.42     1:53.29 (58.87)                                        
  8 Kikanzira, Declan N        9 CAA-MD                    NT    2:02.98  
  9 Smith, Nate E             10 EST-MD               2:19.83    2:15.69  
 -- Zhang, Hansen L            9 CAA-MD                    NT         NS  
 -- Neff, James M              9 YCM-MD               1:36.25         NS  
 
Event 5  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wathen, Kendall B         11 GMAC-MD              1:13.59    1:12.66  
  2 Zeier, Ashlyn R           11 CBAC-MD              1:16.27    1:15.92  
                  36.56     1:15.92 (39.36)                                        
  3 Wood, Aria R              12 CAC-MD               1:17.12    1:16.44  
                  36.54     1:16.44 (39.90)                                        
  4 Wilson, Kayla R           12 CBAC-MD              1:16.28    1:18.20  
                  35.62     1:18.20 (42.58)                                        
  5 Uhlmann, Alex R           11 CAC-MD               1:18.89    1:19.62  
                  37.03     1:19.62 (42.59)                                        
  6 Willey, Eryn R            11 GMAC-MD              1:24.46    1:21.73  
                  39.92     1:21.73 (41.81)                                        
  7 Gargano, Zola A           11 YCM-MD               1:26.80    1:22.89  
                  39.81     1:22.89 (43.08)                                        
  8 Foveaux, Caileigh N       12 CAC-MD               1:21.47    1:23.65  
                  40.43     1:23.65 (43.22)                                        
  9 Doyle, Rebecca M          12 CAA-MD               1:27.99    1:24.06  
 10 Barbins, Anya A           12 ROCK-MD              1:28.67    1:24.52  
                  39.66     1:24.52 (44.86)                                        
 11 Davis, Noelle J           11 CBAC-MD              1:33.64    1:26.05  
                  40.44     1:26.05 (45.61)                                        
 12 Reynolds, Ashley L        11 CAC-MD               1:28.07    1:26.77  
                  40.64     1:26.77 (46.13)                                        
 13 Ching, Abigail E          11 ROCK-MD              1:29.78    1:27.24  
                  41.78     1:27.24 (45.46)                                        
 14 Davis, Addison T          12 CBAC-MD              1:28.87    1:28.87  
                  41.40     1:28.87 (47.47)                                        
 15 Joseph, Anousha M         12 YCM-MD               1:33.34    1:31.46  
                  43.32     1:31.46 (48.14)                                        
 16 Gensley, Miranda M        11 ROCK-MD              1:31.15    1:33.71  
                  41.70     1:33.71 (52.01)                                        
 17 Hamilton, Katie D         11 CAA-MD               1:38.96    1:43.81  
                  47.51     1:43.81 (56.30)                                        
 -- Rezavi, Sarah S           11 CATY-MD              1:30.78        DNF  
                  43.49                                                            
 -- Stevens, Carly M          12 CATY-MD              1:31.74         NS  
 -- Shepherd, Samantha E      11 CATY-MD              1:36.69         NS  
 -- Schmidt, Kathryn R        11 CAC-MD               1:31.55         NS  
 -- Lamb, Lucy D              11 CATY-MD              1:41.57         NS  
 
Event 6  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frank, Logan N            12 CAA-MD               1:16.97    1:13.35  
                  35.55     1:13.35 (37.80)                                        
  2 Seavers-Reale, Hudson G   12 YCM-MD               1:17.05    1:18.88  
                  37.20     1:18.88 (41.68)                                        
  3 Frank, JJ J               12 CAA-MD               1:21.73    1:23.90  
                  38.65     1:23.90 (45.25)                                        
  4 Forsythe, Ben A           11 UN Cac-MD            1:23.60    1:24.70  
                  38.19     1:24.70 (46.51)                                        
  5 Snyder, Santos A          12 YCM-MD               1:20.30    1:25.25  
                  39.80     1:25.25 (45.45)                                        
  6 Pennell, Grant T          12 ROCK-MD              1:22.92    1:25.51  
  7 Esser, Daniel D           11 CAC-MD               1:36.08    1:36.99  
                  45.28     1:36.99 (51.71)                                        
 -- Athas, Jack M             11 CATY-MD              1:14.22         NS  
 -- Sauer, Joseph B           11 YCM-MD               1:19.09         NS  
 
Event 7  Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnokov, Sasha           8 EST-MD               1:44.49    1:43.26  
  2 Din, Nardia K              6 EST-MD                    NT    2:07.24  
                1:01.85   2:07.24 (1:05.39)                                        
  3 McCloskey, Lindsey H       8 ROCK-MD              2:18.58    2:11.95  
                1:02.03   2:11.95 (1:09.92)                                        
  4 Magden, Macie J            8 UN Est-MD                 NT    2:22.17  
  5 Gallipeau, Maddie F        8 CAC-MD                    NT    2:28.65  
  6 Wathen, Adi D              7 CBAC-MD                   NT    2:39.81  
                1:18.49   2:39.81 (1:21.32)                                        
 -- Wiles, Addy R              8 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Kendall, Carly E           8 CATY-MD                   NT         NS  
 -- Schmidt, Meredith G        6 CAC-MD               2:17.92         NS  
 
Event 8  Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boarman, Matthew R         7 CBAC-MD              1:41.74    1:51.11  
                  54.44     1:51.11 (56.67)                                        
  2 Liang, Kian G              7 EST-MD                    NT    2:06.16  
                1:00.97   2:06.16 (1:05.19)                                        
 -- Schindler, Johnny D        8 CAC-MD               2:13.67         NS  
 
Event 9  Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kassulke, Ella N          10 ROCK-MD              1:42.72    1:39.95  
                  47.79     1:39.95 (52.16)                                        
  2 Mason, Lilly K            10 CBAC-MD              1:50.35    1:51.29  
                  54.25     1:51.29 (57.04)                                        
  3 Munley, Camille G          9 CBAC-MD                   NT    1:55.01  
                  56.08     1:55.01 (58.93)                                        
  4 Daniels, Lauren A         10 ROCK-MD              2:00.25    1:56.46  
                  55.07   1:56.46 (1:01.39)                                        
  5 Fairfax, Reese A           9 CBAC-MD              2:03.91    2:06.81  
                1:01.65   2:06.81 (1:05.16)                                        
  6 Saxena, Nandini K          9 YCM-MD               2:21.59    2:18.93  
                1:05.05   2:18.93 (1:13.88)                                        
  7 Esposito, Caitlyn A        9 YCM-MD               2:16.84    2:20.53  
 -- Kochunov, Anita P         10 CAA-MD               1:58.17         NS  
 -- Dasari, Ishika R           9 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 10  Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavers-Reale, Bennett E  10 YCM-MD               1:38.26    1:35.88  
                  48.20     1:35.88 (47.68)                                        
  2 Wood, Rylan R             10 CBAC-MD              1:47.52    1:46.56  
                  51.28     1:46.56 (55.28)                                        
  3 Rigney, Aidan T            9 CBAC-MD                   NT    1:49.54  
                  52.57     1:49.54 (56.97)                                        
  4 Will, Charlie E           10 EST-MD               1:54.07    1:57.04  
                  58.47     1:57.04 (58.57)                                        
  5 Green, Emmet P             9 EST-MD                    NT    2:07.52  
                1:04.63   2:07.52 (1:02.89)                                        
  6 Scott, Colin J             9 EST-MD               2:04.76    2:10.20  
  7 Smith, Nate E             10 EST-MD               2:30.32    2:34.98  
                1:17.11   2:34.98 (1:17.87)                                        
 -- Busch, Noah W             10 CAC-MD               1:37.33         DQ  
                  47.02          DQ (49.08)                                        
 -- Zhang, Hansen L            9 CAA-MD                    NT         NS  
 -- Neff, James M              9 YCM-MD               2:01.25         NS  
 
Event 11  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Maribeth L         12 CBAC-MD              1:23.86    1:16.84  
                  37.52     1:16.84 (39.32)                                        
  2 Johnston, Katelyn N       12 CBAC-MD                   NT    1:23.22  
                  40.48     1:23.22 (42.74)                                        
  3 Wilson, Kayla R           12 CBAC-MD              1:25.33    1:25.41  
                  40.88     1:25.41 (44.53)                                        
  4 Uhlmann, Alex R           11 CAC-MD               1:26.85    1:26.51  
                  42.19     1:26.51 (44.32)                                        
  5 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD              1:26.17    1:29.15  
                  42.35     1:29.15 (46.80)                                        
  6 Foveaux, Caileigh N       12 CAC-MD               1:27.55    1:30.52  
                  45.21     1:30.52 (45.31)                                        
  7 Wood, Aria R              12 CAC-MD               1:30.16    1:32.02  
                  45.01     1:32.02 (47.01)                                        
  8 Gargano, Zola A           11 YCM-MD               1:39.38    1:38.50  
                  48.64     1:38.50 (49.86)                                        
  9 Rezavi, Sarah S           11 CATY-MD                   NT    1:38.94  
                  45.53     1:38.94 (53.41)                                        
 10 Ching, Abigail E          11 ROCK-MD              1:37.71    1:39.51  
 11 Willey, Eryn R            11 GMAC-MD              1:45.49    1:39.84  
                  49.13     1:39.84 (50.71)                                        
 12 Barbins, Anya A           12 ROCK-MD              1:44.62    1:40.68  
                  48.25     1:40.68 (52.43)                                        
 13 Davis, Addison T          12 CBAC-MD              1:44.18    1:41.86  
                  48.20     1:41.86 (53.66)                                        
 14 Davis, Noelle J           11 CBAC-MD              1:44.64    1:43.93  
                  49.71     1:43.93 (54.22)                                        
 15 Gensley, Miranda M        11 ROCK-MD              1:44.16    1:46.00  
                  50.08     1:46.00 (55.92)                                        
 16 Hamilton, Katie D         11 CAA-MD               1:45.96    1:46.93  
                  50.42     1:46.93 (56.51)                                        
 17 Joseph, Anousha M         12 YCM-MD                    NT    1:47.25  
 18 Doyle, Rebecca M          12 CAA-MD                    NT    1:48.61  
 -- Zeier, Ashlyn R           11 CBAC-MD              1:22.77   X1:22.61  
                  40.77     1:22.61 (41.84)                                        
 -- Schmidt, Kathryn R        11 CAC-MD               1:39.13         NS  
 -- Shepherd, Samantha E      11 CATY-MD              1:49.11         NS  
 
Event 12  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Megdiche, Ryan            11 CAA-MD               1:32.15    1:28.13  
                  42.57     1:28.13 (45.56)                                        
  2 Seavers-Reale, Hudson G   12 YCM-MD               1:28.47    1:29.56  
                  44.80     1:29.56 (44.76)                                        
  3 Forsythe, Ben A           11 UN Cac-MD            1:33.75    1:36.44  
                  46.54     1:36.44 (49.90)                                        
  4 Pennell, Grant T          12 ROCK-MD              1:42.69    1:43.64  
                  50.05     1:43.64 (53.59)                                        
  5 Snyder, Santos A          12 YCM-MD               1:36.45    1:46.34  
  6 Esser, Daniel D           11 CAC-MD               1:50.68    1:51.16  
                  53.95     1:51.16 (57.21)                                        
 -- Sauer, Joseph B           11 YCM-MD               1:26.59         NS  
 -- Jing, Balwyn              11 CAA-MD               1:26.70         NS  
 
Event 13  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnokov, Sasha           8 EST-MD                 54.97      56.41  
  2 Coggiano, Ana Maria M      8 YCM-MD               1:20.44    1:04.82  
  3 Din, Nardia K              6 EST-MD               1:01.96    1:09.02  
  4 McCloskey, Lindsey H       8 ROCK-MD              1:08.84    1:14.03  
  5 Magden, Macie J            8 UN Est-MD                 NT    1:19.92  
  6 Wiles, Addy R              8 CAC-MD               1:24.44    1:20.12  
 -- Willey, Madalyn R          7 GMAC-MD                   NT         DQ  
 -- Barbins, Astrid A          5 ROCK-MD              1:35.11         DQ  
 -- Gallipeau, Maddie F        8 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Kendall, Carly E           8 CATY-MD                   NT         NS  
 -- Schmidt, Meredith G        6 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 14  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Cody T           8 CBAC-MD                   NT      59.67  
  2 Wood, Tyler S              7 CBAC-MD              1:03.07    1:01.07  
  3 Czerwiec, Jesse D          8 CBAC-MD                   NT    1:06.10  
  4 Liang, Kian G              7 EST-MD               1:14.45    1:11.98  
  5 Boarman, Matthew R         7 CBAC-MD                   NT    1:12.37  
 -- Schindler, Johnny D        8 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 15  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boarman, Anna R           10 CBAC-MD                54.46      53.26  
  2 Strutt, Isabelle R        10 ROCK-MD                54.00      58.13  
  3 Munley, Camille G          9 CBAC-MD                   NT    1:00.19  
  4 Mason, Lilly K            10 CBAC-MD              1:00.27    1:02.01  
  5 Fairfax, Reese A           9 CBAC-MD              1:03.86    1:03.77  
  6 Windle, Bella S            9 YCM-MD               1:06.21    1:05.08  
  7 Esposito, Caitlyn A        9 YCM-MD               1:06.03    1:06.12  
  8 Longmore, Gabrielle L     10 GMAC-MD              1:01.75    1:06.37  
  9 Saxena, Nandini K          9 YCM-MD               1:13.12    1:09.42  
 10 Willey, Rhiannan R         9 GMAC-MD              1:03.82    1:10.42  
 11 Daniels, Lauren A         10 ROCK-MD              1:15.64    1:20.10  
 -- Lalla, Chayse P           10 YCM-MD               1:01.77         NS  
 -- Kochunov, Anita P         10 CAA-MD                 55.58         NS  
 -- Dasari, Ishika R           9 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 16  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walcott, Myles M          10 CAA-MD                 50.52      50.10  
  2 Busch, Noah W             10 CAC-MD                 50.45      51.22  
  3 Kikanzira, Declan N        9 CAA-MD                 52.36      52.32  
  4 Seavers-Reale, Bennett E  10 YCM-MD                 53.63      56.35  
  5 Rigney, Aidan T            9 CBAC-MD                59.12      58.27  
  6 Will, Charlie E           10 EST-MD               1:03.12    1:00.98  
  7 Wood, Rylan R             10 CBAC-MD              1:06.85    1:04.66  
  8 Scott, Colin J             9 EST-MD               1:02.73    1:09.00  
  9 Smith, Nate E             10 EST-MD               1:04.17    1:10.38  
 10 Green, Emmet P             9 EST-MD               1:06.13    1:10.60  
 -- Abelende, Landon E        10 ROCK-MD                47.61         NS  
 -- Zhang, Hansen L            9 CAA-MD                    NT         NS  
 -- Neff, James M              9 YCM-MD               1:10.34         NS  
 
Event 17  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Maribeth L         12 CBAC-MD                   NT      42.07  
  2 Wood, Aria R              12 CAC-MD                 43.39      43.43  
  3 Johnston, Katelyn N       12 CBAC-MD                43.08      43.44  
  4 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD                45.93      44.53  
  5 Wathen, Kendall B         11 GMAC-MD                46.87      44.55  
  6 Chen, Madeline M          12 CBAC-MD                   NT      45.76  
  7 Uhlmann, Alex R           11 CAC-MD                 48.60      48.04  
  8 Willey, Eryn R            11 GMAC-MD                46.86      48.36  
  9 Barbins, Anya A           12 ROCK-MD                52.87      53.05  
 10 Davis, Noelle J           11 CBAC-MD                51.85      53.32  
 11 Reynolds, Ashley L        11 CAC-MD                 50.87      53.47  
 12 Hamilton, Katie D         11 CAA-MD                 53.12      56.40  
 13 Davis, Addison T          12 CBAC-MD                   NT      58.93  
 14 Gensley, Miranda M        11 ROCK-MD                53.94      59.42  
 15 Joseph, Anousha M         12 YCM-MD                    NT    1:05.19  
 -- Stevens, Carly M          12 CATY-MD                51.90         NS  
 -- Schmidt, Kathryn R        11 CAC-MD                 50.73         NS  
 -- Lamb, Lucy D              11 CATY-MD                56.01         NS  
 
Event 18  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frank, Logan N            12 CAA-MD                 42.51      41.47  
  2 Pawloski, Jay M           12 CBAC-MD                   NT      43.31  
  3 Frank, JJ J               12 CAA-MD                 47.74      47.60  
  4 Seavers-Reale, Hudson G   12 YCM-MD                 43.91      49.81  
  5 Esser, Daniel D           11 CAC-MD                 49.53      52.63  
  6 Pennell, Grant T          12 ROCK-MD                53.17      53.08  
  7 Forsythe, Ben A           11 UN Cac-MD              50.28      53.38  
  8 Snyder, Santos A          12 YCM-MD                 54.51    1:00.02  
 
Event 19  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnokov, Sasha           8 EST-MD                 46.36      46.12  
  2 Coggiano, Ana Maria M      8 YCM-MD                 52.99      55.81  
  3 Magden, Macie J            8 UN Est-MD                 NT    1:11.29  
  4 Din, Nardia K              6 EST-MD                    NT    1:12.70  
  5 McCloskey, Lindsey H       8 ROCK-MD              1:38.42    1:15.39  
 -- Barbins, Astrid A          5 ROCK-MD                   NT         DQ  
 -- Gallipeau, Maddie F        8 CAC-MD                    NT         DQ  
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Cody T           8 CBAC-MD                53.26      46.68  
  2 Czerwiec, Jesse D          8 CBAC-MD                51.93      47.61  
  3 Wood, Tyler S              7 CBAC-MD                51.18      51.93  
  4 Liang, Kian G              7 EST-MD               1:07.21    1:01.30  
  5 Boarman, Matthew R         7 CBAC-MD                59.97    1:03.61  
 
Event 21  Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boarman, Anna R           10 CBAC-MD                44.39      42.58  
  2 Strutt, Isabelle R        10 ROCK-MD                45.96      49.81  
  2 Kassulke, Ella N          10 ROCK-MD                46.09      49.81  
  4 Longmore, Gabrielle L     10 GMAC-MD                54.38      54.43  
  5 Mason, Lilly K            10 CBAC-MD                51.70      55.41  
  6 Munley, Camille G          9 CBAC-MD                   NT      57.01  
  7 Willey, Rhiannan R         9 GMAC-MD                59.60    1:01.61  
  8 Fairfax, Reese A           9 CBAC-MD                   NT    1:06.00  
 -- Lalla, Chayse P           10 YCM-MD                 46.92         NS  
 
Event 22  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busch, Noah W             10 CAC-MD                 46.77      49.32  
  2 Wood, Rylan R             10 CBAC-MD                56.98      54.16  
  3 Will, Charlie E           10 EST-MD                 52.29      54.44  
  4 Kikanzira, Declan N        9 CAA-MD                    NT    1:04.78  
  5 Scott, Colin J             9 EST-MD               1:04.46    1:07.98  
  6 Green, Emmet P             9 EST-MD               1:29.34    1:09.67  
  7 Walcott, Myles M          10 CAA-MD               1:04.61    1:09.98  
 -- Smith, Nate E             10 EST-MD               1:20.88         DQ  
 
Event 23  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Kayla R           12 CBAC-MD                35.63      35.26  
  2 Wathen, Kendall B         11 GMAC-MD                35.76      36.37  
  3 Johnston, Katelyn N       12 CBAC-MD                36.15      36.44  
  4 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD                36.64      37.06  
  5 Zeier, Ashlyn R           11 CBAC-MD                40.36      40.31  
  6 Doyle, Rebecca M          12 CAA-MD                 43.68      43.74  
  7 Barbins, Anya A           12 ROCK-MD                45.64      44.54  
  8 Ching, Abigail E          11 ROCK-MD                47.63      45.35  
  9 Wood, Aria R              12 CAC-MD                 47.44      45.61  
 10 Foveaux, Caileigh N       12 CAC-MD                 43.69      46.33  
 11 Reynolds, Ashley L        11 CAC-MD                 45.88      48.69  
 12 Rezavi, Sarah S           11 CATY-MD                48.43      48.81  
 13 Willey, Eryn R            11 GMAC-MD                47.28      49.20  
 14 Gensley, Miranda M        11 ROCK-MD                46.18      50.74  
 15 Davis, Addison T          12 CBAC-MD                49.42      53.72  
 16 Davis, Noelle J           11 CBAC-MD                   NT      54.63  
 -- Shepherd, Samantha E      11 CATY-MD                44.64         NS  
 -- Schmidt, Kathryn R        11 CAC-MD                 47.20         NS  
 -- Stevens, Carly M          12 CATY-MD                47.73         NS  
 
Event 24  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawloski, Jay M           12 CBAC-MD                   NT      33.39  
  2 Forsythe, Ben A           11 UN Cac-MD              38.73      38.86  
  3 Megdiche, Ryan            11 CAA-MD                 41.14      40.77  
  4 Pennell, Grant T          12 ROCK-MD                45.78      49.26  
  5 Frank, JJ J               12 CAA-MD                 44.00      52.09  
 -- Jing, Balwyn              11 CAA-MD                 38.83         NS  
 -- Sauer, Joseph B           11 YCM-MD                 38.75         NS  
 
Event 25  Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Longmore, Gabrielle L     10 GMAC-MD                   NT    4:03.57  
                                1:54.49 ( )   3:13.44 (1:18.95)     4:03.57 (50.13)
 
Event 26  Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busch, Noah W             10 CAC-MD               3:30.08    3:27.34  
                                1:42.69 ( )   3:27.34 (1:44.65)                    
  2 Litynski, Cody T           8 CBAC-MD              3:53.98    3:43.09  
                  52.33     1:48.63 (56.30)   2:56.98 (1:08.35)     3:43.09 (46.11)
  3 Wood, Tyler S              7 CBAC-MD              4:11.84    3:53.41  
                  56.83     1:53.38 (56.55)   3:03.23 (1:09.85)     3:53.41 (50.18)
  4 Rigney, Aidan T            9 CBAC-MD              3:55.82    3:54.53  
                                2:00.08 ( )   3:07.79 (1:07.71)     3:54.53 (46.74)
  5 Czerwiec, Jesse D          8 CBAC-MD              4:10.35    4:09.06  
                1:00.08                             3:18.25 ( )     4:09.06 (50.81)
 
Event 27  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD              3:04.97    3:01.39  
                                2:58.72 ( )      3:01.39 (2.67)                    
  2 Zeier, Ashlyn R           11 CBAC-MD              2:59.21    3:05.11  
                                1:30.21 ( )     2:24.23 (54.02)     3:05.11 (40.88)
  3 Wilson, Kayla R           12 CBAC-MD              3:00.24    3:09.22  
                  38.99     1:27.11 (48.12)     2:26.16 (59.05)     3:09.22 (43.06)
  4 Wood, Aria R              12 CAC-MD               3:17.15    3:14.45  
                  48.10     1:38.76 (50.66)     2:29.34 (50.58)     3:14.45 (45.11)
  5 Foveaux, Caileigh N       12 CAC-MD               3:24.78    3:23.17  
                2:40.87     3:23.17 (42.30)                                        
  6 Willey, Eryn R            11 GMAC-MD              3:16.00    3:25.75  
                  49.52     1:46.78 (57.26)     2:41.70 (54.92)     3:25.75 (44.05)
  7 Gargano, Zola A           11 YCM-MD               3:35.14    3:33.70  
                  48.50     1:42.83 (54.33)   2:48.77 (1:05.94)     3:33.70 (44.93)
  8 Reynolds, Ashley L        11 CAC-MD               3:40.96    3:39.46  
                  51.56     1:48.93 (57.37)   2:51.42 (1:02.49)     3:39.46 (48.04)
 
Event 28  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frank, Logan N            12 CAA-MD               3:04.63    3:00.58  
                                1:30.66 ( )   3:00.58 (1:29.92)                    
  2 Megdiche, Ryan            11 CAA-MD               3:47.33    3:19.31  
                  43.32     1:33.69 (50.37)   2:36.41 (1:02.72)     3:19.31 (42.90)
  3 Frank, JJ J               12 CAA-MD               3:58.55    3:37.64  
                  54.25     1:49.53 (55.28)   2:53.43 (1:03.90)     3:37.64 (44.21)
  4 Snyder, Santos A          12 YCM-MD                    NT    3:40.39  
                  52.86     1:48.68 (55.82)   2:55.24 (1:06.56)     3:40.39 (45.15)
  5 Esser, Daniel D           11 CAC-MD               4:05.62    3:52.44  
                  55.24                             2:56.67 ( )     3:52.44 (55.77)
 -- Forsythe, Ben A           11 UN Cac-MD            3:20.79         NS  
 -- Jing, Balwyn              11 CAA-MD               3:05.17         NS  
 
Event 29  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hlasko, Paula A           14 YCM-MD                 33.86      34.31  
  2 Hair, Chloe M             13 ROCK-MD                37.32      36.45  
  3 Gensley, Sophia S         14 ROCK-MD                38.34      38.62  
  4 Daniels, Sarah E          13 ROCK-MD                41.51      41.68  
 -- Athas, Maddie A           13 CATY-MD                35.69         NS  
 -- Schmidt, Gabrielle R      14 CAC-MD                 32.65         NS  
 -- Bryant, Mary Cate *       14 CATY-MD                35.03         NS  
 -- Barth, Trish E            13 CATY-MD                35.42         NS  
 
Event 30  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Windle, Mason M           14 YCM-MD                 30.59      30.05  
  2 Rigney, Liam P            13 CBAC-MD                32.04      30.60  
  3 Hartman, Alex R           14 CAA-MD                 30.75      31.06  
  4 Longmore, Zachary T       14 GMAC-MD                31.50      31.38  
  5 Davis, Laron D            14 ROCK-MD                31.99      31.55  
  6 Johnson, Russell A        14 GMAC-MD                33.22      32.29  
  7 Taylor, Grant G           13 ROCK-MD                33.90      32.45  
  8 Skinner, Nathan W         13 CAA-MD                 36.16      33.39  
  9 Lynch, Drew H             13 CAC-MD                 34.43      34.32  
 10 Busch, Steven F           13 CAC-MD                 34.80      34.43  
 11 Hamilton, Danny R         13 CAA-MD                 35.40      35.37  
 -- Harris, Nate A            14 YCM-MD                 36.96         NS  
 -- Lewis, Owen W             14 CATY-MD                29.90         NS  
 -- Ross, Ken M               14 YCM-MD                 30.86         NS  
 -- Langnas, Evan C           13 CAA-MD                 32.85         NS  
 -- Mullins, Paul E           14 YCM-MD                 31.71         NS  
 -- Shepherd, Preston T       14 CATY-MD                29.83         NS  
 
Event 31  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Rachel M        17 CBAC-MD                   NT      31.23  
  2 Totaro, Olivia *          15 CATY-MD                31.71      32.62  
  3 McCloskey, Lauren D       15 ROCK-MD                32.92      33.33  
  4 D'Aurora, Elizabeth J     15 CBAC-MD                   NT      33.59  
  5 King, Anna M              15 CBAC-MD                   NT      34.89  
 -- Howard, Samantha G        16 YCM-MD                 37.13         NS  
 -- Dongarra, Bella A         16 CATY-MD                32.75         NS  
 -- Bryant, Caroline C        15 CATY-MD                35.27         NS  
 -- Lewis, Jiliian K          16 CATY-MD                34.38         NS  
 -- Cheer, Maia               15 CAA-MD                 34.29         NS  
 -- Everitt, Julia M          15 YCM-MD                 32.02         NS  
 -- Soustek, Amanda J         15 CAA-MD                 32.03         NS  
 
Event 32  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Ben M             16 GMAC-MD                28.77      28.70  
  2 Windle, Jonah D           17 YCM-MD                 27.98      29.20  
  3 Beall, Bradley D          16 CBAC-MD                   NT      29.23  
  3 Dedow, Lars W             16 CATY-MD                28.24      29.23  
  5 Pinto, Benny *            15 CAC-MD                 30.68      30.26  
  6 Smith, Liam A             16 ROCK-MD                29.36      30.41  
  7 Pennsy, Joe M             16 CAA-MD                 29.71      30.56  
  8 Litynski, Grant M         15 CBAC-MD                   NT      31.10  
  9 Walls, Ben B              16 ROCK-MD                31.06      31.53  
 10 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD                31.06      31.58  
 11 Foster, TJ J              17 GMAC-MD                   NT      33.11  
 -- Sauer, Ian M              15 YCM-MD                 28.61         NS  
 -- Broscious, Wyatt M        15 CATY-MD                36.53         NS  
 -- Maldonado, Nate J         17 CAC-MD                 29.97         NS  
 
Event 33  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennell, Samantha L       14 CBAC-MD              2:52.95    2:42.45  
                  39.57                             2:02.16 ( )     2:42.45 (40.29)
  2 Smith, Lyla E             13 CAC-MD               2:49.85    2:50.16  
                  38.96     1:22.25 (43.29)     2:06.16 (43.91)     2:50.16 (44.00)
  3 Bonds, Gabby N            13 GMAC-MD              2:45.95    2:55.02  
                                1:24.33 ( )     2:11.01 (46.68)     2:55.02 (44.01)
  4 Gensley, Sophia S         14 ROCK-MD              3:39.33    3:35.57  
                  51.29     1:45.04 (53.75)     2:41.18 (56.14)     3:35.57 (54.39)
 
Event 34  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walls, Samuel A           13 GMAC-MD                   NT    2:36.66  
                  37.45     1:17.03 (39.58)     1:57.67 (40.64)     2:36.66 (38.99)
  2 Hartman, Alex R           14 CAA-MD               2:42.25    2:49.52  
                                1:22.85 ( )   2:49.52 (1:26.67)                    
  3 Rigney, Liam P            13 CBAC-MD              2:59.30    2:52.83  
                  42.12     1:26.47 (44.35)   2:52.83 (1:26.36)                    
  4 Skinner, Nathan W         13 CAA-MD               2:56.13    2:53.99  
                                1:25.32 ( )   2:53.99 (1:28.67)                    
  5 Longmore, Zachary T       14 GMAC-MD              2:51.37    2:57.39  
                  41.22     1:27.20 (45.98)     2:13.24 (46.04)     2:57.39 (44.15)
  6 Taylor, Grant G           13 ROCK-MD              3:16.78    3:09.47  
                  44.98     1:33.52 (48.54)     2:22.62 (49.10)     3:09.47 (46.85)
  7 Lynch, Drew H             13 CAC-MD                    NT    3:14.20  
                                1:35.73 ( )   3:14.20 (1:38.47)                    
 -- Thomas, Reid C            13 CAA-MD               3:07.58         NS  
 -- Doubek, Dean T            13 YCM-MD                    NT         NS  
 -- Lewis, Owen W             14 CATY-MD              3:03.75         NS  
 -- Shepherd, Preston T       14 CATY-MD                   NT         NS  
 
Event 35  Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Rachel M        17 CBAC-MD                   NT    2:52.02  
                  42.20     1:25.33 (43.13)     2:08.74 (43.41)     2:52.02 (43.28)
  2 D'Aurora, Elizabeth J     15 CBAC-MD                   NT    2:57.57  
                                1:27.00 ( )   2:57.57 (1:30.57)                    
  3 Totaro, Olivia *          15 CATY-MD              3:17.77    3:00.89  
                  42.85     1:28.48 (45.63)     2:15.71 (47.23)     3:00.89 (45.18)
  4 King, Anna M              15 CBAC-MD                   NT    3:01.91  
                  43.89     1:30.87 (46.98)     2:17.49 (46.62)     3:01.91 (44.42)
 -- Breschi, Sophia I         15 YCM-MD               2:47.76         NS  
 -- Dongarra, Bella A         16 CATY-MD              2:59.42         NS  
 -- Cheer, Maia               15 CAA-MD               2:56.93         NS  
 -- Holsey, Lily *            16 CATY-MD              2:57.03         NS  
 -- Buchman, Sarah G          15 CATY-MD              2:44.13         NS  
 -- Soustek, Amanda J         15 CAA-MD               2:51.69         NS  
 -- Lewis, Jiliian K          16 CATY-MD              3:05.31         NS  
 
Event 36  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beall, Bradley D          16 CBAC-MD              2:40.93    2:40.15  
                  38.75     1:19.70 (40.95)     2:00.40 (40.70)     2:40.15 (39.75)
  2 D'Aurora, Owen O          15 CBAC-MD              2:43.72    2:41.23  
  3 Hansen, Logan G           17 YCM-MD               2:57.31    2:45.34  
                  39.79     1:21.96 (42.17)     2:03.89 (41.93)     2:45.34 (41.45)
  4 Dedow, Lars W             16 CATY-MD              2:46.45    2:46.96  
                  39.08     1:21.77 (42.69)     2:05.67 (43.90)     2:46.96 (41.29)
  5 Windle, Jonah D           17 YCM-MD               2:38.64    2:48.43  
                                1:21.19 ( )     2:05.82 (44.63)     2:48.43 (42.61)
  6 Litynski, Grant M         15 CBAC-MD              2:57.02    2:55.69  
                  41.75     1:26.01 (44.26)     2:11.66 (45.65)     2:55.69 (44.03)
  7 Pennsy, Joe M             16 CAA-MD               3:28.38    2:59.94  
                                1:27.38 ( )   2:59.94 (1:32.56)                    
  8 Wang, Arthur J            16 CAA-MD                    NT    3:05.90  
                  44.47     1:31.81 (47.34)     2:19.36 (47.55)     3:05.90 (46.54)
  9 Walls, Ben B              16 ROCK-MD                   NT    3:16.97  
 -- Maldonado, Nate J         17 CAC-MD               2:50.75         NS  
 -- Cherry, Zack L            16 YCM-MD               2:53.33         NS  
 -- Broscious, Wyatt M        15 CATY-MD              4:13.62         NS  
 
Event 37  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennell, Samantha L       14 CBAC-MD              1:29.29    1:28.13  
                  42.40     1:28.13 (45.73)                                        
  2 Smith, Lyla E             13 CAC-MD               1:28.38    1:31.65  
  3 Bonds, Gabby N            13 GMAC-MD              1:36.47    1:38.92  
                  48.42     1:38.92 (50.50)                                        
  4 Hlasko, Paula A           14 YCM-MD               1:44.28    1:46.07  
                  50.01     1:46.07 (56.06)                                        
  5 Hair, Chloe M             13 ROCK-MD              1:57.77    2:00.41  
                  56.22   2:00.41 (1:04.19)                                        
  6 Gensley, Sophia S         14 ROCK-MD              2:03.12    2:09.58  
                1:00.90   2:09.58 (1:08.68)                                        
 -- Daniels, Sarah E          13 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Athas, Maddie A           13 CATY-MD              1:41.74         NS  
 -- Bryant, Mary Cate *       14 CATY-MD              1:41.21         NS  
 -- Hernan, Ella *            14 CATY-MD              1:41.38         NS  
 -- Barth, Trish E            13 CATY-MD              2:03.89         NS  
 -- Schmidt, Gabrielle R      14 CAC-MD               1:29.98         NS  
 
Event 38  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trotter, Michael J        14 CAC-MD               1:22.33    1:22.48  
  2 Windle, Mason M           14 YCM-MD               1:26.52    1:25.19  
                  39.93     1:25.19 (45.26)                                        
  3 Walls, Samuel A           13 GMAC-MD              1:28.66    1:31.41  
                  43.74     1:31.41 (47.67)                                        
  4 Thomas, Reid C            13 CAA-MD               1:30.08    1:32.31  
                  44.53     1:32.31 (47.78)                                        
  5 Rigney, Liam P            13 CBAC-MD                   NT    1:36.04  
                  46.59     1:36.04 (49.45)                                        
  6 Taylor, Grant G           13 ROCK-MD              1:40.81    1:36.56  
                  45.65     1:36.56 (50.91)                                        
  7 Longmore, Zachary T       14 GMAC-MD              1:37.16    1:41.89  
                  46.82     1:41.89 (55.07)                                        
  8 Lynch, Drew H             13 CAC-MD               1:45.43    1:42.97  
                  49.62     1:42.97 (53.35)                                        
  9 Busch, Steven F           13 CAC-MD               1:44.82    1:43.06  
                  48.07     1:43.06 (54.99)                                        
 10 Skinner, Nathan W         13 CAA-MD               1:55.40    1:45.83  
                  49.97     1:45.83 (55.86)                                        
 11 Davis, Laron D            14 ROCK-MD              1:43.44    1:47.93  
                  49.53     1:47.93 (58.40)                                        
 12 Hamilton, Danny R         13 CAA-MD               2:04.45    1:58.28  
                  55.48   1:58.28 (1:02.80)                                        
 -- Harris, Nate A            14 YCM-MD               2:01.82         NS  
 -- Lewis, Owen W             14 CATY-MD              1:28.61         NS  
 -- Langnas, Evan C           13 CAA-MD               1:33.87         NS  
 -- Mullins, Paul E           14 YCM-MD               1:34.84         NS  
 -- Doubek, Dean T            13 YCM-MD               1:31.55         NS  
 
Event 39  Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Brenna K        18 UN Cbac-MD                NT    1:26.48  
  2 Johnston, Rachel M        17 CBAC-MD              1:29.74    1:32.10  
  3 Totaro, Olivia *          15 CATY-MD              1:33.69    1:37.32  
                  47.27     1:37.32 (50.05)                                        
  4 King, Anna M              15 CBAC-MD                   NT    1:37.41  
                  47.40     1:37.41 (50.01)                                        
  5 McCloskey, Lauren D       15 ROCK-MD              1:31.91    1:38.52  
                  46.75     1:38.52 (51.77)                                        
  6 D'Aurora, Elizabeth J     15 CBAC-MD              1:42.38    1:38.59  
                  47.41     1:38.59 (51.18)                                        
 -- Bryant, Caroline C        15 CATY-MD              1:41.18         NS  
 -- Everitt, Julia M          15 YCM-MD               1:29.59         NS  
 -- Buchman, Sarah G          15 CATY-MD              1:26.40         NS  
 -- Dongarra, Bella A         16 CATY-MD              1:36.06         NS  
 -- Howard, Samantha G        16 YCM-MD               1:49.09         NS  
 
Event 40  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beall, Bradley D          16 CBAC-MD              1:24.21    1:23.72  
  2 Wang, Arthur J            16 CAA-MD               1:56.33    1:24.57  
                  40.18     1:24.57 (44.39)                                        
  3 Foster, Ben M             16 GMAC-MD              1:23.68    1:26.15  
                  40.05     1:26.15 (46.10)                                        
  4 Vienneau, Conor R         17 CBAC-MD                   NT    1:26.18  
  5 Hansen, Logan G           17 YCM-MD               1:20.03    1:26.53  
                  40.45     1:26.53 (46.08)                                        
  6 D'Aurora, Owen O          15 CBAC-MD                   NT    1:31.31  
                  43.64     1:31.31 (47.67)                                        
  7 Dedow, Lars W             16 CATY-MD              1:33.15    1:36.10  
                  45.94     1:36.10 (50.16)                                        
  8 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD              1:31.38    1:37.01  
                  45.21     1:37.01 (51.80)                                        
  9 Smith, Liam A             16 ROCK-MD              1:33.98    1:38.33  
                  45.88     1:38.33 (52.45)                                        
 10 Walls, Ben B              16 ROCK-MD              1:45.27    1:50.07  
                  50.21     1:50.07 (59.86)                                        
 -- Maldonado, Nate J         17 CAC-MD               1:34.87         NS  
 -- Broscious, Wyatt M        15 CATY-MD              1:40.35         NS  
 
Event 41  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennell, Samantha L       14 CBAC-MD                   NT    2:50.58  
                  38.37                             2:07.06 ( )     2:50.58 (43.52)
  2 Smith, Lyla E             13 CAC-MD               2:46.25    2:57.52  
                                1:21.64 ( )     2:09.09 (47.45)     2:57.52 (48.43)
  3 Bonds, Gabby N            13 GMAC-MD              2:57.12    3:16.48  
                  42.77     1:32.41 (49.64)     2:25.78 (53.37)     3:16.48 (50.70)
 -- Hernan, Ella *            14 CATY-MD                   NT         NS  
 
Event 42  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walls, Samuel A           13 GMAC-MD              2:46.30    2:38.85  
                  35.41     1:15.54 (40.13)     1:57.01 (41.47)     2:38.85 (41.84)
 -- Shepherd, Preston T       14 CATY-MD                   NT         NS  
 -- Ross, Ken M               14 YCM-MD               3:22.90         NS  
 
Event 43  Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCloskey, Lauren D       15 ROCK-MD                   NT    2:59.93  
 -- Johnston, Rachel M        17 CBAC-MD                   NT   X2:48.06  
                  36.57     1:19.09 (42.52)     2:04.21 (45.12)     2:48.06 (43.85)
 -- Buchman, Sarah G          15 CATY-MD              3:05.10         NS  
 -- Breschi, Sophia I         15 YCM-MD               2:48.13         NS  
 
Event 44  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Grant M         15 CBAC-MD              2:52.14    2:43.93  
                  36.37     1:17.61 (41.24)     2:00.82 (43.21)     2:43.93 (43.11)
  2 D'Aurora, Owen O          15 CBAC-MD              2:44.98    2:49.09  
  3 Beall, Bradley D          16 CBAC-MD                   NT    2:51.44  
                  35.79                             2:02.67 ( )     2:51.44 (48.77)
 -- Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD                   NT         DQ  
                  42.41     1:31.15 (48.74)   2:33.90 (1:02.75)          DQ (51.78)
 -- Cherry, Zack L            16 YCM-MD               2:28.90         NS  
 -- Sauer, Ian M              15 YCM-MD               2:43.14         NS  
 
Event 45  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hlasko, Paula A           14 YCM-MD               2:46.69    2:49.43  
                  38.23     1:20.06 (41.83)     2:04.68 (44.62)     2:49.43 (44.75)
  2 Hair, Chloe M             13 ROCK-MD              3:05.59    3:07.81  
                  39.11     1:25.48 (46.37)     2:18.16 (52.68)     3:07.81 (49.65)
  3 Gensley, Sophia S         14 ROCK-MD              3:12.94    3:25.46  
                  44.64                             2:33.80 ( )     3:25.46 (51.66)
  4 Daniels, Sarah E          13 ROCK-MD              3:42.74    3:36.43  
                  46.45   3:36.43 (2:49.98)                                        
 -- Athas, Maddie A           13 CATY-MD              3:27.08         NS  
 -- Bryant, Mary Cate *       14 CATY-MD              2:50.41         NS  
 -- Hernan, Ella *            14 CATY-MD              2:32.35         NS  
 -- Barth, Trish E            13 CATY-MD              3:06.59         NS  
 
Event 46  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trotter, Michael J        14 CAC-MD               2:21.95    2:18.39  
                  31.47     1:06.30 (34.83)     1:42.56 (36.26)     2:18.39 (35.83)
  2 Rigney, Liam P            13 CBAC-MD              2:32.54    2:26.95  
                  34.32     1:12.04 (37.72)     1:50.36 (38.32)     2:26.95 (36.59)
  3 Hartman, Alex R           14 CAA-MD               2:25.87    2:27.05  
                                                    1:48.53 ( )     2:27.05 (38.52)
  4 Thomas, Reid C            13 CAA-MD               2:39.09    2:30.94  
                  34.44     1:13.50 (39.06)     1:54.49 (40.99)     2:30.94 (36.45)
  5 Langnas, Evan C           13 CAA-MD               2:47.42    2:33.87  
                  34.06     1:13.48 (39.42)     1:54.47 (40.99)     2:33.87 (39.40)
  6 Windle, Mason M           14 YCM-MD               2:30.65    2:37.33  
                  35.05     1:15.06 (40.01)     1:56.96 (41.90)     2:37.33 (40.37)
  7 Longmore, Zachary T       14 GMAC-MD              2:32.98    2:39.83  
                  35.20     1:16.62 (41.42)   2:39.83 (1:23.21)                    
  8 Busch, Steven F           13 CAC-MD               2:43.94    2:41.97  
                  37.18     1:19.45 (42.27)     2:01.96 (42.51)     2:41.97 (40.01)
  9 Johnson, Russell A        14 GMAC-MD              2:51.93    2:43.89  
                  36.42                             2:04.32 ( )     2:43.89 (39.57)
 10 Hamilton, Danny R         13 CAA-MD               3:02.60    2:50.65  
                  38.57     1:22.73 (44.16)     2:08.89 (46.16)     2:50.65 (41.76)
 11 Lynch, Drew H             13 CAC-MD               3:00.94    3:01.86  
                  40.87     1:27.76 (46.89)     2:16.42 (48.66)     3:01.86 (45.44)
 12 Davis, Laron D            14 ROCK-MD              3:01.49    3:10.02  
                  41.90     1:30.81 (48.91)     2:22.66 (51.85)     3:10.02 (47.36)
 -- Harris, Nate A            14 YCM-MD               3:53.88         NS  
 -- Ross, Ken M               14 YCM-MD               2:22.31         NS  
 -- Doubek, Dean T            13 YCM-MD               2:26.01         NS  
 -- Lewis, Owen W             14 CATY-MD              2:44.35         NS  
 -- Mullins, Paul E           14 YCM-MD               2:45.29         NS  
 -- Shepherd, Preston T       14 CATY-MD              2:31.03         NS  
 
Event 47  Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Brenna K        18 UN Cbac-MD                NT    2:19.92  
                  30.98                             1:42.35 ( )     2:19.92 (37.57)
  2 D'Aurora, Elizabeth J     15 CBAC-MD              2:33.68    2:35.74  
                  37.28     1:16.45 (39.17)     1:56.61 (40.16)     2:35.74 (39.13)
  3 King, Anna M              15 CBAC-MD                   NT    2:43.70  
                  37.76     1:20.13 (42.37)     2:03.07 (42.94)     2:43.70 (40.63)
  4 Totaro, Olivia *          15 CATY-MD              2:34.05    2:45.72  
                  37.39     1:20.00 (42.61)     2:03.74 (43.74)     2:45.72 (41.98)
 -- Everitt, Julia M          15 YCM-MD               2:35.74         NS  
 -- Breschi, Sophia I         15 YCM-MD               2:30.15         NS  
 -- Dongarra, Bella A         16 CATY-MD              2:47.19         NS  
 -- Howard, Samantha G        16 YCM-MD               3:03.36         NS  
 -- Cheer, Maia               15 CAA-MD               2:42.69         NS  
 -- Bryant, Caroline C        15 CATY-MD              2:44.77         NS  
 -- Buchman, Sarah G          15 CATY-MD              2:29.84         NS  
 -- Soustek, Amanda J         15 CAA-MD               2:29.21         NS  
 -- Lewis, Jiliian K          16 CATY-MD              2:55.94         NS  
 -- Holsey, Lily *            16 CATY-MD              2:34.60         NS  
 
Event 48  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vienneau, Conor R         17 CBAC-MD                   NT    2:07.97  
                  29.69     1:01.87 (32.18)     1:35.24 (33.37)     2:07.97 (32.73)
  2 Foster, Ben M             16 GMAC-MD              2:22.26    2:20.09  
                  31.89                             1:45.04 ( )     2:20.09 (35.05)
  3 Hansen, Logan G           17 YCM-MD               2:16.40    2:20.37  
                  32.43     1:09.21 (36.78)   2:20.37 (1:11.16)                    
  4 Pinto, Benny *            15 CAC-MD               2:20.22    2:20.63  
                  32.47     1:08.46 (35.99)     1:45.23 (36.77)     2:20.63 (35.40)
  5 Dedow, Lars W             16 CATY-MD              2:17.65    2:22.10  
                  32.18     1:09.27 (37.09)     1:46.70 (37.43)     2:22.10 (35.40)
  6 Smith, Liam A             16 ROCK-MD              2:22.28    2:22.64  
                  33.18     1:10.23 (37.05)     1:47.57 (37.34)     2:22.64 (35.07)
  7 Litynski, Grant M         15 CBAC-MD                   NT    2:28.51  
                  33.75                             1:50.90 ( )     2:28.51 (37.61)
  8 Windle, Jonah D           17 YCM-MD               2:19.75    2:33.79  
                  32.68                             1:52.99 ( )     2:33.79 (40.80)
  9 Pennsy, Joe M             16 CAA-MD               2:38.38    2:35.94  
                  35.16     1:14.45 (39.29)     1:56.60 (42.15)     2:35.94 (39.34)
 10 Wang, Arthur J            16 CAA-MD               2:38.08    2:36.31  
                  34.96     1:14.09 (39.13)   2:36.31 (1:22.22)                    
 11 Foster, TJ J              17 GMAC-MD                   NT    2:41.56  
                  34.71     1:16.75 (42.04)     1:59.62 (42.87)     2:41.56 (41.94)
 12 Walls, Ben B              16 ROCK-MD              2:41.77    2:46.04  
                  35.62   2:46.04 (2:10.42)                                        
 13 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD              2:42.73    2:47.43  
                  37.31     1:18.75 (41.44)     2:02.67 (43.92)     2:47.43 (44.76)
 -- Sauer, Ian M              15 YCM-MD               2:20.31         NS  
 -- Maldonado, Nate J         17 CAC-MD               2:30.43         NS  
 -- Broscious, Wyatt M        15 CATY-MD              2:56.60         NS  
 
Event 49  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnokov, Sasha           8 EST-MD                 39.46      41.43  
  2 Coggiano, Ana Maria M      8 YCM-MD                 44.84      45.70  
  3 Rivas, Sofia G             8 CAC-MD                 48.86      46.75  
  4 McCloskey, Lindsey H       8 ROCK-MD                47.29      48.88  
  5 Din, Nardia K              6 EST-MD                 49.39      48.91  
  6 Magden, Macie J            8 UN Est-MD                 NT      50.46  
  7 Wiles, Addy R              8 CAC-MD               1:00.26      50.53  
  8 Schmidt, Meredith G        6 CAC-MD               1:01.17      55.36  
  9 Wathen, Adi D              7 CBAC-MD                   NT    1:01.82  
 10 Gallipeau, Maddie F        8 CAC-MD                 55.36    1:03.70  
 11 Schatz, Alison M           8 CAC-MD               1:00.74    1:04.38  
 12 Willey, Madalyn R          7 GMAC-MD              1:21.14    1:13.68  
 13 Barbins, Astrid A          5 ROCK-MD              1:30.30    1:19.62  
 14 Bryant, Avelye E           6 CAC-MD               1:33.55    1:35.79  
 -- Kendall, Carly E           8 CATY-MD                54.28         NS  
 
Event 50  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Cody T           8 CBAC-MD                42.53      39.54  
  2 Mudd, Brandon C            8 CAC-MD                 43.35      39.88  
  3 Bryant, Reid T             8 CAC-MD                 43.99      42.89  
  4 Czerwiec, Jesse D          8 CBAC-MD                46.28      43.11  
  5 Wood, Tyler S              7 CBAC-MD                44.52      44.26  
  6 Liang, Kian G              7 EST-MD                 47.02      47.72  
  7 Schindler, Johnny D        8 CAC-MD                 58.40      59.82  
  8 Longmore, Lucas A          7 GMAC-MD              1:14.84    1:10.11  
 -- Ellis, Jacob D             7 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 51  Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kassulke, Ella N          10 ROCK-MD                39.52      38.38  
  2 Longmore, Gabrielle L     10 GMAC-MD                40.28      40.22  
  3 Pinto, Isabella *         10 CAC-MD                 40.48      40.55  
  4 Strutt, Isabelle R        10 ROCK-MD                39.39      40.82  
  5 Fairfax, Reese A           9 CBAC-MD                44.24      42.71  
  6 Munley, Camille G          9 CBAC-MD                46.58      44.64  
  7 Mason, Lilly K            10 CBAC-MD                45.36      44.73  
  8 Willey, Rhiannan R         9 GMAC-MD                42.98      44.89  
  9 Daniels, Lauren A         10 ROCK-MD                44.47      45.00  
 10 Niles, Riley L             9 EST-MD                 43.29      45.19  
 11 Windle, Bella S            9 YCM-MD                 45.62      48.86  
 12 Bovais, Lily J             9 ROCK-MD                50.34      49.93  
 13 Saxena, Nandini K          9 YCM-MD                 48.74      50.10  
 14 Esposito, Caitlyn A        9 YCM-MD                 54.50      57.68  
 -- Lalla, Chayse P           10 YCM-MD                 39.43         NS  
 -- Kochunov, Anita P         10 CAA-MD                 48.53         NS  
 -- Brinski, Rebekah *         9 CAC-MD                 45.00         NS  
 -- Dasari, Ishika R           9 YCM-MD                 48.99         NS  
 
Event 52  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnes, Nicholas S        10 CAA-MD                 35.55      35.88  
  2 Rivas, Diego S            10 CAC-MD                 38.42      37.08  
  3 Seavers-Reale, Bennett E  10 YCM-MD                 37.17      37.70  
  4 Busch, Noah W             10 CAC-MD                 38.64      38.39  
  5 Will, Charlie E           10 EST-MD                 43.13      40.63  
  6 Wood, Rylan R             10 CBAC-MD                40.79      40.64  
  7 Bryant, Chase M           10 CAC-MD                 43.41      41.03  
  8 Spencer, Aidan R           9 EST-MD                 39.96      41.92  
  9 Rigney, Aidan T            9 CBAC-MD                47.20      44.18  
 10 Bialeski, John M           9 CAA-MD                    NT      44.47  
 11 Walcott, Myles M          10 CAA-MD                 47.77      45.08  
 12 Kostibas, John C           9 CAA-MD                    NT      45.65  
 13 Marwaha, Rajan B           9 EST-MD                 44.10      45.68  
 14 Neff, James M              9 YCM-MD                 42.28      45.81  
 15 Carbone, Dominic E        10 ROCK-MD                44.61      47.20  
 16 Kikanzira, Declan N        9 CAA-MD                 47.90      47.25  
 17 Habert, Ryan J            10 CAC-MD                 50.16      47.28  
 18 Zhang, Jincheng J          9 CAA-MD                    NT      48.47  
 19 Scott, Colin J             9 EST-MD                 46.85      48.49  
 20 Cooper III, John P         9 CAA-MD                    NT      50.45  
 21 Green, Emmet P             9 EST-MD                 49.65      53.97  
 22 Smith, Nate E             10 EST-MD                 59.13    1:03.04  
 -- Zaidi, Albert Z            9 CAC-MD                 44.35         DQ  
 -- Marlow, Ethan Y           10 CAA-MD                    NT         NS  
 
Event 53  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Katelyn N       12 CBAC-MD                   NT      33.76  
  2 Wilson, Kayla R           12 CBAC-MD                34.48      33.88  
  3 Wathen, Kendall B         11 GMAC-MD                33.56      34.04  
  4 Wood, Aria R              12 CAC-MD                 33.69      34.11  
  5 Uhlmann, Alex R           11 CAC-MD                 36.42      36.03  
  6 Rezavi, Sarah S           11 CATY-MD                39.82      37.20  
  7 Foveaux, Caileigh N       12 CAC-MD                 37.67      37.80  
  8 Barbins, Anya A           12 ROCK-MD                37.56      37.91  
  9 Ching, Abigail E          11 ROCK-MD                38.43      37.96  
 10 Willey, Eryn R            11 GMAC-MD                38.70      38.65  
 11 Reynolds, Ashley L        11 CAC-MD                 38.95      39.02  
 12 Joseph, Anousha M         12 YCM-MD                 41.24      39.70  
 13 Schmidt, Kathryn R        11 CAC-MD                 41.22      40.17  
 14 Gensley, Miranda M        11 ROCK-MD                38.66      42.43  
 15 Hamilton, Katie D         11 CAA-MD                 41.74      43.52  
 16 Winters, Maddie S         11 CAA-MD                 44.72      44.21  
 17 Bovais, Amelia J          11 ROCK-MD                44.62      44.68  
 -- Stevens, Carly M          12 CATY-MD                37.75         NS  
 -- Shepherd, Samantha E      11 CATY-MD                39.85         NS  
 -- Lamb, Lucy D              11 CATY-MD                45.80         NS  
 -- Young, Alyssa L           12 CAA-MD                 37.39         NS  
 -- Sims, Aaliyah R           11 ROCK-MD                34.44         NS  
 -- Xie, Jackie Z             11 CAA-MD                 41.59         NS  
 
Event 54  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athas, Jack M             11 CATY-MD                32.68      32.37  
  2 Mudd, Mason A             11 CAC-MD                 32.18      32.81  
  3 Seavers-Reale, Hudson G   12 YCM-MD                 32.21      34.23  
  4 Snyder, Santos A          12 YCM-MD                 34.33      34.25  
  5 Cupples, Clinton G        12 ROCK-MD                33.60      34.66  
  6 Otten, Tristan B          11 CAA-MD                 34.00      35.03  
  7 Sauer, Joseph B           11 YCM-MD                 35.79      35.04  
  8 Megdiche, Ryan            11 CAA-MD                 35.40      35.98  
  9 Frank, JJ J               12 CAA-MD                 36.04      37.44  
 10 Pennell, Grant T          12 ROCK-MD                38.47      37.83  
 11 Esser, Daniel D           11 CAC-MD                 40.99      45.13  
 
Event 55  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnokov, Sasha           8 EST-MD                 47.34      48.92  
  2 Coggiano, Ana Maria M      8 YCM-MD                 58.88      51.05  
  3 Rivas, Sofia G             8 CAC-MD                 52.58      55.05  
  4 Wiles, Addy R              8 CAC-MD               1:01.93      57.97  
  5 Schmidt, Meredith G        6 CAC-MD               1:03.65      58.38  
  6 Magden, Macie J            8 UN Est-MD                 NT    1:00.93  
  7 Din, Nardia K              6 EST-MD                 59.33    1:01.32  
  8 McCloskey, Lindsey H       8 ROCK-MD                54.61    1:02.01  
  9 Schatz, Alison M           8 CAC-MD               1:06.06    1:05.26  
 10 Gallipeau, Maddie F        8 CAC-MD               1:03.99    1:08.15  
 11 Wathen, Adi D              7 CBAC-MD                   NT    1:10.64  
 12 Bryant, Avelye E           6 CAC-MD               1:22.05    1:19.95  
 13 Willey, Madalyn R          7 GMAC-MD                   NT    1:20.46  
 14 Barbins, Astrid A          5 ROCK-MD              1:17.86    1:24.73  
 -- Kendall, Carly E           8 CATY-MD                   NT         NS  
 
Event 56  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Cody T           8 CBAC-MD                50.39      46.04  
  2 Mudd, Brandon C            8 CAC-MD                 48.27      46.53  
  3 Bryant, Reid T             8 CAC-MD                 47.74      47.79  
  4 Wood, Tyler S              7 CBAC-MD                   NT      49.50  
  5 Czerwiec, Jesse D          8 CBAC-MD                54.18      53.49  
  6 Liang, Kian G              7 EST-MD                 58.94      54.29  
  7 Schindler, Johnny D        8 CAC-MD               1:03.71    1:10.67  
 -- Longmore, Lucas A          7 GMAC-MD              1:25.69         DQ  
 -- Ellis, Jacob D             7 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 57  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinto, Isabella *         10 CAC-MD                 46.59      45.76  
  2 Strutt, Isabelle R        10 ROCK-MD                43.97      47.47  
  3 Kassulke, Ella N          10 ROCK-MD                46.91      48.09  
  4 Longmore, Gabrielle L     10 GMAC-MD                50.64      49.48  
  5 Daniels, Lauren A         10 ROCK-MD                48.64      51.79  
  6 Mason, Lilly K            10 CBAC-MD                50.34      52.34  
  7 Munley, Camille G          9 CBAC-MD                52.75      52.39  
  8 Fairfax, Reese A           9 CBAC-MD                57.21      56.01  
  9 Bovais, Lily J             9 ROCK-MD                55.45      56.44  
 10 Willey, Rhiannan R         9 GMAC-MD                56.53      56.80  
 11 Niles, Riley L             9 EST-MD                 55.90      57.08  
 12 Windle, Bella S            9 YCM-MD                 59.17    1:00.90  
 13 Saxena, Nandini K          9 YCM-MD               1:00.24    1:01.26  
 14 Esposito, Caitlyn A        9 YCM-MD               1:02.54    1:02.22  
 -- Lalla, Chayse P           10 YCM-MD                 47.70         NS  
 -- Kochunov, Anita P         10 CAA-MD                 53.71         NS  
 -- Brinski, Rebekah *         9 CAC-MD                 49.17         NS  
 -- Dasari, Ishika R           9 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 58  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivas, Diego S            10 CAC-MD                 44.08      42.83  
  2 Barnes, Nicholas S        10 CAA-MD                 43.49      43.01  
  3 Busch, Noah W             10 CAC-MD                 44.64      44.91  
  4 Bryant, Chase M           10 CAC-MD                 47.80      45.13  
  5 Seavers-Reale, Bennett E  10 YCM-MD                 43.46      46.02  
  6 Wood, Rylan R             10 CBAC-MD                49.82      48.10  
  7 Spencer, Aidan R           9 EST-MD                 51.07      49.14  
  8 Zaidi, Albert Z            9 CAC-MD                 48.92      49.27  
  9 Will, Charlie E           10 EST-MD                 56.84      49.86  
 10 Rigney, Aidan T            9 CBAC-MD                53.20      49.98  
 11 Marwaha, Rajan B           9 EST-MD                 52.00      52.42  
 12 Cooper III, John P         9 CAA-MD                    NT      52.54  
 12 Zhang, Hansen L            9 CAA-MD                 53.72      52.54  
 14 Kostibas, John C           9 CAA-MD                    NT      53.77  
 15 Habert, Ryan J            10 CAC-MD                 56.16      54.82  
 16 Bialeski, John M           9 CAA-MD                    NT      55.14  
 17 Zhang, Jincheng J          9 CAA-MD                    NT      56.94  
 18 Neff, James M              9 YCM-MD                 54.55      57.58  
 19 Carbone, Dominic E        10 ROCK-MD                55.11      57.82  
 20 Kikanzira, Declan N        9 CAA-MD               1:02.10      58.14  
 21 Scott, Colin J             9 EST-MD               1:01.53    1:00.93  
 22 Green, Emmet P             9 EST-MD               1:03.46    1:02.25  
 23 Walcott, Myles M          10 CAA-MD               1:03.24    1:03.80  
 24 Smith, Nate E             10 EST-MD               1:11.28    1:08.50  
 -- Marlow, Ethan Y           10 CAA-MD                    NT         NS  
 
Event 59  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Kayla R           12 CBAC-MD                38.49      38.43  
  2 Zeier, Ashlyn R           11 CBAC-MD                38.70      39.45  
  3 Johnston, Katelyn N       12 CBAC-MD                   NT      40.58  
  4 Uhlmann, Alex R           11 CAC-MD                 40.74      40.70  
  5 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD                39.52      41.36  
  6 Wood, Aria R              12 CAC-MD                 42.90      42.09  
  7 Foveaux, Caileigh N       12 CAC-MD                 42.34      42.32  
  8 Gargano, Zola A           11 YCM-MD                 45.69      45.45  
  9 Schmidt, Kathryn R        11 CAC-MD                 46.21      45.49  
 10 Ching, Abigail E          11 ROCK-MD                46.48      46.52  
 11 Barbins, Anya A           12 ROCK-MD                46.72      46.64  
 12 Joseph, Anousha M         12 YCM-MD                 47.33      47.45  
 13 Willey, Eryn R            11 GMAC-MD                49.05      48.85  
 14 Hamilton, Katie D         11 CAA-MD                 48.92      49.13  
 15 Gensley, Miranda M        11 ROCK-MD                46.48      49.71  
 16 Reynolds, Ashley L        11 CAC-MD                 47.96      50.20  
 17 Winters, Maddie S         11 CAA-MD                 56.97      54.26  
 18 Bovais, Amelia J          11 ROCK-MD                55.51      58.81  
 -- Lamb, Lucy D              11 CATY-MD                55.52         NS  
 -- Stevens, Carly M          12 CATY-MD                48.77         NS  
 -- Young, Alyssa L           12 CAA-MD                 42.91         NS  
 -- Shepherd, Samantha E      11 CATY-MD                46.21         NS  
 -- Xie, Jackie Z             11 CAA-MD                 52.13         NS  
 
Event 60  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jing, Balwyn              11 CAA-MD                 39.31      39.99  
  2 Frank, Logan N            12 CAA-MD                 40.65      41.02  
  3 Otten, Tristan B          11 CAA-MD                 42.03      41.82  
  4 Seavers-Reale, Hudson G   12 YCM-MD                 39.87      42.06  
  5 Megdiche, Ryan            11 CAA-MD                 42.69      42.17  
  6 Mudd, Mason A             11 CAC-MD                 41.91      42.24  
  7 Cupples, Clinton G        12 ROCK-MD                42.03      43.23  
  8 Snyder, Santos A          12 YCM-MD                 44.79      47.48  
  9 Pennell, Grant T          12 ROCK-MD                47.32      48.89  
 10 Esser, Daniel D           11 CAC-MD                 52.59      52.07  
 -- Abelende, Gavin E         12 ROCK-MD                38.16         NS  
 
Event 61  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnokov, Sasha           8 EST-MD               1:58.21    2:02.06  
                  57.27   2:02.06 (1:04.79)                                        
  2 Coggiano, Ana Maria M      8 YCM-MD                    NT    2:17.13  
                1:04.87   2:17.13 (1:12.26)                                        
  3 Rivas, Sofia G             8 CAC-MD                    NT    2:25.30  
  4 Din, Nardia K              6 EST-MD               2:18.76    2:29.36  
                  59.62   2:29.36 (1:29.74)                                        
  5 Magden, Macie J            8 UN Est-MD                 NT    2:55.96  
                1:24.85   2:55.96 (1:31.11)                                        
 -- Kendall, Carly E           8 CATY-MD                   NT         NS  
 
Event 62  Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Cody T           8 CBAC-MD              2:09.83    2:07.00  
                1:00.98   2:07.00 (1:06.02)                                        
  2 Wood, Tyler S              7 CBAC-MD              2:21.95    2:09.19  
                1:00.53   2:09.19 (1:08.66)                                        
  3 Bryant, Reid T             8 CAC-MD                    NT    2:12.77  
                1:04.62   2:12.77 (1:08.15)                                        
  4 Liang, Kian G              7 EST-MD               2:32.97    2:29.94  
                1:16.09   2:29.94 (1:13.85)                                        
 
Event 63  Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strutt, Isabelle R        10 ROCK-MD              2:01.03    2:05.47  
                  57.82   2:05.47 (1:07.65)                                        
  2 Niles, Riley L             9 EST-MD               2:08.56    2:09.01  
                1:02.43   2:09.01 (1:06.58)                                        
  3 Mason, Lilly K            10 CBAC-MD              2:07.66    2:10.06  
                1:04.35   2:10.06 (1:05.71)                                        
  4 Munley, Camille G          9 CBAC-MD              2:08.99    2:10.58  
                1:03.99   2:10.58 (1:06.59)                                        
  5 Fairfax, Reese A           9 CBAC-MD              2:19.79    2:24.59  
                1:08.22   2:24.59 (1:16.37)                                        
  6 Willey, Rhiannan R         9 GMAC-MD              2:18.46    2:27.00  
                1:12.64   2:27.00 (1:14.36)                                        
  7 Bovais, Lily J             9 ROCK-MD              2:30.66    2:28.83  
                1:10.09   2:28.83 (1:18.74)                                        
  8 Esposito, Caitlyn A        9 YCM-MD               2:42.75    2:33.08  
                1:14.78   2:33.08 (1:18.30)                                        
  9 Saxena, Nandini K          9 YCM-MD                    NT    2:34.62  
                1:13.13   2:34.62 (1:21.49)                                        
 -- Daniels, Lauren A         10 ROCK-MD                   NT         DQ  
 -- Lalla, Chayse P           10 YCM-MD               2:26.18         NS  
 -- Kochunov, Anita P         10 CAA-MD               2:04.39         NS  
 -- Dasari, Ishika R           9 YCM-MD                    NT         NS  
 -- Brinski, Rebekah *         9 CAC-MD               2:11.38         NS  
 
Event 64  Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busch, Noah W             10 CAC-MD               1:47.90    1:49.24  
                  51.72     1:49.24 (57.52)                                        
  2 Kikanzira, Declan N        9 CAA-MD               2:00.09    1:57.03  
                  55.67   1:57.03 (1:01.36)                                        
  3 Walcott, Myles M          10 CAA-MD               2:05.68    1:57.13  
                  55.74   1:57.13 (1:01.39)                                        
  4 Rivas, Diego S            10 CAC-MD               1:58.89    1:58.28  
                  52.97   1:58.28 (1:05.31)                                        
  5 Seavers-Reale, Bennett E  10 YCM-MD               1:59.97    2:04.91  
                1:00.03   2:04.91 (1:04.88)                                        
  6 Rigney, Aidan T            9 CBAC-MD              2:01.12    2:06.11  
                1:02.84   2:06.11 (1:03.27)                                        
  7 Zhang, Hansen L            9 CAA-MD               2:12.34    2:07.64  
                1:01.36   2:07.64 (1:06.28)                                        
  8 Zaidi, Albert Z            9 CAC-MD                    NT    2:10.89  
                1:00.86   2:10.89 (1:10.03)                                        
  9 Spencer, Aidan R           9 EST-MD               2:17.34    2:11.52  
                1:01.82   2:11.52 (1:09.70)                                        
 10 Wood, Rylan R             10 CBAC-MD              2:23.79    2:12.35  
                1:05.78   2:12.35 (1:06.57)                                        
 11 Will, Charlie E           10 EST-MD               2:19.78    2:13.59  
                1:03.94   2:13.59 (1:09.65)                                        
 12 Cooper III, John P         9 CAA-MD                    NT    2:17.51  
                1:06.48   2:17.51 (1:11.03)                                        
 13 Marwaha, Rajan B           9 EST-MD               2:20.11    2:18.88  
                1:05.24   2:18.88 (1:13.64)                                        
 14 Carbone, Dominic E        10 ROCK-MD              2:44.48    2:22.29  
                1:08.11   2:22.29 (1:14.18)                                        
 15 Scott, Colin J             9 EST-MD               2:20.53    2:22.87  
 16 Green, Emmet P             9 EST-MD               2:20.12    2:23.76  
                1:10.32   2:23.76 (1:13.44)                                        
 17 Bryant, Chase M           10 CAC-MD               2:25.13    2:23.97  
                1:08.92   2:23.97 (1:15.05)                                        
 18 Zhang, Jincheng J          9 CAA-MD                    NT    2:26.38  
                1:10.54   2:26.38 (1:15.84)                                        
 19 Neff, James M              9 YCM-MD               2:38.30    2:35.73  
                1:15.77   2:35.73 (1:19.96)                                        
 20 Smith, Nate E             10 EST-MD               2:31.69    2:41.41  
                1:16.94   2:41.41 (1:24.47)                                        
 -- Bialeski, John M           9 CAA-MD                    NT         DQ  
                1:07.54        DQ (1:12.34)                                        
 -- Marlow, Ethan Y           10 CAA-MD                    NT         NS  
 
Event 65  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wathen, Kendall B         11 GMAC-MD              1:34.38    1:36.19  
                  46.64     1:36.19 (49.55)                                        
  2 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD              1:39.06    1:36.52  
                  45.42     1:36.52 (51.10)                                        
  3 Chen, Madeline M          12 CBAC-MD              1:39.21    1:37.11  
                  46.48     1:37.11 (50.63)                                        
  4 Wood, Aria R              12 CAC-MD               1:35.79    1:37.60  
  5 Zeier, Ashlyn R           11 CBAC-MD              1:37.46    1:40.20  
                  48.99     1:40.20 (51.21)                                        
  6 Willey, Eryn R            11 GMAC-MD              1:45.36    1:45.25  
                  50.69     1:45.25 (54.56)                                        
  7 Rezavi, Sarah S           11 CATY-MD                   NT    1:50.53  
  8 Foveaux, Caileigh N       12 CAC-MD               1:52.52    1:51.52  
  9 Schmidt, Kathryn R        11 CAC-MD               1:49.89    1:52.19  
                  52.80     1:52.19 (59.39)                                        
 10 Barbins, Anya A           12 ROCK-MD              1:59.64    1:55.24  
                  54.76   1:55.24 (1:00.48)                                        
 11 Reynolds, Ashley L        11 CAC-MD               1:51.81    1:58.61  
                  56.24   1:58.61 (1:02.37)                                        
 12 Hamilton, Katie D         11 CAA-MD               1:59.57    2:01.41  
                  59.23   2:01.41 (1:02.18)                                        
 13 Gargano, Zola A           11 YCM-MD               1:58.74    2:01.68  
                  59.66   2:01.68 (1:02.02)                                        
 14 Bovais, Amelia J          11 ROCK-MD              2:06.48    2:08.12  
                1:01.27   2:08.12 (1:06.85)                                        
 15 Gensley, Miranda M        11 ROCK-MD              2:06.42    2:09.35  
                1:01.33   2:09.35 (1:08.02)                                        
 16 Winters, Maddie S         11 CAA-MD               2:08.48    2:16.22  
                1:05.50   2:16.22 (1:10.72)                                        
 17 Joseph, Anousha M         12 YCM-MD                    NT    2:19.52  
                1:04.63   2:19.52 (1:14.89)                                        
 -- Lamb, Lucy D              11 CATY-MD              2:09.83         NS  
 -- Xie, Jackie Z             11 CAA-MD               1:49.09         NS  
 
Event 66  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawloski, Jay M           12 CBAC-MD              1:33.75    1:34.70  
                  45.87     1:34.70 (48.83)                                        
  2 Athas, Jack M             11 CATY-MD              1:32.29    1:37.75  
  3 Frank, JJ J               12 CAA-MD               1:40.23    1:45.06  
                  49.90     1:45.06 (55.16)                                        
  4 Seavers-Reale, Hudson G   12 YCM-MD               1:44.53    1:50.25  
  5 Cupples, Clinton G        12 ROCK-MD              1:46.20    1:53.08  
                  52.41   1:53.08 (1:00.67)                                        
  6 Esser, Daniel D           11 CAC-MD               1:46.33    1:57.47  
                  55.62   1:57.47 (1:01.85)                                        
  7 Pennell, Grant T          12 ROCK-MD              1:53.74    1:58.53  
  8 Snyder, Santos A          12 YCM-MD               2:04.32    2:11.18  
                1:01.83   2:11.18 (1:09.35)                                        
 -- Otten, Tristan B          11 CAA-MD               1:44.29         DQ  
                  53.26          DQ (55.16)                                        
 -- Abelende, Gavin E         12 ROCK-MD              1:31.61         NS  
 
Event 68  Boys 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Czerwiec, Jesse D          8 CBAC-MD              2:09.84    1:59.36  
                  55.23   1:59.36 (1:04.13)                                        
  2 Wood, Tyler S              7 CBAC-MD              2:12.52    2:06.57  
 
Event 69  Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinto, Isabella *         10 CAC-MD               1:39.89    1:39.80  
                  46.60     1:39.80 (53.20)                                        
  2 Longmore, Gabrielle L     10 GMAC-MD              2:03.83    2:04.67  
 
Event 70  Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnes, Nicholas S        10 CAA-MD               2:01.98    1:53.52  
                  50.87   1:53.52 (1:02.65)                                        
  2 Zhang, Hansen L            9 CAA-MD                    NT    2:06.37  
 
Event 71  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Madeline M          12 CBAC-MD                   NT    1:18.42  
  2 Wilson, Kayla R           12 CBAC-MD              1:23.88    1:21.25  
                  37.57     1:21.25 (43.68)                                        
  3 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD              1:27.98    1:31.08  
  4 Uhlmann, Alex R           11 CAC-MD               1:47.17    1:35.28  
                  43.20     1:35.28 (52.08)                                        
  5 Zeier, Ashlyn R           11 CBAC-MD              1:34.87    1:42.00  
                  47.69     1:42.00 (54.31)                                        
  6 Willey, Eryn R            11 GMAC-MD              1:43.48    1:42.13  
                  48.36     1:42.13 (53.77)                                        
  7 Barbins, Anya A           12 ROCK-MD              1:48.44    1:46.00  
                  47.09     1:46.00 (58.91)                                        
  8 Gensley, Miranda M        11 ROCK-MD                   NT    1:55.36  
                  51.70   1:55.36 (1:03.66)                                        
  9 Schmidt, Kathryn R        11 CAC-MD               1:51.42    1:57.51  
                  52.08   1:57.51 (1:05.43)                                        
 -- Sims, Aaliyah R           11 ROCK-MD              1:44.80         NS  
 
Event 72  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawloski, Jay M           12 CBAC-MD                   NT    1:15.59  
                  35.65     1:15.59 (39.94)                                        
  2 Mudd, Mason A             11 CAC-MD               1:21.31    1:23.20  
                  37.86     1:23.20 (45.34)                                        
  3 Frank, Logan N            12 CAA-MD               1:33.52    1:31.46  
                  42.30     1:31.46 (49.16)                                        
  4 Sauer, Joseph B           11 YCM-MD               1:31.80    1:34.77  
  5 Jing, Balwyn              11 CAA-MD               1:30.89    1:35.94  
                  42.55     1:35.94 (53.39)                                        
  6 Pennell, Grant T          12 ROCK-MD              1:48.48    1:48.43  
                  50.54     1:48.43 (57.89)                                        
 -- Athas, Jack M             11 CATY-MD              1:24.78         NS  
 
Event 73  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kassulke, Ella N          10 ROCK-MD              3:08.04    2:58.70  
                  40.76     1:28.35 (47.59)     2:05.49 (37.14)     2:58.70 (53.21)
  2 Longmore, Gabrielle L     10 GMAC-MD              3:10.17    3:15.50  
                                1:38.48 ( )     2:05.49 (27.01)   3:15.50 (1:10.01)
  3 Mason, Lilly K            10 CBAC-MD                   NT    3:27.34  
                                1:40.31 ( )     2:05.49 (25.18)   3:27.34 (1:21.85)
  4 Chesnokov, Sasha           8 EST-MD                    NT    3:34.46  
                  45.81     1:40.19 (54.38)     2:05.49 (25.30)   3:34.46 (1:28.97)
  5 Fairfax, Reese A           9 CBAC-MD              3:37.17    3:38.90  
                  49.54     1:47.75 (58.21)     2:05.49 (17.74)   3:38.90 (1:33.41)
  6 Munley, Camille G          9 CBAC-MD                   NT    3:39.89  
                                1:46.21 ( )     2:05.49 (19.28)   3:39.89 (1:34.40)
  7 Niles, Riley L             9 EST-MD                    NT    3:52.34  
                  50.04                             2:05.49 ( )   3:52.34 (1:46.85)
 -- Brinski, Rebekah *         9 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 74  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnes, Nicholas S        10 CAA-MD               2:59.55    3:02.70  
                                1:28.85 ( )   3:02.70 (1:33.85)                    
  2 Rivas, Diego S            10 CAC-MD               3:09.21    3:08.58  
                                1:28.82 ( )   3:08.58 (1:39.76)                    
  3 Litynski, Cody T           8 CBAC-MD              3:23.27    3:14.34  
                                1:33.16 ( )   3:14.34 (1:41.18)                    
  4 Wood, Rylan R             10 CBAC-MD              3:17.44    3:15.12  
                                1:38.96 ( )   3:15.12 (1:36.16)                    
  5 Rigney, Aidan T            9 CBAC-MD              3:18.89    3:22.58  
                                1:40.77 ( )   3:22.58 (1:41.81)                    
  6 Spencer, Aidan R           9 EST-MD                    NT    3:29.57  
                                1:47.66 ( )   3:29.57 (1:41.91)                    
  7 Czerwiec, Jesse D          8 CBAC-MD              3:45.72    3:38.56  
                                1:47.20 ( )   3:38.56 (1:51.36)                    
  8 Will, Charlie E           10 EST-MD                    NT    3:41.65  
                                1:48.44 ( )   3:41.65 (1:53.21)                    
  9 Bialeski, John M           9 CAA-MD               3:44.28    3:47.64  
 10 Habert, Ryan J            10 CAC-MD               4:08.21    3:51.40  
                                1:53.40 ( )   3:51.40 (1:58.00)                    
 11 Marwaha, Rajan B           9 EST-MD                    NT    3:55.07  
                                1:58.29 ( )   3:55.07 (1:56.78)                    
 12 Kostibas, John C           9 CAA-MD                    NT    3:55.94  
 13 Zhang, Jincheng J          9 CAA-MD                    NT    4:05.62  
                                2:00.24 ( )   4:05.62 (2:05.38)                    
 
Event 75  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wathen, Kendall B         11 GMAC-MD              2:37.99    2:37.07  
                                1:16.94 ( )   2:37.07 (1:20.13)                    
  2 Quinn, Olivia G           11 GMAC-MD              2:39.69    2:42.74  
                                1:17.53 ( )   2:42.74 (1:25.21)                    
  3 Wilson, Kayla R           12 CBAC-MD              2:45.72    2:45.22  
                                1:21.10 ( )   2:45.22 (1:24.12)                    
  4 Zeier, Ashlyn R           11 CBAC-MD              2:42.44    2:49.42  
                                1:22.35 ( )   2:49.42 (1:27.07)                    
  5 Wood, Aria R              12 CAC-MD               2:47.95    2:49.73  
                                1:22.59 ( )   2:49.73 (1:27.14)                    
  6 Foveaux, Caileigh N       12 CAC-MD               3:16.93    2:54.08  
                                1:26.03 ( )   2:54.08 (1:28.05)                    
  7 Willey, Eryn R            11 GMAC-MD              2:56.39    2:59.82  
  8 Gargano, Zola A           11 YCM-MD               3:08.25    3:00.69  
                                1:28.31 ( )   3:00.69 (1:32.38)                    
  9 Reynolds, Ashley L        11 CAC-MD               3:16.76    3:12.75  
                                1:31.71 ( )   3:12.75 (1:41.04)                    
 10 Rezavi, Sarah S           11 CATY-MD                   NT    3:13.27  
                                1:33.07 ( )   3:13.27 (1:40.20)                    
 11 Ching, Abigail E          11 ROCK-MD              3:13.86    3:20.99  
                                1:33.26 ( )   3:20.99 (1:47.73)                    
 12 Winters, Maddie S         11 CAA-MD               3:39.13    3:47.89  
                                1:52.28 ( )   3:47.89 (1:55.61)                    
 -- Xie, Jackie Z             11 CAA-MD                    NT         NS  
 -- Stevens, Carly M          12 CATY-MD              3:32.73         NS  
 -- Shepherd, Samantha E      11 CATY-MD              3:32.98         NS  
 -- Young, Alyssa L           12 CAA-MD               2:58.77         NS  
 -- Sims, Aaliyah R           11 ROCK-MD              2:58.40         NS  
 
Event 76  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Otten, Tristan B          11 CAA-MD               2:41.97    2:41.03  
                                1:18.41 ( )   2:41.03 (1:22.62)                    
  2 Frank, Logan N            12 CAA-MD               3:00.06    2:45.01  
                                1:21.20 ( )   2:45.01 (1:23.81)                    
  3 Megdiche, Ryan            11 CAA-MD               2:48.99    2:45.88  
                                1:19.61 ( )   2:45.88 (1:26.27)                    
  4 Athas, Jack M             11 CATY-MD              2:47.43    2:47.37  
                                1:23.02 ( )   2:47.37 (1:24.35)                    
  5 Mudd, Mason A             11 CAC-MD               2:43.06    2:49.55  
                                1:20.77 ( )   2:49.55 (1:28.78)                    
  6 Jing, Balwyn              11 CAA-MD               2:53.29    2:52.97  
  7 Sauer, Joseph B           11 YCM-MD               3:06.71    2:58.06  
                                1:26.14 ( )   2:58.06 (1:31.92)                    
  8 Frank, JJ J               12 CAA-MD               2:52.40    3:00.11  
                                1:25.71 ( )   3:00.11 (1:34.40)                    
  9 Snyder, Santos A          12 YCM-MD               3:23.38    3:10.82  
                                1:31.04 ( )   3:10.82 (1:39.78)                    
 10 Esser, Daniel D           11 CAC-MD               3:38.68    3:45.37  
                                1:47.78 ( )   3:45.37 (1:57.59)                    
 
Event 77  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennell, Samantha L       14 CBAC-MD              1:21.48    1:17.71  
  2 Cupples, Kaeleigh E       14 ROCK-MD              1:17.60    1:19.36  
  3 Meyer, Natalie W          14 CAA-MD               1:26.81    1:19.55  
  4 Bonds, Gabby N            13 GMAC-MD              1:17.17    1:19.93  
  5 Frill, Morgan V           13 GMAC-MD              1:21.30    1:27.02  
  6 Hlasko, Paula A           14 YCM-MD               1:24.22    1:27.13  
  7 Wittholz, Kate E          13 CAA-MD               1:21.91    1:27.41  
  8 White, Steph C            13 CAC-MD               1:38.14    1:34.76  
  9 Ghozati, Emma S           13 CAA-MD               1:39.27    1:34.93  
 10 Barth, Trish E            13 CATY-MD              1:33.39    1:35.83  
 11 Gensley, Sophia S         14 ROCK-MD              1:38.68    1:44.57  
 12 Athas, Maddie A           13 CATY-MD              1:45.90    1:50.83  
 -- Daniels, Sarah E          13 ROCK-MD              1:49.34         DQ  
 -- Stum, Mary Kathryn K      13 CAC-MD               1:24.37         DQ  
 -- Bryant, Mary Cate *       14 CATY-MD              1:33.01         NS  
 -- Basso, Taylor M           13 GMAC-MD              1:55.62         NS  
 
Event 78  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Ken M               14 YCM-MD               1:16.86    1:18.34  
  2 Skinner, Nathan W         13 CAA-MD               1:23.30    1:22.59  
  3 Uleckas-Meisinger, AJ J   14 YCM-MD               1:22.57    1:22.87  
  4 Rigney, Liam P            13 CBAC-MD                   NT    1:23.79  
  5 Longmore, Zachary T       14 GMAC-MD              1:23.27    1:24.08  
  6 Thomas, Reid C            13 CAA-MD               1:33.50    1:25.32  
  7 Rothmann, Harry V         13 ROCK-MD              1:31.32    1:25.78  
  8 Busch, Steven F           13 CAC-MD               1:33.05    1:27.09  
  9 Mullins, Paul E           14 YCM-MD               1:32.93    1:27.10  
 10 Lynch, Drew H             13 CAC-MD               1:36.26    1:27.34  
 11 Taylor, Grant G           13 ROCK-MD              1:36.63    1:28.68  
 12 Johnson, Russell A        14 GMAC-MD              1:35.59    1:30.96  
 13 Hamilton, Danny R         13 CAA-MD               1:40.07    1:37.30  
 -- Harris, Nate A            14 YCM-MD               1:47.17         NS  
 -- Doubek, Dean T            13 YCM-MD               1:12.73         NS  
 -- Lewis, Owen W             14 CATY-MD              1:19.23         NS  
 -- Shepherd, Preston T       14 CATY-MD              1:15.27         NS  
 
Event 79  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shenot, Gaby B            16 CBAC-MD                   NT    1:16.81  
  2 Johnston, Rachel M        17 CBAC-MD                   NT    1:22.14  
  3 Frill, Madison C          16 GMAC-MD              1:18.64    1:24.89  
  4 Totaro, Olivia *          15 CATY-MD              1:25.12    1:27.36  
  5 D'Aurora, Elizabeth J     15 CBAC-MD                   NT    1:28.93  
  6 Balaton, Christina R      16 GMAC-MD              1:33.13    1:31.71  
 -- Howard, Samantha G        16 YCM-MD               1:43.08         NS  
 -- Litynski, Brenna K        18 UN Cbac-MD                NT         NS  
 -- Dongarra, Bella A         16 CATY-MD              1:22.26         NS  
 -- Bryant, Caroline C        15 CATY-MD              1:26.48         NS  
 -- Holsey, Lily *            16 CATY-MD              1:19.36         NS  
 -- Cheer, Maia               15 CAA-MD               1:20.56         NS  
 -- Lewis, Jiliian K          16 CATY-MD              1:26.80         NS  
 -- Breschi, Sophia I         15 YCM-MD               1:21.83         NS  
 -- Soustek, Amanda J         15 CAA-MD               1:23.03         NS  
 
Event 80  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vienneau, Conor R         17 CBAC-MD                   NT    1:07.73  
  2 Cherry, Zack L            16 YCM-MD               1:11.85    1:13.09  
  3 Beall, Bradley D          16 CBAC-MD              1:14.81    1:13.38  
  4 D'Aurora, Owen O          15 CBAC-MD              1:15.83    1:13.69  
  5 Hansen, Logan G           17 YCM-MD               1:16.18    1:14.24  
  6 Shenot, Sam W             16 CBAC-MD              1:21.41    1:15.31  
  7 Litynski, Grant M         15 CBAC-MD              1:23.00    1:22.76  
  8 Smith, Liam A             16 ROCK-MD              1:19.72    1:23.59  
  9 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD              1:24.08    1:26.25  
 10 Walls, Ben B              16 ROCK-MD              1:30.12    1:34.00  
 -- Maldonado, Nate J         17 CAC-MD               1:15.48         NS  
 -- Broscious, Wyatt M        15 CATY-MD              1:32.99         NS  
 -- Dedow, Lars W             16 CATY-MD              1:15.96         NS  
 
Event 81  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonds, Gabby N            13 GMAC-MD              3:21.25    3:15.47  
                                1:36.38 ( )   3:15.47 (1:39.09)                    
  2 Schmidt, Gabrielle R      14 CAC-MD               3:09.81    3:15.80  
                                1:34.14 ( )   3:15.80 (1:41.66)                    
  3 Cupples, Kaeleigh E       14 ROCK-MD              3:15.78    3:19.01  
                                1:35.16 ( )   3:19.01 (1:43.85)                    
  4 Cooper, Molly B           13 YCM-MD               3:17.87    3:24.71  
                                1:38.39 ( )   3:24.71 (1:46.32)                    
  5 Hernan, Ella *            14 CATY-MD                   NT    3:33.99  
                                1:44.13 ( )   3:33.99 (1:49.86)                    
  6 Ghozati, Emma S           13 CAA-MD               3:50.30    3:37.29  
                                1:45.98 ( )   3:37.29 (1:51.31)                    
 -- Coleman, Emilie A         13 CAA-MD               3:15.30         NS  
 
Event 82  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masiello, John G          14 GMAC-MD                   NT    2:57.00  
                                1:22.73 ( )   2:57.00 (1:34.27)                    
  2 Trotter, Michael J        14 CAC-MD               2:57.26    2:57.77  
                                1:26.14 ( )   2:57.77 (1:31.63)                    
  3 Windle, Mason M           14 YCM-MD               3:06.27    3:09.34  
                                1:30.68 ( )   3:09.34 (1:38.66)                    
  4 Uleckas-Meisinger, AJ J   14 YCM-MD               3:03.05    3:13.71  
                                1:33.24 ( )   3:13.71 (1:40.47)                    
  5 Rothmann, Harry V         13 ROCK-MD              3:33.08    3:29.24  
                                1:40.33 ( )   3:29.24 (1:48.91)                    
  6 Lynch, Drew H             13 CAC-MD               3:43.81    3:36.02  
                                1:46.10 ( )   3:36.02 (1:49.92)                    
  7 Mullins, Paul E           14 YCM-MD               3:38.86    3:40.20  
                                1:46.84 ( )   3:40.20 (1:53.36)                    
 -- Doubek, Dean T            13 YCM-MD               3:36.74         NS  
 
Event 83  Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shenot, Gaby B            16 CBAC-MD                   NT    3:05.33  
                                1:29.90 ( )   3:05.33 (1:35.43)                    
  2 Johnston, Rachel M        17 CBAC-MD                   NT    3:14.42  
                                1:34.86 ( )   3:14.42 (1:39.56)                    
  3 Buchman, Sarah G          15 CATY-MD              3:15.49    3:15.86  
                                1:34.29 ( )   3:15.86 (1:41.57)                    
  4 Everitt, Julia M          15 YCM-MD               3:18.06    3:19.63  
                                1:34.07 ( )   3:19.63 (1:45.56)                    
  5 D'Aurora, Elizabeth J     15 CBAC-MD                   NT    3:38.22  
                                1:45.80 ( )   3:38.22 (1:52.42)                    
 -- Lewis, Jiliian K          16 CATY-MD              3:19.78         NS  
 -- McCloskey, Lauren D       15 ROCK-MD              3:16.18         NS  
 -- Dongarra, Bella A         16 CATY-MD              3:22.26         NS  
 
Event 84  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cherry, Zack L            16 YCM-MD               3:16.06    3:01.55  
                                1:27.02 ( )   3:01.55 (1:34.53)                    
  2 Beall, Bradley D          16 CBAC-MD              3:05.55    3:06.69  
                                1:28.64 ( )   3:06.69 (1:38.05)                    
  3 Shenot, Sam W             16 CBAC-MD                   NT    3:12.34  
                                1:33.29 ( )   3:12.34 (1:39.05)                    
  4 Hansen, Logan G           17 YCM-MD               3:06.71    3:13.37  
                                1:30.85 ( )   3:13.37 (1:42.52)                    
  5 D'Aurora, Owen O          15 CBAC-MD                   NT    3:32.09  
                                1:38.80 ( )   3:32.09 (1:53.29)                    
  6 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD              3:23.84    3:35.37  
                                1:40.76 ( )   3:35.37 (1:54.61)                    
  7 Walls, Ben B              16 ROCK-MD              3:47.14    3:52.03  
                                1:48.74 ( )   3:52.03 (2:03.29)                    
 
Event 85  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennell, Samantha L       14 CBAC-MD              1:16.74    1:15.16  
  2 Bonds, Gabby N            13 GMAC-MD              1:21.97    1:24.35  
  3 Meyer, Natalie W          14 CAA-MD               1:41.58    1:26.47  
  4 Hernan, Ella *            14 CATY-MD              1:20.69    1:27.48  
  5 Cupples, Kaeleigh E       14 ROCK-MD              1:21.70    1:27.85  
  6 Wittholz, Kate E          13 CAA-MD               1:41.02    1:38.21  
  7 Barth, Trish E            13 CATY-MD              1:36.79    1:40.19  
  8 Hlasko, Paula A           14 YCM-MD               1:39.81    1:40.29  
  9 Gensley, Sophia S         14 ROCK-MD              1:54.60    1:54.20  
 
Event 86  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walls, Samuel A           13 GMAC-MD              1:11.08    1:09.02  
  2 Trotter, Michael J        14 CAC-MD               1:11.83    1:11.12  
  3 Hartman, Alex R           14 CAA-MD               1:27.26    1:18.07  
  4 Thomas, Reid C            13 CAA-MD               1:26.99    1:19.68  
  5 Longmore, Zachary T       14 GMAC-MD              1:19.57    1:21.19  
  6 Rigney, Liam P            13 CBAC-MD                   NT    1:22.48  
  7 Windle, Mason M           14 YCM-MD               1:26.63    1:26.31  
  8 Skinner, Nathan W         13 CAA-MD                    NT    1:28.25  
  9 Davis, Laron D            14 ROCK-MD              1:47.12    1:32.60  
 10 Lynch, Drew H             13 CAC-MD                    NT    1:32.92  
 11 Taylor, Grant G           13 ROCK-MD              1:35.04    1:37.31  
 -- Lewis, Owen W             14 CATY-MD              1:27.59         NS  
 -- Shepherd, Preston T       14 CATY-MD              1:23.93         NS  
 
Event 87  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Brenna K        18 UN Cbac-MD                NT    1:10.24  
  2 Shenot, Gaby B            16 CBAC-MD                   NT    1:15.32  
  3 Totaro, Olivia *          15 CATY-MD              1:23.74    1:27.63  
 -- McCloskey, Lauren D       15 ROCK-MD              1:14.57         NS  
 -- Dongarra, Bella A         16 CATY-MD              1:28.04         NS  
 -- Bryant, Caroline C        15 CATY-MD              1:38.03         NS  
 -- Cheer, Maia               15 CAA-MD               1:23.64         NS  
 -- Soustek, Amanda J         15 CAA-MD               1:22.15         NS  
 
Event 88  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Ben M             16 GMAC-MD              1:06.96    1:05.52  
  2 Vienneau, Conor R         17 CBAC-MD                   NT    1:05.78  
  3 Shenot, Sam W             16 CBAC-MD              1:11.61    1:08.91  
  4 Sauer, Ian M              15 YCM-MD               1:09.75    1:10.26  
  5 Beall, Bradley D          16 CBAC-MD              1:10.63    1:10.75  
  6 D'Aurora, Owen O          15 CBAC-MD              1:12.03    1:14.13  
  7 Litynski, Grant M         15 CBAC-MD              1:15.11    1:14.92  
  8 Windle, Jonah D           17 YCM-MD               1:10.58    1:16.14  
  9 Smith, Liam A             16 ROCK-MD              1:13.09    1:19.34  
 10 Foster, TJ J              17 GMAC-MD                   NT    1:21.73  
 11 Walls, Ben B              16 ROCK-MD              1:33.48    1:38.93  
 -- Pinto, Benny *            15 CAC-MD               1:06.37         DQ  
 -- Dedow, Lars W             16 CATY-MD              1:20.14         NS  
 -- Broscious, Wyatt M        15 CATY-MD              1:35.56         NS  
 -- Maldonado, Nate J         17 CAC-MD               1:15.98         NS  
 
Event 89  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonds, Gabby N            13 GMAC-MD              1:09.87    1:09.31  
                  52.19     1:09.31 (17.12)                                        
  2 Schmidt, Gabrielle R      14 CAC-MD               1:10.24    1:11.30  
                  52.19     1:11.30 (19.11)                                        
  3 Hernan, Ella *            14 CATY-MD              1:10.93    1:11.36  
                  52.19     1:11.36 (19.17)                                        
  4 Stum, Mary Kathryn K      13 CAC-MD               1:14.62    1:11.73  
                  52.19     1:11.73 (19.54)                                        
  5 Frill, Morgan V           13 GMAC-MD              1:15.67    1:17.91  
  6 Cooper, Molly B           13 YCM-MD               1:15.03    1:18.03  
  7 Ghozati, Emma S           13 CAA-MD               1:21.13    1:19.99  
  8 White, Steph C            13 CAC-MD               1:23.41    1:22.98  
  9 Wittholz, Kate E          13 CAA-MD               1:24.97    1:23.29  
 10 Barth, Trish E            13 CATY-MD              1:26.32    1:26.06  
 11 Basso, Taylor M           13 GMAC-MD              1:28.43    1:28.39  
 12 Gensley, Sophia S         14 ROCK-MD              1:32.14    1:31.12  
 13 Athas, Maddie A           13 CATY-MD              1:25.56    1:31.54  
 14 Daniels, Sarah E          13 ROCK-MD              1:36.73    1:42.75  
 -- Coleman, Emilie A         13 CAA-MD               1:12.88         NS  
 -- Bryant, Mary Cate *       14 CATY-MD              1:17.01         NS  
 
Event 90  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Ken M               14 YCM-MD               1:06.27    1:05.67  
                  31.94     1:05.67 (33.73)                                        
  2 Rigney, Liam P            13 CBAC-MD              1:10.39    1:07.16  
  3 Uleckas-Meisinger, AJ J   14 YCM-MD               1:06.41    1:07.61  
                  32.10     1:07.61 (35.51)                                        
  4 Hartman, Alex R           14 CAA-MD               1:08.44    1:08.93  
                  33.38     1:08.93 (35.55)                                        
  5 Thomas, Reid C            13 CAA-MD               1:12.93    1:09.21  
                  33.50     1:09.21 (35.71)                                        
  6 Rothmann, Harry V         13 ROCK-MD              1:12.11    1:09.31  
                  33.10     1:09.31 (36.21)                                        
  7 Windle, Mason M           14 YCM-MD               1:07.56    1:10.02  
                  33.80     1:10.02 (36.22)                                        
  8 Mullins, Paul E           14 YCM-MD               1:10.55    1:12.29  
                  33.97     1:12.29 (38.32)                                        
  9 Longmore, Zachary T       14 GMAC-MD              1:09.89    1:12.56  
                  34.26     1:12.56 (38.30)                                        
 10 Taylor, Grant G           13 ROCK-MD              1:19.68    1:12.93  
                  35.18     1:12.93 (37.75)                                        
 11 Johnson, Russell A        14 GMAC-MD              1:13.89    1:14.15  
                  35.11     1:14.15 (39.04)                                        
 12 Busch, Steven F           13 CAC-MD               1:16.40    1:14.55  
                  35.72     1:14.55 (38.83)                                        
 13 Hamilton, Danny R         13 CAA-MD               1:20.64    1:16.80  
                  35.35     1:16.80 (41.45)                                        
 14 Davis, Laron D            14 ROCK-MD              1:14.54    1:18.25  
                  36.30     1:18.25 (41.95)                                        
 15 Lynch, Drew H             13 CAC-MD               1:19.25    1:20.52  
                  40.16     1:20.52 (40.36)                                        
 -- Shepherd, Preston T       14 CATY-MD              1:07.69         NS  
 -- Lewis, Owen W             14 CATY-MD              1:07.53         NS  
 -- Harris, Nate A            14 YCM-MD               1:29.81         NS  
 
Event 91  Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Everitt, Julia M          15 YCM-MD               1:09.14    1:08.16  
                  32.59     1:08.16 (35.57)                                        
  2 D'Aurora, Elizabeth J     15 CBAC-MD              1:09.13    1:11.06  
                  34.85     1:11.06 (36.21)                                        
  3 Totaro, Olivia *          15 CATY-MD              1:10.20    1:15.12  
                  35.29     1:15.12 (39.83)                                        
  4 Frill, Madison C          16 GMAC-MD              1:12.69    1:16.97  
                  36.54     1:16.97 (40.43)                                        
  5 Balaton, Christina R      16 GMAC-MD              1:19.20    1:20.83  
                  37.41     1:20.83 (43.42)                                        
 -- Howard, Samantha G        16 YCM-MD               1:24.20         NS  
 -- Dongarra, Bella A         16 CATY-MD              1:14.55         NS  
 -- McCloskey, Lauren D       15 ROCK-MD              1:10.11         NS  
 -- Holsey, Lily *            16 CATY-MD              1:08.27         NS  
 -- Bryant, Caroline C        15 CATY-MD              1:16.15         NS  
 -- Lewis, Jiliian K          16 CATY-MD              1:20.50         NS  
 
Event 92  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sauer, Ian M              15 YCM-MD               1:02.14    1:02.97  
                  30.96     1:02.97 (32.01)                                        
  2 Windle, Jonah D           17 YCM-MD               1:02.37    1:04.43  
                  29.41     1:04.43 (35.02)                                        
  3 Pinto, Benny *            15 CAC-MD               1:05.55    1:05.25  
                  31.45     1:05.25 (33.80)                                        
  4 Smith, Liam A             16 ROCK-MD              1:03.94    1:06.13  
                  31.86     1:06.13 (34.27)                                        
  5 Wang, Arthur J            16 CAA-MD               1:20.25    1:08.50  
                  32.75     1:08.50 (35.75)                                        
  6 Litynski, Grant M         15 CBAC-MD                   NT    1:09.41  
                  33.77     1:09.41 (35.64)                                        
  7 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD              1:09.83    1:11.70  
                  33.47     1:11.70 (38.23)                                        
  8 Walls, Ben B              16 ROCK-MD              1:09.05    1:13.76  
                  34.51     1:13.76 (39.25)                                        
  9 Foster, TJ J              17 GMAC-MD                   NT    1:15.07  
                  35.13     1:15.07 (39.94)                                        
 -- Dedow, Lars W             16 CATY-MD              1:02.47         NS  
 -- Maldonado, Nate J         17 CAC-MD               1:06.54         NS  
 -- Broscious, Wyatt M        15 CATY-MD              1:22.39         NS  
 
Event 93  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Gabrielle R      14 CAC-MD               2:50.48    2:51.74  
                  38.28     1:21.11 (42.83)     2:12.87 (51.76)     2:51.74 (38.87)
  2 Stum, Mary Kathryn K      13 CAC-MD               3:00.88    2:54.88  
                  37.72     1:23.71 (45.99)     2:17.75 (54.04)     2:54.88 (37.13)
  3 Meyer, Natalie W          14 CAA-MD               3:04.59    2:56.73  
                  40.76     1:25.53 (44.77)     2:18.77 (53.24)     2:56.73 (37.96)
  4 Hernan, Ella *            14 CATY-MD              3:01.71    3:05.37  
                  42.34     1:27.37 (45.03)     2:23.83 (56.46)     3:05.37 (41.54)
  5 Cooper, Molly B           13 YCM-MD               3:01.07    3:08.73  
                                1:32.33 ( )     2:26.54 (54.21)     3:08.73 (42.19)
  6 Hlasko, Paula A           14 YCM-MD               3:07.65    3:15.00  
                  44.31     1:31.52 (47.21)     2:30.75 (59.23)     3:15.00 (44.25)
  7 Frill, Morgan V           13 GMAC-MD                   NT    3:16.78  
                  44.41     1:32.72 (48.31)     2:31.97 (59.25)     3:16.78 (44.81)
  8 White, Steph C            13 CAC-MD               3:28.67    3:25.77  
                  48.48     1:41.05 (52.57)     2:37.36 (56.31)     3:25.77 (48.41)
  9 Athas, Maddie A           13 CATY-MD              4:01.18    3:48.59  
                                1:54.40 ( )   3:48.59 (1:54.19)                    
 -- Daniels, Sarah E          13 ROCK-MD              4:14.26         NS  
 -- Coleman, Emilie A         13 CAA-MD               3:00.17         NS  
 -- Bryant, Mary Cate *       14 CATY-MD              3:25.08         NS  
 
Event 94  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walls, Samuel A           13 GMAC-MD                   NT    2:37.67  
                  32.89     1:14.02 (41.13)     2:04.70 (50.68)     2:37.67 (32.97)
  2 Hartman, Alex R           14 CAA-MD               2:46.40    2:45.84  
                  36.25     1:19.17 (42.92)     2:07.99 (48.82)     2:45.84 (37.85)
  3 Ross, Ken M               14 YCM-MD               2:50.72    2:46.70  
                  37.22     1:19.77 (42.55)   2:46.70 (1:26.93)                    
  4 Rigney, Liam P            13 CBAC-MD              2:54.27    2:48.17  
                  37.76     1:24.55 (46.79)     2:13.42 (48.87)     2:48.17 (34.75)
  5 Uleckas-Meisinger, AJ J   14 YCM-MD               2:52.53    2:51.13  
                  38.22     1:24.42 (46.20)     2:14.26 (49.84)     2:51.13 (36.87)
  6 Longmore, Zachary T       14 GMAC-MD              2:55.80    3:01.35  
                  37.10     1:23.84 (46.74)     2:21.69 (57.85)     3:01.35 (39.66)
  7 Skinner, Nathan W         13 CAA-MD               3:01.49    3:01.85  
                  41.53     1:25.25 (43.72)     2:23.52 (58.27)     3:01.85 (38.33)
  8 Lynch, Drew H             13 CAC-MD               3:18.34    3:09.33  
                  43.19     1:33.01 (49.82)     2:23.87 (50.86)     3:09.33 (45.46)
  9 Busch, Steven F           13 CAC-MD               3:24.08    3:09.54  
                  45.51     1:33.23 (47.72)     2:32.21 (58.98)     3:09.54 (37.33)
 10 Davis, Laron D            14 ROCK-MD              3:30.11    3:22.58  
                  43.60     1:35.57 (51.97)   2:36.20 (1:00.63)     3:22.58 (46.38)
 11 Hamilton, Danny R         13 CAA-MD               3:32.65    3:29.94  
                                1:39.51 ( )   2:46.36 (1:06.85)     3:29.94 (43.58)
 -- Harris, Nate A            14 YCM-MD               4:41.55         NS  
 -- Doubek, Dean T            13 YCM-MD               2:51.65         NS  
 -- Lewis, Owen W             14 CATY-MD              2:52.72         NS  
 -- Shepherd, Preston T       14 CATY-MD              2:56.47         NS  
 
Event 95  Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buchman, Sarah G          15 CATY-MD              2:48.95    2:51.03  
                  36.11     1:20.87 (44.76)     2:11.33 (50.46)     2:51.03 (39.70)
  2 Everitt, Julia M          15 YCM-MD               3:01.59    2:54.07  
                  38.82     1:27.38 (48.56)     2:17.40 (50.02)     2:54.07 (36.67)
  3 D'Aurora, Elizabeth J     15 CBAC-MD              2:50.97    2:54.58  
                  37.36     1:23.07 (45.71)   2:54.58 (1:31.51)                    
  4 Totaro, Olivia *          15 CATY-MD              2:55.81    3:05.31  
                  40.95     1:29.28 (48.33)     2:21.67 (52.39)     3:05.31 (43.64)
  5 Frill, Madison C          16 GMAC-MD              2:57.14    3:10.22  
                                1:28.67 ( )     2:25.97 (57.30)     3:10.22 (44.25)
  6 Balaton, Christina R      16 GMAC-MD              3:08.64    3:32.85  
                                1:42.90 ( )   2:45.56 (1:02.66)     3:32.85 (47.29)
 -- Shenot, Gaby B            16 CBAC-MD                   NT   X2:41.81  
                  35.15     1:17.15 (42.00)     2:04.95 (47.80)     2:41.81 (36.86)
 -- Howard, Samantha G        16 YCM-MD               3:34.69         NS  
 -- Soustek, Amanda J         15 CAA-MD               2:52.49         NS  
 -- Cheer, Maia               15 CAA-MD               2:57.73         NS  
 -- Breschi, Sophia I         15 YCM-MD               3:02.62         NS  
 -- Lewis, Jiliian K          16 CATY-MD              3:05.52         NS  
 
Event 96  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beall, Bradley D          16 CBAC-MD              2:36.86    2:36.20  
                  33.01     1:12.48 (39.47)     1:59.36 (46.88)     2:36.20 (36.84)
  2 Shenot, Sam W             16 CBAC-MD              2:36.26    2:36.44  
                  32.98     1:15.78 (42.80)     2:03.17 (47.39)     2:36.44 (33.27)
  3 Hansen, Logan G           17 YCM-MD               2:36.90    2:40.08  
                  31.58     1:13.31 (41.73)     2:04.41 (51.10)     2:40.08 (35.67)
  4 Foster, Ben M             16 GMAC-MD              2:42.66    2:40.79  
                  31.64     1:15.28 (43.64)     2:04.39 (49.11)     2:40.79 (36.40)
  5 Pinto, Benny *            15 CAC-MD               2:38.50    2:41.84  
                  32.55     1:11.56 (39.01)     2:06.44 (54.88)     2:41.84 (35.40)
  6 D'Aurora, Owen O          15 CBAC-MD              2:38.14    2:43.57  
                  33.94     1:15.44 (41.50)     2:06.95 (51.51)     2:43.57 (36.62)
  7 Windle, Jonah D           17 YCM-MD               2:39.59    2:45.74  
                  33.94     1:20.41 (46.47)     2:09.73 (49.32)     2:45.74 (36.01)
  8 Sauer, Ian M              15 YCM-MD               2:50.88    2:52.72  
                  34.65     1:18.72 (44.07)     2:13.14 (54.42)     2:52.72 (39.58)
  9 Wang, Arthur J            16 CAA-MD               3:31.13    2:54.02  
                  38.88     1:26.59 (47.71)     2:13.26 (46.67)     2:54.02 (40.76)
 10 Foster, TJ J              17 GMAC-MD                   NT    3:00.42  
                  36.42     1:22.89 (46.47)     2:17.00 (54.11)     3:00.42 (43.42)
 11 Dougherty, Seamus A       16 CATY-MD              2:58.89    3:04.07  
                  38.06     1:28.39 (50.33)     2:23.05 (54.66)     3:04.07 (41.02)
 -- Dedow, Lars W             16 CATY-MD              2:42.70         NS  
 -- Maldonado, Nate J         17 CAC-MD               2:56.13         NS  
 -- Walls, Ben B              16 ROCK-MD              3:11.00         NS