Licensed to Chesapeake Bay Aquatic Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/23/2017 07:38 PM
       2017 CBAC Eric T. Askins Memorial Meet - 10/20/2017 to 10/22/2017       
                            Sanction #: MD17-18/010                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Katelyn         10 CBAC-MD              6:54.58    6:39.55  
                  36.00     1:16.95 (40.95)     1:59.10 (42.15)     2:40.38 (41.28)
        3:21.54 (41.16)     4:01.60 (40.06)     4:41.99 (40.39)     5:21.57 (39.58)
        6:01.74 (40.17)     6:39.55 (37.81)                                        
  2 Uhlmann, Alexandra        10 CAC-MD                    NT    7:33.59  
                  38.88     1:23.26 (44.38)     2:09.87 (46.61)     2:56.01 (46.14)
        3:43.61 (47.60)     4:30.74 (47.13)     5:17.70 (46.96)     6:04.02 (46.32)
        6:50.95 (46.93)     7:33.59 (42.64)                                        
  3 Boarman, Anna              9 CBAC-MD                   NT    7:37.29  
                  39.33     1:25.43 (46.10)     2:12.64 (47.21)     3:00.26 (47.62)
        3:47.43 (47.17)     4:34.37 (46.94)     5:21.85 (47.48)     6:09.76 (47.91)
        6:55.97 (46.21)     7:37.29 (41.32)                                        
  4 Scott, Sarah               9 CBAC-MD                   NT    8:26.60  
                  45.83     1:35.95 (50.12)     2:27.16 (51.21)     3:19.58 (52.42)
        4:10.82 (51.24)     5:03.47 (52.65)     5:55.92 (52.45)     6:48.23 (52.31)
        7:39.33 (51.10)     8:26.60 (47.27)                                        
  5 Fisher, Rachel            10 CBAC-MD                   NT    8:51.28  
                  47.24     1:38.61 (51.37)     2:31.64 (53.03)                    
                                5:17.81 ( )     6:13.98 (56.17)     7:08.12 (54.14)
      8:51.28 (1:43.16)                                                            
 
Event 1  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pennell, Samantha         12 UN-CB-MD                  NT    6:07.29  
                  32.26     1:09.55 (37.29)     1:47.48 (37.93)     2:25.39 (37.91)
        3:03.50 (38.11)     3:42.18 (38.68)     4:19.19 (37.01)     4:57.14 (37.95)
        5:33.17 (36.03)     6:07.29 (34.12)                                        
  2 Bonds, Gabrielle          12 GMAC-MD              6:45.00    6:07.99  
                  33.51     1:10.38 (36.87)     1:48.68 (38.30)     2:26.98 (38.30)
        3:05.35 (38.37)     3:43.41 (38.06)     4:21.00 (37.59)     4:57.65 (36.65)
        5:33.53 (35.88)     6:07.99 (34.46)                                        
  3 Wojtowicz, Jennifer       12 ROCK-MD              6:39.20    6:22.47  
                  33.61     1:10.74 (37.13)   6:22.47 (5:11.73)                    
  4 MacQuilliam, Leah         12 ROCK-MD              8:01.04    7:31.23  
                  39.23     1:24.54 (45.31)     2:12.38 (47.84)     2:58.17 (45.79)
        3:44.44 (46.27)     4:31.06 (46.62)     5:16.95 (45.89)     6:03.69 (46.74)
        6:49.61 (45.92)     7:31.23 (41.62)                                        
  5 Longmore, Isabella        11 GMAC-MD              9:01.66    8:17.23  
                  42.55     1:32.89 (50.34)     2:24.80 (51.91)     3:15.75 (50.95)
        4:06.38 (50.63)     4:58.03 (51.65)     5:50.98 (52.95)     6:42.25 (51.27)
        7:31.56 (49.31)     8:17.23 (45.67)                                        
 
Event 1  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duke, Amaya               13 CBAC-MD              6:03.90    5:44.05  
                  29.21     1:02.36 (33.15)     1:37.10 (34.74)     2:12.03 (34.93)
        2:47.40 (35.37)     3:22.77 (35.37)     3:58.32 (35.55)     4:33.79 (35.47)
        5:09.65 (35.86)     5:44.05 (34.40)                                        
  2 D'Aurora, Elizabeth       13 CBAC-MD              6:14.78    5:51.96  
                  31.32     1:05.69 (34.37)     1:41.47 (35.78)     2:17.34 (35.87)
        2:52.74 (35.40)     3:29.06 (36.32)     4:05.41 (36.35)     4:41.66 (36.25)
        5:17.70 (36.04)     5:51.96 (34.26)                                        
  3 Mitchell, Kylie           14 Barracudas-MD        5:54.14    5:59.53  
                  30.96     1:06.14 (35.18)     1:42.59 (36.45)     2:19.67 (37.08)
        2:56.61 (36.94)     3:33.93 (37.32)     4:11.11 (37.18)     4:48.45 (37.34)
        5:24.39 (35.94)     5:59.53 (35.14)                                        
  4 McCloskey, Lauren         13 ROCK-MD              6:09.58    6:02.67  
                  30.66     1:05.18 (34.52)     1:40.82 (35.64)     2:17.56 (36.74)
        2:54.22 (36.66)     3:31.52 (37.30)     4:10.07 (38.55)     4:48.42 (38.35)
        5:26.54 (38.12)     6:02.67 (36.13)                                        
  5 Harmening, Molly          13 UN-CB-MD                  NT    6:23.85  
                  33.47     1:11.31 (37.84)     1:49.73 (38.42)     2:29.31 (39.58)
        3:09.18 (39.87)     3:48.97 (39.79)     4:28.84 (39.87)     5:08.39 (39.55)
        5:47.41 (39.02)     6:23.85 (36.44)                                        
  6 Frill, Madison            14 GMAC-MD              6:30.87    6:26.81  
                  32.53     1:08.66 (36.13)     1:46.85 (38.19)     2:26.07 (39.22)
        3:06.15 (40.08)     3:46.57 (40.42)     4:26.93 (40.36)     5:07.64 (40.71)
        5:47.97 (40.33)     6:26.81 (38.84)                                        
  7 Smith, Katherine          13 ROCK-MD              6:58.09    6:35.18  
                  33.32     1:12.82 (39.50)     1:52.24 (39.42)     2:34.07 (41.83)
        3:14.87 (40.80)     3:55.77 (40.90)     4:38.24 (42.47)     5:20.57 (42.33)
        6:00.28 (39.71)     6:35.18 (34.90)                                        
  8 Taylor, Clary             13 ROCK-MD              8:21.30    6:52.80  
                  35.52     1:15.09 (39.57)     1:55.51 (40.42)     2:37.84 (42.33)
        3:20.44 (42.60)     4:03.74 (43.30)     4:46.64 (42.90)     5:29.66 (43.02)
        6:13.66 (44.00)     6:52.80 (39.14)                                        
  9 O'Connor, Anne            14 GMAC-MD                   NT    7:26.06  
                  35.89     1:15.36 (39.47)     1:55.53 (40.17)     2:35.99 (40.46)
        3:17.43 (41.44)     3:58.67 (41.24)     4:40.54 (41.87)   6:06.03 (1:25.49)
        6:47.03 (41.00)     7:26.06 (39.03)                                        
 
Event 1  Women 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Laura              15 CBAC-MD              5:30.54    5:27.51  
                  30.51     1:03.03 (32.52)     1:35.72 (32.69)     2:08.93 (33.21)
        2:42.19 (33.26)     3:15.70 (33.51)     3:49.53 (33.83)     4:22.68 (33.15)
        4:55.70 (33.02)     5:27.51 (31.81)                                        
  2 Johnston, Rachel          15 CBAC-MD              5:39.22    5:32.60  
                  30.20     1:02.97 (32.77)     1:36.11 (33.14)     2:10.22 (34.11)
        2:43.68 (33.46)     3:17.72 (34.04)     3:52.03 (34.31)     4:25.80 (33.77)
        4:59.72 (33.92)     5:32.60 (32.88)                                        
  3 Cotten, Samantha          18 Barracudas-MD        5:58.55    5:39.34  
                  29.38     1:01.97 (32.59)     1:36.17 (34.20)     2:10.84 (34.67)
        2:45.99 (35.15)     3:21.33 (35.34)     3:56.42 (35.09)     4:31.66 (35.24)
        5:06.23 (34.57)     5:39.34 (33.11)                                        
  4 Jones, Melody             15 GMAC-MD              5:38.86    5:47.52  
                  30.84     1:04.81 (33.97)     1:39.47 (34.66)     2:14.72 (35.25)
        2:50.04 (35.32)     3:25.72 (35.68)     4:01.29 (35.57)     4:37.20 (35.91)
        5:12.82 (35.62)     5:47.52 (34.70)                                        
  5 O'Connell, Johnna         17 CBAC-MD              5:38.66    5:49.99  
                  30.89     1:05.82 (34.93)     1:41.36 (35.54)     2:17.32 (35.96)
        2:53.32 (36.00)     3:28.91 (35.59)     4:04.51 (35.60)     4:40.06 (35.55)
        5:15.65 (35.59)     5:49.99 (34.34)                                        
  6 Spiotta, Madison          17 ROCK-MD              5:50.58    5:52.57  
                  31.47     1:05.88 (34.41)     1:41.39 (35.51)     2:17.62 (36.23)
        2:53.70 (36.08)     3:29.70 (36.00)     4:05.88 (36.18)     4:41.77 (35.89)
        5:17.85 (36.08)     5:52.57 (34.72)                                        
  7 Valkenberg, Sophia        16 MSC-MD               5:43.10    5:53.14  
                  32.04     1:07.10 (35.06)     1:42.73 (35.63)     2:18.40 (35.67)
        2:54.07 (35.67)     3:29.71 (35.64)     4:06.11 (36.40)     4:42.16 (36.05)
        5:18.68 (36.52)     5:53.14 (34.46)                                        
  8 O'Dell, Savannah          17 CBAC-MD              5:47.96    5:53.43  
                  31.01     1:06.01 (35.00)     1:41.63 (35.62)     2:17.62 (35.99)
        2:53.70 (36.08)     3:29.62 (35.92)     4:06.27 (36.65)     4:42.98 (36.71)
        5:18.75 (35.77)     5:53.43 (34.68)                                        
  9 Vance, Erin               17 ROCK-MD                   NT    6:14.47  
                  33.14     1:10.43 (37.29)     1:48.75 (38.32)     2:26.62 (37.87)
        3:05.27 (38.65)     3:43.69 (38.42)     4:22.18 (38.49)     5:00.55 (38.37)
        5:38.29 (37.74)     6:14.47 (36.18)                                        
 10 Taylor, Emily             15 CBAC-MD              6:48.75    6:21.64  
                  32.60     1:10.40 (37.80)     1:49.21 (38.81)     2:28.89 (39.68)
        3:08.02 (39.13)     3:47.03 (39.01)     4:26.08 (39.05)     5:05.10 (39.02)
        5:44.62 (39.52)     6:21.64 (37.02)                                        
 11 Balaton, Christina        15 GMAC-MD              7:00.00    6:24.49  
                  33.09     1:10.08 (36.99)     1:49.02 (38.94)     2:28.24 (39.22)
        3:07.70 (39.46)     3:47.35 (39.65)     4:28.00 (40.65)     5:09.02 (41.02)
        5:48.52 (39.50)     6:24.49 (35.97)                                        
 12 Locke, Alessa             16 CAC-MD               6:40.86    6:49.76  
                  33.99     1:13.43 (39.44)     1:54.92 (41.49)     2:36.48 (41.56)
        3:17.56 (41.08)     4:00.40 (42.84)     4:43.95 (43.55)     5:26.71 (42.76)
        6:09.20 (42.49)     6:49.76 (40.56)                                        
 13 Gerber, Andrea            15 UN-CB-MD                  NT    6:50.94  
                  37.02     1:18.60 (41.58)     2:00.33 (41.73)     2:42.60 (42.27)
        3:24.28 (41.68)     4:06.64 (42.36)     4:49.75 (43.11)     5:32.23 (42.48)
        6:12.95 (40.72)     6:50.94 (37.99)                                        
 
Event 2  Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Elias            10 ROCK-MD              7:08.87    7:18.65  
                  36.56     1:18.65 (42.09)                             2:47.92 ( )
        3:33.51 (45.59)                             5:06.08 ( )                    
            6:37.18 ( )     7:18.65 (41.47)                                        
  2 Duke, Andrew               9 CBAC-MD              8:05.18    7:28.40  
                  36.45     1:22.52 (46.07)     2:10.18 (47.66)     2:56.77 (46.59)
        3:42.77 (46.00)     4:29.61 (46.84)     5:16.16 (46.55)     6:02.82 (46.66)
        6:48.37 (45.55)     7:28.40 (40.03)                                        
  3 Ross, Robert              10 UN-CB-MD             8:41.58    7:41.19  
                  40.40                                                 3:01.97 ( )
        3:50.34 (48.37)                                                 6:11.70 ( )
        6:59.81 (48.11)     7:41.19 (41.38)                                        
  4 Mudd, Mason                9 CAC-MD                    NT    7:50.14  
                  39.89     1:24.78 (44.89)     2:12.39 (47.61)     3:00.40 (48.01)
        3:48.56 (48.16)     4:37.10 (48.54)     5:27.66 (50.56)     6:17.66 (50.00)
        7:05.91 (48.25)     7:50.14 (44.23)                                        
  5 Smith, Jameson            10 CBAC-MD                   NT    8:07.94  
                  41.71     1:30.93 (49.22)     2:20.77 (49.84)     3:10.01 (49.24)
        4:00.10 (50.09)                             5:41.14 ( )     6:31.55 (50.41)
        7:22.00 (50.45)     8:07.94 (45.94)                                        
  6 Morgan, Zachary           10 CBAC-MD                   NT    8:30.40  
                  39.70     1:31.44 (51.74)     2:24.46 (53.02)     3:15.88 (51.42)
        4:10.44 (54.56)     5:03.46 (53.02)     5:55.84 (52.38)     6:50.78 (54.94)
      8:30.40 (1:39.62)                                                            
 
Event 2  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Jaremy            12 CBAC-MD              6:14.51    6:05.69  
                  32.07     1:08.99 (36.92)     1:47.28 (38.29)     2:24.40 (37.12)
        3:01.86 (37.46)     3:39.19 (37.33)     4:16.56 (37.37)     4:53.70 (37.14)
        5:31.64 (37.94)     6:05.69 (34.05)                                        
  2 Walls, Samuel             12 GMAC-MD              7:30.45    6:21.84  
                  32.75     1:09.69 (36.94)     1:48.44 (38.75)     2:28.06 (39.62)
        3:07.32 (39.26)     3:46.30 (38.98)     4:26.00 (39.70)     5:05.89 (39.89)
        5:45.12 (39.23)     6:21.84 (36.72)                                        
  3 Kim, Joshua               12 CBAC-MD              6:52.42    6:25.81  
                  33.23     1:11.32 (38.09)     1:50.25 (38.93)     2:30.06 (39.81)
        3:09.57 (39.51)     3:49.26 (39.69)     4:29.36 (40.10)     5:09.61 (40.25)
        5:48.72 (39.11)     6:25.81 (37.09)                                        
  4 Sproge, Ryan              12 CBAC-MD              7:58.23    6:40.54  
                  33.60     1:13.41 (39.81)     1:53.55 (40.14)     2:35.07 (41.52)
        3:16.10 (41.03)     3:58.49 (42.39)     4:40.01 (41.52)     5:20.66 (40.65)
        6:01.24 (40.58)     6:40.54 (39.30)                                        
  5 Taylor, Eric              11 CBAC-MD                   NT    7:03.38  
                  36.40     1:18.45 (42.05)     2:01.72 (43.27)     2:45.16 (43.44)
        3:28.24 (43.08)     4:12.60 (44.36)     4:56.68 (44.08)     5:41.46 (44.78)
        6:24.10 (42.64)     7:03.38 (39.28)                                        
  6 Rigney, Liam              11 CBAC-MD              8:46.06    7:24.54  
                  40.59     1:24.73 (44.14)     2:10.84 (46.11)     2:56.76 (45.92)
      4:26.32 (1:29.56)     5:12.54 (46.22)     5:58.99 (46.45)                    
            6:43.24 ( )     7:24.54 (41.30)                                        
  7 Taylor, Robert            11 ROCK-MD              8:40.06    7:27.82  
                  39.55     1:25.88 (46.33)     2:12.54 (46.66)     2:58.52 (45.98)
        3:44.96 (46.44)     4:30.71 (45.75)     5:17.60 (46.89)     6:04.33 (46.73)
        6:49.19 (44.86)     7:27.82 (38.63)                                        
  8 Johnson, Russell          12 GMAC-MD              8:00.00    7:49.78  
                  39.69     1:26.49 (46.80)     2:12.71 (46.22)     2:58.93 (46.22)
        3:47.38 (48.45)     4:39.88 (52.50)     5:30.44 (50.56)     6:13.93 (43.49)
        7:03.91 (49.98)     7:49.78 (45.87)                                        
  9 Raney, Lucas              11 GMAC-MD              8:00.00    8:11.00  
                  39.93     1:27.68 (47.75)     2:18.27 (50.59)     3:07.65 (49.38)
      4:50.57 (1:42.92)                                                 6:33.48 ( )
        7:25.17 (51.69)     8:11.00 (45.83)                                        
 
Event 2  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litynski, Grant           13 UN-CB-MD             5:48.66    5:39.85  
                  29.89     1:03.24 (33.35)     1:37.62 (34.38)     2:12.31 (34.69)
        2:46.72 (34.41)     3:21.16 (34.44)     3:56.15 (34.99)     4:31.60 (35.45)
        5:06.39 (34.79)     5:39.85 (33.46)                                        
  2 D'Aurora, Joseph          13 CBAC-MD              5:56.16    5:46.92  
                  29.06     1:01.89 (32.83)     1:36.54 (34.65)     2:12.24 (35.70)
        2:49.33 (37.09)     3:25.85 (36.52)     4:01.68 (35.83)     4:37.22 (35.54)
        5:12.18 (34.96)     5:46.92 (34.74)                                        
  3 Wojtowicz, James          13 ROCK-MD              6:11.57    5:59.40  
                  30.16     1:04.33 (34.17)     1:40.19 (35.86)     2:17.42 (37.23)
        2:54.47 (37.05)     3:31.90 (37.43)     4:09.82 (37.92)     4:47.49 (37.67)
        5:24.23 (36.74)     5:59.40 (35.17)                                        
  4 Pinto, Benjamin           13 CAC-MD                    NT    6:01.11  
                  32.39     1:07.95 (35.56)     1:44.67 (36.72)     2:21.29 (36.62)
        2:58.47 (37.18)     3:35.93 (37.46)     4:13.11 (37.18)     4:49.89 (36.78)
        5:26.44 (36.55)     6:01.11 (34.67)                                        
  5 Rock, Conner              14 ROCK-MD              6:37.38    6:10.86  
                  30.84     1:07.72 (36.88)     1:44.13 (36.41)     2:23.29 (39.16)
        3:00.80 (37.51)     3:38.40 (37.60)     4:18.12 (39.72)     4:57.94 (39.82)
        5:35.18 (37.24)     6:10.86 (35.68)                                        
  6 Longmore, Zachary         13 GMAC-MD              6:12.07    6:20.59  
                  32.61     1:10.15 (37.54)     1:48.11 (37.96)     2:27.31 (39.20)
        3:06.65 (39.34)     3:46.03 (39.38)     4:25.94 (39.91)     5:06.20 (40.26)
        5:44.60 (38.40)     6:20.59 (35.99)                                        
  7 Smith, Liam               14 ROCK-MD                   NT    6:23.92  
                  30.37     1:06.01 (35.64)     1:44.34 (38.33)     2:23.88 (39.54)
        3:04.61 (40.73)     3:44.50 (39.89)     4:25.07 (40.57)     5:06.48 (41.41)
        5:46.88 (40.40)     6:23.92 (37.04)                                        
  8 Seo, Kevin                13 CBAC-MD                   NT    6:30.27  
                  34.15     1:11.05 (36.90)     1:49.54 (38.49)     2:29.53 (39.99)
        3:09.53 (40.00)     3:50.11 (40.58)     4:30.86 (40.75)     5:11.11 (40.25)
        5:51.30 (40.19)     6:30.27 (38.97)                                        
 
Event 2  Men 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuhaneck, Walter          17 CBAC-MD              5:07.79    5:06.74  
                  27.26       57.46 (30.20)     1:28.17 (30.71)     1:59.33 (31.16)
        2:30.60 (31.27)     3:02.04 (31.44)     3:34.17 (32.13)     4:05.78 (31.61)
        4:37.40 (31.62)     5:06.74 (29.34)                                        
  2 Claus, Zachary            15 ROCK-MD              5:19.55    5:07.92  
                  27.02       57.00 (29.98)     1:27.71 (30.71)     1:59.05 (31.34)
        2:30.68 (31.63)     3:02.40 (31.72)     3:34.65 (32.25)     4:07.00 (32.35)
        4:38.38 (31.38)     5:07.92 (29.54)                                        
  3 Bacon, Alec               17 ROCK-MD                   NT    5:15.10  
                  27.56       59.43 (31.87)     1:32.29 (32.86)     2:04.86 (32.57)
        2:37.39 (32.53)     3:10.25 (32.86)     3:40.97 (30.72)     4:12.23 (31.26)
        4:44.11 (31.88)     5:15.10 (30.99)                                        
  4 Shenot, Samuel            15 CBAC-MD              5:35.65    5:25.14  
                  29.11     1:01.67 (32.56)     1:34.39 (32.72)     2:07.15 (32.76)
        2:40.60 (33.45)     3:13.91 (33.31)     3:46.93 (33.02)     4:20.45 (33.52)
        4:53.55 (33.10)     5:25.14 (31.59)                                        
  5 DePiazza, Christopher     16 ROCK-MD              5:45.48    5:54.37  
                  30.95     1:05.95 (35.00)     1:41.61 (35.66)     2:18.27 (36.66)
        2:55.26 (36.99)     3:31.69 (36.43)     4:08.57 (36.88)     4:44.97 (36.40)
        5:20.55 (35.58)     5:54.37 (33.82)                                        
  6 Sherman, Max              16 ROCK-MD                   NT    6:10.09  
                  29.12     1:02.25 (33.13)     1:36.93 (34.68)     2:13.51 (36.58)
        2:51.24 (37.73)     3:28.84 (37.60)     4:08.03 (39.19)     4:47.10 (39.07)
        5:26.91 (39.81)     6:10.09 (43.18)                                        
  7 Foster, Thomas            16 GMAC-MD              8:20.92    6:31.00  
                  31.76     1:11.19 (39.43)     1:51.50 (40.31)     2:32.32 (40.82)
        3:13.04 (40.72)     3:53.11 (40.07)     4:34.28 (41.17)     5:14.77 (40.49)
        5:53.90 (39.13)     6:31.00 (37.10)                                        
 
Event 3  Women 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lila                 10 MSC-MD               1:14.46    1:06.24  
                  31.34     1:06.24 (34.90)                                        
  2 Sloan, Kennedy            10 CBAC-MD              1:13.36    1:08.12  
                  32.24     1:08.12 (35.88)                                        
  3 Johnston, Katelyn         10 CBAC-MD              1:15.12    1:09.39  
                  33.72     1:09.39 (35.67)                                        
  4 Quinn, Olivia              9 GMAC-MD              1:45.16    1:16.86  
                  34.78     1:16.86 (42.08)                                        
  5 Wilson, Kayla             10 CBAC-MD              1:24.63    1:19.11  
                  36.23     1:19.11 (42.88)                                        
  6 Uhlmann, Alexandra        10 CAC-MD               1:27.76    1:19.62  
                  36.57     1:19.62 (43.05)                                        
  7 Vijayan, Sophie           10 MSC-MD               1:28.97    1:19.67  
                  37.94     1:19.67 (41.73)                                        
  8 Rogers, KC                10 MSC-MD               1:22.29    1:22.02  
                  37.64     1:22.02 (44.38)                                        
  9 Swift, Sadie              10 CBAC-MD              1:26.51    1:22.34  
                  38.97     1:22.34 (43.37)                                        
 10 Ashley, Madison            9 ROCK-MD              1:34.36    1:26.03  
                  38.44     1:26.03 (47.59)                                        
 11 Boarman, Anna              9 CBAC-MD              1:32.70    1:26.10  
                  40.75     1:26.10 (45.35)                                        
 12 Schmidt, Kathryn           9 CAC-MD               1:34.80    1:26.14  
                  41.18     1:26.14 (44.96)                                        
 13 Baker, Yui                10 CBAC-MD              1:25.94    1:28.27  
                  41.20     1:28.27 (47.07)                                        
 14 Mitchell, Neve            10 Barracudas-MD        1:35.54    1:29.07  
                  42.06     1:29.07 (47.01)                                        
 15 Reynolds, Ashley           9 CAC-MD               2:08.84    1:31.18  
                  43.00     1:31.18 (48.18)                                        
 16 Mullins, Camden           10 CBAC-MD              1:40.69    1:32.23  
                  43.64     1:32.23 (48.59)                                        
 17 Willey, Eryn              10 GMAC-MD              2:00.01    1:32.24  
                  44.12     1:32.24 (48.12)                                        
 18 Bouyea, Abigail           10 MSC-MD               1:37.24    1:33.58  
                  42.27     1:33.58 (51.31)                                        
 19 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD               1:33.81    1:34.30  
                  43.30     1:34.30 (51.00)                                        
 20 Tonkyro, Amelie           10 GMAC-MD                   NT    1:34.81  
                  44.16     1:34.81 (50.65)                                        
 21 Wernsdorfer, Anya         10 MSC-MD               1:39.72    1:35.11  
                  46.09     1:35.11 (49.02)                                        
 22 Longmore, Gabrielle        9 GMAC-MD              1:45.09    1:35.37  
                  44.71     1:35.37 (50.66)                                        
 23 Sims, Aaliyah              9 ROCK-MD              2:07.47    1:36.72  
 24 Scott, Sarah               9 CBAC-MD              1:34.84    1:38.42  
                  46.61     1:38.42 (51.81)                                        
 25 Farr, Addison             10 ROCK-MD              1:53.22    1:40.01  
                  47.13     1:40.01 (52.88)                                        
 26 Mason, Lillian             9 CBAC-MD              1:40.96    1:40.43  
                  47.52     1:40.43 (52.91)                                        
 27 Harleston, Charlotte      10 MSC-MD               1:49.64    1:40.56  
                  47.85     1:40.56 (52.71)                                        
 28 Ouzts, Jean               10 GMAC-MD                   NT    1:45.66  
                  47.64     1:45.66 (58.02)                                        
 29 Post, Lindsay             10 CAC-MD               2:01.06    1:46.36  
                  49.06     1:46.36 (57.30)                                        
 30 McBride, Rylee            10 GMAC-MD                   NT    1:46.44  
                  50.27     1:46.44 (56.17)                                        
 31 Maday, Tristan            10 CBAC-MD              1:51.87    1:46.84  
 32 Cathcart, Rylie            9 Barracudas-MD        1:56.37    1:47.91  
                  51.68     1:47.91 (56.23)                                        
 33 Lent, Lilee                9 GMAC-MD                   NT    1:48.31  
                  48.63     1:48.31 (59.68)                                        
 34 Thomas, Ashlyn             9 CBAC-MD                   NT    1:58.87  
                  56.14   1:58.87 (1:02.73)                                        
 
Event 4  Men 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mudd, Mason                9 CAC-MD               1:30.59    1:14.46  
                  35.31     1:14.46 (39.15)                                        
  2 Kotov, Mark                9 MSC-MD               1:15.66    1:14.56  
                  34.64     1:14.56 (39.92)                                        
  3 Lind, Matthew             10 MSC-MD               1:20.88    1:14.60  
                  35.73     1:14.60 (38.87)                                        
  4 Russell, Elias            10 ROCK-MD              1:15.10    1:15.17  
                  35.88     1:15.17 (39.29)                                        
  5 Duke, Andrew               9 CBAC-MD              1:24.88    1:18.87  
  6 Pierce, Adam              10 CBAC-MD                   NT    1:22.58  
                  38.53     1:22.58 (44.05)                                        
  7 Wright, Christian          9 Barracudas-MD        1:40.51    1:22.81  
                1:23.77         1:22.81 ( )                                        
  8 Morgan, Zachary           10 CBAC-MD              1:34.45    1:26.25  
                  39.68     1:26.25 (46.57)                                        
  9 Stanco, Paul               9 MSC-MD               1:39.88    1:29.43  
                  42.94     1:29.43 (46.49)                                        
 10 Caiola, Phineas           10 MSC-MD               1:38.03    1:32.08  
                  42.70     1:32.08 (49.38)                                        
 11 Green, Nathan             10 MSC-MD               1:35.92    1:34.53  
                  42.08     1:34.53 (52.45)                                        
 12 McAloon, Chase             9 CBAC-MD              1:39.89    1:36.47  
                  43.74     1:36.47 (52.73)                                        
 13 Davis, Christopher         7 CBAC-MD              1:51.70    1:38.06  
                  43.08     1:38.06 (54.98)                                        
 14 Grant, Jackson             8 CBAC-MD              1:43.91    1:41.15  
                1:43.71         1:41.15 ( )                                        
 15 Pierce, Ryan               8 CBAC-MD                   NT    1:42.82  
                  47.56     1:42.82 (55.26)                                        
 16 Esser, Daniel             10 CAC-MD                    NT    1:59.22  
                  53.88   1:59.22 (1:05.34)                                        
 17 Rigney, Aidan              7 CBAC-MD              2:02.44    2:00.78  
                  57.68   2:00.78 (1:03.10)                                        
 18 Litynski, Cody             6 CBAC-MD              2:26.48    2:01.96  
                  58.72   2:01.96 (1:03.24)                                        
 19 Czerwiec, Jesse            7 CBAC-MD                   NT    2:19.39  
                1:05.11   2:19.39 (1:14.28)                                        
 -- Sena, Peter               10 MSC-MD               1:44.35         NS  
 -- Link, Denver               9 CAC-MD               1:37.54         NS  
 -- Bouyea, Hayden             9 MSC-MD               1:51.11         NS  
 
Event 5  Women 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willey, Addison           11 GMAC-MD              1:02.90      59.57  
                  28.60       59.57 (30.97)                                        
  2 Black, Grace              12 MSC-MD               1:02.72    1:00.67  
                  29.49     1:00.67 (31.18)                                        
  3 Pennell, Samantha         12 UN-CB-MD             1:03.77    1:03.89  
                  30.22     1:03.89 (33.67)                                        
  4 Boykins, Jordyne          12 DCPR-PV              1:03.04    1:04.56  
                  30.42     1:04.56 (34.14)                                        
  5 Smith, Lyla               11 CAC-MD               1:07.57    1:04.65  
                  30.37     1:04.65 (34.28)                                        
  6 Bonds, Gabrielle          12 GMAC-MD              1:04.11    1:04.69  
                  31.46     1:04.69 (33.23)                                        
  7 Wojtowicz, Jennifer       12 ROCK-MD              1:07.18    1:06.22  
                  32.23     1:06.22 (33.99)                                        
  8 Conaway, Keelie           12 Barracudas-MD        1:08.74    1:07.01  
                  31.87     1:07.01 (35.14)                                        
  9 Hudson, Olivia            12 CAC-MD               1:09.92    1:07.02  
                  31.72     1:07.02 (35.30)                                        
 10 Mazzulli, Magdalene       12 MSC-MD               1:11.66    1:07.40  
                  31.83     1:07.40 (35.57)                                        
 11 Thornton, Brynn           11 Barracudas-MD        1:07.99    1:07.96  
                  32.24     1:07.96 (35.72)                                        
 12 Garibaldi, Violet         11 MSC-MD               1:10.88    1:09.31  
                  32.04     1:09.31 (37.27)                                        
 13 Baker, Noe                12 CBAC-MD              1:11.53    1:10.49  
                  33.81     1:10.49 (36.68)                                        
 14 Fixler, Alisa             12 MSC-MD               1:13.03    1:11.09  
                  33.59     1:11.09 (37.50)                                        
 15 Thomas, Cassidy           12 Barracudas-MD        1:19.76    1:11.68  
                  33.67     1:11.68 (38.01)                                        
 16 Kosich, Julia             12 ROCK-MD              1:19.61    1:12.27  
                  35.44     1:12.27 (36.83)                                        
 17 Farr, Peyton              12 ROCK-MD              1:23.28    1:13.40  
                  36.31     1:13.40 (37.09)                                        
 18 Baffi, Caroline           11 MSC-MD               1:21.81    1:13.79  
                  34.58     1:13.79 (39.21)                                        
 19 Carrigg, Megan            11 ROCK-MD              1:21.22    1:14.50  
                  35.52     1:14.50 (38.98)                                        
 20 Perraut, Kylie            12 ROCK-MD              1:17.19    1:16.81  
                  36.50     1:16.81 (40.31)                                        
 21 Stum, Mary                11 CAC-MD               1:39.84    1:17.21  
                  35.35     1:17.21 (41.86)                                        
 22 McOmber, Delaney          12 CBAC-MD              1:28.13    1:18.94  
 23 Smith, Madison            11 MSC-MD               1:18.99    1:19.80  
                  37.84     1:19.80 (41.96)                                        
 24 MacQuilliam, Leah         12 ROCK-MD              1:22.99    1:20.39  
                  38.88     1:20.39 (41.51)                                        
 25 White, Stephanie          11 CAC-MD               1:30.66    1:20.65  
                  38.13     1:20.65 (42.52)                                        
 26 Tanner, Taylor            11 CAC-MD               1:23.67    1:20.76  
                  37.93     1:20.76 (42.83)                                        
 27 Longmore, Isabella        11 GMAC-MD              1:34.76    1:26.08  
                  39.33     1:26.08 (46.75)                                        
 28 Antoniades, Eleni         11 MSC-MD               1:29.57    1:28.23  
                  42.62     1:28.23 (45.61)                                        
 29 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD                   NT    1:28.68  
                  42.06     1:28.68 (46.62)                                        
 30 Stokley, McKinley         11 Barracudas-MD        1:53.00    1:30.60  
                  40.53     1:30.60 (50.07)                                        
 31 Yi, Nathalie              11 ROCK-MD                   NT    1:30.68  
                  40.18     1:30.68 (50.50)                                        
 32 Harmening, Sydney         11 CBAC-MD              1:29.40    1:31.02  
 33 Jari, Reena               11 MSC-MD               1:36.34    1:36.26  
                  44.26     1:36.26 (52.00)                                        
 34 Wright, Rhiannon          11 CBAC-MD              1:41.06    1:37.14  
                  44.66     1:37.14 (52.48)                                        
 -- Hobson, Lucinda           11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Bergles, Sophie           11 MSC-MD               1:18.62         NS  
 -- Horwitz, Anabel           12 MSC-MD               1:24.63         NS  
 -- Heether, Katherine        11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Purushothama, Anagha      12 MSC-MD               1:27.33         NS  
 
Event 6  Men 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:00.24      59.07  
                  28.65       59.07 (30.42)                                        
  2 Trotter, Michael          12 CAC-MD               1:02.68    1:01.40  
                  29.44     1:01.40 (31.96)                                        
  3 Walls, Samuel             12 GMAC-MD              1:20.96    1:04.00  
                  30.36     1:04.00 (33.64)                                        
  4 Morgan, Jaremy            12 CBAC-MD              1:07.27    1:06.18  
                  31.71     1:06.18 (34.47)                                        
  5 Kim, Joshua               12 CBAC-MD              1:10.43    1:08.97  
                  32.97     1:08.97 (36.00)                                        
  6 Mozzo, Aidan              11 CBAC-MD              1:07.45    1:10.83  
                  32.07     1:10.83 (38.76)                                        
  7 Sproge, Ryan              12 CBAC-MD              1:15.05    1:11.20  
                  33.45     1:11.20 (37.75)                                        
  8 Pawloski, James           11 CBAC-MD              1:16.07    1:12.35  
                  34.07     1:12.35 (38.28)                                        
  9 McDearman, Calvin         12 MSC-MD                    NT    1:14.09  
                  34.66     1:14.09 (39.43)                                        
 10 Taylor, Eric              11 CBAC-MD              1:19.01    1:15.16  
                  36.12     1:15.16 (39.04)                                        
 11 Stanco, David             12 MSC-MD               1:20.11    1:17.13  
                  36.90     1:17.13 (40.23)                                        
 12 Rigney, Liam              11 CBAC-MD              1:19.01    1:17.87  
                  36.93     1:17.87 (40.94)                                        
 13 Johnson, Russell          12 GMAC-MD              1:43.18    1:20.73  
                  36.72     1:20.73 (44.01)                                        
 14 Waligorski, Ethan         11 GMAC-MD              1:31.35    1:21.36  
                  38.18     1:21.36 (43.18)                                        
 15 Raney, Lucas              11 GMAC-MD              1:34.19    1:21.59  
                  37.00     1:21.59 (44.59)                                        
 16 Kinney, Jacob             12 MSC-MD               1:16.73    1:22.59  
                  38.64     1:22.59 (43.95)                                        
 17 Polly, Dillon             12 Barracudas-MD        1:33.90    1:23.99  
                  38.81     1:23.99 (45.18)                                        
 18 Coogan, Tydus             11 GMAC-MD              1:31.67    1:24.74  
                  40.06     1:24.74 (44.68)                                        
 19 Pashalidis, Dillon        11 GMAC-MD                   NT    1:31.40  
                  42.43     1:31.40 (48.97)                                        
 20 Lengade, Sahil            11 CAC-MD                    NT    1:31.96  
                  40.42     1:31.96 (51.54)                                        
 21 Humphrey, Gavin           11 Barracudas-MD        1:47.61    1:46.09  
                  47.63     1:46.09 (58.46)                                        
 -- Peck, Mason               12 MSC-MD               1:14.10         NS  
 -- Heether, Jackson          11 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 7  Women 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lila                 10 MSC-MD                 38.13      35.77  
  2 Zeier, Ashlyn             10 CBAC-MD                39.02      37.47  
  3 Johnston, Katelyn         10 CBAC-MD                42.86      39.92  
  4 Uhlmann, Alexandra        10 CAC-MD                 42.79      40.32  
  5 Mozzo, Kaitlynn            9 CBAC-MD                41.38      42.16  
  6 Hernandez, Leila          10 Barracudas-MD          44.59      42.85  
  7 Rogers, KC                10 MSC-MD                 40.94      43.66  
  8 Mullins, Camden           10 CBAC-MD                47.08      45.58  
  9 Boarman, Anna              9 CBAC-MD                44.13      45.78  
 10 Schmidt, Kathryn           9 CAC-MD                 49.03      45.83  
 11 Farr, Addison             10 ROCK-MD                54.30      47.80  
 12 Reynolds, Ashley           9 CAC-MD                 55.25      47.98  
 13 Linger, Gabriela           9 ROCK-MD                49.11      48.69  
 14 Fisher, Rachel            10 CBAC-MD                52.84      48.98  
 15 Thomas, Karleigh          10 CBAC-MD                   NT      49.17  
 16 Mason, Lillian             9 CBAC-MD                52.91      51.77  
 17 Cathcart, Rylie            9 Barracudas-MD          55.32      52.41  
 18 Longmore, Gabrielle        9 GMAC-MD                53.16      53.34  
 19 McBride, Rylee            10 GMAC-MD                55.67      53.72  
 20 Tonkyro, Amelie           10 GMAC-MD                   NT      53.95  
 21 Willey, Eryn              10 GMAC-MD                49.62      54.56  
 22 Scott, Sarah               9 CBAC-MD                51.83      55.55  
 23 Harleston, Charlotte      10 MSC-MD                 57.43      58.44  
 24 Sims, Aaliyah              9 ROCK-MD              1:04.69    1:00.00  
 25 Thomas, Ashlyn             9 CBAC-MD              1:01.97    1:00.48  
 26 Ouzts, Jean               10 GMAC-MD                57.18    1:02.18  
 -- Lent, Lilee                9 GMAC-MD                57.54         DQ  
 -- Post, Lindsay             10 CAC-MD               1:00.98         DQ  
 
Event 8  Men 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brazhnikov, Nicholas      10 MSC-MD                 37.60      38.13  
  2 Swift, Jake               10 CBAC-MD                38.91      39.00  
  3 Wright, Christian          9 Barracudas-MD          45.73      39.45  
  4 Lind, Matthew             10 MSC-MD                 42.80      40.55  
  5 Kotov, Mark                9 MSC-MD                 43.24      42.09  
  6 Smith, Jameson            10 CBAC-MD                45.30      43.35  
  7 Mudd, Mason                9 CAC-MD                 47.73      44.02  
  8 Pierce, Adam              10 CBAC-MD                46.33      44.52  
  9 Ross, Robert              10 UN-CB-MD               42.85      45.09  
 10 Davis, Zachary             9 CBAC-MD                47.38      46.40  
 11 Beamon, Luke               9 CBAC-MD                   NT      46.66  
 12 McAloon, Chase             9 CBAC-MD                48.46      49.19  
 13 Morgan, Zachary           10 CBAC-MD                50.72      49.33  
 14 Caiola, Phineas           10 MSC-MD                 47.64      49.75  
 15 Esser, Daniel             10 CAC-MD                    NT      54.17  
 16 Pierce, Ryan               8 CBAC-MD                53.36      54.47  
 17 Grant, Jackson             8 CBAC-MD                51.34      54.77  
 18 Stanco, Paul               9 MSC-MD                 50.39      55.45  
 19 Davis, Christopher         7 CBAC-MD                52.31      58.29  
 20 Rigney, Aidan              7 CBAC-MD              1:02.67    1:05.10  
 21 Czerwiec, Jesse            7 CBAC-MD                   NT    1:06.40  
 -- Litynski, Cody             6 CBAC-MD              1:02.46         DQ  
 -- Link, Denver               9 CAC-MD                 52.91         NS  
 -- Sena, Peter               10 MSC-MD                 58.02         NS  
 -- Bouyea, Hayden             9 MSC-MD               1:00.06         NS  
 
Event 9  Women 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Black, Grace              12 MSC-MD                 34.06      31.31  
  2 Smith, Lyla               11 CAC-MD                 34.30      33.24  
  3 Willey, Addison           11 GMAC-MD                34.76      34.02  
  4 Bonds, Gabrielle          12 GMAC-MD                33.74      35.11  
  5 Baffi, Margaret           12 MSC-MD                 38.06      35.26  
  6 Purcell, Macon            12 MSC-MD                 36.00      35.36  
  7 Thornton, Brynn           11 Barracudas-MD          37.92      35.63  
  8 Cerny, Hannah             11 MSC-MD                 36.40      35.81  
  9 Mazzulli, Magdalene       12 MSC-MD                 35.59      36.66  
 10 Wojtowicz, Jennifer       12 ROCK-MD                35.22      36.82  
 11 Frill, Morgan             11 GMAC-MD                37.89      37.18  
 12 Baker, Noe                12 CBAC-MD                37.23      38.45  
 13 Fixler, Alisa             12 MSC-MD                 39.96      38.96  
 14 McOmber, Delaney          12 CBAC-MD                41.31      39.90  
 15 Farr, Peyton              12 ROCK-MD                38.57      40.76  
 16 Kosich, Julia             12 ROCK-MD                39.44      41.58  
 17 Thomas, Cassidy           12 Barracudas-MD        1:04.91      42.08  
 18 Zissel, Olivia            11 MSC-MD                 47.42      42.21  
 19 MacQuilliam, Leah         12 ROCK-MD                40.98      42.25  
 20 Yi, Nathalie              11 ROCK-MD                   NT      44.21  
 21 Tanner, Taylor            11 CAC-MD                 49.12      44.29  
 22 Harmening, Sydney         11 CBAC-MD                43.15      44.37  
 23 Stum, Mary                11 CAC-MD                 50.53      44.43  
 24 Longmore, Isabella        11 GMAC-MD                44.95      46.54  
 25 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD                   NT      46.85  
 26 White, Stephanie          11 CAC-MD                 58.40      48.84  
 27 Jari, Reena               11 MSC-MD                 48.34      48.86  
 28 Stokley, McKinley         11 Barracudas-MD          57.16      49.20  
 29 Antoniades, Eleni         11 MSC-MD                 49.62      50.67  
 30 Wright, Rhiannon          11 CBAC-MD                52.41      53.67  
 -- Heether, Katherine        11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Bergles, Julia            11 MSC-MD                 40.93         NS  
 -- Bergles, Sophie           11 MSC-MD                 38.65         NS  
 -- Purushothama, Anagha      12 MSC-MD                 50.59         NS  
 
Event 10  Men 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trotter, Michael          12 CAC-MD                 32.65      31.74  
  2 Masiello, John            12 GMAC-MD                34.13      32.81  
  3 Morgan, Jaremy            12 CBAC-MD                36.01      36.67  
  4 Polly, Jaxon              11 Barracudas-MD          37.78      37.67  
  5 Walls, Samuel             12 GMAC-MD                37.98      37.69  
  6 Mozzo, Aidan              11 CBAC-MD                38.73      37.80  
  7 Kim, Joshua               12 CBAC-MD                40.40      39.01  
  8 Pawloski, James           11 CBAC-MD                38.24      39.44  
  9 Taylor, Eric              11 CBAC-MD                42.13      40.86  
 10 Hernandez, Xavier         11 Barracudas-MD          54.23      41.91  
 11 Polly, Dillon             12 Barracudas-MD          51.91      42.02  
 12 Sproge, Ryan              12 CBAC-MD                43.80      42.68  
 13 Raney, Lucas              11 GMAC-MD                43.27      42.88  
 14 Kinney, Jacob             12 MSC-MD                 38.28      43.11  
 15 Taylor, Robert            11 ROCK-MD                49.80      44.26  
 16 Waligorski, Ethan         11 GMAC-MD                47.96      45.07  
 17 Rigney, Liam              11 CBAC-MD                43.73      45.85  
 18 Lengade, Sahil            11 CAC-MD                    NT      46.90  
 19 Pashalidis, Dillon        11 GMAC-MD                46.06      47.06  
 20 Humphrey, Gavin           11 Barracudas-MD             NT      50.90  
 -- Coogan, Tydus             11 GMAC-MD              1:01.34         DQ  
 -- Peck, Mason               12 MSC-MD                 38.84         NS  
 
Event 11  Women 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Katelyn         10 CBAC-MD              1:25.51    1:17.44  
                  37.44     1:17.44 (40.00)                                        
  2 Lee, Lila                 10 MSC-MD               1:38.19    1:19.83  
                  35.61     1:19.83 (44.22)                                        
  3 Sloan, Kennedy            10 CBAC-MD              1:28.52    1:20.49  
                  37.76     1:20.49 (42.73)                                        
  4 Chen, Madeline            10 CBAC-MD              1:25.97    1:22.55  
                  37.74     1:22.55 (44.81)                                        
  5 Vijayan, Sophie           10 MSC-MD                    NT    1:42.63  
                  45.11     1:42.63 (57.52)                                        
  6 Hernandez, Leila          10 Barracudas-MD             NT    1:48.89  
                  48.35   1:48.89 (1:00.54)                                        
  7 Baker, Yui                10 CBAC-MD                   NT    1:49.13  
                  50.73     1:49.13 (58.40)                                        
  8 Mozzo, Kaitlynn            9 CBAC-MD                   NT    1:50.90  
                  51.46     1:50.90 (59.44)                                        
  9 Mitchell, Neve            10 Barracudas-MD             NT    2:01.58  
                  57.24   2:01.58 (1:04.34)                                        
 10 Schmidt, Kathryn           9 CAC-MD                    NT    2:04.14  
                  55.36   2:04.14 (1:08.78)                                        
 11 Lent, Lilee                9 GMAC-MD                   NT    2:15.02  
 12 Wernsdorfer, Anya         10 MSC-MD                    NT    2:20.53  
                1:02.68   2:20.53 (1:17.85)                                        
 13 Bouyea, Abigail           10 MSC-MD                    NT    2:22.40  
                2:25.37         2:22.40 ( )                                        
 14 Harleston, Charlotte      10 MSC-MD                    NT    2:35.34  
                1:09.06   2:35.34 (1:26.28)                                        
 -- Marchionni, Gaia          10 MSC-MD                    NT         DQ  
                  57.15        DQ (1:14.86)                                        
 -- Ashley, Madison            9 ROCK-MD                   NT         DQ  
                  49.77        DQ (1:01.53)                                        
 -- Swift, Sadie              10 CBAC-MD              2:06.82         DQ  
                  56.71        DQ (1:06.94)                                        
 
Event 12  Men 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brazhnikov, Nicholas      10 MSC-MD               1:22.45    1:25.64  
                  37.45     1:25.64 (48.19)                                        
  2 Ross, Robert              10 UN-CB-MD                  NT    1:42.46  
  3 Kotov, Mark                9 MSC-MD                    NT    1:43.35  
                  46.25     1:43.35 (57.10)                                        
  4 Lind, Matthew             10 MSC-MD                    NT    1:48.31  
                  48.68     1:48.31 (59.63)                                        
  5 Duke, Andrew               9 CBAC-MD                   NT    1:58.50  
 -- Green, Nathan             10 MSC-MD                    NT         DQ  
                1:03.31        DQ (1:19.78)                                        
 -- Wright, Christian          9 Barracudas-MD             NT         DQ  
                  55.39        DQ (1:07.99)                                        
 -- Sena, Peter               10 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 13  Women 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willey, Addison           11 GMAC-MD              1:24.75    1:11.65  
                  34.41     1:11.65 (37.24)                                        
  2 Smith, Lyla               11 CAC-MD               1:18.74    1:12.45  
                  34.09     1:12.45 (38.36)                                        
  3 Hudson, Olivia            12 CAC-MD               1:21.90    1:15.27  
                  34.60     1:15.27 (40.67)                                        
  4 Pennell, Samantha         12 UN-CB-MD                  NT    1:17.00  
                  35.84     1:17.00 (41.16)                                        
  5 Baffi, Margaret           12 MSC-MD               1:15.00    1:18.18  
                  36.04     1:18.18 (42.14)                                        
  6 Conaway, Keelie           12 Barracudas-MD        1:30.63    1:19.38  
                  37.86     1:19.38 (41.52)                                        
  7 Thornton, Brynn           11 Barracudas-MD        1:26.19    1:23.21  
                  38.20     1:23.21 (45.01)                                        
  8 Bonds, Gabrielle          12 GMAC-MD              1:24.40    1:24.13  
                  40.00     1:24.13 (44.13)                                        
  9 Garibaldi, Violet         11 MSC-MD               1:39.44    1:25.29  
                  37.99     1:25.29 (47.30)                                        
 10 Perraut, Kylie            12 ROCK-MD              1:37.76    1:31.08  
                  40.42     1:31.08 (50.66)                                        
 11 Zissel, Olivia            11 MSC-MD               1:43.15    1:33.86  
                  41.90     1:33.86 (51.96)                                        
 12 Smith, Madison            11 MSC-MD               1:43.58    1:43.44  
                  47.20     1:43.44 (56.24)                                        
 13 Baffi, Caroline           11 MSC-MD               1:48.91    1:46.07  
                  44.60   1:46.07 (1:01.47)                                        
 14 White, Stephanie          11 CAC-MD                    NT    2:07.53  
                  55.26   2:07.53 (1:12.27)                                        
 -- Antoniades, Eleni         11 MSC-MD               2:42.91         DQ  
                  57.11        DQ (1:07.46)                                        
 -- Horwitz, Anabel           12 MSC-MD               2:12.01         NS  
 -- Hobson, Lucinda           11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Bergles, Julia            11 MSC-MD               1:59.71         NS  
 
Event 14  Men 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:14.90    1:08.39  
                  32.07     1:08.39 (36.32)                                        
  2 Trotter, Michael          12 CAC-MD               1:10.38    1:11.03  
                  33.11     1:11.03 (37.92)                                        
  3 Polly, Jaxon              11 Barracudas-MD        1:57.65    1:24.95  
                  39.43     1:24.95 (45.52)                                        
  4 Taylor, Robert            11 ROCK-MD                   NT    1:44.16  
                  49.28     1:44.16 (54.88)                                        
  5 Hernandez, Xavier         11 Barracudas-MD             NT    1:51.31  
                  51.26   1:51.31 (1:00.05)                                        
  6 Stanco, David             12 MSC-MD               1:56.10    1:52.53  
                  50.49   1:52.53 (1:02.04)                                        
 -- McDearman, Calvin         12 MSC-MD                    NT         DQ  
                  47.85          DQ (52.76)                                        
 -- Heether, Jackson          11 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 15  Women 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Madeline            10 CBAC-MD              1:29.59    1:28.12  
                  41.20     1:28.12 (46.92)                                        
  2 Johnston, Katelyn         10 CBAC-MD              1:34.72    1:30.10  
                  43.49     1:30.10 (46.61)                                        
  3 Zeier, Ashlyn             10 CBAC-MD              1:42.31    1:35.77  
                  47.03     1:35.77 (48.74)                                        
  4 Ashley, Madison            9 ROCK-MD                   NT    1:39.40  
  5 Mullins, Camden           10 CBAC-MD              1:47.04    1:39.48  
                  26.24   1:39.48 (1:13.24)                                        
  6 Vijayan, Sophie           10 MSC-MD               1:55.09    1:39.86  
                  47.42     1:39.86 (52.44)                                        
  7 Quinn, Olivia              9 GMAC-MD                   NT    1:47.29  
                  50.87     1:47.29 (56.42)                                        
  8 Harleston, Charlotte      10 MSC-MD               1:52.34    1:48.58  
                  52.27     1:48.58 (56.31)                                        
  9 Boarman, Anna              9 CBAC-MD              2:06.08    1:50.31  
                  54.37     1:50.31 (55.94)                                        
 10 Rogers, KC                10 MSC-MD               1:56.32    1:51.66  
                  52.94     1:51.66 (58.72)                                        
 11 Uhlmann, Alexandra        10 CAC-MD               1:54.46    1:51.87  
                  51.07   1:51.87 (1:00.80)                                        
 12 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD               1:58.41    1:54.36  
                  54.87     1:54.36 (59.49)                                        
 13 Willey, Eryn              10 GMAC-MD                   NT    1:55.35  
                  53.81   1:55.35 (1:01.54)                                        
 14 Reynolds, Ashley           9 CAC-MD               2:45.78    1:59.37  
                  56.03   1:59.37 (1:03.34)                                        
 15 Linger, Gabriela           9 ROCK-MD              2:11.37    1:59.92  
                  56.83   1:59.92 (1:03.09)                                        
 16 Mitchell, Neve            10 Barracudas-MD        2:14.57    2:02.88  
                1:00.79   2:02.88 (1:02.09)                                        
 17 Cathcart, Rylie            9 Barracudas-MD        2:10.40    2:04.12  
                1:00.23   2:04.12 (1:03.89)                                        
 18 Maday, Tristan            10 CBAC-MD              2:12.57    2:04.16  
                1:00.30   2:04.16 (1:03.86)                                        
 19 Scott, Sarah               9 CBAC-MD              2:05.72    2:05.09  
                  59.90   2:05.09 (1:05.19)                                        
 20 Ouzts, Jean               10 GMAC-MD              2:21.03    2:10.23  
 21 Farr, Addison             10 ROCK-MD              2:19.39    2:10.87  
                1:02.13   2:10.87 (1:08.74)                                        
 22 Lent, Lilee                9 GMAC-MD                   NT    2:11.93  
                1:01.76   2:11.93 (1:10.17)                                        
 23 Wernsdorfer, Anya         10 MSC-MD               2:13.02    2:13.01  
                1:02.48   2:13.01 (1:10.53)                                        
 24 Mason, Lillian             9 CBAC-MD              2:16.82    2:13.31  
                1:05.19   2:13.31 (1:08.12)                                        
 25 McBride, Rylee            10 GMAC-MD              2:07.94    2:14.57  
                1:02.77   2:14.57 (1:11.80)                                        
 26 Post, Lindsay             10 CAC-MD               2:22.33    2:17.18  
                1:02.65   2:17.18 (1:14.53)                                        
 27 Longmore, Gabrielle        9 GMAC-MD              3:02.79    2:17.57  
                1:04.34   2:17.57 (1:13.23)                                        
 28 Fisher, Rachel            10 CBAC-MD              2:37.61    2:18.86  
                1:07.69   2:18.86 (1:11.17)                                        
 29 Bouyea, Abigail           10 MSC-MD               2:17.40    2:20.86  
                1:07.32   2:20.86 (1:13.54)                                        
 -- Hernandez, Leila          10 Barracudas-MD        2:17.99         DQ  
                  56.94        DQ (1:01.84)                                        
 -- Thomas, Karleigh          10 CBAC-MD                   NT         DQ  
                1:05.23        DQ (1:10.81)                                        
 -- Tonkyro, Amelie           10 GMAC-MD                   NT         DQ  
                1:02.64        DQ (1:06.10)                                        
 
Event 16  Men 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brazhnikov, Nicholas      10 MSC-MD               1:33.10    1:35.20  
                  45.02     1:35.20 (50.18)                                        
  2 Russell, Elias            10 ROCK-MD              1:46.48    1:42.37  
                  48.98     1:42.37 (53.39)                                        
  3 Pierce, Adam              10 CBAC-MD                   NT    1:51.17  
                  51.93     1:51.17 (59.24)                                        
  4 Mudd, Mason                9 CAC-MD               2:15.79    1:51.52  
                  53.42     1:51.52 (58.10)                                        
  5 Ross, Robert              10 UN-CB-MD             1:57.85    1:56.39  
                  56.17   1:56.39 (1:00.22)                                        
  6 Caiola, Phineas           10 MSC-MD                    NT    1:57.18  
                  57.54     1:57.18 (59.64)                                        
  7 Duke, Andrew               9 CBAC-MD                   NT    1:57.93  
                  56.62   1:57.93 (1:01.31)                                        
  8 Davis, Zachary             9 CBAC-MD                   NT    2:04.12  
                  58.90   2:04.12 (1:05.22)                                        
  9 Green, Nathan             10 MSC-MD               2:20.47    2:06.13  
                2:06.42         2:06.13 ( )                                        
 10 Rigney, Aidan              7 CBAC-MD                   NT    2:23.87  
 -- Beamon, Luke               9 CBAC-MD                   NT         DQ  
                1:07.71        DQ (1:15.80)                                        
 -- Grant, Jackson             8 CBAC-MD                   NT         DQ  
                1:05.37        DQ (1:06.36)                                        
 -- Swift, Jake               10 CBAC-MD              1:52.25         DQ  
                  55.09          DQ (58.82)                                        
 -- Stanco, Paul               9 MSC-MD               1:58.64         DQ  
                  52.62        DQ (1:01.25)                                        
 -- Esser, Daniel             10 CAC-MD                    NT         DQ  
                1:03.13        DQ (1:13.81)                                        
 -- Morgan, Zachary           10 CBAC-MD                   NT         DQ  
                1:02.13        DQ (1:07.89)                                        
 -- Link, Denver               9 CAC-MD               1:56.81         NS  
 
Event 17  Women 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boykins, Jordyne          12 DCPR-PV              1:22.20    1:20.93  
                  37.77     1:20.93 (43.16)                                        
  2 Purcell, Macon            12 MSC-MD               1:24.95    1:21.83  
                  39.39     1:21.83 (42.44)                                        
  3 Cerny, Hannah             11 MSC-MD               1:29.33    1:22.07  
                  39.53     1:22.07 (42.54)                                        
  4 Mazzulli, Magdalene       12 MSC-MD               1:30.16    1:26.72  
                  39.69     1:26.72 (47.03)                                        
  5 Pennell, Samantha         12 UN-CB-MD             1:57.40    1:27.99  
                  41.92     1:27.99 (46.07)                                        
  6 Hudson, Olivia            12 CAC-MD               1:26.14    1:28.62  
                  42.44     1:28.62 (46.18)                                        
  7 Smith, Lyla               11 CAC-MD               1:32.84    1:29.22  
                  43.15     1:29.22 (46.07)                                        
  8 Conaway, Keelie           12 Barracudas-MD             NT    1:29.41  
                  41.98     1:29.41 (47.43)                                        
  9 Baker, Noe                12 CBAC-MD              1:46.12    1:32.57  
                  44.45     1:32.57 (48.12)                                        
 10 Carrigg, Megan            11 ROCK-MD              1:36.50    1:33.09  
                  45.13     1:33.09 (47.96)                                        
 11 Garibaldi, Violet         11 MSC-MD               1:31.64    1:33.14  
                  44.18     1:33.14 (48.96)                                        
 12 Baffi, Caroline           11 MSC-MD               1:41.80    1:35.50  
                  45.89     1:35.50 (49.61)                                        
 13 Frill, Morgan             11 GMAC-MD              1:50.76    1:39.18  
                  47.17     1:39.18 (52.01)                                        
 14 Thomas, Cassidy           12 Barracudas-MD             NT    1:39.32  
                  47.46     1:39.32 (51.86)                                        
 15 Harmening, Sydney         11 CBAC-MD                   NT    1:39.38  
                  47.50     1:39.38 (51.88)                                        
 16 Zissel, Olivia            11 MSC-MD               1:54.81    1:40.77  
                  46.71     1:40.77 (54.06)                                        
 17 Stum, Mary                11 CAC-MD               2:07.58    1:43.17  
                  48.87     1:43.17 (54.30)                                        
 18 MacQuilliam, Leah         12 ROCK-MD              1:53.25    1:43.50  
                  50.77     1:43.50 (52.73)                                        
 19 Tanner, Taylor            11 CAC-MD               1:52.08    1:44.53  
                  50.78     1:44.53 (53.75)                                        
 20 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD                   NT    1:45.23  
                  50.22     1:45.23 (55.01)                                        
 21 Stokley, McKinley         11 Barracudas-MD        1:59.42    1:46.75  
                  51.14     1:46.75 (55.61)                                        
 22 Yi, Nathalie              11 ROCK-MD                   NT    1:50.11  
                  51.09     1:50.11 (59.02)                                        
 23 Longmore, Isabella        11 GMAC-MD              1:52.26    1:51.22  
                  53.17     1:51.22 (58.05)                                        
 24 Smith, Madison            11 MSC-MD               1:50.29    1:51.74  
                  53.12     1:51.74 (58.62)                                        
 25 Jari, Reena               11 MSC-MD                    NT    2:07.14  
                1:00.11   2:07.14 (1:07.03)                                        
 -- Wright, Rhiannon          11 CBAC-MD                   NT         DQ  
                  57.75        DQ (1:06.39)                                        
 -- McOmber, Delaney          12 CBAC-MD                   NT         DQ  
                  47.92          DQ (50.90)                                        
 -- Purushothama, Anagha      12 MSC-MD               2:03.10         NS  
 -- Heether, Katherine        11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Horwitz, Anabel           12 MSC-MD               2:02.30         NS  
 -- Hobson, Lucinda           11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Bergles, Sophie           11 MSC-MD               1:36.56         NS  
 -- Bergles, Julia            11 MSC-MD               1:53.42         NS  
 
Event 18  Men 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polly, Jaxon              11 Barracudas-MD        1:35.37    1:28.00  
                  42.67     1:28.00 (45.33)                                        
  2 Kim, Joshua               12 CBAC-MD              1:41.56    1:28.74  
                  42.13     1:28.74 (46.61)                                        
  3 Walls, Samuel             12 GMAC-MD              1:54.40    1:31.61  
                  42.53     1:31.61 (49.08)                                        
  4 Pawloski, James           11 CBAC-MD              1:41.86    1:35.50  
                  46.95     1:35.50 (48.55)                                        
  5 Morgan, Jaremy            12 CBAC-MD              1:38.87    1:36.33  
                  45.95     1:36.33 (50.38)                                        
  6 Mozzo, Aidan              11 CBAC-MD              1:43.68    1:36.59  
                  45.81     1:36.59 (50.78)                                        
  7 Stanco, David             12 MSC-MD               1:47.68    1:36.92  
                  44.96     1:36.92 (51.96)                                        
  8 Polly, Dillon             12 Barracudas-MD             NT    1:43.03  
                  48.75     1:43.03 (54.28)                                        
  9 Taylor, Robert            11 ROCK-MD              1:49.33    1:45.37  
                  51.28     1:45.37 (54.09)                                        
 10 Rigney, Liam              11 CBAC-MD              1:58.47    1:49.73  
                  51.66     1:49.73 (58.07)                                        
 11 Sproge, Ryan              12 CBAC-MD              2:10.26    1:50.12  
                  51.14     1:50.12 (58.98)                                        
 12 Kinney, Jacob             12 MSC-MD               2:05.68    1:56.91  
                  57.53     1:56.91 (59.38)                                        
 13 Lengade, Sahil            11 CAC-MD                    NT    1:57.95  
                  55.60   1:57.95 (1:02.35)                                        
 14 Coogan, Tydus             11 GMAC-MD              3:12.74    2:02.15  
                  59.39   2:02.15 (1:02.76)                                        
 15 Humphrey, Gavin           11 Barracudas-MD             NT    2:08.02  
                1:00.91   2:08.02 (1:07.11)                                        
 -- McDearman, Calvin         12 MSC-MD                    NT         DQ  
                  50.69          DQ (57.07)                                        
 -- Taylor, Eric              11 CBAC-MD                   NT         DQ  
                  53.02          DQ (58.09)                                        
 -- Heether, Jackson          11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Peck, Mason               12 MSC-MD               1:41.58         NS  
 
Event 19  Women 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lila                 10 MSC-MD               3:06.18    2:48.56  
                  36.24     1:17.54 (41.30)     2:14.71 (57.17)     2:48.56 (33.85)
  2 Chen, Madeline            10 CBAC-MD              2:46.93    2:49.09  
                  40.46     1:22.86 (42.40)     2:13.61 (50.75)     2:49.09 (35.48)
  3 Sloan, Kennedy            10 CBAC-MD              2:53.68    2:56.98  
                  38.67     1:22.78 (44.11)     2:19.05 (56.27)     2:56.98 (37.93)
  4 Zeier, Ashlyn             10 CBAC-MD              3:11.71    3:03.34  
                1:27.63                             2:21.55 ( )     3:03.34 (41.79)
  5 Mozzo, Kaitlynn            9 CBAC-MD              3:38.67    3:15.49  
                  48.94     1:40.15 (51.21)     2:34.64 (54.49)     3:15.49 (40.85)
  6 Quinn, Olivia              9 GMAC-MD                   NT    3:16.16  
                  43.98     1:33.14 (49.16)     2:32.02 (58.88)     3:16.16 (44.14)
  7 Wilson, Kayla             10 CBAC-MD              3:27.90    3:17.89  
                  40.19     1:30.17 (49.98)   2:34.97 (1:04.80)     3:17.89 (42.92)
  8 Vijayan, Sophie           10 MSC-MD                    NT    3:18.63  
                1:42.99     2:38.15 (55.16)     3:18.63 (40.48)                    
  9 Uhlmann, Alexandra        10 CAC-MD                    NT    3:25.83  
                                1:40.63 ( )     2:40.52 (59.89)     3:25.83 (45.31)
 10 Rogers, KC                10 MSC-MD               3:26.51    3:28.59  
                  50.97     1:42.12 (51.15)     2:40.76 (58.64)     3:28.59 (47.83)
 11 Swift, Sadie              10 CBAC-MD              3:41.49    3:28.60  
                  52.36     1:44.99 (52.63)     2:44.26 (59.27)     3:28.60 (44.34)
 12 Baker, Yui                10 CBAC-MD              3:30.74    3:33.62  
                                1:48.96 ( )     2:46.24 (57.28)     3:33.62 (47.38)
 13 Schmidt, Kathryn           9 CAC-MD                    NT    3:38.76  
                  52.72     1:45.36 (52.64)   2:47.82 (1:02.46)     3:38.76 (50.94)
 14 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD                    NT    3:50.38  
                  56.43     1:54.30 (57.87)   2:58.22 (1:03.92)     3:50.38 (52.16)
 15 Reynolds, Ashley           9 CAC-MD                    NT    3:52.89  
                  57.58     1:52.50 (54.92)   2:58.42 (1:05.92)     3:52.89 (54.47)
 16 Willey, Eryn              10 GMAC-MD              3:51.03    3:54.07  
                  55.00   2:00.62 (1:05.62)   3:01.81 (1:01.19)     3:54.07 (52.26)
 17 Linger, Gabriela           9 ROCK-MD              3:55.79    3:54.81  
                  54.76   1:56.09 (1:01.33)   3:01.80 (1:05.71)     3:54.81 (53.01)
 18 Wernsdorfer, Anya         10 MSC-MD                    NT    4:04.94  
                1:05.28   3:14.29 (2:09.01)     4:04.94 (50.65)                    
 19 Bouyea, Abigail           10 MSC-MD                    NT    4:16.52  
                1:06.73   2:06.95 (1:00.22)   3:20.52 (1:13.57)     4:16.52 (56.00)
 -- Longmore, Gabrielle        9 GMAC-MD                   NT         DQ  
                  53.44   2:00.17 (1:06.73)   3:10.37 (1:10.20)          DQ (54.33)
 
Event 20  Men 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brazhnikov, Nicholas      10 MSC-MD               2:49.29    2:57.59  
                  38.21     1:24.68 (46.47)     2:17.87 (53.19)     2:57.59 (39.72)
  2 Lind, Matthew             10 MSC-MD                    NT    3:11.04  
                  45.86     1:33.16 (47.30)     2:31.62 (58.46)     3:11.04 (39.42)
  3 Kotov, Mark                9 MSC-MD                    NT    3:17.26  
                  45.86     1:35.87 (50.01)   2:38.93 (1:03.06)     3:17.26 (38.33)
  4 Mudd, Mason                9 CAC-MD                    NT    3:19.86  
                  44.52     1:39.15 (54.63)   2:39.32 (1:00.17)     3:19.86 (40.54)
  5 Russell, Elias            10 ROCK-MD              3:47.77    3:19.97  
                  51.10     1:44.54 (53.44)     2:40.91 (56.37)     3:19.97 (39.06)
  6 Ross, Robert              10 UN-CB-MD             3:22.59    3:20.96  
                                1:37.07 ( )     2:36.98 (59.91)     3:20.96 (43.98)
  7 Smith, Jameson            10 CBAC-MD              3:36.93    3:26.29  
                  52.17     1:41.29 (49.12)   2:41.86 (1:00.57)     3:26.29 (44.43)
  8 Duke, Andrew               9 CBAC-MD              4:30.62    3:35.08  
                  54.16     1:47.13 (52.97)   2:53.18 (1:06.05)     3:35.08 (41.90)
  9 Green, Nathan             10 MSC-MD                    NT    4:00.41  
                  59.98   2:01.39 (1:01.41)   3:07.10 (1:05.71)     4:00.41 (53.31)
 -- Link, Denver               9 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Sena, Peter               10 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 21  Women 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willey, Addison           11 GMAC-MD              2:39.53    2:36.26  
                  32.33     1:13.56 (41.23)     2:03.40 (49.84)     2:36.26 (32.86)
  2 Cerny, Hannah             11 MSC-MD               2:39.91    2:36.94  
                  34.27     1:15.18 (40.91)     2:00.73 (45.55)     2:36.94 (36.21)
  3 Wojtowicz, Jennifer       12 ROCK-MD              2:40.28    2:38.25  
                  34.76     1:14.25 (39.49)     2:02.01 (47.76)     2:38.25 (36.24)
  4 Pennell, Samantha         12 UN-CB-MD                  NT    2:41.98  
                  37.64     1:19.31 (41.67)     2:07.42 (48.11)     2:41.98 (34.56)
  5 Conaway, Keelie           12 Barracudas-MD        2:46.60    2:43.23  
                  38.21     1:17.23 (39.02)   2:43.23 (1:26.00)                    
  6 Thornton, Brynn           11 Barracudas-MD        2:50.35    2:44.14  
                  38.32     1:19.14 (40.82)     2:09.24 (50.10)     2:44.14 (34.90)
  7 Boykins, Jordyne          12 DCPR-PV              2:43.80    2:44.44  
                  35.08     1:19.27 (44.19)     2:07.99 (48.72)     2:44.44 (36.45)
  8 Bonds, Gabrielle          12 GMAC-MD              2:40.57    2:45.89  
                  37.02     1:20.33 (43.31)     2:10.56 (50.23)     2:45.89 (35.33)
  9 Purcell, Macon            12 MSC-MD               2:52.62    2:46.71  
                  36.41     1:20.01 (43.60)     2:08.61 (48.60)     2:46.71 (38.10)
 10 Mazzulli, Magdalene       12 MSC-MD               3:02.49    2:50.84  
                                1:24.04 ( )     2:14.03 (49.99)     2:50.84 (36.81)
 11 Baker, Noe                12 CBAC-MD              2:56.21    2:51.39  
                  41.51     1:24.63 (43.12)     2:15.21 (50.58)     2:51.39 (36.18)
 12 Garibaldi, Violet         11 MSC-MD               2:56.41    2:55.58  
                  38.56     1:22.13 (43.57)     2:16.34 (54.21)     2:55.58 (39.24)
 13 Carrigg, Megan            11 ROCK-MD              3:14.66    2:57.37  
                                1:27.22 ( )   2:57.37 (1:30.15)                    
 14 Frill, Morgan             11 GMAC-MD              3:05.97    3:00.01  
                  40.80     1:25.66 (44.86)     2:20.29 (54.63)     3:00.01 (39.72)
 15 Fixler, Alisa             12 MSC-MD               3:20.08    3:03.46  
                  39.31     1:24.36 (45.05)     2:22.90 (58.54)     3:03.46 (40.56)
 16 Farr, Peyton              12 ROCK-MD              3:24.77    3:04.12  
                  43.43     1:31.42 (47.99)     2:26.76 (55.34)     3:04.12 (37.36)
 17 Perraut, Kylie            12 ROCK-MD              3:17.50    3:05.62  
                  44.34     1:32.14 (47.80)     2:25.00 (52.86)     3:05.62 (40.62)
 18 Kosich, Julia             12 ROCK-MD              3:27.54    3:11.19  
                  46.49     1:34.09 (47.60)     2:31.22 (57.13)     3:11.19 (39.97)
 19 Baffi, Caroline           11 MSC-MD               3:29.08    3:18.04  
                  46.90     1:42.72 (55.82)     2:35.41 (52.69)     3:18.04 (42.63)
 20 Tanner, Taylor            11 CAC-MD               3:41.82    3:20.65  
                  50.55     1:38.98 (48.43)     2:36.28 (57.30)     3:20.65 (44.37)
 21 Zissel, Olivia            11 MSC-MD               3:29.83    3:21.24  
                                1:40.06 ( )     2:36.92 (56.86)     3:21.24 (44.32)
 22 Smith, Madison            11 MSC-MD               3:30.67    3:21.85  
                  49.55     1:39.24 (49.69)     2:38.43 (59.19)     3:21.85 (43.42)
 23 Longmore, Isabella        11 GMAC-MD              3:42.49    3:36.22  
                  52.48     1:45.52 (53.04)   2:47.99 (1:02.47)     3:36.22 (48.23)
 24 White, Stephanie          11 CAC-MD                    NT    3:49.20  
                  56.68     1:53.31 (56.63)   2:57.47 (1:04.16)     3:49.20 (51.73)
 25 Jari, Reena               11 MSC-MD               4:15.62    3:53.05  
                  53.83     1:50.30 (56.47)   2:58.50 (1:08.20)     3:53.05 (54.55)
 -- Purushothama, Anagha      12 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Heether, Katherine        11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Horwitz, Anabel           12 MSC-MD               3:30.73         NS  
 -- Hobson, Lucinda           11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Bergles, Sophie           11 MSC-MD               3:09.97         NS  
 -- Bergles, Julia            11 MSC-MD               4:00.02         NS  
 
Event 22  Men 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Brody               12 Barracudas-MD        2:32.36    2:17.94  
                  30.80     1:05.23 (34.43)     1:45.49 (40.26)     2:17.94 (32.45)
  2 Trotter, Michael          12 CAC-MD               2:30.11    2:25.70  
                  33.54     1:10.21 (36.67)     1:53.44 (43.23)     2:25.70 (32.26)
  3 Masiello, John            12 GMAC-MD              2:32.22    2:30.32  
                  32.17     1:11.97 (39.80)     1:57.58 (45.61)     2:30.32 (32.74)
  4 Morgan, Jaremy            12 CBAC-MD              2:51.33    2:45.76  
                  37.10     1:19.08 (41.98)     2:11.55 (52.47)     2:45.76 (34.21)
  5 Walls, Samuel             12 GMAC-MD              3:07.98    2:47.51  
                  34.82     1:19.81 (44.99)     2:11.57 (51.76)     2:47.51 (35.94)
  6 Kim, Joshua               12 CBAC-MD              2:55.28    2:50.77  
                  40.20     1:24.30 (44.10)     2:13.85 (49.55)     2:50.77 (36.92)
  7 Polly, Jaxon              11 Barracudas-MD        2:56.42    2:52.55  
                  40.02     1:25.55 (45.53)     2:13.95 (48.40)     2:52.55 (38.60)
  8 Mozzo, Aidan              11 CBAC-MD              3:05.68    2:53.76  
                  39.01     1:25.00 (45.99)     2:17.21 (52.21)     2:53.76 (36.55)
  9 Pawloski, James           11 CBAC-MD              3:06.42    3:02.53  
                  45.06     1:29.01 (43.95)     2:21.92 (52.91)     3:02.53 (40.61)
 10 Polly, Dillon             12 Barracudas-MD             NT    3:24.91  
                  50.45     1:41.68 (51.23)     2:38.81 (57.13)     3:24.91 (46.10)
 11 McDearman, Calvin         12 MSC-MD                    NT    3:27.29  
                  48.28     1:38.46 (50.18)   2:41.78 (1:03.32)     3:27.29 (45.51)
 12 Raney, Lucas              11 GMAC-MD              3:49.56    3:29.37  
                                1:48.10 ( )     2:47.00 (58.90)     3:29.37 (42.37)
 13 Waligorski, Ethan         11 GMAC-MD                   NT    3:30.05  
                  53.76     1:45.51 (51.75)   2:47.98 (1:02.47)     3:30.05 (42.07)
 14 Hernandez, Xavier         11 Barracudas-MD             NT    3:40.49  
                  51.44     1:43.47 (52.03)   2:49.88 (1:06.41)     3:40.49 (50.61)
 15 Coogan, Tydus             11 GMAC-MD                   NT    3:40.99  
                  53.08     1:50.72 (57.64)   2:54.79 (1:04.07)     3:40.99 (46.20)
 -- Stanco, David             12 MSC-MD               3:27.88         DQ  
                  47.73     1:42.19 (54.46)     2:37.40 (55.21)          DQ (40.31)
 -- Kinney, Jacob             12 MSC-MD               3:24.97         DQ  
                  50.47                             2:47.53 ( )          DQ (43.00)
 -- Heether, Jackson          11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Peck, Mason               12 MSC-MD               3:24.12         NS  
 
Event 23  Women 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:20.67    2:21.61  
     1) Chen, Madeline 10               2) Johnston, Katelyn 10           
     3) Sloan, Kennedy 10               4) Zeier, Ashlyn 10               
                  33.87     1:15.21 (41.34)     1:48.54 (33.33)     2:21.61 (33.07)
  2 Mariner Swim Club, Inc.-MD  'A'                   2:42.93    2:43.86  
     1) Rogers, KC 10                   2) Harleston, Charlotte 10        
     3) Lee, Lila 10                    4) Vijayan, Sophie 10             
                                1:34.74 ( )     2:09.27 (34.53)     2:43.86 (34.59)
  3 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'B'               2:42.09    3:00.02  
     1) Swift, Sadie 10                 2) Mullins, Camden 10             
     3) Baker, Yui 10                   4) Mozzo, Kaitlynn 9              
                  45.21     1:31.22 (46.01)     2:30.12 (58.90)     3:00.02 (29.90)
  4 Great Mills Aquatic Club-MD  'A'                  3:19.65    3:09.73  
     1) Longmore, Gabrielle 9           2) Willey, Eryn 10                
     3) Quinn, Olivia 9                 4) Tonkyro, Amelie 10             
                                1:44.18 ( )     2:25.45 (41.27)     3:09.73 (44.28)
  5 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'C'               2:59.70    3:10.58  
     1) Mason, Lillian 9                2) Wilson, Kayla 10               
     3) Boarman, Anna 9                 4) Fisher, Rachel 10              
                  59.44     1:40.57 (41.13)     2:31.96 (51.39)     3:10.58 (38.62)
  6 Rockfish Swimming-MD  'A'                              NT    3:13.90  
     1) Farr, Addison 10                2) Linger, Gabriela 9             
     3) Ashley, Madison 9               4) Sims, Aaliyah 9                
                  49.20     1:46.19 (56.99)     2:43.16 (56.97)     3:13.90 (30.74)
  7 Calvert Aquatics Club-MD  'A'                     3:30.41    3:22.64  
     1) Reynolds, Ashley 9              2) Post, Lindsay 10               
     3) Uhlmann, Alexandra 10           4) Schmidt, Kathryn 9             
                  52.54   1:54.00 (1:01.46)     2:39.77 (45.77)     3:22.64 (42.87)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'D'               3:32.34         DQ  
     1) Thomas, Ashlyn 9                2) Scott, Sarah 9                 
     3) Thomas, Karleigh 10             4) Maday, Tristan 10              
                                1:10.78 ( )   2:47.03 (1:36.25)          DQ (42.23)
 
Event 24  Men 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mariner Swim Club, Inc.-MD  'A'                   2:43.97    2:36.06  
     1) Lind, Matthew 10                2) Stanco, Paul 9                 
     3) Brazhnikov, Nicholas 10         4) Kotov, Mark 9                  
                  39.79     1:27.19 (47.40)     2:04.70 (37.51)     2:36.06 (31.36)
  2 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'B'               3:04.18    3:18.16  
     1) McAloon, Chase 9                2) Davis, Zachary 9               
     3) Pierce, Adam 10                 4) Grant, Jackson 8               
                  48.41     1:43.36 (54.95)     2:35.59 (52.23)     3:18.16 (42.57)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:47.05        XDQ  
     1) Swift, Jake 10                  2) Smith, Jameson 10              
     3) Ross, Robert 10                 4) Duke, Andrew 9                 
                  39.85     1:32.23 (52.38)     2:14.66 (42.43)          DQ (35.50)
 
Event 25  Women 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mariner Swim Club, Inc.-MD  'A'                   2:14.94    2:15.20  
     1) Mazzulli, Magdalene 12          2) Purcell, Macon 12              
     3) Black, Grace 12                 4) Garibaldi, Violet 11           
                  35.99     1:14.43 (38.44)     1:44.29 (29.86)     2:15.20 (30.91)
  2 Mariner Swim Club, Inc.-MD  'B'                   2:26.53    2:26.69  
     1) Zissel, Olivia 11               2) Cerny, Hannah 11               
     3) Baffi, Margaret 12              4) Fixler, Alisa 12               
                  59.34     1:21.44 (22.10)     1:54.60 (33.16)     2:26.69 (32.09)
  3 Rockfish Swimming-MD  'A'                              NT    2:27.27  
     1) Farr, Peyton 12                 2) Carrigg, Megan 11              
     3) Wojtowicz, Jennifer 12          4) Kosich, Julia 12               
                  40.23     1:23.11 (42.88)     1:54.87 (31.76)     2:27.27 (32.40)
  4 Calvert Aquatics Club-MD  'A'                     2:40.90    2:28.88  
     1) Tanner, Taylor 11               2) Hudson, Olivia 12              
     3) Smith, Lyla 11                  4) Stum, Mary 11                  
                  45.14     1:23.73 (38.59)     1:54.44 (30.71)     2:28.88 (34.44)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:37.37        XDQ  
     1) McOmber, Delaney 12             2) Harmening, Sydney 11           
     3) Baker, Noe 12                   4) Pennell, Samantha 12           
                  43.00     1:26.18 (43.18)     2:08.51 (42.33)          DQ (24.08)
 
Event 26  Men 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:28.55    2:26.80  
     1) Pawloski, James 11              2) Kim, Joshua 12                 
     3) Mozzo, Aidan 11                 4) Morgan, Jaremy 12              
                  39.20     1:20.06 (40.86)     1:57.33 (37.27)     2:26.80 (29.47)
  2 Great Mills Aquatic Club-MD  'A'                       NT    2:29.80  
     1) Raney, Lucas 11                 2) Waligorski, Ethan 11           
     3) Masiello, John 12               4) Walls, Samuel 12               
                  58.59     1:31.65 (33.06)     2:00.73 (29.08)     2:29.80 (29.07)
 
Event 27  Women 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raley, Savannah           13 CBAC-MD                58.48      57.79  
                  27.73       57.79 (30.06)                                        
  2 Duke, Amaya               13 CBAC-MD              1:00.61      59.16  
                  28.28       59.16 (30.88)                                        
  3 Mitchell, Kylie           14 Barracudas-MD        1:01.13    1:00.78  
                  28.65     1:00.78 (32.13)                                        
  4 Tuominen, Elisa           13 MSC-MD               1:01.58    1:00.96  
                  29.48     1:00.96 (31.48)                                        
  5 King, Kendall             14 Barracudas-MD        1:03.02    1:01.33  
                  29.28     1:01.33 (32.05)                                        
  6 Rowe, McKenzie            14 MSC-MD               1:02.82    1:01.46  
                  29.69     1:01.46 (31.77)                                        
  7 Frill, Madison            14 GMAC-MD              1:03.28    1:01.83  
                  29.64     1:01.83 (32.19)                                        
  8 Yeagle, Carly             13 MSC-MD               1:04.25    1:02.07  
                  29.09     1:02.07 (32.98)                                        
  9 Kirby, Quinn              13 CAA-MD               1:03.60    1:02.24  
                  30.01     1:02.24 (32.23)                                        
 10 McCloskey, Lauren         13 ROCK-MD              1:05.16    1:03.27  
                  30.46     1:03.27 (32.81)                                        
 11 Dopler, Mari              13 Barracudas-MD        1:06.49    1:03.65  
                  30.57     1:03.65 (33.08)                                        
 12 D'Aurora, Elizabeth       13 CBAC-MD              1:06.87    1:03.80  
                  31.05     1:03.80 (32.75)                                        
 13 Mazzulli, Mary            13 MSC-MD               1:07.82    1:05.29  
                  31.27     1:05.29 (34.02)                                        
 14 Riley, Anna               14 MSC-MD               1:09.78    1:05.79  
                  32.26     1:05.79 (33.53)                                        
 15 Soustek, Amanda           14 CAA-MD               1:07.19    1:05.94  
                  31.26     1:05.94 (34.68)                                        
 16 O'Connor, Anne            14 GMAC-MD              1:06.40    1:06.94  
                  32.19     1:06.94 (34.75)                                        
 17 Rogers, Kyla              13 MSC-MD               1:10.19    1:07.38  
                  31.50     1:07.38 (35.88)                                        
 18 Harmening, Molly          13 UN-CB-MD             1:08.79    1:08.06  
                  32.67     1:08.06 (35.39)                                        
 19 Mendez, Camila            14 CAA-MD               1:06.13    1:09.23  
                  32.09     1:09.23 (37.14)                                        
 20 Jarrett, Alexis           13 ROCK-MD              1:12.56    1:09.31  
                  32.79     1:09.31 (36.52)                                        
 21 Green, Ricaiah            13 DCPR-PV              1:05.58    1:10.06  
                  32.84     1:10.06 (37.22)                                        
 22 Stott, Ama                14 CAA-MD               1:09.02    1:10.18  
                  32.78     1:10.18 (37.40)                                        
 23 King, Anna                13 CBAC-MD              1:15.12    1:10.65  
                  34.53     1:10.65 (36.12)                                        
 24 Carrigg, Anna Kate        13 ROCK-MD              1:13.12    1:11.09  
                  34.33     1:11.09 (36.76)                                        
 25 Pumphrey, Nayev           13 MSC-MD               1:15.17    1:11.16  
                  33.32     1:11.16 (37.84)                                        
 26 Shanklin, Molly           14 CAA-MD               1:21.98    1:12.22  
                  34.91     1:12.22 (37.31)                                        
 27 Kollar, Molly             13 CBAC-MD              1:13.61    1:13.12  
                  34.12     1:13.12 (39.00)                                        
 28 Milstone, Lillian         13 MSC-MD               1:15.81    1:15.18  
                  36.20     1:15.18 (38.98)                                        
 29 Marchionni, Luce          14 MSC-MD               1:20.84    1:15.75  
                  34.76     1:15.75 (40.99)                                        
 29 Jarboe, Sara              14 ROCK-MD              1:12.74    1:15.75  
                  34.84     1:15.75 (40.91)                                        
 31 Conlon, Kate              13 CAA-MD               1:15.34    1:16.21  
                  35.78     1:16.21 (40.43)                                        
 32 Nealis, Fiona             13 MSC-MD               1:23.83    1:16.78  
                  37.04     1:16.78 (39.74)                                        
 33 Harwood, Lauren           14 CAA-MD               1:20.30    1:17.20  
                  36.05     1:17.20 (41.15)                                        
 34 Graessle, Anelisa         13 ROCK-MD                   NT    1:19.94  
                  35.55     1:19.94 (44.39)                                        
 35 Benham, Olivia            13 ROCK-MD              1:25.31    1:20.34  
                  38.82     1:20.34 (41.52)                                        
 36 Jari, Riya                13 MSC-MD               1:25.21    1:22.73  
                  37.76     1:22.73 (44.97)                                        
 37 Kelly, Kelsey             13 ROCK-MD              1:39.26    1:27.09  
 38 Card, Isabel              14 CAC-MD               1:39.78    1:30.50  
                  43.14     1:30.50 (47.36)                                        
 -- Lavin, Sydney             14 MSC-MD               1:03.68         NS  
 -- Antoniades, Marguerite    13 MSC-MD               1:22.96         NS  
 -- Thomas, Isabel            14 MSC-MD               1:14.25         NS  
 -- Duffy, Maya               14 MSC-MD               1:03.77         NS  
 -- Lunken, Talia             14 MSC-MD               1:12.98         NS  
 
Event 28  Men 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eby, Sean                 13 CBAC-MD                58.15      54.94  
                  26.83       54.94 (28.11)                                        
  2 D'Aurora, Joseph          13 CBAC-MD                58.73      55.82  
                  26.64       55.82 (29.18)                                        
  3 Kendall, Daulton          14 CAA-MD                 58.60      55.89  
                  26.67       55.89 (29.22)                                        
  4 Wojtowicz, James          13 ROCK-MD                59.15      57.65  
                  27.89       57.65 (29.76)                                        
  5 Rock, Conner              14 ROCK-MD              1:02.34    1:01.84  
                  28.93     1:01.84 (32.91)                                        
  6 Pinto, Benjamin           13 CAC-MD               1:08.27    1:02.07  
                  29.83     1:02.07 (32.24)                                        
  7 Smith, Liam               14 ROCK-MD              1:03.75    1:02.70  
                  29.20     1:02.70 (33.50)                                        
  8 Walls, George             14 GMAC-MD              1:05.62    1:05.12  
                  30.76     1:05.12 (34.36)                                        
  9 Longmore, Zachary         13 GMAC-MD              1:06.00    1:05.39  
                  31.23     1:05.39 (34.16)                                        
 10 Brown, Connor             13 CAA-MD               1:04.09    1:06.48  
                  31.41     1:06.48 (35.07)                                        
 11 Ranney, James             14 MSC-MD               1:18.50    1:14.77  
                  34.36     1:14.77 (40.41)                                        
 12 Sena, Rafael              13 MSC-MD               1:17.95    1:15.88  
                  36.56     1:15.88 (39.32)                                        
 -- Park, Jamie               13 MSC-MD               1:08.37         NS  
 -- Guerrerio, John           13 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Breza, Cole               14 MSC-MD                 58.15         NS  
 
Event 29  Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Maysen              15 Barracudas-MD          57.38      58.42  
                  27.81       58.42 (30.61)                                        
  1 Cotten, Samantha          18 Barracudas-MD        1:00.68      58.42  
                  27.95       58.42 (30.47)                                        
  3 Scott, Laura              15 CBAC-MD                59.34      58.98  
                  28.67       58.98 (30.31)                                        
  4 Carrigg, Emma             16 ROCK-MD              1:01.42      59.02  
                  28.95       59.02 (30.07)                                        
  5 McCloskey, Leila          17 ROCK-MD                58.34      59.24  
                  27.55       59.24 (31.69)                                        
  6 Jones, Melody             15 GMAC-MD                59.80    1:00.88  
                  28.66     1:00.88 (32.22)                                        
  7 Spiotta, Madison          17 ROCK-MD              1:01.87    1:00.93  
                  29.44     1:00.93 (31.49)                                        
  8 Purcell, Gray             15 MSC-MD               1:02.07    1:01.12  
                  29.04     1:01.12 (32.08)                                        
  9 Bruns, Rachel             17 MSC-MD                 58.19    1:01.73  
                  29.57     1:01.73 (32.16)                                        
 10 Boniface, Olivia          16 MSC-MD               1:01.65    1:01.96  
                  30.06     1:01.96 (31.90)                                        
 11 Willey, Jaelynn           15 GMAC-MD              1:03.97    1:02.25  
                  29.57     1:02.25 (32.68)                                        
 12 Aragon, Kyra              17 ROCK-MD              1:02.38    1:02.39  
                  30.72     1:02.39 (31.67)                                        
 13 Valkenberg, Sophia        16 MSC-MD               1:00.79    1:02.70  
                  29.61     1:02.70 (33.09)                                        
 14 Ridley, Lauryn            17 ROCK-MD              1:01.17    1:03.59  
                  30.27     1:03.59 (33.32)                                        
 15 Vance, Erin               17 ROCK-MD              1:04.08    1:03.78  
                  30.43     1:03.78 (33.35)                                        
 16 Jin, Victoria             15 MSC-MD               1:04.95    1:04.80  
                  30.79     1:04.80 (34.01)                                        
 17 Balaton, Christina        15 GMAC-MD              1:04.98    1:05.46  
                  31.20     1:05.46 (34.26)                                        
 18 Correll-Brown, Riordan    15 CAA-MD               1:06.40    1:06.32  
                  31.83     1:06.32 (34.49)                                        
 19 Gerber, Andrea            15 UN-CB-MD             1:11.27    1:12.42  
                  34.47     1:12.42 (37.95)                                        
 20 Locke, Alessa             16 CAC-MD               1:11.16    1:12.93  
                  34.36     1:12.93 (38.57)                                        
 -- Elliott, Madison          16 CAC-MD               1:01.28         NS  
 -- Coughlan, Zoe             15 ROCK-MD              1:18.11         NS  
 
Event 30  Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hedgecock, Nathan         17 MSC-MD                 53.79      51.63  
                  24.80       51.63 (26.83)                                        
  2 Claus, Zachary            15 ROCK-MD                53.26      51.77  
                  25.10       51.77 (26.67)                                        
  3 Rock, Kyle                16 UN-CB-MD               52.45      52.96  
                  25.66       52.96 (27.30)                                        
  4 Carrigg, Benjamin         18 ROCK-MD                51.81      53.51  
                  25.68       53.51 (27.83)                                        
  5 Truitt, Justin            15 ROCK-MD                   NT      54.15  
                  25.43       54.15 (28.72)                                        
  6 DePiazza, Christopher     16 ROCK-MD                55.94      55.51  
                  26.77       55.51 (28.74)                                        
  7 Shenot, Samuel            15 CBAC-MD                56.04      56.41  
                  26.46       56.41 (29.95)                                        
  8 Balaton, Michael          17 GMAC-MD                56.81      57.43  
                  27.80       57.43 (29.63)                                        
  9 Aldridge, Ian             15 GMAC-MD                   NT      57.82  
                  27.52       57.82 (30.30)                                        
 10 Maldonado, Nathan         16 CAC-MD               1:01.53      58.50  
                  28.10       58.50 (30.40)                                        
 11 Sherman, Max              16 ROCK-MD                58.49      59.68  
                  27.62       59.68 (32.06)                                        
 12 Bridges, Matthew          15 CAA-MD               1:07.40    1:02.27  
                  29.84     1:02.27 (32.43)                                        
 13 Beall, Bradley            15 CBAC-MD                   NT    1:02.38  
                  29.66     1:02.38 (32.72)                                        
 14 Breske, Noah              15 CAC-MD                    NT    1:05.35  
                  30.92     1:05.35 (34.43)                                        
 15 Aldrich, Jacob            18 CAC-MD               1:07.49    1:06.79  
                  31.87     1:06.79 (34.92)                                        
 16 Foster, Thomas            16 GMAC-MD              1:09.31    1:06.93  
                  31.35     1:06.93 (35.58)                                        
 17 Nicholson, Oscar          16 MSC-MD                    NT    1:07.76  
                  32.96     1:07.76 (34.80)                                        
 18 Egan, David               15 MSC-MD               1:08.71    1:08.51  
                  33.54     1:08.51 (34.97)                                        
 19 Proctor, Michael          16 CAC-MD               1:14.78    1:10.16  
                  33.86     1:10.16 (36.30)                                        
 20 Jones, Hayden             15 MSC-MD               1:15.25    1:12.05  
                  35.10     1:12.05 (36.95)                                        
 -- Zhao, Andrew              16 CAA-MD                 56.57         NS  
 -- Williams, Nuari           17 CAA-MD               1:05.23         NS  
 -- Breza, Bodie              15 MSC-MD                 54.13         NS  
 -- Christoff, Kyle           15 MSC-MD                 59.92         NS  
 
Event 31  Women 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raley, Savannah           13 CBAC-MD              2:18.57    2:18.07  
                  32.06     1:06.62 (34.56)     1:42.30 (35.68)     2:18.07 (35.77)
  2 Mitchell, Kylie           14 Barracudas-MD        2:24.62    2:20.35  
                  34.33     1:10.10 (35.77)     1:46.13 (36.03)     2:20.35 (34.22)
  3 Duke, Amaya               13 CBAC-MD              2:38.41    2:27.25  
                  35.26     1:12.48 (37.22)     1:50.34 (37.86)     2:27.25 (36.91)
  4 King, Kendall             14 Barracudas-MD             NT    2:27.34  
                  36.20     1:13.40 (37.20)     1:51.21 (37.81)     2:27.34 (36.13)
  5 Kirby, Quinn              13 CAA-MD               2:36.23    2:33.50  
                  36.85     1:15.40 (38.55)     1:54.54 (39.14)     2:33.50 (38.96)
  6 McCloskey, Lauren         13 ROCK-MD              2:36.35    2:34.64  
                  35.40     1:14.62 (39.22)     1:55.49 (40.87)     2:34.64 (39.15)
  7 Frill, Madison            14 GMAC-MD              2:45.47    2:34.99  
                  37.27     1:15.86 (38.59)     1:55.87 (40.01)     2:34.99 (39.12)
  8 Mazzulli, Mary            13 MSC-MD               2:41.77    2:36.76  
                  35.77     1:15.09 (39.32)     1:56.46 (41.37)     2:36.76 (40.30)
  9 Dopler, Mari              13 Barracudas-MD        2:41.86    2:37.30  
                  36.41     1:16.93 (40.52)     1:58.70 (41.77)     2:37.30 (38.60)
 10 Yeagle, Carly             13 MSC-MD               2:38.08    2:37.94  
                  37.03     1:17.59 (40.56)     1:57.62 (40.03)     2:37.94 (40.32)
 11 D'Aurora, Elizabeth       13 CBAC-MD              2:45.12    2:38.75  
                  38.01     1:18.04 (40.03)     1:59.47 (41.43)     2:38.75 (39.28)
 12 Rowe, McKenzie            14 MSC-MD               2:46.73    2:41.29  
                  38.83     1:19.56 (40.73)     2:01.74 (42.18)     2:41.29 (39.55)
 13 King, Anna                13 CBAC-MD                   NT    2:45.33  
                  39.61     1:22.94 (43.33)     2:06.05 (43.11)     2:45.33 (39.28)
 14 Mendez, Camila            14 CAA-MD               2:44.24    2:49.20  
                  38.95     1:23.25 (44.30)     2:07.76 (44.51)     2:49.20 (41.44)
 15 Riley, Anna               14 MSC-MD               2:53.50    2:50.90  
                  40.24     1:23.54 (43.30)     2:08.29 (44.75)     2:50.90 (42.61)
 16 Carrigg, Anna Kate        13 ROCK-MD                   NT    2:51.00  
                  42.17     1:27.08 (44.91)     2:10.64 (43.56)     2:51.00 (40.36)
 17 Kollar, Molly             13 CBAC-MD                   NT    2:56.04  
                  40.08     1:24.88 (44.80)     2:11.29 (46.41)     2:56.04 (44.75)
 18 Soustek, Amanda           14 CAA-MD                    NT    2:57.92  
                  40.50     1:24.26 (43.76)     2:11.83 (47.57)     2:57.92 (46.09)
 19 Conlon, Kate              13 CAA-MD               3:02.62    3:00.25  
                  42.42     1:28.05 (45.63)     2:16.20 (48.15)     3:00.25 (44.05)
 20 Taylor, Clary             13 ROCK-MD              3:07.78    3:00.56  
                  42.30     1:29.72 (47.42)     2:17.38 (47.66)     3:00.56 (43.18)
 21 Nealis, Fiona             13 MSC-MD               3:20.79    3:00.58  
                                                    2:15.41 ( )     3:00.58 (45.17)
 22 Stott, Ama                14 CAA-MD               2:54.22    3:01.15  
                  43.06     1:28.63 (45.57)     2:15.94 (47.31)     3:01.15 (45.21)
 23 Jarboe, Sara              14 ROCK-MD              3:08.40    3:01.40  
                  41.40     1:27.33 (45.93)     2:15.30 (47.97)     3:01.40 (46.10)
 24 Jari, Riya                13 MSC-MD               3:11.24    3:08.64  
                  42.25     1:31.09 (48.84)     2:20.93 (49.84)     3:08.64 (47.71)
 25 Shanklin, Molly           14 CAA-MD               3:17.61    3:09.52  
                  44.73     1:33.30 (48.57)     2:22.29 (48.99)     3:09.52 (47.23)
 26 Marchionni, Luce          14 MSC-MD               3:09.47    3:12.67  
                  41.62     1:31.29 (49.67)     2:22.93 (51.64)     3:12.67 (49.74)
 27 Card, Isabel              14 CAC-MD               3:45.36    3:41.34  
                  52.20     1:47.80 (55.60)     2:46.62 (58.82)     3:41.34 (54.72)
 -- Fowler, Abby              13 Barracudas-MD        2:52.47         DQ  
                  36.56     1:16.98 (40.42)     2:01.01 (44.03)          DQ (43.39)
 -- Ray, Nelle                14 ROCK-MD              2:21.17         NS  
 -- Johnson, Alyssa           13 ROCK-MD              2:53.13         NS  
 -- Lavin, Sydney             14 MSC-MD               2:42.40         NS  
 -- Antoniades, Marguerite    13 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Tuominen, Elisa           13 MSC-MD               2:33.15         NS  
 -- Duffy, Maya               14 MSC-MD               2:36.17         NS  
 -- Lunken, Talia             14 MSC-MD               2:55.18         NS  
 
Event 32  Men 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eby, Sean                 13 CBAC-MD              2:16.71    2:16.62  
                  32.47     1:07.00 (34.53)     1:41.65 (34.65)     2:16.62 (34.97)
  2 Pinto, Benjamin           13 CAC-MD               2:37.45    2:28.28  
                  35.20     1:12.31 (37.11)     1:50.71 (38.40)     2:28.28 (37.57)
  3 D'Aurora, Joseph          13 CBAC-MD              2:42.49    2:28.84  
                  34.59     1:12.76 (38.17)     1:51.29 (38.53)     2:28.84 (37.55)
  4 Kendall, Daulton          14 CAA-MD               2:40.23    2:31.50  
                  34.55     1:13.10 (38.55)     1:54.30 (41.20)     2:31.50 (37.20)
  5 Litynski, Grant           13 UN-CB-MD             2:59.59    2:32.11  
                  35.26     1:13.63 (38.37)     1:53.61 (39.98)     2:32.11 (38.50)
  6 Cerny, Joshua             13 MSC-MD               2:41.24    2:32.44  
                  37.63     1:15.76 (38.13)     1:54.81 (39.05)     2:32.44 (37.63)
  7 Brown, Connor             13 CAA-MD               2:33.84    2:33.12  
                  35.67     1:14.53 (38.86)     1:54.58 (40.05)     2:33.12 (38.54)
  8 Rock, Conner              14 ROCK-MD              2:43.60    2:36.99  
                  36.68     1:17.67 (40.99)     1:58.14 (40.47)     2:36.99 (38.85)
  9 Longmore, Zachary         13 GMAC-MD              2:52.72    2:42.94  
                  38.60     1:20.12 (41.52)     2:02.64 (42.52)     2:42.94 (40.30)
 10 Smith, Liam               14 ROCK-MD              3:03.14    2:56.20  
                  41.18     1:26.82 (45.64)     2:12.80 (45.98)     2:56.20 (43.40)
 11 Ranney, James             14 MSC-MD               3:27.99    3:08.47  
                  43.02     1:31.04 (48.02)     2:19.47 (48.43)     3:08.47 (49.00)
 -- Guerrerio, John           13 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Breza, Cole               14 MSC-MD               2:29.59         NS  
 
Event 33  Women 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newton, Hayley            17 ROCK-MD              2:27.48    2:18.16  
                  34.04     1:09.22 (35.18)     1:44.64 (35.42)     2:18.16 (33.52)
  2 Shenot, Gabrielle         15 UN-CB-MD             2:24.48    2:20.08  
                  33.84     1:09.32 (35.48)     1:45.21 (35.89)     2:20.08 (34.87)
  3 King, Maysen              15 Barracudas-MD        2:20.15    2:20.97  
                  32.98     1:08.49 (35.51)     1:45.01 (36.52)     2:20.97 (35.96)
  4 Litynski, Brenna          16 UN-CB-MD             2:19.03    2:24.19  
                  34.44     1:10.77 (36.33)     1:47.81 (37.04)     2:24.19 (36.38)
  5 O'Connell, Johnna         17 CBAC-MD              2:24.38    2:24.47  
                  34.03     1:10.69 (36.66)     1:47.69 (37.00)     2:24.47 (36.78)
  6 McGreevy, Madelyn         16 Barracudas-MD             NT    2:25.96  
                  34.14     1:11.04 (36.90)     1:49.00 (37.96)     2:25.96 (36.96)
  7 Brazhnikov, Katrina       16 MSC-MD               2:16.75    2:26.54  
                  34.41     1:11.30 (36.89)     1:49.09 (37.79)     2:26.54 (37.45)
  8 Brooks, Ellen             16 MSC-MD               2:23.06    2:27.41  
                  34.73     1:12.12 (37.39)     1:50.13 (38.01)     2:27.41 (37.28)
  9 Carrigg, Emma             16 ROCK-MD              2:27.96    2:27.42  
                  35.76     1:13.51 (37.75)     1:50.94 (37.43)     2:27.42 (36.48)
 10 Aragon, Kyra              17 ROCK-MD              2:30.65    2:28.59  
                  36.21     1:13.51 (37.30)     1:51.35 (37.84)     2:28.59 (37.24)
 11 Kuhaneck, Emma            15 CBAC-MD              2:24.35    2:29.98  
                  34.82     1:13.05 (38.23)     1:51.77 (38.72)     2:29.98 (38.21)
 12 O'Dell, Savannah          17 CBAC-MD              2:25.95    2:30.26  
                  34.96     1:13.84 (38.88)     1:53.02 (39.18)     2:30.26 (37.24)
 13 Kehinde, Saratu           15 MSC-MD               2:25.22    2:32.11  
                  35.37     1:13.62 (38.25)     1:53.24 (39.62)     2:32.11 (38.87)
 14 Scott, Laura              15 CBAC-MD              2:33.81    2:32.79  
                  37.81     1:16.74 (38.93)     1:55.13 (38.39)     2:32.79 (37.66)
 15 Brooks, Caroline          18 MSC-MD               2:15.21    2:33.75  
                  34.23     1:12.64 (38.41)     1:53.66 (41.02)     2:33.75 (40.09)
 16 Valkenberg, Sophia        16 MSC-MD               2:31.13    2:33.90  
                  35.39     1:14.56 (39.17)     1:54.98 (40.42)     2:33.90 (38.92)
 17 Yeagle, Alexis            16 MSC-MD               2:33.30    2:37.00  
                  37.45     1:17.36 (39.91)     1:57.38 (40.02)     2:37.00 (39.62)
 18 Taylor, Emily             15 CBAC-MD              2:39.60    2:37.99  
                  37.66     1:18.28 (40.62)     1:58.80 (40.52)     2:37.99 (39.19)
 19 Bruns, Rachel             17 MSC-MD                    NT    2:38.24  
                  37.53     1:17.51 (39.98)     1:59.00 (41.49)     2:38.24 (39.24)
 20 Johnston, Rachel          15 CBAC-MD              2:37.16    2:39.66  
                  38.47     1:18.91 (40.44)     1:59.20 (40.29)     2:39.66 (40.46)
 21 Vance, Erin               17 ROCK-MD                   NT    2:41.81  
                  38.46     1:19.05 (40.59)     2:00.18 (41.13)     2:41.81 (41.63)
 22 Ridley, Lauryn            17 ROCK-MD              2:39.48    2:49.14  
                  39.68     1:21.77 (42.09)     2:05.58 (43.81)     2:49.14 (43.56)
 23 Gerber, Andrea            15 UN-CB-MD             2:45.33    2:49.76  
                  40.76     1:23.85 (43.09)     2:07.45 (43.60)     2:49.76 (42.31)
 24 Balaton, Christina        15 GMAC-MD              2:52.00    2:51.45  
                  38.97     1:23.61 (44.64)     2:09.44 (45.83)     2:51.45 (42.01)
 25 Willey, Jaelynn           15 GMAC-MD              3:00.41    2:56.61  
                  39.65     1:23.29 (43.64)     2:11.10 (47.81)     2:56.61 (45.51)
 26 Correll-Brown, Riordan    15 CAA-MD               3:15.84    3:00.75  
                  42.27     1:30.80 (48.53)     2:18.10 (47.30)     3:00.75 (42.65)
 -- Coughlan, Zoe             15 ROCK-MD                   NT         NS  
 
Event 34  Men 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuhaneck, Walter          17 CBAC-MD              2:06.69    2:08.21  
                  30.26     1:02.44 (32.18)     1:35.06 (32.62)     2:08.21 (33.15)
  2 Spokes, Isaac             17 MSC-MD               2:13.30    2:12.37  
                  30.50     1:03.21 (32.71)     1:38.02 (34.81)     2:12.37 (34.35)
  3 Rock, Kyle                16 UN-CB-MD             2:13.82    2:13.33  
                  31.92     1:04.91 (32.99)     1:39.25 (34.34)     2:13.33 (34.08)
  4 Carrigg, Benjamin         18 ROCK-MD              2:07.07    2:15.01  
                  31.21     1:04.91 (33.70)     1:40.18 (35.27)     2:15.01 (34.83)
  5 Bacon, Alec               17 ROCK-MD                   NT    2:16.67  
                  32.21     1:07.94 (35.73)     1:43.87 (35.93)     2:16.67 (32.80)
  6 Waligorski, William       17 GMAC-MD                   NT    2:23.07  
                  33.79     1:10.48 (36.69)     1:47.71 (37.23)     2:23.07 (35.36)
  7 Sherman, Max              16 ROCK-MD                   NT    2:23.65  
                  34.41     1:10.66 (36.25)     1:47.51 (36.85)     2:23.65 (36.14)
  8 Truitt, Justin            15 ROCK-MD                   NT    2:23.77  
                  35.70     1:13.22 (37.52)     1:49.54 (36.32)     2:23.77 (34.23)
  9 Samuel, Kobe              17 MSC-MD               2:25.91    2:23.91  
                  31.99     1:06.94 (34.95)     1:44.38 (37.44)     2:23.91 (39.53)
 10 DePiazza, Christopher     16 ROCK-MD              2:24.75    2:28.84  
                  35.46     1:13.31 (37.85)     1:51.62 (38.31)     2:28.84 (37.22)
 11 Balaton, Michael          17 GMAC-MD              2:26.01    2:30.79  
                  37.73     1:17.01 (39.28)     1:55.62 (38.61)     2:30.79 (35.17)
 12 Maldonado, Nathan         16 CAC-MD               2:43.87    2:31.67  
                  35.61     1:12.78 (37.17)     1:52.36 (39.58)     2:31.67 (39.31)
 13 Beall, Bradley            15 CBAC-MD                   NT    2:38.72  
                  38.08     1:18.18 (40.10)     1:59.36 (41.18)     2:38.72 (39.36)
 14 Aldrich, Jacob            18 CAC-MD               2:42.54    2:40.63  
                  37.14     1:18.04 (40.90)     1:59.56 (41.52)     2:40.63 (41.07)
 15 Foster, Thomas            16 GMAC-MD                   NT    2:46.30  
                  38.86     1:22.69 (43.83)     2:05.20 (42.51)     2:46.30 (41.10)
 16 Egan, David               15 MSC-MD               3:09.84    2:50.66  
                  39.95     1:22.52 (42.57)     2:06.38 (43.86)     2:50.66 (44.28)
 -- Jones, Hayden             15 MSC-MD                    NT         DQ  
                  44.64     1:28.13 (43.49)   2:57.04 (1:28.91)                    
 -- Proctor, Michael          16 CAC-MD               3:32.83         DQ  
                  44.12     1:31.57 (47.45)     2:19.00 (47.43)          DQ (46.48)
 -- Nicholson, Oscar          16 MSC-MD                    NT         DQ  
 -- Williams, Nuari           17 CAA-MD               3:20.37         NS  
 -- Breza, Bodie              15 MSC-MD               2:28.61         NS  
 
Event 35  Women 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raley, Savannah           13 CBAC-MD              1:08.36    1:04.80  
                  30.80     1:04.80 (34.00)                                        
  2 Mitchell, Kylie           14 Barracudas-MD        1:06.84    1:06.36  
                  30.40     1:06.36 (35.96)                                        
  3 Duke, Amaya               13 CBAC-MD              1:13.07    1:09.57  
                  31.57     1:09.57 (38.00)                                        
  4 McCloskey, Lauren         13 ROCK-MD              1:10.28    1:10.82  
                  32.80     1:10.82 (38.02)                                        
  5 King, Kendall             14 Barracudas-MD        1:14.85    1:16.79  
                  35.77     1:16.79 (41.02)                                        
  6 Dopler, Mari              13 Barracudas-MD        1:26.72    1:16.94  
                  35.72     1:16.94 (41.22)                                        
  7 Green, Ricaiah            13 DCPR-PV              1:18.04    1:18.63  
                  36.07     1:18.63 (42.56)                                        
  8 Mazzulli, Mary            13 MSC-MD               1:19.89    1:20.34  
                  37.69     1:20.34 (42.65)                                        
  9 Rogers, Kyla              13 MSC-MD               1:24.92    1:21.14  
                  35.57     1:21.14 (45.57)                                        
 10 Taylor, Clary             13 ROCK-MD              1:41.67    1:21.21  
                  37.65     1:21.21 (43.56)                                        
 11 Yeagle, Carly             13 MSC-MD               1:12.21    1:21.29  
                  35.62     1:21.29 (45.67)                                        
 12 Fowler, Abby              13 Barracudas-MD        1:31.59    1:25.56  
                  39.58     1:25.56 (45.98)                                        
 13 Harmening, Molly          13 UN-CB-MD                  NT    1:29.07  
                  40.13     1:29.07 (48.94)                                        
 14 Kollar, Molly             13 CBAC-MD                   NT    1:29.58  
                  41.92     1:29.58 (47.66)                                        
 15 Pumphrey, Nayev           13 MSC-MD               1:39.43    1:29.97  
                  40.15     1:29.97 (49.82)                                        
 16 Marchionni, Luce          14 MSC-MD               1:30.73    1:32.10  
                  41.26     1:32.10 (50.84)                                        
 17 Jarboe, Sara              14 ROCK-MD              1:31.77    1:34.06  
                  41.94     1:34.06 (52.12)                                        
 18 Conlon, Kate              13 CAA-MD               1:35.94    1:38.88  
                  44.85     1:38.88 (54.03)                                        
 19 Benham, Olivia            13 ROCK-MD              1:47.64    1:40.19  
                  46.16     1:40.19 (54.03)                                        
 20 Kelly, Kelsey             13 ROCK-MD                   NT    1:42.89  
                  46.50     1:42.89 (56.39)                                        
 21 Milstone, Lillian         13 MSC-MD               1:40.88    1:43.11  
                  48.27     1:43.11 (54.84)                                        
 -- Johnson, Alyssa           13 ROCK-MD              1:23.05         NS  
 -- Ray, Nelle                14 ROCK-MD              1:04.04         NS  
 -- Lavin, Sydney             14 MSC-MD               1:09.41         NS  
 -- Tuominen, Elisa           13 MSC-MD               1:08.20         NS  
 -- O'Connor, Anne            14 GMAC-MD                   NT         NS  
 -- Antoniades, Marguerite    13 MSC-MD               1:47.76         NS  
 
Event 36  Men 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eby, Sean                 13 CBAC-MD              1:09.12    1:05.67  
                  31.00     1:05.67 (34.67)                                        
  2 Litynski, Grant           13 UN-CB-MD             1:09.47    1:06.81  
                  31.01     1:06.81 (35.80)                                        
  3 Pinto, Benjamin           13 CAC-MD               1:12.63    1:08.03  
                  32.06     1:08.03 (35.97)                                        
  4 Wojtowicz, James          13 ROCK-MD              1:14.32    1:09.66  
                  31.16     1:09.66 (38.50)                                        
  5 Cerny, Joshua             13 MSC-MD               1:13.42    1:12.87  
                  33.31     1:12.87 (39.56)                                        
  6 Stanco, Matthew           14 MSC-MD               1:17.52    1:15.57  
                  34.40     1:15.57 (41.17)                                        
  7 Longmore, Zachary         13 GMAC-MD              1:16.12    1:17.69  
                  35.27     1:17.69 (42.42)                                        
  8 Sena, Rafael              13 MSC-MD               1:50.98    1:50.58  
                  51.82     1:50.58 (58.76)                                        
 -- Park, Jamie               13 MSC-MD               1:21.56         NS  
 
Event 37  Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuhaneck, Emma            15 CBAC-MD              1:02.37    1:04.65  
                  30.65     1:04.65 (34.00)                                        
  2 Spiotta, Madison          17 ROCK-MD              1:05.51    1:05.24  
                  31.85     1:05.24 (33.39)                                        
  3 O'Connell, Johnna         17 CBAC-MD              1:06.60    1:05.98  
                  31.07     1:05.98 (34.91)                                        
  4 Shenot, Gabrielle         15 UN-CB-MD             1:04.99    1:06.32  
                  31.09     1:06.32 (35.23)                                        
  5 Brazhnikov, Katrina       16 MSC-MD               1:07.33    1:07.05  
                  31.06     1:07.05 (35.99)                                        
  6 Aragon, Kyra              17 ROCK-MD              1:07.35    1:07.06  
                  32.39     1:07.06 (34.67)                                        
  7 Litynski, Brenna          16 UN-CB-MD             1:05.46    1:07.39  
                  31.46     1:07.39 (35.93)                                        
  8 Cotten, Samantha          18 Barracudas-MD             NT    1:07.44  
                  30.91     1:07.44 (36.53)                                        
  9 Johnston, Rachel          15 CBAC-MD              1:06.32    1:08.26  
                  32.15     1:08.26 (36.11)                                        
 10 Boniface, Olivia          16 MSC-MD               1:11.01    1:08.94  
                  32.20     1:08.94 (36.74)                                        
 11 O'Dell, Savannah          17 CBAC-MD              1:02.47    1:09.49  
                  31.89     1:09.49 (37.60)                                        
 12 Valkenberg, Sophia        16 MSC-MD               1:12.53    1:11.36  
                  33.72     1:11.36 (37.64)                                        
 13 Purcell, Gray             15 MSC-MD               1:09.72    1:11.40  
                  32.25     1:11.40 (39.15)                                        
 14 Brooks, Caroline          18 MSC-MD               1:05.79    1:13.16  
                  33.53     1:13.16 (39.63)                                        
 15 Carrigg, Emma             16 ROCK-MD              1:10.26    1:13.20  
                  35.60     1:13.20 (37.60)                                        
 16 Scott, Laura              15 CBAC-MD              1:12.03    1:13.98  
                  34.51     1:13.98 (39.47)                                        
 17 Taylor, Emily             15 CBAC-MD              1:15.68    1:15.32  
                  34.95     1:15.32 (40.37)                                        
 18 Jin, Victoria             15 MSC-MD               1:13.61    1:16.68  
                  35.40     1:16.68 (41.28)                                        
 19 Bruns, Rachel             17 MSC-MD               1:12.03    1:17.16  
                  34.95     1:17.16 (42.21)                                        
 20 Willey, Jaelynn           15 GMAC-MD              1:20.57    1:19.22  
                  36.23     1:19.22 (42.99)                                        
 21 Vance, Erin               17 ROCK-MD                   NT    1:19.28  
                  37.06     1:19.28 (42.22)                                        
 22 Ridley, Lauryn            17 ROCK-MD              1:17.62    1:23.06  
                  39.30     1:23.06 (43.76)                                        
 23 Yeagle, Alexis            16 MSC-MD               1:20.64    1:24.39  
                  37.92     1:24.39 (46.47)                                        
 24 Gerber, Andrea            15 UN-CB-MD             1:28.61    1:30.66  
                  42.10     1:30.66 (48.56)                                        
 25 Balaton, Christina        15 GMAC-MD              1:29.83    1:34.39  
                  42.79     1:34.39 (51.60)                                        
 -- Coughlan, Zoe             15 ROCK-MD              1:30.65         NS  
 
Event 38  Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vienneau, Conor           15 CBAC-MD                56.34      55.31  
                  25.77       55.31 (29.54)                                        
  2 Claus, Zachary            15 ROCK-MD                58.34      57.52  
                  26.40       57.52 (31.12)                                        
  3 Spokes, Isaac             17 MSC-MD                 59.34      58.99  
                  27.08       58.99 (31.91)                                        
  4 Hedgecock, Nathan         17 MSC-MD               1:10.32    1:01.33  
                  28.78     1:01.33 (32.55)                                        
  5 Rock, Kyle                16 UN-CB-MD               59.95    1:01.94  
                  29.22     1:01.94 (32.72)                                        
  6 Shenot, Samuel            15 CBAC-MD              1:08.73    1:03.90  
                  29.81     1:03.90 (34.09)                                        
  7 Samuel, Kobe              17 MSC-MD               1:05.49    1:04.23  
                  28.76     1:04.23 (35.47)                                        
  8 Carrigg, Benjamin         18 ROCK-MD              1:05.35    1:05.67  
                  30.59     1:05.67 (35.08)                                        
  9 Truitt, Justin            15 ROCK-MD                   NT    1:08.23  
                  31.03     1:08.23 (37.20)                                        
 10 McCullough, Drew          16 Barracudas-MD        1:30.00    1:08.50  
                  31.44     1:08.50 (37.06)                                        
 11 Beall, Bradley            15 CBAC-MD                   NT    1:09.49  
                  31.68     1:09.49 (37.81)                                        
 12 Balaton, Michael          17 GMAC-MD              1:10.68    1:11.21  
                  32.35     1:11.21 (38.86)                                        
 13 Bridges, Matthew          15 CAA-MD               1:33.18    1:12.77  
                  33.79     1:12.77 (38.98)                                        
 14 Foster, Thomas            16 GMAC-MD                   NT    1:12.79  
                  32.33     1:12.79 (40.46)                                        
 15 Aldrich, Jacob            18 CAC-MD               1:25.13    1:27.76  
                  40.01     1:27.76 (47.75)                                        
 -- Christoff, Kyle           15 MSC-MD               1:17.51         NS  
 -- DePiazza, Christopher     16 ROCK-MD              1:05.57         NS  
 -- Breza, Bodie              15 MSC-MD               1:04.00         NS  
 -- Aldridge, Ian             15 GMAC-MD                   NT         NS  
 
Event 39  Women 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frill, Madison            14 GMAC-MD              1:23.25    1:22.30  
                  38.84     1:22.30 (43.46)                                        
  2 Kollar, Molly             13 CBAC-MD              1:25.90    1:24.38  
                  40.14     1:24.38 (44.24)                                        
  3 Harmening, Molly          13 UN-CB-MD             1:25.03    1:24.47  
                  39.93     1:24.47 (44.54)                                        
  4 Green, Ricaiah            13 DCPR-PV              1:24.81    1:25.99  
                  40.22     1:25.99 (45.77)                                        
  5 Taylor, Clary             13 ROCK-MD              1:25.27    1:27.06  
                  43.06     1:27.06 (44.00)                                        
  6 Rogers, Kyla              13 MSC-MD               1:27.66    1:27.33  
                  41.57     1:27.33 (45.76)                                        
  7 Mazzulli, Mary            13 MSC-MD               1:30.52    1:27.37  
                  42.85     1:27.37 (44.52)                                        
  8 Kirby, Quinn              13 CAA-MD               1:39.49    1:28.08  
                  41.35     1:28.08 (46.73)                                        
  9 King, Anna                13 CBAC-MD              1:28.51    1:28.78  
                  43.39     1:28.78 (45.39)                                        
 10 D'Aurora, Elizabeth       13 CBAC-MD              1:34.27    1:29.30  
                  43.59     1:29.30 (45.71)                                        
 11 O'Connor, Anne            14 GMAC-MD              1:26.48    1:29.51  
                  42.33     1:29.51 (47.18)                                        
 12 Rowe, McKenzie            14 MSC-MD               1:36.03    1:29.73  
                  42.14     1:29.73 (47.59)                                        
 13 Jarrett, Alexis           13 ROCK-MD              1:26.21    1:30.83  
                  43.83     1:30.83 (47.00)                                        
 14 Carrigg, Anna Kate        13 ROCK-MD              1:35.20    1:32.34  
                  45.21     1:32.34 (47.13)                                        
 15 Jarboe, Sara              14 ROCK-MD              1:28.37    1:32.47  
                  43.35     1:32.47 (49.12)                                        
 16 Riley, Anna               14 MSC-MD               1:36.15    1:33.05  
                  43.81     1:33.05 (49.24)                                        
 17 Fowler, Abby              13 Barracudas-MD        1:30.63    1:33.14  
                  45.33     1:33.14 (47.81)                                        
 18 Shanklin, Molly           14 CAA-MD               1:33.45    1:33.17  
                  43.63     1:33.17 (49.54)                                        
 19 Harwood, Lauren           14 CAA-MD               1:42.11    1:33.20  
                  42.51     1:33.20 (50.69)                                        
 20 Pumphrey, Nayev           13 MSC-MD               1:39.25    1:34.77  
                  46.39     1:34.77 (48.38)                                        
 21 Dopler, Mari              13 Barracudas-MD             NT    1:35.78  
                  44.81     1:35.78 (50.97)                                        
 22 Stott, Ama                14 CAA-MD               1:34.37    1:38.39  
                  47.10     1:38.39 (51.29)                                        
 23 Mendez, Camila            14 CAA-MD               1:32.46    1:39.92  
                  47.17     1:39.92 (52.75)                                        
 24 Jari, Riya                13 MSC-MD               1:59.29    1:39.97  
                  46.98     1:39.97 (52.99)                                        
 25 Milstone, Lillian         13 MSC-MD               1:43.40    1:48.88  
                  51.89     1:48.88 (56.99)                                        
 26 Nealis, Fiona             13 MSC-MD               2:04.16    1:56.37  
                  53.25   1:56.37 (1:03.12)                                        
 27 Kelly, Kelsey             13 ROCK-MD              2:10.77    1:57.86  
                  56.25   1:57.86 (1:01.61)                                        
 -- Graessle, Anelisa         13 ROCK-MD                   NT         DQ  
 -- Card, Isabel              14 CAC-MD               2:05.09         DQ  
                  58.16        DQ (1:00.44)                                        
 -- Benham, Olivia            13 ROCK-MD              1:54.88         DQ  
                  56.39        DQ (1:03.60)                                        
 -- Thomas, Isabel            14 MSC-MD               1:45.46         NS  
 -- Ray, Nelle                14 ROCK-MD              1:19.70         NS  
 -- Duffy, Maya               14 MSC-MD               1:27.16         NS  
 -- Antoniades, Marguerite    13 MSC-MD               1:42.44         NS  
 
Event 40  Men 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanco, Matthew           14 MSC-MD               1:19.86    1:14.63  
                  35.26     1:14.63 (39.37)                                        
  2 Wojtowicz, James          13 ROCK-MD              1:22.38    1:16.76  
                  36.78     1:16.76 (39.98)                                        
  3 Litynski, Grant           13 UN-CB-MD             1:18.55    1:20.37  
                  37.95     1:20.37 (42.42)                                        
  4 Smith, Liam               14 ROCK-MD              1:26.67    1:24.27  
                  39.63     1:24.27 (44.64)                                        
  5 Kendall, Daulton          14 CAA-MD               1:27.57    1:24.87  
                  41.41     1:24.87 (43.46)                                        
  6 Cerny, Joshua             13 MSC-MD               1:31.62    1:27.99  
                  42.72     1:27.99 (45.27)                                        
  7 D'Aurora, Joseph          13 CBAC-MD              1:33.36    1:28.71  
                  42.58     1:28.71 (46.13)                                        
  8 Rock, Conner              14 ROCK-MD              1:26.60    1:29.12  
                  41.15     1:29.12 (47.97)                                        
  9 Brown, Connor             13 CAA-MD               1:31.87    1:30.31  
                  42.71     1:30.31 (47.60)                                        
 10 Walls, George             14 GMAC-MD              1:33.52    1:32.63  
                  41.60     1:32.63 (51.03)                                        
 11 Longmore, Zachary         13 GMAC-MD              1:36.60    1:36.80  
                  45.06     1:36.80 (51.74)                                        
 12 Sena, Rafael              13 MSC-MD               1:51.98    1:43.36  
                  48.61     1:43.36 (54.75)                                        
 13 Ranney, James             14 MSC-MD               1:48.51    1:44.54  
                  47.85     1:44.54 (56.69)                                        
 -- Park, Jamie               13 MSC-MD               1:33.84         NS  
 -- Guerrerio, John           13 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Breza, Cole               14 MSC-MD               1:17.89         NS  
 
Event 41  Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrigg, Emma             16 ROCK-MD              1:17.01    1:13.75  
                  35.32     1:13.75 (38.43)                                        
  2 Newton, Hayley            17 ROCK-MD              1:16.81    1:15.11  
                  36.14     1:15.11 (38.97)                                        
  3 Cotten, Samantha          18 Barracudas-MD        1:18.25    1:15.32  
                  35.63     1:15.32 (39.69)                                        
  4 Spiotta, Madison          17 ROCK-MD              1:14.45    1:16.91  
                  36.41     1:16.91 (40.50)                                        
  5 Shenot, Gabrielle         15 UN-CB-MD             1:16.31    1:17.23  
                  36.97     1:17.23 (40.26)                                        
  6 McCloskey, Leila          17 ROCK-MD              1:15.32    1:18.56  
                  37.25     1:18.56 (41.31)                                        
  7 O'Connell, Johnna         17 CBAC-MD              1:16.57    1:18.79  
                  37.83     1:18.79 (40.96)                                        
  8 Johnston, Rachel          15 CBAC-MD              1:18.42    1:19.08  
                  38.06     1:19.08 (41.02)                                        
  9 Brooks, Ellen             16 MSC-MD               1:19.30    1:19.47  
                  37.97     1:19.47 (41.50)                                        
 10 Aragon, Kyra              17 ROCK-MD              1:18.00    1:19.53  
                  38.76     1:19.53 (40.77)                                        
 11 Litynski, Brenna          16 UN-CB-MD             1:17.60    1:19.73  
                  37.90     1:19.73 (41.83)                                        
 12 Kuhaneck, Emma            15 CBAC-MD              1:20.82    1:21.15  
                  38.51     1:21.15 (42.64)                                        
 13 Jones, Melody             15 GMAC-MD              1:20.42    1:21.65  
                  38.38     1:21.65 (43.27)                                        
 14 Vance, Erin               17 ROCK-MD              1:23.36    1:22.58  
                  38.87     1:22.58 (43.71)                                        
 15 McGreevy, Madelyn         16 Barracudas-MD             NT    1:23.38  
                  39.62     1:23.38 (43.76)                                        
 16 Jin, Victoria             15 MSC-MD               1:25.32    1:24.02  
                  39.54     1:24.02 (44.48)                                        
 17 Ridley, Lauryn            17 ROCK-MD              1:18.57    1:24.37  
                  39.29     1:24.37 (45.08)                                        
 18 Kehinde, Saratu           15 MSC-MD               1:22.26    1:25.25  
                  40.12     1:25.25 (45.13)                                        
 19 Correll-Brown, Riordan    15 CAA-MD               1:23.77    1:26.20  
                  41.17     1:26.20 (45.03)                                        
 20 Purcell, Gray             15 MSC-MD               1:24.03    1:27.98  
                  41.96     1:27.98 (46.02)                                        
 21 Taylor, Emily             15 CBAC-MD              1:30.67    1:28.89  
                  42.45     1:28.89 (46.44)                                        
 22 Yeagle, Alexis            16 MSC-MD               1:24.32    1:29.12  
                  42.07     1:29.12 (47.05)                                        
 23 Locke, Alessa             16 CAC-MD               1:29.52    1:32.27  
                  43.29     1:32.27 (48.98)                                        
 24 Balaton, Christina        15 GMAC-MD              1:27.42    1:32.29  
                  43.98     1:32.29 (48.31)                                        
 25 Brooks, Caroline          18 MSC-MD               1:26.50    1:36.05  
                  44.00     1:36.05 (52.05)                                        
 -- Coughlan, Zoe             15 ROCK-MD              1:35.48         NS  
 -- Brazhnikov, Katrina       16 MSC-MD               1:15.01         NS  
 -- Elliott, Madison          16 CAC-MD               1:19.52         NS  
 
Event 42  Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel, Kobe              17 MSC-MD               1:04.32    1:05.75  
                  30.29     1:05.75 (35.46)                                        
  2 Vienneau, Conor           15 CBAC-MD              1:08.90    1:06.35  
                  31.83     1:06.35 (34.52)                                        
  3 Hedgecock, Nathan         17 MSC-MD               1:12.99    1:06.37  
                  32.20     1:06.37 (34.17)                                        
  4 Bacon, Alec               17 ROCK-MD              1:06.52    1:06.99  
                  31.59     1:06.99 (35.40)                                        
  5 Spokes, Isaac             17 MSC-MD               1:09.21    1:08.40  
                  32.07     1:08.40 (36.33)                                        
  6 Claus, Zachary            15 ROCK-MD              1:09.14    1:11.24  
                  33.36     1:11.24 (37.88)                                        
  7 Aldridge, Ian             15 GMAC-MD              1:10.25    1:11.37  
                  33.53     1:11.37 (37.84)                                        
  8 DePiazza, Christopher     16 ROCK-MD              1:15.23    1:14.22  
                  35.22     1:14.22 (39.00)                                        
  9 Kuhaneck, Walter          17 CBAC-MD              1:12.53    1:14.94  
                  34.89     1:14.94 (40.05)                                        
 10 Shenot, Samuel            15 CBAC-MD              1:21.98    1:17.60  
                  37.02     1:17.60 (40.58)                                        
 11 Sherman, Max              16 ROCK-MD              1:22.84    1:18.34  
                  38.28     1:18.34 (40.06)                                        
 12 Carrigg, Benjamin         18 ROCK-MD              1:17.53    1:18.57  
                  36.84     1:18.57 (41.73)                                        
 13 Bridges, Matthew          15 CAA-MD               1:23.76    1:18.95  
                  37.66     1:18.95 (41.29)                                        
 14 Balaton, Michael          17 GMAC-MD              1:20.13    1:23.19  
                  40.90     1:23.19 (42.29)                                        
 15 Breske, Noah              15 CAC-MD                    NT    1:23.84  
                  38.07     1:23.84 (45.77)                                        
 16 McCullough, Drew          16 Barracudas-MD        1:23.79    1:23.93  
                  40.00     1:23.93 (43.93)                                        
 17 Maldonado, Nathan         16 CAC-MD               1:24.64    1:24.43  
                  39.29     1:24.43 (45.14)                                        
 18 Foster, Thomas            16 GMAC-MD              1:26.79    1:29.12  
                  41.21     1:29.12 (47.91)                                        
 19 Proctor, Michael          16 CAC-MD               1:42.59    1:36.38  
                  45.33     1:36.38 (51.05)                                        
 -- Williams, Nuari           17 CAA-MD               1:24.98         NS  
 -- Zhao, Andrew              16 CAA-MD               1:18.22         NS  
 -- Christoff, Kyle           15 MSC-MD               1:28.71         NS  
 -- Truitt, Justin            15 ROCK-MD                   NT         NS  
 
Event 43  Women 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duke, Amaya               13 CBAC-MD              5:25.14    5:13.66  
                  33.77     1:13.36 (39.59)     1:53.12 (39.76)     2:31.98 (38.86)
        3:17.42 (45.44)     4:03.56 (46.14)     4:39.04 (35.48)     5:13.66 (34.62)
  2 D'Aurora, Elizabeth       13 CBAC-MD              5:44.23    5:31.39  
                  35.42   1:59.94 (1:24.52)     2:40.81 (40.87)     3:28.81 (48.00)
        4:18.14 (49.33)     4:55.16 (37.02)     5:31.45 (36.29)         5:31.39 ( )
  3 Fowler, Abby              13 Barracudas-MD        6:09.08    6:05.67  
                  40.12     1:29.66 (49.54)     2:14.43 (44.77)     3:00.39 (45.96)
        3:51.76 (51.37)     4:44.00 (52.24)     5:24.89 (40.89)     6:05.67 (40.78)
  4 Jarrett, Alexis           13 ROCK-MD                   NT    6:15.61  
                  40.98     1:30.79 (49.81)     2:17.78 (46.99)     3:05.91 (48.13)
        3:57.95 (52.04)     4:48.44 (50.49)     5:32.57 (44.13)     6:15.61 (43.04)
 -- Lunken, Talia             14 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Duffy, Maya               14 MSC-MD               5:55.44         NS  
 -- Johnson, Alyssa           13 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Ray, Nelle                14 ROCK-MD              5:01.66         NS  
 -- Thomas, Isabel            14 MSC-MD               6:14.68         NS  
 
Event 44  Men 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litynski, Grant           13 UN-CB-MD             6:28.57    5:06.02  
                  32.15     1:09.81 (37.66)     1:49.62 (39.81)     2:28.80 (39.18)
        3:12.20 (43.40)     3:56.58 (44.38)     4:31.70 (35.12)     5:06.02 (34.32)
  2 Eby, Sean                 13 CBAC-MD              5:18.02    5:19.40  
                  32.77     1:11.87 (39.10)     1:50.36 (38.49)     2:28.52 (38.16)
        3:18.47 (49.95)     4:08.70 (50.23)     4:44.50 (35.80)     5:19.40 (34.90)
  3 D'Aurora, Joseph          13 CBAC-MD              5:41.55    5:33.47  
                1:16.87     1:58.77 (41.90)                             2:40.41 ( )
        3:30.98 (50.57)     4:21.91 (50.93)     4:57.51 (35.60)     5:33.47 (35.96)
  4 Stanco, Matthew           14 MSC-MD               6:12.36    5:41.98  
                  35.85     1:18.65 (42.80)     2:04.55 (45.90)     2:50.89 (46.34)
        3:36.17 (45.28)     4:21.47 (45.30)     5:03.20 (41.73)     5:41.98 (38.78)
 -- Breza, Cole               14 MSC-MD               5:11.26         NS  
 
Event 45  Women 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newton, Hayley            17 ROCK-MD              5:18.15    4:49.10  
                  32.62     1:10.35 (37.73)     1:49.03 (38.68)     2:26.01 (36.98)
        3:07.01 (41.00)     3:49.06 (42.05)     4:19.59 (30.53)     4:49.10 (29.51)
  2 O'Connell, Johnna         17 CBAC-MD              4:57.77    5:02.03  
                  31.53     1:08.28 (36.75)     1:48.52 (40.24)     2:27.72 (39.20)
        3:09.51 (41.79)     3:52.61 (43.10)     4:27.53 (34.92)     5:02.03 (34.50)
  3 Spiotta, Madison          17 ROCK-MD              5:18.68    5:07.16  
                  32.10     1:08.47 (36.37)     1:49.10 (40.63)     2:28.03 (38.93)
        3:11.47 (43.44)     3:55.61 (44.14)     4:32.46 (36.85)     5:07.16 (34.70)
  4 Litynski, Brenna          16 UN-CB-MD             5:05.25    5:12.29  
                  34.85     1:12.31 (37.46)     1:53.08 (40.77)     2:33.65 (40.57)
        3:17.45 (43.80)     4:02.74 (45.29)     4:37.89 (35.15)     5:12.29 (34.40)
  5 Johnston, Rachel          15 CBAC-MD              5:10.04    5:12.73  
                  33.35     1:10.80 (37.45)     1:53.70 (42.90)     2:35.57 (41.87)
        3:19.97 (44.40)     4:04.59 (44.62)     4:39.23 (34.64)     5:12.73 (33.50)
  6 Brazhnikov, Katrina       16 MSC-MD               4:57.09    5:17.06  
                  32.28     1:10.58 (38.30)     1:52.03 (41.45)     2:31.40 (39.37)
        3:17.97 (46.57)     4:05.07 (47.10)     4:41.84 (36.77)     5:17.06 (35.22)
  7 Kuhaneck, Emma            15 CBAC-MD              5:03.67    5:19.00  
                  33.78     1:14.05 (40.27)     1:56.14 (42.09)     2:36.07 (39.93)
        3:23.29 (47.22)     4:10.41 (47.12)     4:44.78 (34.37)     5:19.00 (34.22)
  8 Jones, Melody             15 GMAC-MD              5:16.02    5:22.46  
                  37.09     1:17.93 (40.84)     1:58.49 (40.56)   3:25.44 (1:26.95)
        4:11.39 (45.95)                             4:47.61 ( )     5:22.46 (34.85)
  9 Scott, Laura              15 CBAC-MD              5:23.07    5:24.89  
                  34.53     1:16.25 (41.72)     1:57.48 (41.23)     2:37.67 (40.19)
        3:27.81 (50.14)     4:19.19 (51.38)     4:52.27 (33.08)     5:24.89 (32.62)
 10 Boniface, Olivia          16 MSC-MD               5:28.22    5:29.76  
                  34.21     1:14.55 (40.34)     1:56.50 (41.95)     2:37.27 (40.77)
        3:27.95 (50.68)     4:18.56 (50.61)     4:54.25 (35.69)     5:29.76 (35.51)
 11 Valkenberg, Sophia        16 MSC-MD               5:31.08    5:33.72  
                  34.00     1:14.92 (40.92)     1:56.91 (41.99)     2:37.40 (40.49)
        3:29.24 (51.84)     4:21.44 (52.20)     4:58.60 (37.16)     5:33.72 (35.12)
 12 McGreevy, Madelyn         16 Barracudas-MD             NT    5:35.14  
                  37.91     1:24.38 (46.47)     2:04.59 (40.21)     2:44.06 (39.47)
        3:32.98 (48.92)     4:21.98 (49.00)     4:58.74 (36.76)     5:35.14 (36.40)
 13 Kehinde, Saratu           15 MSC-MD               5:31.91    5:48.00  
                  39.93     1:25.91 (45.98)     2:07.44 (41.53)     2:51.22 (43.78)
        3:39.96 (48.74)     4:29.40 (49.44)     5:08.45 (39.05)     5:48.00 (39.55)
 14 Gerber, Andrea            15 UN-CB-MD                  NT    6:53.87  
                  43.80     1:36.96 (53.16)     2:24.37 (47.41)     3:09.75 (45.38)
      4:20.75 (1:11.00)   5:31.08 (1:10.33)     6:12.79 (41.71)     6:53.87 (41.08)
 
Event 46  Men 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claus, Zachary            15 ROCK-MD              4:44.88    4:32.96  
                  27.35       59.83 (32.48)     1:35.94 (36.11)     2:11.16 (35.22)
        2:50.43 (39.27)     3:30.92 (40.49)     4:02.19 (31.27)     4:32.96 (30.77)
  2 Rock, Kyle                16 UN-CB-MD             4:40.43    4:49.45  
                  29.61     1:05.63 (36.02)     1:44.40 (38.77)     2:22.43 (38.03)
        3:06.35 (43.92)     3:49.10 (42.75)     4:20.03 (30.93)     4:49.45 (29.42)
  3 Kuhaneck, Walter          17 CBAC-MD              4:44.94    4:50.70  
                  30.09     1:05.82 (35.73)     1:42.56 (36.74)     2:18.89 (36.33)
        3:02.26 (43.37)     3:45.68 (43.42)     4:19.07 (33.39)     4:50.70 (31.63)
  4 Samuel, Kobe              17 MSC-MD               5:21.82    5:08.46  
                  28.63     1:04.62 (35.99)     1:44.99 (40.37)     2:26.42 (41.43)
        3:08.52 (42.10)     3:51.38 (42.86)     4:29.82 (38.44)     5:08.46 (38.64)
  5 Shenot, Samuel            15 CBAC-MD              5:12.69    5:12.35  
                  33.58     1:11.26 (37.68)     1:51.73 (40.47)     2:30.94 (39.21)
        3:18.81 (47.87)     4:04.54 (45.73)     4:38.16 (33.62)     5:12.35 (34.19)
  6 Waligorski, William       17 GMAC-MD                   NT    5:13.80  
                  31.16     1:07.60 (36.44)     1:47.34 (39.74)     2:27.45 (40.11)
        3:14.39 (46.94)     4:00.47 (46.08)     4:37.72 (37.25)     5:13.80 (36.08)
  7 McCullough, Drew          16 Barracudas-MD        5:50.71    5:35.87  
                  35.46     1:17.06 (41.60)     2:01.94 (44.88)     2:45.18 (43.24)
        3:33.10 (47.92)     4:20.35 (47.25)     5:00.28 (39.93)     5:35.87 (35.59)
 
Event 47  Women 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mariner Swim Club, Inc.-MD  'A'                   2:02.30    2:02.08  
     1) Mazzulli, Mary 13               2) Yeagle, Carly 13               
     3) Tuominen, Elisa 13              4) Rowe, McKenzie 14              
                  32.54     1:05.38 (32.84)     1:34.68 (29.30)     2:02.08 (27.40)
  2 Rockfish Swimming-MD  'A'                              NT    2:21.61  
     1) Carrigg, Anna Kate 13           2) Taylor, Clary 13               
     3) McCloskey, Lauren 13            4) Graessle, Anelisa 13           
                  37.42     1:16.92 (39.50)     1:47.26 (30.34)     2:21.61 (34.35)
  3 Mariner Swim Club, Inc.-MD  'B'                   2:15.41    2:23.42  
     1) Nealis, Fiona 13                2) Rogers, Kyla 13                
     3) Riley, Anna 14                  4) Pumphrey, Nayev 13             
                  39.28     1:25.48 (46.20)     1:52.53 (27.05)     2:23.42 (30.89)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:15.95        XDQ  
     1) Duke, Amaya 13                  2) Raley, Savannah 13             
     3) D'Aurora, Elizabeth 13          4) Harmening, Molly 13            
                  32.39     1:06.76 (34.37)     1:45.39 (38.63)          DQ (25.23)
 
Event 49  Women 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rockfish Swimming-MD  'A'                         2:11.43    2:01.50  
     1) McCloskey, Leila 17             2) Carrigg, Emma 16               
     3) Newton, Hayley 17               4) Spiotta, Madison 17            
                  31.44     1:05.27 (33.83)     1:33.63 (28.36)     2:01.50 (27.87)
  2 Mariner Swim Club, Inc.-MD  'A'                   2:05.03    2:10.37  
     1) Brooks, Caroline 18             2) Brazhnikov, Katrina 16         
     3) Kehinde, Saratu 15              4) Brooks, Ellen 16               
                  33.96     1:10.34 (36.38)     1:43.89 (33.55)     2:10.37 (26.48)
  3 Mariner Swim Club, Inc.-MD  'B'                   2:17.69    2:11.52  
     1) Valkenberg, Sophia 16           2) Yeagle, Alexis 16              
     3) Purcell, Gray 15                4) Bruns, Rachel 17               
                  39.46     1:14.12 (34.66)     1:55.29 (41.17)     2:11.52 (16.23)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'B'               2:19.70        XDQ  
     1) Litynski, Brenna 16             2) Taylor, Emily 15               
     3) Johnston, Rachel 15             4) O'Dell, Savannah 17            
                  33.80     1:13.66 (39.86)     1:48.59 (34.93)          DQ (22.82)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:00.72        XDQ  
     1) Shenot, Gabrielle 15            2) O'Connell, Johnna 17           
     3) Kuhaneck, Emma 15               4) Scott, Laura 15                
                  31.74     1:07.66 (35.92)     1:39.86 (32.20)          DQ (23.84)
 
Event 50  Men 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rockfish Swimming-MD  'A'                         2:01.16    1:52.18  
     1) Carrigg, Benjamin 18            2) Claus, Zachary 15              
     3) Bacon, Alec 17                  4) Truitt, Justin 15              
                  30.30     1:03.12 (32.82)     1:27.88 (24.76)     1:52.18 (24.30)
  2 Great Mills Aquatic Club-MD  'A'                  1:54.46    2:04.08  
     1) Foster, Thomas 16               2) Balaton, Michael 17            
     3) Waligorski, William 17          4) Aldridge, Ian 15               
                  36.02     1:11.26 (35.24)     1:39.00 (27.74)     2:04.08 (25.08)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:05.21        XDQ  
     1) Vienneau, Conor 15              2) Shenot, Samuel 15              
     3) Kuhaneck, Walter 17             4) Rock, Kyle 16                  
                  26.68     1:00.41 (33.73)     1:25.82 (25.41)          DQ (24.54)
 
Event 51  Women 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Madeline            10 CBAC-MD              2:33.96    2:25.98  
                  33.39     1:10.79 (37.40)     1:49.53 (38.74)     2:25.98 (36.45)
  2 Johnston, Katelyn         10 CBAC-MD              2:29.91    2:28.70  
                  34.37     1:12.37 (38.00)     1:51.31 (38.94)     2:28.70 (37.39)
  3 Sloan, Kennedy            10 CBAC-MD              2:31.80    2:31.11  
                  34.08     1:13.49 (39.41)     1:53.41 (39.92)     2:31.11 (37.70)
  4 Lee, Lila                 10 MSC-MD               2:39.75    2:35.96  
                  33.06     1:12.72 (39.66)     1:54.46 (41.74)     2:35.96 (41.50)
  5 Uhlmann, Alexandra        10 CAC-MD               2:49.56    2:50.08  
                  37.28     1:21.02 (43.74)     2:06.30 (45.28)     2:50.08 (43.78)
  6 Vijayan, Sophie           10 MSC-MD               3:21.38    2:50.44  
                  38.97     1:23.70 (44.73)     2:07.79 (44.09)     2:50.44 (42.65)
  7 Rogers, KC                10 MSC-MD               3:13.81    2:56.73  
                  40.19     1:25.90 (45.71)     2:12.70 (46.80)     2:56.73 (44.03)
  8 Foveaux, Caileigh         10 CAC-MD               3:33.87    3:17.13  
                  44.48     1:35.53 (51.05)     2:26.62 (51.09)     3:17.13 (50.51)
  9 Linger, Gabriela           9 ROCK-MD                   NT    3:23.58  
                  43.64                             2:30.66 ( )     3:23.58 (52.92)
 10 Thomas, Karleigh          10 CBAC-MD                   NT    3:28.15  
                  42.58                             2:33.92 ( )     3:28.15 (54.23)
 11 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD               3:39.40    3:28.33  
                  43.91     1:36.99 (53.08)     2:32.76 (55.77)     3:28.33 (55.57)
 12 Wernsdorfer, Anya         10 MSC-MD               3:42.49    3:30.91  
                  46.78     1:42.68 (55.90)     2:38.30 (55.62)     3:30.91 (52.61)
 13 Blaha, Krysta              9 MSC-MD                    NT    3:35.07  
                  46.21                             2:39.36 ( )     3:35.07 (55.71)
 14 Bouyea, Abigail           10 MSC-MD               3:41.20    3:37.69  
                  45.21     1:41.55 (56.34)     2:40.37 (58.82)     3:37.69 (57.32)
 -- Quinn, Olivia              9 GMAC-MD                   NT         DQ  
                  35.89     1:18.64 (42.75)     2:05.22 (46.58)          DQ (45.06)
 
Event 52  Men 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brazhnikov, Nicholas      10 MSC-MD               2:38.24    2:41.19  
                  35.53     1:17.68 (42.15)     2:00.94 (43.26)     2:41.19 (40.25)
  2 Lind, Matthew             10 MSC-MD                    NT    2:42.20  
                  35.99   2:42.20 (2:06.21)                                        
  3 Russell, Elias            10 ROCK-MD              2:41.16    2:45.15  
                  37.52     1:21.33 (43.81)     2:05.48 (44.15)     2:45.15 (39.67)
  4 Kotov, Mark                9 MSC-MD               2:57.84    2:47.80  
                  37.19                             2:06.97 ( )     2:47.80 (40.83)
  5 Duke, Andrew               9 CBAC-MD                   NT    2:49.12  
                  37.28     1:20.48 (43.20)     2:06.58 (46.10)     2:49.12 (42.54)
  6 Ross, Robert              10 UN-CB-MD             3:03.89    3:00.57  
  7 Phillips, Andrew           8 CBAC-MD                   NT    3:08.31  
                  39.81     1:32.41 (52.60)     2:23.31 (50.90)     3:08.31 (45.00)
  8 Stanco, Paul               9 MSC-MD               3:22.98    3:09.18  
                  42.45     1:30.96 (48.51)     2:21.87 (50.91)     3:09.18 (47.31)
  9 Lawson, Nicholas          10 MSC-MD               3:29.09    3:23.46  
                  47.24     1:44.44 (57.20)     2:38.30 (53.86)     3:23.46 (45.16)
 10 Green, Nathan             10 MSC-MD               3:53.66    3:32.40  
                  44.46     1:40.31 (55.85)     2:36.46 (56.15)     3:32.40 (55.94)
 11 Grant, Jackson             8 CBAC-MD                   NT    3:38.02  
                  45.19     1:41.76 (56.57)     2:40.31 (58.55)     3:38.02 (57.71)
 12 Pierce, Ryan               8 CBAC-MD                   NT    3:38.35  
                  49.09   2:42.59 (1:53.50)     3:38.35 (55.76)                    
 13 Davis, Christopher         7 CBAC-MD                   NT    3:40.23  
                  48.05   1:48.91 (1:00.86)     2:46.86 (57.95)     3:40.23 (53.37)
 14 Rigney, Aidan              7 CBAC-MD                   NT    4:09.15  
                  57.63   3:08.18 (2:10.55)   4:09.15 (1:00.97)                    
 15 Esser, Daniel             10 CAC-MD                    NT    4:17.48  
                  55.19   2:03.01 (1:07.82)   3:09.19 (1:06.18)   4:17.48 (1:08.29)
 16 Litynski, Cody             6 CBAC-MD                   NT    4:20.40  
                2:08.20   4:20.40 (2:12.20)                                        
 17 Czerwiec, Jesse            7 CBAC-MD                   NT    4:57.55  
                1:08.83   2:26.30 (1:17.47)   4:57.55 (2:31.25)                    
 -- Caiola, Phineas           10 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Bouyea, Hayden             9 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 53  Women 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willey, Addison           11 GMAC-MD              2:19.83    2:13.65  
                  31.56     1:05.79 (34.23)     1:40.82 (35.03)     2:13.65 (32.83)
  2 Black, Grace              12 MSC-MD               2:23.43    2:15.20  
                  32.00     1:06.56 (34.56)     1:41.85 (35.29)     2:15.20 (33.35)
  3 Pennell, Samantha         12 UN-CB-MD             2:17.03    2:16.87  
                  31.07     1:06.31 (35.24)     1:42.37 (36.06)     2:16.87 (34.50)
  4 Conaway, Keelie           12 Barracudas-MD        2:31.20    2:23.32  
                  32.79     1:08.85 (36.06)     1:46.93 (38.08)     2:23.32 (36.39)
  5 Bonds, Gabrielle          12 GMAC-MD              2:19.89    2:23.34  
                  33.06     1:09.61 (36.55)     1:46.97 (37.36)     2:23.34 (36.37)
  6 Wojtowicz, Jennifer       12 ROCK-MD              2:25.11    2:26.16  
                  33.85   1:48.65 (1:14.80)     2:26.16 (37.51)                    
  7 Thornton, Brynn           11 Barracudas-MD        2:24.43    2:26.64  
                  33.61     1:11.72 (38.11)     1:49.40 (37.68)     2:26.64 (37.24)
  8 Cerny, Hannah             11 MSC-MD               2:31.24    2:32.40  
                  34.68     1:13.82 (39.14)     1:53.40 (39.58)     2:32.40 (39.00)
  9 Vanasse, Abigail          12 ROCK-MD              2:46.25    2:32.61  
                  36.47     1:18.00 (41.53)     1:57.55 (39.55)     2:32.61 (35.06)
 10 Garibaldi, Violet         11 MSC-MD               2:35.73    2:36.13  
                  32.86     1:12.59 (39.73)     1:55.56 (42.97)     2:36.13 (40.57)
 11 Thomas, Margot            11 MSC-MD               2:44.23    2:38.54  
                  34.48     1:14.77 (40.29)     1:57.42 (42.65)     2:38.54 (41.12)
 12 Baffi, Caroline           11 MSC-MD               3:14.87    2:45.07  
                  36.50     1:19.15 (42.65)     2:02.34 (43.19)     2:45.07 (42.73)
 13 Bergles, Sophie           11 MSC-MD               2:58.96    2:46.71  
                  35.32     1:17.16 (41.84)     2:02.74 (45.58)     2:46.71 (43.97)
 14 Magpuri, Lindsey          11 ROCK-MD              3:02.72    2:53.05  
                  37.69     1:22.36 (44.67)     2:09.04 (46.68)     2:53.05 (44.01)
 15 Tanner, Taylor            11 CAC-MD               2:55.97    2:57.82  
                  40.17     1:27.54 (47.37)     2:14.38 (46.84)     2:57.82 (43.44)
 16 Smith, Madison            11 MSC-MD               3:12.25    2:58.80  
                  39.73     1:25.37 (45.64)     2:13.28 (47.91)     2:58.80 (45.52)
 17 Zissel, Olivia            11 MSC-MD               3:21.42    3:00.90  
                  40.61     1:27.14 (46.53)     2:16.64 (49.50)     3:00.90 (44.26)
 18 Horwitz, Anabel           12 MSC-MD               3:06.73    3:02.50  
                  40.52     1:27.40 (46.88)     2:18.31 (50.91)     3:02.50 (44.19)
 19 Tucker, Grace             11 ROCK-MD                   NT    3:04.30  
                  39.42     1:25.71 (46.29)     2:17.07 (51.36)     3:04.30 (47.23)
 20 Hassler, Charlotte        11 MSC-MD               3:10.44    3:04.90  
                  40.61     1:29.24 (48.63)     2:17.89 (48.65)     3:04.90 (47.01)
 21 Harmening, Sydney         11 CBAC-MD                   NT    3:10.40  
                  43.70     1:31.85 (48.15)     2:22.57 (50.72)     3:10.40 (47.83)
 22 Jari, Reena               11 MSC-MD               3:56.55    3:28.78  
                  44.32   2:34.59 (1:50.27)     3:28.78 (54.19)                    
 -- Purushothama, Anagha      12 MSC-MD               3:23.74         NS  
 -- Hobson, Lucinda           11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Bergles, Julia            11 MSC-MD               3:11.69         NS  
 -- Heether, Katherine        11 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 54  Men 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Brody               12 Barracudas-MD        2:15.30    2:04.88  
                  28.77     1:00.58 (31.81)     1:33.63 (33.05)     2:04.88 (31.25)
  2 Trotter, Michael          12 CAC-MD               2:15.04    2:11.61  
                  30.21     1:03.81 (33.60)     1:38.31 (34.50)     2:11.61 (33.30)
  3 Sproge, Ryan              12 CBAC-MD              2:38.80    2:36.88  
                  35.48     1:15.96 (40.48)     1:57.37 (41.41)     2:36.88 (39.51)
  4 Mozzo, Aidan              11 CBAC-MD              2:39.03    2:36.89  
                  33.62     1:14.56 (40.94)     1:58.46 (43.90)     2:36.89 (38.43)
  5 Taylor, Eric              11 CBAC-MD                   NT    2:40.63  
                  36.20     1:18.20 (42.00)     2:02.02 (43.82)     2:40.63 (38.61)
  6 Holman, John              11 MSC-MD               2:54.77    2:44.87  
                  34.94     1:17.35 (42.41)     2:01.81 (44.46)     2:44.87 (43.06)
  7 Taylor, Robert            11 ROCK-MD              3:09.62    2:52.91  
                  40.43     1:25.89 (45.46)     2:11.51 (45.62)     2:52.91 (41.40)
  8 McDearman, Calvin         12 MSC-MD                    NT    2:54.37  
                  37.42     1:20.77 (43.35)     2:05.31 (44.54)     2:54.37 (49.06)
  9 Stanco, David             12 MSC-MD               2:56.70    2:57.53  
                  37.62     1:23.55 (45.93)     2:10.75 (47.20)     2:57.53 (46.78)
 10 Polly, Dillon             12 Barracudas-MD        3:33.32    3:10.93  
                  40.04     1:29.85 (49.81)     2:21.07 (51.22)     3:10.93 (49.86)
 -- Heether, Jackson          11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Peck, Mason               12 MSC-MD               2:48.77         NS  
 
Event 55  Women 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lila                 10 MSC-MD               1:22.06    1:17.76  
                  37.76     1:17.76 (40.00)                                        
  2 Zeier, Ashlyn             10 CBAC-MD              1:26.52    1:20.69  
                  39.62     1:20.69 (41.07)                                        
  3 Sloan, Kennedy            10 CBAC-MD              1:21.78    1:21.57  
                  39.69     1:21.57 (41.88)                                        
  4 Johnston, Katelyn         10 CBAC-MD              1:26.92    1:24.46  
                  41.46     1:24.46 (43.00)                                        
  5 Uhlmann, Alexandra        10 CAC-MD               1:30.30    1:26.55  
                  42.21     1:26.55 (44.34)                                        
  6 Quinn, Olivia              9 GMAC-MD                   NT    1:27.78  
                  41.49     1:27.78 (46.29)                                        
  7 Wilson, Kayla             10 CBAC-MD              1:48.63    1:28.25  
                  41.38     1:28.25 (46.87)                                        
  8 Mozzo, Kaitlynn            9 CBAC-MD              1:36.73    1:32.41  
                  45.56     1:32.41 (46.85)                                        
  9 Rogers, KC                10 MSC-MD               1:29.58    1:33.83  
                  45.35     1:33.83 (48.48)                                        
 10 Swift, Sadie              10 CBAC-MD              1:38.13    1:36.76  
                  48.52     1:36.76 (48.24)                                        
 11 Boarman, Anna              9 CBAC-MD              1:43.86    1:36.80  
                  48.00     1:36.80 (48.80)                                        
 12 Baker, Yui                10 CBAC-MD              1:44.13    1:37.83  
                  48.81     1:37.83 (49.02)                                        
 13 Mullins, Camden           10 CBAC-MD              1:43.99    1:38.70  
                  49.01     1:38.70 (49.69)                                        
 14 Foveaux, Caileigh         10 CAC-MD               1:42.10    1:41.05  
 15 Scott, Sarah               9 CBAC-MD              1:52.87    1:45.43  
                  53.23     1:45.43 (52.20)                                        
 16 Linger, Gabriela           9 ROCK-MD              1:52.99    1:46.61  
                  52.28     1:46.61 (54.33)                                        
 17 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD               1:44.93    1:47.77  
                  51.66     1:47.77 (56.11)                                        
 18 Wernsdorfer, Anya         10 MSC-MD               2:03.34    1:48.20  
                  54.54     1:48.20 (53.66)                                        
 19 Willey, Eryn              10 GMAC-MD              1:50.48    1:50.91  
                  52.17     1:50.91 (58.74)                                        
 20 Maday, Tristan            10 CBAC-MD              2:02.46    1:53.12  
                  52.27   1:53.12 (1:00.85)                                        
 21 Cathcart, Rylie            9 Barracudas-MD        1:59.32    1:53.26  
 22 McBride, Rylee            10 GMAC-MD                   NT    1:56.04  
                  54.83   1:56.04 (1:01.21)                                        
 23 Gray, Sarah               10 CBAC-MD                   NT    1:58.07  
                  57.11   1:58.07 (1:00.96)                                        
 24 Harleston, Charlotte      10 MSC-MD               2:10.33    1:59.97  
                  59.34   1:59.97 (1:00.63)                                        
 25 Sims, Aaliyah              9 ROCK-MD                   NT    2:00.10  
                  58.06   2:00.10 (1:02.04)                                        
 26 Thomas, Ashlyn             9 CBAC-MD                   NT    2:06.71  
                2:09.21         2:06.71 ( )                                        
 27 Kern, Skye                10 ROCK-MD              2:27.61    2:14.51  
                  57.37   2:14.51 (1:17.14)                                        
 -- Hernandez, Leila          10 Barracudas-MD        1:40.46         NS  
 
Event 56  Men 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brazhnikov, Nicholas      10 MSC-MD               1:19.84    1:22.31  
                  40.05     1:22.31 (42.26)                                        
  2 Wright, Christian          9 Barracudas-MD             NT    1:23.16  
                  39.14     1:23.16 (44.02)                                        
  3 Swift, Jake               10 CBAC-MD              1:21.12    1:23.55  
                  42.23     1:23.55 (41.32)                                        
  4 Lind, Matthew             10 MSC-MD               1:35.40    1:25.98  
                  41.52     1:25.98 (44.46)                                        
  5 Phillips, Andrew           8 CBAC-MD              1:41.42    1:33.58  
                  45.51     1:33.58 (48.07)                                        
  6 Ross, Robert              10 UN-CB-MD                  NT    1:36.35  
                  45.43     1:36.35 (50.92)                                        
  7 Mudd, Mason                9 CAC-MD                    NT    1:40.01  
                  46.39     1:40.01 (53.62)                                        
  8 Morgan, Zachary           10 CBAC-MD              1:51.76    1:40.65  
                  48.79     1:40.65 (51.86)                                        
  9 Lawson, Nicholas          10 MSC-MD               1:55.09    1:48.64  
                  53.80     1:48.64 (54.84)                                        
 10 McAloon, Chase             9 CBAC-MD              1:54.58    1:50.62  
                  52.48     1:50.62 (58.14)                                        
 11 Davis, Christopher         7 CBAC-MD              2:22.04    2:04.77  
 -- Link, Denver               9 CAC-MD                    NT         DQ  
                  42.81          DQ (48.93)                                        
 -- Kotov, Mark                9 MSC-MD               1:49.76         DQ  
                  44.77          DQ (45.82)                                        
 -- Bouyea, Hayden             9 MSC-MD               2:14.38         NS  
 -- Esser, Daniel             10 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Sena, Peter               10 MSC-MD               1:56.57         NS  
 
Event 57  Women 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lyla               11 CAC-MD               1:15.77    1:13.38  
                  35.64     1:13.38 (37.74)                                        
  2 Thornton, Brynn           11 Barracudas-MD        1:17.93    1:14.30  
                  36.61     1:14.30 (37.69)                                        
  3 Mazzulli, Magdalene       12 MSC-MD               1:20.19    1:14.77  
                  36.40     1:14.77 (38.37)                                        
  4 Willey, Addison           11 GMAC-MD              1:14.15    1:14.78  
                  36.59     1:14.78 (38.19)                                        
  5 Baffi, Margaret           12 MSC-MD               1:24.13    1:15.28  
                  36.23     1:15.28 (39.05)                                        
  6 Bonds, Gabrielle          12 GMAC-MD              1:15.10    1:16.15  
                  37.35     1:16.15 (38.80)                                        
  7 Cerny, Hannah             11 MSC-MD               1:17.24    1:17.21  
                  37.25     1:17.21 (39.96)                                        
  8 Pennell, Samantha         12 UN-CB-MD             1:42.88    1:17.49  
                  38.21     1:17.49 (39.28)                                        
  9 Conaway, Keelie           12 Barracudas-MD        1:28.60    1:18.41  
                  37.92     1:18.41 (40.49)                                        
 10 Baker, Noe                12 CBAC-MD              1:25.69    1:19.91  
                  38.57     1:19.91 (41.34)                                        
 11 Garibaldi, Violet         11 MSC-MD               1:21.55    1:21.43  
                  38.43     1:21.43 (43.00)                                        
 12 Bergles, Sophie           11 MSC-MD               1:26.17    1:22.52  
                  39.06     1:22.52 (43.46)                                        
 13 McOmber, Delaney          12 CBAC-MD                   NT    1:25.65  
                1:26.31         1:25.65 ( )                                        
 14 Thomas, Margot            11 MSC-MD               1:26.92    1:26.41  
                  42.04     1:26.41 (44.37)                                        
 15 Smith, Madison            11 MSC-MD               1:36.98    1:31.50  
                  44.66     1:31.50 (46.84)                                        
 16 Tucker, Grace             11 ROCK-MD                   NT    1:34.53  
                  46.17     1:34.53 (48.36)                                        
 17 Baffi, Caroline           11 MSC-MD               1:32.26    1:35.60  
                  47.45     1:35.60 (48.15)                                        
 18 Hassler, Charlotte        11 MSC-MD               1:36.38    1:36.43  
                  46.42     1:36.43 (50.01)                                        
 19 Harmening, Sydney         11 CBAC-MD                   NT    1:37.03  
                  46.06     1:37.03 (50.97)                                        
 20 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD                   NT    1:40.22  
                  47.59     1:40.22 (52.63)                                        
 21 Mueller, Katelynn         11 CBAC-MD              1:40.57    1:42.39  
 22 Stokley, McKinley         11 Barracudas-MD             NT    1:42.94  
 23 Antoniades, Eleni         11 MSC-MD               1:59.31    1:44.29  
                  51.82     1:44.29 (52.47)                                        
 24 Jari, Reena               11 MSC-MD               1:46.84    1:46.14  
                  53.12     1:46.14 (53.02)                                        
 25 Wright, Rhiannon          11 CBAC-MD                   NT    1:54.49  
                  54.72     1:54.49 (59.77)                                        
 -- Heether, Katherine        11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Bergles, Julia            11 MSC-MD               1:40.04         NS  
 
Event 58  Men 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trotter, Michael          12 CAC-MD               1:07.74    1:07.50  
                  33.10     1:07.50 (34.40)                                        
  2 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:30.05    1:11.67  
                  35.08     1:11.67 (36.59)                                        
  3 Morgan, Jaremy            12 CBAC-MD              1:23.62    1:17.93  
                  38.00     1:17.93 (39.93)                                        
  4 Magpuri, Linden           12 ROCK-MD              1:29.58    1:18.53  
                  36.69     1:18.53 (41.84)                                        
  5 Pawloski, James           11 CBAC-MD              1:22.44    1:21.91  
                  40.65     1:21.91 (41.26)                                        
  6 Polly, Jaxon              11 Barracudas-MD        1:30.94    1:22.38  
                  39.17     1:22.38 (43.21)                                        
  7 Taylor, Eric              11 CBAC-MD                   NT    1:25.93  
                  41.57     1:25.93 (44.36)                                        
  8 Mozzo, Aidan              11 CBAC-MD              1:29.36    1:27.69  
                  41.84     1:27.69 (45.85)                                        
  9 Rigney, Liam              11 CBAC-MD              1:39.16    1:30.34  
                  44.72     1:30.34 (45.62)                                        
 10 Polly, Dillon             12 Barracudas-MD        1:54.08    1:30.91  
                  44.04     1:30.91 (46.87)                                        
 11 Busch, Steven             11 CAC-MD               1:29.87    1:32.51  
                  45.39     1:32.51 (47.12)                                        
 12 Sproge, Ryan              12 CBAC-MD              1:37.57    1:32.67  
                  44.50     1:32.67 (48.17)                                        
 13 Phillips, William         11 CBAC-MD              1:37.96    1:33.42  
                  44.52     1:33.42 (48.90)                                        
 14 Raney, Lucas              11 GMAC-MD              1:43.21    1:34.91  
                  45.33     1:34.91 (49.58)                                        
 15 Mueller, Nathan           11 CBAC-MD              1:42.14    1:37.02  
                  46.58     1:37.02 (50.44)                                        
 16 Stanco, David             12 MSC-MD               1:51.26    1:43.92  
                  51.25     1:43.92 (52.67)                                        
 -- Heether, Jackson          11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Hernandez, Xavier         11 Barracudas-MD        2:02.75         NS  
 -- Peck, Mason               12 MSC-MD               1:28.86         NS  
 -- Lengade, Sahil            11 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 59  Women 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lila                 10 MSC-MD                 38.07      33.29  
  2 Chen, Madeline            10 CBAC-MD                35.11      35.07  
  3 Uhlmann, Alexandra        10 CAC-MD                 48.88      45.65  
  4 Rogers, KC                10 MSC-MD                 46.74      45.76  
  5 Reynolds, Ashley           9 CAC-MD                 53.93      49.39  
  6 Longmore, Gabrielle        9 GMAC-MD                53.77      50.40  
  7 Scott, Sarah               9 CBAC-MD                   NT      50.85  
  8 Schmidt, Kathryn           9 CAC-MD                 51.40      53.48  
  9 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD                 58.94      56.37  
 10 Harleston, Charlotte      10 MSC-MD               1:13.36      58.08  
 11 Bouyea, Abigail           10 MSC-MD                 58.16    1:02.55  
 12 Cathcart, Rylie            9 Barracudas-MD             NT    1:10.00  
 
Event 60  Men 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brazhnikov, Nicholas      10 MSC-MD                 36.47      36.47  
  2 Ross, Robert              10 UN-CB-MD               43.23      41.70  
  3 Wright, Christian          9 Barracudas-MD          49.80      42.37  
  4 Lind, Matthew             10 MSC-MD                 48.69      43.10  
  5 Mudd, Mason                9 CAC-MD                    NT      43.32  
  6 Pierce, Adam              10 CBAC-MD                46.32      45.74  
  7 Padilla, Diego            10 Barracudas-MD          51.70      47.92  
  8 Duke, Andrew               9 CBAC-MD                   NT      50.55  
  9 Smith, Jameson            10 CBAC-MD                54.65      55.36  
 10 Davis, Zachary             9 CBAC-MD                   NT      55.43  
 11 Green, Nathan             10 MSC-MD                 58.57      56.30  
 12 Stanco, Paul               9 MSC-MD                 56.96      56.75  
 -- Caiola, Phineas           10 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 61  Women 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Black, Grace              12 MSC-MD                 30.69      30.20  
  2 Smith, Lyla               11 CAC-MD                 31.71      31.13  
  3 Hudson, Olivia            12 CAC-MD                 33.68      31.99  
  4 Wojtowicz, Jennifer       12 ROCK-MD                   NT      32.00  
  5 Boykins, Jordyne          12 DCPR-PV                32.40      32.49  
  6 Purcell, Macon            12 MSC-MD                 38.44      33.56  
  7 Baffi, Margaret           12 MSC-MD                 35.11      33.62  
  8 Cerny, Hannah             11 MSC-MD                 33.84      33.98  
  9 Pennell, Samantha         12 UN-CB-MD               52.25      34.35  
 10 Mazzulli, Magdalene       12 MSC-MD                 42.38      34.79  
 11 Conaway, Keelie           12 Barracudas-MD          35.06      35.21  
 12 Garibaldi, Violet         11 MSC-MD                 34.68      35.26  
 13 Vanasse, Abigail          12 ROCK-MD                37.13      35.80  
 14 Thomas, Margot            11 MSC-MD                 37.79      36.03  
 15 Thornton, Brynn           11 Barracudas-MD          41.97      36.25  
 16 Thomas, Cassidy           12 Barracudas-MD          39.79      37.00  
 17 Fixler, Alisa             12 MSC-MD                 42.27      37.33  
 18 Bergles, Sophie           11 MSC-MD                 42.88      37.58  
 19 Baker, Noe                12 CBAC-MD                40.31      37.84  
 20 Frill, Morgan             11 GMAC-MD                40.04      38.69  
 21 Magpuri, Lindsey          11 ROCK-MD                48.86      39.73  
 22 Grez, Keelie              11 Barracudas-MD          50.52      40.41  
 23 MacQuilliam, Leah         12 ROCK-MD                44.40      43.33  
 24 Hassler, Charlotte        11 MSC-MD                 43.14      45.20  
 25 Horwitz, Anabel           12 MSC-MD                 50.66      52.70  
 -- Smith, Madison            11 MSC-MD                 46.90         DQ  
 -- Purushothama, Anagha      12 MSC-MD                 44.73         NS  
 -- Bergles, Julia            11 MSC-MD                 44.39         NS  
 -- Heether, Katherine        11 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 62  Men 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masiello, John            12 GMAC-MD                30.69      30.23  
  2 Morgan, Jaremy            12 CBAC-MD                37.56      35.49  
  3 Polly, Jaxon              11 Barracudas-MD          37.21      35.68  
  4 Holman, John              11 MSC-MD                 39.99      37.57  
  5 Rigney, Liam              11 CBAC-MD                42.26      42.65  
  6 McDearman, Calvin         12 MSC-MD                    NT      44.23  
 -- Hernandez, Xavier         11 Barracudas-MD          51.47         NS  
 -- Lengade, Sahil            11 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Peck, Mason               12 MSC-MD                 40.61         NS  
 
Event 63  Women 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Madeline            10 CBAC-MD                40.90      39.02  
  2 Zeier, Ashlyn             10 CBAC-MD                45.25      44.84  
  3 Vijayan, Sophie           10 MSC-MD                 52.81      45.81  
  4 Harleston, Charlotte      10 MSC-MD                 52.00      50.14  
  5 Swift, Sadie              10 CBAC-MD                52.21      51.08  
  6 Wilson, Kayla             10 CBAC-MD                50.10      51.46  
  7 Willey, Eryn              10 GMAC-MD                52.33      51.63  
  8 Boarman, Anna              9 CBAC-MD                53.15      52.81  
  9 Mitchell, Neve            10 Barracudas-MD          59.82      53.32  
 10 Baker, Yui                10 CBAC-MD                50.55      53.49  
 11 Reynolds, Ashley           9 CAC-MD               1:00.60      53.89  
 12 Schmidt, Kathryn           9 CAC-MD                 56.57      54.24  
 13 Bell, Jayla                9 ROCK-MD              1:10.00      54.50  
 14 Cathcart, Rylie            9 Barracudas-MD          58.77      57.66  
 15 Tonkyro, Amelie           10 GMAC-MD                   NT      59.56  
 16 Kern, Skye                10 ROCK-MD              1:05.90      59.59  
 17 McBride, Rylee            10 GMAC-MD                59.90    1:00.68  
 18 Longmore, Gabrielle        9 GMAC-MD              1:04.69    1:03.50  
 19 Fisher, Rachel            10 CBAC-MD              1:02.24    1:04.16  
 20 Bouyea, Abigail           10 MSC-MD               1:04.46    1:05.05  
 21 Thomas, Karleigh          10 CBAC-MD                   NT    1:07.12  
 22 Gray, Sarah               10 CBAC-MD              1:17.96    1:14.65  
 -- Thomas, Ashlyn             9 CBAC-MD              1:16.70         DQ  
 -- Blaha, Krysta              9 MSC-MD                    NT         DQ  
 -- Foveaux, Caileigh         10 CAC-MD                 56.71         DQ  
 -- Hernandez, Leila          10 Barracudas-MD          58.51         NS  
 
Event 64  Men 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Elias            10 ROCK-MD                   NT      45.78  
  2 Kotov, Mark                9 MSC-MD                 50.98      48.91  
  3 Padilla, Diego            10 Barracudas-MD          51.82      49.18  
  4 Lawson, Nicholas          10 MSC-MD                 59.76      51.61  
  5 Link, Denver               9 CAC-MD               1:04.32      51.71  
  6 Phillips, Andrew           8 CBAC-MD                48.91      52.45  
  6 Ross, Robert              10 UN-CB-MD               49.94      52.45  
  8 Lind, Matthew             10 MSC-MD                 56.64      53.64  
  9 Grant, Jackson             8 CBAC-MD              1:02.15    1:02.07  
 10 Pierce, Ryan               8 CBAC-MD                   NT    1:05.01  
 11 Beamon, Luke               9 CBAC-MD                   NT    1:05.67  
 12 Davis, Christopher         7 CBAC-MD                59.23    1:05.69  
 13 Rigney, Aidan              7 CBAC-MD              1:06.96    1:09.40  
 14 Czerwiec, Jesse            7 CBAC-MD                   NT    1:23.51  
 15 Litynski, Cody             6 CBAC-MD              1:40.61    1:25.34  
 -- Swift, Jake               10 CBAC-MD                51.64         DQ  
 -- Brazhnikov, Nicholas      10 MSC-MD                 44.00         NS  
 -- Sena, Peter               10 MSC-MD               1:11.68         NS  
 
Event 65  Women 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purcell, Macon            12 MSC-MD                 38.12      37.44  
  2 Mazzulli, Magdalene       12 MSC-MD                 39.88      37.66  
  3 Hudson, Olivia            12 CAC-MD                 40.09      39.57  
  4 Thomas, Margot            11 MSC-MD                 39.42      40.18  
  5 Baffi, Margaret           12 MSC-MD                 42.96      40.57  
  6 Baffi, Caroline           11 MSC-MD                 44.12      42.10  
  7 Vanasse, Abigail          12 ROCK-MD                42.14      42.74  
  8 Bergles, Sophie           11 MSC-MD                 43.50      42.79  
  9 Frill, Morgan             11 GMAC-MD                46.24      47.06  
 10 Zissel, Olivia            11 MSC-MD                 51.51      47.28  
 11 Grez, Keelie              11 Barracudas-MD          54.82      48.53  
 12 Stokley, McKinley         11 Barracudas-MD          56.84      48.60  
 13 Fixler, Alisa             12 MSC-MD                 52.41      49.68  
 14 Tanner, Taylor            11 CAC-MD                 57.54      50.57  
 15 Antoniades, Eleni         11 MSC-MD                 59.93      57.10  
 16 Mueller, Katelynn         11 CBAC-MD                57.05    1:01.71  
 -- Wright, Rhiannon          11 CBAC-MD                53.28         DQ  
 -- Hobson, Lucinda           11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Bergles, Julia            11 MSC-MD                 48.11         NS  
 
Event 66  Men 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Brody               12 Barracudas-MD          34.76      33.43  
  2 Trotter, Michael          12 CAC-MD                 37.74      36.33  
  3 Masiello, John            12 GMAC-MD                53.69      38.46  
  4 Polly, Jaxon              11 Barracudas-MD          43.23      40.56  
  5 Walls, Samuel             12 GMAC-MD                41.62      41.29  
  6 Magpuri, Linden           12 ROCK-MD                46.06      42.97  
  7 Stanco, David             12 MSC-MD                 47.10      44.01  
  8 Pawloski, James           11 CBAC-MD                46.19      44.55  
  9 Polly, Dillon             12 Barracudas-MD          54.46      47.33  
 10 Phillips, William         11 CBAC-MD                54.36      48.24  
 11 Sproge, Ryan              12 CBAC-MD                58.40      49.72  
 12 Rigney, Liam              11 CBAC-MD                55.73      49.86  
 13 Taylor, Robert            11 ROCK-MD                48.94      50.37  
 14 McDearman, Calvin         12 MSC-MD                    NT      52.06  
 15 Mueller, Nathan           11 CBAC-MD              1:00.04      56.93  
 -- Busch, Steven             11 CAC-MD                 55.14         DQ  
 
Event 67  Women 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Madeline            10 CBAC-MD              1:17.38    1:18.97  
                  36.66     1:18.97 (42.31)                                        
  2 Sloan, Kennedy            10 CBAC-MD              1:21.42    1:19.63  
                  35.82     1:19.63 (43.81)                                        
  3 Johnston, Katelyn         10 CBAC-MD              1:21.62    1:20.46  
                  40.20     1:20.46 (40.26)                                        
  4 Zeier, Ashlyn             10 CBAC-MD              1:26.58    1:24.80  
                  39.66     1:24.80 (45.14)                                        
  5 Mozzo, Kaitlynn            9 CBAC-MD              1:34.44    1:29.32  
                  43.26     1:29.32 (46.06)                                        
  6 Vijayan, Sophie           10 MSC-MD               1:38.25    1:30.78  
                  43.58     1:30.78 (47.20)                                        
  7 Baker, Yui                10 CBAC-MD              1:36.93    1:35.74  
                  46.46     1:35.74 (49.28)                                        
  8 Uhlmann, Alexandra        10 CAC-MD               1:34.58    1:36.39  
                  43.41     1:36.39 (52.98)                                        
  9 Mullins, Camden           10 CBAC-MD              1:45.63    1:41.71  
                  50.06     1:41.71 (51.65)                                        
 10 Mitchell, Neve            10 Barracudas-MD             NT    1:42.67  
                  51.24     1:42.67 (51.43)                                        
 11 Willey, Eryn              10 GMAC-MD                   NT    1:43.81  
                  51.22     1:43.81 (52.59)                                        
 12 Reynolds, Ashley           9 CAC-MD               1:55.56    1:47.63  
                  51.35     1:47.63 (56.28)                                        
 13 Scott, Sarah               9 CBAC-MD              1:53.58    1:48.84  
                  51.69     1:48.84 (57.15)                                        
 14 Thomas, Karleigh          10 CBAC-MD                   NT    1:50.95  
                1:51.01         1:50.95 ( )                                        
 15 Schmidt, Kathryn           9 CAC-MD                    NT    1:51.12  
                  56.68     1:51.12 (54.44)                                        
 16 Bell, Jayla                9 ROCK-MD                   NT    1:52.00  
 17 Tonkyro, Amelie           10 GMAC-MD                   NT    1:52.19  
                  54.09     1:52.19 (58.10)                                        
 18 Wernsdorfer, Anya         10 MSC-MD                    NT    1:52.25  
                  55.76     1:52.25 (56.49)                                        
 19 Longmore, Gabrielle        9 GMAC-MD              1:57.38    1:52.84  
                  51.55   1:52.84 (1:01.29)                                        
 20 Sims, Aaliyah              9 ROCK-MD              2:08.51    2:00.21  
                2:00.23         2:00.21 ( )                                        
 -- Wilson, Kayla             10 CBAC-MD              1:35.50         DQ  
                  39.44          DQ (50.46)                                        
 -- Hernandez, Leila          10 Barracudas-MD        1:48.50         NS  
 
Event 68  Men 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Elias            10 ROCK-MD              1:37.42    1:29.88  
                  45.13     1:29.88 (44.75)                                        
  2 Mudd, Mason                9 CAC-MD                    NT    1:34.02  
                  44.26     1:34.02 (49.76)                                        
  3 Wright, Christian          9 Barracudas-MD             NT    1:35.87  
                  44.55     1:35.87 (51.32)                                        
  4 Padilla, Diego            10 Barracudas-MD        1:44.73    1:38.24  
                  46.54     1:38.24 (51.70)                                        
  5 Duke, Andrew               9 CBAC-MD                   NT    1:38.75  
                  48.83     1:38.75 (49.92)                                        
  6 Pierce, Adam              10 CBAC-MD              1:37.35    1:39.02  
                  45.54     1:39.02 (53.48)                                        
  7 Link, Denver               9 CAC-MD                    NT    1:41.55  
                  50.22     1:41.55 (51.33)                                        
  8 Morgan, Zachary           10 CBAC-MD                   NT    1:41.63  
                1:41.58      1:41.63 (0.05)                                        
  9 Davis, Zachary             9 CBAC-MD                   NT    1:46.83  
                1:46.57      1:46.83 (0.26)                                        
 10 Green, Nathan             10 MSC-MD                    NT    1:47.17  
                  49.12     1:47.17 (58.05)                                        
 11 Pierce, Ryan               8 CBAC-MD                   NT    1:59.76  
                  57.99   1:59.76 (1:01.77)                                        
 12 McAloon, Chase             9 CBAC-MD              1:58.91    2:06.80  
                  58.25   2:06.80 (1:08.55)                                        
 -- Smith, Jameson            10 CBAC-MD              1:43.09         DQ  
                  47.50          DQ (50.21)                                        
 -- Sena, Peter               10 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Caiola, Phineas           10 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 69  Women 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Black, Grace              12 MSC-MD               1:10.02    1:09.73  
                  32.34     1:09.73 (37.39)                                        
  2 Willey, Addison           11 GMAC-MD              1:15.96    1:13.46  
                  33.29     1:13.46 (40.17)                                        
  3 Boykins, Jordyne          12 DCPR-PV              1:13.32    1:15.41  
                  34.98     1:15.41 (40.43)                                        
  4 Wojtowicz, Jennifer       12 ROCK-MD              1:14.59    1:15.65  
                  35.56     1:15.65 (40.09)                                        
  5 Smith, Lyla               11 CAC-MD               1:18.54    1:15.91  
                  35.73     1:15.91 (40.18)                                        
  6 Baffi, Margaret           12 MSC-MD               1:23.09    1:16.46  
                  35.07     1:16.46 (41.39)                                        
  7 Hudson, Olivia            12 CAC-MD               1:17.42    1:16.55  
                  35.31     1:16.55 (41.24)                                        
  8 Conaway, Keelie           12 Barracudas-MD        1:29.81    1:18.38  
                  36.07     1:18.38 (42.31)                                        
  9 Thornton, Brynn           11 Barracudas-MD        1:19.12    1:19.88  
                  36.60     1:19.88 (43.28)                                        
 10 Baker, Noe                12 CBAC-MD              1:23.40    1:21.22  
                  38.53     1:21.22 (42.69)                                        
 11 Bonds, Gabrielle          12 GMAC-MD              1:14.38    1:22.13  
                  37.07     1:22.13 (45.06)                                        
 12 Thomas, Cassidy           12 Barracudas-MD        1:28.61    1:23.19  
                  40.05     1:23.19 (43.14)                                        
 13 Fixler, Alisa             12 MSC-MD               1:26.82    1:25.32  
                  38.28     1:25.32 (47.04)                                        
 14 McOmber, Delaney          12 CBAC-MD                   NT    1:26.38  
                  39.33     1:26.38 (47.05)                                        
 15 Grez, Keelie              11 Barracudas-MD        1:50.19    1:26.64  
                  39.79     1:26.64 (46.85)                                        
 16 Baffi, Caroline           11 MSC-MD               1:31.21    1:28.35  
                  43.84     1:28.35 (44.51)                                        
 17 Harmening, Sydney         11 CBAC-MD                   NT    1:31.22  
                  45.30     1:31.22 (45.92)                                        
 18 Zissel, Olivia            11 MSC-MD               1:37.96    1:31.28  
                  42.17     1:31.28 (49.11)                                        
 19 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD                   NT    1:32.31  
                  43.36     1:32.31 (48.95)                                        
 20 MacQuilliam, Leah         12 ROCK-MD              1:36.16    1:32.50  
                  43.88     1:32.50 (48.62)                                        
 21 Hassler, Charlotte        11 MSC-MD               1:34.49    1:37.23  
                  45.06     1:37.23 (52.17)                                        
 22 Tanner, Taylor            11 CAC-MD               1:43.85    1:38.42  
                  49.07     1:38.42 (49.35)                                        
 23 Horwitz, Anabel           12 MSC-MD               1:43.28    1:44.02  
                  51.60     1:44.02 (52.42)                                        
 24 Jari, Reena               11 MSC-MD               1:51.93    1:49.86  
                  49.03   1:49.86 (1:00.83)                                        
 -- Mueller, Katelynn         11 CBAC-MD              1:40.00         DQ  
 -- Hobson, Lucinda           11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Purushothama, Anagha      12 MSC-MD               1:38.74         NS  
 
Event 70  Men 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trotter, Michael          12 CAC-MD               1:09.85    1:07.85  
                  33.60     1:07.85 (34.25)                                        
  2 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:10.56    1:08.48  
                  32.76     1:08.48 (35.72)                                        
  3 Polly, Jaxon              11 Barracudas-MD        1:22.91    1:19.42  
                  37.39     1:19.42 (42.03)                                        
  4 Morgan, Jaremy            12 CBAC-MD              1:17.52    1:20.10  
                  37.56     1:20.10 (42.54)                                        
  5 Holman, John              11 MSC-MD               1:28.54    1:23.14  
                  39.40     1:23.14 (43.74)                                        
  6 Mozzo, Aidan              11 CBAC-MD              1:27.08    1:23.89  
                  38.10     1:23.89 (45.79)                                        
  7 Pawloski, James           11 CBAC-MD              1:27.04    1:27.18  
                  41.62     1:27.18 (45.56)                                        
  8 Taylor, Eric              11 CBAC-MD                   NT    1:31.93  
                  44.69     1:31.93 (47.24)                                        
  9 Polly, Dillon             12 Barracudas-MD        1:47.23    1:32.70  
                  44.74     1:32.70 (47.96)                                        
 10 Raney, Lucas              11 GMAC-MD                   NT    1:35.92  
                  47.60     1:35.92 (48.32)                                        
 11 Phillips, William         11 CBAC-MD              1:37.25    1:37.46  
                  44.92     1:37.46 (52.54)                                        
 12 Mueller, Nathan           11 CBAC-MD              1:44.49    1:46.33  
                  48.97     1:46.33 (57.36)                                        
 -- Lengade, Sahil            11 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Busch, Steven             11 CAC-MD               1:35.56         NS  
 -- Heether, Jackson          11 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 71  Women 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lila                 10 MSC-MD                 31.81      29.36  
  2 Sloan, Kennedy            10 CBAC-MD                31.47      30.52  
  3 Johnston, Katelyn         10 CBAC-MD                33.46      33.20  
  4 Mozzo, Kaitlynn            9 CBAC-MD                35.45      33.89  
  5 Quinn, Olivia              9 GMAC-MD                35.05      33.90  
  6 Zeier, Ashlyn             10 CBAC-MD                38.68      33.91  
  7 Vijayan, Sophie           10 MSC-MD                 37.69      35.32  
  8 Rogers, KC                10 MSC-MD                 37.07      36.87  
  9 Swift, Sadie              10 CBAC-MD                38.36      38.11  
 10 Boarman, Anna              9 CBAC-MD                39.42      39.95  
 11 Mitchell, Neve            10 Barracudas-MD          40.58      40.32  
 12 Bouyea, Abigail           10 MSC-MD                 42.89      40.36  
 13 Wernsdorfer, Anya         10 MSC-MD                 43.11      40.54  
 14 Reynolds, Ashley           9 CAC-MD                 49.91      41.72  
 15 Schmidt, Kathryn           9 CAC-MD                 42.03      41.84  
 16 Linger, Gabriela           9 ROCK-MD                49.67      41.85  
 17 Willey, Eryn              10 GMAC-MD                42.17      42.30  
 18 Fisher, Rachel            10 CBAC-MD                41.64      42.52  
 19 Blaha, Krysta              9 MSC-MD                 48.76      42.54  
 20 Baker, Yui                10 CBAC-MD                37.49      42.80  
 21 Sims, Aaliyah              9 ROCK-MD                46.47      42.81  
 22 Longmore, Gabrielle        9 GMAC-MD                41.81      43.12  
 23 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD                 43.36      43.15  
 24 Foveaux, Caileigh         10 CAC-MD                 46.18      43.50  
 25 Bell, Jayla                9 ROCK-MD                47.90      44.14  
 26 McBride, Rylee            10 GMAC-MD                46.72      44.61  
 27 Kern, Skye                10 ROCK-MD                46.88      44.71  
 28 Tonkyro, Amelie           10 GMAC-MD                   NT      45.04  
 29 Harleston, Charlotte      10 MSC-MD                 50.15      46.27  
 30 Maday, Tristan            10 CBAC-MD                47.77      47.04  
 31 Gray, Sarah               10 CBAC-MD                52.84      47.44  
 -- Thomas, Ashlyn             9 CBAC-MD                54.79         DQ  
 
Event 72  Men 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kotov, Mark                9 MSC-MD                 33.88      32.49  
  2 Russell, Elias            10 ROCK-MD                34.62      34.24  
  3 Duke, Andrew               9 CBAC-MD                   NT      34.80  
  4 Mudd, Mason                9 CAC-MD                 38.38      35.18  
  5 Pierce, Adam              10 CBAC-MD                37.04      36.82  
  6 Lawson, Nicholas          10 MSC-MD                 39.44      37.23  
  7 Swift, Jake               10 CBAC-MD                34.30      37.32  
  8 Stanco, Paul               9 MSC-MD                 43.04      38.36  
  9 Morgan, Zachary           10 CBAC-MD                41.61      38.83  
 10 Link, Denver               9 CAC-MD                 45.81      40.08  
 11 Green, Nathan             10 MSC-MD                 41.77      41.37  
 12 Phillips, Andrew           8 CBAC-MD                41.19      41.98  
 13 McAloon, Chase             9 CBAC-MD                42.77      42.00  
 14 Davis, Zachary             9 CBAC-MD                38.79      43.34  
 15 Beamon, Luke               9 CBAC-MD                   NT      44.83  
 16 Davis, Christopher         7 CBAC-MD                47.95      45.52  
 17 Pierce, Ryan               8 CBAC-MD                46.51      46.08  
 18 Grant, Jackson             8 CBAC-MD                47.95      48.34  
 19 Czerwiec, Jesse            7 CBAC-MD              1:10.80      58.81  
 20 Rigney, Aidan              7 CBAC-MD                58.26      59.25  
 21 Litynski, Cody             6 CBAC-MD              1:02.84    1:15.23  
 -- Sena, Peter               10 MSC-MD                 46.54         NS  
 -- Bouyea, Hayden             9 MSC-MD                 47.05         NS  
 
Event 73  Women 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willey, Addison           11 GMAC-MD                28.78      27.80  
  2 Black, Grace              12 MSC-MD                 28.64      28.13  
  3 Boykins, Jordyne          12 DCPR-PV                28.15      28.47  
  4 Pennell, Samantha         12 UN-CB-MD               28.87      29.18  
  5 Purcell, Macon            12 MSC-MD                 30.59      29.38  
  6 Smith, Lyla               11 CAC-MD                 29.77      29.39  
  7 Mazzulli, Magdalene       12 MSC-MD                 31.31      29.65  
  8 Bonds, Gabrielle          12 GMAC-MD                29.49      31.09  
  9 Garibaldi, Violet         11 MSC-MD                 30.54      31.27  
 10 Wojtowicz, Jennifer       12 ROCK-MD                31.41      31.63  
 11 Thomas, Cassidy           12 Barracudas-MD          34.55      32.14  
 12 Frill, Morgan             11 GMAC-MD                32.34      32.24  
 13 Cerny, Hannah             11 MSC-MD                 33.32      32.29  
 14 Baker, Noe                12 CBAC-MD                34.43      32.69  
 15 Grez, Keelie              11 Barracudas-MD          38.15      33.58  
 16 Magpuri, Lindsey          11 ROCK-MD                36.83      34.48  
 17 McOmber, Delaney          12 CBAC-MD                34.89      34.62  
 18 MacQuilliam, Leah         12 ROCK-MD                36.21      35.24  
 19 Tucker, Grace             11 ROCK-MD                35.44      35.40  
 20 Smith, Madison            11 MSC-MD                 35.73      36.89  
 21 Stokley, McKinley         11 Barracudas-MD          49.04      37.21  
 22 Zissel, Olivia            11 MSC-MD                 38.17      37.26  
 23 Horwitz, Anabel           12 MSC-MD                 36.91      37.54  
 24 Rupard, Alexis            11 ROCK-MD                40.15      38.21  
 25 Mueller, Katelynn         11 CBAC-MD                41.42      39.92  
 26 Antoniades, Eleni         11 MSC-MD                 40.65      40.02  
 27 Harmening, Sydney         11 CBAC-MD                39.99      40.14  
 28 Tanner, Taylor            11 CAC-MD                 40.85      40.26  
 29 Wright, Rhiannon          11 CBAC-MD                47.96      43.44  
 30 Jari, Reena               11 MSC-MD                 48.12      45.07  
 -- Heether, Katherine        11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Purushothama, Anagha      12 MSC-MD                 40.01         NS  
 -- Hobson, Lucinda           11 MSC-MD                    NT         NS  
 
Event 74  Men 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walls, Samuel             12 GMAC-MD                29.23      29.43  
  2 Morgan, Jaremy            12 CBAC-MD                31.24      30.99  
  3 Mozzo, Aidan              11 CBAC-MD                31.88      31.25  
  4 Magpuri, Linden           12 ROCK-MD                31.92      31.68  
  5 Sproge, Ryan              12 CBAC-MD                34.09      32.64  
  6 Holman, John              11 MSC-MD                 31.92      32.66  
  7 Rigney, Liam              11 CBAC-MD                37.63      34.08  
  8 McDearman, Calvin         12 MSC-MD                    NT      34.14  
  9 Busch, Steven             11 CAC-MD                 36.39      34.40  
 10 Taylor, Eric              11 CBAC-MD                35.15      34.65  
 11 Raney, Lucas              11 GMAC-MD                40.83      35.31  
 12 Stanco, David             12 MSC-MD                 36.66      35.34  
 13 Pawloski, James           11 CBAC-MD                34.34      35.42  
 14 Taylor, Robert            11 ROCK-MD                37.63      36.57  
 15 Phillips, William         11 CBAC-MD                33.85      36.95  
 16 Mueller, Nathan           11 CBAC-MD                39.40      37.82  
 -- Peck, Mason               12 MSC-MD                 31.95         NS  
 -- Heether, Jackson          11 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Lengade, Sahil            11 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Hernandez, Xavier         11 Barracudas-MD          39.78         NS  
 
Event 75  Women 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:06.33    2:07.16  
     1) Zeier, Ashlyn 10                2) Sloan, Kennedy 10              
     3) Johnston, Katelyn 10            4) Chen, Madeline 10              
                  34.08     1:05.13 (31.05)     1:37.60 (32.47)     2:07.16 (29.56)
  2 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'B'               2:27.87    2:34.95  
     1) Wilson, Kayla 10                2) Baker, Yui 10                  
     3) Swift, Sadie 10                 4) Mozzo, Kaitlynn 9              
                  35.74     1:19.25 (43.51)     1:57.45 (38.20)     2:34.95 (37.50)
  3 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'D'               2:57.35    3:15.16  
     1) Mullins, Camden 10              2) Thomas, Ashlyn 9               
     3) Maday, Tristan 10               4) Gray, Sarah 10                 
                  39.38   1:48.11 (1:08.73)   3:14.99 (1:26.88)      3:15.16 (0.17)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'C'               2:42.00         DQ  
     1) Boarman, Anna 9                 2) Fisher, Rachel 10              
     3) Scott, Sarah 9                  4) Thomas, Karleigh 10            
                  38.29       56.92 (18.63)     1:27.71 (30.79)        DQ (1:17.62)
 -- Great Mills Aquatic Club-MD  'A'                  2:32.47         DQ  
     1) Willey, Eryn 10                 2) Longmore, Gabrielle 9          
     3) McBride, Rylee 10               4) Quinn, Olivia 9                
                  43.50     1:25.26 (41.76)     2:22.50 (57.24)          DQ (22.00)
 
Event 76  Men 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'B'               2:39.09    2:39.98  
     1) Davis, Zachary 9                2) Phillips, Andrew 8             
     3) Morgan, Zachary 10              4) Smith, Jameson 10              
                  40.08     1:29.23 (49.15)     2:01.09 (31.86)     2:39.98 (38.89)
  2 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'C'               3:05.18    2:58.92  
     1) Pierce, Ryan 8                  2) Grant, Jackson 8               
     3) Davis, Christopher 7            4) McAloon, Chase 9               
                  44.13     1:31.37 (47.24)   2:58.92 (1:27.55)                    
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:24.14        XDQ  
     1) Duke, Andrew 9                  2) Ross, Robert 10                
     3) Pierce, Adam 10                 4) Swift, Jake 10                 
                  36.22     1:13.19 (36.97)     1:51.18 (37.99)          DQ (38.43)
 
Event 77  Women 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rockfish Swimming-MD  'A'                              NT    2:12.59  
     1) Vanasse, Abigail 12             2) MacQuilliam, Leah 12           
     3) Tucker, Grace 11                4) Wojtowicz, Jennifer 12         
                  30.66     1:05.65 (34.99)     1:41.95 (36.30)     2:12.59 (30.64)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:18.18        XDQ  
     1) Baker, Noe 12                   2) McOmber, Delaney 12            
     3) Harmening, Sydney 11            4) Pennell, Samantha 12           
                  32.30     1:07.39 (35.09)     1:47.84 (40.45)          DQ (29.16)
 
Event 78  Men 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               2:09.32    2:09.65  
     1) Mozzo, Aidan 11                 2) Sproge, Ryan 12                
     3) Rigney, Liam 11                 4) Morgan, Jaremy 12              
                  31.57     1:04.61 (33.04)     1:39.05 (34.44)     2:09.65 (30.60)
  2 Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'B'               2:21.21    2:20.11  
     1) Pawloski, James 11              2) Phillips, William 11           
     3) Mueller, Nathan 11              4) Taylor, Eric 11                
                  34.01     1:11.01 (37.00)     1:46.59 (35.58)     2:20.11 (33.52)
 
Event 79  Women 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duke, Amaya               13 CBAC-MD                   NT    2:08.09  
                  28.43     1:00.73 (32.30)     1:34.41 (33.68)     2:08.09 (33.68)
  2 King, Kendall             14 Barracudas-MD        2:13.67    2:10.46  
                  30.22     1:03.47 (33.25)     1:37.37 (33.90)     2:10.46 (33.09)
  3 Yeagle, Carly             13 MSC-MD               2:17.41    2:12.36  
                  30.22     1:04.11 (33.89)     1:39.27 (35.16)     2:12.36 (33.09)
  4 Kirby, Quinn              13 CAA-MD               2:16.73    2:15.71  
                  31.15     1:05.36 (34.21)     1:40.74 (35.38)     2:15.71 (34.97)
  5 D'Aurora, Elizabeth       13 CBAC-MD              2:19.46    2:16.11  
                  31.75     1:06.61 (34.86)     1:42.96 (36.35)     2:16.11 (33.15)
  6 McCloskey, Lauren         13 ROCK-MD              2:19.29    2:17.41  
                  31.51     1:06.60 (35.09)     1:43.14 (36.54)     2:17.41 (34.27)
  7 Thomas, Isabel            14 MSC-MD               2:43.96    2:20.66  
                  32.14     1:08.28 (36.14)     1:45.51 (37.23)     2:20.66 (35.15)
  8 Rowe, McKenzie            14 MSC-MD               2:25.13    2:21.01  
                  32.33     1:08.09 (35.76)     1:45.37 (37.28)     2:21.01 (35.64)
  9 Mazzulli, Mary            13 MSC-MD               2:34.04    2:22.36  
                  32.54     1:09.19 (36.65)     1:47.16 (37.97)     2:22.36 (35.20)
 10 Handwerk, Samantha        13 MSC-MD               2:30.34    2:22.74  
                  32.05     1:09.07 (37.02)     1:46.98 (37.91)     2:22.74 (35.76)
 11 Hamro, Roxanna            13 CAA-MD               2:29.52    2:25.71  
                  33.94     1:12.51 (38.57)     1:50.43 (37.92)     2:25.71 (35.28)
 12 Rogers, Kyla              13 MSC-MD               3:11.69    2:25.73  
                  32.86     1:10.90 (38.04)     1:48.80 (37.90)     2:25.73 (36.93)
 13 Soustek, Amanda           14 CAA-MD               2:38.94    2:25.80  
                  33.65     1:10.82 (37.17)     1:49.38 (38.56)     2:25.80 (36.42)
 14 Harmening, Molly          13 UN-CB-MD                  NT    2:28.85  
                  34.21     1:11.78 (37.57)     1:50.88 (39.10)     2:28.85 (37.97)
 15 King, Anna                13 CBAC-MD              2:32.15    2:30.48  
                  34.93     1:13.60 (38.67)     1:54.40 (40.80)     2:30.48 (36.08)
 16 Coleman, Mackenzie        13 CAA-MD               2:31.19    2:32.20  
                  34.53     1:13.29 (38.76)     1:52.76 (39.47)     2:32.20 (39.44)
 17 Lunken, Talia             14 MSC-MD               2:35.73    2:32.77  
                  34.10   2:32.77 (1:58.67)                                        
 18 Pumphrey, Nayev           13 MSC-MD               3:00.03    2:39.09  
                  33.44     1:11.58 (38.14)     1:54.91 (43.33)     2:39.09 (44.18)
 19 Strutz, Emma              14 CAA-MD                    NT    2:48.28  
                  37.63     1:20.00 (42.37)   2:48.28 (1:28.28)                    
 20 Marchionni, Luce          14 MSC-MD               2:57.01    2:50.02  
                  35.78     1:17.65 (41.87)     2:03.92 (46.27)     2:50.02 (46.10)
 21 Antoniades, Marguerite    13 MSC-MD               3:14.12    2:55.12  
                  38.16     1:24.07 (45.91)     2:10.34 (46.27)     2:55.12 (44.78)
 22 Harwood, Lauren           14 CAA-MD                    NT    2:55.73  
                  36.28     1:19.95 (43.67)     2:08.67 (48.72)     2:55.73 (47.06)
 -- Jarboe, Sara              14 ROCK-MD              2:46.41         NS  
 -- Lavin, Sydney             14 MSC-MD               2:18.28         NS  
 
Event 80  Men 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Aurora, Joseph          13 CBAC-MD              2:08.00    2:06.51  
                  28.27     1:01.04 (32.77)     1:34.37 (33.33)     2:06.51 (32.14)
  2 Kendall, Daulton          14 CAA-MD               2:13.62    2:09.89  
                  28.77     1:02.48 (33.71)     1:37.67 (35.19)     2:09.89 (32.22)
  3 Wojtowicz, James          13 ROCK-MD              2:11.06    2:10.07  
                  29.66     1:02.90 (33.24)     1:37.11 (34.21)     2:10.07 (32.96)
  4 Pinto, Benjamin           13 CAC-MD               2:22.77    2:14.42  
                  30.91     1:05.33 (34.42)     1:40.47 (35.14)     2:14.42 (33.95)
  5 Smith, Liam               14 ROCK-MD                   NT    2:16.83  
                  29.57     1:04.33 (34.76)     1:41.68 (37.35)     2:16.83 (35.15)
  6 Rock, Conner              14 ROCK-MD              2:27.87    2:17.58  
                  30.71     1:06.64 (35.93)     1:44.04 (37.40)     2:17.58 (33.54)
  7 Santos, Matthew           14 CAA-MD               2:24.30    2:21.94  
                  30.59     1:06.61 (36.02)     1:44.88 (38.27)     2:21.94 (37.06)
  8 Longmore, Zachary         13 GMAC-MD              2:23.05    2:24.15  
                  31.75     1:08.68 (36.93)     1:47.42 (38.74)     2:24.15 (36.73)
  9 Ho, Nathan                14 CAA-MD               2:38.89    2:26.95  
                  34.84     1:12.95 (38.11)     1:50.42 (37.47)     2:26.95 (36.53)
 10 Bryan, Caleb              13 CBAC-MD                   NT    3:11.21  
                  42.60     1:32.85 (50.25)   3:11.21 (1:38.36)                    
 -- Arocho, Benjamin          13 CAA-MD               2:13.27         DQ  
                  30.60     1:04.10 (33.50)     1:38.52 (34.42)          DQ (32.99)
 -- Ranney, James             14 MSC-MD               2:48.25         NS  
 -- Guerrerio, John           13 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Park, Jamie               13 MSC-MD               2:29.66         NS  
 -- Breza, Cole               14 MSC-MD               2:12.22         NS  
 
Event 81  Women 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cotten, Samantha          18 Barracudas-MD        2:12.08    2:06.25  
                  29.42     1:01.49 (32.07)     1:34.60 (33.11)     2:06.25 (31.65)
  2 Scott, Laura              15 CBAC-MD              2:05.90    2:06.28  
                  29.90     1:02.16 (32.26)     1:34.64 (32.48)     2:06.28 (31.64)
  3 Jones, Melody             15 GMAC-MD              2:08.50    2:11.23  
                  30.63     1:04.04 (33.41)     1:38.41 (34.37)     2:11.23 (32.82)
  4 Bruns, Rachel             17 MSC-MD               2:08.99    2:12.41  
                  30.62     1:04.05 (33.43)     1:38.30 (34.25)     2:12.41 (34.11)
  5 Aragon, Kyra              17 ROCK-MD              2:17.38    2:14.50  
                  31.75     1:04.88 (33.13)     1:39.30 (34.42)     2:14.50 (35.20)
  6 Brooks, Caroline          18 MSC-MD               2:05.02    2:14.72  
                  29.81     1:02.99 (33.18)     1:38.97 (35.98)     2:14.72 (35.75)
  6 Valkenberg, Sophia        16 MSC-MD               2:10.13    2:14.72  
                  30.48     1:04.78 (34.30)     1:40.30 (35.52)     2:14.72 (34.42)
  8 Ridley, Lauryn            17 ROCK-MD              2:12.85    2:19.54  
                  32.35     1:06.99 (34.64)     1:43.18 (36.19)     2:19.54 (36.36)
  9 Yeagle, Alexis            16 MSC-MD               2:17.57    2:19.65  
                  31.76     1:07.17 (35.41)     1:43.74 (36.57)     2:19.65 (35.91)
 10 Woo, Candace              15 CAA-MD               2:22.71    2:21.21  
                  32.07     1:08.79 (36.72)     1:45.79 (37.00)     2:21.21 (35.42)
 11 Correll-Brown, Riordan    15 CAA-MD               2:26.02    2:23.67  
                  33.16     1:10.23 (37.07)     1:47.52 (37.29)     2:23.67 (36.15)
 12 Taylor, Emily             15 CBAC-MD              2:19.78    2:23.96  
                  33.23     1:10.24 (37.01)     1:47.98 (37.74)     2:23.96 (35.98)
 13 Willey, Jaelynn           15 GMAC-MD              2:27.09    2:24.56  
                  33.46     1:10.30 (36.84)     1:48.78 (38.48)     2:24.56 (35.78)
 14 Locke, Alessa             16 CAC-MD               2:43.45    2:34.02  
                  34.04     1:14.06 (40.02)     1:55.49 (41.43)     2:34.02 (38.53)
 15 Gerber, Andrea            15 UN-CB-MD             2:34.77    2:34.68  
                  36.48     1:16.52 (40.04)     1:56.41 (39.89)     2:34.68 (38.27)
 -- O'Dell, Savannah          17 CBAC-MD              2:04.30         DQ  
                  29.62     1:02.40 (32.78)     1:35.83 (33.43)          DQ (33.59)
 -- Coughlan, Zoe             15 ROCK-MD              2:52.98         NS  
 -- Balaton, Christina        15 GMAC-MD              2:23.43         NS  
 
Event 82  Men 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rock, Kyle                16 UN-CB-MD             1:53.40    1:51.93  
                  26.22       54.67 (28.45)     1:23.42 (28.75)     1:51.93 (28.51)
  2 Droneberger, Alexander    15 CAC-MD               2:08.45    2:00.30  
                  26.83       56.92 (30.09)     1:28.76 (31.84)     2:00.30 (31.54)
  3 DePiazza, Christopher     16 ROCK-MD              2:05.34    2:02.96  
                  28.64     1:00.23 (31.59)     1:32.20 (31.97)     2:02.96 (30.76)
  4 Samuel, Kobe              17 MSC-MD               2:05.79    2:03.98  
                  25.74       55.68 (29.94)     1:28.87 (33.19)     2:03.98 (35.11)
  5 Shenot, Samuel            15 CBAC-MD              2:04.17    2:05.54  
                  28.49     1:00.65 (32.16)     1:33.34 (32.69)     2:05.54 (32.20)
  6 Sherman, Max              16 ROCK-MD              2:20.68    2:07.69  
                  28.53     1:00.23 (31.70)     1:34.21 (33.98)     2:07.69 (33.48)
  7 Woo, Lucas                17 CAA-MD               2:08.24    2:08.38  
                  28.08       59.79 (31.71)     1:33.37 (33.58)     2:08.38 (35.01)
  8 Balaton, Michael          17 GMAC-MD              2:06.02    2:11.06  
                  30.03     1:04.25 (34.22)     1:38.43 (34.18)     2:11.06 (32.63)
  9 Aldridge, Ian             15 GMAC-MD                   NT    2:13.19  
                  29.35     1:02.93 (33.58)     1:38.03 (35.10)     2:13.19 (35.16)
 10 Bridges, Matthew          15 CAA-MD               2:27.25    2:16.43  
                  31.27     1:06.00 (34.73)     1:41.77 (35.77)     2:16.43 (34.66)
 11 Aldrich, Jacob            18 CAC-MD               2:29.92    2:24.29  
                  32.70     1:09.67 (36.97)     1:47.52 (37.85)     2:24.29 (36.77)
 12 Foster, Thomas            16 GMAC-MD                   NT    2:26.23  
                  31.94     1:10.24 (38.30)     1:49.00 (38.76)     2:26.23 (37.23)
 13 Proctor, Michael          16 CAC-MD               2:50.61    2:29.15  
                  34.52     1:12.45 (37.93)     1:50.71 (38.26)     2:29.15 (38.44)
 14 Egan, David               15 MSC-MD               2:33.11    2:29.21  
                  34.00     1:11.31 (37.31)     1:50.64 (39.33)     2:29.21 (38.57)
 15 Jones, Hayden             15 MSC-MD               2:53.54    2:43.58  
                  36.04     1:17.20 (41.16)     2:00.95 (43.75)     2:43.58 (42.63)
 16 Nicholson, Oscar          16 MSC-MD                    NT    2:43.63  
                                                    2:00.73 ( )     2:43.63 (42.90)
 
Event 83  Women 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Kylie           14 Barracudas-MD        1:06.15    1:05.53  
                  32.24     1:05.53 (33.29)                                        
  2 King, Kendall             14 Barracudas-MD        1:09.64    1:09.08  
                  33.84     1:09.08 (35.24)                                        
  3 Mazzulli, Mary            13 MSC-MD               1:14.94    1:10.23  
                  34.78     1:10.23 (35.45)                                        
  4 Kirby, Quinn              13 CAA-MD               1:11.68    1:10.92  
                  35.20     1:10.92 (35.72)                                        
  5 McCloskey, Lauren         13 ROCK-MD              1:09.39    1:11.28  
                  34.86     1:11.28 (36.42)                                        
  6 Frill, Madison            14 GMAC-MD              1:12.33    1:11.71  
                  34.88     1:11.71 (36.83)                                        
  7 Smith, Katherine          13 ROCK-MD              1:17.81    1:12.45  
                  35.81     1:12.45 (36.64)                                        
  8 Hamro, Roxanna            13 CAA-MD               1:19.05    1:14.66  
                  37.69     1:14.66 (36.97)                                        
  9 Harmening, Molly          13 UN-CB-MD             1:16.44    1:15.31  
                  37.36     1:15.31 (37.95)                                        
 10 Riley, Anna               14 MSC-MD               1:20.50    1:16.70  
                  37.59     1:16.70 (39.11)                                        
 11 Coleman, Mackenzie        13 CAA-MD               1:21.61    1:18.29  
                  38.90     1:18.29 (39.39)                                        
 12 Jarrett, Alexis           13 ROCK-MD              1:18.75    1:18.55  
                  38.75     1:18.55 (39.80)                                        
 13 Soustek, Amanda           14 CAA-MD               1:28.41    1:18.72  
                  39.47     1:18.72 (39.25)                                        
 14 King, Anna                13 CBAC-MD              1:21.47    1:19.26  
                  39.54     1:19.26 (39.72)                                        
 15 Green, Ricaiah            13 DCPR-PV              1:18.87    1:20.35  
                  38.64     1:20.35 (41.71)                                        
 16 Kollar, Molly             13 CBAC-MD              1:24.01    1:21.29  
                  38.95     1:21.29 (42.34)                                        
 17 Nealis, Fiona             13 MSC-MD               1:29.55    1:21.68  
                  39.94     1:21.68 (41.74)                                        
 18 Padilla, Andrea           13 Barracudas-MD        1:20.34    1:21.75  
                  39.13     1:21.75 (42.62)                                        
 19 Rogers, Kyla              13 MSC-MD               1:31.36    1:22.03  
                  39.04     1:22.03 (42.99)                                        
 20 Taylor, Clary             13 ROCK-MD              1:32.09    1:25.61  
                  41.36     1:25.61 (44.25)                                        
 21 Marchionni, Luce          14 MSC-MD               1:28.65    1:27.04  
                  41.34     1:27.04 (45.70)                                        
 22 Graessle, Anelisa         13 ROCK-MD                   NT    1:27.18  
                  40.49     1:27.18 (46.69)                                        
 23 Jari, Riya                13 MSC-MD               1:34.14    1:27.97  
                  41.99     1:27.97 (45.98)                                        
 24 Kelly, Kelsey             13 ROCK-MD              1:46.92    1:40.06  
                  47.78     1:40.06 (52.28)                                        
 25 Strutz, Emma              14 CAA-MD               1:58.64    1:40.36  
 -- Jarboe, Sara              14 ROCK-MD              1:23.58         NS  
 -- Ray, Nelle                14 ROCK-MD              1:06.03         NS  
 -- Lavin, Sydney             14 MSC-MD               1:17.24         NS  
 
Event 84  Men 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wojtowicz, James          13 ROCK-MD              1:12.43    1:09.18  
                  33.47     1:09.18 (35.71)                                        
  2 Kendall, Daulton          14 CAA-MD               1:13.38    1:10.02  
                  34.16     1:10.02 (35.86)                                        
  3 Litynski, Grant           13 UN-CB-MD             1:13.22    1:12.63  
                  35.33     1:12.63 (37.30)                                        
  4 Rock, Conner              14 ROCK-MD              1:15.40    1:13.80  
                  34.96     1:13.80 (38.84)                                        
  5 Cerny, Joshua             13 MSC-MD               1:13.39    1:14.61  
                  37.64     1:14.61 (36.97)                                        
  6 Stanco, Matthew           14 MSC-MD               1:21.92    1:15.09  
                  36.75     1:15.09 (38.34)                                        
  7 Ho, Nathan                14 CAA-MD               1:22.06    1:15.86  
  8 Santos, Matthew           14 CAA-MD               1:16.20    1:16.35  
                  37.43     1:16.35 (38.92)                                        
  9 Arocho, Benjamin          13 CAA-MD               1:16.24    1:17.18  
                  39.00     1:17.18 (38.18)                                        
 10 Longmore, Zachary         13 GMAC-MD              1:23.32    1:18.63  
                  38.17     1:18.63 (40.46)                                        
 11 Smith, Liam               14 ROCK-MD              1:25.25    1:21.55  
                  40.10     1:21.55 (41.45)                                        
 12 Sena, Rafael              13 MSC-MD               1:40.09    1:38.12  
                  48.12     1:38.12 (50.00)                                        
 13 Bryan, Caleb              13 CBAC-MD                   NT    1:43.02  
                  50.85     1:43.02 (52.17)                                        
 -- Guerrerio, John           13 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Breza, Cole               14 MSC-MD               1:18.54         NS  
 -- Park, Jamie               13 MSC-MD               1:21.86         NS  
 
Event 85  Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCloskey, Leila          17 ROCK-MD              1:05.31    1:05.92  
                  31.42     1:05.92 (34.50)                                        
  2 Newton, Hayley            17 ROCK-MD              1:07.96    1:06.03  
                  32.56     1:06.03 (33.47)                                        
  3 Litynski, Brenna          16 UN-CB-MD             1:05.44    1:07.47  
                  32.92     1:07.47 (34.55)                                        
  4 Shenot, Gabrielle         15 UN-CB-MD             1:07.30    1:07.49  
                  32.86     1:07.49 (34.63)                                        
  5 O'Connell, Johnna         17 CBAC-MD              1:07.72    1:07.81  
                  33.11     1:07.81 (34.70)                                        
  6 McGreevy, Madelyn         16 Barracudas-MD             NT    1:09.03  
                  33.54     1:09.03 (35.49)                                        
  7 Kuhaneck, Emma            15 CBAC-MD              1:06.99    1:09.64  
                  33.53     1:09.64 (36.11)                                        
  8 Brooks, Caroline          18 MSC-MD               1:03.32    1:09.76  
                  34.38     1:09.76 (35.38)                                        
  9 Brazhnikov, Katrina       16 MSC-MD               1:04.17    1:09.87  
                  34.29     1:09.87 (35.58)                                        
 10 Jones, Melody             15 GMAC-MD              1:08.31    1:10.08  
                  34.83     1:10.08 (35.25)                                        
 11 Brooks, Ellen             16 MSC-MD               1:07.76    1:10.16  
                  33.94     1:10.16 (36.22)                                        
 12 Bruns, Rachel             17 MSC-MD               1:09.39    1:11.86  
                  35.28     1:11.86 (36.58)                                        
 12 O'Dell, Savannah          17 CBAC-MD              1:07.98    1:11.86  
                  34.57     1:11.86 (37.29)                                        
 14 Purcell, Gray             15 MSC-MD               1:13.57    1:12.35  
                  35.03     1:12.35 (37.32)                                        
 15 Valkenberg, Sophia        16 MSC-MD               1:08.35    1:12.64  
                  35.25     1:12.64 (37.39)                                        
 16 Woo, Candace              15 CAA-MD               1:15.22    1:15.61  
                  36.17     1:15.61 (39.44)                                        
 17 Ridley, Lauryn            17 ROCK-MD              1:13.43    1:17.16  
                  37.58     1:17.16 (39.58)                                        
 18 Johnston, Rachel          15 CBAC-MD              1:15.13    1:17.33  
                  38.19     1:17.33 (39.14)                                        
 19 Gerber, Andrea            15 UN-CB-MD             1:19.44    1:17.36  
                  37.83     1:17.36 (39.53)                                        
 20 Willey, Jaelynn           15 GMAC-MD              1:19.15    1:21.49  
                  40.10     1:21.49 (41.39)                                        
 21 Correll-Brown, Riordan    15 CAA-MD               1:28.55    1:22.11  
 22 Locke, Alessa             16 CAC-MD               1:22.27    1:26.02  
                  41.69     1:26.02 (44.33)                                        
 -- Elliott, Madison          16 CAC-MD               1:08.93         NS  
 -- Boniface, Olivia          16 MSC-MD               1:09.71         NS  
 -- Coughlan, Zoe             15 ROCK-MD              1:32.73         NS  
 
Event 86  Men 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuhaneck, Walter          17 CBAC-MD                57.47      57.88  
                  28.37       57.88 (29.51)                                        
  2 Claus, Zachary            15 ROCK-MD              1:01.85      58.84  
                  28.98       58.84 (29.86)                                        
  3 Spokes, Isaac             17 MSC-MD               1:02.60    1:02.31  
                  30.16     1:02.31 (32.15)                                        
  4 Truitt, Justin            15 ROCK-MD                   NT    1:04.99  
                  31.76     1:04.99 (33.23)                                        
  5 DePiazza, Christopher     16 ROCK-MD              1:07.46    1:07.12  
                  32.59     1:07.12 (34.53)                                        
  5 Samuel, Kobe              17 MSC-MD               1:04.27    1:07.12  
                  32.40     1:07.12 (34.72)                                        
  7 Sherman, Max              16 ROCK-MD              1:07.21    1:07.61  
                  33.75     1:07.61 (33.86)                                        
  8 Balaton, Michael          17 GMAC-MD              1:08.24    1:08.07  
                  33.75     1:08.07 (34.32)                                        
  9 Woo, Lucas                17 CAA-MD               1:09.56    1:10.61  
                  34.08     1:10.61 (36.53)                                        
 10 Aldridge, Ian             15 GMAC-MD                   NT    1:12.54  
                  35.51     1:12.54 (37.03)                                        
 11 Beall, Bradley            15 CBAC-MD                   NT    1:12.80  
                  35.61     1:12.80 (37.19)                                        
 12 Aldrich, Jacob            18 CAC-MD               1:18.73    1:15.96  
                  38.43     1:15.96 (37.53)                                        
 13 Foster, Thomas            16 GMAC-MD              1:16.80    1:18.24  
                  37.79     1:18.24 (40.45)                                        
 14 Egan, David               15 MSC-MD               1:23.68    1:19.49  
                  39.21     1:19.49 (40.28)                                        
 15 Nicholson, Oscar          16 MSC-MD                    NT    1:28.26  
 -- Breza, Bodie              15 MSC-MD               1:06.00         NS  
 
Event 87  Women 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raley, Savannah           13 CBAC-MD              2:29.21    2:18.80  
                  31.58     1:07.78 (36.20)     1:43.72 (35.94)     2:18.80 (35.08)
  2 Handwerk, Samantha        13 MSC-MD               2:37.75    2:37.10  
                  32.33     1:12.55 (40.22)     1:55.84 (43.29)     2:37.10 (41.26)
  3 Yeagle, Carly             13 MSC-MD               2:53.61    2:51.30  
                  35.43     1:19.53 (44.10)     2:06.03 (46.50)     2:51.30 (45.27)
  4 Thomas, Isabel            14 MSC-MD               3:06.89    2:53.49  
                  39.09     1:23.25 (44.16)     2:07.57 (44.32)     2:53.49 (45.92)
 -- Duffy, Maya               14 MSC-MD               3:26.25         NS  
 -- Ray, Nelle                14 ROCK-MD              2:24.50         NS  
 -- Tuominen, Elisa           13 MSC-MD               2:44.83         NS  
 
Event 88  Men 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinto, Benjamin           13 CAC-MD               2:33.80    2:28.13  
                  34.26     1:10.95 (36.69)     1:50.13 (39.18)     2:28.13 (38.00)
  2 Cerny, Joshua             13 MSC-MD               2:58.65    2:31.27  
                  33.44     1:11.66 (38.22)     1:51.47 (39.81)     2:31.27 (39.80)
  3 Litynski, Grant           13 UN-CB-MD             3:18.49    2:33.02  
                  32.86     1:12.20 (39.34)     1:53.16 (40.96)     2:33.02 (39.86)
  4 Stanco, Matthew           14 MSC-MD               2:58.05    2:43.54  
                  33.87     1:15.65 (41.78)     2:01.07 (45.42)     2:43.54 (42.47)
 -- Breza, Cole               14 MSC-MD               2:30.12         NS  
 
Event 89  Women 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenot, Gabrielle         15 UN-CB-MD             2:25.54    2:24.19  
                  32.95     1:10.32 (37.37)     1:47.67 (37.35)     2:24.19 (36.52)
  2 O'Connell, Johnna         17 CBAC-MD              2:40.62    2:25.04  
                  32.76     1:09.57 (36.81)     1:48.15 (38.58)     2:25.04 (36.89)
  3 King, Maysen              15 Barracudas-MD        2:27.21    2:25.49  
                  30.61     1:07.93 (37.32)     1:47.37 (39.44)     2:25.49 (38.12)
  4 Newton, Hayley            17 ROCK-MD              2:28.79    2:26.13  
                  33.64     1:11.47 (37.83)     1:50.71 (39.24)     2:26.13 (35.42)
  5 Spiotta, Madison          17 ROCK-MD              2:47.33    2:26.60  
                  32.23     1:08.55 (36.32)     1:46.55 (38.00)     2:26.60 (40.05)
  6 Johnston, Rachel          15 CBAC-MD              2:31.70    2:28.61  
                  33.93     1:10.57 (36.64)     1:49.69 (39.12)     2:28.61 (38.92)
  7 Litynski, Brenna          16 UN-CB-MD             2:32.04    2:30.43  
                  32.97     1:11.19 (38.22)     1:51.78 (40.59)     2:30.43 (38.65)
  8 O'Dell, Savannah          17 CBAC-MD              2:28.17    2:34.26  
                  32.74     1:11.36 (38.62)     1:52.62 (41.26)     2:34.26 (41.64)
  9 Brazhnikov, Katrina       16 MSC-MD               2:35.52    2:34.41  
                  33.80     1:11.77 (37.97)     1:53.66 (41.89)     2:34.41 (40.75)
 10 Cotten, Samantha          18 Barracudas-MD             NT    2:36.94  
                  34.15     1:13.92 (39.77)     1:55.08 (41.16)     2:36.94 (41.86)
 11 Aragon, Kyra              17 ROCK-MD              2:48.63    2:40.12  
                  35.16     1:14.57 (39.41)     1:57.15 (42.58)     2:40.12 (42.97)
 12 Scott, Laura              15 CBAC-MD              2:47.03    2:45.83  
                  35.40     1:17.71 (42.31)     2:01.58 (43.87)     2:45.83 (44.25)
 13 Taylor, Emily             15 CBAC-MD              2:58.77    2:50.75  
                  38.10     1:22.16 (44.06)   2:50.75 (1:28.59)                    
 14 Jin, Victoria             15 MSC-MD               2:54.63    2:53.44  
                  37.60     1:22.98 (45.38)     2:08.77 (45.79)     2:53.44 (44.67)
 15 Kehinde, Saratu           15 MSC-MD               2:55.83    2:56.06  
                  39.23     1:23.35 (44.12)     2:11.25 (47.90)     2:56.06 (44.81)
 -- Boniface, Olivia          16 MSC-MD               2:41.01         NS  
 
Event 90  Men 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vienneau, Conor           15 CBAC-MD              2:06.77    2:06.23  
                  27.95       59.85 (31.90)     1:32.84 (32.99)     2:06.23 (33.39)
  2 Claus, Zachary            15 ROCK-MD              2:17.00    2:12.80  
                  28.07     1:02.45 (34.38)     1:39.02 (36.57)     2:12.80 (33.78)
  3 Rock, Kyle                16 UN-CB-MD             2:17.44    2:14.38  
                  29.76     1:05.18 (35.42)     1:40.41 (35.23)     2:14.38 (33.97)
  4 Spokes, Isaac             17 MSC-MD               2:18.41    2:17.88  
                  27.94     1:01.87 (33.93)     1:38.43 (36.56)     2:17.88 (39.45)
  5 Hedgecock, Nathan         17 MSC-MD               2:33.57    2:18.60  
                  28.53     1:03.43 (34.90)     1:42.22 (38.79)     2:18.60 (36.38)
  6 Kuhaneck, Walter          17 CBAC-MD              2:30.27    2:22.30  
                  31.55     1:07.84 (36.29)     1:45.30 (37.46)     2:22.30 (37.00)
  7 Shenot, Samuel            15 CBAC-MD              2:40.12    2:30.05  
                                1:12.67 ( )     1:52.02 (39.35)     2:30.05 (38.03)
  8 Christoff, Kyle           15 MSC-MD                    NT    2:46.61  
                  31.93     1:12.80 (40.87)     1:59.71 (46.91)     2:46.61 (46.90)
 -- Truitt, Justin            15 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Breza, Bodie              15 MSC-MD               2:43.14         NS  
 
Event 91  Women 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raley, Savannah           13 CBAC-MD              2:37.74    2:38.71  
                  36.23     1:16.95 (40.72)     1:57.92 (40.97)     2:38.71 (40.79)
  2 Duke, Amaya               13 CBAC-MD                   NT    2:57.35  
                  39.64     1:25.89 (46.25)     2:10.89 (45.00)     2:57.35 (46.46)
  3 Taylor, Clary             13 ROCK-MD              3:13.98    3:00.34  
                  41.70     1:28.69 (46.99)     2:15.66 (46.97)     3:00.34 (44.68)
  4 Frill, Madison            14 GMAC-MD              3:15.56    3:02.96  
                  40.35     1:25.99 (45.64)     2:14.01 (48.02)     3:02.96 (48.95)
  5 Kollar, Molly             13 CBAC-MD                   NT    3:04.79  
                  40.86     1:27.89 (47.03)     2:16.55 (48.66)     3:04.79 (48.24)
  6 King, Anna                13 CBAC-MD                   NT    3:10.08  
                  43.24     1:33.37 (50.13)     2:23.84 (50.47)     3:10.08 (46.24)
  7 Smith, Katherine          13 ROCK-MD              3:35.90    3:10.54  
                  42.63     1:32.37 (49.74)     2:21.94 (49.57)     3:10.54 (48.60)
  8 D'Aurora, Elizabeth       13 CBAC-MD              3:15.74    3:12.21  
                  42.90     1:31.90 (49.00)     2:23.61 (51.71)     3:12.21 (48.60)
  9 Jarrett, Alexis           13 ROCK-MD              3:18.21    3:18.19  
                  46.28     1:36.56 (50.28)     2:28.07 (51.51)     3:18.19 (50.12)
 10 Rowe, McKenzie            14 MSC-MD               3:27.76    3:21.58  
                  45.74     1:37.63 (51.89)     2:30.45 (52.82)     3:21.58 (51.13)
 11 Thomas, Isabel            14 MSC-MD               3:29.88    3:21.84  
                  45.93     1:37.10 (51.17)     2:30.26 (53.16)     3:21.84 (51.58)
 12 Antoniades, Marguerite    13 MSC-MD                    NT    3:38.99  
                  48.39     1:43.83 (55.44)     2:40.90 (57.07)     3:38.99 (58.09)
 -- Jarboe, Sara              14 ROCK-MD              3:17.76         NS  
 
Event 92  Men 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litynski, Grant           13 UN-CB-MD             2:47.66    2:49.22  
                  38.35     1:21.71 (43.36)     2:05.34 (43.63)     2:49.22 (43.88)
  2 Cerny, Joshua             13 MSC-MD               3:17.05    3:03.34  
                  42.33     1:29.32 (46.99)     2:16.70 (47.38)     3:03.34 (46.64)
  3 Smith, Liam               14 ROCK-MD              3:21.08    3:08.35  
                  40.79     1:28.77 (47.98)     2:19.30 (50.53)     3:08.35 (49.05)
  4 D'Aurora, Joseph          13 CBAC-MD              3:22.19    3:17.89  
                  44.59     1:34.20 (49.61)     2:26.06 (51.86)     3:17.89 (51.83)
 
Event 93  Women 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Johnna         17 CBAC-MD              2:38.94    2:42.52  
                  38.06     1:20.15 (42.09)     2:01.39 (41.24)     2:42.52 (41.13)
  2 Newton, Hayley            17 ROCK-MD              2:54.99    2:42.65  
                  37.11     1:19.19 (42.08)     2:01.37 (42.18)     2:42.65 (41.28)
  3 Brooks, Ellen             16 MSC-MD               2:41.57    2:42.88  
                  38.26     1:19.99 (41.73)     2:02.89 (42.90)     2:42.88 (39.99)
  4 Spiotta, Madison          17 ROCK-MD              2:40.43    2:46.00  
                  37.96     1:20.80 (42.84)     2:03.68 (42.88)     2:46.00 (42.32)
  5 Litynski, Brenna          16 UN-CB-MD             2:45.93    2:50.00  
                  39.34     1:22.71 (43.37)     2:06.40 (43.69)     2:50.00 (43.60)
  6 McGreevy, Madelyn         16 Barracudas-MD             NT    2:53.64  
                  39.85     1:24.40 (44.55)     2:09.55 (45.15)     2:53.64 (44.09)
  7 Jones, Melody             15 GMAC-MD              2:55.65    2:54.34  
                  39.77     1:24.46 (44.69)     2:10.28 (45.82)     2:54.34 (44.06)
  8 Brazhnikov, Katrina       16 MSC-MD               2:35.98    2:56.23  
                  39.86     1:24.58 (44.72)     2:10.48 (45.90)     2:56.23 (45.75)
  9 Jin, Victoria             15 MSC-MD               2:57.26    2:56.27  
                  40.06     1:24.19 (44.13)     2:09.87 (45.68)     2:56.27 (46.40)
 10 Kuhaneck, Emma            15 CBAC-MD              2:50.60    2:57.11  
                  40.74     1:26.70 (45.96)     2:11.72 (45.02)     2:57.11 (45.39)
 11 Correll-Brown, Riordan    15 CAA-MD               2:54.87    3:02.90  
                1:29.53                             2:16.49 ( )     3:02.90 (46.41)
 12 Kehinde, Saratu           15 MSC-MD               2:59.37    3:03.12  
                  41.15     1:27.14 (45.99)     2:15.67 (48.53)     3:03.12 (47.45)
 13 Taylor, Emily             15 CBAC-MD              3:07.63    3:08.24  
                  44.04     1:32.17 (48.13)     2:20.67 (48.50)     3:08.24 (47.57)
 14 Yeagle, Alexis            16 MSC-MD               3:07.29    3:08.57  
                  41.42     1:29.36 (47.94)     2:18.78 (49.42)     3:08.57 (49.79)
 15 Locke, Alessa             16 CAC-MD               3:07.83    3:12.69  
                  44.11     1:33.72 (49.61)     2:24.96 (51.24)     3:12.69 (47.73)
 -- Balaton, Christina        15 GMAC-MD              3:18.50         NS  
 -- Coughlan, Zoe             15 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Boniface, Olivia          16 MSC-MD               3:20.82         NS  
 
Event 94  Men 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vienneau, Conor           15 CBAC-MD              2:25.08    2:25.83  
                  32.76     1:09.98 (37.22)     1:48.75 (38.77)     2:25.83 (37.08)
  2 Hedgecock, Nathan         17 MSC-MD               2:43.45    2:26.81  
                  33.99     1:11.96 (37.97)     1:50.94 (38.98)     2:26.81 (35.87)
  3 Spokes, Isaac             17 MSC-MD               2:29.55    2:33.14  
                  33.20     1:12.13 (38.93)     1:52.45 (40.32)     2:33.14 (40.69)
  4 Droneberger, Alexander    15 CAC-MD               2:48.00    2:38.45  
                  35.70     1:16.23 (40.53)     1:58.27 (42.04)     2:38.45 (40.18)
  5 Rock, Kyle                16 UN-CB-MD             2:47.00    2:39.15  
                  35.49     1:15.72 (40.23)     1:58.10 (42.38)     2:39.15 (41.05)
  6 Kuhaneck, Walter          17 CBAC-MD              2:37.67    2:42.15  
                  37.50     1:18.70 (41.20)     2:01.30 (42.60)     2:42.15 (40.85)
  7 Sherman, Max              16 ROCK-MD              3:00.96    2:49.96  
                  37.71     1:19.73 (42.02)     2:04.58 (44.85)     2:49.96 (45.38)
  8 Shenot, Samuel            15 CBAC-MD              3:01.15    2:53.56  
                  40.04     1:25.02 (44.98)     2:09.72 (44.70)     2:53.56 (43.84)
  9 Breske, Noah              15 CAC-MD                    NT    3:03.18  
                  39.27     1:25.17 (45.90)     2:14.15 (48.98)     3:03.18 (49.03)
 10 Proctor, Michael          16 CAC-MD               3:25.90    3:22.75  
                  46.91     1:38.46 (51.55)     2:31.38 (52.92)     3:22.75 (51.37)
 -- Wells, Jacob              17 GMAC-MD              2:45.29         DQ  
                  35.59     1:16.01 (40.42)        DQ (1:27.23)                    
 
Event 95  Women 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Kylie           14 Barracudas-MD        2:21.95    2:20.21  
                  31.45     1:07.98 (36.53)     1:47.57 (39.59)     2:20.21 (32.64)
  2 Raley, Savannah           13 CBAC-MD              2:21.62    2:22.87  
                  30.58     1:06.58 (36.00)     1:48.89 (42.31)     2:22.87 (33.98)
  3 Duke, Amaya               13 CBAC-MD                   NT    2:29.72  
                  34.83     1:12.50 (37.67)     1:56.82 (44.32)     2:29.72 (32.90)
  4 McCloskey, Lauren         13 ROCK-MD              2:35.50    2:35.33  
                  33.33     1:12.22 (38.89)     2:00.22 (48.00)     2:35.33 (35.11)
  5 D'Aurora, Elizabeth       13 CBAC-MD              2:40.76    2:35.71  
                  35.29     1:15.55 (40.26)     2:03.58 (48.03)     2:35.71 (32.13)
  6 Kirby, Quinn              13 CAA-MD               2:40.59    2:35.74  
                  35.25     1:13.69 (38.44)     2:01.51 (47.82)     2:35.74 (34.23)
  7 Mazzulli, Mary            13 MSC-MD               2:50.86    2:38.38  
                  37.19     1:15.61 (38.42)     2:03.23 (47.62)     2:38.38 (35.15)
  8 Hamro, Roxanna            13 CAA-MD               2:55.39    2:41.59  
                  35.76     1:15.97 (40.21)     2:03.76 (47.79)     2:41.59 (37.83)
  9 Handwerk, Samantha        13 MSC-MD               2:42.29    2:41.63  
                  34.14     1:17.93 (43.79)     2:05.47 (47.54)     2:41.63 (36.16)
 10 Harmening, Molly          13 UN-CB-MD                  NT    2:42.97  
                  37.13     1:17.86 (40.73)     2:06.50 (48.64)     2:42.97 (36.47)
 11 Coleman, Mackenzie        13 CAA-MD               2:48.49    2:46.77  
                  38.80     1:21.45 (42.65)     2:07.20 (45.75)     2:46.77 (39.57)
 12 Rowe, McKenzie            14 MSC-MD               2:45.02    2:46.85  
                  36.12     1:18.15 (42.03)     2:12.01 (53.86)     2:46.85 (34.84)
 13 Green, Ricaiah            13 DCPR-PV              2:45.71    2:47.49  
                  35.34     1:18.58 (43.24)     2:09.80 (51.22)     2:47.49 (37.69)
 14 Rogers, Kyla              13 MSC-MD               2:51.06    2:47.68  
                  34.78     1:18.83 (44.05)     2:10.46 (51.63)     2:47.68 (37.22)
 15 Lunken, Talia             14 MSC-MD               2:56.05    2:48.70  
                  39.34     1:20.92 (41.58)     2:10.47 (49.55)     2:48.70 (38.23)
 16 Riley, Anna               14 MSC-MD               2:50.93    2:49.08  
                  36.86     1:20.89 (44.03)     2:13.61 (52.72)     2:49.08 (35.47)
 17 Kollar, Molly             13 CBAC-MD                   NT    2:52.78  
                  42.24     1:24.61 (42.37)     2:13.02 (48.41)     2:52.78 (39.76)
 18 Pumphrey, Nayev           13 MSC-MD                    NT    2:59.81  
                  38.96     1:24.04 (45.08)     2:18.07 (54.03)     2:59.81 (41.74)
 19 Padilla, Andrea           13 Barracudas-MD        3:06.04    3:03.20  
                  44.32     1:28.80 (44.48)     2:25.27 (56.47)     3:03.20 (37.93)
 20 Marchionni, Luce          14 MSC-MD               3:09.51    3:05.03  
                  40.39     1:27.81 (47.42)     2:20.18 (52.37)     3:05.03 (44.85)
 21 Antoniades, Marguerite    13 MSC-MD               3:27.59    3:17.97  
                  45.50     1:35.78 (50.28)     2:32.23 (56.45)     3:17.97 (45.74)
 22 Nealis, Fiona             13 MSC-MD               3:44.54    3:26.85  
                  50.94     1:37.14 (46.20)   2:42.10 (1:04.96)     3:26.85 (44.75)
 23 Kelly, Kelsey             13 ROCK-MD                   NT    3:39.34  
                  47.49     1:45.96 (58.47)   2:51.79 (1:05.83)     3:39.34 (47.55)
 -- Graessle, Anelisa         13 ROCK-MD                   NT         DQ  
                  45.00   2:33.94 (1:48.94)     3:23.37 (49.43)              DQ ( )
 -- O'Connor, Anne            14 GMAC-MD                   NT         DQ  
                  39.46     1:25.82 (46.36)     2:18.32 (52.50)          DQ (39.37)
 -- Jari, Riya                13 MSC-MD               3:31.31         DQ  
                  44.03                             2:24.51 ( )          DQ (44.50)
 -- Lavin, Sydney             14 MSC-MD               2:39.65         NS  
 -- Tuominen, Elisa           13 MSC-MD               2:30.38         NS  
 -- Duffy, Maya               14 MSC-MD               2:38.37         NS  
 -- Ray, Nelle                14 ROCK-MD              2:22.57         NS  
 
Event 96  Men 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kendall, Daulton          14 CAA-MD               2:41.92    2:33.14  
                  32.30     1:13.09 (40.79)     2:01.62 (48.53)     2:33.14 (31.52)
  2 D'Aurora, Joseph          13 CBAC-MD              2:36.32    2:36.15  
                  34.02     1:13.66 (39.64)     2:03.48 (49.82)     2:36.15 (32.67)
  3 Arocho, Benjamin          13 CAA-MD               2:41.76    2:40.17  
                  33.98     1:15.53 (41.55)     2:05.49 (49.96)     2:40.17 (34.68)
  4 Ho, Nathan                14 CAA-MD               2:54.74    2:44.33  
                  37.82     1:18.27 (40.45)     2:08.23 (49.96)     2:44.33 (36.10)
  5 Santos, Matthew           14 CAA-MD               2:41.88    2:44.64  
                  35.70     1:20.43 (44.73)     2:08.13 (47.70)     2:44.64 (36.51)
  6 Longmore, Zachary         13 GMAC-MD              3:10.34    2:47.45  
                  35.19     1:17.61 (42.42)     2:11.42 (53.81)     2:47.45 (36.03)
  7 Walls, George             14 GMAC-MD              2:54.61    2:51.02  
                  35.26     1:21.23 (45.97)     2:14.74 (53.51)     2:51.02 (36.28)
  8 Sena, Rafael              13 MSC-MD               3:27.82    3:19.99  
                  49.17     1:39.15 (49.98)     2:37.36 (58.21)     3:19.99 (42.63)
 -- Ranney, James             14 MSC-MD               3:13.21         NS  
 -- Park, Jamie               13 MSC-MD               2:53.71         NS  
 -- Breza, Cole               14 MSC-MD               2:24.45         NS  
 
Event 97  Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenot, Gabrielle         15 UN-CB-MD             2:21.18    2:21.76  
                  33.94     1:08.97 (35.03)     1:49.81 (40.84)     2:21.76 (31.95)
  2 O'Connell, Johnna         17 CBAC-MD              2:21.35    2:24.66  
                  32.25     1:10.19 (37.94)     1:51.49 (41.30)     2:24.66 (33.17)
  3 Spiotta, Madison          17 ROCK-MD              2:26.14    2:25.06  
                  31.04     1:09.46 (38.42)     1:51.35 (41.89)     2:25.06 (33.71)
  4 Litynski, Brenna          16 UN-CB-MD             2:20.64    2:25.86  
                  32.03     1:10.08 (38.05)     1:52.95 (42.87)     2:25.86 (32.91)
  5 Cotten, Samantha          18 Barracudas-MD        2:34.29    2:28.03  
                  31.89     1:10.64 (38.75)     1:54.39 (43.75)     2:28.03 (33.64)
  6 Aragon, Kyra              17 ROCK-MD              2:33.17    2:29.70  
                  33.44     1:13.58 (40.14)     1:55.47 (41.89)     2:29.70 (34.23)
  7 Johnston, Rachel          15 CBAC-MD              2:29.45    2:30.41  
                  31.60     1:13.08 (41.48)     1:57.06 (43.98)     2:30.41 (33.35)
  8 O'Dell, Savannah          17 CBAC-MD              2:24.04    2:30.73  
                  31.31     1:10.83 (39.52)     1:56.32 (45.49)     2:30.73 (34.41)
  9 Brazhnikov, Katrina       16 MSC-MD               2:18.92    2:31.59  
                  32.23     1:10.35 (38.12)     1:56.90 (46.55)     2:31.59 (34.69)
 10 Kuhaneck, Emma            15 CBAC-MD              2:23.19    2:32.85  
                  33.39     1:12.74 (39.35)     1:59.96 (47.22)     2:32.85 (32.89)
 11 McGreevy, Madelyn         16 Barracudas-MD             NT    2:35.24  
                  36.07     1:13.54 (37.47)     2:01.36 (47.82)     2:35.24 (33.88)
 12 Valkenberg, Sophia        16 MSC-MD               2:35.34    2:37.04  
                1:11.39     2:02.99 (51.60)     2:39.97 (36.98)         2:37.04 ( )
 13 Purcell, Gray             15 MSC-MD               2:35.56    2:37.37  
                  33.01     1:12.62 (39.61)     2:01.76 (49.14)     2:37.37 (35.61)
 14 Scott, Laura              15 CBAC-MD              2:31.75    2:37.92  
                  34.64     1:16.54 (41.90)     2:05.41 (48.87)     2:37.92 (32.51)
 15 Taylor, Emily             15 CBAC-MD              2:39.76    2:41.02  
                  35.84     1:16.62 (40.78)     2:05.35 (48.73)     2:41.02 (35.67)
 16 Kehinde, Saratu           15 MSC-MD               2:37.51    2:42.23  
                  37.32     1:17.08 (39.76)     2:05.14 (48.06)     2:42.23 (37.09)
 17 Brooks, Caroline          18 MSC-MD               2:22.59    2:42.91  
                  33.59     1:13.75 (40.16)     2:08.19 (54.44)     2:42.91 (34.72)
 18 Ridley, Lauryn            17 ROCK-MD              2:37.21    2:44.50  
                  36.48     1:18.05 (41.57)     2:06.33 (48.28)     2:44.50 (38.17)
 19 Correll-Brown, Riordan    15 CAA-MD               2:51.50    2:46.56  
                  37.76     1:22.42 (44.66)     2:10.19 (47.77)     2:46.56 (36.37)
 20 Willey, Jaelynn           15 GMAC-MD              3:02.46    2:47.03  
                  35.67     1:18.50 (42.83)     2:12.98 (54.48)     2:47.03 (34.05)
 21 Gerber, Andrea            15 UN-CB-MD             3:11.35    3:13.13  
                  40.82     1:26.09 (45.27)   2:33.00 (1:06.91)     3:13.13 (40.13)
 -- Balaton, Christina        15 GMAC-MD              2:56.52         NS  
 -- Elliott, Madison          16 CAC-MD               2:38.29         NS  
 -- Woo, Candace              15 CAA-MD               2:38.77         NS  
 
Event 98  Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claus, Zachary            15 ROCK-MD              2:09.02    2:08.45  
                  26.86       59.91 (33.05)     1:39.16 (39.25)     2:08.45 (29.29)
  2 Kuhaneck, Walter          17 CBAC-MD              2:13.52    2:13.36  
                  28.03     1:01.59 (33.56)     1:43.33 (41.74)     2:13.36 (30.03)
  3 Samuel, Kobe              17 MSC-MD               2:20.41    2:15.03  
                  27.89     1:03.71 (35.82)     1:42.09 (38.38)     2:15.03 (32.94)
  4 Droneberger, Alexander    15 CAC-MD               2:28.57    2:18.74  
                  27.75     1:06.41 (38.66)     1:47.72 (41.31)     2:18.74 (31.02)
  5 DePiazza, Christopher     16 ROCK-MD              2:20.18    2:20.61  
                  30.47     1:06.42 (35.95)     1:47.80 (41.38)     2:20.61 (32.81)
  6 Truitt, Justin            15 ROCK-MD                   NT    2:21.87  
                  30.21     1:09.10 (38.89)     1:49.74 (40.64)     2:21.87 (32.13)
  7 Woo, Lucas                17 CAA-MD               2:27.88    2:31.29  
                  31.03     1:11.00 (39.97)     1:57.08 (46.08)     2:31.29 (34.21)
  8 Bridges, Matthew          15 CAA-MD               2:43.78    2:31.95  
                  33.80     1:13.56 (39.76)     1:57.07 (43.51)     2:31.95 (34.88)
  9 Christoff, Kyle           15 MSC-MD               2:40.42    2:34.21  
                  32.25     1:11.59 (39.34)     2:00.70 (49.11)     2:34.21 (33.51)
 10 Beall, Bradley            15 CBAC-MD                   NT    2:34.57  
                  32.46     1:12.51 (40.05)     1:59.65 (47.14)     2:34.57 (34.92)
 11 Wells, Jacob              17 GMAC-MD              2:33.02    2:34.79  
                  34.21     1:15.24 (41.03)     1:58.36 (43.12)     2:34.79 (36.43)
 12 Foster, Thomas            16 GMAC-MD              2:44.00    2:44.11  
                  33.32     1:15.46 (42.14)     2:05.55 (50.09)     2:44.11 (38.56)
 13 Jones, Hayden             15 MSC-MD                    NT    2:55.83  
                  36.45     1:20.14 (43.69)     2:12.24 (52.10)     2:55.83 (43.59)
 14 Proctor, Michael          16 CAC-MD                    NT    2:59.08  
                  41.57     1:28.54 (46.97)     2:19.68 (51.14)     2:59.08 (39.40)
 -- Balaton, Michael          17 GMAC-MD              2:27.31         DQ  
                  32.20     1:09.85 (37.65)     1:57.74 (47.89)          DQ (32.25)
 -- Aldridge, Ian             15 GMAC-MD              2:27.66         NS  
 
Event 99  Women 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raley, Savannah           13 CBAC-MD                27.98      27.25  
  2 Yeagle, Carly             13 MSC-MD                 27.94      27.64  
  3 Duke, Amaya               13 CBAC-MD                   NT      27.68  
  4 Tuominen, Elisa           13 MSC-MD                 27.33      27.69  
  5 King, Kendall             14 Barracudas-MD          28.82      27.95  
  6 Mitchell, Kylie           14 Barracudas-MD          28.84      27.98  
  7 Frill, Madison            14 GMAC-MD                28.27      28.47  
  8 Kirby, Quinn              13 CAA-MD                 29.47      29.31  
  9 Handwerk, Samantha        13 MSC-MD                 30.46      29.38  
 10 Mazzulli, Mary            13 MSC-MD                 29.80      29.50  
 11 Riley, Anna               14 MSC-MD                 31.55      29.95  
 12 Soustek, Amanda           14 CAA-MD                 30.62      29.99  
 13 D'Aurora, Elizabeth       13 CBAC-MD                31.03      30.12  
 14 O'Connor, Anne            14 GMAC-MD                29.96      30.24  
 15 Hamro, Roxanna            13 CAA-MD                 33.58      30.86  
 16 Green, Ricaiah            13 DCPR-PV                29.87      30.95  
 17 Harmening, Molly          13 UN-CB-MD               30.81      31.00  
 18 Smith, Katherine          13 ROCK-MD                31.90      31.64  
 19 Coleman, Mackenzie        13 CAA-MD                 30.98      31.71  
 20 King, Anna                13 CBAC-MD                33.40      31.87  
 21 Taylor, Clary             13 ROCK-MD                32.47      32.11  
 22 Jarrett, Alexis           13 ROCK-MD                32.53      32.15  
 23 Pumphrey, Nayev           13 MSC-MD                 33.62      32.23  
 24 Kollar, Molly             13 CBAC-MD                33.01      32.25  
 25 Lunken, Talia             14 MSC-MD                 32.80      32.36  
 26 Strutz, Emma              14 CAA-MD                 38.12      32.88  
 27 Harwood, Lauren           14 CAA-MD                    NT      33.59  
 28 Graessle, Anelisa         13 ROCK-MD                   NT      33.63  
 29 Padilla, Andrea           13 Barracudas-MD          33.98      34.39  
 30 Nealis, Fiona             13 MSC-MD                 38.27      35.10  
 31 Antoniades, Marguerite    13 MSC-MD                 37.21      36.25  
 32 Jari, Riya                13 MSC-MD                 41.27      36.63  
 33 Kelly, Kelsey             13 ROCK-MD                37.92      38.01  
 -- Jarboe, Sara              14 ROCK-MD                32.24         NS  
 -- Duffy, Maya               14 MSC-MD                 29.11         NS  
 -- Ray, Nelle                14 ROCK-MD                27.08         NS  
 
Event 100  Men 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kendall, Daulton          14 CAA-MD                 26.40      25.84  
  2 Wojtowicz, James          13 ROCK-MD                26.86      26.10  
  3 D'Aurora, Joseph          13 CBAC-MD                27.24      26.39  
  4 Smith, Liam               14 ROCK-MD                27.67      27.14  
  5 Rock, Conner              14 ROCK-MD                27.34      27.73  
  6 Stanco, Matthew           14 MSC-MD                 29.18      27.97  
  7 Walls, George             14 GMAC-MD                28.84      28.49  
  8 Santos, Matthew           14 CAA-MD                 28.61      28.74  
  9 Cerny, Joshua             13 MSC-MD                 29.52      28.84  
 10 Arocho, Benjamin          13 CAA-MD                 29.96      29.07  
 11 Longmore, Zachary         13 GMAC-MD                30.52      29.36  
 12 Pinto, Benjamin           13 CAC-MD                 31.40      29.57  
 13 Litynski, Grant           13 UN-CB-MD               29.00      30.04  
 14 Ho, Nathan                14 CAA-MD                 33.95      32.86  
 15 Bryan, Caleb              13 CBAC-MD                42.97      39.64  
 -- Sena, Rafael              13 MSC-MD                 36.45         DQ  
 -- Guerrerio, John           13 MSC-MD                    NT         NS  
 -- Ranney, James             14 MSC-MD                 33.18         NS  
 
Event 101  Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenot, Gabrielle         15 UN-CB-MD               26.47      26.91  
  2 King, Maysen              15 Barracudas-MD          26.83      27.11  
  3 Scott, Laura              15 CBAC-MD                27.02      27.45  
  4 Purcell, Gray             15 MSC-MD                 27.36      27.63  
  5 Bruns, Rachel             17 MSC-MD                 26.97      27.95  
  6 Spiotta, Madison          17 ROCK-MD                28.93      28.34  
  7 Johnston, Rachel          15 CBAC-MD                28.08      28.50  
  8 Woo, Candace              15 CAA-MD                 28.43      28.67  
  9 Brooks, Caroline          18 MSC-MD                 26.65      28.71  
 10 Aragon, Kyra              17 ROCK-MD                28.14      28.75  
 11 Valkenberg, Sophia        16 MSC-MD                 28.42      28.90  
 12 Willey, Jaelynn           15 GMAC-MD                28.44      29.21  
 13 Ridley, Lauryn            17 ROCK-MD                28.08      29.27  
 14 Jin, Victoria             15 MSC-MD                 29.10      29.53  
 15 Yeagle, Alexis            16 MSC-MD                 29.78      30.15  
 16 Gerber, Andrea            15 UN-CB-MD               31.04      31.86  
 17 Locke, Alessa             16 CAC-MD                 31.56      33.57  
 -- Jones, Melody             15 GMAC-MD                27.49         NS  
 -- Coughlan, Zoe             15 ROCK-MD                33.79         NS  
 -- Elliott, Madison          16 CAC-MD                 28.04         NS  
 -- Boniface, Olivia          16 MSC-MD                 28.71         NS  
 -- Balaton, Christina        15 GMAC-MD                29.10         NS  
 
Event 102  Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hedgecock, Nathan         17 MSC-MD                 24.02      23.34  
  2 Claus, Zachary            15 ROCK-MD                24.68      23.69  
  3 Rock, Kyle                16 UN-CB-MD               24.43      24.11  
  4 Truitt, Justin            15 ROCK-MD                   NT      24.41  
  5 Aldridge, Ian             15 GMAC-MD                   NT      25.42  
  6 Samuel, Kobe              17 MSC-MD                 25.54      25.52  
  7 DePiazza, Christopher     16 ROCK-MD                25.18      25.54  
  8 Droneberger, Alexander    15 CAC-MD                 27.26      25.73  
  9 Shenot, Samuel            15 CBAC-MD                24.96      26.03  
 10 Christoff, Kyle           15 MSC-MD                 26.81      26.33  
 11 Balaton, Michael          17 GMAC-MD                25.50      26.48  
 12 Sherman, Max              16 ROCK-MD                26.04      26.53  
 13 Woo, Lucas                17 CAA-MD                 26.13      27.01  
 14 Beall, Bradley            15 CBAC-MD                   NT      28.04  
 15 Bridges, Matthew          15 CAA-MD                 29.85      28.20  
 16 Breske, Noah              15 CAC-MD                    NT      29.05  
 17 Wells, Jacob              17 GMAC-MD                28.69      29.09  
 18 Nicholson, Oscar          16 MSC-MD                    NT      29.25  
 19 Aldrich, Jacob            18 CAC-MD                 30.69      29.91  
 20 Foster, Thomas            16 GMAC-MD                32.00      30.44  
 21 Egan, David               15 MSC-MD                 31.11      30.97  
 22 Jones, Hayden             15 MSC-MD                 31.98      31.26  
 -- Breza, Bodie              15 MSC-MD                 24.80         NS  
 
Event 103  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rockfish Swimming-MD  'A'                              NT    2:07.80  
     1) Graessle, Anelisa 13            2) Taylor, Clary 13               
     3) Jarrett, Alexis 13              4) McCloskey, Lauren 13           
                  38.03     1:07.34 (29.31)     1:39.56 (32.22)     2:07.80 (28.24)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               1:57.23        XDQ  
     1) Raley, Savannah 13              2) Harmening, Molly 13            
     3) D'Aurora, Elizabeth 13          4) Duke, Amaya 13                 
                  27.42       58.75 (31.33)     1:30.27 (31.52)          DQ (26.28)
 
Event 105  Women 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rockfish Swimming-MD  'A'                              NT    1:47.37  
     1) McCloskey, Leila 17             2) Ridley, Lauryn 17              
     3) Aragon, Kyra 17                 4) Newton, Hayley 17              
                  26.49       54.40 (27.91)     1:22.08 (27.68)     1:47.37 (25.29)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'B'               1:52.42        XDQ  
     1) Litynski, Brenna 16             2) O'Connell, Johnna 17           
     3) Taylor, Emily 15                4) O'Dell, Savannah 17            
                  26.44       54.61 (28.17)     1:24.12 (29.51)          DQ (27.22)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               1:44.58        XDQ  
     1) Scott, Laura 15                 2) Johnston, Rachel 15            
     3) Shenot, Gabrielle 15            4) Kuhaneck, Emma 15              
                  26.97       54.16 (27.19)     1:20.56 (26.40)          DQ (26.15)
 
Event 106  Men 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rockfish Swimming-MD  'A'                              NT    1:37.18  
     1) Bacon, Alec 17                  2) DePiazza, Christopher 16       
     3) Truitt, Justin 15               4) Claus, Zachary 15              
                  23.70       49.00 (25.30)     1:13.68 (24.68)     1:37.18 (23.50)
 -- Chesapeake Bay Aquatic Club-MD  'A'               1:35.01        XDQ  
     1) Kuhaneck, Walter 17             2) Rock, Kyle 16                  
     3) Shenot, Samuel 15               4) Vienneau, Conor 15             
                  23.40       47.29 (23.89)     1:12.55 (25.26)          DQ (22.59)