Licensed to Chesapeake Bay Aquatic Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 4/15/2018 09:00 PM
            2018 CBAC Spring LC Swim Meet - 4/13/2018 to 4/15/2018             
       Held under the sanction of USA Swimming, Sanction #: MD17-18/056        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD             29:28.98   29:29.22  
                1:36.48   3:31.99 (1:55.51)   5:29.87 (1:57.88)   7:30.25 (2:00.38)
      9:31.51 (2:01.26)  11:32.38 (2:00.87)  13:33.81 (2:01.43)  15:34.03 (2:00.22)
     17:38.89 (2:04.86)  19:40.18 (2:01.29)  21:43.34 (2:03.16)  23:42.94 (1:59.60)
     25:40.40 (1:57.46)  27:35.81 (1:55.41)  29:29.22 (1:53.41)                    
 
Event 1  Girls 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD                   NT   21:32.15  
                1:19.91   2:45.67 (1:25.76)   4:11.04 (1:25.37)   5:35.84 (1:24.80)
      7:00.49 (1:24.65)   8:29.15 (1:28.66)   9:55.01 (1:25.86)  11:23.12 (1:28.11)
     12:51.62 (1:28.50)  14:19.41 (1:27.79)  15:47.20 (1:27.79)  17:14.46 (1:27.26)
     18:42.67 (1:28.21)  20:09.30 (1:26.63)  21:32.15 (1:22.85)                    
  2 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD                   NT   21:46.70  
                1:19.51   2:47.07 (1:27.56)   4:15.35 (1:28.28)   5:43.44 (1:28.09)
      7:12.18 (1:28.74)   8:40.15 (1:27.97)  10:07.62 (1:27.47)  11:37.00 (1:29.38)
     13:06.15 (1:29.15)  14:34.05 (1:27.90)  16:01.72 (1:27.67)  17:29.60 (1:27.88)
     18:57.82 (1:28.22)  20:25.25 (1:27.43)  21:46.70 (1:21.45)                    
  3 Johnston, Katelyn N       11 CBAC-MD             25:47.45   21:52.58  
                1:21.70   2:48.04 (1:26.34)   4:15.21 (1:27.17)   5:42.50 (1:27.29)
      7:10.03 (1:27.53)   8:38.51 (1:28.48)  10:06.53 (1:28.02)  11:35.79 (1:29.26)
     13:04.52 (1:28.73)  14:34.85 (1:30.33)  16:02.18 (1:27.33)  17:30.41 (1:28.23)
     18:57.82 (1:27.41)  20:26.85 (1:29.03)  21:52.58 (1:25.73)                    
  4 Chen, Madeline M          11 CBAC-MD             25:01.84   22:07.61  
                1:22.44   2:51.97 (1:29.53)   4:21.19 (1:29.22)   5:48.69 (1:27.50)
      7:18.52 (1:29.83)   8:47.66 (1:29.14)  10:17.50 (1:29.84)  11:46.57 (1:29.07)
     13:17.64 (1:31.07)  14:48.55 (1:30.91)  16:17.69 (1:29.14)  17:48.07 (1:30.38)
     19:18.06 (1:29.99)  20:46.75 (1:28.69)  22:07.61 (1:20.86)                    
  5 Hayes, Hanna G            11 ASC-MD                    NT   23:52.80  
                1:25.10   2:56.91 (1:31.81)   4:31.91 (1:35.00)   6:06.84 (1:34.93)
      7:43.49 (1:36.65)   9:19.41 (1:35.92)  10:54.04 (1:34.63)  12:30.86 (1:36.82)
     14:07.96 (1:37.10)  15:45.07 (1:37.11)  17:23.40 (1:38.33)  19:01.53 (1:38.13)
     20:39.38 (1:37.85)  22:16.94 (1:37.56)  23:52.80 (1:35.86)                    
  6 Davis, Maribeth L         11 CBAC-MD                   NT   23:57.20  
                1:25.44   3:00.17 (1:34.73)   4:36.98 (1:36.81)   6:12.63 (1:35.65)
      7:49.64 (1:37.01)   9:25.50 (1:35.86)  11:02.57 (1:37.07)  12:41.54 (1:38.97)
     14:17.66 (1:36.12)  15:54.47 (1:36.81)  17:30.81 (1:36.34)  19:09.99 (1:39.18)
     20:49.07 (1:39.08)  22:26.39 (1:37.32)  23:57.20 (1:30.81)                    
 
Event 1  Girls 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaidi, Alexia Y           13 CAC-MD                    NT   19:08.16  
                1:12.11   2:27.37 (1:15.26)   3:43.86 (1:16.49)   5:00.15 (1:16.29)
      6:17.84 (1:17.69)   7:36.06 (1:18.22)   8:53.67 (1:17.61)  10:10.80 (1:17.13)
     11:28.31 (1:17.51)  12:44.30 (1:15.99)  14:01.58 (1:17.28)  15:18.85 (1:17.27)
     16:36.61 (1:17.76)  17:53.63 (1:17.02)  19:08.16 (1:14.53)                    
  2 Nwaeze, Zuilda N          13 CAA-MD              19:04.40Y  19:25.09  
                1:10.87   2:27.76 (1:16.89)   3:46.16 (1:18.40)   5:03.80 (1:17.64)
      6:22.73 (1:18.93)   7:42.36 (1:19.63)   9:01.41 (1:19.05)  10:20.10 (1:18.69)
     11:38.97 (1:18.87)  12:57.74 (1:18.77)  14:16.17 (1:18.43)  15:33.65 (1:17.48)
     16:52.07 (1:18.42)  18:09.89 (1:17.82)  19:25.09 (1:15.20)                    
  3 Krasauskis, Bryn A        13 ASC-MD                    NT   20:07.91  
                1:14.47   2:35.42 (1:20.95)   3:55.98 (1:20.56)   5:17.15 (1:21.17)
      6:37.89 (1:20.74)   7:58.49 (1:20.60)   9:19.18 (1:20.69)  10:40.97 (1:21.79)
     12:02.17 (1:21.20)  13:23.83 (1:21.66)  14:46.96 (1:23.13)  16:08.18 (1:21.22)
     17:30.76 (1:22.58)  18:51.81 (1:21.05)  20:07.91 (1:16.10)                    
  4 Raley, Savannah P         14 CBAC-MD             19:33.65   20:12.88  
                1:14.49   2:34.88 (1:20.39)   3:54.93 (1:20.05)   5:16.42 (1:21.49)
      6:38.07 (1:21.65)   7:59.56 (1:21.49)   9:20.35 (1:20.79)  10:42.24 (1:21.89)
     12:03.68 (1:21.44)  13:25.47 (1:21.79)  14:47.15 (1:21.68)  16:08.99 (1:21.84)
     17:31.45 (1:22.46)  18:53.06 (1:21.61)  20:12.88 (1:19.82)                    
  5 Duke, Amaya E             14 CBAC-MD             22:54.87   20:14.64  
                1:12.35   2:32.24 (1:19.89)   3:53.21 (1:20.97)   5:14.53 (1:21.32)
      6:36.27 (1:21.74)   7:58.84 (1:22.57)   9:20.89 (1:22.05)  10:43.05 (1:22.16)
     12:05.28 (1:22.23)  13:27.30 (1:22.02)  14:49.02 (1:21.72)  16:11.64 (1:22.62)
     17:33.04 (1:21.40)  18:55.08 (1:22.04)  20:14.64 (1:19.56)                    
  6 Corley, Sydney G          13 CAA-MD              19:46.20Y  20:30.51  
                1:13.97   2:34.36 (1:20.39)   3:55.85 (1:21.49)   5:17.67 (1:21.82)
      6:39.62 (1:21.95)   8:02.73 (1:23.11)   9:24.13 (1:21.40)  10:47.72 (1:23.59)
     12:10.31 (1:22.59)  13:32.97 (1:22.66)  14:56.77 (1:23.80)  16:20.24 (1:23.47)
     17:44.86 (1:24.62)  19:07.61 (1:22.75)  20:30.51 (1:22.90)                    
  7 Frick, Olivia N           13 CAC-MD                    NT   20:39.52  
                1:18.97   2:41.45 (1:22.48)   4:03.78 (1:22.33)   5:26.60 (1:22.82)
      6:48.94 (1:22.34)   8:11.37 (1:22.43)   9:32.96 (1:21.59)  10:53.88 (1:20.92)
     12:15.37 (1:21.49)  13:36.19 (1:20.82)  15:00.87 (1:24.68)  16:26.25 (1:25.38)
     17:54.94 (1:28.69)  19:19.07 (1:24.13)  20:39.52 (1:20.45)                    
  8 Hayes, Maya E             13 ASC-MD              23:25.91   20:52.89  
                1:19.27   2:43.07 (1:23.80)   4:07.89 (1:24.82)   5:31.12 (1:23.23)
      6:55.43 (1:24.31)   8:18.42 (1:22.99)   9:40.83 (1:22.41)  11:04.47 (1:23.64)
     12:29.04 (1:24.57)  13:53.23 (1:24.19)  15:17.49 (1:24.26)  16:43.08 (1:25.59)
     18:07.67 (1:24.59)  19:31.22 (1:23.55)  20:52.89 (1:21.67)                    
  9 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD             21:09.28   20:59.56  
                1:15.94   2:37.54 (1:21.60)   3:59.68 (1:22.14)   5:23.22 (1:23.54)
      6:47.41 (1:24.19)   8:12.28 (1:24.87)   9:38.14 (1:25.86)  11:03.65 (1:25.51)
     12:28.66 (1:25.01)  13:53.75 (1:25.09)  15:19.05 (1:25.30)  16:44.77 (1:25.72)
     18:11.28 (1:26.51)  19:37.60 (1:26.32)  20:59.56 (1:21.96)                    
 10 Baker, Noe M              13 CBAC-MD                   NT   21:24.04  
                1:17.61   2:42.66 (1:25.05)   4:07.59 (1:24.93)   5:33.08 (1:25.49)
      6:58.32 (1:25.24)   8:23.60 (1:25.28)   9:49.36 (1:25.76)  11:15.90 (1:26.54)
     12:43.05 (1:27.15)  14:08.81 (1:25.76)  15:35.96 (1:27.15)  17:03.31 (1:27.35)
     18:31.39 (1:28.08)  19:58.17 (1:26.78)  21:24.04 (1:25.87)                    
 11 Carpenter, Macy C         13 ASC-MD              22:40.44Y  21:28.50  
                1:15.89   2:40.82 (1:24.93)   4:06.73 (1:25.91)   5:33.23 (1:26.50)
      6:59.28 (1:26.05)   8:27.16 (1:27.88)   9:53.79 (1:26.63)  11:21.23 (1:27.44)
     12:48.82 (1:27.59)  14:16.42 (1:27.60)  15:44.50 (1:28.08)  17:12.75 (1:28.25)
     18:40.81 (1:28.06)  20:06.22 (1:25.41)  21:28.50 (1:22.28)                    
 12 Schmidt, Gabrielle R      13 CAC-MD                    NT   21:37.24  
                1:19.96   2:46.93 (1:26.97)   4:14.26 (1:27.33)   5:42.05 (1:27.79)
      7:08.76 (1:26.71)   8:35.82 (1:27.06)  10:02.71 (1:26.89)  11:29.61 (1:26.90)
     12:57.78 (1:28.17)  14:24.88 (1:27.10)  15:51.78 (1:26.90)  17:19.19 (1:27.41)
     18:46.24 (1:27.05)  20:13.04 (1:26.80)  21:37.24 (1:24.20)                    
 13 Mahle, Sophia G           13 GBSA-MD             23:05.55   21:42.14  
                1:19.49   2:46.06 (1:26.57)   4:13.01 (1:26.95)   5:40.33 (1:27.32)
      7:08.11 (1:27.78)   8:35.74 (1:27.63)  10:02.94 (1:27.20)  11:30.67 (1:27.73)
     12:58.32 (1:27.65)  14:26.96 (1:28.64)  15:55.19 (1:28.23)  17:23.37 (1:28.18)
     18:51.53 (1:28.16)  20:18.31 (1:26.78)  21:42.14 (1:23.83)                    
 14 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD             22:49.99   21:55.53  
                1:15.71   2:38.08 (1:22.37)   4:03.82 (1:25.74)   5:32.02 (1:28.20)
      7:00.94 (1:28.92)   8:29.57 (1:28.63)   9:59.37 (1:29.80)  11:29.54 (1:30.17)
     13:00.13 (1:30.59)  14:31.50 (1:31.37)  16:00.84 (1:29.34)  17:32.07 (1:31.23)
     19:02.01 (1:29.94)  20:29.83 (1:27.82)  21:55.53 (1:25.70)                    
 15 Gurri, Lucia M            13 GBSA-MD             21:59.52   21:59.01  
                1:20.67   2:48.46 (1:27.79)   4:16.16 (1:27.70)   5:45.55 (1:29.39)
      7:14.01 (1:28.46)   8:42.52 (1:28.51)  10:11.02 (1:28.50)  11:40.20 (1:29.18)
     13:08.67 (1:28.47)  14:37.66 (1:28.99)  16:06.90 (1:29.24)  17:36.55 (1:29.65)
     19:05.34 (1:28.79)  20:33.70 (1:28.36)  21:59.01 (1:25.31)                    
 16 Deppe, Sierra L           13 ASC-MD                    NT   22:24.87  
                1:21.58   2:50.70 (1:29.12)   4:19.85 (1:29.15)   5:50.89 (1:31.04)
      7:21.32 (1:30.43)   8:51.65 (1:30.33)  10:23.45 (1:31.80)  11:54.37 (1:30.92)
     13:26.32 (1:31.95)  14:57.76 (1:31.44)  16:29.31 (1:31.55)  18:00.38 (1:31.07)
     19:32.84 (1:32.46)  21:01.23 (1:28.39)  22:24.87 (1:23.64)                    
 17 McCauley, Abby H          14 ROCK-MD             23:21.12   23:39.04  
                1:23.06   2:53.31 (1:30.25)   4:24.65 (1:31.34)   5:57.92 (1:33.27)
      7:32.04 (1:34.12)   9:07.01 (1:34.97)  10:42.06 (1:35.05)  12:13.82 (1:31.76)
     13:48.91 (1:35.09)  15:24.75 (1:35.84)  17:02.10 (1:37.35)  18:41.69 (1:39.59)
     20:21.33 (1:39.64)  22:00.32 (1:38.99)  23:39.04 (1:38.72)                    
 18 Jarrett, Alexis M         14 ROCK-MD                   NT   25:22.67  
                1:30.59   3:10.84 (1:40.25)   4:53.11 (1:42.27)   6:36.21 (1:43.10)
      8:20.90 (1:44.69)  10:03.75 (1:42.85)  11:46.08 (1:42.33)  13:29.38 (1:43.30)
     15:12.65 (1:43.27)  16:55.34 (1:42.69)  18:37.12 (1:41.78)  20:19.13 (1:42.01)
     22:02.16 (1:43.03)  23:43.98 (1:41.82)  25:22.67 (1:38.69)                    
 19 MacQuilliam, Leah R       13 ROCK-MD             27:07.94   25:49.50  
                1:31.83   3:13.93 (1:42.10)   4:56.80 (1:42.87)   6:40.45 (1:43.65)
      8:23.74 (1:43.29)  10:07.36 (1:43.62)  11:52.19 (1:44.83)  13:37.73 (1:45.54)
     15:23.80 (1:46.07)  17:11.79 (1:47.99)  18:57.02 (1:45.23)  20:42.25 (1:45.23)
     22:27.12 (1:44.87)  24:10.44 (1:43.32)  25:49.50 (1:39.06)                    
 
Event 1  Girls 15 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenot, Gaby B            15 CBAC-MD             18:42.18   18:57.98  
                1:11.55   2:27.22 (1:15.67)   3:43.02 (1:15.80)   4:59.22 (1:16.20)
      6:15.84 (1:16.62)   7:32.13 (1:16.29)   8:47.83 (1:15.70)  10:03.76 (1:15.93)
     11:20.11 (1:16.35)  12:36.54 (1:16.43)  13:53.31 (1:16.77)  15:09.80 (1:16.49)
     16:26.36 (1:16.56)  17:42.88 (1:16.52)  18:57.98 (1:15.10)                    
  2 Frick, Madeline E         15 CAC-MD                    NT   19:08.38  
                1:11.72   2:28.43 (1:16.71)   3:46.18 (1:17.75)   5:03.91 (1:17.73)
      6:21.93 (1:18.02)   7:39.71 (1:17.78)   8:57.38 (1:17.67)  10:15.23 (1:17.85)
     11:32.83 (1:17.60)  12:50.30 (1:17.47)  14:07.31 (1:17.01)  15:24.01 (1:16.70)
     16:40.52 (1:16.51)  17:56.35 (1:15.83)  19:08.38 (1:12.03)                    
  3 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD             19:37.19   19:34.68  
                1:14.68   2:34.04 (1:19.36)   3:52.94 (1:18.90)   5:11.85 (1:18.91)
      6:30.96 (1:19.11)   7:49.54 (1:18.58)   9:07.90 (1:18.36)  10:26.66 (1:18.76)
     11:45.12 (1:18.46)  13:03.64 (1:18.52)  14:22.21 (1:18.57)  15:40.79 (1:18.58)
     16:59.42 (1:18.63)  18:18.81 (1:19.39)  19:34.68 (1:15.87)                    
  4 McArthur, Becca M         15 CAA-MD              19:46.35Y  19:48.24  
                1:13.24   2:31.98 (1:18.74)   3:51.46 (1:19.48)   5:10.66 (1:19.20)
      6:30.64 (1:19.98)   7:50.86 (1:20.22)   9:10.57 (1:19.71)  10:30.27 (1:19.70)
     11:50.34 (1:20.07)  13:10.49 (1:20.15)  14:30.48 (1:19.99)  15:50.99 (1:20.51)
     17:11.05 (1:20.06)  18:31.15 (1:20.10)  19:48.24 (1:17.09)                    
  5 Jacobs, Melissa L         16 CAC-MD              23:01.10   19:57.57  
                1:14.17   2:34.45 (1:20.28)   3:54.82 (1:20.37)   5:13.33 (1:18.51)
      6:32.62 (1:19.29)   7:52.06 (1:19.44)   9:12.36 (1:20.30)  10:33.35 (1:20.99)
     11:54.39 (1:21.04)  13:15.96 (1:21.57)  14:36.67 (1:20.71)  15:57.41 (1:20.74)
     17:18.31 (1:20.90)  18:37.91 (1:19.60)  19:57.57 (1:19.66)                    
  6 Cole, Sarah E             17 CAC-MD              18:44.76   20:03.80  
                1:14.06   2:33.05 (1:18.99)   3:51.35 (1:18.30)   5:10.37 (1:19.02)
      6:29.76 (1:19.39)   7:49.49 (1:19.73)   9:09.16 (1:19.67)  10:29.44 (1:20.28)
     11:49.91 (1:20.47)  13:10.71 (1:20.80)  14:31.36 (1:20.65)  15:54.57 (1:23.21)
     17:17.78 (1:23.21)  18:41.35 (1:23.57)  20:03.80 (1:22.45)                    
  7 Mehls, Jenna N            16 CAC-MD                    NT   20:17.82  
                1:15.04   2:37.83 (1:22.79)   3:59.79 (1:21.96)   5:21.74 (1:21.95)
      6:43.16 (1:21.42)   8:05.13 (1:21.97)   9:27.02 (1:21.89)  10:48.75 (1:21.73)
     12:09.53 (1:20.78)  13:31.00 (1:21.47)  14:52.92 (1:21.92)  16:14.96 (1:22.04)
     17:36.93 (1:21.97)  18:58.51 (1:21.58)  20:17.82 (1:19.31)                    
  8 Barrett, Christina S      18 GBSA-MD             20:33.02   20:58.00  
                1:16.56   2:38.64 (1:22.08)   4:01.14 (1:22.50)   5:25.18 (1:24.04)
      6:49.31 (1:24.13)   8:13.47 (1:24.16)   9:37.73 (1:24.26)  11:02.66 (1:24.93)
     12:27.63 (1:24.97)  13:52.61 (1:24.98)  15:17.46 (1:24.85)  16:42.91 (1:25.45)
     18:08.35 (1:25.44)  19:33.47 (1:25.12)  20:58.00 (1:24.53)                    
  9 Taylor, Emmy V            15 CBAC-MD             27:33.14   22:50.50  
                1:24.57   2:56.81 (1:32.24)   4:29.29 (1:32.48)   6:02.52 (1:33.23)
      7:33.98 (1:31.46)   9:06.60 (1:32.62)  10:37.50 (1:30.90)  12:08.94 (1:31.44)
     13:40.44 (1:31.50)  15:12.37 (1:31.93)  16:43.86 (1:31.49)  18:16.94 (1:33.08)
     19:48.99 (1:32.05)  21:20.20 (1:31.21)  22:50.50 (1:30.30)                    
 10 Proctor, Becca A          17 CAC-MD                    NT   22:58.15  
                1:22.11   2:49.87 (1:27.76)   4:20.64 (1:30.77)   5:52.91 (1:32.27)
      7:24.93 (1:32.02)   8:56.16 (1:31.23)  10:31.28 (1:35.12)  12:05.41 (1:34.13)
     13:37.75 (1:32.34)  15:13.45 (1:35.70)  16:49.26 (1:35.81)  18:25.49 (1:36.23)
     20:00.73 (1:35.24)  21:31.59 (1:30.86)  22:58.15 (1:26.56)                    
 11 Locke, Alessa R           16 CAC-MD                    NT   24:58.16  
                1:27.10   3:05.91 (1:38.81)   4:44.92 (1:39.01)   6:23.80 (1:38.88)
      8:04.99 (1:41.19)   9:48.76 (1:43.77)  11:31.39 (1:42.63)  13:12.78 (1:41.39)
     14:53.36 (1:40.58)  16:35.82 (1:42.46)  18:19.82 (1:44.00)  20:00.93 (1:41.11)
     21:40.04 (1:39.11)  23:20.37 (1:40.33)  24:58.16 (1:37.79)                    
 
Event 2  Boys 9-10 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Robert L            10 CBAC-MD                   NT   26:59.19  
                1:34.53   3:17.16 (1:42.63)   5:07.07 (1:49.91)   6:56.48 (1:49.41)
      8:44.12 (1:47.64)  10:35.67 (1:51.55)  12:23.98 (1:48.31)  14:15.05 (1:51.07)
     16:04.11 (1:49.06)  17:54.27 (1:50.16)  19:45.31 (1:51.04)  21:36.43 (1:51.12)
     23:27.39 (1:50.96)  25:18.49 (1:51.10)  26:59.19 (1:40.70)                    
 
Event 2  Boys 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walls, Sam A              12 GMAC-MD                   NT   20:43.87  
                1:12.71   2:33.04 (1:20.33)   3:55.42 (1:22.38)   5:18.41 (1:22.99)
      6:41.02 (1:22.61)   8:04.22 (1:23.20)   9:27.72 (1:23.50)  10:51.59 (1:23.87)
     12:16.37 (1:24.78)  13:41.27 (1:24.90)  15:06.57 (1:25.30)  16:32.14 (1:25.57)
     17:57.27 (1:25.13)  19:22.49 (1:25.22)  20:43.87 (1:21.38)                    
  2 Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD             22:34.77   20:59.84  
                1:17.94   2:42.14 (1:24.20)   4:09.77 (1:27.63)   5:34.95 (1:25.18)
      6:59.81 (1:24.86)   8:26.80 (1:26.99)   9:52.09 (1:25.29)  11:17.44 (1:25.35)
     12:42.55 (1:25.11)  14:07.86 (1:25.31)  15:31.39 (1:23.53)  16:55.13 (1:23.74)
     18:18.03 (1:22.90)  19:39.78 (1:21.75)  20:59.84 (1:20.06)                    
  3 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD             22:35.00   21:04.12  
                1:20.32   2:47.64 (1:27.32)   4:13.26 (1:25.62)   5:38.95 (1:25.69)
      7:03.96 (1:25.01)   8:29.48 (1:25.52)   9:54.59 (1:25.11)  11:19.99 (1:25.40)
     12:45.07 (1:25.08)  14:09.42 (1:24.35)  15:33.36 (1:23.94)  16:57.11 (1:23.75)
     18:22.43 (1:25.32)  19:45.09 (1:22.66)  21:04.12 (1:19.03)                    
  4 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD             25:10.30   22:32.59  
                1:19.67   2:47.42 (1:27.75)   4:17.59 (1:30.17)   5:48.88 (1:31.29)
      7:23.53 (1:34.65)   8:52.77 (1:29.24)  10:24.46 (1:31.69)  11:53.97 (1:29.51)
     13:25.11 (1:31.14)  14:56.14 (1:31.03)  16:27.67 (1:31.53)  18:00.92 (1:33.25)
     19:31.05 (1:30.13)  21:05.40 (1:34.35)  22:32.59 (1:27.19)                    
  5 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD                   NT   22:34.34  
                1:24.37   2:56.37 (1:32.00)   4:27.60 (1:31.23)   5:58.93 (1:31.33)
      7:30.81 (1:31.88)   9:01.51 (1:30.70)  10:32.97 (1:31.46)  12:04.55 (1:31.58)
     13:35.84 (1:31.29)  15:07.34 (1:31.50)  16:37.79 (1:30.45)  18:11.43 (1:33.64)
     21:11.45 (3:00.02)  22:34.34 (1:22.89)        22:34.34 ( )                    
  6 Taylor, Eric D            12 CBAC-MD                   NT   22:34.38  
                1:23.66   2:54.30 (1:30.64)   4:24.87 (1:30.57)   5:56.55 (1:31.68)
      7:28.71 (1:32.16)   8:59.80 (1:31.09)  10:30.49 (1:30.69)  12:03.01 (1:32.52)
     13:33.53 (1:30.52)  15:04.87 (1:31.34)  16:35.27 (1:30.40)  18:08.22 (1:32.95)
     19:40.01 (1:31.79)  21:10.44 (1:30.43)  22:34.38 (1:23.94)                    
  7 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD             25:46.55   22:49.28  
                1:23.04   2:54.29 (1:31.25)   4:24.33 (1:30.04)   5:56.48 (1:32.15)
      7:27.96 (1:31.48)   8:59.38 (1:31.42)  10:31.82 (1:32.44)  12:03.81 (1:31.99)
     13:36.40 (1:32.59)  15:09.42 (1:33.02)  16:41.82 (1:32.40)  18:15.05 (1:33.23)
     19:46.61 (1:31.56)  21:20.06 (1:33.45)  22:49.28 (1:29.22)                    
 
Event 2  Boys 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seip, Noah N              14 HFY-MD              17:09.31Y  18:18.50  
                1:08.13   2:21.80 (1:13.67)   3:34.92 (1:13.12)   4:48.30 (1:13.38)
      6:02.08 (1:13.78)   7:15.37 (1:13.29)   8:28.38 (1:13.01)   9:42.28 (1:13.90)
     10:56.19 (1:13.91)  12:09.70 (1:13.51)  13:23.76 (1:14.06)  14:37.56 (1:13.80)
     15:51.97 (1:14.41)  17:06.43 (1:14.46)  18:18.50 (1:12.07)                    
  2 Hernandez, Joshua E       14 CAA-MD              18:08.46Y  18:45.54  
                1:08.78   2:22.77 (1:13.99)   3:38.44 (1:15.67)   4:53.75 (1:15.31)
      6:10.16 (1:16.41)   7:26.68 (1:16.52)   8:43.79 (1:17.11)   9:59.47 (1:15.68)
     11:15.77 (1:16.30)  12:32.32 (1:16.55)  13:48.45 (1:16.13)  15:03.54 (1:15.09)
     16:18.68 (1:15.14)  17:33.33 (1:14.65)  18:45.54 (1:12.21)                    
  3 Gurri, Antonio D          13 GBSA-MD                   NT   19:12.04  
                1:14.35   2:31.68 (1:17.33)   3:47.06 (1:15.38)   5:03.26 (1:16.20)
      6:20.53 (1:17.27)   7:39.86 (1:19.33)   8:57.89 (1:18.03)  10:14.50 (1:16.61)
     11:34.13 (1:19.63)  12:53.67 (1:19.54)  14:09.59 (1:15.92)  15:28.46 (1:18.87)
     16:44.59 (1:16.13)  18:00.65 (1:16.06)  19:12.04 (1:11.39)                    
  4 Zinderman, Zach E         14 CAA-MD              20:56.04   19:20.58  
                1:12.84   2:30.29 (1:17.45)   3:48.16 (1:17.87)   5:04.16 (1:16.00)
      6:21.32 (1:17.16)   7:39.93 (1:18.61)   8:58.30 (1:18.37)  10:16.61 (1:18.31)
     11:36.81 (1:20.20)  12:54.89 (1:18.08)  14:12.50 (1:17.61)  15:30.77 (1:18.27)
     16:48.59 (1:17.82)  18:05.96 (1:17.37)  19:20.58 (1:14.62)                    
  5 Damanti, Nathan R         13 SPRC-MD                   NT   19:43.77  
                1:12.59   2:31.47 (1:18.88)   3:50.18 (1:18.71)   5:09.65 (1:19.47)
      6:29.80 (1:20.15)   7:50.03 (1:20.23)   9:09.66 (1:19.63)  10:29.51 (1:19.85)
     11:49.53 (1:20.02)  13:09.53 (1:20.00)  14:28.82 (1:19.29)  15:48.94 (1:20.12)
     17:07.42 (1:18.48)  18:26.78 (1:19.36)  19:43.77 (1:16.99)                    
  6 Pinto, Benny *            13 CAC-MD                    NT   19:50.04  
                1:13.70   2:32.33 (1:18.63)   3:52.37 (1:20.04)   5:12.13 (1:19.76)
      6:31.37 (1:19.24)   7:51.69 (1:20.32)   9:12.38 (1:20.69)  10:32.48 (1:20.10)
     11:52.36 (1:19.88)  13:12.00 (1:19.64)  14:32.25 (1:20.25)  15:52.20 (1:19.95)
     17:12.60 (1:20.40)  18:31.76 (1:19.16)  19:50.04 (1:18.28)                    
  7 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD             21:30.84   20:10.59  
                1:12.98   2:32.68 (1:19.70)   3:51.63 (1:18.95)   5:11.22 (1:19.59)
      6:32.56 (1:21.34)   7:54.10 (1:21.54)   9:15.75 (1:21.65)  10:38.98 (1:23.23)
     12:00.73 (1:21.75)  13:23.51 (1:22.78)  14:45.15 (1:21.64)  16:08.73 (1:23.58)
     17:31.84 (1:23.11)  18:53.35 (1:21.51)  20:10.59 (1:17.24)                    
  8 Reed, Justin R            14 HOCO-MD             19:21.66Y  20:12.82  
                1:12.41   2:33.62 (1:21.21)   3:56.33 (1:22.71)   5:18.68 (1:22.35)
      6:41.41 (1:22.73)   8:03.02 (1:21.61)   9:26.04 (1:23.02)  10:48.45 (1:22.41)
     12:10.36 (1:21.91)  13:32.50 (1:22.14)  14:53.84 (1:21.34)  16:15.34 (1:21.50)
     17:37.06 (1:21.72)  18:56.32 (1:19.26)  20:12.82 (1:16.50)                    
  9 Padfield, Brett C         13 ASC-MD              23:28.06   20:18.31  
                1:15.65   2:37.60 (1:21.95)   4:00.06 (1:22.46)   5:23.77 (1:23.71)
      6:47.66 (1:23.89)   8:10.48 (1:22.82)   9:33.50 (1:23.02)  10:56.29 (1:22.79)
     12:18.77 (1:22.48)  13:40.65 (1:21.88)  15:01.41 (1:20.76)  16:22.14 (1:20.73)
     17:43.25 (1:21.11)  19:02.39 (1:19.14)  20:18.31 (1:15.92)                    
 10 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD             22:42.46   21:10.93  
                1:14.27   2:37.29 (1:23.02)   4:01.15 (1:23.86)   5:26.74 (1:25.59)
      6:52.59 (1:25.85)   8:18.16 (1:25.57)   9:43.79 (1:25.63)  11:09.50 (1:25.71)
     12:36.07 (1:26.57)  14:02.73 (1:26.66)  15:27.56 (1:24.83)  16:53.06 (1:25.50)
     18:19.48 (1:26.42)  19:46.73 (1:27.25)  21:10.93 (1:24.20)                    
 11 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD             21:33.25   21:15.08  
                1:17.65   2:40.34 (1:22.69)   4:04.89 (1:24.55)   5:30.13 (1:25.24)
      6:55.35 (1:25.22)   8:21.20 (1:25.85)   9:47.19 (1:25.99)  11:12.75 (1:25.56)
     12:39.27 (1:26.52)  14:05.44 (1:26.17)  15:32.74 (1:27.30)  16:59.83 (1:27.09)
     18:26.43 (1:26.60)  19:52.69 (1:26.26)  21:15.08 (1:22.39)                    
 12 Smith, Liam A             14 ROCK-MD             24:42.04   21:45.99  
                1:16.27   2:42.82 (1:26.55)   4:09.95 (1:27.13)   5:37.45 (1:27.50)
      7:04.49 (1:27.04)   8:33.13 (1:28.64)  10:01.70 (1:28.57)  11:29.84 (1:28.14)
     12:57.79 (1:27.95)  14:24.90 (1:27.11)  15:53.35 (1:28.45)  17:22.59 (1:29.24)
     18:52.76 (1:30.17)  20:22.49 (1:29.73)  21:45.99 (1:23.50)                    
 13 Rock, Conner M            14 CBAC-MD             23:06.49   22:04.18  
                1:18.90   2:47.12 (1:28.22)   4:16.71 (1:29.59)   5:46.35 (1:29.64)
      7:15.15 (1:28.80)   8:44.90 (1:29.75)  10:15.95 (1:31.05)  11:44.50 (1:28.55)
     13:12.08 (1:27.58)  14:42.72 (1:30.64)  16:11.73 (1:29.01)  17:41.20 (1:29.47)
     19:10.26 (1:29.06)  20:39.48 (1:29.22)  22:04.18 (1:24.70)                    
 
Event 2  Boys 15 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Ethan H         15 CAC-MD              17:23.49Y  18:00.16  
                1:08.55   2:21.95 (1:13.40)   3:35.00 (1:13.05)   4:46.66 (1:11.66)
      5:59.26 (1:12.60)   7:11.40 (1:12.14)   8:24.33 (1:12.93)   9:37.32 (1:12.99)
     10:49.63 (1:12.31)  12:02.10 (1:12.47)  13:14.16 (1:12.06)  14:26.91 (1:12.75)
     15:38.79 (1:11.88)  16:50.42 (1:11.63)  18:00.16 (1:09.74)                    
  2 Wisniewski, Connor M      17 HFY-MD              16:58.75Y  18:44.09  
                1:08.18   2:21.87 (1:13.69)   3:35.24 (1:13.37)   4:49.15 (1:13.91)
      6:04.07 (1:14.92)   7:19.46 (1:15.39)   8:35.69 (1:16.23)   9:52.24 (1:16.55)
     11:09.39 (1:17.15)  12:26.43 (1:17.04)  13:43.36 (1:16.93)  15:00.33 (1:16.97)
     16:16.43 (1:16.10)  17:31.46 (1:15.03)  18:44.09 (1:12.63)                    
  3 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD             18:05.50   18:50.36  
                1:07.18   2:19.89 (1:12.71)   3:33.67 (1:13.78)   4:48.48 (1:14.81)
      6:04.11 (1:15.63)   7:19.89 (1:15.78)   8:35.71 (1:15.82)   9:52.11 (1:16.40)
     11:08.70 (1:16.59)  12:26.48 (1:17.78)  13:42.98 (1:16.50)  15:00.95 (1:17.97)
     16:18.44 (1:17.49)  17:36.31 (1:17.87)  18:50.36 (1:14.05)                    
  4 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD             21:02.16   19:06.69  
                1:09.72   2:25.88 (1:16.16)   3:42.46 (1:16.58)   5:00.02 (1:17.56)
      6:16.89 (1:16.87)   7:34.77 (1:17.88)   8:52.30 (1:17.53)  10:09.70 (1:17.40)
     11:28.04 (1:18.34)  12:47.34 (1:19.30)  14:04.68 (1:17.34)  15:21.93 (1:17.25)
     16:38.54 (1:16.61)  17:54.14 (1:15.60)  19:06.69 (1:12.55)                    
  5 Shenot, Sam W             15 CBAC-MD             20:28.92   19:17.82  
                1:14.22   2:33.86 (1:19.64)   3:52.64 (1:18.78)   5:10.68 (1:18.04)
      6:29.37 (1:18.69)   7:47.50 (1:18.13)   9:05.32 (1:17.82)  10:23.22 (1:17.90)
     11:42.44 (1:19.22)  13:00.55 (1:18.11)  14:17.98 (1:17.43)  15:35.35 (1:17.37)
     16:52.37 (1:17.02)  18:07.29 (1:14.92)  19:17.82 (1:10.53)                    
  6 Balazs, Carlos E          16 CAC-MD              19:13.99   19:37.62  
                1:13.33   2:32.62 (1:19.29)   3:52.96 (1:20.34)   5:11.90 (1:18.94)
      6:31.10 (1:19.20)   7:50.33 (1:19.23)   9:09.98 (1:19.65)  10:28.32 (1:18.34)
     11:47.00 (1:18.68)  13:05.80 (1:18.80)  14:25.39 (1:19.59)  15:44.40 (1:19.01)
     17:04.33 (1:19.93)  18:21.43 (1:17.10)  19:37.62 (1:16.19)                    
  7 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD             20:33.25   20:40.75  
                1:16.64   2:38.38 (1:21.74)   4:01.22 (1:22.84)   5:25.37 (1:24.15)
      6:49.93 (1:24.56)   8:12.47 (1:22.54)   9:37.68 (1:25.21)  11:01.58 (1:23.90)
     12:23.91 (1:22.33)  13:46.30 (1:22.39)  15:11.45 (1:25.15)  16:36.35 (1:24.90)
     17:59.06 (1:22.71)  19:20.24 (1:21.18)  20:40.75 (1:20.51)                    
  8 Truitt, Justin T          15 ROCK-MD                   NT   20:53.45  
                1:12.52   2:33.52 (1:21.00)   3:56.71 (1:23.19)   5:20.69 (1:23.98)
      6:46.81 (1:26.12)   8:14.16 (1:27.35)   9:41.33 (1:27.17)  11:06.62 (1:25.29)
     12:33.23 (1:26.61)  13:58.89 (1:25.66)  15:25.43 (1:26.54)  16:50.33 (1:24.90)
     18:15.05 (1:24.72)  19:37.98 (1:22.93)  20:53.45 (1:15.47)                    
  9 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD             20:22.21Y  20:58.04  
                1:13.90   2:37.27 (1:23.37)   4:01.21 (1:23.94)   5:25.00 (1:23.79)
      6:49.41 (1:24.41)   8:13.30 (1:23.89)   9:38.68 (1:25.38)  11:05.23 (1:26.55)
     12:31.45 (1:26.22)  13:57.29 (1:25.84)  15:21.35 (1:24.06)  16:45.93 (1:24.58)
     18:10.98 (1:25.05)  19:36.12 (1:25.14)  20:58.04 (1:21.92)                    
 
Event 3  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raley, Savannah P         14 CBAC-MD              2:48.32    2:50.06  
                1:19.77   2:50.06 (1:30.29)                                        
  2 Gurri, Gabriella M        13 GBSA-MD              2:34.78Y   2:56.24  
                1:21.65   2:56.24 (1:34.59)                                        
  3 Robertson, Alexis E       14 HFY-MD               2:58.57    2:58.67  
  4 Carpenter, Macy C         13 ASC-MD               2:36.81Y   2:59.59  
                1:23.96   2:59.59 (1:35.63)                                        
  5 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD              3:11.59    3:00.69  
                1:25.94   3:00.69 (1:34.75)                                        
  6 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD              2:57.89    3:02.44  
                1:22.14   3:02.44 (1:40.30)                                        
  7 Hayes, Maya E             13 ASC-MD               3:25.52    3:05.89  
                1:29.22   3:05.89 (1:36.67)                                        
  8 McCauley, Abby H          14 ROCK-MD              2:57.30Y   3:21.75  
                1:32.56   3:21.75 (1:49.19)                                        
  9 Hudson, Olivia L          13 CAC-MD                    NT    3:24.42  
                1:25.35   3:24.42 (1:59.07)                                        
 10 Carr, Ella R              13 HOCO-MD                   NT    3:40.16  
                1:42.25   3:40.16 (1:57.91)                                        
 -- Pickett, Ginger R         14 ASC-MD               3:51.23         NS  
 -- Clanton, Cecelia R        13 SPRC-MD                   NT         NS  
 
Event 4  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinto, Benny *            13 CAC-MD               2:54.13    2:33.18  
                1:10.77   2:33.18 (1:22.41)                                        
  2 Gurri, Antonio D          13 GBSA-MD              2:16.04Y   2:42.77  
                1:13.98   2:42.77 (1:28.79)                                        
  3 Litynski, Grant M         13 CBAC-MD              2:51.48    2:47.90  
                1:19.48   2:47.90 (1:28.42)                                        
  4 Martin, Jack S            14 HAGY-MD              2:21.15Y   2:51.98  
                1:20.31   2:51.98 (1:31.67)                                        
  5 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD              3:45.55    3:04.05  
                1:24.01   3:04.05 (1:40.04)                                        
 
Event 5  Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frick, Madeline E         15 CAC-MD               2:26.24    2:29.49  
                1:10.67   2:29.49 (1:18.82)                                        
  2 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD              2:59.88    2:44.65  
                1:18.73   2:44.65 (1:25.92)                                        
  3 Shenot, Gaby B            15 CBAC-MD              2:47.29    2:45.42  
                1:17.82   2:45.42 (1:27.60)                                        
  4 Kuhaneck, Emma M          15 CBAC-MD              2:34.22    2:50.60  
                1:21.12   2:50.60 (1:29.48)                                        
  5 Mehls, Jenna N            16 CAC-MD               2:47.68    2:52.23  
                1:19.56   2:52.23 (1:32.67)                                        
  6 Smith, Aria C             16 GBSA-MD              3:02.49    3:01.43  
                1:25.58   3:01.43 (1:35.85)                                        
  7 Koval, Isabel K           16 HFY-MD               3:13.30Y   3:16.69  
                1:31.55   3:16.69 (1:45.14)                                        
  8 Aguirre-Nicholson, Elysi  16 SPRC-MD              3:15.77Y   3:44.15  
                1:40.38   3:44.15 (2:03.77)                                        
 -- Twomey, Claire E          15 ASC-MD               2:33.06         NS  
 
Event 6  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desclous, Ben C           15 HAGY-MD              2:28.55    2:22.97  
                1:06.31   2:22.97 (1:16.66)                                        
  2 Voelker, Ben E            16 CAC-MD               2:10.00Y   2:28.68  
                1:09.55   2:28.68 (1:19.13)                                        
  3 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD              2:37.76    2:30.14  
                1:08.79   2:30.14 (1:21.35)                                        
  4 Koval, David K            16 HFY-MD               2:48.70    2:34.39  
                1:10.71   2:34.39 (1:23.68)                                        
  5 Donoghue, Nate A          18 PEAK-MD              2:28.04    2:35.44  
                1:10.17   2:35.44 (1:25.27)                                        
  6 Williams, Ethan H         15 CAC-MD               2:12.33Y   2:36.61  
                1:11.16   2:36.61 (1:25.45)                                        
  7 Koval, Daniel K           16 HFY-MD               2:45.80    2:42.14  
                1:16.03   2:42.14 (1:26.11)                                        
  8 Shenot, Sam W             15 CBAC-MD              3:03.05    2:43.54  
                1:16.44   2:43.54 (1:27.10)                                        
  9 Kuhaneck, Walter M        17 CBAC-MD              2:37.30    2:52.85  
                1:21.01   2:52.85 (1:31.84)                                        
 10 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              2:59.39    2:53.27  
                1:18.08   2:53.27 (1:35.19)                                        
 
Event 7  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sara N             13 SPRC-MD              2:58.94    2:59.37  
                1:24.03   2:59.37 (1:35.34)                                        
  2 Zaidi, Alexia Y           13 CAC-MD               2:56.71    3:01.36  
                1:26.33   3:01.36 (1:35.03)                                        
  3 Brown, Shannon M          14 ASC-MD               3:09.49    3:04.89  
                1:27.72   3:04.89 (1:37.17)                                        
  4 Xu, Amanda T              13 CAA-MD               3:23.19    3:12.50  
                1:32.44   3:12.50 (1:40.06)                                        
  5 Gurri, Lucia M            13 GBSA-MD              3:17.32    3:13.59  
                1:33.27   3:13.59 (1:40.32)                                        
  6 Krasauskis, Bryn A        13 ASC-MD               3:20.24    3:14.22  
                1:33.04   3:14.22 (1:41.18)                                        
  7 Hooper, Erin E            13 ASC-MD               3:18.23    3:16.86  
                1:34.38   3:16.86 (1:42.48)                                        
  8 Baker, Noe M              13 CBAC-MD                   NT    3:19.14  
                1:36.60   3:19.14 (1:42.54)                                        
  9 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD              2:51.51Y   3:19.71  
                1:35.39   3:19.71 (1:44.32)                                        
 10 Peterson, Rhia S          13 HAGY-MD              3:24.63    3:20.88  
                1:38.27   3:20.88 (1:42.61)                                        
 11 Coleman, Mackenzie D      14 CAA-MD               3:15.28    3:22.79  
                1:37.85   3:22.79 (1:44.94)                                        
 12 Self, Taylor L            13 CAA-MD               3:04.21Y   3:26.10  
                1:39.91   3:26.10 (1:46.19)                                        
 13 Healy, Bailey N           13 ASC-MD               3:22.19    3:27.84  
                1:37.19   3:27.84 (1:50.65)                                        
 14 Costello, Eliana S        14 CAA-MD               3:24.69    3:30.71  
                1:42.39   3:30.71 (1:48.32)                                        
 15 Jarrett, Alexis M         14 ROCK-MD              3:38.11    3:42.53  
                1:47.43   3:42.53 (1:55.10)                                        
 16 Shahan, Rebecca           13 HFY-MD               4:00.14    4:01.05  
                1:55.88   4:01.05 (2:05.17)                                        
 17 MacQuilliam, Leah R       13 ROCK-MD              4:59.79    4:03.00  
                1:58.05   4:03.00 (2:04.95)                                        
 -- King, Anna M              13 CBAC-MD              3:10.08Y        DQ  
                1:42.14        DQ (1:45.44)                                        
 -- Akinmolayan, Tosin E      13 ASC-MD                    NT         DQ  
                1:46.52        DQ (1:59.40)                                        
 -- Boretti, Alicia F         13 ASC-MD               3:09.58Y        NS  
 -- Wojtowicz, Jenny L        13 ROCK-MD              2:59.79Y        NS  
 -- Driver, Cassidy R         13 HAGY-MD              2:59.86Y        NS  
 
Event 8  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neuman, Chase A           14 ASC-MD               3:25.91    2:55.26  
                1:22.28   2:55.26 (1:32.98)                                        
  2 Milburn, Jake T           14 HAGY-MD              3:23.17    3:02.97  
                1:27.29   3:02.97 (1:35.68)                                        
  3 Zinderman, Zach E         14 CAA-MD               3:21.70    3:07.35  
                1:29.85   3:07.35 (1:37.50)                                        
  4 Litynski, Grant M         13 CBAC-MD              3:07.51    3:08.00  
                1:30.56   3:08.00 (1:37.44)                                        
  5 Lascola, Daniel M         13 CAA-MD               3:13.48    3:18.89  
                1:34.19   3:18.89 (1:44.70)                                        
  6 Rudolph, Matthew S        14 CAA-MD               3:28.06    3:21.80  
                1:37.71   3:21.80 (1:44.09)                                        
  7 Ward Pratz, Paul P        13 CAA-MD               3:39.75    3:23.62  
                1:34.93   3:23.62 (1:48.69)                                        
  8 Mitchell, Glen E          13 ASC-MD                    NT    3:29.43  
                1:39.20   3:29.43 (1:50.23)                                        
  9 Judge, Aidan              13 SPRC-MD              3:04.89Y   3:30.45  
                1:40.91   3:30.45 (1:49.54)                                        
 10 Smith, Liam A             14 ROCK-MD              3:47.19    3:33.85  
                1:44.03   3:33.85 (1:49.82)                                        
 11 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD                   NT    3:40.10  
                1:48.93   3:40.10 (1:51.17)                                        
 12 Rudolph, Jacob F          14 CAA-MD               4:12.42    4:22.90  
                2:01.73   4:22.90 (2:21.17)                                        
 -- Tyson, Seth               14 GMAC-MD                   NT         NS  
 
Event 9  Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plaudis, Victoria J       16 ASC-MD               2:57.31    2:58.34  
                1:25.75   2:58.34 (1:32.59)                                        
  2 Plaudis, Haylee K         16 ASC-MD               3:05.54    3:04.36  
                1:29.44   3:04.36 (1:34.92)                                        
  3 Shenot, Gaby B            15 CBAC-MD              3:05.33    3:07.44  
                1:31.59   3:07.44 (1:35.85)                                        
  4 Morris, Lydia G           15 CBAC-MD              2:58.38    3:11.75  
                1:32.26   3:11.75 (1:39.49)                                        
  5 Koval, Isabel K           16 HFY-MD               3:18.66    3:13.10  
                1:32.84   3:13.10 (1:40.26)                                        
  6 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD              3:16.42    3:16.83  
                1:35.16   3:16.83 (1:41.67)                                        
  7 Cicen, Rayna N            16 ASC-MD               2:56.03Y   3:26.92  
                1:37.88   3:26.92 (1:49.04)                                        
  8 Jarboe, Sara N            15 ROCK-MD              3:53.06    3:48.50  
                1:50.39   3:48.50 (1:58.11)                                        
 -- McCloskey, Leila F        17 ROCK-MD              3:12.64         NS  
 -- Hall, Kennedy A           15 ASC-MD               3:05.79         NS  
 
Event 10  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sears, David D            18 ASC-MD               2:28.91    2:34.11  
                1:10.16   2:34.11 (1:23.95)                                        
  2 Arnold, Jack D            16 ASC-MD               3:07.33    2:56.17  
                1:22.76   2:56.17 (1:33.41)                                        
  3 Willey, Cameron A         17 GMAC-MD              3:16.05    3:13.44  
                1:27.91   3:13.44 (1:45.53)                                        
  4 Truitt, Justin T          15 ROCK-MD              2:33.26Y   3:14.39  
                1:30.34   3:14.39 (1:44.05)                                        
 
Event 11  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Shannon M          14 ASC-MD               1:03.29    1:04.10  
  2 Sloan, Teagan D           14 ASC-MD               1:06.89    1:06.01  
  3 Duke, Amaya E             14 CBAC-MD              1:11.37    1:06.56  
  4 Lenham, Nora K            13 ASC-MD               1:09.57    1:06.81  
  5 Keller, Sophia E          14 ASC-MD               1:10.54    1:07.25  
  6 Jackson, Sarah R          14 ASC-MD               1:07.63    1:07.76  
  7 Marcum, Katelyn A         14 HFY-MD               1:06.22    1:08.69  
  8 Roth, Hannah J            13 ASC-MD               1:06.84    1:09.12  
  9 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD              1:01.01Y   1:09.91  
 10 Carpenter, Macy C         13 ASC-MD               1:11.09    1:09.95  
 11 Healy, Bailey N           13 ASC-MD               1:13.79    1:10.00  
 12 Hayes, Maya E             13 ASC-MD               1:02.37Y   1:10.09  
 13 Walls, Annie E            14 ASC-MD               1:11.69    1:10.27  
 14 Karr, Faith A             14 ASC-MD               1:12.50    1:10.48  
 15 Frick, Olivia N           13 CAC-MD               1:12.73    1:10.64  
 16 Farris, Reagan N          13 CAA-MD               1:11.94    1:10.92  
 17 Gotham, Madison           13 HFY-MD               1:01.21Y   1:11.29  
 18 Hudson, Ava K             14 HFY-MD               1:16.20    1:11.63  
 19 Hooper, Erin E            13 ASC-MD               1:13.29    1:11.89  
 20 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD               1:12.41    1:12.18  
 21 Bergeron, Peyton E        13 ASC-MD               1:17.08    1:12.42  
 22 Self, Taylor L            13 CAA-MD               1:15.08    1:12.54  
 23 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD              1:13.44    1:12.58  
 24 Schmidt, Gabrielle R      13 CAC-MD               1:11.89    1:13.11  
 25 Gurri, Lucia M            13 GBSA-MD              1:10.11    1:13.15  
 26 Soustek, Amanda J         14 CAA-MD               1:17.68    1:13.65  
 27 Mahle, Sophia G           13 GBSA-MD              1:17.97    1:14.56  
 28 Johnson, Kennedy S        13 PEAK-MD              1:15.82    1:14.78  
 29 Frill, Maddie C           14 GMAC-MD              1:12.25    1:14.88  
 30 Peterson, Rhia S          13 HAGY-MD              1:15.43    1:16.09  
 31 Liu, Sydney G             13 CAA-MD               1:19.19    1:16.41  
 32 Wisniewski, Tara N        13 HFY-MD               1:27.21    1:16.43  
 33 Hudson, Olivia L          13 CAC-MD               1:04.04Y   1:17.04  
 34 Carr, Ella R              13 HOCO-MD              1:30.33    1:20.23  
 35 King, Anna M              13 CBAC-MD              1:25.05    1:20.31  
 36 Conlon, Kate L            14 CAA-MD               1:27.65    1:20.68  
 37 Hubert, Holland E         14 PEAK-MD              1:22.15    1:21.45  
 38 Schlichting, Kelsie A     14 CAA-MD               1:29.88    1:22.86  
 39 Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD              1:31.53    1:23.49  
 40 Agarwal, Meeta            13 HFY-MD               1:24.78    1:23.84  
 41 Coleman, Mackenzie D      14 CAA-MD               1:17.55    1:24.60  
 42 Akinmolayan, Tosin E      13 ASC-MD               1:27.24Y   1:25.55  
 43 Graessle, Anelisa C       13 ROCK-MD              1:15.38Y   1:26.29  
 44 McGuire, Eva A            13 HOCO-MD              1:39.51    1:26.36  
 45 Benham, Olivia C          14 ROCK-MD              1:30.46    1:26.80  
 46 Card, Isabel E            14 CAC-MD               1:46.51    1:28.34  
 47 Lees, Raisa E             13 CBAC-MD              1:16.31Y   1:29.07  
 48 Tura, Iman S              14 HOCO-MD              1:21.36Y   1:36.02  
 49 Shahan, Rebecca           13 HFY-MD               1:34.83    1:37.90  
 -- Boretti, Alicia F         13 ASC-MD               1:24.94         NS  
 -- Porter, Olivia A          13 CAA-MD               1:13.16         NS  
 -- Clanton, Cecelia R        13 SPRC-MD              1:05.66Y        NS  
 -- Pickett, Ginger R         14 ASC-MD               1:26.11         NS  
 
Event 12  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Antonio D          13 GBSA-MD              1:03.33      59.72  
  2 LeBlanc, Mikkel A         14 PEAK-MD              1:02.64    1:01.10  
  3 Page, Connor F            13 ASC-MD               1:04.78    1:01.28  
  4 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD              1:07.91    1:03.82  
  5 Padfield, Brett C         13 ASC-MD               1:11.57    1:04.00  
  6 Milburn, Jake T           14 HAGY-MD              1:13.89    1:04.85  
  7 Darling, Aidan W          13 ASC-MD               1:09.13    1:04.91  
  8 Kim, Eric                 13 HFY-MD               1:08.03    1:04.98  
  9 Cobb, Ben R               14 ASC-MD               1:08.99    1:06.84  
 10 Smith, Liam A             14 ROCK-MD              1:09.15    1:07.18  
 11 Krucoff, Alex J           14 ASC-MD               1:12.23    1:09.20  
 12 Zinderman, Zach E         14 CAA-MD               1:13.25    1:09.23  
 13 Linville, Hunter T        14 ASC-MD               1:20.57    1:09.38  
 14 Pinto, Benny *            13 CAC-MD               1:13.76    1:09.70  
 15 Morales, William M        13 PEAK-MD              1:11.15    1:10.29  
 16 Lascola, Daniel M         13 CAA-MD               1:15.71    1:11.04  
 17 Lathrop, Ian P            14 ASC-MD               1:21.27    1:11.93  
 18 Rock, Conner M            14 CBAC-MD                58.26Y   1:12.00  
 19 Morgan, Chase C           13 CBAC-MD              1:14.74    1:12.05  
 20 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              1:15.22    1:12.12  
 21 VanHorn, Eric N           13 ASC-MD               1:04.03Y   1:12.55  
 22 Seo, Kevin S              13 CBAC-MD              1:40.71    1:12.65  
 23 Guan, Robert Z            13 GBSA-MD              1:24.48    1:13.61  
 24 Li, Ethan Q               13 HOCO-MD              1:16.47    1:14.25  
 25 Rudolph, Matthew S        14 CAA-MD               1:24.70    1:14.53  
 26 Ward Pratz, Paul P        13 CAA-MD               1:23.44    1:14.69  
 27 Mitchell, Glen E          13 ASC-MD               1:03.03Y   1:15.05  
 28 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD                   NT    1:19.08  
 29 Swope, Danny J            13 ASC-MD               1:23.31    1:19.44  
 30 Judge, Aidan              13 SPRC-MD              1:14.42Y   1:19.64  
 31 LeVesque, Michael C       13 CAA-MD               1:30.76    1:22.49  
 32 Rudolph, Jacob F          14 CAA-MD               1:32.83    1:30.49  
 33 Walden, Chandler E        13 SPRC-MD              1:41.33    1:30.64  
 34 Birch, Brendan H          13 HFY-MD               1:22.87Y   1:33.04  
 35 Hubbard, Sam J            14 CAC-MD                    NT    1:43.62  
 -- Reed, Justin R            14 HOCO-MD              1:03.34         DQ  
 -- Wojtowicz, Jimmy J        14 ROCK-MD              1:06.74         NS  
 -- Tyson, Seth               14 GMAC-MD                   NT         NS  
 -- Davis, Ant W              13 PEAK-MD              1:13.75         NS  
 
Event 13  Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frick, Madeline E         15 CAC-MD               1:04.53    1:04.49  
  2 Litynski, Brenna K        16 CBAC-MD              1:04.89    1:05.20  
  3 Insley, Katia A           15 ASC-MD               1:10.08    1:05.29  
  4 Cole, Sarah E             17 CAC-MD               1:05.92    1:05.51  
  5 Perry, Liz M              16 HOCO-MD              1:09.72    1:07.47  
  6 Marcum, Ashley M          15 HFY-MD               1:07.15    1:07.98  
  7 McArthur, Becca M         15 CAA-MD               1:09.16    1:08.94  
  8 Cicen, Rayna N            16 ASC-MD               1:14.68    1:11.21  
  9 Murtha, Kristina E        16 GBSA-MD              1:02.33Y   1:11.38  
 10 Proctor, Becca A          17 CAC-MD                    NT    1:11.75  
 11 Morris, Lydia G           15 CBAC-MD              1:12.72    1:13.62  
 12 Balaton, Christina R      15 GMAC-MD              1:15.91    1:14.49  
 13 Smith, Aria C             16 GBSA-MD              1:16.26    1:14.56  
 14 Taylor, Emmy V            15 CBAC-MD              1:40.28    1:15.57  
 15 Eastridge, Chelle E       15 PEAK-MD              1:15.59    1:18.88  
 16 Aguirre-Nicholson, Elysi  16 SPRC-MD              1:08.97Y   1:19.58  
 17 Locke, Alessa R           16 CAC-MD               1:09.71Y   1:23.10  
 18 Jarboe, Sara N            15 ROCK-MD              1:23.35    1:25.73  
 -- Jones, Melody A           15 GMAC-MD              1:07.55         NS  
 -- McCloskey, Leila F        17 ROCK-MD              1:06.05         NS  
 -- Le, Lynnie                17 HOCO-MD              1:24.97         NS  
 -- Webb, Jacqueline R        15 HFY-MD               1:18.31         NS  
 -- Twomey, Claire E          15 ASC-MD               1:11.91         NS  
 -- Penafiel, Gabby M         18 ASC-MD               1:08.14         NS  
 -- Hall, Kennedy A           15 ASC-MD               1:09.67         NS  
 
Event 14  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vienneau, Conor R         16 CBAC-MD                55.89      56.93  
  2 Koval, David K            16 HFY-MD                 58.66      57.71  
  3 Sears, David D            18 ASC-MD                 56.25      58.65  
  4 Donoghue, Nate A          18 PEAK-MD                58.69      59.17  
  5 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD              1:00.20      59.21  
  6 Wisniewski, Connor M      17 HFY-MD                 56.22      59.33  
  7 Williams, Ethan H         15 CAC-MD               1:01.51      59.87  
  8 Arnold, Jack D            16 ASC-MD               1:01.18    1:00.57  
  9 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              1:20.83    1:00.58  
 10 Alexander, John A         16 PEAK-MD                59.95    1:00.98  
 11 Kuhaneck, Walter M        17 CBAC-MD                58.52    1:01.59  
 12 Feliz, Robert D           15 SPRC-MD              1:01.96    1:01.85  
 13 Voelker, Ben E            16 CAC-MD               1:01.27    1:02.05  
 14 Truitt, Justin T          15 ROCK-MD                53.09Y   1:03.73  
 15 Balaton, Michael A        17 GMAC-MD              1:04.93    1:04.03  
 16 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              1:03.76    1:04.12  
 17 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD              1:05.56    1:04.39  
 18 Shenot, Sam W             15 CBAC-MD              1:06.00    1:05.11  
 19 Williams, Seth A          17 CAC-MD               1:37.42    1:05.88  
 20 Danielson, Erik T         15 CAC-MD                    NT    1:06.24  
 21 Hudson, McKinley A        15 HFY-MD               1:10.75    1:07.66  
 22 Balazs, Carlos E          16 CAC-MD               1:08.36    1:08.40  
 23 Maldonado, Nate J         16 CAC-MD               1:08.10    1:09.02  
 24 Willey, Cameron A         17 GMAC-MD              1:13.82    1:13.91  
 25 Reed, Jacob R             16 HOCO-MD              1:17.15    1:13.98  
 26 Proctor, Michael E        16 CAC-MD               1:24.67    1:20.54  
 -- Hance, Tyler L            16 CAC-MD               1:17.18         NS  
 
Event 15  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sara N             13 SPRC-MD              1:10.92    1:11.78  
  2 Sloan, Teagan D           14 ASC-MD               1:16.66    1:14.32  
  3 Keller, Sophia E          14 ASC-MD               1:20.47    1:15.31  
  4 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD               1:18.06    1:15.84  
  5 Lenham, Nora K            13 ASC-MD               1:15.35    1:16.59  
  6 Marcum, Katelyn A         14 HFY-MD               1:15.24    1:16.79  
  7 Jackson, Sarah R          14 ASC-MD               1:16.83    1:17.24  
  8 Raley, Savannah P         14 CBAC-MD              1:14.94    1:18.23  
  9 Frick, Olivia N           13 CAC-MD               1:20.05    1:20.00  
 10 Karr, Faith A             14 ASC-MD               1:25.46    1:20.17  
 11 Robertson, Alexis E       14 HFY-MD               1:23.35    1:20.45  
 12 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD              1:19.55    1:20.91  
 13 Gurri, Gabriella M        13 GBSA-MD              1:21.43    1:21.01  
 14 Krasauskis, Bryn A        13 ASC-MD               1:22.77    1:21.58  
 15 Xu, Amanda T              13 CAA-MD               1:25.52    1:21.94  
 16 Hayes, Maya E             13 ASC-MD               1:11.55Y   1:22.55  
 17 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD              1:20.93    1:22.67  
 18 Bergeron, Peyton E        13 ASC-MD               1:28.21    1:22.76  
 19 Gotham, Madison           13 HFY-MD               1:08.59Y   1:22.80  
 20 Roth, Hannah J            13 ASC-MD               1:19.58    1:23.03  
 21 Wisniewski, Tara N        13 HFY-MD               1:35.00    1:23.08  
 22 Schmidt, Gabrielle R      13 CAC-MD               1:24.70    1:23.44  
 23 Frill, Maddie C           14 GMAC-MD              1:24.99    1:24.39  
 24 Mahle, Sophia G           13 GBSA-MD              1:31.02    1:24.94  
 25 Walls, Annie E            14 ASC-MD               1:26.81    1:26.09  
 26 Peterson, Rhia S          13 HAGY-MD              1:19.88S   1:26.16  
 27 Self, Taylor L            13 CAA-MD               1:29.09    1:26.51  
 28 Soustek, Amanda J         14 CAA-MD               1:37.99    1:28.21  
 29 Hudson, Ava K             14 HFY-MD               1:34.72    1:28.64  
 30 Liu, Sydney G             13 CAA-MD               1:28.43    1:29.03  
 31 McCauley, Abby H          14 ROCK-MD              1:31.74    1:29.22  
 32 Baker, Noe M              13 CBAC-MD              1:35.55    1:29.31  
 33 Johnson, Kennedy S        13 PEAK-MD              1:28.08    1:29.42  
 34 Farris, Reagan N          13 CAA-MD               1:30.19    1:30.61  
 35 King, Anna M              13 CBAC-MD              1:32.14    1:30.88  
 36 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD              1:19.10Y   1:30.98  
 37 Schlichting, Kelsie A     14 CAA-MD               1:42.90    1:33.49  
 38 Conlon, Kate L            14 CAA-MD               1:38.04    1:33.74  
 39 McGuire, Eva A            13 HOCO-MD              1:52.13    1:37.23  
 40 Hubert, Holland E         14 PEAK-MD              1:37.71    1:38.05  
 41 Carr, Ella R              13 HOCO-MD              1:50.09    1:38.83  
 42 MacQuilliam, Leah R       13 ROCK-MD              1:43.24    1:39.89  
 43 Graessle, Anelisa C       13 ROCK-MD              1:25.61Y   1:40.96  
 44 Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD              1:52.30    1:41.32  
 45 Card, Isabel E            14 CAC-MD               1:56.57    1:41.64  
 46 Lees, Raisa E             13 CBAC-MD              1:29.96Y   1:42.78  
 47 Shahan, Rebecca           13 HFY-MD               1:44.63    1:43.87  
 48 Benham, Olivia C          14 ROCK-MD              1:56.55    1:46.28  
 -- Jarrett, Alexis M         14 ROCK-MD              1:32.13         DQ  
 -- Costello, Eliana S        14 CAA-MD               1:17.81         DQ  
 -- Akinmolayan, Tosin E      13 ASC-MD               1:33.40Y        DQ  
 -- Zaidi, Alexia Y           13 CAC-MD               1:12.90         DQ  
 -- Tura, Iman S              14 HOCO-MD              1:32.42Y        DQ  
 -- Porter, Olivia A          13 CAA-MD               1:21.45         NS  
 -- Pickett, Ginger R         14 ASC-MD               1:41.96         NS  
 -- Wojtowicz, Jenny L        13 ROCK-MD              1:26.58         NS  
 -- Coleman, Mackenzie D      14 CAA-MD               1:38.64         NS  
 
Event 16  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seip, Noah N              14 HFY-MD               1:16.61    1:10.71  
  2 Padfield, Brett C         13 ASC-MD               1:21.16    1:12.11  
  3 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD              1:17.14    1:12.69  
  4 Martin, Jack S            14 HAGY-MD              1:18.33    1:14.33  
  5 Page, Connor F            13 ASC-MD                    NT    1:15.16  
  6 Pinto, Benny *            13 CAC-MD               1:25.80    1:17.39  
  7 Darling, Aidan W          13 ASC-MD               1:22.15    1:17.49  
  8 Guan, Robert Z            13 GBSA-MD              1:08.96Y   1:19.22  
  9 Kim, Eric                 13 HFY-MD               1:09.83Y   1:20.06  
 10 Krucoff, Alex J           14 ASC-MD               1:21.26    1:22.90  
 11 Seo, Kevin S              13 CBAC-MD              1:50.89    1:24.09  
 12 Linville, Hunter T        14 ASC-MD               2:00.53    1:24.71  
 13 Morgan, Chase C           13 CBAC-MD              1:28.52    1:25.00  
 14 VanHorn, Eric N           13 ASC-MD               1:16.29Y   1:25.54  
 15 Rock, Conner M            14 CBAC-MD              1:14.55Y   1:25.64  
 16 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              1:33.62    1:26.03  
 17 Li, Ethan Q               13 HOCO-MD              1:45.92    1:28.51  
 18 Morales, William M        13 PEAK-MD              1:26.71    1:28.59  
 19 Smith, Liam A             14 ROCK-MD              1:36.95    1:30.16  
 20 Judge, Aidan              13 SPRC-MD              1:21.57Y   1:30.39  
 21 Lathrop, Ian P            14 ASC-MD               1:38.68    1:30.58  
 22 LeVesque, Michael C       13 CAA-MD               1:33.09    1:32.80  
 23 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD                   NT    1:33.10  
 24 Walden, Chandler E        13 SPRC-MD              1:52.81    1:43.80  
 25 Rudolph, Jacob F          14 CAA-MD               1:47.68    1:48.79  
 26 Hubbard, Sam J            14 CAC-MD                    NT    2:05.41  
 -- Birch, Brendan H          13 HFY-MD                    NT         DQ  
 -- Swope, Danny J            13 ASC-MD               1:31.31         DQ  
 -- Tyson, Seth               14 GMAC-MD                   NT         NS  
 -- Wojtowicz, Jimmy J        14 ROCK-MD              1:21.63         NS  
 
Event 17  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McArthur, Becca M         15 CAA-MD               1:13.49    1:14.34  
  2 Cicen, Rayna N            16 ASC-MD               1:20.20    1:14.73  
  3 Mehls, Jenna N            16 CAC-MD               1:13.27    1:14.76  
  4 Marcum, Ashley M          15 HFY-MD               1:15.08    1:16.60  
  5 Murtha, Kristina E        16 GBSA-MD              1:08.78Y   1:18.97  
  6 Insley, Katia A           15 ASC-MD               1:24.23    1:19.36  
  7 Morris, Lydia G           15 CBAC-MD              1:19.58    1:19.93  
  8 Litynski, Brenna K        16 CBAC-MD              1:16.64    1:22.95  
  9 Proctor, Becca A          17 CAC-MD                    NT    1:25.60  
 10 Koval, Isabel K           16 HFY-MD               1:26.26    1:26.57  
 11 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD              1:27.80    1:26.68  
 12 Balaton, Christina R      15 GMAC-MD              1:29.84    1:33.81  
 13 Aguirre-Nicholson, Elysi  16 SPRC-MD              1:26.69Y   1:38.10  
 14 Jarboe, Sara N            15 ROCK-MD              1:37.21    1:41.79  
 -- Perry, Liz M              16 HOCO-MD              1:20.31         DQ  
 -- Taylor, Emmy V            15 CBAC-MD              1:12.35Y        DQ  
 -- Jones, Melody A           15 GMAC-MD              1:20.96         NS  
 -- McCloskey, Leila F        17 ROCK-MD              1:16.31         NS  
 -- Le, Lynnie                17 HOCO-MD              1:33.25         NS  
 -- Webb, Jacqueline R        15 HFY-MD               1:25.51         NS  
 -- Penafiel, Gabby M         18 ASC-MD               1:21.49         NS  
 
Event 18  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desclous, Ben C           15 HAGY-MD              1:07.58    1:05.29  
  2 Vienneau, Conor R         16 CBAC-MD              1:04.62    1:06.97  
  3 Wisniewski, Connor M      17 HFY-MD               1:07.42    1:10.74  
  4 Arnold, Jack D            16 ASC-MD               1:12.23    1:11.25  
  5 Feliz, Robert D           15 SPRC-MD              1:15.85    1:13.44  
  6 Kuhaneck, Walter M        17 CBAC-MD              1:06.87    1:13.46  
  7 Koval, Daniel K           16 HFY-MD               1:16.92    1:14.85  
  8 Truitt, Justin T          15 ROCK-MD              1:02.12Y   1:16.68  
  9 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              1:20.42    1:18.04  
 10 Balazs, Carlos E          16 CAC-MD               1:19.04    1:19.58  
 11 Danielson, Erik T         15 CAC-MD                    NT    1:25.67  
 12 Hudson, McKinley A        15 HFY-MD               1:25.96    1:27.75  
 13 Reed, Jacob R             16 HOCO-MD              1:43.31    1:33.36  
 14 Proctor, Michael E        16 CAC-MD               1:53.62    1:38.08  
 -- Maldonado, Nate J         16 CAC-MD               1:17.40         DQ  
 -- Hance, Tyler L            16 CAC-MD               1:44.93         NS  
 
Event 19  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sara N             13 SPRC-MD              2:31.96    2:33.49  
                1:12.61   2:33.49 (1:20.88)                                        
  2 Zaidi, Alexia Y           13 CAC-MD               2:40.11    2:41.88  
                1:17.67   2:41.88 (1:24.21)                                        
  3 Brown, Shannon M          14 ASC-MD               2:44.60    2:42.34  
                1:18.20   2:42.34 (1:24.14)                                        
  4 Sloan, Teagan D           14 ASC-MD               2:45.14    2:43.72  
                1:14.97   2:43.72 (1:28.75)                                        
  5 Duke, Amaya E             14 CBAC-MD              2:57.01    2:45.10  
                1:18.89   2:45.10 (1:26.21)                                        
  6 Keller, Sophia E          14 ASC-MD               2:54.16    2:45.20  
                1:17.96   2:45.20 (1:27.24)                                        
  7 Lenham, Nora K            13 ASC-MD               2:49.54    2:47.80  
                1:17.33   2:47.80 (1:30.47)                                        
  8 Gurri, Gabriella M        13 GBSA-MD              2:48.42    2:49.03  
                1:22.00   2:49.03 (1:27.03)                                        
  9 Marcum, Katelyn A         14 HFY-MD               2:43.34    2:49.23  
                1:19.39   2:49.23 (1:29.84)                                        
 10 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD               3:05.86    2:50.29  
                1:21.05   2:50.29 (1:29.24)                                        
 11 Xu, Amanda T              13 CAA-MD               2:51.91    2:53.42  
                1:22.34   2:53.42 (1:31.08)                                        
 12 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD              2:31.27Y   2:53.50  
                1:25.26   2:53.50 (1:28.24)                                        
 13 Healy, Bailey N           13 ASC-MD               3:09.23    2:56.26  
                1:25.51   2:56.26 (1:30.75)                                        
 14 Robertson, Alexis E       14 HFY-MD               3:00.41    2:56.34  
                1:22.15   2:56.34 (1:34.19)                                        
 15 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD              3:01.22    2:57.00  
                1:25.23   2:57.00 (1:31.77)                                        
 16 Costello, Eliana S        14 CAA-MD               2:58.28    2:58.33  
                1:24.61   2:58.33 (1:33.72)                                        
 17 Mahle, Sophia G           13 GBSA-MD              3:09.29    2:58.75  
                1:26.67   2:58.75 (1:32.08)                                        
 18 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD              3:01.16    2:58.79  
                1:24.33   2:58.79 (1:34.46)                                        
 19 Carpenter, Macy C         13 ASC-MD               3:03.13    2:58.84  
                1:25.09   2:58.84 (1:33.75)                                        
 20 Hooper, Erin E            13 ASC-MD               2:54.71    3:00.25  
                1:28.41   3:00.25 (1:31.84)                                        
 21 Bergeron, Peyton E        13 ASC-MD               3:15.01    3:02.44  
                1:27.43   3:02.44 (1:35.01)                                        
 22 Walls, Annie E            14 ASC-MD               2:35.77Y   3:02.76  
                1:26.59   3:02.76 (1:36.17)                                        
 23 Gotham, Madison           13 HFY-MD               2:53.87Y   3:02.78  
                1:26.73   3:02.78 (1:36.05)                                        
 24 Wisniewski, Tara N        13 HFY-MD               2:36.96Y   3:02.92  
                1:24.56   3:02.92 (1:38.36)                                        
 25 Roth, Hannah J            13 ASC-MD               2:50.48    3:02.98  
                1:26.26   3:02.98 (1:36.72)                                        
 26 Soustek, Amanda J         14 CAA-MD               2:48.59Y   3:06.96  
                1:32.83   3:06.96 (1:34.13)                                        
 27 Frill, Maddie C           14 GMAC-MD              3:08.62    3:07.56  
                1:27.74   3:07.56 (1:39.82)                                        
 28 Liu, Sydney G             13 CAA-MD               3:10.04    3:08.75  
                1:30.03   3:08.75 (1:38.72)                                        
 29 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD              2:43.37Y   3:13.45  
                1:36.23   3:13.45 (1:37.22)                                        
 30 Hudson, Ava K             14 HFY-MD               3:29.09    3:14.25  
                1:28.33   3:14.25 (1:45.92)                                        
 31 Jarrett, Alexis M         14 ROCK-MD              3:18.29    3:19.67  
                1:36.21   3:19.67 (1:43.46)                                        
 32 Schlichting, Kelsie A     14 CAA-MD               3:40.39    3:21.06  
                1:35.30   3:21.06 (1:45.76)                                        
 33 MacQuilliam, Leah R       13 ROCK-MD              4:25.37    3:31.00  
                1:43.35   3:31.00 (1:47.65)                                        
 34 McGuire, Eva A            13 HOCO-MD              4:09.89    3:39.34  
                1:42.91   3:39.34 (1:56.43)                                        
 35 Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD                   NT    3:41.77  
                1:50.56   3:41.77 (1:51.21)                                        
 36 Agarwal, Meeta            13 HFY-MD               3:30.54    3:44.39  
                1:45.57   3:44.39 (1:58.82)                                        
 37 Lees, Raisa E             13 CBAC-MD              3:23.08Y   3:45.09  
                1:49.53   3:45.09 (1:55.56)                                        
 38 Graessle, Anelisa C       13 ROCK-MD              3:23.60Y   3:49.59  
                1:56.92   3:49.59 (1:52.67)                                        
 39 Benham, Olivia C          14 ROCK-MD              3:37.47Y   3:54.83  
 40 Tura, Iman S              14 HOCO-MD              3:34.44Y   3:56.81  
                1:57.51   3:56.81 (1:59.30)                                        
 -- Hudson, Olivia L          13 CAC-MD               3:11.36         DQ  
                1:26.44        DQ (1:37.87)                                        
 -- Card, Isabel E            14 CAC-MD               3:55.22Y        DQ  
 -- Driver, Cassidy R         13 HAGY-MD              2:37.47Y        NS  
 -- Boretti, Alicia F         13 ASC-MD               3:32.87         NS  
 -- Porter, Olivia A          13 CAA-MD               2:56.95         NS  
 
Event 20  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Page, Connor F            13 ASC-MD               2:40.60    2:33.27  
                1:11.67   2:33.27 (1:21.60)                                        
  2 Kim, Eric                 13 HFY-MD               2:52.14    2:39.69  
                1:18.55   2:39.69 (1:21.14)                                        
  3 Neuman, Chase A           14 ASC-MD               3:11.50    2:42.60  
                1:21.52   2:42.60 (1:21.08)                                        
  4 Padfield, Brett C         13 ASC-MD               3:15.37    2:42.69  
                1:15.67   2:42.69 (1:27.02)                                        
  5 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              2:17.80Y   2:43.07  
                1:19.48   2:43.07 (1:23.59)                                        
  6 Martin, Jack S            14 HAGY-MD              2:48.39    2:44.00  
                1:18.36   2:44.00 (1:25.64)                                        
  7 Milburn, Jake T           14 HAGY-MD              3:13.88S   2:44.81  
                1:18.14   2:44.81 (1:26.67)                                        
  8 Litynski, Grant M         13 CBAC-MD              2:48.96    2:45.09  
                1:19.10   2:45.09 (1:25.99)                                        
  9 Darling, Aidan W          13 ASC-MD               2:22.39Y   2:45.64  
                1:18.47   2:45.64 (1:27.17)                                        
 10 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD              3:06.87    2:46.89  
                1:19.00   2:46.89 (1:27.89)                                        
 11 Zinderman, Zach E         14 CAA-MD               2:58.59    2:47.28  
                1:22.20   2:47.28 (1:25.08)                                        
 12 Cobb, Ben R               14 ASC-MD               2:59.97    2:49.21  
                1:20.96   2:49.21 (1:28.25)                                        
 13 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD              2:57.60    2:49.41  
                1:20.11   2:49.41 (1:29.30)                                        
 14 LeBlanc, Mikkel A         14 PEAK-MD              2:51.81    2:49.94  
                1:22.57   2:49.94 (1:27.37)                                        
 15 Seo, Kevin S              13 CBAC-MD              2:40.18Y   2:59.37  
                1:27.32   2:59.37 (1:32.05)                                        
 16 Ward Pratz, Paul P        13 CAA-MD               3:19.94    2:59.41  
                1:27.01   2:59.41 (1:32.40)                                        
 17 Morgan, Chase C           13 CBAC-MD              3:10.96    2:59.99  
                1:26.97   2:59.99 (1:33.02)                                        
 18 Mitchell, Glen E          13 ASC-MD                    NT    3:02.89  
                1:25.31   3:02.89 (1:37.58)                                        
 19 Krucoff, Alex J           14 ASC-MD               3:09.58    3:03.49  
                1:29.02   3:03.49 (1:34.47)                                        
 20 Lascola, Daniel M         13 CAA-MD               3:03.85    3:04.56  
                1:29.14   3:04.56 (1:35.42)                                        
 21 Rudolph, Matthew S        14 CAA-MD               3:14.26    3:05.27  
                1:33.51   3:05.27 (1:31.76)                                        
 22 Guan, Robert Z            13 GBSA-MD              2:44.58Y   3:07.09  
                1:23.26   3:07.09 (1:43.83)                                        
 23 Li, Ethan Q               13 HOCO-MD              3:11.85    3:14.07  
                1:31.95   3:14.07 (1:42.12)                                        
 24 LeVesque, Michael C       13 CAA-MD               2:51.89Y   3:19.18  
                1:39.03   3:19.18 (1:40.15)                                        
 25 VanHorn, Eric N           13 ASC-MD               2:49.15Y   3:20.64  
                1:32.10   3:20.64 (1:48.54)                                        
 26 Lathrop, Ian P            14 ASC-MD               2:58.69Y   3:28.98  
                1:41.89   3:28.98 (1:47.09)                                        
 27 Walden, Chandler E        13 SPRC-MD              3:31.16Y   4:06.94  
                1:51.91   4:06.94 (2:15.03)                                        
 -- Wojtowicz, Jimmy J        14 ROCK-MD              2:49.28         NS  
 -- Davis, Ant W              13 PEAK-MD              3:16.82         NS  
 
Event 21  Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenot, Gaby B            15 CBAC-MD              2:39.17    2:38.86  
                1:16.87   2:38.86 (1:21.99)                                        
  2 Cole, Sarah E             17 CAC-MD               2:41.15    2:41.26  
                1:17.04   2:41.26 (1:24.22)                                        
  3 Plaudis, Haylee K         16 ASC-MD               2:46.31    2:42.84  
                1:19.93   2:42.84 (1:22.91)                                        
  4 Litynski, Brenna K        16 CBAC-MD              2:43.57    2:46.50  
                1:18.99   2:46.50 (1:27.51)                                        
  5 Plaudis, Victoria J       16 ASC-MD               2:43.52    2:46.55  
                1:21.93   2:46.55 (1:24.62)                                        
  6 McArthur, Becca M         15 CAA-MD               2:43.61    2:50.15  
                1:19.05   2:50.15 (1:31.10)                                        
  7 Marcum, Ashley M          15 HFY-MD               3:05.56    2:55.07  
                1:21.68   2:55.07 (1:33.39)                                        
  8 Smith, Aria C             16 GBSA-MD              2:56.71    2:57.12  
                1:24.58   2:57.12 (1:32.54)                                        
  9 Murtha, Kristina E        16 GBSA-MD              2:38.01Y   2:59.98  
                1:22.13   2:59.98 (1:37.85)                                        
 10 Taylor, Emmy V            15 CBAC-MD              3:46.50    3:06.18  
                1:29.83   3:06.18 (1:36.35)                                        
 11 Eastridge, Chelle E       15 PEAK-MD              3:08.31    3:13.66  
                1:35.43   3:13.66 (1:38.23)                                        
 12 Locke, Alessa R           16 CAC-MD               2:53.12Y   3:29.43  
                1:44.92   3:29.43 (1:44.51)                                        
 -- Webb, Jacqueline R        15 HFY-MD                    NT         NS  
 -- Hall, Kennedy A           15 ASC-MD               2:48.90         NS  
 -- Twomey, Claire E          15 ASC-MD               2:42.38         NS  
 -- Le, Lynnie                17 HOCO-MD              3:34.43         NS  
 
Event 22  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desclous, Ben C           15 HAGY-MD              2:27.00    2:23.94  
                1:04.87   2:23.94 (1:19.07)                                        
  2 Koval, David K            16 HFY-MD               2:24.80    2:24.59  
                1:09.86   2:24.59 (1:14.73)                                        
  3 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD              2:29.66    2:28.94  
                1:11.53   2:28.94 (1:17.41)                                        
  4 Williams, Ethan H         15 CAC-MD               3:06.87    2:30.08  
                1:12.10   2:30.08 (1:17.98)                                        
  5 Wisniewski, Connor M      17 HFY-MD               2:21.43    2:35.05  
                1:12.90   2:35.05 (1:22.15)                                        
  6 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              2:11.24Y   2:36.66  
                1:13.70   2:36.66 (1:22.96)                                        
  7 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              2:47.07    2:40.43  
                1:14.79   2:40.43 (1:25.64)                                        
  8 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD              2:52.09    2:43.44  
                1:17.61   2:43.44 (1:25.83)                                        
  9 Balaton, Michael A        17 GMAC-MD              2:51.00    2:49.88  
                1:17.43   2:49.88 (1:32.45)                                        
 10 Alexander, John A         16 PEAK-MD              2:47.51    2:53.08  
                1:21.17   2:53.08 (1:31.91)                                        
 11 Williams, Seth A          17 CAC-MD               2:31.04Y   2:55.37  
                1:25.92   2:55.37 (1:29.45)                                        
 12 Maldonado, Nate J         16 CAC-MD               2:56.13    3:01.69  
                1:24.93   3:01.69 (1:36.76)                                        
 13 Reed, Jacob R             16 HOCO-MD              3:18.60    3:12.84  
                1:33.75   3:12.84 (1:39.09)                                        
 -- Sears, David D            18 ASC-MD               2:20.41         DQ  
                1:10.64        DQ (1:13.61)                                        
 -- Willey, Cameron A         17 GMAC-MD              3:02.98         NS  
 -- Hance, Tyler L            16 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 23  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krasauskis, Bryn A        13 ASC-MD               5:10.54    5:01.34  
                1:11.40   2:27.93 (1:16.53)   3:45.82 (1:17.89)   5:01.34 (1:15.52)
  2 Duke, Amaya E             14 CBAC-MD              5:28.24    5:03.91  
                1:11.34   2:28.46 (1:17.12)   3:46.70 (1:18.24)   5:03.91 (1:17.21)
  3 Raley, Savannah P         14 CBAC-MD              4:57.97    5:05.89  
                1:13.05   2:32.14 (1:19.09)   3:50.92 (1:18.78)   5:05.89 (1:14.97)
  4 Frick, Olivia N           13 CAC-MD                    NT    5:17.33  
                1:14.97   2:36.02 (1:21.05)   3:58.10 (1:22.08)   5:17.33 (1:19.23)
  5 Karr, Faith A             14 ASC-MD               5:34.31Y   5:17.56  
                1:17.40   2:39.82 (1:22.42)   3:59.47 (1:19.65)   5:17.56 (1:18.09)
  6 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD              5:54.21Y   5:21.17  
                1:19.10   2:41.96 (1:22.86)   4:03.15 (1:21.19)   5:21.17 (1:18.02)
  7 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD              5:19.63    5:27.75  
                1:16.62   2:41.25 (1:24.63)   4:05.33 (1:24.08)   5:27.75 (1:22.42)
  8 Baker, Noe M              13 CBAC-MD              6:11.10Y   5:28.97  
                1:18.36   2:42.16 (1:23.80)   4:06.06 (1:23.90)   5:28.97 (1:22.91)
  9 Jackson, Sarah R          14 ASC-MD               5:10.96    5:29.86  
                1:14.66   2:39.38 (1:24.72)   4:05.94 (1:26.56)   5:29.86 (1:23.92)
 10 Gurri, Lucia M            13 GBSA-MD              5:20.03    5:32.00  
                1:19.44   2:45.13 (1:25.69)   4:10.44 (1:25.31)   5:32.00 (1:21.56)
 11 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD              5:38.65    5:32.31  
                1:17.99   2:42.52 (1:24.53)   4:08.77 (1:26.25)   5:32.31 (1:23.54)
 11 Schmidt, Gabrielle R      13 CAC-MD               5:57.76Y   5:32.31  
                1:19.17   2:45.60 (1:26.43)   4:11.43 (1:25.83)   5:32.31 (1:20.88)
 13 Farris, Reagan N          13 CAA-MD               5:43.76    5:32.59  
                1:17.91   2:42.26 (1:24.35)   4:08.02 (1:25.76)   5:32.59 (1:24.57)
 14 Johnson, Kennedy S        13 PEAK-MD              6:26.94Y   5:47.91  
                1:22.47   2:50.24 (1:27.77)   4:18.71 (1:28.47)   5:47.91 (1:29.20)
 15 McCauley, Abby H          14 ROCK-MD              6:17.91Y   5:53.78  
                1:22.25   2:51.58 (1:29.33)   4:23.41 (1:31.83)   5:53.78 (1:30.37)
 16 Conlon, Kate L            14 CAA-MD               7:16.91Y   6:17.19  
                1:29.98   3:07.28 (1:37.30)   4:44.14 (1:36.86)   6:17.19 (1:33.05)
 17 Agarwal, Meeta            13 HFY-MD                    NT    7:06.63  
                1:38.56   7:06.63 (5:28.07)                                        
 -- Wojtowicz, Jenny L        13 ROCK-MD              6:22.47Y        NS  
 -- Clanton, Cecelia R        13 SPRC-MD              6:38.64Y        NS  
 
Event 24  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seip, Noah N              14 HFY-MD               4:39.30    4:36.99  
                1:05.23   2:15.37 (1:10.14)   3:27.20 (1:11.83)   4:36.99 (1:09.79)
  2 Gurri, Antonio D          13 GBSA-MD              5:05.15    4:53.29  
                1:08.71   2:24.40 (1:15.69)   3:40.81 (1:16.41)   4:53.29 (1:12.48)
  3 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD              5:32.01Y   5:04.02  
                1:10.68   2:29.13 (1:18.45)   3:47.00 (1:17.87)   5:04.02 (1:17.02)
  4 Cobb, Ben R               14 ASC-MD               5:33.09Y   5:08.77  
                1:11.56   2:30.44 (1:18.88)   3:49.86 (1:19.42)   5:08.77 (1:18.91)
  5 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              5:28.22Y   5:15.81  
                1:12.04   2:33.65 (1:21.61)   3:55.77 (1:22.12)   5:15.81 (1:20.04)
  6 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              5:47.03    5:30.41  
                1:15.84   2:40.85 (1:25.01)   4:06.69 (1:25.84)   5:30.41 (1:23.72)
  7 LeBlanc, Mikkel A         14 PEAK-MD              5:43.43    5:36.00  
                1:17.28   2:46.58 (1:29.30)   4:14.40 (1:27.82)   5:36.00 (1:21.60)
  8 Rock, Conner M            14 CBAC-MD              6:04.75Y   5:46.77  
                1:20.76   2:51.00 (1:30.24)   4:21.16 (1:30.16)   5:46.77 (1:25.61)
  9 Linville, Hunter T        14 ASC-MD                    NT    5:50.29  
                1:17.68   2:47.09 (1:29.41)   4:19.79 (1:32.70)   5:50.29 (1:30.50)
 10 Swope, Danny J            13 ASC-MD               6:56.21Y   6:09.74  
                1:28.61   3:07.94 (1:39.33)   4:46.19 (1:38.25)   6:09.74 (1:23.55)
 11 Morales, William M        13 PEAK-MD                   NT    6:09.78  
                3:04.63   6:09.78 (3:05.15)                                        
 12 Birch, Brendan H          13 HFY-MD                    NT    7:19.45  
                1:45.14   3:37.86 (1:52.72)   5:20.70 (1:42.84)   7:19.45 (1:58.75)
 -- Davis, Ant W              13 PEAK-MD              6:43.34Y        NS  
 
Event 25  Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frick, Madeline E         15 CAC-MD               5:14.50    4:58.12  
                1:11.85   2:29.24 (1:17.39)   3:46.37 (1:17.13)   4:58.12 (1:11.75)
  2 Cole, Sarah E             17 CAC-MD               4:44.75    4:58.28  
                1:11.23   2:27.86 (1:16.63)   3:44.06 (1:16.20)   4:58.28 (1:14.22)
  3 Plaudis, Victoria J       16 ASC-MD               4:57.96    4:58.70  
                1:13.45   2:29.15 (1:15.70)   3:45.15 (1:16.00)   4:58.70 (1:13.55)
  4 Plaudis, Haylee K         16 ASC-MD               5:06.94    5:06.34  
                1:14.39   2:32.77 (1:18.38)   3:50.86 (1:18.09)   5:06.34 (1:15.48)
  5 Jacobs, Melissa L         16 CAC-MD               5:11.63    5:12.02  
                1:13.35   2:33.03 (1:19.68)   3:52.85 (1:19.82)   5:12.02 (1:19.17)
  6 Mehls, Jenna N            16 CAC-MD               5:18.29    5:17.10  
                1:14.24   2:35.11 (1:20.87)   3:56.49 (1:21.38)   5:17.10 (1:20.61)
  7 Perry, Liz M              16 HOCO-MD              6:00.47Y   5:23.03  
                1:18.34   2:41.72 (1:23.38)   4:03.90 (1:22.18)   5:23.03 (1:19.13)
  8 Proctor, Becca A          17 CAC-MD                    NT    5:49.14  
                1:20.84   2:48.03 (1:27.19)   4:21.69 (1:33.66)   5:49.14 (1:27.45)
  9 Eastridge, Chelle E       15 PEAK-MD              5:56.41    6:09.68  
                1:29.33   3:04.53 (1:35.20)   4:38.87 (1:34.34)   6:09.68 (1:30.81)
 10 Locke, Alessa R           16 CAC-MD               6:37.33Y   6:34.67  
                1:32.12   3:15.15 (1:43.03)   4:58.87 (1:43.72)   6:34.67 (1:35.80)
 -- Penafiel, Gabby M         18 ASC-MD               5:34.78Y        NS  
 -- Jones, Melody A           15 GMAC-MD              5:12.45         NS  
 
Event 26  Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vienneau, Conor R         16 CBAC-MD              4:17.01    4:25.41  
                1:03.19   2:11.25 (1:08.06)   3:18.25 (1:07.00)   4:25.41 (1:07.16)
  2 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              4:54.05Y   4:45.20  
                1:06.86   2:20.03 (1:13.17)   3:33.89 (1:13.86)   4:45.20 (1:11.31)
  3 Voelker, Ben E            16 CAC-MD               4:59.43    4:46.25  
                1:07.02   2:20.49 (1:13.47)   3:34.71 (1:14.22)   4:46.25 (1:11.54)
  4 Shenot, Sam W             15 CBAC-MD              5:02.36    4:48.33  
                1:11.88   2:26.20 (1:14.32)   3:38.97 (1:12.77)   4:48.33 (1:09.36)
  5 Feliz, Robert D           15 SPRC-MD              4:49.38    4:50.61  
                1:08.59   2:22.48 (1:13.89)   3:36.97 (1:14.49)   4:50.61 (1:13.64)
  6 Balazs, Carlos E          16 CAC-MD               4:58.00    5:06.67  
                1:12.89   2:32.08 (1:19.19)   3:50.19 (1:18.11)   5:06.67 (1:16.48)
  7 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              5:20.23    5:08.05  
                1:13.07   2:31.20 (1:18.13)   3:49.61 (1:18.41)   5:08.05 (1:18.44)
  8 Koval, Daniel K           16 HFY-MD               5:08.11    5:08.45  
                1:13.00   2:31.00 (1:18.00)   3:50.44 (1:19.44)   5:08.45 (1:18.01)
  9 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              5:41.03Y   5:15.88  
                1:12.86   2:34.17 (1:21.31)   3:56.37 (1:22.20)   5:15.88 (1:19.51)
 10 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD              5:18.09    5:16.07  
                1:13.54   2:34.59 (1:21.05)   3:56.18 (1:21.59)   5:16.07 (1:19.89)
 11 Alexander, John A         16 PEAK-MD              5:07.21    5:22.98  
                1:13.04   2:35.19 (1:22.15)   4:00.31 (1:25.12)   5:22.98 (1:22.67)
 12 Williams, Seth A          17 CAC-MD                    NT    5:33.33  
                1:17.43   2:43.28 (1:25.85)   4:10.15 (1:26.87)   5:33.33 (1:23.18)
 13 Hudson, McKinley A        15 HFY-MD               6:14.80Y   5:52.29  
                1:18.44   2:49.66 (1:31.22)   4:22.91 (1:33.25)   5:52.29 (1:29.38)
 14 Proctor, Michael E        16 CAC-MD                    NT    5:54.56  
                1:22.96   2:54.22 (1:31.26)   4:25.65 (1:31.43)   5:54.56 (1:28.91)
 
Event 27  Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feliz, Mary K             12 SPRC-MD              2:31.76    2:33.82  
  2 Greenwald, Emily P        12 GBSA-MD              2:41.87    2:45.43  
  3 Johnston, Katelyn N       11 CBAC-MD                   NT    2:57.78  
  4 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD               2:24.75Y   2:58.41  
 
Event 28  Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            12 GMAC-MD              2:23.63Y   2:48.93  
 -- Pickett, Alex A           12 ASC-MD                    NT         NS  
 
Event 29  Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandewinckel, Olivia A    10 GBSA-MD              3:28.21    3:08.90  
                1:33.15   3:08.90 (1:35.75)                                        
  2 Swope, Lily M             10 ASC-MD               3:34.27    3:14.49  
                1:29.69   3:14.49 (1:44.80)                                        
  3 Feliz, Lucy C             10 SPRC-MD              3:36.99    3:15.16  
                1:33.59   3:15.16 (1:41.57)                                        
  4 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD              3:37.32    3:18.06  
                1:34.37   3:18.06 (1:43.69)                                        
  5 Quinn, Olivia G            9 GMAC-MD              3:16.16Y   3:22.39  
                1:38.48   3:22.39 (1:43.91)                                        
  6 Freund, Felicia J         10 CAA-MD               3:06.48Y   3:26.51  
                1:40.60   3:26.51 (1:45.91)                                        
  7 Jaeger, Maggie C          10 ASC-MD               3:53.22    3:27.16  
                1:41.36   3:27.16 (1:45.80)                                        
  8 Pingaro, Regen O          10 CAA-MD               3:45.76    3:28.21  
                1:45.41   3:28.21 (1:42.80)                                        
  9 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD              3:52.64    3:30.65  
                1:45.77   3:30.65 (1:44.88)                                        
 10 Uhlmann, Alex R           10 CAC-MD               3:25.83Y   3:31.03  
                1:40.54   3:31.03 (1:50.49)                                        
 11 Stern, Maebelle J         10 ASC-MD               3:16.61Y   3:40.65  
                1:50.38   3:40.65 (1:50.27)                                        
 12 Gurri, Maddi G             9 GBSA-MD              3:14.24Y   3:43.24  
                1:45.62   3:43.24 (1:57.62)                                        
 13 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD              4:21.57    3:45.21  
                1:53.11   3:45.21 (1:52.10)                                        
 14 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD              4:04.22    3:47.26  
                1:48.89   3:47.26 (1:58.37)                                        
 15 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD              3:28.70Y   3:48.31  
                1:51.55   3:48.31 (1:56.76)                                        
 16 Whalen, Aubrey P           9 ASC-MD                    NT    3:49.81  
                1:49.19   3:49.81 (2:00.62)                                        
 17 Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD              4:01.77Y   3:58.31  
 18 Kwong, Amy                10 HOCO-MD              4:23.55Y   4:23.69  
                2:09.69   4:23.69 (2:14.00)                                        
 19 Winters, Maddie S          9 CAA-MD                    NT    4:40.66  
                2:20.83   4:40.66 (2:19.83)                                        
 -- Brodjieski, Lily G         9 ASC-MD                    NT         NS  
 
Event 30  Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD               3:40.02    3:15.72  
                  48.93     1:40.09 (51.16)     2:35.11 (55.02)     3:15.72 (40.61)
  2 Foulk, Ian M               9 ASC-MD               3:20.28    3:15.96  
                  46.61     1:38.57 (51.96)     2:37.23 (58.66)     3:15.96 (38.73)
  3 Mudd, Mason A             10 CAC-MD               2:58.42Y   3:16.03  
                  42.98     1:34.26 (51.28)   2:38.63 (1:04.37)     3:16.03 (37.40)
  4 Karr, Steven E            10 ASC-MD               3:29.62    3:22.75  
                  52.27     1:41.15 (48.88)   2:43.14 (1:01.99)     3:22.75 (39.61)
  5 Trago, Tyler L            10 UN Cbac-MD           3:16.36Y   3:31.49  
                                1:42.65 ( )   2:44.99 (1:02.34)     3:31.49 (46.50)
  6 Smith, Jameson F          10 CBAC-MD              3:26.29Y   3:31.77  
                  54.54     1:44.32 (49.78)   2:47.29 (1:02.97)     3:31.77 (44.48)
  7 Russell, Elias A          10 ROCK-MD              3:00.22Y   3:33.39  
                                1:48.04 ( )   3:33.39 (1:45.35)                    
  8 Pierce, Adam L            10 CBAC-MD                   NT    3:33.94  
                  47.71     1:43.87 (56.16)   2:49.38 (1:05.51)     3:33.94 (44.56)
  9 Toumasis, Alex             9 SPRC-MD              3:31.41Y   3:38.53  
                  53.83     1:50.11 (56.28)   2:51.85 (1:01.74)     3:38.53 (46.68)
 10 Otten, Tristan B          10 CAA-MD               3:14.69Y   3:44.14  
                  53.79     1:48.36 (54.57)   2:55.72 (1:07.36)     3:44.14 (48.42)
 11 Morgan, Zachary M         10 CBAC-MD              3:24.56Y   3:45.91  
                  54.59     1:52.61 (58.02)   2:59.72 (1:07.11)     3:45.91 (46.19)
 12 Greene, Joshua A           9 HOCO-MD              3:59.56Y   3:56.66  
                                1:57.15 ( )   3:56.66 (1:59.51)                    
 13 Stagnitto, Connor J        9 ROCK-MD                   NT    4:15.45  
                                2:09.06 ( )   3:18.39 (1:09.33)     4:15.45 (57.06)
 14 Akinmolayan, Irawo J       9 ASC-MD                    NT    4:22.56  
                  53.35                             3:16.92 ( )   4:22.56 (1:05.64)
 15 Rigney, Aidan T            7 CBAC-MD                   NT    4:46.09  
                1:20.44   2:28.62 (1:08.18)   3:45.04 (1:16.42)   4:46.09 (1:01.05)
 -- Hooks, Evan E             10 HOCO-MD                   NT         DQ  
                  51.62     1:49.44 (57.82)   2:59.53 (1:10.09)          DQ (46.01)
 -- Damyanov, Nicky I          9 HOCO-MD              3:42.70Y        DQ  
                1:00.48   2:00.83 (1:00.35)   3:06.96 (1:06.13)          DQ (52.67)
 -- Ross, Robert L            10 CBAC-MD              3:49.37         DQ  
                  49.33                             2:55.44 ( )          DQ (49.51)
 -- LeBoeuf, Thomas J         10 GBSA-MD                   NT         DQ  
                1:17.71   2:36.57 (1:18.86)   4:16.89 (1:40.32)        DQ (1:10.55)
 -- Deppe, Will J              9 ASC-MD               3:14.21Y        NS  
 -- Busch, Noah W              9 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 31  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spraul, Kate M            11 SPRC-MD              3:01.51    2:43.22  
                  35.02     1:15.73 (40.71)     2:05.68 (49.95)     2:43.22 (37.54)
  2 Krucoff, Emily J          12 ASC-MD               3:04.81    2:47.55  
                  35.58     1:18.20 (42.62)     2:08.16 (49.96)     2:47.55 (39.39)
  3 Smith, Lyla E             11 CAC-MD               3:12.43    2:54.44  
                  35.70     1:19.90 (44.20)     2:14.54 (54.64)     2:54.44 (39.90)
  4 Willey, Addison R         12 GMAC-MD              3:00.62    2:55.49  
                  34.57     1:20.18 (45.61)     2:17.45 (57.27)     2:55.49 (38.04)
  5 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD              3:04.96    3:02.42  
                  39.30     1:28.13 (48.83)     2:25.82 (57.69)     3:02.42 (36.60)
  6 Sloan, Kennedy N          11 CBAC-MD              3:16.64    3:02.48  
                  37.07     1:25.56 (48.49)     2:25.19 (59.63)     3:02.48 (37.29)
  7 Johnston, Katelyn N       11 CBAC-MD              3:05.93    3:02.54  
                                1:29.54 ( )     2:22.15 (52.61)     3:02.54 (40.39)
  8 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD                   NT    3:05.28  
                  40.20     1:26.39 (46.19)     2:25.99 (59.60)     3:05.28 (39.29)
  9 Coleman, Emilie A         11 CAA-MD               3:33.46    3:07.43  
                  40.93     1:28.03 (47.10)     2:25.05 (57.02)     3:07.43 (42.38)
 10 Sanders, Katherine G      11 GBSA-MD              2:43.78Y   3:07.85  
                  44.81     1:35.23 (50.42)     2:27.00 (51.77)     3:07.85 (40.85)
 11 Swope, Natalie R          12 ASC-MD               3:55.44    3:08.53  
                  40.49     1:31.08 (50.59)     2:26.03 (54.95)     3:08.53 (42.50)
 12 Levine, Arielle M         12 CAA-MD               3:27.91    3:09.75  
                  45.81     1:34.47 (48.66)     2:29.04 (54.57)     3:09.75 (40.71)
 13 Hayes, Hanna G            11 ASC-MD               2:45.92Y   3:10.38  
                  40.35     1:29.76 (49.41)   2:30.16 (1:00.40)     3:10.38 (40.22)
 14 Page, Chloe M             11 ASC-MD                    NT    3:12.42  
                                1:34.95 ( )   3:12.42 (1:37.47)                    
 15 Davis, Maribeth L         11 CBAC-MD              3:12.21    3:12.75  
                  41.24     1:33.43 (52.19)     2:32.81 (59.38)     3:12.75 (39.94)
 16 Frill, Morgan V           11 GMAC-MD              3:30.55    3:13.12  
                  45.19     1:33.28 (48.09)     2:32.38 (59.10)     3:13.12 (40.74)
 17 Moran, Zoe A              12 ASC-MD               3:29.21    3:15.04  
                                1:35.34 ( )   3:15.04 (1:39.70)                    
 18 Centers, Isabel A         12 CAA-MD               3:22.07    3:15.28  
                  43.32     1:34.64 (51.32)     2:33.98 (59.34)     3:15.28 (41.30)
 19 Collins, Alexandra        11 HFY-MD               3:28.77    3:16.61  
                  43.33     1:33.60 (50.27)   2:34.22 (1:00.62)     3:16.61 (42.39)
 20 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD              3:55.39    3:21.68  
                  40.86     1:28.12 (47.26)   2:34.79 (1:06.67)     3:21.68 (46.89)
 21 Bordewisch, Kayla R       12 ASC-MD                    NT    3:22.30  
                                1:32.26 ( )   3:22.30 (1:50.04)                    
 22 Fritter, Kelly J          12 ASC-MD               2:53.50Y   3:22.64  
                                1:38.52 ( )   3:22.64 (1:44.12)                    
 23 Lengel, Caroline A        12 CAA-MD               3:00.35Y   3:25.63  
                  45.82     1:35.47 (49.65)   2:39.40 (1:03.93)     3:25.63 (46.23)
 24 Slingluff, Jesse S        11 ASC-MD               2:59.15Y   3:25.69  
                  47.30     1:37.69 (50.39)   2:41.07 (1:03.38)     3:25.69 (44.62)
 25 Sloan, Sydney E           11 ASC-MD                    NT    3:25.77  
                  47.33     1:35.42 (48.09)   2:42.22 (1:06.80)     3:25.77 (43.55)
 26 Arciaga, Sierra L         12 GBSA-MD              2:56.31Y   3:28.48  
                  44.34     1:38.01 (53.67)   2:42.72 (1:04.71)     3:28.48 (45.76)
 27 Nixon, Sophie E           12 HOCO-MD              3:43.64Y   3:31.02  
                  44.57     1:39.84 (55.27)   2:43.63 (1:03.79)     3:31.02 (47.39)
 28 Rupard, Alexis D          11 ROCK-MD                   NT    3:33.62  
                  47.27     1:42.94 (55.67)   2:44.57 (1:01.63)     3:33.62 (49.05)
 29 McOmber, Delaney K        12 CBAC-MD                   NT    3:34.61  
                  49.27     1:42.13 (52.86)   2:45.34 (1:03.21)     3:34.61 (49.27)
 30 Essa, Osob B              11 ASC-MD               3:23.47Y   3:42.40  
                                1:50.13 ( )   2:51.56 (1:01.43)     3:42.40 (50.84)
 31 Linville, Keira S         11 ASC-MD                    NT    3:46.81  
                  47.20     1:43.29 (56.09)   2:54.81 (1:11.52)     3:46.81 (52.00)
 32 Zook, Skylar R            11 HOCO-MD              3:51.09Y   3:47.48  
                  49.26   1:49.48 (1:00.22)   2:59.72 (1:10.24)     3:47.48 (47.76)
 33 Trago, Dana C             11 UN Cbac-MD                NT    3:50.91  
                                                    2:59.69 ( )     3:50.91 (51.22)
 34 Fisher, Rachel E          11 CBAC-MD              3:47.22Y   4:22.47  
                  58.95   2:07.97 (1:09.02)   3:26.86 (1:18.89)     4:22.47 (55.61)
 -- Hopkins, Sophie B         11 CAC-MD                    NT         DQ  
                  54.02                             2:53.55 ( )          DQ (47.33)
 -- Hall, Sammy A             12 ASC-MD               2:53.34         NS  
 -- Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD               3:17.50         NS  
 -- Kelso, Elise R            11 ASC-MD               3:45.95         NS  
 
Event 32  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoang, Jackson M          12 HAGY-MD              2:43.71    2:36.62  
                  34.50     1:14.16 (39.66)     2:01.39 (47.23)     2:36.62 (35.23)
  2 Sloan, Morgan P           12 ASC-MD               3:12.09    2:45.35  
                  33.67     1:17.34 (43.67)     2:08.72 (51.38)     2:45.35 (36.63)
  3 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD              2:55.38    2:48.25  
                  36.14     1:19.16 (43.02)     2:10.87 (51.71)     2:48.25 (37.38)
  4 Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD              3:00.21    2:49.82  
                  35.67     1:20.01 (44.34)     2:11.80 (51.79)     2:49.82 (38.02)
  5 Walls, Sam A              12 GMAC-MD              3:11.69    2:55.50  
                  36.85     1:23.09 (46.24)     2:16.61 (53.52)     2:55.50 (38.89)
  6 Hartman, Alex R           12 CAA-MD               3:11.21    3:01.12  
                  41.22     1:29.11 (47.89)     2:20.10 (50.99)     3:01.12 (41.02)
  7 Wiseman, Brian C          12 SPRC-MD              3:35.39    3:03.40  
                  41.34     1:29.76 (48.42)     2:20.20 (50.44)     3:03.40 (43.20)
  8 Foulk, Billy P            11 ASC-MD               3:01.75    3:03.97  
                  41.18     1:27.10 (45.92)     2:25.69 (58.59)     3:03.97 (38.28)
  9 Shahan, Nate              11 HFY-MD               3:16.29    3:05.75  
                  42.62     1:28.46 (45.84)     2:27.40 (58.94)     3:05.75 (38.35)
 10 Kim, Joshua S             12 CBAC-MD              3:14.05    3:05.88  
                  42.46     1:31.85 (49.39)     2:26.07 (54.22)     3:05.88 (39.81)
 11 Hoy, Connor W             11 CAA-MD               3:55.47    3:08.08  
                  43.73     1:31.68 (47.95)     2:27.93 (56.25)     3:08.08 (40.15)
 12 Havens, Leo D             11 SPRC-MD              2:55.73Y   3:10.12  
                  41.63     1:30.38 (48.75)     2:27.63 (57.25)     3:10.12 (42.49)
 13 Desclous, Mio K           11 HAGY-MD              3:31.09    3:10.28  
                  41.55     1:30.18 (48.63)     2:28.08 (57.90)     3:10.28 (42.20)
 14 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD              3:56.90    3:12.96  
                  43.75     1:33.58 (49.83)   2:33.60 (1:00.02)     3:12.96 (39.36)
 15 Skinner, Nathan W         12 CAA-MD               3:36.91    3:14.86  
                  42.96     1:30.00 (47.04)   2:33.69 (1:03.69)     3:14.86 (41.17)
 16 Magpuri, Linden A         12 ROCK-MD              3:43.02    3:18.29  
                  40.41     1:32.13 (51.72)   2:34.54 (1:02.41)     3:18.29 (43.75)
 17 Kothari, Ryan H           11 HAGY-MD              3:11.52Y   3:20.94  
                  50.46     1:39.21 (48.75)     2:36.67 (57.46)     3:20.94 (44.27)
 18 Taylor, Eric D            12 CBAC-MD                   NT    3:24.17  
                  45.12     1:38.82 (53.70)   2:42.77 (1:03.95)     3:24.17 (41.40)
 19 Raney, Lucas P            12 GMAC-MD              4:19.91    3:29.82  
                                1:45.56 ( )   3:29.82 (1:44.26)                    
 20 Achille, Jacob T          11 CAA-MD               3:15.45Y   3:31.41  
                  43.96   1:44.52 (1:00.56)   2:45.80 (1:01.28)     3:31.41 (45.61)
 21 Taylor, Grant G           12 ROCK-MD              3:42.81    3:37.75  
                                1:50.54 ( )   2:51.83 (1:01.29)     3:37.75 (45.92)
 22 Coogan, Tydus A           11 GMAC-MD              3:40.99Y   3:46.27  
                  57.88     1:51.65 (53.77)   2:59.70 (1:08.05)     3:46.27 (46.57)
 23 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD               3:28.52Y   3:48.15  
                  54.18     1:50.66 (56.48)   3:48.15 (1:57.49)                    
 24 Zou, Alex                 12 HOCO-MD                   NT    3:54.22  
                  54.84   1:56.92 (1:02.08)   2:56.99 (1:00.07)     3:54.22 (57.23)
 25 Montenegro, Gabriel       11 GBSA-MD                   NT    3:55.74  
                                1:56.87 ( )   3:05.10 (1:08.23)     3:55.74 (50.64)
 26 Monahan, Sean P           11 SPRC-MD                   NT    4:20.78  
                1:07.66     2:07.55 (59.89)   4:20.78 (2:13.23)                    
 -- Tourison, Connor D        11 CAA-MD                    NT         NS  
 -- Langnas, Evan C           12 CAA-MD               3:14.60         NS  
 -- Deppe, Jack R             11 ASC-MD               3:08.18         NS  
 -- Tower, Graham J           12 ASC-MD               2:58.26         NS  
 -- Busch, Steven F           11 CAC-MD               3:51.42         NS  
 
Event 33  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Rian E             10 ASC-MD                 36.27Y     38.87  
  2 Shatzer, Madison L        10 HAGY-MD                41.15      39.82  
  3 Swope, Lily M             10 ASC-MD                 47.05      40.87  
  4 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD                44.71      42.50  
  5 Gotham, Ella               9 HFY-MD                 38.52Y     42.83  
  6 Uhlmann, Alex R           10 CAC-MD                 44.96      43.92  
  7 Gurri, Maddi G             9 GBSA-MD                46.89      43.96  
  8 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD                51.24      44.09  
  9 Freund, Felicia J         10 CAA-MD                 50.44      45.10  
 10 Hanft, Faith M            10 HAGY-MD                46.68S     45.12  
 11 Swift, Sadie R            10 CBAC-MD                52.55      47.62  
 12 Baker, Yui T              10 CBAC-MD                50.96      47.79  
 13 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD                48.42      47.98  
 14 Schmidt, Kathryn R        10 CAC-MD                 51.58      49.97  
 15 Whalen, Aubrey P           9 ASC-MD                 45.23Y     50.28  
 16 Jimenez, Nayla P           9 CAA-MD                 44.67Y     50.63  
 17 Kassulke, Ella N           9 ROCK-MD                45.63Y     50.65  
 18 Lovelace, Abby M           9 CBAC-MD                52.42      50.69  
 19 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD                45.97Y     50.81  
 20 Zimmermann, Lainey M       9 PEAK-MD                41.27Y     50.95  
 21 Gould, Leana S            10 ASC-MD                 46.25Y     51.66  
 22 Smith, Lily S              9 CAC-MD                 48.78Y     51.74  
 22 Reynolds, Ashley L        10 CAC-MD                 53.86      51.74  
 24 Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD                58.87      52.86  
 25 Mason, Lilly K             9 CBAC-MD              1:03.40      53.15  
 26 Sims, Aaliyah R            9 ROCK-MD                52.43Y     54.29  
 27 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD                56.71      54.58  
 28 Hamilton, Katie D          9 CAA-MD                 47.31Y     55.01  
 29 Bi, Roselyn E              9 CAA-MD                 53.70Y     56.35  
 30 Nicholson, Kylie J         9 ASC-MD                    NT      57.14  
 31 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD                 52.88Y     57.60  
 32 Trago, Noelle E            7 UN Cbac-MD           1:07.49S     58.27  
 33 Blackmon, Claire N         9 ASC-MD                 53.25Y     59.09  
 34 Rutkowski, Rose M          9 ASC-MD                    NT    1:00.97  
 35 Claggett, Lauren M        10 PEAK-MD                59.27    1:01.48  
 36 Biederman, Cassia S        9 HOCO-MD                57.86Y   1:02.56  
 -- Pinto, Isabella *          9 CAC-MD                 41.91Y        DQ  
 -- Nzioka, Kate N             9 HOCO-MD              1:04.52Y        NS  
 -- Garner, Luna E             9 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Zlupko, Ayla G            10 ASC-MD                 45.15Y        NS  
 -- Ching, Abigail E          10 ROCK-MD                   NT         NS  
 
Event 34  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Brayden M           10 HAGY-MD                40.01S     38.93  
  2 Mourad, Omar M            10 ASC-MD                 35.43Y     40.13  
  3 Mitchell, Patrick J       10 ASC-MD                 44.19      40.54  
  4 McDonnell, Theo M         10 ASC-MD                 46.80      42.93  
  5 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD                 44.44      43.21  
  6 Link, Denver G            10 CAC-MD                 48.65      43.35  
  7 Swift, Jake A             10 CBAC-MD                44.77      43.50  
  8 Moran, Jared A             9 ASC-MD                 51.12      43.55  
  9 Frank, Logan N            10 CAA-MD                 54.23      44.39  
 10 Lenham, Caleb O           10 ASC-MD                 47.12      44.85  
 11 Smith, Jameson F          10 CBAC-MD                52.09      45.90  
 12 Davis, Zachary M          10 CBAC-MD                41.57Y     46.25  
 13 Megdiche, Ryan            10 CAA-MD                 49.17Y     47.04  
 14 Phillips, Andrew R         9 CBAC-MD                49.69      47.20  
 15 Akinmolayan, Ayo C        10 ASC-MD                 49.20Y     47.86  
 16 Trago, Tyler L            10 UN Cbac-MD           1:00.82      47.93  
 17 Pierce, Adam L            10 CBAC-MD                41.44Y     48.11  
 18 Greene, Joshua A           9 HOCO-MD                46.92Y     48.55  
 19 Chang, Evan H              9 CAA-MD                 43.19Y     48.94  
 20 Mourad, Yusef M           10 ASC-MD                 51.29Y     49.34  
 21 Hooks, Evan E             10 HOCO-MD                43.50Y     50.19  
 22 Frank, JJ J               10 CAA-MD               1:07.78      51.59  
 23 Morgan, Zachary M         10 CBAC-MD                56.96      51.91  
 24 Akinmolayan, Irawo J       9 ASC-MD               1:00.34Y     52.38  
 25 Seip, Jonah R             10 HFY-MD                 55.93      52.98  
 26 Damyanov, Nicky I          9 HOCO-MD                49.51Y     53.17  
 27 Grant, Jackson J           9 CBAC-MD                48.95Y     53.55  
 28 Bryant, Chase M            9 CAC-MD                 51.12Y     53.58  
 29 Harstrom-Small, Oden C    10 CBAC-MD                   NT      53.71  
 30 Kondo, Ike K              10 SPRC-MD                49.42Y     53.93  
 31 Hoy, Xavier M              9 CAA-MD                 50.24Y     54.04  
 32 Litynski, Cody T           7 CBAC-MD                53.83Y     54.14  
 33 Pierce, Ryan S             8 CBAC-MD                51.09Y     54.85  
 34 Sun, Kevin J              10 HOCO-MD                   NT      58.96  
 35 Zimmermann, Daniel W       9 PEAK-MD                50.59Y   1:01.17  
 36 Esser, Daniel D           10 CAC-MD                 53.43Y   1:01.33  
 37 Judge, Andrew              9 SPRC-MD              1:00.48Y   1:02.00  
 38 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD                57.64Y   1:03.90  
 39 LeBoeuf, Thomas J         10 GBSA-MD              1:14.54    1:04.85  
 40 Nelson, Dominic A          9 CAC-MD                    NT    1:07.76  
 -- Salvia, Nico N            10 CAA-MD                 47.50Y        DQ  
 -- Hopkins, Tristan T         9 CAC-MD               1:19.64Y        DQ  
 -- Rosenthal, Will C          9 ASC-MD                 50.69Y        NS  
 
Event 35  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spraul, Kate M            11 SPRC-MD                37.05      35.45  
  2 Chen, Madeline M          11 CBAC-MD                37.68      37.01  
  3 Sands, Kylie R            12 ASC-MD                 42.05      38.12  
  4 Krucoff, Emily J          12 ASC-MD                 41.18      38.17  
  5 Medine, Kaelyn M          12 ASC-MD                 33.11Y     38.37  
  6 Diguardo, Maggie G        11 ASC-MD                 38.88      38.69  
  7 Scrimgeour, Haydyn R      12 HFY-MD                 45.57S     39.17  
  8 Hopkins, Evie G           11 ASC-MD                 50.03      39.64  
  9 Smit, Olivia K            11 ASC-MD                 44.61      39.86  
 10 Karr, Ann M               12 ASC-MD                 42.64      40.06  
 11 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD                36.36Y     40.35  
 12 Robertson, Mariah C       11 HFY-MD                 46.48      40.39  
 13 Centers, Isabel A         12 CAA-MD                 44.82      40.96  
 14 Zhao, Lily                11 CAA-MD                 41.84      41.30  
 15 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD                 40.92      41.47  
 16 Moran, Zoe A              12 ASC-MD                 42.34      41.73  
 17 Kim, Ashley               11 HFY-MD                 36.97Y     41.96  
 18 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD                45.48      42.12  
 19 Sloan, Sydney E           11 ASC-MD                 35.49Y     42.33  
 20 Bordewisch, Kayla R       12 ASC-MD                 38.65Y     42.37  
 21 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD                39.48Y     42.57  
 22 Arciaga, Sierra L         12 GBSA-MD                38.54Y     43.34  
 23 McOmber, Delaney K        12 CBAC-MD                38.60Y     43.93  
 24 Frill, Morgan V           11 GMAC-MD                46.05      44.13  
 25 Slingluff, Jesse S        11 ASC-MD                 38.95Y     45.07  
 26 Nixon, Sophie E           12 HOCO-MD                39.72Y     45.86  
 27 Burian, Gabi E            11 HOCO-MD                40.03Y     45.97  
 28 Harstrom-Small, Alva E    12 CBAC-MD                46.01Y     46.62  
 29 Stum, Mary Kathryn K      11 CAC-MD                 55.49      46.76  
 30 Cossa, Marissa K          12 CAA-MD                 49.00      46.84  
 31 Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD                41.45Y     47.03  
 32 Trago, Dana C             11 UN Cbac-MD             42.13Y     47.44  
 33 LeBlanc, Zoey A           12 PEAK-MD              1:02.97      49.27  
 34 Blackmon, Julia L         11 ASC-MD                 45.94Y     50.71  
 35 Zook, Skylar R            11 HOCO-MD                45.28Y     50.87  
 36 Essa, Osob B              11 ASC-MD                 55.87      51.18  
 37 Tura, Tia S               12 HOCO-MD                43.72Y     52.12  
 38 Gray, Sarah M             11 CBAC-MD                53.92Y     53.06  
 39 Fisher, Rachel E          11 CBAC-MD                59.53      56.76  
 40 Maday, Tristan K          11 CBAC-MD                58.45      57.50  
 41 Burstein, Addison B       11 HOCO-MD                55.02Y     57.69  
 42 Rathgeb, Maggie C         12 CAC-MD                    NT      58.15  
 43 Griffin, Sydney A         11 PEAK-MD                   NT      59.55  
 44 Anderson, Vanzell A       11 PEAK-MD                   NT    1:12.94  
 -- Merkle, Claire A          11 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Parrott, Nina *           11 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Behe, Kate M              11 SPRC-MD                50.54Y        NS  
 -- Kelso, Elise R            11 ASC-MD                 43.90         NS  
 
Event 36  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frank, Wyatt C            12 CAA-MD                 44.35      39.13  
  2 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD                46.16      39.49  
  3 Bulger, Luke D            12 ASC-MD                 40.94      40.30  
  4 Skinner, Nathan W         12 CAA-MD                 44.46      41.35  
  5 Donaghey, Caleb R         12 ASC-MD                 37.44Y     41.60  
  6 Desclous, Mio K           11 HAGY-MD                45.42      42.42  
  7 Magpuri, Linden A         12 ROCK-MD                47.70      42.54  
  8 Taylor, Eric D            12 CBAC-MD                39.77Y     44.76  
  9 Higgins, Luke W           11 ASC-MD                 40.51Y     45.28  
 10 Cires-Ferrin, Samuel E    11 ASC-MD               1:05.92S     46.07  
 11 Shin, Matthew A           11 CAA-MD                 55.26      46.49  
 12 Raney, Lucas P            12 GMAC-MD                53.65      47.20  
 13 Johnson, Russell A        12 GMAC-MD                42.18Y     47.94  
 14 McKnight, Caden R         11 ASC-MD                 50.83      48.32  
 15 Montenegro, Gabriel       11 GBSA-MD                42.65Y     48.66  
 16 Johnson, Brayden C        11 CAA-MD                 58.62      48.74  
 17 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD                 51.52      49.57  
 18 Puttlitz, Charlie J       11 CAC-MD                 44.35Y     50.22  
 19 Coogan, Tydus A           11 GMAC-MD                55.43      50.61  
 20 Pagent, Jacob A           11 ASC-MD                 42.72Y     50.80  
 21 Liu, Tony Y               11 HOCO-MD                55.99      50.84  
 22 Denney, Alec J            11 ROCK-MD                56.21      50.86  
 23 Pennell, Grant T          11 ROCK-MD                45.46Y     51.02  
 24 Zou, Alex                 12 HOCO-MD                46.60Y     52.46  
 25 Nilsson, Adam K           11 CBAC-MD                   NT      58.15  
 26 Roberts IV, Bert C        11 HOCO-MD                53.52Y     59.85  
 27 Sweet, Richie T           11 ASC-MD                    NT    1:03.45  
 28 Gonzalez, Kaleb N         11 PEAK-MD                   NT    1:04.88  
 -- Tourison, Connor D        11 CAA-MD                 41.83Y        NS  
 -- Graham, Evan M            12 ASC-MD                 38.95         NS  
 -- Szydlik, Aiden E          11 ASC-MD                 40.95Y        NS  
 -- Langnas, Evan C           12 CAA-MD                 48.21         NS  
 
Event 37  Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Rian E             10 ASC-MD                 28.59Y     31.68  
  2 Swope, Lily M             10 ASC-MD                 40.58      35.15  
  3 Gotham, Ella               9 HFY-MD                 31.87Y     36.64  
  4 Quinn, Olivia G            9 GMAC-MD                32.15Y     37.33  
  5 Shatzer, Madison L        10 HAGY-MD                38.35      37.56  
  6 Pingaro, Regen O          10 CAA-MD                 41.31      37.87  
  7 Zimmermann, Lainey M       9 PEAK-MD                33.71Y     38.28  
  8 Hanft, Faith M            10 HAGY-MD                44.28S     38.78  
  9 Jaeger, Maggie C          10 ASC-MD                 34.33Y     39.06  
 10 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD                45.79      39.07  
 11 Swift, Sadie R            10 CBAC-MD                41.17      39.66  
 12 Gurri, Maddi G             9 GBSA-MD                46.31      39.81  
 13 Gould, Leana S            10 ASC-MD                 34.97Y     40.22  
 14 Baker, Yui T              10 CBAC-MD                45.86      40.29  
 15 Stern, Maebelle J         10 ASC-MD                 44.84      41.33  
 16 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD                44.72      42.69  
 17 Sims, Aaliyah R            9 ROCK-MD                39.87Y     42.96  
 18 Lovelace, Abby M           9 CBAC-MD                53.47      43.09  
 19 Schmidt, Kathryn R        10 CAC-MD                 43.23      43.31  
 20 Whalen, Aubrey P           9 ASC-MD                 38.98Y     43.35  
 21 Kassulke, Ella N           9 ROCK-MD                40.16Y     44.07  
 22 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD                48.73      44.14  
 23 Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD                46.22      44.63  
 24 Smith, Lily S              9 CAC-MD                 40.01Y     45.61  
 25 Reynolds, Ashley L        10 CAC-MD                 46.61      45.68  
 26 Hamilton, Katie D          9 CAA-MD                 39.52Y     46.12  
 27 Pinto, Isabella *          9 CAC-MD                 42.36Y     46.79  
 28 Jimenez, Nayla P           9 CAA-MD                 36.23Y     46.88  
 29 Mason, Lilly K             9 CBAC-MD                50.26      47.37  
 30 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD                 43.78Y     48.53  
 30 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD                48.52      48.53  
 32 Claggett, Lauren M        10 PEAK-MD                53.86      49.36  
 33 Biederman, Cassia S        9 HOCO-MD                55.25Y     51.06  
 34 Bi, Roselyn E              9 CAA-MD                 43.29Y     51.31  
 35 Nicholson, Kylie J         9 ASC-MD                 48.33Y     52.15  
 36 Blackmon, Claire N         9 ASC-MD                 51.95Y     53.88  
 37 Winters, Maddie S          9 CAA-MD                 43.54Y     54.28  
 38 Trago, Noelle E            7 UN Cbac-MD           1:12.35S   1:00.04  
 39 Rutkowski, Rose M          9 ASC-MD                 50.86Y   1:01.75  
 -- Zlupko, Ayla G            10 ASC-MD                 39.60Y        NS  
 -- Garner, Luna E             9 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Ching, Abigail E          10 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Brodjieski, Lily G         9 ASC-MD                 37.78Y        NS  
 -- Kwong, Amy                10 HOCO-MD                47.91Y        NS  
 -- Nzioka, Kate N             9 HOCO-MD              1:07.73Y        NS  
 
Event 38  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mourad, Omar M            10 ASC-MD                 29.57Y     33.09  
  2 Todd, Brayden M           10 HAGY-MD                34.64S     33.15  
  3 Mudd, Mason A             10 CAC-MD                 41.63      34.82  
  4 Karr, Steven E            10 ASC-MD                 38.65      34.84  
  5 Glisson, Keith            10 GBSA-MD                36.72      34.99  
  6 Foulk, Ian M               9 ASC-MD                 35.51      35.46  
  7 Lenham, Caleb O           10 ASC-MD                 38.67      36.14  
  8 Russell, Elias A          10 ROCK-MD                31.87Y     36.57  
  9 Moran, Jared A             9 ASC-MD                 38.34      36.96  
 10 Mitchell, Patrick J       10 ASC-MD                 38.82      36.98  
 11 McDonnell, Theo M         10 ASC-MD                 41.43      37.76  
 12 Akinmolayan, Ayo C        10 ASC-MD                 33.91Y     38.31  
 13 Toumasis, Alex             9 SPRC-MD                55.13      38.49  
 14 Phillips, Andrew R         9 CBAC-MD                48.05      38.64  
 15 Pierce, Adam L            10 CBAC-MD                35.31Y     38.88  
 16 Frank, Logan N            10 CAA-MD                 45.30      38.91  
 17 Davis, Zachary M          10 CBAC-MD                34.42Y     39.10  
 18 Swift, Jake A             10 CBAC-MD                39.90      39.37  
 19 Greene, Joshua A           9 HOCO-MD                36.63Y     39.50  
 20 Hooks, Evan E             10 HOCO-MD                34.15Y     39.68  
 21 Ross, Robert L            10 CBAC-MD                43.66      39.88  
 22 Smith, Jameson F          10 CBAC-MD                44.34      40.16  
 23 Trago, Tyler L            10 UN Cbac-MD             49.93      40.56  
 24 Morgan, Zachary M         10 CBAC-MD                45.33      40.80  
 25 Mourad, Yusef M           10 ASC-MD                 38.16Y     40.85  
 26 Megdiche, Ryan            10 CAA-MD                 36.63Y     41.09  
 27 Grant, Jackson J           9 CBAC-MD                37.24Y     42.19  
 28 Link, Denver G            10 CAC-MD                 45.55      42.24  
 29 Frank, JJ J               10 CAA-MD                 56.31      42.67  
 30 Otten, Tristan B          10 CAA-MD                 34.62Y     43.05  
 31 Seip, Jonah R             10 HFY-MD                 53.07      43.89  
 32 Chang, Evan H              9 CAA-MD                 40.94Y     45.54  
 33 Hoy, Xavier M              9 CAA-MD                 40.24Y     46.13  
 34 Salvia, Nico N            10 CAA-MD                 43.04Y     46.98  
 35 Damyanov, Nicky I          9 HOCO-MD                41.18Y     47.39  
 36 Stagnitto, Connor J        9 ROCK-MD                44.75Y     47.98  
 37 Kondo, Ike K              10 SPRC-MD                42.78Y     48.07  
 38 Pierce, Ryan S             8 CBAC-MD                43.61Y     48.17  
 39 Zimmermann, Daniel W       9 PEAK-MD                40.11Y     48.63  
 40 Litynski, Cody T           7 CBAC-MD                47.52Y     49.05  
 41 Harstrom-Small, Oden C    10 CBAC-MD                47.02Y     49.37  
 42 Bryant, Chase M            9 CAC-MD                 43.41Y     49.71  
 43 Rigney, Aidan T            7 CBAC-MD                49.10Y     51.29  
 44 Judge, Andrew              9 SPRC-MD                46.88Y     53.64  
 45 Akinmolayan, Irawo J       9 ASC-MD                 42.67Y     54.28  
 46 Sun, Kevin J              10 HOCO-MD                   NT      54.37  
 47 Nelson, Dominic A          9 CAC-MD                    NT      54.60  
 48 LeBoeuf, Thomas J         10 GBSA-MD              1:08.67      56.77  
 49 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD                49.15Y   1:00.42  
 50 Esser, Daniel D           10 CAC-MD                 51.15Y   1:00.53  
 51 Hopkins, Tristan T         9 CAC-MD                    NT    1:01.52  
 -- Rosenthal, Will C          9 ASC-MD                 40.26Y        NS  
 -- Deppe, Will J              9 ASC-MD                 49.05         NS  
 -- Busch, Noah W              9 CAC-MD                 46.83         NS  
 
Event 39  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feliz, Mary K             12 SPRC-MD                30.72      29.38  
  2 Spraul, Kate M            11 SPRC-MD                31.01      30.56  
  3 Greenwald, Emily P        12 GBSA-MD                31.13      30.86  
  4 Willey, Addison R         12 GMAC-MD                31.64      31.12  
  5 Sands, Kylie R            12 ASC-MD                 35.62      31.44  
  6 Krucoff, Emily J          12 ASC-MD                 32.88      32.18  
  7 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD                33.18      32.82  
  8 Sloan, Kennedy N          11 CBAC-MD                33.86      33.13  
  9 Arciaga, Sierra L         12 GBSA-MD                29.42Y     33.62  
 10 Sanders, Katherine G      11 GBSA-MD                37.47      33.77  
 11 Davis, Maribeth L         11 CBAC-MD                36.29      33.89  
 12 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD                30.45Y     33.92  
 13 Coleman, Emilie A         11 CAA-MD                 39.02      34.19  
 14 Diguardo, Maggie G        11 ASC-MD                 35.37      34.22  
 15 Page, Chloe M             11 ASC-MD                 36.05      34.25  
 16 Hoang, Rachel L           11 HAGY-MD                39.76      34.33  
 17 Karr, Ann M               12 ASC-MD                 35.84      34.46  
 18 Frill, Morgan V           11 GMAC-MD                36.44      34.70  
 19 Moran, Zoe A              12 ASC-MD                 37.59      35.18  
 20 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD                31.32Y     35.47  
 20 Scrimgeour, Haydyn R      12 HFY-MD                 39.37S     35.47  
 22 Hayes, Hanna G            11 ASC-MD                 30.42Y     35.82  
 22 Fritter, Kelly J          12 ASC-MD                 39.23      35.82  
 24 Smit, Olivia K            11 ASC-MD                 40.89      36.06  
 25 Collins, Alexandra        11 HFY-MD                 36.98      36.18  
 26 Zhao, Lily                11 CAA-MD                 39.66      36.27  
 27 Lengel, Caroline A        12 CAA-MD                 39.08      36.38  
 28 Reeder, Evelyn            11 HFY-MD                 38.28      36.72  
 29 McOmber, Delaney K        12 CBAC-MD                30.96Y     36.86  
 30 Linville, Keira S         11 ASC-MD                 37.79      36.93  
 31 Levine, Arielle M         12 CAA-MD                 40.85      37.41  
 32 Kim, Ashley               11 HFY-MD                 33.76Y     37.65  
 33 Zook, Skylar R            11 HOCO-MD                35.01Y     38.28  
 34 Blanchard, Jillian C      11 ASC-MD                 33.92Y     38.59  
 35 Stum, Mary Kathryn K      11 CAC-MD                 43.49      38.70  
 36 Rupard, Alexis D          11 ROCK-MD                35.78Y     38.89  
 37 Harstrom-Small, Alva E    12 CBAC-MD                35.43Y     39.39  
 38 Magpuri, Lindsey A        11 ROCK-MD                43.16      39.59  
 39 Bordewisch, Kayla R       12 ASC-MD                 32.30Y     39.71  
 40 Hopkins, Sophie B         11 CAC-MD                 49.98Y     40.12  
 41 Slingluff, Jesse S        11 ASC-MD                 34.66Y     40.26  
 42 LeBlanc, Zoey A           12 PEAK-MD                57.05      40.74  
 43 Glisson, Karita           12 GBSA-MD                46.17      40.97  
 44 Cossa, Marissa K          12 CAA-MD                 39.71      41.66  
 45 Trago, Dana C             11 UN Cbac-MD             35.84Y     41.68  
 46 Burian, Gabi E            11 HOCO-MD                35.72Y     41.71  
 47 Blackmon, Julia L         11 ASC-MD                 37.16Y     43.61  
 48 Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD                38.11Y     43.67  
 49 Merkle, Claire A          11 CAC-MD                    NT      44.94  
 50 Maday, Tristan K          11 CBAC-MD                51.21      47.38  
 51 Gray, Sarah M             11 CBAC-MD                47.44Y     47.89  
 52 Griffin, Sydney A         11 PEAK-MD                48.78Y     54.01  
 53 Rathgeb, Maggie C         12 CAC-MD                    NT      55.88  
 54 Burstein, Addison B       11 HOCO-MD                43.53Y     56.40  
 55 Anderson, Vanzell A       11 PEAK-MD                   NT    1:04.41  
 -- Hall, Sammy A             12 ASC-MD                 31.42         NS  
 -- Parrott, Nina *           11 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Kelso, Elise R            11 ASC-MD                 37.95         NS  
 -- Behe, Kate M              11 SPRC-MD                36.31Y        NS  
 
Event 40  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            12 GMAC-MD                31.99      29.42  
  2 Sloan, Morgan P           12 ASC-MD                 32.17      30.07  
  3 Walls, Sam A              12 GMAC-MD                34.25      31.70  
  4 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD                33.36      31.78  
  5 Magpuri, Linden A         12 ROCK-MD                37.09      33.67  
  6 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD                37.58      33.71  
  7 Foulk, Billy P            11 ASC-MD                 32.85      33.75  
  8 Frank, Wyatt C            12 CAA-MD                 38.87      33.82  
  9 Donaghey, Caleb R         12 ASC-MD                 29.30Y     34.39  
 10 Hartman, Alex R           12 CAA-MD                 37.02      34.43  
 11 Hoy, Connor W             11 CAA-MD                 44.02      34.79  
 12 Sloan, CJ J               11 ASC-MD                 35.92      34.96  
 13 Kim, Joshua S             12 CBAC-MD                31.02Y     35.70  
 14 Havens, Leo D             11 SPRC-MD                36.45      35.72  
 15 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD                42.88      35.80  
 16 Shahan, Nate              11 HFY-MD                 36.48      35.81  
 17 Skinner, Nathan W         12 CAA-MD                 37.92      36.16  
 18 Taylor, Eric D            12 CBAC-MD                33.31Y     36.37  
 19 Bulger, Luke D            12 ASC-MD                 35.38      36.57  
 20 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD                40.28      36.93  
 21 Johnson, Russell A        12 GMAC-MD                34.54Y     37.27  
 22 Shin, Matthew A           11 CAA-MD                 48.30      37.75  
 23 Kothari, Ryan H           11 HAGY-MD                39.28S     38.35  
 24 Cires-Ferrin, Samuel E    11 ASC-MD                 59.09S     38.36  
 25 Raney, Lucas P            12 GMAC-MD                42.33      39.94  
 26 Liu, Tony Y               11 HOCO-MD                42.25      40.11  
 27 Journo, Ben T             12 CAA-MD                    NT      40.28  
 28 Johnson, Brayden C        11 CAA-MD                 36.60Y     41.16  
 29 Coogan, Tydus A           11 GMAC-MD                51.94      41.68  
 30 Higgins, Luke W           11 ASC-MD                 36.91Y     42.18  
 31 Puttlitz, Charlie J       11 CAC-MD                 35.93Y     42.28  
 32 Pennell, Grant T          11 ROCK-MD                38.53Y     42.48  
 33 Montenegro, Gabriel       11 GBSA-MD                37.36Y     44.14  
 34 Pagent, Jacob A           11 ASC-MD                 36.77Y     44.15  
 35 Zou, Alex                 12 HOCO-MD                40.28Y     44.79  
 36 McKnight, Caden R         11 ASC-MD                 49.87      45.45  
 37 Nilsson, Adam K           11 CBAC-MD                39.87Y     45.48  
 38 Denney, Alec J            11 ROCK-MD                50.05      45.81  
 39 Roberts IV, Bert C        11 HOCO-MD                38.85Y     47.09  
 40 Monahan, Sean P           11 SPRC-MD                46.44Y     50.86  
 41 Sweet, Richie T           11 ASC-MD                 48.72Y     55.24  
 42 Gonzalez, Kaleb N         11 PEAK-MD                   NT      59.33  
 -- Deppe, Jack R             11 ASC-MD                 31.81         NS  
 -- Tourison, Connor D        11 CAA-MD                 35.58Y        NS  
 -- Szydlik, Aiden E          11 ASC-MD                 31.42Y        NS  
 -- Graham, Evan M            12 ASC-MD                 34.29         NS  
 -- Tower, Graham J           12 ASC-MD                 31.80         NS  
 -- Busch, Steven F           11 CAC-MD                 39.96         NS  
 
Event 41  Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandewinckel, Olivia A    10 GBSA-MD              1:42.09    1:37.80  
                  46.99     1:37.80 (50.81)                                        
  2 Healy, Rian E             10 ASC-MD               1:23.65Y   1:39.49  
                  47.48     1:39.49 (52.01)                                        
  3 Feliz, Lucy C             10 SPRC-MD              1:56.22    1:41.65  
                  48.93     1:41.65 (52.72)                                        
  4 Jaeger, Maggie C          10 ASC-MD               1:31.92Y   1:42.34  
                  48.84     1:42.34 (53.50)                                        
  5 Pingaro, Regen O          10 CAA-MD               1:59.06    1:44.55  
                  51.79     1:44.55 (52.76)                                        
  6 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD              2:05.98    1:48.19  
                  52.12     1:48.19 (56.07)                                        
  7 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD              1:56.74    1:48.77  
                  52.08     1:48.77 (56.69)                                        
  8 Hanft, Faith M            10 HAGY-MD              1:57.69S   1:54.07  
  9 Baker, Yui T              10 CBAC-MD              2:01.51    1:56.46  
                  57.42     1:56.46 (59.04)                                        
 10 Gotham, Ella               9 HFY-MD               1:47.18Y   1:56.82  
                  56.26   1:56.82 (1:00.56)                                        
 11 Swift, Sadie R            10 CBAC-MD              2:05.87    1:57.10  
                  56.34   1:57.10 (1:00.76)                                        
 12 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD              1:45.66Y   1:57.18  
                  54.77   1:57.18 (1:02.41)                                        
 13 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD              1:41.67Y   1:58.04  
                  56.93   1:58.04 (1:01.11)                                        
 14 Freund, Felicia J         10 CAA-MD               2:11.99    1:59.06  
                  57.10   1:59.06 (1:01.96)                                        
 15 Gould, Leana S            10 ASC-MD               1:49.84Y   1:59.52  
                  55.49   1:59.52 (1:04.03)                                        
 16 Schmidt, Kathryn R        10 CAC-MD               2:07.00    2:00.11  
                  58.50   2:00.11 (1:01.61)                                        
 17 Stern, Maebelle J         10 ASC-MD               1:57.67    2:00.21  
                  56.60   2:00.21 (1:03.61)                                        
 18 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD              2:18.11    2:00.37  
                  58.11   2:00.37 (1:02.26)                                        
 19 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD              2:05.98    2:02.19  
                  59.37   2:02.19 (1:02.82)                                        
 20 Zimmermann, Lainey M       9 PEAK-MD                   NT    2:05.44  
                  58.79   2:05.44 (1:06.65)                                        
 21 Hamilton, Katie D          9 CAA-MD               1:47.26Y   2:06.94  
                1:01.93   2:06.94 (1:05.01)                                        
 22 Reynolds, Ashley L        10 CAC-MD               2:15.37    2:07.58  
                1:01.90   2:07.58 (1:05.68)                                        
 23 Jimenez, Nayla P           9 CAA-MD               1:45.41Y   2:07.63  
                1:02.61   2:07.63 (1:05.02)                                        
 24 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              2:21.98    2:08.43  
                1:02.66   2:08.43 (1:05.77)                                        
 25 Smith, Lily S              9 CAC-MD                    NT    2:10.03  
                1:04.01   2:10.03 (1:06.02)                                        
 26 Bi, Roselyn E              9 CAA-MD                    NT    2:12.19  
                1:04.95   2:12.19 (1:07.24)                                        
 27 Lovelace, Abby M           9 CBAC-MD              2:31.44    2:12.80  
                1:02.99   2:12.80 (1:09.81)                                        
 28 Mason, Lilly K             9 CBAC-MD              2:34.61    2:17.02  
                1:06.91   2:17.02 (1:10.11)                                        
 29 Kassulke, Ella N           9 ROCK-MD                   NT    2:17.05  
                1:06.86   2:17.05 (1:10.19)                                        
 30 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD               2:01.04Y   2:18.03  
                1:07.77   2:18.03 (1:10.26)                                        
 31 Pinto, Isabella *          9 CAC-MD                    NT    2:22.88  
                1:09.25   2:22.88 (1:13.63)                                        
 32 Winters, Maddie S          9 CAA-MD               2:04.74Y   2:31.01  
                1:13.19   2:31.01 (1:17.82)                                        
 33 Biederman, Cassia S        9 HOCO-MD                   NT    2:39.66  
                1:15.53   2:39.66 (1:24.13)                                        
 -- Claggett, Lauren M        10 PEAK-MD                   NT         DQ  
                1:22.64        DQ (1:29.12)                                        
 -- Rutkowski, Rose M          9 ASC-MD               2:21.31Y        DQ  
                1:33.89        DQ (1:38.00)                                        
 -- Ching, Abigail E          10 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Brodjieski, Lily G         9 ASC-MD                    NT         NS  
 -- Kwong, Amy                10 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Nzioka, Kate N             9 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Zlupko, Ayla G            10 ASC-MD               1:49.08Y        NS  
 
Event 42  Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foulk, Ian M               9 ASC-MD               1:47.34    1:42.86  
                  49.91     1:42.86 (52.95)                                        
  2 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD               1:54.69    1:44.12  
                  50.84     1:44.12 (53.28)                                        
  3 Mitchell, Patrick J       10 ASC-MD               1:52.86    1:44.66  
                  49.87     1:44.66 (54.79)                                        
  4 Karr, Steven E            10 ASC-MD               2:11.41    1:46.86  
                  50.72     1:46.86 (56.14)                                        
  5 McDonnell, Theo M         10 ASC-MD               1:56.19    1:49.50  
                  52.77     1:49.50 (56.73)                                        
  6 Russell, Elias A          10 ROCK-MD              1:36.54Y   1:50.43  
                  52.14     1:50.43 (58.29)                                        
  7 Toumasis, Alex             9 SPRC-MD              1:52.41Y   1:54.54  
                  55.48     1:54.54 (59.06)                                        
  8 Phillips, Andrew R         9 CBAC-MD              2:17.42    1:55.84  
                  55.08   1:55.84 (1:00.76)                                        
  9 Ross, Robert L            10 CBAC-MD              2:04.83    1:58.75  
                  56.11   1:58.75 (1:02.64)                                        
 10 Frank, JJ J               10 CAA-MD               2:30.50    2:00.81  
                  57.73   2:00.81 (1:03.08)                                        
 11 Mudd, Mason A             10 CAC-MD               2:22.80    2:03.70  
                1:00.64   2:03.70 (1:03.06)                                        
 12 Glisson, Keith            10 GBSA-MD                   NT    2:04.35  
                1:00.50   2:04.35 (1:03.85)                                        
 13 Link, Denver G            10 CAC-MD               2:12.25    2:05.25  
                1:00.82   2:05.25 (1:04.43)                                        
 14 Seip, Jonah R             10 HFY-MD               2:18.67    2:08.39  
                1:02.73   2:08.39 (1:05.66)                                        
 15 Grant, Jackson J           9 CBAC-MD              2:04.94Y   2:08.49  
                1:03.13   2:08.49 (1:05.36)                                        
 16 Megdiche, Ryan            10 CAA-MD               1:59.38Y   2:09.01  
                1:02.88   2:09.01 (1:06.13)                                        
 17 Stagnitto, Connor J        9 ROCK-MD              1:54.52Y   2:12.38  
                1:05.54   2:12.38 (1:06.84)                                        
 18 Judge, Andrew              9 SPRC-MD                   NT    2:14.29  
                1:04.62   2:14.29 (1:09.67)                                        
 19 Chang, Evan H              9 CAA-MD               2:13.05Y   2:24.76  
                1:08.35   2:24.76 (1:16.41)                                        
 20 Rigney, Aidan T            7 CBAC-MD              1:54.06Y   2:24.78  
                1:09.20   2:24.78 (1:15.58)                                        
 21 Esser, Daniel D           10 CAC-MD                    NT    2:25.13  
                1:06.26   2:25.13 (1:18.87)                                        
 22 Hoy, Xavier M              9 CAA-MD               2:08.90Y   2:31.12  
                1:09.74   2:31.12 (1:21.38)                                        
 23 Sun, Kevin J              10 HOCO-MD                   NT    2:31.91  
 24 Litynski, Cody T           7 CBAC-MD              2:51.30Y   2:34.14  
                1:17.29   2:34.14 (1:16.85)                                        
 25 Salvia, Nico N            10 CAA-MD               2:31.92Y   2:36.88  
                1:15.57   2:36.88 (1:21.31)                                        
 26 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD                   NT    2:55.95  
                1:29.19   2:55.95 (1:26.76)                                        
 27 Harstrom-Small, Oden C    10 CBAC-MD                   NT    3:00.74  
                1:24.42   3:00.74 (1:36.32)                                        
 -- Akinmolayan, Ayo C        10 ASC-MD                    NT         DQ  
                  59.75        DQ (1:01.28)                                        
 -- Bryant, Chase M            9 CAC-MD                    NT         DQ  
                1:24.86        DQ (1:33.02)                                        
 -- Mourad, Yusef M           10 ASC-MD               2:03.48Y        DQ  
                1:03.54        DQ (1:05.84)                                        
 -- Hopkins, Tristan T         9 CAC-MD                    NT         DQ  
                1:46.69        DQ (1:54.51)                                        
 -- Otten, Tristan B          10 CAA-MD               1:48.26Y        NS  
 -- Busch, Noah W              9 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Rosenthal, Will C          9 ASC-MD               2:12.19Y        NS  
 
Event 43  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Madeline M          11 CBAC-MD              1:44.20    1:36.91  
                  46.50     1:36.91 (50.41)                                        
  2 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD               1:45.83    1:38.59  
                  47.81     1:38.59 (50.78)                                        
  3 Coleman, Emilie A         11 CAA-MD               1:54.31    1:39.14  
                  47.53     1:39.14 (51.61)                                        
  4 Sanders, Katherine G      11 GBSA-MD              1:20.37Y   1:39.30  
                  49.37     1:39.30 (49.93)                                        
  5 Reeder, Evelyn            11 HFY-MD               1:47.21    1:39.53  
                  47.12     1:39.53 (52.41)                                        
  6 Hoang, Rachel L           11 HAGY-MD              1:50.98    1:39.96  
                  49.59     1:39.96 (50.37)                                        
  7 Smit, Olivia K            11 ASC-MD               1:45.13    1:40.22  
                  47.51     1:40.22 (52.71)                                        
  8 Page, Chloe M             11 ASC-MD               1:56.64    1:41.06  
                  49.64     1:41.06 (51.42)                                        
  9 Swope, Natalie R          12 ASC-MD               1:48.04    1:41.29  
                  49.47     1:41.29 (51.82)                                        
 10 Levine, Arielle M         12 CAA-MD               1:46.33    1:41.47  
                  47.61     1:41.47 (53.86)                                        
 11 Hopkins, Evie G           11 ASC-MD               2:10.64    1:42.83  
                  48.45     1:42.83 (54.38)                                        
 12 Sloan, Kennedy N          11 CBAC-MD              1:52.31    1:45.26  
                  50.89     1:45.26 (54.37)                                        
 13 Robertson, Mariah C       11 HFY-MD               2:02.07    1:45.78  
                  51.29     1:45.78 (54.49)                                        
 14 Essa, Osob B              11 ASC-MD               1:48.03    1:46.00  
                  50.51     1:46.00 (55.49)                                        
 15 Burian, Gabi E            11 HOCO-MD              1:35.96Y   1:47.61  
                  51.71     1:47.61 (55.90)                                        
 16 Kim, Ashley               11 HFY-MD               1:31.98Y   1:47.78  
                  53.90     1:47.78 (53.88)                                        
 17 Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD              1:38.87Y   1:48.46  
                  53.81     1:48.46 (54.65)                                        
 18 Centers, Isabel A         12 CAA-MD               1:51.84    1:49.67  
                  52.33     1:49.67 (57.34)                                        
 19 Tura, Tia S               12 HOCO-MD                   NT    1:51.18  
                  53.37     1:51.18 (57.81)                                        
 20 Fritter, Kelly J          12 ASC-MD               1:53.87    1:51.32  
                  52.97     1:51.32 (58.35)                                        
 21 Blanchard, Jillian C      11 ASC-MD               1:59.80Y   1:51.51  
                  52.39     1:51.51 (59.12)                                        
 22 Magpuri, Lindsey A        11 ROCK-MD              1:59.63    1:52.79  
                  52.87     1:52.79 (59.92)                                        
 23 Rupard, Alexis D          11 ROCK-MD              1:42.41Y   1:54.33  
                  52.54   1:54.33 (1:01.79)                                        
 24 Stum, Mary Kathryn K      11 CAC-MD               2:02.47    1:58.32  
                1:00.15     1:58.32 (58.17)                                        
 25 Linville, Keira S         11 ASC-MD               2:07.16    1:59.42  
                  53.96   1:59.42 (1:05.46)                                        
 26 Nixon, Sophie E           12 HOCO-MD              1:50.85Y   2:01.45  
                  58.29   2:01.45 (1:03.16)                                        
 27 Glisson, Karita           12 GBSA-MD              1:44.47Y   2:03.90  
                  58.79   2:03.90 (1:05.11)                                        
 28 Blackmon, Julia L         11 ASC-MD                    NT    2:08.39  
                1:01.75   2:08.39 (1:06.64)                                        
 29 Maday, Tristan K          11 CBAC-MD              2:37.99    2:10.69  
                1:04.07   2:10.69 (1:06.62)                                        
 30 LeBlanc, Zoey A           12 PEAK-MD              1:53.68Y   2:14.52  
                1:01.83   2:14.52 (1:12.69)                                        
 31 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD                   NT    2:15.33  
                1:03.61   2:15.33 (1:11.72)                                        
 32 Fisher, Rachel E          11 CBAC-MD              2:58.45    2:40.64  
                1:16.86   2:40.64 (1:23.78)                                        
 33 Rathgeb, Maggie C         12 CAC-MD                    NT    2:43.93  
                1:20.00   2:43.93 (1:23.93)                                        
 34 Gray, Sarah M             11 CBAC-MD              2:19.18Y   2:44.30  
                1:14.28   2:44.30 (1:30.02)                                        
 35 Burstein, Addison B       11 HOCO-MD                   NT    3:33.05  
                1:43.38   3:33.05 (1:49.67)                                        
 -- Harstrom-Small, Alva E    12 CBAC-MD                   NT         DQ  
                1:03.57        DQ (1:11.44)                                        
 -- Cossa, Marissa K          12 CAA-MD               2:26.90         NS  
 -- Hopkins, Sophie B         11 CAC-MD               1:51.87Y        NS  
 -- Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD               1:47.48         NS  
 -- Parrott, Nina *           11 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 44  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoang, Jackson M          12 HAGY-MD              1:28.11    1:23.52  
                  40.66     1:23.52 (42.86)                                        
  2 Wiseman, Brian C          12 SPRC-MD              1:33.75    1:31.09  
                  44.89     1:31.09 (46.20)                                        
  3 Frank, Wyatt C            12 CAA-MD               1:49.07    1:32.07  
                  44.77     1:32.07 (47.30)                                        
  4 Hartman, Alex R           12 CAA-MD               1:42.45    1:38.11  
                  46.39     1:38.11 (51.72)                                        
  5 Bulger, Luke D            12 ASC-MD               1:37.81    1:39.40  
                  46.51     1:39.40 (52.89)                                        
  6 Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD              1:26.68Y   1:39.83  
                  47.41     1:39.83 (52.42)                                        
  7 Sloan, CJ J               11 ASC-MD               1:45.11    1:41.94  
                  48.14     1:41.94 (53.80)                                        
  8 Kim, Joshua S             12 CBAC-MD              1:48.21    1:43.36  
                  48.52     1:43.36 (54.84)                                        
  9 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD              1:54.24    1:44.56  
                  49.81     1:44.56 (54.75)                                        
 10 Kothari, Ryan H           11 HAGY-MD              1:30.93Y   1:45.17  
                  50.03     1:45.17 (55.14)                                        
 11 Havens, Leo D             11 SPRC-MD              1:48.93    1:45.36  
                  48.89     1:45.36 (56.47)                                        
 12 Hoy, Connor W             11 CAA-MD               2:01.82    1:46.85  
                  50.03     1:46.85 (56.82)                                        
 13 Donaghey, Caleb R         12 ASC-MD               1:37.07Y   1:48.48  
                  51.35     1:48.48 (57.13)                                        
 14 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD              1:57.38    1:49.67  
                  52.38     1:49.67 (57.29)                                        
 15 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD              2:14.13    1:53.35  
                  56.25     1:53.35 (57.10)                                        
 16 Shin, Matthew A           11 CAA-MD               2:05.25    1:54.28  
                  55.07     1:54.28 (59.21)                                        
 17 Taylor, Grant G           12 ROCK-MD              2:03.58    1:55.45  
                  58.13     1:55.45 (57.32)                                        
 18 Cires-Ferrin, Samuel E    11 ASC-MD               1:42.37Y   1:56.01  
                  54.28   1:56.01 (1:01.73)                                        
 19 Achille, Jacob T          11 CAA-MD               1:45.03Y   1:58.75  
                  56.49   1:58.75 (1:02.26)                                        
 20 Liu, Tony Y               11 HOCO-MD              1:44.36Y   1:59.55  
                  56.83   1:59.55 (1:02.72)                                        
 21 Denney, Alec J            11 ROCK-MD              2:27.70    2:03.71  
                  59.11   2:03.71 (1:04.60)                                        
 22 Pennell, Grant T          11 ROCK-MD              1:53.36Y   2:04.27  
                1:00.05   2:04.27 (1:04.22)                                        
 23 Puttlitz, Charlie J       11 CAC-MD               1:57.14Y   2:10.10  
                1:00.74   2:10.10 (1:09.36)                                        
 24 Pagent, Jacob A           11 ASC-MD                    NT    2:12.27  
                1:04.18   2:12.27 (1:08.09)                                        
 25 Nilsson, Adam K           11 CBAC-MD                   NT    2:25.40  
                1:10.16   2:25.40 (1:15.24)                                        
 26 Roberts IV, Bert C        11 HOCO-MD              2:27.22Y   2:28.43  
                1:09.81   2:28.43 (1:18.62)                                        
 26 Monahan, Sean P           11 SPRC-MD              2:14.31Y   2:28.43  
                1:12.19   2:28.43 (1:16.24)                                        
 -- Johnson, Brayden C        11 CAA-MD               1:50.06Y        DQ  
 -- Szydlik, Aiden E          11 ASC-MD               1:39.39Y        NS  
 -- Busch, Steven F           11 CAC-MD               1:40.67Y        NS  
 -- Langnas, Evan C           12 CAA-MD               1:42.85         NS  
 
Event 45  Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandewinckel, Olivia A    10 GBSA-MD              1:19.10Y   1:32.43  
                  42.83     1:32.43 (49.60)                                        
  2 Feliz, Lucy C             10 SPRC-MD              1:28.14Y   1:39.54  
  3 Shatzer, Madison L        10 HAGY-MD              1:40.54    1:42.44  
  4 Quinn, Olivia G            9 GMAC-MD              1:37.44Y   1:43.30  
                  44.03     1:43.30 (59.27)                                        
  5 Sims, Aaliyah R            9 ROCK-MD                   NT    2:03.64  
                  57.00   2:03.64 (1:06.64)                                        
 
Event 46  Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Brayden M           10 HAGY-MD              1:11.04Y   1:24.63  
                  39.38     1:24.63 (45.25)                                        
  2 Swift, Jake A             10 CBAC-MD              1:41.70    1:38.63  
                  46.81     1:38.63 (51.82)                                        
  3 Moran, Jared A             9 ASC-MD               1:23.99Y   1:39.87  
                  46.52     1:39.87 (53.35)                                        
  4 Mourad, Omar M            10 ASC-MD               1:28.13Y   1:43.04  
                  44.06     1:43.04 (58.98)                                        
  5 Frank, Logan N            10 CAA-MD               1:41.93Y   1:53.30  
                  50.51   1:53.30 (1:02.79)                                        
  6 Davis, Zachary M          10 CBAC-MD                   NT    1:59.75  
                  59.31   1:59.75 (1:00.44)                                        
  7 Kondo, Ike K              10 SPRC-MD              1:53.02Y   2:05.44  
                  57.90   2:05.44 (1:07.54)                                        
  8 Pierce, Ryan S             8 CBAC-MD              2:21.24Y   2:21.68  
 -- Deppe, Will J              9 ASC-MD                    NT         NS  
 
Event 47  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lyla E             11 CAC-MD               1:28.56    1:16.90  
                  35.34     1:16.90 (41.56)                                        
  2 Willey, Addison R         12 GMAC-MD              1:23.67    1:19.23  
                  35.26     1:19.23 (43.97)                                        
  3 Medine, Kaelyn M          12 ASC-MD               1:15.96Y   1:24.62  
                  37.94     1:24.62 (46.68)                                        
  4 Diguardo, Maggie G        11 ASC-MD               1:30.83    1:26.96  
                  40.79     1:26.96 (46.17)                                        
  5 Davis, Maribeth L         11 CBAC-MD              1:32.32    1:27.82  
                  41.05     1:27.82 (46.77)                                        
  6 Sands, Kylie R            12 ASC-MD               1:44.84Y   1:28.96  
                  40.00     1:28.96 (48.96)                                        
  7 Hoang, Rachel L           11 HAGY-MD              1:20.10Y   1:29.59  
                  40.97     1:29.59 (48.62)                                        
  8 Hopkins, Evie G           11 ASC-MD                    NT    1:30.39  
                  40.85     1:30.39 (49.54)                                        
  9 Swope, Natalie R          12 ASC-MD               1:40.40    1:32.89  
                  44.38     1:32.89 (48.51)                                        
 10 Hayes, Hanna G            11 ASC-MD               1:18.10Y   1:33.15  
                  41.99     1:33.15 (51.16)                                        
 11 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD                   NT    1:36.32  
                  43.78     1:36.32 (52.54)                                        
 12 Zhao, Lily                11 CAA-MD               1:31.47Y   1:43.09  
                  42.19   1:43.09 (1:00.90)                                        
 13 Tura, Tia S               12 HOCO-MD              1:37.25Y   1:51.41  
                  51.70     1:51.41 (59.71)                                        
 -- Johnston, Katelyn N       11 CBAC-MD              1:28.07         DQ  
                  40.73          DQ (43.17)                                        
 -- Hall, Sammy A             12 ASC-MD               1:20.26         NS  
 -- Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD               2:06.33Y        NS  
 -- Behe, Kate M              11 SPRC-MD              2:01.86Y        NS  
 -- Scrimgeour, Haydyn R      12 HFY-MD                    NT         NS  
 
Event 48  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoang, Jackson M          12 HAGY-MD              1:13.40    1:10.58  
                  34.53     1:10.58 (36.05)                                        
  2 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:24.80    1:14.20  
                  35.43     1:14.20 (38.77)                                        
  3 Sloan, Morgan P           12 ASC-MD               1:25.94    1:14.86  
                  33.98     1:14.86 (40.88)                                        
  4 Walls, Sam A              12 GMAC-MD                   NT    1:24.77  
                  37.22     1:24.77 (47.55)                                        
  5 Wiseman, Brian C          12 SPRC-MD              1:36.98    1:30.45  
                  43.61     1:30.45 (46.84)                                        
  6 Sloan, CJ J               11 ASC-MD               1:22.90Y   1:38.07  
                  42.61     1:38.07 (55.46)                                        
  7 Achille, Jacob T          11 CAA-MD               1:25.15Y   1:47.36  
                  47.28   1:47.36 (1:00.08)                                        
  8 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD               1:50.88Y   1:51.27  
                  51.76     1:51.27 (59.51)                                        
  9 Journo, Ben T             12 CAA-MD                    NT    2:07.21  
                  55.50   2:07.21 (1:11.71)                                        
 -- Pickett, Alex A           12 ASC-MD               1:31.51         NS  
 -- Deppe, Jack R             11 ASC-MD               1:29.29         NS  
 
Event 49  Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feliz, Mary K             12 SPRC-MD              2:43.87    2:40.06  
                  37.28     1:18.21 (40.93)     1:59.47 (41.26)     2:40.06 (40.59)
  2 Spraul, Kate M            11 SPRC-MD              2:52.70    2:43.16  
                  37.76     1:19.44 (41.68)     2:01.65 (42.21)     2:43.16 (41.51)
  3 Greenwald, Emily P        12 GBSA-MD              2:53.75    2:43.61  
                  38.69     1:20.49 (41.80)     2:02.72 (42.23)     2:43.61 (40.89)
  4 Chen, Madeline M          11 CBAC-MD              3:09.36    2:55.56  
                  42.53     1:28.97 (46.44)     2:13.80 (44.83)     2:55.56 (41.76)
  5 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD              2:36.81Y   2:57.02  
                  44.13     1:30.34 (46.21)     2:14.30 (43.96)     2:57.02 (42.72)
  6 Karr, Ann M               12 ASC-MD               2:31.92Y   3:00.89  
                  43.28     1:30.11 (46.83)     2:17.17 (47.06)     3:00.89 (43.72)
  7 Smith, Lyla E             11 CAC-MD                    NT    3:02.07  
                  42.59     1:29.23 (46.64)     2:16.31 (47.08)     3:02.07 (45.76)
  8 Robertson, Mariah C       11 HFY-MD               3:33.28    3:06.77  
                  44.16     1:31.20 (47.04)     2:19.83 (48.63)     3:06.77 (46.94)
  9 Reeder, Evelyn            11 HFY-MD               2:52.28Y   3:08.42  
                  45.38     1:33.71 (48.33)     2:22.54 (48.83)     3:08.42 (45.88)
 10 Lengel, Caroline A        12 CAA-MD               3:00.04Y   3:10.67  
                  43.24     1:32.91 (49.67)     2:23.28 (50.37)     3:10.67 (47.39)
 11 Collins, Alexandra        11 HFY-MD                    NT    3:17.23  
                  46.37     1:37.59 (51.22)     2:29.60 (52.01)     3:17.23 (47.63)
 12 Blanchard, Jillian C      11 ASC-MD                    NT    3:26.58  
                  47.85     1:41.52 (53.67)     2:35.26 (53.74)     3:26.58 (51.32)
 13 Magpuri, Lindsey A        11 ROCK-MD                   NT    3:46.66  
                  54.57     1:52.95 (58.38)   2:53.30 (1:00.35)     3:46.66 (53.36)
 -- Medine, Kaelyn M          12 ASC-MD                    NT         DQ  
                  43.09     1:31.73 (48.64)     2:22.97 (51.24)          DQ (49.31)
 
Event 50  Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shahan, Nate              11 HFY-MD               3:07.34    2:57.91  
                  44.30     1:29.56 (45.26)     2:15.65 (46.09)     2:57.91 (42.26)
  2 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD              2:26.83Y   2:57.92  
                  42.87     1:28.97 (46.10)     2:14.79 (45.82)     2:57.92 (43.13)
  3 Foulk, Billy P            11 ASC-MD               2:34.55Y   2:59.32  
                  42.05     1:27.57 (45.52)     2:13.94 (46.37)     2:59.32 (45.38)
  4 Desclous, Mio K           11 HAGY-MD              2:43.70Y   3:09.66  
                  45.63     1:34.22 (48.59)     2:24.03 (49.81)     3:09.66 (45.63)
  5 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD                   NT    3:12.23  
                  47.15     1:36.12 (48.97)     2:24.89 (48.77)     3:12.23 (47.34)
  6 Higgins, Luke W           11 ASC-MD                    NT    3:21.74  
                  48.27     1:40.58 (52.31)     2:32.23 (51.65)     3:21.74 (49.51)
  7 Taylor, Grant G           12 ROCK-MD              3:08.41Y   3:35.81  
                  53.49     1:49.94 (56.45)     2:46.44 (56.50)     3:35.81 (49.37)
  8 McKnight, Caden R         11 ASC-MD                    NT    3:36.21  
                  50.18     1:47.44 (57.26)     2:42.73 (55.29)     3:36.21 (53.48)
 -- Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD              2:36.57Y        DQ  
                  42.31     1:26.97 (44.66)     2:11.94 (44.97)          DQ (43.84)
 -- Journo, Ben T             12 CAA-MD               3:31.68Y        DQ  
                  55.14   1:57.22 (1:02.08)        DQ (2:05.72)                    
 -- Pickett, Alex A           12 ASC-MD                    NT         NS  
 -- Tower, Graham J           12 ASC-MD               2:28.72Y        NS  
 -- Graham, Evan M            12 ASC-MD                    NT         NS  
 
Event 51  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaidi, Alexia Y           13 CAC-MD               4:53.88Y   5:34.45  
                  37.33     1:19.36 (42.03)     2:02.12 (42.76)     2:44.06 (41.94)
        3:29.29 (45.23)     4:18.25 (48.96)     4:57.08 (38.83)     5:34.45 (37.37)
  2 Raley, Savannah P         14 CBAC-MD              5:38.41    5:43.34  
                  38.36     1:22.16 (43.80)     2:06.28 (44.12)     2:49.84 (43.56)
        3:39.94 (50.10)     4:29.22 (49.28)     5:06.13 (36.91)     5:43.34 (37.21)
  3 Frick, Olivia N           13 CAC-MD                    NT    5:45.05  
                  22.60   1:23.61 (1:01.01)     2:09.43 (45.82)     2:53.94 (44.51)
        3:39.74 (45.80)     4:24.93 (45.19)     5:06.17 (41.24)     5:45.05 (38.88)
  4 Duke, Amaya E             14 CBAC-MD              6:18.09    5:49.44  
                  36.73     1:19.07 (42.34)     2:02.29 (43.22)     2:45.58 (43.29)
        3:37.81 (52.23)     4:31.71 (53.90)     5:10.28 (38.57)     5:49.44 (39.16)
  5 Krasauskis, Bryn A        13 ASC-MD               5:08.27Y   5:50.09  
                  36.38     1:19.90 (43.52)     2:05.34 (45.44)     2:50.11 (44.77)
        3:41.74 (51.63)     4:32.91 (51.17)     5:12.89 (39.98)     5:50.09 (37.20)
  6 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD              6:22.30    6:09.02  
                  38.56     1:23.07 (44.51)     2:08.60 (45.53)     2:54.67 (46.07)
        3:49.79 (55.12)     4:47.48 (57.69)     5:28.46 (40.98)     6:09.02 (40.56)
  7 Schmidt, Gabrielle R      13 CAC-MD                    NT    6:12.33  
                  14.31                             2:18.03 ( )     3:04.25 (46.22)
        3:57.84 (53.59)     4:52.36 (54.52)     5:32.73 (40.37)     6:12.33 (39.60)
  8 Baker, Noe M              13 CBAC-MD                   NT    6:21.83  
                  42.31     1:35.42 (53.11)     2:24.98 (49.56)     3:14.27 (49.29)
        4:07.21 (52.94)     5:00.09 (52.88)     5:41.00 (40.91)     6:21.83 (40.83)
  9 Jackson, Sarah R          14 ASC-MD               5:33.17Y   6:24.92  
                  39.60     1:32.77 (53.17)     2:18.92 (46.15)     3:04.26 (45.34)
        4:00.16 (55.90)     4:57.54 (57.38)     5:42.26 (44.72)     6:24.92 (42.66)
 10 Deppe, Sierra L           13 ASC-MD               5:27.23Y   6:26.83  
                  39.58     1:26.87 (47.29)     2:18.91 (52.04)     3:08.80 (49.89)
        4:05.20 (56.40)     5:00.54 (55.34)     5:44.51 (43.97)     6:26.83 (42.32)
 11 Gotham, Madison           13 HFY-MD               6:02.86Y   6:39.80  
                  31.23     1:29.58 (58.35)     2:20.88 (51.30)     3:10.32 (49.44)
        4:09.28 (58.96)     5:07.00 (57.72)     5:54.34 (47.34)     6:39.80 (45.46)
 12 Jarrett, Alexis M         14 ROCK-MD              5:50.10Y   7:08.36  
                  46.48     1:43.81 (57.33)     2:40.48 (56.67)     3:36.34 (55.86)
        4:33.77 (57.43)     5:33.72 (59.95)     6:22.81 (49.09)     7:08.36 (45.55)
 13 Agarwal, Meeta            13 HFY-MD                    NT    7:48.45  
                  50.47   1:57.02 (1:06.55)                             3:54.75 ( )
      5:00.03 (1:05.28)   6:08.19 (1:08.16)     7:00.18 (51.99)     7:48.45 (48.27)
 -- Boretti, Alicia F         13 ASC-MD                    NT         NS  
 -- Wojtowicz, Jenny L        13 ROCK-MD              5:33.74Y        NS  
 
Event 52  Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Page, Connor F            13 ASC-MD                    NT    5:27.79  
                  32.05     1:09.12 (37.07)     1:53.77 (44.65)     2:36.47 (42.70)
        3:23.88 (47.41)     4:13.42 (49.54)     4:51.21 (37.79)     5:27.79 (36.58)
  2 Litynski, Grant M         13 CBAC-MD              5:03.58Y   5:52.50  
                  37.05     1:20.25 (43.20)     2:06.47 (46.22)     2:52.47 (46.00)
        3:42.15 (49.68)     4:32.15 (50.00)     5:13.49 (41.34)     5:52.50 (39.01)
  3 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD              6:27.53    5:57.76  
                  37.69     1:22.11 (44.42)     2:05.41 (43.30)     2:48.89 (43.48)
        3:42.22 (53.33)     4:36.16 (53.94)     5:17.27 (41.11)     5:57.76 (40.49)
 -- Bickel, Evan J            14 HOCO-MD                   NT         DQ  
                  41.93     1:34.18 (52.25)     2:30.51 (56.33)     3:25.23 (54.72)
        4:23.54 (58.31)     5:23.23 (59.69)        DQ (1:38.85)                    
 
Event 53  Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenot, Gaby B            15 CBAC-MD              5:29.62    5:35.33  
                  36.89     1:20.38 (43.49)     2:05.59 (45.21)     2:49.31 (43.72)
        3:37.10 (47.79)     4:24.01 (46.91)     4:59.66 (35.65)     5:35.33 (35.67)
  2 Cole, Sarah E             17 CAC-MD               5:21.95    5:38.75  
                  35.62     1:16.02 (40.40)     2:00.74 (44.72)     2:44.05 (43.31)
        3:33.50 (49.45)     4:23.13 (49.63)     5:01.38 (38.25)     5:38.75 (37.37)
  3 Plaudis, Haylee K         16 ASC-MD               5:48.26    5:40.50  
                  36.70     1:20.04 (43.34)     2:05.37 (45.33)     2:50.61 (45.24)
        3:37.16 (46.55)     4:24.58 (47.42)     5:03.68 (39.10)     5:40.50 (36.82)
  4 Plaudis, Victoria J       16 ASC-MD               4:53.07Y   5:45.77  
                  37.75     1:21.49 (43.74)     2:08.28 (46.79)     2:53.61 (45.33)
        3:41.41 (47.80)     4:28.67 (47.26)     5:08.24 (39.57)     5:45.77 (37.53)
  5 Litynski, Brenna K        16 CBAC-MD              6:02.04    5:48.19  
                  35.97     1:18.29 (42.32)     2:04.10 (45.81)     2:49.59 (45.49)
        3:40.86 (51.27)     4:32.26 (51.40)     5:10.54 (38.28)     5:48.19 (37.65)
  6 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD              5:55.00    5:53.04  
                  36.84     1:18.78 (41.94)     2:08.92 (50.14)     2:58.38 (49.46)
        3:47.13 (48.75)     4:36.71 (49.58)     5:15.69 (38.98)     5:53.04 (37.35)
  7 Jacobs, Melissa L         16 CAC-MD               5:51.23    6:02.79  
                  37.65     1:23.33 (45.68)     2:08.86 (45.53)     2:53.54 (44.68)
        3:46.49 (52.95)     4:39.65 (53.16)     5:21.63 (41.98)     6:02.79 (41.16)
  8 Taylor, Emmy V            15 CBAC-MD                   NT    6:32.42  
                  42.23     1:31.35 (49.12)     2:22.67 (51.32)     3:12.85 (50.18)
        4:08.38 (55.53)     5:04.14 (55.76)     5:49.10 (44.96)     6:32.42 (43.32)
  9 Webb, Jacqueline R        15 HFY-MD               6:41.09    6:53.10  
                  41.95     1:34.63 (52.68)     2:26.07 (51.44)     3:14.40 (48.33)
      4:15.82 (1:01.42)   5:16.74 (1:00.92)     6:04.28 (47.54)     6:53.10 (48.82)
 10 Eastridge, Chelle E       15 PEAK-MD              6:36.90    6:53.48  
                  45.92     1:38.54 (52.62)     2:32.96 (54.42)     3:23.81 (50.85)
        4:23.11 (59.30)     5:20.15 (57.04)     6:08.71 (48.56)     6:53.48 (44.77)
 -- Mehls, Jenna N            16 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Smith, Aria C             16 GBSA-MD              5:14.43Y        NS  
 -- Hall, Kennedy A           15 ASC-MD               5:04.57Y        NS  
 
Event 54  Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desclous, Ben C           15 HAGY-MD              5:10.77    5:02.40  
                  31.23     1:07.78 (36.55)     1:46.17 (38.39)     2:23.82 (37.65)
        3:07.98 (44.16)     3:52.13 (44.15)     4:28.63 (36.50)     5:02.40 (33.77)
  2 Williams, Ethan H         15 CAC-MD               5:25.69    5:13.85  
                  32.22     1:10.50 (38.28)     1:53.05 (42.55)     2:32.68 (39.63)
        3:17.65 (44.97)     4:03.66 (46.01)     4:40.31 (36.65)     5:13.85 (33.54)
  3 Voelker, Ben E            16 CAC-MD                    NT    5:15.78  
                  32.61     1:09.69 (37.08)     1:48.23 (38.54)     2:26.70 (38.47)
        3:14.64 (47.94)     4:02.29 (47.65)     4:40.36 (38.07)     5:15.78 (35.42)
  4 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD              5:17.91    5:17.60  
                  33.25     1:08.95 (35.70)     1:53.14 (44.19)     2:35.15 (42.01)
        3:20.58 (45.43)     4:06.45 (45.87)     4:42.35 (35.90)     5:17.60 (35.25)
  5 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              4:38.10Y   5:28.16  
                  34.22     1:14.83 (40.61)     1:58.13 (43.30)     2:40.27 (42.14)
        3:29.69 (49.42)     4:17.74 (48.05)     4:53.52 (35.78)     5:28.16 (34.64)
  6 Balazs, Carlos E          16 CAC-MD               6:00.28    5:45.38  
                  37.29     1:19.89 (42.60)     2:05.07 (45.18)     2:48.06 (42.99)
        3:39.00 (50.94)     4:29.04 (50.04)     5:08.15 (39.11)     5:45.38 (37.23)
  7 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              6:00.10    5:53.56  
                  35.51     1:16.99 (41.48)     2:02.27 (45.28)     2:47.94 (45.67)
        3:38.48 (50.54)     4:31.97 (53.49)     5:13.11 (41.14)     5:53.56 (40.45)
  8 Shenot, Sam W             15 CBAC-MD              6:00.45    5:55.91  
                  37.35     1:21.35 (44.00)     2:08.16 (46.81)     2:54.35 (46.19)
        3:46.92 (52.57)     4:39.52 (52.60)     5:18.67 (39.15)     5:55.91 (37.24)
  9 Williams, Seth A          17 CAC-MD                    NT    6:21.73  
                  39.83     1:28.18 (48.35)     2:17.63 (49.45)     3:09.59 (51.96)
        4:05.14 (55.55)     4:59.69 (54.55)     5:41.66 (41.97)     6:21.73 (40.07)
 10 Proctor, Michael E        16 CAC-MD                    NT    7:03.79  
                  46.13     1:42.81 (56.68)     2:37.01 (54.20)     3:32.24 (55.23)
        4:30.10 (57.86)     5:29.60 (59.50)     6:18.27 (48.67)     7:03.79 (45.52)
 -- Koval, David K            16 HFY-MD               5:25.68         DQ  
                  32.66     1:10.98 (38.32)     1:52.71 (41.73)     2:34.03 (41.32)
        3:17.92 (43.89)                             4:41.41 ( )          DQ (37.59)
 
Event 55  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sara N             13 SPRC-MD              1:10.65    1:10.12  
                  32.08     1:10.12 (38.04)                                        
  2 Sloan, Teagan D           14 ASC-MD               1:17.29    1:13.62  
                  34.34     1:13.62 (39.28)                                        
  3 Carpenter, Macy C         13 ASC-MD               1:22.61    1:15.82  
                  35.50     1:15.82 (40.32)                                        
  4 Marcum, Katelyn A         14 HFY-MD               1:14.03    1:15.93  
                  35.10     1:15.93 (40.83)                                        
  5 Robertson, Alexis E       14 HFY-MD               1:17.07    1:18.15  
                  36.15     1:18.15 (42.00)                                        
  6 Clanton, Cecelia R        13 SPRC-MD              1:12.68Y   1:18.79  
                  37.42     1:18.79 (41.37)                                        
  7 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD              1:15.78    1:18.99  
                  35.51     1:18.99 (43.48)                                        
  8 Farris, Reagan N          13 CAA-MD               1:24.74    1:19.71  
                  36.37     1:19.71 (43.34)                                        
  9 Raley, Savannah P         14 CBAC-MD              1:16.42    1:21.35  
                  37.34     1:21.35 (44.01)                                        
 10 Walls, Annie E            14 ASC-MD               1:23.12    1:22.76  
                  38.16     1:22.76 (44.60)                                        
 11 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD              1:25.74    1:23.63  
                  40.58     1:23.63 (43.05)                                        
 12 Healy, Bailey N           13 ASC-MD               1:34.89    1:24.56  
                  37.15     1:24.56 (47.41)                                        
 13 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD              1:17.00Y   1:24.73  
                  40.84     1:24.73 (43.89)                                        
 14 Hudson, Olivia L          13 CAC-MD               1:32.73    1:25.05  
                  37.11     1:25.05 (47.94)                                        
 15 Wisniewski, Tara N        13 HFY-MD               1:13.03Y   1:25.42  
                  38.41     1:25.42 (47.01)                                        
 16 Gotham, Madison           13 HFY-MD               1:14.90Y   1:26.22  
                  37.49     1:26.22 (48.73)                                        
 17 Hudson, Ava K             14 HFY-MD               1:35.35    1:28.71  
                  39.17     1:28.71 (49.54)                                        
 18 Vanasse, Abigail A        13 ROCK-MD              1:22.18Y   1:37.30  
                  44.90     1:37.30 (52.40)                                        
 19 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD              1:25.46Y   1:39.14  
                  46.92     1:39.14 (52.22)                                        
 20 Schlichting, Kelsie A     14 CAA-MD               1:29.79Y   1:39.86  
                  46.35     1:39.86 (53.51)                                        
 21 Conlon, Kate L            14 CAA-MD               1:56.25    1:44.66  
                  45.71     1:44.66 (58.95)                                        
 -- McGuire, Eva A            13 HOCO-MD              1:45.47Y        DQ  
                  48.15          DQ (57.15)                                        
 -- Graessle, Anelisa C       13 ROCK-MD              1:51.39Y        DQ  
                  53.40        DQ (1:09.03)                                        
 -- Boretti, Alicia F         13 ASC-MD               1:18.16Y        NS  
 -- Porter, Olivia A          13 CAA-MD               1:28.56         NS  
 -- Pickett, Ginger R         14 ASC-MD               1:42.13         NS  
 
Event 56  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeBlanc, Mikkel A         14 PEAK-MD              1:02.55    1:11.60  
                  34.18     1:11.60 (37.42)                                        
  2 Pinto, Benny *            13 CAC-MD               1:21.09    1:11.66  
                  33.52     1:11.66 (38.14)                                        
  3 Martin, Jack S            14 HAGY-MD              1:20.54    1:13.66  
                  34.12     1:13.66 (39.54)                                        
  4 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              1:15.18    1:14.19  
                  33.53     1:14.19 (40.66)                                        
  5 Zinderman, Zach E         14 CAA-MD               1:26.92    1:16.82  
                  35.68     1:16.82 (41.14)                                        
  6 Litynski, Grant M         13 CBAC-MD              1:17.85    1:17.01  
                  36.23     1:17.01 (40.78)                                        
  7 Milburn, Jake T           14 HAGY-MD              1:32.31S   1:17.58  
                  34.55     1:17.58 (43.03)                                        
  8 Neuman, Chase A           14 ASC-MD               1:33.59    1:18.45  
                  35.83     1:18.45 (42.62)                                        
  9 Rock, Conner M            14 CBAC-MD              1:14.43Y   1:25.03  
                  38.56     1:25.03 (46.47)                                        
 10 Pu, Andy                  14 HOCO-MD              1:42.66    1:25.08  
                  37.34     1:25.08 (47.74)                                        
 11 Ward Pratz, Paul P        13 CAA-MD               1:16.43Y   1:26.85  
                  37.89     1:26.85 (48.96)                                        
 12 Judge, Aidan              13 SPRC-MD              1:23.97Y   1:27.23  
                  40.74     1:27.23 (46.49)                                        
 13 Alto, Joey M              13 ASC-MD               1:17.37Y   1:27.52  
                  39.75     1:27.52 (47.77)                                        
 14 Schumann, Blake M         14 SPRC-MD              1:23.94Y   1:28.65  
                  38.86     1:28.65 (49.79)                                        
 15 Morales, William M        13 PEAK-MD              1:13.80Y   1:31.82  
                  41.66     1:31.82 (50.16)                                        
 16 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD              1:34.27Y   1:39.49  
                  45.23     1:39.49 (54.26)                                        
 17 Birch, Brendan H          13 HFY-MD                    NT    1:59.92  
                  55.76   1:59.92 (1:04.16)                                        
 -- Wojtowicz, Jimmy J        14 ROCK-MD              1:20.11         NS  
 -- Davis, Ant W              13 PEAK-MD              1:43.45         NS  
 
Event 57  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frick, Madeline E         15 CAC-MD               1:07.46    1:07.80  
                  32.19     1:07.80 (35.61)                                        
  2 Perry, Liz M              16 HOCO-MD              1:19.71    1:12.09  
                  33.19     1:12.09 (38.90)                                        
  3 Plaudis, Haylee K         16 ASC-MD               1:21.48    1:17.46  
                  36.66     1:17.46 (40.80)                                        
  4 Kuhaneck, Emma M          15 CBAC-MD              1:09.48    1:17.96  
                  35.33     1:17.96 (42.63)                                        
  5 Taylor, Emmy V            15 CBAC-MD              1:51.76    1:24.39  
                  40.33     1:24.39 (44.06)                                        
  6 Morris, Lydia G           15 CBAC-MD              1:29.06    1:26.82  
                  37.85     1:26.82 (48.97)                                        
  7 Webb, Jacqueline R        15 HFY-MD               1:38.13    1:33.37  
  8 Aguirre-Nicholson, Elysi  16 SPRC-MD              1:19.81Y   1:33.79  
                  41.47     1:33.79 (52.32)                                        
  9 Eastridge, Chelle E       15 PEAK-MD              1:15.01Y   1:35.22  
                  44.90     1:35.22 (50.32)                                        
 -- Twomey, Claire E          15 ASC-MD               1:10.57         NS  
 -- Tiberio, Layla M          16 ASC-MD               1:28.75         NS  
 -- Smith, Aria C             16 GBSA-MD              1:19.38         NS  
 
Event 58  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wisniewski, Connor M      17 HFY-MD                 59.66    1:04.59  
                  30.63     1:04.59 (33.96)                                        
  2 Vita, Joseph F            18 ASC-MD                 54.19Y   1:05.67  
                  30.36     1:05.67 (35.31)                                        
  3 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD              1:07.04    1:06.16  
                  30.83     1:06.16 (35.33)                                        
  4 Koval, David K            16 HFY-MD               1:07.97    1:06.94  
                  31.31     1:06.94 (35.63)                                        
  5 Donoghue, Nate A          18 PEAK-MD              1:05.14    1:07.08  
                  30.73     1:07.08 (36.35)                                        
  6 Feliz, Robert D           15 SPRC-MD              1:09.56    1:08.45  
                  32.04     1:08.45 (36.41)                                        
  7 Truitt, Justin T          15 ROCK-MD                57.84Y   1:08.46  
                  31.89     1:08.46 (36.57)                                        
  8 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              1:15.86    1:10.36  
                  32.39     1:10.36 (37.97)                                        
  9 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD                59.44Y   1:10.69  
                  33.71     1:10.69 (36.98)                                        
 10 Kuhaneck, Walter M        17 CBAC-MD              1:03.43    1:11.25  
                  32.66     1:11.25 (38.59)                                        
 11 Koval, Daniel K           16 HFY-MD               1:15.77    1:12.27  
                  33.40     1:12.27 (38.87)                                        
 12 Shenot, Sam W             15 CBAC-MD              1:18.39    1:13.56  
                  34.14     1:13.56 (39.42)                                        
 13 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              1:14.52    1:15.75  
                  36.92     1:15.75 (38.83)                                        
 14 Alexander, John A         16 PEAK-MD              1:18.98    1:18.82  
                  34.31     1:18.82 (44.51)                                        
 
Event 59  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaidi, Alexia Y           13 CAC-MD               2:33.76    2:35.64  
                  37.97     1:17.67 (39.70)     1:57.54 (39.87)     2:35.64 (38.10)
  2 Brown, Shannon M          14 ASC-MD               2:38.72    2:37.93  
                  35.43     1:14.98 (39.55)     1:56.86 (41.88)     2:37.93 (41.07)
  3 Sloan, Teagan D           14 ASC-MD               2:43.14    2:39.37  
                  37.04     1:16.95 (39.91)     1:58.45 (41.50)     2:39.37 (40.92)
  4 Keller, Sophia E          14 ASC-MD               3:09.81    2:39.53  
                  37.30     1:17.76 (40.46)     1:59.33 (41.57)     2:39.53 (40.20)
  5 Jackson, Sarah R          14 ASC-MD               2:44.11    2:41.23  
                  38.18     1:19.44 (41.26)     2:01.76 (42.32)     2:41.23 (39.47)
  6 Lenham, Nora K            13 ASC-MD               2:41.82    2:41.88  
                  37.60     1:19.88 (42.28)     2:02.99 (43.11)     2:41.88 (38.89)
  7 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD               2:44.63    2:42.82  
                  38.67     1:20.85 (42.18)     2:02.63 (41.78)     2:42.82 (40.19)
  8 Karr, Faith A             14 ASC-MD               2:55.70    2:47.67  
                  39.77     1:22.27 (42.50)     2:06.32 (44.05)     2:47.67 (41.35)
  9 Marcum, Katelyn A         14 HFY-MD               2:39.81    2:47.93  
                  39.33     1:21.96 (42.63)     2:05.77 (43.81)     2:47.93 (42.16)
 10 Raley, Savannah P         14 CBAC-MD              2:40.86    2:50.40  
                  40.25     1:24.27 (44.02)     2:08.68 (44.41)     2:50.40 (41.72)
 11 Xu, Amanda T              13 CAA-MD               2:28.23Y   2:50.88  
                  41.90     1:25.02 (43.12)     2:08.34 (43.32)     2:50.88 (42.54)
 12 Frick, Olivia N           13 CAC-MD               2:21.03Y   2:52.61  
                  42.21     1:26.46 (44.25)     2:10.51 (44.05)     2:52.61 (42.10)
 13 Roth, Hannah J            13 ASC-MD               2:30.70Y   2:55.01  
                  41.30     1:25.74 (44.44)     2:10.86 (45.12)     2:55.01 (44.15)
 14 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD              2:45.55    2:56.72  
                  43.63     1:28.54 (44.91)     2:13.71 (45.17)     2:56.72 (43.01)
 15 Self, Taylor L            13 CAA-MD               3:06.23    3:00.36  
                  43.60     1:29.90 (46.30)     2:16.23 (46.33)     3:00.36 (44.13)
 16 Robertson, Alexis E       14 HFY-MD               3:02.49    3:02.45  
                  42.42     1:29.29 (46.87)     2:16.70 (47.41)     3:02.45 (45.75)
 17 Frill, Maddie C           14 GMAC-MD              3:01.90    3:04.61  
                  43.54     1:30.75 (47.21)     2:18.07 (47.32)     3:04.61 (46.54)
 18 McCauley, Abby H          14 ROCK-MD              3:16.22    3:05.91  
                  42.85     1:29.43 (46.58)     2:18.13 (48.70)     3:05.91 (47.78)
 19 Gotham, Madison           13 HFY-MD               2:29.53Y   3:06.01  
                  45.15     1:31.86 (46.71)     2:19.64 (47.78)     3:06.01 (46.37)
 20 Baker, Noe M              13 CBAC-MD                   NT    3:07.58  
                  43.74     1:32.90 (49.16)     2:21.13 (48.23)     3:07.58 (46.45)
 21 Johnson, Kennedy S        13 PEAK-MD              3:07.20    3:09.18  
                  45.14     1:32.43 (47.29)     2:20.51 (48.08)     3:09.18 (48.67)
 22 Hudson, Ava K             14 HFY-MD               3:27.82    3:13.69  
                  44.62                             2:24.47 ( )     3:13.69 (49.22)
 23 Clanton, Cecelia R        13 SPRC-MD                   NT    3:13.75  
                  46.50     1:35.65 (49.15)     2:25.58 (49.93)     3:13.75 (48.17)
 24 Schlichting, Kelsie A     14 CAA-MD               2:59.09Y   3:19.80  
                  47.55     1:38.23 (50.68)     2:29.69 (51.46)     3:19.80 (50.11)
 25 Carr, Ella R              13 HOCO-MD              2:59.33Y   3:20.31  
                  47.92     1:38.98 (51.06)     2:30.39 (51.41)     3:20.31 (49.92)
 26 Conlon, Kate L            14 CAA-MD               3:31.00    3:23.29  
                  49.05     1:40.94 (51.89)     2:33.37 (52.43)     3:23.29 (49.92)
 27 Vanasse, Abigail A        13 ROCK-MD                   NT    3:32.69  
                  52.67     1:47.35 (54.68)     2:41.70 (54.35)     3:32.69 (50.99)
 28 Shahan, Rebecca           13 HFY-MD               3:50.68    3:40.87  
                  50.77     1:47.98 (57.21)   2:48.36 (1:00.38)     3:40.87 (52.51)
 -- Gensley, Sophia S         13 ROCK-MD                   NT         DQ  
                  48.56     1:46.58 (58.02)     2:43.81 (57.23)          DQ (56.53)
 -- Pickett, Ginger R         14 ASC-MD               3:23.97         NS  
 -- Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Porter, Olivia A          13 CAA-MD               2:57.89         NS  
 -- Wojtowicz, Jenny L        13 ROCK-MD              2:43.43Y        NS  
 -- McGuire, Eva A            13 HOCO-MD              3:12.65Y        NS  
 
Event 60  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seip, Noah N              14 HFY-MD               2:37.97    2:31.59  
                  35.40     1:13.90 (38.50)     1:53.65 (39.75)     2:31.59 (37.94)
  2 Martin, Jack S            14 HAGY-MD              2:52.52    2:41.50  
                  37.83     1:19.27 (41.44)     2:01.39 (42.12)     2:41.50 (40.11)
  3 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD              2:51.52    2:41.67  
                  37.66     1:18.29 (40.63)     2:00.69 (42.40)     2:41.67 (40.98)
  4 Pinto, Benny *            13 CAC-MD               2:58.27    2:42.37  
                  39.31     1:19.96 (40.65)     2:01.78 (41.82)     2:42.37 (40.59)
  5 Darling, Aidan W          13 ASC-MD               2:55.76    2:45.94  
                  38.43     1:20.67 (42.24)     2:04.35 (43.68)     2:45.94 (41.59)
  6 Morgan, Chase C           13 CBAC-MD              2:36.28Y   2:55.24  
                  42.58     1:27.23 (44.65)     2:11.41 (44.18)     2:55.24 (43.83)
  7 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD              2:23.76Y   2:55.26  
                  39.48     1:22.74 (43.26)     2:09.33 (46.59)     2:55.26 (45.93)
  8 Krucoff, Alex J           14 ASC-MD               2:24.29Y   2:55.96  
                  42.46     1:27.37 (44.91)     2:12.21 (44.84)     2:55.96 (43.75)
  9 Linville, Hunter T        14 ASC-MD               2:36.35Y   2:57.81  
                  41.39     1:26.23 (44.84)     2:12.31 (46.08)     2:57.81 (45.50)
 10 VanHorn, Eric N           13 ASC-MD                    NT    3:06.99  
                  42.70     1:30.57 (47.87)     2:21.83 (51.26)     3:06.99 (45.16)
 11 LeVesque, Michael C       13 CAA-MD               3:21.91    3:10.76  
                  46.50     1:35.29 (48.79)     2:23.79 (48.50)     3:10.76 (46.97)
 12 Walden, Chandler E        13 SPRC-MD                   NT    3:42.09  
                  49.52     1:47.74 (58.22)   2:49.75 (1:02.01)     3:42.09 (52.34)
 -- Alto, Joey M              13 ASC-MD                    NT         DQ  
                  46.26     1:34.76 (48.50)     2:27.39 (52.63)          DQ (48.39)
 -- Guan, Robert Z            13 GBSA-MD              2:29.72Y        DQ  
                  40.18     1:21.96 (41.78)        DQ (1:29.59)                    
 
Event 61  Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cicen, Rayna N            16 ASC-MD               2:54.90    2:43.68  
                  37.78     1:18.90 (41.12)     2:01.69 (42.79)     2:43.68 (41.99)
  2 Marcum, Ashley M          15 HFY-MD               2:44.57    2:45.67  
                  38.22     1:21.07 (42.85)     2:04.58 (43.51)     2:45.67 (41.09)
  3 Morris, Lydia G           15 CBAC-MD              2:50.06    2:46.93  
                  40.38     1:23.14 (42.76)   2:46.93 (1:23.79)                    
  4 Shenot, Gaby B            15 CBAC-MD              2:46.46    2:52.09  
                  41.26     1:24.68 (43.42)     2:08.94 (44.26)     2:52.09 (43.15)
  5 Litynski, Brenna K        16 CBAC-MD              2:45.35    2:55.90  
                  42.01     1:26.03 (44.02)     2:11.22 (45.19)     2:55.90 (44.68)
  6 Koval, Isabel K           16 HFY-MD               3:04.07    3:00.44  
                  42.53     1:27.65 (45.12)   3:00.44 (1:32.79)                    
  7 Plaudis, Victoria J       16 ASC-MD               2:47.03    3:01.47  
                  43.84     1:29.50 (45.66)     2:15.53 (46.03)     3:01.47 (45.94)
  8 Proctor, Becca A          17 CAC-MD                    NT    3:05.60  
                  42.48     1:29.40 (46.92)     2:17.62 (48.22)     3:05.60 (47.98)
  9 Webb, Jacqueline R        15 HFY-MD               3:04.32    3:07.91  
                  43.52     1:32.69 (49.17)   3:07.91 (1:35.22)                    
 10 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD              2:37.16Y   3:08.85  
                  44.98     1:33.36 (48.38)     2:21.61 (48.25)     3:08.85 (47.24)
 -- Twomey, Claire E          15 ASC-MD               2:44.10         NS  
 -- Mehls, Jenna N            16 CAC-MD               2:36.13         NS  
 -- Penafiel, Gabby M         18 ASC-MD               2:52.89         NS  
 
Event 62  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desclous, Ben C           15 HAGY-MD              2:23.67    2:19.10  
                  32.87     1:08.26 (35.39)     1:44.25 (35.99)     2:19.10 (34.85)
  2 Vienneau, Conor R         16 CBAC-MD              2:18.90    2:19.60  
                  33.49     1:08.84 (35.35)     1:44.70 (35.86)     2:19.60 (34.90)
  3 Koval, Daniel K           16 HFY-MD               2:49.75    2:39.91  
                  37.05     1:16.75 (39.70)     1:58.47 (41.72)     2:39.91 (41.44)
  4 Balazs, Carlos E          16 CAC-MD               2:45.20    2:48.61  
                  40.40     1:23.18 (42.78)     2:06.71 (43.53)     2:48.61 (41.90)
  5 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              2:52.82    2:51.60  
                  40.35     1:24.27 (43.92)     2:08.48 (44.21)     2:51.60 (43.12)
  6 Hudson, McKinley A        15 HFY-MD               2:38.97Y   3:05.71  
                  41.58   3:05.71 (2:24.13)         3:05.71 ( )                    
  7 Proctor, Michael E        16 CAC-MD               4:00.97    3:31.10  
                  50.18     1:42.28 (52.10)     2:38.11 (55.83)     3:31.10 (52.99)
 
Event 63  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sara N             13 SPRC-MD                29.26      29.17  
  2 Duke, Amaya E             14 CBAC-MD                31.95      30.64  
  3 Lenham, Nora K            13 ASC-MD                 31.44      30.67  
  4 Healy, Bailey N           13 ASC-MD                 32.16      31.02  
  5 Jackson, Sarah R          14 ASC-MD                 30.67      31.12  
  6 Carpenter, Macy C         13 ASC-MD                 31.52      31.19  
  6 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD                30.80      31.19  
  8 Roth, Hannah J            13 ASC-MD                 30.36      31.27  
  9 Krasauskis, Bryn A        13 ASC-MD                 32.37      31.44  
 10 Keller, Sophia E          14 ASC-MD                 34.22      31.68  
 11 Karr, Faith A             14 ASC-MD                 33.20      31.97  
 12 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD                28.17Y     32.09  
 13 Walls, Annie E            14 ASC-MD                 32.69      32.18  
 14 Self, Taylor L            13 CAA-MD                 33.27      32.37  
 15 Farris, Reagan N          13 CAA-MD                 32.11      32.50  
 16 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD                 33.05      32.64  
 17 Hudson, Ava K             14 HFY-MD                 33.36      33.02  
 18 Frill, Maddie C           14 GMAC-MD                32.56      33.23  
 19 Peterson, Rhia S          13 HAGY-MD                32.62      33.52  
 20 Hudson, Olivia L          13 CAC-MD                 34.38      33.59  
 21 Deppe, Sierra L           13 ASC-MD                 41.14      34.09  
 21 Wisniewski, Tara N        13 HFY-MD                 40.20      34.09  
 23 Johnson, Kennedy S        13 PEAK-MD                33.29      34.13  
 24 Liu, Sydney G             13 CAA-MD                 34.99      34.14  
 25 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD                32.92      34.69  
 26 McCauley, Abby H          14 ROCK-MD                34.89      35.25  
 27 Agarwal, Meeta            13 HFY-MD                 36.93      36.19  
 28 Jarrett, Alexis M         14 ROCK-MD                36.11      36.23  
 29 Coleman, Mackenzie D      14 CAA-MD                 34.63      36.26  
 30 Graessle, Anelisa C       13 ROCK-MD                32.68Y     36.69  
 31 Carr, Ella R              13 HOCO-MD                38.24      37.17  
 32 Lees, Raisa E             13 CBAC-MD                33.14Y     38.13  
 33 Shahan, Rebecca           13 HFY-MD                 37.96      39.18  
 34 Gensley, Sophia S         13 ROCK-MD                40.13      40.19  
 35 Chong, Amira S            13 HOCO-MD                52.46      40.96  
 36 Card, Isabel E            14 CAC-MD                 43.99      41.16  
 -- Wojtowicz, Jenny L        13 ROCK-MD                34.95         NS  
 -- Porter, Olivia A          13 CAA-MD                 32.75         NS  
 -- Hubert, Holland E         14 PEAK-MD                35.99         NS  
 -- Stone, Maddy K            14 CAA-MD                 53.63         NS  
 -- Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD                39.42         NS  
 
Event 64  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Justin R            14 HOCO-MD                27.07      27.47  
  2 LeBlanc, Mikkel A         14 PEAK-MD                28.20      27.60  
  3 Page, Connor F            13 ASC-MD                 29.16      28.52  
  4 Milburn, Jake T           14 HAGY-MD                31.60      28.75  
  5 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD                29.75      29.35  
  6 Smith, Liam A             14 ROCK-MD                30.40      29.68  
  7 Leboeuf, Robert F         14 GBSA-MD                30.45      29.79  
  8 Cobb, Ben R               14 ASC-MD                 31.03      30.16  
  9 Darling, Aidan W          13 ASC-MD                 31.78      30.28  
 10 Rock, Conner M            14 CBAC-MD                26.61Y     30.78  
 11 Krucoff, Alex J           14 ASC-MD                 32.60      30.80  
 12 Kim, Eric                 13 HFY-MD                 32.16      30.89  
 13 Linville, Hunter T        14 ASC-MD                 44.58      30.90  
 14 Martin, Jack S            14 HAGY-MD                33.09      31.24  
 15 Bickel, Evan J            14 HOCO-MD                32.97      31.26  
 16 Morales, William M        13 PEAK-MD                32.27      31.66  
 17 Rivas, Jeff E             14 CAC-MD                 32.18      31.69  
 18 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD                33.93      31.82  
 19 VanHorn, Eric N           13 ASC-MD                 28.42Y     32.10  
 20 Lascola, Daniel M         13 CAA-MD                 32.71      32.17  
 21 Zinderman, Zach E         14 CAA-MD                 33.51      32.20  
 22 Pu, Andy                  14 HOCO-MD                36.33      32.90  
 23 Guan, Robert Z            13 GBSA-MD                33.60      32.96  
 24 Mitchell, Glen E          13 ASC-MD                 36.37      33.15  
 25 Ward Pratz, Paul P        13 CAA-MD                 36.83      33.71  
 26 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD                30.03Y     34.28  
 27 Morgan, Chase C           13 CBAC-MD                34.68      34.38  
 28 Alto, Joey M              13 ASC-MD                 29.63Y     34.77  
 29 Rivas, Jack A             14 ASC-MD                 31.24Y     35.13  
 30 LeVesque, Michael C       13 CAA-MD                 43.98      35.57  
 31 Judge, Aidan              13 SPRC-MD                32.19Y     36.03  
 32 Bryan, Caleb J            13 CBAC-MD                37.04Y     40.06  
 33 Walden, Chandler E        13 SPRC-MD                41.96      41.00  
 -- Wojtowicz, Jimmy J        14 ROCK-MD                29.87         NS  
 -- Davis, Ant W              13 PEAK-MD                31.73         NS  
 
Event 65  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Liz M              16 HOCO-MD                30.89      29.79  
  2 Insley, Katia A           15 ASC-MD                 31.38      29.88  
  3 Litynski, Brenna K        16 CBAC-MD                29.78      30.58  
  4 Marcum, Ashley M          15 HFY-MD                 29.45      30.64  
  5 Cole, Sarah E             17 CAC-MD                 31.40      30.97  
  6 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD                31.99      31.42  
  7 Kuhaneck, Emma M          15 CBAC-MD                29.20      31.75  
  8 Morris, Lydia G           15 CBAC-MD                32.53      32.16  
  9 Cicen, Rayna N            16 ASC-MD                 33.95      32.19  
 10 Proctor, Becca A          17 CAC-MD                 45.59      33.18  
 11 Koval, Isabel K           16 HFY-MD                 33.98      33.26  
 12 Taylor, Emmy V            15 CBAC-MD                43.48      33.90  
 13 Balaton, Christina R      15 GMAC-MD                33.33      34.19  
 14 Aguirre-Nicholson, Elysi  16 SPRC-MD                36.36      36.55  
 15 Jarboe, Sara N            15 ROCK-MD                37.21      36.74  
 16 Locke, Alessa R           16 CAC-MD                 31.56Y     38.69  
 -- McCloskey, Leila F        17 ROCK-MD                29.49         NS  
 -- Tiberio, Layla M          16 ASC-MD                 32.44         NS  
 -- Hall, Kennedy A           15 ASC-MD                 31.44         NS  
 -- Penafiel, Gabby M         18 ASC-MD                 30.85         NS  
 -- Smith, Aria C             16 GBSA-MD                33.87         NS  
 
Event 66  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sears, David D            18 ASC-MD                 25.60      26.06  
  2 Vita, Joseph F            18 ASC-MD                 26.17      26.22  
  3 Koval, David K            16 HFY-MD                 25.96      26.40  
  4 Donoghue, Nate A          18 PEAK-MD                26.99      26.55  
  5 Desclous, Ben C           15 HAGY-MD                29.08      27.05  
  6 Truitt, Justin T          15 ROCK-MD                23.74Y     27.34  
  7 Kuhaneck, Walter M        17 CBAC-MD                26.10      27.57  
  8 Williams, Ethan H         15 CAC-MD                 28.79      27.66  
  9 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD                27.44      27.74  
 10 Wisniewski, Connor M      17 HFY-MD                 26.73      27.81  
 11 Arnold, Jack D            16 ASC-MD                 27.87      27.93  
 12 Alexander, John A         16 PEAK-MD                27.27      28.28  
 12 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD                28.64      28.28  
 14 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD                29.39      28.44  
 15 Feliz, Robert D           15 SPRC-MD                28.89      28.48  
 16 Balaton, Michael A        17 GMAC-MD                29.35      28.74  
 17 Voelker, Ben E            16 CAC-MD                 28.77      28.91  
 18 Williams, Seth A          17 CAC-MD                 29.72      29.10  
 19 Danielson, Erik T         15 CAC-MD                    NT      29.85  
 20 Koval, Daniel K           16 HFY-MD                 31.00      30.07  
 21 Maldonado, Nate J         16 CAC-MD                 30.81      30.76  
 22 Willey, Cameron A         17 GMAC-MD                32.49      31.88  
 23 Hudson, McKinley A        15 HFY-MD                 32.23      32.83  
 -- Reed, Jacob R             16 HOCO-MD                34.26         NS  
 
Event 67  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Shannon M          14 ASC-MD               1:27.93    1:23.58  
                  40.92     1:23.58 (42.66)                                        
  2 Zaidi, Alexia Y           13 CAC-MD               1:23.89    1:24.00  
                  40.27     1:24.00 (43.73)                                        
  3 Xu, Amanda T              13 CAA-MD               1:28.91    1:28.73  
                  41.37     1:28.73 (47.36)                                        
  4 Peterson, Rhia S          13 HAGY-MD              1:37.45    1:32.64  
                  45.60     1:32.64 (47.04)                                        
  5 Marcum, Katelyn A         14 HFY-MD               1:30.06    1:33.08  
                  43.96     1:33.08 (49.12)                                        
  6 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD              1:19.31Y   1:33.67  
                  44.92     1:33.67 (48.75)                                        
  7 Healy, Bailey N           13 ASC-MD               1:34.99    1:34.90  
                  46.11     1:34.90 (48.79)                                        
  8 Coleman, Mackenzie D      14 CAA-MD               1:31.44    1:36.15  
                  46.27     1:36.15 (49.88)                                        
  9 Liu, Sydney G             13 CAA-MD               1:35.49    1:36.78  
                  46.98     1:36.78 (49.80)                                        
 10 Deppe, Sierra L           13 ASC-MD               1:42.63    1:37.20  
                  46.91     1:37.20 (50.29)                                        
 11 Schmidt, Gabrielle R      13 CAC-MD               1:33.33    1:38.72  
                  46.72     1:38.72 (52.00)                                        
 12 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD              1:39.30    1:40.01  
                  48.25     1:40.01 (51.76)                                        
 13 Hudson, Olivia L          13 CAC-MD               1:35.45    1:40.63  
                  47.18     1:40.63 (53.45)                                        
 14 Frill, Maddie C           14 GMAC-MD              1:41.28    1:41.64  
                  48.44     1:41.64 (53.20)                                        
 15 McCauley, Abby H          14 ROCK-MD              1:43.15    1:45.25  
                  50.21     1:45.25 (55.04)                                        
 16 Jarrett, Alexis M         14 ROCK-MD              1:41.30    1:46.05  
                  50.50     1:46.05 (55.55)                                        
 17 Shahan, Rebecca           13 HFY-MD               1:53.07    1:50.54  
                  51.27     1:50.54 (59.27)                                        
 18 Chong, Amira S            13 HOCO-MD              2:24.91    1:58.43  
                  58.38   1:58.43 (1:00.05)                                        
 19 Lees, Raisa E             13 CBAC-MD              1:51.40Y   2:04.91  
                  58.31   2:04.91 (1:06.60)                                        
 20 Gensley, Sophia S         13 ROCK-MD              2:06.36    2:05.63  
                1:00.00   2:05.63 (1:05.63)                                        
 21 Card, Isabel E            14 CAC-MD               2:17.96    2:10.92  
                1:02.72   2:10.92 (1:08.20)                                        
 -- Stone, Maddy K            14 CAA-MD               2:14.25         NS  
 -- Pickett, Ginger R         14 ASC-MD               1:44.10         NS  
 -- Boretti, Alicia F         13 ASC-MD               1:42.22         NS  
 -- McGuire, Eva A            13 HOCO-MD              2:16.10         NS  
 
Event 68  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neuman, Chase A           14 ASC-MD               1:39.04    1:19.72  
                  37.24     1:19.72 (42.48)                                        
  2 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              1:20.13    1:21.66  
                  37.14     1:21.66 (44.52)                                        
  3 Milburn, Jake T           14 HAGY-MD              1:31.60    1:23.15  
                  38.61     1:23.15 (44.54)                                        
  4 Page, Connor F            13 ASC-MD               1:30.51    1:23.89  
                  38.53     1:23.89 (45.36)                                        
  5 Kim, Eric                 13 HFY-MD               1:29.46    1:25.16  
                  40.68     1:25.16 (44.48)                                        
  6 Darling, Aidan W          13 ASC-MD               1:35.41    1:28.02  
                  41.64     1:28.02 (46.38)                                        
  7 Lascola, Daniel M         13 CAA-MD               1:28.43    1:28.25  
                  40.74     1:28.25 (47.51)                                        
  8 Litynski, Grant M         13 CBAC-MD              1:29.85    1:28.50  
                  41.84     1:28.50 (46.66)                                        
  9 Cobb, Ben R               14 ASC-MD               1:34.55    1:28.61  
                  42.22     1:28.61 (46.39)                                        
 10 Mitchell, Glen E          13 ASC-MD               1:43.51    1:31.85  
                  43.26     1:31.85 (48.59)                                        
 11 Pu, Andy                  14 HOCO-MD              1:45.20    1:32.58  
                  44.09     1:32.58 (48.49)                                        
 12 Ward Pratz, Paul P        13 CAA-MD               1:38.53    1:32.72  
                  44.79     1:32.72 (47.93)                                        
 13 Bickel, Evan J            14 HOCO-MD              1:41.31    1:38.45  
                  44.51     1:38.45 (53.94)                                        
 14 Judge, Aidan              13 SPRC-MD              1:26.66Y   1:39.11  
                  48.54     1:39.11 (50.57)                                        
 15 Smith, Liam A             14 ROCK-MD              1:46.32    1:39.99  
                  47.33     1:39.99 (52.66)                                        
 16 Merkel, Stefan E          13 GBSA-MD              1:32.47Y   1:41.51  
                  49.38     1:41.51 (52.13)                                        
 17 Rivas, Jeff E             14 CAC-MD               1:40.21    1:41.63  
                  46.17     1:41.63 (55.46)                                        
 18 Rivas, Jack A             14 ASC-MD               1:31.01Y   1:43.49  
                  49.11     1:43.49 (54.38)                                        
 19 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              1:54.18    1:45.09  
                  48.31     1:45.09 (56.78)                                        
 20 Schumann, Blake M         14 SPRC-MD              1:35.74Y   1:48.50  
                  51.79     1:48.50 (56.71)                                        
 21 Birch, Brendan H          13 HFY-MD                    NT    1:59.03  
                  56.40   1:59.03 (1:02.63)                                        
 22 Bryan, Caleb J            13 CBAC-MD              1:46.21Y   2:01.04  
                  58.18   2:01.04 (1:02.86)                                        
 
Event 69  Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frick, Madeline E         15 CAC-MD               1:24.69    1:24.25  
                  40.22     1:24.25 (44.03)                                        
  2 Plaudis, Victoria J       16 ASC-MD               1:24.38    1:25.32  
                  40.81     1:25.32 (44.51)                                        
  3 Plaudis, Haylee K         16 ASC-MD               1:26.59    1:26.81  
                  41.69     1:26.81 (45.12)                                        
  4 Koval, Isabel K           16 HFY-MD               1:31.92    1:29.77  
                  42.84     1:29.77 (46.93)                                        
  5 Insley, Katia A           15 ASC-MD               1:36.47    1:32.64  
                  43.61     1:32.64 (49.03)                                        
  6 Cicen, Rayna N            16 ASC-MD               1:39.57    1:37.58  
                  46.33     1:37.58 (51.25)                                        
  7 Balaton, Christina R      15 GMAC-MD              1:45.78    1:46.32  
                  50.29     1:46.32 (56.03)                                        
  8 Jarboe, Sara N            15 ROCK-MD              1:48.89    1:47.01  
                  51.46     1:47.01 (55.55)                                        
  9 Locke, Alessa R           16 CAC-MD               1:29.52Y   1:47.99  
                  52.43     1:47.99 (55.56)                                        
 -- McCloskey, Leila F        17 ROCK-MD              1:26.58         NS  
 -- Penafiel, Gabby M         18 ASC-MD               1:33.80         NS  
 -- Hall, Kennedy A           15 ASC-MD               1:27.05         NS  
 -- Twomey, Claire E          15 ASC-MD               1:27.63         NS  
 
Event 70  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sears, David D            18 ASC-MD               1:07.58    1:08.69  
                  31.94     1:08.69 (36.75)                                        
  2 Arnold, Jack D            16 ASC-MD               1:26.46    1:22.62  
                  38.82     1:22.62 (43.80)                                        
  3 Truitt, Justin T          15 ROCK-MD              1:11.43Y   1:25.69  
                  40.04     1:25.69 (45.65)                                        
  4 Voelker, Ben E            16 CAC-MD               1:30.13    1:26.09  
                  41.33     1:26.09 (44.76)                                        
  5 Danielson, Erik T         15 CAC-MD                    NT    1:26.84  
                  42.55     1:26.84 (44.29)                                        
  6 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD              1:27.57    1:27.05  
                  40.11     1:27.05 (46.94)                                        
  7 Willey, Cameron A         17 GMAC-MD              1:34.75    1:27.48  
                  41.20     1:27.48 (46.28)                                        
  8 Maldonado, Nate J         16 CAC-MD               1:34.87    1:36.74  
                  45.04     1:36.74 (51.70)                                        
  9 Proctor, Michael E        16 CAC-MD               1:56.15    1:48.57  
                  50.36     1:48.57 (58.21)                                        
 -- Reed, Jacob R             16 HOCO-MD              1:32.32         NS  
 
Event 71  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sara N             13 SPRC-MD              2:16.78    2:16.28  
                  30.66     1:05.19 (34.53)     1:41.07 (35.88)     2:16.28 (35.21)
  2 Sloan, Teagan D           14 ASC-MD               2:25.58    2:22.34  
                  32.79     1:08.46 (35.67)     1:46.11 (37.65)     2:22.34 (36.23)
  3 Brown, Shannon M          14 ASC-MD               2:20.18    2:22.48  
                  32.34     1:08.33 (35.99)     1:46.08 (37.75)     2:22.48 (36.40)
  4 Duke, Amaya E             14 CBAC-MD              2:34.84    2:24.79  
                  33.02     1:09.65 (36.63)     1:47.76 (38.11)     2:24.79 (37.03)
  5 Keller, Sophia E          14 ASC-MD               2:30.72    2:27.57  
                  33.60     1:10.95 (37.35)     1:49.78 (38.83)     2:27.57 (37.79)
  6 Lenham, Nora K            13 ASC-MD               2:33.77    2:27.61  
                  34.59     1:13.26 (38.67)     1:52.74 (39.48)     2:27.61 (34.87)
  7 Krasauskis, Bryn A        13 ASC-MD               2:30.93    2:27.67  
                  34.19     1:12.79 (38.60)     1:52.12 (39.33)     2:27.67 (35.55)
  8 Frick, Olivia N           13 CAC-MD               2:36.25    2:30.10  
                  34.71     1:12.45 (37.74)     1:51.93 (39.48)     2:30.10 (38.17)
  9 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD              2:12.76Y   2:30.12  
                  34.55     1:14.02 (39.47)     1:52.86 (38.84)     2:30.12 (37.26)
 10 Karr, Faith A             14 ASC-MD               2:35.45    2:31.04  
                  34.52     1:13.05 (38.53)     1:52.82 (39.77)     2:31.04 (38.22)
 11 Farris, Reagan N          13 CAA-MD               2:40.28    2:33.63  
                  35.93     1:15.43 (39.50)     1:55.44 (40.01)     2:33.63 (38.19)
 12 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD              2:40.44    2:34.24  
                  36.18     1:15.49 (39.31)     1:55.01 (39.52)     2:34.24 (39.23)
 13 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD               2:37.14    2:34.44  
                  35.28     1:14.51 (39.23)     1:55.53 (41.02)     2:34.44 (38.91)
 14 Walls, Annie E            14 ASC-MD               2:36.68    2:34.62  
                  36.22     1:16.15 (39.93)     1:56.63 (40.48)     2:34.62 (37.99)
 15 Xu, Amanda T              13 CAA-MD               2:40.64    2:34.91  
                  35.49     1:14.48 (38.99)     1:54.97 (40.49)     2:34.91 (39.94)
 16 Carpenter, Macy C         13 ASC-MD               2:35.18    2:35.78  
                  35.01     1:15.17 (40.16)     1:56.01 (40.84)     2:35.78 (39.77)
 17 Schmidt, Gabrielle R      13 CAC-MD               2:32.17    2:36.95  
                  35.86     1:16.32 (40.46)     1:57.36 (41.04)     2:36.95 (39.59)
 17 Roth, Hannah J            13 ASC-MD               2:29.94    2:36.95  
                  34.81     1:14.87 (40.06)     1:56.25 (41.38)     2:36.95 (40.70)
 19 Baker, Noe M              13 CBAC-MD              2:46.58    2:39.30  
                  36.78     1:17.17 (40.39)     1:59.05 (41.88)     2:39.30 (40.25)
 20 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD              2:35.65    2:40.57  
                  36.50     1:16.96 (40.46)     1:59.44 (42.48)     2:40.57 (41.13)
 21 Robertson, Alexis E       14 HFY-MD               2:41.76    2:43.07  
                  36.51     1:18.19 (41.68)     2:01.51 (43.32)     2:43.07 (41.56)
 22 Johnson, Kennedy S        13 PEAK-MD              2:44.27    2:45.47  
                  37.45     1:19.24 (41.79)     2:02.74 (43.50)     2:45.47 (42.73)
 23 Peterson, Rhia S          13 HAGY-MD              2:44.24    2:45.67  
                  37.96     1:19.76 (41.80)     2:03.48 (43.72)     2:45.67 (42.19)
 24 Wisniewski, Tara N        13 HFY-MD               3:37.44    2:49.66  
                  38.01     1:20.70 (42.69)     2:06.39 (45.69)     2:49.66 (43.27)
 25 Liu, Sydney G             13 CAA-MD               2:53.29    2:51.23  
                  38.32     1:21.31 (42.99)     2:07.65 (46.34)     2:51.23 (43.58)
 26 Carr, Ella R              13 HOCO-MD              3:02.70    2:52.75  
                  39.44     1:24.61 (45.17)     2:08.93 (44.32)     2:52.75 (43.82)
 27 Clanton, Cecelia R        13 SPRC-MD              2:28.91Y   2:54.12  
                  39.62     1:24.05 (44.43)     2:09.54 (45.49)     2:54.12 (44.58)
 28 Schlichting, Kelsie A     14 CAA-MD               3:10.38    2:56.67  
                  42.45     1:28.59 (46.14)     2:14.09 (45.50)     2:56.67 (42.58)
 29 Conlon, Kate L            14 CAA-MD               3:04.93    2:56.76  
                  41.39     1:27.36 (45.97)     2:13.18 (45.82)     2:56.76 (43.58)
 30 Vanasse, Abigail A        13 ROCK-MD              2:32.09Y   2:57.07  
                  42.75     1:29.50 (46.75)     2:16.25 (46.75)     2:57.07 (40.82)
 31 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD              2:36.17Y   2:58.43  
                  40.35     1:25.94 (45.59)     2:12.83 (46.89)     2:58.43 (45.60)
 32 Lees, Raisa E             13 CBAC-MD              2:45.49Y   3:06.06  
                  42.45     1:31.08 (48.63)     2:21.28 (50.20)     3:06.06 (44.78)
 33 Agarwal, Meeta            13 HFY-MD               3:03.97    3:12.52  
                  40.98   3:12.52 (2:31.54)                                        
 34 Graessle, Anelisa C       13 ROCK-MD              2:49.86Y   3:12.78  
                  41.03     1:31.57 (50.54)     2:23.68 (52.11)     3:12.78 (49.10)
 35 Card, Isabel E            14 CAC-MD               3:07.28Y   3:20.22  
                  45.72     1:38.01 (52.29)     2:31.77 (53.76)     3:20.22 (48.45)
 36 Chong, Amira S            13 HOCO-MD              3:29.51Y   3:42.15  
                  48.30     1:46.39 (58.09)     2:46.15 (59.76)     3:42.15 (56.00)
 -- Stone, Maddy K            14 CAA-MD               3:35.60Y        NS  
 -- Self, Taylor L            13 CAA-MD               2:46.88         NS  
 -- Hubert, Holland E         14 PEAK-MD              3:08.41         NS  
 -- Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD              3:33.61Y        NS  
 -- Coleman, Mackenzie D      14 CAA-MD               2:59.14         NS  
 
Event 72  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seip, Noah N              14 HFY-MD               2:14.46    2:11.34  
                  30.23     1:03.26 (33.03)     1:38.04 (34.78)     2:11.34 (33.30)
  2 Kim, Eric                 13 HFY-MD               2:28.41    2:21.53  
                  33.15     1:09.19 (36.04)     1:45.90 (36.71)     2:21.53 (35.63)
  3 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD              2:27.62    2:23.45  
                  32.49     1:10.07 (37.58)     1:46.73 (36.66)     2:23.45 (36.72)
  4 LeBlanc, Mikkel A         14 PEAK-MD              2:27.97    2:23.92  
                  31.95     1:09.20 (37.25)     1:48.61 (39.41)     2:23.92 (35.31)
  5 Cobb, Ben R               14 ASC-MD               2:31.56    2:27.00  
                  33.24     1:11.04 (37.80)     1:50.90 (39.86)     2:27.00 (36.10)
  6 Zinderman, Zach E         14 CAA-MD               2:43.26    2:28.04  
                  34.23     1:12.09 (37.86)     1:50.84 (38.75)     2:28.04 (37.20)
  7 Pinto, Benny *            13 CAC-MD               2:43.63    2:28.52  
                  34.29     1:12.21 (37.92)     1:51.36 (39.15)     2:28.52 (37.16)
  8 Smith, Liam A             14 ROCK-MD              2:11.10Y   2:32.87  
                  34.10     1:14.63 (40.53)     1:55.34 (40.71)     2:32.87 (37.53)
  9 Morgan, Chase C           13 CBAC-MD              2:38.74    2:34.38  
                  34.93     1:14.01 (39.08)     1:55.24 (41.23)     2:34.38 (39.14)
 10 Krucoff, Alex J           14 ASC-MD               2:35.05    2:34.84  
                  34.55     1:14.64 (40.09)     1:56.46 (41.82)     2:34.84 (38.38)
 11 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              2:44.71    2:36.17  
                  34.95     1:15.08 (40.13)     1:57.48 (42.40)     2:36.17 (38.69)
 12 Rivas, Jeff E             14 CAC-MD               2:36.52    2:37.37  
                  35.09     1:15.29 (40.20)     1:57.21 (41.92)     2:37.37 (40.16)
 13 Linville, Hunter T        14 ASC-MD               2:56.56    2:41.22  
                  35.36     1:16.02 (40.66)     2:00.23 (44.21)     2:41.22 (40.99)
 14 Rock, Conner M            14 CBAC-MD              2:13.37Y   2:44.07  
                  37.10     1:18.97 (41.87)     2:01.76 (42.79)     2:44.07 (42.31)
 15 Lascola, Daniel M         13 CAA-MD               2:47.95    2:45.47  
                  35.96     1:17.25 (41.29)     2:02.05 (44.80)     2:45.47 (43.42)
 16 Guan, Robert Z            13 GBSA-MD              2:29.24Y   2:48.42  
                  36.86     1:18.20 (41.34)     2:04.00 (45.80)     2:48.42 (44.42)
 17 Rivas, Jack A             14 ASC-MD               2:23.06Y   2:49.13  
                  37.84     1:21.06 (43.22)     2:05.59 (44.53)     2:49.13 (43.54)
 18 Mitchell, Glen E          13 ASC-MD                    NT    2:51.35  
                  38.19                             2:07.66 ( )     2:51.35 (43.69)
 19 Morales, William M        13 PEAK-MD              2:42.32    2:52.26  
                  38.47     1:22.83 (44.36)     2:09.19 (46.36)     2:52.26 (43.07)
 20 VanHorn, Eric N           13 ASC-MD               2:31.22Y   2:53.02  
                  38.51     1:22.52 (44.01)     2:09.31 (46.79)     2:53.02 (43.71)
 21 LeVesque, Michael C       13 CAA-MD               2:36.77Y   2:59.53  
                  41.48     1:28.07 (46.59)     2:15.20 (47.13)     2:59.53 (44.33)
 22 Schumann, Blake M         14 SPRC-MD              2:43.59Y   3:01.35  
                  39.82     1:27.78 (47.96)     2:15.03 (47.25)     3:01.35 (46.32)
 23 Walden, Chandler E        13 SPRC-MD              3:34.36    3:19.47  
                  43.53     1:36.84 (53.31)     2:30.04 (53.20)     3:19.47 (49.43)
 24 Bryan, Caleb J            13 CBAC-MD              3:11.21Y   3:24.16  
                  46.04     1:39.43 (53.39)     2:33.49 (54.06)     3:24.16 (50.67)
 25 Birch, Brendan H          13 HFY-MD                    NT    3:30.43  
                  50.28     1:44.38 (54.10)     2:39.92 (55.54)     3:30.43 (50.51)
 -- Davis, Ant W              13 PEAK-MD              2:51.96         NS  
 -- Wojtowicz, Jimmy J        14 ROCK-MD              2:29.57         NS  
 
Event 73  Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenot, Gaby B            15 CBAC-MD              2:15.00    2:21.18  
                  33.15     1:08.68 (35.53)     1:45.40 (36.72)     2:21.18 (35.78)
  2 Frick, Madeline E         15 CAC-MD               2:20.04    2:22.94  
                  33.91     1:10.71 (36.80)     1:48.07 (37.36)     2:22.94 (34.87)
  3 Cole, Sarah E             17 CAC-MD               2:21.26    2:24.14  
                  33.66     1:10.35 (36.69)     1:47.74 (37.39)     2:24.14 (36.40)
  4 Insley, Katia A           15 ASC-MD               2:39.31    2:28.22  
                  34.31     1:13.03 (38.72)     1:51.79 (38.76)     2:28.22 (36.43)
  5 Perry, Liz M              16 HOCO-MD              2:15.52Y   2:33.22  
                  34.69     1:14.55 (39.86)     1:54.87 (40.32)     2:33.22 (38.35)
  6 Marcum, Ashley M          15 HFY-MD               2:30.88    2:40.94  
                  35.06     1:16.63 (41.57)     1:59.24 (42.61)     2:40.94 (41.70)
  7 Proctor, Becca A          17 CAC-MD                    NT    2:42.41  
                  38.83     1:21.32 (42.49)     2:03.94 (42.62)     2:42.41 (38.47)
  8 Eastridge, Chelle E       15 PEAK-MD              2:49.91    2:49.87  
                  40.84     1:24.21 (43.37)     2:07.71 (43.50)     2:49.87 (42.16)
  9 Aguirre-Nicholson, Elysi  16 SPRC-MD              3:08.63    2:57.40  
                  39.46     1:24.86 (45.40)     2:12.23 (47.37)     2:57.40 (45.17)
 10 Locke, Alessa R           16 CAC-MD               2:34.02Y   3:06.22  
                  41.23     1:28.96 (47.73)     2:18.24 (49.28)     3:06.22 (47.98)
 11 Jarboe, Sara N            15 ROCK-MD              2:46.41Y   3:08.53  
                  43.53     1:31.94 (48.41)     2:21.50 (49.56)     3:08.53 (47.03)
 -- McCloskey, Leila F        17 ROCK-MD              2:23.55         NS  
 -- Tiberio, Layla M          16 ASC-MD               2:37.57         NS  
 -- Mehls, Jenna N            16 CAC-MD               2:34.74         NS  
 
Event 74  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vienneau, Conor R         16 CBAC-MD              2:00.48    2:05.94  
                  29.40     1:01.52 (32.12)     1:34.16 (32.64)     2:05.94 (31.78)
  2 Williams, Ethan H         15 CAC-MD               2:12.74    2:10.37  
                  29.78     1:03.06 (33.28)     1:37.45 (34.39)     2:10.37 (32.92)
  3 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              3:18.89    2:15.52  
                  31.58     1:05.73 (34.15)     1:41.18 (35.45)     2:15.52 (34.34)
  4 Donoghue, Nate A          18 PEAK-MD              2:09.24    2:16.43  
                  30.81     1:05.39 (34.58)     1:41.10 (35.71)     2:16.43 (35.33)
  5 Feliz, Robert D           15 SPRC-MD              2:14.01    2:16.46  
                  31.62     1:07.27 (35.65)     1:43.20 (35.93)     2:16.46 (33.26)
  6 Arnold, Jack D            16 ASC-MD               2:19.61    2:18.89  
                  31.08     1:06.57 (35.49)     1:43.81 (37.24)     2:18.89 (35.08)
  7 Shenot, Sam W             15 CBAC-MD              2:22.22    2:20.94  
                  32.64     1:09.33 (36.69)     1:45.61 (36.28)     2:20.94 (35.33)
  8 Alexander, John A         16 PEAK-MD              2:18.71    2:23.51  
                  32.83     1:08.83 (36.00)     1:46.48 (37.65)     2:23.51 (37.03)
  9 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD              2:27.67    2:24.87  
                  33.60     1:11.24 (37.64)     1:48.93 (37.69)     2:24.87 (35.94)
 10 Balazs, Carlos E          16 CAC-MD               2:25.73    2:25.38  
                  34.13     1:11.14 (37.01)     1:48.89 (37.75)     2:25.38 (36.49)
 11 Balaton, Michael A        17 GMAC-MD              2:32.51    2:27.14  
                  34.29     1:13.42 (39.13)     1:52.38 (38.96)     2:27.14 (34.76)
 12 Williams, Seth A          17 CAC-MD               2:38.71    2:34.26  
                  34.82     1:14.08 (39.26)     1:55.64 (41.56)     2:34.26 (38.62)
 13 Maldonado, Nate J         16 CAC-MD               2:33.89    2:34.63  
                  34.39     1:12.65 (38.26)     1:53.18 (40.53)     2:34.63 (41.45)
 14 Hudson, McKinley A        15 HFY-MD               2:48.29    2:44.41  
                  34.38     1:15.79 (41.41)     2:01.62 (45.83)     2:44.41 (42.79)
 15 Danielson, Erik T         15 CAC-MD                    NT    2:46.61  
                  36.79     1:19.67 (42.88)     2:04.48 (44.81)     2:46.61 (42.13)
 -- Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              2:27.82         NS  
 -- Wisniewski, Connor M      17 HFY-MD               2:03.52         NS  
 
Event 75  Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feliz, Mary K             12 SPRC-MD              3:11.63    3:13.52  
                  42.80     1:32.95 (50.15)     2:25.03 (52.08)     3:13.52 (48.49)
  2 Krucoff, Emily J          12 ASC-MD                    NT    3:18.99  
                  42.84     1:31.85 (49.01)     2:26.59 (54.74)     3:18.99 (52.40)
  3 Chen, Madeline M          11 CBAC-MD                   NT    3:24.73  
                  46.52     1:39.42 (52.90)     2:32.32 (52.90)     3:24.73 (52.41)
  4 Johnston, Katelyn N       11 CBAC-MD              3:32.48Y   3:26.18  
                  48.51     1:40.53 (52.02)     2:33.71 (53.18)     3:26.18 (52.47)
  5 Reeder, Evelyn            11 HFY-MD               3:07.32Y   3:32.65  
                  47.76     1:42.94 (55.18)     2:39.23 (56.29)     3:32.65 (53.42)
  6 Levine, Arielle M         12 CAA-MD               3:39.09    3:33.55  
                  47.96     1:42.14 (54.18)     2:38.93 (56.79)     3:33.55 (54.62)
  7 Robertson, Mariah C       11 HFY-MD               4:01.23    3:39.72  
                  49.19     1:46.15 (56.96)     2:42.65 (56.50)     3:39.72 (57.07)
  8 Essa, Osob B              11 ASC-MD                    NT    3:41.59  
                  49.65     1:45.86 (56.21)     2:44.50 (58.64)     3:41.59 (57.09)
  9 Fisher, Rachel E          11 CBAC-MD                   NT    5:27.50  
                1:14.99   2:38.51 (1:23.52)   4:04.24 (1:25.73)   5:27.50 (1:23.26)
 -- Speaks, Madison R         11 CAA-MD               3:45.94Y        NS  
 
Event 76  Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoang, Jackson M          12 HAGY-MD              3:08.47    3:01.62  
                  41.86     1:27.27 (45.41)     2:14.68 (47.41)     3:01.62 (46.94)
  2 Wiseman, Brian C          12 SPRC-MD              3:23.70    3:17.00  
                  46.69     1:36.40 (49.71)     2:28.21 (51.81)     3:17.00 (48.79)
  3 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD              2:56.75Y   3:20.65  
                  45.05     1:37.47 (52.42)     2:30.26 (52.79)     3:20.65 (50.39)
  4 Li, Weiyang J             11 CAA-MD               3:04.45Y   3:33.36  
                  48.66     1:43.32 (54.66)     2:39.85 (56.53)     3:33.36 (53.51)
  5 Havens, Leo D             11 SPRC-MD              3:24.34Y   3:44.54  
                  50.73     1:46.91 (56.18)     2:46.02 (59.11)     3:44.54 (58.52)
  6 Roberts IV, Bert C        11 HOCO-MD              5:38.61Y   5:05.62  
                1:08.17                             3:45.92 ( )   5:05.62 (1:19.70)
 -- Busch, Steven F           11 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 77  Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feliz, Lucy C             10 SPRC-MD              3:08.85    2:53.84  
                  39.57     1:25.95 (46.38)     2:11.99 (46.04)     2:53.84 (41.85)
  2 Pingaro, Regen O          10 CAA-MD               2:38.45Y   2:58.35  
                  42.02     1:27.42 (45.40)     2:13.60 (46.18)     2:58.35 (44.75)
  3 Dong, Emily C             10 CAA-MD               3:27.06    2:59.51  
                  42.29     1:28.52 (46.23)     2:15.08 (46.56)     2:59.51 (44.43)
  4 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD              3:14.59    2:59.88  
                  40.39     1:26.17 (45.78)     2:13.90 (47.73)     2:59.88 (45.98)
  5 Gotham, Ella               9 HFY-MD               2:42.27Y   3:01.98  
                  41.01     1:29.69 (48.68)     2:18.21 (48.52)     3:01.98 (43.77)
  6 Uhlmann, Alex R           10 CAC-MD               3:11.98    3:02.27  
                  40.50     1:28.48 (47.98)     2:15.83 (47.35)     3:02.27 (46.44)
  7 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD              3:36.62    3:04.98  
                  42.20     1:31.21 (49.01)     2:21.40 (50.19)     3:04.98 (43.58)
  8 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD              3:22.27    3:06.51  
                  42.45     1:31.93 (49.48)     2:21.68 (49.75)     3:06.51 (44.83)
  9 Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD              3:40.55    3:20.76  
                  44.17     1:35.88 (51.71)     2:30.12 (54.24)     3:20.76 (50.64)
 10 Stern, Maebelle J         10 ASC-MD               3:41.81    3:24.18  
                  44.58     1:38.17 (53.59)     2:32.90 (54.73)     3:24.18 (51.28)
 11 Gensley, Miranda M         9 ROCK-MD              3:08.74Y   3:29.54  
                                1:42.07 ( )     2:39.13 (57.06)     3:29.54 (50.41)
 12 Sims, Aaliyah R            9 ROCK-MD              3:41.55Y   3:34.94  
                  46.48     1:44.93 (58.45)     2:43.81 (58.88)     3:34.94 (51.13)
 13 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              3:48.70    3:39.88  
                  50.27     1:47.55 (57.28)     2:44.46 (56.91)     3:39.88 (55.42)
 14 Cotroneo, Caroline A       9 CBAC-MD                   NT    3:52.29  
                  51.51   1:52.52 (1:01.01)   2:54.84 (1:02.32)     3:52.29 (57.45)
 
Event 78  Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Brayden M           10 HAGY-MD              2:15.40Y   2:35.20  
                  36.16     1:15.67 (39.51)     1:56.70 (41.03)     2:35.20 (38.50)
  2 Foulk, Ian M               9 ASC-MD               2:57.64    2:50.96  
                  39.13     1:22.95 (43.82)     2:08.55 (45.60)     2:50.96 (42.41)
  3 Jenkins, Finn O           10 CAA-MD               3:17.35    2:51.46  
                  40.51     1:24.11 (43.60)     2:10.02 (45.91)     2:51.46 (41.44)
  4 Russell, Elias A          10 ROCK-MD              2:32.75Y   2:52.57  
                  39.11     1:24.93 (45.82)     2:09.43 (44.50)     2:52.57 (43.14)
  5 Madison, Kameron B         9 CAA-MD               2:34.45Y   2:55.65  
                  39.43     1:24.62 (45.19)     2:11.30 (46.68)     2:55.65 (44.35)
  6 Karr, Steven E            10 ASC-MD               3:03.10    2:59.69  
                  40.31     1:27.97 (47.66)     2:15.67 (47.70)     2:59.69 (44.02)
  7 Toumasis, Alex             9 SPRC-MD              3:07.70Y   3:11.12  
                  42.58     1:32.37 (49.79)     2:23.50 (51.13)     3:11.12 (47.62)
  8 Hernandez, Julian S       10 ASC-MD                    NT    3:12.13  
                                1:34.22 ( )     2:25.82 (51.60)     3:12.13 (46.31)
  9 Ross, Robert L            10 CBAC-MD              3:23.82    3:16.99  
                  43.72     1:36.40 (52.68)   3:16.99 (1:40.59)                    
 10 Balague, Elliott L         9 SPRC-MD              3:11.08Y   3:26.32  
                  43.66     1:36.38 (52.72)     2:29.70 (53.32)     3:26.32 (56.62)
 11 Hersey, Gray D            10 ASC-MD                    NT    3:26.75  
                  45.89                             2:38.88 ( )     3:26.75 (47.87)
 12 Damyanov, Nicky I          9 HOCO-MD              3:31.02Y   3:28.41  
                  45.62     1:40.82 (55.20)     2:36.00 (55.18)     3:28.41 (52.41)
 13 Trago, Tyler L            10 UN Cbac-MD           4:26.54    3:35.73  
                  46.49     1:42.23 (55.74)     2:40.71 (58.48)     3:35.73 (55.02)
 14 Barnes, Nicholas S         9 CAA-MD                    NT    3:47.50  
                  50.28   1:52.19 (1:01.91)     2:52.12 (59.93)     3:47.50 (55.38)
 15 Hoy, Xavier M              9 CAA-MD                    NT    3:48.36  
                  51.90     1:47.80 (55.90)   2:48.20 (1:00.40)   3:48.36 (1:00.16)
 16 Rigney, Aidan T            7 CBAC-MD              4:09.15Y   4:03.27  
                  58.12   2:01.84 (1:03.72)   3:07.04 (1:05.20)     4:03.27 (56.23)
 17 LeBoeuf, Thomas J         10 GBSA-MD                   NT    4:35.34  
                  58.01                             3:24.16 ( )   4:35.34 (1:11.18)
 -- Lewis, Cooper J            9 CAA-MD               5:04.63         NS  
 -- Frank, JJ J               10 CAA-MD               3:36.70Y        NS  
 
Event 79  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willey, Addison R         12 GMAC-MD              2:38.31    2:28.64  
                  34.56     1:11.77 (37.21)     1:50.53 (38.76)     2:28.64 (38.11)
  2 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD              2:35.13    2:32.06  
                  35.23     1:14.01 (38.78)     1:52.72 (38.71)     2:32.06 (39.34)
  3 Smith, Lyla E             11 CAC-MD               2:55.09    2:35.02  
                  34.81     1:14.54 (39.73)     1:55.00 (40.46)     2:35.02 (40.02)
  4 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD              2:21.69Y   2:36.99  
                  36.24     1:16.53 (40.29)     1:58.04 (41.51)     2:36.99 (38.95)
  5 Hopkins, Evie G           11 ASC-MD                    NT    2:42.04  
                  37.26     1:19.90 (42.64)     2:02.05 (42.15)     2:42.04 (39.99)
  6 Karr, Ann M               12 ASC-MD               2:26.07Y   2:42.52  
                  38.48     1:21.13 (42.65)     2:03.17 (42.04)     2:42.52 (39.35)
  7 Johnston, Katelyn N       11 CBAC-MD              2:51.55    2:42.67  
                  37.71     1:19.47 (41.76)     2:01.29 (41.82)     2:42.67 (41.38)
  8 Davis, Maribeth L         11 CBAC-MD              2:49.92    2:45.87  
                  37.12     1:20.79 (43.67)     2:05.31 (44.52)     2:45.87 (40.56)
  9 Coleman, Emilie A         11 CAA-MD               2:39.80Y   2:46.97  
                  38.11     1:21.00 (42.89)     2:05.36 (44.36)     2:46.97 (41.61)
 10 Frill, Morgan V           11 GMAC-MD              3:15.86    2:48.69  
                  36.84     1:20.40 (43.56)     2:06.01 (45.61)     2:48.69 (42.68)
 11 Lengel, Caroline A        12 CAA-MD               2:36.06Y   2:56.40  
                  39.37     1:24.60 (45.23)     2:12.14 (47.54)     2:56.40 (44.26)
 12 Sloan, Sydney E           11 ASC-MD               2:39.13Y   2:56.88  
                  38.56     1:24.25 (45.69)     2:12.44 (48.19)     2:56.88 (44.44)
 13 Slingluff, Jesse S        11 ASC-MD               2:41.55Y   2:58.23  
                  41.71     1:28.40 (46.69)     2:14.03 (45.63)     2:58.23 (44.20)
 14 Joyce, Isabella R         12 SPRC-MD              2:47.61Y   3:00.61  
                  39.23     1:27.11 (47.88)     2:16.94 (49.83)     3:00.61 (43.67)
 15 Kosich, Julia I           12 ROCK-MD              3:29.36    3:01.69  
                  41.02                             2:15.29 ( )     3:01.69 (46.40)
 16 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD                   NT    3:03.61  
                  39.56     1:26.90 (47.34)     2:16.50 (49.60)     3:03.61 (47.11)
 17 Harstrom-Small, Alva E    12 CBAC-MD              2:45.91Y   3:03.97  
                  39.87     1:25.21 (45.34)     2:15.17 (49.96)     3:03.97 (48.80)
 18 Nixon, Sophie E           12 HOCO-MD              3:13.69Y   3:05.03  
                  41.31     1:30.78 (49.47)     2:20.01 (49.23)     3:05.03 (45.02)
 19 McOmber, Delaney K        12 CBAC-MD              2:44.91Y   3:08.49  
                  39.48     1:29.37 (49.89)     2:20.39 (51.02)     3:08.49 (48.10)
 20 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD              3:20.81    3:09.16  
                  40.23     1:29.33 (49.10)     2:21.05 (51.72)     3:09.16 (48.11)
 21 Zook, Skylar R            11 HOCO-MD              3:22.82Y   3:10.61  
                  41.19     1:30.00 (48.81)     2:20.28 (50.28)     3:10.61 (50.33)
 22 Rupard, Alexis D          11 ROCK-MD                   NT    3:13.92  
                  42.34     1:33.50 (51.16)     2:24.54 (51.04)     3:13.92 (49.38)
 23 Longmore, Bella R         11 GMAC-MD              3:43.11    3:15.43  
                  44.28     1:35.69 (51.41)     2:26.78 (51.09)     3:15.43 (48.65)
 24 Trago, Dana C             11 UN Cbac-MD           3:41.01    3:17.15  
                  42.58     1:32.65 (50.07)     2:26.18 (53.53)     3:17.15 (50.97)
 25 Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD              3:10.40Y   3:37.59  
                  45.52                             2:42.01 ( )     3:37.59 (55.58)
 26 Cotroneo, Ava E           11 CBAC-MD              3:28.23Y   3:50.54  
                  50.88   1:51.47 (1:00.59)   2:51.80 (1:00.33)     3:50.54 (58.74)
 27 Rathgeb, Maggie C         12 CAC-MD                    NT    4:11.72  
                  54.54   1:59.84 (1:05.30)   3:06.69 (1:06.85)   4:11.72 (1:05.03)
 -- Hall, Sammy A             12 ASC-MD               2:28.29         NS  
 -- Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD               3:28.34         NS  
 -- Lewis, Peyton E           12 UN Caa-MD            3:30.46         NS  
 -- Stum, Mary Kathryn K      11 CAC-MD               2:42.12Y        NS  
 
Event 80  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            12 GMAC-MD              2:28.15    2:16.40  
                  32.61     1:07.90 (35.29)     1:43.26 (35.36)     2:16.40 (33.14)
  2 Sloan, Morgan P           12 ASC-MD               2:32.06    2:17.86  
                  31.73     1:06.96 (35.23)     1:42.98 (36.02)     2:17.86 (34.88)
  3 Walls, Sam A              12 GMAC-MD              2:07.11Y   2:28.15  
                  33.39     1:11.33 (37.94)     1:50.26 (38.93)     2:28.15 (37.89)
  4 Foulk, Billy P            11 ASC-MD               2:35.03    2:34.47  
                  34.93     1:14.40 (39.47)     1:54.92 (40.52)     2:34.47 (39.55)
  5 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD              2:37.33    2:39.11  
                  34.24     1:13.97 (39.73)     1:56.76 (42.79)     2:39.11 (42.35)
  6 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD              3:07.97    2:41.95  
                  34.58     1:16.47 (41.89)     2:00.96 (44.49)     2:41.95 (40.99)
  7 Desclous, Mio K           11 HAGY-MD              2:28.12Y   2:42.42  
                  37.59     1:19.02 (41.43)     2:01.54 (42.52)     2:42.42 (40.88)
  8 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD              3:22.51    2:43.98  
                  38.14     1:21.70 (43.56)     2:05.18 (43.48)     2:43.98 (38.80)
  9 Hoy, Connor W             11 CAA-MD               3:37.96    2:44.74  
                  37.99     1:21.09 (43.10)     2:05.07 (43.98)     2:44.74 (39.67)
 10 Shahan, Nate              11 HFY-MD               2:49.71    2:46.07  
                  37.41     1:20.74 (43.33)     2:04.92 (44.18)     2:46.07 (41.15)
 11 Skinner, Nathan W         12 CAA-MD               3:07.66    2:47.34  
                  37.22     1:20.28 (43.06)     2:05.39 (45.11)     2:47.34 (41.95)
 12 Donaghey, Caleb R         12 ASC-MD               2:35.51Y   2:48.64  
                  38.00     1:21.75 (43.75)     2:06.46 (44.71)     2:48.64 (42.18)
 13 Taylor, Eric D            12 CBAC-MD              2:25.62Y   2:49.97  
                  38.67     1:22.77 (44.10)     2:08.20 (45.43)     2:49.97 (41.77)
 14 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD              3:08.68    2:51.91  
                  38.73     1:23.38 (44.65)   2:51.91 (1:28.53)                    
 15 Havens, Leo D             11 SPRC-MD              3:02.18    2:56.47  
                  37.17     1:22.86 (45.69)     2:10.53 (47.67)     2:56.47 (45.94)
 16 Kothari, Ryan H           11 HAGY-MD              3:04.91S   2:58.69  
                  38.90     1:24.45 (45.55)     2:11.79 (47.34)     2:58.69 (46.90)
 17 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD               3:34.22    3:13.70  
                  43.55     1:33.29 (49.74)     2:25.04 (51.75)     3:13.70 (48.66)
 18 Marr, Andrew J            12 CAA-MD               4:17.26    3:18.75  
                  41.78     1:33.69 (51.91)   3:18.75 (1:45.06)                    
 19 Shin, Matthew A           11 CAA-MD               2:59.11Y   3:22.52  
                  42.47     1:34.04 (51.57)     2:29.09 (55.05)     3:22.52 (53.43)
 20 Journo, Ben T             12 CAA-MD               3:23.26Y   3:35.88  
                  43.99     1:40.84 (56.85)   2:42.38 (1:01.54)     3:35.88 (53.50)
 21 Zou, Alex                 12 HOCO-MD              3:25.34Y   3:41.80  
                  43.79     1:39.65 (55.86)   2:41.71 (1:02.06)   3:41.80 (1:00.09)
 22 Tourison, Connor D        11 CAA-MD                    NT    3:58.43  
                  52.17   1:54.25 (1:02.08)   3:01.11 (1:06.86)     3:58.43 (57.32)
 -- Langnas, Evan C           12 CAA-MD               3:08.56         NS  
 -- Szydlik, Aiden E          11 ASC-MD               2:59.30Y        NS  
 
Event 81  Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Rian E             10 ASC-MD                 35.99Y     37.27  
  2 Shatzer, Madison L        10 HAGY-MD                40.77      41.20  
  3 Gould, Leana S            10 ASC-MD                 37.69Y     42.15  
  4 Quinn, Olivia G            9 GMAC-MD                36.14Y     42.41  
  5 Wathen, Kendall B         10 GMAC-MD                46.89      42.95  
  6 Davies, Lucy M            10 HOCO-MD                39.26Y     45.30  
  7 Gensley, Miranda M         9 ROCK-MD                44.83Y     50.21  
  8 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD                45.24Y     50.26  
  9 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD                57.21      50.40  
 10 Reynolds, Ashley L        10 CAC-MD               1:01.06      50.49  
 11 Pinto, Isabella *          9 CAC-MD                    NT      51.56  
 12 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD              1:00.23      53.53  
 13 Sims, Aaliyah R            9 ROCK-MD              1:00.73Y     55.07  
 14 Ma, Michelle Y            10 HOCO-MD                59.53      55.63  
 15 Bell, Jayla V              9 ROCK-MD              1:01.96Y     57.05  
 16 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD                 54.19Y   1:00.98  
 -- Swope, Lily M             10 ASC-MD                 48.08         NS  
 -- Madden, Lexi C            10 ASC-MD                 37.11Y        NS  
 -- Whalen, Aubrey P           9 ASC-MD                 41.68Y        NS  
 -- Brodjieski, Lily G         9 ASC-MD                 43.81Y        NS  
 
Event 82  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Brayden M           10 HAGY-MD                38.70S     36.25  
  2 Mourad, Omar M            10 ASC-MD                 33.50Y     36.49  
  3 Madison, Kameron B         9 CAA-MD                 45.53      39.74  
  4 Swift, Jake A             10 CBAC-MD                46.13      40.00  
  5 Glisson, Keith            10 GBSA-MD                47.90      40.28  
  6 Mudd, Mason A             10 CAC-MD                 35.86Y     40.79  
  7 Moran, Jared A             9 ASC-MD                 46.02      40.97  
  8 Hernandez, Julian S       10 ASC-MD                 46.37      41.46  
  9 Ross, Robert L            10 CBAC-MD                48.65      43.82  
 10 Lenham, Caleb O           10 ASC-MD                 53.51      45.75  
 11 Mitchell, Patrick J       10 ASC-MD                    NT      45.84  
 12 Megdiche, Ryan            10 CAA-MD                 45.25Y     47.55  
 13 Davis, Zachary M          10 CBAC-MD                49.28Y     48.63  
 14 Pierce, Adam L            10 CBAC-MD                39.30Y     49.14  
 15 Morgan, Zachary M         10 CBAC-MD                56.88      49.73  
 16 Deppe, Will J              9 ASC-MD                 55.97      50.05  
 17 Trago, Tyler L            10 UN Cbac-MD             44.14Y     50.34  
 18 Toumasis, Alex             9 SPRC-MD                46.07Y     50.86  
 19 Hersey, Gray D            10 ASC-MD                 46.03Y     51.06  
 20 Rosenthal, Will C          9 ASC-MD                 50.89Y     51.37  
 21 Smith, Jameson F          10 CBAC-MD                53.46      52.61  
 22 Mourad, Yusef M           10 ASC-MD                 43.72Y     52.62  
 23 Link, Denver G            10 CAC-MD                 54.42Y     54.35  
 24 Seip, Jonah R             10 HFY-MD                 51.30Y     58.77  
 25 Pierce, Ryan S             8 CBAC-MD                51.81Y     59.27  
 26 Damyanov, Nicky I          9 HOCO-MD              1:07.79Y   1:02.39  
 27 Stagnitto, Connor J        9 ROCK-MD              1:01.11Y   1:03.48  
 28 Walton, Matthew T          9 ASC-MD                    NT    1:05.97  
 29 Hwu, Jacob C               9 HOCO-MD                   NT    1:08.23  
 30 Litynski, Cody T           7 CBAC-MD              1:09.61Y   1:08.34  
 31 Grant, Jackson J           9 CBAC-MD              1:05.65Y   1:12.44  
 32 Judge, Andrew              9 SPRC-MD                   NT    1:19.76  
 -- LeBoeuf, Thomas J         10 GBSA-MD              1:16.98Y        DQ  
 -- Hooks, Evan E             10 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Foulk, Ian M               9 ASC-MD                 46.11         DQ  
 -- Busch, Noah W              9 CAC-MD               1:04.01         NS  
 
Event 83  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willey, Addison R         12 GMAC-MD                35.09      35.01  
  2 Sands, Kylie R            12 ASC-MD                 41.59      35.67  
  3 Medine, Kaelyn M          12 ASC-MD                 32.09Y     36.33  
  4 Page, Chloe M             11 ASC-MD                 47.64      36.82  
  5 Davis, Maribeth L         11 CBAC-MD                37.06      37.28  
  6 Hoang, Rachel L           11 HAGY-MD                40.76      37.41  
  7 Diguardo, Maggie G        11 ASC-MD                 31.95Y     37.58  
  8 Swope, Natalie R          12 ASC-MD                 49.00      37.62  
  9 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD                38.85      38.33  
 10 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD                50.15      39.67  
 11 Zhao, Lily                11 CAA-MD                 44.33      40.18  
 12 Centers, Isabel A         12 CAA-MD                 40.60      40.32  
 13 Nixon, Sophie E           12 HOCO-MD                44.09      40.45  
 14 Moran, Zoe A              12 ASC-MD                 44.99      40.59  
 15 Slingluff, Jesse S        11 ASC-MD                 37.32Y     42.05  
 16 Collins, Alexandra        11 HFY-MD                 43.14      42.19  
 17 Kelso, Elise R            11 ASC-MD                 38.91Y     42.42  
 18 Arciaga, Sierra L         12 GBSA-MD                35.43Y     42.62  
 19 Joyce, Isabella R         12 SPRC-MD                43.58Y     42.96  
 20 Linville, Keira S         11 ASC-MD                 39.38Y     44.51  
 21 Kim, Ashley               11 HFY-MD                 40.31Y     45.00  
 22 Frill, Morgan V           11 GMAC-MD                43.14      45.20  
 23 Burian, Gabi E            11 HOCO-MD                44.47Y     48.68  
 24 Zook, Skylar R            11 HOCO-MD                45.02Y     49.24  
 25 Kosich, Julia I           12 ROCK-MD                54.65      50.96  
 -- Kern, Skye M              11 ROCK-MD                   NT         DQ  
 -- Lewis, Peyton E           12 UN Caa-MD              48.43Y        NS  
 -- Behe, Kate M              11 SPRC-MD                48.32Y        NS  
 
Event 84  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloan, Morgan P           12 ASC-MD                 34.40      31.57  
  2 Tower, Graham J           12 ASC-MD                 33.20      33.23  
  3 Deppe, Jack R             11 ASC-MD                 36.04      35.93  
  4 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD                37.04      36.02  
  5 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD                36.59      37.75  
  6 Wiseman, Brian C          12 SPRC-MD                41.29      38.43  
  7 Sloan, CJ J               11 ASC-MD                 41.54      39.21  
  8 Bulger, Luke D            12 ASC-MD                 43.74      39.68  
  9 Shahan, Nate              11 HFY-MD                 54.35      41.13  
 10 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD                35.11Y     41.30  
 11 Achille, Jacob T          11 CAA-MD                 36.11Y     41.57  
 12 Donaghey, Caleb R         12 ASC-MD                 36.38Y     41.77  
 13 Desclous, Mio K           11 HAGY-MD                44.56      42.41  
 14 Abiy, Natty A             11 CAA-MD                 38.62Y     42.68  
 15 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD                56.52      42.88  
 16 Skinner, Nathan W         12 CAA-MD                 51.44      43.25  
 17 Liu, Tony Y               11 HOCO-MD                50.50      47.11  
 18 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD                 49.63      50.56  
 19 Taylor, Grant G           12 ROCK-MD                50.07      51.19  
 20 Pennell, Grant T          11 ROCK-MD                51.37Y     52.92  
 21 Montenegro, Gabriel       11 GBSA-MD                52.42Y     53.32  
 22 Journo, Ben T             12 CAA-MD                    NT      53.85  
 23 Zou, Alex                 12 HOCO-MD                   NT      54.40  
 -- Busch, Steven F           11 CAC-MD                 42.07Y        NS  
 -- Pickett, Alex A           12 ASC-MD                 39.59         NS  
 -- Gonzalez, Kaleb N         11 PEAK-MD                   NT         NS  
 -- McKnight, Caden R         11 ASC-MD               1:03.97         NS  
 -- Graham, Evan M            12 ASC-MD                 42.87         NS  
 
Event 85  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Rian E             10 ASC-MD                 38.01Y     44.37  
  2 Jaeger, Maggie C          10 ASC-MD                 56.40      45.58  
  3 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD                59.37      48.84  
  4 Pingaro, Regen O          10 CAA-MD                 53.53      49.24  
  5 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD                54.72      50.28  
  6 Hanft, Faith M            10 HAGY-MD                57.50S     51.14  
  7 Shatzer, Madison L        10 HAGY-MD                51.12S     51.80  
  8 Wathen, Kendall B         10 GMAC-MD                59.89      51.81  
  9 Quinn, Olivia G            9 GMAC-MD                46.25Y     51.89  
 10 Dong, Emily C             10 CAA-MD                 58.73      53.07  
 11 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD                56.09      53.57  
 12 Baker, Yui T              10 CBAC-MD              1:00.34      54.31  
 13 Stern, Maebelle J         10 ASC-MD                 54.31      54.58  
 14 Gotham, Ella               9 HFY-MD                 47.09Y     54.81  
 15 Schmidt, Kathryn R        10 CAC-MD                 59.58      54.92  
 16 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD                48.51Y     55.18  
 17 Akhtarkhavari, Arshin     10 CAA-MD                 56.48      55.85  
 18 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD                59.91      55.92  
 19 Reynolds, Ashley L        10 CAC-MD               1:02.96      56.08  
 20 Gould, Leana S            10 ASC-MD                 45.70Y     56.98  
 21 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD              1:09.01      57.01  
 22 Hamilton, Katie D          9 CAA-MD                 49.85Y     58.98  
 23 Obara, Alexa M             9 ASC-MD               1:13.02    1:00.13  
 24 Ma, Michelle Y            10 HOCO-MD              1:03.57    1:00.28  
 25 Smith, Lily S              9 CAC-MD                 56.77Y   1:00.37  
 26 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              1:08.23    1:01.94  
 27 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD                 55.27Y   1:07.43  
 28 Winters, Maddie S          9 CAA-MD               1:02.18Y   1:07.58  
 29 Ching, Abigail E          10 ROCK-MD                   NT    1:07.72  
 30 Biederman, Cassia S        9 HOCO-MD              1:06.66Y   1:10.32  
 31 Longmore, Gabbie L         9 GMAC-MD              1:03.50Y   1:10.33  
 32 Rutkowski, Rose M          9 ASC-MD               1:10.10Y   1:14.82  
 -- Trago, Noelle E            7 UN Cbac-MD                NT         DQ  
 -- Kociolek, Ella S           9 CAA-MD               1:05.83Y        NS  
 -- Garner, Luna E             9 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Nzioka, Kate N             9 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Lederman, Elena R         10 HOCO-MD                55.62Y        NS  
 -- Swope, Lily M             10 ASC-MD                 53.16         NS  
 -- Brodjieski, Lily G         9 ASC-MD                 52.50Y        NS  
 -- Madden, Lexi C            10 ASC-MD                 44.88Y        NS  
 
Event 86  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Elias A          10 ROCK-MD                43.39Y     48.49  
  2 Mourad, Omar M            10 ASC-MD                 43.06Y     48.87  
  3 Mitchell, Patrick J       10 ASC-MD                 41.84Y     48.89  
  4 Foulk, Ian M               9 ASC-MD                 49.58      49.06  
  5 Jenkins, Finn O           10 CAA-MD                 50.57      49.08  
  6 Moran, Jared A             9 ASC-MD                 56.78      50.62  
  7 Smith, Jameson F          10 CBAC-MD              1:05.63      55.67  
  8 Davis, Zachary M          10 CBAC-MD                49.70Y     56.72  
  9 Damyanov, Nicky I          9 HOCO-MD                51.84Y     56.95  
 10 Mudd, Mason A             10 CAC-MD                 49.91Y     57.18  
 11 Rivas, Diego S             9 CAC-MD                 53.65Y     58.32  
 12 Morgan, Zachary M         10 CBAC-MD              1:00.63Y     58.48  
 13 Pierce, Adam L            10 CBAC-MD                49.08Y     58.53  
 14 Hooks, Evan E             10 HOCO-MD                54.91Y     59.04  
 15 Mourad, Yusef M           10 ASC-MD                 56.67Y     59.44  
 16 Lenham, Caleb O           10 ASC-MD               1:00.64      59.49  
 17 Judge, Andrew              9 SPRC-MD                55.80Y   1:00.18  
 18 Stagnitto, Connor J        9 ROCK-MD                54.78Y   1:00.27  
 19 Grant, Jackson J           9 CBAC-MD                53.40Y   1:00.42  
 20 Seip, Jonah R             10 HFY-MD               1:01.69    1:01.09  
 21 Barnes, Nicholas S         9 CAA-MD                 52.21Y   1:01.63  
 22 Esser, Daniel D           10 CAC-MD                    NT    1:05.26  
 23 Reeder, Thomas             9 HFY-MD               1:18.65    1:05.53  
 24 Rosenthal, Will C          9 ASC-MD               1:01.24Y   1:05.82  
 25 Pierce, Ryan S             8 CBAC-MD              1:05.01Y   1:06.69  
 26 Rigney, Aidan T            7 CBAC-MD                56.38Y   1:08.74  
 27 Hoy, Xavier M              9 CAA-MD                 58.54Y   1:08.78  
 28 Salvia, Nico N            10 CAA-MD               1:07.99Y   1:11.74  
 29 Litynski, Cody T           7 CBAC-MD              1:25.34Y   1:15.53  
 30 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD              1:06.66Y   1:22.12  
 31 Harstrom-Small, Oden C    10 CBAC-MD                   NT    1:22.81  
 32 Bryant, Chase M            9 CAC-MD                    NT    1:24.43  
 33 Hwu, Jacob C               9 HOCO-MD                   NT    1:25.28  
 -- Link, Denver G            10 CAC-MD                 58.86         DQ  
 -- Nelson, Dominic A          9 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Sun, Kevin J              10 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Lewis, Cooper J            9 CAA-MD               1:28.58         NS  
 -- Busch, Noah W              9 CAC-MD                 59.38         NS  
 -- Frank, JJ J               10 CAA-MD                 48.18Y        NS  
 -- Hopkins, Tristan T         9 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 87  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feliz, Mary K             12 SPRC-MD                41.07      41.16  
  2 Krucoff, Emily J          12 ASC-MD                 45.77      41.80  
  3 Page, Chloe M             11 ASC-MD                 49.17      42.94  
  4 Coleman, Emilie A         11 CAA-MD                 49.69      44.48  
  5 Smit, Olivia K            11 ASC-MD                 47.64      44.52  
  6 Hoang, Rachel L           11 HAGY-MD                51.18      46.48  
  7 Reeder, Evelyn            11 HFY-MD                 49.01      46.88  
  8 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD                50.64      46.97  
  8 Moran, Zoe A              12 ASC-MD                 45.94      46.97  
 10 Levine, Arielle M         12 CAA-MD                 49.26      47.09  
 11 Swope, Natalie R          12 ASC-MD                 40.82Y     48.00  
 12 Hopkins, Evie G           11 ASC-MD                 53.77      48.16  
 13 Robertson, Mariah C       11 HFY-MD                 54.02      48.66  
 14 Kim, Ashley               11 HFY-MD                 42.34Y     48.75  
 15 Burian, Gabi E            11 HOCO-MD                43.80Y     49.37  
 16 Joyce, Isabella R         12 SPRC-MD                47.02Y     49.69  
 17 Zhao, Lily                11 CAA-MD                 54.58      50.17  
 18 Linville, Keira S         11 ASC-MD                 44.59Y     50.45  
 19 Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD                44.92Y     50.80  
 20 Blanchard, Jillian C      11 ASC-MD                 44.68Y     51.02  
 21 Rupard, Alexis D          11 ROCK-MD                47.70Y     51.11  
 22 Arciaga, Sierra L         12 GBSA-MD                43.65Y     52.09  
 23 Frill, Morgan V           11 GMAC-MD                52.61      52.98  
 24 Glisson, Karita           12 GBSA-MD              1:01.99      54.58  
 25 Lengel, Caroline A        12 CAA-MD               1:03.42      54.63  
 26 Kosich, Julia I           12 ROCK-MD              1:01.15      58.09  
 27 Mueller, Katelynn G       11 CBAC-MD              1:12.11      58.88  
 28 Maday, Tristan K          11 CBAC-MD              1:06.88    1:02.71  
 29 Kern, Skye M              11 ROCK-MD                59.59Y   1:06.87  
 30 Rathgeb, Maggie C         12 CAC-MD                    NT    1:12.11  
 31 Fisher, Rachel E          11 CBAC-MD              1:36.58    1:13.60  
 -- Griffin, Sydney A         11 PEAK-MD                   NT         NS  
 -- LeBlanc, Zoey A           12 PEAK-MD                53.81Y        NS  
 -- Hopkins, Sophie B         11 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Parrott, Nina *           11 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 88  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deppe, Jack R             11 ASC-MD                 43.27      42.79  
  2 Bulger, Luke D            12 ASC-MD                 44.51      43.22  
  3 Smith, Ethan D            11 GBSA-MD                46.43      43.73  
  4 Li, Weiyang J             11 CAA-MD                 47.02      43.85  
  5 Walls, Sam A              12 GMAC-MD                53.20      45.57  
  6 Sloan, CJ J               11 ASC-MD                 46.18      45.78  
  7 Kothari, Ryan H           11 HAGY-MD                41.09Y     47.09  
  8 Marr, Andrew J            12 CAA-MD                 45.67Y     48.71  
  9 Hoy, Connor W             11 CAA-MD                 55.88      49.21  
 10 Raney, Lucas P            12 GMAC-MD                58.47      49.47  
 11 Abiy, Natty A             11 CAA-MD               1:12.65S     51.56  
 12 Zou, Alex                 12 HOCO-MD                48.04Y     51.96  
 13 Shin, Matthew A           11 CAA-MD                 57.47      52.07  
 14 Achille, Jacob T          11 CAA-MD                 51.14      53.45  
 15 Pennell, Grant T          11 ROCK-MD                   NT      57.88  
 16 Johnson, Brayden C        11 CAA-MD                 50.69Y     58.47  
 17 Montenegro, Gabriel       11 GBSA-MD                53.63Y   1:00.17  
 18 Puttlitz, Charlie J       11 CAC-MD                 54.08Y   1:00.29  
 19 Roberts IV, Bert C        11 HOCO-MD              1:02.88Y   1:09.58  
 20 Tourison, Connor D        11 CAA-MD                 57.71Y   1:13.26  
 -- Szydlik, Aiden E          11 ASC-MD                    NT         NS  
 -- Langnas, Evan C           12 CAA-MD                 47.98         NS  
 -- Graham, Evan M            12 ASC-MD                 47.60         NS  
 -- Cires-Ferrin, Samuel E    11 ASC-MD               1:15.19S        NS  
 -- McKnight, Caden R         11 ASC-MD                 56.60Y        NS  
 
Event 89  Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shatzer, Madison L        10 HAGY-MD              1:33.24    1:28.83  
                  42.94     1:28.83 (45.89)                                        
  2 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD              1:32.01    1:29.72  
                  44.36     1:29.72 (45.36)                                        
  3 Feliz, Lucy C             10 SPRC-MD              1:46.48    1:30.31  
                  43.72     1:30.31 (46.59)                                        
  4 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD              1:46.22    1:32.27  
                  46.86     1:32.27 (45.41)                                        
  5 Jaeger, Maggie C          10 ASC-MD               1:42.83    1:33.53  
                  45.83     1:33.53 (47.70)                                        
  6 Hanft, Faith M            10 HAGY-MD              1:43.57S   1:34.97  
                  46.51     1:34.97 (48.46)                                        
  7 Pingaro, Regen O          10 CAA-MD               1:46.37    1:35.63  
                  48.08     1:35.63 (47.55)                                        
  8 Uhlmann, Alex R           10 CAC-MD               1:39.91    1:36.55  
                  47.86     1:36.55 (48.69)                                        
  9 Quinn, Olivia G            9 GMAC-MD              1:27.78Y   1:38.07  
                  47.26     1:38.07 (50.81)                                        
 10 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD              1:46.13    1:44.44  
                  52.40     1:44.44 (52.04)                                        
 11 Baker, Yui T              10 CBAC-MD              1:52.02    1:44.67  
                  52.07     1:44.67 (52.60)                                        
 12 Smith, Lily S              9 CAC-MD                    NT    1:48.04  
 13 Obara, Alexa M             9 ASC-MD               2:24.47    1:48.40  
                  53.76     1:48.40 (54.64)                                        
 14 Pinto, Isabella *          9 CAC-MD               1:36.54Y   1:48.55  
                  52.51     1:48.55 (56.04)                                        
 15 Schmidt, Kathryn R        10 CAC-MD               1:54.63    1:49.00  
                  53.84     1:49.00 (55.16)                                        
 16 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD              1:34.96Y   1:49.59  
                  52.80     1:49.59 (56.79)                                        
 17 Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD              2:03.91    1:50.27  
                  53.06     1:50.27 (57.21)                                        
 18 Gensley, Miranda M         9 ROCK-MD              1:38.21Y   1:52.51  
 19 Akhtarkhavari, Arshin     10 CAA-MD               2:00.84    1:53.37  
 20 Reynolds, Ashley L        10 CAC-MD               1:56.63    1:53.83  
                  54.67     1:53.83 (59.16)                                        
 21 Hamilton, Katie D          9 CAA-MD               1:42.50Y   1:55.40  
 22 Ching, Abigail E          10 ROCK-MD                   NT    1:57.20  
                  54.20   1:57.20 (1:03.00)                                        
 23 Bell, Jayla V              9 ROCK-MD              2:02.45Y   1:57.44  
                  58.17     1:57.44 (59.27)                                        
 24 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD               1:59.02Y   2:07.84  
                1:00.22   2:07.84 (1:07.62)                                        
 25 Trago, Noelle E            7 UN Cbac-MD                NT    2:13.72  
 26 Rutkowski, Rose M          9 ASC-MD                    NT    2:16.01  
 27 Winters, Maddie S          9 CAA-MD               1:54.20Y   2:17.45  
                1:08.35   2:17.45 (1:09.10)                                        
 28 Biederman, Cassia S        9 HOCO-MD                   NT    2:17.94  
                1:07.47   2:17.94 (1:10.47)                                        
 -- Davies, Lucy M            10 HOCO-MD                   NT         DQ  
                  44.74          DQ (48.14)                                        
 -- Cotroneo, Caroline A       9 CBAC-MD              2:10.63Y        DQ  
 -- Berkoski, Kayleigh J      10 CAC-MD                    NT         DQ  
 -- Longmore, Gabbie L         9 GMAC-MD              1:45.87Y        DQ  
                  59.30          DQ (57.70)                                        
 -- Lederman, Elena R         10 HOCO-MD              2:18.03Y        NS  
 -- Garner, Luna E             9 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Kociolek, Ella S           9 CAA-MD               2:05.03Y        NS  
 -- Whalen, Aubrey P           9 ASC-MD               1:43.11Y        NS  
 -- Nzioka, Kate N             9 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Swope, Lily M             10 ASC-MD               1:54.32         NS  
 
Event 90  Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Patrick J       10 ASC-MD               1:19.03Y   1:30.55  
                  44.47     1:30.55 (46.08)                                        
  2 Swift, Jake A             10 CBAC-MD              1:39.65    1:31.94  
                  45.56     1:31.94 (46.38)                                        
  3 Karr, Steven E            10 ASC-MD               1:37.00    1:34.57  
                  45.90     1:34.57 (48.67)                                        
  4 Link, Denver G            10 CAC-MD               1:28.69Y   1:34.92  
                  45.34     1:34.92 (49.58)                                        
  5 Smith, Jameson F          10 CBAC-MD              1:49.15    1:37.94  
                  47.75     1:37.94 (50.19)                                        
  6 Pierce, Adam L            10 CBAC-MD              1:28.33Y   1:38.96  
                  49.02     1:38.96 (49.94)                                        
  7 Hernandez, Julian S       10 ASC-MD               1:46.28    1:39.87  
                  47.88     1:39.87 (51.99)                                        
  8 Mudd, Mason A             10 CAC-MD               1:27.49Y   1:40.50  
                  49.45     1:40.50 (51.05)                                        
  9 Hersey, Gray D            10 ASC-MD               1:36.44Y   1:41.11  
 10 Toumasis, Alex             9 SPRC-MD              1:38.07Y   1:41.28  
                  50.03     1:41.28 (51.25)                                        
 11 Megdiche, Ryan            10 CAA-MD               1:34.23Y   1:44.73  
                  50.27     1:44.73 (54.46)                                        
 12 Ross, Robert L            10 CBAC-MD              1:49.75    1:45.31  
                  52.38     1:45.31 (52.93)                                        
 13 Deppe, Will J              9 ASC-MD               1:39.16Y   1:46.03  
                  51.83     1:46.03 (54.20)                                        
 14 Morgan, Zachary M         10 CBAC-MD              2:01.16    1:48.61  
                  52.53     1:48.61 (56.08)                                        
 15 Salvia, Nico N            10 CAA-MD               1:46.59Y   1:52.43  
 16 Grant, Jackson J           9 CBAC-MD              1:50.35Y   1:53.01  
                  57.06     1:53.01 (55.95)                                        
 17 Trago, Tyler L            10 UN Cbac-MD           1:34.59Y   1:53.17  
 18 Litynski, Cody T           7 CBAC-MD              2:04.69Y   1:59.27  
                  57.10   1:59.27 (1:02.17)                                        
 19 Reeder, Thomas             9 HFY-MD               2:09.38    2:00.43  
 20 Stagnitto, Connor J        9 ROCK-MD              1:47.77Y   2:01.88  
 21 Bryant, Chase M            9 CAC-MD                    NT    2:03.42  
                  59.86   2:03.42 (1:03.56)                                        
 22 Walton, Matthew T          9 ASC-MD                    NT    2:06.64  
                1:03.03   2:06.64 (1:03.61)                                        
 23 Nelson, Dominic A          9 CAC-MD                    NT    2:10.94  
 24 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD              2:02.23Y   2:13.67  
                1:09.57   2:13.67 (1:04.10)                                        
 25 Esser, Daniel D           10 CAC-MD                    NT    2:14.02  
                1:04.09   2:14.02 (1:09.93)                                        
 26 Rigney, Aidan T            7 CBAC-MD                   NT    2:16.66  
 27 Hwu, Jacob C               9 HOCO-MD                   NT    2:17.98  
 -- Balague, Elliott L         9 SPRC-MD              1:48.03Y        DQ  
                  51.85        DQ (1:00.82)                                        
 -- Rivas, Diego S             9 CAC-MD               2:03.03Y        DQ  
                  51.38          DQ (54.70)                                        
 -- Harstrom-Small, Oden C    10 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Sun, Kevin J              10 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Hopkins, Tristan T         9 CAC-MD               2:06.54Y        NS  
 
Event 91  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feliz, Mary K             12 SPRC-MD              1:13.91    1:14.29  
                  35.63     1:14.29 (38.66)                                        
  2 Smith, Lyla E             11 CAC-MD               1:26.99    1:20.40  
                  39.16     1:20.40 (41.24)                                        
  3 Sands, Kylie R            12 ASC-MD               1:33.99    1:20.90  
                  40.43     1:20.90 (40.47)                                        
  4 Hopkins, Evie G           11 ASC-MD               1:36.25    1:22.84  
                  40.04     1:22.84 (42.80)                                        
  5 Chen, Madeline M          11 CBAC-MD              1:21.50    1:24.08  
                  40.58     1:24.08 (43.50)                                        
  6 Diguardo, Maggie G        11 ASC-MD               1:12.72Y   1:24.49  
                  42.30     1:24.49 (42.19)                                        
  7 Medine, Kaelyn M          12 ASC-MD               1:11.86Y   1:25.70  
                  41.46     1:25.70 (44.24)                                        
  8 Karr, Ann M               12 ASC-MD               1:31.71    1:25.95  
                  42.22     1:25.95 (43.73)                                        
  9 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD              1:16.61Y   1:26.59  
                  43.13     1:26.59 (43.46)                                        
 10 Robertson, Mariah C       11 HFY-MD               1:42.15    1:26.97  
                  42.23     1:26.97 (44.74)                                        
 11 Sloan, Sydney E           11 ASC-MD                    NT    1:27.91  
                  42.61     1:27.91 (45.30)                                        
 12 Smit, Olivia K            11 ASC-MD               1:29.68    1:28.03  
                  42.12     1:28.03 (45.91)                                        
 13 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD              1:47.40    1:28.86  
                  42.80     1:28.86 (46.06)                                        
 14 Coleman, Emilie A         11 CAA-MD               1:41.14    1:29.12  
                  43.02     1:29.12 (46.10)                                        
 15 Moran, Zoe A              12 ASC-MD               1:32.70    1:29.43  
                  43.06     1:29.43 (46.37)                                        
 16 Lengel, Caroline A        12 CAA-MD               1:45.28    1:30.49  
                  44.39     1:30.49 (46.10)                                        
 17 Centers, Isabel A         12 CAA-MD               1:28.38    1:30.54  
                  43.89     1:30.54 (46.65)                                        
 18 Kim, Ashley               11 HFY-MD               1:20.59Y   1:31.55  
                  45.28     1:31.55 (46.27)                                        
 19 Collins, Alexandra        11 HFY-MD               1:37.65    1:31.76  
 20 Kelso, Elise R            11 ASC-MD               1:41.54    1:33.77  
                  45.65     1:33.77 (48.12)                                        
 21 Zhao, Lily                11 CAA-MD               1:44.06    1:34.71  
                  45.37     1:34.71 (49.34)                                        
 22 McOmber, Delaney K        12 CBAC-MD              1:24.90Y   1:35.30  
                  46.51     1:35.30 (48.79)                                        
 23 Harstrom-Small, Alva E    12 CBAC-MD              1:29.42Y   1:37.15  
                  47.30     1:37.15 (49.85)                                        
 24 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD              1:23.56Y   1:37.57  
                  46.91     1:37.57 (50.66)                                        
 25 Blanchard, Jillian C      11 ASC-MD               1:24.69Y   1:38.57  
                  47.65     1:38.57 (50.92)                                        
 26 Trago, Dana C             11 UN Cbac-MD           1:31.04Y   1:42.97  
                  49.77     1:42.97 (53.20)                                        
 27 Longmore, Bella R         11 GMAC-MD              1:53.50    1:47.81  
                  52.57     1:47.81 (55.24)                                        
 28 Rupard, Alexis D          11 ROCK-MD              1:39.25Y   1:48.01  
                  52.78     1:48.01 (55.23)                                        
 29 Zook, Skylar R            11 HOCO-MD              1:38.34Y   1:54.48  
                  56.37     1:54.48 (58.11)                                        
 30 Mueller, Katelynn G       11 CBAC-MD              1:50.77    1:55.36  
                  56.01     1:55.36 (59.35)                                        
 31 Fisher, Rachel E          11 CBAC-MD              2:10.67    1:58.22  
                  57.79   1:58.22 (1:00.43)                                        
 32 Cotroneo, Ava E           11 CBAC-MD              1:48.77Y   1:58.82  
                  56.47   1:58.82 (1:02.35)                                        
 33 Maday, Tristan K          11 CBAC-MD              2:03.32    2:02.55  
                  57.60   2:02.55 (1:04.95)                                        
 -- Behe, Kate M              11 SPRC-MD              1:59.91Y        NS  
 -- Stum, Mary Kathryn K      11 CAC-MD               1:32.52Y        NS  
 -- Hopkins, Sophie B         11 CAC-MD               1:32.60Y        NS  
 -- Speaks, Madison R         11 CAA-MD               2:06.78         NS  
 -- Hall, Sammy A             12 ASC-MD               1:23.48         NS  
 -- Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD               1:39.59         NS  
 -- Parrott, Nina *           11 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Lewis, Peyton E           12 UN Caa-MD            2:04.10         NS  
 -- LeBlanc, Zoey A           12 PEAK-MD                   NT         NS  
 -- Griffin, Sydney A         11 PEAK-MD                   NT         NS  
 
Event 92  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:20.65    1:14.46  
                  36.95     1:14.46 (37.51)                                        
  2 Hoang, Jackson M          12 HAGY-MD              1:21.45    1:15.47  
                  37.47     1:15.47 (38.00)                                        
  3 Tower, Graham J           12 ASC-MD               1:21.41    1:18.83  
                  37.70     1:18.83 (41.13)                                        
  4 Skinner, Nathan W         12 CAA-MD               1:32.71    1:28.75  
                  43.33     1:28.75 (45.42)                                        
  5 Desclous, Mio K           11 HAGY-MD              1:34.35    1:29.16  
                  45.46     1:29.16 (43.70)                                        
  6 Wiseman, Brian C          12 SPRC-MD              1:37.17    1:29.56  
                  45.44     1:29.56 (44.12)                                        
  7 Donaghey, Caleb R         12 ASC-MD               1:20.58Y   1:31.61  
                  45.02     1:31.61 (46.59)                                        
  8 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD              1:30.12    1:32.03  
                  46.13     1:32.03 (45.90)                                        
  9 Havens, Leo D             11 SPRC-MD              1:32.51    1:32.31  
                  44.82     1:32.31 (47.49)                                        
 10 Kothari, Ryan H           11 HAGY-MD              1:23.23Y   1:33.05  
                  45.28     1:33.05 (47.77)                                        
 11 Taylor, Eric D            12 CBAC-MD              1:24.17Y   1:35.03  
                  45.82     1:35.03 (49.21)                                        
 12 Taylor, Grant G           12 ROCK-MD              1:47.63Y   1:40.71  
                  50.13     1:40.71 (50.58)                                        
 13 Raney, Lucas P            12 GMAC-MD              1:56.85    1:41.86  
                  49.14     1:41.86 (52.72)                                        
 14 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD               1:47.69    1:44.40  
                  51.18     1:44.40 (53.22)                                        
 15 Johnson, Brayden C        11 CAA-MD               1:41.21Y   1:45.46  
 16 Liu, Tony Y               11 HOCO-MD              2:01.66    1:47.19  
 17 Journo, Ben T             12 CAA-MD               1:30.61Y   1:48.86  
                  51.50     1:48.86 (57.36)                                        
 18 Puttlitz, Charlie J       11 CAC-MD               1:39.70Y   1:49.95  
                  51.96     1:49.95 (57.99)                                        
 19 Tourison, Connor D        11 CAA-MD                    NT    1:56.89  
                  56.02   1:56.89 (1:00.87)                                        
 -- Foulk, Billy P            11 ASC-MD               1:23.25         DQ  
                  40.26          DQ (43.88)                                        
 -- Pickett, Alex A           12 ASC-MD               1:34.43         NS  
 -- Graham, Evan M            12 ASC-MD               1:27.60         NS  
 -- Langnas, Evan C           12 CAA-MD               1:40.09         NS  
 -- Cires-Ferrin, Samuel E    11 ASC-MD               1:28.12Y        NS  
 -- Marr, Andrew J            12 CAA-MD               2:18.20         NS  
 
Event 93  Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Rian E             10 ASC-MD               1:03.37Y   1:12.17  
  2 Dong, Emily C             10 CAA-MD               1:30.86    1:21.31  
                  39.99     1:21.31 (41.32)                                        
  3 Feliz, Lucy C             10 SPRC-MD              1:29.12    1:21.47  
                  39.61     1:21.47 (41.86)                                        
  4 Hanft, Faith M            10 HAGY-MD              1:54.13S   1:23.49  
                  39.58     1:23.49 (43.91)                                        
  5 Jaeger, Maggie C          10 ASC-MD               1:37.36    1:24.55  
                  40.64     1:24.55 (43.91)                                        
  6 Davies, Lucy M            10 HOCO-MD              1:16.05Y   1:24.58  
  7 Gotham, Ella               9 HFY-MD               1:12.36Y   1:24.75  
                  40.34     1:24.75 (44.41)                                        
  8 Wathen, Kendall B         10 GMAC-MD              1:36.39    1:25.52  
                  40.92     1:25.52 (44.60)                                        
  9 Uhlmann, Alex R           10 CAC-MD               1:30.96    1:28.51  
                  41.27     1:28.51 (47.24)                                        
 10 Baker, Yui T              10 CBAC-MD              1:37.71    1:30.58  
                  43.89     1:30.58 (46.69)                                        
 11 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD              1:39.14    1:34.64  
                  43.59     1:34.64 (51.05)                                        
 12 Gould, Leana S            10 ASC-MD               1:27.96Y   1:34.71  
                  44.19     1:34.71 (50.52)                                        
 13 Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD              1:46.13    1:35.80  
                  45.31     1:35.80 (50.49)                                        
 14 Stern, Maebelle J         10 ASC-MD               1:41.03    1:36.89  
                  44.94     1:36.89 (51.95)                                        
 15 Schmidt, Kathryn R        10 CAC-MD               1:36.97    1:37.05  
                  46.78     1:37.05 (50.27)                                        
 16 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD              1:46.42    1:38.54  
                  47.34     1:38.54 (51.20)                                        
 17 Longmore, Gabbie L         9 GMAC-MD              1:35.37Y   1:39.26  
                  46.37     1:39.26 (52.89)                                        
 18 Ma, Michelle Y            10 HOCO-MD              1:50.20    1:39.58  
 19 Sims, Aaliyah R            9 ROCK-MD              1:33.06Y   1:40.18  
                  45.97     1:40.18 (54.21)                                        
 20 Obara, Alexa M             9 ASC-MD               2:03.41    1:41.36  
                  48.03     1:41.36 (53.33)                                        
 21 Hamilton, Katie D          9 CAA-MD               1:33.82Y   1:43.25  
                  49.82     1:43.25 (53.43)                                        
 22 Pinto, Isabella *          9 CAC-MD               1:33.28Y   1:43.32  
                  48.23     1:43.32 (55.09)                                        
 23 Akhtarkhavari, Arshin     10 CAA-MD               1:48.82    1:43.90  
                  47.96     1:43.90 (55.94)                                        
 24 Smith, Lily S              9 CAC-MD               1:32.46Y   1:44.27  
 25 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              1:46.21    1:47.04  
                  52.38     1:47.04 (54.66)                                        
 26 Cotroneo, Caroline A       9 CBAC-MD              1:59.56Y   1:49.42  
                  53.44     1:49.42 (55.98)                                        
 27 Ching, Abigail E          10 ROCK-MD                   NT    1:52.05  
                  52.91     1:52.05 (59.14)                                        
 28 Winters, Maddie S          9 CAA-MD               1:39.14Y   1:55.25  
                  55.27     1:55.25 (59.98)                                        
 29 Biederman, Cassia S        9 HOCO-MD              2:07.68Y   1:55.76  
                  52.82   1:55.76 (1:02.94)                                        
 30 Bell, Jayla V              9 ROCK-MD              2:07.88    2:01.96  
                  53.30   2:01.96 (1:08.66)                                        
 31 Rutkowski, Rose M          9 ASC-MD                    NT    2:16.61  
 32 Trago, Noelle E            7 UN Cbac-MD                NT    2:26.72  
                1:06.22   2:26.72 (1:20.50)                                        
 33 Berkoski, Kayleigh J      10 CAC-MD                    NT    2:34.82  
                1:14.12   2:34.82 (1:20.70)                                        
 -- Lederman, Elena R         10 HOCO-MD              1:43.50Y        NS  
 -- Kociolek, Ella S           9 CAA-MD               1:56.32Y        NS  
 -- Nzioka, Kate N             9 HOCO-MD              2:33.45Y        NS  
 -- Brodjieski, Lily G         9 ASC-MD               1:24.00Y        NS  
 -- Whalen, Aubrey P           9 ASC-MD               1:27.76Y        NS  
 -- Madden, Lexi C            10 ASC-MD               1:21.67Y        NS  
 
Event 94  Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Brayden M           10 HAGY-MD              1:41.88S   1:14.97  
                  35.91     1:14.97 (39.06)                                        
  2 Mourad, Omar M            10 ASC-MD               1:08.20Y   1:17.88  
                  37.96     1:17.88 (39.92)                                        
  3 Jenkins, Finn O           10 CAA-MD               1:27.22    1:18.55  
                  37.46     1:18.55 (41.09)                                        
  4 Karr, Steven E            10 ASC-MD               1:24.87    1:19.33  
                  38.83     1:19.33 (40.50)                                        
  5 Madison, Kameron B         9 CAA-MD               1:28.69    1:20.45  
                  38.46     1:20.45 (41.99)                                        
  6 Russell, Elias A          10 ROCK-MD              1:09.94Y   1:20.70  
                  38.75     1:20.70 (41.95)                                        
  7 Moran, Jared A             9 ASC-MD               1:29.68    1:21.47  
                  40.53     1:21.47 (40.94)                                        
  8 Glisson, Keith            10 GBSA-MD              1:15.33Y   1:25.99  
                  40.45     1:25.99 (45.54)                                        
  9 Hooks, Evan E             10 HOCO-MD              1:18.26Y   1:26.49  
                  42.05     1:26.49 (44.44)                                        
 10 Swift, Jake A             10 CBAC-MD              1:28.29    1:27.08  
                  41.24     1:27.08 (45.84)                                        
 11 Davis, Zachary M          10 CBAC-MD              1:16.84Y   1:27.31  
                  42.76     1:27.31 (44.55)                                        
 12 Megdiche, Ryan            10 CAA-MD               1:23.16Y   1:31.86  
                  43.84     1:31.86 (48.02)                                        
 13 Lenham, Caleb O           10 ASC-MD               1:37.78    1:35.00  
                  42.75     1:35.00 (52.25)                                        
 14 Rivas, Diego S             9 CAC-MD               1:32.04Y   1:36.27  
                  43.85     1:36.27 (52.42)                                        
 15 Deppe, Will J              9 ASC-MD               1:47.61    1:37.74  
                  46.10     1:37.74 (51.64)                                        
 16 Rosenthal, Will C          9 ASC-MD               1:32.98Y   1:37.87  
                  46.48     1:37.87 (51.39)                                        
 17 Mourad, Yusef M           10 ASC-MD               1:35.22Y   1:40.98  
 18 Seip, Jonah R             10 HFY-MD               1:57.74    1:41.31  
                  46.42     1:41.31 (54.89)                                        
 19 Barnes, Nicholas S         9 CAA-MD               1:26.17Y   1:43.99  
                  48.67     1:43.99 (55.32)                                        
 20 Hoy, Xavier M              9 CAA-MD               1:34.25Y   1:46.30  
                  48.19     1:46.30 (58.11)                                        
 21 Balague, Elliott L         9 SPRC-MD              1:27.61Y   1:46.85  
                  50.22     1:46.85 (56.63)                                        
 22 Pierce, Ryan S             8 CBAC-MD              1:41.69Y   1:47.22  
                  51.08     1:47.22 (56.14)                                        
 23 Reeder, Thomas             9 HFY-MD               2:09.13    1:51.94  
                  53.22     1:51.94 (58.72)                                        
 24 Harstrom-Small, Oden C    10 CBAC-MD              2:13.36Y   1:52.00  
 25 Salvia, Nico N            10 CAA-MD               1:44.88Y   1:54.61  
                  53.83   1:54.61 (1:00.78)                                        
 26 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD              1:51.98Y   2:02.69  
 27 Bryant, Chase M            9 CAC-MD               1:48.48Y   2:03.08  
                  58.60   2:03.08 (1:04.48)                                        
 28 Judge, Andrew              9 SPRC-MD              1:48.35Y   2:05.66  
                1:00.07   2:05.66 (1:05.59)                                        
 29 Nelson, Dominic A          9 CAC-MD                    NT    2:07.84  
                  59.84   2:07.84 (1:08.00)                                        
 30 LeBoeuf, Thomas J         10 GBSA-MD              2:37.75    2:09.92  
                  58.56   2:09.92 (1:11.36)                                        
 31 Esser, Daniel D           10 CAC-MD               1:59.22Y   2:17.27  
                1:06.30   2:17.27 (1:10.97)                                        
 32 Walton, Matthew T          9 ASC-MD               2:13.33Y   2:22.03  
                1:11.19   2:22.03 (1:10.84)                                        
 -- Sun, Kevin J              10 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Frank, JJ J               10 CAA-MD               2:06.84         NS  
 -- Lewis, Cooper J            9 CAA-MD               1:34.95Y        NS  
 -- Hopkins, Tristan T         9 CAC-MD               2:22.81Y        NS  
 -- Busch, Noah W              9 CAC-MD               1:50.24         NS  
 
Event 95  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willey, Addison R         12 GMAC-MD              1:11.04    1:06.86  
                  32.20     1:06.86 (34.66)                                        
  2 Krucoff, Emily J          12 ASC-MD               1:12.97    1:08.53  
                  32.27     1:08.53 (36.26)                                        
  3 Sands, Kylie R            12 ASC-MD               1:18.80    1:09.30  
                  34.09     1:09.30 (35.21)                                        
  4 Smith, Lyla E             11 CAC-MD               1:16.20    1:10.61  
                  33.47     1:10.61 (37.14)                                        
  5 Chen, Madeline M          11 CBAC-MD              1:14.43    1:10.74  
                  33.72     1:10.74 (37.02)                                        
  6 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD              1:06.14Y   1:12.76  
                  35.70     1:12.76 (37.06)                                        
  7 Diguardo, Maggie G        11 ASC-MD               1:03.45Y   1:14.89  
                  36.66     1:14.89 (38.23)                                        
  8 Medine, Kaelyn M          12 ASC-MD               1:05.01Y   1:14.94  
                  36.22     1:14.94 (38.72)                                        
  9 Page, Chloe M             11 ASC-MD               1:25.84    1:15.06  
                  36.44     1:15.06 (38.62)                                        
 10 Hoang, Rachel L           11 HAGY-MD              1:29.31    1:15.39  
                  36.52     1:15.39 (38.87)                                        
 11 Johnston, Katelyn N       11 CBAC-MD              1:22.35    1:15.40  
                  36.78     1:15.40 (38.62)                                        
 12 Karr, Ann M               12 ASC-MD               1:21.67    1:16.54  
                  36.69     1:16.54 (39.85)                                        
 13 Davis, Maribeth L         11 CBAC-MD              1:18.27    1:17.28  
                  36.69     1:17.28 (40.59)                                        
 14 Reeder, Evelyn            11 HFY-MD               1:23.28    1:17.90  
                  36.72     1:17.90 (41.18)                                        
 15 Levine, Arielle M         12 CAA-MD               1:25.64    1:18.49  
                  37.56     1:18.49 (40.93)                                        
 16 Collins, Alexandra        11 HFY-MD               1:24.30    1:19.51  
                  37.60     1:19.51 (41.91)                                        
 17 Swope, Natalie R          12 ASC-MD               1:31.86    1:19.69  
                  37.17     1:19.69 (42.52)                                        
 18 Kelso, Elise R            11 ASC-MD               1:21.34    1:20.86  
                  39.08     1:20.86 (41.78)                                        
 19 Smit, Olivia K            11 ASC-MD               1:27.29    1:21.34  
                  37.91     1:21.34 (43.43)                                        
 20 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD              1:11.72Y   1:21.98  
                  38.40     1:21.98 (43.58)                                        
 21 Slingluff, Jesse S        11 ASC-MD               1:14.75Y   1:24.03  
                  40.34     1:24.03 (43.69)                                        
 22 Harstrom-Small, Alva E    12 CBAC-MD              1:32.06Y   1:24.10  
                  39.67     1:24.10 (44.43)                                        
 23 Linville, Keira S         11 ASC-MD               1:13.98Y   1:24.42  
                  38.18     1:24.42 (46.24)                                        
 24 Nixon, Sophie E           12 HOCO-MD              1:33.21    1:24.43  
                  40.05     1:24.43 (44.38)                                        
 25 McOmber, Delaney K        12 CBAC-MD              1:12.61Y   1:24.54  
                  39.48     1:24.54 (45.06)                                        
 26 Centers, Isabel A         12 CAA-MD               1:24.27    1:26.59  
                  40.27     1:26.59 (46.32)                                        
 27 Trago, Dana C             11 UN Cbac-MD           1:23.85Y   1:28.25  
                  41.24     1:28.25 (47.01)                                        
 28 Blanchard, Jillian C      11 ASC-MD               1:15.91Y   1:30.02  
                  41.64     1:30.02 (48.38)                                        
 29 Essa, Osob B              11 ASC-MD               1:42.40    1:32.08  
                  43.09     1:32.08 (48.99)                                        
 30 Glisson, Karita           12 GBSA-MD              1:53.02Y   1:32.92  
                  44.47     1:32.92 (48.45)                                        
 31 Longmore, Bella R         11 GMAC-MD              1:47.88    1:36.70  
                  45.15     1:36.70 (51.55)                                        
 32 Burian, Gabi E            11 HOCO-MD              1:22.83Y   1:37.59  
                  44.27     1:37.59 (53.32)                                        
 33 Mueller, Katelynn G       11 CBAC-MD              1:38.88    1:41.82  
                  46.56     1:41.82 (55.26)                                        
 34 Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD              1:29.40Y   1:42.60  
                  48.77     1:42.60 (53.83)                                        
 35 Cotroneo, Ava E           11 CBAC-MD              1:38.94Y   1:48.91  
                  51.20     1:48.91 (57.71)                                        
 36 Maday, Tristan K          11 CBAC-MD              1:56.66    1:53.54  
                  51.30   1:53.54 (1:02.24)                                        
 37 Kern, Skye M              11 ROCK-MD              1:52.98Y   2:02.63  
                  56.66   2:02.63 (1:05.97)                                        
 38 Rathgeb, Maggie C         12 CAC-MD                    NT    2:04.08  
 -- Hopkins, Sophie B         11 CAC-MD               1:23.49Y        NS  
 -- Stum, Mary Kathryn K      11 CAC-MD               1:16.20Y        NS  
 -- Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD               1:19.52         NS  
 -- LeBlanc, Zoey A           12 PEAK-MD              1:22.87Y        NS  
 -- Hall, Sammy A             12 ASC-MD               1:08.58         NS  
 -- Parrott, Nina *           11 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Speaks, Madison R         11 CAA-MD               1:54.91         NS  
 -- Behe, Kate M              11 SPRC-MD              1:31.19Y        NS  
 
Event 96  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:08.31    1:03.59  
                  31.05     1:03.59 (32.54)                                        
  2 Hoang, Jackson M          12 HAGY-MD              1:06.42    1:03.92  
                  31.22     1:03.92 (32.70)                                        
  3 Sloan, Morgan P           12 ASC-MD               1:09.40    1:04.12  
                  31.08     1:04.12 (33.04)                                        
  4 Walls, Sam A              12 GMAC-MD              1:15.55    1:08.35  
                  32.65     1:08.35 (35.70)                                        
  5 Tower, Graham J           12 ASC-MD               1:09.37    1:09.48  
                  33.41     1:09.48 (36.07)                                        
  6 Foulk, Billy P            11 ASC-MD               1:11.23    1:11.27  
                  34.04     1:11.27 (37.23)                                        
  7 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD              1:13.21    1:12.13  
                  34.52     1:12.13 (37.61)                                        
  8 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD              1:22.93    1:14.48  
                  35.32     1:14.48 (39.16)                                        
  9 Deppe, Jack R             11 ASC-MD               1:13.63    1:14.89  
                  35.67     1:14.89 (39.22)                                        
 10 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD              1:34.18    1:16.05  
                  36.73     1:16.05 (39.32)                                        
 11 Shahan, Nate              11 HFY-MD               1:20.21    1:16.88  
                  37.27     1:16.88 (39.61)                                        
 12 Hoy, Connor W             11 CAA-MD               1:41.66    1:18.26  
                  37.08     1:18.26 (41.18)                                        
 13 Sloan, CJ J               11 ASC-MD               1:22.38    1:19.59  
                  37.94     1:19.59 (41.65)                                        
 14 Bulger, Luke D            12 ASC-MD               1:20.03    1:19.60  
                  38.14     1:19.60 (41.46)                                        
 15 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD              1:26.35    1:21.17  
                  39.30     1:21.17 (41.87)                                        
 16 Taylor, Eric D            12 CBAC-MD              1:11.75Y   1:21.69  
                  38.25     1:21.69 (43.44)                                        
 17 Abiy, Natty A             11 CAA-MD               1:14.78Y   1:22.34  
                  38.36     1:22.34 (43.98)                                        
 18 Achille, Jacob T          11 CAA-MD               1:16.29Y   1:26.51  
                  40.38     1:26.51 (46.13)                                        
 19 Liu, Tony Y               11 HOCO-MD              1:32.56    1:27.02  
                  41.58     1:27.02 (45.44)                                        
 20 Raney, Lucas P            12 GMAC-MD              2:02.97    1:27.22  
                  40.44     1:27.22 (46.78)                                        
 21 Taylor, Grant G           12 ROCK-MD              1:29.77    1:28.17  
                  42.32     1:28.17 (45.85)                                        
 22 Li, Weiyang J             11 CAA-MD               1:46.40    1:28.32  
 23 Shin, Matthew A           11 CAA-MD               1:41.47    1:29.39  
                  41.17     1:29.39 (48.22)                                        
 24 Pennell, Grant T          11 ROCK-MD                   NT    1:34.22  
                  44.72     1:34.22 (49.50)                                        
 25 Johnson, Brayden C        11 CAA-MD               1:22.04Y   1:38.43  
                  45.60     1:38.43 (52.83)                                        
 26 Puttlitz, Charlie J       11 CAC-MD               1:25.82Y   1:40.58  
                  46.56     1:40.58 (54.02)                                        
 27 Roberts IV, Bert C        11 HOCO-MD              1:30.18Y   1:45.95  
                  48.51     1:45.95 (57.44)                                        
 -- Pickett, Alex A           12 ASC-MD               1:18.91         NS  
 -- Cires-Ferrin, Samuel E    11 ASC-MD               1:17.15Y        NS  
 -- Szydlik, Aiden E          11 ASC-MD               1:17.57Y        NS  
 -- Busch, Steven F           11 CAC-MD               1:17.50Y        NS