Licensed to Greater Baltimore Swim Association
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/19/2017 05:47 PM
         GBSA - 2017 Thanksgiving Swim Fest - 11/17/2017 to 11/19/2017         
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        6:24.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budde, Erin T             12 EST-MD               5:12.16    5:10.61 B      
  2 Devins, Nina M            12 GBSA-MD              5:43.61    5:28.01 B      
 
Event 2  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        6:13.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD              5:38.87    5:22.52 B      
  2 Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD              5:56.00    5:24.55 B      
  3 Williamson, Neal N        12 HOCO-MD              6:09.35    5:24.94 B      
  4 Kong, Matthew             11 EST-MD               6:05.12    6:24.98        
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:38.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohtani, Mizuki            10 CAA-MD               3:05.21    2:42.45 B      
  2 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD              3:11.45    2:47.43 B      
  3 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD               2:52.59    2:50.06 B      
  4 Gassman, Maddy G          10 EST-MD               2:51.99    2:50.69 B      
  5 Handwerger, Jenna E       10 EST-MD               2:52.22    2:51.39 B      
  6 Pokharel, Suvali          10 EST-MD               3:16.04    2:58.09 B      
  7 Matanoski, Gennie A       10 EST-MD               3:05.43    3:00.71 B      
  8 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD               3:08.57    3:02.90 B      
  9 Klaus, Leah M             10 EST-MD               3:05.20    3:05.58 B      
 10 Smith, Madison E          10 EST-MD               3:17.18    3:09.36 B      
 11 Mackey, Ally C            10 EST-MD               3:15.85    3:12.46 B      
 12 Harvey, Charlotte P       10 GBSA-MD              3:24.68    3:14.10 B      
 13 Gurri, Maddi G             9 GBSA-MD              3:06.53    3:14.24 B      
 14 Winkfield, Morgan P       10 GBSA-MD              3:05.81    3:17.17 B      
 15 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD               3:25.01    3:21.34 B      
 16 Lazzelle, Veronica C      10 GBSA-MD              3:20.87    3:26.06 B      
 17 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD              3:52.70    3:28.70 B      
 18 Parton, Olivia L           8 Un-MD-MD             3:56.53    3:50.54        
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:35.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Brendan M          10 CCY-MD               2:49.39    2:43.85 B      
  2 Rotunda, Matthew K        10 GBSA-MD              3:10.81    2:53.07 B      
  3 Brooks, Carter R          10 GBSA-MD              2:52.72    2:54.59 B      
  4 Skidmore, Holden D        10 EST-MD               3:02.50    2:56.46 B      
  5 Currie, Tanner J          10 NAAC-MD              3:18.82    2:57.21 B      
  6 Missigman, Zach M         10 CATY-MD              3:03.36    2:59.77 B      
  7 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD               3:25.53    3:00.18 B      
  8 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD               3:12.46    3:00.73 B      
  9 O'Brien, Ellis X          10 GBSA-MD              3:08.53    3:25.48 B      
 10 Fish, Jackson J           10 CAA-MD               3:53.23    3:31.29 B      
 
Event 5  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        6:05.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dopson, Mia Burke B       14 EST-MD               5:21.19    5:03.45 B      
  1 Ekanayake, Samantha K     14 EST-MD               5:06.52    5:03.45 B      
  3 Grimes, Logan A           13 EST-MD               5:25.19    5:06.04 B      
  4 Li, Mia                   13 EST-MD               5:22.92    5:09.74 B      
  5 Whittaker, Juliette R     13 GBSA-MD              5:34.56    5:11.06 B      
  6 Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               5:13.81    5:12.42 B      
  7 Bowes, Sabrina C          14 EST-MD               5:22.48    5:18.23 B      
  8 Nettles, Brionn K         13 EST-MD               5:33.53    5:22.93 B      
  9 Louis, Katie K            13 EST-MD               5:42.40    5:23.16 B      
 10 Wargo, Kinsley M          14 HOCO-MD              5:24.32    5:24.95 B      
 11 Liu, Grace Z              13 EST-MD               5:39.87    5:29.22 B      
 12 Nielson, Roxy R           13 EST-MD               5:38.80    5:31.18 B      
 13 Gude, Leah M              14 EST-MD               5:33.17    5:32.76 B      
 14 Hibbert, Breanna M        14 EST-MD               5:22.41    5:34.12 B      
 15 Trexler, Lauren G         13 EST-MD               5:31.06    5:37.03 B      
 16 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               5:49.43    5:38.42 B      
 17 Liu, Maria C              13 EST-MD               5:54.19    5:38.47 B      
 18 Thornton, Sydney R        14 EST-MD               6:03.05    5:55.06 B      
 -- Gurri, Gabriella M        13 GBSA-MD              5:09.82         DQ        
      Delay initiating turn - back
 -- Beck, Meredith L          14 HOCO-MD              6:01.34         DQ        
      Did not finish - Misc
 
Event 6  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:41.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vance, Brian P            14 EST-MD               4:56.05    4:43.83 B      
  2 Cha, Isaac D              13 EST-MD               5:10.71    4:54.92 B      
  3 Benton, Taj K             13 EST-MD               5:29.16    5:00.49 B      
  4 McDonald, Aaron J         13 EST-MD               5:12.73    5:02.45 B      
  5 Kettering, Jack P         13 HOCO-MD              5:41.03    5:06.25 B      
  6 Seliger, Matt J           13 GBSA-MD              5:30.79    5:06.86 B      
  7 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              5:31.27    5:11.89 B      
  8 Urian, Will C             13 EST-MD               5:20.68    5:15.26 B      
  9 Vandewinckel, Lucas C     13 GBSA-MD              5:28.95    5:24.22 B      
 10 Woldeselassie, Solomon A  13 EST-MD               5:15.47    5:24.32 B      
 11 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              5:29.27    5:29.79 B      
 -- Reed, Justin R            14 HOCO-MD              5:09.72         DQ        
      Not toward the breast off wall - fly
 
Event 7  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        3:00.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fish, Shelby M            11 CAA-MD               2:40.78    2:26.64 B      
  2 Xu, Amanda T              12 CAA-MD               2:40.46    2:28.64 B      
  3 Zavala, Alina V           12 EST-MD               2:35.73    2:34.58 B      
  4 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD               2:46.09    2:36.14 B      
  5 Griffin, Lily E           12 EST-MD               2:43.51    2:37.55 B      
  6 Farris, Reagan N          12 CAA-MD               3:00.74    2:39.58 B      
  7 Romberger, Brielle N      11 GBSA-MD              2:46.79    2:40.47 B      
  8 Stipe, Heather M          12 CAA-MD               2:50.37    2:41.49 B      
  9 Hawkins, Jillian E        11 EST-MD               2:52.33    2:42.51 B      
 10 Takasaki, Kalei K         12 EST-MD               3:08.21    2:45.00 B      
 11 Carver, Olivia C          11 EST-MD               2:50.25    2:47.78 B      
 12 McKoy, Summer R           12 EST-MD               2:59.64    2:47.88 B      
 13 Burke, Holly Jean J       12 EST-MD               3:01.36    2:50.20 B      
 14 Ekanayake, Anika R        12 EST-MD               2:54.23    2:51.03 B      
 15 Fisher, Casey L           12 Un-MD-MD             2:41.63    2:51.97 B      
 16 Meyer, Natalie W          12 CAA-MD               2:56.46    2:52.44 B      
 17 Kim, Allison G            12 EST-MD               2:51.86    2:55.59 B      
 18 Gude, Lila M              12 EST-MD               2:53.31    2:55.76 B      
 19 Brooks, Taylor S          12 GBSA-MD              3:10.11    2:57.91 B      
 20 Mackey, Andi J            12 EST-MD               2:57.86    2:57.98 B      
 21 Cowley, Jenna S           11 EST-MD               3:03.22    2:59.73 B      
 22 O'Brien, Vivian M         12 GBSA-MD              3:15.46    3:02.08        
 23 Seligman, Elyse G         11 EST-MD               2:59.58    3:02.38        
 24 Sane, Shriya A            12 EST-MD               3:01.20    3:02.90        
 
Event 8  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:57.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Roger Y              11 EST-MD               2:21.18    2:23.22 B      
  2 Guan, Leo C               12 EST-MD               2:30.28    2:27.82 B      
  3 Masiello, John            12 GMAC-MD              2:30.32    2:31.04 B      
  4 Rudy, Gavin I             12 EST-MD               2:34.02    2:33.45 B      
  5 O'Donnell, Matthew B      11 CATY-MD              2:42.30    2:38.52 B      
  6 Walls, Sam A              12 GMAC-MD              2:47.51    2:42.30 B      
  7 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD               2:48.91    2:43.59 B      
  8 Norris, Bradin J          11 Un-MD-MD             2:49.08    2:45.49 B      
  9 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD               3:04.33    2:46.08 B      
 10 Kay, Tyler O              11 EST-MD               2:49.77    2:47.20 B      
 11 Pell, Vince H             12 CATY-MD              2:58.76    2:49.95 B      
 12 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD               2:56.66    2:51.70 B      
 13 Li, Ryan                  11 EST-MD               3:01.23    2:52.70 B      
 14 Speace, Hayden H          11 EST-MD               2:50.64    2:53.23 B      
 15 Parhi, Tanush             12 EST-MD               3:05.68    2:53.30 B      
 16 Kim, Jonathan J           11 EST-MD               2:55.80    2:55.51 B      
 17 Skinner, Nathan W         11 CAA-MD               3:08.51    2:56.73 B      
 18 Flowers, Maz J            11 EST-MD               3:00.60    2:56.93 B      
 19 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD              3:07.46    2:58.04        
 20 Keiner, Ethan J           11 EST-MD               3:06.10    2:58.19        
 21 Sloan, Logan M            11 EST-MD               3:01.25    3:04.22        
 22 Munns, Joshua P           12 GBSA-MD              4:02.32    3:08.33        
 23 Gamazaychikov, Mark A     11 GBSA-MD              3:17.09    3:09.32        
 24 Martini, Jack M           11 GBSA-MD              3:06.87    3:25.02        
 -- Hornor, Ty T              12 GBSA-MD              4:00.74         DQ        
      Stroke Infraction - IM
 
Event 9  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
        5:57.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharkey, Grace H          17 GBSA-MD              4:43.22    4:48.71 B      
  2 Bosenberg, Camila         17 GBSA-MD              5:07.38    5:09.21 B      
  3 Cucchiaro, Shannon E      17 GBSA-MD              5:16.90    5:11.97 B      
  4 Thompson, Gabby N         17 GBSA-MD              5:07.94    5:18.03 B      
  5 Woods, Mary D             16 GBSA-MD              5:21.78    5:20.84 B      
  6 Smith, Aria C             16 GBSA-MD              5:33.44    5:21.80 B      
  7 Swann, Kylie A            15 Un-MD-MD             5:23.88    5:22.88 B      
  8 Stein, Lilly G            17 GBSA-MD              5:32.55    5:29.92 B      
  9 D'Costa, Michelle L       17 GBSA-MD              5:33.67    5:32.63 B      
 10 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD              5:34.71    5:36.20 B      
 11 Starr, Amelia J           10 GBSA-MD              6:20.11    5:46.47 B      
 
Event 10  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
        5:29.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Brendan M           17 GBSA-MD              4:29.63    4:27.94 B      
  2 Shane, Kyle A             17 GBSA-MD              4:28.73    4:37.70 B      
  3 Collins, Shane G          15 GBSA-MD              4:33.58    4:43.81 B      
  4 Finegan, Paul V           17 HOCO-MD              5:14.14    4:52.02 B      
  5 Phamdo, Trueman Phamdo C  17 GBSA-MD              4:58.13    4:52.30 B      
  6 Woods, Eddie B            16 GBSA-MD              5:00.01    5:07.98 B      
  7 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              5:15.58    5:19.49 B      
  8 Woods, Jon M              16 GBSA-MD              5:23.41    5:21.20 B      
  9 Smith, Ethan D            10 GBSA-MD              5:46.07    5:22.84 B      
 10 Choe, Matthew S           17 HOCO-MD              5:30.69    5:28.54 B      
 
Event 11  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        7:09.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwald, Emily P        12 GBSA-MD              6:06.16    5:49.61 B      
  2 Budde, Erin T             12 EST-MD               5:56.07    5:59.61 B      
  3 Soo Tho, Hannah H         12 CAA-MD               6:22.61    6:10.23 B      
  4 Deitch, Ella R            12 NAAC-MD              6:29.21    6:13.01 B      
  5 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD              6:53.48    6:23.89 B      
  6 Farah, Nour J             12 GBSA-MD              6:54.41    6:36.52 B      
  7 Edwards, Gwynneth T       12 NAAC-MD              6:50.57    6:39.78 B      
  8 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD              6:51.37    6:42.22 B      
  9 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD               7:05.29    6:51.95 B      
 10 Fisher, Casey L           12 Un-MD-MD             6:11.31    6:54.43 B      
 11 Aydin, Leyla M            12 GBSA-MD              7:30.12    6:58.03 B      
 
Event 12  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:57.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhong, Nathan Y           12 CAA-MD               5:47.06    5:29.49 B      
  2 Merke, Matt J             12 CAA-MD               5:36.44    5:34.20 B      
  3 Hall, Jacob A             11 CAA-MD               6:33.58    5:52.77 B      
  4 Walls, Sam A              12 GMAC-MD              6:21.84    6:18.44 B      
  5 Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD              6:10.52    6:25.78 B      
  6 Rudy, Gavin I             12 EST-MD               6:26.04    6:29.31 B      
  7 Norris, Bradin J          11 Un-MD-MD             6:39.61    6:35.35 B      
  8 Cattaneo, Matthew A       11 NAAC-MD              6:28.37    6:35.36 B      
  9 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD              6:56.18    6:42.59 B      
 10 Speace, Hayden H          11 EST-MD               6:48.70    6:44.46 B      
 11 Munns, Joshua P           12 GBSA-MD              8:30.67    7:00.93        
 12 Harvey, Jeffrey C         12 GBSA-MD              7:15.97    7:03.88        
 13 Martini, Jack M           11 GBSA-MD              7:52.45    7:53.35        
 
Event 13  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:49.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ekanayake, Samantha K     14 EST-MD               5:40.23    5:36.51 B      
  2 Li, Mia                   13 EST-MD               5:36.38    5:41.14 B      
  3 Grimes, Logan A           13 EST-MD               6:10.31    5:48.65 B      
  4 Gurri, Lucia M            13 GBSA-MD              5:57.77    5:50.08 B      
  5 Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               5:55.82    5:52.53 B      
  6 Dopson, Mia Burke B       14 EST-MD               6:09.29    5:54.26 B      
  7 Gude, Leah M              14 EST-MD               5:47.92    5:58.70 B      
  8 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD              5:48.76    5:58.88 B      
  9 Louis, Katie K            13 EST-MD               6:01.33    5:59.09 B      
 10 Hibbert, Breanna M        14 EST-MD               6:00.63    6:03.88 B      
 11 Nettles, Brionn K         13 EST-MD               6:12.24    6:05.20 B      
 12 Mahle, Sophia G           13 GBSA-MD              6:49.52    6:06.88 B      
 13 Buchman, Sarah G          13 CATY-MD              6:16.58    6:09.13 B      
 14 Trexler, Lauren G         13 EST-MD               6:15.50    6:14.60 B      
 15 Short, Rayven L           13 EST-MD               6:32.18    6:15.92 B      
 16 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               6:10.53    6:16.66 B      
 17 Liu, Grace Z              13 EST-MD               6:49.01    6:20.01 B      
 18 Thornton, Sydney R        14 EST-MD               6:31.07    6:20.36 B      
 19 Nielson, Roxy R           13 EST-MD               6:28.45    6:29.89 B      
 20 Wilson, Taylor M          13 EST-MD               6:20.68    6:32.42 B      
 21 McArthur, Tori C          14 CAA-MD               6:12.52    6:34.44 B      
 22 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               6:37.40    6:47.23 B      
 23 Tray, Zoe J               13 GBSA-MD              6:51.33    6:57.71        
 24 Nelson, Allie N           13 GBSA-MD              6:58.07    7:03.19        
 25 Swallow, Penelope N       13 GBSA-MD              6:58.22    7:04.06        
 26 Harvey, Emily E           14 GBSA-MD              7:23.08    7:17.39        
 
Event 14  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:26.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Antonio D          13 GBSA-MD                   NT    5:24.19 B      
  2 Cha, Isaac D              13 EST-MD               5:53.51    5:32.11 B      
  3 Vance, Brian P            14 EST-MD               5:38.39    5:32.12 B      
  4 Benton, Taj K             13 EST-MD               6:01.06    5:41.39 B      
  5 Urian, Will C             13 EST-MD               5:59.56    5:43.68 B      
  6 Arocho, Benjamin A        14 CAA-MD               5:57.37    5:51.23 B      
  7 McDonald, Aaron J         13 EST-MD               5:50.55    5:53.98 B      
  8 Hankins, Chase            14 EST-MD               5:50.80    5:56.96 B      
  9 Cashman, Connor J         13 Un-MD-MD             6:15.52    6:01.94 B      
 10 Davis, Gailen V           13 EST-MD               6:21.15    6:07.02 B      
 11 Woldeselassie, Solomon A  13 EST-MD               5:58.60    6:07.06 B      
 12 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              6:12.07    6:08.48 B      
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:40.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Claire M   16 GBSA-MD              5:09.54    5:16.31 B      
  2 Whittaker, Isabella M     15 GBSA-MD              5:31.50    5:29.35 B      
  3 Barrett, Christina S      17 GBSA-MD              5:31.37    5:33.82 B      
  4 Gwinn, Jenna M            16 GBSA-MD              5:51.61    5:35.54 B      
  5 Hall, Anna D              17 GBSA-MD              5:39.26    5:36.52 B      
  6 Swann, Kylie A            15 Un-MD-MD             5:45.80    5:53.30 B      
  7 Lovering, Sophie L        17 GBSA-MD              6:07.96    6:11.45 B      
  8 Tulenko, Kate W           17 GBSA-MD              6:15.70    6:23.31 B      
  9 Starr, Amelia J           10 GBSA-MD              6:45.17    6:44.43        
 10 Romberger, Brielle N      11 GBSA-MD              6:57.13    6:49.64        
 11 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD              7:20.13    6:50.85        
 12 Vandewinckel, Olivia A    10 GBSA-MD              7:25.82    7:10.66        
 13 Olive, Kathleen R         16 EST-MD               6:22.90    7:19.79        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:12.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Lorenzo A          17 GBSA-MD              5:05.73    5:04.18 B      
  2 Shane, Kyle A             17 GBSA-MD              5:01.83    5:07.87 B      
  3 Stein, Adam A             17 GBSA-MD              5:14.17    5:14.85 B      
  4 Budde, Eli T              15 EST-MD               5:12.61    5:24.33 B      
  5 Wilson, Brandon E         15 EST-MD               5:49.58    5:26.20 B      
  6 Glover, James D           17 GBSA-MD              5:20.16    5:27.00 B      
  7 Bauer, Patrick M          15 GBSA-MD              5:36.59    5:31.26 B      
  8 Li, Tony F                17 EST-MD               5:19.18    5:31.59 B      
  9 West, Benjamin M          16 GBSA-MD              6:00.61    5:35.93 B      
 10 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD              5:31.64    5:37.95 B      
 11 Henderson, Myles I        16 GBSA-MD              6:11.53    5:43.10 B      
 12 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD              6:01.74    5:56.66 B      
 13 Smith, Ethan D            10 GBSA-MD              6:06.07    6:13.01        
 14 Wettstein, Ethan N        15 CAA-MD               5:54.88    6:38.81        
 
Event 17  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        3:19.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gassman, Maddy G          10 EST-MD               2:42.60    2:34.47 B      
  2 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD               2:44.87    2:34.81 B      
  3 Ohtani, Mizuki            10 CAA-MD               2:39.50    2:35.22 B      
  4 Handwerger, Jenna E       10 EST-MD               2:43.34    2:36.53 B      
  5 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD              2:43.82    2:36.69 B      
  6 Gates, Ava C              10 NAAC-MD              2:43.66    2:43.91 B      
  7 Dong, Emily C              9 CAA-MD               2:54.44    2:46.37 B      
  8 Matanoski, Gennie A       10 EST-MD               2:40.88    2:47.70 B      
  9 Xu, Amanda C              10 CAA-MD               3:24.32    2:48.28 B      
 10 Klaus, Leah M             10 EST-MD               2:41.76    2:48.80 B      
 11 Smith, Madison E          10 EST-MD               2:49.42    2:50.08 B      
 12 Carpenter, Kendall N      10 CAA-MD               3:12.08    2:50.24 B      
 13 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD              3:07.55    2:52.54 B      
 14 Mackey, Ally C            10 EST-MD               2:55.08    2:56.76 B      
 15 Freund, Felicia J          9 CAA-MD               3:01.88    2:57.34 B      
 16 Pingaro, Regen O           9 CAA-MD               2:55.42    2:57.37 B      
 17 Creasy, Caroline V        10 NAAC-MD              3:00.48    2:57.59 B      
 18 Gurri, Maddi G             9 GBSA-MD              3:00.65    2:59.59 B      
 19 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD              3:06.82    3:00.00 B      
 20 Agrawal, Sofie L          10 CAA-MD               3:24.42    3:00.26 B      
 21 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD               2:59.20    3:00.73 B      
 22 Sites, Madison J          10 EST-MD               2:53.79    3:00.92 B      
 23 Wu, Samantha W             9 CAA-MD               2:56.28    3:02.00 B      
 24 Boarman, Ann M            10 EST-MD               3:04.77    3:02.10 B      
 25 Svejda, Josie M           10 EST-MD               3:11.65    3:03.01 B      
 26 Rai, Riya K               10 HOCO-MD              2:59.27    3:03.21 B      
 27 Mo, Katina                10 EST-MD               3:07.31    3:08.42 B      
 28 Nicholas, Lilly A          9 EST-MD               3:17.24    3:10.52 B      
 29 Reese, Izzy D             10 EST-MD               3:35.30    3:10.65 B      
 30 Ponton-Scott, Ashira G    10 BCSC-MD              3:13.93    3:12.61 B      
 31 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD               3:19.99    3:13.60 B      
 32 Yuan, Jerica J             9 EST-MD               3:16.25    3:16.06 B      
 33 Parton, Olivia L           8 Un-MD-MD             3:20.35    3:26.76        
 
Event 18  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        3:06.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltis, Eddie I           10 NAAC-MD              2:32.50    2:30.22 B      
  2 Currie, Tanner J          10 NAAC-MD              2:39.45    2:36.77 B      
  3 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD               2:42.08    2:37.12 B      
  4 Emerson, Barret H         10 EST-MD               3:29.96    2:39.40 B      
  5 Mislow, Jack F            10 EST-MD               3:08.44    2:39.72 B      
  6 Rotunda, Matthew K        10 GBSA-MD              2:57.29    2:40.30 B      
  7 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD               2:43.65    2:41.39 B      
  8 Hamilton, Jack J          10 NAAC-MD              2:46.54    2:41.57 B      
  9 Czajka, Andrew K          10 EST-MD               2:54.55    2:43.32 B      
 10 Skidmore, Holden D        10 EST-MD               2:43.08    2:45.79 B      
 11 Fish, Jackson J           10 CAA-MD               3:09.35    2:46.36 B      
 12 Jing, Balwyn              10 CAA-MD               3:10.23    2:51.72 B      
 13 Lu, James C               10 CAA-MD               2:56.84    2:51.88 B      
 14 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD               3:22.27    2:55.03 B      
 15 Frank, Logan N            10 CAA-MD               3:04.45    2:57.31 B      
 16 Williams, Carter T         9 NAAC-MD              2:58.28    2:58.10 B      
 17 Mengel, Cooper J           9 NAAC-MD              2:50.33    3:00.03 B      
 18 Cui, Nick                 10 EST-MD               3:06.54    3:03.14 B      
 19 Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD               3:08.61    3:03.34 B      
 20 White, Beckett S           9 GBSA-MD              3:05.76    3:08.17        
 21 Farah, Matthew J           9 GBSA-MD              2:41.29    3:12.12        
 22 Smith, Edward G            9 GBSA-MD              4:47.82    3:56.81        
 -- Ferger, Rory J             8 GBSA-MD              4:03.60        DNF        
      Did not finish
 
Event 19  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budde, Erin T             12 EST-MD               2:14.71    2:13.36 B      
  2 Zavala, Alina V           12 EST-MD               2:17.15    2:15.42 B      
  3 Xu, Amanda T              12 CAA-MD               2:18.79    2:16.33 B      
  4 Madison, Kendall E        11 CAA-MD               2:19.98    2:16.72 B      
  5 Soo Tho, Hannah H         12 CAA-MD               2:18.18    2:18.09 B      
  6 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD               2:26.68    2:19.29 B      
  7 Griffin, Lily E           12 EST-MD               2:25.77    2:19.54 B      
  8 Deitch, Ella R            12 NAAC-MD              2:21.23    2:22.45 B      
  9 Carver, Olivia C          11 EST-MD               2:24.11    2:24.18 B      
 10 Romberger, Brielle N      11 GBSA-MD              2:28.05    2:25.20 B      
 11 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD              2:33.81    2:25.93 B      
 12 Hawkins, Jillian E        11 EST-MD               2:37.60    2:27.59 B      
 13 Bardini, Bridget V        11 CAA-MD               2:51.76    2:28.11 B      
 14 Hiller, Katelyn           12 NAAC-MD              2:28.11    2:28.43 B      
 15 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD              2:35.04    2:29.55 B      
 16 Wells, Madison K          12 BCSC-MD              2:33.24    2:29.95 B      
 17 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD              2:26.26    2:30.06 B      
 18 Churilla, Reese H         11 CAA-MD               2:36.91    2:31.38 B      
 19 Edwards, Gwynneth T       12 NAAC-MD              2:31.69    2:32.03 B      
 20 Pustavoitau, Elizabeth A  12 EST-MD               3:01.39    2:32.34 B      
 21 Fisher, Casey L           12 Un-MD-MD             2:21.04    2:32.67 B      
 22 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD               2:57.41    2:33.00 B      
 23 Ekanayake, Anika R        12 EST-MD               2:42.64    2:33.05 B      
 24 Lee, Elena G              11 EST-MD               2:38.04    2:33.26 B      
 25 Klaus, Bridget E          12 EST-MD               2:41.58    2:33.91 B      
 26 Mackey, Andi J            12 EST-MD               2:37.65    2:34.32 B      
 27 McKoy, Summer R           12 EST-MD               2:44.86    2:35.12 B      
 28 Gude, Lila M              12 EST-MD               2:41.03    2:35.29 B      
 29 Aydin, Leyla M            12 GBSA-MD              2:44.75    2:35.72 B      
 30 Cowley, Jenna S           11 EST-MD               2:39.74    2:35.81 B      
 31 Carr, Ella R              12 HOCO-MD              2:40.69    2:35.98 B      
 32 Elias, Kaitlin M          11 NAAC-MD              2:36.83    2:36.20 B      
 33 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD              2:37.43    2:37.34 B      
 34 Burke, Holly Jean J       12 EST-MD               2:40.15    2:38.63 B      
 35 Getz, MacKenzie E         11 NAAC-MD              2:40.92    2:39.55 B      
 36 Centers, Isabel A         11 CAA-MD               2:48.23    2:40.53 B      
 37 Brooks, Taylor S          12 GBSA-MD              2:43.63    2:40.69 B      
 38 Kim, Allison G            12 EST-MD               2:46.05    2:44.18        
 39 Sane, Shriya A            12 EST-MD               2:49.25    2:46.21        
 40 Perry, Samantha M         12 EST-MD               2:52.98    2:46.47        
 41 Seligman, Elyse G         11 EST-MD               2:54.01    2:47.19        
 42 Smith, Shelby E           11 GBSA-MD              3:18.73    3:18.52        
 
Event 20  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:35.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhong, Nathan Y           12 CAA-MD               2:11.51    2:03.75 B      
  2 Zhu, Roger Y              11 EST-MD               2:06.33    2:09.60 B      
  3 Bitz, Kyle M              12 EST-MD               2:22.30    2:15.27 B      
  4 Joyner, Aiden D           11 BCSC-MD              2:21.36    2:19.66 B      
  5 Walls, Sam A              12 GMAC-MD              2:18.72    2:20.02 B      
  6 Guan, Leo C               12 EST-MD               2:23.48    2:20.64 B      
  7 Davis, Patrick T          12 CAA-MD               2:43.19    2:21.78 B      
  8 Mulchandani, Rishi        12 CAA-MD               2:27.25    2:23.31 B      
  9 Liang, Kai H              11 EST-MD               2:25.55    2:23.90 B      
 10 Norris, Bradin J          11 Un-MD-MD             2:30.97    2:24.30 B      
 11 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD               2:35.78    2:24.77 B      
 12 Mislow, Max K             11 EST-MD               2:31.18    2:26.98 B      
 13 Kay, Tyler O              11 EST-MD               2:30.56    2:29.03 B      
 14 Speace, Hayden H          11 EST-MD               2:29.95    2:29.36 B      
 15 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD               2:30.47    2:30.04 B      
 16 Zhang, Didi D             11 EST-MD               2:37.27    2:30.13 B      
 17 Yan, Ethan H              11 CAA-MD               2:50.59    2:30.98 B      
 18 Parhi, Tanush             12 EST-MD               2:40.34    2:32.79 B      
 19 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD              2:36.12    2:33.20 B      
 20 Richter, Brandon R        11 EST-MD               2:33.07    2:33.65 B      
 21 Hornor, Ty T              12 GBSA-MD              2:45.36    2:34.79 B      
 22 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD               2:28.33    2:34.88 B      
 23 Kim, Jonathan J           11 EST-MD               2:42.33    2:34.94 B      
 24 Keiner, Ethan J           11 EST-MD               2:42.89    2:35.18 B      
 25 Skinner, Nathan W         11 CAA-MD               2:47.89    2:35.51 B      
 26 Grady, Sam H              11 NAAC-MD              2:38.58    2:36.01        
 27 Harvey, Jeffrey C         12 GBSA-MD              2:39.99    2:36.36        
 28 Munns, Joshua P           12 GBSA-MD              2:47.23    2:36.99        
 29 Szynal, John F            11 NAAC-MD              2:38.56    2:37.12        
 30 Li, Ryan                  11 EST-MD               2:49.88    2:37.67        
 31 Langnas, Evan C           12 CAA-MD               3:05.18    2:37.93        
 32 Flowers, Maz J            11 EST-MD               2:40.05    2:37.98        
 33 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD              2:41.38    2:41.76        
 34 Sloan, Logan M            11 EST-MD               2:47.42    2:42.46        
 35 Kong, Matthew             11 EST-MD               2:54.90    2:49.68        
 36 Martini, Jack M           11 GBSA-MD              2:56.50    2:52.94        
 37 Loiselle, Andrew R        11 GBSA-MD              2:58.06    3:02.12        
 38 Ferger, Cole P            11 GBSA-MD              3:16.20    3:17.12        
 
Event 21  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matanoski, Gennie A       10 EST-MD                 36.35      37.02 B      
  2 Handwerger, Jenna E       10 EST-MD                 37.17      37.06 B      
  3 Ohtani, Mizuki            10 CAA-MD                 40.22      37.17 B      
  4 Klaus, Leah M             10 EST-MD                 37.45      37.43 B      
  5 Pokharel, Suvali          10 EST-MD                 42.25      37.53 B      
  6 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                 38.62      37.89 B      
  7 Gassman, Maddy G          10 EST-MD                 37.80      37.93 B      
  8 Stephan, Ainsley M         9 CAA-MD                 41.63      38.93 B      
  9 Dong, Emily C              9 CAA-MD                 41.53      39.35 B      
 10 Carpenter, Kendall N      10 CAA-MD                 45.45      39.36 B      
 11 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD                 42.14      39.84 B      
 12 Rothrock, Abby P          10 CAA-MD                 44.02      39.97 B      
 13 Gurri, Maddi G             9 GBSA-MD                41.49      40.53 B      
 14 Svejda, Josie M           10 EST-MD                 46.80      40.95 B      
 15 Sladky, Addie G           10 NAAC-MD                45.43      42.00 B      
 16 Sites, Madison J          10 EST-MD                 40.46      42.11 B      
 17 Winkfield, Morgan P       10 GBSA-MD                44.86      42.21 B      
 18 Smith, Madison E          10 EST-MD                 43.27      42.27 B      
 19 Agrawal, Sofie L          10 CAA-MD                 44.87      42.46 B      
 20 Harvey, Charlotte P       10 GBSA-MD                45.86      42.53 B      
 21 Mackey, Ally C            10 EST-MD                 42.29      42.54 B      
 22 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                43.02      43.02 B      
 23 Freund, Felicia J          9 CAA-MD                 43.27      43.14 B      
 24 Wu, Samantha W             9 CAA-MD                 48.28      43.29 B      
 24 King, Maya J              10 CATY-MD                47.54      43.29 B      
 26 Virmani, Marella A         9 CAA-MD                 45.00      43.40 B      
 27 Reese, Izzy D             10 EST-MD                 44.06      43.72 B      
 28 Watson, Riley M           10 CATY-MD                42.99      43.74 B      
 29 Pingaro, Regen O           9 CAA-MD                 42.28      43.75 B      
 30 Fokar, Leilah S           10 GBSA-MD                49.02      44.81 B      
 31 Mo, Katina                10 EST-MD                 43.15      44.86 B      
 32 Saxton, Noelle E           8 GBSA-MD                53.06      44.99        
 33 Ponton-Scott, Ashira G    10 BCSC-MD                45.00      45.31 B      
 34 Liu, Emma W                9 EST-MD                 50.61      45.36 B      
 35 Virmani, Lauren A          9 CAA-MD                 49.47      45.80 B      
 36 Parton, Olivia L           8 Un-MD-MD               48.43      45.99        
 37 Creasy, Caroline V        10 NAAC-MD                46.43      46.23 B      
 38 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD                51.27      46.43 B      
 39 Wright, Emmy E            10 NAAC-MD                47.86      46.78 B      
 40 Nicholas, Lilly A          9 EST-MD                 45.93      47.25        
 41 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD                 45.23      47.40        
 42 Krownapple, Josie M       10 CAA-MD                 47.11      47.44        
 43 Hankins, Camryn L          9 EST-MD                 46.14      47.52        
 44 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                 46.99      47.65        
 45 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD                49.62      50.85        
 46 Montenegro, Isabel         7 GBSA-MD              1:02.64      52.17        
 47 Adles, Claire D           10 GBSA-MD                54.53      52.90        
 48 McGillivray-Stubbs, Mare   9 GBSA-MD                53.63      53.06        
 49 Martini, Charlie Grace M   7 GBSA-MD                58.04      55.56        
 50 Brooks, Courtney S         8 GBSA-MD              1:08.62      56.42        
 51 Snyder, Molly R            8 GBSA-MD              1:08.11    1:02.43        
 52 Snyder, Peyton L           8 GBSA-MD              1:09.34    1:03.30        
 53 Shaw, Amelia M             7 GBSA-MD              1:08.91    1:05.80        
 54 Schappelle, Norah E        7 GBSA-MD              1:06.71    1:10.49        
 -- Nganga, Chebet W          10 GBSA-MD                54.08         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Rai, Riya K               10 HOCO-MD                45.93         DQ        
      Multiple strokes
 -- Shepherd, Samantha E      10 CATY-MD                45.33         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 22  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          47.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Brendan M          10 CCY-MD                 36.06      34.85 B      
  2 Emerson, Barret H         10 EST-MD                 35.94      35.75 B      
  3 Brooks, Carter R          10 GBSA-MD                35.70      35.93 B      
  4 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD                36.61      36.17 B      
  5 Athas, Jack M              9 CATY-MD                40.67      37.98 B      
  6 Missigman, Zach M         10 CATY-MD                40.17      39.00 B      
  7 Davis, Finn L              9 EST-MD                 39.21      39.16 B      
  8 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD                 44.80      39.31 B      
  9 Mislow, Jack F            10 EST-MD                 37.18      39.32 B      
 10 Jing, Balwyn              10 CAA-MD                 38.27      39.42 B      
 11 Williams, Carter T         9 NAAC-MD                39.51      39.47 B      
 12 Mengel, Cooper J           9 NAAC-MD                39.90      39.50 B      
 13 Smith, Cole W             10 CATY-MD                41.88      39.52 B      
 14 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD                 38.60      39.83 B      
 15 Currie, Tanner J          10 NAAC-MD                39.49      40.58 B      
 16 Cui, Nick                 10 EST-MD                 39.16      40.64 B      
 17 Glisson, Keith            10 GBSA-MD                40.90      40.71 B      
 18 Wright, Lucas J           10 GBSA-MD                48.06      40.77 B      
 19 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD                 42.76      41.18 B      
 20 Lu, James C               10 CAA-MD                 44.50      41.52 B      
 21 Li, Weiyang J             10 CAA-MD                 51.03      41.97 B      
 22 Lu, Casey                  9 CAA-MD                 45.03      42.03 B      
 23 Frank, Logan N            10 CAA-MD                 45.63      42.94 B      
 24 Hamilton, Jack J          10 NAAC-MD                42.36      42.97 B      
 25 Fish, Jackson J           10 CAA-MD                 43.74      43.30 B      
 26 Alexis, Kaleb S            9 EST-MD                 43.93      43.70 B      
 27 Yu, Andrew B              10 Un-MD-MD               48.31      44.72 B      
 28 Nicklaus, Sasha M         10 GBSA-MD                50.32      45.55 B      
 29 Qadir, Jabriel A           9 BCSC-MD                46.79      45.97 B      
 30 Tatarov, Sam L             9 EST-MD                 47.96      46.18 B      
 31 Lander, Ian T             10 GBSA-MD              1:09.13      47.13 B      
 32 Taegel, Joseph H           9 GBSA-MD                48.75      47.47 B      
 33 Farah, Matthew J           9 GBSA-MD                45.67      47.49 B      
 34 Nicklaus, Grisha M        10 GBSA-MD                51.74      48.36        
 35 White, Beckett S           9 GBSA-MD                53.49      48.64        
 36 Fokar, Mohamed H           9 GBSA-MD                51.90      49.22        
 37 Gill, Nirav               10 GBSA-MD                55.79      49.23        
 38 Dawson, Cooper A          10 GBSA-MD              1:01.72      52.58        
 39 Henderson, Aubrey T        8 GBSA-MD              1:13.98      53.10        
 40 Ferger, Rory J             8 GBSA-MD                56.19      54.07        
 41 Smith, Edward G            9 GBSA-MD              1:09.37      57.92        
 42 Peoples, Asher R           7 GBSA-MD              1:08.29      58.39        
 43 Gainey, Aiden B            8 GBSA-MD              1:11.23      58.42        
 44 Aydin, Hamza               8 GBSA-MD              1:15.67    1:00.38        
 45 Taegel, Finnegan J         7 GBSA-MD              1:04.52    1:02.20        
 -- Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD                 45.66         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Moran, Connor W            9 GBSA-MD                45.61         DQ        
      No touch at turn
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          38.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fish, Shelby M            11 CAA-MD                 30.97      31.17 B      
  2 Zavala, Alina V           12 EST-MD                 31.70      32.06 B      
  3 Budde, Erin T             12 EST-MD                 33.13      32.55 B      
  4 Madison, Kendall E        11 CAA-MD                 32.96      33.06 B      
  5 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD                 34.35      34.30 B      
  6 Xu, Amanda T              12 CAA-MD                 34.34      34.48 B      
  7 Farris, Reagan N          12 CAA-MD                 35.99      34.66 B      
  8 Hiller, Katelyn           12 NAAC-MD                34.27      34.94 B      
  9 Willey, Addison R         11 GMAC-MD                34.02      35.08 B      
 10 Soo Tho, Hannah H         12 CAA-MD                 36.74      35.22 B      
 11 McKoy, Summer R           12 EST-MD                 33.60      35.24 B      
 12 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD                 36.40      35.31 B      
 13 Ekanayake, Anika R        12 EST-MD                 37.25      35.44 B      
 13 Wells, Madison K          12 BCSC-MD                38.58      35.44 B      
 15 Lee, Elena G              11 EST-MD                 35.75      35.53 B      
 16 Romberger, Brielle N      11 GBSA-MD                37.23      35.59 B      
 17 Pustavoitau, Elizabeth A  12 EST-MD                 36.42      35.73 B      
 18 Brooks, Taylor S          12 GBSA-MD                37.00      35.75 B      
 19 Fisher, Casey L           12 Un-MD-MD               33.05      35.84 B      
 20 Cowley, Jenna S           11 EST-MD                 36.87      36.40 B      
 21 Liu, Christina            12 CAA-MD                 40.57      36.47 B      
 22 Edwards, Gwynneth T       12 NAAC-MD                38.15      36.55 B      
 23 Hawkins, Jillian E        11 EST-MD                 37.02      36.61 B      
 24 Deitch, Ella R            12 NAAC-MD                37.84      36.72 B      
 25 Sanders, Koryn A          11 CAA-MD                 36.95      36.79 B      
 26 Takasaki, Kalei K         12 EST-MD                 37.13      36.82 B      
 27 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                39.17      36.83 B      
 28 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD                 37.42      36.91 B      
 29 Perry, Samantha M         12 EST-MD                 35.58      37.06 B      
 30 Burke, Holly Jean J       12 EST-MD                 39.00      37.20 B      
 31 Churilla, Reese H         11 CAA-MD                 36.31      37.22 B      
 32 Hill, Marisa J            12 GBSA-MD                38.95      37.44 B      
 33 Centers, Isabel A         11 CAA-MD                 37.16      37.47 B      
 34 Gude, Lila M              12 EST-MD                 38.27      37.63 B      
 35 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD                 37.56      37.85 B      
 36 Klaus, Bridget E          12 EST-MD                 38.71      37.93 B      
 37 Bardini, Bridget V        11 CAA-MD                 37.31      38.05 B      
 38 Carver, Olivia C          11 EST-MD                 37.97      38.06 B      
 39 Kim, Allison G            12 EST-MD                 36.73      38.13 B      
 40 Arciaga, Sierra L         12 GBSA-MD                43.79      38.83        
 41 Kaplan, Isabelle B        12 GBSA-MD                41.91      38.90        
 42 Getz, MacKenzie E         11 NAAC-MD                39.72      39.31        
 43 Werdell, Ella L           12 GBSA-MD                42.08      39.58        
 44 Sane, Shriya A            12 EST-MD                 39.45      40.14        
 45 Mackey, Andi J            12 EST-MD                 39.13      40.38        
 46 Bui, Nhat-tlan A          12 GBSA-MD                44.65      41.45        
 47 Seligman, Elyse G         11 EST-MD                 41.44      41.71        
 48 Carr, Ella R              12 HOCO-MD                44.39      43.15        
 49 Sherman, Alexis L         11 GBSA-MD                48.32      47.18        
 50 Adles, Sophia M           12 GBSA-MD                45.13      48.83        
 51 Smith, Shelby E           11 GBSA-MD                48.91      52.37        
 
Event 24  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          38.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhong, Nathan Y           12 CAA-MD                 32.48      31.04 B      
  2 Bitz, Kyle M              12 EST-MD                 32.10      31.85 B      
  3 Masiello, John            12 GMAC-MD                32.81      32.07 B      
  4 Guan, Leo C               12 EST-MD                 35.34      32.68 B      
  5 Lewis, Owen W             12 CATY-MD                37.47      33.03 B      
  6 O'Donnell, Matthew B      11 CATY-MD                36.13      33.72 B      
  7 Hall, Jacob A             11 CAA-MD                 35.01      33.73 B      
  8 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD                34.65      33.82 B      
  9 Yan, Ethan H              11 CAA-MD                 35.29      34.74 B      
 10 Speace, Hayden H          11 EST-MD                 34.90      35.16 B      
 11 Norris, Bradin J          11 Un-MD-MD               35.16      35.20 B      
 12 Keogh, Tim A              12 CAA-MD                 36.52      35.26 B      
 13 Mislow, Max K             11 EST-MD                 36.74      35.76 B      
 14 Williamson, Neal N        12 HOCO-MD                40.67      35.83 B      
 15 Zhang, Didi D             11 EST-MD                 35.74      35.96 B      
 16 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD                 36.64      36.01 B      
 17 Mulchandani, Rishi        12 CAA-MD                 35.72      36.34 B      
 18 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD                 35.52      36.58 B      
 19 Li, Ryan                  11 EST-MD                 36.76      36.69 B      
 20 Liang, Kai H              11 EST-MD                 37.99      36.70 B      
 20 Wang, Daniel R            11 CAA-MD                 37.60      36.70 B      
 22 Harvey, Jeffrey C         12 GBSA-MD                38.26      36.98 B      
 23 Szynal, John F            11 NAAC-MD                36.44      37.00 B      
 24 Walls, Sam A              12 GMAC-MD                37.69      37.01 B      
 25 Cattaneo, Matthew A       11 NAAC-MD                36.33      37.18 B      
 26 Ward Pratz, Paul P        12 CAA-MD                 39.06      37.30 B      
 27 Skinner, Nathan W         11 CAA-MD                 38.06      37.39 B      
 28 Pell, Vince H             12 CATY-MD                38.71      37.53 B      
 29 Parhi, Tanush             12 EST-MD                 37.79      37.64 B      
 30 Sloan, Logan M            11 EST-MD                 38.11      37.80 B      
 31 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD                37.25      37.97 B      
 32 Kay, Tyler O              11 EST-MD                 39.05      38.20        
 33 Thomas, Reid C            12 CAA-MD                 39.73      38.31        
 34 Kong, Matthew             11 EST-MD                 38.15      38.44        
 35 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD                 40.40      38.53        
 36 Grady, Sam H              11 NAAC-MD                38.69      38.57        
 37 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD                40.88      39.20        
 38 Langnas, Evan C           12 CAA-MD                 37.40      39.22        
 39 Kim, Jonathan J           11 EST-MD                 37.81      39.59        
 40 Flowers, Maz J            11 EST-MD                 40.00      40.32        
 41 Munns, Joshua P           12 GBSA-MD                41.03      40.34        
 42 Ma, Justin                12 CAA-MD                 38.86      40.91        
 43 Richter, Brandon R        11 EST-MD                 39.54      41.15        
 44 Keiner, Ethan J           11 EST-MD                 40.71      42.23        
 45 Loiselle, Andrew R        11 GBSA-MD                40.91      42.26        
 46 Zohny, Adam F             11 GBSA-MD                45.58      42.48        
 47 Martini, Jack M           11 GBSA-MD                42.70      43.04        
 48 Gamazaychikov, Mark A     11 GBSA-MD                46.22      43.66        
 49 Montenegro, Gabriel       11 GBSA-MD                50.90      44.22        
 50 Schappelle, David S       11 GBSA-MD                45.33      44.49        
 51 Peralta, Jaydon C         12 GBSA-MD                56.43      47.61        
 -- Ferger, Cole P            11 GBSA-MD                51.60         DQ        
      Multiple strokes
 
Event 25  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:53.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gassman, Maddy G          10 EST-MD               1:21.77    1:20.16 B      
  2 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD              1:22.33    1:24.84 B      
  3 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD               1:24.44    1:27.00 B      
  4 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD               1:28.21    1:28.88 B      
  5 Rothrock, Abby P          10 CAA-MD               1:32.27    1:30.27 B      
  6 Xu, Amanda C              10 CAA-MD               1:42.19    1:34.92 B      
  7 Boarman, Ann M            10 EST-MD               1:45.15    1:37.98 B      
  8 Freund, Felicia J          9 CAA-MD               1:59.37    1:38.79 B      
  9 Smith, Madison E          10 EST-MD               1:39.61    1:38.93 B      
 10 Gates, Ava C              10 NAAC-MD              1:44.47    1:39.26 B      
 11 Harvey, Charlotte P       10 GBSA-MD              1:58.46    1:40.55 B      
 12 Klaus, Leah M             10 EST-MD               1:40.60    1:42.47 B      
 13 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD              1:44.98    1:43.38 B      
 14 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD               1:55.24    1:45.74 B      
 15 Lazzelle, Veronica C      10 GBSA-MD              1:58.63    1:48.12 B      
 16 Ponton-Scott, Ashira G    10 BCSC-MD              1:54.59    1:54.63        
 
Event 26  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:52.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD              1:16.44    1:13.13 B      
  2 Moran, Brendan M          10 CCY-MD               1:18.55    1:13.91 B      
  3 Skidmore, Holden D        10 EST-MD               1:35.61    1:26.71 B      
  4 Missigman, Zach M         10 CATY-MD              1:23.64    1:28.29 B      
  5 Soltis, Eddie I           10 NAAC-MD              1:30.55    1:29.90 B      
  6 Li, Weiyang J             10 CAA-MD               1:58.21    1:31.44 B      
  7 Brooks, Carter R          10 GBSA-MD              1:30.42    1:36.81 B      
  8 Currie, Tanner J          10 NAAC-MD              1:42.51    1:37.74 B      
  9 Davis, Finn L              9 EST-MD               1:38.22    1:37.94 B      
 10 Williams, Carter T         9 NAAC-MD              1:49.00    1:38.26 B      
 11 Yu, Andrew B              10 Un-MD-MD             1:45.70    1:45.28 B      
 12 Mengel, Cooper J           9 NAAC-MD              1:57.29    1:47.87 B      
 13 Cui, Nick                 10 EST-MD               1:46.03    1:53.10        
 -- Duncan, Langston          10 CAA-MD               1:30.39      39.23        
      Did not finish
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:25.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fish, Shelby M            11 CAA-MD               1:15.26    1:08.02 B      
  2 Griffin, Lily E           12 EST-MD               1:11.59    1:08.87 B      
  3 Willey, Addison R         11 GMAC-MD              1:11.65    1:10.47 B      
  4 Zavala, Alina V           12 EST-MD               1:17.11    1:13.93 B      
  5 Xu, Amanda T              12 CAA-MD               1:22.06    1:16.00 B      
  6 Soo Tho, Hannah H         12 CAA-MD               1:26.17    1:16.09 B      
  7 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD               1:34.12    1:16.44 B      
  8 Liu, Christina            12 CAA-MD               1:19.09    1:17.41 B      
  9 Self, Taylor L            12 CAA-MD               1:22.08    1:18.21 B      
 10 Bardini, Bridget V        11 CAA-MD               1:26.88    1:19.70 B      
 11 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD              1:16.89    1:19.81 B      
 12 Takasaki, Kalei K         12 EST-MD               1:22.40    1:21.53 B      
 13 Perry, Samantha M         12 EST-MD               1:21.84    1:21.63 B      
 14 Churilla, Reese H         11 CAA-MD               1:35.55    1:25.20        
 15 Romberger, Brielle N      11 GBSA-MD              1:20.08    1:26.28        
 16 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD               1:44.58    1:26.72        
 17 Klaus, Bridget E          12 EST-MD               1:27.04    1:27.62        
 18 Carver, Olivia C          11 EST-MD               1:34.33    1:29.20        
 19 Edwards, Gwynneth T       12 NAAC-MD              1:36.79    1:33.00        
 20 Carr, Ella R              12 HOCO-MD              1:46.69    1:33.29        
 21 Aydin, Leyla M            12 GBSA-MD              1:35.05    1:34.96        
 22 Sanders, Koryn A          11 CAA-MD               1:48.40    1:36.21        
 23 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD               1:41.07    1:38.87        
 24 Hiller, Katelyn           12 NAAC-MD              1:45.91    1:40.71        
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:23.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Roger Y              11 EST-MD               1:06.65    1:05.77 B      
  2 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:08.39    1:07.64 B      
  3 Bitz, Kyle M              12 EST-MD               1:06.85    1:09.28 B      
  4 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD               1:23.44    1:12.53 B      
  5 Hall, Jacob A             11 CAA-MD               1:30.96    1:12.84 B      
  6 Williamson, Neal N        12 HOCO-MD              1:27.54    1:14.26 B      
  7 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD              1:19.43    1:14.33 B      
  8 Norris, Bradin J          11 Un-MD-MD             1:14.07    1:15.40 B      
  9 Joyner, Aiden D           11 BCSC-MD              1:22.60    1:18.04 B      
 10 Davis, Patrick T          12 CAA-MD               1:22.43    1:20.06 B      
 11 Liang, Kai H              11 EST-MD               1:17.60    1:20.10 B      
 12 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD              1:21.91    1:22.01 B      
 13 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD              1:28.24    1:23.14 B      
 14 Thomas, Reid C            12 CAA-MD               1:34.48    1:23.67        
 15 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD              1:27.53    1:24.13        
 16 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD               1:24.01    1:24.25        
 17 Parhi, Tanush             12 EST-MD               1:30.65    1:24.76        
 18 Flowers, Maz J            11 EST-MD               1:22.53    1:25.23        
 19 Speace, Hayden H          11 EST-MD               1:20.63    1:25.61        
 20 Cattaneo, Matthew A       11 NAAC-MD              1:30.63    1:27.46        
 21 Mulchandani, Rishi        12 CAA-MD               1:48.27    1:27.79        
 22 Kim, Jonathan J           11 EST-MD               1:32.62    1:33.59        
 23 Li, Ryan                  11 EST-MD               1:28.58    1:35.76        
 24 Skinner, Nathan W         11 CAA-MD               1:44.42    1:36.71        
 25 Wang, Daniel R            11 CAA-MD               1:43.38    1:44.94        
 26 Richter, Brandon R        11 EST-MD               1:35.28    1:46.08        
 -- Hornor, Ty T              12 GBSA-MD              1:33.56         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          53.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohtani, Mizuki            10 CAA-MD                 42.06      40.05 B      
  2 Handwerger, Jenna E       10 EST-MD                 41.89      40.64 B      
  3 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                 42.77      43.31 B      
  4 Gates, Ava C              10 NAAC-MD                42.85      43.49 B      
  5 Pokharel, Suvali          10 EST-MD                 44.06      43.63 B      
  6 Carpenter, Kendall N      10 CAA-MD                 44.25      44.14 B      
  7 Sladky, Addie G           10 NAAC-MD                45.89      44.61 B      
  8 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD                47.99      44.82 B      
  9 Mackey, Ally C            10 EST-MD                 44.01      45.49 B      
 10 King, Maya J              10 CATY-MD                48.82      45.67 B      
 11 Xu, Amanda C              10 CAA-MD                 49.03      46.09 B      
 12 Creasy, Caroline V        10 NAAC-MD                48.07      46.31 B      
 13 Pingaro, Regen O           9 CAA-MD                 48.92      46.38 B      
 14 Watson, Riley M           10 CATY-MD                53.56      46.81 B      
 15 Wright, Emmy E            10 NAAC-MD                52.25      46.89 B      
 16 Freund, Felicia J          9 CAA-MD                 52.79      47.17 B      
 17 Svejda, Josie M           10 EST-MD                 48.75      47.28 B      
 18 Harvey, Charlotte P       10 GBSA-MD                48.36      47.54 B      
 19 Rothrock, Abby P          10 CAA-MD                 49.89      47.90 B      
 20 Dong, Emily C              9 CAA-MD                 49.38      48.13 B      
 21 Wu, Samantha W             9 CAA-MD                 49.76      48.36 B      
 22 Liu, Emma W                9 EST-MD                 53.56      48.67 B      
 23 Boarman, Ann M            10 EST-MD                 48.28      48.72 B      
 24 Woodley, Abree J          10 BCSC-MD                50.42      49.02 B      
 25 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD                56.59      49.30 B      
 26 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                 50.48      49.42 B      
 27 Matanoski, Gennie A       10 EST-MD                 50.47      49.65 B      
 28 Lazzelle, Veronica C      10 GBSA-MD                50.79      49.71 B      
 29 Nganga, Chebet W          10 GBSA-MD                51.32      50.13 B      
 30 Winkfield, Morgan P       10 GBSA-MD                58.19      50.62 B      
 31 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                52.93      50.68 B      
 32 Virmani, Marella A         9 CAA-MD                 54.37      50.72 B      
 33 Agrawal, Sofie L          10 CAA-MD                 49.79      50.81 B      
 34 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD                 52.85      51.32 B      
 35 Virmani, Lauren A          9 CAA-MD                 52.29      51.41 B      
 36 Fokar, Leilah S           10 GBSA-MD                56.33      51.65 B      
 37 Stephan, Ainsley M         9 CAA-MD                 55.97      52.06 B      
 38 Sites, Madison J          10 EST-MD                 51.66      52.15 B      
 39 Krownapple, Josie M       10 CAA-MD                 54.18      52.66 B      
 40 Snyder, Molly R            8 GBSA-MD              1:16.83      53.01        
 41 Saxton, Noelle E           8 GBSA-MD              1:43.01      53.64        
 42 Ponton-Scott, Ashira G    10 BCSC-MD                53.32      54.41        
 43 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD                51.63      54.83        
 44 Shepherd, Samantha E      10 CATY-MD                59.83      55.37        
 45 Hirsch, Eliza N            8 GBSA-MD              1:04.77      59.37        
 46 Bartolini, Gabby M         7 GBSA-MD              1:25.63    1:08.91        
 -- Shaw, Amelia M             7 GBSA-MD              1:18.51         DQ        
      One hand touch
 -- Schappelle, Norah E        7 GBSA-MD              1:17.87         DQ        
      Arms past hipline
 -- McGillivray-Stubbs, Mare   9 GBSA-MD                52.98         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Martini, Charlie Grace M   7 GBSA-MD              1:19.80         DQ        
      Scissors kick
 -- Reese, Izzy D             10 EST-MD                 59.77         DQ        
      Two strokes under water
 -- Adles, Claire D           10 GBSA-MD              1:06.41         DQ        
      Butterfly kick
 -- Montenegro, Isabel         7 GBSA-MD              1:12.33         DQ        
      Arms past hipline
 -- Nicholas, Lilly A          9 EST-MD                 58.69         DQ        
      Scissors kick
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rotunda, Matthew K        10 GBSA-MD                39.08      38.49 B      
  2 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD                38.65      38.62 B      
  3 Soltis, Eddie I           10 NAAC-MD                40.05      39.31 B      
  4 Frank, Logan N            10 CAA-MD                 43.32      41.34 B      
  5 Li, Weiyang J             10 CAA-MD                 41.11      41.65 B      
  6 Smith, Cole W             10 CATY-MD                44.92      41.81 B      
  7 Skidmore, Holden D        10 EST-MD                 41.87      42.01 B      
  8 Missigman, Zach M         10 CATY-MD                43.42      42.09 B      
  9 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD                 42.43      42.34 B      
 10 Hamilton, Jack J          10 NAAC-MD                44.46      42.47 B      
 11 Emerson, Barret H         10 EST-MD                 42.62      43.01 B      
 12 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD                 46.01      44.17 B      
 13 Achille, Jacob T          10 CAA-MD                 49.70      44.66 B      
 14 Czajka, Andrew K          10 EST-MD                 49.51      45.09 B      
 15 Davis, Finn L              9 EST-MD                 47.03      45.47 B      
 16 Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD                 51.31      45.95 B      
 17 Brooks, Carter R          10 GBSA-MD                51.00      46.61 B      
 18 Mislow, Jack F            10 EST-MD                 48.27      47.30 B      
 19 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD                 45.89      47.88 B      
 20 Qadir, Jabriel A           9 BCSC-MD                51.82      48.61 B      
 21 Fish, Jackson J           10 CAA-MD                 50.94      48.86 B      
 22 Jing, Balwyn              10 CAA-MD                 52.52      49.21 B      
 23 Griffin, Malachi G        10 GBSA-MD                50.51      49.53 B      
 24 Glisson, Keith            10 GBSA-MD                52.25      49.86 B      
 25 Mengel, Cooper J           9 NAAC-MD                50.56      50.74 B      
 26 Lu, James C               10 CAA-MD                 56.83      51.05 B      
 27 Wright, Lucas J           10 GBSA-MD                53.60      52.16        
 28 Yu, Andrew B              10 Un-MD-MD               53.16      52.80        
 29 White, Beckett S           9 GBSA-MD              1:00.87      55.07        
 30 Moran, Connor W            9 GBSA-MD                59.83      55.26        
 31 Nicklaus, Sasha M         10 GBSA-MD              1:07.81      55.30        
 32 Taegel, Joseph H           9 GBSA-MD                52.25      56.73        
 33 Alexis, Kaleb S            9 EST-MD               1:04.12    1:01.42        
 34 Gainey, Aiden B            8 GBSA-MD              1:18.79    1:03.78        
 35 Ferger, Rory J             8 GBSA-MD              1:15.61    1:14.79        
 -- Fokar, Mohamed H           9 GBSA-MD              1:15.37         DQ        
      Other
 -- Gorsky, Michael F          8 GBSA-MD              1:17.16         DQ        
      Arms past hipline
 -- Nicklaus, Grisha M        10 GBSA-MD              1:07.62         DQ        
      Scissors kick
 -- Aydin, Hamza               8 GBSA-MD              1:28.71         DQ        
      No touch
 -- Dawson, Cooper A          10 GBSA-MD              1:22.68         DQ        
      Arms past hipline
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison, Kendall E        11 CAA-MD                 35.67      35.70 B      
  2 Griffin, Lily E           12 EST-MD                 36.88      37.19 B      
  3 Hawkins, Jillian E        11 EST-MD                 37.11      37.42 B      
  4 Fish, Shelby M            11 CAA-MD                 37.40      37.95 B      
  5 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD                38.62      38.57 B      
  6 Stipe, Heather M          12 CAA-MD                 40.83      39.06 B      
  7 Pustavoitau, Elizabeth A  12 EST-MD                 38.10      39.22 B      
  8 Lee, Elena G              11 EST-MD                 38.97      39.42 B      
  9 Budde, Erin T             12 EST-MD                 43.08      39.57 B      
 10 McKoy, Summer R           12 EST-MD                 40.52      39.91 B      
 11 Deitch, Ella R            12 NAAC-MD                40.15      39.93 B      
 12 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD                 38.48      40.25 B      
 13 Romberger, Brielle N      11 GBSA-MD                40.64      40.33 B      
 14 Ekanayake, Anika R        12 EST-MD                 38.94      40.39 B      
 15 Farris, Reagan N          12 CAA-MD                 45.04      40.54 B      
 16 Kaplan, Isabelle B        12 GBSA-MD                42.33      40.55 B      
 17 Fisher, Casey L           12 Un-MD-MD               40.08      40.64 B      
 18 Sanders, Koryn A          11 CAA-MD                 40.18      40.85 B      
 19 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD                 42.48      40.91 B      
 20 Brooks, Taylor S          12 GBSA-MD                43.32      41.69 B      
 21 Getz, MacKenzie E         11 NAAC-MD                42.83      41.96 B      
 22 Gorsky, Mary R            11 GBSA-MD                51.31      42.11 B      
 23 Wells, Madison K          12 BCSC-MD                42.35      42.16 B      
 24 Willey, Addison R         11 GMAC-MD                41.08      42.27 B      
 24 Sane, Shriya A            12 EST-MD                 42.36      42.27 B      
 26 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD                43.03      42.42 B      
 27 Seligman, Elyse G         11 EST-MD                 41.29      42.49 B      
 28 Takasaki, Kalei K         12 EST-MD                 43.44      43.38        
 29 Hill, Marisa J            12 GBSA-MD                45.01      43.49        
 30 Mackey, Andi J            12 EST-MD                 42.53      43.63        
 31 Arciaga, Sierra L         12 GBSA-MD                51.31      43.65        
 32 Burke, Holly Jean J       12 EST-MD                 42.78      43.69        
 33 Liu, Christina            12 CAA-MD                 49.20      45.36        
 34 Elias, Kaitlin M          11 NAAC-MD                48.35      45.59        
 35 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD                 45.92      45.66        
 36 Gude, Lila M              12 EST-MD                 45.84      46.72        
 37 Cowley, Jenna S           11 EST-MD                 45.36      46.98        
 38 Bui, Nhat-tlan A          12 GBSA-MD              1:10.09      48.24        
 39 Glisson, Karita           12 GBSA-MD                53.28      49.76        
 40 Werdell, Ella L           12 GBSA-MD                53.59      51.79        
 41 Sherman, Alexis L         11 GBSA-MD                53.89      56.47        
 -- White, Elliott L          11 GBSA-MD                54.78         DQ        
      Not towards breast off wall
 -- Adles, Sophia M           12 GBSA-MD                52.92         DQ        
      Butterfly kick
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guan, Leo C               12 EST-MD                 34.61      33.32 B      
  2 Zhong, Nathan Y           12 CAA-MD                 36.30      34.76 B      
  3 O'Donnell, Matthew B      11 CATY-MD                36.58      35.41 B      
  4 Zhu, Roger Y              11 EST-MD                 36.23      36.34 B      
  5 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD                39.17      37.83 B      
  6 Yan, Ethan H              11 CAA-MD                 40.11      37.93 B      
  7 Ward Pratz, Paul P        12 CAA-MD                 39.48      38.27 B      
  8 Masiello, John            12 GMAC-MD                38.46      38.47 B      
  9 Lewis, Owen W             12 CATY-MD                42.56      39.16 B      
 10 Mislow, Max K             11 EST-MD                 40.13      39.95 B      
 11 Walls, Sam A              12 GMAC-MD                41.29      40.51 B      
 12 Pell, Vince H             12 CATY-MD                40.69      40.58 B      
 13 Kong, Matthew             11 EST-MD                 42.50      40.87 B      
 14 Dawson, Luke J            12 GBSA-MD                41.88      40.91 B      
 15 Joyner, Aiden D           11 BCSC-MD                41.24      41.11 B      
 16 Grady, Sam H              11 NAAC-MD                43.44      42.45 B      
 17 Harvey, Jeffrey C         12 GBSA-MD                44.71      42.60 B      
 18 Gamazaychikov, Mark A     11 GBSA-MD                45.12      42.97        
 19 Peralta, Jaydon C         12 GBSA-MD              1:00.79      43.10        
 20 Keogh, Tim A              12 CAA-MD                 44.20      44.15        
 21 Munns, Joshua P           12 GBSA-MD                54.00      44.32        
 22 Sloan, Logan M            11 EST-MD                 44.71      44.65        
 23 Kay, Tyler O              11 EST-MD                 43.55      45.14        
 24 Keiner, Ethan J           11 EST-MD                 43.98      45.36        
 25 Szynal, John F            11 NAAC-MD                45.71      46.89        
 26 Cattaneo, Matthew A       11 NAAC-MD                47.14      47.02        
 27 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD                 50.99      49.41        
 28 Loiselle, Andrew R        11 GBSA-MD                51.50      50.78        
 29 Martini, Jack M           11 GBSA-MD                53.39      51.02        
 30 Ferger, Cole P            11 GBSA-MD                52.14      51.63        
 31 Zohny, Adam F             11 GBSA-MD                54.23      52.15        
 -- Schappelle, David S       11 GBSA-MD                56.53         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 33  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:42.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gassman, Maddy G          10 EST-MD               1:22.43    1:17.83 B      
  2 Ohtani, Mizuki            10 CAA-MD               1:23.69    1:18.02 B      
  3 Handwerger, Jenna E       10 EST-MD               1:20.60    1:20.36 B      
  4 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD              1:21.58    1:20.69 B      
  5 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD               1:22.04    1:21.42 B      
  6 Pokharel, Suvali          10 EST-MD               1:32.74    1:24.49 B      
  7 Klaus, Leah M             10 EST-MD               1:27.28    1:25.33 B      
  8 Carpenter, Kendall N      10 CAA-MD               1:33.12    1:26.08 B      
  8 Matanoski, Gennie A       10 EST-MD               1:25.02    1:26.08 B      
 10 Gates, Ava C              10 NAAC-MD              1:30.06    1:26.71 B      
 11 Rothrock, Abby P          10 CAA-MD               1:31.46    1:27.75 B      
 12 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD              1:32.18    1:28.31 B      
 13 Svejda, Josie M           10 EST-MD               1:32.08    1:29.63 B      
 14 Xu, Amanda C              10 CAA-MD               1:34.99    1:29.66 B      
 15 Dong, Emily C              9 CAA-MD               1:37.11    1:29.75 B      
 16 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD              1:33.88    1:30.28 B      
 17 Mackey, Ally C            10 EST-MD               1:29.87    1:30.86 B      
 18 Gurri, Maddi G             9 GBSA-MD              1:37.45    1:30.94 B      
 19 Pingaro, Regen O           9 CAA-MD               1:36.87    1:31.08 B      
 20 Rai, Riya K               10 HOCO-MD              1:40.93    1:31.19 B      
 21 Boarman, Ann M            10 EST-MD               1:37.34    1:31.41 B      
 22 Sites, Madison J          10 EST-MD               1:31.17    1:31.68 B      
 23 Stephan, Ainsley M         9 CAA-MD               1:34.67    1:32.51 B      
 24 King, Maya J              10 CATY-MD              1:34.58    1:32.72 B      
 25 Watson, Riley M           10 CATY-MD              1:28.03    1:32.77 B      
 26 Wu, Samantha W             9 CAA-MD               1:43.54    1:33.82 B      
 27 Winkfield, Morgan P       10 GBSA-MD              1:41.82    1:33.87 B      
 28 Harvey, Charlotte P       10 GBSA-MD              1:39.95    1:34.07 B      
 29 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD               1:36.62    1:35.13 B      
 29 Creasy, Caroline V        10 NAAC-MD              1:36.36    1:35.13 B      
 31 Agrawal, Sofie L          10 CAA-MD               1:39.09    1:36.88 B      
 32 Wright, Emmy E            10 NAAC-MD              1:45.88    1:36.92 B      
 33 Mo, Katina                10 EST-MD               1:36.65    1:37.70 B      
 34 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD              1:50.00    1:38.42 B      
 35 Liu, Emma W                9 EST-MD               1:57.96    1:39.42 B      
 36 Lazzelle, Veronica C      10 GBSA-MD              1:41.52    1:39.87 B      
 37 Parton, Olivia L           8 Un-MD-MD             1:58.09    1:41.65        
 38 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD               1:42.26    1:41.67 B      
 39 Virmani, Marella A         9 CAA-MD               1:42.41    1:41.83 B      
 40 Fokar, Leilah S           10 GBSA-MD              1:44.46    1:42.03 B      
 41 Nicholas, Lilly A          9 EST-MD               1:50.10    1:42.06 B      
 42 Hankins, Camryn L          9 EST-MD               1:41.15    1:44.04        
 43 Saxton, Noelle E           8 GBSA-MD              1:53.55    1:45.06        
 44 Virmani, Lauren A          9 CAA-MD               1:46.09    1:47.03        
 45 Krownapple, Josie M       10 CAA-MD               1:45.05    1:48.71        
 46 Nganga, Chebet W          10 GBSA-MD              1:58.46    1:51.34        
 47 Brooks, Courtney S         8 GBSA-MD              2:31.87    2:08.85        
 -- Snyder, Molly R            8 GBSA-MD              3:08.23         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- McGillivray-Stubbs, Mare   9 GBSA-MD              1:55.72         DQ        
      Arms not in same horizontal plane - breast
 -- Martini, Charlie Grace M   7 GBSA-MD              2:11.45         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Reese, Izzy D             10 EST-MD               1:48.38         DQ        
      Arms not in same horizontal plane - breast
 -- Bartolini, Gabby M         7 GBSA-MD              2:44.71         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Willey, Eryn R            10 GMAC-MD              1:43.81         DQ        
      Not on back off wall - back
 
Event 34  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:39.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD              1:16.92    1:14.62 B      
  2 Moran, Brendan M          10 CCY-MD               1:18.83    1:16.46 B      
  3 Soltis, Eddie I           10 NAAC-MD              1:23.79    1:21.04 B      
  4 Skidmore, Holden D        10 EST-MD               1:23.42    1:21.38 B      
  5 Emerson, Barret H         10 EST-MD               1:21.55    1:21.77 B      
  6 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD               1:25.00    1:23.27 B      
  7 Athas, Jack M              9 CATY-MD              1:29.36    1:23.55 B      
  8 Hamilton, Jack J          10 NAAC-MD              1:31.37    1:23.72 B      
  9 Missigman, Zach M         10 CATY-MD              1:22.74    1:23.75 B      
 10 Smith, Cole W             10 CATY-MD              1:29.62    1:23.94 B      
 11 Duncan, Langston          10 CAA-MD               1:36.91    1:23.99 B      
 12 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD               1:32.33    1:24.12 B      
 13 Williams, Carter T         9 NAAC-MD              1:28.33    1:24.78 B      
 14 Brooks, Carter R          10 GBSA-MD              1:20.26    1:24.82 B      
 15 Rotunda, Matthew K        10 GBSA-MD              1:26.01    1:25.08 B      
 16 Mislow, Jack F            10 EST-MD               1:39.00    1:25.99 B      
 17 Frank, Logan N            10 CAA-MD               1:41.86    1:26.18 B      
 18 Currie, Tanner J          10 NAAC-MD              1:38.02    1:27.13 B      
 19 Li, Weiyang J             10 CAA-MD               1:38.93    1:27.27 B      
 20 Achille, Jacob T          10 CAA-MD               1:36.57    1:27.83 B      
 21 Jing, Balwyn              10 CAA-MD               1:32.63    1:28.80 B      
 22 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD               1:31.11    1:29.36 B      
 23 Davis, Finn L              9 EST-MD               1:28.52    1:29.50 B      
 24 Lu, James C               10 CAA-MD               1:38.83    1:32.02 B      
 25 Wright, Lucas J           10 GBSA-MD              1:38.61    1:32.47 B      
 26 Griffin, Malachi G        10 GBSA-MD              1:36.62    1:32.81 B      
 27 Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD               1:31.50    1:33.04 B      
 28 Fish, Jackson J           10 CAA-MD               1:52.30    1:33.65 B      
 29 Cui, Nick                 10 EST-MD               1:40.54    1:34.60 B      
 30 Glisson, Keith            10 GBSA-MD              1:34.17    1:37.06 B      
 31 White, Beckett S           9 GBSA-MD              1:45.67    1:39.79        
 32 Farah, Matthew J           9 GBSA-MD              1:50.44    1:40.23        
 33 Moran, Connor W            9 GBSA-MD              1:45.72    1:53.96        
 34 Gorsky, Michael F          8 GBSA-MD              3:29.06    1:54.99        
 35 Dawson, Cooper A          10 GBSA-MD              3:22.70    2:01.46        
 -- Taegel, Joseph H           9 GBSA-MD              1:51.37         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:24.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fish, Shelby M            11 CAA-MD               1:08.39    1:08.26 B      
  2 Madison, Kendall E        11 CAA-MD               1:09.45    1:09.84 B      
  3 Budde, Erin T             12 EST-MD               1:11.73    1:11.13 B      
  4 Xu, Amanda T              12 CAA-MD               1:11.94    1:11.88 B      
  5 Griffin, Lily E           12 EST-MD               1:14.52    1:12.28 B      
  6 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD               1:13.74    1:12.53 B      
  7 Zavala, Alina V           12 EST-MD               1:13.64    1:14.07 B      
  8 Self, Taylor L            12 CAA-MD               1:17.15    1:14.49 B      
  9 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD               1:16.74    1:14.61 B      
 10 Lee, Elena G              11 EST-MD               1:15.82    1:15.03 B      
 11 Willey, Addison R         11 GMAC-MD              1:13.46    1:15.12 B      
 12 Hawkins, Jillian E        11 EST-MD               1:17.96    1:15.47 B      
 13 Farris, Reagan N          12 CAA-MD               1:15.00    1:15.63 B      
 14 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD              1:17.01    1:16.01 B      
 15 Deitch, Ella R            12 NAAC-MD              1:15.82    1:16.04 B      
 16 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD              1:27.20    1:17.86 B      
 17 Wells, Madison K          12 BCSC-MD              1:22.32    1:18.08 B      
 18 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD              1:21.69    1:18.23 B      
 19 Centers, Isabel A         11 CAA-MD               1:26.02    1:18.27 B      
 20 Carver, Olivia C          11 EST-MD               1:18.90    1:18.31 B      
 21 Perry, Samantha M         12 EST-MD               1:19.86    1:19.10 B      
 22 Liu, Christina            12 CAA-MD               1:21.54    1:19.12 B      
 23 Ekanayake, Anika R        12 EST-MD               1:18.06    1:19.19 B      
 24 Pustavoitau, Elizabeth A  12 EST-MD               1:19.47    1:19.32 B      
 25 Edwards, Gwynneth T       12 NAAC-MD              1:21.77    1:19.44 B      
 26 Takasaki, Kalei K         12 EST-MD               1:18.65    1:19.46 B      
 27 Kim, Allison G            12 EST-MD               1:21.83    1:19.50 B      
 28 McKoy, Summer R           12 EST-MD               1:25.21    1:19.72 B      
 29 Churilla, Reese H         11 CAA-MD               1:20.09    1:20.03 B      
 30 Hiller, Katelyn           12 NAAC-MD              1:20.96    1:20.39 B      
 31 Sanders, Koryn A          11 CAA-MD               1:22.61    1:20.53 B      
 32 Burke, Holly Jean J       12 EST-MD               1:20.70    1:20.91 B      
 33 Klaus, Bridget E          12 EST-MD               1:23.13    1:21.60 B      
 34 Mackey, Andi J            12 EST-MD               1:20.77    1:21.80 B      
 35 Fisher, Casey L           12 Un-MD-MD             1:13.22    1:21.93 B      
 36 Brooks, Taylor S          12 GBSA-MD              1:22.08    1:22.14 B      
 37 Arciaga, Sierra L         12 GBSA-MD              1:24.68    1:22.22 B      
 38 Cowley, Jenna S           11 EST-MD               1:33.77    1:23.11 B      
 39 Getz, MacKenzie E         11 NAAC-MD              1:25.98    1:23.40 B      
 40 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD               1:24.58    1:23.67 B      
 41 Kaplan, Isabelle B        12 GBSA-MD              1:25.20    1:23.71 B      
 42 Seligman, Elyse G         11 EST-MD               1:24.24    1:23.74 B      
 43 Elias, Kaitlin M          11 NAAC-MD              1:26.41    1:24.32 B      
 44 Aydin, Leyla M            12 GBSA-MD              1:40.66    1:24.76        
 45 Sane, Shriya A            12 EST-MD               1:22.48    1:24.88        
 46 Carr, Ella R              12 HOCO-MD              1:38.28    1:28.72        
 47 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD               1:29.88    1:29.81        
 48 Bui, Nhat-tlan A          12 GBSA-MD              1:35.13    1:31.97        
 49 Werdell, Ella L           12 GBSA-MD              1:38.68    1:32.25        
 50 Adles, Sophia M           12 GBSA-MD              1:41.11    1:41.37        
 51 Glisson, Karita           12 GBSA-MD              1:46.74    1:45.88        
 -- Gude, Lila M              12 EST-MD               1:20.84         DQ        
      One hand touch - fly
 
Event 36  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Jacob A             11 CAA-MD               1:10.25    1:06.97 B      
  2 Zhu, Roger Y              11 EST-MD               1:05.75    1:06.99 B      
  3 Guan, Leo C               12 EST-MD               1:09.97    1:09.03 B      
  4 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:08.48    1:09.30 B      
  5 Bitz, Kyle M              12 EST-MD               1:07.76    1:10.69 B      
  6 O'Donnell, Matthew B      11 CATY-MD              1:15.30    1:11.58 B      
  7 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD              1:13.80    1:11.63 B      
  8 Williamson, Neal N        12 HOCO-MD              1:21.37    1:12.85 B      
  9 Lewis, Owen W             12 CATY-MD              1:20.43    1:13.12 B      
 10 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD               1:18.50    1:13.77 B      
 11 Yan, Ethan H              11 CAA-MD               1:18.31    1:15.48 B      
 12 Walls, Sam A              12 GMAC-MD              1:30.21    1:15.94 B      
 13 Mislow, Max K             11 EST-MD               1:27.26    1:16.50 B      
 14 Pell, Vince H             12 CATY-MD              1:19.72    1:18.46 B      
 15 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD               1:19.77    1:18.54 B      
 16 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD              1:20.76    1:18.93 B      
 17 Joyner, Aiden D           11 BCSC-MD              1:21.47    1:19.06 B      
 18 Langnas, Evan C           12 CAA-MD               1:20.46    1:19.71 B      
 19 Liang, Kai H              11 EST-MD               1:19.71    1:19.74 B      
 20 Thomas, Reid C            12 CAA-MD               1:20.31    1:20.03 B      
 21 Norris, Bradin J          11 Un-MD-MD             1:18.65    1:20.27 B      
 22 Li, Ryan                  11 EST-MD               1:23.67    1:20.36 B      
 23 Parhi, Tanush             12 EST-MD               1:25.37    1:20.49 B      
 24 Speace, Hayden H          11 EST-MD               1:19.02    1:20.68 B      
 25 Grady, Sam H              11 NAAC-MD              1:21.86    1:20.75 B      
 26 Mulchandani, Rishi        12 CAA-MD               1:18.22    1:21.12        
 27 Harvey, Jeffrey C         12 GBSA-MD              1:23.22    1:21.18        
 28 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD              1:21.19    1:21.75        
 29 Kay, Tyler O              11 EST-MD               1:20.74    1:21.83        
 30 Sloan, Logan M            11 EST-MD               1:39.34    1:22.29        
 31 Richter, Brandon R        11 EST-MD               1:23.17    1:23.27        
 32 Davis, Patrick T          12 CAA-MD               1:21.50    1:23.96        
 33 Kim, Jonathan J           11 EST-MD               1:22.01    1:24.20        
 34 Kong, Matthew             11 EST-MD               1:26.82    1:24.38        
 35 Cattaneo, Matthew A       11 NAAC-MD              1:22.38    1:24.78        
 36 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD               1:26.76    1:25.17        
 37 Keiner, Ethan J           11 EST-MD               1:32.36    1:25.18        
 38 Skinner, Nathan W         11 CAA-MD               1:26.55    1:25.21        
 39 Szynal, John F            11 NAAC-MD              1:24.65    1:25.94        
 40 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD              1:28.63    1:26.06        
 41 Wang, Daniel R            11 CAA-MD               1:28.09    1:26.28        
 42 Flowers, Maz J            11 EST-MD               1:24.15    1:26.44        
 43 Munns, Joshua P           12 GBSA-MD              1:30.56    1:27.75        
 44 Gamazaychikov, Mark A     11 GBSA-MD              1:31.45    1:28.37        
 45 Loiselle, Andrew R        11 GBSA-MD              1:35.40    1:35.41        
 46 Martini, Jack M           11 GBSA-MD              1:36.28    1:35.87        
 47 Ferger, Cole P            11 GBSA-MD              1:44.64    1:43.43        
 48 Montenegro, Gabriel       11 GBSA-MD              1:45.74    1:43.76        
 49 Peralta, Jaydon C         12 GBSA-MD              3:00.11    1:46.99        
 -- Schappelle, David S       11 GBSA-MD              1:44.36         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Event 37  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eagle Swim Team-MD  'A'                           2:11.25    2:07.41        
  2 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'A'             2:12.45    2:08.98        
  3 Eagle Swim Team-MD  'B'                           2:20.24    2:17.73        
 
Event 38  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'A'             2:11.02    2:06.32        
  2 Eagle Swim Team-MD  'A'                           2:06.50    2:07.72        
  3 Eagle Swim Team-MD  'B'                           2:21.04    2:24.21        
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eagle Swim Team-MD  'A'                           1:54.84    1:54.26        
  2 Eagle Swim Team-MD  'B'                           2:02.70    2:01.11        
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eagle Swim Team-MD  'A'                           1:51.11    1:51.14        
  2 Eagle Swim Team-MD  'B'                           2:03.03    2:03.04        
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eagle Swim Team-MD  'A'                           1:46.23    1:45.05        
  2 Eagle Swim Team-MD  'B'                           1:50.03    1:47.90        
  3 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'A'             1:52.56    1:51.37        
 
Event 42  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eagle Swim Team-MD  'A'                           1:44.68    1:39.12        
  2 Eagle Swim Team-MD  'B'                           1:51.32    1:45.52        
 
Event 43  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'A'             1:41.60    1:42.76        
  2 Eagle Swim Team-MD  'A'                           1:53.14    1:56.46        
 -- Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'B'             1:47.32         DQ        
      Early take-off swimmer #2
 
Event 44  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'A'             1:32.21    1:31.79        
  2 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'B'             1:36.75    1:37.09        
  3 Eagle Swim Team-MD  'A'                           1:38.88    1:39.29        
 
Event 45  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dopson, Mia Burke B       14 EST-MD               1:01.88    1:02.03 B      
  2 Li, Mia                   13 EST-MD               1:04.90    1:03.18 B      
  3 Grimes, Logan A           13 EST-MD               1:05.07    1:03.85 B      
  4 Nettles, Brionn K         13 EST-MD               1:09.00    1:06.49 B      
  5 Buchman, Sarah G          13 CATY-MD              1:08.87    1:07.27 B      
  6 Ekanayake, Samantha K     14 EST-MD               1:05.06    1:07.75 B      
  7 Zhang, Hannah H           14 EST-MD               1:02.74    1:07.78 B      
  8 Kirby, Quinn L            13 CAA-MD               1:08.29    1:08.31 B      
  9 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD              1:07.29    1:09.12 B      
 10 Gurri, Gabriella M        13 GBSA-MD              1:09.35    1:09.34 B      
 11 Whittaker, Juliette R     13 GBSA-MD              1:09.45    1:09.37 B      
 12 Bowes, Sabrina C          14 EST-MD               1:06.25    1:09.69 B      
 13 Wargo, Kinsley M          14 HOCO-MD              1:10.58    1:10.49 B      
 14 Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               1:11.61    1:10.94 B      
 15 Harris, Maddie L          14 CAA-MD               1:12.64    1:11.01 B      
 16 Liu, Grace Z              13 EST-MD               1:10.92    1:11.34 B      
 17 Hernan, Ella              13 CATY-MD              1:13.73    1:11.46 B      
 18 Atherton, Julia M         13 EST-MD               1:11.57    1:12.18 B      
 19 Short, Rayven L           13 EST-MD               1:10.64    1:12.54 B      
 20 Liu, Maria C              13 EST-MD               1:12.66    1:12.83 B      
 21 Louis, Katie K            13 EST-MD               1:13.16    1:13.08 B      
 22 Gude, Leah M              14 EST-MD               1:14.93    1:13.39 B      
 23 Trexler, Lauren G         13 EST-MD               1:14.46    1:13.71 B      
 24 Hibbert, Breanna M        14 EST-MD               1:12.39    1:14.02 B      
 25 Briggs, Georgia M         14 HOCO-MD              1:16.77    1:15.82 B      
 26 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               1:15.02    1:15.87 B      
 27 Soustek, Amanda J         14 CAA-MD               1:28.41    1:16.53 B      
 28 Thornton, Sydney R        14 EST-MD               1:11.74    1:17.55        
 29 McArthur, Tori C          14 CAA-MD               1:13.83    1:17.84        
 30 O'Brien, Delaney R        13 EST-MD               1:21.12    1:17.87        
 31 Wray, Madison G           13 EST-MD               1:15.00    1:19.15        
 32 Picker, Zoe E             14 EST-MD               1:14.13    1:20.62        
 33 Watson, Makenna I         13 CATY-MD              1:26.87    1:20.76        
 34 Wanko, Kat D              13 HOCO-MD              1:22.02    1:21.01        
 35 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               1:19.25    1:21.34        
 36 Harvey, Emily E           14 GBSA-MD              1:26.08    1:22.18        
 37 Lazzelle, Claudia J       13 GBSA-MD              1:29.02    1:22.62        
 38 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               1:21.17    1:22.87        
 39 Gaynor, Laila C           13 EST-MD               1:25.42    1:23.49        
 40 Bryant, Caroline C        14 CATY-MD              1:20.68    1:25.18        
 41 McNamara, Catherine L     13 GBSA-MD              1:39.73    1:26.31        
 42 Swallow, Penelope N       13 GBSA-MD              1:21.75    1:27.05        
 43 Short, Rhyan L            14 GBSA-MD              1:36.52    1:27.96        
 -- Kaur, Ashmeet             13 GBSA-MD              1:40.53         DQ        
      No touch at turn
 
Event 46  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:12.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Conor P            14 CCY-MD                 58.80      58.43 B      
  2 Chopper, Sam L            14 EST-MD               1:02.02    1:02.65 B      
  3 Vance, Brian P            14 EST-MD               1:05.15    1:02.95 B      
  4 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              1:07.49    1:04.13 B      
  5 Urian, Will C             13 EST-MD               1:06.18    1:04.79 B      
  6 Hankins, Chase            14 EST-MD               1:11.27    1:07.13 B      
  7 Kettering, Jack P         13 HOCO-MD              1:13.50    1:07.31 B      
  8 Cook, Luca J              14 NAAC-MD              1:10.69    1:07.44 B      
  9 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              1:11.98    1:08.07 B      
 10 Cuellar, Daniel           13 HOCO-MD              1:12.72    1:08.13 B      
 11 Sabo, Jack M              13 CCY-MD               1:12.17    1:08.64 B      
 12 McDonald, Aaron J         13 EST-MD               1:07.97    1:09.34 B      
 13 Cashman, Connor J         13 Un-MD-MD             1:09.29    1:09.72 B      
 14 Bolinger, Ethan C         14 CATY-MD              1:13.56    1:10.04 B      
 15 Vissering, Julian T       14 CAA-MD               1:31.83    1:10.57 B      
 16 Woldeselassie, Solomon A  13 EST-MD               1:10.78    1:10.63 B      
 17 Vandewinckel, Lucas C     13 GBSA-MD              1:15.14    1:10.90 B      
 18 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              1:11.71    1:12.48        
 19 Davis, Gailen V           13 EST-MD               1:14.55    1:14.46        
 20 Qiu, Eddy D               14 GBSA-MD              1:19.04    1:15.54        
 21 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              1:18.63    1:15.94        
 22 Bickel, Evan J            13 HOCO-MD              1:30.49    1:17.80        
 -- Smith, Robert W           13 GBSA-MD              1:54.17         DQ        
      Not on back off wall
 -- Zohny, Ali F              14 GBSA-MD              1:29.55         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 47  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:15.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharkey, Grace H          17 GBSA-MD                59.18    1:03.05 B      
  2 Whittaker, Isabella M     15 GBSA-MD              1:04.46    1:05.30 B      
  3 Cucchiaro, Shannon E      17 GBSA-MD              1:03.45    1:06.61 B      
  4 Barrett, Christina S      17 GBSA-MD              1:05.19    1:06.84 B      
  5 Hall, Anna D              17 GBSA-MD              1:05.13    1:07.49 B      
  6 Gwinn, Jenna M            16 GBSA-MD              1:05.91    1:08.50 B      
  7 Swann, Kylie A            15 Un-MD-MD             1:07.10    1:09.20 B      
  8 Lovering, Sophie L        17 GBSA-MD              1:06.84    1:09.94 B      
  9 Hines, Nyah E             16 EST-MD               1:08.88    1:10.86 B      
 10 Gunawardane, Sonali       15 EST-MD               1:08.45    1:10.89 B      
 11 Li, Megan H               16 CAA-MD               1:10.41    1:11.34 B      
 12 Woods, Mary D             16 GBSA-MD              1:11.12    1:12.39 B      
 13 Thompson, Gabby N         17 GBSA-MD              1:09.55    1:12.51 B      
 14 Tulenko, Kate W           17 GBSA-MD              1:10.59    1:13.17 B      
 15 Murray, Brianna G         15 HOCO-MD              1:32.04    1:13.78 B      
 16 Woo, Candace L            15 CAA-MD               1:15.22    1:15.88        
 17 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD              1:12.63    1:16.02        
 18 Willey, Jaelynn R         15 GMAC-MD              1:19.15    1:16.33        
 19 Messaris, Charlotte R     16 EST-MD               1:12.40    1:16.94        
 20 Farah, Nour J             12 GBSA-MD              1:20.55    1:19.55        
 21 Vandewinckel, Olivia A    10 GBSA-MD              1:27.99    1:24.03        
 -- Dibert, Julianna C        15 HOCO-MD              1:10.37         DQ        
      Delay initiating arm pull
 
Event 48  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Lorenzo A          17 GBSA-MD                59.01      57.50 B      
  2 Drachman, Eli D           16 EST-MD                 58.15      58.90 B      
  3 Rice, Brendan M           17 GBSA-MD                59.37      59.56 B      
  4 Wilson, Brandon E         15 EST-MD               1:00.44    1:00.08 B      
  5 Phamdo, Trueman Phamdo C  17 GBSA-MD                58.15    1:00.32 B      
  6 Bauer, Patrick M          15 GBSA-MD              1:01.63    1:00.52 B      
  7 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD              1:01.06    1:00.88 B      
  8 Finegan, Paul V           17 HOCO-MD              1:03.56    1:01.20 B      
  9 West, Benjamin M          16 GBSA-MD              1:03.41    1:01.43 B      
 10 Glover, James D           17 GBSA-MD              1:01.12    1:02.24 B      
 11 Chung, Thomas E           17 CAA-MD               1:06.15    1:04.51 B      
 12 Woods, Eddie B            16 GBSA-MD              1:01.57    1:04.58 B      
 13 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              1:04.70    1:05.80 B      
 14 Zhang, Jeffrey R          16 EST-MD               1:03.24    1:06.65 B      
 15 Woo, Lucas I              17 CAA-MD               1:09.56    1:06.98 B      
 16 Woods, Jon M              16 GBSA-MD              1:13.66    1:11.66        
 17 Brown, C.J. J             15 EST-MD               1:11.55    1:13.80        
 18 Reed, Jacob R             15 HOCO-MD              1:15.56    1:15.40        
 19 Lessler, Matthew B        15 GBSA-MD              1:24.03    1:20.15        
 
Event 49  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:50.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Gabriella M        13 GBSA-MD              2:43.52    2:34.78 B      
  2 Liu, Grace Z              13 EST-MD               2:45.61    2:37.87 B      
  3 Gurri, Lucia M            13 GBSA-MD              2:50.83    2:39.84 B      
  4 Ekanayake, Samantha K     14 EST-MD               2:36.92    2:40.77 B      
  5 Wargo, Kinsley M          14 HOCO-MD              2:40.92    2:42.83 B      
  6 Beck, Meredith L          14 HOCO-MD              3:10.92    3:08.01        
  7 Briggs, Georgia M         14 HOCO-MD              3:31.85    3:18.90        
 
Event 50  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:38.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Conor P            14 CCY-MD               2:11.44    2:10.11 B      
  2 Cha, Isaac D              13 EST-MD               2:14.99    2:17.04 B      
  3 Gurri, Antonio D          13 GBSA-MD              2:30.90    2:19.21 B      
  4 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              2:49.20    2:32.27 B      
  5 Kettering, Jack P         13 HOCO-MD              2:42.54    2:33.27 B      
 -- Benton, Taj K             13 EST-MD               2:24.76         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 51  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:46.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwald, Emily P        12 GBSA-MD              2:23.15    2:20.14 B      
  2 Hall, Anna D              17 GBSA-MD              2:20.03    2:23.41 B      
  3 Smith, Aria C             16 GBSA-MD              2:45.15    2:36.10 B      
  4 D'Costa, Michelle L       17 GBSA-MD              2:28.75    2:36.76 B      
  5 Dibert, Julianna C        15 HOCO-MD              3:08.54    3:01.04        
  6 Starr, Amelia J           10 GBSA-MD              3:04.11    3:02.54        
 
Event 52  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:31.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Shane G          15 GBSA-MD              2:17.01    2:14.84 B      
  2 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD              2:10.89    2:23.68 B      
  3 Phamdo, Trueman Phamdo C  17 GBSA-MD              2:09.55    2:24.00 B      
  4 Finegan, Paul V           17 HOCO-MD              2:44.02    2:33.59        
  5 Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD              2:41.81    2:33.88        
  6 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              2:46.88    2:43.72        
  7 Smith, Ethan D            10 GBSA-MD              2:48.70    2:46.92        
 
Event 53  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittaker, Juliette R     13 GBSA-MD              1:12.46    1:12.68 B      
  2 Dopson, Mia Burke B       14 EST-MD               1:16.38    1:14.13 B      
  3 Grimes, Logan A           13 EST-MD               1:15.99    1:14.61 B      
  4 Nettles, Brionn K         13 EST-MD               1:16.36    1:15.52 B      
  5 Liu, Grace Z              13 EST-MD               1:19.92    1:18.14 B      
  6 Thornton, Sydney R        14 EST-MD               1:18.79    1:18.45 B      
  7 Hibbert, Breanna M        14 EST-MD               1:15.34    1:18.70 B      
  8 Liu, Maria C              13 EST-MD               1:15.89    1:18.85 B      
  9 Trexler, Lauren G         13 EST-MD               1:14.44    1:19.71 B      
 10 Beck, Meredith L          14 HOCO-MD              1:21.79    1:20.43 B      
 11 Gurri, Lucia M            13 GBSA-MD              1:18.96    1:20.44 B      
 12 Coleman, Mackenzie D      13 CAA-MD               1:20.55    1:20.99 B      
 13 Kleinberger, Kenzie G     14 CAA-MD               1:20.49    1:21.08 B      
 14 Buchman, Sarah G          13 CATY-MD              1:23.33    1:21.36 B      
 15 Li, Mia                   13 EST-MD               1:23.93    1:21.58 B      
 16 Bowes, Sabrina C          14 EST-MD               1:17.73    1:21.64 B      
 17 Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               1:20.84    1:21.67 B      
 18 Louis, Katie K            13 EST-MD               1:20.94    1:21.93 B      
 19 Tray, Zoe J               13 GBSA-MD              1:23.67    1:22.00 B      
 20 Wargo, Kinsley M          14 HOCO-MD              1:20.00    1:22.58 B      
 21 O'Brien, Delaney R        13 EST-MD               1:22.06    1:23.30 B      
 22 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD              1:25.74    1:23.39 B      
 23 Kirby, Quinn L            13 CAA-MD               1:25.20    1:24.64 B      
 24 Gude, Leah M              14 EST-MD               1:22.13    1:24.85 B      
 25 Stipe, Lauren R           14 EST-MD               1:22.66    1:25.44 B      
 26 Mahle, Sophia G           13 GBSA-MD              1:28.11    1:25.70 B      
 27 Gaynor, Laila C           13 EST-MD               1:32.45    1:26.28 B      
 28 Short, Rayven L           13 EST-MD               1:27.93    1:26.67 B      
 29 Keller, Erin B            13 GBSA-MD              1:41.65    1:26.80 B      
 30 Wray, Madison G           13 EST-MD               1:24.51    1:26.81 B      
 31 Picker, Zoe E             14 EST-MD               1:25.77    1:27.13 B      
 32 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               1:28.72    1:27.45 B      
 33 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               1:27.81    1:28.94        
 34 Nelson, Allie N           13 GBSA-MD              1:31.48    1:29.05        
 35 Harvey, Emily E           14 GBSA-MD              1:30.63    1:29.46        
 36 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               1:27.30    1:29.82        
 37 Atherton, Julia M         13 EST-MD               1:28.70    1:30.04        
 38 McNamara, Catherine L     13 GBSA-MD              1:47.91    1:30.46        
 39 Lazzelle, Claudia J       13 GBSA-MD              1:31.52    1:30.95        
 40 Watson, Makenna I         13 CATY-MD              1:33.29    1:31.23        
 41 Swallow, Penelope N       13 GBSA-MD              1:31.13    1:32.60        
 42 Hernan, Ella              13 CATY-MD              1:36.83    1:34.10        
 43 Wanko, Kat D              13 HOCO-MD              1:38.51    1:34.70        
 44 McArthur, Tori C          14 CAA-MD               1:28.94    1:35.80        
 45 Kaur, Ashmeet             13 GBSA-MD              1:43.96    1:45.20        
 
Event 54  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:21.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              1:08.80    1:06.90 B      
  2 McDonald, Aaron J         13 EST-MD               1:13.86    1:12.17 B      
  3 Vance, Brian P            14 EST-MD               1:13.91    1:12.22 B      
  4 Cha, Isaac D              13 EST-MD               1:14.08    1:12.65 B      
  5 Vissering, Julian T       14 CAA-MD               1:14.56    1:13.03 B      
  6 Benton, Taj K             13 EST-MD               1:14.03    1:13.06 B      
  7 Gurri, Antonio D          13 GBSA-MD              1:16.67    1:14.17 B      
  8 Hankins, Chase            14 EST-MD               1:18.25    1:15.47 B      
  9 Qiu, Eddy D               14 GBSA-MD              1:18.11    1:16.60 B      
 10 Cuellar, Daniel           13 HOCO-MD              1:26.05    1:18.02 B      
 11 Davis, Gailen V           13 EST-MD               1:19.26    1:18.56 B      
 12 Urian, Will C             13 EST-MD               1:18.23    1:18.82 B      
 13 Santos, Matthew F         14 CAA-MD               1:22.17    1:19.42 B      
 14 Cashman, Connor J         13 Un-MD-MD             1:20.12    1:20.64 B      
 15 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              1:22.75    1:21.25 B      
 16 Woldeselassie, Solomon A  13 EST-MD               1:20.99    1:21.90        
 17 Bickel, Evan J            13 HOCO-MD              1:31.74    1:25.38        
 18 Bolinger, Ethan C         14 CATY-MD              1:32.67    1:26.00        
 19 Dawson, Canyon S          14 GBSA-MD              1:34.86    1:27.59        
 20 Yankle, Nick W            13 GBSA-MD              1:39.29    1:33.41        
 21 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              1:36.60    1:36.07        
 22 Zohny, Ali F              14 GBSA-MD              1:38.84    1:38.98        
 
Event 55  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:26.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Claire M   16 GBSA-MD              1:13.90    1:13.01 B      
  2 Barrett, Christina S      17 GBSA-MD              1:11.31    1:13.61 B      
  3 Greenwald, Emily P        12 GBSA-MD              1:18.01    1:15.89 B      
  4 Sharkey, Grace H          17 GBSA-MD              1:16.96    1:16.08 B      
  5 Gunawardane, Sonali       15 EST-MD               1:14.66    1:17.35 B      
  6 Bosenberg, Camila         17 GBSA-MD              1:13.17    1:17.47 B      
  7 Whittaker, Isabella M     15 GBSA-MD              1:15.60    1:17.83 B      
  8 Hall, Anna D              17 GBSA-MD              1:19.35    1:18.81 B      
  9 Veliuona, Avery R         15 EST-MD               1:17.08    1:18.91 B      
 10 Woods, Mary D             16 GBSA-MD              1:23.97    1:20.77 B      
 11 Stein, Lilly G            17 GBSA-MD              1:19.60    1:20.85 B      
 12 Moore, Ashley A           16 CCY-MD               1:22.46    1:21.15 B      
 13 Murray, Brianna G         15 HOCO-MD              1:18.80    1:21.25 B      
 14 Thompson, Gabby N         17 GBSA-MD              1:19.41    1:21.89 B      
 15 Cucchiaro, Shannon E      17 GBSA-MD              1:17.10    1:22.48 B      
 16 Smith, Aria C             16 GBSA-MD              1:24.36    1:22.83 B      
 17 Swann, Kylie A            15 Un-MD-MD             1:20.83    1:23.10 B      
 18 Lovering, Sophie L        17 GBSA-MD              1:21.15    1:23.42 B      
 19 Woo, Candace L            15 CAA-MD               1:21.50    1:23.77 B      
 20 D'Costa, Michelle L       17 GBSA-MD              1:23.60    1:25.24 B      
 21 Farah, Nour J             12 GBSA-MD              1:29.06    1:25.63 B      
 21 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD              1:23.94    1:25.63 B      
 23 Tulenko, Kate W           17 GBSA-MD              1:24.63    1:27.75        
 
Event 56  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:17.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Lorenzo A          17 GBSA-MD              1:08.56    1:05.12 B      
  2 Rice, Brendan M           17 GBSA-MD              1:00.13    1:05.18 B      
  3 Spitza, Frank T           17 GBSA-MD              1:04.32    1:05.53 B      
  4 Collins, Shane G          15 GBSA-MD              1:12.14    1:09.78 B      
  5 Budde, Eli T              15 EST-MD               1:07.01    1:10.00 B      
  6 Stein, Adam A             17 GBSA-MD              1:06.47    1:10.09 B      
  7 Chung, Thomas E           17 CAA-MD               1:11.55    1:11.06 B      
  8 Woods, Eddie B            16 GBSA-MD              1:13.18    1:13.71 B      
  8 Bauer, Patrick M          15 GBSA-MD              1:17.85    1:13.71 B      
 10 Mahon, Ryan X             15 NAAC-MD              1:16.23    1:14.04 B      
 11 Glover, James D           17 GBSA-MD              1:17.09    1:14.51 B      
 12 Li, Tony F                17 EST-MD               1:11.59    1:14.99 B      
 13 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD              1:12.46    1:15.78 B      
 14 West, Benjamin M          16 GBSA-MD              1:21.46    1:18.12        
 15 Woods, Jon M              16 GBSA-MD              1:14.62    1:18.49        
 16 Reed, Jacob R             15 HOCO-MD              1:17.41    1:19.84        
 17 Keller, Timothy A         15 GBSA-MD              1:18.95    1:21.17        
 18 Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD              1:36.78    1:30.79        
 
Event 57  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:10.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Mia                   13 EST-MD                 57.74      57.22 B      
  2 Grimes, Logan A           13 EST-MD                 58.14      57.43 B      
  3 Zhang, Hannah H           14 EST-MD                 55.50      57.79 B      
  4 Dopson, Mia Burke B       14 EST-MD                 58.64      58.41 B      
  5 Ekanayake, Samantha K     14 EST-MD                 57.20      59.92 B      
  6 Harris, Maddie L          14 CAA-MD               1:01.28      59.95 B      
  7 Nettles, Brionn K         13 EST-MD               1:01.26    1:00.68 B      
  8 Short, Rayven L           13 EST-MD                 59.29    1:00.94 B      
  9 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD                58.87    1:01.23 B      
 10 Hibbert, Breanna M        14 EST-MD                 59.13    1:01.32 B      
 11 Buchman, Sarah G          13 CATY-MD                59.65    1:01.47 B      
 12 Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               1:02.05    1:03.16 B      
 13 Louis, Katie K            13 EST-MD               1:02.46    1:03.23 B      
 14 Kleinberger, Kenzie G     14 CAA-MD               1:05.49    1:03.93 B      
 15 Wray, Madison G           13 EST-MD               1:04.61    1:04.07 B      
 16 Gude, Leah M              14 EST-MD               1:03.19    1:04.09 B      
 17 Soustek, Amanda J         14 CAA-MD               1:07.19    1:04.59 B      
 18 Trexler, Lauren G         13 EST-MD               1:04.03    1:04.71 B      
 19 Picker, Zoe E             14 EST-MD               1:00.23    1:06.07 B      
 20 Keller, Erin B            13 GBSA-MD              1:10.59    1:06.10 B      
 21 Thornton, Sydney R        14 EST-MD               1:03.71    1:06.11 B      
 22 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD              1:08.03    1:06.41 B      
 23 Atherton, Julia M         13 EST-MD               1:04.57    1:06.42 B      
 24 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               1:05.05    1:06.89 B      
 25 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               1:11.37    1:06.93 B      
 26 Hernan, Ella              13 CATY-MD              1:06.75    1:07.18 B      
 27 Tray, Zoe J               13 GBSA-MD              1:09.77    1:07.40 B      
 28 O'Brien, Delaney R        13 EST-MD               1:08.23    1:07.52 B      
 29 Beck, Meredith L          14 HOCO-MD              1:05.47    1:07.79 B      
 30 Briggs, Georgia M         14 HOCO-MD              1:07.00    1:08.56 B      
 31 Woody, Francesca R        13 CATY-MD              1:08.62    1:08.73 B      
 32 Liu, Maria C              13 EST-MD               1:06.30    1:08.79 B      
 33 Stipe, Lauren R           14 EST-MD               1:07.87    1:08.92 B      
 34 Wanko, Kat D              13 HOCO-MD              1:08.50    1:09.15 B      
 35 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               1:05.91    1:09.86 B      
 36 Gaynor, Laila C           13 EST-MD               1:10.89    1:10.48 B      
 37 Nelson, Allie N           13 GBSA-MD              1:12.15    1:10.79 B      
 38 McArthur, Tori C          14 CAA-MD               1:06.85    1:10.83        
 39 Watson, Makenna I         13 CATY-MD              1:09.57    1:10.93        
 40 Coleman, Mackenzie D      13 CAA-MD               1:07.65    1:11.30        
 41 Harvey, Emily E           14 GBSA-MD              1:14.23    1:12.12        
 42 Swallow, Penelope N       13 GBSA-MD              1:12.60    1:13.58        
 43 Lazzelle, Claudia J       13 GBSA-MD              1:11.80    1:13.84        
 44 McNamara, Catherine L     13 GBSA-MD              1:17.44    1:14.70        
 45 Short, Rhyan L            14 GBSA-MD              1:21.98    1:14.82        
 46 Kaur, Ashmeet             13 GBSA-MD              1:34.52    1:33.83        
 
Event 58  Mixed 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Conor P            14 CCY-MD                 53.73      53.36        
  2 Chopper, Sam L            14 EST-MD               1:00.27      54.02        
  3 Benton, Taj K             13 EST-MD                 56.86      55.52        
  4 McDonald, Aaron J         13 EST-MD                 58.23      56.54        
  5 Cha, Isaac D              13 EST-MD                 56.66      56.98        
  6 Cuellar, Daniel           13 HOCO-MD                58.14      56.99        
  7 Urian, Will C             13 EST-MD                 58.73      57.68        
  8 Kettering, Jack P         13 HOCO-MD                58.77      57.92        
  9 Vance, Brian P            14 EST-MD                 59.19      58.23        
 10 Seliger, Matt J           13 GBSA-MD                59.48      58.80        
 11 Hankins, Chase            14 EST-MD               1:01.51      58.90        
 12 Cook, Luca J              14 NAAC-MD              1:00.26    1:00.11        
 13 Bolinger, Ethan C         14 CATY-MD              1:05.55    1:00.41        
 14 Cashman, Connor J         13 Un-MD-MD             1:00.23    1:01.91        
 15 Vissering, Julian T       14 CAA-MD               1:04.64    1:02.14        
 16 Woldeselassie, Solomon A  13 EST-MD               1:02.40    1:02.52        
 17 Davis, Gailen V           13 EST-MD               1:03.45    1:02.84        
 18 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              1:05.39    1:03.59        
 19 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              1:04.39    1:03.76        
 20 Bickel, Evan J            13 HOCO-MD              1:03.30    1:03.97        
 21 Santos, Matthew F         14 CAA-MD               1:03.99    1:06.84        
 22 Qiu, Eddy D               14 GBSA-MD              1:09.69    1:07.27        
 23 Yankle, Nick W            13 GBSA-MD              1:15.37    1:09.37        
 24 Barkley, Justin N         13 GBSA-MD                   NT    1:10.86        
 25 Dawson, Canyon S          14 GBSA-MD              1:14.25    1:11.02        
 26 Zohny, Ali F              14 GBSA-MD              1:15.30    1:16.26        
 27 Smith, Robert W           13 GBSA-MD              1:42.67    1:35.65        
 
Event 59  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:09.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Claire M   16 GBSA-MD                53.55      54.92 B      
  2 Sharkey, Grace H          17 GBSA-MD                55.68      57.11 B      
  3 Barrett, Christina S      17 GBSA-MD                57.51      59.49 B      
  4 Swann, Kylie A            15 Un-MD-MD               58.45    1:00.04 B      
  5 Gwinn, Jenna M            16 GBSA-MD                56.25    1:00.56 B      
  6 Cucchiaro, Shannon E      17 GBSA-MD                56.68    1:01.18 B      
  7 Lovering, Sophie L        17 GBSA-MD                59.93    1:01.52 B      
  8 Stein, Lilly G            17 GBSA-MD              1:01.61    1:02.40 B      
  9 Willey, Jaelynn R         15 GMAC-MD              1:02.25    1:02.42 B      
 10 Bosenberg, Camila         17 GBSA-MD              1:00.12    1:02.78 B      
 11 Moore, Ashley A           16 CCY-MD               1:00.64    1:03.15 B      
 12 Li, Megan H               16 CAA-MD               1:01.30    1:03.18 B      
 13 Thompson, Gabby N         17 GBSA-MD                59.53    1:03.70 B      
 14 Messaris, Charlotte R     16 EST-MD               1:01.99    1:04.23 B      
 15 Murray, Brianna G         15 HOCO-MD              1:02.80    1:04.25 B      
 16 Smith, Aria C             16 GBSA-MD              1:06.00    1:04.56 B      
 17 Tulenko, Kate W           17 GBSA-MD              1:02.42    1:04.60 B      
 18 Woo, Candace L            15 CAA-MD               1:03.49    1:05.37 B      
 19 Nekoo, Yasmeen A          16 CAA-MD               1:05.39    1:05.45 B      
 20 Hines, Nyah E             16 EST-MD               1:04.95    1:05.56 B      
 21 Skvortsova, Margarita     15 EST-MD               1:06.02    1:06.56 B      
 22 Dibert, Julianna C        15 HOCO-MD              1:06.03    1:08.52 B      
 23 Moore, Naya N             16 CCY-MD               1:09.82    1:08.90 B      
 24 Starr, Amelia J           10 GBSA-MD              1:10.14    1:09.59 B      
 25 Farah, Nour J             12 GBSA-MD              1:12.68    1:09.96        
 26 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD              1:04.99    1:10.47        
 27 Vandewinckel, Olivia A    10 GBSA-MD              1:12.35    1:13.74        
 28 Veliuona, Avery R         15 EST-MD               1:05.84    1:15.55        
 
Event 60  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Brendan M           17 GBSA-MD                48.76      50.74 B      
  2 Gurri, Lorenzo A          17 GBSA-MD                49.82      51.39 B      
  3 Spitza, Frank T           17 GBSA-MD                50.64      51.73 B      
  4 Finegan, Paul V           17 HOCO-MD                55.76      53.46 B      
  5 Drachman, Eli D           16 EST-MD                 52.96      53.71 B      
  6 Stein, Adam A             17 GBSA-MD                52.86      53.85 B      
  7 Wilson, Brandon E         15 EST-MD                 53.64      54.02 B      
  8 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD                53.96      55.29 B      
  9 Glover, James D           17 GBSA-MD                53.61      55.31 B      
 10 Keller, Timothy A         15 GBSA-MD                56.74      56.32 B      
 11 Li, Tony F                17 EST-MD                 54.04      56.38 B      
 12 Budde, Eli T              15 EST-MD                 55.68      56.75 B      
 13 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD                55.07      56.96 B      
 14 Zhang, Jeffrey R          16 EST-MD                 54.64      57.05 B      
 15 Woo, Lucas I              17 CAA-MD                 57.64      57.50 B      
 16 Chung, Thomas E           17 CAA-MD                 57.40      57.68 B      
 17 Bauer, Patrick M          15 GBSA-MD                56.79      57.87 B      
 18 West, Benjamin M          16 GBSA-MD                57.64      58.10 B      
 19 Wasicko, Mike W           16 EST-MD                 56.87      58.89 B      
 20 Mahon, Ryan X             15 NAAC-MD                59.73      59.71 B      
 21 Henderson, Myles I        16 GBSA-MD              1:03.30    1:00.63 B      
 22 Brown, C.J. J             15 EST-MD                 59.88    1:01.67 B      
 23 Reed, Jacob R             15 HOCO-MD              1:00.30    1:05.34        
 24 Lessler, Matthew B        15 GBSA-MD              1:13.63    1:12.30        
 
Event 61  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:51.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dopson, Mia Burke B       14 EST-MD               2:22.71    2:21.01 B      
  2 Li, Mia                   13 EST-MD               2:24.33    2:24.14 B      
  3 Grimes, Logan A           13 EST-MD               2:25.41    2:24.66 B      
  4 Ekanayake, Samantha K     14 EST-MD               2:23.43    2:25.61 B      
  5 Nettles, Brionn K         13 EST-MD               2:29.47    2:28.87 B      
  6 Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               2:28.22    2:29.71 B      
  7 Louis, Katie K            13 EST-MD               2:33.06    2:31.80 B      
  8 Kleinberger, Kenzie G     14 CAA-MD               2:34.71    2:33.68 B      
  9 Hibbert, Breanna M        14 EST-MD               2:30.87    2:33.80 B      
 10 Liu, Grace Z              13 EST-MD               2:37.57    2:34.03 B      
 11 Kirby, Quinn L            13 CAA-MD               2:37.89    2:36.62 B      
 12 Harris, Maddie L          14 CAA-MD               2:36.32    2:36.98 B      
 13 Gude, Leah M              14 EST-MD               2:35.00    2:37.31 B      
 14 Buchman, Sarah G          13 CATY-MD              2:29.32    2:37.57 B      
 15 Liu, Maria C              13 EST-MD               2:35.79    2:38.36 B      
 16 Trexler, Lauren G         13 EST-MD               2:40.28    2:40.29 B      
 17 Short, Rayven L           13 EST-MD               2:36.30    2:42.07 B      
 18 Atherton, Julia M         13 EST-MD               2:38.64    2:42.10 B      
 19 Mahle, Sophia G           13 GBSA-MD              2:41.60    2:42.58 B      
 20 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               2:39.61    2:43.49 B      
 21 O'Brien, Delaney R        13 EST-MD               2:46.23    2:43.64 B      
 22 Tray, Zoe J               13 GBSA-MD              3:09.77    2:43.79 B      
 23 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD              2:47.55    2:47.77 B      
 24 Coleman, Mackenzie D      13 CAA-MD               2:48.49    2:48.66 B      
 25 Wray, Madison G           13 EST-MD               2:43.88    2:49.05 B      
 26 Woody, Francesca R        13 CATY-MD              2:41.44    2:49.20 B      
 27 Thornton, Sydney R        14 EST-MD               2:40.08    2:49.47 B      
 28 McArthur, Tori C          14 CAA-MD               2:42.31    2:49.60 B      
 29 Soustek, Amanda J         14 CAA-MD               2:48.59    2:50.32 B      
 30 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               2:53.16    2:51.82        
 31 Watson, Makenna I         13 CATY-MD              2:52.91    2:53.70        
 32 Keller, Erin B            13 GBSA-MD              3:05.46    2:54.24        
 33 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               2:52.19    2:56.71        
 34 Nelson, Allie N           13 GBSA-MD              3:00.48    2:56.88        
 35 Swallow, Penelope N       13 GBSA-MD              2:54.68    3:01.62        
 36 Harvey, Emily E           14 GBSA-MD              2:57.40    3:03.16        
 
Event 62  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:39.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Conor P            14 CCY-MD               2:13.07    2:11.93 B      
  2 Vance, Brian P            14 EST-MD               2:15.37    2:16.42 B      
  3 McDonald, Aaron J         13 EST-MD               2:22.92    2:19.71 B      
  4 Benton, Taj K             13 EST-MD               2:20.10    2:19.88 B      
  5 Cha, Isaac D              13 EST-MD               2:19.72    2:20.18 B      
  6 Chopper, Sam L            14 EST-MD               2:20.62    2:21.93 B      
  7 Seliger, Matt J           13 GBSA-MD              2:30.61    2:23.27 B      
  8 Urian, Will C             13 EST-MD               2:27.58    2:23.68 B      
  9 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              2:30.88    2:24.36 B      
 10 Cashman, Connor J         13 Un-MD-MD             2:34.00    2:31.23 B      
 11 Woldeselassie, Solomon A  13 EST-MD               2:32.49    2:32.02 B      
 12 Davis, Gailen V           13 EST-MD               2:37.71    2:34.30 B      
 13 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              2:41.22    2:35.20 B      
 13 Cook, Luca J              14 NAAC-MD              2:39.01    2:35.20 B      
 15 Vandewinckel, Lucas C     13 GBSA-MD              2:35.95    2:38.96 B      
 16 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              2:47.45    2:44.57        
 17 Bickel, Evan J            13 HOCO-MD              3:14.97    2:56.57        
 18 Yankle, Nick W            13 GBSA-MD              3:44.76    2:58.40        
 19 Dawson, Canyon S          14 GBSA-MD              4:02.67    3:01.78        
 -- Santos, Matthew F         14 CAA-MD               2:41.88         DQ        
      Delay initiating turn - back
 
Event 63  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:48.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Claire M   16 GBSA-MD              2:10.93    2:12.26 B      
  2 Sharkey, Grace H          17 GBSA-MD              2:16.74    2:19.07 B      
  3 Hall, Anna D              17 GBSA-MD              2:19.94    2:20.21 B      
  4 Gwinn, Jenna M            16 GBSA-MD              2:24.20    2:21.27 B      
  5 Barrett, Christina S      17 GBSA-MD              2:16.39    2:23.45 B      
  6 Whittaker, Isabella M     15 GBSA-MD              2:17.35    2:23.49 B      
  7 Woods, Mary D             16 GBSA-MD              2:31.76    2:27.23 B      
  8 Cucchiaro, Shannon E      17 GBSA-MD              2:21.44    2:29.38 B      
  9 Gunawardane, Sonali       15 EST-MD               2:25.57    2:30.26 B      
 10 Bosenberg, Camila         17 GBSA-MD              2:23.74    2:31.06 B      
 11 Thompson, Gabby N         17 GBSA-MD              2:25.88    2:33.36 B      
 12 Smith, Aria C             16 GBSA-MD              2:38.33    2:34.53 B      
 13 Swann, Kylie A            15 Un-MD-MD             2:28.11    2:36.13 B      
 14 Stein, Lilly G            17 GBSA-MD              2:33.49    2:36.55 B      
 15 Lovering, Sophie L        17 GBSA-MD              2:32.50    2:37.02 B      
 16 Li, Megan H               16 CAA-MD               2:34.29    2:37.08 B      
 17 D'Costa, Michelle L       17 GBSA-MD              2:35.11    2:38.28 B      
 18 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD              2:37.74    2:43.03 B      
 19 Messaris, Charlotte R     16 EST-MD               2:36.19    2:43.65 B      
 20 Farah, Nour J             12 GBSA-MD              2:50.88    2:44.90 B      
 21 Nekoo, Yasmeen A          16 CAA-MD               2:47.70    2:47.44 B      
 22 Skvortsova, Margarita     15 EST-MD               2:46.86    2:47.52 B      
 23 Vandewinckel, Olivia A    10 GBSA-MD              2:54.82    2:58.78        
 
Event 64  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        2:32.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stein, Adam A             17 GBSA-MD              2:12.41    2:11.37 B      
  2 Phamdo, Trueman Phamdo C  17 GBSA-MD              2:12.78    2:12.62 B      
  3 Drachman, Eli D           16 EST-MD               2:13.45    2:13.22 B      
  4 Wilson, Brandon E         15 EST-MD               2:20.62    2:16.51 B      
  5 Glover, James D           17 GBSA-MD              2:13.47    2:17.57 B      
  6 Chung, Thomas E           17 CAA-MD               2:20.80    2:19.22 B      
  7 Budde, Eli T              15 EST-MD               2:14.10    2:19.62 B      
  8 Zhang, Jeffrey R          16 EST-MD               2:18.08    2:22.39 B      
  9 Woods, Eddie B            16 GBSA-MD              2:20.71    2:22.71 B      
 10 Li, Tony F                17 EST-MD               2:14.19    2:23.05 B      
 11 West, Benjamin M          16 GBSA-MD              2:25.82    2:24.00 B      
 12 Keller, Timothy A         15 GBSA-MD              2:28.70    2:24.56 B      
 13 Bauer, Patrick M          15 GBSA-MD              2:27.71    2:24.57 B      
 14 Woo, Lucas I              17 CAA-MD               2:27.88    2:28.41 B      
 15 Henderson, Myles I        16 GBSA-MD              2:58.38    2:28.94 B      
 16 Woods, Jon M              16 GBSA-MD              2:35.12    2:31.97 B      
 17 Wasicko, Mike W           16 EST-MD               2:33.29    2:35.32        
 18 Smith, Ethan D            10 GBSA-MD              2:29.74    2:36.95        
 19 Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD              2:44.78    2:37.75        
 
Event 67  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:41.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohtani, Mizuki            10 CAA-MD               1:22.92    1:17.73 B      
  2 Klaus, Leah M             10 EST-MD               1:23.19    1:18.93 B      
  3 Handwerger, Jenna E       10 EST-MD               1:23.09    1:20.30 B      
  4 Matanoski, Gennie A       10 EST-MD               1:22.50    1:20.93 B      
  5 Gassman, Maddy G          10 EST-MD               1:21.61    1:21.10 B      
  6 Pokharel, Suvali          10 EST-MD               1:30.75    1:21.86 B      
  7 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD               1:22.67    1:22.17 B      
  8 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD              1:23.89    1:23.13 B      
  9 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD               1:26.92    1:23.22 B      
 10 Dong, Emily C              9 CAA-MD               1:30.30    1:24.52 B      
 11 Carpenter, Kendall N      10 CAA-MD               1:31.20    1:24.94 B      
 12 Rothrock, Abby P          10 CAA-MD               1:30.47    1:26.49 B      
 13 Gates, Ava C              10 NAAC-MD              1:27.09    1:27.07 B      
 14 Xu, Amanda C              10 CAA-MD               1:30.92    1:28.27 B      
 15 Svejda, Josie M           10 EST-MD               1:31.65    1:29.54 B      
 16 Rai, Riya K               10 HOCO-MD              1:43.47    1:30.62 B      
 17 Mackey, Ally C            10 EST-MD               1:31.08    1:31.71 B      
 18 Agrawal, Sofie L          10 CAA-MD               1:39.85    1:32.32 B      
 19 Wu, Samantha W             9 CAA-MD               1:32.99    1:32.89 B      
 20 Winkfield, Morgan P       10 GBSA-MD              1:37.97    1:33.13 B      
 21 Mo, Katina                10 EST-MD               1:40.27    1:33.88 B      
 22 Reese, Izzy D             10 EST-MD               1:40.57    1:36.14 B      
 23 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD               1:41.57    1:36.84 B      
 24 Sladky, Addie G           10 NAAC-MD              1:41.14    1:37.25 B      
 25 Ponton-Scott, Ashira G    10 BCSC-MD              1:43.24    1:37.45 B      
 26 Boarman, Ann M            10 EST-MD               1:39.09    1:38.33 B      
 27 Nicholas, Lilly A          9 EST-MD               1:42.51    1:38.45 B      
 28 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD               1:41.37    1:40.15 B      
 29 Virmani, Lauren A          9 CAA-MD               1:45.44    1:40.49 B      
 30 Shepherd, Samantha E      10 CATY-MD              1:37.22    1:41.07 B      
 31 Parton, Olivia L           8 Un-MD-MD             1:56.27    1:41.10        
 32 Liu, Emma W                9 EST-MD               1:48.96    1:42.16        
 33 Krownapple, Josie M       10 CAA-MD               1:41.12    1:44.86        
 -- Creasy, Caroline V        10 NAAC-MD              1:39.81         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Smith, Madison E          10 EST-MD               1:32.09         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Virmani, Marella A         9 CAA-MD               1:40.48         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 68  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:40.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Brendan M          10 CCY-MD               1:19.07    1:15.17 B      
  2 Emerson, Barret H         10 EST-MD               1:19.29    1:16.90 B      
  3 Brooks, Carter R          10 GBSA-MD              1:24.42    1:18.67 B      
  4 Soltis, Eddie I           10 NAAC-MD              1:21.60    1:20.78 B      
  5 Williams, Carter T         9 NAAC-MD              1:27.98    1:23.47 B      
  6 Mislow, Jack F            10 EST-MD               1:23.07    1:23.62 B      
  7 Rotunda, Matthew K        10 GBSA-MD              1:22.89    1:23.66 B      
  7 Davis, Finn L              9 EST-MD               1:25.78    1:23.66 B      
  9 Skidmore, Holden D        10 EST-MD               1:24.17    1:23.94 B      
 10 Jing, Balwyn              10 CAA-MD               1:31.93    1:24.45 B      
 11 Smith, Cole W             10 CATY-MD              1:29.00    1:24.99 B      
 12 Missigman, Zach M         10 CATY-MD              1:33.35    1:25.00 B      
 13 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD               1:44.82    1:26.16 B      
 14 Cui, Nick                 10 EST-MD               1:26.75    1:26.20 B      
 15 Currie, Tanner J          10 NAAC-MD              1:30.39    1:27.26 B      
 16 Hamilton, Jack J          10 NAAC-MD              1:33.93    1:28.32 B      
 17 Lu, James C               10 CAA-MD               1:48.09    1:28.64 B      
 18 Achille, Jacob T          10 CAA-MD               1:34.03    1:28.70 B      
 19 Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD               1:33.95    1:30.06 B      
 20 Frank, Logan N            10 CAA-MD               1:36.24    1:32.91 B      
 21 Fish, Jackson J           10 CAA-MD               1:46.85    1:33.33 B      
 22 Kim, Aiden Y               9 Un-MD-MD             1:42.05    1:39.28 B      
 23 Rajadhyaksha, Rishi S     10 GBSA-MD              2:02.08    1:41.73        
 24 Stevens, Jacob D           9 GBSA-MD              2:03.41    1:50.08        
 25 Ferger, Rory J             8 GBSA-MD              2:11.97    1:53.00        
 26 Henderson, Aubrey T        8 GBSA-MD              2:58.76    1:56.31        
 -- Mengel, Cooper J           9 NAAC-MD              1:27.50         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Gill, Nirav               10 GBSA-MD              2:01.78         DQ        
      Not on back off wall
 -- Czajka, Andrew K          10 EST-MD               1:24.09         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Yu, Hubert M              10 GBSA-MD              1:55.65         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Li, Weiyang J             10 CAA-MD               1:47.10         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Nicklaus, Grisha M        10 GBSA-MD              1:56.63         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Taegel, Joseph H           9 GBSA-MD              1:50.74         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Nicklaus, Sasha M         10 GBSA-MD              2:11.43         DQ        
      Multiple strokes
 
Event 69  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:25.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zavala, Alina V           12 EST-MD               1:08.25    1:07.11 B      
  2 Fish, Shelby M            11 CAA-MD               1:10.96    1:07.61 B      
  3 Budde, Erin T             12 EST-MD               1:09.37    1:09.61 B      
  4 Madison, Kendall E        11 CAA-MD               1:12.27    1:11.33 B      
  5 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD               1:14.28    1:14.25 B      
  6 Willey, Addison R         11 GMAC-MD              1:14.15    1:14.43 B      
  7 McKoy, Summer R           12 EST-MD               1:14.48    1:14.71 B      
  8 Soo Tho, Hannah H         12 CAA-MD               1:17.92    1:15.43 B      
  9 Fisher, Casey L           12 Un-MD-MD             1:12.36    1:15.50 B      
 10 Lee, Elena G              11 EST-MD               1:15.26    1:15.65 B      
 11 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD               1:20.46    1:16.06 B      
 12 Farris, Reagan N          12 CAA-MD               1:17.79    1:16.57 B      
 13 Deitch, Ella R            12 NAAC-MD              1:18.64    1:16.93 B      
 14 Wells, Madison K          12 BCSC-MD              1:23.99    1:17.17 B      
 15 Rollins, Heather C        12 CAA-MD               1:16.62    1:17.23 B      
 16 Carver, Olivia C          11 EST-MD               1:17.14    1:17.39 B      
 17 Self, Taylor L            12 CAA-MD               1:17.85    1:17.65 B      
 18 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD              1:23.12    1:18.06 B      
 19 Liu, Christina            12 CAA-MD               1:23.20    1:18.09 B      
 20 Takasaki, Kalei K         12 EST-MD               1:20.78    1:18.42 B      
 21 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD              1:22.24    1:18.52 B      
 22 Churilla, Reese H         11 CAA-MD               1:23.75    1:18.58 B      
 23 Ekanayake, Anika R        12 EST-MD               1:17.90    1:18.65 B      
 24 Brooks, Taylor S          12 GBSA-MD              1:32.22    1:19.12 B      
 25 Cowley, Jenna S           11 EST-MD               1:21.74    1:19.13 B      
 26 Perry, Samantha M         12 EST-MD               1:19.43    1:19.49 B      
 27 Hill, Marisa J            12 GBSA-MD              1:42.36    1:19.82 B      
 28 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD               1:23.21    1:20.16 B      
 29 Klaus, Bridget E          12 EST-MD               1:23.93    1:20.81 B      
 30 Kim, Allison G            12 EST-MD               1:19.27    1:22.28 B      
 31 Sanders, Koryn A          11 CAA-MD               1:23.69    1:22.67 B      
 32 Mackey, Andi J            12 EST-MD               1:22.74    1:22.73 B      
 33 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD               1:20.87    1:22.78 B      
 34 Aydin, Leyla M            12 GBSA-MD                   NT    1:22.98 B      
 35 Gude, Lila M              12 EST-MD               1:25.47    1:23.01 B      
 36 Coates Woods, Decensae J  12 BCSC-MD              1:21.98    1:24.05 B      
 37 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD              1:24.33    1:24.43 B      
 38 Getz, MacKenzie E         11 NAAC-MD              1:26.43    1:24.99 B      
 39 O'Brien, Vivian M         12 GBSA-MD              1:37.99    1:25.63        
 40 Harvey, Shannon E         11 NAAC-MD              1:23.83    1:26.41        
 -- Edwards, Gwynneth T       12 NAAC-MD              1:18.83         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Xu, Amanda T              12 CAA-MD               1:16.71         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 70  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:22.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guan, Leo C               12 EST-MD               1:10.94    1:10.69 B      
  2 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:11.67    1:11.52 B      
  3 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD              1:15.88    1:12.58 B      
  4 Hall, Jacob A             11 CAA-MD               1:17.58    1:13.41 B      
  5 O'Donnell, Matthew B      11 CATY-MD              1:15.68    1:13.57 B      
  6 Lewis, Owen W             12 CATY-MD              1:20.21    1:14.45 B      
  7 Williamson, Neal N        12 HOCO-MD              1:21.50    1:14.86 B      
  8 Yan, Ethan H              11 CAA-MD               1:15.75    1:15.42 B      
  9 Speace, Hayden H          11 EST-MD               1:16.11    1:15.78 B      
 10 Norris, Bradin J          11 Un-MD-MD             1:15.28    1:16.30 B      
 11 Zhang, Didi D             11 EST-MD               1:19.34    1:16.67 B      
 12 Liang, Kai H              11 EST-MD               1:17.11    1:17.08 B      
 13 Li, Ryan                  11 EST-MD               1:17.77    1:17.37 B      
 14 Skinner, Nathan W         11 CAA-MD               1:19.80    1:17.66 B      
 15 Mislow, Max K             11 EST-MD               1:19.97    1:17.80 B      
 16 Mulchandani, Rishi        12 CAA-MD               1:23.49    1:18.25 B      
 17 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD               1:18.52    1:18.40 B      
 18 Cattaneo, Matthew A       11 NAAC-MD              1:15.16    1:19.60 B      
 19 Thomas, Reid C            12 CAA-MD               1:32.29    1:19.74 B      
 20 Ward Pratz, Paul P        12 CAA-MD               1:28.13    1:20.14 B      
 21 Grady, Sam H              11 NAAC-MD              1:26.12    1:20.18 B      
 22 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD               1:16.91    1:20.28 B      
 23 Hornor, Ty T              12 GBSA-MD              1:19.52    1:20.78 B      
 24 Wang, Daniel R            11 CAA-MD               1:23.83    1:20.80 B      
 25 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD              1:21.46    1:20.89 B      
 26 Davis, Patrick T          12 CAA-MD               1:23.94    1:21.22 B      
 27 Szynal, John F            11 NAAC-MD              1:22.22    1:21.36 B      
 28 Parhi, Tanush             12 EST-MD               1:21.80    1:21.46 B      
 29 Kay, Tyler O              11 EST-MD               1:19.82    1:21.83 B      
 30 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD               1:24.29    1:21.99 B      
 31 Richter, Brandon R        11 EST-MD               1:23.72    1:22.13 B      
 32 Sloan, Logan M            11 EST-MD               1:22.63    1:22.17 B      
 33 Kong, Matthew             11 EST-MD               1:28.97    1:22.82        
 34 Kim, Jonathan J           11 EST-MD               1:21.35    1:23.92        
 35 Munns, Joshua P           12 GBSA-MD              1:46.03    1:25.48        
 36 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD              1:22.62    1:25.63        
 37 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD              1:51.53    1:26.62        
 38 Keiner, Ethan J           11 EST-MD               1:29.10    1:27.81        
 39 Ferger, Cole P            11 GBSA-MD              1:53.18    1:46.09        
 40 Clontz, Adam M            11 GBSA-MD              1:55.42    1:58.93        
 -- Gao, Joshua Y             12 GBSA-MD              1:31.02         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 71  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          38.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gassman, Maddy G          10 EST-MD                 32.08      30.41 B      
  2 Ohtani, Mizuki            10 CAA-MD                 31.93      31.15 B      
  3 Handwerger, Jenna E       10 EST-MD                 32.69      32.44 B      
  4 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD                 32.62      32.59 B      
  5 Klaus, Leah M             10 EST-MD                 33.43      32.98 B      
  6 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                 33.05      33.25 B      
  7 King, Maya J              10 CATY-MD                35.72      33.55 B      
  8 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                34.13      33.68 B      
  9 Carpenter, Kendall N      10 CAA-MD                 34.75      33.77 B      
 10 Smith, Madison E          10 EST-MD                 35.73      34.25 B      
 11 Gurri, Maddi G             9 GBSA-MD                38.18      34.39 B      
 12 Rothrock, Abby P          10 CAA-MD                 35.76      34.60 B      
 13 Xu, Amanda C              10 CAA-MD                 34.85      34.67 B      
 14 Dong, Emily C              9 CAA-MD                 34.91      34.96 B      
 15 You, Emily P              10 CAA-MD                 37.13      35.02 B      
 16 Gates, Ava C              10 NAAC-MD                35.90      35.05 B      
 17 Pokharel, Suvali          10 EST-MD                 38.22      35.13 B      
 18 Rai, Riya K               10 HOCO-MD                38.53      35.14 B      
 19 Lazzelle, Veronica C      10 GBSA-MD                37.24      35.17 B      
 20 Pingaro, Regen O           9 CAA-MD                 36.69      35.27 B      
 21 Watson, Riley M           10 CATY-MD                33.56      35.49 B      
 22 Stephan, Ainsley M         9 CAA-MD                 38.96      35.57 B      
 23 Svejda, Josie M           10 EST-MD                 38.16      35.63 B      
 24 Sladky, Addie G           10 NAAC-MD                35.78      36.23 B      
 25 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD                 36.05      36.33 B      
 25 Creasy, Caroline V        10 NAAC-MD                36.01      36.33 B      
 27 Smith, Karsen P           10 CATY-MD                38.69      36.44 B      
 28 Wu, Samantha W             9 CAA-MD                 37.08      37.00 B      
 29 Agrawal, Sofie L          10 CAA-MD                 37.05      37.29 B      
 30 Mo, Katina                10 EST-MD                 38.08      37.61 B      
 31 Ponton-Scott, Ashira G    10 BCSC-MD                36.21      37.84 B      
 32 Reese, Izzy D             10 EST-MD                 39.61      38.00 B      
 33 Nicholas, Lilly A          9 EST-MD                 36.76      38.13 B      
 34 Boarman, Ann M            10 EST-MD                 36.64      38.29 B      
 35 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                 39.26      38.71 B      
 36 Virmani, Marella A         9 CAA-MD                 43.03      39.17        
 37 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD                44.02      39.31        
 38 Fokar, Leilah S           10 GBSA-MD                38.12      40.26        
 39 Liu, Emma W                9 EST-MD                 39.42      41.25        
 40 Saxton, Noelle E           8 GBSA-MD                48.53      41.32        
 41 Krownapple, Josie M       10 CAA-MD                 39.26      41.70        
 42 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD                42.17      41.72        
 43 Parton, Olivia L           8 Un-MD-MD               46.99      42.75        
 44 Nganga, Chebet W          10 GBSA-MD                45.00      43.35        
 45 Hirsch, Eliza N            8 GBSA-MD                47.10      43.39        
 46 Shepherd, Samantha E      10 CATY-MD                39.61      44.03        
 47 Davenport, Lyla J          8 GBSA-MD                48.73      44.40        
 48 Adles, Claire D           10 GBSA-MD                51.39      45.17        
 49 Snyder, Peyton L           8 GBSA-MD              1:01.91      45.23        
 50 McGillivray-Stubbs, Mare   9 GBSA-MD                44.79      46.63        
 51 Snyder, Molly R            8 GBSA-MD              1:00.45      46.89        
 52 Brooks, Courtney S         8 GBSA-MD                58.22      47.66        
 53 Montenegro, Isabel         7 GBSA-MD                51.83      49.06        
 54 Bartolini, Gabby M         7 GBSA-MD              1:07.54      53.87        
 55 Shaw, Amelia M             7 GBSA-MD              1:02.88    1:03.98        
 56 Schappelle, Norah E        7 GBSA-MD              1:01.21    1:05.52        
 
Event 72  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          38.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD                29.17      28.89 B      
  2 Moran, Brendan M          10 CCY-MD                 29.16      29.08 B      
  3 Duncan, Langston          10 CAA-MD                 32.69      30.63 B      
  4 Brooks, Carter R          10 GBSA-MD                38.60      31.06 B      
  5 Emerson, Barret H         10 EST-MD                 30.64      31.64 B      
  6 Skidmore, Holden D        10 EST-MD                 32.16      31.84 B      
  7 Mislow, Jack F            10 EST-MD                 31.47      31.97 B      
  8 Griffin, Malachi G        10 GBSA-MD                33.08      32.09 B      
  9 Smith, Cole W             10 CATY-MD                35.77      32.17 B      
 10 Rotunda, Matthew K        10 GBSA-MD                35.03      32.41 B      
 11 Athas, Jack M              9 CATY-MD                33.74      32.47 B      
 12 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD                 32.32      32.58 B      
 13 Missigman, Zach M         10 CATY-MD                32.44      32.62 B      
 14 Czajka, Andrew K          10 EST-MD                 32.23      32.70 B      
 15 Hamilton, Jack J          10 NAAC-MD                33.38      33.26 B      
 15 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD                 34.27      33.26 B      
 17 Glisson, Keith            10 GBSA-MD                34.35      33.27 B      
 18 Achille, Jacob T          10 CAA-MD                 35.71      33.94 B      
 19 Currie, Tanner J          10 NAAC-MD                35.13      33.96 B      
 20 O'Brien, Ellis X          10 GBSA-MD                40.81      34.23 B      
 21 Wright, Lucas J           10 GBSA-MD                36.31      34.38 B      
 22 Williams, Carter T         9 NAAC-MD                37.18      34.41 B      
 23 Davis, Finn L              9 EST-MD                 33.76      34.62 B      
 24 Fish, Jackson J           10 CAA-MD                 34.58      34.65 B      
 25 Mengel, Cooper J           9 NAAC-MD                35.59      35.18 B      
 26 Jing, Balwyn              10 CAA-MD                 35.79      35.39 B      
 27 Lu, James C               10 CAA-MD                 38.28      35.65 B      
 28 Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD                 34.72      36.08 B      
 28 Cui, Nick                 10 EST-MD                 35.97      36.08 B      
 30 White, Beckett S           9 GBSA-MD                36.46      36.21 B      
 31 Frank, Logan N            10 CAA-MD                 37.25      36.35 B      
 32 Li, Weiyang J             10 CAA-MD                 37.38      36.47 B      
 33 Nicklaus, Sasha M         10 GBSA-MD                41.32      36.73 B      
 34 Taegel, Joseph H           9 GBSA-MD                44.07      37.70 B      
 35 Richer, Joseph M          10 GBSA-MD                38.24      37.77 B      
 36 Formica, Tyler F          10 GBSA-MD                48.72      38.66        
 37 Farah, Matthew J           9 GBSA-MD                38.66      39.13        
 38 Alexis, Kaleb S            9 EST-MD                 36.93      39.60        
 39 Rajadhyaksha, Rishi S     10 GBSA-MD                39.50      39.75        
 40 Gorsky, Michael F          8 GBSA-MD              1:03.25      42.64        
 41 Richards, Brendan G       10 GBSA-MD                48.73      43.18        
 42 Moran, Connor W            9 GBSA-MD                40.63      44.50        
 43 Keller, Liam P            10 GBSA-MD                46.65      44.98        
 44 Fokar, Mohamed H           9 GBSA-MD                49.81      45.38        
 45 Gill, Nirav               10 GBSA-MD                48.70      45.82        
 46 Ferger, Rory J             8 GBSA-MD                52.34      48.38        
 47 Stevens, Jacob D           9 GBSA-MD                54.64      49.25        
 48 Henderson, Aubrey T        8 GBSA-MD              1:03.27      49.29        
 49 Peoples, Asher R           7 GBSA-MD                56.91      50.63        
 50 Aydin, Hamza               8 GBSA-MD              1:06.82      51.03        
 51 Gainey, Aiden B            8 GBSA-MD              1:05.56      51.97        
 52 Stevens, Lucas J           7 GBSA-MD              1:23.58      54.94        
 53 Taegel, Finnegan J         7 GBSA-MD              1:13.49      55.14        
 
Event 73  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willey, Addison R         11 GMAC-MD                27.80      27.69 B      
  2 Madison, Kendall E        11 CAA-MD                 28.40      27.77 B      
  3 Griffin, Lily E           12 EST-MD                 28.57      28.46 B      
  4 Zavala, Alina V           12 EST-MD                 28.67      28.51 B      
  5 Budde, Erin T             12 EST-MD                 28.47      28.76 B      
  6 Xu, Amanda T              12 CAA-MD                 29.69      29.17 B      
  7 Romberger, Brielle N      11 GBSA-MD                29.82      29.32 B      
  8 Sanders, Koryn A          11 CAA-MD                 30.67      29.47 B      
  9 Arciaga, Sierra L         12 GBSA-MD                31.92      29.65 B      
 10 Deitch, Ella R            12 NAAC-MD                32.11      29.99 B      
 11 Hawkins, Jillian E        11 EST-MD                 30.79      30.06 B      
 12 Carver, Olivia C          11 EST-MD                 30.51      30.37 B      
 13 Lee, Elena G              11 EST-MD                 30.96      30.48 B      
 14 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                31.26      30.49 B      
 15 Ekanayake, Anika R        12 EST-MD                 32.46      30.50 B      
 16 Fisher, Casey L           12 Un-MD-MD               29.11      30.55 B      
 17 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD                31.06      30.65 B      
 18 Pustavoitau, Elizabeth A  12 EST-MD                 32.13      30.71 B      
 19 Liu, Christina            12 CAA-MD                 31.11      30.76 B      
 20 Edwards, Gwynneth T       12 NAAC-MD                31.30      30.99 B      
 21 Mackey, Andi J            12 EST-MD                 30.95      31.00 B      
 22 Preuett, Olivia O         12 CATY-MD                33.84      31.41 B      
 23 Meyer, Natalie W          12 CAA-MD                 30.62      31.48 B      
 24 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD                32.34      31.54 B      
 25 Callahan, Elise J         12 CAA-MD                 32.91      31.58 B      
 26 Cowley, Jenna S           11 EST-MD                 31.75      31.73 B      
 27 McKoy, Summer R           12 EST-MD                 30.45      32.00 B      
 28 Klaus, Bridget E          12 EST-MD                 32.37      32.10 B      
 29 Elias, Kaitlin M          11 NAAC-MD                32.34      32.13 B      
 30 Centers, Isabel A         11 CAA-MD                 33.18      32.20 B      
 31 Takasaki, Kalei K         12 EST-MD                 32.15      32.30 B      
 32 Getz, MacKenzie E         11 NAAC-MD                32.88      32.36 B      
 33 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD                 32.93      32.46 B      
 34 Barnes, Kylah M           12 HOCO-MD                32.74      32.52 B      
 35 Perry, Samantha M         12 EST-MD                 32.53      32.64 B      
 36 Gude, Lila M              12 EST-MD                 33.41      32.67 B      
 37 Kaplan, Isabelle B        12 GBSA-MD                33.79      32.69 B      
 38 Hill, Marisa J            12 GBSA-MD                34.17      32.72 B      
 39 Seligman, Elyse G         11 EST-MD                 33.16      32.85 B      
 40 Harvey, Shannon E         11 NAAC-MD                33.91      33.12 B      
 41 Kim, Allison G            12 EST-MD                 31.80      33.17 B      
 42 Rippeon, Genevieve N      11 EST-MD                 33.76      33.25 B      
 43 Ghozati, Emma S           12 CAA-MD                 33.30      33.68 B      
 44 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD                32.03      33.82        
 45 Sane, Shriya A            12 EST-MD                 33.17      33.86        
 46 O'Brien, Vivian M         12 GBSA-MD                39.71      34.41        
 47 Cheek, Zara G             11 GBSA-MD                36.28      34.81        
 48 Gorsky, Mary R            11 GBSA-MD                34.23      34.96        
 49 Sherman, Alexis L         11 GBSA-MD                45.16      37.46        
 50 Adles, Sophia M           12 GBSA-MD                34.55      39.18        
 51 White, Elliott L          11 GBSA-MD                47.68      39.22        
 52 Glisson, Karita           12 GBSA-MD                39.86      39.78        
 -- Wells, Madison K          12 BCSC-MD                31.62         DQ        
      False start
 
Event 74  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Jacob A             11 CAA-MD                 28.46      26.74 B      
  2 Zhu, Roger Y              11 EST-MD                 26.69      27.06 B      
  3 Lewis, Owen W             12 CATY-MD                30.20      27.66 B      
  4 Guan, Leo C               12 EST-MD                 27.62      28.10 B      
  5 Williamson, Neal N        12 HOCO-MD                28.75      28.24 B      
  6 Keogh, Tim A              12 CAA-MD                 29.42      28.74 B      
  7 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD                 28.95      28.87 B      
  8 O'Donnell, Matthew B      11 CATY-MD                29.65      29.06 B      
  9 Mulchandani, Rishi        12 CAA-MD                 30.27      29.61 B      
 10 Zhang, Didi D             11 EST-MD                 29.29      29.96 B      
 11 Mislow, Max K             11 EST-MD                 30.91      30.22 B      
 12 Thomas, Reid C            12 CAA-MD                 31.20      30.36 B      
 13 Pell, Vince H             12 CATY-MD                31.05      30.38 B      
 13 Richter, Brandon R        11 EST-MD                 30.21      30.38 B      
 15 Liang, Kai H              11 EST-MD                 29.81      30.54 B      
 16 Speace, Hayden H          11 EST-MD                 30.86      30.70 B      
 17 Szynal, John F            11 NAAC-MD                31.35      30.82 B      
 18 Keiner, Ethan J           11 EST-MD                 31.86      31.15 B      
 19 Kay, Tyler O              11 EST-MD                 31.63      31.27 B      
 20 Munns, Joshua P           12 GBSA-MD                32.46      31.29 B      
 21 Hornor, Ty T              12 GBSA-MD                30.28      31.30 B      
 22 Norris, Bradin J          11 Un-MD-MD               31.08      31.33 B      
 23 Parhi, Tanush             12 EST-MD                 32.49      31.50 B      
 24 Yan, Ethan H              11 CAA-MD                 31.24      31.66 B      
 25 Li, Ryan                  11 EST-MD                 31.59      31.86 B      
 25 Hartman, Alex R           12 CAA-MD                 32.50      31.86 B      
 27 Skinner, Nathan W         11 CAA-MD                 32.91      32.03 B      
 28 Cattaneo, Matthew A       11 NAAC-MD                31.12      32.13 B      
 29 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD                 33.70      32.27 B      
 30 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD                32.44      32.28 B      
 31 Kong, Matthew             11 EST-MD                 31.71      32.38 B      
 32 Kim, Jonathan J           11 EST-MD                 32.64      32.51 B      
 33 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD                 32.36      32.61        
 34 Grady, Sam H              11 NAAC-MD                33.06      32.68        
 35 Sloan, Logan M            11 EST-MD                 32.86      32.91        
 36 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD                32.08      33.16        
 37 Dawson, Luke J            12 GBSA-MD                33.40      33.48        
 38 Gamazaychikov, Mark A     11 GBSA-MD                35.28      33.66        
 39 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD                34.78      33.89        
 40 Loiselle, Andrew R        11 GBSA-MD                35.86      35.42        
 41 Peralta, Jaydon C         12 GBSA-MD                39.83      37.00        
 42 Zohny, Adam F             11 GBSA-MD                40.31      37.60        
 43 Montenegro, Gabriel       11 GBSA-MD                48.62      39.09        
 44 Gao, Joshua Y             12 GBSA-MD                38.76      39.16        
 45 Nicklaus, Grisha M        10 GBSA-MD                43.28      39.44        
 46 Schappelle, David S       11 GBSA-MD                40.83      39.67        
 47 Ferger, Cole P            11 GBSA-MD                39.50      40.83        
 -- Masiello, John            12 GMAC-MD                26.99         DQ        
      False start
 
Event 75  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gassman, Maddy G          10 EST-MD                 34.31      33.46 B      
  2 Handwerger, Jenna E       10 EST-MD                 35.65      36.45 B      
  3 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                 36.86      36.65 B      
  4 Matanoski, Gennie A       10 EST-MD                 35.52      37.04 B      
  5 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD                 35.74      37.37 B      
  6 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD                36.02      37.80 B      
  7 Svejda, Josie M           10 EST-MD                 37.00      37.89 B      
  8 Carpenter, Kendall N      10 CAA-MD                 43.71      39.29 B      
  9 Xu, Amanda C              10 CAA-MD                 43.20      39.78 B      
 10 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                47.12      40.00 B      
 11 Smith, Madison E          10 EST-MD                 41.19      40.07 B      
 12 Boarman, Ann M            10 EST-MD                 44.20      40.08 B      
 13 Rai, Riya K               10 HOCO-MD                43.59      40.50 B      
 14 Mackey, Ally C            10 EST-MD                 40.77      41.44 B      
 15 Gates, Ava C              10 NAAC-MD                46.09      42.00 B      
 16 Stephan, Ainsley M         9 CAA-MD                 44.51      42.05 B      
 17 Klaus, Leah M             10 EST-MD                 42.10      42.30 B      
 18 Pingaro, Regen O           9 CAA-MD                 58.75      42.69 B      
 19 You, Emily P              10 CAA-MD                 40.24      42.80 B      
 20 Smith, Karsen P           10 CATY-MD                48.58      43.56 B      
 21 Mo, Katina                10 EST-MD                 44.96      43.79 B      
 22 Nicholas, Lilly A          9 EST-MD                 49.88      45.47 B      
 23 Wu, Samantha W             9 CAA-MD                 46.62      45.90 B      
 24 Davenport, Lyla J          8 GBSA-MD                54.89      46.27        
 25 Fokar, Leilah S           10 GBSA-MD                45.36      46.92 B      
 26 Creasy, Caroline V        10 NAAC-MD                51.00      47.41        
 27 Saxton, Noelle E           8 GBSA-MD                53.82      48.22        
 28 Lazzelle, Veronica C      10 GBSA-MD                46.14      48.23        
 29 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD                 46.12      49.73        
 30 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                 48.92      50.58        
 31 Reese, Izzy D             10 EST-MD                 53.96      52.07        
 32 Brooks, Courtney S         8 GBSA-MD              1:09.35      56.98        
 33 Snyder, Peyton L           8 GBSA-MD              1:11.07      59.51        
 34 Schappelle, Norah E        7 GBSA-MD              1:10.85    1:14.13        
 -- Shaw, Amelia M             7 GBSA-MD              1:11.09         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Virmani, Lauren A          9 CAA-MD                 57.06         DQ        
      Alternating Kick
 -- Montenegro, Isabel         7 GBSA-MD              1:10.90         DQ        
      One hand touch
 
Event 76  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          45.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD                33.37      32.91 B      
  2 Duncan, Langston          10 CAA-MD                 35.17      33.11 B      
  3 Moran, Brendan M          10 CCY-MD                 33.14      33.80 B      
  4 Missigman, Zach M         10 CATY-MD                35.78      36.57 B      
  5 Brooks, Carter R          10 GBSA-MD                37.77      36.81 B      
  6 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD                 42.27      37.16 B      
  7 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD                 38.02      37.31 B      
  8 Soltis, Eddie I           10 NAAC-MD                38.07      37.81 B      
  9 Skidmore, Holden D        10 EST-MD                 37.87      38.70 B      
 10 Emerson, Barret H         10 EST-MD                 41.84      40.31 B      
 11 Mislow, Jack F            10 EST-MD                 43.00      40.34 B      
 12 Li, Weiyang J             10 CAA-MD                 55.30      40.75 B      
 13 Griffin, Malachi G        10 GBSA-MD                47.65      40.76 B      
 14 Mengel, Cooper J           9 NAAC-MD                41.36      41.18 B      
 15 Frank, Logan N            10 CAA-MD                 46.69      41.85 B      
 16 Glisson, Keith            10 GBSA-MD                42.35      42.58 B      
 17 Lu, James C               10 CAA-MD                 45.12      42.65 B      
 18 Jing, Balwyn              10 CAA-MD                 39.25      42.93 B      
 19 White, Beckett S           9 GBSA-MD                47.68      43.50 B      
 20 Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD                 42.55      44.03 B      
 21 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD                 43.24      44.34 B      
 22 Wright, Lucas J           10 GBSA-MD                45.32      44.77 B      
 23 Yu, Hubert M              10 GBSA-MD                46.70      44.98 B      
 24 Davis, Finn L              9 EST-MD                 41.16      46.19        
 25 Hamilton, Jack J          10 NAAC-MD                46.45      46.49        
 26 Richer, Joseph M          10 GBSA-MD                50.92      46.59        
 27 Cui, Nick                 10 EST-MD                 45.89      46.97        
 28 Kim, Aiden Y               9 Un-MD-MD               47.96      47.31        
 29 Farah, Matthew J           9 GBSA-MD              1:23.67      48.42        
 30 Rajadhyaksha, Rishi S     10 GBSA-MD                47.81      49.52        
 31 Fish, Jackson J           10 CAA-MD               1:01.45      51.09        
 32 O'Brien, Ellis X          10 GBSA-MD                45.71      52.03        
 33 Alexis, Kaleb S            9 EST-MD                 51.29      53.14        
 34 Lander, Ian T             10 GBSA-MD              1:12.07      55.74        
 -- Keller, Liam P            10 GBSA-MD              1:08.23         DQ        
      One hand touch
 -- Aydin, Hamza               8 GBSA-MD              1:18.23         DQ        
      One hand touch
 
Event 77  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Lily E           12 EST-MD                 29.84      29.00 B      
  2 Fish, Shelby M            11 CAA-MD                 29.84      29.97 B      
  3 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD                 31.63      30.01 B      
  4 Zavala, Alina V           12 EST-MD                 30.69      30.15 B      
  5 Madison, Kendall E        11 CAA-MD                 30.88      30.72 B      
  6 Willey, Addison R         11 GMAC-MD                31.78      31.11 B      
  7 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD                 34.15      32.25 B      
  8 Xu, Amanda T              12 CAA-MD                 32.04      32.41 B      
  9 Soo Tho, Hannah H         12 CAA-MD                 34.10      32.53 B      
 10 Hawkins, Jillian E        11 EST-MD                 33.37      33.57 B      
 11 Perry, Samantha M         12 EST-MD                 32.57      33.64 B      
 12 Self, Taylor L            12 CAA-MD                 34.46      33.68 B      
 13 Fisher, Casey L           12 Un-MD-MD               31.83      33.87 B      
 14 Wells, Madison K          12 BCSC-MD                36.66      34.81 B      
 15 Takasaki, Kalei K         12 EST-MD                 36.91      34.99 B      
 16 Carver, Olivia C          11 EST-MD                 36.27      35.10 B      
 17 Romberger, Brielle N      11 GBSA-MD                34.50      35.37 B      
 18 Arciaga, Sierra L         12 GBSA-MD                39.25      36.12 B      
 19 Klaus, Bridget E          12 EST-MD                 37.05      36.31 B      
 20 Deitch, Ella R            12 NAAC-MD                37.22      36.52 B      
 21 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD                37.04      36.81        
 22 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD                 37.57      37.03        
 23 Seligman, Elyse G         11 EST-MD                 37.32      37.18        
 24 Mackey, Andi J            12 EST-MD                 37.21      37.33        
 25 Meyer, Natalie W          12 CAA-MD                 35.83      37.34        
 26 Sanders, Koryn A          11 CAA-MD                 42.94      37.35        
 27 Gude, Lila M              12 EST-MD                 36.99      37.37        
 28 Sane, Shriya A            12 EST-MD                 38.89      37.43        
 29 Kim, Allison G            12 EST-MD                 36.60      37.75        
 30 Brooks, Taylor S          12 GBSA-MD                39.11      38.25        
 31 Churilla, Reese H         11 CAA-MD                 38.94      38.47        
 32 Elias, Kaitlin M          11 NAAC-MD                39.62      38.52        
 33 Cowley, Jenna S           11 EST-MD                 38.96      39.40        
 34 Pustavoitau, Elizabeth A  12 EST-MD                 39.83      39.66        
 35 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD                 40.63      40.38        
 36 Getz, MacKenzie E         11 NAAC-MD                45.30      40.79        
 37 Cheek, Zara G             11 GBSA-MD                42.55      42.43        
 38 Ghozati, Emma S           12 CAA-MD                 53.93      42.55        
 39 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD                43.19      46.06        
 40 Adles, Sophia M           12 GBSA-MD                39.12      47.36        
 
Event 78  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhong, Nathan Y           12 CAA-MD                 31.61      28.60 B      
  2 Zhu, Roger Y              11 EST-MD                 28.55      29.69 B      
  3 Masiello, John            12 GMAC-MD                30.23      29.98 B      
  4 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD                 31.78      31.14 B      
  5 Hall, Jacob A             11 CAA-MD                 31.98      31.43 B      
  6 Zhang, Didi D             11 EST-MD                 31.53      31.63 B      
  7 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD                33.11      31.97 B      
  8 Lewis, Owen W             12 CATY-MD                34.91      32.29 B      
  9 Norris, Bradin J          11 Un-MD-MD               33.60      33.07 B      
 10 Pell, Vince H             12 CATY-MD                34.27      33.30 B      
 11 Leidig, Nikolaus K        12 CATY-MD                36.65      33.33 B      
 12 Davis, Patrick T          12 CAA-MD                 36.03      33.62 B      
 13 Ward Pratz, Paul P        12 CAA-MD                 36.05      33.78 B      
 14 Liang, Kai H              11 EST-MD                 33.93      34.61 B      
 15 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD                35.77      35.22 B      
 16 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD                37.35      35.23 B      
 17 Yan, Ethan H              11 CAA-MD                 41.81      35.42 B      
 18 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD                37.28      35.95 B      
 19 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD                 36.12      36.07 B      
 20 Mislow, Max K             11 EST-MD                 45.14      36.13 B      
 21 Kutz, AJ J                12 HOCO-MD                35.60      36.15 B      
 22 Thomas, Reid C            12 CAA-MD                 39.74      36.23 B      
 23 Parhi, Tanush             12 EST-MD                 35.80      36.51 B      
 24 Mulchandani, Rishi        12 CAA-MD                 41.46      36.79 B      
 25 Speace, Hayden H          11 EST-MD                 34.29      36.82 B      
 26 Li, Ryan                  11 EST-MD                 36.98      37.65        
 27 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD                 39.45      37.66        
 28 Cattaneo, Matthew A       11 NAAC-MD                39.08      38.00        
 29 Sloan, Logan M            11 EST-MD                 38.77      38.14        
 30 Kong, Matthew             11 EST-MD                 43.98      38.46        
 31 Keiner, Ethan J           11 EST-MD                 41.78      39.65        
 32 Kim, Jonathan J           11 EST-MD                 40.17      39.89        
 33 Munns, Joshua P           12 GBSA-MD                37.46      40.51        
 34 Skinner, Nathan W         11 CAA-MD                 40.11      41.05        
 35 Richter, Brandon R        11 EST-MD                 40.94      41.30        
 36 Wang, Daniel R            11 CAA-MD                 43.06      43.12        
 37 Loiselle, Andrew R        11 GBSA-MD                44.78      44.22        
 38 Peralta, Jaydon C         12 GBSA-MD                55.22      52.36        
 39 Montenegro, Gabriel       11 GBSA-MD                51.34      52.42        
 
Event 79  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:58.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohtani, Mizuki            10 CAA-MD               1:27.60    1:27.25 B      
  2 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD              1:40.18    1:28.68 B      
  3 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD               1:31.30    1:30.22 B      
  4 Handwerger, Jenna E       10 EST-MD               1:32.23    1:32.17 B      
  5 Pokharel, Suvali          10 EST-MD               1:35.87    1:33.44 B      
  6 Mackey, Ally C            10 EST-MD               1:37.34    1:38.67 B      
  7 Sladky, Addie G           10 NAAC-MD              1:51.87    1:39.82 B      
  8 Rothrock, Abby P          10 CAA-MD               1:42.41    1:40.20 B      
  9 Pingaro, Regen O           9 CAA-MD               1:43.74    1:41.08 B      
 10 Dong, Emily C              9 CAA-MD               1:50.41    1:41.24 B      
 11 King, Maya J              10 CATY-MD              1:51.24    1:41.95 B      
 12 Xu, Amanda C              10 CAA-MD               1:49.07    1:42.19 B      
 13 Woodley, Abree J          10 BCSC-MD              1:49.32    1:42.29 B      
 14 Wu, Samantha W             9 CAA-MD               1:43.46    1:43.02 B      
 15 Smith, Karsen P           10 CATY-MD              1:47.08    1:45.46 B      
 16 Montenegro, Kelaya         9 GBSA-MD              2:00.57    1:45.77 B      
 17 You, Emily P              10 CAA-MD               1:45.97    1:47.23 B      
 18 Winkfield, Morgan P       10 GBSA-MD              2:02.68    1:47.36 B      
 19 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD              1:55.35    1:47.43 B      
 20 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD              1:45.17    1:47.54 B      
 21 Matanoski, Gennie A       10 EST-MD               1:46.68    1:48.12 B      
 22 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD               1:47.93    1:48.16 B      
 23 Nganga, Chebet W          10 GBSA-MD              1:52.03    1:48.19 B      
 24 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD               1:55.83    1:48.20 B      
 25 Virmani, Lauren A          9 CAA-MD               1:56.49    1:48.68 B      
 26 Agrawal, Sofie L          10 CAA-MD               1:49.18    1:49.10 B      
 27 Lazzelle, Veronica C      10 GBSA-MD              1:51.58    1:49.42 B      
 28 Watson, Riley M           10 CATY-MD              1:50.77    1:51.01 B      
 29 Liu, Emma W                9 EST-MD               1:50.23    1:51.67 B      
 30 Gurri, Maddi G             9 GBSA-MD              1:52.59    1:52.11 B      
 31 Stephan, Ainsley M         9 CAA-MD               1:58.98    1:53.35 B      
 32 Krownapple, Josie M       10 CAA-MD               2:08.66    1:59.02        
 33 Virmani, Marella A         9 CAA-MD               1:54.74    1:59.51        
 34 Snyder, Molly R            8 GBSA-MD              3:03.52    1:59.64        
 35 Saxton, Noelle E           8 GBSA-MD              2:50.21    2:00.82        
 36 Mo, Katina                10 EST-MD               1:54.81    2:02.02        
 37 Parton, Olivia L           8 Un-MD-MD             2:08.35    2:12.40        
 
Event 80  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:53.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD              1:23.86    1:25.29 B      
  2 Soltis, Eddie I           10 NAAC-MD              1:30.72    1:25.90 B      
  3 Hamilton, Jack J          10 NAAC-MD              1:35.64    1:30.38 B      
  4 Smith, Cole W             10 CATY-MD              1:41.11    1:33.49 B      
  5 Frank, Logan N            10 CAA-MD               1:35.08    1:34.57 B      
  6 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD               1:36.46    1:35.55 B      
  7 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD               1:35.53    1:37.10 B      
  8 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD               1:43.61    1:37.85 B      
  9 Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD               1:51.17    1:38.10 B      
 10 Brooks, Carter R          10 GBSA-MD              1:37.05    1:38.79 B      
 11 Currie, Tanner J          10 NAAC-MD              1:47.78    1:41.39 B      
 12 Jing, Balwyn              10 CAA-MD               1:48.39    1:41.40 B      
 13 Williams, Carter T         9 NAAC-MD              1:44.94    1:42.14 B      
 14 Achille, Jacob T          10 CAA-MD               2:01.20    1:45.33 B      
 15 Duncan, Langston          10 CAA-MD               1:59.72    1:45.71 B      
 16 Lu, James C               10 CAA-MD               1:49.62    1:47.77 B      
 17 Yu, Hubert M              10 GBSA-MD              1:55.65    1:49.96 B      
 18 Griffin, Malachi G        10 GBSA-MD              1:54.61    1:51.19 B      
 19 Kim, Aiden Y               9 Un-MD-MD             2:05.47    1:57.86        
 20 Richards, Brendan G       10 GBSA-MD              2:24.66    2:34.59        
 -- Nicklaus, Sasha M         10 GBSA-MD              2:33.56         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Nicklaus, Grisha M        10 GBSA-MD              2:32.14         DQ        
      Double pull / kicks
 
Event 81  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:34.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soo Tho, Hannah H         12 CAA-MD               1:28.18    1:21.23 B      
  2 Fish, Shelby M            11 CAA-MD               1:30.25    1:22.02 B      
  3 Griffin, Lily E           12 EST-MD               1:23.17    1:22.03 B      
  4 Hawkins, Jillian E        11 EST-MD               1:23.40    1:23.56 B      
  5 Romberger, Brielle N      11 GBSA-MD              1:25.92    1:24.24 B      
  6 Lee, Elena G              11 EST-MD               1:24.37    1:24.39 B      
  7 Budde, Erin T             12 EST-MD               1:29.41    1:24.99 B      
  8 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD               1:26.95    1:25.38 B      
  9 Pustavoitau, Elizabeth A  12 EST-MD               1:25.54    1:25.39 B      
 10 Self, Taylor L            12 CAA-MD               1:31.27    1:26.40 B      
 11 Kaplan, Isabelle B        12 GBSA-MD              1:33.51    1:27.03 B      
 12 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD               1:29.20    1:27.88 B      
 13 Churilla, Reese H         11 CAA-MD               1:29.73    1:28.17 B      
 14 Ekanayake, Anika R        12 EST-MD               1:31.12    1:28.74 B      
 15 Aydin, Leyla M            12 GBSA-MD              1:35.22    1:29.12 B      
 16 Sanders, Koryn A          11 CAA-MD               1:31.65    1:29.70 B      
 17 Gorsky, Mary R            11 GBSA-MD              1:55.48    1:30.25 B      
 17 Seligman, Elyse G         11 EST-MD               1:29.00    1:30.25 B      
 19 Farris, Reagan N          12 CAA-MD               1:57.52    1:30.70 B      
 20 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD              1:33.72    1:31.66 B      
 21 Brooks, Taylor S          12 GBSA-MD              1:33.72    1:32.31 B      
 22 McKoy, Summer R           12 EST-MD               1:29.44    1:32.33 B      
 23 O'Brien, Vivian M         12 GBSA-MD              1:44.31    1:32.41 B      
 24 Rinker, Adrienne G        11 EST-MD               1:35.08    1:32.46 B      
 25 Takasaki, Kalei K         12 EST-MD               1:32.47    1:32.53 B      
 26 Edwards, Gwynneth T       12 NAAC-MD              1:31.62    1:32.97 B      
 27 Sane, Shriya A            12 EST-MD               1:34.72    1:33.02 B      
 28 Hill, Marisa J            12 GBSA-MD              1:39.31    1:33.44 B      
 29 Meyer, Natalie W          12 CAA-MD               1:47.99    1:34.21 B      
 30 Centers, Isabel A         11 CAA-MD               1:40.00    1:34.29 B      
 31 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD               1:37.67    1:34.49        
 32 Ghozati, Emma S           12 CAA-MD               1:35.73    1:35.34        
 33 Sangree, Evelyn H         11 CATY-MD              1:35.02    1:36.29        
 34 Liu, Christina            12 CAA-MD               1:38.10    1:38.19        
 35 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD               1:41.13    1:38.53        
 36 Harvey, Shannon E         11 NAAC-MD              1:45.94    1:39.14        
 37 Glisson, Karita           12 GBSA-MD              1:55.72    1:52.48        
 38 White, Elliott L          11 GBSA-MD              2:00.91    1:57.19        
 
Event 82  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:32.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guan, Leo C               12 EST-MD               1:13.67    1:13.97 B      
  2 Zhong, Nathan Y           12 CAA-MD               1:18.94    1:14.45 B      
  3 Hall, Jacob A             11 CAA-MD               1:20.14    1:14.63 B      
  4 Zhu, Roger Y              11 EST-MD               1:18.47    1:18.93 B      
  5 O'Donnell, Matthew B      11 CATY-MD              1:19.58    1:20.13 B      
  6 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD              1:26.13    1:21.77 B      
  7 Joyner, Aiden D           11 BCSC-MD              1:26.72    1:23.32 B      
  8 Ward Pratz, Paul P        12 CAA-MD               1:31.13    1:23.48 B      
  9 Hartman, Alex R           12 CAA-MD               1:34.14    1:25.95 B      
 10 Dawson, Luke J            12 GBSA-MD              1:34.93    1:29.68 B      
 11 Pell, Vince H             12 CATY-MD              1:33.21    1:30.57 B      
 12 Williamson, Neal N        12 HOCO-MD              1:36.72    1:31.09 B      
 13 Grady, Sam H              11 NAAC-MD              1:34.56    1:32.36 B      
 14 Davis, Patrick T          12 CAA-MD               1:45.70    1:32.93        
 15 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD              1:34.53    1:33.25        
 16 Gamazaychikov, Mark A     11 GBSA-MD              1:37.07    1:34.86        
 17 Kay, Tyler O              11 EST-MD               1:36.07    1:35.10        
 18 Munns, Joshua P           12 GBSA-MD              1:44.89    1:35.65        
 19 Wang, Daniel R            11 CAA-MD               1:39.44    1:36.24        
 20 Peralta, Jaydon C         12 GBSA-MD              2:26.84    1:39.33        
 21 Szynal, John F            11 NAAC-MD              1:40.67    1:42.69        
 22 Hornor, Ty T              12 GBSA-MD              1:44.88    1:43.05        
 23 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD               1:54.52    1:43.56        
 24 Schappelle, David S       11 GBSA-MD              1:55.52    1:44.01        
 25 Ferger, Cole P            11 GBSA-MD              1:54.82    1:48.64        
 
Event 83  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:29.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gassman, Maddy G          10 EST-MD               1:12.02    1:07.55 B      
  2 Ohtani, Mizuki            10 CAA-MD               1:10.72    1:08.36 B      
  3 Carpenter, Kendall N      10 CAA-MD               1:17.17    1:13.84 B      
  4 Rothrock, Abby P          10 CAA-MD               1:18.91    1:15.12 B      
  5 Dong, Emily C              9 CAA-MD               1:18.31    1:15.91 B      
  6 Klaus, Leah M             10 EST-MD               1:17.25    1:16.24 B      
  7 Matanoski, Gennie A       10 EST-MD               1:15.48    1:16.64 B      
  7 Pokharel, Suvali          10 EST-MD               1:28.29    1:16.64 B      
  9 Pingaro, Regen O           9 CAA-MD               1:20.48    1:18.35 B      
 10 Mackey, Ally C            10 EST-MD               1:21.88    1:19.15 B      
 11 King, Maya J              10 CATY-MD              1:25.75    1:19.25 B      
 12 Gurri, Maddi G             9 GBSA-MD              1:26.60    1:20.23 B      
 13 Elliott, Aaliyah A        10 EST-MD               1:20.65    1:20.68 B      
 14 Svejda, Josie M           10 EST-MD               1:22.11    1:20.81 B      
 15 Creasy, Caroline V        10 NAAC-MD              1:24.46    1:21.05 B      
 16 Stephan, Ainsley M         9 CAA-MD               1:28.43    1:21.24 B      
 17 Sladky, Addie G           10 NAAC-MD              1:29.12    1:21.41 B      
 18 Boarman, Ann M            10 EST-MD               1:25.28    1:21.72 B      
 19 Watson, Riley M           10 CATY-MD              1:16.54    1:21.99 B      
 20 You, Emily P              10 CAA-MD               1:24.30    1:22.62 B      
 21 Agrawal, Sofie L          10 CAA-MD               1:25.65    1:22.84 B      
 22 Lazzelle, Veronica C      10 GBSA-MD              1:28.71    1:23.99 B      
 23 Reese, Izzy D             10 EST-MD               1:34.32    1:24.05 B      
 24 Ponton-Scott, Ashira G    10 BCSC-MD              1:26.51    1:27.00 B      
 25 Winkfield, Morgan P       10 GBSA-MD              1:47.07    1:27.23 B      
 26 Virmani, Lauren A          9 CAA-MD               1:42.26    1:31.62        
 27 Nicholas, Lilly A          9 EST-MD               1:26.41    1:32.71        
 28 Krownapple, Josie M       10 CAA-MD               1:35.60    1:33.11        
 29 Willey, Eryn R            10 GMAC-MD              1:32.24    1:35.29        
 30 Virmani, Marella A         9 CAA-MD               1:46.68    1:38.25        
 31 Shepherd, Samantha E      10 CATY-MD              1:35.95    1:40.87        
 32 McGillivray-Stubbs, Mare   9 GBSA-MD              1:46.83    1:43.51        
 33 Adles, Claire D           10 GBSA-MD              2:06.71    1:43.98        
 34 Hirsch, Eliza N            8 GBSA-MD              2:00.64    1:45.95        
 
Event 84  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:27.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD              1:04.63    1:03.89 B      
  2 Moran, Brendan M          10 CCY-MD               1:06.08    1:04.80 B      
  3 Emerson, Barret H         10 EST-MD               1:09.13    1:09.38 B      
  4 Mislow, Jack F            10 EST-MD               1:20.35    1:11.34 B      
  5 Missigman, Zach M         10 CATY-MD              1:11.64    1:11.79 B      
  6 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD               1:15.32    1:12.07 B      
  7 Soltis, Eddie I           10 NAAC-MD              1:11.20    1:12.98 B      
  8 Duncan, Langston          10 CAA-MD               1:18.32    1:14.76 B      
  9 Currie, Tanner J          10 NAAC-MD              1:15.25    1:15.22 B      
 10 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD               1:15.30    1:15.39 B      
 11 Rotunda, Matthew K        10 GBSA-MD              1:23.98    1:15.72 B      
 12 Skidmore, Holden D        10 EST-MD               1:14.04    1:15.88 B      
 13 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD               1:18.68    1:16.07 B      
 14 Fish, Jackson J           10 CAA-MD               1:23.82    1:16.16 B      
 15 Davis, Finn L              9 EST-MD               1:14.21    1:16.24 B      
 16 Williams, Carter T         9 NAAC-MD              1:19.65    1:16.44 B      
 17 O'Brien, Ellis X          10 GBSA-MD              1:28.42    1:16.79 B      
 18 Achille, Jacob T          10 CAA-MD               1:24.92    1:17.15 B      
 19 Cui, Nick                 10 EST-MD               1:27.51    1:19.98 B      
 20 Li, Weiyang J             10 CAA-MD               1:39.55    1:20.18 B      
 21 Mengel, Cooper J           9 NAAC-MD              1:20.21    1:20.80 B      
 22 Glisson, Keith            10 GBSA-MD              1:22.63    1:21.59 B      
 23 Griffin, Malachi G        10 GBSA-MD              1:19.28    1:22.70 B      
 24 Wright, Lucas J           10 GBSA-MD              1:24.88    1:22.74 B      
 25 White, Beckett S           9 GBSA-MD              1:40.72    1:23.65 B      
 26 Lander, Ian T             10 GBSA-MD              2:15.35    1:26.01 B      
 27 Farah, Matthew J           9 GBSA-MD              1:29.95    1:30.09        
 28 Alexis, Kaleb S            9 EST-MD               1:27.29    1:30.28        
 29 Yu, Hubert M              10 GBSA-MD              1:36.46    1:31.96        
 30 Taegel, Joseph H           9 GBSA-MD              1:35.58    1:32.25        
 31 Kim, Aiden Y               9 Un-MD-MD             1:23.97    1:39.36        
 32 Gorsky, Michael F          8 GBSA-MD              2:32.68    1:40.26        
 33 Richards, Brendan G       10 GBSA-MD              1:47.34    1:42.60        
 34 Gill, Nirav               10 GBSA-MD              1:55.84    1:43.96        
 35 Moran, Connor W            9 GBSA-MD              1:30.55    1:44.23        
 36 Ferger, Rory J             8 GBSA-MD              1:58.47    1:45.44        
 37 Keller, Liam P            10 GBSA-MD              1:58.51    1:51.33        
 38 Henderson, Aubrey T        8 GBSA-MD              2:35.88    1:52.75        
 39 Aydin, Hamza               8 GBSA-MD              2:33.78    1:55.82        
 40 Peoples, Asher R           7 GBSA-MD              2:19.35    1:57.89        
 
Event 85  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:13.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willey, Addison R         11 GMAC-MD                59.57      59.90 B      
  2 Fish, Shelby M            11 CAA-MD               1:00.10    1:00.27 B      
  3 Madison, Kendall E        11 CAA-MD               1:02.86    1:02.04 B      
  3 Budde, Erin T             12 EST-MD               1:04.08    1:02.04 B      
  5 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD               1:04.44    1:02.51 B      
  6 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD               1:04.10    1:02.66 B      
  7 Zavala, Alina V           12 EST-MD               1:03.11    1:02.76 B      
  8 Xu, Amanda T              12 CAA-MD               1:03.56    1:02.81 B      
  9 Farris, Reagan N          12 CAA-MD               1:03.98    1:02.88 B      
 10 Stipe, Heather M          12 CAA-MD               1:09.13    1:04.54 B      
 11 Deitch, Ella R            12 NAAC-MD              1:10.48    1:05.68 B      
 12 Griffin, Lily E           12 EST-MD               1:05.95    1:06.00 B      
 13 Carver, Olivia C          11 EST-MD               1:07.05    1:07.45 B      
 14 Liu, Christina            12 CAA-MD               1:10.36    1:07.69 B      
 15 Romberger, Brielle N      11 GBSA-MD              1:07.25    1:08.80 B      
 16 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD              1:09.54    1:08.90 B      
 17 Klaus, Bridget E          12 EST-MD               1:09.71    1:09.25 B      
 18 Hawkins, Jillian E        11 EST-MD               1:10.11    1:09.46 B      
 19 Lee, Elena G              11 EST-MD               1:09.58    1:09.62 B      
 20 Mackey, Andi J            12 EST-MD               1:09.52    1:09.70 B      
 21 Fisher, Casey L           12 Un-MD-MD             1:03.07    1:09.72 B      
 22 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD              1:12.48    1:09.78 B      
 22 Perry, Samantha M         12 EST-MD               1:09.95    1:09.78 B      
 24 Pustavoitau, Elizabeth A  12 EST-MD               1:14.19    1:10.11 B      
 25 Elias, Kaitlin M          11 NAAC-MD              1:14.46    1:10.25 B      
 26 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD              1:10.47    1:10.56 B      
 27 McKoy, Summer R           12 EST-MD               1:14.50    1:10.72 B      
 28 Centers, Isabel A         11 CAA-MD               1:18.58    1:10.81 B      
 29 Wells, Madison K          12 BCSC-MD              1:09.68    1:10.93 B      
 30 Edwards, Gwynneth T       12 NAAC-MD              1:11.58    1:11.29 B      
 31 Churilla, Reese H         11 CAA-MD               1:11.51    1:11.42 B      
 32 Ekanayake, Anika R        12 EST-MD               1:08.74    1:12.17 B      
 33 Cowley, Jenna S           11 EST-MD               1:13.49    1:12.89 B      
 34 Kaplan, Isabelle B        12 GBSA-MD              1:13.94    1:13.14 B      
 35 Gude, Lila M              12 EST-MD               1:12.96    1:13.29 B      
 36 Meyer, Natalie W          12 CAA-MD               1:10.53    1:13.31 B      
 37 Getz, MacKenzie E         11 NAAC-MD              1:15.44    1:13.61        
 38 Brooks, Taylor S          12 GBSA-MD              1:12.01    1:13.66        
 39 Kim, Allison G            12 EST-MD               1:11.18    1:13.71        
 40 Harvey, Shannon E         11 NAAC-MD              1:17.21    1:15.39        
 41 Seligman, Elyse G         11 EST-MD               1:20.09    1:16.48        
 42 Sane, Shriya A            12 EST-MD               1:15.56    1:17.27        
 43 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD              1:14.00    1:17.80        
 44 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD               1:21.64    1:18.03        
 45 Sherman, Alexis L         11 GBSA-MD              1:38.33    1:29.42        
 46 Adles, Sophia M           12 GBSA-MD              1:21.11    1:31.81        
 
Event 86  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:10.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhong, Nathan Y           12 CAA-MD                 59.27      56.09 B      
  2 Zhu, Roger Y              11 EST-MD                 57.01      58.71 B      
  3 Masiello, John            12 GMAC-MD                59.07      58.99 B      
  4 Guan, Leo C               12 EST-MD               1:01.49    1:02.53 B      
  5 Briggs, Julian L          12 HOCO-MD              1:03.39    1:03.87 B      
  6 Joyner, Aiden D           11 BCSC-MD              1:02.81    1:03.91 B      
  7 O'Donnell, Matthew B      11 CATY-MD              1:03.78    1:04.49 B      
  8 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD               1:05.64    1:04.86 B      
  9 Lewis, Owen W             12 CATY-MD              1:09.00    1:04.92 B      
 10 Mulchandani, Rishi        12 CAA-MD               1:07.92    1:05.61 B      
 11 Mislow, Max K             11 EST-MD               1:10.55    1:06.24 B      
 12 Liang, Kai H              11 EST-MD               1:07.12    1:07.21 B      
 13 Yan, Ethan H              11 CAA-MD               1:10.66    1:08.55 B      
 14 Greenwald, Harrison A     12 EST-MD               1:12.21    1:08.57 B      
 15 Norris, Bradin J          11 Un-MD-MD             1:07.86    1:08.64 B      
 16 Kay, Tyler O              11 EST-MD               1:09.95    1:08.74 B      
 17 Pell, Vince H             12 CATY-MD              1:11.23    1:08.80 B      
 18 Richter, Brandon R        11 EST-MD               1:09.95    1:09.17 B      
 19 Zhang, Didi D             11 EST-MD               1:07.52    1:09.29 B      
 20 Speace, Hayden H          11 EST-MD               1:08.60    1:09.36 B      
 21 Keiner, Ethan J           11 EST-MD               1:11.72    1:09.70 B      
 22 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD              1:13.26    1:09.86 B      
 23 Li, Ryan                  11 EST-MD               1:10.96    1:09.93 B      
 24 Hartman, Alex R           12 CAA-MD               1:10.92    1:10.31 B      
 25 Cattaneo, Matthew A       11 NAAC-MD              1:09.49    1:10.42 B      
 26 Parhi, Tanush             12 EST-MD               1:10.66    1:10.75 B      
 27 Kim, Jonathan J           11 EST-MD               1:10.92    1:12.27        
 28 Hornor, Ty T              12 GBSA-MD              1:07.62    1:12.33        
 29 Grady, Sam H              11 NAAC-MD              1:10.84    1:12.34        
 30 Skinner, Nathan W         11 CAA-MD               1:15.56    1:12.48        
 31 Szynal, John F            11 NAAC-MD              1:13.07    1:14.26        
 32 Kong, Matthew             11 EST-MD               1:14.59    1:14.58        
 33 Sloan, Logan M            11 EST-MD               1:16.32    1:14.75        
 34 Dawson, Luke J            12 GBSA-MD              1:17.63    1:16.58        
 35 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD              1:21.65    1:17.19        
 36 Gamazaychikov, Mark A     11 GBSA-MD              1:22.23    1:20.00        
 37 Loiselle, Andrew R        11 GBSA-MD              1:23.16    1:24.64        
 38 Ferger, Cole P            11 GBSA-MD              1:33.92    1:32.66        
 39 Schappelle, David S       11 GBSA-MD              1:38.17    1:33.14        
 40 Clontz, Adam M            11 GBSA-MD              1:38.05    1:36.07        
 41 Peralta, Jaydon C         12 GBSA-MD              1:26.17    1:39.44        
 -- Zohny, Adam F             11 GBSA-MD              1:32.31         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 
Event 87  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eagle Swim Team-MD  'A'                           2:25.60    2:22.60        
  2 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'A'             2:26.79    2:22.77        
  3 Eagle Swim Team-MD  'B'                           2:32.95    2:29.14        
 
Event 88  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'A'             2:20.51    2:18.46        
  2 Eagle Swim Team-MD  'A'                           2:29.90    2:26.42        
 -- Eagle Swim Team-MD  'B'                           2:41.84         DQ        
      Early take-off swimmer #4
 
Event 89  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eagle Swim Team-MD  'A'                           2:07.12    2:04.66        
  2 Eagle Swim Team-MD  'B'                           2:12.95    2:15.14        
 
Event 90  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eagle Swim Team-MD  'A'                           2:04.66    2:06.92        
  2 Eagle Swim Team-MD  'B'                           2:21.54    2:20.13        
 
Event 91  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eagle Swim Team-MD  'A'                           1:58.72    1:57.96        
  2 Eagle Swim Team-MD  'B'                           2:01.40    2:03.66        
  3 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'A'             2:12.15    2:06.66        
 
Event 92  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eagle Swim Team-MD  'A'                           1:59.07    1:52.51        
  2 Eagle Swim Team-MD  'B'                           2:08.97    1:58.61        
  3 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'A'             2:07.99    2:01.73        
 
Event 93  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'A'             1:53.00    1:52.57        
  2 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'B'             2:06.17    2:03.76        
  3 Eagle Swim Team-MD  'A'                           2:08.25    2:11.09        
 
Event 94  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'A'             1:44.03    1:42.71        
  2 Greater Baltimore Swim Assoc.-MD  'B'             1:47.88    1:48.47        
  3 Eagle Swim Team-MD  'A'                           1:59.56    1:50.11        
 
Event 95  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:47.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Mia                   13 EST-MD               2:15.84    2:17.72 B      
  2 Grimes, Logan A           13 EST-MD               2:19.60    2:20.70 B      
  3 Ekanayake, Samantha K     14 EST-MD               2:20.57    2:25.56 B      
  4 Gurri, Gabriella M        13 GBSA-MD              2:27.59    2:26.45 B      
  5 Whittaker, Juliette R     13 GBSA-MD              2:25.04    2:26.65 B      
  6 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD              2:26.40    2:26.78 B      
  7 Liu, Grace Z              13 EST-MD               2:30.87    2:30.22 B      
  8 Louis, Katie K            13 EST-MD               2:36.32    2:31.74 B      
  9 Atherton, Julia M         13 EST-MD               2:34.41    2:31.92 B      
 10 Wargo, Kinsley M          14 HOCO-MD              2:33.21    2:33.87 B      
 11 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               2:35.78    2:35.50 B      
 12 Short, Rayven L           13 EST-MD               2:34.29    2:35.66 B      
 13 Gude, Leah M              14 EST-MD               2:32.65    2:36.31 B      
 14 Kleinberger, Kenzie G     14 CAA-MD               2:34.64    2:36.45 B      
 15 Harris, Maddie L          14 CAA-MD               2:40.56    2:37.06 B      
 16 Hibbert, Breanna M        14 EST-MD               2:32.91    2:37.57 B      
 17 Mahle, Sophia G           13 GBSA-MD              2:49.25    2:38.88 B      
 18 Liu, Maria C              13 EST-MD               2:34.90    2:39.41 B      
 19 Briggs, Georgia M         14 HOCO-MD              2:55.69    2:40.80 B      
 20 McArthur, Tori C          14 CAA-MD               2:31.87    2:42.00 B      
 21 Wray, Madison G           13 EST-MD               2:43.14    2:43.22 B      
 22 Beck, Meredith L          14 HOCO-MD              2:48.82    2:45.97 B      
 23 Thornton, Sydney R        14 EST-MD               2:34.20    2:47.69        
 24 Irvin, Ashby K            14 NAAC-MD              2:43.56    2:50.87        
 25 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               2:50.98    2:52.78        
 26 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               2:52.14    2:53.10        
 27 Gaynor, Laila C           13 EST-MD               3:02.86    2:59.11        
 28 Swallow, Penelope N       13 GBSA-MD              3:11.27    2:59.72        
 
Event 96  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:37.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Conor P            14 CCY-MD               2:09.31    2:06.72 B      
  2 Chopper, Sam L            14 EST-MD               2:16.57    2:14.67 B      
  3 Vance, Brian P            14 EST-MD               2:17.37    2:15.88 B      
  4 Gurri, Antonio D          13 GBSA-MD              2:17.42    2:17.21 B      
  5 Urian, Will C             13 EST-MD               2:21.36    2:19.27 B      
  6 Seliger, Matt J           13 GBSA-MD              2:46.05    2:22.71 B      
  7 McDonald, Aaron J         13 EST-MD               2:23.78    2:24.10 B      
  8 Cashman, Connor J         13 Un-MD-MD             2:32.86    2:27.95 B      
  9 Liu, Kevin S              13 CAA-MD               2:30.55    2:28.88 B      
 10 Kettering, Jack P         13 HOCO-MD              2:41.43    2:29.63 B      
 11 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              2:33.14    2:30.09 B      
 11 Woldeselassie, Solomon A  13 EST-MD               2:29.04    2:30.09 B      
 13 Cook, Luca J              14 NAAC-MD              2:32.30    2:33.13 B      
 14 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              2:33.21    2:33.81 B      
 15 Bolinger, Ethan C         14 CATY-MD              2:41.76    2:35.98 B      
 16 Vandewinckel, Lucas C     13 GBSA-MD              2:56.41    2:37.57        
 17 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              2:42.94    2:41.63        
 18 Mbi, Kian                 13 CAA-MD               2:36.91    2:49.23        
 19 Bickel, Evan J            13 HOCO-MD              3:15.51    2:51.19        
 
Event 97  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:44.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharkey, Grace H          17 GBSA-MD              2:07.06    2:15.55 B      
  2 Hall, Anna D              17 GBSA-MD              2:18.41    2:20.96 B      
  3 Whittaker, Isabella M     15 GBSA-MD              2:18.93    2:21.28 B      
  4 Greenwald, Emily P        12 GBSA-MD              2:25.57    2:22.56 B      
  5 Gwinn, Jenna M            16 GBSA-MD              2:24.55    2:26.69 B      
  6 Woods, Mary D             16 GBSA-MD              2:27.48    2:28.62 B      
  7 Lovering, Sophie L        17 GBSA-MD              2:23.58    2:31.57 B      
  8 Swann, Kylie A            15 Un-MD-MD             2:25.21    2:31.97 B      
  9 Hines, Nyah E             16 EST-MD               2:29.46    2:36.60 B      
 10 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD              2:34.83    2:37.23 B      
 11 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD              2:46.93    2:40.42 B      
 12 Fitzsimmons, Norah B      15 EST-MD               2:32.94    2:40.74 B      
 13 Tulenko, Kate W           17 GBSA-MD              2:30.28    2:41.27 B      
 14 Willey, Jaelynn R         15 GMAC-MD              2:56.61    2:43.36 B      
 15 Messaris, Charlotte R     16 EST-MD               2:34.55    2:45.63        
 16 Starr, Amelia J           10 GBSA-MD              3:15.33    2:46.96        
 17 Farah, Nour J             12 GBSA-MD              3:03.86    2:47.92        
 18 Dibert, Julianna C        15 HOCO-MD              2:58.64    2:57.00        
 19 Vandewinckel, Olivia A    10 GBSA-MD              3:11.72    3:04.47        
 
Event 98  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:29.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shane, Kyle A             17 GBSA-MD              1:58.90    2:06.87 B      
  2 Drachman, Eli D           16 EST-MD               2:07.45    2:08.97 B      
  3 Gurri, Lorenzo A          17 GBSA-MD              2:07.02    2:09.46 B      
  4 Wilson, Brandon E         15 EST-MD               2:11.92    2:10.31 B      
  5 Bauer, Patrick M          15 GBSA-MD              2:16.86    2:13.45 B      
  6 Finegan, Paul V           17 HOCO-MD              2:16.81    2:14.79 B      
  7 Phamdo, Trueman Phamdo C  17 GBSA-MD              2:11.28    2:14.95 B      
  8 Glover, James D           17 GBSA-MD              2:11.20    2:15.79 B      
  9 West, Benjamin M          16 GBSA-MD              2:19.44    2:16.96 B      
 10 Woods, Eddie B            16 GBSA-MD              2:12.61    2:18.43 B      
 11 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              2:30.03    2:22.94 B      
 12 Zhao, Andrew H            16 CAA-MD               2:26.86    2:23.06 B      
 13 Choe, Matthew S           17 HOCO-MD              2:32.01    2:28.48 B      
 14 Smith, Ethan D            10 GBSA-MD              2:44.97    2:33.93        
 15 Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD              2:50.13    2:36.57        
 16 Loiselle, Andrew R        11 GBSA-MD              2:56.28    3:09.28        
 
Event 99  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dopson, Mia Burke B       14 EST-MD                 26.18      26.05 B      
  2 Grimes, Logan A           13 EST-MD                 26.97      26.58 B      
  3 Short, Rayven L           13 EST-MD                 26.60      26.73 B      
  4 Li, Mia                   13 EST-MD                 27.08      26.79 B      
  5 Buchman, Sarah G          13 CATY-MD                26.26      26.87 B      
  6 Ekanayake, Samantha K     14 EST-MD                 26.48      27.00 B      
  7 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD                26.37      27.11 B      
  8 Nettles, Brionn K         13 EST-MD                 27.38      27.25 B      
  9 Hibbert, Breanna M        14 EST-MD                 26.45      27.48 B      
 10 Harris, Maddie L          14 CAA-MD                 27.05      27.61 B      
 11 Kirby, Quinn L            13 CAA-MD                 29.46      28.36 B      
 12 Wray, Madison G           13 EST-MD                 27.92      28.46 B      
 13 Trexler, Lauren G         13 EST-MD                 29.96      28.66 B      
 14 Liu, Grace Z              13 EST-MD                 28.72      28.70 B      
 15 Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD                 29.34      28.84 B      
 16 Kleinberger, Kenzie G     14 CAA-MD                 29.13      28.86 B      
 17 Atherton, Julia M         13 EST-MD                 28.69      29.02 B      
 18 Soustek, Amanda J         14 CAA-MD                 30.62      29.10 B      
 19 Gude, Leah M              14 EST-MD                 29.35      29.11 B      
 20 Picker, Zoe E             14 EST-MD                 27.80      29.12 B      
 21 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD                29.62      29.35 B      
 22 Liu, Maria C              13 EST-MD                 29.06      29.36 B      
 23 Louis, Katie K            13 EST-MD                 29.72      29.66 B      
 24 Klopouh, Milana S         14 EST-MD                 30.16      29.77 B      
 25 Keller, Erin B            13 GBSA-MD                30.09      29.84 B      
 26 Thornton, Sydney R        14 EST-MD                 29.59      29.87 B      
 27 Beck, Meredith L          14 HOCO-MD                29.11      29.98 B      
 28 Tray, Zoe J               13 GBSA-MD                30.56      30.05 B      
 29 Hernan, Ella              13 CATY-MD                31.18      30.22 B      
 30 Wanko, Kat D              13 HOCO-MD                30.94      30.28 B      
 31 Stipe, Lauren R           14 EST-MD                 31.06      30.35 B      
 32 Woody, Francesca R        13 CATY-MD                30.65      30.36 B      
 33 Irvin, Ashby K            14 NAAC-MD                29.75      30.43 B      
 33 Briggs, Georgia M         14 HOCO-MD                30.34      30.43 B      
 33 Greenwald, Elise R        14 EST-MD                 29.29      30.43 B      
 36 Nelson, Allie N           13 GBSA-MD                33.42      30.48 B      
 37 Gaynor, Laila C           13 EST-MD                 31.17      30.90 B      
 38 Coleman, Mackenzie D      13 CAA-MD                 30.98      30.91 B      
 39 Mazur, Karolina T         14 EST-MD                 30.76      32.00 B      
 40 Lazzelle, Claudia J       13 GBSA-MD                31.44      32.23 B      
 41 Watson, Makenna I         13 CATY-MD                31.75      32.31 B      
 42 McArthur, Tori C          14 CAA-MD                 31.61      32.46 B      
 43 McNamara, Catherine L     13 GBSA-MD                34.87      32.47 B      
 44 Short, Rhyan L            14 GBSA-MD                34.65      33.36        
 
Event 100  Mixed 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Conor P            14 CCY-MD                 24.50      24.16        
  2 Gurri, Antonio D          13 GBSA-MD                24.95      24.68        
  3 Chopper, Sam L            14 EST-MD                 27.55      25.03        
  4 Benton, Taj K             13 EST-MD                 25.07      25.47        
  5 Cha, Isaac D              13 EST-MD                 25.90      25.65        
  6 Urian, Will C             13 EST-MD                 26.60      26.05        
  7 Cuellar, Daniel           13 HOCO-MD                26.57      26.09        
  8 Cook, Luca J              14 NAAC-MD                27.07      26.34        
  9 Vance, Brian P            14 EST-MD                 27.11      26.95        
 10 McDonald, Aaron J         13 EST-MD                 27.64      27.12        
 11 Hankins, Chase            14 EST-MD                 28.27      27.16        
 12 Sabo, Jack M              13 CCY-MD                 27.65      27.28        
 13 Bolinger, Ethan C         14 CATY-MD                29.76      27.35        
 14 Abdurrahman, Saleh Z      13 BCSC-MD                27.82      27.36        
 14 Davis, Gailen V           13 EST-MD                 28.45      27.36        
 16 Umidi, Thomas N           13 NAAC-MD                27.62      27.47        
 17 Bickel, Evan J            13 HOCO-MD                28.96      27.68        
 18 Cashman, Connor J         13 Un-MD-MD               28.75      28.29        
 19 Woldeselassie, Solomon A  13 EST-MD                 28.31      28.49        
 20 Santos, Matthew F         14 CAA-MD                 28.61      28.71        
 21 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD                29.36      29.57        
 22 Qiu, Eddy D               14 GBSA-MD                29.99      29.69        
 23 Mbi, Kian                 13 CAA-MD                 28.74      29.72        
 24 Yankle, Nick W            13 GBSA-MD                33.92      30.23        
 25 Barkley, Justin N         13 GBSA-MD                   NT      31.67        
 26 Zohny, Ali F              14 GBSA-MD                31.81      31.74        
 
Event 101  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Claire M   16 GBSA-MD                25.13      25.68 B      
  2 Barrett, Christina S      17 GBSA-MD                26.38      27.20 B      
  3 Murray, Brianna G         15 HOCO-MD                27.90      27.40 B      
  4 Perry, Liz M              15 HOCO-MD                27.12      27.54 B      
  4 Moore, Ashley A           16 CCY-MD                 27.83      27.54 B      
  6 Cucchiaro, Shannon E      17 GBSA-MD                26.52      27.85 B      
  7 Woods, Mary D             16 GBSA-MD                28.97      28.66 B      
  8 Lovering, Sophie L        17 GBSA-MD                27.52      28.67 B      
  9 Stein, Lilly G            17 GBSA-MD                28.43      28.73 B      
 10 Fitzsimmons, Norah B      15 EST-MD                 28.02      28.90 B      
 11 Willey, Jaelynn R         15 GMAC-MD                28.44      29.09 B      
 12 Pflieger, Zoe E           17 BCSC-MD                28.00      29.15 B      
 13 Thompson, Gabby N         17 GBSA-MD                27.94      29.17 B      
 14 Gunawardane, Sonali       15 EST-MD                 28.67      29.19 B      
 15 Booker, Renarda A         15 CAA-MD                 29.02      29.60 B      
 16 Messaris, Charlotte R     16 EST-MD                 28.15      29.77 B      
 17 Smith, Aria C             16 GBSA-MD                30.30      30.01 B      
 18 Skvortsova, Margarita     15 EST-MD                 29.83      30.03 B      
 19 Tulenko, Kate W           17 GBSA-MD                28.49      30.08 B      
 20 Dibert, Julianna C        15 HOCO-MD                29.64      30.33 B      
 21 Liu, Megan S              15 CAA-MD                 31.01      30.39 B      
 22 Moore, Naya N             16 CCY-MD                 31.07      30.63 B      
 23 Hines, Nyah E             16 EST-MD                 30.42      30.67 B      
 24 D'Costa, Michelle L       17 GBSA-MD                29.47      30.81 B      
 25 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD                29.63      31.45 B      
 26 Lim, Sungyoon             15 CAA-MD                 30.10      31.49 B      
 27 Shepherd, Olivia C        15 CATY-MD                31.80      31.93 B      
 28 Olive, Kathleen R         16 EST-MD                 30.67      31.96 B      
 29 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD                32.03      32.28        
 30 Vandewinckel, Olivia A    10 GBSA-MD                34.53      32.83        
 
Event 102  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurri, Lorenzo A          17 GBSA-MD                23.14      23.59 B      
  2 Spitza, Frank T           17 GBSA-MD                23.23      23.60 B      
  3 Rice, Brendan M           17 GBSA-MD                23.02      23.64 B      
  4 Shane, Kyle A             17 GBSA-MD                23.52      24.10 B      
  5 Stein, Adam A             17 GBSA-MD                24.41      24.61 B      
  6 Wilson, Brandon E         15 EST-MD                 24.48      24.89 B      
  7 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD                24.66      25.19 B      
  8 Hohlbein, Connor E        16 EST-MD                 24.35      25.24 B      
  9 Finegan, Paul V           17 HOCO-MD                24.71      25.26 B      
 10 Zhao, Andrew H            16 CAA-MD                 25.21      25.29 B      
 11 Wasicko, Mike W           16 EST-MD                 25.42      25.35 B      
 12 Glover, James D           17 GBSA-MD                24.87      25.39 B      
 13 Choe, Matthew S           17 HOCO-MD                25.15      25.58 B      
 14 Drachman, Eli D           16 EST-MD                 24.54      25.68 B      
 15 Budde, Eli T              15 EST-MD                 24.90      25.94 B      
 16 Bauer, Patrick M          15 GBSA-MD                   NT      26.14 B      
 17 Woods, Eddie B            16 GBSA-MD                26.32      26.18 B      
 18 Zhang, Jeffrey R          16 EST-MD                 25.79      26.23 B      
 19 Li, Tony F                17 EST-MD                 25.15      26.26 B      
 20 West, Benjamin M          16 GBSA-MD                26.39      26.40 B      
 21 Zhong, Zeyu               15 CAA-MD                 26.46      26.99 B      
 22 Brown, C.J. J             15 EST-MD                 28.86      27.25 B      
 23 Dai, Huanlin A            16 CAA-MD                 28.85      27.46 B      
 24 Henderson, Myles I        16 GBSA-MD                28.68      27.59 B      
 25 Woods, Jon M              16 GBSA-MD                28.19      27.82 B      
 26 Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD                28.85      28.56 B      
 27 Edwards, Jaelin J         16 BCSC-MD                28.66      29.19        
 
Event 103  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:11.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dopson, Mia Burke B       14 EST-MD               2:44.74    2:41.22 B      
  2 Nettles, Brionn K         13 EST-MD               2:45.57    2:42.29 B      
  3 Grimes, Logan A           13 EST-MD               2:44.74    2:44.07 B      
  4 Liu, Grace Z              13 EST-MD               2:50.19    2:48.00 B      
  5 Gurri, Lucia M            13 GBSA-MD              2:49.25    2:48.92 B      
  6 Coleman, Mackenzie D      13 CAA-MD               2:53.35    2:51.57 B      
  7 Liu, Maria C              13 EST-MD               2:56.25    2:52.78 B      
  8 Hibbert, Breanna M        14 EST-MD               2:42.94    2:53.05 B      
  9 Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               2:49.62    2:53.79 B      
 10 Beck, Meredith L          14 HOCO-MD              2:53.04    2:56.28 B      
 11 Louis, Katie K            13 EST-MD               2:53.86    2:56.40 B      
 12 Briggs, Georgia M         14 HOCO-MD              3:08.57    2:57.04 B      
 13 Kirby, Quinn L            13 CAA-MD               3:08.88    2:57.32 B      
 14 Trexler, Lauren G         13 EST-MD               2:43.62    2:58.14 B      
 15 Gude, Leah M              14 EST-MD               2:53.20    2:58.23 B      
 16 Wargo, Kinsley M          14 HOCO-MD              2:55.33    2:59.31 B      
 17 Buchman, Sarah G          13 CATY-MD              3:01.50    3:00.31 B      
 18 Thornton, Sydney R        14 EST-MD               2:48.71    3:00.62 B      
 19 Mahle, Sophia G           13 GBSA-MD              3:19.88    3:02.68 B      
 20 Tray, Zoe J               13 GBSA-MD              3:05.95    3:02.75 B      
 21 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               3:07.31    3:03.70 B      
 22 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               3:05.71    3:05.51 B      
 23 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD              3:09.34    3:06.92 B      
 24 Stipe, Lauren R           14 EST-MD               2:59.28    3:07.06 B      
 25 Swallow, Penelope N       13 GBSA-MD              3:38.04    3:12.51        
 26 Picker, Zoe E             14 EST-MD               3:06.76    3:13.02        
 27 Nelson, Allie N           13 GBSA-MD              3:18.98    3:13.05        
 28 McArthur, Tori C          14 CAA-MD               3:06.57    3:19.71        
 29 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               3:08.84    3:21.83        
 
Event 104  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:58.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              2:31.47    2:30.73 B      
  2 Vance, Brian P            14 EST-MD               2:41.15    2:34.08 B      
  3 McDonald, Aaron J         13 EST-MD               2:38.02    2:34.75 B      
  4 Liu, Kevin S              13 CAA-MD               2:38.92    2:39.21 B      
  5 Benton, Taj K             13 EST-MD               2:43.21    2:39.39 B      
  6 Gurri, Antonio D          13 GBSA-MD              3:05.27    2:41.83 B      
  7 Cha, Isaac D              13 EST-MD               2:44.55    2:42.28 B      
  8 Cuellar, Daniel           13 HOCO-MD              3:39.34    2:46.86 B      
  9 Davis, Gailen V           13 EST-MD               2:54.20    2:52.42 B      
 10 Cashman, Connor J         13 Un-MD-MD             2:54.77    2:52.86 B      
 11 Kettering, Jack P         13 HOCO-MD              3:05.16    2:54.24 B      
 12 Woldeselassie, Solomon A  13 EST-MD               2:52.54    2:54.98 B      
 13 Seliger, Matt J           13 GBSA-MD              3:21.18    2:56.13 B      
 14 Qiu, Eddy D               14 GBSA-MD              2:56.50    2:56.95 B      
 15 Santos, Matthew F         14 CAA-MD               2:56.89    2:57.05 B      
 16 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              3:00.46    2:57.56 B      
 17 Cook, Luca J              14 NAAC-MD              2:57.16    3:00.81        
 18 Bolinger, Ethan C         14 CATY-MD              3:19.27    3:06.68        
 19 Bickel, Evan J            13 HOCO-MD              3:30.16    3:07.70        
 
Event 105  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:08.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Claire M   16 GBSA-MD              2:38.36    2:37.03 B      
  2 Barrett, Christina S      17 GBSA-MD              2:33.93    2:37.22 B      
  3 Sharkey, Grace H          17 GBSA-MD              2:46.50    2:44.89 B      
  4 Greenwald, Emily P        12 GBSA-MD              2:44.30    2:45.75 B      
  5 Bosenberg, Camila         17 GBSA-MD              2:36.25    2:47.14 B      
  6 Gunawardane, Sonali       15 EST-MD               2:41.78    2:50.24 B      
  7 Murray, Brianna G         15 HOCO-MD              2:51.00    2:53.71 B      
  8 Smith, Aria C             16 GBSA-MD              3:01.10    2:57.39 B      
  9 Swann, Kylie A            15 Un-MD-MD             2:53.52    3:00.13 B      
 10 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD              2:56.90    3:00.22 B      
 11 D'Costa, Michelle L       17 GBSA-MD              2:58.93    3:01.07 B      
 12 Thompson, Gabby N         17 GBSA-MD              2:48.79    3:01.15 B      
 13 Lovering, Sophie L        17 GBSA-MD              2:55.45    3:01.36 B      
 14 Starr, Amelia J           10 GBSA-MD              3:44.56    3:07.16 B      
 15 Aydin, Leyla M            12 GBSA-MD              3:04.01    3:14.08        
 16 Dibert, Julianna C        15 HOCO-MD              3:14.46    3:14.55        
 17 Vandewinckel, Olivia A    10 GBSA-MD              3:33.15    3:19.69        
 -- Liu, Megan S              15 CAA-MD               2:51.70         DQ        
      False start
 
Event 106  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:48.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Brendan M           17 GBSA-MD              2:11.90    2:22.46 B      
  2 Collins, Shane G          15 GBSA-MD              2:35.10    2:30.84 B      
  3 Stein, Adam A             17 GBSA-MD              2:25.71    2:31.18 B      
  4 Budde, Eli T              15 EST-MD               2:26.24    2:32.42 B      
  5 Finegan, Paul V           17 HOCO-MD              2:45.59    2:34.68 B      
  6 Phamdo, Trueman Phamdo C  17 GBSA-MD              3:07.69    2:40.50 B      
  7 Choe, Matthew S           17 HOCO-MD              2:38.33    2:41.07 B      
  8 Li, Tony F                17 EST-MD               2:32.93    2:41.73 B      
  9 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              2:54.79    2:43.27 B      
 10 Mahon, Ryan X             15 NAAC-MD              2:51.72    2:43.38 B      
 11 Woods, Jon M              16 GBSA-MD              2:37.90    2:44.44 B      
 12 Zhang, Jeffrey R          16 EST-MD               2:43.63    2:45.94 B      
 13 Dai, Huanlin A            16 CAA-MD               2:52.57    2:54.61        
 14 Zhong, Zeyu               15 CAA-MD               2:50.88    2:54.64        
 15 Smith, Ethan D            10 GBSA-MD              3:24.42    3:08.29        
 16 Rotunda, Matthew K        10 GBSA-MD              3:19.76    3:10.83        
 
Event 107  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grimes, Logan A           13 EST-MD               1:07.82    1:04.56 B      
  2 Li, Mia                   13 EST-MD               1:09.26    1:07.15 B      
  3 Gurri, Gabriella M        13 GBSA-MD              1:08.07    1:07.92 B      
  4 Kleinberger, Kenzie G     14 CAA-MD               1:08.65    1:08.76 B      
  5 Ekanayake, Samantha K     14 EST-MD               1:10.68    1:09.45 B      
  6 Short, Rayven L           13 EST-MD               1:09.30    1:09.99 B      
  7 Whittaker, Juliette R     13 GBSA-MD              1:13.38    1:10.11 B      
  8 Dopson, Mia Burke B       14 EST-MD               1:11.60    1:10.19 B      
  9 Wargo, Kinsley M          14 HOCO-MD              1:09.80    1:10.21 B      
 10 Liu, Grace Z              13 EST-MD               1:08.45    1:10.34 B      
 11 Harris, Maddie L          14 CAA-MD               1:15.44    1:11.71 B      
 12 Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               1:11.94    1:12.79 B      
 13 Buchman, Sarah G          13 CATY-MD              1:12.86    1:13.12 B      
 14 Atherton, Julia M         13 EST-MD               1:17.13    1:14.81 B      
 15 Nettles, Brionn K         13 EST-MD               1:10.23    1:14.93 B      
 16 Wray, Madison G           13 EST-MD               1:21.98    1:19.69        
 17 Trexler, Lauren G         13 EST-MD               1:19.99    1:20.07        
 18 Hernan, Ella              13 CATY-MD              1:20.38    1:20.80        
 19 Beck, Meredith L          14 HOCO-MD              1:23.69    1:22.07        
 20 Watson, Makenna I         13 CATY-MD              1:21.34    1:22.96        
 21 Lazzelle, Claudia J       13 GBSA-MD              1:26.39    1:25.35        
 22 Gaynor, Laila C           13 EST-MD               1:31.52    1:30.26        
 -- Keller, Erin B            13 GBSA-MD              1:29.05         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 108  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Conor P            14 CCY-MD                 56.94      56.16 B      
  2 Benton, Taj K             13 EST-MD               1:00.19      57.92 B      
  3 Cha, Isaac D              13 EST-MD               1:01.43    1:04.29 B      
  4 Seliger, Matt J           13 GBSA-MD              1:06.33    1:04.39 B      
  5 Hankins, Chase            14 EST-MD               1:05.15    1:04.56 B      
  6 Reed, Justin R            14 HOCO-MD              1:09.56    1:05.87 B      
  7 Urian, Will C             13 EST-MD               1:09.34    1:06.65 B      
  8 Kettering, Jack P         13 HOCO-MD              1:07.47    1:06.67 B      
  9 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              1:12.09    1:09.87 B      
 10 Umidi, Thomas N           13 NAAC-MD              1:08.01    1:10.74 B      
 11 Liu, Kevin S              13 CAA-MD               1:17.01    1:13.50        
 12 Davis, Gailen V           13 EST-MD               1:15.74    1:14.87        
 13 Vandewinckel, Lucas C     13 GBSA-MD              1:21.00    1:15.34        
 14 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              1:16.12    1:15.35        
 15 Qiu, Eddy D               14 GBSA-MD              1:22.80    1:18.99        
 
Event 109  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:15.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittaker, Isabella M     15 GBSA-MD              1:00.71    1:00.71 B      
  2 Hall, Anna D              17 GBSA-MD              1:00.92    1:01.64 B      
  3 Sharkey, Grace H          17 GBSA-MD              1:03.06    1:05.36 B      
  4 Gwinn, Jenna M            16 GBSA-MD              1:08.02    1:08.95 B      
  5 Barrett, Christina S      17 GBSA-MD              1:05.68    1:09.52 B      
  6 Cucchiaro, Shannon E      17 GBSA-MD              1:04.65    1:10.10 B      
  7 D'Costa, Michelle L       17 GBSA-MD              1:07.97    1:10.57 B      
  8 Stein, Lilly G            17 GBSA-MD              1:08.81    1:10.62 B      
  9 Smith, Aria C             16 GBSA-MD              1:11.90    1:10.95 B      
 10 Murray, Brianna G         15 HOCO-MD              1:10.19    1:11.93 B      
 11 Gunawardane, Sonali       15 EST-MD               1:15.08    1:13.35 B      
 12 Skvortsova, Margarita     15 EST-MD               1:15.06    1:13.89 B      
 13 Bosenberg, Camila         17 GBSA-MD              1:07.84    1:14.49 B      
 14 Devins, Nina M            12 GBSA-MD              1:19.88    1:14.79 B      
 15 Swann, Kylie A            15 Un-MD-MD             1:07.37    1:14.82 B      
 16 Thompson, Gabby N         17 GBSA-MD              1:09.97    1:18.02        
 17 Willey, Jaelynn R         15 GMAC-MD              1:19.22    1:18.28        
 18 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD              1:16.77    1:20.07        
 19 Pflieger, Zoe E           17 BCSC-MD              1:14.19    1:20.58        
 20 Lim, Sungyoon             15 CAA-MD               1:30.19    1:25.15        
 21 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD              1:42.89    1:41.20        
 
Event 110  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:08.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD                57.76      57.26 B      
  2 Drachman, Eli D           16 EST-MD                 57.72      57.54 B      
  3 Shane, Kyle A             17 GBSA-MD                59.67      59.03 B      
  4 Spitza, Frank T           17 GBSA-MD              1:00.07    1:00.04 B      
  5 Collins, Shane G          15 GBSA-MD                59.63    1:00.07 B      
  6 Wilson, Brandon E         15 EST-MD               1:03.19    1:01.35 B      
  7 Glover, James D           17 GBSA-MD              1:02.12    1:04.07 B      
  8 Hohlbein, Connor E        16 EST-MD               1:02.47    1:04.57 B      
  9 Finegan, Paul V           17 HOCO-MD              1:04.36    1:04.73 B      
 10 Henderson, Myles I        16 GBSA-MD              1:15.68    1:05.91 B      
 11 Zhang, Jeffrey R          16 EST-MD               1:00.91    1:06.34 B      
 12 West, Benjamin M          16 GBSA-MD              1:08.91    1:06.68 B      
 12 Santoni, Michael A        17 HOCO-MD              1:06.60    1:06.68 B      
 14 Gurri, Nicco J            11 GBSA-MD              1:11.32    1:07.02 B      
 
Event 111  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:33.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Mia                   13 EST-MD               2:04.98    2:04.38 B      
  2 Dopson, Mia Burke B       14 EST-MD               2:08.82    2:08.55 B      
  3 Ekanayake, Samantha K     14 EST-MD               2:05.62    2:10.23 B      
  4 Louis, Katie K            13 EST-MD               2:13.98    2:12.99 B      
  5 Arciaga, Savannah J       13 GBSA-MD              2:10.35    2:13.23 B      
  6 Nettles, Brionn K         13 EST-MD               2:17.59    2:13.65 B      
  7 Kirby, Quinn L            13 CAA-MD               2:16.73    2:13.68 B      
  8 Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               2:14.38    2:14.90 B      
  9 Hibbert, Breanna M        14 EST-MD               2:10.39    2:15.52 B      
 10 Gurri, Lucia M            13 GBSA-MD              2:17.56    2:16.75 B      
 11 Gude, Leah M              14 EST-MD               2:14.78    2:18.09 B      
 12 Short, Rayven L           13 EST-MD               2:15.46    2:18.80 B      
 13 Buchman, Sarah G          13 CATY-MD              2:36.66    2:19.50 B      
 14 Trexler, Lauren G         13 EST-MD               2:22.19    2:19.80 B      
 15 Mahle, Sophia G           13 GBSA-MD              2:25.25    2:22.19 B      
 16 Soustek, Amanda J         14 CAA-MD               2:38.94    2:23.56 B      
 17 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               2:21.20    2:23.78 B      
 18 Kleinberger, Kenzie G     14 CAA-MD               2:23.89    2:23.94 B      
 19 Hernan, Ella              13 CATY-MD              2:25.70    2:24.33 B      
 20 Atherton, Julia M         13 EST-MD               2:22.25    2:25.71 B      
 21 Thornton, Sydney R        14 EST-MD               2:16.66    2:26.48 B      
 22 Wray, Madison G           13 EST-MD               2:25.12    2:26.61 B      
 23 Klopouh, Milana S         14 EST-MD               2:24.00    2:26.89 B      
 24 Picker, Zoe E             14 EST-MD               2:12.72    2:27.05 B      
 25 Woody, Francesca R        13 CATY-MD              2:29.77    2:29.07 B      
 26 Liu, Maria C              13 EST-MD               2:27.86    2:29.13 B      
 27 McArthur, Tori C          14 CAA-MD               2:21.35    2:32.75 B      
 28 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD              2:31.26    2:33.14 B      
 29 Irvin, Ashby K            14 NAAC-MD              2:27.29    2:34.44        
 30 Keller, Erin B            13 GBSA-MD              2:37.66    2:36.32        
 31 Swallow, Penelope N       13 GBSA-MD              2:38.05    2:36.40        
 32 Lazzelle, Claudia J       13 GBSA-MD              2:39.00    2:36.98        
 33 Watson, Makenna I         13 CATY-MD              2:35.13    2:37.25        
 34 Mazur, Karolina T         14 EST-MD               2:28.30    2:40.75        
 35 Gaynor, Laila C           13 EST-MD               3:09.03    2:43.56        
 36 Short, Rhyan L            14 GBSA-MD              7:09.44    2:49.18        
 
Event 112  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:22.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Conor P            14 CCY-MD               2:01.28    1:56.99 B      
  2 Chopper, Sam L            14 EST-MD               2:01.44    1:57.38 B      
  3 Benton, Taj K             13 EST-MD               2:04.35    2:01.69 B      
  4 McDonald, Aaron J         13 EST-MD               2:09.50    2:05.55 B      
  5 Urian, Will C             13 EST-MD               2:09.25    2:06.30 B      
  6 Cha, Isaac D              13 EST-MD               2:02.57    2:06.38 B      
  7 Vance, Brian P            14 EST-MD               2:03.15    2:08.96 B      
  8 Cuellar, Daniel           13 HOCO-MD              2:11.01    2:09.32 B      
  9 Woldeselassie, Solomon A  13 EST-MD               2:15.03    2:14.75 B      
 10 Cashman, Connor J         13 Un-MD-MD             2:15.18    2:14.79 B      
 11 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              2:17.63    2:16.12 B      
 12 Vandewinckel, Lucas C     13 GBSA-MD              2:18.29    2:17.51 B      
 13 Liu, Kevin S              13 CAA-MD               2:18.32    2:17.82 B      
 14 Cook, Luca J              14 NAAC-MD              2:11.06    2:18.55 B      
 15 Davis, Gailen V           13 EST-MD               2:18.39    2:18.99 B      
 16 Longmore, Zachary T       13 GMAC-MD              2:23.05    2:23.33        
 17 Umidi, Thomas N           13 NAAC-MD              2:18.65    2:24.31        
 18 Santos, Matthew F         14 CAA-MD               2:24.30    2:28.00        
 19 Bickel, Evan J            13 HOCO-MD              2:30.08    2:29.32        
 
Event 113  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:29.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Claire M   16 GBSA-MD              1:54.19    1:59.17 B      
  2 Whittaker, Isabella M     15 GBSA-MD              1:57.81    2:01.17 B      
  3 Sharkey, Grace H          17 GBSA-MD              1:58.92    2:06.42 B      
  4 Hall, Anna D              17 GBSA-MD              2:03.23    2:06.63 B      
  5 Gwinn, Jenna M            16 GBSA-MD              2:06.87    2:06.65 B      
  6 Barrett, Christina S      17 GBSA-MD              2:05.29    2:07.50 B      
  7 Cucchiaro, Shannon E      17 GBSA-MD              2:08.30    2:13.07 B      
  8 Swann, Kylie A            15 Un-MD-MD             2:10.30    2:13.40 B      
  9 Woods, Mary D             16 GBSA-MD              2:18.72    2:18.09 B      
 10 Moore, Ashley A           16 CCY-MD               2:27.67    2:18.70 B      
 11 Stein, Lilly G            17 GBSA-MD              2:16.83    2:18.88 B      
 12 Smith, Aria C             16 GBSA-MD              2:22.53    2:19.22 B      
 13 Willey, Jaelynn R         15 GMAC-MD              2:24.56    2:19.66 B      
 14 Bosenberg, Camila         17 GBSA-MD              2:09.61    2:20.25 B      
 15 Devins, Nina M            12 GBSA-MD              2:21.79    2:21.62 B      
 16 Fitzsimmons, Norah B      15 EST-MD               2:15.59    2:23.20 B      
 17 Skvortsova, Margarita     15 EST-MD               2:30.19    2:24.11 B      
 18 Thompson, Gabby N         17 GBSA-MD              2:11.32    2:24.28 B      
 19 Tulenko, Kate W           17 GBSA-MD              2:19.22    2:26.77 B      
 20 Hines, Nyah E             16 EST-MD               2:30.20    2:28.01 B      
 21 Liu, Megan S              15 CAA-MD               2:28.87    2:28.48 B      
 22 Pflieger, Zoe E           17 BCSC-MD              2:20.31    2:29.77 B      
 23 Starr, Amelia J           10 GBSA-MD              2:33.34    2:31.56        
 24 Farah, Nour J             12 GBSA-MD              2:38.06    2:33.06        
 25 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD              2:43.37    2:38.95        
 26 Lim, Sungyoon             15 CAA-MD               2:51.83    2:40.67        
 
Event 114  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:17.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Brendan M           17 GBSA-MD              1:44.22    1:49.94 B      
  2 Spitza, Frank T           17 GBSA-MD              1:53.73    1:55.30 B      
  3 Gurri, Lorenzo A          17 GBSA-MD              1:51.96    1:55.69 B      
  4 Stein, Adam A             17 GBSA-MD              1:57.39    1:58.98 B      
  5 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD              2:00.00    1:59.71 B      
  6 Phamdo, Trueman Phamdo C  17 GBSA-MD              1:56.80    1:59.74 B      
  7 Bauer, Patrick M          15 GBSA-MD              2:05.08    2:04.46 B      
  8 Budde, Eli T              15 EST-MD               2:00.63    2:04.50 B      
  9 Li, Tony F                17 EST-MD               1:58.38    2:04.64 B      
 10 Woods, Eddie B            16 GBSA-MD              2:04.00    2:05.11 B      
 11 Zhao, Andrew H            16 CAA-MD               2:09.23    2:07.61 B      
 12 Glover, James D           17 GBSA-MD              1:59.92    2:08.86 B      
 13 Henderson, Myles I        16 GBSA-MD              2:14.43    2:10.49 B      
 14 Mahon, Ryan X             15 NAAC-MD              2:12.30    2:12.09 B      
 15 Brown, C.J. J             15 EST-MD               2:13.03    2:15.90 B      
 16 Woods, Jon M              16 GBSA-MD              2:17.30    2:16.51 B      
 17 Smith, Ethan D            10 GBSA-MD              2:19.61    2:17.09 B      
 18 Dai, Huanlin A            16 CAA-MD               2:23.60    2:17.99        
 19 Wasicko, Mike W           16 EST-MD               2:13.36    2:20.23        
 20 Zhong, Zeyu               15 CAA-MD               2:15.92    2:24.99