Licensed to Chesapeake Bay Aquatic Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/24/2018 02:54 PM
               2018 Summer Splash Meet - 6/23/2018 to 6/24/2018                
                            Sanction #: MD17-18/071                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yi, Terri                  8 ROCK-MD                   NT    1:45.66  
                  48.91     1:45.66 (56.75)                                        
  2 ThapaMagar, Divinee        8 EST-MD               2:01.04    1:57.44  
                  56.73   1:57.44 (1:00.71)                                        
  3 Pickering, Ayo C           7 HOCO-MD              2:22.43    1:58.25  
  4 Dowidchuk, Emily L         8 HOCO-MD              2:07.60    2:00.88  
  5 Albrecht, Liv M            8 YCM-MD                    NT    2:09.40  
                1:01.49   2:09.40 (1:07.91)                                        
  6 McCloskey, Lindsey H       7 ROCK-MD              2:31.81    2:16.04  
                1:01.65   2:16.04 (1:14.39)                                        
 -- Deoliveira, Mimi K         7 HOCO-MD              2:00.19         NS  
 -- Tejay, Mahi K              8 EST-MD               2:08.23         NS  
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Ethan Y               8 YCM-MD               1:42.50    1:41.23  
                  48.05     1:41.23 (53.18)                                        
  2 Hendrickson, Matthew E     8 EST-MD               1:42.82    1:48.66  
                  51.49     1:48.66 (57.17)                                        
  3 Rigney, Aidan T            8 CBAC-MD                   NT    1:49.91  
                  51.44     1:49.91 (58.47)                                        
  4 Litynski, Cody T           7 CBAC-MD                   NT    1:51.97  
                  53.14     1:51.97 (58.83)                                        
  5 Boarman, Matthew R         6 CBAC-MD                   NT    1:52.13  
                  54.53     1:52.13 (57.60)                                        
  6 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD              2:02.69    1:56.89  
                  54.69   1:56.89 (1:02.20)                                        
  7 Schaefer, Franklin R       8 EST-MD               2:28.95    1:59.74  
                  56.68   1:59.74 (1:03.06)                                        
  8 Scott, Colin J             8 EST-MD               2:10.10    2:11.37  
  9 Green, Emmet P             8 EST-MD                    NT    2:12.84  
                1:02.95   2:12.84 (1:09.89)                                        
 -- Lipman, Joshua M           7 HOCO-MD              2:21.51         NS  
 -- Russell, Kylen M           6 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Pfeifer, Hunter W          8 HOCO-MD              2:48.84         NS  
 
Event 3  Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD              1:22.59    1:21.92  
                  39.94     1:21.92 (41.98)                                        
  2 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD              1:22.46    1:24.75  
                  39.74     1:24.75 (45.01)                                        
  3 Quinn, Olivia G           10 GMAC-MD                   NT    1:24.99  
                  39.64     1:24.99 (45.35)                                        
  4 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD              1:41.22    1:26.03  
                  42.26     1:26.03 (43.77)                                        
  5 Pecora, Claire E          10 CAA-MD               1:28.55    1:26.62  
                  41.56     1:26.62 (45.06)                                        
  6 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD               1:28.26    1:32.14  
  7 Gargano, Zola A           10 YCM-MD               1:35.32    1:33.31  
                  43.70     1:33.31 (49.61)                                        
  8 Kassulke, Ella N           9 ROCK-MD              1:36.58    1:33.99  
                  44.56     1:33.99 (49.43)                                        
  9 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD              1:38.54    1:34.61  
                  44.94     1:34.61 (49.67)                                        
 10 Liu, Emma W               10 EST-MD               1:32.32    1:35.07  
                  44.32     1:35.07 (50.75)                                        
 11 Demmin, Emma              10 EST-MD               1:35.50    1:35.38  
                  44.16     1:35.38 (51.22)                                        
 12 Swift, Sadie R            10 CBAC-MD              1:35.37    1:36.46  
                  45.69     1:36.46 (50.77)                                        
 13 Longmore, Gabbie L         9 GMAC-MD              1:38.38    1:38.60  
                  45.08     1:38.60 (53.52)                                        
 14 Ching, Abigail E          10 ROCK-MD              1:40.76    1:38.95  
                  46.88     1:38.95 (52.07)                                        
 15 Scott, Sarah J            10 CBAC-MD              1:46.21    1:41.06  
                  47.61     1:41.06 (53.45)                                        
 16 Mason, Lilly K             9 CBAC-MD              1:49.00    1:42.33  
                  48.10     1:42.33 (54.23)                                        
 17 Svejda, Olivia N           9 EST-MD               1:55.40    1:43.81  
                  50.41     1:43.81 (53.40)                                        
 18 Davis, Noelle J           10 CBAC-MD                   NT    1:49.21  
                  50.76     1:49.21 (58.45)                                        
 19 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD               1:50.47    1:50.19  
 20 Hamilton, Katie D         10 CAA-MD               1:43.25    1:51.26  
                  51.98     1:51.26 (59.28)                                        
 21 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD               1:58.67    1:53.17  
                  50.87   1:53.17 (1:02.30)                                        
 -- Lederman, Elena R         10 HOCO-MD              1:57.18         NS  
 -- Zha, Amy                  10 HOCO-MD              2:13.41         NS  
 -- Shepherd, Samantha E      10 CATY-MD              1:48.63         NS  
 -- Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD              1:35.80         NS  
 
Event 4  Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Ethan S           10 EST-MD               1:22.84    1:19.94  
                  37.85     1:19.94 (42.09)                                        
  2 Meier, CJ J               10 YCM-MD               1:20.50    1:21.52  
                  39.77     1:21.52 (41.75)                                        
  3 Swift, Jake A             10 CBAC-MD              1:27.08    1:29.25  
                  42.65     1:29.25 (46.60)                                        
  4 Dolezel, Dominik M         9 CAA-MD               1:37.09    1:32.26  
                  43.25     1:32.26 (49.01)                                        
  5 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD               1:35.51    1:35.82  
                  44.57     1:35.82 (51.25)                                        
  6 Goins, Daniel P            9 YCM-MD               2:17.80    1:49.54  
                  51.37     1:49.54 (58.17)                                        
  7 Hwu, Jacob C               9 HOCO-MD                   NT    2:01.01  
                  56.93   2:01.01 (1:04.08)                                        
 -- Bala, Charan S            10 EST-MD               2:01.88         NS  
 -- Greene, Joshua A           9 HOCO-MD              1:43.79         NS  
 -- Miller, Braden P           9 YCM-MD               1:22.36         NS  
 
Event 5  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Elena G              11 EST-MD               1:14.99    1:11.55  
                  34.84     1:11.55 (36.71)                                        
  2 Davis, Maribeth L         11 CBAC-MD              1:16.74    1:15.22  
                  36.80     1:15.22 (38.42)                                        
  3 Frill, Morgan V           12 GMAC-MD              1:20.93    1:17.38  
                  37.48     1:17.38 (39.90)                                        
  4 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD              1:21.98    1:17.95  
                  37.29     1:17.95 (40.66)                                        
  5 Cooper, Molly B           12 YCM-MD               1:23.30    1:20.02  
                  38.36     1:20.02 (41.66)                                        
  6 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD              1:30.53    1:22.16  
                  37.80     1:22.16 (44.36)                                        
  7 Barbins, Anya A           11 ROCK-MD              1:34.64    1:31.33  
                  43.01     1:31.33 (48.32)                                        
  8 Collins, Hannah L         12 YCM-MD               1:32.14    1:31.66  
                  41.77     1:31.66 (49.89)                                        
  9 Yi, Nathalie              12 ROCK-MD              1:36.26    1:34.95  
                  41.18     1:34.95 (53.77)                                        
 10 Mueller, Katelynn G       12 CBAC-MD              1:38.88    1:39.18  
                  46.18     1:39.18 (53.00)                                        
 -- Stees, Maya               11 YCM-MD               1:39.87         NS  
 -- Westerman, Ryanne N       11 EST-MD                    NT         NS  
 -- Tello, Izzie D            12 YCM-MD               1:28.66         NS  
 -- Burstein, Addison B       11 HOCO-MD              1:57.84         NS  
 -- Stover, Madison K         11 YCM-MD               1:20.33         NS  
 -- Stover, Mina K            11 YCM-MD               1:21.29         NS  
 -- Nelson, Danielle J        12 YCM-MD               1:17.68         NS  
 
Event 6  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD              1:11.25    1:10.23  
                  33.61     1:10.23 (36.62)                                        
  2 Liang, Kai H              11 EST-MD               1:10.55    1:10.66  
                  33.95     1:10.66 (36.71)                                        
  3 Din, Daryn K              11 YCM-MD               1:13.20    1:13.11  
                  35.76     1:13.11 (37.35)                                        
  4 Norris, Bradin J          12 EST-MD               1:13.60    1:13.57  
                  35.48     1:13.57 (38.09)                                        
  5 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD              1:16.05    1:14.12  
                  36.17     1:14.12 (37.95)                                        
  6 Pecora, Thomas A          11 CAA-MD               1:17.12    1:15.70  
                  36.99     1:15.70 (38.71)                                        
  7 Kim, Eugene J             11 YCM-MD               1:18.32    1:21.07  
                  38.56     1:21.07 (42.51)                                        
  8 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD               1:35.00    1:25.32  
                  39.72     1:25.32 (45.60)                                        
  9 Khankishiyev, Adi D       11 EST-MD               1:27.36    1:29.19  
                  40.43     1:29.19 (48.76)                                        
 10 Ross, Robert L            11 CBAC-MD              1:28.09    1:30.90  
 11 Cui, Nick                 11 EST-MD               1:31.25    1:31.70  
                  43.44     1:31.70 (48.26)                                        
 -- Langnas, Evan C           12 CAA-MD               1:23.20         NS  
 -- Johnson, Brayden C        11 CAA-MD               1:38.43         NS  
 -- Qian, Simon C             12 EST-MD               1:36.27         NS  
 -- Ddungu, Hashir I          12 EST-MD               1:11.57         NS  
 -- Pell, Vince H             12 CATY-MD              1:20.74         NS  
 
Event 7  Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnokov, Sasha           7 EST-MD                    NT    1:53.59  
                  54.30     1:53.59 (59.29)                                        
  2 ThapaMagar, Divinee        8 EST-MD                    NT    2:02.09  
                1:01.03   2:02.09 (1:01.06)                                        
  3 Yi, Terri                  8 ROCK-MD                   NT    2:02.99  
  4 Albrecht, Liv M            8 YCM-MD                    NT    2:20.70  
                1:09.18   2:20.70 (1:11.52)                                        
  5 Dowidchuk, Emily L         8 HOCO-MD                   NT    2:22.87  
                1:08.43   2:22.87 (1:14.44)                                        
  6 Pickering, Ayo C           7 HOCO-MD                   NT    2:27.31  
                1:06.43   2:27.31 (1:20.88)                                        
 -- McCloskey, Lindsey H       7 ROCK-MD              2:18.58         DQ  
                1:06.70        DQ (1:14.28)                                        
 -- Tejay, Mahi K              8 EST-MD                    NT         NS  
 
Event 8  Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boarman, Matthew R         6 CBAC-MD                   NT    1:58.31  
  2 Litynski, Cody T           7 CBAC-MD              1:59.27    1:59.56  
                  56.86   1:59.56 (1:02.70)                                        
  3 Kim, Ethan Y               8 YCM-MD               2:07.52    2:01.81  
                1:00.82   2:01.81 (1:00.99)                                        
  4 Elliott Jr, Mark A         8 EST-MD               2:11.91    2:11.97  
  5 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD              2:13.67    2:21.76  
                1:09.78   2:21.76 (1:11.98)                                        
  6 Hendrickson, Matthew E     8 EST-MD               2:19.29    2:22.85  
                1:12.13   2:22.85 (1:10.72)                                        
 -- Scott, Colin J             8 EST-MD                    NT         DQ  
                1:07.35        DQ (1:13.48)                                        
 -- Pfeifer, Hunter W          8 HOCO-MD              2:45.87         NS  
 -- Lipman, Joshua M           7 HOCO-MD              2:51.27         NS  
 
Event 9  Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Olivia G           10 GMAC-MD              1:38.07    1:41.96  
                  48.65     1:41.96 (53.31)                                        
  2 Swift, Sadie R            10 CBAC-MD              2:11.20    1:47.77  
                  52.65     1:47.77 (55.12)                                        
  3 Gargano, Zola A           10 YCM-MD               1:52.90    1:47.88  
                  52.54     1:47.88 (55.34)                                        
  4 Ching, Abigail E          10 ROCK-MD              1:57.20    1:48.67  
                  52.36     1:48.67 (56.31)                                        
  5 Kassulke, Ella N           9 ROCK-MD              1:53.29    1:52.10  
                  54.39     1:52.10 (57.71)                                        
  6 Mason, Lilly K             9 CBAC-MD              2:05.15    1:54.73  
                  56.83     1:54.73 (57.90)                                        
  7 Perigo, Kiera M            9 EST-MD               1:52.69    1:55.61  
                  57.24     1:55.61 (58.37)                                        
  8 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD              2:05.08    1:58.79  
                  58.62   1:58.79 (1:00.17)                                        
  9 Scott, Sarah J            10 CBAC-MD              2:02.65    1:59.74  
                  59.48   1:59.74 (1:00.26)                                        
 10 Davis, Noelle J           10 CBAC-MD                   NT    2:07.23  
                  59.36   2:07.23 (1:07.87)                                        
 11 Yusubov, Diana L          10 EST-MD               2:03.34    2:08.96  
                1:02.48   2:08.96 (1:06.48)                                        
 12 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD                    NT    2:13.86  
 -- Svejda, Olivia N           9 EST-MD               1:42.89         DQ  
                  57.77        DQ (1:01.20)                                        
 -- Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD              1:47.92         NS  
 -- Zha, Amy                  10 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Rey, Scarlett L           10 EST-MD               2:04.26         NS  
 -- Shepherd, Samantha E      10 CATY-MD              1:50.07         NS  
 
Event 10  Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swift, Jake A             10 CBAC-MD              1:31.94    1:35.43  
                  46.83     1:35.43 (48.60)                                        
  2 Davies, Ethan S           10 EST-MD               1:42.40    1:40.93  
                  47.81     1:40.93 (53.12)                                        
  3 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD               1:47.34    1:49.27  
                  52.27     1:49.27 (57.00)                                        
  4 Oster, Maksymilian I       9 EST-MD               2:00.61    1:59.90  
                  56.60   1:59.90 (1:03.30)                                        
  5 Will, Charlie E            9 EST-MD               2:14.72    2:06.56  
                  59.38   2:06.56 (1:07.18)                                        
  6 Hwu, Jacob C               9 HOCO-MD                   NT    2:12.29  
  7 Goins, Daniel P            9 YCM-MD               2:20.82    2:34.02  
 -- Sauer, Joseph B           10 YCM-MD               1:33.85         DQ  
                  47.20          DQ (51.84)                                        
 -- Bala, Charan S            10 EST-MD               1:59.27         NS  
 -- Russell, Elias A          10 ROCK-MD              1:36.68         NS  
 -- Miller, Braden P           9 YCM-MD               1:34.94         NS  
 -- Greene, Joshua A           9 HOCO-MD              2:17.34         NS  
 
Event 11  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carver, Olivia C          12 EST-MD               1:25.77    1:24.13  
                  41.37     1:24.13 (42.76)                                        
  2 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD              1:26.59    1:28.29  
                  42.91     1:28.29 (45.38)                                        
  3 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD              1:28.86    1:28.34  
                  42.03     1:28.34 (46.31)                                        
  4 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD              1:37.57    1:34.03  
                  45.89     1:34.03 (48.14)                                        
  5 Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD              1:38.52    1:35.63  
  6 Schmall, Alana C          12 CAA-MD               1:54.96    1:38.91  
                  47.00     1:38.91 (51.91)                                        
  7 Yi, Nathalie              12 ROCK-MD                   NT    1:50.04  
                  51.09     1:50.04 (58.95)                                        
  8 Mueller, Katelynn G       12 CBAC-MD              1:50.77    1:55.20  
                  56.68     1:55.20 (58.52)                                        
 -- Tello, Izzie D            12 YCM-MD               1:50.29         NS  
 -- Burstein, Addison B       11 HOCO-MD              2:13.63         NS  
 -- Stover, Mina K            11 YCM-MD               1:32.19         NS  
 -- Stees, Maya               11 YCM-MD               1:41.56         NS  
 -- Stover, Madison K         11 YCM-MD               1:33.99         NS  
 
Event 12  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walls, Sam A              12 GMAC-MD              1:27.05    1:23.25  
                  40.64     1:23.25 (42.61)                                        
  2 Liang, Kai H              11 EST-MD               1:24.05    1:24.24  
                  42.12     1:24.24 (42.12)                                        
  3 Din, Daryn K              11 YCM-MD               1:24.06    1:28.45  
                  43.95     1:28.45 (44.50)                                        
  4 Kim, Eugene J             11 YCM-MD               1:27.41    1:30.07  
                  44.33     1:30.07 (45.74)                                        
  5 Pecora, Thomas A          11 CAA-MD               1:32.28    1:31.73  
                  44.99     1:31.73 (46.74)                                        
  6 Cui, Nick                 11 EST-MD               1:35.80    1:34.38  
                  47.80     1:34.38 (46.58)                                        
  7 Khankishiyev, Adi D       11 EST-MD               1:34.45    1:40.75  
                  49.27     1:40.75 (51.48)                                        
  8 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD               1:44.40    1:45.20  
                  51.28     1:45.20 (53.92)                                        
 -- Ddungu, Hashir I          12 EST-MD               1:24.89         NS  
 -- Qian, Simon C             12 EST-MD               1:45.15         NS  
 -- Garcia, Mark A            12 YCM-MD               1:26.91         NS  
 -- Langnas, Evan C           12 CAA-MD               1:40.09         NS  
 
Event 13  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pickering, Ayo C           7 HOCO-MD                   NT    1:08.16  
  2 Willey, Rhiannan R         8 GMAC-MD              1:16.86    1:09.51  
  3 ThapaMagar, Divinee        8 EST-MD               1:11.38    1:11.73  
  4 Chesnokov, Sasha           7 EST-MD               1:10.60    1:12.30  
  5 Esposito, Caitlyn A        8 YCM-MD                    NT    1:15.55  
  6 Dowidchuk, Emily L         8 HOCO-MD                   NT    1:20.87  
  7 Albrecht, Liv M            8 YCM-MD                    NT    1:22.05  
  8 Din, Nardia K              5 YCM-MD                    NT    1:23.90  
 -- Yi, Terri                  8 ROCK-MD              1:06.40         DQ  
 -- Coggiano, Ana Maria M      7 YCM-MD                    NT         DQ  
 -- Deoliveira, Mimi K         7 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Tejay, Mahi K              8 EST-MD               1:14.57         NS  
 
Event 14  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elliott Jr, Mark A         8 EST-MD               1:02.44    1:04.76  
  2 Rigney, Aidan T            8 CBAC-MD              1:08.74    1:04.95  
  3 Hendrickson, Matthew E     8 EST-MD                 58.54    1:05.44  
  4 Kim, Ethan Y               8 YCM-MD               1:07.27    1:13.37  
  5 Green, Emmet P             8 EST-MD               1:19.00    1:19.95  
  6 Scott, Colin J             8 EST-MD               1:14.50    1:20.00  
  7 Schaefer, Franklin R       8 EST-MD                    NT    1:22.98  
 -- Boarman, Matthew R         6 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Lipman, Joshua M           7 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Pfeifer, Hunter W          8 HOCO-MD              1:46.83         NS  
 
Event 15  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Svejda, Josie M           10 EST-MD                 51.64      48.71  
  2 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD                48.84      49.27  
  3 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD                49.32      49.83  
  4 Quinn, Olivia G           10 GMAC-MD                51.89      51.08  
  5 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD                 51.66      52.14  
  6 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD                53.57      52.60  
  7 Demmin, Emma              10 EST-MD                 51.67      54.82  
  7 Liu, Emma W               10 EST-MD                 54.63      54.82  
  9 Pecora, Claire E          10 CAA-MD               1:00.12      57.81  
 10 Swift, Sadie R            10 CBAC-MD                59.40      58.03  
 11 Hamilton, Katie D         10 CAA-MD                 58.98      58.17  
 12 Levine, Sophie A          10 HOCO-MD                58.61      59.28  
 13 Scott, Sarah J            10 CBAC-MD              1:01.94    1:00.74  
 14 Gargano, Zola A           10 YCM-MD               1:02.66    1:01.72  
 15 Yusubov, Diana L          10 EST-MD                 58.56    1:01.96  
 16 Ching, Abigail E          10 ROCK-MD              1:07.72    1:02.53  
 17 Davis, Noelle J           10 CBAC-MD                   NT    1:03.01  
 18 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD               1:07.43    1:04.18  
 19 Perigo, Kiera M            9 EST-MD               1:02.56    1:06.65  
 20 Longmore, Gabbie L         9 GMAC-MD              1:09.88    1:08.21  
 -- Pickering, Sade A         10 HOCO-MD              1:06.38         DQ  
 -- Lederman, Elena R         10 HOCO-MD              1:02.97         NS  
 -- Zha, Amy                  10 HOCO-MD              1:03.78         NS  
 -- Rey, Scarlett L           10 EST-MD                 58.54         NS  
 -- Shepherd, Samantha E      10 CATY-MD                57.28         NS  
 
Event 16  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meier, CJ J               10 YCM-MD                 47.02      49.93  
  2 Din, Dillon K              9 YCM-MD                 49.43      50.59  
  3 Dolezel, Dominik M         9 CAA-MD               1:01.94      57.96  
  4 Sauer, Joseph B           10 YCM-MD                 58.09    1:04.21  
  5 Will, Charlie E            9 EST-MD               1:10.16    1:08.37  
  6 Oster, Maksymilian I       9 EST-MD               1:11.83    1:13.34  
 -- Goins, Daniel P            9 YCM-MD                    NT         DQ  
 -- Bala, Charan S            10 EST-MD               1:01.20         NS  
 -- Russell, Elias A          10 ROCK-MD                48.49         NS  
 -- Miller, Braden P           9 YCM-MD                 51.95         NS  
 
Event 17  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Elena G              11 EST-MD                 42.96      42.13  
  2 Segura, McKenna A         11 EST-MD                 45.12      44.86  
  3 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD                46.97      44.87  
  4 Willey, Addison R         12 GMAC-MD                51.12      44.90  
  5 Cooper, Molly B           12 YCM-MD                 44.50      45.52  
  6 Schmall, Alana C          12 CAA-MD               1:02.45      49.61  
  7 Frill, Morgan V           12 GMAC-MD                51.20      51.78  
  8 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD              1:00.28      52.65  
  9 Yi, Nathalie              12 ROCK-MD                58.03      53.73  
 10 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD                   NT      57.92  
 11 Collins, Hannah L         12 YCM-MD                 59.44      58.41  
 12 Barbins, Anya A           11 ROCK-MD                55.92      58.44  
 13 Mueller, Katelynn G       12 CBAC-MD                58.88      59.23  
 -- Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD                50.80         DQ  
 -- Tello, Izzie D            12 YCM-MD                 49.93         NS  
 -- Nelson, Danielle J        12 YCM-MD                 45.30         NS  
 -- Westerman, Ryanne N       11 EST-MD                 47.16         NS  
 -- Stover, Mina K            11 YCM-MD                 50.62         NS  
 -- Stees, Maya               11 YCM-MD                 52.49         NS  
 -- Stover, Madison K         11 YCM-MD                 46.73         NS  
 
Event 18  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walls, Sam A              12 GMAC-MD                45.57      44.08  
  2 Khankishiyev, Adi D       11 EST-MD                 46.21      49.23  
  3 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD                50.20      49.86  
  4 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD                49.16      50.22  
  5 Guo, Andrew               12 HOCO-MD              1:06.40      55.95  
 -- Qian, Simon C             12 EST-MD                 52.49         NS  
 -- Johnson, Brayden C        11 CAA-MD                 58.47         NS  
 -- Pell, Vince H             12 CATY-MD                49.70         NS  
 -- Garcia, Mark A            12 YCM-MD                 50.97         NS  
 
Event 19  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnokov, Sasha           7 EST-MD                    NT      59.49  
  2 Esposito, Caitlyn A        8 YCM-MD                    NT    1:22.13  
 -- Coggiano, Ana Maria M      7 YCM-MD                    NT         DQ  
 -- Deoliveira, Mimi K         7 HOCO-MD                   NT         NS  
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Ethan Y               8 YCM-MD                 55.15    1:04.14  
  2 Schaefer, Franklin R       8 EST-MD               1:07.69    1:09.06  
  3 Rigney, Aidan T            8 CBAC-MD                   NT    1:19.19  
  4 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD                   NT    1:25.97  
  5 Green, Emmet P             8 EST-MD                    NT    1:29.34  
 -- Elliott Jr, Mark A         8 EST-MD                    NT         DQ  
 -- Litynski, Cody T           7 CBAC-MD              1:08.34         DQ  
 
Event 21  Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD                44.77      43.11  
  2 Quinn, Olivia G           10 GMAC-MD                42.41      46.48  
  3 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD                59.83      48.14  
  4 Liu, Emma W               10 EST-MD                 50.51      53.79  
  5 Demmin, Emma              10 EST-MD                 52.43      53.80  
  6 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD                 52.16      56.15  
  7 Perigo, Kiera M            9 EST-MD                 53.58      56.25  
  8 Levine, Sophie A          10 HOCO-MD              1:02.27      58.58  
  9 Pickering, Sade A         10 HOCO-MD                   NT    1:02.37  
 10 Yusubov, Diana L          10 EST-MD                 58.79    1:03.00  
 11 Mason, Lilly K             9 CBAC-MD                   NT    1:03.80  
 12 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD               1:15.89    1:15.55  
 -- Svejda, Olivia N           9 EST-MD               1:12.45         DQ  
 -- Rey, Scarlett L           10 EST-MD               1:03.84         NS  
 -- Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD                53.46         NS  
 
Event 22  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meier, CJ J               10 YCM-MD                 42.51      44.88  
  2 Dolezel, Dominik M         9 CAA-MD                 49.85      46.45  
  3 Sauer, Joseph B           10 YCM-MD                 41.09      48.37  
  4 Will, Charlie E            9 EST-MD                 59.78      57.08  
  5 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD                 56.62      58.18  
  6 Hwu, Jacob C               9 HOCO-MD                   NT    1:07.70  
  7 Oster, Maksymilian I       9 EST-MD               1:13.41    1:10.82  
 -- Greene, Joshua A           9 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Miller, Braden P           9 YCM-MD                 41.05         NS  
 
Event 23  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carver, Olivia C          12 EST-MD                 36.31      36.73  
  2 Davis, Maribeth L         11 CBAC-MD                37.06      37.02  
  3 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD                37.71      38.03  
  4 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD                   NT      38.85  
  5 Cooper, Molly B           12 YCM-MD                 43.51      42.57  
  6 Frill, Morgan V           12 GMAC-MD                43.14      44.79  
  7 Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD                46.72      45.76  
  8 Segura, McKenna A         11 EST-MD                 44.73      46.36  
  9 Collins, Hannah L         12 YCM-MD                 47.37      46.64  
 -- Tello, Izzie D            12 YCM-MD                 50.49         NS  
 -- Westerman, Ryanne N       11 EST-MD                 41.02         NS  
 -- Stover, Mina K            11 YCM-MD                 42.10         NS  
 -- Nelson, Danielle J        12 YCM-MD                 41.96         NS  
 
Event 24  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norris, Bradin J          12 EST-MD                 36.22      36.28  
  2 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD                41.30      37.73  
  3 Pecora, Thomas A          11 CAA-MD                 37.15      37.95  
  4 Liang, Kai H              11 EST-MD                 37.53      38.25  
  5 Kim, Eugene J             11 YCM-MD                 39.51      41.41  
  6 Din, Daryn K              11 YCM-MD                 39.81      41.53  
  7 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD                52.22      46.71  
  8 Ross, Robert L            11 CBAC-MD                43.82      47.02  
  9 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD                 49.63      48.91  
 10 Guo, Andrew               12 HOCO-MD                49.98      51.59  
 11 Cui, Nick                 11 EST-MD                 49.41      52.98  
 -- Pell, Vince H             12 CATY-MD                40.54         NS  
 -- Langnas, Evan C           12 CAA-MD                 44.65         NS  
 -- Garcia, Mark A            12 YCM-MD                 39.79         NS  
 
Event 25  Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD                   NT    3:24.14  
                  51.19     1:39.87 (48.68)   2:40.96 (1:01.09)     3:24.14 (43.18)
  2 Quinn, Olivia G           10 GMAC-MD              3:22.39    3:35.07  
                  49.66     1:47.45 (57.79)   2:49.39 (1:01.94)     3:35.07 (45.68)
  3 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD              3:24.17    3:37.11  
                  56.81     1:55.74 (58.93)     2:52.57 (56.83)     3:37.11 (44.54)
  4 Pecora, Claire E          10 CAA-MD               3:58.18    3:41.64  
                  52.10     1:49.61 (57.51)   2:58.14 (1:08.53)     3:41.64 (43.50)
  5 Kassulke, Ella N           9 ROCK-MD              3:55.87    3:51.40  
                                1:52.32 ( )   3:03.32 (1:11.00)     3:51.40 (48.08)
  6 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD              3:45.21    3:55.98  
                  55.29   2:01.45 (1:06.16)   3:04.46 (1:03.01)     3:55.98 (51.52)
  7 Pickering, Sade A         10 HOCO-MD                   NT    4:23.62  
                1:07.93   2:13.59 (1:05.66)   3:28.37 (1:14.78)     4:23.62 (55.25)
  8 Hamilton, Katie D         10 CAA-MD                    NT    4:24.63  
                1:15.09   2:21.08 (1:05.99)   3:31.04 (1:09.96)     4:24.63 (53.59)
  9 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD                    NT    4:30.11  
                1:11.29                             3:34.47 ( )     4:30.11 (55.64)
 10 Levine, Sophie A          10 HOCO-MD              5:25.88    4:46.58  
                1:00.97   2:18.17 (1:17.20)   3:29.74 (1:11.57)   4:46.58 (1:16.84)
 -- Gargano, Zola A           10 YCM-MD                    NT         DQ  
                  54.24     1:53.21 (58.97)   3:04.79 (1:11.58)          DQ (49.98)
 -- Lederman, Elena R         10 HOCO-MD              5:05.52         NS  
 
Event 26  Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Ethan S           10 EST-MD               3:37.85    3:35.41  
                  47.65     1:44.15 (56.50)   2:51.96 (1:07.81)     3:35.41 (43.45)
  2 Sauer, Joseph B           10 YCM-MD                    NT    3:49.87  
                                1:45.57 ( )   3:01.41 (1:15.84)     3:49.87 (48.46)
 -- Swift, Jake A             10 CBAC-MD              3:38.37         DQ  
                  49.65     1:41.17 (51.52)   2:52.30 (1:11.13)          DQ (40.80)
 -- Russell, Elias A          10 ROCK-MD              3:33.39         NS  
 
Event 27  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Elena G              11 EST-MD               2:59.04    2:53.62  
                  38.59     1:24.76 (46.17)     2:14.44 (49.68)     2:53.62 (39.18)
  2 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD              2:57.25    2:56.77  
                  39.46     1:24.74 (45.28)     2:20.21 (55.47)     2:56.77 (36.56)
  3 Carver, Olivia C          12 EST-MD               3:00.65    2:57.93  
                  40.89     1:25.39 (44.50)     2:20.21 (54.82)     2:57.93 (37.72)
  4 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD              3:05.28    3:08.35  
                  42.68     1:29.81 (47.13)     2:29.53 (59.72)     3:08.35 (38.82)
  5 Davis, Maribeth L         11 CBAC-MD              3:07.64    3:12.37  
                  42.19     1:36.04 (53.85)     2:34.48 (58.44)     3:12.37 (37.89)
  6 Schmall, Alana C          12 CAA-MD               3:50.59    3:20.20  
                  45.13     1:37.90 (52.77)   2:38.00 (1:00.10)     3:20.20 (42.20)
  7 Cooper, Molly B           12 YCM-MD               3:33.60    3:22.91  
                  45.96     1:40.90 (54.94)     2:38.43 (57.53)     3:22.91 (44.48)
  8 Segura, McKenna A         11 EST-MD               3:28.71    3:36.51  
                  48.53   1:50.99 (1:02.46)     2:46.70 (55.71)     3:36.51 (49.81)
  9 Barbins, Anya A           11 ROCK-MD              3:43.30    3:45.45  
                  48.50     1:47.17 (58.67)   2:52.92 (1:05.75)     3:45.45 (52.53)
 -- Burstein, Addison B       11 HOCO-MD              5:26.54         NS  
 -- Stover, Madison K         11 YCM-MD               3:20.99         NS  
 -- Stees, Maya               11 YCM-MD               4:12.99         NS  
 -- Nelson, Danielle J        12 YCM-MD               3:08.75         NS  
 
Event 28  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norris, Bradin J          12 EST-MD               2:59.52    2:59.32  
                  37.79     1:24.45 (46.66)     2:21.03 (56.58)     2:59.32 (38.29)
  2 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD              3:40.83    2:59.88  
                  39.69     1:26.91 (47.22)     2:22.91 (56.00)     2:59.88 (36.97)
  3 Kim, Eugene J             11 YCM-MD               3:07.16    3:09.22  
                  44.60     1:35.27 (50.67)     2:26.84 (51.57)     3:09.22 (42.38)
  4 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD              3:12.96    3:10.76  
                  40.97     1:29.22 (48.25)   2:30.64 (1:01.42)     3:10.76 (40.12)
  5 Din, Daryn K              11 YCM-MD               3:06.46    3:11.46  
                  44.93     1:33.78 (48.85)     2:31.95 (58.17)     3:11.46 (39.51)
  6 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD              3:15.03    3:21.27  
                                1:39.83 ( )     2:38.64 (58.81)     3:21.27 (42.63)
  7 Ross, Robert L            11 CBAC-MD              3:47.19    3:42.49  
                                1:51.71 ( )   2:56.47 (1:04.76)     3:42.49 (46.02)
  8 Guo, Andrew               12 HOCO-MD              4:07.87    3:49.02  
                2:53.06     3:49.02 (55.96)                                        
 -- Ddungu, Hashir I          12 EST-MD               2:57.85         NS  
 -- Johnson, Brayden C        11 CAA-MD               4:07.63         NS  
 -- Garcia, Mark A            12 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 29  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klopouh, Milana S         14 EST-MD                 32.51      32.38  
  2 Liu, Maria C              13 EST-MD                 32.92      32.61  
  3 Harmening, Molly M        13 CBAC-MD                33.85      33.01  
  4 Louis, Katie K            14 EST-MD                 33.15      33.29  
  5 McCloskey, Lauren D       14 ROCK-MD                32.92      33.76  
  6 Mazur, Karolina T         14 EST-MD                 34.41      34.18  
  7 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD                35.97      35.92  
  8 Kim, Allison G            13 EST-MD                 34.76      36.25  
  9 King, Anna M              14 CBAC-MD                38.59      36.45  
 10 MacQuilliam, Leah R       13 ROCK-MD                41.85      36.72  
 11 Benham, Olivia C          14 ROCK-MD                37.72      38.03  
 -- Mendez, Camila S          14 CAA-MD                 34.44         NS  
 -- Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD                39.42         NS  
 -- Carr, Ella R              13 HOCO-MD                38.24         NS  
 -- Augustin, Tadem S         13 YCM-MD                 33.84         NS  
 -- Breschi, Sophia I         14 YCM-MD                 33.55         NS  
 -- Skelton, MacKenzie C      14 YCM-MD                 33.55         NS  
 
Event 30  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rock, Conner M            14 CBAC-MD                30.28      30.38  
  2 Li, Ethan Q               14 HOCO-MD                33.07      31.68  
  3 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD                31.30      31.85  
  4 Mamedov, Johnny E         13 YCM-MD                 32.16      32.08  
  5 Litynski, Grant M         14 CBAC-MD                31.77      32.09  
  6 Ross, Ken M               13 YCM-MD                 33.02      32.66  
  7 Shi, Jack                 13 YCM-MD                 34.67      33.22  
  8 Kim, Joshua S             13 CBAC-MD                35.70      34.01  
  9 Seo, Kevin S              13 CBAC-MD                   NT      34.88  
 10 Shepherd, Preston T       13 CATY-MD                35.94      35.99  
 11 Sauer, Ian M              14 YCM-MD                 30.76      36.29  
 12 Ray, Chris M              13 YCM-MD                 35.16      36.66  
 13 Romero-Cano, Edson        13 YCM-MD                 38.80      38.32  
 14 Bryan, Caleb J            14 CBAC-MD                40.06      41.42  
 15 Bala, Srikar S            13 EST-MD                 42.96      43.02  
 -- Callahan, Ryan D          13 YCM-MD                 32.88         NS  
 -- Qian, Johannes J          14 EST-MD                 34.45         NS  
 -- Levine, John C            13 HOCO-MD                51.91         NS  
 -- Pu, Andy                  14 HOCO-MD                36.33         NS  
 -- Laryoshyn, Vlad           13 YCM-MD                 36.25         NS  
 -- Uleckas-Meisinger, AJ J   13 YCM-MD                 32.06         NS  
 -- Bickel, Evan J            14 HOCO-MD                32.97         NS  
 -- Mullins, Paul E           13 YCM-MD                 36.42         NS  
 
Event 31  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Amayah G            15 EST-MD                 37.16      37.18  
 -- Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD                 31.57         NS  
 
Event 32  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD                28.64      28.09  
  2 White, Benji              15 GMAC-MD                28.60      28.87  
  3 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD                28.13      28.91  
  4 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD                31.78      30.61  
  5 Romero-Cano, Emiliano     16 YCM-MD                 30.49      30.62  
 -- Ford, Brady S             15 YCM-MD                 30.65         NS  
 -- Garcia, Nathan R          15 YCM-MD                 29.23         NS  
 -- Reed, Jacob R             16 HOCO-MD                34.26         NS  
 -- Smith, Liam A             15 ROCK-MD                29.36         NS  
 
Event 33  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Grace Z              14 EST-MD               2:50.51    2:53.09  
                  39.99     1:23.35 (43.36)     2:08.22 (44.87)     2:53.09 (44.87)
  2 McCloskey, Lauren D       14 ROCK-MD              2:53.17    2:56.73  
                  42.62     1:27.18 (44.56)     2:12.83 (45.65)     2:56.73 (43.90)
  3 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD              3:03.52    2:57.43  
                  42.35     1:28.07 (45.72)     2:13.79 (45.72)     2:57.43 (43.64)
  4 Louis, Katie K            14 EST-MD               2:56.64    3:00.02  
                  42.98     1:28.65 (45.67)     2:15.35 (46.70)     3:00.02 (44.67)
  5 Mahoney, Brey D           13 YCM-MD               3:06.39    3:04.89  
                  42.18     1:29.38 (47.20)     2:17.95 (48.57)     3:04.89 (46.94)
  6 D'Aurora, Elizabeth J     14 CBAC-MD                   NT    3:05.64  
                  45.76     1:32.29 (46.53)     2:19.30 (47.01)     3:05.64 (46.34)
  7 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD                   NT    3:10.59  
                  45.56     1:33.05 (47.49)     2:22.09 (49.04)     3:10.59 (48.50)
  8 Sane, Shriya A            13 EST-MD               3:40.52    3:13.00  
                  44.60     1:33.56 (48.96)     2:23.95 (50.39)     3:13.00 (49.05)
  9 Kim, Allison G            13 EST-MD               3:11.33    3:18.05  
                  48.45     1:39.70 (51.25)     2:31.36 (51.66)     3:18.05 (46.69)
 10 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               3:20.19    3:19.15  
                  47.57     1:38.57 (51.00)     2:29.79 (51.22)     3:19.15 (49.36)
 11 Pustavoitau, Elizabeth A  13 EST-MD               3:25.57    3:22.67  
                  49.21     1:40.58 (51.37)     2:32.92 (52.34)     3:22.67 (49.75)
 12 Benham, Olivia C          14 ROCK-MD              3:55.73    3:39.15  
                  52.14     1:46.76 (54.62)     2:43.48 (56.72)     3:39.15 (55.67)
 -- Breschi, Sophia I         14 YCM-MD               3:03.44         NS  
 -- Mendez, Camila S          14 CAA-MD               3:09.33         NS  
 -- Atherton, Julia M         13 EST-MD               2:48.82         NS  
 -- Carr, Ella R              13 HOCO-MD              3:23.04         NS  
 -- Daniels, Hannah A         14 YCM-MD                    NT         NS  
 -- Augustin, Tadem S         13 YCM-MD               3:19.10         NS  
 -- Skelton, MacKenzie C      14 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 34  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bitz, Kyle M              13 EST-MD               2:48.06    2:41.17  
                  38.68     1:18.95 (40.27)     2:00.65 (41.70)     2:41.17 (40.52)
  2 D'Aurora, Owen O          14 CBAC-MD              2:55.26    2:49.48  
                  39.12     1:23.43 (44.31)     2:07.02 (43.59)     2:49.48 (42.46)
  3 Mamedov, Johnny E         13 YCM-MD               2:51.22    2:49.87  
                  39.22     1:23.35 (44.13)     2:08.55 (45.20)     2:49.87 (41.32)
  4 Litynski, Grant M         14 CBAC-MD                   NT    2:58.67  
                  42.89     1:28.46 (45.57)     2:14.40 (45.94)     2:58.67 (44.27)
  5 Ross, Ken M               13 YCM-MD               3:00.52    3:01.81  
                  45.50                             2:17.93 ( )     3:01.81 (43.88)
  6 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              3:05.22    3:05.98  
                                                    2:20.03 ( )     3:05.98 (45.95)
  7 Seo, Kevin S              13 CBAC-MD                   NT    3:07.93  
                                1:34.40 ( )   3:07.93 (1:33.53)                    
  8 Rock, Conner M            14 CBAC-MD              3:07.07    3:08.41  
                  44.81     1:33.10 (48.29)     2:20.22 (47.12)     3:08.41 (48.19)
  9 Shi, Jack                 13 YCM-MD                    NT    3:12.39  
                  45.52     1:34.77 (49.25)     2:24.66 (49.89)     3:12.39 (47.73)
 10 Sauer, Ian M              14 YCM-MD               3:08.64    3:22.56  
                  47.27     1:38.35 (51.08)   3:22.56 (1:44.21)                    
 -- Qian, Johannes J          14 EST-MD               3:15.71         NS  
 -- Uleckas-Meisinger, AJ J   13 YCM-MD               3:10.15         NS  
 -- Conroy, Ryan L            13 YCM-MD                    NT         NS  
 -- Mullins, Paul E           13 YCM-MD                    NT         NS  
 -- Laryoshyn, Vlad           13 YCM-MD               3:34.60         NS  
 
Event 35  Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Melody A           16 GMAC-MD              2:51.25    2:53.80  
                  39.76     1:23.22 (43.46)     2:08.22 (45.00)     2:53.80 (45.58)
  2 Taylor, Emmy V            16 CBAC-MD                   NT    2:58.35  
                  42.13     1:26.31 (44.18)     2:12.59 (46.28)     2:58.35 (45.76)
 -- Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD               2:58.75         NS  
 -- McCloskey, Leila F        17 ROCK-MD              2:48.08         NS  
 
Event 36  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claus, Zachary D          16 ROCK-MD              2:29.41    2:33.95  
                  35.60     1:14.61 (39.01)     1:55.12 (40.51)     2:33.95 (38.83)
  2 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              2:46.86    2:45.72  
                  39.32     1:21.06 (41.74)     2:04.16 (43.10)     2:45.72 (41.56)
  3 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              2:46.70    2:48.58  
                  40.38     1:23.18 (42.80)     2:06.51 (43.33)     2:48.58 (42.07)
  4 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD              2:54.87    2:51.63  
                  39.31     1:22.49 (43.18)     2:07.15 (44.66)     2:51.63 (44.48)
  5 Cherry, Zack L            15 YCM-MD               2:53.33    2:54.44  
                  40.36     1:25.39 (45.03)     2:11.73 (46.34)     2:54.44 (42.71)
  6 Romero-Cano, Emiliano     16 YCM-MD               2:55.82    2:58.97  
                  42.78     1:27.65 (44.87)     2:14.35 (46.70)     2:58.97 (44.62)
 -- Smith, Liam A             15 ROCK-MD              3:03.69         NS  
 -- Garcia, Nathan R          15 YCM-MD               2:47.53         NS  
 
Event 37  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis, Katie K            14 EST-MD               1:29.13    1:29.20  
                  43.17     1:29.20 (46.03)                                        
  2 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               1:31.71    1:31.02  
                  43.99     1:31.02 (47.03)                                        
  3 Liu, Grace Z              14 EST-MD               1:29.62    1:31.81  
                  43.27     1:31.81 (48.54)                                        
  4 Liu, Maria C              13 EST-MD               1:30.19    1:32.58  
                  44.31     1:32.58 (48.27)                                        
  5 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD              1:35.49    1:32.77  
                  44.76     1:32.77 (48.01)                                        
  6 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD              1:33.67    1:33.35  
                  44.48     1:33.35 (48.87)                                        
  7 Harmening, Molly M        13 CBAC-MD              1:36.46    1:34.63  
                  45.98     1:34.63 (48.65)                                        
  8 Pustavoitau, Elizabeth A  13 EST-MD               1:35.71    1:36.95  
                  46.98     1:36.95 (49.97)                                        
  9 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               1:40.06    1:39.70  
                  46.70     1:39.70 (53.00)                                        
 10 Mahoney, Brey D           13 YCM-MD               1:34.84    1:41.72  
                  47.90     1:41.72 (53.82)                                        
 11 King, Anna M              14 CBAC-MD              1:46.02    1:42.74  
                  50.36     1:42.74 (52.38)                                        
 12 Sane, Shriya A            13 EST-MD               1:44.36    1:43.93  
                  48.60     1:43.93 (55.33)                                        
 13 D'Aurora, Elizabeth J     14 CBAC-MD              1:54.72    1:49.47  
                  52.82     1:49.47 (56.65)                                        
 14 MacQuilliam, Leah R       13 ROCK-MD              2:04.54    1:53.22  
                  55.50     1:53.22 (57.72)                                        
 15 Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD              2:09.02    1:56.19  
                  55.07   1:56.19 (1:01.12)                                        
 16 Benham, Olivia C          14 ROCK-MD              2:14.93    2:08.68  
                1:00.12   2:08.68 (1:08.56)                                        
 -- Skelton, MacKenzie C      14 YCM-MD               1:42.83         NS  
 -- Daniels, Hannah A         14 YCM-MD               1:33.81         NS  
 -- Mendez, Camila S          14 CAA-MD               1:49.60         NS  
 -- Atherton, Julia M         13 EST-MD               1:41.97         NS  
 -- Breschi, Sophia I         14 YCM-MD                    NT         NS  
 -- Garcia, Camille R         13 YCM-MD               1:34.09         NS  
 -- Augustin, Tadem S         13 YCM-MD               1:31.40         NS  
 
Event 38  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bitz, Kyle M              13 EST-MD               1:22.55    1:24.58  
                  40.55     1:24.58 (44.03)                                        
  2 Masiello, John            13 GMAC-MD              1:28.43    1:25.29  
                  40.62     1:25.29 (44.67)                                        
  3 Davis, Gailen V           13 EST-MD               1:26.62    1:28.34  
                  41.37     1:28.34 (46.97)                                        
  4 Shi, Jack                 13 YCM-MD               1:38.02    1:33.71  
                  44.50     1:33.71 (49.21)                                        
  5 Kim, Joshua S             13 CBAC-MD              1:43.36    1:39.86  
                  48.33     1:39.86 (51.53)                                        
  6 Mamedov, Johnny E         13 YCM-MD               1:40.84    1:41.72  
                  47.25     1:41.72 (54.47)                                        
  7 Li, Ethan Q               14 HOCO-MD              1:42.84    1:41.85  
                  48.30     1:41.85 (53.55)                                        
  8 Ross, Ken M               13 YCM-MD                    NT    1:43.17  
                  50.20     1:43.17 (52.97)                                        
  9 Seo, Kevin S              13 CBAC-MD                   NT    1:43.23  
                  49.90     1:43.23 (53.33)                                        
 10 D'Aurora, Owen O          14 CBAC-MD              1:35.89    1:43.96  
                  48.37     1:43.96 (55.59)                                        
 11 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              1:45.09    1:45.02  
                  48.90     1:45.02 (56.12)                                        
 12 Romero-Cano, Edson        13 YCM-MD               1:48.02    1:46.36  
                  51.73     1:46.36 (54.63)                                        
 13 Ray, Chris M              13 YCM-MD               1:45.67    1:46.96  
                  51.59     1:46.96 (55.37)                                        
 14 Bryan, Caleb J            14 CBAC-MD              2:01.04    1:54.02  
                  55.05     1:54.02 (58.97)                                        
 15 Shepherd, Preston T       13 CATY-MD              1:57.38    1:59.98  
                  57.66   1:59.98 (1:02.32)                                        
 16 Bala, Srikar S            13 EST-MD               2:05.51    2:05.52  
                1:00.78   2:05.52 (1:04.74)                                        
 17 Levine, John C            13 HOCO-MD              1:50.15    2:11.21  
 -- Pu, Andy                  14 HOCO-MD              1:45.20         NS  
 -- Qian, Johannes J          14 EST-MD               1:33.66         NS  
 -- Bickel, Evan J            14 HOCO-MD              1:41.31         NS  
 -- Conroy, Ryan L            13 YCM-MD               1:41.94         NS  
 -- Laryoshyn, Vlad           13 YCM-MD               1:37.32         NS  
 -- Uleckas-Meisinger, AJ J   13 YCM-MD               1:37.53         NS  
 -- Callahan, Ryan D          13 YCM-MD               1:28.21         NS  
 -- Mullins, Paul E           13 YCM-MD               1:49.57         NS  
 
Event 39  Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Melody A           16 GMAC-MD              1:34.19    1:37.05  
                  47.03     1:37.05 (50.02)                                        
  2 Litynski, McKenna L       15 CBAC-MD              1:36.31    1:40.39  
                  47.31     1:40.39 (53.08)                                        
  3 Bell, Amayah G            15 EST-MD               2:03.46    2:01.28  
                  57.46   2:01.28 (1:03.82)                                        
 -- Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD               1:29.83         NS  
 
Event 40  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claus, Zachary D          16 ROCK-MD              1:20.62    1:24.31  
                  39.23     1:24.31 (45.08)                                        
  2 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD                   NT    1:27.25  
                  41.16     1:27.25 (46.09)                                        
  3 White, Benji              15 GMAC-MD              1:27.37    1:27.76  
                  41.25     1:27.76 (46.51)                                        
  4 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              1:50.19    1:28.85  
                  43.18     1:28.85 (45.67)                                        
  5 Romero-Cano, Emiliano     16 YCM-MD               1:31.12    1:30.40  
                  43.32     1:30.40 (47.08)                                        
 -- Reed, Jacob R             16 HOCO-MD              1:32.32         NS  
 -- Ford, Brady S             15 YCM-MD               1:46.38         NS  
 
Event 41  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               2:55.07    2:50.83  
                  39.04     1:22.83 (43.79)     2:07.23 (44.40)     2:50.83 (43.60)
  2 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD                   NT    3:03.14  
                  39.57     1:26.44 (46.87)     2:15.57 (49.13)     3:03.14 (47.57)
  3 D'Aurora, Elizabeth J     14 CBAC-MD              3:00.69    3:08.47  
                  42.32     1:28.49 (46.17)     2:19.22 (50.73)     3:08.47 (49.25)
  4 Liu, Grace Z              14 EST-MD               3:08.28    3:14.13  
                                1:24.92 ( )     2:16.44 (51.52)     3:14.13 (57.69)
 -- Carr, Ella R              13 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Garcia, Camille R         13 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 42  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masiello, John            13 GMAC-MD              2:48.93    2:47.67  
                  37.95     1:22.05 (44.10)     2:07.60 (45.55)     2:47.67 (40.07)
  2 Litynski, Grant M         14 CBAC-MD              2:44.21    2:53.28  
                  37.44     1:21.31 (43.87)     2:06.99 (45.68)     2:53.28 (46.29)
  3 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD                   NT    3:03.70  
                  38.78     1:25.17 (46.39)     2:14.41 (49.24)     3:03.70 (49.29)
  4 D'Aurora, Owen O          14 CBAC-MD                   NT    3:17.56  
                  40.44     1:31.25 (50.81)     2:24.93 (53.68)     3:17.56 (52.63)
  5 Davis, Gailen V           13 EST-MD               3:14.17    3:22.10  
                  42.27     1:32.79 (50.52)     2:27.06 (54.27)     3:22.10 (55.04)
 -- Sauer, Ian M              14 YCM-MD               2:48.55         NS  
 
Event 43  Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, McKenna L       15 CBAC-MD                   NT    3:09.45  
                  39.95     1:28.27 (48.32)     2:19.35 (51.08)     3:09.45 (50.10)
  2 Taylor, Emmy V            16 CBAC-MD                   NT    3:14.96  
                  42.82     1:32.48 (49.66)     2:24.21 (51.73)     3:14.96 (50.75)
 
Event 44  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claus, Zachary D          16 ROCK-MD              2:30.14    2:37.63  
                  34.16     1:16.03 (41.87)     2:00.27 (44.24)     2:37.63 (37.36)
  2 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              2:39.91    2:38.05  
                  35.59     1:16.76 (41.17)     1:58.21 (41.45)     2:38.05 (39.84)
  3 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              2:53.27    2:47.21  
                  36.10     1:17.62 (41.52)     2:01.83 (44.21)     2:47.21 (45.38)
  4 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              3:05.36    2:58.39  
                  35.02     1:16.37 (41.35)     2:01.55 (45.18)     2:58.39 (56.84)
  5 Cherry, Zack L            15 YCM-MD               2:57.51    3:09.45  
                  35.75     1:20.50 (44.75)     2:14.23 (53.73)     3:09.45 (55.22)
 -- Garcia, Nathan R          15 YCM-MD               2:58.15         NS  
 
Event 45  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               2:31.84    2:29.18  
                  34.88     1:12.76 (37.88)     1:51.64 (38.88)     2:29.18 (37.54)
  2 Mahoney, Brey D           13 YCM-MD               2:30.28    2:36.12  
                  35.23     1:14.70 (39.47)     1:56.90 (42.20)     2:36.12 (39.22)
  3 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               2:35.38    2:37.53  
                  35.72     1:15.67 (39.95)     1:57.69 (42.02)     2:37.53 (39.84)
  4 McCloskey, Lauren D       14 ROCK-MD              2:35.65    2:38.96  
                  36.66     1:16.82 (40.16)     1:58.42 (41.60)     2:38.96 (40.54)
  5 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               2:44.82    2:47.59  
                  38.26     1:21.47 (43.21)     2:05.20 (43.73)     2:47.59 (42.39)
  6 Liu, Maria C              13 EST-MD               2:52.42    2:47.61  
                  38.49     1:21.18 (42.69)     2:05.81 (44.63)     2:47.61 (41.80)
  7 Harmening, Molly M        13 CBAC-MD                   NT    2:49.62  
                  37.31     1:20.02 (42.71)     2:04.98 (44.96)     2:49.62 (44.64)
  8 King, Anna M              14 CBAC-MD              2:55.38    2:58.55  
                  41.66     1:27.91 (46.25)     2:15.89 (47.98)     2:58.55 (42.66)
  9 Kim, Allison G            13 EST-MD               2:53.68    2:58.92  
                  41.18     1:27.77 (46.59)     2:14.81 (47.04)     2:58.92 (44.11)
 10 Pustavoitau, Elizabeth A  13 EST-MD               3:03.08    2:59.63  
                  41.15     1:26.71 (45.56)     2:14.72 (48.01)     2:59.63 (44.91)
 11 Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD              4:01.85    3:01.51  
                  41.80     1:26.91 (45.11)     2:15.19 (48.28)     3:01.51 (46.32)
 12 Sane, Shriya A            13 EST-MD               3:12.90    3:01.71  
                  40.05     1:27.32 (47.27)     2:16.11 (48.79)     3:01.71 (45.60)
 13 MacQuilliam, Leah R       13 ROCK-MD              3:57.49    3:09.04  
                  43.09     1:32.59 (49.50)     2:22.93 (50.34)     3:09.04 (46.11)
 -- Skelton, MacKenzie C      14 YCM-MD               2:46.86         NS  
 -- Daniels, Hannah A         14 YCM-MD               2:41.32         NS  
 -- Atherton, Julia M         13 EST-MD               2:36.47         NS  
 -- Garcia, Camille R         13 YCM-MD               2:43.31         NS  
 -- Breschi, Sophia I         14 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 46  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bitz, Kyle M              13 EST-MD               2:30.12    2:29.15  
                  35.34     1:13.79 (38.45)     1:51.83 (38.04)     2:29.15 (37.32)
  2 Mamedov, Johnny E         13 YCM-MD               2:29.39    2:30.70  
                  35.15     1:14.88 (39.73)     1:55.21 (40.33)     2:30.70 (35.49)
  3 Litynski, Grant M         14 CBAC-MD              2:27.15    2:31.67  
                  35.20     1:13.69 (38.49)     1:53.03 (39.34)     2:31.67 (38.64)
  4 Ross, Ken M               13 YCM-MD               2:33.24    2:32.72  
                  36.13     1:15.43 (39.30)     1:54.64 (39.21)     2:32.72 (38.08)
  5 Davis, Gailen V           13 EST-MD               2:32.54    2:38.60  
                  35.80     1:15.89 (40.09)     1:57.44 (41.55)     2:38.60 (41.16)
  6 Rock, Conner M            14 CBAC-MD              2:34.43    2:38.78  
                  34.78     1:14.91 (40.13)     1:56.15 (41.24)     2:38.78 (42.63)
  7 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              2:32.59    2:39.39  
                  35.32     1:17.20 (41.88)     1:59.66 (42.46)     2:39.39 (39.73)
  8 Kim, Joshua S             13 CBAC-MD                   NT    2:45.67  
                  37.22     1:19.88 (42.66)     2:03.87 (43.99)     2:45.67 (41.80)
  9 Seo, Kevin S              13 CBAC-MD                   NT    2:48.08  
                  37.84     1:20.47 (42.63)     2:05.32 (44.85)     2:48.08 (42.76)
 10 Li, Ethan Q               14 HOCO-MD              3:26.92    2:50.38  
                  37.53     1:19.92 (42.39)     2:05.50 (45.58)     2:50.38 (44.88)
 11 Shi, Jack                 13 YCM-MD               2:59.25    2:54.39  
                  38.83     1:23.91 (45.08)   2:54.39 (1:30.48)                    
 12 Ray, Chris M              13 YCM-MD               3:00.64    3:04.66  
                  41.97     1:30.04 (48.07)     2:19.79 (49.75)     3:04.66 (44.87)
 13 Romero-Cano, Edson        13 YCM-MD               3:11.68    3:07.28  
                  43.97     1:32.08 (48.11)     2:22.37 (50.29)     3:07.28 (44.91)
 14 Shepherd, Preston T       13 CATY-MD              3:49.38    3:11.32  
                  43.83     1:32.27 (48.44)     2:23.50 (51.23)     3:11.32 (47.82)
 15 Bryan, Caleb J            14 CBAC-MD              3:24.16    3:28.70  
                  46.10     1:40.87 (54.77)   3:28.70 (1:47.83)                    
 16 Bala, Srikar S            13 EST-MD               3:26.81    3:31.49  
                  46.49     1:41.00 (54.51)     2:36.98 (55.98)     3:31.49 (54.51)
 17 Levine, John C            13 HOCO-MD              4:40.46    4:07.87  
                  52.95                             3:00.53 ( )   4:07.87 (1:07.34)
 -- Laryoshyn, Vlad           13 YCM-MD               2:56.58         NS  
 -- Mullins, Paul E           13 YCM-MD                    NT         NS  
 -- Conroy, Ryan L            13 YCM-MD               2:30.07         NS  
 -- Pu, Andy                  14 HOCO-MD              2:46.32         NS  
 -- Reed, Justin R            14 HOCO-MD              2:22.47         NS  
 -- Callahan, Ryan D          13 YCM-MD               2:40.94         NS  
 -- Bickel, Evan J            14 HOCO-MD              3:12.08         NS  
 -- Uleckas-Meisinger, AJ J   13 YCM-MD               2:33.66         NS  
 -- Sauer, Ian M              14 YCM-MD               2:27.50         NS  
 
Event 47  Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Emmy V            16 CBAC-MD              3:28.85    2:46.72  
                  38.75     1:22.01 (43.26)     2:05.25 (43.24)     2:46.72 (41.47)
  2 Bell, Amayah G            15 EST-MD               3:22.58    3:27.38  
                  44.89     1:38.93 (54.04)     2:35.04 (56.11)     3:27.38 (52.34)
 
Event 48  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cherry, Zack L            15 YCM-MD               2:20.88    2:22.77  
                  33.46     1:11.44 (37.98)     1:49.10 (37.66)     2:22.77 (33.67)
  2 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              2:25.31    2:25.05  
                  34.45     1:12.04 (37.59)     1:48.74 (36.70)     2:25.05 (36.31)
  3 White, Benji              15 GMAC-MD                   NT    2:32.29  
                  34.97     1:14.76 (39.79)     1:54.56 (39.80)     2:32.29 (37.73)
 -- Garcia, Nathan R          15 YCM-MD               2:20.35         NS  
 -- Ford, Brady S             15 YCM-MD               2:33.42         NS  
 -- Reed, Jacob R             16 HOCO-MD              2:36.27         NS  
 -- Smith, Liam A             15 ROCK-MD              2:26.97         NS  
 -- Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              2:27.82         NS  
 
Event 49  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Lily H              8 HOCO-MD                42.43      41.67  
  2 Chesnokov, Sasha           7 EST-MD                 46.55      45.32  
  3 Willey, Rhiannan R         8 GMAC-MD                53.54      47.57  
  4 ThapaMagar, Divinee        8 EST-MD                 51.12      50.39  
  5 Coggiano, Ana Maria M      7 YCM-MD                 52.18      51.27  
  6 Dowidchuk, Emily L         8 HOCO-MD                59.33      52.05  
  7 Pickering, Ayo C           7 HOCO-MD              1:02.12      52.54  
  8 Rinker, Corinne M          7 EST-MD               1:01.88      54.68  
  9 Albrecht, Liv M            8 YCM-MD                    NT      56.85  
 10 McCloskey, Lindsey H       7 ROCK-MD              1:01.03      58.08  
 11 Din, Nardia K              5 YCM-MD               1:05.37    1:00.87  
 12 Esposito, Caitlyn A        8 YCM-MD               1:14.19    1:03.86  
 -- Deoliveira, Mimi K         7 HOCO-MD                52.70         NS  
 -- Tejay, Mahi K              8 EST-MD                 52.11         NS  
 
Event 50  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seligman, Micah C          8 EST-MD                 44.00      44.06  
  2 Hendrickson, Matthew E     8 EST-MD                 45.87      45.19  
  3 Spencer, Aidan R           8 EST-MD                 49.43      45.39  
  4 Kim, Ethan Y               8 YCM-MD                 43.85      46.70  
  5 Litynski, Cody T           7 CBAC-MD                49.05      48.23  
  6 Scott, Colin J             8 EST-MD                 55.07      51.52  
  7 Elliott Jr, Mark A         8 EST-MD                 52.41      51.82  
  8 Rigney, Aidan T            8 CBAC-MD                51.29      52.73  
  9 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD              1:00.42      53.10  
 10 Schaefer, Franklin R       8 EST-MD               1:03.21      54.41  
 11 Boarman, Matthew R         6 CBAC-MD                   NT      55.00  
 12 Green, Emmet P             8 EST-MD                 59.72    1:00.21  
 13 Russell, Kylen M           6 ROCK-MD              1:04.17    1:04.69  
 -- Pfeifer, Hunter W          8 HOCO-MD                50.69         NS  
 -- Lipman, Joshua M           7 HOCO-MD              1:08.28         NS  
 
Event 51  Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD                36.87      35.48  
  2 Quinn, Olivia G           10 GMAC-MD                37.33      36.57  
  3 Dong, Emily C             10 CAA-MD                 37.64      37.35  
  4 Pingaro, Regen O          10 CAA-MD                 37.87      37.99  
  5 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD                38.06      38.23  
  6 Celi, Gemma               10 YCM-MD                 37.68      38.65  
  7 Pecora, Claire E          10 CAA-MD                 39.08      38.87  
  8 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD                39.07      40.18  
  9 Swift, Sadie R            10 CBAC-MD                39.66      40.32  
 10 Cowley, Peyton E           9 EST-MD                 39.37      40.83  
 11 Gargano, Zola A           10 YCM-MD                 40.44      40.95  
 12 Longmore, Gabbie L         9 GMAC-MD                40.97      41.13  
 13 Jimenez, Nayla P           9 CAA-MD                 46.88      41.18  
 14 Ching, Abigail E          10 ROCK-MD                44.84      41.77  
 15 Ma, Michelle Y            10 HOCO-MD                48.21      43.50  
 16 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD                44.14      44.02  
 17 Perigo, Kiera M            9 EST-MD                 40.19      44.35  
 18 Svejda, Olivia N           9 EST-MD                 46.92      45.06  
 19 Scott, Sarah J            10 CBAC-MD                47.00      45.91  
 20 Mason, Lilly K             9 CBAC-MD                47.37      46.17  
 21 Bell, Jayla V             10 ROCK-MD                52.70      46.74  
 22 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD                 48.07      47.93  
 23 Levine, Sophie A          10 HOCO-MD                51.92      48.39  
 24 Yusubov, Diana L          10 EST-MD                 45.59      48.73  
 25 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD                 48.53      49.52  
 26 Zha, Amy                  10 HOCO-MD                52.68      52.01  
 -- Rey, Scarlett L           10 EST-MD                 40.36         NS  
 -- Lederman, Elena R         10 HOCO-MD                48.10         NS  
 
Event 52  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Ethan S           10 EST-MD                 36.07      34.31  
  2 Davis, Finn L             10 EST-MD                 35.83      35.56  
  3 Miller, Braden P           9 YCM-MD                 35.83      36.36  
  4 Meier, CJ J               10 YCM-MD                 36.19      36.88  
  5 Russell, Elias A          10 ROCK-MD                36.13      37.76  
  6 Swift, Jake A             10 CBAC-MD                39.37      40.27  
  7 Dolezel, Dominik M         9 CAA-MD                 42.39      40.72  
  8 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD                 40.31      40.90  
  9 Will, Charlie E            9 EST-MD                 47.04      46.39  
 10 Oster, Maksymilian I       9 EST-MD                 45.87      47.52  
 11 Keiner, Samuel J           9 EST-MD                 43.02      48.19  
 12 Bala, Charan S            10 EST-MD                 50.67      49.90  
 13 Goins, Daniel P            9 YCM-MD                 45.07      50.33  
 -- Quinn, Aidan P             9 YCM-MD                 42.52         NS  
 -- Otten, Tristan B          10 CAA-MD                 43.05         NS  
 
Event 53  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD                33.92      33.66  
  2 Carpenter, Kendall N      11 CAA-MD                 34.72      33.89  
  3 Shoemaker, Camille C      11 YCM-MD                 35.53      34.43  
  4 Frill, Morgan V           12 GMAC-MD                34.70      34.67  
  5 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD                35.47      34.76  
  6 Stover, Madison K         11 YCM-MD                 34.13      35.48  
  7 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD                39.54      36.31  
  8 Cooper, Molly B           12 YCM-MD                 36.65      37.72  
  9 Rinker, Adrienne G        11 EST-MD                 38.93      37.96  
 10 Segura, McKenna A         11 EST-MD                 37.19      37.99  
 11 Stover, Mina K            11 YCM-MD                 37.23      38.26  
 12 Seligman, Elyse G         12 EST-MD                 37.19      38.91  
 13 Collins, Hannah L         12 YCM-MD                 40.49      39.84  
 14 Barbins, Anya A           11 ROCK-MD                41.54      41.09  
 15 Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD                43.67      41.71  
 16 Burstein, Addison B       11 HOCO-MD                49.28      51.01  
 -- Westerman, Ryanne N       11 EST-MD                 36.35         NS  
 -- Nelson, Danielle J        12 YCM-MD                 34.44         NS  
 -- Speaks, Madison R         11 CAA-MD                 47.96         NS  
 -- Tello, Izzie D            12 YCM-MD                 38.41         NS  
 -- Stees, Maya               11 YCM-MD                 42.98         NS  
 
Event 54  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD                33.37      32.63  
  2 Liang, Kai H              11 EST-MD                 32.74      32.66  
  3 Speace, Hayden H          12 EST-MD                 33.17      33.00  
  4 Din, Daryn K              11 YCM-MD                 32.85      33.71  
  5 Norris, Bradin J          12 EST-MD                 33.75      33.88  
  6 Langnas, Evan C           12 CAA-MD                 37.92      34.28  
  7 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD                34.09      34.44  
  8 Frank, Wyatt C            12 CAA-MD                 32.97      35.17  
  9 Kim, Eugene J             11 YCM-MD                 35.25      35.99  
 10 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD                36.49      37.11  
 11 Li, Weiyang J             11 CAA-MD                 50.02      38.32  
 12 Khankishiyev, Adi D       11 EST-MD                 37.37      38.79  
 13 Ross, Robert L            11 CBAC-MD                38.02      39.97  
 14 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD                 42.23      40.25  
 15 Johnson, Brayden C        11 CAA-MD                 41.16      41.84  
 16 Frank, JJ J               11 CAA-MD                 42.67      44.66  
 -- Qian, Simon C             12 EST-MD                 42.96         NS  
 -- Garcia, Mark A            12 YCM-MD                 35.60         NS  
 -- Pell, Vince H             12 CATY-MD                35.43         NS  
 
Event 55  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Lily H              8 HOCO-MD                49.40      50.92  
  2 Chesnokov, Sasha           7 EST-MD                 53.98      52.17  
  3 ThapaMagar, Divinee        8 EST-MD                 54.76      53.71  
  4 Dowidchuk, Emily L         8 HOCO-MD              1:14.15      59.51  
  5 Rinker, Corinne M          7 EST-MD               1:00.98      59.68  
  6 Pickering, Ayo C           7 HOCO-MD                   NT    1:04.38  
  7 McCloskey, Lindsey H       7 ROCK-MD              1:03.59    1:04.71  
  8 Din, Nardia K              5 YCM-MD               1:09.74    1:05.06  
  9 Albrecht, Liv M            8 YCM-MD                    NT    1:05.91  
 10 Coggiano, Ana Maria M      7 YCM-MD               1:02.83    1:06.28  
 11 Esposito, Caitlyn A        8 YCM-MD               1:10.52    1:08.41  
 -- Deoliveira, Mimi K         7 HOCO-MD                58.38         NS  
 -- Tejay, Mahi K              8 EST-MD               1:09.01         NS  
 
Event 56  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seligman, Micah C          8 EST-MD                 51.96      53.18  
  2 Litynski, Cody T           7 CBAC-MD                54.14      53.58  
  3 Spencer, Aidan R           8 EST-MD                 58.47      54.44  
  4 Boarman, Matthew R         6 CBAC-MD                   NT      56.87  
  5 Elliott Jr, Mark A         8 EST-MD               1:00.18      57.57  
  6 Kim, Ethan Y               8 YCM-MD                 50.23      59.10  
  7 Hendrickson, Matthew E     8 EST-MD               1:02.34    1:03.10  
  8 Schaefer, Franklin R       8 EST-MD               1:07.35    1:03.86  
  9 Scott, Colin J             8 EST-MD               1:03.57    1:06.32  
 10 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD              1:03.90    1:06.54  
 11 Russell, Kylen M           6 ROCK-MD              1:08.13    1:08.19  
 12 Green, Emmet P             8 EST-MD               1:17.47    1:12.57  
 -- Lipman, Joshua M           7 HOCO-MD              1:16.39         NS  
 -- Pfeifer, Hunter W          8 HOCO-MD              1:13.56         NS  
 
Event 57  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD                44.09      43.75  
  2 Pingaro, Regen O          10 CAA-MD                 51.39      44.20  
  3 Pohlhaus, Ayla B          10 EST-MD                 43.51      44.28  
  4 Freund, Felicia J         10 CAA-MD                 45.10      44.71  
  5 Demmin, Emma              10 EST-MD                 44.29      46.59  
  6 Ching, Abigail E          10 ROCK-MD                56.14      48.17  
  7 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD                45.25      48.27  
  8 Celi, Gemma               10 YCM-MD                 46.85      48.82  
  9 Liu, Emma W               10 EST-MD                 49.26      49.36  
 10 Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD                51.98      49.48  
 11 Cowley, Peyton E           9 EST-MD                 47.78      49.62  
 12 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD                 49.14      49.83  
 13 Swift, Sadie R            10 CBAC-MD                47.62      50.47  
 14 Gargano, Zola A           10 YCM-MD                 50.01      50.65  
 15 Pecora, Claire E          10 CAA-MD                 54.71      50.99  
 16 Perigo, Kiera M            9 EST-MD                 50.19      51.36  
 17 Ma, Michelle Y            10 HOCO-MD              1:04.35      52.73  
 18 Mason, Lilly K             9 CBAC-MD                53.15      53.39  
 19 Bell, Jayla V             10 ROCK-MD              1:01.22      53.42  
 20 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD                58.69      54.45  
 21 Svejda, Olivia N           9 EST-MD                 51.67      55.11  
 22 Pickering, Sade A         10 HOCO-MD              1:06.28      55.21  
 23 Scott, Sarah J            10 CBAC-MD                54.58      55.78  
 24 Longmore, Gabbie L         9 GMAC-MD                55.42      56.38  
 25 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD                 58.36    1:01.49  
 26 Yusubov, Diana L          10 EST-MD                 56.14    1:01.89  
 27 Levine, Sophie A          10 HOCO-MD              1:02.21    1:05.86  
 28 Zha, Amy                  10 HOCO-MD                   NT    1:24.96  
 -- Rey, Scarlett L           10 EST-MD                 49.39         NS  
 -- Lederman, Elena R         10 HOCO-MD              1:04.20         NS  
 
Event 58  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Braden P           9 YCM-MD                 43.17      44.32  
  2 Swift, Jake A             10 CBAC-MD                43.50      46.54  
  3 Dolezel, Dominik M         9 CAA-MD                 51.45      48.74  
  4 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD                 48.75      50.24  
  5 Keiner, Andrew D          10 EST-MD                 51.22      52.29  
  6 Oster, Maksymilian I       9 EST-MD                 53.78      55.82  
  7 Will, Charlie E            9 EST-MD               1:02.08      56.84  
  8 Hwu, Jacob C               9 HOCO-MD              1:06.30      57.13  
  9 Goins, Daniel P            9 YCM-MD               1:15.69    1:14.83  
 -- Quinn, Aidan P             9 YCM-MD                 50.97         NS  
 
Event 59  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD                38.82      37.21  
  2 Shoemaker, Camille C      11 YCM-MD                 39.15      39.64  
  3 Hawkins, Jillian E        12 EST-MD                 40.95      39.97  
  4 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD                42.12      40.14  
  5 O'Brien, Makenzie M       11 EST-MD                 39.15      40.37  
  6 Carver, Olivia C          12 EST-MD                 40.44      40.47  
  7 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD                40.35      40.59  
  8 Freund, Gabrielle J       12 CAA-MD                 40.92      40.68  
  9 Gude, Lila M              12 EST-MD                 40.00      40.83  
 10 Sanders, Koryn A          11 CAA-MD                 40.41      41.11  
 11 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD                42.57      43.26  
 12 Cooper, Molly B           12 YCM-MD                 43.32      44.51  
 13 Stover, Mina K            11 YCM-MD                 44.24      44.53  
 14 Stover, Madison K         11 YCM-MD                 42.40      45.79  
 15 Segura, McKenna A         11 EST-MD                 44.83      46.18  
 16 Collins, Hannah L         12 YCM-MD                 46.51      46.92  
 17 Zhang, Joy H              11 HOCO-MD                49.34      49.18  
 18 Boarman, Ann M            11 EST-MD                 50.92      50.13  
 19 Burstein, Addison B       11 HOCO-MD              1:02.29    1:00.53  
 -- Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD                45.61         DQ  
 -- Nelson, Danielle J        12 YCM-MD                 41.18         NS  
 -- Stees, Maya               11 YCM-MD                 50.47         NS  
 -- Tello, Izzie D            12 YCM-MD                 50.07         NS  
 -- Westerman, Ryanne N       11 EST-MD                 41.51         NS  
 
Event 60  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD                40.53      36.50  
  2 Walls, Sam A              12 GMAC-MD                42.04      38.81  
  3 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD                39.49      38.92  
  4 Norris, Bradin J          12 EST-MD                 39.24      39.45  
  5 Liang, Kai H              11 EST-MD                 39.05      39.87  
  6 Frank, Wyatt C            12 CAA-MD                 38.34      40.11  
  7 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD                42.58      41.61  
  8 Din, Daryn K              11 YCM-MD                 38.96      41.93  
  9 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD                53.81      42.23  
 10 Pecora, Thomas A          11 CAA-MD                 46.96      42.35  
 11 Kim, Eugene J             11 YCM-MD                 41.75      42.77  
 12 Keiner, Ethan J           12 EST-MD                 42.31      43.01  
 13 Cui, Nick                 11 EST-MD                 44.16      46.39  
 14 Frank, Logan N            11 CAA-MD                 44.39      46.73  
 15 Hohlbein, Max H           12 EST-MD                 46.85      47.46  
 16 Ross, Robert L            11 CBAC-MD                49.85      48.32  
 17 Li, Weiyang J             11 CAA-MD                 47.52      48.93  
 18 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD                 49.57      49.36  
 19 Guo, Andrew               12 HOCO-MD                59.39      51.38  
 20 Frank, JJ J               11 CAA-MD                 51.59      54.30  
 -- Ddungu, Hashir I          12 EST-MD                 39.33         NS  
 -- Pell, Vince H             12 CATY-MD                37.84         NS  
 -- Garcia, Mark A            12 YCM-MD                 40.95         NS  
 
Event 61  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Lily H              8 HOCO-MD                   NT    1:57.72  
                  55.45   1:57.72 (1:02.27)                                        
  2 Pickering, Ayo C           7 HOCO-MD                   NT    2:19.88  
                1:07.23   2:19.88 (1:12.65)                                        
  3 Chesnokov, Sasha           7 EST-MD                    NT    2:27.38  
                1:12.38   2:27.38 (1:15.00)                                        
  4 ThapaMagar, Divinee        8 EST-MD               2:25.07    2:29.68  
                1:11.77   2:29.68 (1:17.91)                                        
  5 Rinker, Corinne M          7 EST-MD                    NT    2:33.11  
                1:12.81   2:33.11 (1:20.30)                                        
  6 Dowidchuk, Emily L         8 HOCO-MD                   NT    3:03.66  
                1:29.47   3:03.66 (1:34.19)                                        
 -- Albrecht, Liv M            8 YCM-MD                    NT         DQ  
 -- Tejay, Mahi K              8 EST-MD                    NT         NS  
 
Event 62  Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rigney, Aidan T            8 CBAC-MD              2:24.78    2:14.66  
                1:04.15   2:14.66 (1:10.51)                                        
  2 Hendrickson, Matthew E     8 EST-MD               2:05.37    2:19.81  
                1:05.39   2:19.81 (1:14.42)                                        
  3 Spencer, Aidan R           8 EST-MD               2:37.20    2:21.86  
                1:08.89   2:21.86 (1:12.97)                                        
  4 Kim, Ethan Y               8 YCM-MD               2:26.90    2:32.07  
  5 Scott, Colin J             8 EST-MD               2:43.63    2:42.96  
                1:18.24   2:42.96 (1:24.72)                                        
  6 Schaefer, Franklin R       8 EST-MD                    NT    3:07.58  
 -- Seligman, Micah C          8 EST-MD               2:36.75         DQ  
                1:08.76        DQ (1:10.42)                                        
 -- Green, Emmet P             8 EST-MD                    NT         DQ  
                1:25.73        DQ (1:27.52)                                        
 -- Elliott Jr, Mark A         8 EST-MD               2:30.04         DQ  
                1:15.24        DQ (1:07.81)                                        
 
Event 63  Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Svejda, Josie M           10 EST-MD               1:48.99    1:44.69  
                  50.61     1:44.69 (54.08)                                        
  2 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD              1:48.34    1:47.46  
                  51.60     1:47.46 (55.86)                                        
  3 Dong, Emily C             10 CAA-MD               1:51.81    1:49.68  
                  52.53     1:49.68 (57.15)                                        
  4 Pohlhaus, Ayla B          10 EST-MD               1:57.25    1:51.92  
                  53.71     1:51.92 (58.21)                                        
  5 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD               1:53.89    1:54.26  
                  56.97     1:54.26 (57.29)                                        
  6 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD              1:57.18    1:58.54  
                  57.02   1:58.54 (1:01.52)                                        
  7 Demmin, Emma              10 EST-MD               1:58.11    1:58.59  
                  56.57   1:58.59 (1:02.02)                                        
  8 Freund, Felicia J         10 CAA-MD               1:59.06    1:59.16  
                  57.60   1:59.16 (1:01.56)                                        
  9 Jimenez, Nayla P           9 CAA-MD               2:07.63    2:04.75  
                  59.92   2:04.75 (1:04.83)                                        
 10 Liu, Emma W               10 EST-MD               2:03.59    2:05.63  
                1:02.40   2:05.63 (1:03.23)                                        
 11 Hamilton, Katie D         10 CAA-MD               2:06.94    2:08.07  
                1:02.33   2:08.07 (1:05.74)                                        
 12 Shpritz, Annalyse O       10 EST-MD               2:08.65    2:08.94  
                1:03.00   2:08.94 (1:05.94)                                        
 13 Cowley, Peyton E           9 EST-MD               2:11.89    2:08.99  
                1:03.88   2:08.99 (1:05.11)                                        
 14 Pickering, Sade A         10 HOCO-MD                   NT    2:13.13  
                1:06.31   2:13.13 (1:06.82)                                        
 15 Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD              2:13.50    2:13.15  
                1:03.09   2:13.15 (1:10.06)                                        
 16 Ching, Abigail E          10 ROCK-MD              2:14.64    2:14.08  
                1:05.71   2:14.08 (1:08.37)                                        
 17 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD               2:18.03    2:18.74  
                1:05.94   2:18.74 (1:12.80)                                        
 18 Gargano, Zola A           10 YCM-MD               2:18.83    2:18.82  
                1:07.14   2:18.82 (1:11.68)                                        
 19 Yusubov, Diana L          10 EST-MD               2:08.96    2:19.87  
                1:05.04   2:19.87 (1:14.83)                                        
 20 Mason, Lilly K             9 CBAC-MD              2:17.02    2:20.43  
 21 Perigo, Kiera M            9 EST-MD               2:44.87    2:22.65  
                1:08.09   2:22.65 (1:14.56)                                        
 22 Zha, Amy                  10 HOCO-MD                   NT    2:29.47  
                1:07.26   2:29.47 (1:22.21)                                        
 23 Svejda, Olivia N           9 EST-MD                    NT    2:30.98  
                1:12.38   2:30.98 (1:18.60)                                        
 24 Longmore, Gabbie L         9 GMAC-MD              3:26.96    2:32.41  
                1:11.62   2:32.41 (1:20.79)                                        
 -- Swift, Sadie R            10 CBAC-MD              1:56.87         DQ  
                  57.55        DQ (1:02.50)                                        
 -- Celi, Gemma               10 YCM-MD               2:06.16         DQ  
                1:02.22        DQ (1:02.45)                                        
 
Event 64  Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Din, Dillon K              9 YCM-MD               1:48.29    1:49.27  
                  52.03     1:49.27 (57.24)                                        
  2 Meier, CJ J               10 YCM-MD               1:45.74    1:49.48  
                  52.21     1:49.48 (57.27)                                        
  3 Miller, Braden P           9 YCM-MD               1:50.75    1:57.42  
                  56.98   1:57.42 (1:00.44)                                        
  4 Russell, Elias A          10 ROCK-MD              1:50.43    1:58.11  
                  57.26   1:58.11 (1:00.85)                                        
  5 Davies, Ethan S           10 EST-MD               2:06.03    1:58.93  
                  55.33   1:58.93 (1:03.60)                                        
  6 Keiner, Andrew D          10 EST-MD               2:07.39    2:07.73  
                1:01.36   2:07.73 (1:06.37)                                        
  7 Pustavoitau, Zachary A    10 EST-MD                    NT    2:13.66  
                1:03.00   2:13.66 (1:10.66)                                        
  8 Megdiche, Ryan            10 CAA-MD               2:09.01    2:15.58  
                1:03.10   2:15.58 (1:12.48)                                        
  9 Bala, Charan S            10 EST-MD               2:15.77    2:15.76  
                1:06.83   2:15.76 (1:08.93)                                        
 10 Keiner, Samuel J           9 EST-MD                    NT    2:20.41  
                1:07.59   2:20.41 (1:12.82)                                        
 11 Will, Charlie E            9 EST-MD               2:29.57    2:29.60  
                1:09.11   2:29.60 (1:20.49)                                        
 12 Oster, Maksymilian I       9 EST-MD               2:41.88    2:39.84  
 13 Hwu, Jacob C               9 HOCO-MD                   NT    3:02.77  
                1:27.37   3:02.77 (1:35.40)                                        
 -- Otten, Tristan B          10 CAA-MD               2:02.57         NS  
 
Event 65  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Makenzie M       11 EST-MD               1:35.65    1:34.48  
                  45.36     1:34.48 (49.12)                                        
  2 Carpenter, Kendall N      11 CAA-MD               1:37.83    1:37.64  
                  46.73     1:37.64 (50.91)                                        
  3 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD              1:41.47    1:39.66  
                  48.29     1:39.66 (51.37)                                        
  4 Willey, Addison R         12 GMAC-MD              1:38.16    1:39.82  
                  47.58     1:39.82 (52.24)                                        
  5 Segura, McKenna A         11 EST-MD               1:39.72    1:40.36  
                  49.69     1:40.36 (50.67)                                        
  6 Seligman, Elyse G         12 EST-MD               1:37.44    1:40.57  
                  49.15     1:40.57 (51.42)                                        
  7 Cowley, Jenna S           11 EST-MD               1:40.75    1:42.22  
                  47.37     1:42.22 (54.85)                                        
  8 Freund, Gabrielle J       12 CAA-MD               1:38.59    1:42.25  
                  49.79     1:42.25 (52.46)                                        
  9 Cooper, Molly B           12 YCM-MD               1:38.06    1:43.61  
                  48.97     1:43.61 (54.64)                                        
 10 Stover, Madison K         11 YCM-MD               1:45.98    1:44.88  
                  50.95     1:44.88 (53.93)                                        
 11 Rinker, Adrienne G        11 EST-MD               1:41.07    1:45.27  
                  49.16     1:45.27 (56.11)                                        
 12 Zhang, Joy H              11 HOCO-MD              1:48.22    1:45.87  
                  51.74     1:45.87 (54.13)                                        
 13 Sanders, Koryn A          11 CAA-MD               1:45.44    1:46.04  
                  49.71     1:46.04 (56.33)                                        
 14 Carver, Olivia C          12 EST-MD               1:47.03    1:46.22  
                  50.65     1:46.22 (55.57)                                        
 15 Harmening, Sydney G       12 CBAC-MD              1:48.46    1:49.09  
                  52.67     1:49.09 (56.42)                                        
 16 Gude, Lila M              12 EST-MD               1:56.97    1:49.96  
                  53.22     1:49.96 (56.74)                                        
 17 Shoemaker, Camille C      11 YCM-MD               1:57.38    1:50.24  
                  52.55     1:50.24 (57.69)                                        
 18 Stover, Mina K            11 YCM-MD               1:52.40    1:51.69  
                  54.60     1:51.69 (57.09)                                        
 19 Frill, Morgan V           12 GMAC-MD              2:00.01    1:51.90  
                  53.66     1:51.90 (58.24)                                        
 20 Allred, Emmy E            12 CBAC-MD                   NT    1:53.63  
                  56.74     1:53.63 (56.89)                                        
 21 Wilson, Kayla R           11 CBAC-MD              2:10.78    1:56.33  
                  55.02   1:56.33 (1:01.31)                                        
 22 Barbins, Anya A           11 ROCK-MD              2:02.04    2:06.63  
                  57.95   2:06.63 (1:08.68)                                        
 -- Westerman, Ryanne N       11 EST-MD               1:43.85         NS  
 -- Tello, Izzie D            12 YCM-MD               1:53.98         NS  
 -- Speaks, Madison R         11 CAA-MD               2:08.61         NS  
 -- Stees, Maya               11 YCM-MD               1:53.63         NS  
 -- Nelson, Danielle J        12 YCM-MD               1:38.69         NS  
 
Event 66  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD              1:33.94    1:33.69  
                  44.30     1:33.69 (49.39)                                        
  2 Walls, Sam A              12 GMAC-MD              1:35.80    1:35.21  
                  45.20     1:35.21 (50.01)                                        
  3 Frank, Wyatt C            12 CAA-MD               1:31.83    1:35.93  
                  45.87     1:35.93 (50.06)                                        
  4 Kim, Eugene J             11 YCM-MD               1:34.63    1:37.71  
                  47.09     1:37.71 (50.62)                                        
  5 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD               1:41.02    1:38.55  
                  48.13     1:38.55 (50.42)                                        
  6 Frank, Logan N            11 CAA-MD               1:36.72    1:39.30  
                  46.44     1:39.30 (52.86)                                        
  7 Li, Weiyang J             11 CAA-MD               1:41.63    1:39.67  
                  49.17     1:39.67 (50.50)                                        
  8 Pawloski, Jay M           11 CBAC-MD              1:49.67    1:50.52  
  9 Din, Daryn K              11 YCM-MD               1:46.67    1:51.46  
                  54.85     1:51.46 (56.61)                                        
 10 Guo, Andrew               12 HOCO-MD              2:29.87    2:02.26  
                  59.23   2:02.26 (1:03.03)                                        
 11 Johnson, Brayden C        11 CAA-MD               2:04.61    2:03.25  
                  57.87   2:03.25 (1:05.38)                                        
 12 Frank, JJ J               11 CAA-MD               2:00.81    2:03.77  
                1:00.36   2:03.77 (1:03.41)                                        
 13 Hamilton, Danny R         12 CAA-MD               2:26.54    2:14.16  
                1:02.97   2:14.16 (1:11.19)                                        
 -- Cui, Nick                 11 EST-MD               1:58.24         DQ  
                  57.49          DQ (58.92)                                        
 -- Garcia, Mark A            12 YCM-MD               1:46.94         NS  
 
Event 68  Boys 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Ethan Y               8 YCM-MD                    NT    2:20.00  
                1:06.31   2:20.00 (1:13.69)                                        
 
Event 69  Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dong, Emily C             10 CAA-MD               1:41.94    1:41.37  
                  46.91     1:41.37 (54.46)                                        
  2 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD              1:55.94    1:44.56  
                  46.96     1:44.56 (57.60)                                        
  3 Celi, Gemma               10 YCM-MD               1:36.18    1:48.06  
                  50.32     1:48.06 (57.74)                                        
  4 Pohlhaus, Ayla B          10 EST-MD               1:49.69    1:49.58  
                  49.20   1:49.58 (1:00.38)                                        
  5 Quinn, Olivia G           10 GMAC-MD              1:43.30    1:49.87  
                  49.08   1:49.87 (1:00.79)                                        
  6 Pingaro, Regen O          10 CAA-MD               1:46.92    1:53.66  
                  51.14   1:53.66 (1:02.52)                                        
  7 Boarman, Anna R            9 CBAC-MD                   NT    1:53.83  
                  56.14     1:53.83 (57.69)                                        
  8 Mozzo, Kaitlynn T         10 CBAC-MD                   NT    1:55.15  
                  54.66   1:55.15 (1:00.49)                                        
  9 Hamilton, Katie D         10 CAA-MD               2:14.91    2:42.24  
                1:17.29   2:42.24 (1:24.95)                                        
 -- Liu, Emma W               10 EST-MD               2:09.46         DQ  
                1:01.52        DQ (1:07.06)                                        
 
Event 70  Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swift, Jake A             10 CBAC-MD              1:38.63    1:40.47  
                  51.04     1:40.47 (49.43)                                        
  2 Davis, Finn L             10 EST-MD               1:44.38    1:44.38  
                  46.38     1:44.38 (58.00)                                        
  3 Meier, CJ J               10 YCM-MD               1:38.98    1:46.16  
                  51.72     1:46.16 (54.44)                                        
  4 Megdiche, Ryan            10 CAA-MD               1:55.03    2:00.72  
                  52.72   2:00.72 (1:08.00)                                        
  5 Bala, Charan S            10 EST-MD               2:00.53    2:07.41  
                1:00.08   2:07.41 (1:07.33)                                        
  6 Keiner, Samuel J           9 EST-MD                    NT    2:26.49  
                1:05.62   2:26.49 (1:20.87)                                        
 -- Otten, Tristan B          10 CAA-MD               2:04.46         NS  
 -- Quinn, Aidan P             9 YCM-MD               1:58.97         NS  
 
Event 71  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Elena G              11 EST-MD               1:22.85    1:22.05  
                  38.44     1:22.05 (43.61)                                        
  2 Carver, Olivia C          12 EST-MD               1:25.04    1:23.52  
                  39.03     1:23.52 (44.49)                                        
  3 Bonds, Gabby N            12 GMAC-MD              1:29.89    1:27.28  
                  40.99     1:27.28 (46.29)                                        
  4 Hawkins, Jillian E        12 EST-MD               1:28.98    1:32.42  
                  42.35     1:32.42 (50.07)                                        
  5 Stover, Madison K         11 YCM-MD               1:28.67    1:35.51  
                  43.72     1:35.51 (51.79)                                        
  6 Frill, Morgan V           12 GMAC-MD              1:42.08    1:41.54  
                  46.50     1:41.54 (55.04)                                        
  7 Cowley, Jenna S           11 EST-MD               1:37.51    1:48.23  
                  49.08     1:48.23 (59.15)                                        
  8 Rinker, Adrienne G        11 EST-MD               1:46.48    1:51.67  
                  49.38   1:51.67 (1:02.29)                                        
  9 Boarman, Ann M            11 EST-MD               1:54.99    1:53.29  
                  51.44   1:53.29 (1:01.85)                                        
 -- Carpenter, Kendall N      11 CAA-MD               2:14.29         DQ  
                  42.18          DQ (52.21)                                        
 
Event 72  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walls, Sam A              12 GMAC-MD              1:20.77    1:19.83  
                  36.57     1:19.83 (43.26)                                        
  2 Norris, Bradin J          12 EST-MD               1:24.04    1:20.63  
                  37.65     1:20.63 (42.98)                                        
  3 Liang, Kai H              11 EST-MD               1:24.40    1:23.27  
                  40.29     1:23.27 (42.98)                                        
  4 Speace, Hayden H          12 EST-MD               1:27.64    1:25.66  
                  40.55     1:25.66 (45.11)                                        
  5 Pecora, Thomas A          11 CAA-MD               1:41.61    1:30.79  
                  44.37     1:30.79 (46.42)                                        
  6 Langnas, Evan C           12 CAA-MD               1:29.25    1:36.01  
                  42.31     1:36.01 (53.70)                                        
  7 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD               1:31.60    1:38.09  
                  46.82     1:38.09 (51.27)                                        
  8 Keiner, Ethan J           12 EST-MD               1:36.02    1:42.46  
                  46.23     1:42.46 (56.23)                                        
  9 Ross, Robert L            11 CBAC-MD              1:42.52    1:48.60  
                  52.59     1:48.60 (56.01)                                        
 10 Khankishiyev, Adi D       11 EST-MD               1:42.66    1:51.07  
                  51.40     1:51.07 (59.67)                                        
 11 Hohlbein, Max H           12 EST-MD               2:03.80    1:52.00  
                  52.85     1:52.00 (59.15)                                        
 -- Briggs, Julian L          12 HOCO-MD              1:28.30         NS  
 -- Qian, Simon C             12 EST-MD               2:04.57         NS  
 -- Garcia, Mark A            12 YCM-MD               1:39.48         NS  
 -- Ddungu, Hashir I          12 EST-MD               1:21.04         NS  
 -- Pell, Vince H             12 CATY-MD              1:53.56         NS  
 
Event 73  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Svejda, Josie M           10 EST-MD               2:59.99    3:01.64  
                  41.43     1:30.62 (49.19)     2:19.74 (49.12)     3:01.64 (41.90)
  2 Zeier, Ashlyn R           10 CBAC-MD              2:59.88    3:03.37  
                  42.30     1:29.28 (46.98)     2:17.69 (48.41)     3:03.37 (45.68)
  3 Quinn, Olivia G           10 GMAC-MD              3:02.34    3:06.58  
                  43.64     1:31.33 (47.69)     2:20.67 (49.34)     3:06.58 (45.91)
  4 Freund, Felicia J         10 CAA-MD               3:05.00    3:07.23  
                  43.54     1:32.16 (48.62)     2:22.17 (50.01)     3:07.23 (45.06)
  5 Pecora, Claire E          10 CAA-MD               3:36.01    3:07.32  
                  41.93     1:30.92 (48.99)     2:20.73 (49.81)     3:07.32 (46.59)
  6 Celi, Gemma               10 YCM-MD               3:05.97    3:15.66  
                                1:37.30 ( )   3:15.66 (1:38.36)                    
  7 Gargano, Zola A           10 YCM-MD               3:33.79    3:21.23  
                  48.17     1:43.06 (54.89)     2:34.39 (51.33)     3:21.23 (46.84)
  8 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD               3:18.72    3:22.09  
                  46.82     1:40.47 (53.65)     2:35.82 (55.35)     3:22.09 (46.27)
  9 Strutt, Isabelle R         9 ROCK-MD              3:20.76    3:27.60  
                  45.54     1:39.67 (54.13)     2:35.29 (55.62)     3:27.60 (52.31)
 10 Demmin, Emma              10 EST-MD               3:38.35    3:35.06  
                  47.68     1:45.53 (57.85)   3:35.06 (1:49.53)                    
 11 Jimenez, Nayla P           9 CAA-MD               3:37.16    3:35.84  
                  49.01     1:46.93 (57.92)     2:43.54 (56.61)     3:35.84 (52.30)
 12 Longmore, Gabbie L         9 GMAC-MD              3:25.44    3:36.91  
                                1:44.99 ( )   3:36.91 (1:51.92)                    
 13 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD                   NT    3:37.90  
                  50.54     1:48.59 (58.05)     2:45.70 (57.11)     3:37.90 (52.20)
 14 Scott, Sarah J            10 CBAC-MD              3:36.87    3:38.84  
                                  28.15 ( )   3:38.84 (3:10.69)                    
 15 Ma, Michelle Y            10 HOCO-MD              3:43.67    3:40.64  
                                1:45.95 ( )     2:44.40 (58.45)     3:40.64 (56.24)
 16 Hamilton, Katie D         10 CAA-MD               3:54.74    3:42.87  
                  51.27     1:50.65 (59.38)     2:49.50 (58.85)     3:42.87 (53.37)
 17 Pickering, Sade A         10 HOCO-MD              5:05.22    3:48.25  
                  50.36     1:49.18 (58.82)   3:48.25 (1:59.07)                    
 18 Kochunov, Anita P          9 CAA-MD                    NT    4:02.21  
                  52.92   1:55.28 (1:02.36)   2:58.26 (1:02.98)   4:02.21 (1:03.95)
 19 Bell, Jayla V             10 ROCK-MD              4:04.49    4:10.89  
                  52.79   1:59.93 (1:07.14)   3:05.53 (1:05.60)   4:10.89 (1:05.36)
 20 Levine, Sophie A          10 HOCO-MD              4:39.37    4:49.37  
                  55.95   2:17.90 (1:21.95)   3:37.23 (1:19.33)   4:49.37 (1:12.14)
 -- Rey, Scarlett L           10 EST-MD                    NT         NS  
 -- Lederman, Elena R         10 HOCO-MD              4:45.12         NS  
 
Event 74  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meier, CJ J               10 YCM-MD               2:52.64    2:56.01  
                  40.44     1:27.11 (46.67)     2:12.83 (45.72)     2:56.01 (43.18)
  2 Russell, Elias A          10 ROCK-MD              2:52.57    2:57.05  
                  40.72     1:28.13 (47.41)     2:14.67 (46.54)     2:57.05 (42.38)
  3 Davies, Ethan S           10 EST-MD               3:12.12    3:10.37  
                                1:29.12 ( )     2:19.01 (49.89)     3:10.37 (51.36)
  4 Megdiche, Ryan            10 CAA-MD               3:29.75    3:19.13  
                  43.92     1:34.46 (50.54)     2:28.74 (54.28)     3:19.13 (50.39)
  5 Dolezel, Dominik M         9 CAA-MD               3:39.16    3:28.89  
                  47.47     1:41.50 (54.03)     2:37.96 (56.46)     3:28.89 (50.93)
  6 Keiner, Andrew D          10 EST-MD               3:26.20    3:33.32  
                  45.15     1:43.77 (58.62)     2:40.07 (56.30)     3:33.32 (53.25)
  7 Goins, Daniel P            9 YCM-MD                    NT    3:55.01  
                  52.33     1:51.40 (59.07)   2:54.52 (1:03.12)   3:55.01 (1:00.49)
  8 Litynski, Cody T           7 CBAC-MD                   NT    4:03.86  
                  55.06   1:58.69 (1:03.63)   3:02.76 (1:04.07)   4:03.86 (1:01.10)
  9 Boarman, Matthew R         6 CBAC-MD                   NT    4:06.35  
                  56.81   2:04.89 (1:08.08)   3:08.57 (1:03.68)     4:06.35 (57.78)
 10 Rigney, Aidan T            8 CBAC-MD              4:03.27    4:06.63  
                  56.94   2:02.62 (1:05.68)   3:07.31 (1:04.69)     4:06.63 (59.32)
 11 Czerwiec, Jesse D          7 CBAC-MD                   NT    4:15.79  
                1:01.62   2:08.93 (1:07.31)   3:16.67 (1:07.74)     4:15.79 (59.12)
 12 Hwu, Jacob C               9 HOCO-MD              4:29.29    4:19.41  
                  55.04   2:04.46 (1:09.42)   3:15.14 (1:10.68)   4:19.41 (1:04.27)
 -- Lipman, Joshua M           7 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Pfeifer, Hunter W          8 HOCO-MD              5:07.56         NS  
 -- Quinn, Aidan P             9 YCM-MD               4:06.10         NS  
 
Event 75  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shoemaker, Camille C      11 YCM-MD               2:48.21    2:39.69  
                  36.21     1:16.36 (40.15)     1:59.43 (43.07)     2:39.69 (40.26)
  2 Lee, Elena G              11 EST-MD               2:40.49    2:40.88  
                  37.22     1:19.70 (42.48)     2:02.68 (42.98)     2:40.88 (38.20)
  3 Gude, Lila M              12 EST-MD               2:39.49    2:41.93  
                  36.31     1:17.44 (41.13)     2:00.47 (43.03)     2:41.93 (41.46)
  4 Cowley, Jenna S           11 EST-MD               2:43.66    2:46.17  
                  37.97     1:20.24 (42.27)     2:04.16 (43.92)     2:46.17 (42.01)
  5 O'Brien, Makenzie M       11 EST-MD               2:46.80    2:46.65  
                  38.84     1:22.69 (43.85)     2:06.70 (44.01)     2:46.65 (39.95)
  6 Allred, Caroline J        12 CBAC-MD              3:03.61    2:48.32  
                  38.02     1:21.45 (43.43)     2:06.88 (45.43)     2:48.32 (41.44)
  7 Sanders, Koryn A          11 CAA-MD               2:55.58    2:52.56  
                  36.97     1:20.20 (43.23)     2:07.62 (47.42)     2:52.56 (44.94)
  8 Cooper, Molly B           12 YCM-MD               3:05.37    2:57.90  
                  40.16     1:26.92 (46.76)     2:14.12 (47.20)     2:57.90 (43.78)
  9 Stover, Mina K            11 YCM-MD               3:03.63    3:08.12  
                  44.34     1:34.91 (50.57)     2:24.09 (49.18)     3:08.12 (44.03)
 10 Seligman, Elyse G         12 EST-MD               3:17.72    3:11.95  
                  45.01     1:35.88 (50.87)     2:26.55 (50.67)     3:11.95 (45.40)
 11 Boarman, Ann M            11 EST-MD               3:16.76    3:13.29  
                  41.75     1:32.57 (50.82)     2:25.30 (52.73)     3:13.29 (47.99)
 12 Collins, Hannah L         12 YCM-MD               3:26.11    3:18.06  
                  42.10     1:32.39 (50.29)     2:26.78 (54.39)     3:18.06 (51.28)
 13 Zhang, Joy H              11 HOCO-MD              3:29.57    3:18.86  
                  44.27     1:35.44 (51.17)     2:28.58 (53.14)     3:18.86 (50.28)
 14 Barbins, Anya A           11 ROCK-MD              3:26.81    3:28.05  
                  44.35     1:39.94 (55.59)     2:36.29 (56.35)     3:28.05 (51.76)
 15 Burstein, Addison B       11 HOCO-MD              4:56.79    4:41.34  
                                2:06.95 ( )   3:25.81 (1:18.86)   4:41.34 (1:15.53)
 -- Tello, Izzie D            12 YCM-MD               3:33.27         NS  
 -- Speaks, Madison R         11 CAA-MD               3:54.61         NS  
 -- Stees, Maya               11 YCM-MD               3:55.23         NS  
 -- Nelson, Danielle J        12 YCM-MD               2:50.12         NS  
 
Event 76  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mozzo, Aidan P            12 CBAC-MD              2:36.90    2:31.19  
                  34.89     1:14.61 (39.72)     1:54.61 (40.00)     2:31.19 (36.58)
  2 Davis, Patrick T          12 CAA-MD               2:37.99    2:31.46  
                  35.01     1:14.07 (39.06)     1:53.82 (39.75)     2:31.46 (37.64)
  3 Din, Daryn K              11 YCM-MD               2:34.24    2:38.19  
                  37.83     1:18.62 (40.79)     1:59.48 (40.86)     2:38.19 (38.71)
  4 Speace, Hayden H          12 EST-MD               2:41.62    2:38.65  
                  36.25     1:18.65 (42.40)     1:59.82 (41.17)     2:38.65 (38.83)
  5 Rigney, Liam P            12 CBAC-MD              2:43.98    2:40.07  
                  37.05     1:18.56 (41.51)     2:00.06 (41.50)     2:40.07 (40.01)
  6 Pecora, Thomas A          11 CAA-MD               2:55.31    2:46.95  
                  39.50     1:23.87 (44.37)     2:09.01 (45.14)     2:46.95 (37.94)
  7 Keiner, Ethan J           12 EST-MD               2:49.14    2:47.67  
                  38.49     1:22.52 (44.03)     2:07.42 (44.90)     2:47.67 (40.25)
  8 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD               2:47.67    2:52.16  
                  39.35     1:24.14 (44.79)     2:10.65 (46.51)     2:52.16 (41.51)
  9 Kim, Eugene J             11 YCM-MD               2:48.92    2:53.51  
                  39.37     1:24.84 (45.47)     2:10.44 (45.60)     2:53.51 (43.07)
 10 Langnas, Evan C           12 CAA-MD               3:08.56    2:58.47  
                  39.66     1:25.83 (46.17)     2:13.45 (47.62)     2:58.47 (45.02)
 11 Frank, Logan N            11 CAA-MD               3:05.26    3:06.06  
                  41.53     1:30.02 (48.49)     2:19.07 (49.05)     3:06.06 (46.99)
 12 Khankishiyev, Adi D       11 EST-MD               3:04.02    3:15.87  
                  43.94     1:35.53 (51.59)     2:27.87 (52.34)     3:15.87 (48.00)
 13 Cui, Nick                 11 EST-MD               3:17.72    3:16.53  
                  42.99     1:33.60 (50.61)     2:25.39 (51.79)     3:16.53 (51.14)
 14 Hohlbein, Max H           12 EST-MD               3:10.63    3:20.30  
                  43.24     1:34.06 (50.82)     2:26.90 (52.84)     3:20.30 (53.40)
 15 Johnson, Brayden C        11 CAA-MD               3:25.73    3:21.21  
                  45.08     1:37.60 (52.52)     2:30.15 (52.55)     3:21.21 (51.06)
 16 Guo, Andrew               12 HOCO-MD              3:42.79    3:29.33  
                  45.72     1:39.68 (53.96)     2:34.92 (55.24)     3:29.33 (54.41)
 -- Qian, Simon C             12 EST-MD               3:39.47         NS  
 -- Ddungu, Hashir I          12 EST-MD               2:37.22         NS  
 
Event 77  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Atherton, Julia M         13 EST-MD               1:17.92    1:18.06  
                  38.15     1:18.06 (39.91)                                        
  2 Barnes, Holland A         13 EST-MD               1:17.26    1:18.45  
                  38.34     1:18.45 (40.11)                                        
  3 Buchman, Sarah G          14 CATY-MD              1:20.18    1:20.42  
                  40.41     1:20.42 (40.01)                                        
  4 Gude, Leah M              14 EST-MD               1:21.05    1:22.16  
                  39.75     1:22.16 (42.41)                                        
  5 Hernan, Ella              13 CATY-MD              1:26.18    1:24.27  
                  40.28     1:24.27 (43.99)                                        
  6 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD              1:26.58    1:24.54  
                  41.50     1:24.54 (43.04)                                        
  7 Louis, Katie K            14 EST-MD               1:22.72    1:26.32  
                  42.17     1:26.32 (44.15)                                        
  8 Farris, Reagan N          13 CAA-MD               1:30.19    1:27.11  
                  43.15     1:27.11 (43.96)                                        
  9 Skelton, MacKenzie C      14 YCM-MD               1:30.43    1:28.15  
                  42.65     1:28.15 (45.50)                                        
 10 Mahoney, Brey D           13 YCM-MD               1:23.16    1:28.50  
                  42.00     1:28.50 (46.50)                                        
 11 Pustavoitau, Elizabeth A  13 EST-MD               1:30.88    1:32.77  
                  46.09     1:32.77 (46.68)                                        
 12 King, Anna M              14 CBAC-MD              1:30.88    1:33.73  
                  47.08     1:33.73 (46.65)                                        
 13 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               1:33.80    1:33.89  
                  45.93     1:33.89 (47.96)                                        
 14 Celi, Giorgia             13 YCM-MD               1:31.78    1:34.72  
                  45.84     1:34.72 (48.88)                                        
 15 Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD              1:52.30    1:40.95  
 16 Chong, Amira S            13 HOCO-MD              2:18.78    1:53.52  
 -- Murray, Micaela E         14 HOCO-MD              1:41.05         NS  
 -- Murray, Aliya I           13 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Augustin, Tadem S         13 YCM-MD               1:26.77         NS  
 -- Daniels, Hannah A         14 YCM-MD               1:29.18         NS  
 -- Russell, Olivia D         14 CAA-MD               1:21.28         NS  
 
Event 78  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bitz, Kyle M              13 EST-MD               1:14.93    1:14.53  
                  37.45     1:14.53 (37.08)                                        
  2 Masiello, John            13 GMAC-MD              1:14.46    1:14.86  
                  37.45     1:14.86 (37.41)                                        
  3 D'Aurora, Owen O          14 CBAC-MD              1:21.38    1:16.75  
                  36.82     1:16.75 (39.93)                                        
  4 Mamedov, Johnny E         13 YCM-MD               1:15.60    1:18.70  
                  38.13     1:18.70 (40.57)                                        
  5 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              1:39.31    1:21.02  
                  39.27     1:21.02 (41.75)                                        
  6 Litynski, Grant M         14 CBAC-MD              1:21.78    1:21.70  
                  39.41     1:21.70 (42.29)                                        
  7 Ross, Ken M               13 YCM-MD               1:25.25    1:25.98  
                  43.46     1:25.98 (42.52)                                        
  8 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              1:26.03    1:26.41  
  9 Rock, Conner M            14 CBAC-MD              1:24.86    1:27.81  
 10 Uleckas-Meisinger, AJ J   13 YCM-MD               1:28.66    1:28.24  
                  42.87     1:28.24 (45.37)                                        
 11 Li, Ethan Q               14 HOCO-MD              1:45.92    1:28.67  
                  43.70     1:28.67 (44.97)                                        
 12 Ray, Chris M              13 YCM-MD               1:31.32    1:31.31  
                  44.34     1:31.31 (46.97)                                        
 13 Romero-Cano, Edson        13 YCM-MD               1:38.75    1:35.19  
                  46.84     1:35.19 (48.35)                                        
 14 Laryoshyn, Vlad           13 YCM-MD               1:39.35    1:37.44  
 15 Bala, Srikar S            13 EST-MD               1:50.71    1:51.05  
                  53.79     1:51.05 (57.26)                                        
 -- Levine, John C            13 HOCO-MD              2:39.98         DQ  
                1:13.66        DQ (1:26.02)                                        
 -- Pu, Andy                  14 HOCO-MD              1:38.29         NS  
 -- Conroy, Ryan L            13 YCM-MD               1:16.58         NS  
 
Event 79  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shenot, Gaby B            15 CBAC-MD              1:16.30    1:18.23  
                  38.57     1:18.23 (39.66)                                        
  2 Jones, Melody A           16 GMAC-MD              1:20.96    1:21.00  
                  38.95     1:21.00 (42.05)                                        
  3 Frill, Maddie C           15 GMAC-MD              1:23.46    1:23.72  
                  40.38     1:23.72 (43.34)                                        
  4 Murray, Brianna G         15 HOCO-MD              1:23.53    1:24.75  
                  40.46     1:24.75 (44.29)                                        
  5 Taylor, Emmy V            16 CBAC-MD                   NT    1:25.21  
                  41.97     1:25.21 (43.24)                                        
  6 Greenwald, Elise R        15 EST-MD               1:26.04    1:25.23  
                  41.81     1:25.23 (43.42)                                        
  7 Hernan, Maggie            18 CATY-MD              1:26.90    1:25.68  
                  41.37     1:25.68 (44.31)                                        
  8 Briggs, Georgia M         15 HOCO-MD              1:32.27    1:32.19  
                  44.05     1:32.19 (48.14)                                        
  9 Bell, Amayah G            15 EST-MD               1:45.69    1:50.63  
                  51.86     1:50.63 (58.77)                                        
 -- Hestnes, Melina           15 CAA-MD               1:22.69         NS  
 -- McCloskey, Leila F        17 ROCK-MD              1:16.31         NS  
 -- Jones, Maura C            16 YCM-MD               2:38.28         NS  
 -- Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD               1:22.66         NS  
 
Event 80  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              1:12.73    1:14.42  
                  36.99     1:14.42 (37.43)                                        
  2 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              1:18.04    1:14.99  
                  36.76     1:14.99 (38.23)                                        
  3 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD              1:18.43    1:19.08  
                  38.49     1:19.08 (40.59)                                        
  4 Cherry, Zack L            15 YCM-MD               1:15.86    1:19.23  
                  38.97     1:19.23 (40.26)                                        
 -- Romero-Cano, Emiliano     16 YCM-MD               1:23.12         DQ  
                  40.22          DQ (42.13)                                        
 -- Reed, Jacob R             16 HOCO-MD              1:43.31         NS  
 -- Garcia, Nathan R          15 YCM-MD               1:11.13         NS  
 
Event 81  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               3:14.98    3:09.93  
                  45.33     1:34.04 (48.71)     2:22.07 (48.03)     3:09.93 (47.86)
  2 Liu, Grace Z              14 EST-MD               3:13.31    3:14.61  
                  44.42     1:33.72 (49.30)     2:23.99 (50.27)     3:14.61 (50.62)
  3 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD              3:21.78    3:18.07  
                  46.46     1:36.84 (50.38)     2:27.99 (51.15)     3:18.07 (50.08)
  4 Liu, Maria C              13 EST-MD               3:16.13    3:19.03  
                  46.38     1:36.49 (50.11)     2:28.56 (52.07)     3:19.03 (50.47)
  5 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD              3:19.71    3:19.86  
                  44.59     1:34.64 (50.05)     2:26.44 (51.80)     3:19.86 (53.42)
  6 Gude, Leah M              14 EST-MD               3:14.65    3:22.07  
                  47.73     1:38.49 (50.76)     2:31.65 (53.16)     3:22.07 (50.42)
  7 Buchman, Sarah G          14 CATY-MD              3:37.90    3:26.30  
                  47.81     1:42.60 (54.79)     2:36.21 (53.61)     3:26.30 (50.09)
  8 Liu, Sydney G             13 CAA-MD               3:28.00    3:27.27  
                  46.77     1:40.15 (53.38)     2:34.37 (54.22)     3:27.27 (52.90)
  9 Pustavoitau, Elizabeth A  13 EST-MD               3:26.57    3:28.88  
                  48.89     1:42.25 (53.36)     2:36.32 (54.07)     3:28.88 (52.56)
 10 Mahoney, Brey D           13 YCM-MD               3:28.99    3:34.86  
                                1:44.51 ( )     2:41.31 (56.80)     3:34.86 (53.55)
 11 Sane, Shriya A            13 EST-MD               3:44.98    3:35.49  
                  49.21     1:44.33 (55.12)     2:40.66 (56.33)     3:35.49 (54.83)
 12 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               3:34.46    3:36.71  
                  47.50     1:42.49 (54.99)   3:36.71 (1:54.22)                    
 13 Celi, Giorgia             13 YCM-MD               3:51.99    3:45.60  
                  53.44     1:50.39 (56.95)     2:48.46 (58.07)     3:45.60 (57.14)
 14 Breschi, Sophia I         14 YCM-MD                    NT    3:49.55  
                  53.29     1:50.91 (57.62)   2:51.01 (1:00.10)     3:49.55 (58.54)
 15 Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD                   NT    4:00.97  
                  56.97   1:58.32 (1:01.35)   2:59.90 (1:01.58)   4:00.97 (1:01.07)
 -- McCloskey, Lauren D       14 ROCK-MD              3:22.39         NS  
 -- Mendez, Camila S          14 CAA-MD               3:46.59         NS  
 -- Augustin, Tadem S         13 YCM-MD               3:14.50         NS  
 -- Daniels, Hannah A         14 YCM-MD               3:34.31         NS  
 
Event 82  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bitz, Kyle M              13 EST-MD               2:59.87    3:04.33  
                  41.93     1:28.55 (46.62)     2:17.00 (48.45)     3:04.33 (47.33)
  2 Davis, Gailen V           13 EST-MD               3:12.16    3:17.15  
                  43.05     1:32.71 (49.66)     2:24.24 (51.53)     3:17.15 (52.91)
  3 Hartman, Alex R           13 CAA-MD               3:42.26    3:21.12  
                  45.19     1:36.62 (51.43)     2:29.43 (52.81)     3:21.12 (51.69)
  4 Shi, Jack                 13 YCM-MD                    NT    3:23.19  
                  45.47     1:37.07 (51.60)     2:31.15 (54.08)     3:23.19 (52.04)
  5 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              3:45.36    3:39.62  
                  49.22     1:44.99 (55.77)     2:42.40 (57.41)     3:39.62 (57.22)
  6 D'Aurora, Owen O          14 CBAC-MD              3:37.58    3:40.05  
                  47.80     1:42.52 (54.72)     2:41.74 (59.22)     3:40.05 (58.31)
  7 Laryoshyn, Vlad           13 YCM-MD               3:38.31    3:45.20  
                  47.69     1:44.39 (56.70)   2:45.35 (1:00.96)     3:45.20 (59.85)
  8 Ray, Chris M              13 YCM-MD               3:49.64    3:49.89  
                  52.71     1:51.58 (58.87)     2:51.53 (59.95)     3:49.89 (58.36)
  9 Romero-Cano, Edson        13 YCM-MD               3:51.00    3:50.53  
                                1:48.16 ( )   3:50.53 (2:02.37)                    
 10 Levine, John C            13 HOCO-MD                   NT    4:42.34  
                1:03.35   2:14.27 (1:10.92)   3:30.00 (1:15.73)   4:42.34 (1:12.34)
 -- Qian, Johannes J          14 EST-MD               3:22.34         NS  
 -- Conroy, Ryan L            13 YCM-MD               3:42.64         NS  
 -- Callahan, Ryan D          13 YCM-MD               3:17.76         NS  
 
Event 83  Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shenot, Gaby B            15 CBAC-MD              3:05.92    3:03.83  
                  43.95     1:30.53 (46.58)     2:17.53 (47.00)     3:03.83 (46.30)
  2 Hernan, Maggie            18 CATY-MD              3:18.96    3:26.17  
                  48.41     1:40.64 (52.23)     2:33.08 (52.44)     3:26.17 (53.09)
  3 Jones, Melody A           16 GMAC-MD              3:23.14    3:29.25  
                  47.35     1:40.28 (52.93)     2:35.03 (54.75)     3:29.25 (54.22)
  4 Taylor, Emmy V            16 CBAC-MD                   NT    3:40.12  
                  51.99     1:47.92 (55.93)     2:44.40 (56.48)     3:40.12 (55.72)
  5 Frill, Maddie C           15 GMAC-MD              3:41.41    3:46.48  
                  50.58     1:47.41 (56.83)   3:46.48 (1:59.07)                    
 -- Jones, Maura C            16 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 84  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claus, Zachary D          16 ROCK-MD              2:55.16    3:00.18  
                  41.22     1:27.11 (45.89)     2:13.33 (46.22)     3:00.18 (46.85)
  2 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              3:09.26    3:09.49  
                  44.82     1:33.05 (48.23)     2:22.01 (48.96)     3:09.49 (47.48)
  3 White, Benji              15 GMAC-MD                   NT    3:10.89  
                  43.10     1:32.18 (49.08)     2:22.73 (50.55)     3:10.89 (48.16)
  4 Cherry, Zack L            15 YCM-MD               3:16.06    3:18.19  
                  44.86     1:36.02 (51.16)     2:28.46 (52.44)     3:18.19 (49.73)
  5 Shenot, Sam W             15 CBAC-MD              3:17.62    3:25.41  
                  45.54     1:38.44 (52.90)     2:32.53 (54.09)     3:25.41 (52.88)
 -- Fuller, Storm G           15 YCM-MD               3:16.17         NS  
 -- Garcia, Nathan R          15 YCM-MD               3:10.79         NS  
 
Event 85  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Reagan N          13 CAA-MD               1:19.71    1:19.22  
                  36.50     1:19.22 (42.72)                                        
  2 Pennell, Samantha L       13 CBAC-MD              1:24.73    1:20.86  
                  38.24     1:20.86 (42.62)                                        
  3 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               1:18.33    1:21.12  
                  37.93     1:21.12 (43.19)                                        
  4 Louis, Katie K            14 EST-MD               1:23.48    1:22.41  
                  38.16     1:22.41 (44.25)                                        
  5 Atherton, Julia M         13 EST-MD               1:22.73    1:22.56  
                  39.59     1:22.56 (42.97)                                        
  6 D'Aurora, Elizabeth J     14 CBAC-MD              1:22.44    1:23.22  
                  39.13     1:23.22 (44.09)                                        
  7 Gude, Leah M              14 EST-MD               1:22.40    1:23.96  
                  38.26     1:23.96 (45.70)                                        
  8 Barnes, Holland A         13 EST-MD               1:23.21    1:24.25  
                  38.52     1:24.25 (45.73)                                        
  9 Breschi, Sophia I         14 YCM-MD               1:30.47    1:26.98  
 10 Skelton, MacKenzie C      14 YCM-MD               1:31.01    1:27.13  
                  39.30     1:27.13 (47.83)                                        
 11 Liu, Sydney G             13 CAA-MD               1:30.61    1:30.31  
                  43.13     1:30.31 (47.18)                                        
 12 Mendez, Camila S          14 CAA-MD               2:02.18    1:36.16  
                  41.72     1:36.16 (54.44)                                        
 13 Celi, Giorgia             13 YCM-MD               1:44.62    1:42.04  
                  43.97     1:42.04 (58.07)                                        
 14 Sane, Shriya A            13 EST-MD               1:52.21    1:42.76  
                  46.48     1:42.76 (56.28)                                        
 15 Kim, Allison G            13 EST-MD               1:39.23    1:43.27  
                  47.64     1:43.27 (55.63)                                        
 16 Pustavoitau, Elizabeth A  13 EST-MD               1:46.32    1:47.84  
                  48.98     1:47.84 (58.86)                                        
 -- Liu, Grace Z              14 EST-MD               1:18.41         DQ  
                  35.99          DQ (43.25)                                        
 -- Murray, Micaela E         14 HOCO-MD              1:38.07         NS  
 -- Murray, Aliya I           13 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Garcia, Camille R         13 YCM-MD               1:30.43         NS  
 -- McCloskey, Lauren D       14 ROCK-MD              1:21.91         NS  
 -- Carr, Ella R              13 HOCO-MD              1:59.33         NS  
 -- D'Souza, Alika E          13 CAA-MD               1:32.26         NS  
 
Event 86  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bitz, Kyle M              13 EST-MD               1:12.09    1:11.31  
                  33.92     1:11.31 (37.39)                                        
  2 Masiello, John            13 GMAC-MD              1:14.20    1:14.05  
                  35.42     1:14.05 (38.63)                                        
  3 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              1:15.18    1:14.06  
                  34.78     1:14.06 (39.28)                                        
  4 Litynski, Grant M         14 CBAC-MD              1:15.47    1:17.04  
                  35.58     1:17.04 (41.46)                                        
  5 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              1:23.24    1:22.57  
                  37.55     1:22.57 (45.02)                                        
  6 Mamedov, Johnny E         13 YCM-MD               1:21.08    1:27.36  
  7 Rock, Conner M            14 CBAC-MD              1:22.35    1:29.32  
                  40.70     1:29.32 (48.62)                                        
  8 Ross, Ken M               13 YCM-MD               1:38.18    1:36.98  
                  43.23     1:36.98 (53.75)                                        
  9 Li, Ethan Q               14 HOCO-MD              2:10.15    1:38.80  
                  43.13     1:38.80 (55.67)                                        
 10 Shi, Jack                 13 YCM-MD               1:45.02    1:42.16  
                  45.65     1:42.16 (56.51)                                        
 -- Qian, Johannes J          14 EST-MD               1:53.20         NS  
 -- Pu, Andy                  14 HOCO-MD              1:42.66         NS  
 -- Callahan, Ryan D          13 YCM-MD               1:18.84         NS  
 
Event 87  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shenot, Gaby B            15 CBAC-MD              1:15.09    1:14.48  
                  35.44     1:14.48 (39.04)                                        
  2 Murray, Brianna G         15 HOCO-MD              1:17.75    1:17.76  
                  35.19     1:17.76 (42.57)                                        
  3 Litynski, McKenna L       15 CBAC-MD              1:19.94    1:21.22  
                  36.65     1:21.22 (44.57)                                        
  4 Wargo, Kinsley M          15 HOCO-MD              1:20.98    1:21.76  
                  36.42     1:21.76 (45.34)                                        
  5 Greenwald, Elise R        15 EST-MD               1:33.88    1:30.91  
                  43.15     1:30.91 (47.76)                                        
  6 Briggs, Georgia M         15 HOCO-MD              1:57.30    1:41.31  
                  46.22     1:41.31 (55.09)                                        
 -- Hestnes, Melina           15 CAA-MD               1:23.85         NS  
 
Event 88  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              1:15.86    1:08.63  
                  31.11     1:08.63 (37.52)                                        
  2 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              1:08.35    1:11.31  
                  33.67     1:11.31 (37.64)                                        
  3 Cherry, Zack L            15 YCM-MD               1:09.05    1:12.34  
                  34.50     1:12.34 (37.84)                                        
  3 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              1:14.14    1:12.34  
                  35.23     1:12.34 (37.11)                                        
  5 Shenot, Sam W             15 CBAC-MD              1:13.56    1:18.20  
                  36.00     1:18.20 (42.20)                                        
  6 Romero-Cano, Emiliano     16 YCM-MD               1:14.88    1:20.22  
                  36.86     1:20.22 (43.36)                                        
 -- Smith, Liam A             15 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Fuller, Storm G           15 YCM-MD               1:22.19         NS  
 
Event 89  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Reagan N          13 CAA-MD               1:10.92    1:09.26  
                  33.93     1:09.26 (35.33)                                        
  2 Hendrickson, Maggie R     14 EST-MD               1:10.16    1:09.31  
                  33.92     1:09.31 (35.39)                                        
  3 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               1:10.52    1:10.99  
                  34.36     1:10.99 (36.63)                                        
  4 Mahoney, Brey D           13 YCM-MD               1:09.69    1:11.39  
                  34.05     1:11.39 (37.34)                                        
  5 D'Aurora, Elizabeth J     14 CBAC-MD              1:11.38    1:12.51  
                  35.57     1:12.51 (36.94)                                        
  6 Louis, Katie K            14 EST-MD               1:10.26    1:12.93  
                  35.44     1:12.93 (37.49)                                        
  7 Breschi, Sophia I         14 YCM-MD               1:14.01    1:13.45  
                  35.38     1:13.45 (38.07)                                        
  8 Liu, Maria C              13 EST-MD               1:15.51    1:14.59  
                  35.42     1:14.59 (39.17)                                        
  9 Hernan, Ella              13 CATY-MD              1:17.30    1:15.68  
                  35.48     1:15.68 (40.20)                                        
 10 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               1:14.20    1:16.84  
                  36.20     1:16.84 (40.64)                                        
 11 Skelton, MacKenzie C      14 YCM-MD               1:16.49    1:17.97  
                  36.72     1:17.97 (41.25)                                        
 12 Sane, Shriya A            13 EST-MD               1:19.77    1:20.31  
                  38.25     1:20.31 (42.06)                                        
 13 Celi, Giorgia             13 YCM-MD               1:19.70    1:20.87  
                  39.79     1:20.87 (41.08)                                        
 14 Kim, Allison G            13 EST-MD               1:17.33    1:21.32  
                  39.54     1:21.32 (41.78)                                        
 15 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD                   NT    1:21.61  
                  39.06     1:21.61 (42.55)                                        
 16 King, Anna M              14 CBAC-MD              1:20.31    1:22.60  
                  40.15     1:22.60 (42.45)                                        
 17 Garner, G or Georgia K    13 HOCO-MD              1:31.53    1:24.10  
                  40.91     1:24.10 (43.19)                                        
 18 Chong, Amira S            13 HOCO-MD              2:28.61    1:48.19  
                  49.84     1:48.19 (58.35)                                        
 -- Murray, Aliya I           13 HOCO-MD              1:30.75         NS  
 -- Murray, Micaela E         14 HOCO-MD              1:16.59         NS  
 -- Augustin, Tadem S         13 YCM-MD               1:16.07         NS  
 -- D'Souza, Alika E          13 CAA-MD               1:17.56         NS  
 -- Daniels, Hannah A         14 YCM-MD               1:12.92         NS  
 -- Russell, Olivia D         14 CAA-MD               1:14.12         NS  
 -- Carr, Ella R              13 HOCO-MD              1:30.33         NS  
 -- Garcia, Camille R         13 YCM-MD               1:10.64         NS  
 
Event 90  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mamedov, Johnny E         13 YCM-MD               1:09.91    1:09.69  
                  34.50     1:09.69 (35.19)                                        
  2 Uleckas-Meisinger, AJ J   13 YCM-MD               1:10.31    1:10.37  
                  34.09     1:10.37 (36.28)                                        
  3 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              1:12.12    1:10.52  
                  33.61     1:10.52 (36.91)                                        
  4 Ross, Ken M               13 YCM-MD               1:11.41    1:10.53  
                  34.88     1:10.53 (35.65)                                        
  5 Litynski, Grant M         14 CBAC-MD              1:10.65    1:10.88  
                  34.03     1:10.88 (36.85)                                        
  6 Davis, Gailen V           13 EST-MD               1:09.95    1:11.12  
                  33.93     1:11.12 (37.19)                                        
  7 Rock, Conner M            14 CBAC-MD              1:07.38    1:12.36  
                  34.30     1:12.36 (38.06)                                        
  8 Hartman, Alex R           13 CAA-MD               1:21.44    1:13.34  
                  35.30     1:13.34 (38.04)                                        
  9 Li, Ethan Q               14 HOCO-MD              1:16.47    1:16.33  
                  34.79     1:16.33 (41.54)                                        
 10 Shi, Jack                 13 YCM-MD               1:22.05    1:20.04  
 11 Ray, Chris M              13 YCM-MD               1:23.24    1:24.76  
                  38.77     1:24.76 (45.99)                                        
 12 Laryoshyn, Vlad           13 YCM-MD               1:21.01    1:25.58  
                  39.83     1:25.58 (45.75)                                        
 13 Romero-Cano, Edson        13 YCM-MD               1:25.72    1:27.78  
                  41.50     1:27.78 (46.28)                                        
 14 Bala, Srikar S            13 EST-MD               1:38.64    1:37.12  
                  44.73     1:37.12 (52.39)                                        
 15 Levine, John C            13 HOCO-MD              1:54.76    2:00.99  
                  55.25   2:00.99 (1:05.74)                                        
 -- Callahan, Ryan D          13 YCM-MD               1:11.13         NS  
 -- Qian, Johannes J          14 EST-MD               1:18.28         NS  
 -- Pu, Andy                  14 HOCO-MD              1:28.55         NS  
 -- Conroy, Ryan L            13 YCM-MD               1:07.49         NS  
 
Event 91  Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, McKenna L       15 CBAC-MD              1:08.48    1:09.78  
                  33.20     1:09.78 (36.58)                                        
  2 Wargo, Kinsley M          15 HOCO-MD              1:10.55    1:11.45  
                  34.51     1:11.45 (36.94)                                        
  3 Hernan, Maggie            18 CATY-MD              1:11.75    1:12.29  
                  33.93     1:12.29 (38.36)                                        
  4 Murray, Brianna G         15 HOCO-MD              1:09.09    1:13.19  
                  34.62     1:13.19 (38.57)                                        
  5 Greenwald, Elise R        15 EST-MD               1:14.32    1:14.72  
                  36.13     1:14.72 (38.59)                                        
  6 Frill, Maddie C           15 GMAC-MD              1:12.25    1:18.30  
                  36.49     1:18.30 (41.81)                                        
  7 Briggs, Georgia M         15 HOCO-MD              1:20.87    1:20.14  
                  39.53     1:20.14 (40.61)                                        
  8 Bell, Amayah G            15 EST-MD               1:30.12    1:30.15  
                  42.24     1:30.15 (47.91)                                        
 -- Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD               1:10.02         NS  
 -- Jones, Maura C            16 YCM-MD               1:33.53         NS  
 
Event 92  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD              1:04.39    1:03.19  
                  29.93     1:03.19 (33.26)                                        
  2 White, Benji              15 GMAC-MD              1:06.76    1:04.63  
                  31.84     1:04.63 (32.79)                                        
  3 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              1:03.76    1:05.96  
                  30.77     1:05.96 (35.19)                                        
  4 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              1:08.78    1:06.85  
                  32.43     1:06.85 (34.42)                                        
  5 Romero-Cano, Emiliano     16 YCM-MD               1:05.14    1:08.36  
                  32.93     1:08.36 (35.43)                                        
 -- Fuller, Storm G           15 YCM-MD               1:06.14         NS  
 -- Garcia, Nathan R          15 YCM-MD               1:04.90         NS  
 -- Reed, Jacob R             16 HOCO-MD              1:17.15         NS  
 -- Smith, Liam A             15 ROCK-MD              1:06.47         NS  
 
Event 93  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buchman, Sarah G          14 CATY-MD              2:55.78    2:50.33  
                  38.40     1:21.22 (42.82)     2:12.58 (51.36)     2:50.33 (37.75)
  2 Liu, Grace Z              14 EST-MD               2:51.35    2:54.21  
                  36.67     1:21.49 (44.82)     2:13.70 (52.21)     2:54.21 (40.51)
  3 Liu, Maria C              13 EST-MD               2:54.73    2:55.50  
                  37.38     1:22.16 (44.78)     2:16.08 (53.92)     2:55.50 (39.42)
  4 Barnes, Holland A         13 EST-MD               2:51.35    2:57.69  
                  37.68     1:22.21 (44.53)     2:18.60 (56.39)     2:57.69 (39.09)
  5 D'Aurora, Elizabeth J     14 CBAC-MD              2:57.00    2:59.86  
                  39.69     1:26.79 (47.10)     2:23.51 (56.72)     2:59.86 (36.35)
  6 Atherton, Julia M         13 EST-MD               2:55.65    3:02.32  
                  38.41     1:24.87 (46.46)     2:23.52 (58.65)     3:02.32 (38.80)
  7 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               3:05.21    3:06.31  
                  43.47     1:33.74 (50.27)     2:28.46 (54.72)     3:06.31 (37.85)
  8 Skelton, MacKenzie C      14 YCM-MD               3:05.02    3:08.35  
                  41.57     1:30.39 (48.82)     2:28.35 (57.96)     3:08.35 (40.00)
  9 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               3:18.88    3:08.41  
                  44.79     1:33.30 (48.51)     2:26.68 (53.38)     3:08.41 (41.73)
 10 Liu, Sydney G             13 CAA-MD               3:08.75    3:08.76  
                  43.10     1:30.47 (47.37)     2:27.79 (57.32)     3:08.76 (40.97)
 11 Breschi, Sophia I         14 YCM-MD               3:06.41    3:08.85  
                  39.72     1:27.60 (47.88)   2:28.77 (1:01.17)     3:08.85 (40.08)
 12 Hernan, Ella              13 CATY-MD              3:02.53    3:11.86  
                  43.86     1:31.42 (47.56)     2:29.06 (57.64)     3:11.86 (42.80)
 13 Kollar, Molly E           13 CBAC-MD              3:13.45    3:16.97  
                  49.10     1:38.50 (49.40)     2:31.97 (53.47)     3:16.97 (45.00)
 14 King, Anna M              14 CBAC-MD              3:16.90    3:18.71  
                  49.44     1:40.08 (50.64)     2:35.20 (55.12)     3:18.71 (43.51)
 15 Mendez, Camila S          14 CAA-MD               3:18.13    3:20.85  
                  43.08                             2:36.07 ( )     3:20.85 (44.78)
 16 Celi, Giorgia             13 YCM-MD               3:09.68    3:23.45  
                  43.53     1:36.17 (52.64)   2:38.03 (1:01.86)     3:23.45 (45.42)
 17 Kim, Allison G            13 EST-MD               3:13.29    3:23.64  
                  47.85     1:40.47 (52.62)     2:40.20 (59.73)     3:23.64 (43.44)
 18 Chong, Amira S            13 HOCO-MD              4:42.35    4:14.45  
                1:02.84   2:07.09 (1:04.25)   3:15.66 (1:08.57)     4:14.45 (58.79)
 -- Russell, Olivia D         14 CAA-MD               2:51.40         NS  
 -- Carr, Ella R              13 HOCO-MD              3:51.68         NS  
 -- McCloskey, Lauren D       14 ROCK-MD              2:58.79         NS  
 -- Garcia, Camille R         13 YCM-MD               3:06.42         NS  
 -- D'Souza, Alika E          13 CAA-MD               3:12.63         NS  
 
Event 94  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masiello, John            13 GMAC-MD              2:39.28    2:40.67  
                  35.57     1:19.51 (43.94)     2:07.37 (47.86)     2:40.67 (33.30)
  2 D'Aurora, Owen O          14 CBAC-MD              2:43.48    2:48.19  
                  36.05     1:19.32 (43.27)     2:11.28 (51.96)     2:48.19 (36.91)
  3 Litynski, Grant M         14 CBAC-MD              2:44.36    2:49.13  
                  35.35     1:19.98 (44.63)     2:10.28 (50.30)     2:49.13 (38.85)
  4 Hartman, Alex R           13 CAA-MD               3:01.12    2:58.57  
                  38.44     1:28.86 (50.42)     2:20.44 (51.58)     2:58.57 (38.13)
  5 Davis, Gailen V           13 EST-MD               2:51.12    2:59.27  
                  41.58     1:29.79 (48.21)     2:19.07 (49.28)     2:59.27 (40.20)
  6 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              3:01.63    3:00.55  
                  37.48     1:24.82 (47.34)     2:22.48 (57.66)     3:00.55 (38.07)
  7 Mamedov, Johnny E         13 YCM-MD               2:52.10    3:01.30  
                  40.36     1:24.86 (44.50)     2:22.53 (57.67)     3:01.30 (38.77)
  8 Ross, Ken M               13 YCM-MD               3:08.61    3:05.75  
                  44.70     1:34.62 (49.92)     2:29.56 (54.94)     3:05.75 (36.19)
  9 Uleckas-Meisinger, AJ J   13 YCM-MD                    NT    3:05.92  
                  42.80     1:33.89 (51.09)     2:28.46 (54.57)     3:05.92 (37.46)
 10 Shi, Jack                 13 YCM-MD               3:18.59    3:11.28  
                  45.22     1:34.88 (49.66)   3:11.28 (1:36.40)                    
 11 Laryoshyn, Vlad           13 YCM-MD               3:28.16    3:33.25  
                  50.70     1:45.49 (54.79)     2:44.85 (59.36)     3:33.25 (48.40)
 12 Bala, Srikar S            13 EST-MD               4:45.24    3:58.10  
                1:00.52     1:59.06 (58.54)   3:05.25 (1:06.19)     3:58.10 (52.85)
 -- Callahan, Ryan D          13 YCM-MD               2:55.15         NS  
 -- Conroy, Ryan L            13 YCM-MD               2:57.45         NS  
 
Event 95  Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Melody A           16 GMAC-MD              2:48.80    2:55.00  
                  39.22     1:23.54 (44.32)     2:16.52 (52.98)     2:55.00 (38.48)
  2 Taylor, Emmy V            16 CBAC-MD              3:06.18    3:01.11  
                  39.29     1:27.20 (47.91)     2:20.69 (53.49)     3:01.11 (40.42)
  3 Wargo, Kinsley M          15 HOCO-MD              2:55.74    3:04.96  
                  37.34     1:27.81 (50.47)     2:24.70 (56.89)     3:04.96 (40.26)
  4 Bell, Amayah G            15 EST-MD               3:53.90    3:56.59  
                  51.17   1:54.31 (1:03.14)   3:04.55 (1:10.24)     3:56.59 (52.04)
 -- Jones, Maura C            16 YCM-MD               4:18.13         NS  
 -- Hestnes, Melina           15 CAA-MD               2:59.14         NS  
 -- Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD               2:55.17         NS  
 
Event 96  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rock, Kyle L              16 CBAC-MD              2:35.31    2:37.62  
                  33.42     1:16.04 (42.62)     2:05.74 (49.70)     2:37.62 (31.88)
  2 DePiazza, Christopher P   17 ROCK-MD              2:43.44    2:38.76  
                  33.54     1:16.06 (42.52)     2:03.63 (47.57)     2:38.76 (35.13)
  3 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              2:47.07    2:43.28  
                  32.83     1:16.84 (44.01)     2:06.61 (49.77)     2:43.28 (36.67)
  4 Beall, Bradley D          15 CBAC-MD              2:52.68    2:45.35  
                  34.44     1:18.22 (43.78)     2:07.87 (49.65)     2:45.35 (37.48)
  5 Cherry, Zack L            15 YCM-MD               2:40.90    2:48.19  
                  32.93     1:20.49 (47.56)     2:13.41 (52.92)     2:48.19 (34.78)
  6 Shenot, Sam W             15 CBAC-MD              2:42.15    2:51.24  
                  36.97     1:20.64 (43.67)     2:15.71 (55.07)     2:51.24 (35.53)
  7 White, Benji              15 GMAC-MD                   NT    2:52.48  
                  37.05     1:23.21 (46.16)     2:14.89 (51.68)     2:52.48 (37.59)
 -- Reed, Jacob R             16 HOCO-MD              3:18.60         NS  
 -- Fuller, Storm G           15 YCM-MD               2:45.52         NS  
 -- Smith, Liam A             15 ROCK-MD              3:15.84         NS  
 -- Garcia, Nathan R          15 YCM-MD               2:39.72         NS