Licensed to Chesapeake Bay Aquatic Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/14/2018 08:38 PM
       2018 CBAC Eric T. Askins Memorial Meet - 10/12/2018 to 10/14/2018       
                          Sanction #: MDSI 18-19/004                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Kathryn          10 CAC-MD                    NT    7:40.92  
                  37.25     1:21.50 (44.25)     2:08.06 (46.56)     2:54.03 (45.97)
        3:42.39 (48.36)     4:29.71 (47.32)     5:17.48 (47.77)     6:07.41 (49.93)
        6:55.03 (47.62)     7:40.92 (45.89)                                        
  2 Scott, Sarah              10 CBAC-MD              8:26.60    7:59.87  
                  41.39     1:29.43 (48.04)     2:18.20 (48.77)     3:07.58 (49.38)
        3:58.17 (50.59)     4:48.10 (49.93)     5:38.33 (50.23)     6:26.29 (47.96)
        7:15.90 (49.61)     7:59.87 (43.97)                                        
  3 Longmore, Gabrielle       10 GMAC-MD                   NT    8:23.97  
                  45.74     1:34.14 (48.40)     2:24.53 (50.39)     3:16.88 (52.35)
        4:08.98 (52.10)     5:01.54 (52.56)     5:54.83 (53.29)     6:46.99 (52.16)
        7:38.37 (51.38)     8:23.97 (45.60)                                        
 
Event 1  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Katelyn         11 CBAC-MD              6:03.17    5:53.33  
                  32.41     1:07.54 (35.13)     1:43.42 (35.88)     2:19.50 (36.08)
        2:55.21 (35.71)     3:31.13 (35.92)     4:07.29 (36.16)     4:43.74 (36.45)
        5:18.83 (35.09)     5:53.33 (34.50)                                        
  2 Smith, Lyla               12 CAC-MD               6:10.24    5:54.59  
                  30.73     1:06.11 (35.38)     1:42.20 (36.09)     2:18.81 (36.61)
        2:55.23 (36.42)     3:31.45 (36.22)     4:08.00 (36.55)     4:44.36 (36.36)
        5:21.10 (36.74)     5:54.59 (33.49)                                        
  3 Donnick, Addy             12 ROCK-MD                   NT    5:58.90  
                  30.88     1:06.49 (35.61)     1:43.78 (37.29)     2:20.98 (37.20)
        2:58.12 (37.14)     3:35.56 (37.44)     4:13.51 (37.95)     4:50.37 (36.86)
        5:26.63 (36.26)     5:58.90 (32.27)                                        
  4 Thornton, Brynn           12 Barracudas-MD        6:12.51    6:04.41  
                  32.05     1:07.52 (35.47)     1:44.40 (36.88)     2:21.98 (37.58)
        2:59.44 (37.46)     3:37.37 (37.93)     4:14.44 (37.07)     4:52.09 (37.65)
        5:29.04 (36.95)     6:04.41 (35.37)                                        
  5 Davis, Maribeth           11 CBAC-MD              6:17.01    6:12.15  
                  32.84     1:10.05 (37.21)     1:49.23 (39.18)     2:27.01 (37.78)
        3:05.41 (38.40)     3:43.86 (38.45)     4:21.81 (37.95)     4:59.74 (37.93)
        5:37.02 (37.28)     6:12.15 (35.13)                                        
  6 Sloan, Kennedy            11 CBAC-MD              6:45.28    6:18.20  
                  32.24     1:10.89 (38.65)     1:49.79 (38.90)     2:28.59 (38.80)
        3:07.04 (38.45)     3:46.43 (39.39)     4:25.92 (39.49)     5:05.28 (39.36)
        5:43.32 (38.04)     6:18.20 (34.88)                                        
  7 Woolsey, Jadyn            11 ROCK-MD                   NT    6:36.38  
                  33.96     1:12.08 (38.12)     1:52.30 (40.22)     2:32.90 (40.60)
        3:14.02 (41.12)   4:37.46 (1:23.44)                             5:59.93 ( )
        6:36.38 (36.45)         6:36.38 ( )                                        
  8 Zeier, Ashlyn             11 CBAC-MD              7:49.74    6:48.51  
                  35.71     1:16.53 (40.82)     1:58.15 (41.62)     2:40.30 (42.15)
        3:21.97 (41.67)     4:04.43 (42.46)     4:45.61 (41.18)     5:26.70 (41.09)
        6:08.02 (41.32)     6:48.51 (40.49)                                        
  9 Uhlmann, Alexandra        11 CAC-MD               7:08.26    7:01.22  
                  37.30     1:19.73 (42.43)     2:02.13 (42.40)     2:45.96 (43.83)
        3:28.12 (42.16)     4:12.42 (44.30)     4:57.32 (44.90)     5:40.46 (43.14)
        6:22.47 (42.01)     7:01.22 (38.75)                                        
 10 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD              7:41.47    7:11.44  
                  35.57     1:17.96 (42.39)     2:02.07 (44.11)     2:46.53 (44.46)
        3:30.03 (43.50)     4:15.80 (45.77)     4:58.06 (42.26)     5:43.63 (45.57)
        6:26.50 (42.87)     7:11.44 (44.94)                                        
 11 Longmore, Isabella        12 GMAC-MD                   NT    7:20.50  
                  37.15     1:20.10 (42.95)     2:06.21 (46.11)     2:50.73 (44.52)
        3:35.53 (44.80)     4:20.99 (45.46)     5:07.62 (46.63)     5:53.19 (45.57)
        6:38.30 (45.11)     7:20.50 (42.20)                                        
 12 Baker, Yui                11 CBAC-MD              7:49.12    7:35.67  
                  39.50     1:24.72 (45.22)     2:11.28 (46.56)     2:58.30 (47.02)
        3:46.15 (47.85)     4:33.27 (47.12)     5:20.21 (46.94)     6:06.62 (46.41)
        6:50.54 (43.92)     7:35.67 (45.13)                                        
 13 Foveaux, Caileigh         11 CAC-MD                    NT    7:36.98  
                  40.58     1:26.76 (46.18)     2:13.52 (46.76)     3:01.13 (47.61)
        3:47.43 (46.30)     4:34.98 (47.55)     5:22.49 (47.51)     6:08.99 (46.50)
        6:55.27 (46.28)     7:36.98 (41.71)                                        
 14 Cassetta, Mia             11 ROCK-MD                   NT    7:55.88  
                  39.44     1:23.78 (44.34)     2:11.44 (47.66)     3:01.01 (49.57)
                                                    5:31.36 ( )                    
            7:10.87 ( )     7:55.88 (45.01)                                        
 -- Brickhaus, Veronica       11 ROCK-MD                   NT         DQ  
                  32.49     1:09.23 (36.74)     1:49.05 (39.82)     2:27.74 (38.69)
        3:08.23 (40.49)     3:49.42 (41.19)     4:29.99 (40.57)     5:10.81 (40.82)
        5:52.16 (41.35)          DQ (36.91)                                        
 -- Willey, Addison           12 GMAC-MD              6:08.09         NS  
 
Event 1  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pennell, Samantha         13 CBAC-MD              5:41.73    5:38.92  
                  30.62     1:04.72 (34.10)     1:39.43 (34.71)     2:14.05 (34.62)
        2:48.60 (34.55)     3:23.18 (34.58)     3:57.81 (34.63)     4:32.23 (34.42)
        5:06.58 (34.35)     5:38.92 (32.34)                                        
  2 Schmidt, Gabrielle        14 CAC-MD               5:57.76    5:49.12  
                  30.81     1:05.04 (34.23)     1:40.57 (35.53)     2:15.75 (35.18)
        2:51.43 (35.68)     3:27.20 (35.77)     4:02.64 (35.44)     4:38.75 (36.11)
        5:14.55 (35.80)     5:49.12 (34.57)                                        
  3 McCloskey, Lauren         14 ROCK-MD              6:02.67    5:51.66  
                  31.11     1:05.29 (34.18)     1:40.70 (35.41)     2:15.80 (35.10)
        2:51.73 (35.93)     3:28.14 (36.41)     4:05.15 (37.01)     4:41.66 (36.51)
        5:17.57 (35.91)     5:51.66 (34.09)                                        
  4 D'Aurora, Elizabeth       14 CBAC-MD              5:51.96    5:51.79  
                  32.44     1:07.15 (34.71)     1:42.96 (35.81)     2:18.97 (36.01)
        2:55.40 (36.43)     3:32.16 (36.76)     4:08.22 (36.06)     4:43.76 (35.54)
        5:19.05 (35.29)     5:51.79 (32.74)                                        
  5 Bonds, Gabrielle          13 GMAC-MD              5:39.97    5:54.91  
                  30.47     1:05.09 (34.62)     1:40.52 (35.43)     2:16.60 (36.08)
        2:53.22 (36.62)     3:30.76 (37.54)     4:07.04 (36.28)     4:44.12 (37.08)
        5:20.78 (36.66)     5:54.91 (34.13)                                        
  6 McCauley, Abigail         14 ROCK-MD              6:17.91    6:06.51  
                  30.92     1:06.28 (35.36)     1:42.16 (35.88)     2:19.36 (37.20)
        2:57.22 (37.86)     3:35.19 (37.97)     4:13.45 (38.26)     4:51.54 (38.09)
        5:29.39 (37.85)     6:06.51 (37.12)                                        
  7 Cupples, Kaeleigh         13 ROCK-MD                   NT    6:09.46  
                  30.93     1:06.33 (35.40)     1:44.02 (37.69)     2:21.82 (37.80)
        2:58.97 (37.15)     3:36.68 (37.71)     4:15.30 (38.62)     4:54.48 (39.18)
        5:34.42 (39.94)     6:09.46 (35.04)                                        
  8 Allred, Adrianne          13 CBAC-MD                   NT    6:10.53  
                1:09.75     1:47.75 (38.00)     2:26.61 (38.86)     3:04.38 (37.77)
        3:42.32 (37.94)                             4:20.83 ( )     4:58.16 (37.33)
        5:35.11 (36.95)     6:10.53 (35.42)                                        
  9 Smith, Katherine          14 ROCK-MD              6:35.18    6:18.08  
                  34.07     1:12.20 (38.13)                                        
                                3:46.40 ( )   6:18.08 (2:31.68)                    
 10 Wojtowicz, Jennifer       13 ROCK-MD              6:22.47    6:20.77  
                                1:11.31 ( )     1:49.53 (38.22)     2:28.40 (38.87)
        3:07.00 (38.60)     3:46.13 (39.13)                             5:04.45 ( )
        5:43.51 (39.06)     6:20.77 (37.26)                                        
 11 Taylor, Clary             14 ROCK-MD              6:52.80    6:52.43  
                  36.31     1:17.79 (41.48)     2:00.12 (42.33)     2:42.53 (42.41)
        3:25.23 (42.70)     4:07.38 (42.15)     4:50.23 (42.85)     5:32.95 (42.72)
        6:14.98 (42.03)     6:52.43 (37.45)                                        
 12 MacQuilliam, Leah         13 ROCK-MD              7:23.72    7:10.30  
                  36.47     1:19.75 (43.28)     2:02.79 (43.04)     2:48.13 (45.34)
        3:31.49 (43.36)     4:15.25 (43.76)     5:01.67 (46.42)     5:46.34 (44.67)
        6:29.66 (43.32)     7:10.30 (40.64)                                        
 13 Jones, Ava                13 ROCK-MD                   NT    8:41.70  
                  39.44     1:28.99 (49.55)     2:25.61 (56.62)     3:19.63 (54.02)
        4:15.90 (56.27)     5:08.97 (53.07)     6:02.26 (53.29)     6:58.06 (55.80)
        7:52.99 (54.93)     8:41.70 (48.71)                                        
 14 Stump, Annalyse           13 GMAC-MD                   NT    9:50.52  
                  42.59     1:34.13 (51.54)                                        
                                5:49.88 ( )   9:50.52 (4:00.64)                    
 -- Baker, Noe                13 CBAC-MD              6:08.59         DQ  
                  31.44     1:06.61 (35.17)     1:43.23 (36.62)     2:19.52 (36.29)
        2:55.85 (36.33)     3:32.61 (36.76)     4:09.01 (36.40)     4:45.82 (36.81)
        5:23.01 (37.19)          DQ (35.02)                                        
 
Event 1  Women 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGreevy, Madelyn         17 Barracudas-MD        5:42.37    5:43.02  
                  30.08     1:03.63 (33.55)     1:38.04 (34.41)     2:12.82 (34.78)
        2:47.95 (35.13)     3:23.33 (35.38)     3:58.69 (35.36)     4:34.18 (35.49)
        5:09.45 (35.27)     5:43.02 (33.57)                                        
  2 Valkenberg, Sophia        17 MSC-MD               5:43.10    5:55.83  
                  31.12     1:05.94 (34.82)     1:41.23 (35.29)     2:17.56 (36.33)
        2:53.54 (35.98)     3:29.80 (36.26)     4:06.51 (36.71)     4:43.44 (36.93)
        5:20.24 (36.80)     5:55.83 (35.59)                                        
  3 Taylor, Emily             16 CBAC-MD              6:09.07    6:05.67  
                  32.94     1:10.08 (37.14)     1:47.95 (37.87)     2:25.75 (37.80)
        3:03.21 (37.46)     3:41.17 (37.96)     4:18.09 (36.92)     4:55.33 (37.24)
        5:31.53 (36.20)     6:05.67 (34.14)                                        
  4 Gerber, Andrea            16 CBAC-MD              6:43.18    6:54.77  
                  36.52     1:18.49 (41.97)     2:00.83 (42.34)     2:43.57 (42.74)
        3:25.21 (41.64)     4:07.51 (42.30)     4:50.43 (42.92)     5:32.34 (41.91)
        6:14.46 (42.12)     6:54.77 (40.31)                                        
  5 Card, Isabel              15 CAC-MD                    NT    8:05.62  
                  45.15     1:34.73 (49.58)     2:25.28 (50.55)     3:16.23 (50.95)
        4:06.98 (50.75)     4:57.78 (50.80)     5:46.06 (48.28)     6:33.74 (47.68)
        7:21.82 (48.08)     8:05.62 (43.80)                                        
 
Event 2  Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mudd, Mason               10 CAC-MD               6:35.10    6:33.90  
                  34.22     1:14.53 (40.31)     1:55.52 (40.99)     2:36.35 (40.83)
        3:16.69 (40.34)     3:58.23 (41.54)     4:38.60 (40.37)     5:19.53 (40.93)
        5:59.80 (40.27)     6:33.90 (34.10)                                        
  2 Abelende, Landon          10 ROCK-MD                   NT    7:35.79  
                  38.84     1:23.58 (44.74)     2:09.09 (45.51)     2:57.23 (48.14)
        3:44.45 (47.22)     4:31.67 (47.22)     5:19.37 (47.70)     6:07.39 (48.02)
        6:54.28 (46.89)     7:35.79 (41.51)                                        
  3 Link, Denver              10 CAC-MD                    NT    7:49.53  
                  41.21     1:28.40 (47.19)     2:14.79 (46.39)     3:03.38 (48.59)
        3:51.79 (48.41)     4:40.71 (48.92)     5:30.39 (49.68)     6:19.41 (49.02)
        7:06.09 (46.68)     7:49.53 (43.44)                                        
  4 Busch, Noah                9 CAC-MD                    NT    8:14.05  
                  42.25                             2:19.37 ( )     3:10.34 (50.97)
                                4:55.23 ( )                             6:39.00 ( )
        7:29.86 (50.86)     8:14.05 (44.19)                                        
 
Event 2  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mozzo, Aidan              12 CBAC-MD                   NT    5:56.32  
                  30.61     1:05.77 (35.16)     1:42.14 (36.37)     2:19.06 (36.92)
        2:55.59 (36.53)     3:33.37 (37.78)     4:09.94 (36.57)     4:46.58 (36.64)
        5:22.03 (35.45)     5:56.32 (34.29)                                        
  2 Rigney, Liam              12 CBAC-MD              6:37.78    6:10.07  
                  32.75     1:09.82 (37.07)     1:47.78 (37.96)     2:26.22 (38.44)
        3:04.01 (37.79)     3:42.04 (38.03)     4:20.04 (38.00)     4:57.57 (37.53)
        5:35.38 (37.81)     6:10.07 (34.69)                                        
  3 Pawloski, James           12 CBAC-MD              6:32.96    6:10.90  
                  32.22     1:09.00 (36.78)     1:46.90 (37.90)     2:24.99 (38.09)
        3:02.64 (37.65)     3:40.38 (37.74)     4:19.83 (39.45)     4:58.39 (38.56)
        5:35.78 (37.39)     6:10.90 (35.12)                                        
  4 Abelende, Gavin           11 ROCK-MD                   NT    6:14.64  
                  32.31     1:09.13 (36.82)     1:48.22 (39.09)     2:26.93 (38.71)
        3:05.63 (38.70)     3:44.57 (38.94)     4:23.57 (39.00)     5:01.97 (38.40)
        5:39.84 (37.87)     6:14.64 (34.80)                                        
  5 Taylor, Eric              12 CBAC-MD              6:18.20    6:30.62  
                  34.09     1:12.92 (38.83)     1:53.62 (40.70)     2:34.34 (40.72)
        3:13.91 (39.57)     3:55.06 (41.15)     4:35.48 (40.42)     5:14.74 (39.26)
        5:52.43 (37.69)     6:30.62 (38.19)                                        
  6 Taylor, Robert            12 ROCK-MD              7:11.89    6:48.49  
                  35.67     1:16.53 (40.86)     1:58.57 (42.04)     2:41.22 (42.65)
        3:23.52 (42.30)     4:05.84 (42.32)     4:47.40 (41.56)     5:29.32 (41.92)
        6:11.36 (42.04)     6:48.49 (37.13)                                        
  7 Russell, Elias            11 ROCK-MD              6:38.80    6:55.81  
                  35.01     1:17.61 (42.60)     2:01.33 (43.72)     2:43.91 (42.58)
        3:26.44 (42.53)     4:09.74 (43.30)     4:52.44 (42.70)     5:34.69 (42.25)
        6:17.99 (43.30)     6:55.81 (37.82)                                        
  8 Swift, Jake               11 CBAC-MD              7:05.28    7:12.59  
  9 Busch, Steven             12 CAC-MD                    NT    7:15.94  
                  37.96     1:22.24 (44.28)     2:07.12 (44.88)     2:52.43 (45.31)
        3:36.72 (44.29)                             5:08.72 ( )     5:53.74 (45.02)
      7:15.94 (1:22.20)                                                            
 10 Smith, Jameson            11 CBAC-MD              8:07.94    7:22.74  
                  37.51     1:21.38 (43.87)     2:06.65 (45.27)     2:51.71 (45.06)
        3:37.36 (45.65)     4:23.12 (45.76)     5:08.80 (45.68)     5:54.71 (45.91)
        6:40.89 (46.18)     7:22.74 (41.85)                                        
 11 Ross, Robert              11 CBAC-MD              7:22.61    7:26.84  
                  39.45     1:24.45 (45.00)     2:11.80 (47.35)     2:57.88 (46.08)
        3:43.64 (45.76)     4:29.06 (45.42)     5:14.02 (44.96)     6:00.45 (46.43)
        6:47.22 (46.77)     7:26.84 (39.62)                                        
 12 Puttlitz, Charlie         11 CAC-MD                    NT    7:27.47  
                  40.01     1:24.86 (44.85)     2:11.27 (46.41)     2:57.13 (45.86)
        3:42.70 (45.57)     4:28.29 (45.59)     5:14.83 (46.54)     5:59.71 (44.88)
        6:44.45 (44.74)     7:27.47 (43.02)                                        
 
Event 2  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            13 GMAC-MD              5:23.26    5:11.96  
                  27.26       57.69 (30.43)     1:28.61 (30.92)     1:59.79 (31.18)
        2:30.93 (31.14)     3:02.55 (31.62)     3:34.08 (31.53)     4:06.02 (31.94)
        4:37.41 (31.39)     5:11.96 (34.55)                                        
  2 Pinto, Benjamin           14 CAC-MD               5:32.75    5:16.92  
                  28.54       59.82 (31.28)     1:31.30 (31.48)     2:03.38 (32.08)
        2:35.71 (32.33)     3:07.89 (32.18)     3:40.23 (32.34)     4:12.60 (32.37)
        4:43.79 (31.19)     5:16.92 (33.13)                                        
  3 D'Aurora, Joseph          14 CBAC-MD              5:20.17    5:17.49  
                  27.81       59.06 (31.25)     1:31.01 (31.95)     2:03.45 (32.44)
        2:35.84 (32.39)     3:08.20 (32.36)     3:40.96 (32.76)     4:13.86 (32.90)
        4:46.39 (32.53)     5:17.49 (31.10)                                        
  4 Walls, Samuel             13 GMAC-MD              5:41.13    5:23.11  
                  29.72     1:02.41 (32.69)     1:35.34 (32.93)     2:07.82 (32.48)
        2:40.52 (32.70)     3:13.10 (32.58)     3:45.71 (32.61)     4:18.18 (32.47)
        4:51.03 (32.85)     5:23.11 (32.08)                                        
  5 Trotter, Michael          13 CAC-MD               5:57.01    5:42.25  
                  30.34     1:03.83 (33.49)     1:38.88 (35.05)     2:13.82 (34.94)
        2:48.91 (35.09)     3:24.35 (35.44)     3:59.74 (35.39)     4:34.90 (35.16)
        5:09.34 (34.44)     5:42.25 (32.91)                                        
  6 Davis, Joseph             13 CBAC-MD              5:50.69    5:47.21  
                  29.34     1:02.62 (33.28)     1:36.52 (33.90)     2:11.24 (34.72)
        2:46.91 (35.67)     3:22.26 (35.35)     3:58.46 (36.20)     4:34.16 (35.70)
        5:11.50 (37.34)     5:47.21 (35.71)                                        
  7 Longmore, Zachary         14 GMAC-MD                   NT    5:58.86  
                  30.03     1:04.94 (34.91)     1:41.20 (36.26)     2:18.11 (36.91)
        2:54.95 (36.84)     3:31.83 (36.88)     4:08.81 (36.98)     4:46.16 (37.35)
        5:23.75 (37.59)     5:58.86 (35.11)                                        
  8 Rock, Conner              14 CBAC-MD              6:04.75    6:12.28  
                  32.52     1:10.02 (37.50)     1:49.50 (39.48)     2:27.93 (38.43)
        3:05.89 (37.96)     3:45.23 (39.34)     4:22.81 (37.58)     5:00.85 (38.04)
        5:37.13 (36.28)     6:12.28 (35.15)                                        
 
Event 2  Men 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toback, Joshua            17 Barracudas-MD             NT    5:16.68  
                  26.04       55.92 (29.88)     1:26.59 (30.67)     1:58.54 (31.95)
        2:31.26 (32.72)     3:04.51 (33.25)     3:38.54 (34.03)     4:12.21 (33.67)
        4:45.60 (33.39)     5:16.68 (31.08)                                        
  2 Shenot, Samuel            16 CBAC-MD              5:17.65    5:18.93  
                  29.21     1:01.05 (31.84)     1:33.36 (32.31)     2:05.68 (32.32)
        2:38.02 (32.34)     3:10.93 (32.91)     3:43.08 (32.15)     4:16.12 (33.04)
        4:48.60 (32.48)     5:18.93 (30.33)                                        
  3 Balazs, Carlos            17 CAC-MD               5:23.69    5:22.75  
                  28.63     1:00.47 (31.84)     1:32.72 (32.25)     2:05.55 (32.83)
        2:38.42 (32.87)     3:11.86 (33.44)     3:44.59 (32.73)     4:17.64 (33.05)
        4:50.56 (32.92)     5:22.75 (32.19)                                        
  4 Breza, Bodie              16 MSC-MD               5:31.11    5:25.63  
                  28.22       59.63 (31.41)     1:32.00 (32.37)     2:04.67 (32.67)
        2:37.68 (33.01)     3:11.67 (33.99)     3:45.53 (33.86)     4:19.36 (33.83)
        4:53.07 (33.71)     5:25.63 (32.56)                                        
  5 Smith, Liam               15 ROCK-MD              6:23.92    5:42.77  
                  29.52     1:03.16 (33.64)     1:38.46 (35.30)     2:14.16 (35.70)
        2:49.60 (35.44)     3:25.14 (35.54)     4:01.07 (35.93)     4:36.67 (35.60)
        5:11.19 (34.52)     5:42.77 (31.58)                                        
 
Event 3  Women 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Olivia             10 GMAC-MD              1:09.62    1:06.71  
                  31.60     1:06.71 (35.11)                                        
  2 Mozzo, Kaitlynn           10 CBAC-MD              1:12.36    1:08.21  
                  32.15     1:08.21 (36.06)                                        
  3 Wathen, Kendall           10 GMAC-MD              1:10.67    1:11.66  
                  33.97     1:11.66 (37.69)                                        
  4 Saulo, Madeleine          10 MSC-MD               1:24.36    1:16.55  
                  36.44     1:16.55 (40.11)                                        
  5 Sims, Aaliyah             10 ROCK-MD              1:17.16    1:16.57  
                  35.73     1:16.57 (40.84)                                        
  6 Strutt, Isabelle           9 ROCK-MD              1:18.76    1:18.97  
                  37.73     1:18.97 (41.24)                                        
  7 Ching, Abigail            10 ROCK-MD              1:27.40    1:19.30  
                  36.98     1:19.30 (42.32)                                        
  8 Bucknor, Naylah           10 MSC-MD               1:24.03    1:19.50  
                  39.02     1:19.50 (40.48)                                        
  9 Longmore, Gabrielle       10 GMAC-MD              1:28.23    1:22.47  
                  38.87     1:22.47 (43.60)                                        
 10 Schmidt, Kathryn          10 CAC-MD               1:22.22    1:24.72  
                  39.23     1:24.72 (45.49)                                        
 11 Labellarte, Viviana       10 MSC-MD               1:34.75    1:26.02  
                  38.98     1:26.02 (47.04)                                        
 12 Pinto, Isabella            9 CAC-MD               1:29.07    1:26.68  
                  40.91     1:26.68 (45.77)                                        
 13 Lovelace, Abigail          9 ROCK-MD                   NT    1:26.86  
                  41.09     1:26.86 (45.77)                                        
 14 Davis, Noelle             10 CBAC-MD              1:31.60    1:26.92  
                  38.91     1:26.92 (48.01)                                        
 15 Linger, Gabriela          10 ROCK-MD              1:32.38    1:27.09  
                  40.10     1:27.09 (46.99)                                        
 16 Wilkinson, Jessica        10 ROCK-MD              1:33.12    1:30.33  
                1:30.33         1:30.33 ( )                                        
 17 Scott, Sarah              10 CBAC-MD              1:26.24    1:30.85  
                  42.68     1:30.85 (48.17)                                        
 18 Losso, Gaeta              10 MSC-MD                    NT    1:34.09  
                  44.85     1:34.09 (49.24)                                        
 19 Schmidt, Lila             10 MSC-MD               1:28.12    1:35.09  
                  44.16     1:35.09 (50.93)                                        
 20 Willey, Rhiannan           9 GMAC-MD              1:38.20    1:37.80  
                  44.17     1:37.80 (53.63)                                        
 21 McMurray, Adelaide        10 MSC-MD               1:36.43    1:45.08  
                  48.79     1:45.08 (56.29)                                        
 22 Taylor, Ainsley            8 CBAC-MD                   NT    1:45.54  
                  48.12     1:45.54 (57.42)                                        
 23 Harvey, Taylor             9 MSC-MD                    NT    1:45.76  
                  48.45     1:45.76 (57.31)                                        
 24 Munley, Camille            8 CBAC-MD                   NT    1:46.17  
                  49.14     1:46.17 (57.03)                                        
 25 Wrightson, Ainsley         9 ROCK-MD                   NT    1:47.19  
                  46.70   1:47.19 (1:00.49)                                        
 26 Willard, Luciana           9 CAC-MD               1:48.87    1:47.82  
                  50.11     1:47.82 (57.71)                                        
 27 Fairfax, Reese             9 CBAC-MD                   NT    1:52.49  
                  50.05   1:52.49 (1:02.44)                                        
 28 Trago, Noelle              7 CBAC-MD              2:10.74    1:57.20  
                  55.73   1:57.20 (1:01.47)                                        
 29 Furlong, Lauren            9 MSC-MD                    NT    2:03.70  
                  56.83   2:03.70 (1:06.87)                                        
 30 Vargas, Mia                8 CBAC-MD                   NT    2:10.82  
                1:00.30   2:10.82 (1:10.52)                                        
 -- Eversole, Jayden          10 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Cheikh, Kayden            10 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Rosson, Cecilia           10 MSC-MD               1:32.12         NS  
 
Event 4  Men 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Landon          10 ROCK-MD              1:14.53    1:11.80  
                  34.61     1:11.80 (37.19)                                        
  2 Davis, Zachary            10 CBAC-MD              1:15.25    1:13.59  
                  34.80     1:13.59 (38.79)                                        
  3 Stanco, Paul              10 MSC-MD               1:19.07    1:19.56  
                  37.71     1:19.56 (41.85)                                        
  4 Bauer, Andrew             10 MSC-MD                    NT    1:25.87  
                  38.76     1:25.87 (47.11)                                        
  5 Wood, Joseph               9 CBAC-MD              1:31.37    1:27.73  
                  40.48     1:27.73 (47.25)                                        
  6 Litynski, Cody             7 CBAC-MD              1:39.43    1:29.02  
                  40.88     1:29.02 (48.14)                                        
  7 Beamon, Luke              10 ROCK-MD                   NT    1:29.11  
                  41.04     1:29.11 (48.07)                                        
  8 Nguyen, Alexander          9 ROCK-MD              1:37.07    1:33.91  
                  43.39     1:33.91 (50.52)                                        
  9 Durand, Connor             9 MSC-MD                    NT    1:33.95  
                  43.61     1:33.95 (50.34)                                        
 10 Rigney, Aidan              8 CBAC-MD              1:37.58    1:36.24  
                  45.60     1:36.24 (50.64)                                        
 11 Wood, Tyler                7 CBAC-MD                   NT    1:38.32  
                  43.96     1:38.32 (54.36)                                        
 12 Davis, Christopher         8 CBAC-MD              1:32.74    1:39.84  
                  48.44     1:39.84 (51.40)                                        
 13 Bryant, Chase              9 CAC-MD               1:48.48    1:40.50  
 14 Harstrom-Small, Oden      10 CBAC-MD              1:39.46    1:41.37  
                  48.49     1:41.37 (52.88)                                        
 15 Czerwiec, Jesse            8 CBAC-MD              1:43.86    1:41.86  
                  46.97     1:41.86 (54.89)                                        
 16 Wathen, Sam                9 ROCK-MD              1:53.02    1:44.90  
                  47.46     1:44.90 (57.44)                                        
 17 Ross, Benjamin             9 CBAC-MD                   NT    1:46.38  
                  48.33     1:46.38 (58.05)                                        
 18 Carbone, Dominic           9 ROCK-MD              1:49.89    1:46.66  
                  49.49     1:46.66 (57.17)                                        
 19 Green, Gavin              10 MSC-MD               1:34.62    1:49.62  
                  48.47   1:49.62 (1:01.15)                                        
 20 McAvinue, Luke             9 MSC-MD                    NT    1:55.41  
                  52.11   1:55.41 (1:03.30)                                        
 21 Gujar, Aaditya             9 MSC-MD                    NT    2:04.58  
                  55.18   2:04.58 (1:09.40)                                        
 22 Mozzo, Alexander           8 CBAC-MD                   NT    2:05.38  
                  56.40   2:05.38 (1:08.98)                                        
 23 Vainer, Mikhael            9 MSC-MD                    NT    2:22.57  
 -- Reviere, Jack              9 MSC-MD               1:24.68         NS  
 -- Duke, Andrew              10 CBAC-MD              1:15.79         NS  
 
Event 5  Women 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnick, Addy             12 ROCK-MD                   NT      57.45  
                  27.54       57.45 (29.91)                                        
  2 Sloan, Kennedy            11 CBAC-MD              1:03.70    1:02.87  
                  29.98     1:02.87 (32.89)                                        
  3 Davis, Maribeth           11 CBAC-MD              1:03.87    1:03.05  
                  30.71     1:03.05 (32.34)                                        
  4 Thornton, Brynn           12 Barracudas-MD        1:04.07    1:03.51  
                  30.49     1:03.51 (33.02)                                        
  5 Woolsey, Jadyn            11 ROCK-MD              1:06.16    1:04.14  
                  30.79     1:04.14 (33.35)                                        
  6 Johnston, Katelyn         11 CBAC-MD              1:05.32    1:05.16  
                  31.66     1:05.16 (33.50)                                        
  7 Brickhaus, Veronica       11 ROCK-MD              1:09.82    1:07.61  
                  31.30     1:07.61 (36.31)                                        
  8 Frill, Morgan             12 GMAC-MD              1:09.03    1:09.15  
                  32.55     1:09.15 (36.60)                                        
  9 Wilson, Kayla             11 CBAC-MD              1:12.58    1:10.41  
                  33.64     1:10.41 (36.77)                                        
 10 Carrigg, Megan            12 ROCK-MD              1:10.97    1:10.84  
                  33.22     1:10.84 (37.62)                                        
 11 Stokley, McKinley         12 Barracudas-MD        1:26.61    1:11.56  
                  33.31     1:11.56 (38.25)                                        
 12 White, Stephanie          12 CAC-MD               1:20.65    1:13.70  
                  34.36     1:13.70 (39.34)                                        
 13 Harstrom-Small, Alva      12 CBAC-MD              1:14.32    1:13.99  
                  35.76     1:13.99 (38.23)                                        
 14 Trago, Dana               12 CBAC-MD              1:18.06    1:14.60  
                  35.14     1:14.60 (39.46)                                        
 15 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD              1:16.09    1:16.12  
                  35.67     1:16.12 (40.45)                                        
 16 Wood, Aria                11 CAC-MD                    NT    1:18.31  
                  36.98     1:18.31 (41.33)                                        
 17 Longmore, Isabella        12 GMAC-MD                   NT    1:18.93  
                  36.03     1:18.93 (42.90)                                        
 18 Willey, Eryn              11 GMAC-MD              1:23.85    1:19.18  
                  37.64     1:19.18 (41.54)                                        
 19 Cassetta, Mia             11 ROCK-MD                   NT    1:19.88  
                  38.16     1:19.88 (41.72)                                        
 20 Bouyea, Abigail           11 MSC-MD               1:26.19    1:20.19  
                  37.28     1:20.19 (42.91)                                        
 21 Baker, Yui                11 CBAC-MD              1:20.16    1:20.25  
                  37.36     1:20.25 (42.89)                                        
 22 Dinga, Neh                12 Barracudas-MD        1:19.51    1:21.10  
                  39.08     1:21.10 (42.02)                                        
 23 Foveaux, Caileigh         11 CAC-MD               1:27.45    1:21.71  
                  39.06     1:21.71 (42.65)                                        
 24 Hoiler, Addison           12 ROCK-MD                   NT    1:23.54  
                  36.97     1:23.54 (46.57)                                        
 25 Tonkyro, Amelie           11 GMAC-MD                   NT    1:24.74  
                  39.03     1:24.74 (45.71)                                        
 26 Davis, Addison            11 CBAC-MD              1:28.34    1:25.42  
 27 Wernsdorfer, Anya         11 MSC-MD               1:26.84    1:28.12  
                  39.62     1:28.12 (48.50)                                        
 28 Post, Lindsay             11 CAC-MD               1:46.36    1:31.11  
                  43.66     1:31.11 (47.45)                                        
 29 Lyon, Catalina            11 ROCK-MD                   NT    1:35.32  
                  45.57     1:35.32 (49.75)                                        
 30 Maday, Tristan            11 GMAC-MD                   NT    1:39.68  
                  45.83     1:39.68 (53.85)                                        
 31 Bovais, Amelia            11 ROCK-MD              1:49.99    1:51.09  
                  52.99     1:51.09 (58.10)                                        
 -- Craig, Bernadette         12 MSC-MD               1:30.92         NS  
 -- Belgi, Anoushka           12 MSC-MD               1:22.18         NS  
 -- Levendosky, Elena         11 MSC-MD               1:12.81         NS  
 -- Hair, Chloe               12 ROCK-MD              1:14.05         NS  
 -- Mallonee, Audrey          11 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 6  Men 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mozzo, Aidan              12 CBAC-MD              1:01.71      58.63  
                  27.93       58.63 (30.70)                                        
  2 Abelende, Gavin           11 ROCK-MD              1:04.09    1:01.65  
                  29.25     1:01.65 (32.40)                                        
  3 Rigney, Liam              12 CBAC-MD              1:04.58    1:04.17  
                  30.99     1:04.17 (33.18)                                        
  4 Stofferahn, Kaden         12 ROCK-MD              1:11.13    1:06.74  
                  32.75     1:06.74 (33.99)                                        
  5 Pawloski, James           12 CBAC-MD              1:05.95    1:07.69  
                  31.70     1:07.69 (35.99)                                        
  6 Taylor, Eric              12 CBAC-MD              1:10.57    1:11.13  
                  33.02     1:11.13 (38.11)                                        
  7 Russell, Elias            11 ROCK-MD              1:09.25    1:11.48  
                  34.20     1:11.48 (37.28)                                        
  8 Swift, Jake               11 CBAC-MD              1:13.76    1:11.61  
                  35.30     1:11.61 (36.31)                                        
  9 Taylor, Robert            12 ROCK-MD              1:12.87    1:12.08  
                  35.25     1:12.08 (36.83)                                        
 10 Trago, Tyler              11 CBAC-MD              1:26.21    1:14.89  
                  36.18     1:14.89 (38.71)                                        
 11 Ross, Robert              11 CBAC-MD              1:17.92    1:15.98  
                  36.89     1:15.98 (39.09)                                        
 12 Dabney, Audre             12 ROCK-MD              1:16.44    1:16.66  
                  35.61     1:16.66 (41.05)                                        
 13 Smith, Jameson            11 CBAC-MD              1:15.25    1:17.14  
                  36.92     1:17.14 (40.22)                                        
 14 Puttlitz, Charlie         11 CAC-MD               1:25.82    1:19.01  
                  36.76     1:19.01 (42.25)                                        
 15 Abbott, David             12 ROCK-MD                   NT    1:21.28  
                  36.19     1:21.28 (45.09)                                        
 16 Kissack, Ramsey           12 MSC-MD               1:21.33    1:22.06  
                  39.28     1:22.06 (42.78)                                        
 17 Abbott, Douglass          12 ROCK-MD                   NT    1:22.35  
                  38.23     1:22.35 (44.12)                                        
 18 Green, Nathan             11 MSC-MD               1:24.76    1:23.47  
                  37.82     1:23.47 (45.65)                                        
 19 Romerio, Antonio          12 MSC-MD               1:25.54    1:23.50  
                  38.35     1:23.50 (45.15)                                        
 20 Padilla, Diego            11 Barracudas-MD        1:27.82    1:26.49  
                  40.12     1:26.49 (46.37)                                        
 21 McAvinue, Liam            11 MSC-MD                    NT    1:27.57  
                  40.29     1:27.57 (47.28)                                        
 22 Sena, Peter               11 MSC-MD               1:32.57    1:28.35  
                  43.92     1:28.35 (44.43)                                        
 23 Humphrey, Gavin           12 Barracudas-MD        1:39.55    1:33.93  
 -- Flynn, Eugene             11 MSC-MD               1:14.86         NS  
 -- Rosenband, Toby           11 MSC-MD               1:09.84         NS  
 -- Esser, Daniel             11 CAC-MD               1:45.23         NS  
 -- Caiola, Phineas           11 MSC-MD               1:30.07         NS  
 
Event 7  Women 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Olivia             10 GMAC-MD                36.71      36.73  
  2 Ching, Abigail            10 ROCK-MD                41.05      42.29  
  3 Labellarte, Viviana       10 MSC-MD                 41.85      42.79  
  4 Strutt, Isabelle           9 ROCK-MD                42.46      43.20  
  5 Saulo, Madeleine          10 MSC-MD                 46.37      44.01  
  6 Sims, Aaliyah             10 ROCK-MD                43.06      45.10  
  7 Pinto, Isabella            9 CAC-MD                 41.91      45.48  
  8 Lovelace, Abigail          9 ROCK-MD                45.58      45.54  
  9 Eversole, Jayden          10 CAC-MD                    NT      45.63  
 10 Scott, Sarah              10 CBAC-MD                46.45      46.26  
 11 Davis, Noelle             10 CBAC-MD                55.72      47.46  
 12 Bucknor, Naylah           10 MSC-MD                 50.75      48.43  
 13 Longmore, Gabrielle       10 GMAC-MD                   NT      49.10  
 14 McMurray, Adelaide        10 MSC-MD                 48.37      49.11  
 15 Harvey, Taylor             9 MSC-MD                    NT      50.21  
 16 Willey, Rhiannan           9 GMAC-MD                51.80      50.98  
 17 Wilkinson, Jessica        10 ROCK-MD                53.21      51.17  
 18 Taylor, Ainsley            8 CBAC-MD                52.47      52.49  
 19 Wrightson, Ainsley         9 ROCK-MD                54.07      53.37  
 20 Munley, Camille            8 CBAC-MD                58.75      54.38  
 21 Trago, Noelle              7 CBAC-MD                51.95      55.06  
 22 Losso, Gaeta              10 MSC-MD                    NT      56.59  
 23 Willard, Luciana           9 CAC-MD                 57.40      57.21  
 24 Fairfax, Reese             9 CBAC-MD                55.30    1:00.15  
 -- Vargas, Mia                8 CBAC-MD              1:08.50         DQ  
 -- Furlong, Lauren            9 MSC-MD                    NT         DQ  
 -- Cheikh, Kayden            10 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Rosson, Cecilia           10 MSC-MD                 48.99         NS  
 
Event 8  Men 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mudd, Mason               10 CAC-MD                 40.31      37.22  
  2 Abelende, Landon          10 ROCK-MD                39.59      40.54  
  3 Davis, Zachary            10 CBAC-MD                40.31      40.79  
  4 Beamon, Luke              10 ROCK-MD                   NT      42.66  
  5 Busch, Noah                9 CAC-MD                 41.75      42.82  
  6 Bauer, Andrew             10 MSC-MD                    NT      45.24  
  7 Bryant, Chase              9 CAC-MD                 47.73      46.22  
  8 Davis, Christopher         8 CBAC-MD                52.31      46.65  
  9 Litynski, Cody             7 CBAC-MD                47.73      46.67  
 10 Wood, Joseph               9 CBAC-MD                   NT      50.30  
 11 Wood, Tyler                7 CBAC-MD                53.73      50.37  
 12 Wathen, Sam                9 ROCK-MD                58.32      51.87  
 13 Harstrom-Small, Oden      10 CBAC-MD                47.85      51.96  
 14 Nguyen, Alexander          9 ROCK-MD                50.49      53.47  
 15 Rigney, Aidan              8 CBAC-MD                54.51      53.84  
 16 Czerwiec, Jesse            8 CBAC-MD                57.03      56.18  
 17 McAvinue, Luke             9 MSC-MD                    NT      56.53  
 18 Ross, Benjamin             9 CBAC-MD              1:15.33    1:00.48  
 19 Gujar, Aaditya             9 MSC-MD                    NT    1:04.14  
 20 Vainer, Mikhael            9 MSC-MD                    NT    1:05.80  
 21 Carbone, Dominic           9 ROCK-MD                   NT    1:05.99  
 22 Mozzo, Alexander           8 CBAC-MD              1:16.94    1:15.94  
 -- Durand, Connor             9 MSC-MD                    NT         DQ  
 -- Duke, Andrew              10 CBAC-MD                40.02         NS  
 -- Reviere, Jack              9 MSC-MD                 45.42         NS  
 
Event 9  Women 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lyla               12 CAC-MD                 32.08      30.95  
  2 Thornton, Brynn           12 Barracudas-MD          32.65      32.69  
  3 Uhlmann, Alexandra        11 CAC-MD                 37.84      36.16  
  4 Zeier, Ashlyn             11 CBAC-MD                35.18      36.19  
  5 Frill, Morgan             12 GMAC-MD                36.85      37.68  
  6 Zissel, Olivia            12 MSC-MD                 40.42      38.97  
  7 Gordon, Joni              12 ROCK-MD                48.62      39.38  
  8 Trago, Dana               12 CBAC-MD                40.71      39.82  
  9 Cassetta, Mia             11 ROCK-MD                39.16      40.54  
 10 Wood, Aria                11 CAC-MD                    NT      40.97  
 11 White, Stephanie          12 CAC-MD                 47.59      41.00  
 12 Harstrom-Small, Alva      12 CBAC-MD                41.14      41.07  
 13 Longmore, Isabella        12 GMAC-MD                40.49      41.21  
 14 Stokley, McKinley         12 Barracudas-MD          41.30      41.37  
 15 Foveaux, Caileigh         11 CAC-MD                 43.32      42.81  
 16 Hoiler, Addison           12 ROCK-MD                42.23      43.35  
 17 Baker, Yui                11 CBAC-MD                42.51      43.52  
 18 Farr, Addison             11 ROCK-MD                45.78      45.24  
 19 Willey, Eryn              11 GMAC-MD                   NT      45.25  
 20 Bouyea, Abigail           11 MSC-MD                 47.82      46.48  
 21 Lyon, Catalina            11 ROCK-MD                   NT      47.58  
 22 Post, Lindsay             11 CAC-MD                 50.70      47.71  
 23 Davis, Addison            11 CBAC-MD                43.97      47.78  
 24 Maday, Tristan            11 GMAC-MD                   NT      52.38  
 25 Wernsdorfer, Anya         11 MSC-MD                 49.61      54.34  
 26 Bovais, Amelia            11 ROCK-MD                53.94      56.76  
 -- Willey, Addison           12 GMAC-MD                32.26         DQ  
 -- Mallonee, Audrey          11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Belgi, Anoushka           12 MSC-MD                 42.07         NS  
 -- Baffi, Caroline           12 MSC-MD                 41.67         NS  
 -- Hair, Chloe               12 ROCK-MD                40.95         NS  
 -- Craig, Bernadette         12 MSC-MD                 47.85         NS  
 -- Levendosky, Elena         11 MSC-MD                 36.40         NS  
 
Event 10  Men 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stofferahn, Kaden         12 ROCK-MD                39.29      34.55  
  2 Mozzo, Aidan              12 CBAC-MD                34.52      34.76  
  3 Pawloski, James           12 CBAC-MD                35.31      35.52  
  4 Taylor, Eric              12 CBAC-MD                38.70      38.24  
  5 Swift, Jake               11 CBAC-MD                38.21      39.30  
  6 Smith, Jameson            11 CBAC-MD                38.45      39.56  
  7 Busch, Steven             12 CAC-MD                 40.82      39.93  
  8 Puttlitz, Charlie         11 CAC-MD                 44.35      41.06  
  9 Romerio, Antonio          12 MSC-MD                 44.56      42.42  
 10 Green, Nathan             11 MSC-MD                 41.55      43.06  
 11 Ross, Robert              11 CBAC-MD                42.85      44.12  
 12 Abbott, Douglass          12 ROCK-MD                   NT      44.31  
 13 Kissack, Ramsey           12 MSC-MD                 47.01      45.98  
 14 McAvinue, Liam            11 MSC-MD                    NT      46.48  
 15 Humphrey, Gavin           12 Barracudas-MD          45.12      49.50  
 16 Sena, Peter               11 MSC-MD                 50.87      50.84  
 -- Esser, Daniel             11 CAC-MD                 53.43         NS  
 -- Caiola, Phineas           11 MSC-MD                 44.08         NS  
 -- Abbott, David             12 ROCK-MD                   NT         NS  
 
Event 11  Women 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wathen, Kendall           10 GMAC-MD                   NT    1:20.34  
                  36.98     1:20.34 (43.36)                                        
  2 Mozzo, Kaitlynn           10 CBAC-MD              1:42.48    1:33.34  
                  41.58     1:33.34 (51.76)                                        
  3 Strutt, Isabelle           9 ROCK-MD              1:48.43    1:34.45  
                  43.40     1:34.45 (51.05)                                        
  4 Sims, Aaliyah             10 ROCK-MD              1:49.20    1:40.30  
                  45.57     1:40.30 (54.73)                                        
  5 Pinto, Isabella            9 CAC-MD                    NT    1:43.43  
                  47.20     1:43.43 (56.23)                                        
  6 Schmidt, Kathryn          10 CAC-MD               2:04.14    1:48.29  
                  48.18   1:48.29 (1:00.11)                                        
 
Event 12  Men 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mudd, Mason               10 CAC-MD               1:20.60    1:18.20  
                  35.79     1:18.20 (42.41)                                        
  2 Link, Denver              10 CAC-MD                    NT    1:37.38  
                  45.68     1:37.38 (51.70)                                        
  3 Stanco, Paul              10 MSC-MD                    NT    1:44.33  
                  47.40     1:44.33 (56.93)                                        
  4 Busch, Noah                9 CAC-MD                    NT    1:45.66  
                  47.80     1:45.66 (57.86)                                        
 
Event 13  Women 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloan, Kennedy            11 CBAC-MD              1:12.11    1:11.48  
                1:11.48         1:11.48 ( )                                        
  2 Davis, Maribeth           11 CBAC-MD              1:16.20    1:13.26  
                  34.12     1:13.26 (39.14)                                        
  3 Johnston, Katelyn         11 CBAC-MD              1:12.51    1:14.06  
                  35.53     1:14.06 (38.53)                                        
  4 Woolsey, Jadyn            11 ROCK-MD                   NT    1:18.93  
                  37.02     1:18.93 (41.91)                                        
  5 Wilson, Kayla             11 CBAC-MD              1:25.51    1:21.04  
                  36.09     1:21.04 (44.95)                                        
  6 Gordon, Joni              12 ROCK-MD                   NT    1:26.98  
                  38.35     1:26.98 (48.63)                                        
  7 Carrigg, Megan            12 ROCK-MD              1:37.45    1:27.99  
                  40.54     1:27.99 (47.45)                                        
  8 Zeier, Ashlyn             11 CBAC-MD              1:32.94    1:28.65  
                  39.48     1:28.65 (49.17)                                        
  9 Brickhaus, Veronica       11 ROCK-MD                   NT    1:29.14  
                  38.91     1:29.14 (50.23)                                        
 10 Zissel, Olivia            12 MSC-MD               1:33.50    1:30.35  
                  40.50     1:30.35 (49.85)                                        
 11 Dinga, Neh                12 Barracudas-MD             NT    1:44.18  
                  49.52     1:44.18 (54.66)                                        
 12 Tonkyro, Amelie           11 GMAC-MD                   NT    1:47.61  
                1:48.05         1:47.61 ( )                                        
 -- Baffi, Caroline           12 MSC-MD               1:46.07         NS  
 
Event 14  Men 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stofferahn, Kaden         12 ROCK-MD              1:29.36    1:19.51  
                  36.63     1:19.51 (42.88)                                        
  2 Abelende, Gavin           11 ROCK-MD                   NT    1:19.73  
                  35.10     1:19.73 (44.63)                                        
  3 Rigney, Liam              12 CBAC-MD                   NT    1:21.26  
                  38.11     1:21.26 (43.15)                                        
  4 Taylor, Eric              12 CBAC-MD                   NT    1:25.29  
                  40.03     1:25.29 (45.26)                                        
  5 Swift, Jake               11 CBAC-MD              1:25.65    1:27.29  
                  41.49     1:27.29 (45.80)                                        
  6 Taylor, Robert            12 ROCK-MD              1:44.16    1:32.48  
                  42.29     1:32.48 (50.19)                                        
  7 Ross, Robert              11 CBAC-MD              1:30.60    1:34.38  
                  44.77     1:34.38 (49.61)                                        
  8 Busch, Steven             12 CAC-MD               1:46.31    1:37.71  
                  44.13     1:37.71 (53.58)                                        
  9 Puttlitz, Charlie         11 CAC-MD               1:59.59    1:43.30  
                  45.52     1:43.30 (57.78)                                        
 10 Kissack, Ramsey           12 MSC-MD                    NT    1:52.20  
                  50.22   1:52.20 (1:01.98)                                        
 -- Dabney, Audre             12 ROCK-MD                   NT         DQ  
                  51.88        DQ (1:05.61)                                        
 -- Trago, Tyler              11 CBAC-MD                   NT         DQ  
                  46.83          DQ (58.98)                                        
 -- Humphrey, Gavin           12 Barracudas-MD             NT         DQ  
                1:03.85        DQ (1:18.62)                                        
 -- Flynn, Eugene             11 MSC-MD               1:33.88         NS  
 -- Rosenband, Toby           11 MSC-MD               1:40.24         NS  
 
Event 15  Women 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wathen, Kendall           10 GMAC-MD              1:44.14    1:30.54  
                  43.60     1:30.54 (46.94)                                        
  2 Quinn, Olivia             10 GMAC-MD                   NT    1:32.87  
                  43.50     1:32.87 (49.37)                                        
  3 Bucknor, Naylah           10 MSC-MD               1:40.23    1:37.55  
                  19.90   1:37.55 (1:17.65)                                        
  4 Mozzo, Kaitlynn           10 CBAC-MD              1:31.23    1:38.77  
                  47.16     1:38.77 (51.61)                                        
  5 Schmidt, Kathryn          10 CAC-MD               1:43.47    1:44.20  
                  48.58     1:44.20 (55.62)                                        
  6 Davis, Noelle             10 CBAC-MD                   NT    1:47.64  
                  49.48     1:47.64 (58.16)                                        
  7 Eversole, Jayden          10 CAC-MD                    NT    1:51.12  
                  51.09   1:51.12 (1:00.03)                                        
  8 Lovelace, Abigail          9 ROCK-MD                   NT    1:51.78  
                  54.03     1:51.78 (57.75)                                        
  9 Wilkinson, Jessica        10 ROCK-MD                   NT    1:52.74  
                  53.29     1:52.74 (59.45)                                        
 10 Scott, Sarah              10 CBAC-MD              1:53.90    1:54.08  
                  56.22     1:54.08 (57.86)                                        
 11 Linger, Gabriela          10 ROCK-MD              1:59.92    1:55.03  
                  54.85   1:55.03 (1:00.18)                                        
 12 Willey, Rhiannan           9 GMAC-MD                   NT    2:02.94  
                  57.05   2:02.94 (1:05.89)                                        
 13 McMurray, Adelaide        10 MSC-MD                    NT    2:07.11  
                1:02.54   2:07.11 (1:04.57)                                        
 14 Longmore, Gabrielle       10 GMAC-MD                   NT    2:09.44  
                1:01.25   2:09.44 (1:08.19)                                        
 15 Wrightson, Ainsley         9 ROCK-MD                   NT    2:12.77  
                1:01.53   2:12.77 (1:11.24)                                        
 16 Schmidt, Lila             10 MSC-MD                    NT    2:16.49  
                1:04.44   2:16.49 (1:12.05)                                        
 17 Taylor, Ainsley            8 CBAC-MD                   NT    2:18.38  
                1:05.46   2:18.38 (1:12.92)                                        
 18 Munley, Camille            8 CBAC-MD                   NT    2:20.13  
                1:05.84   2:20.13 (1:14.29)                                        
 19 Vargas, Mia                8 CBAC-MD                   NT    2:54.27  
                1:22.53   2:54.27 (1:31.74)                                        
 -- Trago, Noelle              7 CBAC-MD                   NT         DQ  
                1:24.09        DQ (1:38.43)                                        
 -- Fairfax, Reese             9 CBAC-MD                   NT         DQ  
                2:36.96              DQ ( )                                        
 -- Willard, Luciana           9 CAC-MD                    NT         DQ  
                1:21.80        DQ (1:32.99)                                        
 -- Losso, Gaeta              10 MSC-MD                    NT         DQ  
                  59.72        DQ (1:03.01)                                        
 -- Harvey, Taylor             9 MSC-MD                    NT         DQ  
 -- Rosson, Cecilia           10 MSC-MD               2:03.42         NS  
 
Event 16  Men 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Link, Denver              10 CAC-MD               1:43.00    1:41.87  
                  49.34     1:41.87 (52.53)                                        
  2 Davis, Zachary            10 CBAC-MD              1:47.17    1:45.79  
                  50.08     1:45.79 (55.71)                                        
  3 Stanco, Paul              10 MSC-MD               1:48.01    1:46.58  
                  51.85     1:46.58 (54.73)                                        
  4 Abelende, Landon          10 ROCK-MD                   NT    1:53.20  
                  54.47     1:53.20 (58.73)                                        
  5 Rigney, Aidan              8 CBAC-MD              1:54.06    1:57.80  
                  56.50   1:57.80 (1:01.30)                                        
  6 Nguyen, Alexander          9 ROCK-MD                   NT    2:03.30  
                  59.00   2:03.30 (1:04.30)                                        
  7 Ross, Benjamin             9 CBAC-MD                   NT    2:05.34  
                  56.89   2:05.34 (1:08.45)                                        
  8 Davis, Christopher         8 CBAC-MD                   NT    2:05.53  
                  59.99   2:05.53 (1:05.54)                                        
  9 Czerwiec, Jesse            8 CBAC-MD              2:36.71    2:11.68  
                1:00.92   2:11.68 (1:10.76)                                        
 10 Beamon, Luke              10 ROCK-MD                   NT    2:16.96  
                1:04.30   2:16.96 (1:12.66)                                        
 11 Bryant, Chase              9 CAC-MD                    NT    2:18.20  
                1:05.90   2:18.20 (1:12.30)                                        
 12 Wood, Tyler                7 CBAC-MD                   NT    2:23.70  
                1:06.82   2:23.70 (1:16.88)                                        
 13 Green, Gavin              10 MSC-MD               2:21.85    2:54.00  
                1:06.95   2:54.00 (1:47.05)                                        
 -- Harstrom-Small, Oden      10 CBAC-MD              2:41.03         DQ  
                1:07.04        DQ (1:11.82)                                        
 -- Wood, Joseph               9 CBAC-MD                   NT         DQ  
                1:08.14        DQ (1:16.15)                                        
 -- Litynski, Cody             7 CBAC-MD              2:17.06         DQ  
                  56.40        DQ (1:02.56)                                        
 -- Carbone, Dominic           9 ROCK-MD                   NT         DQ  
                1:18.60        DQ (1:25.49)                                        
 -- McAvinue, Luke             9 MSC-MD                    NT         DQ  
 -- Duke, Andrew              10 CBAC-MD              1:55.98         NS  
 
Event 17  Women 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lyla               12 CAC-MD               1:19.36    1:17.82  
                  36.86     1:17.82 (40.96)                                        
  2 Donnick, Addy             12 ROCK-MD                   NT    1:21.26  
                  37.69     1:21.26 (43.57)                                        
  3 Willey, Addison           12 GMAC-MD              1:25.85    1:22.98  
                  39.62     1:22.98 (43.36)                                        
  4 Davis, Maribeth           11 CBAC-MD              1:25.77    1:25.66  
                  41.25     1:25.66 (44.41)                                        
  5 Johnston, Katelyn         11 CBAC-MD              1:25.86    1:26.01  
                  41.40     1:26.01 (44.61)                                        
  6 Carrigg, Megan            12 ROCK-MD              1:29.88    1:28.32  
                  41.41     1:28.32 (46.91)                                        
  7 Sloan, Kennedy            11 CBAC-MD              1:33.03    1:28.53  
                  41.91     1:28.53 (46.62)                                        
  8 Dinga, Neh                12 Barracudas-MD        1:32.64    1:29.70  
                  42.12     1:29.70 (47.58)                                        
  9 Wilson, Kayla             11 CBAC-MD              1:43.00    1:32.57  
                  43.25     1:32.57 (49.32)                                        
 10 Brickhaus, Veronica       11 ROCK-MD              1:32.44    1:32.70  
                  43.20     1:32.70 (49.50)                                        
 11 Zissel, Olivia            12 MSC-MD               1:39.30    1:33.59  
                  43.76     1:33.59 (49.83)                                        
 12 White, Stephanie          12 CAC-MD               1:41.43    1:33.86  
                  43.37     1:33.86 (50.49)                                        
 13 Stokley, McKinley         12 Barracudas-MD        1:45.04    1:34.09  
                  45.09     1:34.09 (49.00)                                        
 14 Zeier, Ashlyn             11 CBAC-MD              1:33.39    1:34.74  
                  45.79     1:34.74 (48.95)                                        
 15 Wood, Aria                11 CAC-MD                    NT    1:34.95  
                  45.08     1:34.95 (49.87)                                        
 16 Willey, Eryn              11 GMAC-MD                   NT    1:35.35  
                  45.89     1:35.35 (49.46)                                        
 17 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD              1:36.09    1:35.61  
                  44.06     1:35.61 (51.55)                                        
 18 Frill, Morgan             12 GMAC-MD                   NT    1:36.77  
                  45.71     1:36.77 (51.06)                                        
 19 Longmore, Isabella        12 GMAC-MD                   NT    1:37.43  
                  44.55     1:37.43 (52.88)                                        
 20 Uhlmann, Alexandra        11 CAC-MD               1:46.75    1:39.57  
                  47.16     1:39.57 (52.41)                                        
 21 Baker, Yui                11 CBAC-MD              1:43.12    1:42.05  
                  47.92     1:42.05 (54.13)                                        
 22 Gordon, Joni              12 ROCK-MD                   NT    1:43.26  
                  46.96     1:43.26 (56.30)                                        
 23 Hoiler, Addison           12 ROCK-MD                   NT    1:46.05  
                  49.15     1:46.05 (56.90)                                        
 24 Cassetta, Mia             11 ROCK-MD                   NT    1:47.41  
                  51.42     1:47.41 (55.99)                                        
 25 Harstrom-Small, Alva      12 CBAC-MD                   NT    1:47.76  
                  50.69     1:47.76 (57.07)                                        
 26 Trago, Dana               12 CBAC-MD              2:07.73    1:52.95  
                  52.08   1:52.95 (1:00.87)                                        
 27 Farr, Addison             11 ROCK-MD              2:09.76    1:57.12  
                  57.18     1:57.12 (59.94)                                        
 28 Bouyea, Abigail           11 MSC-MD               2:18.35    1:58.65  
                1:59.23         1:58.65 ( )                                        
 29 Tonkyro, Amelie           11 GMAC-MD                   NT    1:59.96  
                  57.23   1:59.96 (1:02.73)                                        
 30 Davis, Addison            11 CBAC-MD                   NT    2:00.02  
                  56.14   2:00.02 (1:03.88)                                        
 31 Post, Lindsay             11 CAC-MD               2:02.04    2:01.28  
                  56.85   2:01.28 (1:04.43)                                        
 32 Bovais, Amelia            11 ROCK-MD                   NT    2:11.89  
                1:02.92   2:11.89 (1:08.97)                                        
 33 Lyon, Catalina            11 ROCK-MD                   NT    2:13.73  
                1:06.41   2:13.73 (1:07.32)                                        
 -- Foveaux, Caileigh         11 CAC-MD               1:48.49         DQ  
                  51.95          DQ (56.31)                                        
 -- Baffi, Caroline           12 MSC-MD               1:32.25         NS  
 -- Craig, Bernadette         12 MSC-MD               2:01.02         NS  
 -- Hair, Chloe               12 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Levendosky, Elena         11 MSC-MD               1:44.95         NS  
 
Event 18  Men 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mozzo, Aidan              12 CBAC-MD              1:32.40    1:24.45  
                  41.17     1:24.45 (43.28)                                        
  2 Rigney, Liam              12 CBAC-MD              1:38.16    1:30.80  
                  44.25     1:30.80 (46.55)                                        
  3 Pawloski, James           12 CBAC-MD              1:33.54    1:31.17  
                  42.98     1:31.17 (48.19)                                        
  4 Abelende, Gavin           11 ROCK-MD                   NT    1:33.72  
                  43.80     1:33.72 (49.92)                                        
  5 Taylor, Robert            12 ROCK-MD              1:42.13    1:35.16  
                  47.58     1:35.16 (47.58)                                        
  6 Russell, Elias            11 ROCK-MD              1:36.54    1:37.96  
                  46.25     1:37.96 (51.71)                                        
  7 Padilla, Diego            11 Barracudas-MD        1:43.30    1:42.62  
                  48.61     1:42.62 (54.01)                                        
  8 Ross, Robert              11 CBAC-MD              1:42.97    1:42.80  
                  49.68     1:42.80 (53.12)                                        
  9 Trago, Tyler              11 CBAC-MD              1:41.52    1:43.37  
                  48.31     1:43.37 (55.06)                                        
 10 Smith, Jameson            11 CBAC-MD              1:57.45    1:43.88  
                  48.30     1:43.88 (55.58)                                        
 11 Humphrey, Gavin           12 Barracudas-MD        2:08.02    1:49.95  
                  52.19     1:49.95 (57.76)                                        
 12 Dabney, Audre             12 ROCK-MD                   NT    1:50.30  
                  53.44     1:50.30 (56.86)                                        
 13 Abbott, Douglass          12 ROCK-MD                   NT    1:51.80  
                  52.31     1:51.80 (59.49)                                        
 14 Abbott, David             12 ROCK-MD                   NT    2:03.53  
                  56.00   2:03.53 (1:07.53)                                        
 15 Sena, Peter               11 MSC-MD                    NT    2:21.45  
                1:08.04   2:21.45 (1:13.41)                                        
 -- Caiola, Phineas           11 MSC-MD               1:52.83         NS  
 -- Esser, Daniel             11 CAC-MD               1:58.84         NS  
 
Event 19  Women 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Olivia             10 GMAC-MD                   NT    2:53.28  
                  37.91     1:22.15 (44.24)     2:15.35 (53.20)     2:53.28 (37.93)
  2 Wathen, Kendall           10 GMAC-MD                   NT    2:55.00  
                  38.10     1:25.71 (47.61)     2:16.30 (50.59)     2:55.00 (38.70)
  3 Mozzo, Kaitlynn           10 CBAC-MD              3:01.05    3:02.99  
                1:34.86   3:02.99 (1:28.13)         3:02.99 ( )                    
  4 Saulo, Madeleine          10 MSC-MD                    NT    3:12.39  
                  43.09     1:35.81 (52.72)     2:31.24 (55.43)     3:12.39 (41.15)
  5 Schmidt, Kathryn          10 CAC-MD               3:38.76    3:24.69  
                1:41.71     2:38.79 (57.08)     3:24.69 (45.90)         3:24.69 ( )
  6 Labellarte, Viviana       10 MSC-MD                    NT    3:27.14  
                  49.87     1:41.65 (51.78)   2:42.81 (1:01.16)     3:27.14 (44.33)
  7 Ching, Abigail            10 ROCK-MD                   NT    3:30.05  
                  45.52     1:40.14 (54.62)   2:42.29 (1:02.15)     3:30.05 (47.76)
  8 Scott, Sarah              10 CBAC-MD              3:32.74    3:31.82  
                  50.91     1:43.26 (52.35)     2:43.16 (59.90)     3:31.82 (48.66)
  9 Linger, Gabriela          10 ROCK-MD              3:54.81    3:38.18  
                  53.47     1:49.36 (55.89)   2:52.58 (1:03.22)     3:38.18 (45.60)
 10 Davis, Noelle             10 CBAC-MD                   NT    3:43.70  
                  54.24     1:51.19 (56.95)   2:53.52 (1:02.33)     3:43.70 (50.18)
 11 Schmidt, Lila             10 MSC-MD                    NT    3:59.52  
                  58.58     1:55.80 (57.22)   3:09.63 (1:13.83)     3:59.52 (49.89)
 12 Munley, Camille            8 CBAC-MD                   NT    4:09.43  
                  58.07   2:02.72 (1:04.65)   3:15.28 (1:12.56)     4:09.43 (54.15)
 13 Taylor, Ainsley            8 CBAC-MD                   NT    4:25.06  
                1:10.29   3:27.36 (2:17.07)     4:25.06 (57.70)                    
 
Event 20  Men 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mudd, Mason               10 CAC-MD               2:53.59    2:49.22  
                  35.00     1:20.42 (45.42)     2:13.77 (53.35)     2:49.22 (35.45)
  2 Link, Denver              10 CAC-MD                    NT    3:14.80  
                  47.51     1:31.79 (44.28)     2:31.18 (59.39)     3:14.80 (43.62)
  3 Davis, Zachary            10 CBAC-MD                   NT    3:15.11  
                  43.85     1:35.56 (51.71)     2:32.89 (57.33)     3:15.11 (42.22)
  4 Busch, Noah                9 CAC-MD                    NT    3:27.12  
                  50.30     1:45.42 (55.12)     2:41.94 (56.52)     3:27.12 (45.18)
  5 Bauer, Andrew             10 MSC-MD                    NT    3:34.68  
                  48.42     1:39.20 (50.78)   2:47.13 (1:07.93)     3:34.68 (47.55)
  6 Litynski, Cody             7 CBAC-MD                   NT    3:38.18  
                  50.41   2:51.81 (2:01.40)     3:38.18 (46.37)                    
  7 Rigney, Aidan              8 CBAC-MD              4:14.86    4:01.82  
                1:06.90   2:07.99 (1:01.09)   4:01.82 (1:53.83)         4:01.82 ( )
  8 Czerwiec, Jesse            8 CBAC-MD                   NT    4:14.67  
                1:01.45   2:07.61 (1:06.16)   3:20.65 (1:13.04)     4:14.67 (54.02)
 -- Harstrom-Small, Oden      10 CBAC-MD                   NT         DQ  
                1:03.07        DQ (3:10.08)                                        
 -- Davis, Christopher         8 CBAC-MD                   NT         DQ  
                  59.39   2:04.76 (1:05.37)   3:15.28 (1:10.52)          DQ (52.69)
 -- Green, Gavin              10 MSC-MD                    NT         DQ  
                2:23.49   3:38.23 (1:14.74)          DQ (58.76)                    
 -- Duke, Andrew              10 CBAC-MD              3:31.72         NS  
 -- Reviere, Jack              9 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 21  Women 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lyla               12 CAC-MD               2:30.37    2:29.09  
                  30.82     1:07.20 (36.38)     1:55.23 (48.03)     2:29.09 (33.86)
  2 Willey, Addison           12 GMAC-MD              2:32.47    2:30.81  
                  32.29     1:11.00 (38.71)     1:58.04 (47.04)     2:30.81 (32.77)
  3 Donnick, Addy             12 ROCK-MD                   NT    2:32.03  
                  33.37     1:10.90 (37.53)     1:58.19 (47.29)     2:32.03 (33.84)
  4 Johnston, Katelyn         11 CBAC-MD              2:36.19    2:36.32  
                  35.64     1:17.49 (41.85)     2:01.72 (44.23)     2:36.32 (34.60)
  5 Thornton, Brynn           12 Barracudas-MD        2:40.32    2:38.04  
                  35.00     1:13.16 (38.16)     2:02.41 (49.25)     2:38.04 (35.63)
  6 Davis, Maribeth           11 CBAC-MD              2:42.12    2:39.62  
                  34.47     1:15.53 (41.06)     2:04.93 (49.40)     2:39.62 (34.69)
  7 Sloan, Kennedy            11 CBAC-MD              2:41.51    2:42.06  
                  33.57     1:16.53 (42.96)     2:06.97 (50.44)     2:42.06 (35.09)
  8 Woolsey, Jadyn            11 ROCK-MD                   NT    2:47.39  
                  36.43     1:23.36 (46.93)     2:11.06 (47.70)     2:47.39 (36.33)
  9 Brickhaus, Veronica       11 ROCK-MD              2:50.77    2:49.09  
                  38.70     1:20.66 (41.96)     2:10.72 (50.06)     2:49.09 (38.37)
 10 Zeier, Ashlyn             11 CBAC-MD              2:52.77    2:49.37  
                  40.49     1:22.10 (41.61)     2:13.09 (50.99)     2:49.37 (36.28)
 11 Wilson, Kayla             11 CBAC-MD              2:58.81    2:54.11  
                  35.84     1:18.49 (42.65)     2:11.73 (53.24)     2:54.11 (42.38)
 12 Carrigg, Megan            12 ROCK-MD              2:49.16    2:58.61  
                  41.64     1:27.26 (45.62)     2:17.80 (50.54)     2:58.61 (40.81)
 13 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD              3:08.68    3:04.52  
                  41.18     1:28.91 (47.73)     2:23.04 (54.13)     3:04.52 (41.48)
 14 Uhlmann, Alexandra        11 CAC-MD               3:01.74    3:08.21  
                  44.78     1:32.26 (47.48)     2:28.30 (56.04)     3:08.21 (39.91)
 15 Harstrom-Small, Alva      12 CBAC-MD                   NT    3:09.15  
                  41.25     1:26.26 (45.01)   2:28.03 (1:01.77)     3:09.15 (41.12)
 16 Gordon, Joni              12 ROCK-MD                   NT    3:09.40  
                  40.65     1:28.16 (47.51)     2:27.85 (59.69)     3:09.40 (41.55)
 17 Longmore, Isabella        12 GMAC-MD                   NT    3:09.91  
                  44.02     1:32.53 (48.51)     2:28.19 (55.66)     3:09.91 (41.72)
 18 White, Stephanie          12 CAC-MD               3:49.20    3:11.77  
                  45.21     1:34.71 (49.50)     2:29.22 (54.51)     3:11.77 (42.55)
 19 Dinga, Neh                12 Barracudas-MD        3:26.96    3:12.90  
                  49.00     1:37.27 (48.27)     2:29.51 (52.24)     3:12.90 (43.39)
 20 Trago, Dana               12 CBAC-MD              3:25.14    3:14.46  
                  46.27     1:30.08 (43.81)   2:32.65 (1:02.57)     3:14.46 (41.81)
 21 Cassetta, Mia             11 ROCK-MD                   NT    3:14.66  
                  43.42     1:32.09 (48.67)   2:32.67 (1:00.58)     3:14.66 (41.99)
 22 Baker, Yui                11 CBAC-MD              3:17.94    3:16.52  
                  43.69     1:35.42 (51.73)     2:34.16 (58.74)     3:16.52 (42.36)
 23 Willey, Eryn              11 GMAC-MD                   NT    3:17.70  
                  45.73     1:40.50 (54.77)     2:33.61 (53.11)     3:17.70 (44.09)
 24 Foveaux, Caileigh         11 CAC-MD               3:33.64    3:19.03  
                  47.69     1:37.80 (50.11)     2:35.27 (57.47)     3:19.03 (43.76)
 25 Farr, Addison             11 ROCK-MD              4:18.29    3:46.52  
                  50.51   1:53.47 (1:02.96)   2:57.73 (1:04.26)     3:46.52 (48.79)
 26 Wernsdorfer, Anya         11 MSC-MD               3:41.37    3:49.05  
                  58.22   3:03.28 (2:05.06)     3:49.05 (45.77)         3:49.05 ( )
 27 Post, Lindsay             11 CAC-MD                    NT    4:01.08  
                1:00.89   2:02.33 (1:01.44)   3:11.56 (1:09.23)     4:01.08 (49.52)
 -- Davis, Addison            11 CBAC-MD                   NT         DQ  
                  49.15     1:45.21 (56.06)   2:49.83 (1:04.62)          DQ (50.34)
 -- Hair, Chloe               12 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Belgi, Anoushka           12 MSC-MD               3:20.31         NS  
 
Event 22  Men 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rigney, Liam              12 CBAC-MD              2:48.97    2:45.19  
                  37.82     1:21.76 (43.94)     2:10.70 (48.94)     2:45.19 (34.49)
  2 Pawloski, James           12 CBAC-MD              2:49.25    2:45.21  
                  38.50     1:20.03 (41.53)     2:09.13 (49.10)     2:45.21 (36.08)
  3 Stofferahn, Kaden         12 ROCK-MD                   NT    2:49.36  
                  38.30     1:17.26 (38.96)     2:10.62 (53.36)     2:49.36 (38.74)
  4 Taylor, Robert            12 ROCK-MD              3:11.46    3:00.13  
                  42.99     1:31.27 (48.28)     2:22.19 (50.92)     3:00.13 (37.94)
  5 Taylor, Eric              12 CBAC-MD              3:01.05    3:00.66  
                  40.29     1:28.58 (48.29)     2:24.27 (55.69)     3:00.66 (36.39)
  6 Russell, Elias            11 ROCK-MD              3:00.22    3:07.10  
                  42.39     1:31.87 (49.48)     2:25.20 (53.33)     3:07.10 (41.90)
  7 Swift, Jake               11 CBAC-MD              3:00.92    3:08.65  
                  43.99     1:28.69 (44.70)     2:27.24 (58.55)     3:08.65 (41.41)
  8 Busch, Steven             12 CAC-MD               3:19.22    3:13.49  
                  48.23     1:38.88 (50.65)     2:34.03 (55.15)     3:13.49 (39.46)
  9 Smith, Jameson            11 CBAC-MD              3:07.90    3:14.35  
                  48.35   2:34.15 (1:45.80)     3:14.35 (40.20)         3:14.35 ( )
 10 Puttlitz, Charlie         11 CAC-MD                    NT    3:18.07  
                  46.68     1:37.74 (51.06)     2:35.62 (57.88)     3:18.07 (42.45)
 11 Romerio, Antonio          12 MSC-MD               3:38.12    3:21.44  
                  45.05     1:34.93 (49.88)   2:35.78 (1:00.85)     3:21.44 (45.66)
 12 Trago, Tyler              11 CBAC-MD              3:07.65    3:24.28  
                  50.63     1:40.38 (49.75)     2:38.06 (57.68)     3:24.28 (46.22)
 13 Abbott, David             12 ROCK-MD                   NT    3:25.57  
                  44.00     1:35.79 (51.79)   2:41.84 (1:06.05)     3:25.57 (43.73)
 14 Abbott, Douglass          12 ROCK-MD                   NT    3:25.64  
                  45.51     1:39.37 (53.86)   2:40.51 (1:01.14)     3:25.64 (45.13)
 15 Dabney, Audre             12 ROCK-MD                   NT    3:28.89  
                  49.20     1:40.10 (50.90)   2:45.56 (1:05.46)     3:28.89 (43.33)
 16 Green, Nathan             11 MSC-MD               3:40.23    3:31.02  
                  48.72     1:39.12 (50.40)   2:41.70 (1:02.58)     3:31.02 (49.32)
 -- Padilla, Diego            11 Barracudas-MD        3:13.24         DQ  
                  43.33     1:31.33 (48.00)     2:25.64 (54.31)          DQ (45.32)
 -- Mozzo, Aidan              12 CBAC-MD              2:39.17         DQ  
                  33.80     1:15.94 (42.14)     2:03.51 (47.57)          DQ (32.40)
 -- Rosenband, Toby           11 MSC-MD               3:09.88         NS  
 -- Esser, Daniel             11 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Flynn, Eugene             11 MSC-MD               3:06.22         NS  
 
Event 23  Women 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rockfish Swimming-MD  'A'                         3:13.90    3:04.18  
     1) Ching, Abigail 10               2) Strutt, Isabelle 9             
     3) Linger, Gabriela 10             4) Sims, Aaliyah 10               
                  47.13     1:21.35 (34.22)     1:45.05 (23.70)   3:04.18 (1:19.13)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:36.84        XDQ  
     1) Taylor, Ainsley 8               2) Munley, Camille 8              
     3) Mozzo, Kaitlynn 10              4) Davis, Noelle 10               
                1:23.41     2:00.68 (37.27)     2:45.28 (44.60)          DQ (40.74)
 
Event 24  Men 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calvert Aquatics Club-MD  'A'                     2:49.64    2:46.85  
     1) Link, Denver 10                 2) Busch, Noah 9                  
     3) Mudd, Mason 10                  4) Bryant, Chase 9                
                  35.76     1:25.91 (50.15)     1:59.76 (33.85)     2:46.85 (47.09)
  2 Rockfish Swimming-MD  'A'                              NT    3:18.68  
     1) Carbone, Dominic 9              2) Nguyen, Alexander 9            
     3) Abelende, Landon 10             4) Wathen, Sam 9                  
                1:59.61     2:37.07 (37.46)     3:18.68 (41.61)         3:18.68 ( )
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:43.87   X3:23.87  
     1) Wood, Joseph 9                  2) Litynski, Cody 7               
     3) Davis, Zachary 10               4) Harstrom-Small, Oden 10        
                  55.18     1:52.40 (57.22)     2:33.44 (41.04)     3:23.87 (50.43)
 
Event 25  Women 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:16.37    2:16.06  
     1) Zeier, Ashlyn 11                2) Johnston, Katelyn 11           
     3) Sloan, Kennedy 11               4) Davis, Maribeth 11             
                1:16.07     1:47.04 (30.97)     2:16.06 (29.02)         2:16.06 ( )
  2 Rockfish Swimming-MD  'A'                         2:20.29    2:22.08  
     1) Brickhaus, Veronica 11          2) Rupard, Alexis 11              
     3) Carrigg, Megan 12               4) Woolsey, Jadyn 11              
                  42.73     1:25.91 (43.18)     1:53.48 (27.57)     2:22.08 (28.60)
  3 Calvert Aquatics Club-MD  'A'                     2:32.65    2:28.29  
     1) Foveaux, Caileigh 11            2) White, Stephanie 12            
     3) Smith, Lyla 12                  4) Uhlmann, Alexandra 11          
                  43.40     1:26.71 (43.31)     1:55.19 (28.48)     2:28.29 (33.10)
  4 Great Mills Aquatic Club-MD  'A'                       NT    2:30.53  
     1) Frill, Morgan 12                2) Longmore, Isabella 12          
     3) Willey, Addison 12              4) Willey, Eryn 11                
                  37.14     1:22.64 (45.50)     1:53.29 (30.65)     2:30.53 (37.24)
  5 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'B'               2:40.29    2:37.19  
     1) Trago, Dana 12                  2) Baker, Yui 11                  
     3) Wilson, Kayla 11                4) Harstrom-Small, Alva 12        
                  39.88     1:32.28 (52.40)     2:03.78 (31.50)     2:37.19 (33.41)
  6 Rockfish Swimming-MD  'B'                              NT    2:38.51  
     1) Cassetta, Mia 11                2) Gordon, Joni 12                
     3) Donnick, Addy 12                4) Farr, Addison 11               
                  40.77     1:27.21 (46.44)     1:57.54 (30.33)     2:38.51 (40.97)
 
Event 26  Men 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rockfish Swimming-MD  'A'                              NT    2:21.72  
     1) Stofferahn, Kaden 12            2) Russell, Elias 11              
     3) Abelende, Gavin 11              4) Taylor, Robert 12              
                  34.49   1:50.00 (1:15.51)     2:21.72 (31.72)         2:21.72 ( )
  2 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:23.29    2:23.56  
     1) Pawloski, James 12              2) Mozzo, Aidan 12                
     3) Swift, Jake 11                  4) Rigney, Liam 12                
                  37.60     1:17.12 (39.52)     1:55.19 (38.07)     2:23.56 (28.37)
  3 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'B'               2:34.08    2:43.97  
     1) Smith, Jameson 11               2) Trago, Tyler 11                
     3) Ross, Robert 11                 4) Taylor, Eric 12                
                  39.87     1:25.95 (46.08)     2:11.39 (45.44)     2:43.97 (32.58)
 
Event 27  Women 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soo Tho, Hannah           13 CAA-MD               1:02.40      58.89  
                  28.59       58.89 (30.30)                                        
  2 Stipe, Heather            13 CAA-MD               1:00.49      59.54  
                  29.31       59.54 (30.23)                                        
  3 Pennell, Samantha         13 CBAC-MD              1:00.13    1:00.53  
                  29.39     1:00.53 (31.14)                                        
  4 Farris, Reagan            13 CAA-MD               1:01.90    1:00.87  
                  29.33     1:00.87 (31.54)                                        
  5 Diaz, Natalia             13 CAA-MD               1:03.93    1:00.99  
                  28.86     1:00.99 (32.13)                                        
  6 Cupples, Kaeleigh         13 ROCK-MD                   NT    1:01.09  
                  29.21     1:01.09 (31.88)                                        
  7 Schmidt, Gabrielle        14 CAC-MD               1:01.84    1:02.13  
                  29.88     1:02.13 (32.25)                                        
  8 D'Aurora, Elizabeth       14 CBAC-MD              1:01.60    1:02.51  
                  30.42     1:02.51 (32.09)                                        
  9 Conaway, Keelie           13 Barracudas-MD        1:03.06    1:03.52  
                  30.42     1:03.52 (33.10)                                        
 10 Connolly, Leanna          14 ROCK-MD              1:05.41    1:03.59  
                  29.75     1:03.59 (33.84)                                        
 11 Bonds, Gabrielle          13 GMAC-MD              1:03.35    1:03.84  
                  30.33     1:03.84 (33.51)                                        
 12 Meyer, Natalie            13 CAA-MD               1:07.09    1:04.59  
                  30.66     1:04.59 (33.93)                                        
 13 Allred, Adrianne          13 CBAC-MD              1:04.11    1:05.08  
                  31.02     1:05.08 (34.06)                                        
 14 D'Souza, Alika            13 CAA-MD               1:07.95    1:06.28  
                  32.01     1:06.28 (34.27)                                        
 15 Wojtowicz, Jennifer       13 ROCK-MD              1:05.63    1:06.39  
                  31.82     1:06.39 (34.57)                                        
 16 King, Anna                14 CBAC-MD              1:09.96    1:06.96  
                  31.89     1:06.96 (35.07)                                        
 17 Schmall, Alana            13 CAA-MD               1:08.63    1:07.23  
                  32.22     1:07.23 (35.01)                                        
 18 Liu, Sydney               13 CAA-MD               1:05.68    1:07.56  
                  31.43     1:07.56 (36.13)                                        
 19 Kollar, Molly             14 CBAC-MD              1:07.88    1:08.11  
                  32.14     1:08.11 (35.97)                                        
 20 Fixler, Alisa             13 MSC-MD               1:08.69    1:09.90  
                  33.81     1:09.90 (36.09)                                        
 21 Milstone, Lillian         14 MSC-MD               1:12.98    1:10.89  
                  34.28     1:10.89 (36.61)                                        
 22 Taylor, Clary             14 ROCK-MD              1:12.59    1:11.07  
                  34.23     1:11.07 (36.84)                                        
 23 Kosich, Julia             13 ROCK-MD              1:12.27    1:11.69  
                  35.97     1:11.69 (35.72)                                        
 24 Farr, Peyton              13 ROCK-MD              1:12.24    1:12.98  
                  36.14     1:12.98 (36.84)                                        
 25 Padilla, Andrea           14 Barracudas-MD        1:08.31    1:13.55  
                  34.43     1:13.55 (39.12)                                        
 26 MacQuilliam, Leah         13 ROCK-MD              1:15.56    1:15.19  
                  36.14     1:15.19 (39.05)                                        
 27 Nealis, Fiona             14 MSC-MD               1:14.22    1:15.69  
                  36.02     1:15.69 (39.67)                                        
 28 Ohl, Emily                14 CAA-MD                    NT    1:16.11  
                  37.42     1:16.11 (38.69)                                        
 29 Jari, Riya                14 MSC-MD               1:22.73    1:19.39  
                  36.62     1:19.39 (42.77)                                        
 30 Horwitz, Anabel           13 MSC-MD               1:22.56    1:20.78  
                  37.96     1:20.78 (42.82)                                        
 31 Jones, Ava                13 ROCK-MD                   NT    1:23.17  
 32 Herber, Veronica          13 MSC-MD               1:54.10    1:29.75  
                  42.62     1:29.75 (47.13)                                        
 33 Stump, Annalyse           13 GMAC-MD              1:31.92    1:31.81  
                  42.25     1:31.81 (49.56)                                        
 -- Purcell, Macon            13 MSC-MD                 59.72         DQ  
                  29.77          DQ (31.11)                                        
 -- Gannon, Elia              13 MSC-MD                    NT         NS  
 -- DeGuzman, Arianne         14 MSC-MD               1:03.44         NS  
 -- Self, Taylor              13 CAA-MD               1:02.43         NS  
 -- Conlon, Kate              14 CAA-MD               1:11.24         NS  
 
Event 28  Men 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            13 GMAC-MD                54.34      53.09  
                  25.60       53.09 (27.49)                                        
  2 Davis, Joseph             13 CBAC-MD                56.93      55.53  
                  25.86       55.53 (29.67)                                        
  3 Liu, Kevin                13 CAA-MD                 58.37      56.16  
                  27.27       56.16 (28.89)                                        
  4 Ghozati, Armand           13 CAA-MD                 58.70      56.56  
                  27.27       56.56 (29.29)                                        
  5 Marlow, Erik              14 CAA-MD               1:00.70      57.26  
                  27.36       57.26 (29.90)                                        
  6 Walls, Samuel             13 GMAC-MD                58.50      57.55  
                  28.08       57.55 (29.47)                                        
  7 Pinto, Benjamin           14 CAC-MD               1:01.02      58.20  
                  27.68       58.20 (30.52)                                        
  8 Trotter, Michael          13 CAC-MD                 59.88      59.04  
                  28.30       59.04 (30.74)                                        
  9 Rock, Conner              14 CBAC-MD                58.26    1:00.83  
                  28.59     1:00.83 (32.24)                                        
 10 Litynski, Grant           14 CBAC-MD              1:00.46    1:00.93  
                  29.07     1:00.93 (31.86)                                        
 11 Ward Pratz, Robert        13 CAA-MD               1:03.12    1:01.39  
                  29.58     1:01.39 (31.81)                                        
 12 Longmore, Zachary         14 GMAC-MD              1:03.72    1:02.40  
                  29.51     1:02.40 (32.89)                                        
 13 Schmidt, Spencer          14 MSC-MD                    NT    1:08.30  
                1:08.30         1:08.30 ( )                                        
 14 Peck, Mason               13 MSC-MD               1:08.78    1:08.89  
                  33.07     1:08.89 (35.82)                                        
 15 Johnson, Russell          13 GMAC-MD              1:16.18    1:08.91  
                  31.48     1:08.91 (37.43)                                        
 16 Stanco, David             13 MSC-MD               1:13.64    1:10.58  
                  32.67     1:10.58 (37.91)                                        
 17 Sena, Rafael              14 MSC-MD               1:14.18    1:11.20  
                  33.74     1:11.20 (37.46)                                        
 18 Dinga, Ndango             13 Barracudas-MD        1:15.68    1:11.58  
                  33.60     1:11.58 (37.98)                                        
 19 Rooney, Jack              14 ROCK-MD              1:22.66    1:17.79  
                  36.21     1:17.79 (41.58)                                        
 20 Journo, Benjamin          13 CAA-MD               1:19.58    1:20.86  
                1:20.86         1:20.86 ( )                                        
 21 Davis, Laron              13 ROCK-MD                   NT    1:21.39  
                1:21.89         1:21.39 ( )                                        
 22 Lopez, Rony               13 MSC-MD               1:30.58    1:27.20  
                  39.94     1:27.20 (47.26)                                        
 23 Hiken, Shes               13 MSC-MD                    NT    1:38.05  
                  46.90     1:38.05 (51.15)                                        
 -- Sultan, Jacob             14 CAA-MD               1:03.51         NS  
 
Event 29  Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purcell, Gray             16 MSC-MD                 59.08      59.12  
                  28.22       59.12 (30.90)                                        
  2 Rowe, McKenzie            15 MSC-MD                 58.93      59.45  
                  28.60       59.45 (30.85)                                        
  3 Carrigg, Emma             17 ROCK-MD                59.02      59.78  
                  28.45       59.78 (31.33)                                        
  4 Johnston, Rachel          16 CBAC-MD                58.71    1:00.22  
                  28.90     1:00.22 (31.32)                                        
  5 Nagle, Ashleigh           16 CAA-MD               1:01.74    1:00.29  
                  28.91     1:00.29 (31.38)                                        
  6 Scott, Laura              16 CBAC-MD                58.42    1:01.90  
                  29.44     1:01.90 (32.46)                                        
  7 Lavin, Sydney             15 MSC-MD               1:03.23    1:01.99  
                  30.29     1:01.99 (31.70)                                        
  8 Soustek, Amanda           15 CAA-MD               1:01.56    1:02.29  
                  30.02     1:02.29 (32.27)                                        
  9 Woo, Candace              16 CAA-MD               1:03.49    1:02.81  
                  29.80     1:02.81 (33.01)                                        
 10 Valkenberg, Sophia        17 MSC-MD               1:00.79    1:03.33  
                  30.29     1:03.33 (33.04)                                        
 11 Kehinde, Saratu           16 MSC-MD               1:01.55    1:03.68  
                  30.40     1:03.68 (33.28)                                        
 12 Correll Brown, Riordan    16 CAA-MD               1:03.77    1:04.81  
                  31.01     1:04.81 (33.80)                                        
 13 Jarboe, Sara              15 ROCK-MD              1:11.38    1:11.91  
                  32.75     1:11.91 (39.16)                                        
 14 Marchionni, Luce          15 MSC-MD               1:12.45    1:12.94  
                  33.56     1:12.94 (39.38)                                        
 15 Gerber, Andrea            16 CBAC-MD              1:10.17    1:13.63  
                  34.80     1:13.63 (38.83)                                        
 16 Card, Isabel              15 CAC-MD               1:18.14    1:19.10  
                  38.05     1:19.10 (41.05)                                        
 -- Riley, Anna               15 MSC-MD               1:05.44         NS  
 -- Mendez, Camila            15 CAA-MD               1:06.13         NS  
 -- Weisman, Madeline         16 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 30  Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Ethan           16 CAC-MD                 51.96      51.13  
                  24.68       51.13 (26.45)                                        
  2 Davis, Zachary            15 CBAC-MD                52.88      51.27  
                  24.75       51.27 (26.52)                                        
  3 Breza, Bodie              16 MSC-MD                 52.00      52.40  
                  25.06       52.40 (27.34)                                        
  4 Toback, Joshua            17 Barracudas-MD          53.23      52.51  
                  25.03       52.51 (27.48)                                        
  5 Voelker, Benjamin         16 CAC-MD                 53.56      53.79  
                  26.32       53.79 (27.47)                                        
  6 Shenot, Samuel            16 CBAC-MD                55.13      54.85  
                  26.34       54.85 (28.51)                                        
  7 Foster, Ben               16 GMAC-MD                57.95      55.12  
                  26.39       55.12 (28.73)                                        
  8 Moore, Mason              15 MSC-MD                 58.44      55.17  
                  25.98       55.17 (29.19)                                        
  9 DePiazza, Chris           17 ROCK-MD                55.49      56.15  
                  26.86       56.15 (29.29)                                        
 10 Danielson, Erik           15 CAC-MD                 57.50      56.32  
                  27.08       56.32 (29.24)                                        
 11 Stanco, Matthew           15 MSC-MD               1:00.84      56.83  
                  27.51       56.83 (29.32)                                        
 12 Smith, Liam               15 ROCK-MD                57.83      57.89  
                  27.60       57.89 (30.29)                                        
 13 Hance, Tyler              16 CAC-MD                 57.91      58.11  
                  28.69       58.11 (29.42)                                        
 14 Jacob, Lucas              15 CAA-MD                 59.79      59.22  
                  28.16       59.22 (31.06)                                        
 15 Pennsy, Joseph            15 CAA-MD               1:02.53      59.45  
                  28.00       59.45 (31.45)                                        
 16 Balazs, Carlos            17 CAC-MD                 58.87      59.76  
                  28.93       59.76 (30.83)                                        
 17 Williams, Seth            17 CAC-MD                 57.91      59.86  
                  28.49       59.86 (31.37)                                        
 18 Beall, Bradley            16 CBAC-MD                57.30    1:00.37  
                  28.24     1:00.37 (32.13)                                        
 19 Bradshaw, Joseph          17 CAC-MD               1:03.63    1:02.01  
                  29.58     1:02.01 (32.43)                                        
 20 Egan, David               16 MSC-MD               1:05.73    1:03.81  
                  30.36     1:03.81 (33.45)                                        
 21 Ranney, James             15 MSC-MD               1:12.57    1:13.19  
                  33.40     1:13.19 (39.79)                                        
 -- Alsop, Auden              15 MSC-MD                 54.71         NS  
 -- Bridges, Matthew          16 CAA-MD                 59.41         NS  
 -- Nicholson, Oscar          17 MSC-MD               1:02.43         NS  
 
Event 31  Women 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCloskey, Lauren         14 ROCK-MD              2:27.82    2:24.33  
                  33.64     1:10.41 (36.77)     1:48.21 (37.80)     2:24.33 (36.12)
  2 Schmidt, Gabrielle        14 CAC-MD               2:28.98    2:25.80  
                  34.45     1:11.20 (36.75)     1:49.08 (37.88)     2:25.80 (36.72)
  3 Stipe, Heather            13 CAA-MD               2:32.16    2:30.71  
                  37.77     1:15.53 (37.76)     1:53.77 (38.24)     2:30.71 (36.94)
  4 Pennell, Samantha         13 CBAC-MD              2:34.52    2:32.04  
                  36.46     1:15.00 (38.54)     1:54.13 (39.13)     2:32.04 (37.91)
  5 Soo Tho, Hannah           13 CAA-MD               2:39.67    2:32.71  
                  36.71     1:14.98 (38.27)     1:54.60 (39.62)     2:32.71 (38.11)
  6 Bonds, Gabrielle          13 GMAC-MD              2:36.81    2:34.50  
                  36.19     1:15.31 (39.12)     1:55.50 (40.19)     2:34.50 (39.00)
  7 D'Aurora, Elizabeth       14 CBAC-MD              2:37.08    2:34.69  
                  36.70     1:15.23 (38.53)     1:55.11 (39.88)     2:34.69 (39.58)
  8 Baker, Noe                13 CBAC-MD              2:46.83    2:36.61  
                  35.34     1:15.01 (39.67)     1:56.40 (41.39)     2:36.61 (40.21)
  9 Allred, Adrianne          13 CBAC-MD                   NT    2:36.99  
                  38.07     1:19.64 (41.57)     1:58.96 (39.32)     2:36.99 (38.03)
 10 Wojtowicz, Jennifer       13 ROCK-MD              2:39.28    2:39.93  
                  39.70     1:20.44 (40.74)     2:01.27 (40.83)     2:39.93 (38.66)
 11 D'Souza, Alika            13 CAA-MD               2:48.41    2:40.77  
                  38.56     1:18.72 (40.16)     2:00.51 (41.79)     2:40.77 (40.26)
 12 Meyer, Natalie            13 CAA-MD               2:43.04    2:41.89  
                  38.10     1:19.27 (41.17)     2:02.15 (42.88)     2:41.89 (39.74)
 13 Padilla, Andrea           14 Barracudas-MD        2:39.11    2:42.17  
                  37.05     1:17.14 (40.09)     1:59.61 (42.47)     2:42.17 (42.56)
 14 King, Anna                14 CBAC-MD              2:45.33    2:43.59  
                  39.53     1:21.90 (42.37)     2:02.74 (40.84)     2:43.59 (40.85)
 15 Connolly, Leanna          14 ROCK-MD                   NT    2:46.91  
                  38.52     1:19.90 (41.38)   2:46.98 (1:27.08)         2:46.91 ( )
 16 Kollar, Molly             14 CBAC-MD              2:46.03    2:48.80  
                  40.54     1:23.28 (42.74)     2:07.65 (44.37)     2:48.80 (41.15)
 17 Nealis, Fiona             14 MSC-MD               2:59.26    2:56.31  
                  41.43     1:26.04 (44.61)     2:11.88 (45.84)     2:56.31 (44.43)
 18 MacQuilliam, Leah         13 ROCK-MD              3:09.20    2:58.42  
                  43.39     1:30.19 (46.80)     2:15.87 (45.68)     2:58.42 (42.55)
 19 Jari, Riya                14 MSC-MD               3:08.64    3:01.98  
                  41.25     1:27.71 (46.46)     2:16.38 (48.67)     3:01.98 (45.60)
 20 Farr, Peyton              13 ROCK-MD                   NT    3:03.13  
                  42.43     1:28.78 (46.35)     2:17.14 (48.36)     3:03.13 (45.99)
 21 Taylor, Clary             14 ROCK-MD              3:00.56    3:14.27  
                  43.93     1:32.95 (49.02)     2:22.86 (49.91)     3:14.27 (51.41)
 22 Horwitz, Anabel           13 MSC-MD               3:23.71    3:14.82  
                                1:38.69 ( )     2:27.93 (49.24)     3:14.82 (46.89)
 -- Kosich, Julia             13 ROCK-MD                   NT         DQ  
                  44.31     1:30.13 (45.82)     2:16.49 (46.36)          DQ (43.76)
 -- Herber, Veronica          13 MSC-MD                    NT         DQ  
                                1:56.52 ( )     2:55.89 (59.37)          DQ (56.13)
 -- Stump, Annalyse           13 GMAC-MD                   NT         DQ  
                  49.58     1:47.08 (57.50)   2:49.64 (1:02.56)        DQ (1:00.00)
 -- Self, Taylor              13 CAA-MD               2:33.02         NS  
 -- DeGuzman, Arianne         14 MSC-MD               2:41.87         NS  
 -- Lunken, Talia             14 MSC-MD               2:47.95         NS  
 
Event 32  Men 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trotter, Michael          13 CAC-MD               2:13.48    2:09.65  
                  30.89     1:03.25 (32.36)     1:36.67 (33.42)     2:09.65 (32.98)
  2 Pinto, Benjamin           14 CAC-MD               2:22.62    2:13.93  
                  31.78     1:05.42 (33.64)     1:40.16 (34.74)     2:13.93 (33.77)
  3 Marlow, Erik              14 CAA-MD               2:49.48    2:14.24  
                  31.21     1:04.88 (33.67)     1:40.08 (35.20)     2:14.24 (34.16)
  4 D'Aurora, Joseph          14 CBAC-MD              2:23.76    2:23.14  
                  33.25     1:09.21 (35.96)     1:47.00 (37.79)     2:23.14 (36.14)
  5 Davis, Joseph             13 CBAC-MD                   NT    2:25.13  
                  32.89     1:10.05 (37.16)     1:47.85 (37.80)     2:25.13 (37.28)
  6 Litynski, Grant           14 CBAC-MD              2:32.11    2:30.48  
                  35.50     1:14.17 (38.67)     1:52.79 (38.62)     2:30.48 (37.69)
  7 Ward Pratz, Robert        13 CAA-MD                    NT    2:34.07  
                  37.00     1:15.68 (38.68)     1:55.82 (40.14)     2:34.07 (38.25)
  8 Longmore, Zachary         14 GMAC-MD                   NT    2:37.70  
                  36.53     1:16.44 (39.91)     1:58.59 (42.15)     2:37.70 (39.11)
  9 Rock, Conner              14 CBAC-MD              2:46.37    2:38.89  
                  37.58     1:17.49 (39.91)     1:58.13 (40.64)     2:38.89 (40.76)
 10 Langnas, Evan             13 CAA-MD               2:47.01    2:41.29  
                  37.37     1:17.82 (40.45)     1:59.93 (42.11)     2:41.29 (41.36)
 11 Dinga, Ndango             13 Barracudas-MD             NT    2:52.79  
                  39.37   2:52.79 (2:13.42)                                        
 12 Rooney, Jack              14 ROCK-MD                   NT    3:10.70  
                  44.17     1:31.50 (47.33)   3:11.55 (1:40.05)         3:10.70 ( )
 13 Schmidt, Spencer          14 MSC-MD                    NT    3:15.14  
                  43.87   2:24.92 (1:41.05)     3:15.29 (50.37)         3:15.14 ( )
 14 Sena, Rafael              14 MSC-MD               3:38.69    3:20.43  
 15 Hiken, Shes               13 MSC-MD                    NT    3:59.14  
                                1:54.75 ( )     2:51.58 (56.83)   3:59.14 (1:07.56)
 16 Lopez, Rony               13 MSC-MD                    NT    4:02.37  
                  57.35   2:00.02 (1:02.67)   3:02.57 (1:02.55)     4:02.37 (59.80)
 -- Sultan, Jacob             14 CAA-MD                    NT         NS  
 
Event 33  Women 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGreevy, Madelyn         17 Barracudas-MD        2:21.04    2:21.58  
                  33.35     1:09.12 (35.77)     1:45.61 (36.49)     2:21.58 (35.97)
  2 Shenot, Gabrielle         16 CBAC-MD              2:19.97    2:25.20  
                  34.47     1:10.65 (36.18)     1:48.00 (37.35)     2:25.20 (37.20)
  3 Purcell, Gray             16 MSC-MD               2:35.42    2:28.43  
                  35.54     1:13.56 (38.02)     1:51.36 (37.80)     2:28.43 (37.07)
  4 Williams, Caitlyn         15 MSC-MD               2:28.35    2:32.09  
                  34.99     1:13.53 (38.54)     1:52.31 (38.78)     2:32.09 (39.78)
  5 Carrigg, Emma             17 ROCK-MD              2:27.42    2:33.56  
                  36.94     1:15.68 (38.74)     1:55.11 (39.43)     2:33.56 (38.45)
  6 Rowe, McKenzie            15 MSC-MD               2:35.25    2:34.30  
                  36.89     1:16.04 (39.15)     1:55.92 (39.88)     2:34.30 (38.38)
  7 Johnston, Rachel          16 CBAC-MD              2:37.16    2:42.71  
                  38.50     1:19.50 (41.00)     2:00.99 (41.49)     2:42.71 (41.72)
  8 Nagle, Ashleigh           16 CAA-MD               2:46.09    2:45.19  
                  37.25     1:20.05 (42.80)     2:04.10 (44.05)     2:45.19 (41.09)
  9 Correll Brown, Riordan    16 CAA-MD               3:00.75    2:52.77  
                  39.85     1:24.37 (44.52)     2:09.43 (45.06)     2:52.77 (43.34)
 10 Gerber, Andrea            16 CBAC-MD              2:45.33    2:59.92  
                  40.99     1:27.52 (46.53)     2:14.44 (46.92)     2:59.92 (45.48)
 11 Jarboe, Sara              15 ROCK-MD              3:01.40    3:09.51  
                  44.84     1:33.90 (49.06)     2:23.21 (49.31)     3:09.51 (46.30)
 12 Card, Isabel              15 CAC-MD               3:15.34    3:13.62  
                  46.17     1:35.39 (49.22)     2:25.52 (50.13)     3:13.62 (48.10)
 -- Riley, Anna               15 MSC-MD               2:46.61         NS  
 -- Mendez, Camila            15 CAA-MD               2:44.24         NS  
 -- Weisman, Madeline         16 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 34  Men 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Ethan           16 CAC-MD               2:09.11    2:11.56  
                  32.06     1:05.24 (33.18)     1:38.98 (33.74)     2:11.56 (32.58)
  2 Davis, Zachary            15 CBAC-MD              2:15.86    2:12.89  
                  31.70     1:05.39 (33.69)     1:40.17 (34.78)     2:12.89 (32.72)
  3 Rock, Kyle                17 CBAC-MD              2:13.14    2:18.14  
                  32.57     1:07.93 (35.36)     1:43.01 (35.08)     2:18.14 (35.13)
  4 Balazs, Carlos            17 CAC-MD               2:21.92    2:21.59  
                  33.02     1:08.85 (35.83)     1:45.59 (36.74)     2:21.59 (36.00)
  5 Shenot, Samuel            16 CBAC-MD              2:30.02    2:21.87  
                  33.22     1:08.46 (35.24)     1:45.17 (36.71)     2:21.87 (36.70)
  6 DePiazza, Chris           17 ROCK-MD              2:24.75    2:27.85  
                  33.92     1:11.44 (37.52)     1:49.88 (38.44)     2:27.85 (37.97)
  7 Bradshaw, Joseph          17 CAC-MD               2:22.36    2:28.60  
                  34.64     1:11.72 (37.08)     1:50.21 (38.49)     2:28.60 (38.39)
  8 Jacob, Lucas              15 CAA-MD               2:33.58    2:30.87  
                  35.42     1:14.70 (39.28)     1:53.95 (39.25)     2:30.87 (36.92)
  9 Smith, Liam               15 ROCK-MD              2:43.32    2:33.31  
                  35.68     1:14.94 (39.26)     1:54.85 (39.91)     2:33.31 (38.46)
 10 Pennsy, Joseph            15 CAA-MD               3:05.57    2:34.33  
                1:11.69     1:53.32 (41.63)     2:34.67 (41.35)         2:34.33 ( )
 11 Danielson, Erik           15 CAC-MD                    NT    2:36.47  
                  36.68     1:16.73 (40.05)     1:57.49 (40.76)     2:36.47 (38.98)
 12 Beall, Bradley            16 CBAC-MD              2:23.32    2:36.75  
                  36.85     1:16.80 (39.95)     1:57.55 (40.75)     2:36.75 (39.20)
 13 Williams, Seth            17 CAC-MD                    NT    2:39.26  
                  37.61     1:17.73 (40.12)     1:58.95 (41.22)     2:39.26 (40.31)
 14 Egan, David               16 MSC-MD               2:43.95    2:41.04  
                  36.65     1:16.17 (39.52)     1:58.28 (42.11)     2:41.04 (42.76)
 15 Hance, Tyler              16 CAC-MD                    NT    2:54.19  
                  41.28     1:25.28 (44.00)     2:09.89 (44.61)     2:54.19 (44.30)
 -- Alsop, Auden              15 MSC-MD               2:19.70         NS  
 -- Bridges, Matthew          16 CAA-MD               2:50.85         NS  
 
Event 35  Women 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farris, Reagan            13 CAA-MD               1:08.67    1:07.17  
                  31.74     1:07.17 (35.43)                                        
  2 D'Aurora, Elizabeth       14 CBAC-MD              1:12.05    1:13.34  
                  34.08     1:13.34 (39.26)                                        
  3 Cupples, Kaeleigh         13 ROCK-MD                   NT    1:14.33  
                  34.89     1:14.33 (39.44)                                        
  4 Schmidt, Gabrielle        14 CAC-MD               1:19.74    1:14.49  
                  33.73     1:14.49 (40.76)                                        
  5 Allred, Adrianne          13 CBAC-MD                   NT    1:14.99  
                  36.14     1:14.99 (38.85)                                        
  6 Conaway, Keelie           13 Barracudas-MD        1:15.19    1:15.12  
                  35.20     1:15.12 (39.92)                                        
  7 Baker, Noe                13 CBAC-MD              1:56.91    1:15.63  
                  35.03     1:15.63 (40.60)                                        
  8 Diaz, Natalia             13 CAA-MD               1:19.78    1:16.58  
                  34.50     1:16.58 (42.08)                                        
  9 Bonds, Gabrielle          13 GMAC-MD              1:24.13    1:19.32  
                  36.75     1:19.32 (42.57)                                        
 10 Schmall, Alana            13 CAA-MD                    NT    1:26.20  
                  38.08     1:26.20 (48.12)                                        
 11 Kollar, Molly             14 CBAC-MD              1:25.46    1:26.95  
                  39.87     1:26.95 (47.08)                                        
 12 Taylor, Clary             14 ROCK-MD              1:21.21    1:32.48  
                  43.02     1:32.48 (49.46)                                        
 13 Jari, Riya                14 MSC-MD               1:51.63    1:34.90  
                  43.22     1:34.90 (51.68)                                        
 14 Herber, Veronica          13 MSC-MD                    NT    1:49.24  
                  50.64     1:49.24 (58.60)                                        
 15 Nealis, Fiona             14 MSC-MD               1:42.25    1:49.62  
                  50.80     1:49.62 (58.82)                                        
 16 Horwitz, Anabel           13 MSC-MD               2:00.50    2:01.83  
                  55.84   2:01.83 (1:05.99)                                        
 -- Lunken, Talia             14 MSC-MD               1:27.19         NS  
 -- Connolly, Leanna          14 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Conlon, Kate              14 CAA-MD               1:33.01         NS  
 -- Liu, Sydney               13 CAA-MD               1:11.98         NS  
 
Event 36  Men 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinto, Benjamin           14 CAC-MD               1:00.33    1:00.94  
                  28.90     1:00.94 (32.04)                                        
  2 Masiello, John            13 GMAC-MD              1:02.77    1:01.32  
                  28.86     1:01.32 (32.46)                                        
  3 Ghozati, Armand           13 CAA-MD               1:07.02    1:04.97  
                  30.42     1:04.97 (34.55)                                        
  4 Trotter, Michael          13 CAC-MD               1:06.70    1:05.65  
                  30.44     1:05.65 (35.21)                                        
  5 Davis, Joseph             13 CBAC-MD              1:19.09    1:07.22  
                  30.55     1:07.22 (36.67)                                        
  6 Walls, Samuel             13 GMAC-MD              1:08.63    1:07.36  
                  31.76     1:07.36 (35.60)                                        
  7 D'Aurora, Joseph          14 CBAC-MD              1:11.82    1:07.53  
                  30.52     1:07.53 (37.01)                                        
  8 Liu, Kevin                13 CAA-MD               1:09.88    1:08.93  
                  32.04     1:08.93 (36.89)                                        
  9 Longmore, Zachary         14 GMAC-MD              1:12.83    1:13.00  
                  32.71     1:13.00 (40.29)                                        
 10 Rock, Conner              14 CBAC-MD              1:12.93    1:16.52  
                  35.10     1:16.52 (41.42)                                        
 11 Langnas, Evan             13 CAA-MD               1:18.83    1:16.90  
                  35.33     1:16.90 (41.57)                                        
 12 Dinga, Ndango             13 Barracudas-MD        1:42.22    1:30.68  
                  42.49     1:30.68 (48.19)                                        
 13 Schmidt, Spencer          14 MSC-MD                    NT    1:33.08  
                  39.56     1:33.08 (53.52)                                        
 14 Stanco, David             13 MSC-MD               1:40.87    1:33.57  
                  42.06     1:33.57 (51.51)                                        
 15 Johnson, Russell          13 GMAC-MD                   NT    1:36.19  
                  42.00     1:36.19 (54.19)                                        
 16 Sena, Rafael              14 MSC-MD               1:50.98    1:46.58  
                  48.56     1:46.58 (58.02)                                        
 17 Journo, Benjamin          13 CAA-MD               1:53.34    1:52.63  
                  49.29   1:52.63 (1:03.34)                                        
 -- Lopez, Rony               13 MSC-MD                    NT         DQ  
                2:18.00              DQ ( )                                        
 -- Sultan, Jacob             14 CAA-MD               1:18.44         NS  
 
Event 37  Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purcell, Gray             16 MSC-MD               1:09.72    1:06.43  
                  31.39     1:06.43 (35.04)                                        
  2 Lavin, Sydney             15 MSC-MD               1:09.41    1:07.80  
                  31.87     1:07.80 (35.93)                                        
  3 Williams, Caitlyn         15 MSC-MD               1:19.49    1:10.26  
                  33.09     1:10.26 (37.17)                                        
  4 Valkenberg, Sophia        17 MSC-MD               1:09.41    1:10.90  
                  32.67     1:10.90 (38.23)                                        
  5 Rowe, McKenzie            15 MSC-MD               1:18.44    1:11.64  
                  32.66     1:11.64 (38.98)                                        
  6 Scott, Laura              16 CBAC-MD              1:10.33    1:13.29  
                  33.68     1:13.29 (39.61)                                        
  7 Woo, Candace              16 CAA-MD               1:14.85    1:13.51  
                  34.12     1:13.51 (39.39)                                        
  8 Soustek, Amanda           15 CAA-MD                    NT    1:13.56  
                  32.86     1:13.56 (40.70)                                        
  9 Carrigg, Emma             17 ROCK-MD              1:10.26    1:14.07  
                  34.30     1:14.07 (39.77)                                        
 10 Kehinde, Saratu           16 MSC-MD               1:15.60    1:17.67  
                  34.83     1:17.67 (42.84)                                        
 11 Nagle, Ashleigh           16 CAA-MD               1:22.76    1:20.76  
                  37.16     1:20.76 (43.60)                                        
 12 Jarboe, Sara              15 ROCK-MD              1:31.01    1:30.47  
                  41.62     1:30.47 (48.85)                                        
 13 Gerber, Andrea            16 CBAC-MD              1:24.21    1:35.11  
                  41.60     1:35.11 (53.51)                                        
 14 Card, Isabel              15 CAC-MD               1:43.45    1:52.56  
                  52.74     1:52.56 (59.82)                                        
 -- Weisman, Madeline         16 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Mendez, Camila            15 CAA-MD               1:21.46         NS  
 
Event 38  Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voelker, Benjamin         16 CAC-MD                 57.59      58.54  
                  28.21       58.54 (30.33)                                        
  2 Williams, Ethan           16 CAC-MD                 56.56      58.96  
                  27.84       58.96 (31.12)                                        
  3 Davis, Zachary            15 CBAC-MD              1:04.77    1:00.47  
                  28.06     1:00.47 (32.41)                                        
  4 Rock, Kyle                17 CBAC-MD                59.44    1:01.24  
                  28.83     1:01.24 (32.41)                                        
  5 Breza, Bodie              16 MSC-MD               1:02.51    1:03.90  
                  29.76     1:03.90 (34.14)                                        
  6 Foster, Ben               16 GMAC-MD              1:05.81    1:04.87  
                  29.13     1:04.87 (35.74)                                        
  7 Balazs, Carlos            17 CAC-MD               1:08.79    1:06.16  
                  31.11     1:06.16 (35.05)                                        
  8 Shenot, Samuel            16 CBAC-MD              1:03.56    1:06.31  
                  29.68     1:06.31 (36.63)                                        
  9 Stanco, Matthew           15 MSC-MD               1:15.30    1:07.29  
                  31.39     1:07.29 (35.90)                                        
 10 Moore, Mason              15 MSC-MD               1:23.53    1:07.89  
                  30.59     1:07.89 (37.30)                                        
 11 DePiazza, Chris           17 ROCK-MD              1:04.61    1:08.84  
                  31.89     1:08.84 (36.95)                                        
 12 Pennsy, Joseph            15 CAA-MD               1:12.70    1:10.23  
                  31.55     1:10.23 (38.68)                                        
 13 Williams, Seth            17 CAC-MD               1:16.00    1:11.59  
                  33.49     1:11.59 (38.10)                                        
 14 Beall, Bradley            16 CBAC-MD              1:03.49    1:14.24  
                  33.81     1:14.24 (40.43)                                        
 15 Bradshaw, Joseph          17 CAC-MD               1:15.72    1:15.57  
                  35.46     1:15.57 (40.11)                                        
 16 Danielson, Erik           15 CAC-MD               1:14.78    1:16.60  
                  34.30     1:16.60 (42.30)                                        
 17 Hance, Tyler              16 CAC-MD                    NT    1:18.41  
                  36.41     1:18.41 (42.00)                                        
 18 Egan, David               16 MSC-MD               1:25.96    1:34.21  
                  38.24     1:34.21 (55.97)                                        
 -- Ranney, James             15 MSC-MD               1:24.27         DQ  
                  35.36          DQ (47.71)                                        
 -- Nicholson, Oscar          17 MSC-MD               1:39.09         NS  
 -- Bridges, Matthew          16 CAA-MD               1:12.45         NS  
 
Event 39  Women 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Natalia             13 CAA-MD               1:16.45    1:16.51  
                  35.98     1:16.51 (40.53)                                        
  2 Soo Tho, Hannah           13 CAA-MD               1:19.30    1:16.74  
                  36.72     1:16.74 (40.02)                                        
  3 Connolly, Leanna          14 ROCK-MD              1:17.15    1:18.66  
                  37.11     1:18.66 (41.55)                                        
  4 Purcell, Macon            13 MSC-MD               1:18.23    1:19.25  
                  38.15     1:19.25 (41.10)                                        
  5 Stipe, Heather            13 CAA-MD               1:20.98    1:19.77  
                  38.46     1:19.77 (41.31)                                        
  6 Pennell, Samantha         13 CBAC-MD              1:19.12    1:20.65  
                  38.35     1:20.65 (42.30)                                        
  7 Kollar, Molly             14 CBAC-MD              1:19.31    1:21.49  
                  38.46     1:21.49 (43.03)                                        
  8 Schmidt, Gabrielle        14 CAC-MD               1:22.03    1:21.60  
                  39.36     1:21.60 (42.24)                                        
  9 Cupples, Kaeleigh         13 ROCK-MD                   NT    1:22.30  
                  39.30     1:22.30 (43.00)                                        
 10 Liu, Sydney               13 CAA-MD               1:26.04    1:23.32  
                  39.65     1:23.32 (43.67)                                        
 11 McCloskey, Lauren         14 ROCK-MD              1:22.09    1:23.63  
                  39.86     1:23.63 (43.77)                                        
 12 Baker, Noe                13 CBAC-MD              1:22.32    1:24.40  
                  40.75     1:24.40 (43.65)                                        
 13 Wojtowicz, Jennifer       13 ROCK-MD              1:24.03    1:25.90  
                  40.74     1:25.90 (45.16)                                        
 14 Taylor, Clary             14 ROCK-MD              1:23.71    1:26.03  
                  41.36     1:26.03 (44.67)                                        
 15 King, Anna                14 CBAC-MD              1:26.68    1:26.80  
                  41.42     1:26.80 (45.38)                                        
 16 Farris, Reagan            13 CAA-MD               1:30.70    1:26.95  
                  41.91     1:26.95 (45.04)                                        
 17 Conaway, Keelie           13 Barracudas-MD        1:23.80    1:27.11  
                  41.12     1:27.11 (45.99)                                        
 18 Schmall, Alana            13 CAA-MD               1:29.72    1:28.34  
                  42.27     1:28.34 (46.07)                                        
 19 Allred, Adrianne          13 CBAC-MD              1:40.57    1:29.65  
                  43.10     1:29.65 (46.55)                                        
 20 Meyer, Natalie            13 CAA-MD               1:29.44    1:31.70  
                  42.57     1:31.70 (49.13)                                        
 21 D'Souza, Alika            13 CAA-MD               1:29.96    1:32.31  
                  44.46     1:32.31 (47.85)                                        
 22 Farr, Peyton              13 ROCK-MD              1:35.11    1:34.36  
                  44.46     1:34.36 (49.90)                                        
 23 Ohl, Emily                14 CAA-MD                    NT    1:36.55  
                  45.24     1:36.55 (51.31)                                        
 24 Milstone, Lillian         14 MSC-MD               1:43.40    1:36.83  
                  46.13     1:36.83 (50.70)                                        
 25 Jari, Riya                14 MSC-MD               1:37.55    1:38.56  
                  46.08     1:38.56 (52.48)                                        
 26 MacQuilliam, Leah         13 ROCK-MD              1:39.81    1:40.49  
                  47.95     1:40.49 (52.54)                                        
 27 Fixler, Alisa             13 MSC-MD               1:47.68    1:41.16  
                  48.07     1:41.16 (53.09)                                        
 28 Kosich, Julia             13 ROCK-MD              1:55.03    1:42.75  
                  48.28     1:42.75 (54.47)                                        
 29 Herber, Veronica          13 MSC-MD                    NT    1:47.26  
                  52.14     1:47.26 (55.12)                                        
 30 Jones, Ava                13 ROCK-MD                   NT    1:52.55  
                  50.82   1:52.55 (1:01.73)                                        
 31 Horwitz, Anabel           13 MSC-MD               1:53.88    1:54.67  
                  53.95   1:54.67 (1:00.72)                                        
 32 Stump, Annalyse           13 GMAC-MD              1:54.21    1:57.32  
                  52.90   1:57.32 (1:04.42)                                        
 -- DeGuzman, Arianne         14 MSC-MD               1:22.77         NS  
 -- Gannon, Elia              13 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Lunken, Talia             14 MSC-MD               1:33.80         NS  
 -- Self, Taylor              13 CAA-MD               1:22.74         NS  
 -- Conlon, Kate              14 CAA-MD               1:51.11         NS  
 
Event 40  Men 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Kevin                13 CAA-MD               1:12.31    1:10.44  
                  33.94     1:10.44 (36.50)                                        
  2 Masiello, John            13 GMAC-MD              1:20.33    1:13.35  
                  34.99     1:13.35 (38.36)                                        
  3 Marlow, Erik              14 CAA-MD               1:16.96    1:14.10  
                  35.21     1:14.10 (38.89)                                        
  4 Ward Pratz, Robert        13 CAA-MD               1:17.64    1:15.22  
                  35.41     1:15.22 (39.81)                                        
  5 Litynski, Grant           14 CBAC-MD              1:16.32    1:16.42  
                  36.21     1:16.42 (40.21)                                        
  6 Walls, Samuel             13 GMAC-MD              1:19.80    1:20.25  
                  38.32     1:20.25 (41.93)                                        
  7 Ghozati, Armand           13 CAA-MD               1:25.55    1:22.45  
                  38.94     1:22.45 (43.51)                                        
  8 D'Aurora, Joseph          14 CBAC-MD              1:24.59    1:22.84  
                  39.04     1:22.84 (43.80)                                        
  9 Peck, Mason               13 MSC-MD               1:34.22    1:29.05  
                  41.01     1:29.05 (48.04)                                        
 10 Rock, Conner              14 CBAC-MD              1:33.95    1:29.21  
                  42.12     1:29.21 (47.09)                                        
 11 Stanco, David             13 MSC-MD               1:35.05    1:29.38  
                  42.18     1:29.38 (47.20)                                        
 12 Schmidt, Spencer          14 MSC-MD                    NT    1:30.90  
                  42.65     1:30.90 (48.25)                                        
 13 Dinga, Ndango             13 Barracudas-MD        1:37.46    1:33.61  
                  44.46     1:33.61 (49.15)                                        
 14 Sena, Rafael              14 MSC-MD               1:51.24    1:36.59  
                  44.71     1:36.59 (51.88)                                        
 15 Rooney, Jack              14 ROCK-MD              1:36.96    1:41.43  
                  48.17     1:41.43 (53.26)                                        
 16 Journo, Benjamin          13 CAA-MD               2:02.89    1:49.78  
                  51.17     1:49.78 (58.61)                                        
 17 Davis, Laron              13 ROCK-MD                   NT    1:52.44  
                  50.97   1:52.44 (1:01.47)                                        
 18 Lopez, Rony               13 MSC-MD               2:15.12    2:08.40  
                1:00.38   2:08.40 (1:08.02)                                        
 -- Hiken, Shes               13 MSC-MD                    NT         DQ  
                1:13.47        DQ (1:24.99)                                        
 -- Sultan, Jacob             14 CAA-MD                    NT         NS  
 
Event 41  Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenot, Gabrielle         16 CBAC-MD              1:14.79    1:14.89  
                  36.58     1:14.89 (38.31)                                        
  2 McGreevy, Madelyn         17 Barracudas-MD        1:16.55    1:17.85  
                  37.13     1:17.85 (40.72)                                        
  3 Johnston, Rachel          16 CBAC-MD              1:16.06    1:19.03  
                  38.10     1:19.03 (40.93)                                        
  4 Williams, Caitlyn         15 MSC-MD               1:20.04    1:19.71  
                  37.93     1:19.71 (41.78)                                        
  5 Correll Brown, Riordan    16 CAA-MD               1:21.06    1:20.14  
                  37.81     1:20.14 (42.33)                                        
  6 Lavin, Sydney             15 MSC-MD               1:22.85    1:20.31  
                  38.92     1:20.31 (41.39)                                        
  7 Woo, Candace              16 CAA-MD               1:21.50    1:23.96  
                  39.71     1:23.96 (44.25)                                        
  8 Nagle, Ashleigh           16 CAA-MD               1:21.47    1:23.99  
                  39.51     1:23.99 (44.48)                                        
  9 Kehinde, Saratu           16 MSC-MD               1:22.26    1:24.96  
                  40.16     1:24.96 (44.80)                                        
 10 Jarboe, Sara              15 ROCK-MD              1:28.37    1:32.65  
                  44.03     1:32.65 (48.62)                                        
 11 Marchionni, Luce          15 MSC-MD               1:31.87    1:32.76  
                  43.12     1:32.76 (49.64)                                        
 12 Scott, Laura              16 CBAC-MD              1:28.96    1:34.68  
                  44.40     1:34.68 (50.28)                                        
 13 Card, Isabel              15 CAC-MD               1:49.78    1:56.78  
                  57.70     1:56.78 (59.08)                                        
 14 Gerber, Andrea            16 CBAC-MD              2:02.21    2:01.10  
                  56.19   2:01.10 (1:04.91)                                        
 -- Weisman, Madeline         16 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Mendez, Camila            15 CAA-MD               1:32.46         NS  
 -- Riley, Anna               15 MSC-MD               1:31.25         NS  
 
Event 42  Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toback, Joshua            17 Barracudas-MD        1:12.23    1:08.43  
                  31.70     1:08.43 (36.73)                                        
  2 Stanco, Matthew           15 MSC-MD               1:10.50    1:08.72  
                  32.87     1:08.72 (35.85)                                        
  3 Williams, Ethan           16 CAC-MD               1:08.44    1:09.15  
                  33.20     1:09.15 (35.95)                                        
  4 Danielson, Erik           15 CAC-MD               1:11.83    1:12.88  
                  34.60     1:12.88 (38.28)                                        
  5 Breza, Bodie              16 MSC-MD               1:14.82    1:13.37  
                  33.66     1:13.37 (39.71)                                        
  6 Voelker, Benjamin         16 CAC-MD               1:13.40    1:14.27  
                  35.14     1:14.27 (39.13)                                        
  7 Rock, Kyle                17 CBAC-MD              1:14.05    1:14.56  
                  35.67     1:14.56 (38.89)                                        
  8 DePiazza, Chris           17 ROCK-MD              1:14.22    1:15.00  
                  35.16     1:15.00 (39.84)                                        
  9 Davis, Zachary            15 CBAC-MD              1:12.96    1:15.23  
                  35.92     1:15.23 (39.31)                                        
 10 Moore, Mason              15 MSC-MD               1:24.48    1:18.46  
                  36.73     1:18.46 (41.73)                                        
 11 Pennsy, Joseph            15 CAA-MD               1:20.41    1:18.73  
                  37.00     1:18.73 (41.73)                                        
 12 Hance, Tyler              16 CAC-MD               1:55.11    1:18.75  
                  36.16     1:18.75 (42.59)                                        
 13 Bradshaw, Joseph          17 CAC-MD               1:17.27    1:19.65  
                  38.18     1:19.65 (41.47)                                        
 14 Jacob, Lucas              15 CAA-MD               1:24.66    1:20.17  
                  37.78     1:20.17 (42.39)                                        
 15 Beall, Bradley            16 CBAC-MD              1:15.88    1:20.50  
                  37.20     1:20.50 (43.30)                                        
 16 Smith, Liam               15 ROCK-MD              1:24.27    1:23.52  
                  39.23     1:23.52 (44.29)                                        
 17 Ranney, James             15 MSC-MD               1:38.02    1:37.96  
                  46.44     1:37.96 (51.52)                                        
 18 Egan, David               16 MSC-MD               1:43.89    1:43.53  
                  47.57     1:43.53 (55.96)                                        
 -- Bridges, Matthew          16 CAA-MD               1:17.00         NS  
 -- Nicholson, Oscar          17 MSC-MD               1:26.95         NS  
 
Event 43  Women 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pennell, Samantha         13 CBAC-MD              5:14.51    5:10.91  
                  33.69     1:13.52 (39.83)     1:54.10 (40.58)     2:34.24 (40.14)
        3:19.43 (45.19)     4:04.77 (45.34)     4:38.09 (33.32)     5:10.91 (32.82)
  2 McCloskey, Lauren         14 ROCK-MD              5:32.65    5:17.29  
                  32.96     1:10.06 (37.10)     1:50.28 (40.22)     2:30.58 (40.30)
        3:17.57 (46.99)     4:04.53 (46.96)     4:41.33 (36.80)     5:17.29 (35.96)
  3 Wojtowicz, Jennifer       13 ROCK-MD              5:33.74    5:26.40  
                  34.44     1:14.46 (40.02)     1:56.44 (41.98)     2:37.62 (41.18)
        3:24.47 (46.85)     4:11.61 (47.14)   5:26.40 (1:14.79)         5:26.40 ( )
  4 D'Aurora, Elizabeth       14 CBAC-MD              5:25.58    5:31.87  
                  35.38     1:14.99 (39.61)     1:58.59 (43.60)     2:40.70 (42.11)
        3:31.29 (50.59)     4:21.14 (49.85)     4:57.18 (36.04)     5:31.87 (34.69)
  5 Baker, Noe                13 CBAC-MD              5:38.23    5:32.23  
                  35.77     1:19.95 (44.18)     2:03.18 (43.23)     2:44.53 (41.35)
        3:32.59 (48.06)     4:20.62 (48.03)     4:56.88 (36.26)     5:32.23 (35.35)
  6 Bonds, Gabrielle          13 GMAC-MD              5:26.46    5:34.90  
                  36.49     1:20.99 (44.50)     2:04.37 (43.38)     2:45.73 (41.36)
        3:34.41 (48.68)     4:23.49 (49.08)     4:59.33 (35.84)     5:34.90 (35.57)
  7 Conaway, Keelie           13 Barracudas-MD        5:44.71    5:35.38  
                  37.45     1:20.63 (43.18)     2:02.22 (41.59)     2:43.62 (41.40)
        3:33.90 (50.28)     4:23.76 (49.86)     5:00.34 (36.58)     5:35.38 (35.04)
  8 Padilla, Andrea           14 Barracudas-MD        6:13.33    6:02.11  
                  38.65     1:27.55 (48.90)     2:10.19 (42.64)     2:51.60 (41.41)
        3:47.47 (55.87)     4:43.54 (56.07)     5:23.80 (40.26)     6:02.11 (38.31)
  9 Fixler, Alisa             13 MSC-MD                    NT    6:19.88  
                  41.96     1:32.78 (50.82)     2:17.76 (44.98)     3:02.17 (44.41)
        3:57.62 (55.45)     4:55.71 (58.09)     5:37.89 (42.18)     6:19.88 (41.99)
 10 Milstone, Lillian         14 MSC-MD                    NT    6:23.16  
                  44.97     1:37.60 (52.63)     2:25.87 (48.27)     3:12.85 (46.98)
        4:06.15 (53.30)     5:01.97 (55.82)     5:42.90 (40.93)     6:23.16 (40.26)
 11 MacQuilliam, Leah         13 ROCK-MD                   NT    6:26.22  
                  43.28     1:36.08 (52.80)     2:23.43 (47.35)     3:10.75 (47.32)
        4:04.43 (53.68)     5:00.45 (56.02)     5:44.18 (43.73)     6:26.22 (42.04)
 12 Farr, Peyton              13 ROCK-MD                   NT    6:33.07  
                  45.71     1:38.25 (52.54)     2:29.05 (50.80)     3:18.15 (49.10)
        4:12.60 (54.45)     5:08.66 (56.06)     5:52.76 (44.10)     6:33.07 (40.31)
 13 Kosich, Julia             13 ROCK-MD                   NT    6:40.55  
                  45.76     1:38.22 (52.46)                                        
            4:18.72 ( )     5:16.89 (58.17)   6:40.55 (1:23.66)         6:40.55 ( )
 
Event 44  Men 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trotter, Michael          13 CAC-MD               4:57.23    4:56.81  
                  32.13     1:09.43 (37.30)     1:45.81 (36.38)   3:05.08 (1:19.27)
        3:47.99 (42.91)     4:23.05 (35.06)     5:16.41 (53.36)         4:56.81 ( )
  2 Litynski, Grant           14 CBAC-MD              5:01.57    4:58.99  
                  32.38     1:09.65 (37.27)     1:49.64 (39.99)     2:27.95 (38.31)
        3:10.70 (42.75)     3:52.72 (42.02)     4:27.11 (34.39)     4:58.99 (31.88)
  3 Davis, Joseph             13 CBAC-MD              5:17.26    5:06.34  
                  31.95     1:10.08 (38.13)     1:50.22 (40.14)     2:30.48 (40.26)
        3:13.26 (42.78)     3:57.79 (44.53)     4:32.79 (35.00)     5:06.34 (33.55)
  4 D'Aurora, Joseph          14 CBAC-MD              5:18.00    5:12.03  
                  32.32     1:12.31 (39.99)     1:51.51 (39.20)     2:30.35 (38.84)
        3:17.87 (47.52)     4:05.71 (47.84)     4:39.59 (33.88)     5:12.03 (32.44)
  5 Langnas, Evan             13 CAA-MD                    NT    5:34.50  
                  35.76     1:20.20 (44.44)     2:04.29 (44.09)     2:46.43 (42.14)
        3:30.07 (43.64)     4:17.24 (47.17)     4:55.56 (38.32)     5:34.50 (38.94)
  6 Peck, Mason               13 MSC-MD                    NT    6:11.37  
                  36.35     1:21.28 (44.93)     2:11.16 (49.88)     2:59.36 (48.20)
        3:51.06 (51.70)     4:44.05 (52.99)     5:27.65 (43.60)     6:11.37 (43.72)
 
Event 45  Women 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Rachel          16 CBAC-MD              4:55.13    5:05.82  
                  31.32     1:06.41 (35.09)     1:48.48 (42.07)     2:28.69 (40.21)
        3:13.10 (44.41)     3:57.04 (43.94)     4:32.28 (35.24)     5:05.82 (33.54)
  2 McGreevy, Madelyn         17 Barracudas-MD        5:19.69    5:11.10  
                  33.93     1:15.66 (41.73)     1:54.32 (38.66)     2:32.19 (37.87)
        3:17.09 (44.90)     4:02.60 (45.51)     4:37.57 (34.97)     5:11.10 (33.53)
  3 Valkenberg, Sophia        17 MSC-MD               5:28.99    5:31.56  
                  32.70     1:13.49 (40.79)     1:55.49 (42.00)     2:35.74 (40.25)
        3:27.55 (51.81)     4:20.53 (52.98)     4:56.68 (36.15)     5:31.56 (34.88)
  4 Marchionni, Luce          15 MSC-MD                    NT    6:34.05  
                  39.76     1:31.23 (51.47)     2:21.74 (50.51)     3:11.34 (49.60)
        4:05.84 (54.50)     5:01.52 (55.68)     5:48.47 (46.95)     6:34.05 (45.58)
 
Event 46  Men 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toback, Joshua            17 Barracudas-MD        4:49.91    4:39.78  
                  27.09       59.40 (32.31)     1:35.88 (36.48)     2:12.50 (36.62)
        2:53.92 (41.42)     3:35.83 (41.91)     4:09.03 (33.20)     4:39.78 (30.75)
  2 Rock, Kyle                17 CBAC-MD              4:38.10    4:45.70  
                  29.75     1:04.82 (35.07)     1:43.31 (38.49)     2:21.48 (38.17)
        3:02.97 (41.49)     3:45.96 (42.99)     4:16.40 (30.44)     4:45.70 (29.30)
  3 Balazs, Carlos            17 CAC-MD               5:03.20    5:04.56  
                  31.13     1:07.79 (36.66)     1:47.27 (39.48)     2:23.95 (36.68)
        3:09.63 (45.68)     3:55.66 (46.03)     4:31.35 (35.69)     5:04.56 (33.21)
  4 Shenot, Samuel            16 CBAC-MD              4:55.39    5:07.75  
                  31.71     1:10.11 (38.40)     1:50.06 (39.95)     2:28.67 (38.61)
        3:15.12 (46.45)     4:01.68 (46.56)     4:34.91 (33.23)     5:07.75 (32.84)
 -- Alsop, Auden              15 MSC-MD               5:03.78         NS  
 
Event 47  Women 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:31.00    2:12.44  
     1) Allred, Adrianne 13             2) Baker, Noe 13                  
     3) D'Aurora, Elizabeth 14          4) Pennell, Samantha 13           
                  34.27     1:12.50 (38.23)     1:44.68 (32.18)     2:12.44 (27.76)
  2 Rockfish Swimming-MD  'A'                         2:06.28    2:17.11  
     1) McCloskey, Lauren 14            2) Taylor, Clary 14               
     3) Wojtowicz, Jennifer 13          4) Jones, Ava 13                  
                  31.95     1:12.00 (40.05)     1:43.07 (31.07)     2:17.11 (34.04)
  3 Rockfish Swimming-MD  'B'                              NT    2:29.52  
     1) Kosich, Julia 13                2) MacQuilliam, Leah 13           
     3) Cupples, Kaeleigh 13            4) Farr, Peyton 13                
                  40.18     1:25.49 (45.31)     1:56.48 (30.99)     2:29.52 (33.04)
 
Event 48  Men 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:07.84    1:59.24  
     1) D'Aurora, Joseph 14             2) Davis, Joseph 13               
     3) Litynski, Grant 14              4) Rock, Conner 14                
                  29.79     1:02.90 (33.11)     1:32.51 (29.61)     1:59.24 (26.73)
 
Event 49  Women 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:17.23    2:04.26  
     1) Taylor, Emily 16                2) Shenot, Gabrielle 16           
     3) Johnston, Rachel 16             4) Scott, Laura 16                
                  33.33     1:08.52 (35.19)     1:36.84 (28.32)     2:04.26 (27.42)
 
Event 50  Men 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:07.21    1:55.34  
     1) Shenot, Samuel 16               2) Davis, Zachary 15              
     3) Beall, Bradley 16               4) Rock, Kyle 17                  
                  30.27     1:02.05 (31.78)     1:31.53 (29.48)     1:55.34 (23.81)
  2 Calvert Aquatics Club-MD  'A'                     2:13.74    1:56.38  
     1) Voelker, Benjamin 16            2) Williams, Seth 17              
     3) Williams, Ethan 16              4) Balazs, Carlos 17              
                  27.55     1:02.81 (35.26)     1:29.39 (26.58)     1:56.38 (26.99)
 
Event 51  Women 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mozzo, Kaitlynn           10 CBAC-MD              2:34.87    2:35.09  
                  35.42     1:15.66 (40.24)     1:56.54 (40.88)     2:35.09 (38.55)
  2 Boarman, Anna             10 CBAC-MD              2:32.53    2:44.37  
                  37.75     1:20.05 (42.30)     2:04.17 (44.12)     2:44.37 (40.20)
  3 Schmidt, Kathryn          10 CAC-MD               2:59.30    2:58.54  
                  39.99     1:26.53 (46.54)     2:14.35 (47.82)     2:58.54 (44.19)
  4 Bucknor, Naylah           10 MSC-MD               3:14.14    2:58.58  
                  41.33     1:27.58 (46.25)     2:15.11 (47.53)     2:58.58 (43.47)
  5 Kassulke, Ella             9 ROCK-MD              2:53.49    2:58.83  
                  40.98     1:26.19 (45.21)     2:13.82 (47.63)     2:58.83 (45.01)
  6 Scott, Sarah              10 CBAC-MD              3:12.50    3:10.71  
                  44.03     1:34.85 (50.82)     2:24.57 (49.72)     3:10.71 (46.14)
  7 Linger, Gabriela          10 ROCK-MD              3:23.58    3:12.45  
                  40.20     1:28.83 (48.63)     2:20.33 (51.50)     3:12.45 (52.12)
  8 Labellarte, Viviana       10 MSC-MD               3:22.66    3:19.06  
  9 Taylor, Ainsley            8 CBAC-MD                   NT    3:52.87  
                  49.75   1:52.76 (1:03.01)   2:54.28 (1:01.52)     3:52.87 (58.59)
 
Event 52  Men 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mudd, Mason               10 CAC-MD               2:25.00    2:27.70  
                  32.59     1:11.64 (39.05)     1:51.51 (39.87)     2:27.70 (36.19)
  2 Link, Denver              10 CAC-MD               2:54.82    2:57.35  
                  41.15     1:25.52 (44.37)     2:13.12 (47.60)     2:57.35 (44.23)
  3 Duke, Andrew              10 CBAC-MD              2:45.73    3:02.59  
                  40.22     1:28.06 (47.84)     2:16.16 (48.10)     3:02.59 (46.43)
  4 Busch, Noah                9 CAC-MD                    NT    3:07.76  
                                1:31.68 ( )     2:21.92 (50.24)     3:07.76 (45.84)
  5 Litynski, Cody             7 CBAC-MD              3:36.81    3:11.30  
                  42.41     1:32.15 (49.74)     2:22.99 (50.84)     3:11.30 (48.31)
  6 Davis, Christopher         8 CBAC-MD              3:27.85    3:16.04  
                  39.88                             2:25.47 ( )     3:16.04 (50.57)
  7 Rigney, Aidan              8 CBAC-MD              3:36.28    3:33.98  
                  47.66     1:45.03 (57.37)     2:40.72 (55.69)     3:33.98 (53.26)
  8 Czerwiec, Jesse            8 CBAC-MD              3:47.56    3:52.66  
                  51.12   1:55.26 (1:04.14)   2:56.57 (1:01.31)     3:52.66 (56.09)
 
Event 53  Women 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnick, Addy             12 ROCK-MD                   NT    2:10.37  
                  29.72     1:03.53 (33.81)     1:38.25 (34.72)     2:10.37 (32.12)
  2 Smith, Lyla               12 CAC-MD               2:14.31    2:10.79  
                  29.54     1:02.63 (33.09)     1:37.51 (34.88)     2:10.79 (33.28)
  3 Johnston, Katelyn         11 CBAC-MD              2:18.09    2:15.63  
                  31.71     1:05.95 (34.24)     1:41.04 (35.09)     2:15.63 (34.59)
  4 Davis, Maribeth           11 CBAC-MD              2:16.32    2:21.18  
                  32.57     1:09.43 (36.86)     1:46.13 (36.70)     2:21.18 (35.05)
  5 Zeier, Ashlyn             11 CBAC-MD              2:35.14    2:28.97  
                  34.11     1:11.96 (37.85)     1:50.86 (38.90)     2:28.97 (38.11)
  6 Wilson, Kayla             11 CBAC-MD              2:47.53    2:38.53  
                  34.57     1:15.12 (40.55)     1:58.08 (42.96)     2:38.53 (40.45)
  7 Harstrom-Small, Alva      12 CBAC-MD              2:42.86    2:40.13  
                  36.89     1:18.52 (41.63)     2:00.41 (41.89)     2:40.13 (39.72)
  8 Uhlmann, Alexandra        11 CAC-MD               2:35.12    2:41.02  
                  36.87     1:19.22 (42.35)     2:01.83 (42.61)     2:41.02 (39.19)
  9 Trago, Dana               12 CBAC-MD              2:54.73    2:43.43  
                  38.08     1:17.28 (39.20)     2:00.52 (43.24)     2:43.43 (42.91)
 10 Stokley, McKinley         12 Barracudas-MD             NT    2:44.11  
                  36.20     1:17.80 (41.60)     2:02.13 (44.33)     2:44.11 (41.98)
 11 Magpuri, Lindsey          12 ROCK-MD              2:51.78    2:50.17  
                  37.25     1:20.07 (42.82)     2:06.69 (46.62)     2:50.17 (43.48)
 12 Baker, Yui                11 CBAC-MD              2:54.46    2:53.58  
                  39.26     1:24.84 (45.58)     2:11.89 (47.05)     2:53.58 (41.69)
 13 Foveaux, Caileigh         11 CAC-MD               3:17.13    2:54.53  
                  40.69     1:26.47 (45.78)     2:12.12 (45.65)     2:54.53 (42.41)
 14 Harmening, Sydney         12 CBAC-MD              3:10.40    2:54.61  
                                1:25.25 ( )   2:54.61 (1:29.36)                    
 15 Bouyea, Abigail           11 MSC-MD               3:29.59    3:01.25  
                  39.09     1:25.07 (45.98)     2:13.72 (48.65)     3:01.25 (47.53)
 16 Salter, Meredith          11 ROCK-MD                   NT    3:07.91  
                  42.79     1:30.29 (47.50)     2:19.65 (49.36)     3:07.91 (48.26)
 17 Marchionni, Gaia          11 MSC-MD               3:19.87    3:11.48  
                  40.52     1:29.49 (48.97)     2:21.65 (52.16)     3:11.48 (49.83)
 18 Wernsdorfer, Anya         11 MSC-MD               3:30.91    3:13.00  
                  42.66     1:33.89 (51.23)     2:23.40 (49.51)     3:13.00 (49.60)
 19 Jari, Reena               12 MSC-MD               3:28.78    3:24.45  
                  43.72     1:36.29 (52.57)     2:32.26 (55.97)     3:24.45 (52.19)
 20 Post, Lindsay             11 CAC-MD                    NT    3:28.93  
                  45.35     1:42.55 (57.20)     2:37.15 (54.60)     3:28.93 (51.78)
 21 Kern, Skye                11 ROCK-MD                   NT    3:32.32  
                  45.31     1:41.36 (56.05)     2:39.46 (58.10)     3:32.32 (52.86)
 -- Belgi, Anoushka           12 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Craig, Bernadette         12 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Gordon, Joni              12 ROCK-MD                   NT         NS  
 
Event 54  Men 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mozzo, Aidan              12 CBAC-MD              2:13.32    2:13.97  
                  30.70     1:05.39 (34.69)     1:41.27 (35.88)     2:13.97 (32.70)
  2 Rigney, Liam              12 CBAC-MD              2:20.88    2:19.86  
                  32.51     1:09.24 (36.73)     1:46.32 (37.08)     2:19.86 (33.54)
  3 Taylor, Eric              12 CBAC-MD              2:25.62    2:35.93  
                  36.24     1:15.55 (39.31)     1:56.68 (41.13)     2:35.93 (39.25)
  4 Russell, Elias            11 ROCK-MD              2:32.42    2:38.70  
                  35.11     1:17.24 (42.13)     1:59.36 (42.12)     2:38.70 (39.34)
  5 Rothmann, Harry           12 ROCK-MD                   NT    2:39.77  
                  37.93     1:19.20 (41.27)     2:00.19 (40.99)     2:39.77 (39.58)
  6 Smith, Jameson            11 CBAC-MD              3:03.00    2:43.16  
                  37.52     1:21.33 (43.81)     2:04.33 (43.00)     2:43.16 (38.83)
  7 Puttlitz, Charlie         11 CAC-MD               2:58.19    2:48.35  
                  38.25     1:21.38 (43.13)     2:05.83 (44.45)     2:48.35 (42.52)
  8 Romerio, Antonio          12 MSC-MD               3:16.22    2:56.37  
                  38.56     1:24.77 (46.21)     2:12.51 (47.74)     2:56.37 (43.86)
  9 Trago, Tyler              11 CBAC-MD              2:46.61    2:58.52  
                  39.91     1:26.27 (46.36)     2:14.24 (47.97)     2:58.52 (44.28)
 10 Abbott, Douglass          12 ROCK-MD                   NT    3:00.15  
                  40.75     1:27.02 (46.27)     2:16.19 (49.17)     3:00.15 (43.96)
 11 Green, Nathan             11 MSC-MD               3:08.95    3:05.01  
                  39.19     1:25.62 (46.43)     2:15.56 (49.94)     3:05.01 (49.45)
 12 Kissack, Ramsey           12 MSC-MD               3:05.07    3:10.27  
                  42.12     1:31.97 (49.85)     2:24.09 (52.12)     3:10.27 (46.18)
 -- Esser, Daniel             11 CAC-MD               4:17.48         NS  
 -- Flynn, Eugene             11 MSC-MD               2:49.12         NS  
 
Event 55  Women 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Olivia             10 GMAC-MD                   NT    1:19.72  
                  37.68     1:19.72 (42.04)                                        
  2 Boarman, Anna             10 CBAC-MD              1:17.96    1:24.97  
                  42.46     1:24.97 (42.51)                                        
  3 Saulo, Madeleine          10 MSC-MD               1:32.91    1:29.35  
                  43.77     1:29.35 (45.58)                                        
  4 Pinto, Isabella            9 CAC-MD               1:36.54    1:37.37  
                  47.54     1:37.37 (49.83)                                        
  5 Eversole, Jayden          10 CAC-MD                    NT    1:40.88  
                  46.48     1:40.88 (54.40)                                        
  6 McMurray, Adelaide        10 MSC-MD               1:47.08    1:46.34  
                  53.86     1:46.34 (52.48)                                        
  7 Smith, Gabrielle          10 ROCK-MD              2:00.64    1:49.25  
                  52.93     1:49.25 (56.32)                                        
  8 Taylor, Ainsley            8 CBAC-MD                   NT    1:57.24  
  9 Harvey, Taylor             9 MSC-MD                    NT    2:00.19  
                  50.52   2:00.19 (1:09.67)                                        
 10 Losso, Gaeta              10 MSC-MD                    NT    2:00.22  
                  59.89   2:00.22 (1:00.33)                                        
 11 Trago, Noelle              7 CBAC-MD              1:59.39    2:05.63  
                1:03.25   2:05.63 (1:02.38)                                        
 -- Vargas, Mia                8 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Rosson, Cecilia           10 MSC-MD               1:45.29         NS  
 -- Cheikh, Kayden            10 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 56  Men 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Link, Denver              10 CAC-MD               1:17.45    1:18.83  
                  37.83     1:18.83 (41.00)                                        
  2 Mudd, Mason               10 CAC-MD               1:25.51    1:22.30  
                  39.96     1:22.30 (42.34)                                        
  3 Abelende, Landon          10 ROCK-MD                   NT    1:27.53  
                  42.51     1:27.53 (45.02)                                        
  4 Duke, Andrew              10 CBAC-MD              1:26.53    1:29.35  
                  43.04     1:29.35 (46.31)                                        
  5 Davis, Zachary            10 CBAC-MD              1:37.85    1:30.11  
                  42.84     1:30.11 (47.27)                                        
  6 Stanco, Paul              10 MSC-MD               1:33.96    1:30.38  
                  43.71     1:30.38 (46.67)                                        
  7 Rivas, Diego              10 CAC-MD               1:35.30    1:31.23  
  8 Busch, Noah                9 CAC-MD               1:37.10    1:37.87  
                  46.74     1:37.87 (51.13)                                        
  9 Litynski, Cody             7 CBAC-MD              1:46.37    1:38.55  
                  49.03     1:38.55 (49.52)                                        
 10 Bryant, Chase              9 CAC-MD               1:50.11    1:42.13  
 11 Wood, Tyler                7 CBAC-MD                   NT    1:47.91  
                  51.82     1:47.91 (56.09)                                        
 12 Wathen, Sam                9 ROCK-MD                   NT    1:50.85  
                  48.87   1:50.85 (1:01.98)                                        
 13 Harstrom-Small, Oden      10 CBAC-MD                   NT    1:54.20  
                  53.76   1:54.20 (1:00.44)                                        
 14 Durand, Connor             9 MSC-MD                    NT    1:59.58  
                  56.94   1:59.58 (1:02.64)                                        
 15 Rigney, Aidan              8 CBAC-MD              2:02.04    2:00.44  
                1:01.16     2:00.44 (59.28)                                        
 16 Czerwiec, Jesse            8 CBAC-MD              1:59.34    2:06.50  
                1:04.74   2:06.50 (1:01.76)                                        
 17 Carbone, Dominic           9 ROCK-MD                   NT    2:06.52  
                  57.53   2:06.52 (1:08.99)                                        
 -- McAvinue, Luke             9 MSC-MD                    NT         DQ  
                  57.88        DQ (1:05.12)                                        
 -- Grant, Jackson             9 CBAC-MD              1:40.73         DQ  
 -- Reviere, Jack              9 MSC-MD               1:42.32         NS  
 
Event 57  Women 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lyla               12 CAC-MD               1:08.94    1:07.32  
                  32.76     1:07.32 (34.56)                                        
  2 Thornton, Brynn           12 Barracudas-MD        1:10.52    1:08.77  
                  33.16     1:08.77 (35.61)                                        
  3 Willey, Addison           12 GMAC-MD              1:09.23    1:09.14  
                  34.59     1:09.14 (34.55)                                        
  4 Davis, Maribeth           11 CBAC-MD              1:18.72    1:13.74  
                  36.53     1:13.74 (37.21)                                        
  5 Wilson, Kayla             11 CBAC-MD              1:16.65    1:14.16  
                  35.85     1:14.16 (38.31)                                        
  6 Brickhaus, Veronica       11 ROCK-MD              1:25.28    1:15.46  
                  35.95     1:15.46 (39.51)                                        
  7 Zeier, Ashlyn             11 CBAC-MD              1:18.33    1:16.60  
                  36.74     1:16.60 (39.86)                                        
  8 Frill, Morgan             12 GMAC-MD                   NT    1:17.22  
                  36.64     1:17.22 (40.58)                                        
  9 Levendosky, Elena         11 MSC-MD               1:16.76    1:18.63  
                  38.49     1:18.63 (40.14)                                        
 10 Johnston, Katelyn         11 CBAC-MD              1:24.46    1:18.86  
                  38.45     1:18.86 (40.41)                                        
 11 Bergles, Sophie           12 MSC-MD               1:21.96    1:22.51  
                  40.54     1:22.51 (41.97)                                        
 12 Uhlmann, Alexandra        11 CAC-MD               1:20.60    1:22.96  
                  39.32     1:22.96 (43.64)                                        
 13 Magpuri, Lindsey          12 ROCK-MD              1:24.38    1:23.09  
                  39.73     1:23.09 (43.36)                                        
 14 Zissel, Olivia            12 MSC-MD               1:25.86    1:23.32  
                  41.35     1:23.32 (41.97)                                        
 15 Harstrom-Small, Alva      12 CBAC-MD              1:26.44    1:26.65  
                  42.31     1:26.65 (44.34)                                        
 16 Trago, Dana               12 CBAC-MD              1:31.04    1:26.71  
                  42.48     1:26.71 (44.23)                                        
 17 Harmening, Sydney         12 CBAC-MD              1:25.07    1:29.16  
 18 Baffi, Caroline           12 MSC-MD               1:28.76    1:30.74  
                  43.63     1:30.74 (47.11)                                        
 19 Wood, Aria                11 CAC-MD                    NT    1:31.17  
                1:31.85         1:31.17 ( )                                        
 20 Jari, Reena               12 MSC-MD               1:46.14    1:32.82  
                  44.20     1:32.82 (48.62)                                        
 21 Mueller, Katelynn         12 CBAC-MD              1:38.71    1:34.20  
                  45.82     1:34.20 (48.38)                                        
 22 Willey, Eryn              11 GMAC-MD                   NT    1:34.56  
                  46.31     1:34.56 (48.25)                                        
 23 Baker, Yui                11 CBAC-MD              1:33.22    1:34.62  
                  46.85     1:34.62 (47.77)                                        
 24 Salter, Meredith          11 ROCK-MD                   NT    1:41.96  
 25 Basso, Taylor             12 GMAC-MD                   NT    1:43.09  
                  46.90     1:43.09 (56.19)                                        
 26 Bovais, Amelia            11 ROCK-MD                   NT    1:58.22  
 27 Kern, Skye                11 ROCK-MD              2:14.51    1:58.23  
                  58.29     1:58.23 (59.94)                                        
 -- Hopkins, Sophia           11 CAC-MD               1:32.60         DQ  
                  46.00          DQ (46.88)                                        
 -- Gordon, Joni              12 ROCK-MD              2:02.70         NS  
 -- Craig, Bernadette         12 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Mallonee, Audrey          11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Bergles, Julia            12 MSC-MD               1:27.79         NS  
 
Event 58  Men 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mozzo, Aidan              12 CBAC-MD              1:16.22    1:12.92  
                  35.36     1:12.92 (37.56)                                        
  2 Abelende, Gavin           11 ROCK-MD                   NT    1:15.31  
                  36.72     1:15.31 (38.59)                                        
  3 Rigney, Liam              12 CBAC-MD              1:25.23    1:17.40  
                  38.14     1:17.40 (39.26)                                        
  4 Swift, Jake               11 CBAC-MD              1:20.95    1:22.34  
                  40.06     1:22.34 (42.28)                                        
  5 Taylor, Eric              12 CBAC-MD              1:24.17    1:25.57  
                  43.52     1:25.57 (42.05)                                        
  6 Smith, Jameson            11 CBAC-MD              1:27.15    1:27.40  
                  42.81     1:27.40 (44.59)                                        
  7 Puttlitz, Charlie         11 CAC-MD               1:37.97    1:27.99  
                  42.20     1:27.99 (45.79)                                        
  8 Taylor, Robert            12 ROCK-MD              1:28.95    1:28.06  
                  43.61     1:28.06 (44.45)                                        
  9 Caiola, Phineas           11 MSC-MD               1:39.97    1:33.05  
                  43.61     1:33.05 (49.44)                                        
 10 Ross, Robert              11 CBAC-MD              1:27.10    1:34.48  
                  46.83     1:34.48 (47.65)                                        
 11 Abbott, David             12 ROCK-MD                   NT    1:37.53  
                  44.82     1:37.53 (52.71)                                        
 12 Bomgardner, Jacob         11 CAC-MD                    NT    1:40.82  
                  46.77     1:40.82 (54.05)                                        
 13 Sena, Peter               11 MSC-MD               1:47.74    1:44.56  
                  51.63     1:44.56 (52.93)                                        
 14 Kissack, Ramsey           12 MSC-MD               1:44.28    1:45.61  
                  51.60     1:45.61 (54.01)                                        
 15 McAvinue, Liam            11 MSC-MD                    NT    1:49.27  
                  51.97     1:49.27 (57.30)                                        
 -- Busch, Steven             12 CAC-MD               1:29.87         DQ  
                  41.99          DQ (45.79)                                        
 -- Iwanow, Javier            12 ROCK-MD                   NT         DQ  
                  53.46          DQ (57.39)                                        
 
Event 59  Women 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Olivia             10 GMAC-MD                34.89      33.49  
  2 Sims, Aaliyah             10 ROCK-MD                45.10      39.68  
  3 Strutt, Isabelle           9 ROCK-MD                41.00      40.62  
  4 Reynolds, Ashley          10 CAC-MD                 44.66      40.70  
  5 Ching, Abigail            10 ROCK-MD                   NT      42.07  
  6 Pinto, Isabella            9 CAC-MD                 45.82      44.69  
  7 Labellarte, Viviana       10 MSC-MD                 47.99      46.63  
  8 Kassulke, Ella             9 ROCK-MD                46.00      47.12  
  9 Schmidt, Kathryn          10 CAC-MD                 51.80      49.22  
 10 Linger, Gabriela          10 ROCK-MD                47.86      51.62  
 11 Schmidt, Lila             10 MSC-MD                 53.04      54.81  
 12 Willey, Rhiannan           9 GMAC-MD                   NT      55.91  
 13 Wilkinson, Jessica        10 ROCK-MD                   NT      56.54  
 14 Losso, Gaeta              10 MSC-MD                    NT      58.49  
 15 Taylor, Ainsley            8 CBAC-MD              1:03.16    1:05.43  
 16 Vargas, Mia                8 CBAC-MD              1:20.25    1:15.11  
 -- Trago, Noelle              7 CBAC-MD              1:25.86         DQ  
 -- McMurray, Adelaide        10 MSC-MD                    NT         DQ  
 
Event 60  Men 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Landon          10 ROCK-MD                39.86      38.83  
  2 Davis, Zachary            10 CBAC-MD                39.87      38.97  
  3 Stalfort, Henry           10 MSC-MD                 41.50      40.87  
  4 Duke, Andrew              10 CBAC-MD                44.81      45.86  
  5 Rivas, Diego              10 CAC-MD                    NT      47.18  
  6 Litynski, Cody             7 CBAC-MD                46.36      50.28  
  7 Davis, Christopher         8 CBAC-MD                54.50      52.69  
  8 Grant, Jackson             9 CBAC-MD              1:04.63      52.76  
  9 Czerwiec, Jesse            8 CBAC-MD                58.12      56.96  
 10 Wood, Tyler                7 CBAC-MD              1:10.26    1:02.42  
 11 Harstrom-Small, Oden      10 CBAC-MD              1:04.52    1:02.86  
 -- Mozzo, Alexander           8 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Green, Gavin              10 MSC-MD                    NT         DQ  
 -- Gujar, Aaditya             9 MSC-MD                    NT         DQ  
 
Event 61  Women 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willey, Addison           12 GMAC-MD                31.15      30.47  
  2 Wilson, Kayla             11 CBAC-MD                35.11      32.88  
  3 Johnston, Katelyn         11 CBAC-MD                33.86      33.91  
  4 Thornton, Brynn           12 Barracudas-MD          33.41      34.43  
  5 Brickhaus, Veronica       11 ROCK-MD                38.09      35.09  
  6 Zeier, Ashlyn             11 CBAC-MD                38.21      36.93  
  7 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD                42.51      37.39  
  7 Zissel, Olivia            12 MSC-MD                 38.33      37.39  
  9 Uhlmann, Alexandra        11 CAC-MD                 40.48      38.70  
 10 Baker, Yui                11 CBAC-MD                42.37      40.08  
 11 Harmening, Sydney         12 CBAC-MD                40.59      40.97  
 12 Willey, Eryn              11 GMAC-MD                   NT      41.97  
 13 Tonkyro, Amelie           11 GMAC-MD                   NT      42.25  
 14 Mueller, Katelynn         12 CBAC-MD                48.58      44.88  
 15 Marchionni, Gaia          11 MSC-MD                 56.37      46.13  
 16 Trago, Dana               12 CBAC-MD                49.63      46.19  
 17 Basso, Taylor             12 GMAC-MD                51.60      47.64  
 18 Bouyea, Abigail           11 MSC-MD                 49.54      49.79  
 19 Salter, Meredith          11 ROCK-MD                   NT      50.73  
 20 Wernsdorfer, Anya         11 MSC-MD                 52.03      52.98  
 -- Harstrom-Small, Alva      12 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Hopkins, Sophia           11 CAC-MD                 47.17         DQ  
 -- Gordon, Joni              12 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Belgi, Anoushka           12 MSC-MD                 40.18         NS  
 -- Bergles, Julia            12 MSC-MD                 44.39         NS  
 
Event 62  Men 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           11 ROCK-MD                33.63      31.11  
  2 Creasey, Jeremiah         11 Un-Creasey-MD          34.54      33.63  
  3 Rothmann, Harry           12 ROCK-MD                   NT      35.91  
  4 Taylor, Eric              12 CBAC-MD                37.91      36.84  
  5 Russell, Elias            11 ROCK-MD                38.89      38.17  
  6 Swift, Jake               11 CBAC-MD                35.41      38.94  
  7 Ross, Robert              11 CBAC-MD                37.82      40.49  
  8 Busch, Steven             12 CAC-MD                 42.07      41.56  
  9 Taylor, Robert            12 ROCK-MD                40.94      41.75  
 10 Abbott, David             12 ROCK-MD                   NT      42.41  
 11 Abbott, Douglass          12 ROCK-MD                   NT      43.27  
 12 Padilla, Diego            11 Barracudas-MD          47.92      44.53  
 13 Puttlitz, Charlie         11 CAC-MD                 49.55      44.88  
 14 Trago, Tyler              11 CBAC-MD                43.44      45.22  
 15 Green, Nathan             11 MSC-MD                 44.63      46.67  
 16 Romerio, Antonio          12 MSC-MD                 43.77      46.88  
 17 Smith, Jameson            11 CBAC-MD                46.77      50.28  
 18 Bomgardner, Jacob         11 CAC-MD               1:21.86    1:00.59  
 -- Flynn, Eugene             11 MSC-MD                 39.53         NS  
 -- Esser, Daniel             11 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Rosenband, Toby           11 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 63  Women 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mozzo, Kaitlynn           10 CBAC-MD                43.10      42.61  
  2 Bucknor, Naylah           10 MSC-MD                 47.55      43.03  
  3 Reynolds, Ashley          10 CAC-MD                 49.62      45.44  
  4 Schmidt, Kathryn          10 CAC-MD                 46.79      47.27  
  5 Boarman, Anna             10 CBAC-MD                48.42      48.97  
  6 Wilkinson, Jessica        10 ROCK-MD                51.08      51.51  
  7 Scott, Sarah              10 CBAC-MD                51.83      52.86  
  8 Eversole, Jayden          10 CAC-MD                    NT      54.35  
  9 Willey, Rhiannan           9 GMAC-MD                57.16      58.72  
 10 Smith, Gabrielle          10 ROCK-MD                59.69      59.54  
 11 Schmidt, Lila             10 MSC-MD               1:03.33    1:02.91  
 12 Fairfax, Reese             9 CBAC-MD              1:03.61    1:03.90  
 13 Taylor, Ainsley            8 CBAC-MD                59.65    1:05.94  
 14 Trago, Noelle              7 CBAC-MD                   NT    1:13.15  
 -- Furlong, Lauren            9 MSC-MD                    NT         DQ  
 
Event 64  Men 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mudd, Mason               10 CAC-MD                 48.83      45.14  
  2 Link, Denver              10 CAC-MD                 46.71      46.11  
  3 Davis, Zachary            10 CBAC-MD                46.25      47.04  
  4 Stanco, Paul              10 MSC-MD                 47.24      49.04  
  5 Busch, Noah                9 CAC-MD                 49.27      49.57  
  6 Creasey, Andrew            9 Un-Creasey-MD             NT      51.27  
  7 Rivas, Diego              10 CAC-MD                 51.64      52.51  
  8 Grant, Jackson             9 CBAC-MD                53.40      52.81  
  9 Duke, Andrew              10 CBAC-MD                59.32      54.29  
 10 Ross, Benjamin             9 CBAC-MD              1:16.69      55.29  
 11 Rigney, Aidan              8 CBAC-MD                54.89      56.52  
 12 Bryant, Chase              9 CAC-MD               1:15.16      59.73  
 13 Davis, Christopher         8 CBAC-MD                55.96    1:02.34  
 14 Carbone, Dominic           9 ROCK-MD              1:03.85    1:07.29  
 15 Wood, Joseph               9 CBAC-MD                   NT    1:18.72  
 16 Gujar, Aaditya             9 MSC-MD                    NT    1:19.07  
 17 Wathen, Sam                9 ROCK-MD                   NT    1:19.26  
 18 Mozzo, Alexander           8 CBAC-MD                   NT    1:29.12  
 -- Harstrom-Small, Oden      10 CBAC-MD              1:03.59         DQ  
 -- Reviere, Jack              9 MSC-MD                 56.32         NS  
 
Event 65  Women 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lyla               12 CAC-MD                 36.99      36.33  
  2 Donnick, Addy             12 ROCK-MD                   NT      36.60  
  3 Willey, Addison           12 GMAC-MD                41.08      39.06  
  4 Davis, Maribeth           11 CBAC-MD                42.62      39.84  
  5 Brickhaus, Veronica       11 ROCK-MD                42.20      40.88  
  6 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD                43.62      41.73  
  7 Bergles, Sophie           12 MSC-MD                 42.04      41.76  
  8 Baffi, Caroline           12 MSC-MD                 41.15      42.96  
  9 Stokley, McKinley         12 Barracudas-MD          42.56      43.35  
 10 Wood, Aria                11 CAC-MD                    NT      43.66  
 11 Frill, Morgan             12 GMAC-MD                43.25      44.31  
 12 Harmening, Sydney         12 CBAC-MD                44.03      44.44  
 13 Willey, Eryn              11 GMAC-MD                43.45      46.71  
 14 Levendosky, Elena         11 MSC-MD                 49.44      48.89  
 15 Foveaux, Caileigh         11 CAC-MD                 51.90      50.05  
 16 Maday, Tristan            11 GMAC-MD                   NT      53.90  
 17 Tonkyro, Amelie           11 GMAC-MD                   NT      54.43  
 18 Jari, Reena               12 MSC-MD                 57.26      55.60  
 19 Post, Lindsay             11 CAC-MD                 54.24      56.16  
 20 Kern, Skye                11 ROCK-MD                59.06    1:00.79  
 21 Bovais, Amelia            11 ROCK-MD                56.34    1:01.78  
 -- Mallonee, Audrey          11 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 66  Men 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Creasey, Jeremiah         11 Un-Creasey-MD          36.25      38.99  
  2 Rigney, Liam              12 CBAC-MD                44.02      41.91  
  3 Russell, Elias            11 ROCK-MD                42.51      42.97  
  4 Rothmann, Harry           12 ROCK-MD                   NT      43.35  
  5 Taylor, Robert            12 ROCK-MD                45.85      44.34  
  6 Trago, Tyler              11 CBAC-MD                44.76      46.09  
  7 Padilla, Diego            11 Barracudas-MD          47.57      46.37  
  8 Smith, Jameson            11 CBAC-MD                49.25      49.35  
  9 Caiola, Phineas           11 MSC-MD                 51.17      51.05  
 10 Abbott, David             12 ROCK-MD                   NT      56.57  
 11 Iwanow, Javier            12 ROCK-MD                53.36      57.18  
 
Event 67  Women 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Olivia             10 GMAC-MD              1:19.63    1:19.39  
                  36.22     1:19.39 (43.17)                                        
  2 Mozzo, Kaitlynn           10 CBAC-MD              1:27.17    1:21.74  
                  38.54     1:21.74 (43.20)                                        
  3 Saulo, Madeleine          10 MSC-MD               1:44.97    1:26.88  
                  41.18     1:26.88 (45.70)                                        
  4 Boarman, Anna             10 CBAC-MD              1:34.95    1:30.78  
                  43.01     1:30.78 (47.77)                                        
  5 Reynolds, Ashley          10 CAC-MD               1:43.61    1:31.36  
                  43.80     1:31.36 (47.56)                                        
  6 Strutt, Isabelle           9 ROCK-MD              1:31.09    1:32.72  
                  43.83     1:32.72 (48.89)                                        
  7 Schmidt, Kathryn          10 CAC-MD               1:36.74    1:35.83  
                  46.29     1:35.83 (49.54)                                        
  8 Ching, Abigail            10 ROCK-MD              1:35.11    1:36.07  
                  44.33     1:36.07 (51.74)                                        
  9 Bucknor, Naylah           10 MSC-MD                    NT    1:36.18  
                  21.88   1:36.18 (1:14.30)                                        
 10 Kassulke, Ella             9 ROCK-MD              1:37.34    1:37.35  
                  45.17     1:37.35 (52.18)                                        
 11 Sims, Aaliyah             10 ROCK-MD              1:38.28    1:37.52  
                  45.38     1:37.52 (52.14)                                        
 12 Scott, Sarah              10 CBAC-MD              1:38.47    1:37.55  
                  48.91     1:37.55 (48.64)                                        
 13 Linger, Gabriela          10 ROCK-MD              1:40.29    1:38.63  
                  47.40     1:38.63 (51.23)                                        
 14 Eversole, Jayden          10 CAC-MD                    NT    1:47.00  
                  52.79     1:47.00 (54.21)                                        
 15 Losso, Gaeta              10 MSC-MD                    NT    1:48.79  
                  56.53     1:48.79 (52.26)                                        
 16 McMurray, Adelaide        10 MSC-MD                    NT    1:50.64  
                  54.72     1:50.64 (55.92)                                        
 17 Willey, Rhiannan           9 GMAC-MD                   NT    1:55.95  
                  57.99     1:55.95 (57.96)                                        
 18 Fairfax, Reese             9 CBAC-MD                   NT    2:10.67  
 19 Furlong, Lauren            9 MSC-MD                    NT    2:26.81  
                1:11.74   2:26.81 (1:15.07)                                        
 20 Vargas, Mia                8 CBAC-MD                   NT    2:29.69  
                1:15.15   2:29.69 (1:14.54)                                        
 -- Trago, Noelle              7 CBAC-MD                   NT         DQ  
                1:05.92        DQ (1:16.07)                                        
 -- Harvey, Taylor             9 MSC-MD                    NT         DQ  
                  55.81        DQ (1:05.34)                                        
 -- Cheikh, Kayden            10 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Rosson, Cecilia           10 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 68  Men 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mudd, Mason               10 CAC-MD               1:22.88    1:20.02  
                  37.11     1:20.02 (42.91)                                        
  2 Link, Denver              10 CAC-MD               1:39.16    1:30.89  
                  42.13     1:30.89 (48.76)                                        
  3 Stalfort, Henry           10 MSC-MD               1:51.21    1:35.33  
                  45.00     1:35.33 (50.33)                                        
  4 Busch, Noah                9 CAC-MD               1:40.78    1:36.52  
                  46.04     1:36.52 (50.48)                                        
  5 Grant, Jackson             9 CBAC-MD              1:41.27    1:37.99  
                  48.94     1:37.99 (49.05)                                        
  6 Wood, Tyler                7 CBAC-MD                   NT    1:50.37  
                  50.82     1:50.37 (59.55)                                        
  7 Bryant, Chase              9 CAC-MD                    NT    1:55.35  
  8 Wood, Joseph               9 CBAC-MD                   NT    1:55.68  
                  52.80   1:55.68 (1:02.88)                                        
  9 Ross, Benjamin             9 CBAC-MD                   NT    1:58.46  
                1:00.31     1:58.46 (58.15)                                        
 10 Harstrom-Small, Oden      10 CBAC-MD              2:02.57    2:01.57  
                  56.36   2:01.57 (1:05.21)                                        
 11 Rigney, Aidan              8 CBAC-MD              2:01.56    2:06.66  
                1:05.42   2:06.66 (1:01.24)                                        
 -- Mozzo, Alexander           8 CBAC-MD                   NT         DQ  
                1:15.06        DQ (1:24.39)                                        
 -- McAvinue, Luke             9 MSC-MD                    NT         DQ  
 -- Stanco, Paul              10 MSC-MD               1:38.76         DQ  
                  43.86          DQ (48.69)                                        
 -- Green, Gavin              10 MSC-MD                    NT         DQ  
 -- Reviere, Jack              9 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Durand, Connor             9 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 69  Women 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lyla               12 CAC-MD               1:09.45    1:08.27  
                  30.76     1:08.27 (37.51)                                        
  2 Willey, Addison           12 GMAC-MD              1:10.52    1:10.56  
                  33.63     1:10.56 (36.93)                                        
  3 Johnston, Katelyn         11 CBAC-MD              1:16.39    1:15.50  
                  36.97     1:15.50 (38.53)                                        
  4 Thornton, Brynn           12 Barracudas-MD        1:12.62    1:15.70  
                  33.91     1:15.70 (41.79)                                        
  5 Zeier, Ashlyn             11 CBAC-MD              1:20.44    1:19.63  
                  36.60     1:19.63 (43.03)                                        
  6 Bergles, Sophie           12 MSC-MD               1:16.64    1:20.17  
                  38.70     1:20.17 (41.47)                                        
  7 Zissel, Olivia            12 MSC-MD               1:29.34    1:22.61  
                  37.66     1:22.61 (44.95)                                        
  8 Baffi, Caroline           12 MSC-MD               1:27.04    1:24.28  
                  40.77     1:24.28 (43.51)                                        
  9 Uhlmann, Alexandra        11 CAC-MD               1:27.55    1:26.43  
                  39.68     1:26.43 (46.75)                                        
 10 Levendosky, Elena         11 MSC-MD               1:27.05    1:27.37  
                  39.98     1:27.37 (47.39)                                        
 11 Stokley, McKinley         12 Barracudas-MD        1:24.96    1:27.97  
                  42.56     1:27.97 (45.41)                                        
 12 Wood, Aria                11 CAC-MD                    NT    1:29.84  
                  43.18     1:29.84 (46.66)                                        
 13 Mueller, Katelynn         12 CBAC-MD              1:39.09    1:32.59  
                  45.74     1:32.59 (46.85)                                        
 14 Foveaux, Caileigh         11 CAC-MD               1:32.01    1:33.02  
                  43.57     1:33.02 (49.45)                                        
 15 Willey, Eryn              11 GMAC-MD              1:32.79    1:35.35  
                  47.71     1:35.35 (47.64)                                        
 16 Bouyea, Abigail           11 MSC-MD               1:50.28    1:39.18  
                  47.70     1:39.18 (51.48)                                        
 17 Marchionni, Gaia          11 MSC-MD               1:47.04    1:39.48  
                  48.62     1:39.48 (50.86)                                        
 18 Tonkyro, Amelie           11 GMAC-MD                   NT    1:40.92  
                  46.28     1:40.92 (54.64)                                        
 19 Wernsdorfer, Anya         11 MSC-MD               1:49.38    1:47.81  
                  54.63     1:47.81 (53.18)                                        
 20 Post, Lindsay             11 CAC-MD               1:55.92    1:54.60  
                  57.14     1:54.60 (57.46)                                        
 -- Maday, Tristan            11 GMAC-MD                   NT         DQ  
                  53.60          DQ (55.93)                                        
 -- Hopkins, Sophia           11 CAC-MD                    NT         DQ  
                  45.45          DQ (48.53)                                        
 -- Basso, Taylor             12 GMAC-MD              1:45.53         DQ  
 -- Bergles, Julia            12 MSC-MD               1:29.50         NS  
 -- Magpuri, Lindsey          12 ROCK-MD              1:30.57         NS  
 
Event 70  Men 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mozzo, Aidan              12 CBAC-MD              1:16.08    1:15.01  
                  34.99     1:15.01 (40.02)                                        
  2 Swift, Jake               11 CBAC-MD              1:25.16    1:28.12  
                  39.82     1:28.12 (48.30)                                        
  3 Busch, Steven             12 CAC-MD               1:28.03    1:30.32  
                  42.82     1:30.32 (47.50)                                        
  4 Padilla, Diego            11 Barracudas-MD        1:28.52    1:31.17  
                  44.17     1:31.17 (47.00)                                        
  5 Puttlitz, Charlie         11 CAC-MD                    NT    1:32.47  
                  42.40     1:32.47 (50.07)                                        
  6 Ross, Robert              11 CBAC-MD              1:29.98    1:32.53  
                  43.11     1:32.53 (49.42)                                        
  7 Abbott, Douglass          12 ROCK-MD                   NT    1:33.68  
                  44.12     1:33.68 (49.56)                                        
  8 Kissack, Ramsey           12 MSC-MD               1:39.68    1:36.76  
                  45.50     1:36.76 (51.26)                                        
  9 Caiola, Phineas           11 MSC-MD               1:40.69    1:37.21  
                  45.17     1:37.21 (52.04)                                        
 10 Sena, Peter               11 MSC-MD                    NT    1:54.72  
                  53.08   1:54.72 (1:01.64)                                        
 -- Bomgardner, Jacob         11 CAC-MD                    NT         DQ  
                  54.06        DQ (1:03.83)                                        
 -- Flynn, Eugene             11 MSC-MD               1:32.23         NS  
 -- Rosenband, Toby           11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Esser, Daniel             11 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 71  Women 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Olivia             10 GMAC-MD                   NT      30.22  
  2 Mozzo, Kaitlynn           10 CBAC-MD                31.24      32.10  
  3 Saulo, Madeleine          10 MSC-MD                 34.84      34.14  
  4 Sims, Aaliyah             10 ROCK-MD                35.54      34.46  
  5 Labellarte, Viviana       10 MSC-MD                 37.61      36.42  
  6 Strutt, Isabelle           9 ROCK-MD                36.35      36.46  
  7 Reynolds, Ashley          10 CAC-MD                 37.24      37.48  
  8 Ching, Abigail            10 ROCK-MD                36.54      37.52  
  9 Wilkinson, Jessica        10 ROCK-MD                41.14      39.91  
 10 Pinto, Isabella            9 CAC-MD                 39.97      40.31  
 11 Schmidt, Lila             10 MSC-MD                 37.54      40.56  
 12 Scott, Sarah              10 CBAC-MD                39.81      41.14  
 13 Willey, Rhiannan           9 GMAC-MD                42.45      42.57  
 14 Eversole, Jayden          10 CAC-MD                    NT      43.55  
 15 Smith, Gabrielle          10 ROCK-MD                44.77      46.32  
 16 Harvey, Taylor             9 MSC-MD                    NT      46.72  
 17 Fairfax, Reese             9 CBAC-MD                45.25      51.07  
 18 Furlong, Lauren            9 MSC-MD                    NT      51.24  
 19 Vargas, Mia                8 CBAC-MD                   NT      57.56  
 -- Cheikh, Kayden            10 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Rosson, Cecilia           10 MSC-MD                 38.36         NS  
 
Event 72  Men 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Landon          10 ROCK-MD                33.53      32.72  
  2 Stalfort, Henry           10 MSC-MD                 34.50      35.51  
  3 Rivas, Diego              10 CAC-MD                 37.37      37.12  
  4 Litynski, Cody             7 CBAC-MD                42.73      40.88  
  5 Wood, Joseph               9 CBAC-MD                40.74      41.17  
  6 Bryant, Chase              9 CAC-MD                 43.41      42.43  
  7 Wood, Tyler                7 CBAC-MD                44.29      42.88  
  8 Davis, Christopher         8 CBAC-MD                41.65      44.17  
  9 Creasey, Andrew            9 Un-Creasey-MD             NT      45.44  
 10 Green, Gavin              10 MSC-MD                 41.14      45.46  
 11 Carbone, Dominic           9 ROCK-MD                46.17      45.67  
 12 Wathen, Sam                9 ROCK-MD              1:08.41      46.85  
 13 Czerwiec, Jesse            8 CBAC-MD                44.81      47.85  
 14 Ross, Benjamin             9 CBAC-MD                56.38      48.32  
 15 Gujar, Aaditya             9 MSC-MD                    NT      50.39  
 16 McAvinue, Luke             9 MSC-MD                    NT      52.57  
 17 Mozzo, Alexander           8 CBAC-MD                54.95      53.74  
 -- Davis, Zachary            10 CBAC-MD                33.77         DQ  
 -- Durand, Connor             9 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 73  Women 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnick, Addy             12 ROCK-MD                   NT      26.78  
  2 Brickhaus, Veronica       11 ROCK-MD                29.73      29.82  
  3 Davis, Maribeth           11 CBAC-MD                29.81      30.04  
  4 Frill, Morgan             12 GMAC-MD                33.23      30.57  
  5 Wilson, Kayla             11 CBAC-MD                31.99      31.93  
  6 Harstrom-Small, Alva      12 CBAC-MD                34.70      33.43  
  7 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD                33.60      33.90  
  8 Trago, Dana               12 CBAC-MD                35.84      34.57  
  9 Mueller, Katelynn         12 CBAC-MD                37.24      36.19  
 10 Basso, Taylor             12 GMAC-MD                36.16      36.63  
 11 Baker, Yui                11 CBAC-MD                35.58      36.96  
 12 Wood, Aria                11 CAC-MD                    NT      38.27  
 13 Foveaux, Caileigh         11 CAC-MD                 38.86      38.47  
 14 Salter, Meredith          11 ROCK-MD                40.72      40.53  
 15 Hopkins, Sophia           11 CAC-MD                 35.42      40.75  
 16 Maday, Tristan            11 GMAC-MD                   NT      43.68  
 17 Post, Lindsay             11 CAC-MD                 40.38      44.02  
 18 Kern, Skye                11 ROCK-MD                44.71      45.26  
 19 Bovais, Amelia            11 ROCK-MD                49.98      49.43  
 -- Magpuri, Lindsey          12 ROCK-MD                33.11         NS  
 -- Gordon, Joni              12 ROCK-MD                33.62         NS  
 -- Mallonee, Audrey          11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Craig, Bernadette         12 MSC-MD                 38.62         NS  
 -- Belgi, Anoushka           12 MSC-MD                 36.33         NS  
 
Event 74  Men 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abelende, Gavin           11 ROCK-MD                   NT      27.44  
  2 Mozzo, Aidan              12 CBAC-MD                28.68      27.77  
  3 Creasey, Jeremiah         11 Un-Creasey-MD          29.94      28.45  
  4 Rigney, Liam              12 CBAC-MD                29.99      30.05  
  5 Taylor, Eric              12 CBAC-MD                32.05      32.56  
  6 Taylor, Robert            12 ROCK-MD                33.65      33.18  
  7 Busch, Steven             12 CAC-MD                 31.90      33.28  
  8 Trago, Tyler              11 CBAC-MD                33.38      34.33  
  9 Ross, Robert              11 CBAC-MD                33.53      34.50  
 10 Swift, Jake               11 CBAC-MD                33.06      34.89  
 11 Green, Nathan             11 MSC-MD                 34.40      35.18  
 12 Abbott, David             12 ROCK-MD                   NT      35.36  
 13 Romerio, Antonio          12 MSC-MD                 36.42      35.57  
 14 Padilla, Diego            11 Barracudas-MD          39.12      38.22  
 15 McAvinue, Liam            11 MSC-MD                    NT      38.67  
 16 Abbott, Douglass          12 ROCK-MD                   NT      39.00  
 17 Sena, Peter               11 MSC-MD                 40.11      42.13  
 18 Iwanow, Javier            12 ROCK-MD                42.53      43.83  
 19 Bomgardner, Jacob         11 CAC-MD                 43.29      44.06  
 -- Rosenband, Toby           11 MSC-MD                 31.95         NS  
 -- Esser, Daniel             11 CAC-MD                 51.15         NS  
 
Event 75  Women 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rockfish Swimming-MD  'A'                         2:53.32    2:29.80  
     1) Strutt, Isabelle 9              2) Linger, Gabriela 10            
     3) Kassulke, Ella 9                4) Sims, Aaliyah 10               
                  36.26     1:15.20 (38.94)     1:53.91 (38.71)     2:29.80 (35.89)
  2 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:30.61    2:42.67  
     1) Boarman, Anna 10                2) Fairfax, Reese 9               
     3) Scott, Sarah 10                 4) Mozzo, Kaitlynn 10             
                  36.02     1:26.46 (50.44)     1:46.05 (19.59)     2:42.67 (56.62)
 
Event 76  Men 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calvert Aquatics Club-MD  'A'                     2:28.87    2:20.35  
     1) Busch, Noah 9                   2) Rivas, Diego 10                
     3) Link, Denver 10                 4) Mudd, Mason 10                 
                  37.57     1:15.39 (37.82)     1:50.53 (35.14)     2:20.35 (29.82)
  2 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:23.72    2:35.33  
     1) Davis, Zachary 10               2) Grant, Jackson 9               
     3) Harstrom-Small, Oden 10         4) Duke, Andrew 10                
                  34.87     1:12.78 (37.91)   2:35.33 (1:22.55)                    
 
Event 77  Women 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:09.12    2:02.61  
     1) Zeier, Ashlyn 11                2) Johnston, Katelyn 11           
     3) Wilson, Kayla 11                4) Davis, Maribeth 11             
                  32.47     1:02.94 (30.47)     1:34.87 (31.93)     2:02.61 (27.74)
  2 Rockfish Swimming-MD  'A'                         2:04.46    2:10.68  
     1) Brickhaus, Veronica 11          2) Salter, Meredith 11            
     3) Rupard, Alexis 11               4) Donnick, Addy 12               
                  30.19     1:19.22 (49.03)     1:52.53 (33.31)     2:10.68 (18.15)
  3 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'B'               2:25.89    2:18.88  
     1) Harmening, Sydney 12            2) Trago, Dana 12                 
     3) Mueller, Katelynn 12            4) Harstrom-Small, Alva 12        
                  42.26     1:10.40 (28.14)     1:53.06 (42.66)     2:18.88 (25.82)
  4 Calvert Aquatics Club-MD  'A'                     2:28.56    2:20.93  
     1) Uhlmann, Alexandra 11           2) Foveaux, Caileigh 11           
     3) Post, Lindsay 11                4) Smith, Lyla 12                 
                  34.85     1:11.91 (37.06)     1:57.33 (45.42)     2:20.93 (23.60)
 -- Great Mills Aquatic Club-MD  'A'                       NT   X2:04.38  
     1) Quinn, Olivia 10                2) Frill, Morgan 12               
     3) Willey, Eryn 11                 4) Willey, Addison 12             
                  29.51     1:00.46 (30.95)     1:37.21 (36.75)     2:04.38 (27.17)
 
Event 78  Men 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:05.85    2:00.56  
     1) Rigney, Liam 12                 2) Taylor, Eric 12                
     3) Swift, Jake 11                  4) Mozzo, Aidan 12                
                  31.03     1:01.73 (30.70)     1:33.80 (32.07)     2:00.56 (26.76)
  2 Rockfish Swimming-MD  'A'                              NT    2:01.50  
     1) Taylor, Robert 12               2) Russell, Elias 11              
     3) Rothmann, Harry 12              4) Abelende, Gavin 11             
                  32.85     1:05.12 (32.27)     1:33.84 (28.72)     2:01.50 (27.66)
 
Event 79  Women 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pennell, Samantha         13 CBAC-MD              2:11.05    2:08.16  
                  30.28     1:03.02 (32.74)     1:36.14 (33.12)     2:08.16 (32.02)
  2 Farris, Reagan            13 CAA-MD               2:14.10    2:09.99  
                  30.55     1:03.53 (32.98)     1:37.18 (33.65)     2:09.99 (32.81)
  3 Stipe, Heather            13 CAA-MD               2:12.13    2:10.86  
                  31.05     1:04.26 (33.21)     1:38.15 (33.89)     2:10.86 (32.71)
  4 Schmidt, Gabrielle        14 CAC-MD               2:14.21    2:13.07  
                  30.54     1:04.68 (34.14)     1:39.20 (34.52)     2:13.07 (33.87)
  5 Self, Taylor              13 CAA-MD               2:21.99    2:13.91  
                  30.72     1:04.86 (34.14)     1:39.61 (34.75)     2:13.91 (34.30)
  6 Diaz, Natalia             13 CAA-MD               2:19.17    2:13.94  
                  31.31     1:05.64 (34.33)     1:40.97 (35.33)     2:13.94 (32.97)
  7 D'Aurora, Elizabeth       14 CBAC-MD              2:10.90    2:14.79  
                  31.35     1:04.65 (33.30)     1:40.23 (35.58)     2:14.79 (34.56)
  8 Bonds, Gabrielle          13 GMAC-MD              2:18.75    2:15.00  
                  31.56     1:06.33 (34.77)     1:40.98 (34.65)     2:15.00 (34.02)
  9 Purcell, Macon            13 MSC-MD               2:21.85    2:16.07  
                  31.12     1:06.11 (34.99)     1:42.31 (36.20)     2:16.07 (33.76)
 10 Conaway, Keelie           13 Barracudas-MD        2:14.91    2:16.61  
                  30.93     1:05.66 (34.73)     1:41.19 (35.53)     2:16.61 (35.42)
 11 Baker, Noe                13 CBAC-MD              2:19.60    2:16.71  
                  31.55     1:06.30 (34.75)     1:41.79 (35.49)     2:16.71 (34.92)
 12 Allred, Adrianne          13 CBAC-MD              2:18.55    2:17.82  
                  31.92     1:06.90 (34.98)     1:43.67 (36.77)     2:17.82 (34.15)
 13 McCauley, Abigail         14 ROCK-MD              2:21.30    2:20.58  
                  31.66     1:06.43 (34.77)     1:43.58 (37.15)     2:20.58 (37.00)
 14 D'Souza, Alika            13 CAA-MD               2:25.65    2:23.90  
                  34.52     1:11.43 (36.91)     1:48.74 (37.31)     2:23.90 (35.16)
 15 Meyer, Natalie            13 CAA-MD               2:22.59    2:24.25  
                  32.62     1:08.81 (36.19)     1:47.70 (38.89)     2:24.25 (36.55)
 16 Vanasse, Abigail          13 ROCK-MD              2:25.73    2:24.88  
                  34.04     1:11.57 (37.53)     1:49.66 (38.09)     2:24.88 (35.22)
 17 King, Anna                14 CBAC-MD              2:25.62    2:25.98  
                  33.22     1:11.11 (37.89)     1:49.84 (38.73)     2:25.98 (36.14)
 18 Wojtowicz, Jennifer       13 ROCK-MD              2:22.35    2:28.50  
                  33.64                             1:49.76 ( )     2:28.50 (38.74)
 19 Jarrett, Alexis           14 ROCK-MD              2:40.27    2:29.17  
                  33.91     1:12.37 (38.46)     1:51.34 (38.97)     2:29.17 (37.83)
 20 Fixler, Alisa             13 MSC-MD               2:43.77    2:30.84  
                  34.63     1:12.67 (38.04)     1:52.67 (40.00)     2:30.84 (38.17)
 21 Liu, Sydney               13 CAA-MD               2:28.78    2:33.30  
                  34.00     1:12.69 (38.69)     1:53.53 (40.84)     2:33.30 (39.77)
 22 Milstone, Lillian         14 MSC-MD               2:51.63    2:33.59  
                  35.48     1:15.60 (40.12)     1:55.91 (40.31)     2:33.59 (37.68)
 23 Cossa, Marissa            13 CAA-MD               2:43.43    2:34.88  
                  36.92     1:16.62 (39.70)     1:57.21 (40.59)     2:34.88 (37.67)
 24 Lengel, Caroline          13 CAA-MD               2:36.04    2:35.28  
                  34.22     1:14.34 (40.12)     1:56.27 (41.93)     2:35.28 (39.01)
 25 Padilla, Andrea           14 Barracudas-MD        2:31.49    2:35.87  
                  35.02     1:14.49 (39.47)     1:56.28 (41.79)     2:35.87 (39.59)
 26 Taylor, Clary             14 ROCK-MD              2:50.48    2:36.88  
                  35.19     1:15.46 (40.27)     1:57.14 (41.68)     2:36.88 (39.74)
 27 Schlichting, Kelsie       14 CAA-MD               2:35.09    2:37.57  
                  35.24     1:15.22 (39.98)     1:56.81 (41.59)     2:37.57 (40.76)
 28 Nealis, Fiona             14 MSC-MD               2:50.57    2:41.56  
                  37.08     1:17.98 (40.90)     1:59.35 (41.37)     2:41.56 (42.21)
 29 Lees, Raisa               14 CBAC-MD              2:44.74    2:44.67  
                  38.98     1:21.77 (42.79)     2:05.87 (44.10)     2:44.67 (38.80)
 30 Jones, Ava                13 ROCK-MD                   NT    3:02.74  
                  36.36     1:23.83 (47.47)   3:02.74 (1:38.91)                    
 31 Herber, Veronica          13 MSC-MD                    NT    3:10.79  
                  42.96     1:31.80 (48.84)     2:22.67 (50.87)     3:10.79 (48.12)
 32 Stump, Annalyse           13 GMAC-MD                   NT    3:23.88  
                  40.64     1:31.04 (50.40)     2:27.97 (56.93)     3:23.88 (55.91)
 -- Conlon, Kate              14 CAA-MD               2:36.36         NS  
 -- Gannon, Elia              13 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 80  Men 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Aurora, Joseph          14 CBAC-MD              2:01.65    2:00.08  
                  28.21       59.68 (31.47)     1:30.10 (30.42)     2:00.08 (29.98)
  2 Walls, Samuel             13 GMAC-MD              2:03.14    2:02.15  
                  28.31       59.34 (31.03)     1:30.86 (31.52)     2:02.15 (31.29)
  3 Pinto, Benjamin           14 CAC-MD               2:07.52    2:03.44  
                  28.62     1:00.00 (31.38)     1:31.93 (31.93)     2:03.44 (31.51)
  4 Davis, Joseph             13 CBAC-MD              2:09.36    2:05.02  
                  28.87     1:01.27 (32.40)     1:33.37 (32.10)     2:05.02 (31.65)
  5 Litynski, Grant           14 CBAC-MD              2:07.89    2:07.67  
                  29.28     1:01.48 (32.20)     1:34.75 (33.27)     2:07.67 (32.92)
  6 Harris, Ethan             14 CAA-MD               2:21.13    2:07.86  
                  29.46     1:02.77 (33.31)     1:36.11 (33.34)     2:07.86 (31.75)
  7 Liu, Kevin                13 CAA-MD               2:13.30    2:08.94  
                  29.25     1:01.94 (32.69)     1:35.69 (33.75)     2:08.94 (33.25)
  8 Wojtowicz, James          14 ROCK-MD              2:09.96    2:09.25  
                  28.09       59.62 (31.53)     1:33.75 (34.13)     2:09.25 (35.50)
  9 Trotter, Michael          13 CAC-MD               2:09.90    2:09.43  
                  29.48     1:02.39 (32.91)     1:36.20 (33.81)     2:09.43 (33.23)
 10 Ward Pratz, Robert        13 CAA-MD               2:24.27    2:14.77  
                  31.15     1:05.49 (34.34)     1:40.88 (35.39)     2:14.77 (33.89)
 11 Longmore, Zachary         14 GMAC-MD                   NT    2:14.94  
                  29.43     1:03.86 (34.43)     1:39.60 (35.74)     2:14.94 (35.34)
 12 Rock, Conner              14 CBAC-MD              2:13.37    2:15.76  
                  30.80     1:05.71 (34.91)     1:41.77 (36.06)     2:15.76 (33.99)
 13 Johnson, Russell          13 GMAC-MD              2:40.20    2:32.01  
                  34.78     1:13.83 (39.05)     1:55.53 (41.70)     2:32.01 (36.48)
 14 Peck, Mason               13 MSC-MD               2:39.44    2:35.41  
                  34.02     1:13.66 (39.64)     1:56.04 (42.38)     2:35.41 (39.37)
 15 Schmidt, Spencer          14 MSC-MD                    NT    2:39.97  
                  33.55                             1:59.55 ( )     2:39.97 (40.42)
 16 Rooney, Jack              14 ROCK-MD                   NT    2:59.25  
                  38.09     1:23.16 (45.07)     2:11.46 (48.30)     2:59.25 (47.79)
 17 Davis, Laron              13 ROCK-MD                   NT    3:12.87  
                  40.95     1:28.86 (47.91)     2:21.10 (52.24)     3:12.87 (51.77)
 18 Lopez, Rony               13 MSC-MD                    NT    3:45.58  
                  51.19     1:48.65 (57.46)   2:49.00 (1:00.35)     3:45.58 (56.58)
 19 Hiken, Shes               13 MSC-MD                    NT    3:52.36  
                  50.29   1:53.62 (1:03.33)   2:55.43 (1:01.81)     3:52.36 (56.93)
 -- Rudolph, Matthew          14 CAA-MD               2:32.43         NS  
 -- Sultan, Jacob             14 CAA-MD               2:27.88         NS  
 -- Magpuri, Linden           13 ROCK-MD              2:42.44         NS  
 -- Rudolph, Jacob            14 CAA-MD               2:49.38         NS  
 
Event 81  Women 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGreevy, Madelyn         17 Barracudas-MD        2:09.07    2:09.33  
                  30.00     1:02.87 (32.87)     1:36.63 (33.76)     2:09.33 (32.70)
  2 Johnston, Rachel          16 CBAC-MD              2:06.41    2:10.61  
                  30.40     1:03.40 (33.00)     1:37.17 (33.77)     2:10.61 (33.44)
  3 Jacobs, Melissa           17 CAC-MD               2:06.99    2:12.51  
                  29.94     1:03.39 (33.45)     1:37.66 (34.27)     2:12.51 (34.85)
  4 Rowe, McKenzie            15 MSC-MD               2:17.70    2:13.32  
                  30.99     1:04.92 (33.93)     1:39.17 (34.25)     2:13.32 (34.15)
  5 Valkenberg, Sophia        17 MSC-MD               2:10.13    2:13.88  
                  30.59     1:04.66 (34.07)     1:39.53 (34.87)     2:13.88 (34.35)
  6 Williams, Caitlyn         15 MSC-MD               2:15.04    2:14.15  
                  30.11     1:04.24 (34.13)     1:39.22 (34.98)     2:14.15 (34.93)
  7 Purcell, Gray             16 MSC-MD               2:18.72    2:15.54  
                  31.23     1:06.68 (35.45)     1:41.01 (34.33)     2:15.54 (34.53)
  8 Scott, Laura              16 CBAC-MD              2:03.89    2:15.60  
                  31.28     1:05.57 (34.29)     1:41.48 (35.91)     2:15.60 (34.12)
  9 Taylor, Emily             16 CBAC-MD              2:18.62    2:16.81  
                  31.23     1:06.76 (35.53)     1:41.50 (34.74)     2:16.81 (35.31)
 10 Soustek, Amanda           15 CAA-MD               2:20.84    2:17.86  
                  31.51     1:06.18 (34.67)     1:42.79 (36.61)     2:17.86 (35.07)
 11 Frill, Madison            15 GMAC-MD              2:21.88    2:30.33  
                  33.16     1:11.06 (37.90)     1:50.99 (39.93)     2:30.33 (39.34)
 12 Mendez, Camila            15 CAA-MD               2:31.55    2:36.02  
                  33.97     1:13.05 (39.08)     1:54.71 (41.66)     2:36.02 (41.31)
 13 Jarboe, Sara              15 ROCK-MD              2:40.90    2:39.30  
                  34.93     1:15.16 (40.23)     1:57.72 (42.56)     2:39.30 (41.58)
 14 Gerber, Andrea            16 CBAC-MD              2:31.24    2:41.47  
                  36.71     1:18.68 (41.97)     2:01.20 (42.52)     2:41.47 (40.27)
 15 Marchionni, Luce          15 MSC-MD               2:48.39    2:44.76  
                  35.27     1:17.14 (41.87)     2:01.75 (44.61)     2:44.76 (43.01)
 16 Card, Isabel              15 CAC-MD               2:57.50    2:58.52  
                  41.30     1:27.81 (46.51)     2:15.02 (47.21)     2:58.52 (43.50)
 17 Bachman, Nicole           15 CAA-MD               2:53.17    3:02.31  
                  38.10     1:24.60 (46.50)     2:14.83 (50.23)     3:02.31 (47.48)
 -- Riley, Anna               15 MSC-MD               2:28.69         NS  
 -- Lim, Sungyoon             16 CAA-MD               2:40.67         NS  
 -- Weisman, Madeline         16 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 82  Men 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Zachary            15 CBAC-MD              1:56.17    1:52.46  
                  25.14       53.65 (28.51)     1:23.18 (29.53)     1:52.46 (29.28)
  2 Voelker, Benjamin         16 CAC-MD               1:55.70    1:53.90  
                  26.44       55.01 (28.57)     1:24.71 (29.70)     1:53.90 (29.19)
  3 Toback, Joshua            17 Barracudas-MD        1:56.51    1:54.14  
                  24.98       53.68 (28.70)     1:23.74 (30.06)     1:54.14 (30.40)
  4 Breza, Bodie              16 MSC-MD               1:56.98    1:55.28  
                  25.92       54.75 (28.83)     1:25.12 (30.37)     1:55.28 (30.16)
  5 Shenot, Samuel            16 CBAC-MD              2:00.90    1:58.40  
                  26.51       56.07 (29.56)     1:27.36 (31.29)     1:58.40 (31.04)
  6 Balazs, Carlos            17 CAC-MD               2:04.75    2:04.80  
                  28.88     1:00.33 (31.45)     1:32.94 (32.61)     2:04.80 (31.86)
  7 DePiazza, Chris           17 ROCK-MD              2:02.96    2:05.38  
                  28.54     1:00.30 (31.76)     1:33.20 (32.90)     2:05.38 (32.18)
  8 Smith, Liam               15 ROCK-MD              2:07.78    2:07.51  
                  28.69     1:01.67 (32.98)     1:35.44 (33.77)     2:07.51 (32.07)
  9 Williams, Seth            17 CAC-MD               2:11.69    2:14.94  
                  30.36     1:04.72 (34.36)     1:40.29 (35.57)     2:14.94 (34.65)
 10 Jacob, Lucas              15 CAA-MD               2:12.19    2:15.32  
                  30.11     1:04.59 (34.48)     1:40.92 (36.33)     2:15.32 (34.40)
 11 Danielson, Erik           15 CAC-MD               2:27.22    2:15.39  
                  31.64     1:06.73 (35.09)     1:42.02 (35.29)     2:15.39 (33.37)
 12 Willey, Cameron           17 GMAC-MD              2:20.36    2:17.04  
                  30.45     1:04.29 (33.84)     1:40.40 (36.11)     2:17.04 (36.64)
 13 Pennsy, Joseph            15 CAA-MD               2:20.08    2:18.00  
                  30.78     1:05.63 (34.85)     1:42.18 (36.55)     2:18.00 (35.82)
 14 Beall, Bradley            16 CBAC-MD              2:07.37    2:19.20  
                  32.35     1:07.37 (35.02)     1:43.38 (36.01)     2:19.20 (35.82)
 15 Santos, Matthew           15 CAA-MD               2:18.93    2:19.90  
                  31.47     1:07.22 (35.75)   2:19.90 (1:12.68)         2:19.90 ( )
 16 Ho, Nathan                15 CAA-MD               2:24.33    2:22.58  
                  34.45     1:10.42 (35.97)     1:46.88 (36.46)     2:22.58 (35.70)
 17 Nicholson, Oscar          17 MSC-MD               2:35.24    2:29.96  
                  32.91     1:10.43 (37.52)     1:50.19 (39.76)     2:29.96 (39.77)
 
Event 83  Women 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCloskey, Lauren         14 ROCK-MD              1:08.45    1:07.31  
                  32.62     1:07.31 (34.69)                                        
  2 Schmidt, Gabrielle        14 CAC-MD               1:09.53    1:07.97  
                  33.18     1:07.97 (34.79)                                        
  3 Self, Taylor              13 CAA-MD               1:10.92    1:09.51  
                  34.07     1:09.51 (35.44)                                        
  4 Cupples, Kaeleigh         13 ROCK-MD                   NT    1:10.66  
                  34.08     1:10.66 (36.58)                                        
  5 Cheer, Maia               14 CAA-MD               1:10.85    1:11.01  
                  34.81     1:11.01 (36.20)                                        
  6 Pennell, Samantha         13 CBAC-MD              1:12.74    1:11.49  
                  35.02     1:11.49 (36.47)                                        
  7 Bonds, Gabrielle          13 GMAC-MD              1:16.15    1:11.63  
                  34.16     1:11.63 (37.47)                                        
  8 Smith, Katherine          14 ROCK-MD              1:12.45    1:12.61  
                  35.63     1:12.61 (36.98)                                        
  9 Farris, Reagan            13 CAA-MD               1:15.48    1:12.99  
                  35.78     1:12.99 (37.21)                                        
 10 Harmening, Molly          14 CBAC-MD              1:13.64    1:13.12  
                  34.99     1:13.12 (38.13)                                        
 11 Baker, Noe                13 CBAC-MD              1:18.60    1:13.62  
                  35.62     1:13.62 (38.00)                                        
 12 Allred, Adrianne          13 CBAC-MD              1:12.45    1:13.73  
                  35.64     1:13.73 (38.09)                                        
 13 Conaway, Keelie           13 Barracudas-MD        1:14.72    1:15.38  
                  36.56     1:15.38 (38.82)                                        
 14 Padilla, Andrea           14 Barracudas-MD        1:18.18    1:15.72  
                  36.01     1:15.72 (39.71)                                        
 15 Meyer, Natalie            13 CAA-MD               1:14.83    1:15.74  
                  37.04     1:15.74 (38.70)                                        
 16 McCauley, Abigail         14 ROCK-MD              1:15.16    1:16.31  
                  38.31     1:16.31 (38.00)                                        
 17 Wojtowicz, Jennifer       13 ROCK-MD              1:15.85    1:16.88  
                  38.82     1:16.88 (38.06)                                        
 18 D'Souza, Alika            13 CAA-MD               1:16.54    1:16.94  
                  38.22     1:16.94 (38.72)                                        
 19 Lengel, Caroline          13 CAA-MD               1:18.15    1:17.12  
                  37.90     1:17.12 (39.22)                                        
 20 Vanasse, Abigail          13 ROCK-MD              1:17.01    1:17.23  
                  37.87     1:17.23 (39.36)                                        
 21 Fixler, Alisa             13 MSC-MD               1:19.56    1:17.64  
                  37.96     1:17.64 (39.68)                                        
 22 Kollar, Molly             14 CBAC-MD              1:19.10    1:17.87  
                  37.95     1:17.87 (39.92)                                        
 23 Jarrett, Alexis           14 ROCK-MD              1:17.65    1:18.45  
                  38.25     1:18.45 (40.20)                                        
 24 Milstone, Lillian         14 MSC-MD               1:22.76    1:20.26  
                  39.54     1:20.26 (40.72)                                        
 25 King, Anna                14 CBAC-MD              1:17.93    1:21.16  
                  39.55     1:21.16 (41.61)                                        
 26 Schlichting, Kelsie       14 CAA-MD               1:22.73    1:21.94  
                  39.56     1:21.94 (42.38)                                        
 27 Taylor, Clary             14 ROCK-MD              1:24.39    1:22.72  
                  40.04     1:22.72 (42.68)                                        
 28 Cossa, Marissa            13 CAA-MD               1:22.70    1:23.65  
                  41.44     1:23.65 (42.21)                                        
 29 Nealis, Fiona             14 MSC-MD               1:21.68    1:23.76  
                  41.68     1:23.76 (42.08)                                        
 30 MacQuilliam, Leah         13 ROCK-MD              1:24.39    1:26.44  
                  42.48     1:26.44 (43.96)                                        
 31 Lees, Raisa               14 CBAC-MD              1:29.96    1:28.28  
                  43.35     1:28.28 (44.93)                                        
 32 Horwitz, Anabel           13 MSC-MD               1:35.74    1:31.05  
                  44.60     1:31.05 (46.45)                                        
 33 Jones, Ava                13 ROCK-MD                   NT    1:37.20  
                  45.88     1:37.20 (51.32)                                        
 34 Stump, Annalyse           13 GMAC-MD                   NT    1:43.34  
                  48.87     1:43.34 (54.47)                                        
 35 Herber, Veronica          13 MSC-MD                    NT    1:47.70  
                  51.90     1:47.70 (55.80)                                        
 -- DeGuzman, Arianne         14 MSC-MD               1:14.52         NS  
 -- Lunken, Talia             14 MSC-MD               1:16.13         NS  
 -- Conlon, Kate              14 CAA-MD               1:23.37         NS  
 -- Gannon, Elia              13 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 84  Men 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trotter, Michael          13 CAC-MD               1:05.19    1:01.47  
                  30.24     1:01.47 (31.23)                                        
  2 Pinto, Benjamin           14 CAC-MD               1:08.64    1:03.75  
                  31.35     1:03.75 (32.40)                                        
  3 Davis, Joseph             13 CBAC-MD              1:14.86    1:06.87  
                  31.85     1:06.87 (35.02)                                        
  4 D'Aurora, Joseph          14 CBAC-MD              1:04.80    1:07.93  
                  33.10     1:07.93 (34.83)                                        
  5 Wojtowicz, James          14 ROCK-MD              1:07.17    1:10.43  
                  33.72     1:10.43 (36.71)                                        
  6 Langnas, Evan             13 CAA-MD               1:17.13    1:11.01  
                  34.12     1:11.01 (36.89)                                        
  7 Rivas, Jeffrey            14 CAC-MD               1:15.87    1:12.95  
                  35.09     1:12.95 (37.86)                                        
  8 Longmore, Zachary         14 GMAC-MD              1:15.93    1:13.94  
                  35.93     1:13.94 (38.01)                                        
  9 Rock, Conner              14 CBAC-MD              1:13.50    1:15.40  
                  36.03     1:15.40 (39.37)                                        
 10 Peck, Mason               13 MSC-MD               1:23.37    1:22.85  
                  39.98     1:22.85 (42.87)                                        
 11 Schmidt, Spencer          14 MSC-MD                    NT    1:30.05  
                1:30.88         1:30.05 ( )                                        
 12 Bryan, Caleb              14 CBAC-MD              1:43.02    1:32.27  
                  44.17     1:32.27 (48.10)                                        
 13 Rooney, Jack              14 ROCK-MD              1:33.49    1:33.05  
 14 Sena, Rafael              14 MSC-MD               1:40.09    1:34.28  
                  45.59     1:34.28 (48.69)                                        
 15 Davis, Laron              13 ROCK-MD                   NT    1:35.21  
                  43.93     1:35.21 (51.28)                                        
 16 Hiken, Shes               13 MSC-MD                    NT    1:56.66  
                1:56.59      1:56.66 (0.07)                                        
 -- Rudolph, Matthew          14 CAA-MD               1:23.43         NS  
 -- Sultan, Jacob             14 CAA-MD               1:18.68         NS  
 -- Magpuri, Linden           13 ROCK-MD              1:18.53         NS  
 -- Rudolph, Jacob            14 CAA-MD               1:26.15         NS  
 
Event 85  Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenot, Gabrielle         16 CBAC-MD              1:05.92    1:06.41  
                  32.69     1:06.41 (33.72)                                        
  2 Kehinde, Saratu           16 MSC-MD               1:06.56    1:06.71  
                  32.60     1:06.71 (34.11)                                        
  3 Jacobs, Melissa           17 CAC-MD               1:04.93    1:07.75  
                  33.29     1:07.75 (34.46)                                        
  4 Morris, Lydia             16 CBAC-MD              1:07.14    1:09.64  
                  33.43     1:09.64 (36.21)                                        
  5 Taylor, Emily             16 CBAC-MD              1:12.35    1:11.54  
                  35.55     1:11.54 (35.99)                                        
  6 Valkenberg, Sophia        17 MSC-MD               1:08.35    1:12.49  
                  35.21     1:12.49 (37.28)                                        
  7 Soustek, Amanda           15 CAA-MD               1:14.76    1:13.23  
                  35.96     1:13.23 (37.27)                                        
  8 Frill, Madison            15 GMAC-MD              1:12.04    1:13.65  
                  35.99     1:13.65 (37.66)                                        
  9 Mendez, Camila            15 CAA-MD               1:14.31    1:16.62  
                  37.42     1:16.62 (39.20)                                        
 10 Gerber, Andrea            16 CBAC-MD              1:16.58    1:21.03  
                  39.78     1:21.03 (41.25)                                        
 11 Marchionni, Luce          15 MSC-MD               1:21.89    1:25.00  
                  40.36     1:25.00 (44.64)                                        
 12 Card, Isabel              15 CAC-MD               1:29.04    1:32.95  
                  46.12     1:32.95 (46.83)                                        
 -- Weisman, Madeline         16 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Lim, Sungyoon             16 CAA-MD               1:17.72         NS  
 
Event 86  Men 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Ethan           16 CAC-MD               1:00.86    1:00.56  
                  29.95     1:00.56 (30.61)                                        
  2 Davis, Zachary            15 CBAC-MD              1:01.28    1:01.11  
                  29.73     1:01.11 (31.38)                                        
  3 Rock, Kyle                17 CBAC-MD              1:00.35    1:03.09  
                  30.86     1:03.09 (32.23)                                        
  4 Moore, Mason              15 MSC-MD               1:08.21    1:04.53  
                  30.96     1:04.53 (33.57)                                        
  5 Breza, Bodie              16 MSC-MD               1:05.48    1:06.65  
                  31.90     1:06.65 (34.75)                                        
  6 DePiazza, Chris           17 ROCK-MD              1:07.12    1:07.73  
                  33.22     1:07.73 (34.51)                                        
  7 Stanco, Matthew           15 MSC-MD               1:15.09    1:08.66  
                  34.18     1:08.66 (34.48)                                        
  8 Danielson, Erik           15 CAC-MD               1:10.86    1:09.74  
                  34.62     1:09.74 (35.12)                                        
  9 Vissering, Julian         15 CAA-MD               1:09.02    1:10.85  
                  34.23     1:10.85 (36.62)                                        
 10 Smith, Liam               15 ROCK-MD              1:10.60    1:11.66  
                  35.09     1:11.66 (36.57)                                        
 11 Jacob, Lucas              15 CAA-MD               1:08.74    1:11.85  
                  35.30     1:11.85 (36.55)                                        
 12 Pennsy, Joseph            15 CAA-MD               1:16.45    1:12.82  
 13 Beall, Bradley            16 CBAC-MD              1:06.48    1:13.79  
                  35.78     1:13.79 (38.01)                                        
 14 Ho, Nathan                15 CAA-MD               1:13.61    1:13.80  
                  37.10     1:13.80 (36.70)                                        
 15 Willey, Cameron           17 GMAC-MD                   NT    1:14.78  
                  35.83     1:14.78 (38.95)                                        
 16 Egan, David               16 MSC-MD               1:17.02    1:15.00  
                  35.91     1:15.00 (39.09)                                        
 17 Santos, Matthew           15 CAA-MD               1:16.20    1:15.08  
                  36.10     1:15.08 (38.98)                                        
 18 Williams, Seth            17 CAC-MD               1:14.92    1:15.71  
                  37.02     1:15.71 (38.69)                                        
 19 Nicholson, Oscar          17 MSC-MD               1:20.92    1:19.44  
                  38.98     1:19.44 (40.46)                                        
 20 Ranney, James             15 MSC-MD               1:23.93    1:23.12  
                  38.71     1:23.12 (44.41)                                        
 -- Alsop, Auden              15 MSC-MD               1:00.46         NS  
 
Event 87  Women 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Aurora, Elizabeth       14 CBAC-MD              2:38.28    2:38.72  
                  34.89     1:13.66 (38.77)     1:56.87 (43.21)     2:38.72 (41.85)
  2 Smith, Katherine          14 ROCK-MD                   NT    2:47.06  
                  36.73     1:20.34 (43.61)     2:05.93 (45.59)     2:47.06 (41.13)
  3 Fixler, Alisa             13 MSC-MD               3:19.35    3:08.16  
                  42.63     1:29.60 (46.97)     2:19.01 (49.41)     3:08.16 (49.15)
 
Event 88  Men 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinto, Benjamin           14 CAC-MD               2:10.65    2:10.11  
                  29.33     1:01.77 (32.44)     1:35.74 (33.97)     2:10.11 (34.37)
  2 Masiello, John            13 GMAC-MD              2:23.63    2:16.23  
                  29.83     1:04.22 (34.39)     1:40.03 (35.81)     2:16.23 (36.20)
  3 Walls, Samuel             13 GMAC-MD                   NT    2:27.30  
                  32.96     1:10.44 (37.48)     1:49.65 (39.21)     2:27.30 (37.65)
  4 Trotter, Michael          13 CAC-MD                    NT    2:27.58  
                  32.47     1:10.08 (37.61)     1:49.10 (39.02)     2:27.58 (38.48)
  5 D'Aurora, Joseph          14 CBAC-MD              2:55.46    2:47.24  
                  33.62     1:14.81 (41.19)     2:01.16 (46.35)     2:47.24 (46.08)
  6 Peck, Mason               13 MSC-MD                    NT    3:22.02  
                  39.21     1:26.25 (47.04)     2:24.03 (57.78)     3:22.02 (57.99)
  7 Stanco, David             13 MSC-MD                    NT    3:33.43  
                  41.93     1:38.09 (56.16)     2:37.99 (59.90)     3:33.43 (55.44)
 -- Litynski, Grant           14 CBAC-MD              2:21.70         DQ  
                  31.67     1:09.07 (37.40)     1:47.00 (37.93)          DQ (37.85)
 -- Lopez, Rony               13 MSC-MD                    NT         DQ  
                1:08.16   2:29.03 (1:20.87)   3:49.81 (1:20.78)        DQ (1:12.72)
 
Event 89  Women 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Rachel          16 CBAC-MD              2:20.87    2:23.07  
                  31.55   1:45.46 (1:13.91)     2:23.07 (37.61)                    
  2 Shenot, Gabrielle         16 CBAC-MD              2:21.52    2:32.42  
                  33.83     1:13.36 (39.53)     1:53.49 (40.13)     2:32.42 (38.93)
  3 Lavin, Sydney             15 MSC-MD               2:40.31    2:34.68  
                  34.47     1:12.42 (37.95)     1:53.64 (41.22)     2:34.68 (41.04)
  4 Taylor, Emily             16 CBAC-MD              2:50.75    2:43.01  
                  36.34     1:17.68 (41.34)     2:00.74 (43.06)     2:43.01 (42.27)
 
Event 90  Men 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Ethan           16 CAC-MD               2:12.33    2:13.14  
                  28.07     1:01.40 (33.33)     1:36.89 (35.49)     2:13.14 (36.25)
  2 Rock, Kyle                17 CBAC-MD              2:10.91    2:14.84  
                  30.04     1:05.31 (35.27)     1:40.55 (35.24)     2:14.84 (34.29)
  3 Shenot, Samuel            16 CBAC-MD              2:20.42    2:26.02  
                  31.41     1:09.75 (38.34)     1:48.63 (38.88)     2:26.02 (37.39)
  4 Balazs, Carlos            17 CAC-MD               2:30.54    2:26.38  
                  31.60     1:08.37 (36.77)     1:47.07 (38.70)     2:26.38 (39.31)
  5 Davis, Zachary            15 CBAC-MD              2:35.32    2:27.03  
                  31.06     1:08.20 (37.14)     1:47.77 (39.57)     2:27.03 (39.26)
 
Event 91  Women 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Natalia             13 CAA-MD               2:51.64    2:44.03  
                  37.56     1:19.48 (41.92)     2:01.93 (42.45)     2:44.03 (42.10)
  2 Pennell, Samantha         13 CBAC-MD              2:49.84    2:49.47  
                  38.90     1:22.01 (43.11)     2:05.99 (43.98)     2:49.47 (43.48)
  3 Purcell, Macon            13 MSC-MD               2:48.56    2:50.62  
                  38.96     1:23.42 (44.46)     2:07.89 (44.47)     2:50.62 (42.73)
  4 Kollar, Molly             14 CBAC-MD              2:51.51    2:54.00  
                  38.38     1:22.39 (44.01)     2:08.18 (45.79)     2:54.00 (45.82)
  5 Cupples, Kaeleigh         13 ROCK-MD                   NT    2:58.78  
                  39.82     1:26.73 (46.91)     2:14.96 (48.23)     2:58.78 (43.82)
  6 Baker, Noe                13 CBAC-MD              2:55.80    3:01.16  
                  40.59     1:26.78 (46.19)     2:15.15 (48.37)     3:01.16 (46.01)
  7 King, Anna                14 CBAC-MD              3:10.08    3:01.20  
                  41.48     1:29.20 (47.72)     2:16.35 (47.15)     3:01.20 (44.85)
  8 Liu, Sydney               13 CAA-MD               3:00.40    3:03.32  
                  42.45     1:29.13 (46.68)     2:17.93 (48.80)     3:03.32 (45.39)
  9 Harmening, Molly          14 CBAC-MD              2:54.81    3:03.44  
                  39.35     1:24.33 (44.98)     2:12.57 (48.24)     3:03.44 (50.87)
 10 Vanasse, Abigail          13 ROCK-MD              3:25.33    3:07.37  
                  42.65     1:29.88 (47.23)     2:18.65 (48.77)     3:07.37 (48.72)
 11 Milstone, Lillian         14 MSC-MD                    NT    3:28.32  
                  47.38     1:40.49 (53.11)     2:36.29 (55.80)     3:28.32 (52.03)
 12 MacQuilliam, Leah         13 ROCK-MD              3:34.63    3:30.08  
                  47.85     1:43.70 (55.85)     2:39.06 (55.36)     3:30.08 (51.02)
 13 Horwitz, Anabel           13 MSC-MD                    NT    3:45.65  
                  51.16     1:50.62 (59.46)     2:48.65 (58.03)     3:45.65 (57.00)
 -- Lunken, Talia             14 MSC-MD               3:46.97         NS  
 
Event 92  Men 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Kevin                13 CAA-MD               2:35.04    2:30.17  
                  34.93     1:12.97 (38.04)     1:51.42 (38.45)     2:30.17 (38.75)
  2 Litynski, Grant           14 CBAC-MD              2:41.21    2:43.07  
                  37.70     1:19.49 (41.79)     2:01.50 (42.01)     2:43.07 (41.57)
  3 Davis, Joseph             13 CBAC-MD              3:08.01    2:45.89  
                  36.76     1:18.73 (41.97)     2:02.95 (44.22)     2:45.89 (42.94)
  4 Ward Pratz, Robert        13 CAA-MD               3:26.59    2:46.04  
                  37.51     1:19.02 (41.51)     2:02.21 (43.19)     2:46.04 (43.83)
  5 Harris, Ethan             14 CAA-MD               2:39.17    2:47.57  
                  37.56     1:20.31 (42.75)     2:04.05 (43.74)     2:47.57 (43.52)
  6 Sena, Rafael              14 MSC-MD                    NT    3:33.01  
                  48.83     1:42.83 (54.00)     2:37.78 (54.95)     3:33.01 (55.23)
  7 Bryan, Caleb              14 CBAC-MD                   NT    3:43.34  
                  50.46     1:47.18 (56.72)     2:45.01 (57.83)     3:43.34 (58.33)
  8 Lopez, Rony               13 MSC-MD                    NT    4:40.10  
                1:02.58   2:17.14 (1:14.56)   3:31.31 (1:14.17)   4:40.10 (1:08.79)
 -- Magpuri, Linden           13 ROCK-MD              3:26.69         NS  
 
Event 93  Women 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenot, Gabrielle         16 CBAC-MD              2:34.85    2:36.54  
                  36.83     1:16.97 (40.14)     1:56.50 (39.53)     2:36.54 (40.04)
  2 McGreevy, Madelyn         17 Barracudas-MD        2:40.06    2:44.28  
                  36.97     1:18.58 (41.61)     2:01.62 (43.04)     2:44.28 (42.66)
  3 Johnston, Rachel          16 CBAC-MD              2:45.06    2:51.49  
                  40.03     1:23.57 (43.54)     2:07.34 (43.77)     2:51.49 (44.15)
  4 Jacobs, Melissa           17 CAC-MD               2:38.16    2:58.14  
                  39.89     1:25.38 (45.49)     2:11.31 (45.93)     2:58.14 (46.83)
  5 Morris, Lydia             16 CBAC-MD              2:37.10    2:59.49  
                  41.30     1:26.67 (45.37)     2:12.68 (46.01)     2:59.49 (46.81)
  6 Kehinde, Saratu           16 MSC-MD               2:59.37    3:04.64  
                  40.87     1:28.10 (47.23)     2:16.48 (48.38)     3:04.64 (48.16)
  7 Purcell, Gray             16 MSC-MD               3:08.62    3:06.28  
                  41.32     1:30.19 (48.87)     2:18.95 (48.76)     3:06.28 (47.33)
  8 Jarboe, Sara              15 ROCK-MD              3:17.76    3:13.74  
                  42.68     1:32.69 (50.01)     2:24.08 (51.39)     3:13.74 (49.66)
  9 Bachman, Nicole           15 CAA-MD               3:18.32    3:24.20  
                  44.78     1:36.66 (51.88)     2:31.12 (54.46)     3:24.20 (53.08)
 
Event 94  Men 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanco, Matthew           15 MSC-MD               2:36.89    2:28.54  
                  34.16     1:10.93 (36.77)     1:49.37 (38.44)     2:28.54 (39.17)
  2 Toback, Joshua            17 Barracudas-MD        2:35.48    2:29.98  
                  33.37     1:12.40 (39.03)     1:52.03 (39.63)     2:29.98 (37.95)
  3 Williams, Ethan           16 CAC-MD               2:28.68    2:30.13  
                  34.24     1:12.76 (38.52)     1:51.98 (39.22)     2:30.13 (38.15)
  4 Voelker, Benjamin         16 CAC-MD               2:35.77    2:31.53  
                  34.98     1:13.77 (38.79)     1:53.14 (39.37)     2:31.53 (38.39)
  5 Rock, Kyle                17 CBAC-MD              2:39.15    2:41.75  
                  36.88     1:18.18 (41.30)     2:00.21 (42.03)     2:41.75 (41.54)
  6 Danielson, Erik           15 CAC-MD               2:43.51    2:44.18  
                  36.51     1:17.72 (41.21)     2:01.57 (43.85)     2:44.18 (42.61)
  7 Vissering, Julian         15 CAA-MD               2:50.99    2:45.11  
                  34.97     1:15.45 (40.48)     2:00.22 (44.77)     2:45.11 (44.89)
  8 Willey, Cameron           17 GMAC-MD                   NT    2:47.86  
                  36.04     1:17.08 (41.04)     2:00.73 (43.65)     2:47.86 (47.13)
  9 Moore, Mason              15 MSC-MD               3:05.07    2:55.41  
                  38.88     1:23.60 (44.72)     2:09.74 (46.14)     2:55.41 (45.67)
 10 Smith, Liam               15 ROCK-MD              3:04.19    2:59.51  
                  40.52     1:25.80 (45.28)     2:14.02 (48.22)     2:59.51 (45.49)
 11 Ranney, James             15 MSC-MD               3:43.68    3:29.63  
                  45.89     1:38.77 (52.88)     2:36.43 (57.66)     3:29.63 (53.20)
 -- Egan, David               16 MSC-MD                    NT         DQ  
                  45.19     1:37.52 (52.33)     2:34.17 (56.65)          DQ (56.15)
 -- Alsop, Auden              15 MSC-MD               2:50.09         NS  
 
Event 95  Women 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stipe, Heather            13 CAA-MD               2:41.49    2:28.48  
                  32.89     1:11.49 (38.60)     1:55.73 (44.24)     2:28.48 (32.75)
  2 McCloskey, Lauren         14 ROCK-MD              2:35.33    2:30.50  
                  32.28     1:09.65 (37.37)     1:55.99 (46.34)     2:30.50 (34.51)
  3 Schmidt, Gabrielle        14 CAC-MD               2:33.80    2:32.83  
                  34.44     1:12.51 (38.07)     1:58.51 (46.00)     2:32.83 (34.32)
  4 Smith, Katherine          14 ROCK-MD              2:39.37    2:33.76  
                  33.07     1:13.03 (39.96)     1:59.06 (46.03)     2:33.76 (34.70)
  5 Cheer, Maia               14 CAA-MD               2:35.23    2:35.08  
                  34.30     1:12.14 (37.84)     1:58.47 (46.33)     2:35.08 (36.61)
  6 Bonds, Gabrielle          13 GMAC-MD              2:32.70    2:36.77  
                  34.69     1:15.11 (40.42)     2:02.63 (47.52)     2:36.77 (34.14)
  7 Conaway, Keelie           13 Barracudas-MD        2:37.37    2:37.56  
                  35.37     1:14.99 (39.62)     2:02.35 (47.36)     2:37.56 (35.21)
  8 Wojtowicz, Jennifer       13 ROCK-MD              2:38.15    2:38.84  
                  33.41     1:14.66 (41.25)     2:00.64 (45.98)     2:38.84 (38.20)
  9 Allred, Adrianne          13 CBAC-MD              2:40.67    2:39.11  
                  35.77     1:15.98 (40.21)     2:04.76 (48.78)     2:39.11 (34.35)
 10 Cupples, Kaeleigh         13 ROCK-MD                   NT    2:39.62  
                  34.91     1:17.22 (42.31)     2:05.08 (47.86)     2:39.62 (34.54)
 11 McCauley, Abigail         14 ROCK-MD              2:39.87    2:42.11  
                  35.01     1:16.33 (41.32)     2:06.53 (50.20)     2:42.11 (35.58)
 12 D'Aurora, Elizabeth       14 CBAC-MD              2:32.64    2:43.93  
                  35.98     1:18.18 (42.20)     2:08.31 (50.13)     2:43.93 (35.62)
 13 Taylor, Clary             14 ROCK-MD              2:48.61    2:47.71  
                  37.93     1:24.72 (46.79)     2:09.98 (45.26)     2:47.71 (37.73)
 14 Harmening, Molly          14 CBAC-MD              2:40.39    2:47.78  
                  37.30     1:20.18 (42.88)     2:08.69 (48.51)     2:47.78 (39.09)
 15 Kollar, Molly             14 CBAC-MD              2:43.37    2:48.30  
                  39.99     1:23.09 (43.10)     2:10.25 (47.16)     2:48.30 (38.05)
 16 Jarrett, Alexis           14 ROCK-MD              2:48.05    2:50.13  
                  37.07     1:21.42 (44.35)     2:08.73 (47.31)     2:50.13 (41.40)
 17 Padilla, Andrea           14 Barracudas-MD        2:54.50    2:52.19  
                  38.20     1:19.15 (40.95)     2:13.43 (54.28)     2:52.19 (38.76)
 18 Lengel, Caroline          13 CAA-MD               2:57.21    2:58.95  
                  41.02     1:24.44 (43.42)     2:18.86 (54.42)     2:58.95 (40.09)
 19 Cossa, Marissa            13 CAA-MD               3:15.98    3:06.67  
                  43.63     1:29.39 (45.76)     2:28.04 (58.65)     3:06.67 (38.63)
 20 Lees, Raisa               14 CBAC-MD              3:01.95    3:10.82  
                  43.34     1:32.52 (49.18)     2:29.53 (57.01)     3:10.82 (41.29)
 21 Horwitz, Anabel           13 MSC-MD               3:30.73    3:22.73  
                  51.15     1:42.58 (51.43)     2:41.79 (59.21)     3:22.73 (40.94)
 22 Jones, Ava                13 ROCK-MD                   NT    3:29.99  
                  44.01     1:37.67 (53.66)   2:41.04 (1:03.37)     3:29.99 (48.95)
 23 Herber, Veronica          13 MSC-MD                    NT    3:33.06  
                  50.50     1:45.32 (54.82)     2:43.84 (58.52)     3:33.06 (49.22)
 24 Stump, Annalyse           13 GMAC-MD              3:53.84    3:45.45  
                  45.95     1:41.83 (55.88)   2:53.97 (1:12.14)     3:45.45 (51.48)
 -- Gannon, Elia              13 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Conlon, Kate              14 CAA-MD               3:11.94         NS  
 -- DeGuzman, Arianne         14 MSC-MD               2:42.63         NS  
 
Event 96  Men 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            13 GMAC-MD              2:21.26    2:15.58  
                  30.02     1:04.59 (34.57)     1:45.71 (41.12)     2:15.58 (29.87)
  2 Trotter, Michael          13 CAC-MD               2:20.06    2:20.49  
                  32.03     1:06.67 (34.64)     1:47.50 (40.83)     2:20.49 (32.99)
  3 Wojtowicz, James          14 ROCK-MD              2:20.67    2:24.62  
                  29.64     1:07.36 (37.72)     1:50.97 (43.61)     2:24.62 (33.65)
  4 Litynski, Grant           14 CBAC-MD              2:22.65    2:24.74  
                  30.75     1:10.26 (39.51)     1:52.01 (41.75)     2:24.74 (32.73)
  5 Langnas, Evan             13 CAA-MD               2:39.29    2:31.97  
                  33.02     1:11.63 (38.61)     1:54.95 (43.32)     2:31.97 (37.02)
  6 D'Aurora, Joseph          14 CBAC-MD              2:24.40    2:34.73  
                  33.14     1:11.37 (38.23)     2:00.66 (49.29)     2:34.73 (34.07)
  7 Longmore, Zachary         14 GMAC-MD                   NT    2:37.48  
                  31.83     1:11.66 (39.83)     2:02.76 (51.10)     2:37.48 (34.72)
  8 Rivas, Jeffrey            14 CAC-MD               2:42.63    2:43.73  
                  32.36     1:13.22 (40.86)     2:04.47 (51.25)     2:43.73 (39.26)
  9 Stanco, David             13 MSC-MD               3:10.38    2:58.31  
                  41.35     1:27.84 (46.49)     2:19.87 (52.03)     2:58.31 (38.44)
 10 Schmidt, Spencer          14 MSC-MD                    NT    2:59.03  
                  40.86     1:32.03 (51.17)     2:18.76 (46.73)     2:59.03 (40.27)
 11 Hiken, Shes               13 MSC-MD                    NT    4:25.81  
                3:33.53     4:25.81 (52.28)         4:25.81 ( )                    
 -- Sena, Rafael              14 MSC-MD               3:27.82         DQ  
                  47.58     1:36.99 (49.41)     2:33.10 (56.11)          DQ (44.80)
 -- Rock, Conner              14 CBAC-MD              2:34.21         DQ  
                  34.16     1:14.90 (40.74)     2:04.61 (49.71)          DQ (34.85)
 -- Lopez, Rony               13 MSC-MD                    NT         DQ  
                1:05.72   2:13.69 (1:07.97)   3:18.14 (1:04.45)          DQ (53.42)
 -- Rooney, Jack              14 ROCK-MD                   NT         DQ  
                  44.62     1:35.16 (50.54)     2:32.54 (57.38)          DQ (44.54)
 -- Sultan, Jacob             14 CAA-MD                    NT         NS  
 -- Rudolph, Matthew          14 CAA-MD               2:42.88         NS  
 -- Rudolph, Jacob            14 CAA-MD               3:21.19         NS  
 
Event 97  Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGreevy, Madelyn         17 Barracudas-MD        2:24.30    2:27.30  
                  33.21     1:10.27 (37.06)     1:54.12 (43.85)     2:27.30 (33.18)
  2 Johnston, Rachel          16 CBAC-MD              2:24.99    2:29.40  
                  31.22     1:12.11 (40.89)     1:55.92 (43.81)     2:29.40 (33.48)
  3 Williams, Caitlyn         15 MSC-MD               2:37.08    2:30.34  
                  33.14     1:12.07 (38.93)     1:55.64 (43.57)     2:30.34 (34.70)
  4 Soustek, Amanda           15 CAA-MD               2:38.76    2:38.50  
                  34.19     1:14.14 (39.95)     2:02.65 (48.51)     2:38.50 (35.85)
  5 Rowe, McKenzie            15 MSC-MD               2:44.51    2:39.50  
                  32.54     1:12.44 (39.90)     2:03.44 (51.00)     2:39.50 (36.06)
  6 Scott, Laura              16 CBAC-MD              2:31.75    2:41.66  
                  35.37     1:17.36 (41.99)     2:08.02 (50.66)     2:41.66 (33.64)
  7 Morris, Lydia             16 CBAC-MD              2:28.22    2:42.30  
                  36.64     1:16.96 (40.32)     2:05.98 (49.02)     2:42.30 (36.32)
  8 Mendez, Camila            15 CAA-MD               2:50.76    2:55.81  
                  39.01     1:20.55 (41.54)     2:16.24 (55.69)     2:55.81 (39.57)
  9 Marchionni, Luce          15 MSC-MD               3:00.68    3:01.58  
                  37.85     1:23.91 (46.06)     2:16.54 (52.63)     3:01.58 (45.04)
 10 Jarboe, Sara              15 ROCK-MD              3:00.21    3:04.28  
                  39.95     1:28.87 (48.92)     2:21.24 (52.37)     3:04.28 (43.04)
 11 Bachman, Nicole           15 CAA-MD               3:08.60    3:14.68  
                  41.15     1:34.79 (53.64)     2:28.88 (54.09)     3:14.68 (45.80)
 12 Gerber, Andrea            16 CBAC-MD              3:00.15    3:22.11  
                  43.35     1:32.14 (48.79)   2:41.72 (1:09.58)     3:22.11 (40.39)
 13 Card, Isabel              15 CAC-MD               3:55.22    3:29.51  
                  53.53     1:44.19 (50.66)     2:44.12 (59.93)     3:29.51 (45.39)
 -- Riley, Anna               15 MSC-MD               2:46.40         NS  
 -- Lim, Sungyoon             16 CAA-MD               2:53.97         NS  
 -- Weisman, Madeline         16 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 98  Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toback, Joshua            17 Barracudas-MD        2:12.55    2:08.27  
                  26.03       58.37 (32.34)     1:38.22 (39.85)     2:08.27 (30.05)
  2 Davis, Zachary            15 CBAC-MD              2:18.41    2:16.55  
                  29.06     1:03.72 (34.66)     1:45.58 (41.86)     2:16.55 (30.97)
  3 Rock, Kyle                17 CBAC-MD              2:11.24    2:18.98  
                  29.73     1:08.42 (38.69)     1:50.28 (41.86)     2:18.98 (28.70)
  4 DePiazza, Chris           17 ROCK-MD              2:19.40    2:19.56  
                  29.86     1:05.93 (36.07)     1:48.53 (42.60)     2:19.56 (31.03)
  5 Breza, Bodie              16 MSC-MD               2:21.60    2:20.30  
                  29.34     1:06.67 (37.33)     1:49.31 (42.64)     2:20.30 (30.99)
  6 Shenot, Samuel            16 CBAC-MD              2:20.64    2:24.70  
                  31.22     1:09.37 (38.15)     1:54.22 (44.85)     2:24.70 (30.48)
  7 Balazs, Carlos            17 CAC-MD               2:23.26    2:25.63  
                  32.15     1:08.95 (36.80)     1:53.45 (44.50)     2:25.63 (32.18)
  8 Jacob, Lucas              15 CAA-MD               2:32.95    2:30.57  
                  32.63     1:12.01 (39.38)     1:58.33 (46.32)     2:30.57 (32.24)
  9 Beall, Bradley            16 CBAC-MD              2:34.57    2:30.78  
                  31.95     1:10.24 (38.29)     1:55.28 (45.04)     2:30.78 (35.50)
 10 Pennsy, Joseph            15 CAA-MD               2:38.00    2:31.84  
                  31.81     1:11.21 (39.40)     1:55.28 (44.07)     2:31.84 (36.56)
 11 Santos, Matthew           15 CAA-MD               2:39.49    2:34.52  
                  31.69     1:13.41 (41.72)     1:59.53 (46.12)     2:34.52 (34.99)
 12 Williams, Seth            17 CAC-MD               2:31.04    2:34.98  
                  33.08     1:14.64 (41.56)     1:59.90 (45.26)     2:34.98 (35.08)
 13 Ho, Nathan                15 CAA-MD               2:38.80    2:38.18  
                  33.99     1:14.23 (40.24)     2:01.82 (47.59)     2:38.18 (36.36)
 14 Egan, David               16 MSC-MD               2:48.68    2:45.87  
                  34.42     1:16.41 (41.99)     2:08.98 (52.57)     2:45.87 (36.89)
 15 Nicholson, Oscar          17 MSC-MD                    NT    2:58.51  
                  37.78     1:24.46 (46.68)     2:16.70 (52.24)     2:58.51 (41.81)
 
Event 99  Women 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purcell, Macon            13 MSC-MD                 27.63      27.68  
  2 Self, Taylor              13 CAA-MD                 28.04      27.85  
  3 Farris, Reagan            13 CAA-MD                 28.08      27.95  
  4 Diaz, Natalia             13 CAA-MD                 28.81      28.09  
  5 Pennell, Samantha         13 CBAC-MD                28.13      28.20  
  6 Stipe, Heather            13 CAA-MD                 28.59      28.31  
  7 Harmening, Molly          14 CBAC-MD                28.92      28.99  
  8 Bonds, Gabrielle          13 GMAC-MD                29.58      29.14  
  9 Meyer, Natalie            13 CAA-MD                 29.58      29.15  
 10 Smith, Katherine          14 ROCK-MD                29.82      29.25  
 11 Vanasse, Abigail          13 ROCK-MD                29.61      29.33  
 12 McCloskey, Lauren         14 ROCK-MD                29.08      29.35  
 13 Conaway, Keelie           13 Barracudas-MD          29.15      29.46  
 14 Schmidt, Gabrielle        14 CAC-MD                 29.66      29.54  
 15 Baker, Noe                13 CBAC-MD                29.59      29.68  
 16 Allred, Adrianne          13 CBAC-MD                29.31      29.72  
 17 Wojtowicz, Jennifer       13 ROCK-MD                30.09      29.82  
 18 Cheer, Maia               14 CAA-MD                 29.64      29.87  
 19 D'Aurora, Elizabeth       14 CBAC-MD                29.13      30.18  
 20 McCauley, Abigail         14 ROCK-MD                30.15      30.27  
 21 Kollar, Molly             14 CBAC-MD                31.50      30.61  
 22 D'Souza, Alika            13 CAA-MD                 31.21      30.78  
 23 Liu, Sydney               13 CAA-MD                 29.60      31.20  
 24 King, Anna                14 CBAC-MD                31.71      31.32  
 25 Fixler, Alisa             13 MSC-MD                 30.88      31.86  
 26 Milstone, Lillian         14 MSC-MD                 33.35      32.20  
 27 Lees, Raisa               14 CBAC-MD                33.01      32.39  
 28 Taylor, Clary             14 ROCK-MD                32.07      32.45  
 29 Jarrett, Alexis           14 ROCK-MD                30.23      32.50  
 30 Lengel, Caroline          13 CAA-MD                 31.19      33.09  
 31 Padilla, Andrea           14 Barracudas-MD          30.11      33.55  
 32 Schlichting, Kelsie       14 CAA-MD                 32.01      33.57  
 33 Cossa, Marissa            13 CAA-MD                 33.38      34.16  
 34 Nealis, Fiona             14 MSC-MD                 33.77      34.20  
 35 MacQuilliam, Leah         13 ROCK-MD                32.43      34.21  
 36 Jones, Ava                13 ROCK-MD                   NT      34.50  
 37 Horwitz, Anabel           13 MSC-MD                 35.54      36.77  
 38 Herber, Veronica          13 MSC-MD                    NT      39.38  
 39 Stump, Annalyse           13 GMAC-MD                37.12      41.26  
 -- Lunken, Talia             14 MSC-MD                 30.98         NS  
 -- Conlon, Kate              14 CAA-MD                 34.52         NS  
 -- DeGuzman, Arianne         14 MSC-MD                 28.23         NS  
 
Event 100  Men 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Joseph             13 CBAC-MD                25.56      25.41  
  2 Liu, Kevin                13 CAA-MD                 26.74      25.76  
  3 Harris, Ethan             14 CAA-MD                 26.34      25.80  
  4 Wojtowicz, James          14 ROCK-MD                25.53      25.84  
  5 Walls, Samuel             13 GMAC-MD                26.98      26.96  
  6 Ward Pratz, Robert        13 CAA-MD                 28.72      27.37  
  7 Rock, Conner              14 CBAC-MD                26.56      27.46  
  8 Longmore, Zachary         14 GMAC-MD                28.72      27.66  
  9 Rivas, Jeffrey            14 CAC-MD                 26.83      27.76  
 10 Langnas, Evan             13 CAA-MD                 28.87      28.26  
 11 Peck, Mason               13 MSC-MD                 30.52      28.81  
 12 Johnson, Russell          13 GMAC-MD                32.12      30.83  
 13 Schmidt, Spencer          14 MSC-MD                    NT      31.21  
 14 Sena, Rafael              14 MSC-MD                 33.22      32.31  
 15 Stanco, David             13 MSC-MD                 33.02      32.81  
 16 Rooney, Jack              14 ROCK-MD                36.27      35.88  
 17 Bryan, Caleb              14 CBAC-MD                35.37      36.33  
 18 Davis, Laron              13 ROCK-MD                   NT      36.61  
 19 Hiken, Shes               13 MSC-MD                    NT      45.36  
 -- Rudolph, Matthew          14 CAA-MD                 30.11         NS  
 -- Rudolph, Jacob            14 CAA-MD                 33.19         NS  
 -- Magpuri, Linden           13 ROCK-MD                29.74         NS  
 -- Sultan, Jacob             14 CAA-MD                 27.69         NS  
 
Event 101  Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rowe, McKenzie            15 MSC-MD                 26.44      26.80  
  2 Shenot, Gabrielle         16 CBAC-MD                26.46      26.84  
  3 Purcell, Gray             16 MSC-MD                 26.71      27.26  
  4 Taylor, Emily             16 CBAC-MD                28.94      28.23  
  5 Scott, Laura              16 CBAC-MD                26.69      28.32  
  6 Williams, Caitlyn         15 MSC-MD                 27.93      28.53  
  7 Lavin, Sydney             15 MSC-MD                 28.63      28.56  
  8 Kehinde, Saratu           16 MSC-MD                 27.39      28.58  
  9 Jacobs, Melissa           17 CAC-MD                 28.04      28.87  
 10 Valkenberg, Sophia        17 MSC-MD                 28.42      29.17  
 11 Frill, Madison            15 GMAC-MD                29.09      29.62  
 12 Morris, Lydia             16 CBAC-MD                27.68      29.79  
 13 Soustek, Amanda           15 CAA-MD                 28.13      29.85  
 14 Mendez, Camila            15 CAA-MD                 29.89      30.89  
 15 Gerber, Andrea            16 CBAC-MD                30.84      31.36  
 16 Marchionni, Luce          15 MSC-MD                 31.33      32.40  
 17 Jarboe, Sara              15 ROCK-MD                32.00      32.83  
 18 Card, Isabel              15 CAC-MD                 35.41      36.98  
 -- Riley, Anna               15 MSC-MD                 29.46         NS  
 -- Lim, Sungyoon             16 CAA-MD                 29.91         NS  
 -- Weisman, Madeline         16 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 102  Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Ethan           16 CAC-MD                 23.83      24.17  
  2 Shenot, Samuel            16 CBAC-MD                24.96      24.95  
  3 Foster, Ben               16 GMAC-MD                25.70      25.20  
  4 DePiazza, Chris           17 ROCK-MD                24.62      25.55  
  5 Moore, Mason              15 MSC-MD                 26.47      25.68  
  6 Vissering, Julian         15 CAA-MD                 25.65      26.00  
  7 Smith, Liam               15 ROCK-MD                25.73      26.20  
  8 Danielson, Erik           15 CAC-MD                 25.32      26.24  
  9 Stanco, Matthew           15 MSC-MD                 27.18      26.37  
 10 Williams, Seth            17 CAC-MD                 25.28      27.17  
 11 Jacob, Lucas              15 CAA-MD                 27.15      27.55  
 12 Pennsy, Joseph            15 CAA-MD                 27.59      27.64  
 13 Balazs, Carlos            17 CAC-MD                 27.45      28.50  
 14 Willey, Cameron           17 GMAC-MD                28.91      28.62  
 15 Beall, Bradley            16 CBAC-MD                26.37      28.86  
 16 Santos, Matthew           15 CAA-MD                 27.90      29.77  
 17 Egan, David               16 MSC-MD                 29.40      29.86  
 18 Nicholson, Oscar          17 MSC-MD                 26.59      30.28  
 19 Ranney, James             15 MSC-MD                 31.50      30.39  
 -- Voelker, Benjamin         16 CAC-MD                 25.12         DQ  
 -- Alsop, Auden              15 MSC-MD                 25.32         NS  
 
Event 103  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               1:54.76    1:56.87  
     1) Allred, Adrianne 13             2) Baker, Noe 13                  
     3) D'Aurora, Elizabeth 14          4) Pennell, Samantha 13           
                  30.11     1:00.32 (30.21)     1:28.86 (28.54)     1:56.87 (28.01)
  2 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'B'               2:00.99    2:04.45  
     1) Harmening, Molly 14             2) Kollar, Molly 14               
     3) Lees, Raisa 14                  4) King, Anna 14                  
                  30.31     1:01.40 (31.09)     1:35.04 (33.64)     2:04.45 (29.41)
 -- Rockfish Swimming-MD  'A'                         1:53.33         DQ  
     1) McCloskey, Lauren 14            2) Vanasse, Abigail 13            
     3) McCauley, Abigail 14            4) Cupples, Kaeleigh 13           
                  29.64       59.46 (29.82)     1:28.64 (29.18)          DQ (27.20)
 -- Rockfish Swimming-MD  'B'                              NT         DQ  
     1) Taylor, Clary 14                2) MacQuilliam, Leah 13           
     3) Wojtowicz, Jennifer 13          4) Jarrett, Alexis 14             
                  33.66     1:07.80 (34.14)     1:37.89 (30.09)          DQ (33.65)
 
Event 104  Men 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               1:46.32    1:43.88  
     1) Davis, Joseph 13                2) Rock, Conner 14                
     3) Litynski, Grant 14              4) D'Aurora, Joseph 14            
                  25.32       52.30 (26.98)     1:19.34 (27.04)     1:43.88 (24.54)
  2 Great Mills Aquatic Club-MD  'A'                       NT    1:48.94  
     1) Walls, Samuel 13                2) Longmore, Zachary 14           
     3) Johnson, Russell 13             4) Masiello, John 13              
                  26.57       53.57 (27.00)     1:24.30 (30.73)     1:48.94 (24.64)
 
Event 105  Women 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               1:48.73    1:51.89  
     1) Scott, Laura 16                 2) Johnston, Rachel 16            
     3) Taylor, Emily 16                4) Shenot, Gabrielle 16           
                  27.75       56.42 (28.67)     1:24.33 (27.91)     1:51.89 (27.56)
 
Event 106  Men 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calvert Aquatics Club-MD  'A'                     1:41.99    1:44.62  
     1) Voelker, Benjamin 16            2) Williams, Seth 17              
     3) Balazs, Carlos 17               4) Williams, Ethan 16             
                  25.69       53.01 (27.32)     1:20.48 (27.47)     1:44.62 (24.14)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               1:38.71         DQ  
     1) Rock, Kyle 17                   2) Shenot, Samuel 16              
     3) Beall, Bradley 16               4) Davis, Zachary 15              
                  24.43       49.63 (25.20)     1:17.05 (27.42)          DQ (23.63)