Licensed to Greater Baltimore Swim Association
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/10/2019 05:27 PM
          GBSA -  2019 Last Chance Qualifying - 2/8/2019 to 2/10/2019          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:28.09  MD-S
        6:24.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harner, Trista J          12 OPST-MD              5:35.35    5:13.76 MD-S   
  2 Iorio, Sophia G           12 FSC-MD               5:30.38    5:19.18 MD-S   
  3 Lin, Constance Y          12 EST-MD               5:32.90    5:20.63 MD-S   
  4 Handwerger, Jenna E       11 EST-MD               5:34.17    5:25.59 MD-S   
  5 Carliss, Sophia E         11 FAST-MD              5:54.11    5:45.81 B      
 -- Welker, Harper K          11 FAST-MD              6:22.07         DQ        
      Stroke Infraction - IM
 
Event 2  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:28.09  MD-S
        6:13.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kong, Matthew             12 EST-MD               5:34.36    5:15.97 MD-S   
  2 Din, Daryn K              11 EST-MD               5:28.84    5:16.61 MD-S   
  3 Kellerman, Jason F        12 MAS-MD               5:54.95    5:18.82 MD-S   
  4 Skidmore, Holden D        12 EST-MD               5:29.70    5:20.56 MD-S   
  5 Missigman, Zach M         11 EST-MD               5:58.56    6:05.33 B      
 
Event 3  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:55.99  MD-S
        3:38.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Maddi G            10 GBSA-MD              2:58.40    2:53.30 MD-S   
  2 DeGross, Carrington M      9 BCSC-MD              2:59.46    2:56.74 B      
  3 Hutton, Kathleen A        10 ASC-MD               3:09.23    2:57.40 B      
  4 Sun, Sofie R              10 EST-MD               3:11.77    3:13.48 B      
  5 Helms, Ani M               9 Retrievers-MD        3:28.05    3:13.76 B      
  6 Saxton, Noelle E           9 GBSA-MD              3:25.76    3:26.95 B      
 -- Blaha, Krysta E           10 EST-MD               2:58.25         DQ        
      Delay initiating turn - back
 
Event 4  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:55.99  MD-S
        3:35.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenthal, Will C         10 ASC-MD               3:03.76    2:55.99 MD-S   
  2 Qadir, Jabriel A          10 BCSC-MD              3:13.19    2:56.69 B      
  3 Nettles, Jai E            10 EST-MD               3:00.96    3:00.99 B      
  4 Cason, Musaa B            10 BCSC-MD              3:29.34    3:04.14 B      
  5 Smith, Austin W            8 BCSC-MD              3:31.06    3:09.45 B      
  6 Farah, Matthew J          10 GBSA-MD              3:21.86    3:17.28 B      
  7 Byrne, Wyatt M            10 FSC-MD               3:25.89    3:22.77 B      
 -- Davies, Ethan S           10 EST-MD               2:57.06         DQ        
      Stroke Infraction - IM
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:38.29  MD-S
        3:00.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Jillian E        12 EST-MD               2:42.32    2:31.66 MD-S   
  2 Lee, Elena G              12 EST-MD               2:43.22    2:35.01 MD-S   
  3 Carver, Olivia C          12 EST-MD               2:40.19    2:36.22 MD-S   
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:38.29  MD-S
        2:56.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Din, Daryn K              11 EST-MD               2:48.49    2:56.15 B      
 
Event 7  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:59.49  MD-S
        6:05.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zinger, Haylee B          13 FSC-MD               5:03.29    4:57.51 MD-S   
  2 Arciaga, Savannah J       14 GBSA-MD              5:02.75    5:00.68 B      
  3 Czaja, Ana M              13 FSC-MD               5:02.45    5:00.77 B      
  4 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               5:02.49    5:01.20 B      
  5 Griffin, Lily E           13 EST-MD               5:05.57    5:02.76 B      
  6 Chao, Abigail             13 EST-MD               5:05.33    5:02.81 B      
  7 Katsumoto, Marina M       13 FSC-MD               5:17.91    5:05.06 B      
  8 Schwab, Hannah C          14 GBSA-MD              5:11.31    5:06.89 B      
  9 Mullins, Rachael A        14 HAGY-MD              5:08.45    5:06.93 B      
 10 Gurri, Lucia M            14 GBSA-MD              5:03.91    5:08.68 B      
 11 Devins, Nina M            13 GBSA-MD              5:16.82    5:10.78 B      
 12 Louis, Katie K            14 EST-MD               5:03.25    5:13.25 B      
 13 Schmeckpeper, Emily D     14 Retrievers-MD        5:11.96    5:15.35 B      
 14 Liu, Grace Z              14 EST-MD               5:19.56    5:16.03 B      
 15 Mahle, Sophia G           14 GBSA-MD              5:25.11    5:16.05 B      
 16 Nettles, Brionn K         14 EST-MD               5:16.05    5:24.03 B      
 17 Hernan, Ella *            14 CATY-MD              5:46.14    5:25.44 B      
 18 Cheung, Rachel S          13 EST-MD               5:23.15    5:25.65 B      
 19 Rippeon, Genevieve N      13 EST-MD               5:39.79    5:31.05 B      
 20 Wells, Madison K          13 BCSC-MD              5:57.02    5:53.93 B      
 21 Zeiler, Sophi A           13 EST-MD               6:02.58    6:10.26        
 -- Takasaki, Kalei K         13 EST-MD               5:28.31         DQ        
      Stroke Infraction - IM
 
Event 8  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:49.99  MD-S
        5:41.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cashman, Connor J         14 EST-MD               4:52.04    4:44.46 MD-S   
  2 Briggs, Julian L          13 HOCO-MD              5:04.35    4:50.34 B      
  3 Vandewinckel, Lucas C     14 GBSA-MD              5:00.39    4:57.12 B      
  4 Rudy, Gavin I             14 MAS-MD               5:15.88    5:05.59 B      
  5 O'Donnell, Matthew B      13 EST-MD               5:39.27    5:08.42 B      
  6 Vahlsing, Joshua J        13 Retrievers-MD        5:08.78    5:08.56 B      
  7 Holc, Anthony S           14 BCSC-MD              5:24.62    5:18.07 B      
  8 Joyner, Aiden D           13 BCSC-MD              5:26.93    5:20.51 B      
  9 Ddungu, Hashir I          13 EST-MD               5:19.75    5:27.89 B      
 10 Munns, Joshua P           13 GBSA-MD              6:11.79    5:53.03        
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:31.69  MD-S
        3:00.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Makenzie M       12 EST-MD               2:34.36    2:31.18 MD-S   
  2 Handwerger, Jenna E       11 EST-MD               2:32.91    2:33.31 B      
  3 Weker, Zoe M              12 Retrievers-MD        2:38.53    2:33.93 B      
  4 Svejda, Josie M           11 EST-MD               2:36.08    2:34.49 B      
  5 Stokes, Kennedy A         12 BCSC-MD              2:36.05    2:35.17 B      
  6 Stover, Madison K         11 EST-MD               2:35.80    2:37.23 B      
  7 McCallister, Faith A      11 MAS-MD               2:43.21    2:38.11 B      
  8 Cason, Ameenah B          11 BCSC-MD              2:43.30    2:40.69 B      
  9 Matanoski, Gennie A       11 EST-MD               2:45.35    2:41.25 B      
 10 Rinker, Adrienne G        12 EST-MD               2:47.32    2:41.32 B      
 11 Vandewinckel, Olivia A    11 GBSA-MD              2:44.48    2:41.48 B      
 12 Carliss, Sophia E         11 FAST-MD              2:47.69    2:41.66 B      
 13 Cowley, Jenna S           12 EST-MD               2:38.49    2:42.16 B      
 14 Smith, Madison E          11 EST-MD               2:42.97    2:43.83 B      
 15 Cahill, Kimberly R        12 BCSC-MD              2:54.29    2:44.28 B      
 16 Pohlhaus, Ayla B          11 EST-MD               2:50.92    2:45.07 B      
 17 Shatzer, Madison L        11 HAGY-MD              2:42.93    2:46.03 B      
 18 Sites, Madison J          11 EST-MD               2:47.84    2:46.32 B      
 19 Pokharel, Suvali          11 EST-MD               2:52.61    2:48.25 B      
 20 Klaus, Leah M             11 EST-MD               2:51.89    2:48.55 B      
 21 Boarman, Ann M            12 EST-MD               2:57.30    2:49.38 B      
 22 Yuan, Jerica J            11 EST-MD               2:51.35    2:50.96 B      
 23 Edsall, Heather B         11 FAST-MD              2:48.55    2:51.38 B      
 24 Slingluff, Jesse S        12 ASC-MD               2:45.88    2:52.07 B      
 25 Stover, Mina K            11 EST-MD               2:59.05    2:52.25 B      
 26 Mullins, Meghan N         11 HAGY-MD              2:58.40    2:52.32 B      
 27 Seligman, Elyse G         12 EST-MD               2:50.89    2:52.53 B      
 28 Hadsall, Cecilia R        11 FSC-MD               2:59.00    2:53.19 B      
 29 Stern, Maebelle J         11 ASC-MD               2:58.21    2:54.65 B      
 30 Seifert, Ella A           11 ACA-MD               2:59.69    2:55.71 B      
 31 Mo, Katina                11 EST-MD               2:59.56    2:56.01 B      
 32 Mackey, Ally C            11 EST-MD               2:56.38    2:56.88 B      
 33 Welker, Harper K          11 FAST-MD              2:59.82    2:58.76 B      
 34 Gaynor, Chelsi L          11 EST-MD               2:57.62    2:59.37 B      
 35 Keating, Morgan R         12 Retrievers-MD        2:56.08    2:59.90 B      
 36 Spence, Danielle C        11 GBSA-MD              2:58.08    3:04.40        
 
Event 10  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:32.69  MD-S
        2:57.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richter, Brandon R        12 EST-MD               2:32.71    2:31.77 MD-S   
  2 von Wachter, Caleb G      11 Retrievers-MD        2:38.94    2:37.66 B      
  3 Mislow, Jack F            11 EST-MD               2:38.15    2:38.26 B      
  4 Kay, Tyler O              12 EST-MD               2:39.63    2:40.13 B      
  5 Williams, Timothy A       11 Retrievers-MD        2:46.98    2:43.99 B      
  6 Smith, Cole W             11 EST-MD               2:45.40    2:45.60 B      
  7 Basener, Parker R         12 FAST-MD              2:49.24    2:45.81 B      
  8 Peoples, Grayson B        12 GBSA-MD              2:53.48    2:47.16 B      
  9 Williams, Ben A           12 Retrievers-MD        2:50.22    2:49.42 B      
 10 Griffin, Malachi G        11 GBSA-MD              2:57.59    2:54.44 B      
 11 Schappelle, David S       12 GBSA-MD              3:27.77    2:56.20 B      
 12 O'Brien, Ellis X          11 GBSA-MD              3:25.48    3:10.05        
 13 LeBoeuf, Thomas J         11 GBSA-MD              3:50.15    3:32.74        
 
Event 11  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
        4:59.39  MD-S
        5:57.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gude, Leah M              15 EST-MD               5:06.33    4:58.57 MD-S   
  2 Gwinn, Jenna M            17 GBSA-MD              5:01.25    5:04.75 B      
  3 Ekanayake, Samantha K     15 EST-MD               5:02.66    5:10.02 B      
  4 Smith, Aria C             17 GBSA-MD              5:14.43    5:14.20 B      
  5 Sand, Ellie F             16 EST-MD               5:05.99    5:15.90 B      
  6 Cuchna, Francesca M       16 MAS-MD               5:18.33    5:26.55 B      
  7 Duffy, Abby R             17 GBSA-MD              5:34.71    5:33.95 B      
 
Event 12  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
        4:43.99  MD-S
        5:29.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drachman, Eli D           17 EST-MD               4:53.30    4:34.30 MD-S   
  2 Fry, Marshall M           15 EST-MD               4:47.25    4:49.64 B      
  3 Hankins, Chase D          16 EST-MD               4:56.46    4:57.95 B      
  4 Yang, Andrew B            15 EST-MD               5:00.02    4:59.09 B      
  5 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD              5:11.86    5:09.80 B      
 
Event 13  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:53.89  MD-S
        7:09.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Jillian E        12 EST-MD               5:54.80    5:49.09 MD-S   
  2 Tyer, Mikayla B           12 Retrievers-MD        6:01.38    5:52.37 MD-S   
  3 Starr, Amelia J           11 GBSA-MD              6:11.03    5:55.58 B      
  4 Lin, Constance Y          12 EST-MD               6:09.66    6:00.50 B      
  5 Bell, Kaitlyn H           12 FSC-MD               5:59.34    6:01.47 B      
  6 Lee, Elena G              12 EST-MD               6:14.60    6:04.74 B      
  7 Handwerger, Jenna E       11 EST-MD               6:01.53    6:04.76 B      
  8 O'Brien, Makenzie M       12 EST-MD               6:15.86    6:04.79 B      
  9 Stokes, Kennedy A         12 BCSC-MD              6:12.64    6:08.97 B      
 10 Edsall, Heather B         11 FAST-MD              6:08.45    6:10.07 B      
 11 Mullins, Meghan N         11 HAGY-MD              6:24.00    6:19.61 B      
 12 Cowley, Jenna S           12 EST-MD               6:11.73    6:20.35 B      
 13 Hanft, Faith M            11 HAGY-MD              6:34.37    6:21.13 B      
 14 Cason, Ameenah B          11 BCSC-MD              6:34.20    6:26.80 B      
 15 Bonney, MacKenna L        12 FAST-MD              6:54.28    6:33.82 B      
 16 Nicholas, Lilly A         11 EST-MD               6:47.78    6:33.87 B      
 17 Wallace, Camille H        12 SPY-MD               6:37.38    6:34.18 B      
 18 Carliss, Sophia E         11 FAST-MD              6:22.17    6:35.41 B      
 19 Wirth, Ella R             11 FAST-MD              6:41.82    6:41.33 B      
 20 Klaus, Leah M             11 EST-MD               6:40.69    6:41.92 B      
 21 Huber, Caroline A         12 GBSA-MD              6:45.38    6:41.96 B      
 22 Birdsall, Caroline R      12 EST-MD               6:56.16    6:50.16 B      
 23 Wollenweber, Livi B       12 EST-MD               6:59.61    7:02.16 B      
 24 Reese, Izzy D             12 EST-MD               7:01.87    7:03.25 B      
 
Event 14  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:53.89  MD-S
        6:57.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Brayden M           11 HAGY-MD              5:54.39    5:51.67 MD-S   
  2 Li, Ryan                  12 EST-MD               6:03.93    5:59.82 B      
  3 Kay, Tyler O              12 EST-MD               6:01.03    6:04.76 B      
  4 Tiller, Jordan T          12 ACA-MD               6:09.26    6:08.56 B      
  5 Desclous, Mio K           12 HAGY-MD              6:37.35    6:09.76 B      
  6 Williams, Timothy A       11 Retrievers-MD        6:25.54    6:10.27 B      
  7 Bull, Jack A              11 FAST-MD              6:43.78    6:31.47 B      
  8 Singleton, Aron           11 HOCO-MD              6:52.93    6:48.74 B      
  9 Missigman, Zach M         11 EST-MD               6:39.94    6:49.01 B      
 10 Williams, Ben A           12 Retrievers-MD        6:43.33    6:49.58 B      
 11 Wright, Lucas J           12 GBSA-MD              7:59.86    7:09.91        
 
Event 15  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:29.99  MD-S
        6:49.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeagle, Carly E           14 EST-MD               5:31.42    5:25.13 MD-S   
  2 Wilson, Taylor M          14 EST-MD               5:36.48    5:25.53 MD-S   
  3 Hogue, Sofie M            13 Retrievers-MD        5:35.75    5:34.96 B      
  4 Zavala, Alina V           13 EST-MD               5:48.68    5:45.42 B      
  5 Barnes, Holland A         13 EST-MD               5:53.32    5:47.23 B      
  6 Gude, Lila M              13 EST-MD               5:47.31    5:47.49 B      
  7 Ekanayake, Anika R        13 EST-MD               5:57.75    5:48.25 B      
  8 Mackey, Andi J            13 EST-MD               5:49.48    5:53.22 B      
  9 Gurri, Gabriella M        14 GBSA-MD              5:38.09    5:54.41 B      
 10 Tolle, Brooke             14 FSC-MD               6:03.41    5:55.59 B      
 11 Mullins, Rachael A        14 HAGY-MD              5:56.50    5:58.06 B      
 12 Mahle, Sophia G           14 GBSA-MD              5:58.92    5:59.82 B      
 13 Fisher, Casey L           13 EST-MD               6:05.42    6:01.56 B      
 14 Radonovich, Rebecca N     13 FAST-MD              5:57.38    6:04.93 B      
 15 Rippeon, Genevieve N      13 EST-MD               6:19.73    6:16.65 B      
 16 Farah, Nour J             14 GBSA-MD              6:34.46    6:17.56 B      
 17 Swallow, Penelope N       14 GBSA-MD              7:04.06    6:23.75 B      
 18 Rotunda, Sarah L          13 GBSA-MD              6:30.11    6:26.93 B      
 19 McVey, Morgan A           13 ACA-MD               6:36.20    6:31.76 B      
 20 Arciaga, Sierra L         13 GBSA-MD              7:29.65    6:36.79 B      
 21 Brandenburg, Grace H      14 CGA-MD               6:25.16    6:37.12 B      
 22 Hudson, Chase M           13 EST-MD               6:47.12    6:37.46 B      
 23 Sane, Shriya A            14 EST-MD               6:34.74    6:40.69 B      
 24 Kim, Allison G            13 EST-MD               6:23.80    6:40.94 B      
 25 Gordy, Madeline G         13 FAST-MD              6:21.93    6:44.31 B      
 26 O'Brien, Vivian M         13 GBSA-MD              7:19.39    6:53.54        
 
Event 16  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:19.99  MD-S
        6:26.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bitz, Kyle M              14 EST-MD               5:20.74    5:14.90 MD-S   
  2 Cashman, Connor J         14 EST-MD               5:23.13    5:14.99 MD-S   
  3 Baugher, J.J. M           14 FSC-MD               5:25.51    5:20.14 B      
  4 Seliger, Matt J           14 GBSA-MD              5:25.67    5:20.29 B      
  5 Tiffin, Connor T          13 EST-MD               5:25.54    5:22.50 B      
  6 Hebert, Brandon R         14 FSC-MD               5:26.22    5:22.67 B      
  7 Ramachandran, Sajan G     13 FSC-MD               5:22.03    5:25.55 B      
  8 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD              5:39.11    5:29.93 B      
  9 Zhu, Roger Y              13 EST-MD               5:31.74    5:34.65 B      
 10 Hanlon, Brendan J         14 FSC-MD               5:44.11    5:38.46 B      
 11 Phillips, Zach S          13 EST-MD               5:45.83    5:48.00 B      
 12 Maharjan, Jenish          14 EST-MD               5:54.35    5:51.23 B      
 13 Davis, Gailen V           14 EST-MD               5:41.26    5:52.60 B      
 14 O'Donnell, Matthew B      13 EST-MD               5:43.54    5:53.53 B      
 15 Holc, Anthony S           14 BCSC-MD              6:20.17    5:54.88 B      
 16 Cason, Ibraheem B         13 BCSC-MD              6:10.73    5:55.46 B      
 17 Byrne, Jack T             13 FSC-MD               6:15.30    6:00.74 B      
 18 Lynch, Gregory            14 CGA-MD               6:26.49    6:45.77        
 19 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD              7:26.85    7:03.04        
 
Event 17  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:29.89  MD-S
        6:40.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emrich, Taylor N          12 Retrievers-MD        5:31.34    5:26.27 MD-S   
  2 Luljak, Julia C           18 EST-MD               5:30.76    5:39.85 B      
  3 Hadsall, Lucia E          16 FSC-MD               5:39.97    5:43.40 B      
  4 Perry, Liz M              17 HOCO-MD              5:43.93    5:46.85 B      
  5 Powers, Addison R         11 MAS-MD               5:49.79    5:53.04 B      
  6 Engle, Sophie A           15 FAST-MD              6:00.39    5:59.60 B      
  7 Murtha, Kristina E        17 GBSA-MD              5:59.30    6:00.63 B      
  8 Mazur, Karolina T         15 EST-MD               6:14.88    6:24.32 B      
  9 Bryant, Caroline C        15 CATY-MD              6:31.59    6:29.03 B      
 
Event 18  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:14.39  MD-S
        6:12.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuellar, Daniel           14 HOCO-MD              5:24.78    5:11.65 MD-S   
  2 Reed, Justin R            15 HOCO-MD              5:20.78    5:18.63 B      
  3 Walls, Nathan C           16 HOCO-MD              5:28.31    5:23.49 B      
  4 Henderson, Myles I        17 GBSA-MD              5:32.57    5:24.87 B      
  5 Woldeselassie, Solomon A  14 EST-MD               5:40.04    5:30.50 B      
  6 Dedow, Lars W             16 CATY-MD              5:38.58    5:38.52 B      
  7 Woods, Jon M              17 GBSA-MD              6:10.89    6:23.73        
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:36.39  MD-S
        3:19.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutton, Kathleen A        10 ASC-MD               3:04.19    2:35.45 MD-S   
  2 Gurri, Maddi G            10 GBSA-MD              2:37.75    2:35.92 MD-S   
  3 Graham, Abi G             10 FSC-MD               2:38.07    2:39.96 B      
  4 Addleman, Paige N         10 Retrievers-MD        2:42.77    2:40.65 B      
  5 Epp, Sandy L               9 Retrievers-MD        2:41.92    2:41.52 B      
  6 Masters, Claire E         10 FSC-MD               2:41.54    2:42.40 B      
  7 Trionfo, Gia E             8 ACA-MD               2:50.92    2:43.26 B      
  8 Blaha, Krysta E           10 EST-MD               2:48.56    2:44.58 B      
  9 Mester, Tess A            10 EST-MD               2:40.84    2:46.71 B      
 10 McGillivray-Stubbs, Mare  10 GBSA-MD              3:01.60    2:50.50 B      
 11 Sherwood, Kylie E         10 FSC-MD               2:53.91    2:50.92 B      
 12 Helms, Ani M               9 Retrievers-MD        3:12.41    2:56.92 B      
 13 Fikes, Gabriella M         9 Retrievers-MD        3:01.81    2:57.88 B      
 14 Ivall, Olivia P           10 FAST-MD              3:15.26    3:00.22 B      
 15 Perry, Samantha J         10 FAST-MD              3:10.84    3:02.78 B      
 16 Brashear, Johanna H       10 FAST-MD              3:13.11    3:04.23 B      
 17 Parton, Olivia L           9 GBSA-MD              3:13.57    3:06.72 B      
 18 Martini, Charlie Grace M   8 GBSA-MD              3:23.23    3:26.78        
 19 Su, Lyra                  10 Retrievers-MD        3:07.79    3:37.86        
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:35.69  MD-S
        3:06.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Julian S       10 ASC-MD               2:51.67    2:35.84 B      
  2 Chaudhuri, Rik            10 Retrievers-MD        2:36.69    2:37.11 B      
  3 Czaja, Leo A               9 FSC-MD               2:38.95    2:39.32 B      
  4 Rosenthal, Will C         10 ASC-MD               2:59.29    2:39.42 B      
  5 McKinley, Brooks B        10 Retrievers-MD        2:42.40    2:40.35 B      
  6 McNeill, Zachary L        10 Retrievers-MD        2:49.03    2:44.55 B      
  7 Qadir, Jabriel A          10 BCSC-MD              2:55.97    2:44.83 B      
  8 Shi, Justin W              9 Retrievers-MD        2:44.67    2:45.09 B      
  9 Akinmolayan, Irawo J       9 ASC-MD               3:03.47    2:50.41 B      
 10 Farah, Matthew J          10 GBSA-MD              3:01.17    2:56.36 B      
 11 Hain, Mason M              9 Tidal Force-MD       2:47.16    3:00.01 B      
 12 Linehan, Foster L          9 SPY-MD               2:55.68    3:02.91 B      
 13 Cabbagestalk Jr., Travon  10 BCSC-MD              3:01.09    3:12.19        
 14 Stevens, Jacob D          10 GBSA-MD              3:17.32    3:15.72        
 
Event 21  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:13.89  MD-S
        2:41.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyer, Mikayla B           12 Retrievers-MD        2:14.55    2:13.87 MD-S   
  2 Lee, Elena G              12 EST-MD               2:22.28    2:15.50 B      
  3 Handwerger, Jenna E       11 EST-MD               2:15.00    2:16.60 B      
  4 McCoyd, Laura J           12 FSC-MD               2:20.35    2:17.10 B      
  5 Cowley, Jenna S           12 EST-MD               2:15.54    2:17.13 B      
  6 Ohlinger, Gabby M         11 FSC-MD               2:25.70    2:19.06 B      
  7 Stokes, Kennedy A         12 BCSC-MD              2:17.68    2:19.74 B      
  8 Weker, Zoe M              12 Retrievers-MD        2:21.78    2:21.27 B      
  9 Carris, Ellie M           12 Retrievers-MD        2:19.09    2:21.40 B      
 10 Edsall, Heather B         11 FAST-MD              2:20.27    2:22.06 B      
 11 Mullins, Meghan N         11 HAGY-MD              2:27.27    2:23.64 B      
 12 Hanft, Faith M            11 HAGY-MD              2:31.94    2:26.41 B      
 13 Sites, Madison J          11 EST-MD               2:37.68    2:27.31 B      
 14 Correal, Aleena D         12 MAS-MD               2:28.73    2:27.46 B      
 15 Cason, Ameenah B          11 BCSC-MD              2:27.36    2:27.54 B      
 16 Vandewinckel, Olivia A    11 GBSA-MD              2:33.26    2:28.01 B      
 17 Svejda, Josie M           11 EST-MD               2:27.51    2:28.10 B      
 18 Bonney, MacKenna L        12 FAST-MD              2:25.61    2:28.48 B      
 19 Nicholas, Lilly A         11 EST-MD               2:35.25    2:29.03 B      
 20 Wirth, Ella R             11 FAST-MD              2:33.65    2:29.23 B      
 21 Molinari, Ella H          12 SPY-MD               2:30.79    2:29.67 B      
 22 Hadsall, Cecilia R        11 FSC-MD               2:29.86    2:29.91 B      
 23 Carliss, Sophia E         11 FAST-MD              2:22.95    2:30.01 B      
 24 Boarman, Ann M            12 EST-MD               2:35.65    2:30.30 B      
 25 Giza, Camryn M            11 FSC-MD               2:30.52    2:31.44 B      
 26 Miller, Kate S            12 FSC-MD               2:37.20    2:33.84 B      
 27 Yuan, Jerica J            11 EST-MD               2:32.24    2:33.86 B      
 28 Lomonosov, Natalie R      11 Retrievers-MD        2:40.58    2:33.96 B      
 29 Mackey, Ally C            11 EST-MD               2:37.20    2:34.12 B      
 30 Keating, Morgan R         12 Retrievers-MD        2:35.51    2:34.29 B      
 31 Slingluff, Jesse S        12 ASC-MD               2:31.59    2:34.79 B      
 32 Woodley, Abree J          11 BCSC-MD              2:38.27    2:37.10 B      
 33 Wollenweber, Livi B       12 EST-MD               2:39.98    2:38.36 B      
 34 Randell, Sammy B          11 Retrievers-MD        2:39.68    2:40.48 B      
 35 Elliott, Aaliyah A        11 EST-MD               2:41.13    2:40.62 B      
 36 Seligman, Elyse G         12 EST-MD               2:40.20    2:42.31        
 37 Lazzelle, Veronica C      11 GBSA-MD              2:45.55    2:46.70        
 38 Del Grosso, Gabrielle L   11 Retrievers-MD        2:35.21    2:52.16        
 
Event 22  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:15.09  MD-S
        2:35.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanlon, Brody J           12 FSC-MD               2:19.50    2:14.87 MD-S   
  2 Kahwajy, Andy F           12 FSC-MD               2:15.18    2:15.20 B      
  3 Desclous, Mio K           12 HAGY-MD              2:16.89    2:15.68 B      
  4 Kay, Tyler O              12 EST-MD               2:18.07    2:16.17 B      
  5 Kong, Matthew             12 EST-MD               2:17.50    2:16.31 B      
  6 Kellerman, Jason F        12 MAS-MD               2:16.17    2:16.41 B      
  7 Lopez, Vince J            12 MAS-MD               2:20.45    2:17.13 B      
  8 Mislow, Jack F            11 EST-MD               2:16.02    2:18.69 B      
  9 Williams, Timothy A       11 Retrievers-MD        2:21.32    2:19.84 B      
 10 Tiller, Jordan T          12 ACA-MD               2:25.93    2:23.23 B      
 11 Wells, William P          12 Barracudas-MD        2:30.11    2:23.55 B      
 12 Curtis, Logan C           12 FSC-MD               2:34.19    2:24.52 B      
 13 Wright, Kaden A           12 HAGY-MD              2:25.76    2:25.95 B      
 14 Zarchin, Connor J         11 FSC-MD               2:22.28    2:27.02 B      
 15 Telewoda, Joey A          11 MAS-MD               2:33.25    2:30.97 B      
 16 Malone, Liam K            11 Retrievers-MD        2:31.02    2:39.60        
 17 Griffin, Malachi G        11 GBSA-MD              2:49.30    2:39.93        
 18 O'Brien, Ellis X          11 GBSA-MD              2:49.98    2:42.49        
 18 Brown, Garrett M          11 Retrievers-MD        2:35.48    2:42.49        
 20 Hooks, Evan E             11 HOCO-MD              2:34.97    2:43.99        
 21 Lewis, Chase A            11 Retrievers-MD        2:33.63    2:46.55        
 22 Martini, Jack M           12 GBSA-MD              2:51.26    2:47.34        
 23 Davies, Hayden M          12 FAST-MD              2:35.55    2:47.87        
 24 Xia, Kevin                11 GBSA-MD              3:26.33    2:51.78        
 25 Ferger, Cole P            12 GBSA-MD              3:13.16    3:03.40        
 
Event 23  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.19  MD-S
          46.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood, Kylie E         10 FSC-MD                 39.42      37.03 MD-S   
  2 Jones, Emily L            10 HOCO-MD                42.06      37.06 MD-S   
  3 Cowley, Peyton E          10 EST-MD                 39.45      37.68 B      
  4 Sumpter, Emerson A        10 BCSC-MD                37.79      37.73 B      
  5 Doubek, Dana J            10 YCM-MD                 37.30      37.78 B      
  6 Demmin, Emma              10 EST-MD                 38.29      38.00 B      
  7 Hankins, Camryn L         10 EST-MD                 38.68      38.31 B      
  7 Miner, Kate A              9 FAST-MD                37.96      38.31 B      
  9 Sun, Sofie R              10 EST-MD                 37.91      38.73 B      
 10 Gordy, Julia C            10 FAST-MD                38.13      38.75 B      
 11 Masters, Claire E         10 FSC-MD                 40.11      39.24 B      
 12 Gordon, Ava E             10 FAST-MD                40.34      39.43 B      
 13 Kellerman, Emily A         9 MAS-MD                 39.56      39.54 B      
 14 Pruski, Clara C           10 Retrievers-MD          42.54      39.68 B      
 15 Epp, Sandy L               9 Retrievers-MD          39.46      40.04 B      
 16 Blaha, Krysta E           10 EST-MD                 40.53      40.09 B      
 17 Workmeister, Abby G        9 MAS-MD                 41.19      40.52 B      
 18 Trionfo, Gia E             8 ACA-MD                 43.16      40.54 B      
 19 Marwaha, Sonia            10 EST-MD                 41.55      40.72 B      
 20 Zhang, Lily H              9 HOCO-MD                42.15      41.01 B      
 21 Ripple, Reese L           10 FSC-MD                 42.40      41.97 B      
 22 Brashear, Johanna H       10 FAST-MD                40.62      42.18 B      
 23 Montenegro, Kelaya        10 GBSA-MD                42.82      42.28 B      
 24 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD                 43.00      42.46 B      
 25 Weber, Leila A            10 Retrievers-MD          42.70      42.49 B      
 26 Dumesh, Ariela M          10 Retrievers-MD          43.45      42.62 B      
 27 Mester, Tess A            10 EST-MD                 41.08      42.87 B      
 28 Ekanayake, Nihara T        9 EST-MD                 45.17      43.09 B      
 29 Loper, Cameryn E          10 ACA-MD                 43.52      43.29 B      
 30 Kim, Jordan J              8 HOCO-MD                46.78      43.36 B      
 31 Su, Lyra                  10 Retrievers-MD          45.27      43.46 B      
 32 Birdsall, Claire G         9 EST-MD                 44.91      43.57 B      
 33 Cherry, Ava E             10 FSC-MD                 41.97      43.62 B      
 34 Helms, Ani M               9 Retrievers-MD          43.53      44.36 B      
 35 Fikes, Gabriella M         9 Retrievers-MD          44.62      44.81 B      
 36 McGillivray-Stubbs, Mare  10 GBSA-MD                46.39      44.94 B      
 37 Morrow, Brooke K           9 SPY-MD                 43.03      45.25 B      
 38 Hanlon, Kelsey R           8 FSC-MD                 45.72      45.30 B      
 39 Singleton, Alexa           9 HOCO-MD                46.17      45.41 B      
 40 Montenegro, Isabel         8 GBSA-MD                48.32      45.67 B      
 41 Martini, Charlie Grace M   8 GBSA-MD                50.51      46.17 B      
 42 Johnson, Maleah A         10 BCSC-MD                46.71      46.43 B      
 43 Wimmer, Kelsey L           8 GBSA-MD                49.16      47.76        
 44 Owens, Haelyn K            9 GBSA-MD                52.42      49.77        
 45 Orange, Julianna S         9 GBSA-MD              1:06.95      49.82        
 46 Ritter, Colleen E          9 GBSA-MD                51.13      49.87        
 47 Bartolini, Gabby M         8 GBSA-MD                52.28      51.55        
 48 Yu, Ivy                    8 GBSA-MD              1:16.54      51.72        
 49 Decker, Amelia             7 GBSA-MD              1:06.95      53.10        
 50 Schleigh, Evelyn L         7 GBSA-MD                53.05      53.18        
 51 Emery, Ella J              8 GBSA-MD                53.15      55.54        
 52 Shaw, Amelia M             8 GBSA-MD              1:00.68      59.81        
 53 Schappelle, Norah E        8 GBSA-MD                57.07    1:03.99        
 54 Chen, Eden C               8 GBSA-MD              1:15.76    1:05.57        
 55 Owens, Rhyme E             7 GBSA-MD              1:27.84    1:22.28        
 -- Wibberley, Reagan S       10 GBSA-MD              1:00.76         DQ        
      No touch at turn
 -- Decker, Isabella           7 GBSA-MD              1:16.95         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Onyenorah, Olivia D       10 Retrievers-MD          46.21         DQ        
      No touch at turn
 
Event 24  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.99  MD-S
          47.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meier, Zac C               9 YCM-MD                 39.80      37.26 MD-S   
  2 Mahoney, Ryan J            9 MAS-MD                 38.78      37.32 MD-S   
  3 Poirier, Riley M           9 EST-MD                 38.49      38.51 B      
  4 Smith, Austin W            8 BCSC-MD                41.36      38.52 B      
  5 Courtois, Shane S          8 FSC-MD                 38.85      38.85 B      
  6 Drummond, Devin A         10 Retrievers-MD          40.48      39.20 B      
  7 Qadir, Jabriel A          10 BCSC-MD                40.14      39.29 B      
  8 Dragic, Nikola A          10 FAST-MD                39.52      39.36 B      
  9 Cason, Musaa B            10 BCSC-MD                39.67      39.71 B      
 10 Shu, Bofeng C             10 HOCO-MD                44.67      39.76 B      
 11 Keiner, Samuel J           9 EST-MD                 41.46      40.20 B      
 12 Good, Matthew M           10 FAST-MD                40.44      40.37 B      
 13 McNeill, Zachary L        10 Retrievers-MD          40.44      40.42 B      
 13 Snedeker, Cooper D        10 CATY-MD                39.40      40.42 B      
 15 Wiggins, Jack D            9 GBSA-MD                44.34      41.17 B      
 16 Czaja, Leo A               9 FSC-MD                 40.69      41.18 B      
 17 Ward, Parker A             9 SPY-MD                 43.50      41.66 B      
 17 Reinhard, Cameron         10 Retrievers-MD          45.53      41.66 B      
 19 Harding, Aiden M          10 Retrievers-MD          41.11      41.70 B      
 20 Henderson, Aubrey T        9 GBSA-MD                43.38      42.03 B      
 21 Wong, Kieran J            10 ACA-MD                 41.91      42.24 B      
 22 Bowers, Tyler L            9 FSC-MD                 43.44      42.27 B      
 23 Collins, Zachary M        10 FAST-MD                44.62      42.35 B      
 24 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD                 43.13      42.69 B      
 25 McKinley, Brooks B        10 Retrievers-MD          42.75      42.76 B      
 26 Damyanov, Nicky I         10 HOCO-MD                41.97      42.86 B      
 27 Greene, Joshua A          10 HOCO-MD                42.14      42.95 B      
 28 Berning, Kyle M           10 SPY-MD                 43.42      43.67 B      
 29 Getz, Nick M              10 Tidal Force-MD         44.89      44.10 B      
 30 Barbe, Elijah L           10 CCY-MD                 42.71      44.12 B      
 31 Matthews, Kyle J          10 FAST-MD                43.86      45.12 B      
 32 Reed, Bennett C           10 GBSA-MD                46.56      45.28 B      
 33 Dukes-Robinson, Christop  10 BCSC-MD                47.69      45.42 B      
 34 Moran, Connor W           10 FSC-MD                 45.08      45.47 B      
 35 Wells, Jack M              9 Barracudas-MD          47.05      46.87 B      
 36 Hendrickson, Matthew E     9 EST-MD                 47.40      47.15 B      
 37 Farah, Luke J              8 GBSA-MD                49.29      48.88        
 38 Bruning, Spencer D         9 GBSA-MD              1:05.69      49.45        
 39 Asekun, Ayobami J         10 GBSA-MD                48.86      50.88        
 40 Gainey, Aiden B           10 GBSA-MD                51.47      51.50        
 41 Clark, Henry N            10 HOCO-MD                47.66      52.69        
 42 Xia, Kaden                10 GBSA-MD                58.86      54.53        
 43 McGillivray-Stubbs, Call   8 GBSA-MD                59.88      58.67        
 44 Greene, Dylan S           10 GBSA-MD              1:03.68    1:00.71        
 45 Liberto, Noah H            9 GBSA-MD              1:02.37    1:02.11        
 46 Sapunar, Daniel R          8 GBSA-MD              1:02.25    1:03.51        
 47 Bruce, Ethan L             8 GBSA-MD              1:25.24    1:17.55        
 -- Winters, Emmitt C         10 FSC-MD                 39.25         DQ        
      Not on back off wall
 
Event 25  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.59  MD-S
          38.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Jillian E        12 EST-MD                 32.82      31.55 MD-S   
  2 Romberger, Brielle N      12 GBSA-MD                33.19      32.28 MD-S   
  3 Shoemaker, Camille C      12 YCM-MD                 32.99      32.67 B      
  4 Shatzer, Madison L        11 HAGY-MD                32.74      32.70 B      
  5 McCoyd, Laura J           12 FSC-MD                 33.47      33.14 B      
  6 O'Brien, Makenzie M       12 EST-MD                 33.23      33.21 B      
  7 Schanamann, Danielle K    11 MAS-MD                 33.45      33.30 B      
  8 Ohlinger, Gabby M         11 FSC-MD                 34.38      33.53 B      
  9 Weker, Zoe M              12 Retrievers-MD          33.16      33.64 B      
 10 Stokes, Kennedy A         12 BCSC-MD                33.61      33.65 B      
 11 Cahill, Kimberly R        12 BCSC-MD                34.98      33.68 B      
 12 Svejda, Josie M           11 EST-MD                 35.33      33.69 B      
 13 Iorio, Sophia G           12 FSC-MD                 34.32      33.92 B      
 14 Handwerger, Jenna E       11 EST-MD                 33.81      34.06 B      
 15 Hain, Alyssa L            11 Tidal Force-MD         33.49      34.09 B      
 16 Jonas, Lindsay G          12 FSC-MD                 33.96      34.15 B      
 17 McCallister, Faith A      11 MAS-MD                 34.66      34.41 B      
 18 Bell, Kaitlyn H           12 FSC-MD                 34.43      34.52 B      
 19 Huber, Caroline A         12 GBSA-MD                34.57      34.60 B      
 20 Lomonosov, Natalie R      11 Retrievers-MD          35.36      34.62 B      
 21 Good, Georgia L           12 FAST-MD                34.14      34.85 B      
 22 Klaus, Leah M             11 EST-MD                 35.42      34.86 B      
 23 Carver, Olivia C          12 EST-MD                 34.88      34.87 B      
 24 Gazelle, Amanda E         11 Retrievers-MD          34.57      34.92 B      
 25 Sites, Madison J          11 EST-MD                 35.62      35.09 B      
 26 Matanoski, Gennie A       11 EST-MD                 35.04      35.28 B      
 27 Pohlhaus, Ayla B          11 EST-MD                 36.48      35.31 B      
 28 Stover, Madison K         11 EST-MD                 35.16      35.44 B      
 29 Davies, Lucy M            11 HOCO-MD                35.88      35.61 B      
 30 Reker, Ava V              11 ACA-MD                 36.55      35.68 B      
 31 Yuan, Jerica J            11 EST-MD                 35.63      36.14 B      
 32 Rinker, Adrienne G        12 EST-MD                 36.46      36.15 B      
 33 Pokharel, Suvali          11 EST-MD                 36.62      36.18 B      
 34 O'Brien, Alanna T         12 MAS-MD                 36.08      36.19 B      
 35 Randell, Sammy B          11 Retrievers-MD          34.99      36.22 B      
 35 Birdsall, Caroline R      12 EST-MD                 36.47      36.22 B      
 37 Jackson, Brooke A         11 Retrievers-MD          37.62      36.24 B      
 38 Bradley, Ava P            12 GBSA-MD                38.33      36.29 B      
 39 Nicholas, Lilly A         11 EST-MD                 37.34      36.31 B      
 40 Seifert, Ella A           11 ACA-MD                 36.80      36.72 B      
 41 Molinari, Ella H          12 SPY-MD                 36.09      36.79 B      
 41 Carliss, Sophia E         11 FAST-MD                36.92      36.79 B      
 43 Bonney, MacKenna L        12 FAST-MD                36.48      37.00 B      
 44 Eaton, Sarah E            12 SPY-MD                 36.41      37.31 B      
 45 Welker, Harper K          11 FAST-MD                37.61      37.36 B      
 46 Mullins, Meghan N         11 HAGY-MD                37.72      37.40 B      
 47 Stover, Mina K            11 EST-MD                 37.20      37.51 B      
 48 Hobel, Sylvia E           12 FSC-MD                 38.24      37.68 B      
 49 Giza, Camryn M            11 FSC-MD                 38.04      37.91 B      
 50 Harvey, Charlotte P       11 GBSA-MD                41.28      38.22 B      
 51 Ober, Tori F              11 Retrievers-MD          37.89      38.29 B      
 52 Spence, Danielle C        11 GBSA-MD                37.76      38.57        
 53 Winkfield, Morgan P       11 GBSA-MD                39.72      38.86        
 54 Del Grosso, Gabrielle L   11 Retrievers-MD          37.18      38.89        
 55 Lazzelle, Veronica C      11 GBSA-MD                40.56      41.41        
 -- Bruce, Elizabeth L        12 GBSA-MD              1:02.49         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.89  MD-S
          38.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Din, Daryn K              11 EST-MD                 33.71      32.37 MD-S   
  2 Kong, Matthew             12 EST-MD                 32.92      32.48 MD-S   
  3 Richter, Brandon R        12 EST-MD                 33.28      32.63 MD-S   
  4 Wright, Lucas J           12 GBSA-MD                34.65      32.72 MD-S   
  5 Skidmore, Holden D        12 EST-MD                 34.92      33.38 B      
  6 Keiner, Ethan J           12 EST-MD                 34.31      33.40 B      
  7 Brooks, Carter R          12 GBSA-MD                35.43      33.64 B      
  8 Hanlon, Brody J           12 FSC-MD                 37.50      33.85 B      
  9 von Wachter, Noah G       12 Retrievers-MD          33.97      33.86 B      
 10 Radonovich, Marshall M    12 FAST-MD                33.60      34.13 B      
 11 Kay, Tyler O              12 EST-MD                 33.37      34.22 B      
 12 Porch, Adam R             11 Retrievers-MD          34.11      34.41 B      
 13 Miner, Daniel A           12 FAST-MD                35.47      34.64 B      
 14 Abbruzzese, Marco B       11 ACA-MD                 34.57      34.65 B      
 15 Stewart, Caden J          11 FAST-MD                35.77      34.66 B      
 16 Curtis, Logan C           12 FSC-MD                 35.44      34.85 B      
 16 Wells, William P          12 Barracudas-MD          37.43      34.85 B      
 18 Tolbert, Landon H         12 Tidal Force-MD         34.47      34.88 B      
 19 Shedwick, Ben             11 MAS-MD                 35.89      34.98 B      
 20 Lopez, Vince J            12 MAS-MD                 35.31      35.00 B      
 21 von Wachter, Caleb G      11 Retrievers-MD          35.79      35.01 B      
 22 Eckman, Gabriel C         12 ACA-MD                 36.36      35.07 B      
 23 Meier, CJ J               11 YCM-MD                 34.46      35.31 B      
 24 Zarchin, Connor J         11 FSC-MD                 35.19      35.33 B      
 25 Griffin, Malachi G        11 GBSA-MD                36.41      35.55 B      
 26 Richer, Joseph M          12 GBSA-MD                37.80      35.81 B      
 26 Gifford, Ashton R         11 CCY-MD                 35.93      35.81 B      
 28 Missigman, Zach M         11 EST-MD                 36.52      35.88 B      
 29 Schappelle, David S       12 GBSA-MD                38.54      36.20 B      
 30 Williams, Timothy A       11 Retrievers-MD          35.99      36.42 B      
 31 Kosch, Gavin R            11 FAST-MD                36.32      36.58 B      
 32 Williams, Ben A           12 Retrievers-MD          37.38      36.77 B      
 33 Wilson, Ryan C            11 FSC-MD                 37.40      37.06 B      
 34 Singleton, Aron           11 HOCO-MD                37.72      37.12 B      
 35 Telewoda, Joey A          11 MAS-MD                 37.56      37.43 B      
 36 Glisson, Keith            11 GBSA-MD                38.89      37.51 B      
 37 Harner, Jake S            11 OPST-MD                37.52      37.59 B      
 38 O'Brien, Ellis X          11 GBSA-MD                41.38      37.69 B      
 39 Formica, Tyler F          11 GBSA-MD                39.96      37.93 B      
 40 Wright, Kaden A           12 HAGY-MD                37.17      38.02 B      
 41 Brown, Garrett M          11 Retrievers-MD          37.62      38.40        
 42 Ruehl, Logan S            12 GBSA-MD                40.62      38.88        
 43 Lewis, Chase A            11 Retrievers-MD          36.98      39.16        
 44 Davies, Hayden M          12 FAST-MD                37.54      39.37        
 45 Lander, Ian T             11 GBSA-MD                41.52      39.73        
 46 Martini, Jack M           12 GBSA-MD                42.41      40.52        
 47 Xia, Kevin                11 GBSA-MD                42.91      42.02        
 48 Keller, Liam P            11 GBSA-MD                46.25      43.74        
 49 Emery, Ryan P             11 GBSA-MD                52.58      44.03        
 50 Gill, Nirav               11 GBSA-MD                46.56      44.74        
 51 Hahn, Bradley E           11 GBSA-MD                46.13      45.24        
 52 Spranza, Asher W          11 GBSA-MD                58.49      53.06        
 
Event 27  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:26.69  MD-S
        1:53.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chaudhuri, Isha           10 Retrievers-MD        1:26.73    1:23.05 MD-S   
  2 Barbe, Messina E          10 CCY-MD               1:34.98    1:23.53 MD-S   
  3 Cowley, Peyton E          10 EST-MD               1:28.78    1:26.77 B      
  4 Helms, Ani M               9 Retrievers-MD        1:36.34    1:28.85 B      
  5 Gordy, Julia C            10 FAST-MD              1:28.74    1:29.00 B      
  6 DeGross, Carrington M      9 BCSC-MD              1:29.02    1:30.55 B      
  7 Pruski, Clara C           10 Retrievers-MD        1:42.24    1:31.78 B      
  8 Doubek, Dana J            10 YCM-MD               1:28.99    1:32.55 B      
  9 Saxton, Noelle E           9 GBSA-MD              2:23.56    1:35.58 B      
 10 Reker, Anna A              9 ACA-MD               1:53.66    1:38.29 B      
 11 Maher, Ashley L            9 Un-Md-MD             1:50.12    1:41.80 B      
 12 Dixon, Maddie M            7 HOCO-MD              1:44.41    1:48.06 B      
 13 Parton, Olivia L           9 GBSA-MD              2:23.56    1:48.73 B      
 -- Owens, Haelyn K            9 GBSA-MD              2:26.65         DQ        
      One hand touch
 -- Chen, Lily M              10 GBSA-MD              1:51.72         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 28  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:26.69  MD-S
        1:52.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cashman, Caden P          10 EST-MD               1:30.04    1:22.87 MD-S   
  2 Sauer, Joseph B           10 YCM-MD               1:27.28    1:23.06 MD-S   
  3 Poirier, Riley M           9 EST-MD               1:26.96    1:28.02 B      
  4 Nettles, Jai E            10 EST-MD               1:33.09    1:28.28 B      
  5 Davis, Finn L             10 EST-MD               1:28.41    1:30.34 B      
  6 Mahoney, Ryan J            9 MAS-MD               1:30.88    1:33.08 B      
  7 Berrios, Kaito V          10 EST-MD               1:27.86    1:33.55 B      
  8 Hain, Mason M              9 Tidal Force-MD       1:45.98    1:34.88 B      
  9 Ward, Parker A             9 SPY-MD               1:37.42    1:36.81 B      
 10 Qadir, Jabriel A          10 BCSC-MD              1:30.58    1:37.76 B      
 11 Farah, Matthew J          10 GBSA-MD              2:09.45    1:40.00 B      
 12 Barbe, Elijah L           10 CCY-MD               1:40.71    1:41.80 B      
 13 Dukes-Robinson, Christop  10 BCSC-MD              1:49.18    1:58.12        
 -- Lamm, Joshua C             9 FAST-MD              1:41.28         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 29  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:10.29  MD-S
        1:25.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romberger, Brielle N      12 GBSA-MD              1:11.85    1:08.13 MD-S   
  2 Harner, Trista J          12 OPST-MD              1:10.81    1:08.14 MD-S   
  3 Iorio, Sophia G           12 FSC-MD               1:11.24    1:09.99 MD-S   
  4 Lin, Constance Y          12 EST-MD               1:14.95    1:10.52 B      
  5 Handwerger, Jenna E       11 EST-MD               1:11.41    1:10.63 B      
  6 Good, Georgia L           12 FAST-MD              1:10.69    1:11.67 B      
  7 Zentz, Casey E            11 CCY-MD               1:10.51    1:11.91 B      
  8 Matanoski, Gennie A       11 EST-MD               1:13.50    1:15.71 B      
  9 Huber, Caroline A         12 GBSA-MD              1:17.65    1:17.22 B      
 10 Pohlhaus, Ayla B          11 EST-MD               1:21.66    1:17.48 B      
 11 Hain, Alyssa L            11 Tidal Force-MD       1:16.19    1:17.49 B      
 12 Shatzer, Madison L        11 HAGY-MD              1:14.05    1:17.83 B      
 13 Jackson, Brooke A         11 Retrievers-MD        1:24.10    1:17.99 B      
 14 Gazelle, Amanda E         11 Retrievers-MD        1:16.11    1:18.25 B      
 15 Hoang, Rachel L           11 HAGY-MD              1:15.72    1:21.79 B      
 16 Smith, Madison E          11 EST-MD               1:20.08    1:22.16 B      
 17 Randell, Sammy B          11 Retrievers-MD        1:19.47    1:22.72 B      
 18 Vandewinckel, Olivia A    11 GBSA-MD              1:19.10    1:23.04 B      
 
Event 30  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.19  MD-S
        1:23.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speace, Hayden H          12 EST-MD               1:11.63    1:09.27 MD-S   
  2 Porch, Adam R             11 Retrievers-MD        1:11.55    1:12.83 B      
  3 Abbruzzese, Marco B       11 ACA-MD               1:17.11    1:13.42 B      
  4 Kong, Matthew             12 EST-MD               1:12.00    1:13.89 B      
  5 Din, Daryn K              11 EST-MD               1:14.61    1:14.71 B      
  6 Keiner, Ethan J           12 EST-MD               1:16.42    1:15.76 B      
  7 Smith, Cole W             11 EST-MD               1:19.85    1:18.82 B      
  8 Miner, Daniel A           12 FAST-MD              1:21.21    1:22.06 B      
  9 Schappelle, David S       12 GBSA-MD              1:45.63    1:23.84        
 10 Brooks, Carter R          12 GBSA-MD              1:30.42    1:23.89        
 11 Glisson, Keith            11 GBSA-MD              1:32.26    1:33.21        
 -- Peoples, Grayson B        12 GBSA-MD              1:19.49         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 31  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.49  MD-S
          53.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addleman, Paige N         10 Retrievers-MD          44.65      42.29 MD-S   
  2 Zhang, Lily H              9 HOCO-MD                44.20      42.74 B      
  3 Russell, Abby E           10 YCM-MD                 43.74      42.90 B      
  4 Demmin, Emma              10 EST-MD                 43.23      43.00 B      
  5 Winters, Taylor L          9 FSC-MD                 45.40      43.58 B      
  6 Miner, Kate A              9 FAST-MD                46.68      43.68 B      
  7 Pruski, Clara C           10 Retrievers-MD          46.19      43.81 B      
  8 Montenegro, Kelaya        10 GBSA-MD                44.30      44.21 B      
  9 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD                 45.27      44.41 B      
 10 Marwaha, Sonia            10 EST-MD                 45.07      44.62 B      
 11 Gurri, Maddi G            10 GBSA-MD                45.93      44.99 B      
 12 Gordon, Ava E             10 FAST-MD                44.32      45.14 B      
 13 DeGross, Carrington M      9 BCSC-MD                47.21      45.18 B      
 14 Hankins, Camryn L         10 EST-MD                 45.56      45.46 B      
 15 Jones, Emily L            10 HOCO-MD                48.21      45.67 B      
 16 Graham, Abi G             10 FSC-MD                 46.73      45.93 B      
 17 Dumesh, Ariela M          10 Retrievers-MD          46.82      46.53 B      
 18 Chaudhuri, Isha           10 Retrievers-MD          45.07      46.57 B      
 19 Barbe, Messina E          10 CCY-MD                 49.90      46.76 B      
 20 Kellerman, Emily A         9 MAS-MD                 47.42      47.38 B      
 21 Ekanayake, Nihara T        9 EST-MD                 47.90      47.73 B      
 22 Weber, Leila A            10 Retrievers-MD          49.41      47.85 B      
 23 Reker, Anna A              9 ACA-MD                 49.30      48.02 B      
 24 Eckman, Caroline K        10 ACA-MD                 50.53      48.30 B      
 25 Sun, Sofie R              10 EST-MD                 47.79      48.53 B      
 25 Loper, Cameryn E          10 ACA-MD                 47.57      48.53 B      
 27 Ivall, Olivia P           10 FAST-MD                52.61      49.46 B      
 28 Birdsall, Claire G         9 EST-MD                 51.07      49.48 B      
 29 Dixon, Maddie M            7 HOCO-MD                51.03      50.40 B      
 30 Hanlon, Kelsey R           8 FSC-MD                 49.99      50.41 B      
 31 Saxton, Noelle E           9 GBSA-MD                51.17      50.56 B      
 32 Harshman, Leah N           9 FAST-MD                51.40      50.85 B      
 33 Cherry, Ava E             10 FSC-MD                 52.34      50.95 B      
 34 Parton, Olivia L           9 GBSA-MD                52.93      51.35 B      
 35 Ripple, Reese L           10 FSC-MD                 48.64      51.46 B      
 36 Treeman-Reinke, Cali M    10 SPY-MD                 51.60      51.60 B      
 37 Maher, Ashley L            9 Un-Md-MD               51.83      52.49 B      
 38 Singleton, Alexa           9 HOCO-MD                53.29      52.63 B      
 39 Chen, Lily M              10 GBSA-MD                52.65      53.53        
 40 Montenegro, Isabel         8 GBSA-MD                56.65      56.10        
 41 Samadani, Emily N         10 GBSA-MD              1:02.34      58.15        
 42 Bartolini, Gabby M         8 GBSA-MD              1:08.91    1:00.15        
 43 Orange, Julianna S         9 GBSA-MD              1:16.54    1:00.57        
 44 Wimmer, Kelsey L           8 GBSA-MD              1:00.18    1:02.15        
 45 Shaw, Amelia M             8 GBSA-MD              1:15.25    1:05.08        
 46 Chen, Eden C               8 GBSA-MD              1:08.56    1:07.86        
 47 Owens, Haelyn K            9 GBSA-MD              1:15.77    1:08.29        
 48 Yu, Ivy                    8 GBSA-MD              1:23.45    1:09.07        
 49 Emery, Ella J              8 GBSA-MD              1:19.35    1:15.88        
 50 Wibberley, Reagan S       10 GBSA-MD              1:09.56    1:23.08        
 -- Brashear, Johanna H       10 FAST-MD                49.87         DQ        
      Two strokes under water
 -- Kim, Jordan J              8 HOCO-MD                50.09         DQ        
      One hand touch
 -- Decker, Amelia             7 GBSA-MD              1:23.56         DQ        
      Scissors kick
 -- Decker, Isabella           7 GBSA-MD              1:25.64         DQ        
      One hand touch
 -- Schappelle, Norah E        8 GBSA-MD              1:13.39         DQ        
      Scissors kick
 -- Asekun, Similoluwa A       6 GBSA-MD              1:13.56         DQ        
      Arms past hipline
 -- Schleigh, Evelyn L         7 GBSA-MD              1:13.29         DQ        
      Scissors kick
 
Event 32  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.49  MD-S
          52.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drummond, Devin A         10 Retrievers-MD          42.80      43.65 B      
  2 Good, Matthew M           10 FAST-MD                44.62      44.10 B      
  3 Davies, Ethan S           10 EST-MD                 44.96      44.16 B      
  4 Shu, Bofeng C             10 HOCO-MD                45.76      44.78 B      
  5 Hendrickson, Matthew E     9 EST-MD                 45.77      44.98 B      
  6 Smith, Austin W            8 BCSC-MD                47.11      45.01 B      
  7 Bowers, Tyler L            9 FSC-MD                 46.09      45.25 B      
  8 Lewis, Cole H             10 Retrievers-MD          48.88      45.29 B      
  9 Wong, Kieran J            10 ACA-MD                 48.85      45.89 B      
 10 Berning, Kyle M           10 SPY-MD                 45.77      46.00 B      
 11 Keiner, Samuel J           9 EST-MD                 49.96      46.61 B      
 12 Creasey, Andrew J          9 Un-Md-MD               48.16      46.75 B      
 13 Cason, Musaa B            10 BCSC-MD                46.54      47.36 B      
 14 Greene, Joshua A          10 HOCO-MD                50.23      47.66 B      
 15 Reed, Bennett C           10 GBSA-MD                50.56      47.89 B      
 16 Cabbagestalk Jr., Travon  10 BCSC-MD                48.40      48.03 B      
 17 Berrios, Kaito V          10 EST-MD                 46.79      48.65 B      
 18 Damyanov, Nicky I         10 HOCO-MD                47.01      48.70 B      
 19 Shi, Justin W              9 Retrievers-MD          48.62      48.73 B      
 20 Moran, Connor W           10 FSC-MD                 47.05      49.06 B      
 21 Byrne, Wyatt M            10 FSC-MD                 49.18      49.45 B      
 22 Courtois, Shane S          8 FSC-MD                 50.46      49.49 B      
 23 Winters, Emmitt C         10 FSC-MD                 49.06      49.72 B      
 23 Linehan, Foster L          9 SPY-MD                 47.83      49.72 B      
 25 Harding, Aiden M          10 Retrievers-MD          49.67      50.16 B      
 26 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD                 50.35      50.22 B      
 27 Getz, Nick M              10 Tidal Force-MD         46.29      50.25 B      
 28 Dragic, Nikola A          10 FAST-MD                50.36      50.27 B      
 29 Matthews, Kyle J          10 FAST-MD                51.20      52.12        
 30 Stevens, Jacob D          10 GBSA-MD                57.77      55.06        
 31 Wiggins, Jack D            9 GBSA-MD              1:12.58      55.39        
 32 Xia, Kaden                10 GBSA-MD              1:12.58      55.44        
 33 Gainey, Aiden B           10 GBSA-MD                56.64      56.00        
 34 Greene, Dylan S           10 GBSA-MD              1:09.76      57.46        
 35 Farah, Luke J              8 GBSA-MD              1:00.15    1:02.16        
 36 Bruning, Spencer D         9 GBSA-MD              1:12.14    1:05.25        
 37 McGillivray-Stubbs, Call   8 GBSA-MD              1:10.25    1:18.20        
 -- Bruce, Ethan L             8 GBSA-MD              1:22.54         DQ        
      Scissors kick
 -- Asekun, Ayobami J         10 GBSA-MD              1:05.89         DQ        
      Other
 -- Sapunar, Daniel R          8 GBSA-MD              1:05.47         DQ        
      Scissors kick
 -- Liberto, Noah H            9 GBSA-MD              1:12.15         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.89  MD-S
          43.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyer, Mikayla B           12 Retrievers-MD          37.54      36.40 MD-S   
  2 Bradley, Ava P            12 GBSA-MD                38.24      36.75 MD-S   
  3 O'Brien, Makenzie M       12 EST-MD                 36.92      37.42 B      
  4 Bell, Kaitlyn H           12 FSC-MD                 38.64      37.72 B      
  5 Burian, Gabi E            12 HOCO-MD                40.03      37.98 B      
  5 Stover, Madison K         11 EST-MD                 37.61      37.98 B      
  7 Rinker, Adrienne G        12 EST-MD                 38.86      38.09 B      
  8 Seligman, Elyse G         12 EST-MD                 37.85      38.21 B      
  9 Lin, Constance Y          12 EST-MD                 40.00      38.23 B      
 10 Smith, Madison E          11 EST-MD                 38.17      38.72 B      
 11 Carver, Olivia C          12 EST-MD                 40.32      39.06 B      
 12 Jonas, Lindsay G          12 FSC-MD                 40.80      39.15 B      
 13 Correal, Aleena D         12 MAS-MD                 39.41      39.49 B      
 14 Cahill, Kimberly R        12 BCSC-MD                41.18      39.72 B      
 15 Edsall, Heather B         11 FAST-MD                38.89      39.89 B      
 16 Hanft, Faith M            11 HAGY-MD                42.36      40.01 B      
 17 King, Maya J              11 Retrievers-MD          40.57      40.06 B      
 18 Cowley, Jenna S           12 EST-MD                 39.58      40.38 B      
 19 Cason, Ameenah B          11 BCSC-MD                39.82      40.56 B      
 20 Kirk, Monica C            11 HOCO-MD                41.33      40.69 B      
 21 Zhang, Joy H              11 HOCO-MD                42.38      40.90 B      
 22 Woodley, Abree J          11 BCSC-MD                41.17      40.93 B      
 23 Shipley, Alina M          11 CCY-MD                 40.28      40.96 B      
 24 Bucchioni, Alayna K       12 Retrievers-MD          41.58      41.26 B      
 25 Reker, Ava V              11 ACA-MD                 41.34      41.37 B      
 26 Gaynor, Chelsi L          11 EST-MD                 41.61      41.41 B      
 27 Smith, Karsen P           11 EST-MD                 43.04      41.43 B      
 28 Birdsall, Caroline R      12 EST-MD                 42.02      41.68 B      
 29 Pokharel, Suvali          11 EST-MD                 41.66      41.86 B      
 30 Miller, Kate S            12 FSC-MD                 40.46      42.04 B      
 31 Welker, Harper K          11 FAST-MD                42.60      42.13 B      
 32 Harvey, Charlotte P       11 GBSA-MD                43.40      42.16 B      
 33 Mackey, Ally C            11 EST-MD                 43.06      42.26 B      
 34 Montgomery, Paige R       11 FSC-MD                 42.97      42.56 B      
 35 Stover, Mina K            11 EST-MD                 42.92      42.75 B      
 36 Hoang, Rachel L           11 HAGY-MD                39.63      42.77 B      
 37 Schanamann, Danielle K    11 MAS-MD                 42.48      43.13        
 38 Lazzelle, Veronica C      11 GBSA-MD                42.39      43.42        
 39 Spence, Danielle C        11 GBSA-MD                44.57      43.99        
 40 Chen, Ava J               12 GBSA-MD                44.65      45.14        
 41 Harriman, Taylor K        11 GBSA-MD                48.48      48.18        
 42 Bruce, Elizabeth L        12 GBSA-MD              1:02.71      59.19        
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.19  MD-S
          42.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skidmore, Holden D        12 EST-MD                 37.35      36.49 MD-S   
  2 Gifford, Ashton R         11 CCY-MD                 38.58      36.77 MD-S   
  3 Kothari, Ryan H           12 HAGY-MD                37.63      37.28 B      
  4 Hwang, Preston Y          12 YCM-MD                 37.99      37.54 B      
  5 Keiner, Ethan J           12 EST-MD                 39.96      37.65 B      
  6 Speace, Hayden H          12 EST-MD                 38.61      37.84 B      
  7 von Wachter, Noah G       12 Retrievers-MD          38.38      37.94 B      
  8 Peoples, Grayson B        12 GBSA-MD                39.04      38.71 B      
  9 Smith, Cole W             11 EST-MD                 39.73      38.98 B      
 10 Williams, Ben A           12 Retrievers-MD          40.06      38.99 B      
 11 Richter, Brandon R        12 EST-MD                 42.40      39.17 B      
 12 Tolbert, Landon H         12 Tidal Force-MD         38.45      39.36 B      
 13 Fiori, Jimmy T            11 MAS-MD                 39.35      39.71 B      
 14 Tiller, Jordan T          12 ACA-MD                 39.25      39.84 B      
 15 Zarchin, Connor J         11 FSC-MD                 42.39      40.21 B      
 16 Meier, CJ J               11 YCM-MD                 39.90      40.32 B      
 17 Abbruzzese, Marco B       11 ACA-MD                 38.21      40.41 B      
 18 Stewart, Caden J          11 FAST-MD                39.74      40.81 B      
 19 Kosch, Gavin R            11 FAST-MD                41.86      43.39        
 20 Lewis, Chase A            11 Retrievers-MD          42.29      43.51        
 21 Wright, Lucas J           12 GBSA-MD                44.89      43.94        
 22 Tourison, Connor D        12 GBSA-MD                48.65      45.11        
 23 Ruehl, Logan S            12 GBSA-MD                45.97      45.67        
 24 Glisson, Keith            11 GBSA-MD                45.53      46.42        
 25 Formica, Tyler F          11 GBSA-MD                52.35      47.27        
 26 O'Brien, Ellis X          11 GBSA-MD                52.89      47.46        
 27 Ferger, Cole P            12 GBSA-MD                49.58      47.70        
 28 Lander, Ian T             11 GBSA-MD                57.41      48.53        
 29 Emery, Ryan P             11 GBSA-MD                49.77      50.22        
 30 Richer, Joseph M          12 GBSA-MD                53.15      51.27        
 31 Gill, Nirav               11 GBSA-MD                57.76      51.62        
 32 Hahn, Bradley E           11 GBSA-MD                57.89      53.27        
 33 LeBoeuf, Thomas J         11 GBSA-MD                58.23      54.70        
 34 Keller, Liam P            11 GBSA-MD              1:00.16      54.75        
 35 Spranza, Asher W          11 GBSA-MD              1:02.89    1:01.67        
 -- Todd, Brayden M           11 HAGY-MD                37.93         DQ        
      Scissors kick
 -- McGill, Luke J            11 FSC-MD                 41.90         DQ        
      False start
 
Event 35  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.49  MD-S
        1:42.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doubek, Dana J            10 YCM-MD               1:20.79    1:20.19 MD-S   
  2 Addleman, Paige N         10 Retrievers-MD        1:22.09    1:20.78 B      
  3 Epp, Sandy L               9 Retrievers-MD        1:23.92    1:20.90 B      
  4 Gurri, Maddi G            10 GBSA-MD              1:21.06    1:20.93 B      
  5 Graham, Abi G             10 FSC-MD               1:24.10    1:21.56 B      
  6 Russell, Abby E           10 YCM-MD               1:22.29    1:21.82 B      
  7 Blaha, Krysta E           10 EST-MD               1:23.36    1:22.09 B      
  8 Jones, Emily L            10 HOCO-MD              1:25.25    1:22.69 B      
  9 Masters, Claire E         10 FSC-MD               1:24.86    1:23.40 B      
 10 Demmin, Emma              10 EST-MD               1:24.78    1:24.41 B      
 11 Zhang, Lily H              9 HOCO-MD              1:25.82    1:24.48 B      
 12 Gordy, Julia C            10 FAST-MD              1:24.47    1:24.68 B      
 13 Cowley, Peyton E          10 EST-MD               1:23.55    1:24.96 B      
 14 Trionfo, Gia E             8 ACA-MD               1:28.49    1:25.61 B      
 15 DeGross, Carrington M      9 BCSC-MD              1:23.16    1:26.08 B      
 16 Hankins, Camryn L         10 EST-MD               1:27.94    1:26.19 B      
 17 Montenegro, Kelaya        10 GBSA-MD              1:28.07    1:26.31 B      
 18 Barbe, Messina E          10 CCY-MD               1:27.50    1:26.43 B      
 19 Chaudhuri, Isha           10 Retrievers-MD        1:25.43    1:26.54 B      
 20 Miner, Kate A              9 FAST-MD              1:25.04    1:26.87 B      
 21 Kellerman, Emily A         9 MAS-MD               1:25.85    1:27.06 B      
 22 Sun, Sofie R              10 EST-MD               1:25.53    1:28.06 B      
 23 Gordon, Ava E             10 FAST-MD              1:27.80    1:28.50 B      
 24 Sherwood, Kylie E         10 FSC-MD               1:29.97    1:29.89 B      
 25 Marwaha, Sonia            10 EST-MD               1:27.65    1:30.17 B      
 26 Weber, Leila A            10 Retrievers-MD        1:28.57    1:31.82 B      
 27 Ripple, Reese L           10 FSC-MD               1:26.81    1:32.84 B      
 28 Reker, Anna A              9 ACA-MD               1:33.54    1:33.06 B      
 29 Perry, Samantha J         10 FAST-MD              1:38.25    1:33.63 B      
 30 McGillivray-Stubbs, Mare  10 GBSA-MD              1:55.22    1:33.64 B      
 31 Kim, Jordan J              8 HOCO-MD              1:34.39    1:33.82 B      
 32 Loper, Cameryn E          10 ACA-MD               1:32.72    1:34.54 B      
 33 Dumesh, Ariela M          10 Retrievers-MD        1:31.53    1:35.27 B      
 34 Mester, Tess A            10 EST-MD               1:31.05    1:35.50 B      
 35 Cherry, Ava E             10 FSC-MD               1:33.03    1:35.67 B      
 36 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD               1:34.39    1:36.30 B      
 37 Su, Lyra                  10 Retrievers-MD        1:39.60    1:36.48 B      
 38 Workmeister, Abby G        9 MAS-MD               1:40.65    1:37.76 B      
 39 Ekanayake, Nihara T        9 EST-MD               1:32.63    1:37.98 B      
 40 Onyenorah, Olivia D       10 Retrievers-MD        1:34.98    1:38.42 B      
 41 Birdsall, Claire G         9 EST-MD               1:38.67    1:38.91 B      
 42 Singleton, Alexa           9 HOCO-MD              1:40.24    1:38.92 B      
 43 Eckman, Caroline K        10 ACA-MD               1:38.79    1:39.02 B      
 44 Maher, Ashley L            9 Un-Md-MD             1:40.73    1:39.29 B      
 45 Harshman, Leah N           9 FAST-MD              1:38.11    1:40.24 B      
 46 Dixon, Maddie M            7 HOCO-MD              1:39.37    1:42.28 B      
 47 Montenegro, Isabel         8 GBSA-MD              1:47.35    1:42.47 B      
 48 Fikes, Gabriella M         9 Retrievers-MD        1:41.00    1:42.77        
 49 Chen, Lily M              10 GBSA-MD              1:51.38    1:51.85        
 50 Orange, Julianna S         9 GBSA-MD              2:05.48    1:52.31        
 51 Bartolini, Gabby M         8 GBSA-MD              1:58.65    1:52.62        
 52 Shaw, Amelia M             8 GBSA-MD              2:02.58    2:12.34        
 -- Martini, Charlie Grace M   8 GBSA-MD              1:57.62         DQ        
      Not on back off wall - back
 -- Schappelle, Norah E        8 GBSA-MD              2:02.35         DQ        
      Scissors kick - breast
 
Event 36  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:21.29  MD-S
        1:39.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cashman, Caden P          10 EST-MD               1:22.80    1:18.57 MD-S   
  2 Lewis, Cole H             10 Retrievers-MD        1:23.03    1:21.86 B      
  3 Poirier, Riley M           9 EST-MD               1:23.51    1:24.65 B      
  4 Farah, Matthew J          10 GBSA-MD              1:27.70    1:25.20 B      
  5 Keiner, Samuel J           9 EST-MD               1:31.60    1:26.15 B      
  6 Mahoney, Ryan J            9 MAS-MD               1:23.72    1:26.30 B      
  7 Snedeker, Cooper D        10 CATY-MD              1:22.20    1:26.48 B      
  8 Shu, Bofeng C             10 HOCO-MD              1:31.38    1:27.34 B      
  9 Smith, Austin W            8 BCSC-MD              1:25.51    1:27.36 B      
 10 Cason, Musaa B            10 BCSC-MD              1:31.47    1:27.38 B      
 10 Czaja, Leo A               9 FSC-MD               1:30.23    1:27.38 B      
 12 Wong, Kieran J            10 ACA-MD               1:29.65    1:27.74 B      
 13 Good, Matthew M           10 FAST-MD              1:24.94    1:28.27 B      
 14 Greene, Joshua A          10 HOCO-MD              1:31.43    1:28.45 B      
 15 Shi, Justin W              9 Retrievers-MD        1:28.64    1:28.69 B      
 16 Berrios, Kaito V          10 EST-MD               1:24.86    1:28.83 B      
 17 Winters, Emmitt C         10 FSC-MD               1:27.20    1:28.92 B      
 18 Harding, Aiden M          10 Retrievers-MD        1:25.74    1:29.62 B      
 19 McNeill, Zachary L        10 Retrievers-MD        1:26.38    1:29.84 B      
 20 Drummond, Devin A         10 Retrievers-MD        1:28.79    1:30.10 B      
 21 Hain, Mason M              9 Tidal Force-MD       1:35.99    1:30.88 B      
 22 McKinley, Brooks B        10 Retrievers-MD        1:31.16    1:30.94 B      
 23 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD               1:30.03    1:31.47 B      
 24 Dragic, Nikola A          10 FAST-MD              1:30.87    1:31.71 B      
 25 Cabbagestalk Jr., Travon  10 BCSC-MD              1:31.38    1:31.94 B      
 26 Linehan, Foster L          9 SPY-MD               1:28.00    1:32.45 B      
 27 Henderson, Aubrey T        9 GBSA-MD              1:40.87    1:32.84 B      
 28 Bowers, Tyler L            9 FSC-MD               1:30.40    1:33.39 B      
 29 Courtois, Shane S          8 FSC-MD               1:30.83    1:33.49 B      
 30 Damyanov, Nicky I         10 HOCO-MD              1:32.93    1:34.01 B      
 31 Byrne, Wyatt M            10 FSC-MD               1:34.37    1:35.03 B      
 32 Berning, Kyle M           10 SPY-MD               1:37.52    1:35.11 B      
 33 Reed, Bennett C           10 GBSA-MD              1:52.55    1:37.32 B      
 34 Stevens, Jacob D          10 GBSA-MD              1:45.72    1:37.38 B      
 35 Matthews, Kyle J          10 FAST-MD              1:34.25    1:38.04 B      
 36 Wiggins, Jack D            9 GBSA-MD              1:49.70    1:39.16 B      
 37 Farah, Luke J              8 GBSA-MD              1:59.63    1:49.27        
 38 Greene, Dylan S           10 GBSA-MD              2:29.81    2:09.80        
 39 Sapunar, Daniel R          8 GBSA-MD              2:09.64    2:35.49        
 -- Xia, Kaden                10 GBSA-MD              2:09.56         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Ward, Parker A             9 SPY-MD               1:30.32         DQ        
      Scissors kick - breast
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:10.39  MD-S
        1:24.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCoyd, Laura J           12 FSC-MD               1:22.64    1:09.82 MD-S   
  2 Tyer, Mikayla B           12 Retrievers-MD        1:10.59    1:10.02 MD-S   
  3 Stokes, Kennedy A         12 BCSC-MD              1:10.72    1:10.69 B      
  4 Zentz, Casey E            11 CCY-MD               1:13.61    1:10.71 B      
  5 Weker, Zoe M              12 Retrievers-MD        1:12.89    1:10.95 B      
  6 McCallister, Faith A      11 MAS-MD               1:12.18    1:11.19 B      
  7 Carver, Olivia C          12 EST-MD               1:13.21    1:11.70 B      
  8 Goger, Amelia G           12 SPY-MD               1:13.00    1:12.08 B      
  9 Svejda, Josie M           11 EST-MD               1:13.81    1:12.41 B      
 10 O'Brien, Makenzie M       12 EST-MD               1:11.73    1:12.56 B      
 11 Long, Sophie A            11 CCY-MD               1:13.42    1:12.75 B      
 12 Stover, Madison K         11 EST-MD               1:12.30    1:12.79 B      
 13 Cowley, Jenna S           12 EST-MD               1:11.32    1:13.72 B      
 14 Jonas, Lindsay G          12 FSC-MD               1:18.31    1:14.32 B      
 15 Hain, Alyssa L            11 Tidal Force-MD       1:15.88    1:14.62 B      
 16 Cahill, Kimberly R        12 BCSC-MD              1:17.87    1:15.39 B      
 17 Rinker, Adrienne G        12 EST-MD               1:19.22    1:15.45 B      
 18 Ohlinger, Gabby M         11 FSC-MD               1:20.36    1:15.90 B      
 19 Carliss, Sophia E         11 FAST-MD              1:19.16    1:15.98 B      
 20 Huber, Caroline A         12 GBSA-MD              1:17.38    1:16.16 B      
 21 Bradley, Ava P            12 GBSA-MD              1:19.03    1:16.68 B      
 22 O'Brien, Alanna T         12 MAS-MD               1:17.66    1:17.05 B      
 23 Cason, Ameenah B          11 BCSC-MD              1:16.59    1:17.42 B      
 24 Correal, Aleena D         12 MAS-MD               1:17.76    1:17.68 B      
 25 Sites, Madison J          11 EST-MD               1:18.23    1:18.03 B      
 26 Yuan, Jerica J            11 EST-MD               1:19.60    1:18.34 B      
 27 Hanft, Faith M            11 HAGY-MD              1:19.97    1:18.46 B      
 28 Giza, Camryn M            11 FSC-MD               1:24.23    1:18.92 B      
 29 Schanamann, Danielle K    11 MAS-MD               1:18.24    1:19.17 B      
 30 Seligman, Elyse G         12 EST-MD               1:19.13    1:19.41 B      
 31 Pokharel, Suvali          11 EST-MD               1:21.25    1:19.65 B      
 32 Lomonosov, Natalie R      11 Retrievers-MD        1:22.10    1:19.68 B      
 33 Klaus, Leah M             11 EST-MD               1:22.16    1:19.99 B      
 34 Friedman, Lilah N         11 FAST-MD              1:24.17    1:20.03 B      
 35 Stover, Mina K            11 EST-MD               1:19.65    1:20.11 B      
 36 Reker, Ava V              11 ACA-MD               1:21.00    1:20.12 B      
 37 Woodley, Abree J          11 BCSC-MD              1:22.46    1:20.32 B      
 38 Hanel, Gabriella N        12 MAS-MD               1:19.02    1:20.39 B      
 39 Burian, Gabi E            12 HOCO-MD              1:23.02    1:20.44 B      
 40 Mackey, Ally C            11 EST-MD               1:22.83    1:20.68 B      
 41 Hoang, Rachel L           11 HAGY-MD              1:14.53    1:20.70 B      
 42 Edsall, Heather B         11 FAST-MD              1:17.18    1:20.95 B      
 43 Birdsall, Caroline R      12 EST-MD               1:21.36    1:21.13 B      
 44 Davies, Lucy M            11 HOCO-MD              1:22.63    1:21.16 B      
 45 King, Maya J              11 Retrievers-MD        1:24.23    1:21.27 B      
 46 Gaynor, Chelsi L          11 EST-MD               1:22.70    1:21.32 B      
 47 Nicholas, Lilly A         11 EST-MD               1:20.77    1:21.36 B      
 48 Keating, Morgan R         12 Retrievers-MD        1:19.90    1:22.76 B      
 49 Del Grosso, Gabrielle L   11 Retrievers-MD        1:22.13    1:22.80 B      
 50 Bonney, MacKenna L        12 FAST-MD              1:22.03    1:22.91 B      
 51 Harshman, Maddy M         11 FAST-MD              1:18.57    1:23.55 B      
 52 Welker, Harper K          11 FAST-MD              1:23.00    1:23.93 B      
 53 Spence, Danielle C        11 GBSA-MD              1:22.85    1:25.25        
 54 Harvey, Charlotte P       11 GBSA-MD              1:27.65    1:25.83        
 55 Chen, Ava J               12 GBSA-MD              1:26.54    1:26.67        
 56 Winkfield, Morgan P       11 GBSA-MD              1:28.16    1:27.12        
 57 Harriman, Taylor K        11 GBSA-MD              1:44.58    1:41.82        
 58 Bruce, Elizabeth L        12 GBSA-MD              2:04.58    2:12.93        
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:11.09  MD-S
        1:20.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanlon, Brody J           12 FSC-MD               1:12.68    1:09.33 MD-S   
  2 Richter, Brandon R        12 EST-MD               1:12.81    1:10.86 MD-S   
  3 Din, Daryn K              11 EST-MD               1:13.51    1:11.37 B      
  4 Kellerman, Jason F        12 MAS-MD               1:12.48    1:12.04 B      
  5 Creasey, Jeremiah J       11 Un-Md-MD             1:12.94    1:12.64 B      
  6 Hwang, Preston Y          12 YCM-MD               1:14.60    1:12.86 B      
  7 Mislow, Jack F            11 EST-MD               1:12.86    1:13.10 B      
  8 Wells, William P          12 Barracudas-MD        1:16.13    1:13.65 B      
  9 Kay, Tyler O              12 EST-MD               1:14.81    1:13.99 B      
 10 Gifford, Ashton R         11 CCY-MD               1:18.21    1:15.37 B      
 11 Tiller, Jordan T          12 ACA-MD               1:15.37    1:16.05 B      
 12 Radonovich, Marshall M    12 FAST-MD              1:15.80    1:16.11 B      
 13 Stewart, Caden J          11 FAST-MD              1:15.76    1:17.12 B      
 14 Brooks, Carter R          12 GBSA-MD              1:19.17    1:17.48 B      
 15 Basener, Parker R         12 FAST-MD              1:16.52    1:17.51 B      
 16 Meier, CJ J               11 YCM-MD               1:19.01    1:17.68 B      
 17 Eckman, Gabriel C         12 ACA-MD               1:17.66    1:17.72 B      
 18 von Wachter, Caleb G      11 Retrievers-MD        1:15.48    1:17.74 B      
 19 Smith, Cole W             11 EST-MD               1:18.66    1:18.10 B      
 20 Peoples, Grayson B        12 GBSA-MD              1:19.82    1:18.33 B      
 21 Tolbert, Landon H         12 Tidal Force-MD       1:19.63    1:18.39 B      
 22 Griffin, Malachi G        11 GBSA-MD              1:22.66    1:18.60 B      
 23 Missigman, Zach M         11 EST-MD               1:18.06    1:18.80 B      
 24 Wright, Lucas J           12 GBSA-MD              1:24.36    1:18.89 B      
 25 Tourison, Connor D        12 GBSA-MD              1:25.15    1:19.39 B      
 26 Shedwick, Ben             11 MAS-MD               1:19.69    1:19.47 B      
 27 Kosch, Gavin R            11 FAST-MD              1:19.52    1:19.59 B      
 28 Williams, Ben A           12 Retrievers-MD        1:19.89    1:19.65 B      
 29 Singleton, Aron           11 HOCO-MD              1:19.96    1:21.48        
 30 Schappelle, David S       12 GBSA-MD              1:26.01    1:22.15        
 31 Richer, Joseph M          12 GBSA-MD              1:28.28    1:24.04        
 32 Xia, Kevin                11 GBSA-MD              1:36.17    1:25.96        
 33 Ruehl, Logan S            12 GBSA-MD              1:31.38    1:26.84        
 34 Martini, Jack M           12 GBSA-MD              1:32.56    1:32.66        
 35 Lander, Ian T             11 GBSA-MD              2:02.68    1:34.60        
 36 Ferger, Cole P            12 GBSA-MD              1:41.47    1:37.38        
 37 LeBoeuf, Thomas J         11 GBSA-MD              1:44.99    1:38.04        
 38 Gill, Nirav               11 GBSA-MD              1:54.59    1:42.83        
 39 Keller, Liam P            11 GBSA-MD              1:54.85    1:44.71        
 40 Hahn, Bradley E           11 GBSA-MD              1:59.89    1:53.53        
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.69  MD-S
        2:56.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iorio, Sophia G           12 FSC-MD               2:49.28    2:32.10 B      
  2 Bell, Kaitlyn H           12 FSC-MD               2:36.38    2:32.52 B      
  3 Shatzer, Madison L        11 HAGY-MD              2:40.44    2:37.19 B      
  4 Klaus, Leah M             11 EST-MD               2:37.60    2:38.38 B      
  5 Pohlhaus, Ayla B          11 EST-MD               2:42.65    2:40.79 B      
  6 Matanoski, Gennie A       11 EST-MD               2:39.04    2:41.94 B      
  7 Good, Georgia L           12 FAST-MD              2:44.21    2:44.06 B      
  8 Gazelle, Amanda E         11 Retrievers-MD        2:45.98    2:44.80 B      
  9 Vandewinckel, Olivia A    11 GBSA-MD              2:52.49    2:46.61 B      
 10 Wollenweber, Livi B       12 EST-MD               2:52.90    2:49.15 B      
 11 Harshman, Maddy M         11 FAST-MD              2:52.17    2:49.75 B      
 12 Mo, Katina                11 EST-MD               2:55.33    2:55.84 B      
 13 Keating, Morgan R         12 Retrievers-MD        2:55.68    2:57.22        
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:35.09  MD-S
        2:52.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desclous, Mio K           12 HAGY-MD              2:38.88    2:31.44 MD-S   
  2 Mislow, Jack F            11 EST-MD               2:35.76    2:32.39 MD-S   
  3 Skidmore, Holden D        12 EST-MD               2:37.99    2:37.20 B      
  4 Lopez, Vince J            12 MAS-MD               2:40.49    2:39.48 B      
  5 Miner, Daniel A           12 FAST-MD              2:47.50    2:39.95 B      
  6 Radonovich, Marshall M    12 FAST-MD              2:41.49    2:43.36 B      
  7 Brown, Garrett M          11 Retrievers-MD        2:47.78    2:49.90 B      
  8 Missigman, Zach M         11 EST-MD               2:46.47    2:51.26 B      
  9 Davies, Hayden M          12 FAST-MD              2:49.97    2:57.79        
 
Event 41  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:04.89  MD-S
        1:17.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciaga, Savannah J       14 GBSA-MD              1:05.47    1:04.01 MD-S   
  2 Liu, Grace Z              14 EST-MD               1:05.18    1:04.91 B      
  3 McKoy, Summer R           13 EST-MD               1:06.75    1:05.40 B      
  4 Gurri, Gabriella M        14 GBSA-MD              1:05.16    1:05.62 B      
  5 Yeagle, Carly E           14 EST-MD               1:08.40    1:05.95 B      
  6 Hogue, Sofie M            13 Retrievers-MD        1:05.69    1:06.13 B      
  7 Sheridan, Olivia C        14 SPY-MD               1:06.40    1:06.23 B      
  8 Hebert, Sadie E           14 FSC-MD               1:05.92    1:06.60 B      
  9 Zinger, Haylee B          13 FSC-MD               1:06.28    1:06.71 B      
 10 Short, Rayven L           14 EST-MD               1:08.15    1:07.67 B      
 11 Polucha, Olivia K         13 Retrievers-MD        1:05.20    1:07.73 B      
 12 Hershey, London N         13 HAGY-MD              1:05.76    1:07.99 B      
 13 Chao, Abigail             13 EST-MD               1:07.42    1:08.07 B      
 14 Hernan, Ella *            14 CATY-MD              1:07.31    1:08.10 B      
 15 LeBrun, Emily A           14 MAS-MD               1:09.57    1:08.34 B      
 16 Ekanayake, Anika R        13 EST-MD               1:09.53    1:08.82 B      
 17 Pierce, Laci M            13 ACA-MD               1:06.97    1:09.06 B      
 18 Devins, Nina M            13 GBSA-MD              1:12.37    1:10.05 B      
 19 Farah, Nour J             14 GBSA-MD              1:13.28    1:10.24 B      
 20 Willey, Addison R         13 GMAC-MD              1:08.87    1:10.52 B      
 21 Kinnear, Emily L          13 EST-MD               1:10.66    1:10.76 B      
 22 Carney, Sara H            14 MAS-MD               1:10.03    1:10.92 B      
 23 Sorkin, Jennifer K        14 CCY-MD               1:15.38    1:11.16 B      
 24 Mahoney, Brey D           14 YCM-MD               1:12.57    1:11.25 B      
 25 Pham, Cecilia D           13 Retrievers-MD        1:11.47    1:11.26 B      
 26 Rippeon, Genevieve N      13 EST-MD               1:12.76    1:11.42 B      
 27 Radonovich, Rebecca N     13 FAST-MD              1:11.75    1:11.67 B      
 28 Klemm, Isabella A         14 Retrievers-MD        1:10.56    1:11.98 B      
 29 McNeil, Charlee A         14 GBSA-MD              1:12.75    1:12.61 B      
 30 Fatkin, Emily G           14 HSST-MD              1:13.78    1:12.69 B      
 31 Zeiler, Sophi A           13 EST-MD               1:15.87    1:12.88 B      
 32 Mackey, Andi J            13 EST-MD               1:12.98    1:12.89 B      
 33 Hansen, Julia W           13 CCY-MD               1:13.14    1:12.96 B      
 34 Birckhead, Brooke A       14 FSC-MD               1:13.69    1:13.13 B      
 35 Potterfield, Kendall G    14 CGA-MD               1:15.84    1:13.18 B      
 36 Gurri, Lucia M            14 GBSA-MD              1:11.11    1:13.21 B      
 37 St. Pierre, Shannon M     14 CCY-MD               1:12.38    1:13.22 B      
 38 Klaus, Bridget E          13 EST-MD               1:12.28    1:13.74 B      
 39 Glebocki, Cami A          13 SPY-MD               1:13.46    1:13.94 B      
 40 Rotunda, Sarah L          13 GBSA-MD              1:14.07    1:14.05 B      
 41 Carter, Grace O           13 FAST-MD              1:15.65    1:14.26 B      
 42 Yip, Jeslyn C             13 Retrievers-MD        1:15.46    1:14.93 B      
 43 Hudson, Chase M           13 EST-MD               1:16.80    1:15.21 B      
 44 Alvarez, Gabby L          13 HSST-MD              1:14.43    1:15.43 B      
 45 Kim, Allison G            13 EST-MD               1:16.46    1:17.90        
 46 Wells, Madison K          13 BCSC-MD              1:14.78    1:18.43        
 47 Werdell, Ella L           13 GBSA-MD              1:22.09    1:19.01        
 48 Hill, Marisa J            14 GBSA-MD              1:15.99    1:19.05        
 49 Arciaga, Sierra L         13 GBSA-MD              1:23.83    1:19.10        
 50 O'Brien, Vivian M         13 GBSA-MD              1:19.05    1:19.60        
 51 Bowen, Emelia J           13 MAS-MD               1:16.75    1:21.12        
 52 McNamara, Catherine L     14 GBSA-MD              1:22.96    1:22.58        
 53 Bui, Nhat-tlan A          13 GBSA-MD              1:37.77    1:26.58        
 -- Gude, Lila M              13 EST-MD               1:09.81         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 42  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.69  MD-S
        1:12.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoang, Jackson M          13 HAGY-MD              1:02.05    1:00.27 MD-S   
  2 Baugher, J.J. M           14 FSC-MD               1:05.07    1:01.45 MD-S   
  3 Rudy, Gavin I             14 MAS-MD               1:02.46    1:01.73 B      
  4 Tiffin, Connor T          13 EST-MD               1:02.69    1:02.27 B      
  5 Zea, David E              14 CGA-MD               1:03.99    1:02.62 B      
  5 Fritz, Andrew J           14 YCM-MD               1:04.02    1:02.62 B      
  7 Hanlon, Brendan J         14 FSC-MD               1:03.97    1:03.40 B      
  8 Seliger, Matt J           14 GBSA-MD              1:04.06    1:03.56 B      
  9 Briggs, Julian L          13 HOCO-MD              1:05.46    1:03.83 B      
 10 Guan, Leo C               13 EST-MD               1:04.57    1:04.30 B      
 11 Graff, Ben B              14 MAS-MD               1:04.51    1:05.05 B      
 12 Hebert, Brandon R         14 FSC-MD               1:05.94    1:05.07 B      
 13 Veeck, Holden R           14 Retrievers-MD        1:03.81    1:05.16 B      
 14 Clark, Zac A              14 HSST-MD              1:04.36    1:05.56 B      
 15 Conroy, Ryan L            13 YCM-MD               1:05.63    1:05.89 B      
 15 Cason, Ibraheem B         13 BCSC-MD              1:07.94    1:05.89 B      
 17 Phillips, Zach S          13 EST-MD               1:05.76    1:05.97 B      
 18 Vandewinckel, Lucas C     14 GBSA-MD              1:10.90    1:06.36 B      
 19 Guan, Robert Z            14 GBSA-MD              1:07.51    1:06.82 B      
 20 Vahlsing, Joshua J        13 Retrievers-MD        1:07.52    1:06.91 B      
 21 James, AJ N               14 HSST-MD              1:05.76    1:07.08 B      
 22 Barrett, John P           13 CGA-MD               1:10.48    1:07.74 B      
 23 Norris, Bradin J          13 EST-MD               1:09.05    1:08.14 B      
 24 Stertzel, Quinn A         13 ACA-MD               1:07.88    1:08.18 B      
 25 Stecco, Christian M       14 MAS-MD               1:06.31    1:08.60 B      
 26 Davis, Gailen V           14 EST-MD               1:07.59    1:08.89 B      
 27 Parhi, Tanush             13 EST-MD               1:09.70    1:10.14 B      
 28 He, Daniel Z              14 HOCO-MD              1:11.85    1:10.53 B      
 29 Coker, William C          14 MAS-MD               1:11.41    1:10.87 B      
 30 Holc, Anthony S           14 BCSC-MD              1:07.36    1:11.01 B      
 31 Masters, Kyle A           13 FSC-MD               1:12.04    1:12.55        
 32 Mercker, Henry C          13 Tidal Force-MD       1:11.66    1:13.05        
 33 Munns, Joshua P           13 GBSA-MD              1:17.46    1:15.04        
 34 Hornor, Ty T              14 GBSA-MD              1:18.72    1:16.77        
 
Event 43  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:04.69  MD-S
        1:15.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serino, Grace M           15 EST-MD               1:07.07    1:06.55 B      
  2 Gude, Leah M              15 EST-MD               1:06.65    1:07.25 B      
  3 Briggs, Emily R           15 EST-MD               1:06.00    1:07.59 B      
  4 Murtha, Kristina E        17 GBSA-MD              1:07.97    1:07.77 B      
  5 Harris, Madison L         16 GBSA-MD              1:11.56    1:08.30 B      
  6 Swann, Kylie A            16 GBSA-MD              1:05.29    1:08.45 B      
  7 Emrich, Taylor N          12 Retrievers-MD        1:07.56    1:08.57 B      
  8 Woods, Mary D             17 GBSA-MD              1:09.86    1:09.18 B      
  9 Atherton, Julia M         14 EST-MD               1:08.10    1:09.23 B      
 10 Lundquist, Ainsley S      17 MAS-MD               1:08.07    1:09.59 B      
 11 Isayiw, Ariana G          15 MAS-MD               1:06.58    1:09.88 B      
 12 Long, Sophie A            11 CCY-MD               1:09.38    1:10.09 B      
 13 Needy, MacKenzie R        17 HAGY-MD              1:07.20    1:10.57 B      
 14 Tober, Sandy E            18 MAS-MD               1:09.51    1:11.12 B      
 15 Gwinn, Jenna M            17 GBSA-MD              1:05.91    1:11.17 B      
 16 Hines, Nyah E             18 EST-MD               1:08.88    1:11.88 B      
 17 Hadsall, Lucia E          16 FSC-MD               1:10.23    1:12.01 B      
 18 Wargo, Kinsley M          16 HOCO-MD              1:08.79    1:12.04 B      
 19 Davis, Grace R            15 MAS-MD               1:11.72    1:12.51 B      
 20 Duffy, Abby R             17 GBSA-MD              1:12.63    1:13.39 B      
 21 Mende, Elizabeth H        15 EST-MD               1:07.74    1:13.40 B      
 22 Cuchna, Francesca M       16 MAS-MD               1:11.60    1:13.53 B      
 23 Watson, Lauren S          16 MAS-MD               1:11.71    1:13.82 B      
 24 Skvortsova, Margarita     16 EST-MD               1:10.91    1:14.34 B      
 25 Holiday, Jordin D         15 BCSC-MD              1:14.03    1:14.52 B      
 26 Messaris, Charlotte R     17 EST-MD               1:12.40    1:18.06        
 27 Harvey, Emily E           15 GBSA-MD              1:22.18    1:26.09        
 28 Short, Rhyan L            16 GBSA-MD              1:23.74    1:27.76        
 
Event 44  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.79  MD-S
        1:08.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seitz, John G             15 SPY-MD               1:01.95      59.33 MD-S   
  2 Garcia, Nathan R          15 YCM-MD               1:00.09      59.37 MD-S   
  3 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD              1:00.98    1:00.05 B      
  4 Krouse, Robert J          15 FSC-MD                 59.92    1:00.18 B      
  5 DuFauchard, Trey D        15 CGA-MD               1:01.73    1:01.83 B      
  6 Long, Adam M              17 CCY-MD               1:00.72    1:02.41 B      
  7 Walls, Nathan C           16 HOCO-MD              1:02.78    1:03.14 B      
  8 Woods, Eddie B            17 GBSA-MD              1:01.57    1:03.21 B      
  9 Sorkin, Aaron X           15 CCY-MD               1:04.43    1:03.64 B      
 10 Gillespie, AJ J           15 SPY-MD               1:02.67    1:03.83 B      
 11 Emore, Braeden C          13 CCY-MD               1:03.83    1:03.84 B      
 12 Hankins, Chase D          16 EST-MD               1:03.27    1:03.88 B      
 13 Ramachandran, Sajan G     13 FSC-MD               1:04.58    1:04.77 B      
 14 Vandiver, Evan M          15 MAS-MD               1:04.45    1:04.87 B      
 15 Windle, Jonah D           17 YCM-MD               1:06.12    1:04.88 B      
 16 Reed, Justin R            15 HOCO-MD              1:08.07    1:05.35 B      
 17 Czaja, Luke M             15 FSC-MD               1:05.59    1:05.69 B      
 18 Yang, Andrew B            15 EST-MD               1:07.23    1:06.15 B      
 19 Kettering, Jack P         14 HOCO-MD              1:03.40    1:06.55 B      
 20 Riley, Chris M            12 GBSA-MD              1:09.74    1:08.54        
 21 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD              1:07.21    1:08.65        
 22 Woods, Jon M              17 GBSA-MD              1:10.75    1:09.86        
 23 Lessler, Matthew B        16 GBSA-MD              1:19.57    1:14.20        
 
Event 45  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:22.39  MD-S
        2:50.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zinger, Riley B           13 FSC-MD               2:30.54    2:21.93 MD-S   
  2 Griffin, Lily E           13 EST-MD               2:25.56    2:22.01 MD-S   
  3 Zinger, Haylee B          13 FSC-MD               2:30.18    2:26.74 B      
  4 Katsumoto, Marina M       13 FSC-MD               2:28.95    2:27.08 B      
  5 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               2:25.86    2:27.90 B      
  6 Fisher, Casey L           13 EST-MD               2:28.29    2:28.96 B      
  7 Gude, Lila M              13 EST-MD               2:26.50    2:29.76 B      
  8 Gurri, Gabriella M        14 GBSA-MD              2:28.24    2:29.92 B      
  9 Louis, Katie K            14 EST-MD               2:30.40    2:32.75 B      
 10 Takasaki, Kalei K         13 EST-MD               2:36.24    2:34.60 B      
 11 Cheung, Rachel S          13 EST-MD               2:34.03    2:34.82 B      
 12 Liu, Grace Z              14 EST-MD               2:31.79    2:35.56 B      
 13 Hogue, Sofie M            13 Retrievers-MD        2:32.73    2:36.95 B      
 14 Zavala, Alina V           13 EST-MD               2:42.38    2:37.48 B      
 15 Mullins, Rachael A        14 HAGY-MD              2:27.66    2:41.18 B      
 16 Nettles, Brionn K         14 EST-MD               2:43.56    2:44.06 B      
 
Event 46  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:17.99  MD-S
        2:38.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowers, Caiden E          13 FSC-MD               2:18.02    2:16.47 MD-S   
  2 Guan, Leo C               13 EST-MD               2:23.82    2:26.22 B      
  3 Ddungu, Hashir I          13 EST-MD               2:37.68    2:37.78 B      
 
Event 47  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:22.29  MD-S
        2:46.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Liz M              17 HOCO-MD              2:24.43    2:21.67 MD-S   
  2 Smith, Aria C             17 GBSA-MD              2:27.62    2:23.13 B      
  3 Starr, Amelia J           11 GBSA-MD              2:42.19    2:31.46 B      
  4 Skvortsova, Margarita     16 EST-MD               2:39.77    2:54.09        
 
Event 48  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:11.39  MD-S
        2:31.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoang, Jackson M          13 HAGY-MD              2:11.74    2:10.04 MD-S   
  2 Santoni, Michael A        18 HOCO-MD              2:13.78    2:20.39 B      
  3 Henderson, Myles I        17 GBSA-MD              2:20.32    2:23.45 B      
 
Event 49  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:14.39  MD-S
        1:28.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raines, Camryn R          13 SPY-MD               1:14.67    1:14.76 B      
  2 Budde, Erin T             14 EST-MD               1:16.37    1:14.88 B      
  3 McGarvey, Sabrina A       13 SPY-MD               1:17.49    1:16.53 B      
  4 Chao, Abigail             13 EST-MD               1:16.02    1:16.59 B      
  5 Czaja, Ana M              13 FSC-MD               1:17.54    1:16.81 B      
  6 Schwab, Hannah C          14 GBSA-MD              1:16.98    1:16.88 B      
  7 Gurri, Lucia M            14 GBSA-MD              1:15.51    1:17.26 B      
  8 Greenwald, Emily P        13 GBSA-MD              1:14.51    1:17.38 B      
  9 Hebert, Sadie E           14 FSC-MD               1:16.32    1:17.72 B      
 10 Barnes, Holland A         13 EST-MD               1:21.22    1:17.96 B      
 11 Loftus, Lydia S           14 YCM-MD               1:16.93    1:17.97 B      
 12 Buchman, Sarah G          14 CATY-MD              1:18.19    1:18.21 B      
 13 Yip, Jeslyn C             13 Retrievers-MD        1:18.35    1:18.31 B      
 14 Klemm, Isabella A         14 Retrievers-MD        1:15.43    1:18.93 B      
 15 Fisher, Casey L           13 EST-MD               1:17.43    1:19.48 B      
 16 Cheung, Rachel S          13 EST-MD               1:19.31    1:19.56 B      
 17 Devins, Nina M            13 GBSA-MD              1:20.89    1:20.09 B      
 18 Tray, Zoe J               14 GBSA-MD              1:20.19    1:20.47 B      
 19 Ekanayake, Anika R        13 EST-MD               1:18.30    1:21.65 B      
 20 LeBrun, Emily A           14 MAS-MD               1:20.97    1:22.31 B      
 21 McKoy, Summer R           13 EST-MD               1:21.01    1:22.43 B      
 21 Rotunda, Sarah L          13 GBSA-MD              1:24.65    1:22.43 B      
 23 Aydin, Leyla M            13 Retrievers-MD        1:27.41    1:22.91 B      
 24 Mahle, Sophia G           14 GBSA-MD              1:25.17    1:23.29 B      
 25 Walker, Lydia K           14 MAS-MD               1:20.83    1:23.49 B      
 26 Lucas, Lily E             14 Retrievers-MD        1:27.12    1:23.64 B      
 27 Long, Rebecca A           13 CCY-MD               1:22.61    1:23.69 B      
 28 Paruta, Sara              13 EST-MD               1:25.78    1:24.26 B      
 29 Sane, Shriya A            14 EST-MD               1:26.55    1:24.77 B      
 30 Tucci, Sidney M           13 FAST-MD              1:25.61    1:24.96 B      
 31 Pustavoitau, Elizabeth A  14 EST-MD               1:23.96    1:25.40 B      
 32 Aldana, Isabel E          13 MAS-MD               1:24.74    1:26.95 B      
 33 Jones, Ryan C             13 BCSC-MD              1:28.20    1:27.37 B      
 34 Potterfield, Kendall G    14 CGA-MD               1:27.99    1:27.81 B      
 35 Bowen, Emelia J           13 MAS-MD               1:26.05    1:28.79        
 36 McNamara, Catherine L     14 GBSA-MD              1:29.86    1:29.58        
 37 Hill, Marisa J            14 GBSA-MD              1:30.63    1:30.94        
 38 Arciaga, Sierra L         13 GBSA-MD              1:26.52    1:31.60        
 39 O'Brien, Vivian M         13 GBSA-MD              1:32.41    1:31.98        
 40 Werdell, Ella L           13 GBSA-MD              1:42.22    1:39.63        
 41 Bui, Nhat-tlan A          13 GBSA-MD              1:38.44    1:39.68        
 42 Glisson, Karita           13 GBSA-MD              1:42.17    1:44.79        
 
Event 50  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:10.79  MD-S
        1:21.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milburn, Jake T           14 HAGY-MD              1:12.79    1:06.10 MD-S   
  2 Cashman, Connor J         14 EST-MD               1:11.36    1:10.54 MD-S   
  3 Fritz, Andrew J           14 YCM-MD               1:10.92    1:10.66 MD-S   
  4 Gurri, Antonio D          14 GBSA-MD              1:11.17    1:11.76 B      
  5 Ramachandran, Sajan G     13 FSC-MD               1:11.55    1:11.77 B      
  6 Smith, Andrew A           13 YCM-MD               1:12.68    1:12.18 B      
  7 Phillips, Zach S          13 EST-MD               1:11.91    1:12.87 B      
  8 Mislow, Max K             13 EST-MD               1:12.23    1:13.03 B      
  9 Zhu, Roger Y              13 EST-MD               1:13.38    1:13.50 B      
 10 Zhang, Yifan              14 HAGY-MD              1:11.95    1:13.92 B      
 11 Vandewinckel, Lucas C     14 GBSA-MD              1:14.20    1:14.99 B      
 12 Carpenter, Joe E          14 CCY-MD               1:16.91    1:15.48 B      
 13 Joyner, Aiden D           13 BCSC-MD              1:16.56    1:15.90 B      
 14 Callahan, Ryan D          13 EST-MD               1:16.11    1:16.44 B      
 15 Maharjan, Jenish          14 EST-MD               1:15.52    1:16.76 B      
 16 Paruta, Francesco         13 EST-MD               1:20.62    1:17.11 B      
 17 Vahlsing, Joshua J        13 Retrievers-MD        1:17.30    1:17.52 B      
 18 Cason, Ibraheem B         13 BCSC-MD              1:18.83    1:17.65 B      
 19 Hanlon, Brendan J         14 FSC-MD               1:18.05    1:17.75 B      
 20 Mercker, Henry C          13 Tidal Force-MD       1:13.15    1:17.77 B      
 21 O'Donnell, Matthew B      13 EST-MD               1:17.24    1:17.82 B      
 22 Damico, Nick T            13 Retrievers-MD        1:17.56    1:18.41 B      
 23 James, AJ N               14 HSST-MD              1:21.38    1:18.82 B      
 24 Cuchna, Nicholas J        13 MAS-MD               1:20.90    1:19.08 B      
 25 Sweat, Addison J          14 HSST-MD              1:19.36    1:20.20 B      
 26 Munns, Joshua P           13 GBSA-MD              1:22.07    1:21.82        
 27 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD              1:24.77    1:23.70        
 28 Brown, Drew C             13 Retrievers-MD        1:21.09    1:24.17        
 29 Dawson, Luke J            14 GBSA-MD              1:24.86    1:25.17        
 
Event 51  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:14.29  MD-S
        1:26.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Aria C             17 GBSA-MD              1:16.84    1:15.58 B      
  2 Woods, Mary D             17 GBSA-MD              1:17.24    1:16.29 B      
  3 Murray, Brianna G         16 HOCO-MD              1:15.78    1:16.43 B      
  4 Harris, Madison L         16 GBSA-MD              1:16.07    1:16.63 B      
  5 Beck, Meredith L          15 HOCO-MD              1:16.14    1:17.41 B      
  6 Rapuano, Lily M           16 EST-MD               1:15.53    1:17.48 B      
  7 Firlie, Danielle M        16 MAS-MD               1:17.76    1:17.97 B      
  8 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               1:15.50    1:18.29 B      
  9 Holsey, Lily *            16 CATY-MD              1:14.87    1:18.32 B      
 10 Bowes, Sabrina C          16 EST-MD               1:14.48    1:18.71 B      
 11 O'Brien, Peyton M         16 MAS-MD               1:19.73    1:18.94 B      
 12 Duffy, Abby R             17 GBSA-MD              1:19.63    1:20.79 B      
 13 Davis, Grace R            15 MAS-MD               1:21.43    1:21.52 B      
 14 Briggs, Georgia M         15 HOCO-MD              1:22.55    1:21.84 B      
 15 Holiday, Jordin D         15 BCSC-MD              1:20.14    1:21.90 B      
 16 DeMario, Emma R           15 CCY-MD               1:20.98    1:21.96 B      
 17 Daniels, Hannah           15 CGA-MD               1:25.56    1:22.71 B      
 18 Muneses, Sydney D         15 MAS-MD               1:23.27    1:25.61 B      
 19 Cuchna, Francesca M       16 MAS-MD               1:20.27    1:25.84 B      
 20 Long, Sophie A            11 CCY-MD               1:22.62    1:25.93 B      
 21 Harvey, Emily E           15 GBSA-MD              1:27.30    1:26.83 B      
 22 Mazur, Karolina T         15 EST-MD               1:24.64    1:26.99        
 23 Needy, MacKenzie R        17 HAGY-MD              1:21.21    1:30.00        
 24 Lazzelle, Claudia J       15 GBSA-MD              1:30.70    1:30.88        
 
Event 52  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.89  MD-S
        1:17.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hite, Cole C              16 SPY-MD               1:07.93    1:06.80 MD-S   
  2 Cha, Isaac D              15 EST-MD               1:08.07    1:08.03 B      
  3 Carson, Kyle R            18 FAST-MD              1:08.49    1:08.09 B      
  4 Sorkin, Aaron X           15 CCY-MD               1:09.28    1:08.12 B      
  5 Seitz, John G             15 SPY-MD               1:08.28    1:08.84 B      
  6 Norris, Andrew            15 MAS-MD               1:10.16    1:09.58 B      
  7 Fry, Marshall M           15 EST-MD               1:07.97    1:10.07 B      
  8 Krol, Patrick D           17 YCM-MD               1:08.80    1:10.36 B      
  9 Smith, Justin A           18 YCM-MD               1:09.04    1:10.99 B      
 10 Paruta, Andrea            15 EST-MD               1:10.86    1:11.22 B      
 11 Hankins, Chase D          16 EST-MD               1:10.39    1:11.70 B      
 12 Gretes, James             17 HOCO-MD              1:13.42    1:12.30 B      
 13 Czaja, Luke M             15 FSC-MD               1:15.22    1:12.79 B      
 14 Wasicko, Mike W           17 EST-MD               1:13.71    1:13.70 B      
 15 Woldeselassie, Solomon A  14 EST-MD               1:15.71    1:14.61 B      
 16 Sellers, Bennett R        15 FSC-MD               1:17.04    1:16.13 B      
 17 Riley, Chris M            12 GBSA-MD              1:37.71    1:18.26        
 18 Woods, Jon M              17 GBSA-MD              1:14.08    1:18.35        
 19 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD              1:18.11    1:22.27        
 
Event 53  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.09  MD-S
        1:10.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciaga, Savannah J       14 GBSA-MD                57.68      57.10 B      
  2 Budde, Erin T             14 EST-MD                 57.28      57.39 B      
  3 Buchman, Sarah G          14 CATY-MD                58.14      57.50 B      
  4 Zinger, Haylee B          13 FSC-MD                 57.42      57.70 B      
  5 Schmeckpeper, Emily D     14 Retrievers-MD          58.91      57.81 B      
  6 Czaja, Ana M              13 FSC-MD                 57.71      58.10 B      
  7 Polucha, Olivia K         13 Retrievers-MD          57.19      58.15 B      
  8 Short, Rayven L           14 EST-MD                 57.11      58.16 B      
  9 Taylor, Lily M            14 CGA-MD                 58.42      58.28 B      
 10 Sheridan, Olivia C        14 SPY-MD                 57.87      58.32 B      
 11 Schwab, Hannah C          14 GBSA-MD                58.61      58.48 B      
 12 Yeagle, Carly E           14 EST-MD                 59.34      58.58 B      
 13 Mahoney, Brey D           14 YCM-MD                 58.28      58.95 B      
 14 Barnes, Holland A         13 EST-MD                 58.78      59.12 B      
 15 Willey, Addison R         13 GMAC-MD                58.37      59.18 B      
 16 Zavala, Alina V           13 EST-MD                 59.52      59.21 B      
 17 Hershey, London N         13 HAGY-MD                57.26      59.23 B      
 18 Silcox, Hannah E          13 ACA-MD               1:01.90      59.39 B      
 19 Breschi, Sophia I         14 YCM-MD               1:01.04      59.68 B      
 20 Pierce, Laci M            13 ACA-MD                 59.48      59.97 B      
 21 Katsumoto, Marina M       13 FSC-MD                 58.34    1:00.01 B      
 22 Griffin, Lily E           13 EST-MD                 59.15    1:00.12 B      
 23 Hogue, Sofie M            13 Retrievers-MD          59.99    1:00.13 B      
 24 Atherton, Julia M         14 EST-MD               1:00.50    1:00.23 B      
 25 Nettles, Brionn K         14 EST-MD                 58.06    1:00.65 B      
 25 Walker, Lydia K           14 MAS-MD                 58.50    1:00.65 B      
 27 Mackey, Andi J            13 EST-MD               1:00.23    1:00.79 B      
 28 Louis, Katie K            14 EST-MD                 58.89    1:00.80 B      
 29 Mullins, Rachael A        14 HAGY-MD                59.66    1:01.43 B      
 30 Pham, Cecilia D           13 Retrievers-MD        1:03.00    1:02.26 B      
 31 Radonovich, Rebecca N     13 FAST-MD              1:01.30    1:02.61 B      
 32 McKoy, Summer R           13 EST-MD               1:03.22    1:02.63 B      
 33 Klaus, Bridget E          13 EST-MD               1:02.78    1:02.75 B      
 34 Kinnear, Emily L          13 EST-MD               1:03.08    1:02.76 B      
 35 Ekanayake, Anika R        13 EST-MD               1:01.96    1:02.85 B      
 36 Gurri, Lucia M            14 GBSA-MD              1:02.39    1:03.30 B      
 37 Birckhead, Brooke A       14 FSC-MD               1:01.79    1:03.43 B      
 38 Gude, Lila M              13 EST-MD               1:00.96    1:03.51 B      
 39 Rippeon, Genevieve N      13 EST-MD               1:04.41    1:03.57 B      
 40 Fulton, Samantha P        13 FAST-MD              1:04.69    1:03.79 B      
 41 Carter, Grace O           13 FAST-MD              1:04.50    1:03.82 B      
 42 Long, Rebecca A           13 CCY-MD               1:03.04    1:03.87 B      
 43 Aydin, Leyla M            13 Retrievers-MD        1:04.82    1:03.88 B      
 44 Klemm, Isabella A         14 Retrievers-MD        1:02.39    1:04.14 B      
 45 Farah, Nour J             14 GBSA-MD              1:06.15    1:04.19 B      
 46 McNeil, Charlee A         14 GBSA-MD              1:04.35    1:04.20 B      
 47 Sorkin, Jennifer K        14 CCY-MD               1:04.65    1:04.26 B      
 48 Tray, Zoe J               14 GBSA-MD              1:06.32    1:04.50 B      
 49 Hansen, Julia W           13 CCY-MD               1:05.71    1:04.51 B      
 50 St. Pierre, Shannon M     14 CCY-MD               1:06.42    1:04.53 B      
 51 Lucas, Lily E             14 Retrievers-MD        1:04.36    1:04.67 B      
 52 Jennings, Kayla N         13 BCSC-MD              1:05.42    1:05.06 B      
 53 Fatkin, Emily G           14 HSST-MD              1:04.44    1:05.14 B      
 54 Takasaki, Kalei K         13 EST-MD               1:03.70    1:05.19 B      
 55 Carney, Sara H            14 MAS-MD               1:05.01    1:05.60 B      
 56 Wells, Madison K          13 BCSC-MD              1:05.07    1:05.67 B      
 57 Arciaga, Sierra L         13 GBSA-MD              1:05.80    1:05.83 B      
 58 McGarvey, Sabrina A       13 SPY-MD               1:03.46    1:05.99 B      
 59 Paruta, Sara              13 EST-MD               1:06.19    1:06.05 B      
 60 Loftus, Lydia S           14 YCM-MD               1:06.60    1:06.31 B      
 61 Potterfield, Kendall G    14 CGA-MD               1:05.81    1:06.34 B      
 62 Tucci, Sidney M           13 FAST-MD              1:05.85    1:06.66 B      
 63 Hudson, Chase M           13 EST-MD               1:07.76    1:06.78 B      
 64 Alvarez, Gabby L          13 HSST-MD              1:05.48    1:06.87 B      
 65 Sane, Shriya A            14 EST-MD               1:06.57    1:07.03 B      
 66 Aldana, Isabel E          13 MAS-MD               1:07.30    1:07.68 B      
 67 Wanko, Kat D              14 HOCO-MD              1:08.16    1:07.70 B      
 68 Kim, Allison G            13 EST-MD               1:08.32    1:08.63 B      
 69 Gordy, Madeline G         13 FAST-MD              1:05.83    1:08.75 B      
 70 Pustavoitau, Elizabeth A  14 EST-MD               1:07.96    1:08.86 B      
 71 O'Brien, Vivian M         13 GBSA-MD              1:11.22    1:09.14 B      
 72 Castillo, Jessie N        13 FSC-MD               1:09.76    1:09.49 B      
 73 Hill, Marisa J            14 GBSA-MD              1:10.29    1:09.59 B      
 74 Bowen, Emelia J           13 MAS-MD               1:07.36    1:09.71 B      
 75 Czajka, Katie E           13 EST-MD               1:10.50    1:10.07 B      
 76 Haffner, Lucy M           14 MAS-MD               1:09.62    1:12.51        
 77 McNamara, Catherine L     14 GBSA-MD              1:11.38    1:12.59        
 78 Glisson, Karita           13 GBSA-MD              1:23.91    1:25.67        
 
Event 54  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.99  MD-S
        1:05.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiffin, Connor T          13 EST-MD                 55.60      54.88 B      
  2 Eckman, Shane M           14 ACA-MD                 56.24      55.11 B      
  3 Cashman, Connor J         14 EST-MD                 56.22      55.22 B      
  4 Stearn, Gavin A           13 OPST-MD                55.47      55.46 B      
  5 Baugher, J.J. M           14 FSC-MD                 56.15      55.49 B      
  5 Mislow, Max K             13 EST-MD                 55.22      55.49 B      
  7 Clark, Zac A              14 HSST-MD                57.03      55.64 B      
  8 Joyner, Aiden D           13 BCSC-MD                55.72      55.94 B      
  9 Zhang, Yifan              14 HAGY-MD                56.49      56.07 B      
 10 Conroy, Ryan L            13 YCM-MD                 55.81      56.11 B      
 11 Guan, Leo C               13 EST-MD                 55.67      56.14 B      
 12 Graff, Ben B              14 MAS-MD                 55.92      56.25 B      
 13 Phillips, Zach S          13 EST-MD                 55.86      56.59 B      
 14 Rudy, Gavin I             14 MAS-MD               1:00.44      56.75 B      
 15 Smith, Andrew A           13 YCM-MD                 55.54      56.76 B      
 16 Seliger, Matt J           14 GBSA-MD                57.25      56.92 B      
 17 Hebert, Brandon R         14 FSC-MD                 56.04      57.27 B      
 18 Emore, Braeden C          13 CCY-MD                 57.43      57.43 B      
 19 Maharjan, Jenish          14 EST-MD                 57.57      57.48 B      
 20 Briggs, Julian L          13 HOCO-MD                58.92      57.65 B      
 21 Meek, Mason B             13 YCM-MD                 57.86      57.90 B      
 22 James, AJ N               14 HSST-MD                58.44      58.05 B      
 23 Holc, Anthony S           14 BCSC-MD                57.42      58.25 B      
 24 Atalla, Gabe C            14 Retrievers-MD          59.08      58.40 B      
 25 Yarlott, Jay A            13 YCM-MD                 59.95      58.60 B      
 26 Parhi, Tanush             13 EST-MD                 58.64      58.74 B      
 27 O'Donnell, Matthew B      13 EST-MD                 59.32      59.15 B      
 28 Hanlon, Brendan J         14 FSC-MD                 59.82      59.21 B      
 29 Halper, Jacob T           14 CCY-MD               1:02.25      59.26 B      
 30 Anderson, Nick A          14 HOCO-MD              1:00.65      59.56 B      
 31 Davis, Gailen V           14 EST-MD                 57.62      59.72 B      
 32 Veeck, Holden R           14 Retrievers-MD        1:00.28    1:00.00 B      
 33 Vandewinckel, Lucas C     14 GBSA-MD                59.27    1:00.05 B      
 34 Stertzel, Quinn A         13 ACA-MD               1:00.85    1:00.12 B      
 35 Paruta, Francesco         13 EST-MD               1:01.97    1:00.17 B      
 36 Brown, Drew C             13 Retrievers-MD          59.92    1:00.30 B      
 37 Cason, Ibraheem B         13 BCSC-MD              1:01.56    1:00.35 B      
 38 Guan, Robert Z            14 GBSA-MD                59.69    1:00.49 B      
 39 Cuchna, Nicholas J        13 MAS-MD               1:01.81    1:00.58 B      
 40 Ddungu, Hashir I          13 EST-MD                 59.35    1:00.63 B      
 41 Damico, Nick T            13 Retrievers-MD          59.19    1:01.18 B      
 42 Coker, William C          14 MAS-MD               1:00.99    1:01.19 B      
 43 Webster, Noah D           14 CATY-MD              1:03.80    1:01.38 B      
 43 Callahan, Ryan D          13 EST-MD               1:01.20    1:01.38 B      
 45 Stecco, Christian M       14 MAS-MD               1:01.02    1:01.47 B      
 46 Barrett, John P           13 CGA-MD               1:03.05    1:02.26 B      
 47 He, Daniel Z              14 HOCO-MD              1:02.94    1:02.78 B      
 48 Sloan, Logan M            13 EST-MD               1:03.50    1:03.01 B      
 49 Kosch, Jack C             13 FAST-MD              1:03.53    1:03.04 B      
 50 Skidmore, Michael K       13 FAST-MD              1:03.47    1:03.35 B      
 51 Norris, Bradin J          13 EST-MD               1:03.23    1:03.55 B      
 52 Mercker, Henry C          13 Tidal Force-MD       1:04.47    1:03.84 B      
 53 Taylor, Holt T            13 CGA-MD               1:04.35    1:03.90 B      
 54 Brown Jr., Keith D        14 BCSC-MD              1:03.01    1:04.06 B      
 55 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD              1:05.04    1:04.71 B      
 56 Munns, Joshua P           13 GBSA-MD              1:06.48    1:05.34 B      
 57 Masters, Kyle A           13 FSC-MD               1:05.11    1:06.14        
 58 Hornor, Ty T              14 GBSA-MD              1:07.62    1:06.39        
 59 Dawson, Luke J            14 GBSA-MD              1:05.25    1:07.47        
 -- Zea, David E              14 CGA-MD                 55.24         DQ        
      False start
 
Event 55  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.69  MD-S
        1:09.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Dyke, Olivia S        15 ACA-MD                 56.71      56.64 MD-S   
  2 Ekanayake, Samantha K     15 EST-MD                 57.20      57.63 B      
  3 Briggs, Emily R           15 EST-MD                 59.34      59.89 B      
  4 Emrich, Taylor N          12 Retrievers-MD          58.71    1:00.01 B      
  5 Swann, Kylie A            16 GBSA-MD                57.75    1:00.57 B      
  6 Bowes, Sabrina C          16 EST-MD                 58.27    1:00.62 B      
  7 O'Brien, Peyton M         16 MAS-MD               1:00.78    1:00.87 B      
  8 Holsey, Lily *            16 CATY-MD              1:00.81    1:00.90 B      
  9 Tober, Sandy E            18 MAS-MD               1:00.93    1:00.94 B      
 10 Rapuano, Lily M           16 EST-MD                 57.76    1:00.97 B      
 11 Wargo, Kinsley M          16 HOCO-MD                58.44    1:02.17 B      
 12 Hadsall, Lucia E          16 FSC-MD                 59.37    1:02.50 B      
 13 Murtha, Kristina E        17 GBSA-MD              1:01.52    1:02.85 B      
 14 DeMario, Emma R           15 CCY-MD               1:03.42    1:03.52 B      
 15 Klopouh, Milana S         15 EST-MD               1:01.62    1:03.58 B      
 16 Davis, Grace R            15 MAS-MD               1:02.08    1:03.70 B      
 17 Beck, Meredith L          15 HOCO-MD              1:04.16    1:03.83 B      
 18 Murray, Brianna G         16 HOCO-MD              1:01.02    1:04.21 B      
 19 Holiday, Jordin D         15 BCSC-MD              1:04.02    1:04.26 B      
 20 Firlie, Danielle M        16 MAS-MD               1:02.85    1:04.43 B      
 21 Cuchna, Francesca M       16 MAS-MD               1:01.05    1:04.47 B      
 22 Watson, Lauren S          16 MAS-MD               1:01.73    1:04.81 B      
 23 Isayiw, Ariana G          15 MAS-MD                 59.39    1:04.96 B      
 24 Harrington, Quinn L       16 MAS-MD               1:05.74    1:05.02 B      
 25 Castillo, Alexa D         11 FSC-MD               1:08.50    1:05.50 B      
 26 Daniels, Hannah           15 CGA-MD               1:04.99    1:05.96 B      
 27 Mazur, Karolina T         15 EST-MD               1:05.12    1:06.18 B      
 28 Briggs, Georgia M         15 HOCO-MD              1:05.35    1:06.92 B      
 29 Messaris, Charlotte R     17 EST-MD               1:01.08    1:07.00 B      
 30 Lundquist, Ainsley S      17 MAS-MD               1:03.06    1:07.14 B      
 31 Hines, Nyah E             18 EST-MD               1:03.80    1:07.38 B      
 32 Aguirre-Nicholson, Elysi  17 EST-MD               1:06.92    1:07.47 B      
 33 Needy, MacKenzie R        17 HAGY-MD              1:00.67    1:08.33 B      
 34 Muneses, Sydney D         15 MAS-MD               1:09.28    1:09.07 B      
 35 Pue, Abby E               17 CCY-MD               1:09.32    1:12.03        
 36 Harvey, Emily E           15 GBSA-MD              1:12.12    1:12.68        
 37 Short, Rhyan L            16 GBSA-MD              1:13.59    1:14.33        
 
Event 56  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.39  MD-S
        1:02.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welker, Ethan S           15 FAST-MD                51.88      51.70 B      
  2 Carson, Kyle R            18 FAST-MD                52.03      51.74 B      
  3 Cuellar, Daniel           14 HOCO-MD                53.01      52.23 B      
  4 McDonald, Aaron J         15 EST-MD                 53.94      52.56 B      
  5 DuFauchard, Trey D        15 CGA-MD                 54.70      52.84 B      
  6 Reise, Tyler A            15 ACA-MD                 52.88      52.91 B      
  7 Hoang, Jackson M          13 HAGY-MD                53.68      53.38 B      
  7 Garcia, Nathan R          15 YCM-MD                 52.83      53.38 B      
  9 Cha, Isaac D              15 EST-MD                 53.28      53.41 B      
 10 Gillespie, AJ J           15 SPY-MD                 53.62      53.86 B      
 11 Milburn, Jake T           14 HAGY-MD                54.01      53.97 B      
 12 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD                53.68      54.20 B      
 13 Bauer, Patrick M          16 GBSA-MD                53.53      54.21 B      
 14 Wasicko, Mike W           17 EST-MD                 54.82      54.48 B      
 15 Fry, Marshall M           15 EST-MD                 52.68      54.54 B      
 16 Kettering, Jack P         14 HOCO-MD                53.48      54.67 B      
 17 Walls, Nathan C           16 HOCO-MD                53.41      55.03 B      
 18 Linehan, Aiden O          15 SPY-MD                 56.00      55.16 B      
 19 Santoni, Michael A        18 HOCO-MD                52.72      55.18 B      
 20 Windle, Jonah D           17 YCM-MD                 55.32      55.31 B      
 21 Long, Adam M              17 CCY-MD                 52.52      55.36 B      
 22 Gretes, James             17 HOCO-MD                55.68      55.73 B      
 23 Dedow, Lars W             16 CATY-MD                54.84      55.75 B      
 24 Woldeselassie, Solomon A  14 EST-MD                 55.85      56.00 B      
 25 Lopez, Vaughn R           15 MAS-MD                 55.20      56.12 B      
 26 Woods, Eddie B            17 GBSA-MD                54.29      56.47 B      
 27 Yang, Andrew B            15 EST-MD                 56.57      56.61 B      
 28 Burk, Sean R              15 CCY-MD                 56.88      56.74 B      
 29 Vandiver, Evan M          15 MAS-MD                 56.83      56.91 B      
 30 Henderson, Myles I        17 GBSA-MD                56.88      57.07 B      
 31 Czaja, Luke M             15 FSC-MD                 57.99      57.22 B      
 32 Norris, Andrew            15 MAS-MD                 56.58      58.96 B      
 33 Paruta, Andrea            15 EST-MD                 59.86      59.51 B      
 34 Krouse, Robert J          15 FSC-MD                 57.05    1:00.69 B      
 35 Riley, Chris M            12 GBSA-MD              1:03.07    1:01.46 B      
 36 Reed, Jacob R             17 HOCO-MD                59.14    1:02.63 B      
 37 Abdurrahman, Saleh Z      15 BCSC-MD                59.24    1:02.97        
 38 Lessler, Matthew B        16 GBSA-MD              1:07.95    1:04.69        
 -- Hinz, Filip M             16 HOCO-MD              1:01.73         DQ        
      False start
 
Event 57  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:20.89  MD-S
        2:51.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grimes, Logan A           14 EST-MD               2:21.61    2:21.03 B      
  2 Chao, Abigail             13 EST-MD               2:22.92    2:22.72 B      
  3 Griffin, Lily E           13 EST-MD               2:23.56    2:22.99 B      
  4 Czaja, Ana M              13 FSC-MD               2:23.30    2:23.72 B      
  5 Schwab, Hannah C          14 GBSA-MD              2:25.22    2:23.87 B      
  6 Katsumoto, Marina M       13 FSC-MD               2:26.17    2:23.93 B      
  7 Gurri, Gabriella M        14 GBSA-MD              2:22.01    2:23.98 B      
  8 Arciaga, Savannah J       14 GBSA-MD              2:22.15    2:24.70 B      
  9 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               2:23.91    2:24.94 B      
 10 Liu, Grace Z              14 EST-MD               2:26.26    2:25.05 B      
 11 Hebert, Sadie E           14 FSC-MD               2:24.81    2:25.43 B      
 12 Nettles, Brionn K         14 EST-MD               2:23.24    2:25.63 B      
 13 Barnes, Holland A         13 EST-MD               2:25.43    2:25.75 B      
 14 Zavala, Alina V           13 EST-MD               2:27.39    2:26.65 B      
 15 Louis, Katie K            14 EST-MD               2:22.45    2:27.60 B      
 16 Fisher, Casey L           13 EST-MD               2:28.87    2:27.62 B      
 17 Devins, Nina M            13 GBSA-MD              2:30.83    2:28.38 B      
 18 Mullins, Rachael A        14 HAGY-MD              2:23.08    2:29.35 B      
 19 LeBrun, Emily A           14 MAS-MD               2:32.75    2:30.22 B      
 20 Silcox, Hannah E          13 ACA-MD               2:31.28    2:30.67 B      
 21 Walker, Lydia K           14 MAS-MD               2:32.19    2:31.17 B      
 22 Schmeckpeper, Emily D     14 Retrievers-MD        2:28.61    2:31.51 B      
 23 Mahle, Sophia G           14 GBSA-MD              2:37.47    2:31.75 B      
 24 Polucha, Olivia K         13 Retrievers-MD        2:23.90    2:32.34 B      
 25 Cheung, Rachel S          13 EST-MD               2:31.67    2:32.94 B      
 26 Mackey, Andi J            13 EST-MD               2:32.46    2:33.24 B      
 27 Pham, Cecilia D           13 Retrievers-MD        2:34.00    2:34.14 B      
 28 Takasaki, Kalei K         13 EST-MD               2:32.99    2:34.19 B      
 29 Kinnear, Emily L          13 EST-MD               2:39.06    2:34.56 B      
 30 Willey, Addison R         13 GMAC-MD              2:27.68    2:35.10 B      
 31 Short, Rayven L           14 EST-MD               2:30.52    2:35.18 B      
 32 Rippeon, Genevieve N      13 EST-MD               2:37.89    2:35.61 B      
 33 Klaus, Bridget E          13 EST-MD               2:37.99    2:36.18 B      
 34 Rotunda, Sarah L          13 GBSA-MD              2:43.62    2:37.03 B      
 35 Sorkin, Jennifer K        14 CCY-MD               2:48.60    2:39.08 B      
 36 Aydin, Leyla M            13 Retrievers-MD        2:42.16    2:39.13 B      
 37 Radonovich, Rebecca N     13 FAST-MD              2:37.92    2:39.67 B      
 38 Loftus, Lydia S           14 YCM-MD               2:35.22    2:39.89 B      
 39 McGarvey, Sabrina A       13 SPY-MD               2:34.34    2:40.76 B      
 40 Fulton, Samantha P        13 FAST-MD              2:37.59    2:40.79 B      
 41 Yip, Jeslyn C             13 Retrievers-MD        2:37.24    2:40.85 B      
 42 Sane, Shriya A            14 EST-MD               2:41.30    2:41.03 B      
 43 Kim, Allison G            13 EST-MD               2:40.76    2:41.09 B      
 44 Birckhead, Brooke A       14 FSC-MD               2:34.76    2:41.88 B      
 45 Fatkin, Emily G           14 HSST-MD              2:41.90    2:42.45 B      
 46 Carter, Grace O           13 FAST-MD              2:42.60    2:42.48 B      
 47 Carney, Sara H            14 MAS-MD               2:40.92    2:42.50 B      
 48 Lucas, Lily E             14 Retrievers-MD        2:49.16    2:43.05 B      
 49 Aldana, Isabel E          13 MAS-MD               2:46.02    2:43.30 B      
 50 Paruta, Sara              13 EST-MD               2:47.54    2:43.49 B      
 51 Tucci, Sidney M           13 FAST-MD              2:45.62    2:45.85 B      
 52 McNeil, Charlee A         14 GBSA-MD              2:42.61    2:45.96 B      
 53 Glebocki, Cami A          13 SPY-MD               2:49.31    2:48.44 B      
 54 Wells, Madison K          13 BCSC-MD              2:40.64    2:48.94 B      
 55 Gordy, Madeline G         13 FAST-MD              2:41.64    2:50.31 B      
 56 Alter, Shayna R           13 MAS-MD               2:47.81    2:50.33 B      
 57 Werdell, Ella L           13 GBSA-MD              3:05.24    3:04.83        
 58 Glisson, Karita           13 GBSA-MD              3:35.73    3:30.20        
 -- Bui, Nhat-tlan A          13 GBSA-MD              3:12.63         DQ        
      Stroke Infraction - IM
 
Event 58  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:13.69  MD-S
        2:39.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baugher, J.J. M           14 FSC-MD               2:15.92    2:12.29 MD-S   
  2 Tiffin, Connor T          13 EST-MD               2:15.67    2:13.34 MD-S   
  3 Cashman, Connor J         14 EST-MD               2:17.14    2:15.75 B      
  4 Zhang, Yifan              14 HAGY-MD              2:16.96    2:17.37 B      
  5 Seliger, Matt J           14 GBSA-MD              2:16.16    2:17.51 B      
  6 Briggs, Julian L          13 HOCO-MD              2:24.23    2:19.08 B      
  7 Rudy, Gavin I             14 MAS-MD               2:24.50    2:19.14 B      
  8 Ramachandran, Sajan G     13 FSC-MD               2:21.09    2:19.15 B      
  9 Eckman, Shane M           14 ACA-MD               2:28.09    2:20.80 B      
 10 Clark, Zac A              14 HSST-MD              2:22.74    2:22.70 B      
 11 Joyner, Aiden D           13 BCSC-MD              2:23.51    2:23.24 B      
 12 Stearn, Gavin A           13 OPST-MD              2:23.37    2:24.25 B      
 13 Graff, Ben B              14 MAS-MD               2:23.13    2:24.63 B      
 14 Vahlsing, Joshua J        13 Retrievers-MD        2:33.04    2:24.68 B      
 15 Veeck, Holden R           14 Retrievers-MD        2:21.56    2:25.08 B      
 16 O'Donnell, Matthew B      13 EST-MD               2:37.54    2:26.48 B      
 17 Davis, Gailen V           14 EST-MD               2:22.25    2:27.13 B      
 18 Hebert, Brandon R         14 FSC-MD               2:29.79    2:27.20 B      
 19 Cuchna, Nicholas J        13 MAS-MD               2:33.35    2:27.77 B      
 20 Ddungu, Hashir I          13 EST-MD               2:25.08    2:28.99 B      
 21 Maharjan, Jenish          14 EST-MD               2:27.29    2:29.69 B      
 22 Holc, Anthony S           14 BCSC-MD              2:29.69    2:30.96 B      
 23 Paruta, Francesco         13 EST-MD               2:35.29    2:31.04 B      
 24 Callahan, Ryan D          13 EST-MD               2:30.88    2:31.86 B      
 25 Atalla, Gabe C            14 Retrievers-MD        2:33.74    2:32.49 B      
 26 Parhi, Tanush             13 EST-MD               2:30.78    2:32.97 B      
 27 Norris, Bradin J          13 EST-MD               2:32.76    2:33.27 B      
 28 Carpenter, Joe E          14 CCY-MD               2:39.21    2:33.34 B      
 29 Sweat, Addison J          14 HSST-MD              2:36.43    2:35.09 B      
 30 Coker, William C          14 MAS-MD               2:36.88    2:36.33 B      
 31 Guan, Robert Z            14 GBSA-MD              2:36.01    2:36.91 B      
 32 Sloan, Logan M            13 EST-MD               2:35.88    2:37.15 B      
 33 Brown, Drew C             13 Retrievers-MD        2:32.61    2:38.03 B      
 34 Halper, Jacob T           14 CCY-MD               2:36.78    2:38.19 B      
 35 Stertzel, Quinn A         13 ACA-MD               2:28.94    2:39.98 B      
 36 Hornor, Ty T              14 GBSA-MD              2:55.61    2:54.59        
 -- Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD              2:45.58         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
 -- Anderson, Nick A          14 HOCO-MD              2:38.18         DQ        
      Scissors kick - breast
 
Event 59  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:18.29  MD-S
        2:48.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ekanayake, Samantha K     15 EST-MD               2:22.99    2:23.88 B      
  2 Smith, Aria C             17 GBSA-MD              2:27.46    2:23.90 B      
  3 Gude, Leah M              15 EST-MD               2:24.92    2:24.70 B      
  4 Serino, Grace M           15 EST-MD               2:22.23    2:24.83 B      
  5 Woods, Mary D             17 GBSA-MD              2:26.62    2:25.92 B      
  6 Emrich, Taylor N          12 Retrievers-MD        2:24.36    2:26.36 B      
  7 Sand, Ellie F             16 EST-MD               2:21.46    2:26.94 B      
  8 Bowes, Sabrina C          16 EST-MD               2:20.60    2:27.82 B      
  9 Van Dyke, Olivia S        15 ACA-MD               2:22.11    2:28.00 B      
 10 Luljak, Julia C           18 EST-MD               2:24.07    2:28.46 B      
 11 Briggs, Emily R           15 EST-MD               2:31.89    2:29.11 B      
 12 Harris, Madison L         16 GBSA-MD              2:36.75    2:29.83 B      
 13 Swann, Kylie A            16 GBSA-MD              2:30.95    2:29.90 B      
 14 Lundquist, Ainsley S      17 MAS-MD               2:27.03    2:31.16 B      
 15 Tober, Sandy E            18 MAS-MD               2:30.58    2:34.18 B      
 16 Murtha, Kristina E        17 GBSA-MD              2:37.15    2:34.89 B      
 17 Murray, Brianna G         16 HOCO-MD              2:31.47    2:35.31 B      
 18 Beck, Meredith L          15 HOCO-MD              2:34.44    2:36.29 B      
 19 Duffy, Abby R             17 GBSA-MD              2:34.98    2:36.47 B      
 20 Wargo, Kinsley M          16 HOCO-MD              2:28.74    2:38.53 B      
 21 DeMario, Emma R           15 CCY-MD               2:35.53    2:38.73 B      
 22 Isayiw, Ariana G          15 MAS-MD               2:27.11    2:41.10 B      
 23 Watson, Lauren S          16 MAS-MD               2:32.84    2:41.61 B      
 24 Mazur, Karolina T         15 EST-MD               2:40.30    2:43.36 B      
 25 Castillo, Alexa D         11 FSC-MD               2:47.60    2:44.31 B      
 26 Mende, Elizabeth H        15 EST-MD               2:26.19    2:45.54 B      
 27 Hines, Nyah E             18 EST-MD               2:36.75    2:46.36 B      
 28 Skvortsova, Margarita     16 EST-MD               2:35.65    2:46.69 B      
 28 Klopouh, Milana S         15 EST-MD               2:39.15    2:46.69 B      
 30 Briggs, Georgia M         15 HOCO-MD              2:42.63    2:47.20 B      
 31 Messaris, Charlotte R     17 EST-MD               2:32.46    2:49.37        
 32 Lazzelle, Claudia J       15 GBSA-MD              2:51.76    2:51.80        
 
Event 60  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        2:07.69  MD-S
        2:32.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carson, Kyle R            18 FAST-MD              2:09.57    2:08.72 B      
  2 Cherry, Zack L            16 YCM-MD               2:20.66    2:09.21 B      
  3 Cha, Isaac D              15 EST-MD               2:10.25    2:10.80 B      
  4 McDonald, Aaron J         15 EST-MD               2:12.59    2:11.37 B      
  5 Cuellar, Daniel           14 HOCO-MD              2:19.33    2:12.64 B      
  6 Lopez, Vaughn R           15 MAS-MD               2:13.35    2:13.24 B      
  7 Reed, Justin R            15 HOCO-MD              2:15.75    2:13.58 B      
  8 Bauer, Patrick M          16 GBSA-MD              2:24.57    2:13.97 B      
  9 Fry, Marshall M           15 EST-MD               2:08.34    2:15.48 B      
 10 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD              2:15.39    2:16.39 B      
 11 Woods, Eddie B            17 GBSA-MD              2:16.19    2:16.52 B      
 12 Sorkin, Aaron X           15 CCY-MD               2:17.80    2:18.22 B      
 13 Yang, Andrew B            15 EST-MD               2:21.52    2:19.35 B      
 14 Woldeselassie, Solomon A  14 EST-MD               2:19.42    2:19.43 B      
 15 Walls, Nathan C           16 HOCO-MD              2:18.89    2:19.61 B      
 16 Gretes, James             17 HOCO-MD              2:23.85    2:20.22 B      
 17 Windle, Jonah D           17 YCM-MD               2:25.53    2:20.89 B      
 18 Vandiver, Evan M          15 MAS-MD               2:22.15    2:22.15 B      
 19 Kettering, Jack P         14 HOCO-MD              2:16.86    2:22.62 B      
 20 Henderson, Myles I        17 GBSA-MD              2:22.88    2:24.78 B      
 21 Norris, Andrew            15 MAS-MD               2:26.82    2:25.63 B      
 22 Linehan, Aiden O          15 SPY-MD               2:26.81    2:26.38 B      
 23 Emore, Braeden C          13 CCY-MD               2:23.31    2:26.50 B      
 24 Santoni, Michael A        18 HOCO-MD              2:13.24    2:26.56 B      
 25 Hankins, Chase D          16 EST-MD               2:13.28    2:26.71 B      
 26 Dedow, Lars W             16 CATY-MD              2:25.90    2:26.81 B      
 27 Krouse, Robert J          15 FSC-MD               2:17.42    2:28.27 B      
 28 Paruta, Andrea            15 EST-MD               2:30.81    2:28.99 B      
 29 Burk, Sean R              15 CCY-MD               2:28.64    2:29.40 B      
 30 Woods, Jon M              17 GBSA-MD              2:26.29    2:30.34 B      
 
Event 61  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:56.29  MD-S
        3:23.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harner, Trista J          12 OPST-MD              2:57.08    2:52.85 MD-S   
  2 Weker, Zoe M              12 Retrievers-MD        3:00.82    3:00.48 B      
  3 Lin, Constance Y          12 EST-MD               2:59.20    3:01.21 B      
  4 Carver, Olivia C          12 EST-MD               3:08.51    3:01.71 B      
  5 Vandewinckel, Olivia A    11 GBSA-MD              3:05.47    3:02.45 B      
  6 Seligman, Elyse G         12 EST-MD               2:57.01    3:03.01 B      
  7 Hanft, Faith M            11 HAGY-MD              3:19.67    3:08.20 B      
  8 Correal, Aleena D         12 MAS-MD               3:15.61    3:12.71 B      
  9 Shipley, Alina M          11 CCY-MD               3:19.51    3:12.79 B      
 10 Boarman, Ann M            12 EST-MD               3:20.98    3:16.28 B      
 11 King, Maya J              11 Retrievers-MD        3:14.58    3:18.01 B      
 12 Welker, Harper K          11 FAST-MD              3:14.86    3:19.27 B      
 13 Montgomery, Paige R       11 FSC-MD               3:15.97    3:19.29 B      
 14 Smith, Karsen P           11 EST-MD               3:21.78    3:19.50 B      
 
Event 62  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:56.29  MD-S
        3:14.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miner, Daniel A           12 FAST-MD              2:57.43    2:47.56 MD-S   
  2 Zhang, Didi D             12 EST-MD               2:59.71    2:55.19 MD-S   
  3 von Wachter, Noah G       12 Retrievers-MD        2:59.80    2:57.27 B      
  4 Keiner, Ethan J           12 EST-MD               2:58.24    2:57.53 B      
  5 von Wachter, Caleb G      11 Retrievers-MD        2:57.10    2:59.24 B      
  6 Richter, Brandon R        12 EST-MD               2:58.32    3:01.78 B      
  7 Speace, Hayden H          12 EST-MD               3:04.36    3:01.91 B      
  8 Williams, Ben A           12 Retrievers-MD        3:06.79    3:02.52 B      
  9 Emerson, Barret H         11 EST-MD               3:00.34    3:03.22 B      
 10 Basener, Parker R         12 FAST-MD              3:11.40    3:12.71 B      
 11 Missigman, Zach M         11 EST-MD               3:10.71    3:17.47        
 12 Lewis, Chase A            11 Retrievers-MD        3:14.64    3:22.14        
 13 Ferger, Cole P            12 GBSA-MD              3:47.90    3:30.10        
 
Event 63  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.59  MD-S
        1:41.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kozlowski, Kate E         10 HSST-MD              1:21.26    1:20.65 B      
  2 Sherwood, Kylie E         10 FSC-MD               1:27.03    1:20.83 B      
  3 Hankins, Camryn L         10 EST-MD               1:23.84    1:21.23 B      
  4 Masters, Claire E         10 FSC-MD               1:22.64    1:21.59 B      
  5 Demmin, Emma              10 EST-MD               1:22.69    1:22.73 B      
  6 Miner, Kate A              9 FAST-MD              1:28.17    1:23.06 B      
  7 Sumpter, Emerson A        10 BCSC-MD              1:25.77    1:23.23 B      
  8 Sun, Sofie R              10 EST-MD               1:21.79    1:23.80 B      
  9 Mester, Tess A            10 EST-MD               1:23.65    1:24.48 B      
 10 Gordy, Julia C            10 FAST-MD              1:25.08    1:25.54 B      
 11 Kane, Avery L             10 FSC-MD               1:27.53    1:25.57 B      
 12 Pruski, Clara C           10 Retrievers-MD        1:28.14    1:27.02 B      
 13 Reker, Anna A              9 ACA-MD               1:33.41    1:28.43 B      
 14 Helms, Ani M               9 Retrievers-MD        1:33.75    1:31.06 B      
 15 Brashear, Johanna H       10 FAST-MD              1:31.10    1:33.66 B      
 16 Dumesh, Ariela M          10 Retrievers-MD        1:35.35    1:33.92 B      
 17 Loper, Cameryn E          10 ACA-MD               1:34.84    1:34.01 B      
 18 Su, Lyra                  10 Retrievers-MD        1:36.10    1:34.44 B      
 19 Weber, Leila A            10 Retrievers-MD        1:30.12    1:34.88 B      
 20 Perigo, Kiera M           10 EST-MD               1:32.11    1:35.33 B      
 21 Fikes, Gabriella M         9 Retrievers-MD        1:36.87    1:36.86 B      
 22 Ekanayake, Nihara T        9 EST-MD               1:35.60    1:38.19 B      
 23 Onyenorah, Olivia D       10 Retrievers-MD        1:37.49    1:38.56 B      
 24 Singleton, Alexa           9 HOCO-MD              1:39.31    1:40.59 B      
 25 Curry, McKinley A         10 BCSC-MD              1:41.99    1:44.76        
 26 Owens, Haelyn K            9 GBSA-MD              1:59.26    1:46.96        
 -- Colson, Taylor M          10 MAS-MD               1:41.10         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Workmeister, Abby G        9 MAS-MD               1:32.61         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Trionfo, Gia E             8 ACA-MD               1:32.56         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 64  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.79  MD-S
        1:40.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sauer, Joseph B           10 YCM-MD               1:21.82    1:19.26 MD-S   
  2 Meier, Zac C               9 YCM-MD               1:21.80    1:20.41 MD-S   
  3 Shi, Justin W              9 Retrievers-MD        1:28.21    1:21.85 B      
  4 Winters, Emmitt C         10 FSC-MD               1:23.50    1:21.91 B      
  5 Nettles, Jai E            10 EST-MD               1:21.19    1:23.91 B      
  6 Keiner, Samuel J           9 EST-MD               1:27.11    1:24.56 B      
  7 Qadir, Jabriel A          10 BCSC-MD              1:27.09    1:24.78 B      
  8 Snedeker, Cooper D        10 CATY-MD              1:26.64    1:25.22 B      
  9 Harding, Aiden M          10 Retrievers-MD        1:27.62    1:26.13 B      
 10 Muse, Matthew J           10 CCY-MD               1:30.82    1:26.91 B      
 11 Cason, Musaa B            10 BCSC-MD              1:27.00    1:27.70 B      
 12 Dragic, Nikola A          10 FAST-MD              1:27.95    1:28.21 B      
 13 Czaja, Leo A               9 FSC-MD               1:27.84    1:29.01 B      
 14 Matthews, Kyle J          10 FAST-MD              1:35.32    1:29.50 B      
 15 Raver, Benjamin L         10 GBSA-MD              1:45.88    1:30.93 B      
 16 Berrios, Kaito V          10 EST-MD               1:28.82    1:31.21 B      
 17 McKinley, Brooks B        10 Retrievers-MD        1:35.47    1:31.96 B      
 18 Allman, Luke R            10 HSST-MD              1:32.81    1:33.68 B      
 19 Greene, Joshua A          10 HOCO-MD              1:33.69    1:34.49 B      
 20 Barbe, Elijah L           10 CCY-MD               1:32.45    1:34.86 B      
 21 Byrne, Wyatt M            10 FSC-MD               1:40.06    1:35.12 B      
 22 Moran, Connor W           10 FSC-MD               1:33.35    1:36.61 B      
 23 Lamm, Joshua C             9 FAST-MD              1:39.69    1:37.91 B      
 24 Stevens, Jacob D          10 GBSA-MD              1:39.19    1:38.79 B      
 25 McGillivray-Stubbs, Call   8 GBSA-MD              2:10.44    1:59.74        
 26 Liberto, Noah H            9 GBSA-MD              2:14.66    2:18.24        
 -- McNeill, Zachary L        10 Retrievers-MD        1:24.70         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Henderson, Aubrey T        9 GBSA-MD              1:33.87         DQ        
      Multiple strokes
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.89  MD-S
        1:25.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romberger, Brielle N      12 GBSA-MD              1:11.29    1:09.15 MD-S   
  2 Tyer, Mikayla B           12 Retrievers-MD        1:11.39    1:10.24 B      
  3 O'Brien, Makenzie M       12 EST-MD               1:10.55    1:10.29 B      
  4 McCoyd, Laura J           12 FSC-MD               1:11.60    1:10.57 B      
  5 Carver, Olivia C          12 EST-MD               1:10.75    1:10.75 B      
  6 Goger, Amelia G           12 SPY-MD               1:12.15    1:10.92 B      
  7 Handwerger, Jenna E       11 EST-MD               1:11.00    1:11.32 B      
  8 Bell, Kaitlyn H           12 FSC-MD               1:17.80    1:11.48 B      
  9 Shoemaker, Camille C      12 YCM-MD               1:11.52    1:11.78 B      
 10 Shatzer, Madison L        11 HAGY-MD              1:13.64    1:12.10 B      
 11 Santosh, Sudharsna        12 MAS-MD               1:18.94    1:12.40 B      
 12 Jonas, Lindsay G          12 FSC-MD               1:13.31    1:12.43 B      
 13 Schanamann, Danielle K    11 MAS-MD               1:13.02    1:13.04 B      
 14 Klaus, Leah M             11 EST-MD               1:14.54    1:13.85 B      
 15 Stokes, Kennedy A         12 BCSC-MD              1:14.18    1:14.34 B      
 16 Pohlhaus, Ayla B          11 EST-MD               1:17.18    1:15.33 B      
 17 Matanoski, Gennie A       11 EST-MD               1:14.56    1:15.34 B      
 18 Carliss, Sophia E         11 FAST-MD              1:16.44    1:16.38 B      
 19 Birdsall, Caroline R      12 EST-MD               1:18.39    1:16.41 B      
 20 Harshman, Maddy M         11 FAST-MD              1:17.06    1:16.53 B      
 21 Jackson, Brooke A         11 Retrievers-MD        1:22.01    1:17.19 B      
 22 Nicholas, Lilly A         11 EST-MD               1:17.15    1:17.35 B      
 23 Allman, Lily C            12 HSST-MD              1:19.22    1:17.60 B      
 24 Miller, Kate S            12 FSC-MD               1:21.36    1:17.71 B      
 25 Gazelle, Amanda E         11 Retrievers-MD        1:15.96    1:18.23 B      
 26 Randell, Sammy B          11 Retrievers-MD        1:17.34    1:18.95 B      
 27 Bonney, MacKenna L        12 FAST-MD              1:18.69    1:19.54 B      
 28 Reker, Ava V              11 ACA-MD               1:18.56    1:19.55 B      
 29 Mullins, Meghan N         11 HAGY-MD              1:18.53    1:20.73 B      
 30 Seifert, Ella A           11 ACA-MD               1:21.14    1:20.90 B      
 31 Wollenweber, Livi B       12 EST-MD               1:24.31    1:21.48 B      
 32 Wallace, Camille H        12 SPY-MD               1:22.19    1:21.51 B      
 33 Welker, Harper K          11 FAST-MD              1:21.32    1:21.75 B      
 34 Wirth, Ella R             11 FAST-MD              1:23.54    1:22.69 B      
 35 Burian, Gabi E            12 HOCO-MD              1:24.82    1:22.85 B      
 36 Johns, Aryon U            11 BCSC-MD              1:21.39    1:22.95 B      
 37 Mo, Katina                11 EST-MD               1:21.45    1:24.07 B      
 38 Smith, Madie B            12 BCSC-MD              1:22.50    1:24.10 B      
 39 Montgomery, Paige R       11 FSC-MD               1:25.06    1:24.64 B      
 -- Reese, Izzy D             12 EST-MD               1:23.18         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Davies, Lucy M            11 HOCO-MD              1:21.67         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Ober, Tori F              11 Retrievers-MD        1:23.01         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Giza, Camryn M            11 FSC-MD               1:21.32         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.89  MD-S
        1:22.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Creasey, Jeremiah J       11 Un-Md-MD             1:12.07    1:11.24 B      
  2 Kay, Tyler O              12 EST-MD               1:13.55    1:12.47 B      
  3 Radonovich, Marshall M    12 FAST-MD              1:13.25    1:13.26 B      
  4 Skidmore, Holden D        12 EST-MD               1:12.30    1:13.83 B      
  5 Shedwick, Ben             11 MAS-MD               1:15.29    1:14.06 B      
  6 Lopez, Vince J            12 MAS-MD               1:14.31    1:14.26 B      
  7 Keiner, Ethan J           12 EST-MD               1:13.03    1:14.47 B      
  8 Curtis, Logan C           12 FSC-MD               1:18.13    1:14.81 B      
  9 Miner, Daniel A           12 FAST-MD              1:15.69    1:14.97 B      
 10 Stewart, Caden J          11 FAST-MD              1:16.42    1:15.27 B      
 11 Porch, Adam R             11 Retrievers-MD        1:13.88    1:15.53 B      
 12 Meier, CJ J               11 YCM-MD               1:13.99    1:15.85 B      
 13 Eckman, Gabriel C         12 ACA-MD               1:16.47    1:16.34 B      
 14 Alvarez, Nate T           12 HSST-MD              1:19.17    1:16.92 B      
 15 Brooks, Carter R          12 GBSA-MD              1:16.00    1:16.93 B      
 16 Abbruzzese, Marco B       11 ACA-MD               1:16.00    1:17.76 B      
 17 Richer, Joseph M          12 GBSA-MD              1:38.96    1:17.96 B      
 18 May, J.R. N               11 FAST-MD              1:20.25    1:18.27 B      
 19 Griffin, Malachi G        11 GBSA-MD              1:22.69    1:18.76 B      
 20 Kosch, Gavin R            11 FAST-MD              1:20.70    1:18.98 B      
 21 Singleton, Aron           11 HOCO-MD              1:19.89    1:19.29 B      
 22 Wright, Kaden A           12 HAGY-MD              1:20.49    1:19.33 B      
 23 Cui, Nick                 11 EST-MD               1:21.21    1:19.55 B      
 24 Schappelle, David S       12 GBSA-MD              1:20.61    1:20.24 B      
 25 Missigman, Zach M         11 EST-MD               1:20.99    1:21.81 B      
 26 Lewis, Chase A            11 Retrievers-MD        1:20.58    1:22.35        
 27 Yu, Hubert M              11 GBSA-MD              1:34.79    1:24.27        
 28 LeBoeuf, Thomas J         11 GBSA-MD              2:05.89    1:38.12        
 29 Gill, Nirav               11 GBSA-MD              1:48.65    1:40.31        
 
Event 67  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.59  MD-S
          38.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doubek, Dana J            10 YCM-MD                 32.55      31.15 MD-S   
  2 Gurri, Maddi G            10 GBSA-MD                31.91      31.96 B      
  3 Jones, Emily L            10 HOCO-MD                32.61      31.99 B      
  4 Cowley, Peyton E          10 EST-MD                 33.66      32.50 B      
  5 Rausch, Lena M            10 YCM-MD                 31.83      32.58 B      
  6 Russell, Abby E           10 YCM-MD                 32.36      32.79 B      
  7 Graham, Abi G             10 FSC-MD                 33.35      32.86 B      
  8 Blaha, Krysta E           10 EST-MD                 33.51      32.94 B      
  9 DeGross, Carrington M      9 BCSC-MD                33.00      32.96 B      
 10 Trionfo, Gia E             8 ACA-MD                 33.40      33.36 B      
 11 Hankins, Camryn L         10 EST-MD                 33.27      33.57 B      
 12 Zhang, Lily H              9 HOCO-MD                34.46      33.99 B      
 13 Montenegro, Kelaya        10 GBSA-MD                34.41      34.02 B      
 14 Epp, Sandy L               9 Retrievers-MD          34.07      34.03 B      
 15 Sun, Sofie R              10 EST-MD                 33.28      34.06 B      
 16 Masters, Claire E         10 FSC-MD                 33.54      34.13 B      
 17 Kellerman, Emily A         9 MAS-MD                 34.63      34.16 B      
 18 Ripple, Reese L           10 FSC-MD                 33.14      34.76 B      
 19 Weber, Leila A            10 Retrievers-MD          34.93      34.79 B      
 20 Ivall, Olivia P           10 FAST-MD                35.25      34.81 B      
 21 Barbe, Messina E          10 CCY-MD                 35.63      35.04 B      
 22 Mester, Tess A            10 EST-MD                 33.56      35.10 B      
 23 Kane, Avery L             10 FSC-MD                 34.99      35.50 B      
 24 Birdsall, Claire G         9 EST-MD                 35.39      35.56 B      
 25 Monroy, Josephine L        9 CCY-MD                 35.62      35.59 B      
 26 Demory, Elizabeth N       10 FAST-MD                37.27      35.75 B      
 27 Sherwood, Kylie E         10 FSC-MD                 36.28      35.81 B      
 28 Perry, Samantha J         10 FAST-MD                36.54      35.86 B      
 28 Onyenorah, Olivia D       10 Retrievers-MD          34.89      35.86 B      
 30 Helms, Ani M               9 Retrievers-MD          37.73      36.02 B      
 31 Marwaha, Sonia            10 EST-MD                 36.34      36.05 B      
 32 Winters, Emma R           10 FSC-MD                 38.12      36.22 B      
 33 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD                 35.39      36.23 B      
 34 Lippold, Alyson B         10 CCY-MD                 36.39      36.26 B      
 35 Su, Lyra                  10 Retrievers-MD          36.88      36.74 B      
 36 Eckman, Caroline K        10 ACA-MD                 37.50      37.18 B      
 37 Perigo, Kiera M           10 EST-MD                 34.62      37.47 B      
 38 Longo, Mia C               9 Un-Md-MD               36.78      37.52 B      
 39 Singleton, Alexa           9 HOCO-MD                38.69      37.60 B      
 40 Brashear, Johanna H       10 FAST-MD                35.73      37.64 B      
 41 Bostian, Sophia M         10 Tidal Force-MD         38.62      37.77 B      
 42 Gordon, Ava E             10 FAST-MD                35.99      37.87 B      
 43 Kim, Jordan J              8 HOCO-MD                38.89      38.02 B      
 44 Montenegro, Isabel         8 GBSA-MD                41.19      38.49 B      
 45 Saxton, Noelle E           9 GBSA-MD                38.03      38.55 B      
 46 Graham, Jami L             8 FSC-MD                 38.88      38.58 B      
 47 Weaver, Addison M         10 ACA-MD                 37.13      38.67 B      
 48 Fikes, Gabriella M         9 Retrievers-MD          38.28      38.68 B      
 49 Ekanayake, Nihara T        9 EST-MD                 36.99      38.69 B      
 50 Curry, McKinley A         10 BCSC-MD                37.92      39.07        
 51 Harshman, Leah N           9 FAST-MD                38.86      39.13        
 52 Johnson, Maleah A         10 BCSC-MD                37.53      39.37        
 53 Dumesh, Ariela M          10 Retrievers-MD          38.60      40.22        
 54 Bartolini, Gabby M         8 GBSA-MD                43.16      40.91        
 55 Owens, Haelyn K            9 GBSA-MD                41.75      40.92        
 56 Martini, Charlie Grace M   8 GBSA-MD                40.46      41.57        
 57 Wibberley, Reagan S       10 GBSA-MD                47.23      44.48        
 58 Samadani, Emily N         10 GBSA-MD                43.15      44.54        
 59 Decker, Isabella           7 GBSA-MD                58.75      45.67        
 60 Schleigh, Evelyn L         7 GBSA-MD                43.88      46.35        
 61 Decker, Amelia             7 GBSA-MD                58.89      46.97        
 62 Shaw, Amelia M             8 GBSA-MD                54.24      50.02        
 63 Yu, Ivy                    8 GBSA-MD                58.74      51.11        
 64 Schappelle, Norah E        8 GBSA-MD                53.63      53.45        
 65 Owens, Rhyme E             7 GBSA-MD              1:05.35    1:13.33        
 
Event 68  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.49  MD-S
          38.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shu, Bofeng C             10 HOCO-MD                34.67      31.99 B      
  1 Farah, Matthew J          10 GBSA-MD                34.17      31.99 B      
  3 Getz, Nick M              10 Tidal Force-MD         33.42      32.27 B      
  4 Sauer, Joseph B           10 YCM-MD                 32.12      32.40 B      
  5 Poirier, Riley M           9 EST-MD                 31.71      32.61 B      
  6 Meier, Zac C               9 YCM-MD                 33.28      32.66 B      
  7 Cason, Musaa B            10 BCSC-MD                33.14      32.95 B      
  8 Good, Matthew M           10 FAST-MD                33.48      33.01 B      
  9 Nettles, Jai E            10 EST-MD                 32.74      33.24 B      
 10 Greene, Joshua A          10 HOCO-MD                32.63      33.29 B      
 11 Qadir, Jabriel A          10 BCSC-MD                32.18      33.39 B      
 11 Hain, Mason M              9 Tidal Force-MD         32.87      33.39 B      
 13 Czaja, Leo A               9 FSC-MD                 33.47      33.59 B      
 14 Drummond, Devin A         10 Retrievers-MD          34.85      34.11 B      
 15 Pell, Dominick A           9 EST-MD                 33.51      34.18 B      
 16 Ward, Parker A             9 SPY-MD                 33.87      34.28 B      
 17 Smith, Austin W            8 BCSC-MD                33.62      34.31 B      
 18 McNeill, Zachary L        10 Retrievers-MD          34.46      34.35 B      
 19 Shi, Justin W              9 Retrievers-MD          33.83      34.39 B      
 20 Berrios, Kaito V          10 EST-MD                 33.60      34.58 B      
 21 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD                 34.95      34.61 B      
 22 Cabbagestalk Jr., Travon  10 BCSC-MD                34.63      34.63 B      
 23 Bowers, Tyler L            9 FSC-MD                 35.61      34.70 B      
 24 Keiner, Samuel J           9 EST-MD                 34.88      34.84 B      
 25 McKinley, Brooks B        10 Retrievers-MD          34.19      34.97 B      
 26 Navarro-Monzo, Jojo J      9 SPY-MD                 35.57      35.03 B      
 27 Dragic, Nikola A          10 FAST-MD                35.97      35.35 B      
 28 Harding, Aiden M          10 Retrievers-MD          35.50      35.71 B      
 29 Winters, Emmitt C         10 FSC-MD                 36.15      35.73 B      
 30 Siri, Kyan W               9 MAS-MD                 35.80      36.51 B      
 31 Panfiorau, Anthony V      10 EST-MD                 35.71      36.55 B      
 32 Allman, Luke R            10 HSST-MD                37.66      36.67 B      
 33 Wiggins, Jack D            9 GBSA-MD                38.92      36.73 B      
 34 Linehan, Foster L          9 SPY-MD                 36.09      37.32 B      
 35 Lamm, Joshua C             9 FAST-MD                36.23      37.34 B      
 36 Creasey, Andrew J          9 Un-Md-MD               37.84      37.65 B      
 37 Reed, Bennett C           10 GBSA-MD                39.02      37.83 B      
 38 Hendrickson, Matthew E     9 EST-MD                 35.80      38.09 B      
 39 Barbe, Elijah L           10 CCY-MD                 38.01      38.12        
 40 Dukes-Robinson, Christop  10 BCSC-MD                37.76      38.39        
 41 Matthews, Kyle J          10 FAST-MD                36.75      38.62        
 42 Raver, Benjamin L         10 GBSA-MD                49.94      40.48        
 43 Farah, Luke J              8 GBSA-MD                49.56      41.36        
 44 Peoples, Asher R           9 GBSA-MD                42.68      41.72        
 45 Stevens, Lucas J           8 GBSA-MD                46.64      42.84        
 46 Bruning, Spencer D         9 GBSA-MD                47.72      43.60        
 47 Gainey, Aiden B           10 GBSA-MD                45.96      46.05        
 48 Asekun, Ayobami J         10 GBSA-MD                41.33      46.98        
 49 Xia, Kaden                10 GBSA-MD                58.54      47.36        
 50 Sapunar, Daniel R          8 GBSA-MD                58.55      52.92        
 51 McGillivray-Stubbs, Call   8 GBSA-MD                57.92      56.61        
 52 Bruce, Ethan L             8 GBSA-MD              1:17.29    1:02.60        
 53 Liberto, Noah H            9 GBSA-MD              1:01.75    1:10.41        
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.19  MD-S
          33.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Jillian E        12 EST-MD                 28.51      27.82 MD-S   
  2 Whipkey, Catherine        12 YCM-MD                 28.69      27.99 MD-S   
  3 Ohlinger, Gabby M         11 FSC-MD                 29.88      28.20 B      
  4 Iorio, Sophia G           12 FSC-MD                 28.45      28.52 B      
  5 Weker, Zoe M              12 Retrievers-MD          28.77      28.58 B      
  6 Good, Georgia L           12 FAST-MD                28.52      29.10 B      
  7 Cahill, Kimberly R        12 BCSC-MD                30.31      29.15 B      
  8 Tyer, Mikayla B           12 Retrievers-MD          28.87      29.28 B      
  9 Hain, Alyssa L            11 Tidal Force-MD         29.67      29.33 B      
  9 Jeffers, Payton A         12 SPY-MD                 29.80      29.33 B      
  9 Stover, Madison K         11 EST-MD                 29.03      29.33 B      
 12 Shoemaker, Camille C      12 YCM-MD                 29.71      29.37 B      
 12 Svejda, Josie M           11 EST-MD                 29.06      29.37 B      
 14 Huber, Caroline A         12 GBSA-MD                29.68      29.42 B      
 15 Bradley, Ava P            12 GBSA-MD                30.53      29.43 B      
 16 Edsall, Heather B         11 FAST-MD                29.54      29.45 B      
 17 O'Brien, Makenzie M       12 EST-MD                 29.50      29.46 B      
 18 Carris, Ellie M           12 Retrievers-MD          29.67      29.59 B      
 19 Chambers, Avery E         12 ACA-MD                 29.45      29.99 B      
 20 Sanders, Katherine G      11 GBSA-MD                29.16      30.03 B      
 21 Allman, Lily C            12 HSST-MD                29.30      30.12 B      
 22 Vandewinckel, Olivia A    11 GBSA-MD                31.27      30.15 B      
 23 Miller, Kate S            12 FSC-MD                 32.04      30.20 B      
 24 Jonas, Lindsay G          12 FSC-MD                 29.45      30.26 B      
 25 Sites, Madison J          11 EST-MD                 30.64      30.31 B      
 25 Hanel, Gabriella N        12 MAS-MD                 30.82      30.31 B      
 27 Cason, Ameenah B          11 BCSC-MD                29.89      30.48 B      
 28 Tambat, Shloka N          12 FSC-MD                 31.21      30.51 B      
 29 Correal, Aleena D         12 MAS-MD                 29.83      30.68 B      
 30 Rinker, Adrienne G        12 EST-MD                 31.79      30.75 B      
 30 Mullins, Meghan N         11 HAGY-MD                30.08      30.75 B      
 32 Lomonosov, Natalie R      11 Retrievers-MD          31.55      30.76 B      
 33 O'Brien, Alanna T         12 MAS-MD                 30.69      30.77 B      
 34 Nicholas, Lilly A         11 EST-MD                 30.96      30.87 B      
 35 Dengler, Emily C          11 FSC-MD                 31.79      30.88 B      
 36 Jackson, Brooke A         11 Retrievers-MD          31.96      30.96 B      
 37 Shores, Ava E             12 HSST-MD                30.44      31.00 B      
 38 Hadsall, Cecilia R        11 FSC-MD                 31.91      31.06 B      
 39 Matanoski, Gennie A       11 EST-MD                 30.80      31.21 B      
 40 Bonney, MacKenna L        12 FAST-MD                30.44      31.31 B      
 41 Hanft, Faith M            11 HAGY-MD                31.89      31.34 B      
 42 Stover, Mina K            11 EST-MD                 31.03      31.41 B      
 43 Carliss, Sophia E         11 FAST-MD                30.87      31.42 B      
 44 Klaus, Leah M             11 EST-MD                 31.28      31.43 B      
 45 Yuan, Jerica J            11 EST-MD                 30.66      31.45 B      
 46 Giza, Camryn M            11 FSC-MD                 31.32      31.49 B      
 47 Gamble, Lexie M           12 SPY-MD                 30.50      31.55 B      
 48 Parks, Marlie C           12 HSST-MD                30.92      31.65 B      
 49 Pohlhaus, Ayla B          11 EST-MD                 31.54      31.72 B      
 50 Del Grosso, Gabrielle L   11 Retrievers-MD          32.12      31.74 B      
 51 Gaynor, Chelsi L          11 EST-MD                 31.71      31.77 B      
 52 Auth, Charlotte M         12 Tidal Force-MD         33.18      31.79 B      
 53 Woodley, Abree J          11 BCSC-MD                31.84      31.84 B      
 54 Davies, Lucy M            11 HOCO-MD                31.14      31.90 B      
 55 Randell, Sammy B          11 Retrievers-MD          32.32      31.91 B      
 55 Burian, Gabi E            12 HOCO-MD                32.94      31.91 B      
 57 Blackman, Gabby E         12 HOCO-MD                33.03      31.94 B      
 57 Johns, Aryon U            11 BCSC-MD                31.32      31.94 B      
 59 Mackey, Ally C            11 EST-MD                 32.18      31.98 B      
 60 St. Pierre, Keira L       11 CCY-MD                 32.22      32.02 B      
 61 Willis, Lindsay E         11 HOCO-MD                32.84      32.04 B      
 62 Wallace, Camille H        12 SPY-MD                 31.34      32.10 B      
 63 King, Maya J              11 Retrievers-MD          31.77      32.11 B      
 64 Mo, Katina                11 EST-MD                 32.03      32.14 B      
 65 Seligman, Elyse G         12 EST-MD                 31.44      32.29 B      
 66 Santosh, Sudharsna        12 MAS-MD                 32.18      32.31 B      
 67 Seifert, Ella A           11 ACA-MD                 32.03      32.32 B      
 68 Bucchioni, Alayna K       12 Retrievers-MD          33.50      32.34 B      
 69 Gazelle, Amanda E         11 Retrievers-MD          31.11      32.35 B      
 70 Wirth, Ella R             11 FAST-MD                31.83      32.38 B      
 71 Pokharel, Suvali          11 EST-MD                 32.24      32.40 B      
 72 Boarman, Ann M            12 EST-MD                 32.51      32.57 B      
 73 Friedman, Lilah N         11 FAST-MD                33.57      32.64 B      
 74 Harshman, Maddy M         11 FAST-MD                32.73      32.72 B      
 75 Lazzelle, Veronica C      11 GBSA-MD                32.51      32.80 B      
 76 Wollenweber, Livi B       12 EST-MD                 32.68      32.81 B      
 77 Perumalla, Meghana        12 HOCO-MD                33.04      32.85 B      
 78 Zook, Skylar R            12 HOCO-MD                33.05      33.06 B      
 79 Price, Claire F           11 FAST-MD                33.01      33.26 B      
 80 Shipley, Alina M          11 CCY-MD                 33.43      33.55 B      
 81 Keating, Morgan R         12 Retrievers-MD          32.95      33.88        
 82 Smith, Madie B            12 BCSC-MD                32.41      34.17        
 83 Ober, Tori F              11 Retrievers-MD          33.11      34.75        
 84 Harriman, Taylor K        11 GBSA-MD                41.87      41.57        
 85 Bruce, Elizabeth L        12 GBSA-MD                53.79      49.53        
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.79  MD-S
          32.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Din, Daryn K              11 EST-MD                 27.84      27.38 MD-S   
  2 Todd, Brayden M           11 HAGY-MD                27.87      27.73 MD-S   
  3 Liang, Kai H              12 EST-MD                 28.12      27.82 B      
  4 Hanlon, Brody J           12 FSC-MD                 28.89      27.89 B      
  5 Richter, Brandon R        12 EST-MD                 28.06      28.32 B      
  6 Creasey, Jeremiah J       11 Un-Md-MD               28.27      28.33 B      
  6 von Wachter, Noah G       12 Retrievers-MD          27.92      28.33 B      
  8 Wells, William P          12 Barracudas-MD          29.49      28.46 B      
  9 Mislow, Jack F            11 EST-MD                 28.04      28.54 B      
 10 Griffin, Malachi G        11 GBSA-MD                30.81      28.84 B      
 11 Kellerman, Jason F        12 MAS-MD                 29.07      28.98 B      
 12 Radonovich, Marshall M    12 FAST-MD                28.76      29.05 B      
 13 Skidmore, Holden D        12 EST-MD                 28.68      29.16 B      
 14 Tourison, Connor D        12 GBSA-MD                30.56      29.27 B      
 15 Lopez, Vince J            12 MAS-MD                 28.87      29.41 B      
 16 Abbruzzese, Marco B       11 ACA-MD                 29.73      29.45 B      
 17 Tiller, Jordan T          12 ACA-MD                 28.86      29.46 B      
 18 Kosch, Gavin R            11 FAST-MD                29.55      29.47 B      
 19 Stewart, Caden J          11 FAST-MD                29.48      29.56 B      
 20 Ruehl, Logan S            12 GBSA-MD                31.49      29.57 B      
 21 Brooks, Carter R          12 GBSA-MD                30.71      29.67 B      
 22 Risley, Eli D             11 HSST-MD                29.39      29.83 B      
 23 Tolbert, Landon H         12 Tidal Force-MD         29.51      29.96 B      
 24 Curtis, Logan C           12 FSC-MD                 29.77      29.98 B      
 25 Jeong, Joshua             12 FSC-MD                 29.53      30.00 B      
 26 Basener, Parker R         12 FAST-MD                29.63      30.06 B      
 27 Williams, Timothy A       11 Retrievers-MD          29.91      30.13 B      
 28 Gifford, Ashton R         11 CCY-MD                 30.67      30.26 B      
 29 Eckman, Gabriel C         12 ACA-MD                 30.09      30.30 B      
 30 Land, Dylan M             11 BCSC-MD                31.04      30.47 B      
 31 Shedwick, Ben             11 MAS-MD                 30.60      30.53 B      
 32 Alvarez, Nate T           12 HSST-MD                30.03      30.61 B      
 33 Richer, Joseph M          12 GBSA-MD                31.70      30.62 B      
 34 Kothari, Ryan H           12 HAGY-MD                30.42      30.77 B      
 35 Meier, CJ J               11 YCM-MD                 30.41      30.90 B      
 36 von Wachter, Caleb G      11 Retrievers-MD          29.22      30.91 B      
 37 May, J.R. N               11 FAST-MD                31.62      31.01 B      
 38 Singleton, Aron           11 HOCO-MD                31.29      31.07 B      
 39 Smith, Cole W             11 EST-MD                 30.31      31.10 B      
 40 Telewoda, Joey A          11 MAS-MD                 29.98      31.21 B      
 41 Glisson, Keith            11 GBSA-MD                30.85      31.36 B      
 42 Vong, Leo S               12 MAS-MD                 31.74      31.41 B      
 43 Hooks, Evan E             11 HOCO-MD                32.09      31.62 B      
 44 Esposito, John S          12 SPY-MD                 31.25      31.63 B      
 45 Malone, Liam K            11 Retrievers-MD          32.20      31.64 B      
 46 Fiori, Jimmy T            11 MAS-MD                 31.89      31.69 B      
 47 Davies, Hayden M          12 FAST-MD                32.07      31.71 B      
 48 Martini, Jack M           12 GBSA-MD                32.36      31.76 B      
 49 Peoples, Grayson B        12 GBSA-MD                32.39      31.95 B      
 50 Williams, Ben A           12 Retrievers-MD          32.06      32.01 B      
 51 Wilson, Ryan C            11 FSC-MD                 30.10      32.17 B      
 52 Harner, Jake S            11 OPST-MD                31.45      32.38 B      
 53 Schappelle, David S       12 GBSA-MD                32.51      33.22        
 54 Lander, Ian T             11 GBSA-MD                35.14      34.02        
 55 Keller, Liam P            11 GBSA-MD                36.88      34.84        
 56 Formica, Tyler F          11 GBSA-MD                37.16      35.63        
 57 Ferger, Cole P            12 GBSA-MD                38.34      38.51        
 58 LeBoeuf, Thomas J         11 GBSA-MD                38.55      38.58        
 59 Spranza, Asher W          11 GBSA-MD                42.27      38.61        
 60 Gill, Nirav               11 GBSA-MD                42.82      38.82        
 61 Hahn, Bradley E           11 GBSA-MD                43.15      39.63        
 
Event 71  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.09  MD-S
          47.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciliberto, Kelsey R       10 MAS-MD                 38.56      34.40 MD-S   
  2 Pham, Catherina A          9 Retrievers-MD          45.18      35.89 MD-S   
  3 Gurri, Maddi G            10 GBSA-MD                36.27      36.06 MD-S   
  4 Blaha, Krysta E           10 EST-MD                 37.05      36.07 MD-S   
  5 Cowley, Peyton E          10 EST-MD                 39.05      37.53 B      
  6 Kozlowski, Kate E         10 HSST-MD                38.38      37.81 B      
  7 Chaudhuri, Isha           10 Retrievers-MD          37.15      37.83 B      
  8 Miner, Kate A              9 FAST-MD                38.01      38.19 B      
  9 Epp, Sandy L               9 Retrievers-MD          38.09      38.50 B      
 10 DeGross, Carrington M      9 BCSC-MD                38.40      38.62 B      
 11 Zhang, Lily H              9 HOCO-MD                39.79      38.65 B      
 12 Jones, Emily L            10 HOCO-MD                38.70      38.84 B      
 13 Montenegro, Kelaya        10 GBSA-MD                41.81      40.27 B      
 14 Marwaha, Sonia            10 EST-MD                 40.53      40.29 B      
 15 Graham, Jami L             8 FSC-MD                 39.01      40.46 B      
 16 Demory, Elizabeth N       10 FAST-MD                40.77      40.59 B      
 17 Hankins, Camryn L         10 EST-MD                 37.68      40.83 B      
 18 Lippold, Alyson B         10 CCY-MD                 42.75      41.07 B      
 19 Helms, Ani M               9 Retrievers-MD          43.87      42.13 B      
 20 Reker, Anna A              9 ACA-MD                 42.65      42.80 B      
 21 Ripple, Reese L           10 FSC-MD                 38.09      43.17 B      
 22 Montenegro, Isabel         8 GBSA-MD                45.97      43.64 B      
 23 Maher, Ashley L            9 Un-Md-MD               44.03      44.14 B      
 24 Perigo, Kiera M           10 EST-MD                 42.29      44.30 B      
 25 McGillivray-Stubbs, Mare  10 GBSA-MD                54.88      44.59 B      
 26 Dixon, Maddie M            7 HOCO-MD                40.80      45.58 B      
 27 Nelson, Kylie A           10 FSC-MD                 43.56      45.66 B      
 28 Longo, Mia C               9 Un-Md-MD               45.17      46.64 B      
 29 Birdsall, Claire G         9 EST-MD                 47.13      50.46        
 30 Curry, McKinley A         10 BCSC-MD                46.71      50.78        
 31 Samadani, Emily N         10 GBSA-MD                56.59      53.86        
 32 Martini, Charlie Grace M   8 GBSA-MD                56.70      54.72        
 33 Harshman, Leah N           9 FAST-MD                45.46      55.21        
 34 Johnson, Maleah A         10 BCSC-MD                45.71      55.46        
 35 Owens, Haelyn K            9 GBSA-MD                55.06      55.55        
 36 Wibberley, Reagan S       10 GBSA-MD                56.23      57.15        
 37 Schappelle, Norah E        8 GBSA-MD              1:03.69    1:00.55        
 -- Weaver, Addison M         10 ACA-MD                 44.49         DQ        
      One hand touch
 
Event 72  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.09  MD-S
          45.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Finn L             10 EST-MD                 37.53      36.49 MD-S   
  2 Poirier, Riley M           9 EST-MD                 37.12      36.92 MD-S   
  3 Drummond, Devin A         10 Retrievers-MD          39.15      36.94 MD-S   
  4 Nettles, Jai E            10 EST-MD                 37.50      37.17 B      
  5 Snedeker, Cooper D        10 CATY-MD                37.48      37.49 B      
  6 Farah, Matthew J          10 GBSA-MD                37.98      37.65 B      
  7 Henderson, Aubrey T        9 GBSA-MD                39.43      37.78 B      
  8 Bowers, Tyler L            9 FSC-MD                 39.42      38.53 B      
  9 Hain, Mason M              9 Tidal Force-MD         37.58      38.83 B      
 10 Linehan, Foster L          9 SPY-MD                 39.82      40.10 B      
 11 Keiner, Samuel J           9 EST-MD                 38.80      40.14 B      
 12 Smith, Austin W            8 BCSC-MD                40.61      40.65 B      
 13 Ward, Parker A             9 SPY-MD                 41.34      40.87 B      
 14 Lamm, Joshua C             9 FAST-MD                45.67      41.49 B      
 15 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD                 41.89      43.22 B      
 16 Siri, Kyan W               9 MAS-MD                 41.58      43.29 B      
 17 Barbe, Elijah L           10 CCY-MD                 41.27      43.31 B      
 18 Shu, Bofeng C             10 HOCO-MD                43.55      43.37 B      
 19 Stevens, Jacob D          10 GBSA-MD                53.80      43.86 B      
 20 Raver, Benjamin L         10 GBSA-MD                55.48      44.57 B      
 21 Allman, Luke R            10 HSST-MD                45.58      46.42        
 22 Wiggins, Jack D            9 GBSA-MD                50.71      46.75        
 23 Peoples, Asher R           9 GBSA-MD                51.53      50.75        
 24 Xia, Kaden                10 GBSA-MD              1:05.24      53.47        
 25 Farah, Luke J              8 GBSA-MD              1:05.26      53.75        
 26 Stevens, Lucas J           8 GBSA-MD                55.68    1:00.06        
 27 Asekun, Ayobami J         10 GBSA-MD              1:05.89    1:13.79        
 -- Bruce, Ethan L             8 GBSA-MD              1:05.69         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Sapunar, Daniel R          8 GBSA-MD              1:05.47         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 73  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.09  MD-S
          36.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goger, Amelia G           12 SPY-MD                 31.46      31.24 B      
  2 Good, Georgia L           12 FAST-MD                31.82      31.27 B      
  3 Cowley, Jenna S           12 EST-MD                 33.21      31.69 B      
  4 Hain, Alyssa L            11 Tidal Force-MD         31.76      31.76 B      
  5 Iorio, Sophia G           12 FSC-MD                 32.21      31.81 B      
  6 Handwerger, Jenna E       11 EST-MD                 31.70      32.06 B      
  7 Cahill, Kimberly R        12 BCSC-MD                33.39      32.59 B      
  7 Huber, Caroline A         12 GBSA-MD                31.74      32.59 B      
  9 Ohlinger, Gabby M         11 FSC-MD                 32.73      32.67 B      
 10 Carver, Olivia C          12 EST-MD                 31.67      32.68 B      
 11 Gazelle, Amanda E         11 Retrievers-MD          32.19      32.92 B      
 12 Shatzer, Madison L        11 HAGY-MD                32.40      33.10 B      
 13 Lomonosov, Natalie R      11 Retrievers-MD          36.39      33.25 B      
 14 McCallister, Faith A      11 MAS-MD                 33.28      33.36 B      
 15 Yuan, Jerica J            11 EST-MD                 34.44      33.37 B      
 16 Matanoski, Gennie A       11 EST-MD                 32.85      33.40 B      
 16 Chambers, Avery E         12 ACA-MD                 33.33      33.40 B      
 18 Sites, Madison J          11 EST-MD                 33.73      33.47 B      
 19 De Silva, Mishani T       11 Tidal Force-MD         35.04      33.66 B      
 19 O'Brien, Alanna T         12 MAS-MD                 33.31      33.66 B      
 21 Friedman, Lilah N         11 FAST-MD                34.48      33.94 B      
 22 Cason, Ameenah B          11 BCSC-MD                33.65      34.13 B      
 23 Hanel, Gabriella N        12 MAS-MD                 35.44      34.53 B      
 24 Reker, Ava V              11 ACA-MD                 36.66      34.65 B      
 25 Jackson, Brooke A         11 Retrievers-MD          35.90      34.92 B      
 26 Randell, Sammy B          11 Retrievers-MD          33.74      34.99 B      
 27 Vandewinckel, Olivia A    11 GBSA-MD                35.12      35.20 B      
 28 Sanders, Katherine G      11 GBSA-MD                32.89      35.24 B      
 29 Shores, Ava E             12 HSST-MD                35.56      35.52 B      
 30 Gamble, Lexie M           12 SPY-MD                 35.18      35.67 B      
 31 Keating, Morgan R         12 Retrievers-MD          35.19      36.44 B      
 32 Birdsall, Caroline R      12 EST-MD                 36.61      37.99        
 33 Stover, Mina K            11 EST-MD                 35.80      39.07        
 -- Bruce, Elizabeth L        12 GBSA-MD                56.69         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Svejda, Josie M           11 EST-MD                 31.28         DQ        
      One hand touch
 
Event 74  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.29  MD-S
          37.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emerson, Barret H         11 EST-MD                 33.25      30.79 MD-S   
  2 Liang, Kai H              12 EST-MD                 31.35      31.03 MD-S   
  3 Skidmore, Holden D        12 EST-MD                 32.08      32.18 B      
  4 Peoples, Grayson B        12 GBSA-MD                33.24      32.29 B      
  5 Tourison, Connor D        12 GBSA-MD                33.48      32.35 B      
  6 Hwang, Preston Y          12 YCM-MD                 32.71      33.07 B      
  7 Gifford, Ashton R         11 CCY-MD                 34.91      33.09 B      
  8 Griffin, Malachi G        11 GBSA-MD                35.51      33.13 B      
  9 Richter, Brandon R        12 EST-MD                 32.60      33.18 B      
 10 Din, Daryn K              11 EST-MD                 33.41      33.27 B      
 11 Wells, William P          12 Barracudas-MD          35.13      33.46 B      
 12 Brooks, Carter R          12 GBSA-MD                35.17      33.70 B      
 13 Tiller, Jordan T          12 ACA-MD                 33.56      33.71 B      
 14 Kay, Tyler O              12 EST-MD                 34.15      33.86 B      
 15 Jeong, Joshua             12 FSC-MD                 33.48      33.95 B      
 16 Miner, Daniel A           12 FAST-MD                34.74      34.07 B      
 17 Telewoda, Joey A          11 MAS-MD                 34.58      34.40 B      
 18 Williams, Timothy A       11 Retrievers-MD          35.75      34.60 B      
 19 Lewis, Chase A            11 Retrievers-MD          35.38      35.54 B      
 20 Wright, Kaden A           12 HAGY-MD                36.23      35.98 B      
 21 Alvarez, Nate T           12 HSST-MD                36.78      36.06 B      
 22 May, J.R. N               11 FAST-MD                35.99      36.07 B      
 23 Risley, Eli D             11 HSST-MD                35.72      36.43 B      
 24 Tolbert, Landon H         12 Tidal Force-MD         35.21      36.54 B      
 25 Glisson, Keith            11 GBSA-MD                35.46      37.32        
 26 Ruehl, Logan S            12 GBSA-MD                41.93      37.41        
 27 Schappelle, David S       12 GBSA-MD                37.69      37.96        
 28 Yu, Hubert M              11 GBSA-MD                43.55      39.05        
 29 Malone, Liam K            11 Retrievers-MD          37.06      39.20        
 30 LeBoeuf, Thomas J         11 GBSA-MD                46.64      41.99        
 31 Lander, Ian T             11 GBSA-MD                49.78      43.36        
 32 Keller, Liam P            11 GBSA-MD                53.83      46.50        
 
Event 75  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:33.39  MD-S
        1:58.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doubek, Dana J            10 YCM-MD               1:33.42    1:30.50 MD-S   
  2 Demmin, Emma              10 EST-MD               1:33.55    1:30.77 MD-S   
  3 Zhang, Lily H              9 HOCO-MD              1:35.77    1:31.11 MD-S   
  4 Gordon, Ava E             10 FAST-MD              1:37.09    1:33.80 B      
  5 Marwaha, Sonia            10 EST-MD               1:37.59    1:34.97 B      
  6 Graham, Abi G             10 FSC-MD               1:41.76    1:39.89 B      
  7 Winters, Taylor L          9 FSC-MD               1:43.25    1:40.17 B      
  8 Winters, Emma R           10 FSC-MD               1:46.04    1:40.58 B      
  9 Barbe, Messina E          10 CCY-MD               1:45.32    1:41.94 B      
 10 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD               1:42.05    1:42.73 B      
 11 Ekanayake, Nihara T        9 EST-MD               1:42.19    1:42.82 B      
 12 Pham, Catherina A          9 Retrievers-MD        1:43.16    1:43.23 B      
 13 Loper, Cameryn E          10 ACA-MD               1:47.69    1:43.79 B      
 14 McGillivray-Stubbs, Mare  10 GBSA-MD              1:50.97    1:45.61 B      
 15 Reker, Anna A              9 ACA-MD               1:47.57    1:45.75 B      
 16 Kim, Jordan J              8 HOCO-MD              1:50.11    1:47.16 B      
 17 Saxton, Noelle E           9 GBSA-MD              2:00.82    1:47.18 B      
 18 Hanlon, Kelsey R           8 FSC-MD               1:53.72    1:47.32 B      
 19 Eckman, Caroline K        10 ACA-MD               1:49.02    1:47.66 B      
 20 Birdsall, Claire G         9 EST-MD               1:47.06    1:48.04 B      
 21 Gray, Veronica M           8 CATY-MD              1:57.27    1:49.43 B      
 22 Lippold, Alyson B         10 CCY-MD               1:50.49    1:51.51 B      
 23 Cherry, Ava E             10 FSC-MD               1:49.03    1:52.09 B      
 24 Treeman-Reinke, Cali M    10 SPY-MD               1:52.10    1:52.68 B      
 25 Dixon, Maddie M            7 HOCO-MD              1:49.04    1:53.20 B      
 26 Perry, Samantha J         10 FAST-MD              1:50.92    1:53.45 B      
 27 Bostian, Sophia M         10 Tidal Force-MD       1:54.19    1:53.51 B      
 28 Ivall, Olivia P           10 FAST-MD              1:56.18    1:54.15 B      
 29 Maher, Ashley L            9 Un-Md-MD             1:57.10    1:54.19 B      
 30 Vanguri, Saara S           9 FSC-MD               1:55.89    1:57.30 B      
 31 Workmeister, Abby G        9 MAS-MD               1:53.95    1:57.77 B      
 32 Shaw, Amelia M             8 GBSA-MD              2:18.58    2:17.66        
 -- Harshman, Leah N           9 FAST-MD              1:53.95         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Gordy, Julia C            10 FAST-MD              1:44.12         DQ        
      False start
 -- Yu, Ivy                    8 GBSA-MD              2:48.52         DQ        
      One hand touch
 
Event 76  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:33.39  MD-S
        1:53.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Ethan S           10 EST-MD               1:35.96    1:35.50 B      
  2 Good, Matthew M           10 FAST-MD              1:38.70    1:36.09 B      
  3 Muse, Matthew J           10 CCY-MD               1:44.79    1:40.55 B      
  4 Drummond, Devin A         10 Retrievers-MD        1:40.44    1:40.64 B      
  5 Panfiorau, Anthony V      10 EST-MD               1:38.33    1:41.04 B      
  6 Linehan, Foster L          9 SPY-MD               1:44.82    1:42.01 B      
  7 Shu, Bofeng C             10 HOCO-MD              1:40.95    1:42.36 B      
  8 Reed, Bennett C           10 GBSA-MD              1:54.34    1:43.18 B      
  9 Cason, Musaa B            10 BCSC-MD              1:43.61    1:43.19 B      
 10 Moran, Connor W           10 FSC-MD               1:43.71    1:43.90 B      
 11 Hendrickson, Matthew E     9 EST-MD               1:37.35    1:44.13 B      
 12 Smith, Austin W            8 BCSC-MD              1:52.94    1:44.19 B      
 13 Bowers, Tyler L            9 FSC-MD               1:42.61    1:45.73 B      
 14 Pell, Dominick A           9 EST-MD               1:43.28    1:47.70 B      
 15 Byrne, Wyatt M            10 FSC-MD               1:45.01    1:48.06 B      
 16 Shi, Justin W              9 Retrievers-MD        1:47.88    1:48.08 B      
 17 Navarro-Monzo, Jojo J      9 SPY-MD               1:51.38    1:50.41 B      
 18 Creasey, Andrew J          9 Un-Md-MD             1:49.67    1:50.48 B      
 19 Winters, Emmitt C         10 FSC-MD               1:44.51    1:52.30 B      
 20 Siri, Kyan W               9 MAS-MD               1:46.61    1:53.57 B      
 -- Cabbagestalk Jr., Travon  10 BCSC-MD              1:46.51         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Gainey, Aiden B           10 GBSA-MD              2:05.08         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 
Event 77  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.99  MD-S
        1:34.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harner, Trista J          12 OPST-MD              1:21.42    1:18.95 MD-S   
  2 McCoyd, Laura J           12 FSC-MD               1:21.73    1:20.81 B      
  3 O'Brien, Makenzie M       12 EST-MD               1:20.14    1:20.99 B      
  4 Bell, Kaitlyn H           12 FSC-MD               1:23.39    1:21.01 B      
  5 Stover, Madison K         11 EST-MD               1:20.51    1:21.11 B      
  6 Bradley, Ava P            12 GBSA-MD              1:29.45    1:23.47 B      
  7 Seligman, Elyse G         12 EST-MD               1:23.62    1:23.63 B      
  8 Lin, Constance Y          12 EST-MD               1:23.81    1:24.21 B      
  9 Rinker, Adrienne G        12 EST-MD               1:24.07    1:24.75 B      
 10 Cowley, Jenna S           12 EST-MD               1:26.34    1:26.61 B      
 11 Zhang, Joy H              11 HOCO-MD              1:29.50    1:28.30 B      
 12 Reker, Ava V              11 ACA-MD               1:32.97    1:28.36 B      
 12 Shipley, Alina M          11 CCY-MD               1:30.89    1:28.36 B      
 14 Kirk, Monica C            11 HOCO-MD              1:32.51    1:29.38 B      
 15 Woodley, Abree J          11 BCSC-MD              1:27.23    1:29.39 B      
 16 Pokharel, Suvali          11 EST-MD               1:27.75    1:29.58 B      
 17 Gaynor, Chelsi L          11 EST-MD               1:26.64    1:31.07 B      
 18 King, Maya J              11 Retrievers-MD        1:33.98    1:31.10 B      
 19 Mackey, Ally C            11 EST-MD               1:32.93    1:31.19 B      
 20 Smith, Karsen P           11 EST-MD               1:32.01    1:31.35 B      
 21 Schanamann, Danielle K    11 MAS-MD               1:32.58    1:31.63 B      
 22 Tambat, Shloka N          12 FSC-MD               1:31.97    1:34.29 B      
 23 Welker, Harper K          11 FAST-MD              1:29.26    1:34.48        
 24 Lazzelle, Veronica C      11 GBSA-MD              1:37.58    1:37.62        
 25 Harriman, Taylor K        11 GBSA-MD              1:47.96    1:44.34        
 
Event 78  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.59  MD-S
        1:32.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, William P          12 Barracudas-MD        1:20.92    1:21.94 B      
  2 Keiner, Ethan J           12 EST-MD               1:24.44    1:22.01 B      
  3 von Wachter, Noah G       12 Retrievers-MD        1:24.13    1:23.13 B      
  4 Emerson, Barret H         11 EST-MD               1:22.75    1:23.21 B      
  5 Kothari, Ryan H           12 HAGY-MD              1:25.91    1:24.40 B      
  6 Hwang, Preston Y          12 YCM-MD               1:22.63    1:24.57 B      
  7 Speace, Hayden H          12 EST-MD               1:24.44    1:24.77 B      
  8 Basener, Parker R         12 FAST-MD              1:24.70    1:24.81 B      
  9 Din, Daryn K              11 EST-MD               1:28.19    1:25.60 B      
 10 Gifford, Ashton R         11 CCY-MD               1:25.89    1:26.53 B      
 11 Williams, Ben A           12 Retrievers-MD        1:28.35    1:27.66 B      
 12 Smith, Cole W             11 EST-MD               1:26.55    1:28.79 B      
 13 Peoples, Grayson B        12 GBSA-MD              1:33.25    1:29.07 B      
 14 Mislow, Jack F            11 EST-MD               1:26.15    1:30.26 B      
 15 Kellerman, Jason F        12 MAS-MD               1:25.82    1:30.30 B      
 16 Vong, Leo S               12 MAS-MD               1:30.16    1:30.75 B      
 17 Abbruzzese, Marco B       11 ACA-MD               1:27.16    1:31.02 B      
 18 Tolbert, Landon H         12 Tidal Force-MD       1:28.84    1:31.62 B      
 19 Fiori, Jimmy T            11 MAS-MD               1:30.16    1:31.87 B      
 20 McGill, Luke J            11 FSC-MD               1:30.66    1:33.38        
 21 Xia, Kevin                11 GBSA-MD              1:52.56    1:34.07        
 22 Li, Nathan C              12 EST-MD               1:32.23    1:34.51        
 23 Ferger, Cole P            12 GBSA-MD              1:45.58    1:43.71        
 24 Ruehl, Logan S            12 GBSA-MD              2:02.49    1:44.95        
 
Event 79  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:10.89  MD-S
        1:29.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciliberto, Kelsey R       10 MAS-MD               1:15.14    1:08.09 MD-S   
  2 Doubek, Dana J            10 YCM-MD               1:12.77    1:11.75 B      
  3 DeGross, Carrington M      9 BCSC-MD              1:13.47    1:12.27 B      
  4 Demmin, Emma              10 EST-MD               1:12.29    1:12.50 B      
  5 Miner, Kate A              9 FAST-MD              1:11.27    1:12.87 B      
  6 Jones, Emily L            10 HOCO-MD              1:17.98    1:13.22 B      
  7 Gordy, Julia C            10 FAST-MD              1:13.04    1:13.30 B      
  8 Cowley, Peyton E          10 EST-MD               1:15.81    1:13.60 B      
  9 Trionfo, Gia E             8 ACA-MD               1:16.21    1:13.74 B      
 10 Sun, Sofie R              10 EST-MD               1:16.63    1:13.90 B      
 11 Kozlowski, Kate E         10 HSST-MD              1:12.54    1:13.98 B      
 12 Masters, Claire E         10 FSC-MD               1:13.01    1:14.54 B      
 13 Epp, Sandy L               9 Retrievers-MD        1:13.73    1:14.58 B      
 14 Montenegro, Kelaya        10 GBSA-MD              1:16.89    1:15.15 B      
 15 Mester, Tess A            10 EST-MD               1:14.62    1:15.23 B      
 16 Graham, Abi G             10 FSC-MD               1:12.29    1:15.29 B      
 17 Blaha, Krysta E           10 EST-MD               1:18.33    1:15.34 B      
 18 Weber, Leila A            10 Retrievers-MD        1:19.84    1:15.39 B      
 19 Ripple, Reese L           10 FSC-MD               1:12.48    1:15.50 B      
 20 Barbe, Messina E          10 CCY-MD               1:19.31    1:17.57 B      
 21 Sherwood, Kylie E         10 FSC-MD               1:18.51    1:18.25 B      
 22 Kellerman, Emily A         9 MAS-MD               1:20.76    1:18.36 B      
 23 Kane, Avery L             10 FSC-MD               1:20.80    1:19.02 B      
 24 Ivall, Olivia P           10 FAST-MD              1:27.59    1:19.66 B      
 25 Monroy, Josephine L        9 CCY-MD               1:27.21    1:19.98 B      
 26 Chaudhuri, Isha           10 Retrievers-MD        1:16.06    1:20.11 B      
 27 McGillivray-Stubbs, Mare  10 GBSA-MD              1:23.22    1:20.29 B      
 28 Gordon, Ava E             10 FAST-MD              1:18.00    1:20.42 B      
 29 Colson, Taylor M          10 MAS-MD               1:23.66    1:21.10 B      
 30 Onyenorah, Olivia D       10 Retrievers-MD        1:20.19    1:21.17 B      
 31 Winters, Emma R           10 FSC-MD               1:22.75    1:21.47 B      
 32 Loper, Cameryn E          10 ACA-MD               1:25.76    1:22.61 B      
 33 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD               1:21.14    1:23.07 B      
 34 Fikes, Gabriella M         9 Retrievers-MD        1:22.60    1:24.63 B      
 35 Perry, Samantha J         10 FAST-MD              1:24.30    1:25.86 B      
 36 Su, Lyra                  10 Retrievers-MD        1:27.94    1:25.90 B      
 37 Nelson, Kylie A           10 FSC-MD               1:28.23    1:27.31 B      
 38 Montenegro, Isabel         8 GBSA-MD              1:43.35    1:28.31 B      
 39 Longo, Mia C               9 Un-Md-MD             1:25.76    1:29.07 B      
 40 Dumesh, Ariela M          10 Retrievers-MD        1:28.07    1:29.83        
 41 Graham, Jami L             8 FSC-MD               1:28.86    1:31.81        
 42 Bartolini, Gabby M         8 GBSA-MD              1:41.41    1:34.58        
 43 Bostian, Sophia M         10 Tidal Force-MD       1:28.72    1:35.16        
 44 Martini, Charlie Grace M   8 GBSA-MD              1:35.17    1:43.92        
 45 Schleigh, Evelyn L         7 GBSA-MD              1:45.61    1:48.85        
 46 Schappelle, Norah E        8 GBSA-MD              2:03.93    1:59.01        
 47 Shaw, Amelia M             8 GBSA-MD              2:25.40    2:06.99        
 48 Owens, Rhyme E             7 GBSA-MD              3:00.69    2:42.79        
 
Event 80  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:10.69  MD-S
        1:27.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poirier, Riley M           9 EST-MD               1:12.75    1:13.25 B      
  2 Czaja, Leo A               9 FSC-MD               1:13.81    1:13.38 B      
  3 Berrios, Kaito V          10 EST-MD               1:16.63    1:14.48 B      
  4 Hain, Mason M              9 Tidal Force-MD       1:17.86    1:14.63 B      
  5 Qadir, Jabriel A          10 BCSC-MD              1:13.51    1:15.60 B      
  6 Farah, Matthew J          10 GBSA-MD              1:23.46    1:16.03 B      
  7 McKinley, Brooks B        10 Retrievers-MD        1:15.62    1:16.62 B      
  8 Harding, Aiden M          10 Retrievers-MD        1:25.45    1:17.51 B      
  9 Snedeker, Cooper D        10 CATY-MD              1:14.46    1:18.35 B      
 10 McNeill, Zachary L        10 Retrievers-MD        1:15.24    1:18.80 B      
 11 Pell, Dominick A           9 EST-MD               1:18.98    1:19.22 B      
 12 Dragic, Nikola A          10 FAST-MD              1:23.60    1:19.35 B      
 13 Good, Matthew M           10 FAST-MD              1:16.99    1:19.59 B      
 14 Ward, Parker A             9 SPY-MD               1:17.55    1:19.71 B      
 15 Greene, Joshua A          10 HOCO-MD              1:14.65    1:20.53 B      
 16 Muse, Matthew J           10 CCY-MD               1:19.76    1:20.97 B      
 17 Navarro-Monzo, Jojo J      9 SPY-MD               1:17.90    1:21.16 B      
 18 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD               1:19.87    1:21.42 B      
 19 Cabbagestalk Jr., Travon  10 BCSC-MD              1:18.38    1:22.42 B      
 20 Clark, Henry N            10 HOCO-MD              1:25.98    1:22.57 B      
 21 Hendrickson, Matthew E     9 EST-MD               1:19.56    1:22.96 B      
 22 Henderson, Aubrey T        9 GBSA-MD              1:25.55    1:23.26 B      
 23 Collins, Zachary M        10 FAST-MD              1:24.50    1:24.65 B      
 24 Matthews, Kyle J          10 FAST-MD              1:25.13    1:25.17 B      
 25 Panfiorau, Anthony V      10 EST-MD               1:21.55    1:25.22 B      
 26 Reed, Bennett C           10 GBSA-MD              1:39.56    1:26.15 B      
 27 Dukes-Robinson, Christop  10 BCSC-MD              1:23.47    1:26.69 B      
 28 Wiggins, Jack D            9 GBSA-MD              1:36.53    1:29.37        
 29 Peoples, Asher R           9 GBSA-MD              1:40.51    1:30.15        
 30 Stevens, Jacob D          10 GBSA-MD              1:35.18    1:30.89        
 31 Farah, Luke J              8 GBSA-MD              1:47.89    1:36.55        
 32 Gainey, Aiden B           10 GBSA-MD              1:51.41    1:49.40        
 33 McGillivray-Stubbs, Call   8 GBSA-MD              2:06.22    2:07.23        
 34 Bruce, Ethan L             8 GBSA-MD              1:57.84    2:33.70        
 
Event 81  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.19  MD-S
        1:13.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iorio, Sophia G           12 FSC-MD               1:02.33    1:01.21 B      
  2 Whipkey, Catherine        12 YCM-MD               1:02.27    1:01.47 B      
  3 Stokes, Kennedy A         12 BCSC-MD              1:01.74    1:01.89 B      
  4 Tyer, Mikayla B           12 Retrievers-MD        1:04.28    1:02.02 B      
  5 Weker, Zoe M              12 Retrievers-MD        1:03.43    1:02.63 B      
  6 Handwerger, Jenna E       11 EST-MD               1:03.62    1:02.75 B      
  7 McCoyd, Laura J           12 FSC-MD               1:03.58    1:03.30 B      
  8 Good, Georgia L           12 FAST-MD              1:04.23    1:03.47 B      
  9 Bell, Kaitlyn H           12 FSC-MD               1:05.46    1:03.65 B      
 10 Ohlinger, Gabby M         11 FSC-MD               1:04.32    1:03.79 B      
 11 Edsall, Heather B         11 FAST-MD              1:05.07    1:03.90 B      
 12 Carris, Ellie M           12 Retrievers-MD        1:06.32    1:05.12 B      
 13 Jonas, Lindsay G          12 FSC-MD               1:04.85    1:05.13 B      
 14 Hain, Alyssa L            11 Tidal Force-MD       1:04.96    1:05.89 B      
 15 Hadsall, Cecilia R        11 FSC-MD               1:10.84    1:06.51 B      
 16 Chambers, Avery E         12 ACA-MD               1:06.80    1:06.60 B      
 17 Correal, Aleena D         12 MAS-MD               1:09.85    1:06.74 B      
 18 Sites, Madison J          11 EST-MD               1:06.13    1:06.81 B      
 19 Sanders, Katherine G      11 GBSA-MD              1:06.59    1:06.92 B      
 20 Bradley, Ava P            12 GBSA-MD              1:07.71    1:07.12 B      
 21 Pohlhaus, Ayla B          11 EST-MD               1:07.88    1:07.14 B      
 22 Allman, Lily C            12 HSST-MD              1:11.39    1:07.36 B      
 23 Hanel, Gabriella N        12 MAS-MD               1:09.09    1:07.45 B      
 24 Mullins, Meghan N         11 HAGY-MD              1:07.14    1:07.86 B      
 25 Miller, Kate S            12 FSC-MD               1:09.67    1:07.95 B      
 26 Svejda, Josie M           11 EST-MD               1:05.73    1:08.14 B      
 27 Carliss, Sophia E         11 FAST-MD              1:08.12    1:08.17 B      
 28 Rinker, Adrienne G        12 EST-MD               1:10.37    1:08.21 B      
 29 O'Brien, Alanna T         12 MAS-MD               1:08.29    1:08.22 B      
 30 Bonney, MacKenna L        12 FAST-MD              1:08.01    1:08.35 B      
 31 Hanft, Faith M            11 HAGY-MD              1:09.38    1:08.41 B      
 32 Nicholas, Lilly A         11 EST-MD               1:09.83    1:08.56 B      
 33 Cason, Ameenah B          11 BCSC-MD              1:06.38    1:08.61 B      
 34 Schanamann, Danielle K    11 MAS-MD               1:08.78    1:08.65 B      
 35 Yuan, Jerica J            11 EST-MD               1:08.49    1:08.81 B      
 36 Mackey, Ally C            11 EST-MD               1:05.29    1:09.16 B      
 37 Giza, Camryn M            11 FSC-MD               1:10.17    1:09.26 B      
 38 Klaus, Leah M             11 EST-MD               1:10.13    1:09.43 B      
 39 Birdsall, Caroline R      12 EST-MD               1:11.01    1:09.53 B      
 40 Stover, Madison K         11 EST-MD               1:05.99    1:09.63 B      
 41 Tambat, Shloka N          12 FSC-MD               1:11.28    1:09.82 B      
 42 Wallace, Camille H        12 SPY-MD               1:10.18    1:09.92 B      
 43 Lomonosov, Natalie R      11 Retrievers-MD        1:11.75    1:09.98 B      
 44 Cahill, Kimberly R        12 BCSC-MD              1:08.36    1:10.21 B      
 45 Gaynor, Chelsi L          11 EST-MD               1:10.87    1:10.44 B      
 46 Elliott, Aaliyah A        11 EST-MD               1:12.14    1:10.49 B      
 47 Boarman, Ann M            12 EST-MD               1:11.04    1:10.51 B      
 48 Woodley, Abree J          11 BCSC-MD              1:11.09    1:10.52 B      
 49 Seifert, Ella A           11 ACA-MD               1:09.99    1:10.61 B      
 50 Wirth, Ella R             11 FAST-MD              1:10.73    1:11.06 B      
 51 Mo, Katina                11 EST-MD               1:12.69    1:11.18 B      
 52 Wollenweber, Livi B       12 EST-MD               1:11.87    1:11.98 B      
 53 Davies, Lucy M            11 HOCO-MD              1:11.74    1:12.17 B      
 54 Del Grosso, Gabrielle L   11 Retrievers-MD        1:12.73    1:12.23 B      
 55 Stover, Mina K            11 EST-MD               1:10.81    1:12.43 B      
 56 Dengler, Emily C          11 FSC-MD               1:13.01    1:12.64 B      
 57 St. Pierre, Keira L       11 CCY-MD               1:13.55    1:12.66 B      
 58 Pokharel, Suvali          11 EST-MD               1:12.40    1:12.76 B      
 59 Johns, Aryon U            11 BCSC-MD              1:12.35    1:12.95 B      
 60 Smith, Madie B            12 BCSC-MD              1:13.17    1:13.28 B      
 61 Keating, Morgan R         12 Retrievers-MD        1:10.37    1:14.20        
 62 Harshman, Maddy M         11 FAST-MD              1:13.10    1:14.85        
 -- Lazzelle, Veronica C      11 GBSA-MD              1:14.28         DQ        
      False start
 
Event 82  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.69  MD-S
        1:10.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Tyler O              12 EST-MD               1:04.97    1:01.56 MD-S   
  2 Kellerman, Jason F        12 MAS-MD               1:02.63    1:02.95 B      
  3 Lopez, Vince J            12 MAS-MD               1:03.63    1:03.05 B      
  4 Radonovich, Marshall M    12 FAST-MD              1:03.08    1:04.03 B      
  5 von Wachter, Caleb G      11 Retrievers-MD        1:03.51    1:04.81 B      
  6 Kosch, Gavin R            11 FAST-MD              1:05.48    1:05.68 B      
  7 Tiller, Jordan T          12 ACA-MD               1:06.40    1:05.88 B      
  8 Jeong, Joshua             12 FSC-MD               1:04.59    1:05.90 B      
  9 Hwang, Preston Y          12 YCM-MD               1:04.73    1:05.91 B      
 10 Telewoda, Joey A          11 MAS-MD               1:05.81    1:06.11 B      
 11 Curtis, Logan C           12 FSC-MD               1:06.58    1:07.01 B      
 12 Williams, Timothy A       11 Retrievers-MD        1:06.26    1:07.03 B      
 12 Eckman, Gabriel C         12 ACA-MD               1:07.48    1:07.03 B      
 14 Shedwick, Ben             11 MAS-MD               1:07.30    1:07.14 B      
 15 Smith, Cole W             11 EST-MD               1:08.11    1:07.55 B      
 16 Risley, Eli D             11 HSST-MD              1:08.43    1:07.63 B      
 17 Meier, CJ J               11 YCM-MD               1:08.06    1:07.68 B      
 18 Richer, Joseph M          12 GBSA-MD              1:10.77    1:08.29 B      
 19 Stewart, Caden J          11 FAST-MD              1:04.99    1:08.32 B      
 20 Davies, Hayden M          12 FAST-MD              1:09.96    1:09.89 B      
 21 Singleton, Aron           11 HOCO-MD              1:10.18    1:10.09 B      
 22 Wright, Kaden A           12 HAGY-MD              1:08.64    1:10.18 B      
 23 Missigman, Zach M         11 EST-MD               1:07.92    1:10.24 B      
 24 Land, Dylan M             11 BCSC-MD              1:07.68    1:10.86 B      
 25 Vong, Leo S               12 MAS-MD               1:10.96    1:11.37        
 26 Tourison, Connor D        12 GBSA-MD              1:16.48    1:13.18        
 27 Martini, Jack M           12 GBSA-MD              1:15.75    1:15.75        
 28 Yu, Hubert M              11 GBSA-MD              1:27.59    1:15.93        
 29 Glisson, Keith            11 GBSA-MD              1:11.41    1:18.56        
 30 Formica, Tyler F          11 GBSA-MD              1:25.05    1:21.81        
 31 Keller, Liam P            11 GBSA-MD              1:32.24    1:26.23        
 32 Gill, Nirav               11 GBSA-MD              1:40.97    1:33.09        
 
Event 83  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:18.79  MD-S
        2:47.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeagle, Carly E           14 EST-MD               2:22.53    2:17.25 MD-S   
  2 Zinger, Riley B           13 FSC-MD               2:20.64    2:18.30 MD-S   
  3 McKoy, Summer R           13 EST-MD               2:26.43    2:19.57 B      
  4 Liu, Grace Z              14 EST-MD               2:24.00    2:22.31 B      
  5 Gurri, Gabriella M        14 GBSA-MD              2:21.35    2:22.54 B      
  6 Hogue, Sofie M            13 Retrievers-MD        2:22.81    2:22.75 B      
  7 Smarick, Maeve K          14 FSC-MD               2:24.24    2:23.17 B      
  8 Zinger, Haylee B          13 FSC-MD               2:22.29    2:23.43 B      
  9 Tolle, Brooke             14 FSC-MD               2:30.67    2:24.65 B      
 10 Hebert, Sadie E           14 FSC-MD               2:21.59    2:24.93 B      
 11 Polucha, Olivia K         13 Retrievers-MD        2:22.55    2:24.99 B      
 12 Chao, Abigail             13 EST-MD               2:23.54    2:25.18 B      
 13 Ekanayake, Anika R        13 EST-MD               2:32.95    2:25.89 B      
 14 Hernan, Ella *            14 CATY-MD              2:23.13    2:27.99 B      
 15 Carney, Sara H            14 MAS-MD               2:36.16    2:30.30 B      
 16 Rippeon, Genevieve N      13 EST-MD               2:36.85    2:30.69 B      
 17 Pham, Cecilia D           13 Retrievers-MD        2:33.48    2:31.58 B      
 18 Kinnear, Emily L          13 EST-MD               2:25.55    2:32.74 B      
 19 Rotunda, Sarah L          13 GBSA-MD              2:35.59    2:34.49 B      
 19 Short, Rayven L           14 EST-MD               2:33.51    2:34.49 B      
 21 St. Pierre, Shannon M     14 CCY-MD               2:39.15    2:35.06 B      
 22 Fulton, Samantha P        13 FAST-MD              2:43.11    2:36.68 B      
 23 Fatkin, Emily G           14 HSST-MD              2:43.02    2:37.29 B      
 24 McNeil, Charlee A         14 GBSA-MD              2:39.19    2:37.88 B      
 25 Mackey, Andi J            13 EST-MD               2:32.85    2:37.97 B      
 26 Lucas, Lily E             14 Retrievers-MD        2:40.90    2:38.12 B      
 27 Yip, Jeslyn C             13 Retrievers-MD        2:41.34    2:38.39 B      
 28 Radonovich, Rebecca N     13 FAST-MD              2:37.58    2:38.57 B      
 29 Zeiler, Sophi A           13 EST-MD               2:40.47    2:39.91 B      
 30 Potterfield, Kendall G    14 CGA-MD               2:44.50    2:40.02 B      
 31 Alvarez, Gabby L          13 HSST-MD              2:41.15    2:40.13 B      
 32 Carter, Grace O           13 FAST-MD              2:40.91    2:42.15 B      
 33 Swallow, Penelope N       14 GBSA-MD              2:44.69    2:42.29 B      
 34 Haffner, Lucy M           14 MAS-MD               2:42.99    2:43.90 B      
 35 Kim, Allison G            13 EST-MD               2:43.91    2:44.56 B      
 36 Hill, Marisa J            14 GBSA-MD              2:59.86    2:47.66        
 37 Wells, Madison K          13 BCSC-MD              2:43.77    2:50.94        
 -- Glebocki, Cami A          13 SPY-MD               2:41.53         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 84  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:13.49  MD-S
        2:37.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baugher, J.J. M           14 FSC-MD               2:15.92    2:10.39 MD-S   
  2 Rudy, Gavin I             14 MAS-MD               2:16.57    2:11.94 MD-S   
  3 Brooks, Timothy C         14 CGA-MD               2:14.06    2:13.94 B      
  4 Hanlon, Brendan J         14 FSC-MD               2:15.56    2:14.20 B      
  5 Guan, Leo C               13 EST-MD               2:13.57    2:14.91 B      
  6 Tiffin, Connor T          13 EST-MD               2:14.13    2:15.37 B      
  7 Seliger, Matt J           14 GBSA-MD              2:17.06    2:15.42 B      
  8 Veeck, Holden R           14 Retrievers-MD        2:24.17    2:18.60 B      
  9 Lingelbach, Adam M        14 ACA-MD               2:19.99    2:19.67 B      
 10 Briggs, Julian L          13 HOCO-MD              2:24.82    2:20.39 B      
 11 Graff, Ben B              14 MAS-MD               2:17.29    2:20.68 B      
 12 Emore, Braeden C          13 CCY-MD               2:22.01    2:21.55 B      
 13 Vahlsing, Joshua J        13 Retrievers-MD        2:25.28    2:21.66 B      
 14 Cason, Ibraheem B         13 BCSC-MD              2:22.03    2:22.73 B      
 15 Stertzel, Quinn A         13 ACA-MD               2:21.74    2:24.62 B      
 16 Stecco, Christian M       14 MAS-MD               2:24.29    2:24.83 B      
 17 White, Noah M             13 HSST-MD              2:26.40    2:24.88 B      
 18 Norris, Bradin J          13 EST-MD               2:23.86    2:27.52 B      
 19 Paruta, Francesco         13 EST-MD               2:29.43    2:28.48 B      
 20 Demory, Jacob M           14 FAST-MD              2:31.04    2:30.52 B      
 21 Parhi, Tanush             13 EST-MD               2:28.99    2:30.95 B      
 22 Coker, William C          14 MAS-MD               2:32.96    2:31.17 B      
 23 Kelly, Jackson O          14 SPY-MD               2:33.30    2:32.33 B      
 24 Carroll, Ben A            13 CGA-MD               2:34.45    2:32.84 B      
 25 Cuchna, Nicholas J        13 MAS-MD               2:36.22    2:33.44 B      
 26 Ray, Christopher          13 CGA-MD               2:36.74    2:37.57        
 -- Zupnik, Sean R            14 FAST-MD              2:33.61         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 85  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:18.69  MD-S
        2:44.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Leah S             17 YCM-MD               2:21.02    2:20.33 B      
  2 Ekanayake, Samantha K     15 EST-MD               2:20.57    2:23.21 B      
  3 Gude, Leah M              15 EST-MD               2:21.91    2:24.02 B      
  4 Briggs, Emily R           15 EST-MD               2:19.77    2:24.69 B      
  5 Emrich, Taylor N          12 Retrievers-MD        2:21.54    2:24.70 B      
  6 Murtha, Kristina E        17 GBSA-MD              2:25.13    2:24.95 B      
  7 Mester, Laney F           16 EST-MD               2:21.45    2:26.91 B      
  8 Lundquist, Ainsley S      17 MAS-MD               2:26.97    2:28.01 B      
  9 Starr, Amelia J           11 GBSA-MD              2:33.46    2:28.98 B      
 10 Atherton, Julia M         14 EST-MD               2:26.06    2:29.13 B      
 11 Swann, Kylie A            16 GBSA-MD              2:23.65    2:29.36 B      
 12 Sloan, Sydney E           12 ASC-MD               2:28.32    2:32.44 B      
 13 Hines, Nyah E             18 EST-MD               2:29.46    2:34.52 B      
 14 Skvortsova, Margarita     16 EST-MD               2:28.89    2:35.67 B      
 15 Watson, Lauren S          16 MAS-MD               2:28.20    2:36.87 B      
 16 Shatzer, Madison L        11 HAGY-MD              2:40.44    2:38.34 B      
 17 Gunawardane, Sonali       16 EST-MD               2:24.79    2:39.18 B      
 18 Parton, Olivia L           9 GBSA-MD              3:34.09    3:08.72        
 19 Saxton, Noelle E           9 GBSA-MD              3:29.42    3:14.29        
 
Event 86  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:09.89  MD-S
        2:29.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reise, Tyler A            15 ACA-MD               2:12.31    2:07.16 MD-S   
  2 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD              2:11.11    2:09.83 MD-S   
  3 Broadwater, Gerritt G     16 FSC-MD               2:14.73    2:14.10 B      
  4 Henderson, Myles I        17 GBSA-MD              2:19.85    2:18.25 B      
  5 Hankins, Chase D          16 EST-MD               2:13.12    2:21.98 B      
  6 Cranmer, Evan K           17 FAST-MD              2:19.57    2:22.78 B      
  7 Krouse, Robert J          15 FSC-MD               2:16.33    2:24.20 B      
  8 Czaja, Luke M             15 FSC-MD               2:29.38    2:24.38 B      
  9 Riley, Chris M            12 GBSA-MD              2:28.04    2:26.77 B      
 10 Woods, Jon M              17 GBSA-MD              2:28.19    2:30.49        
 11 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD              2:26.83    2:32.99        
 
Event 87  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.39  MD-S
          32.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciaga, Savannah J       14 GBSA-MD                26.40      26.49 B      
  2 Budde, Erin T             14 EST-MD                 26.76      26.50 B      
  3 Katsumoto, Marina M       13 FSC-MD                 26.63      26.57 B      
  4 Raines, Camryn R          13 SPY-MD                 26.54      26.75 B      
  5 Czaja, Ana M              13 FSC-MD                 26.68      26.79 B      
  6 Zinger, Haylee B          13 FSC-MD                 26.91      26.88 B      
  7 Gurri, Gabriella M        14 GBSA-MD                26.82      26.95 B      
  8 Liu, Grace Z              14 EST-MD                 27.52      27.07 B      
  9 Yeagle, Carly E           14 EST-MD                 26.44      27.12 B      
 10 Schwab, Hannah C          14 GBSA-MD                27.10      27.13 B      
 11 Barnes, Holland A         13 EST-MD                 27.31      27.16 B      
 12 Nettles, Brionn K         14 EST-MD                 26.52      27.20 B      
 13 Breschi, Sophia I         14 YCM-MD                 28.13      27.24 B      
 14 Mullins, Rachael A        14 HAGY-MD                26.96      27.33 B      
 15 Greenwald, Emily P        13 GBSA-MD                26.47      27.38 B      
 15 Schmeckpeper, Emily D     14 Retrievers-MD          27.25      27.38 B      
 17 Griffin, Lily E           13 EST-MD                 27.02      27.44 B      
 18 Zavala, Alina V           13 EST-MD                 27.81      27.53 B      
 19 Atherton, Julia M         14 EST-MD                 27.48      27.55 B      
 20 Mahoney, Brey D           14 YCM-MD                 27.18      27.68 B      
 20 Klemm, Isabella A         14 Retrievers-MD          27.08      27.68 B      
 22 Mackey, Andi J            13 EST-MD                 27.54      27.75 B      
 23 Fisher, Casey L           13 EST-MD                 28.06      27.77 B      
 24 Pierce, Laci M            13 ACA-MD                 27.33      27.78 B      
 25 LeBrun, Emily A           14 MAS-MD                 27.68      27.79 B      
 26 Walker, Lydia K           14 MAS-MD                 26.85      27.82 B      
 27 Silcox, Hannah E          13 ACA-MD                 27.80      27.84 B      
 28 Smarick, Maeve K          14 FSC-MD                 27.92      27.86 B      
 29 Birckhead, Brooke A       14 FSC-MD                 27.55      28.05 B      
 30 McKoy, Summer R           13 EST-MD                 27.52      28.15 B      
 31 Mosack, Jolie M           14 FAST-MD                27.85      28.22 B      
 32 Louis, Katie K            14 EST-MD                 27.95      28.25 B      
 33 Long, Rebecca A           13 CCY-MD                 27.91      28.27 B      
 34 Kinnear, Emily L          13 EST-MD                 28.42      28.31 B      
 35 Mahle, Sophia G           14 GBSA-MD                28.68      28.51 B      
 36 Rippeon, Genevieve N      13 EST-MD                 28.63      28.61 B      
 36 Hernan, Ella *            14 CATY-MD                29.05      28.61 B      
 38 Tucci, Sidney M           13 FAST-MD                28.84      28.68 B      
 39 Arciaga, Sierra L         13 GBSA-MD                28.07      28.79 B      
 40 Klaus, Bridget E          13 EST-MD                 28.60      28.92 B      
 41 McNeil, Charlee A         14 GBSA-MD                29.21      29.01 B      
 42 Hudson, Chase M           13 EST-MD                 29.97      29.06 B      
 43 Pham, Cecilia D           13 Retrievers-MD          28.23      29.11 B      
 44 Ekanayake, Anika R        13 EST-MD                 28.15      29.15 B      
 45 Gude, Lila M              13 EST-MD                 28.87      29.23 B      
 46 Devins, Nina M            13 GBSA-MD                29.55      29.25 B      
 47 Farah, Nour J             14 GBSA-MD                29.97      29.28 B      
 48 Carter, Grace O           13 FAST-MD                28.31      29.30 B      
 49 Paruta, Sara              13 EST-MD                 30.16      29.32 B      
 50 Jennings, Kayla N         13 BCSC-MD                29.58      29.37 B      
 51 Wells, Madison K          13 BCSC-MD                29.18      29.47 B      
 52 Carney, Sara H            14 MAS-MD                 28.26      29.51 B      
 53 St. Pierre, Shannon M     14 CCY-MD                 29.88      29.53 B      
 54 Fatkin, Emily G           14 HSST-MD                29.27      29.54 B      
 55 Payne, Mackenzie M        13 HSST-MD                29.84      29.62 B      
 56 Fulton, Samantha P        13 FAST-MD                29.44      29.64 B      
 57 Tray, Zoe J               14 GBSA-MD                28.75      29.72 B      
 58 Lucas, Lily E             14 Retrievers-MD          30.21      29.74 B      
 58 Aydin, Leyla M            13 Retrievers-MD          30.68      29.74 B      
 60 Potterfield, Kendall G    14 CGA-MD                 29.22      29.77 B      
 61 Brandenburg, Grace H      14 CGA-MD                 29.07      29.83 B      
 62 Cheung, Rachel S          13 EST-MD                 29.99      29.86 B      
 63 Sane, Shriya A            14 EST-MD                 30.21      29.91 B      
 64 Kozlowski, Abby R         13 HSST-MD                30.34      30.12 B      
 65 Brooks, Taylor S          13 GBSA-MD                30.70      30.19 B      
 66 Hill, Marisa J            14 GBSA-MD                31.15      30.54 B      
 67 Pustavoitau, Elizabeth A  14 EST-MD                 30.39      30.59 B      
 68 Wanko, Kat D              14 HOCO-MD                30.13      30.62 B      
 69 Heine, Ella R             13 SPY-MD                 30.26      30.73 B      
 69 Gordy, Madeline G         13 FAST-MD                30.17      30.73 B      
 71 De Silva, Shenali K       14 Tidal Force-MD         31.06      30.75 B      
 72 Aldana, Isabel E          13 MAS-MD                 30.69      30.96 B      
 73 Czajka, Katie E           13 EST-MD                 31.24      31.51 B      
 74 Haffner, Lucy M           14 MAS-MD                 31.73      31.61 B      
 75 Jones, Ryan C             13 BCSC-MD                31.55      31.67 B      
 76 VanPelt, Piper M          13 FAST-MD                32.56      31.77 B      
 77 Kim, Allison G            13 EST-MD                 30.93      32.01 B      
 78 Zeiler, Sophi A           13 EST-MD                 32.20      32.06 B      
 79 O'Hare, Riley M           14 HSST-MD                30.88      32.08 B      
 80 McNamara, Catherine L     14 GBSA-MD                32.47      32.14 B      
 81 Risley, Sophie M          13 HSST-MD                32.01      32.27 B      
 82 O'Brien, Tristen H        14 MAS-MD                 32.15      32.36 B      
 83 Craig, Mia R              13 CCY-MD                 32.52      32.51 B      
 84 Lyons, Phia H             14 ACA-MD                 32.12      32.88        
 85 Yip, Jeslyn C             13 Retrievers-MD          30.70      32.91        
 86 Coates Woods, Decensae J  14 BCSC-MD                32.67      33.42        
 87 Glisson, Karita           13 GBSA-MD                35.14      34.78        
 
Event 88  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.89  MD-S
          29.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoang, Jackson M          13 HAGY-MD                24.94      24.76 MD-S   
  2 Clark, Zac A              14 HSST-MD                25.18      24.92 B      
  3 Holc, Anthony S           14 BCSC-MD                25.99      25.16 B      
  4 Bitz, Kyle M              14 EST-MD                 25.48      25.22 B      
  5 Stearn, Gavin A           13 OPST-MD                25.56      25.41 B      
  6 Demory, Jacob M           14 FAST-MD                25.13      25.43 B      
  7 James, AJ N               14 HSST-MD                25.69      25.49 B      
  7 Eckman, Shane M           14 ACA-MD                 25.25      25.49 B      
  9 Cashman, Connor J         14 EST-MD                 26.07      25.50 B      
  9 Guan, Leo C               13 EST-MD                 25.14      25.50 B      
 11 Hebert, Brandon R         14 FSC-MD                 26.25      25.52 B      
 12 Smith, Andrew A           13 YCM-MD                 25.03      25.53 B      
 13 Mislow, Max K             13 EST-MD                 25.41      25.62 B      
 13 Baugher, J.J. M           14 FSC-MD                 25.03      25.62 B      
 15 Zea, David E              14 CGA-MD                 25.52      25.72 B      
 16 Tiffin, Connor T          13 EST-MD                 25.72      25.88 B      
 17 Zhang, Yifan              14 HAGY-MD                25.45      25.89 B      
 18 Rudy, Gavin I             14 MAS-MD                 26.23      25.96 B      
 18 Phillips, Zach S          13 EST-MD                 25.69      25.96 B      
 20 Maharjan, Jenish          14 EST-MD                 25.98      25.99 B      
 20 Conroy, Ryan L            13 YCM-MD                 25.26      25.99 B      
 22 Graff, Ben B              14 MAS-MD                 26.58      26.00 B      
 23 Guan, Robert Z            14 GBSA-MD                26.53      26.02 B      
 24 Marshall, Alex J          14 MAS-MD                 25.92      26.12 B      
 25 Lewis, Owen W             13 CATY-MD                26.66      26.22 B      
 26 Davis, Gailen V           14 EST-MD                 25.75      26.28 B      
 27 Coster, Devin M           14 HSST-MD                26.80      26.40 B      
 28 White, Noah M             13 HSST-MD                25.85      26.43 B      
 29 Shepherd, Preston T       14 CATY-MD                26.80      26.51 B      
 30 Veeck, Holden R           14 Retrievers-MD          26.79      26.52 B      
 31 Green, Ian C              13 FSC-MD                 25.99      26.54 B      
 32 Carpenter, Joe E          14 CCY-MD                 26.78      26.67 B      
 33 Damico, Nick T            13 Retrievers-MD          26.40      26.70 B      
 34 Webster, Noah D           14 CATY-MD                26.16      26.72 B      
 35 Briggs, Julian L          13 HOCO-MD                26.81      26.79 B      
 35 O'Donnell, Matthew B      13 EST-MD                 27.11      26.79 B      
 37 Paruta, Francesco         13 EST-MD                 27.03      26.87 B      
 38 Seliger, Matt J           14 GBSA-MD                26.62      26.88 B      
 39 Parhi, Tanush             13 EST-MD                 26.55      26.89 B      
 40 Halper, Jacob T           14 CCY-MD                 27.02      26.91 B      
 41 Ddungu, Hashir I          13 EST-MD                 27.00      26.97 B      
 42 Corcoran, Nicholas D      14 MAS-MD                 27.64      26.99 B      
 43 Atalla, Gabe C            14 Retrievers-MD          26.61      27.01 B      
 44 Mercker, Henry C          13 Tidal Force-MD         26.00      27.04 B      
 45 Cason, Ibraheem B         13 BCSC-MD                26.92      27.21 B      
 46 Anderson, Nick A          14 HOCO-MD                28.12      27.31 B      
 47 Skidmore, Michael K       13 FAST-MD                27.40      27.39 B      
 48 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD                30.03      27.46 B      
 49 Hanlon, Brendan J         14 FSC-MD                 27.62      27.52 B      
 50 Brown Jr., Keith D        14 BCSC-MD                27.68      27.54 B      
 51 Vandewinckel, Lucas C     14 GBSA-MD                28.58      27.56 B      
 52 Kelly, Jackson O          14 SPY-MD                 27.96      27.62 B      
 53 Vahlsing, Joshua J        13 Retrievers-MD          28.17      27.87 B      
 54 Chan, Alan Z              13 ACA-MD                 27.44      27.98 B      
 55 Callahan, Ryan D          13 EST-MD                 28.43      27.99 B      
 56 Webster, Nigel D          14 CATY-MD                27.48      28.11 B      
 56 Cuchna, Nicholas J        13 MAS-MD                 28.91      28.11 B      
 58 Coker, William C          14 MAS-MD                 27.70      28.17 B      
 59 Pu, Andy                  14 HOCO-MD                28.43      28.28 B      
 60 Barrett, John P           13 CGA-MD                 28.45      28.33 B      
 61 Stertzel, Quinn A         13 ACA-MD                 27.71      28.34 B      
 62 Kutz, AJ J                13 HOCO-MD                28.68      28.37 B      
 63 Stecco, Christian M       14 MAS-MD                 28.14      28.51 B      
 64 Zupnik, Sean R            14 FAST-MD                28.34      28.54 B      
 65 Munns, Joshua P           13 GBSA-MD                29.13      28.58 B      
 66 Norris, Bradin J          13 EST-MD                 29.59      28.93 B      
 67 Dawson, Luke J            14 GBSA-MD                29.36      28.98 B      
 68 Siglar, Bradey A          13 HSST-MD                28.81      29.02 B      
 69 Fuller, Joey R            13 CCY-MD                 28.90      29.19 B      
 70 Getz, Chris V             13 Tidal Force-MD         28.58      29.22 B      
 71 Kosch, Jack C             13 FAST-MD                29.13      29.29 B      
 72 Taylor, Holt T            13 CGA-MD                 29.42      29.52 B      
 73 Sloan, Logan M            13 EST-MD                 28.95      29.60 B      
 74 Masters, Kyle A           13 FSC-MD                 29.30      29.62 B      
 75 Byrne, Jack T             13 FSC-MD                 29.50      29.73 B      
 75 Hornor, Ty T              14 GBSA-MD                30.28      29.73 B      
 77 Pell, Vince H             13 EST-MD                 29.22      30.03        
 78 Brown, Drew C             13 Retrievers-MD          28.60      30.75        
 79 Loiselle, Andrew R        13 GBSA-MD                34.86      35.05        
 
Event 89  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.29  MD-S
          32.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Dyke, Olivia S        15 ACA-MD                 26.32      26.20 MD-S   
  2 Lagana, Danielle M        16 FAST-MD                26.65      26.51 B      
  3 Ekanayake, Samantha K     15 EST-MD                 26.47      26.58 B      
  4 Harris, Madison L         16 GBSA-MD                26.61      26.75 B      
  5 Swann, Kylie A            16 GBSA-MD                27.15      26.76 B      
  6 Davis, Grace R            15 MAS-MD                 27.76      26.84 B      
  7 Murray, Brianna G         16 HOCO-MD                27.03      27.27 B      
  7 Holsey, Lily *            16 CATY-MD                27.24      27.27 B      
  9 Smith, Aria C             17 GBSA-MD                27.99      27.78 B      
 10 Firlie, Danielle M        16 MAS-MD                 27.75      27.83 B      
 11 Aliftiras, Elisabeth G    16 FSC-MD                 27.26      27.90 B      
 12 Bowes, Sabrina C          16 EST-MD                 27.27      27.99 B      
 13 O'Brien, Peyton M         16 MAS-MD                 28.11      28.06 B      
 14 Engle, Sophie A           15 FAST-MD                28.20      28.08 B      
 15 Gude, Leah M              15 EST-MD                 27.05      28.12 B      
 16 Emrich, Taylor N          12 Retrievers-MD          27.47      28.15 B      
 17 DeMario, Emma R           15 CCY-MD                 28.29      28.16 B      
 18 Holiday, Jordin D         15 BCSC-MD                29.27      28.17 B      
 19 Woods, Mary D             17 GBSA-MD                27.82      28.25 B      
 20 Mester, Laney F           16 EST-MD                 27.36      28.26 B      
 21 Hadsall, Lucia E          16 FSC-MD                 28.12      28.31 B      
 22 Wargo, Kinsley M          16 HOCO-MD                26.91      28.32 B      
 23 Huber, Caroline A         12 GBSA-MD                29.68      28.35 B      
 24 Lewis, Natalie K          15 CATY-MD                29.22      28.44 B      
 25 Long, Sophie A            11 CCY-MD                 28.45      28.58 B      
 26 Severe, Darby A           17 MAS-MD                 27.62      28.64 B      
 27 Klopouh, Milana S         15 EST-MD                 28.28      28.77 B      
 28 Daniels, Hannah           15 CGA-MD                 28.89      28.78 B      
 29 Dongarra, Bella A         16 CATY-MD                29.29      28.89 B      
 30 Gunawardane, Sonali       16 EST-MD                 27.98      29.13 B      
 31 Young, Kara J             16 Tidal Force-MD         28.46      29.18 B      
 32 Harrington, Quinn L       16 MAS-MD                 28.90      29.44 B      
 33 Machen, Ella H            15 FAST-MD                29.41      29.58 B      
 34 Cuchna, Francesca M       16 MAS-MD                 28.70      29.61 B      
 35 Mende, Elizabeth H        15 EST-MD                 28.08      29.72 B      
 36 Lundquist, Ainsley S      17 MAS-MD                 28.85      29.75 B      
 37 Mazur, Karolina T         15 EST-MD                 29.51      29.99 B      
 38 Beck, Meredith L          15 HOCO-MD                28.73      30.16 B      
 39 Plummer, Gabby R          17 FAST-MD                29.86      30.21 B      
 40 Miner, Ailee G            16 FAST-MD                29.47      30.23 B      
 41 Dibert, Julianna C        16 HOCO-MD                29.58      30.27 B      
 42 Watson, Lauren S          16 MAS-MD                 29.02      30.38 B      
 43 Sand, Ellie F             16 EST-MD                 28.14      30.45 B      
 44 Duffy, Abby R             17 GBSA-MD                29.63      30.47 B      
 45 Briggs, Georgia M         15 HOCO-MD                29.84      30.48 B      
 46 Alvarez, Gabby L          13 HSST-MD                29.70      30.51 B      
 47 Stanescu, Renata M        16 SPY-MD                 29.95      30.58 B      
 48 Lazzelle, Claudia J       15 GBSA-MD                31.44      30.79 B      
 49 Skvortsova, Margarita     16 EST-MD                 29.54      31.00 B      
 50 Hines, Nyah E             18 EST-MD                 29.49      31.06 B      
 51 Monroy, Celia M           15 CCY-MD                 29.82      31.07 B      
 52 Muneses, Sydney D         15 MAS-MD                 30.61      31.75 B      
 53 Aguirre-Nicholson, Elysi  17 EST-MD                 30.63      32.42        
 54 Short, Rhyan L            16 GBSA-MD                31.46      32.57        
 55 Pue, Abby E               17 CCY-MD                 31.68      32.82        
 
Event 90  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.79  MD-S
          28.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hansen, Logan G           17 YCM-MD                 23.80      23.80 B      
  2 Cuellar, Daniel           14 HOCO-MD                23.89      24.00 B      
  3 Milburn, Jake T           14 HAGY-MD                23.86      24.01 B      
  4 Carson, Kyle R            18 FAST-MD                24.02      24.16 B      
  5 Long, Adam M              17 CCY-MD                 24.05      24.25 B      
  6 Garcia, Nathan R          15 YCM-MD                 24.46      24.37 B      
  6 Hubble, Ethan I           15 FAST-MD                24.64      24.37 B      
  8 Davies, Cody J            13 HSST-MD                24.08      24.40 B      
  9 DuFauchard, Trey D        15 CGA-MD                 24.13      24.45 B      
 10 Hartinger, Thomas A       15 FAST-MD                24.40      24.51 B      
 11 Pieklo, Joseph M          16 FAST-MD                24.29      24.55 B      
 12 McDonald, Aaron J         15 EST-MD                 24.38      24.61 B      
 13 Wasicko, Mike W           17 EST-MD                 24.02      24.71 B      
 14 Bauer, Patrick M          16 GBSA-MD                24.59      24.76 B      
 15 Reise, Tyler A            15 ACA-MD                 24.54      24.78 B      
 16 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD                24.50      24.94 B      
 17 Broadwater, Gerritt G     16 FSC-MD                 24.15      24.99 B      
 18 Fry, Marshall M           15 EST-MD                 24.77      25.07 B      
 19 Lopez, Vaughn R           15 MAS-MD                 25.09      25.08 B      
 20 Budde, Eli T              16 EST-MD                 24.49      25.17 B      
 21 Cranmer, Evan K           17 FAST-MD                24.93      25.22 B      
 22 Gunawardane, Sohan        16 EST-MD                 25.02      25.23 B      
 23 Kettering, Jack P         14 HOCO-MD                24.45      25.28 B      
 24 Norris, Andrew            15 MAS-MD                 25.66      25.33 B      
 25 Windle, Jonah D           17 YCM-MD                 24.49      25.34 B      
 26 Gretes, James             17 HOCO-MD                25.04      25.36 B      
 27 Lingelbach, Adam M        14 ACA-MD                 24.58      25.40 B      
 28 Czaja, Luke M             15 FSC-MD                 25.73      25.55 B      
 29 Burk, Sean R              15 CCY-MD                 25.46      25.56 B      
 30 Cha, Isaac D              15 EST-MD                 24.81      25.58 B      
 31 Sauer, Ian M              15 YCM-MD                 25.05      25.59 B      
 32 Linehan, Aiden O          15 SPY-MD                 25.64      25.65 B      
 33 Hohlbein, Connor E        17 EST-MD                 24.35      25.74 B      
 34 Dedow, Lars W             16 CATY-MD                24.99      25.86 B      
 35 Woldeselassie, Solomon A  14 EST-MD                 25.92      26.09 B      
 36 Yang, Andrew B            15 EST-MD                 26.06      26.15 B      
 37 Abdurrahman, Saleh Z      15 BCSC-MD                26.41      26.31 B      
 38 Woods, Eddie B            17 GBSA-MD                25.73      26.32 B      
 39 Machen, Hank H            16 FAST-MD                26.49      26.39 B      
 40 Paruta, Andrea            15 EST-MD                 26.52      26.42 B      
 41 Krouse, Robert J          15 FSC-MD                 26.47      26.46 B      
 42 Reed, Jacob R             17 HOCO-MD                26.03      27.07 B      
 43 Woods, Jon M              17 GBSA-MD                27.32      27.33 B      
 44 Hinz, Filip M             16 HOCO-MD                27.42      27.49 B      
 45 Lessler, Matthew B        16 GBSA-MD                34.55      27.65 B      
 46 Todd, Brayden M           11 HAGY-MD                27.87      27.91 B      
 47 Riley, Chris M            12 GBSA-MD                27.52      28.41 B      
 48 Sellers, Bennett R        15 FSC-MD                 28.79      28.66 B      
 49 Jorge, Christian A        16 MAS-MD                 27.91      28.97        
 
Event 91  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:40.99  MD-S
        3:11.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budde, Erin T             14 EST-MD               2:41.97    2:40.80 MD-S   
  2 Schwab, Hannah C          14 GBSA-MD              2:45.96    2:43.70 B      
  3 Griffin, Lily E           13 EST-MD               2:44.39    2:44.39 B      
  4 Goger, Maddy C            14 SPY-MD               2:47.35    2:44.69 B      
  4 Raines, Camryn R          13 SPY-MD               2:44.12    2:44.69 B      
  6 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               2:42.01    2:44.96 B      
  7 Gurri, Lucia M            14 GBSA-MD              2:41.64    2:45.53 B      
  8 Hebert, Sadie E           14 FSC-MD               2:54.00    2:47.85 B      
  9 Liu, Grace Z              14 EST-MD               2:41.08    2:49.82 B      
 10 Ekanayake, Anika R        13 EST-MD               2:45.42    2:50.33 B      
 11 Cheung, Rachel S          13 EST-MD               2:49.97    2:51.31 B      
 12 Klemm, Isabella A         14 Retrievers-MD        2:45.89    2:51.35 B      
 12 Devins, Nina M            13 GBSA-MD              2:52.85    2:51.35 B      
 14 Yip, Jeslyn C             13 Retrievers-MD        2:49.02    2:51.92 B      
 15 Mosack, Jolie M           14 FAST-MD              2:48.50    2:52.04 B      
 16 Rotunda, Sarah L          13 GBSA-MD              3:00.91    2:53.70 B      
 17 Craig, Mia R              13 CCY-MD               2:56.63    2:53.90 B      
 18 Aydin, Leyla M            13 Retrievers-MD        2:57.65    2:55.79 B      
 19 Mahle, Sophia G           14 GBSA-MD              2:57.73    2:56.98 B      
 20 McKoy, Summer R           13 EST-MD               2:54.26    2:57.59 B      
 21 Tolle, Brooke             14 FSC-MD               2:59.34    2:59.71 B      
 22 Tray, Zoe J               14 GBSA-MD              2:59.43    3:00.17 B      
 23 Aldana, Isabel E          13 MAS-MD               3:05.22    3:02.27 B      
 24 Long, Rebecca A           13 CCY-MD               3:05.64    3:03.14 B      
 25 Sane, Shriya A            14 EST-MD               3:03.00    3:04.48 B      
 26 Pustavoitau, Elizabeth A  14 EST-MD               2:58.73    3:04.94 B      
 27 Alter, Shayna R           13 MAS-MD               3:03.58    3:05.39 B      
 28 Risley, Sophie M          13 HSST-MD              3:05.29    3:05.57 B      
 29 Brandenburg, Grace H      14 CGA-MD               3:02.68    3:06.19 B      
 30 Tucci, Sidney M           13 FAST-MD              3:07.64    3:06.97 B      
 31 Paruta, Sara              13 EST-MD               3:05.38    3:07.64 B      
 32 Glebocki, Cami A          13 SPY-MD               3:10.74    3:10.52 B      
 33 Arciaga, Sierra L         13 GBSA-MD              3:22.41    3:14.28        
 34 Hill, Marisa J            14 GBSA-MD              3:26.56    3:15.70        
 35 Glisson, Karita           13 GBSA-MD              3:46.30    3:42.14        
 
Event 92  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:33.09  MD-S
        2:58.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Roger Y              13 EST-MD               2:35.39    2:34.00 B      
  2 Cashman, Connor J         14 EST-MD               2:36.52    2:34.18 B      
  3 Phillips, Zach S          13 EST-MD               2:34.94    2:35.90 B      
  4 Ramachandran, Sajan G     13 FSC-MD               2:48.77    2:36.93 B      
  5 Gurri, Antonio D          14 GBSA-MD              2:36.94    2:37.54 B      
  6 Vandewinckel, Lucas C     14 GBSA-MD              2:38.91    2:38.17 B      
  7 Fritz, Andrew J           14 YCM-MD               2:51.12    2:39.07 B      
  8 Zupnik, Sean R            14 FAST-MD              2:38.45    2:40.32 B      
  9 Davis, Gailen V           14 EST-MD               2:37.16    2:40.74 B      
 10 Joyner, Aiden D           13 BCSC-MD              2:47.51    2:40.99 B      
 11 Green, Ian C              13 FSC-MD               2:46.38    2:43.73 B      
 12 Maharjan, Jenish          14 EST-MD               2:48.57    2:46.63 B      
 13 Ddungu, Hashir I          13 EST-MD               2:48.18    2:46.88 B      
 14 Pu, Andy                  14 HOCO-MD              2:51.63    2:48.15 B      
 15 Cason, Ibraheem B         13 BCSC-MD              2:49.59    2:48.65 B      
 16 Callahan, Ryan D          13 EST-MD               2:47.24    2:49.31 B      
 17 Mercker, Henry C          13 Tidal Force-MD       2:47.51    2:49.58 B      
 18 Eckman, Shane M           14 ACA-MD               2:45.14    2:49.84 B      
 19 O'Donnell, Matthew B      13 EST-MD               2:49.16    2:52.01 B      
 20 Damico, Nick T            13 Retrievers-MD        2:57.27    2:52.94 B      
 21 Munns, Joshua P           13 GBSA-MD              2:59.11    2:56.63 B      
 22 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD              3:07.64    3:03.67        
 
Event 93  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:40.89  MD-S
        3:08.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holsey, Lily *            16 CATY-MD              2:42.78    2:39.88 MD-S   
  2 Milner, Julia P           17 FAST-MD              2:46.05    2:46.50 B      
  3 Smith, Aria C             17 GBSA-MD              2:43.20    2:47.86 B      
  4 Woods, Mary D             17 GBSA-MD              2:47.34    2:48.93 B      
  5 Severe, Darby A           17 MAS-MD               2:41.94    2:52.12 B      
  6 Duffy, Abby R             17 GBSA-MD              2:51.23    2:54.03 B      
  7 Beck, Meredith L          15 HOCO-MD              2:53.04    2:54.77 B      
  8 Murray, Brianna G         16 HOCO-MD              2:48.60    2:55.05 B      
  9 Young, Kara J             16 Tidal Force-MD       2:46.65    2:55.20 B      
 10 Miner, Ailee G            16 FAST-MD              2:58.37    2:55.50 B      
 11 DeMario, Emma R           15 CCY-MD               2:53.75    2:56.11 B      
 12 Holiday, Jordin D         15 BCSC-MD              2:58.59    2:58.26 B      
 13 Craig, Mia R              13 CCY-MD               2:56.63    3:00.24 B      
 14 Dongarra, Bella A         16 CATY-MD              2:58.61    3:01.07 B      
 15 Briggs, Georgia M         15 HOCO-MD              2:55.82    3:01.47 B      
 16 Cuchna, Francesca M       16 MAS-MD               2:51.44    3:01.76 B      
 17 Muneses, Sydney D         15 MAS-MD               2:58.58    3:05.76 B      
 18 Mazur, Karolina T         15 EST-MD               3:03.87    3:07.60 B      
 
Event 94  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:28.09  MD-S
        2:48.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bauer, Patrick M          16 GBSA-MD              2:50.63    2:24.05 MD-S   
  2 Gurri, Lorenzo A          18 GBSA-MD              2:49.99    2:27.41 MD-S   
  3 Milburn, Jake T           14 HAGY-MD              2:32.44    2:29.46 B      
  4 Hoang, Jackson M          13 HAGY-MD              2:30.79    2:30.37 B      
  5 Fry, Marshall M           15 EST-MD               2:28.25    2:32.54 B      
  6 Woods, Eddie B            17 GBSA-MD              2:36.25    2:34.03 B      
  7 Paruta, Andrea            15 EST-MD               2:36.43    2:38.86 B      
  8 Gretes, James             17 HOCO-MD              2:36.71    2:39.43 B      
  9 Yang, Andrew B            15 EST-MD               2:38.23    2:40.19 B      
 10 Woldeselassie, Solomon A  14 EST-MD               2:38.85    2:40.63 B      
 11 Norris, Andrew            15 MAS-MD               2:37.24    2:45.46 B      
 12 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD              2:56.75    2:55.36        
 
Event 95  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.99  MD-S
        1:16.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zinger, Haylee B          13 FSC-MD               1:05.63    1:05.37 B      
  2 Breschi, Sophia I         14 YCM-MD               1:05.78    1:05.39 B      
  3 Buchman, Sarah G          14 CATY-MD              1:06.21    1:05.62 B      
  4 Fisher, Casey L           13 EST-MD               1:07.94    1:05.75 B      
  5 Chao, Abigail             13 EST-MD               1:06.39    1:06.30 B      
  6 Louis, Katie K            14 EST-MD               1:05.93    1:06.80 B      
  7 Barnes, Holland A         13 EST-MD               1:08.57    1:06.90 B      
  8 Hogue, Sofie M            13 Retrievers-MD        1:05.97    1:07.37 B      
  9 Zavala, Alina V           13 EST-MD               1:07.92    1:08.26 B      
 10 Czaja, Ana M              13 FSC-MD               1:06.00    1:08.48 B      
 11 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               1:07.11    1:08.67 B      
 12 Silcox, Hannah E          13 ACA-MD               1:09.49    1:08.71 B      
 13 Gude, Lila M              13 EST-MD               1:09.30    1:08.74 B      
 14 Cheung, Rachel S          13 EST-MD               1:06.81    1:09.02 B      
 15 Nettles, Brionn K         14 EST-MD               1:10.19    1:10.18 B      
 16 Mullins, Rachael A        14 HAGY-MD              1:07.33    1:10.98 B      
 17 Gurri, Lucia M            14 GBSA-MD              1:11.26    1:11.66 B      
 18 Payne, Mackenzie M        13 HSST-MD              1:10.76    1:11.74 B      
 19 Klaus, Bridget E          13 EST-MD               1:12.11    1:12.10 B      
 20 Birckhead, Brooke A       14 FSC-MD               1:11.83    1:12.13 B      
 21 Farah, Nour J             14 GBSA-MD              1:17.21    1:13.37 B      
 22 LeBrun, Emily A           14 MAS-MD               1:15.27    1:13.41 B      
 23 Radonovich, Rebecca N     13 FAST-MD              1:14.72    1:13.70 B      
 24 Swallow, Penelope N       14 GBSA-MD              1:17.64    1:17.39        
 25 Brooks, Taylor S          13 GBSA-MD              1:21.09    1:21.01        
 
Event 96  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.09  MD-S
        1:11.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joyner, Aiden D           13 BCSC-MD              1:03.03    1:01.59 B      
  2 Smith, Andrew A           13 YCM-MD               1:02.28    1:02.69 B      
  3 Corcoran, Nicholas D      14 MAS-MD               1:04.24    1:02.72 B      
  4 Veeck, Holden R           14 Retrievers-MD        1:02.55    1:03.93 B      
  5 Stearn, Gavin A           13 OPST-MD              1:05.76    1:04.81 B      
  6 Guan, Leo C               13 EST-MD               1:04.63    1:05.05 B      
  7 Anderson, Nick A          14 HOCO-MD              1:09.14    1:05.70 B      
  8 Zhang, Yifan              14 HAGY-MD              1:03.45    1:05.80 B      
  9 Ddungu, Hashir I          13 EST-MD               1:04.48    1:06.09 B      
 10 Maharjan, Jenish          14 EST-MD               1:06.33    1:06.20 B      
 11 Vandewinckel, Lucas C     14 GBSA-MD              1:07.66    1:06.45 B      
 12 Briggs, Julian L          13 HOCO-MD              1:10.06    1:06.53 B      
 13 Holc, Anthony S           14 BCSC-MD              1:06.48    1:06.85 B      
 14 Clark, Zac A              14 HSST-MD              1:05.61    1:07.95 B      
 15 Chan, Alan Z              13 ACA-MD               1:09.21    1:08.07 B      
 16 Carroll, Ben A            13 CGA-MD               1:10.86    1:10.93 B      
 17 Norris, Bradin J          13 EST-MD               1:09.30    1:11.61        
 18 Hornor, Ty T              14 GBSA-MD              1:24.12    1:21.67        
 19 Munns, Joshua P           13 GBSA-MD              1:27.68    1:24.39        
 
Event 97  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.69  MD-S
        1:15.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Aria C             17 GBSA-MD              1:04.71    1:04.00 MD-S   
  2 Wargo, Kinsley M          16 HOCO-MD              1:04.97    1:05.33 B      
  3 Gunawardane, Sonali       16 EST-MD               1:06.52    1:05.70 B      
  4 Hadsall, Lucia E          16 FSC-MD               1:05.80    1:06.63 B      
  5 Koch, Taylor N            17 FAST-MD              1:06.61    1:06.85 B      
  6 Harris, Madison L         16 GBSA-MD              1:08.09    1:07.44 B      
  7 Sand, Ellie F             16 EST-MD               1:06.42    1:07.65 B      
  8 Swann, Kylie A            16 GBSA-MD              1:07.83    1:08.57 B      
  9 Lagana, Danielle M        16 FAST-MD              1:14.63    1:08.62 B      
 10 Bowes, Sabrina C          16 EST-MD               1:05.59    1:08.83 B      
 11 Gwinn, Jenna M            17 GBSA-MD              1:06.04    1:08.97 B      
 12 Mester, Laney F           16 EST-MD               1:06.45    1:09.55 B      
 13 Davis, Grace R            15 MAS-MD               1:13.53    1:09.93 B      
 14 Machen, Ella H            15 FAST-MD              1:10.24    1:10.48 B      
 15 Briggs, Emily R           15 EST-MD               1:07.35    1:11.09 B      
 16 Aliftiras, Elisabeth G    16 FSC-MD               1:09.82    1:11.42 B      
 17 Duffy, Abby R             17 GBSA-MD              1:11.78    1:12.69 B      
 18 DeMario, Emma R           15 CCY-MD               1:10.39    1:13.43 B      
 19 Skvortsova, Margarita     16 EST-MD               1:11.84    1:15.43        
 20 Milner, Julia P           17 FAST-MD              1:15.18    1:15.69        
 21 Mende, Elizabeth H        15 EST-MD               1:05.23    1:15.76        
 22 Aguirre-Nicholson, Elysi  17 EST-MD               1:14.13    1:16.07        
 23 Plummer, Gabby R          17 FAST-MD              1:15.29    1:17.20        
 24 Watson, Lauren S          16 MAS-MD               1:14.51    1:18.80        
 25 Lazzelle, Claudia J       15 GBSA-MD              1:25.35    1:21.84        
 
Event 98  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          57.69  MD-S
        1:08.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DuFauchard, Trey D        15 CGA-MD                 57.82      58.20 B      
  2 Hubble, Ethan I           15 FAST-MD              1:00.66      58.94 B      
  3 Pieklo, Joseph M          16 FAST-MD                58.10      59.06 B      
  4 Cha, Isaac D              15 EST-MD                 58.00      59.35 B      
  5 Lopez, Vaughn R           15 MAS-MD               1:03.48    1:00.59 B      
  5 Kettering, Jack P         14 HOCO-MD                59.27    1:00.59 B      
  7 Reed, Justin R            15 HOCO-MD              1:00.28    1:01.35 B      
  8 Long, Adam M              17 CCY-MD                 59.94    1:01.48 B      
  9 Walls, Nathan C           16 HOCO-MD              1:03.42    1:02.01 B      
 10 Chopper, Sam L            15 EST-MD                 59.21    1:02.14 B      
 11 Henderson, Myles I        17 GBSA-MD              1:02.41    1:02.96 B      
 12 Emore, Braeden C          13 CCY-MD               1:02.42    1:03.07 B      
 13 Carson, Kyle R            18 FAST-MD              1:03.00    1:03.17 B      
 14 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD              1:01.29    1:03.28 B      
 15 Windle, Jonah D           17 YCM-MD               1:02.54    1:03.58 B      
 16 Hohlbein, Connor E        17 EST-MD               1:02.47    1:04.12 B      
 17 Broadwater, Gerritt G     16 FSC-MD               1:01.64    1:04.25 B      
 18 Gretes, James             17 HOCO-MD              1:05.67    1:04.95 B      
 19 Cranmer, Evan K           17 FAST-MD              1:03.47    1:05.35 B      
 20 Machen, Hank H            16 FAST-MD              1:03.67    1:05.40 B      
 21 Burk, Sean R              15 CCY-MD               1:06.21    1:08.41        
 
Event 99  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:03.99  MD-S
        2:33.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Taylor M          14 EST-MD               2:04.92    2:02.29 MD-S   
  2 Arciaga, Savannah J       14 GBSA-MD              2:04.12    2:03.50 MD-S   
  3 Budde, Erin T             14 EST-MD               2:06.05    2:03.61 MD-S   
  4 Schmeckpeper, Emily D     14 Retrievers-MD        2:07.35    2:03.74 MD-S   
  5 Yeagle, Carly E           14 EST-MD               2:05.09    2:05.19 B      
  6 Pierce, Laci M            13 ACA-MD               2:07.99    2:07.35 B      
  7 Katsumoto, Marina M       13 FSC-MD               2:10.16    2:08.13 B      
  8 Hogue, Sofie M            13 Retrievers-MD        2:07.47    2:08.95 B      
  9 Schwab, Hannah C          14 GBSA-MD              2:07.86    2:09.05 B      
 10 Zavala, Alina V           13 EST-MD               2:10.42    2:09.41 B      
 11 Chao, Abigail             13 EST-MD               2:10.95    2:09.82 B      
 12 Griffin, Lily E           13 EST-MD               2:09.16    2:10.15 B      
 12 Barnes, Holland A         13 EST-MD               2:08.99    2:10.15 B      
 14 Smarick, Maeve K          14 FSC-MD               2:11.97    2:10.79 B      
 15 Polucha, Olivia K         13 Retrievers-MD        2:04.29    2:10.91 B      
 16 Short, Rayven L           14 EST-MD               2:08.08    2:11.26 B      
 17 LeBrun, Emily A           14 MAS-MD               2:12.38    2:11.54 B      
 18 Louis, Katie K            14 EST-MD               2:08.52    2:11.65 B      
 19 Breschi, Sophia I         14 YCM-MD               2:14.66    2:12.39 B      
 20 Devins, Nina M            13 GBSA-MD              2:15.20    2:12.68 B      
 21 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               2:09.61    2:12.73 B      
 22 Mahoney, Brey D           14 YCM-MD               2:10.06    2:13.39 B      
 23 Atherton, Julia M         14 EST-MD               2:15.78    2:13.46 B      
 24 Gude, Lila M              13 EST-MD               2:10.65    2:13.71 B      
 25 Silcox, Hannah E          13 ACA-MD               2:18.91    2:13.92 B      
 26 Fisher, Casey L           13 EST-MD               2:13.56    2:14.56 B      
 27 Buchman, Sarah G          14 CATY-MD              2:12.51    2:14.68 B      
 28 Tolle, Brooke             14 FSC-MD               2:14.89    2:14.87 B      
 29 Mackey, Andi J            13 EST-MD               2:14.41    2:15.01 B      
 30 Aydin, Leyla M            13 Retrievers-MD        2:23.55    2:15.48 B      
 31 Walker, Lydia K           14 MAS-MD               2:10.02    2:15.71 B      
 32 Rippeon, Genevieve N      13 EST-MD               2:21.14    2:15.83 B      
 33 Mahle, Sophia G           14 GBSA-MD              2:18.49    2:16.21 B      
 34 Pham, Cecilia D           13 Retrievers-MD        2:16.58    2:16.36 B      
 35 Birckhead, Brooke A       14 FSC-MD               2:16.51    2:17.00 B      
 36 Radonovich, Rebecca N     13 FAST-MD              2:17.03    2:17.22 B      
 37 Kinnear, Emily L          13 EST-MD               2:17.95    2:17.31 B      
 38 Lucas, Lily E             14 Retrievers-MD        2:20.64    2:17.60 B      
 39 Gurri, Lucia M            14 GBSA-MD              2:11.14    2:17.74 B      
 40 Fulton, Samantha P        13 FAST-MD              2:20.01    2:18.83 B      
 41 Klaus, Bridget E          13 EST-MD               2:17.35    2:19.06 B      
 42 Carter, Grace O           13 FAST-MD              2:23.16    2:19.60 B      
 43 Mosack, Jolie M           14 FAST-MD              2:14.54    2:20.37 B      
 44 Farah, Nour J             14 GBSA-MD              2:33.06    2:21.35 B      
 45 Wells, Madison K          13 BCSC-MD              2:24.80    2:23.02 B      
 46 McNeil, Charlee A         14 GBSA-MD              2:22.73    2:23.21 B      
 47 Swallow, Penelope N       14 GBSA-MD              2:27.45    2:23.44 B      
 48 Carney, Sara H            14 MAS-MD               2:23.98    2:23.68 B      
 49 Jennings, Kayla N         13 BCSC-MD              2:31.66    2:23.95 B      
 50 St. Pierre, Shannon M     14 CCY-MD               2:22.18    2:24.29 B      
 51 Mullins, Rachael A        14 HAGY-MD              2:12.48    2:24.52 B      
 52 Hudson, Chase M           13 EST-MD               2:31.35    2:25.15 B      
 53 Fatkin, Emily G           14 HSST-MD              2:28.10    2:25.76 B      
 54 Rotunda, Sarah L          13 GBSA-MD              2:25.30    2:26.05 B      
 55 Tray, Zoe J               14 GBSA-MD              2:31.35    2:26.08 B      
 56 Long, Rebecca A           13 CCY-MD               2:25.10    2:26.44 B      
 57 Kozlowski, Abby R         13 HSST-MD              2:27.57    2:26.70 B      
 58 Aldana, Isabel E          13 MAS-MD               2:29.26    2:27.13 B      
 59 Brandenburg, Grace H      14 CGA-MD               2:23.56    2:27.52 B      
 60 Alvarez, Gabby L          13 HSST-MD              2:26.16    2:29.28 B      
 61 Tucci, Sidney M           13 FAST-MD              2:27.06    2:30.19 B      
 62 Sane, Shriya A            14 EST-MD               2:27.37    2:30.31 B      
 63 O'Hare, Riley M           14 HSST-MD              2:30.36    2:30.37 B      
 64 Potterfield, Kendall G    14 CGA-MD               2:31.27    2:30.39 B      
 65 Gordy, Madeline G         13 FAST-MD              2:21.95    2:30.59 B      
 66 Arciaga, Sierra L         13 GBSA-MD              2:27.31    2:30.69 B      
 67 Kim, Allison G            13 EST-MD               2:29.29    2:30.78 B      
 68 Haffner, Lucy M           14 MAS-MD               2:32.91    2:34.11        
 69 Pustavoitau, Elizabeth A  14 EST-MD               2:32.34    2:35.39        
 70 Glisson, Karita           13 GBSA-MD              3:07.19    3:02.09        
 
Event 100  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:58.09  MD-S
        2:22.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cashman, Connor J         14 EST-MD               1:59.68    1:56.72 MD-S   
  2 Eckman, Shane M           14 ACA-MD               1:59.61    1:58.05 MD-S   
  3 Tiffin, Connor T          13 EST-MD               2:00.93    1:59.21 B      
  4 Bitz, Kyle M              14 EST-MD               2:03.20    1:59.87 B      
  5 Brooks, Timothy C         14 CGA-MD               1:58.73    2:01.53 B      
  6 Fritz, Andrew J           14 YCM-MD               2:03.79    2:01.55 B      
  7 Seliger, Matt J           14 GBSA-MD              2:02.03    2:01.72 B      
  8 Mislow, Max K             13 EST-MD               2:00.10    2:01.99 B      
  9 Baugher, J.J. M           14 FSC-MD               2:01.08    2:02.73 B      
 10 Hebert, Brandon R         14 FSC-MD               2:01.58    2:02.94 B      
 11 Lingelbach, Adam M        14 ACA-MD               2:00.77    2:03.02 B      
 12 Bowers, Caiden E          13 FSC-MD               2:07.35    2:03.05 B      
 13 Smith, Andrew A           13 YCM-MD               2:02.58    2:04.55 B      
 14 Zhang, Yifan              14 HAGY-MD              2:01.97    2:04.76 B      
 15 James, AJ N               14 HSST-MD              2:08.61    2:05.21 B      
 16 Phillips, Zach S          13 EST-MD               2:04.55    2:05.42 B      
 17 Joyner, Aiden D           13 BCSC-MD              2:05.35    2:05.63 B      
 18 White, Noah M             13 HSST-MD              2:09.81    2:05.67 B      
 19 Zea, David E              14 CGA-MD               2:01.92    2:05.74 B      
 20 Demory, Jacob M           14 FAST-MD              2:10.09    2:06.07 B      
 21 Graff, Ben B              14 MAS-MD               2:07.18    2:08.62 B      
 22 Hanlon, Brendan J         14 FSC-MD               2:07.42    2:08.84 B      
 23 Rudy, Gavin I             14 MAS-MD               2:16.96    2:09.07 B      
 24 Atalla, Gabe C            14 Retrievers-MD        2:10.54    2:09.56 B      
 25 Clark, Zac A              14 HSST-MD              2:11.99    2:10.32 B      
 26 Cuchna, Nicholas J        13 MAS-MD               2:16.80    2:10.36 B      
 27 Vahlsing, Joshua J        13 Retrievers-MD        2:12.80    2:11.22 B      
 28 Stertzel, Quinn A         13 ACA-MD               2:10.80    2:11.26 B      
 28 O'Donnell, Matthew B      13 EST-MD               2:08.25    2:11.26 B      
 30 Callahan, Ryan D          13 EST-MD               2:12.35    2:11.43 B      
 31 Marshall, Alex J          14 MAS-MD               2:13.51    2:11.73 B      
 32 Carroll, Ben A            13 CGA-MD               2:18.86    2:12.70 B      
 33 Brown, Drew C             13 Retrievers-MD        2:06.67    2:12.85 B      
 34 Damico, Nick T            13 Retrievers-MD        2:12.44    2:12.88 B      
 35 Davis, Gailen V           14 EST-MD               2:06.14    2:12.93 B      
 36 Parhi, Tanush             13 EST-MD               2:09.82    2:13.49 B      
 37 Coster, Devin M           14 HSST-MD              2:17.35    2:13.54 B      
 38 Barrett, John P           13 CGA-MD               2:17.76    2:15.14 B      
 39 Holc, Anthony S           14 BCSC-MD              2:14.04    2:15.28 B      
 40 Stecco, Christian M       14 MAS-MD               2:16.90    2:15.79 B      
 41 Carpenter, Joe E          14 CCY-MD               2:17.38    2:16.45 B      
 42 Halper, Jacob T           14 CCY-MD               2:19.03    2:16.50 B      
 43 Guan, Robert Z            14 GBSA-MD              2:22.18    2:16.55 B      
 44 Green, Ian C              13 FSC-MD               2:19.46    2:17.60 B      
 45 Sloan, Logan M            13 EST-MD               2:21.90    2:18.72 B      
 46 Paruta, Francesco         13 EST-MD               2:19.17    2:18.75 B      
 47 Taylor, Holt T            13 CGA-MD               2:18.30    2:20.47 B      
 48 Byrne, Jack T             13 FSC-MD               2:18.30    2:20.67 B      
 49 Coker, William C          14 MAS-MD               2:17.14    2:20.95 B      
 50 Mercker, Henry C          13 Tidal Force-MD       2:16.89    2:25.46        
 51 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD              2:30.93    2:28.13        
 52 Hornor, Ty T              14 GBSA-MD              2:31.82    2:32.01        
 
Event 101  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:03.09  MD-S
        2:29.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Dyke, Olivia S        15 ACA-MD               2:07.12    2:04.03 B      
  2 Ekanayake, Samantha K     15 EST-MD               2:05.62    2:05.68 B      
  3 Luljak, Julia C           18 EST-MD               2:05.78    2:09.40 B      
  4 Emrich, Taylor N          12 Retrievers-MD        2:06.69    2:09.58 B      
  5 Hadsall, Lucia E          16 FSC-MD               2:07.81    2:09.99 B      
  6 Briggs, Emily R           15 EST-MD               2:08.83    2:10.27 B      
  7 Sand, Ellie F             16 EST-MD               2:04.61    2:10.61 B      
  8 Bowes, Sabrina C          16 EST-MD               2:05.14    2:11.28 B      
  9 Harris, Madison L         16 GBSA-MD              2:14.15    2:11.34 B      
 10 Lagana, Danielle M        16 FAST-MD              2:15.80    2:11.84 B      
 11 Murtha, Kristina E        17 GBSA-MD              2:15.99    2:13.35 B      
 12 O'Brien, Peyton M         16 MAS-MD               2:13.03    2:13.48 B      
 13 Starr, Amelia J           11 GBSA-MD              2:17.76    2:13.65 B      
 14 Woods, Mary D             17 GBSA-MD              2:18.09    2:14.70 B      
 15 Davis, Grace R            15 MAS-MD               2:18.16    2:15.29 B      
 16 Engle, Sophie A           15 FAST-MD              2:14.83    2:15.42 B      
 17 Milner, Julia P           17 FAST-MD              2:14.06    2:16.40 B      
 18 Miner, Ailee G            16 FAST-MD              2:19.26    2:16.75 B      
 19 Aliftiras, Elisabeth G    16 FSC-MD               2:13.52    2:18.77 B      
 20 Young, Kara J             16 Tidal Force-MD       2:18.01    2:19.11 B      
 21 Cuchna, Francesca M       16 MAS-MD               2:14.51    2:20.33 B      
 22 Klopouh, Milana S         15 EST-MD               2:17.20    2:20.89 B      
 23 Daniels, Hannah           15 CGA-MD               2:29.09    2:22.21 B      
 24 Holiday, Jordin D         15 BCSC-MD              2:25.13    2:25.49 B      
 25 Machen, Ella H            15 FAST-MD              2:25.03    2:26.27 B      
 26 Hines, Nyah E             18 EST-MD               2:25.27    2:26.76 B      
 27 Bryant, Caroline C        15 CATY-MD              2:25.56    2:26.82 B      
 28 Mazur, Karolina T         15 EST-MD               2:19.38    2:27.06 B      
 29 Monroy, Celia M           15 CCY-MD               2:29.63    2:30.94        
 30 Pue, Abby E               17 CCY-MD               2:24.96    2:32.85        
 
Event 102  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:52.79  MD-S
        2:17.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carson, Kyle R            18 FAST-MD              1:54.01    1:52.71 MD-S   
  2 Welker, Ethan S           15 FAST-MD              1:54.78    1:53.90 B      
  3 Reise, Tyler A            15 ACA-MD               1:55.64    1:53.91 B      
  4 McDonald, Aaron J         15 EST-MD               1:56.96    1:55.81 B      
  5 Smith, Justin A           18 YCM-MD               1:56.05    1:56.49 B      
  6 Reed, Justin R            15 HOCO-MD              1:56.35    1:56.86 B      
  7 Hubble, Ethan I           15 FAST-MD              1:59.09    1:57.17 B      
  8 Hartinger, Thomas A       15 FAST-MD              2:00.66    1:58.34 B      
  9 Fry, Marshall M           15 EST-MD               1:53.69    1:58.67 B      
 10 Ramachandran, Sajan G     13 FSC-MD               1:56.95    1:58.71 B      
 11 Cha, Isaac D              15 EST-MD               1:56.20    1:59.19 B      
 12 Budde, Eli T              16 EST-MD               1:56.20    1:59.38 B      
 13 Gunawardane, Sohan        16 EST-MD               1:56.91    1:59.51 B      
 14 Bauer, Patrick M          16 GBSA-MD              2:04.46    2:00.26 B      
 15 Pieklo, Joseph M          16 FAST-MD              1:57.44    2:01.68 B      
 16 Henderson, Myles I        17 GBSA-MD              2:03.69    2:02.32 B      
 17 Windle, Jonah D           17 YCM-MD               2:06.58    2:03.02 B      
 18 Dedow, Lars W             16 CATY-MD              2:01.45    2:04.02 B      
 19 Linehan, Aiden O          15 SPY-MD               2:09.27    2:04.08 B      
 20 Woldeselassie, Solomon A  14 EST-MD               2:01.15    2:04.79 B      
 21 Walls, Nathan C           16 HOCO-MD              1:59.79    2:04.90 B      
 22 Yang, Andrew B            15 EST-MD               2:07.45    2:05.79 B      
 23 Machen, Hank H            16 FAST-MD              2:06.79    2:06.13 B      
 24 Santoni, Michael A        18 HOCO-MD              2:00.58    2:06.26 B      
 25 Krouse, Robert J          15 FSC-MD               2:00.21    2:06.42 B      
 26 Wasicko, Mike W           17 EST-MD               2:06.54    2:06.47 B      
 27 Woods, Eddie B            17 GBSA-MD              2:00.11    2:06.75 B      
 28 Burk, Sean R              15 CCY-MD               2:05.87    2:07.57 B      
 29 Kettering, Jack P         14 HOCO-MD              2:04.34    2:07.83 B      
 30 Czaja, Luke M             15 FSC-MD               2:16.43    2:10.88 B      
 31 Norris, Andrew            15 MAS-MD               2:06.43    2:11.88 B      
 31 Todd, Brayden M           11 HAGY-MD              2:12.08    2:11.88 B      
 33 Riley, Chris M            12 GBSA-MD              2:30.51    2:18.67        
 34 Woods, Jon M              17 GBSA-MD              2:13.51    2:22.80        
 35 Lessler, Matthew B        16 GBSA-MD              2:33.25    2:27.29