Licensed to Chesapeake Bay Aquatic Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/25/2017 04:12 PM
           Southern Maryland Summer Splash - 6/24/2017 to 6/25/2017            
                            Sanction #: MD16-17/046                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boarman, Anna R            8 CBAC-MD              1:43.50    1:41.22  
                  48.70     1:41.22 (52.52)                                        
  2 Strutt, Isabelle R         8 ROCK-MD              1:47.82    1:46.13  
                  49.76     1:46.13 (56.37)                                        
  3 Mason, Lilly K             8 CBAC-MD                   NT    1:49.00  
                  51.61     1:49.00 (57.39)                                        
  4 Van Camp, Savannah M       7 CBAC-MD                   NT    2:07.14  
                  56.13   2:07.14 (1:11.01)                                        
  5 Ekanayake, Nihara T        8 EST-MD               2:13.45    2:12.42  
                  57.28   2:12.42 (1:15.14)                                        
  6 Ronson, Kessly W           7 YCM-MD               2:05.13    2:23.14  
  7 Wollenweber, Ellie S       8 EST-MD               2:30.38    2:26.75  
                1:08.55   2:26.75 (1:18.20)                                        
 -- Eid, Hanya A               8 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Din, Dillon K              8 YCM-MD               1:24.53    1:27.75  
                  41.51     1:27.75 (46.24)                                        
  2 Meier, Zac C               7 YCM-MD               1:52.35    1:44.20  
                  47.04     1:44.20 (57.16)                                        
  3 Busch, Noah W              8 CAC-MD               1:49.37    1:50.24  
                  49.54   1:50.24 (1:00.70)                                        
  4 Kim, Ethan Y               7 UN-YC-MD                  NT    1:51.35  
                  51.48     1:51.35 (59.87)                                        
  5 Roy, Rahul M               8 EST-MD               2:17.49    2:05.84  
                  57.36   2:05.84 (1:08.48)                                        
  6 Yu, Christopher B          7 HOCO-MD              2:24.28    2:17.67  
                1:00.07   2:17.67 (1:17.60)                                        
  7 Clark, Falon N             8 CBAC-MD                   NT    2:21.89  
                1:04.49   2:21.89 (1:17.40)                                        
  8 Sun, Ethan H               6 EST-MD               2:35.33    2:26.21  
                1:07.36   2:26.21 (1:18.85)                                        
 -- Hendrickson, Matthew E     7 EST-MD               1:53.58         NS  
 -- Hwu, Jacob C               8 HOCO-MD                   NT         NS  
 
Event 3  Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Madeline M          10 CBAC-MD              1:20.82    1:16.15  
                  35.35     1:16.15 (40.80)                                        
  2 Davis, Maribeth L         10 CBAC-MD              1:22.18    1:19.02  
                  38.25     1:19.02 (40.77)                                        
  3 Sloan, Kennedy N          10 CBAC-MD              1:22.47    1:20.16  
                  38.20     1:20.16 (41.96)                                        
  4 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD              1:22.79    1:23.18  
                  39.23     1:23.18 (43.95)                                        
  5 Matanoski, Gennie A        9 EST-MD               1:24.18    1:25.71  
                  41.54     1:25.71 (44.17)                                        
  6 Rogers, Hannah E          10 ROCK-MD              1:26.36    1:30.35  
                  43.35     1:30.35 (47.00)                                        
  7 Wilson, Kayla R           10 CBAC-MD              1:41.72    1:30.53  
                  41.28     1:30.53 (49.25)                                        
  8 Uhlmann, Alex R            9 CAC-MD               1:39.01    1:30.96  
                  42.29     1:30.96 (48.67)                                        
  9 Mozzo, Kaitlynn T          9 CBAC-MD              1:34.06    1:31.18  
                  43.54     1:31.18 (47.64)                                        
 10 Swift, Sadie R             9 CBAC-MD              1:40.70    1:35.37  
                  46.28     1:35.37 (49.09)                                        
 11 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD               1:43.33    1:36.97  
 12 Wheeler, Terra E           9 GMAC-MD              1:41.80    1:37.00  
                  45.06     1:37.00 (51.94)                                        
 13 Mo, Katina                 9 EST-MD               1:38.19    1:38.39  
                  45.54     1:38.39 (52.85)                                        
 14 Grant, Grace E             9 HOCO-MD              1:35.62    1:39.00  
                  45.89     1:39.00 (53.11)                                        
 15 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD              1:40.26    1:39.14  
                  45.55     1:39.14 (53.59)                                        
 16 Foveaux, Caileigh N       10 CAC-MD               1:58.40    1:42.14  
                  49.87     1:42.14 (52.27)                                        
 17 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD              1:50.83    1:46.08  
                  50.14     1:46.08 (55.94)                                        
 18 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              1:54.20    1:46.21  
                  50.92     1:46.21 (55.29)                                        
 19 Willey, Eryn R             9 GMAC-MD              2:01.06    1:46.42  
                  49.37     1:46.42 (57.05)                                        
 20 Linger, Gabriela M         9 ROCK-MD              1:44.59    1:50.59  
                  51.05     1:50.59 (59.54)                                        
 21 Demmin, Emma               9 EST-MD               1:51.47    1:51.22  
                  52.62     1:51.22 (58.60)                                        
 22 Serafini, Angelina N      10 CAC-MD               2:06.67    2:00.69  
                  55.97   2:00.69 (1:04.72)                                        
 -- Zhu, Sophia                9 HOCO-MD              2:13.79         NS  
 -- Zeeger, Abby M             9 CAC-MD               2:22.65         NS  
 -- Guzman, Julia N            9 EST-MD               2:15.94         NS  
 -- Yusubov, Diana L           9 EST-MD               1:59.35         NS  
 
Event 4  Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Din, Daryn K              10 YCM-MD               1:24.22    1:21.59  
                  39.89     1:21.59 (41.70)                                        
  2 Barrett, Court             9 SPRC-MD              1:22.32    1:22.16  
                  38.88     1:22.16 (43.28)                                        
  3 Emerson, Barret H          9 EST-MD               1:26.94    1:23.94  
                  40.08     1:23.94 (43.86)                                        
  4 Meier, CJ J                9 YCM-MD               1:22.27    1:23.96  
                  40.66     1:23.96 (43.30)                                        
  5 Swift, Jake A              9 CBAC-MD              1:30.53    1:28.29  
                  43.01     1:28.29 (45.28)                                        
  6 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD              1:26.91    1:28.35  
                  41.99     1:28.35 (46.36)                                        
  7 Kim, Eugene J             10 UN-YC-MD             1:32.26    1:34.13  
                  44.82     1:34.13 (49.31)                                        
  8 Smith, Jameson F          10 CBAC-MD              1:37.26    1:37.75  
                  45.86     1:37.75 (51.89)                                        
  9 Ko, Martin                10 UN-ES-MD             1:40.88    1:39.94  
                  47.11     1:39.94 (52.83)                                        
 10 Cui, Nick                 10 EST-MD               1:40.87    1:40.88  
                  47.27     1:40.88 (53.61)                                        
 11 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD              1:47.23    1:44.48  
                  47.36     1:44.48 (57.12)                                        
 12 Molina, Alan Y            10 SPRC-MD                   NT    1:48.72  
                  51.33     1:48.72 (57.39)                                        
 13 Tatarov, Sam L             9 EST-MD               2:04.11    1:55.52  
                  51.80   1:55.52 (1:03.72)                                        
 14 Sigurdsen, Enzo C          9 HOCO-MD                   NT    2:11.18  
                1:04.25   2:11.18 (1:06.93)                                        
 -- Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD               1:40.30         NS  
 
Event 5  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD               1:13.09    1:11.09  
                  33.70     1:11.09 (37.39)                                        
  2 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD               1:14.71    1:11.89  
                  34.96     1:11.89 (36.93)                                        
  3 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD              1:14.26    1:12.43  
                  35.23     1:12.43 (37.20)                                        
  4 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD              1:13.86    1:12.64  
                  35.01     1:12.64 (37.63)                                        
  5 Frick, Olivia N           12 CAC-MD               1:14.29    1:12.88  
                  35.14     1:12.88 (37.74)                                        
  6 Wojtowicz, Jenny L        12 ROCK-MD              1:16.06    1:15.06  
  7 Smith, Lyla E             11 CAC-MD               1:16.60    1:17.00  
                  36.05     1:17.00 (40.95)                                        
  8 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD               1:25.66    1:20.37  
                  39.32     1:20.37 (41.05)                                        
  9 Frill, Morgan V           11 GMAC-MD              1:23.70    1:20.93  
                  37.88     1:20.93 (43.05)                                        
 10 Shanks, Noel V            12 SPRC-MD              1:22.51    1:22.28  
                  39.33     1:22.28 (42.95)                                        
 11 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD               1:23.74    1:23.08  
                  38.78     1:23.08 (44.30)                                        
 12 Vander Roest, Rachael L   12 SPRC-MD                   NT    1:23.92  
                  40.26     1:23.92 (43.66)                                        
 13 Augustin, Tadem S         12 YCM-MD               1:22.83    1:24.20  
                  39.29     1:24.20 (44.91)                                        
 14 Kosich, Julia I           11 ROCK-MD                   NT    1:26.69  
                  40.75     1:26.69 (45.94)                                        
 15 Sane, Shriya A            12 EST-MD               1:25.74    1:27.10  
                  40.63     1:27.10 (46.47)                                        
 16 MacQuilliam, Leah R       12 ROCK-MD              1:33.96    1:31.58  
                  43.59     1:31.58 (47.99)                                        
 17 Lewis, Peyton E           12 HOCO-MD              1:32.82    1:33.65  
                  44.85     1:33.65 (48.80)                                        
 18 Mueller, Katelynn G       11 CBAC-MD              1:46.98    1:38.88  
                  46.99     1:38.88 (51.89)                                        
 19 Kelly, Kelsey M           12 ROCK-MD              1:46.61    1:43.75  
                  45.97     1:43.75 (57.78)                                        
 -- Burke, Holly Jean J       11 EST-MD               1:22.32         NS  
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD               1:21.42         NS  
 -- Simmons, Abbey R          12 CAC-MD               1:29.52         NS  
 -- Kayastha, Maya M          11 EST-MD               1:41.44         NS  
 -- Liu, Maria C              12 EST-MD               1:26.24         NS  
 
Event 6  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD              1:15.38    1:14.74  
                  36.40     1:14.74 (38.34)                                        
  2 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD               1:16.19    1:15.82  
                  35.34     1:15.82 (40.48)                                        
  3 Guan, Leo C               11 EST-MD               1:21.51    1:17.21  
                  36.38     1:17.21 (40.83)                                        
  4 Zhang, Didi D             11 EST-MD               1:24.06    1:17.46  
                  36.74     1:17.46 (40.72)                                        
  5 Kim, Joshua S             12 CBAC-MD              1:25.07    1:18.63  
                  37.75     1:18.63 (40.88)                                        
  6 Yang, Arthur Z            11 YCM-MD               1:21.14    1:19.30  
                  36.92     1:19.30 (42.38)                                        
  7 Wheeler, Riley H          11 GMAC-MD              1:25.27    1:19.41  
                  37.84     1:19.41 (41.57)                                        
  8 Li, Ryan                  11 EST-MD               1:22.81    1:23.57  
                  39.45     1:23.57 (44.12)                                        
  9 Kim, Jonathan J           11 EST-MD               1:24.92    1:26.04  
                  39.39     1:26.04 (46.65)                                        
 10 Sproge, Ryan M            12 CBAC-MD              1:27.80    1:28.12  
                  40.23     1:28.12 (47.89)                                        
 11 Kong, Matthew             11 UN-ES-MD             1:30.27    1:29.99  
                  42.17     1:29.99 (47.82)                                        
 12 Foveaux, Chase B          12 CAC-MD                    NT    1:32.92  
                  44.22     1:32.92 (48.70)                                        
 13 Taylor, Grant G           11 ROCK-MD              1:29.77    1:34.06  
                  46.10     1:34.06 (47.96)                                        
 14 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD              1:36.65    1:34.18  
                  44.24     1:34.18 (49.94)                                        
 15 Yu, Benjamin B            12 HOCO-MD              1:39.19    1:35.75  
                  44.87     1:35.75 (50.88)                                        
 16 Holt, Rain M              11 EST-MD               1:33.38    1:38.25  
                  45.87     1:38.25 (52.38)                                        
 17 Mueller, Nathan M         11 CBAC-MD              1:43.18    1:44.85  
                  47.29     1:44.85 (57.56)                                        
 18 Guo, Andrew               11 HOCO-MD                   NT    1:49.93  
 19 Kelly, Ryan J             11 ROCK-MD              1:56.08    2:00.92  
 -- Eid, Belal A              12 YCM-MD               1:44.68         NS  
 -- Walls, Sam A              11 GMAC-MD              1:20.27         NS  
 -- Simmons Jr, Stuart M      11 CAC-MD               1:21.58         NS  
 
Event 7  Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boarman, Anna R            8 CBAC-MD                   NT    1:46.22  
                  53.23     1:46.22 (52.99)                                        
  2 Mason, Lilly K             8 CBAC-MD                   NT    2:05.15  
                1:01.08   2:05.15 (1:04.07)                                        
  3 Van Camp, Savannah M       7 CBAC-MD                   NT    2:29.80  
                1:13.82   2:29.80 (1:15.98)                                        
 -- Strutt, Isabelle R         8 ROCK-MD              2:03.91         DQ  
                1:04.64        DQ (1:08.68)                                        
 -- Eid, Hanya A               8 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 8  Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meier, Zac C               7 YCM-MD                    NT    1:55.76  
                  58.09     1:55.76 (57.67)                                        
  2 Yu, Christopher B          7 HOCO-MD              3:08.82    2:36.05  
                1:13.89   2:36.05 (1:22.16)                                        
 -- Clark, Falon N             8 CBAC-MD                   NT         DQ  
                1:19.77        DQ (1:29.25)                                        
 -- Roy, Rahul M               8 EST-MD                    NT         DQ  
                1:05.33        DQ (1:12.81)                                        
 -- Hendrickson, Matthew E     7 EST-MD                    NT         NS  
 
Event 9  Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, Kennedy N          10 CBAC-MD              1:32.81    1:32.82  
                  45.41     1:32.82 (47.41)                                        
  2 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD              1:37.13    1:33.37  
                  46.57     1:33.37 (46.80)                                        
  3 Uhlmann, Alex R            9 CAC-MD               1:41.11    1:43.06  
                  50.04     1:43.06 (53.02)                                        
  4 Svejda, Josie M           10 EST-MD               1:48.32    1:48.82  
                  53.28     1:48.82 (55.54)                                        
  5 Rogers, Hannah E          10 ROCK-MD              1:45.56    1:53.60  
                  56.04     1:53.60 (57.56)                                        
  6 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD               1:54.63    1:54.92  
  7 Foveaux, Caileigh N       10 CAC-MD               1:55.65    1:55.60  
                  56.70     1:55.60 (58.90)                                        
  8 Mo, Katina                 9 EST-MD               1:52.62    1:56.36  
                  55.76   1:56.36 (1:00.60)                                        
  9 You, Emily P              10 EST-MD               1:56.00    1:57.66  
                  57.38   1:57.66 (1:00.28)                                        
 10 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD               1:52.90    1:58.37  
                  58.09   1:58.37 (1:00.28)                                        
 11 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD              1:56.99    1:58.60  
                  56.17   1:58.60 (1:02.43)                                        
 12 Demmin, Emma               9 EST-MD               1:54.32    1:58.94  
                  59.93     1:58.94 (59.01)                                        
 13 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              2:10.52    2:03.36  
                  59.57   2:03.36 (1:03.79)                                        
 14 Willey, Eryn R             9 GMAC-MD                   NT    2:05.08  
                1:00.00   2:05.08 (1:05.08)                                        
 15 Reynolds, Ashley L         9 UN-CA-MD             1:56.63    2:05.28  
                1:02.51   2:05.28 (1:02.77)                                        
 16 Linger, Gabriela M         9 ROCK-MD                   NT    2:07.93  
                1:00.47   2:07.93 (1:07.46)                                        
 17 Grant, Grace E             9 HOCO-MD              2:08.16    2:21.05  
                1:09.18   2:21.05 (1:11.87)                                        
 18 Serafini, Angelina N      10 CAC-MD                    NT    2:43.58  
                1:18.21   2:43.58 (1:25.37)                                        
 -- Zeeger, Abby M             9 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Yusubov, Diana L           9 EST-MD               2:19.54         NS  
 -- Guzman, Julia N            9 EST-MD                    NT         NS  
 -- Zhu, Sophia                9 HOCO-MD                   NT         NS  
 
Event 10  Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Court             9 SPRC-MD              1:34.72    1:34.94  
                  47.20     1:34.94 (47.74)                                        
  2 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD              1:35.61    1:35.55  
                  48.16     1:35.55 (47.39)                                        
  3 Din, Daryn K              10 YCM-MD               1:42.12    1:39.58  
                  49.25     1:39.58 (50.33)                                        
  4 Cui, Nick                 10 EST-MD               1:43.33    1:44.01  
                  51.15     1:44.01 (52.86)                                        
  5 Emerson, Barret H          9 EST-MD               1:42.29    1:46.62  
                  50.19     1:46.62 (56.43)                                        
  6 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD              2:04.24    2:01.16  
                  59.46   2:01.16 (1:01.70)                                        
  7 Molina, Alan Y            10 SPRC-MD                   NT    2:03.43  
  8 Tatarov, Sam L             9 EST-MD               2:13.57    2:09.49  
  9 Vornovitsky, Daniel E      9 HOCO-MD                   NT    2:12.82  
                1:03.13   2:12.82 (1:09.69)                                        
 10 Lewis, Cooper J            9 HOCO-MD                   NT    2:17.02  
                1:06.55   2:17.02 (1:10.47)                                        
 11 Sigurdsen, Enzo C          9 HOCO-MD                   NT    2:23.47  
                1:07.97   2:23.47 (1:15.50)                                        
 
Event 11  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willey, Addison R         11 GMAC-MD              1:23.51    1:23.22  
                  40.38     1:23.22 (42.84)                                        
  2 Wojtowicz, Jenny L        12 ROCK-MD              1:26.16    1:26.58  
                  42.96     1:26.58 (43.62)                                        
  3 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD               1:32.92    1:26.96  
                  42.10     1:26.96 (44.86)                                        
  4 Smith, Lyla E             11 CAC-MD               1:25.30    1:29.73  
                  43.11     1:29.73 (46.62)                                        
  5 Carver, Olivia C          11 EST-MD               1:32.49    1:30.83  
                  43.99     1:30.83 (46.84)                                        
  6 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD              1:32.94    1:30.84  
                  44.52     1:30.84 (46.32)                                        
  7 Kim, Allison G            12 EST-MD               1:30.41    1:32.54  
                  45.45     1:32.54 (47.09)                                        
  8 Frill, Morgan V           11 GMAC-MD              1:32.81    1:35.90  
  9 Augustin, Tadem S         12 YCM-MD               1:33.50    1:37.46  
                  47.70     1:37.46 (49.76)                                        
 10 Vander Roest, Rachael L   12 SPRC-MD              1:46.98    1:38.63  
                  48.70     1:38.63 (49.93)                                        
 11 Sane, Shriya A            12 EST-MD               1:44.44    1:48.76  
 12 Lewis, Peyton E           12 HOCO-MD              2:04.10    2:08.31  
                1:04.04   2:08.31 (1:04.27)                                        
 -- Kayastha, Maya M          11 EST-MD                    NT         NS  
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD               1:38.27         NS  
 -- Simmons, Abbey R          12 CAC-MD               1:47.79         NS  
 -- Liu, Maria C              12 EST-MD               1:26.13         NS  
 
Event 12  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:28.34    1:22.91  
                  39.34     1:22.91 (43.57)                                        
  2 Zhang, Didi D             11 EST-MD               1:30.46    1:28.31  
                  42.89     1:28.31 (45.42)                                        
  3 Urian, Max J              11 EST-MD               1:38.76    1:40.49  
                  49.27     1:40.49 (51.22)                                        
  4 Foveaux, Chase B          12 CAC-MD                    NT    1:45.03  
                  52.60     1:45.03 (52.43)                                        
  5 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD              1:48.13    1:52.35  
  6 Kelly, Ryan J             11 ROCK-MD              1:58.03    1:53.50  
                  54.56     1:53.50 (58.94)                                        
  7 Mueller, Nathan M         11 CBAC-MD              1:47.94    1:58.35  
                  57.53   1:58.35 (1:00.82)                                        
  8 Holt, Rain M              11 EST-MD               1:51.48    2:02.27  
                  59.34   2:02.27 (1:02.93)                                        
  9 Guo, Andrew               11 HOCO-MD                   NT    2:14.22  
 -- Busch, Steven F           11 CAC-MD               1:40.96         DQ  
                  49.34          DQ (55.09)                                        
 -- Eid, Belal A              12 YCM-MD               1:57.97         NS  
 -- Simmons Jr, Stuart M      11 CAC-MD               1:39.34         NS  
 
Event 13  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ekanayake, Nihara T        8 EST-MD               1:01.80    1:04.80  
  2 Strutt, Isabelle R         8 ROCK-MD              1:05.67    1:06.88  
  3 Mason, Lilly K             8 CBAC-MD                   NT    1:13.74  
  4 Van Camp, Savannah M       7 CBAC-MD                   NT    1:16.27  
  5 Willey, Rhiannan R         7 GMAC-MD                   NT    1:16.86  
  6 Wollenweber, Ellie S       8 EST-MD               1:18.26    1:19.84  
  7 Ronson, Kessly W           7 YCM-MD               1:18.17    1:23.33  
 
Event 14  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Din, Dillon K              8 YCM-MD                    NT      59.62  
  2 Busch, Noah W              8 CAC-MD               1:05.22    1:02.63  
  3 Yu, Christopher B          7 HOCO-MD              1:12.25    1:15.40  
  4 Kim, Ethan Y               7 UN-YC-MD             1:23.63    1:16.89  
  5 Clark, Falon N             8 CBAC-MD                   NT    1:22.14  
  6 Sun, Ethan H               6 EST-MD                    NT    1:32.98  
 -- Hwu, Jacob C               8 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Hendrickson, Matthew E     7 EST-MD               1:03.00         NS  
 
Event 15  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD                47.50      49.00  
  2 Davis, Maribeth L         10 CBAC-MD                51.66      49.19  
  3 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD                54.72      56.01  
  4 Mozzo, Kaitlynn T          9 CBAC-MD              1:06.10      59.37  
  5 Swift, Sadie R             9 CBAC-MD              1:06.74      59.40  
  6 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD                58.84      59.91  
  7 Svejda, Josie M           10 EST-MD               1:01.50    1:00.17  
  8 Wilson, Kayla R           10 CBAC-MD              1:14.41    1:00.28  
  9 Foveaux, Caileigh N       10 CAC-MD                    NT    1:04.21  
 10 Demmin, Emma               9 EST-MD                    NT    1:06.72  
 11 Reynolds, Ashley L         9 UN-CA-MD             1:07.12    1:07.85  
 12 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              1:10.15    1:08.23  
 13 Serafini, Angelina N      10 CAC-MD                    NT    1:17.89  
 -- Wheeler, Terra E           9 GMAC-MD              1:00.64         DQ  
 -- You, Emily P              10 EST-MD                 55.42         DQ  
 -- Guzman, Julia N            9 EST-MD               1:09.56         NS  
 -- Klaus, Leah M             10 EST-MD                 53.48         NS  
 -- Zhu, Sophia                9 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Yusubov, Diana L           9 EST-MD               1:08.36         NS  
 
Event 16  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Eugene J             10 UN-YC-MD               51.48      53.72  
  2 Meier, CJ J                9 YCM-MD                 51.17      54.06  
  3 Liang, Kai H              10 EST-MD               1:03.52      58.58  
  4 Ko, Martin                10 UN-ES-MD               58.12      59.24  
  5 Yu, Andrew B              10 HOCO-MD              1:00.09    1:01.69  
  6 Cui, Nick                 10 EST-MD               1:04.59    1:02.57  
  7 Tatarov, Sam L             9 EST-MD               1:12.00    1:16.10  
  8 Vornovitsky, Daniel E      9 HOCO-MD                   NT    1:17.71  
  9 Lewis, Cooper J            9 HOCO-MD                   NT    1:28.58  
 -- Sigurdsen, Enzo C          9 HOCO-MD                   NT         DQ  
 -- Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD                 56.70         NS  
 
Event 17  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krasauskis, Bryn A        12 YCM-MD                 43.88      44.29  
  2 Augustin, Tadem S         12 YCM-MD                 43.70      44.47  
  3 Hudson, Olivia L          12 CAC-MD                 45.50      47.01  
  4 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD                 47.59      47.62  
  5 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD                49.35      47.98  
  6 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD                 47.80      48.26  
  7 Sane, Shriya A            12 EST-MD                 52.88      50.30  
  8 Willey, Addison R         11 GMAC-MD                49.74      51.12  
  9 MacQuilliam, Leah R       12 ROCK-MD                56.68      56.95  
 10 Kosich, Julia I           11 ROCK-MD                   NT    1:01.15  
 -- Kelly, Kelsey M           12 ROCK-MD              1:08.43   X1:07.22  
 -- Mueller, Katelynn G       11 CBAC-MD              1:12.11         DQ  
 -- Mahoney, Brey D           12 YCM-MD                    NT         NS  
 -- Burke, Holly Jean J       11 EST-MD                 50.37         NS  
 -- Simmons, Abbey R          12 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Kayastha, Maya M          11 EST-MD               1:02.31         NS  
 
Event 18  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guan, Leo C               11 EST-MD                    NT      41.45  
  2 Trotter, Michael J        12 CAC-MD                 42.89      42.46  
  3 Wheeler, Riley H          11 GMAC-MD                48.11      46.52  
  4 Li, Ryan                  11 EST-MD                 48.58      48.39  
  5 Kong, Matthew             11 UN-ES-MD               50.06      50.17  
  6 Kim, Joshua S             12 CBAC-MD                   NT      50.25  
  7 Yang, Arthur Z            11 YCM-MD                 52.62      51.01  
  8 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD                50.22      52.53  
  9 Kim, Jonathan J           11 EST-MD                 53.00      52.60  
 10 Holt, Rain M              11 EST-MD                 51.34      52.71  
 11 Busch, Steven F           11 CAC-MD               1:02.21      56.70  
 12 Urian, Max J              11 EST-MD                 53.24      56.74  
 13 Yu, Benjamin B            12 HOCO-MD                54.70      56.84  
 14 Taylor, Grant G           11 ROCK-MD                56.05      58.69  
 15 Kelly, Ryan J             11 ROCK-MD              1:05.88    1:04.84  
 16 Sproge, Ryan M            12 CBAC-MD              1:08.68    1:06.12  
 17 Guo, Andrew               11 HOCO-MD                   NT    1:06.40  
 -- Simmons Jr, Stuart M      11 CAC-MD                    NT         NS  
 -- Walls, Sam A              11 GMAC-MD                53.20         NS  
 
Event 19  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boarman, Anna R            8 CBAC-MD                59.83    1:01.96  
  2 Wollenweber, Ellie S       8 EST-MD               1:36.22    1:23.50  
 -- Ronson, Kessly W           7 YCM-MD                    NT         DQ  
 -- Ekanayake, Nihara T        8 EST-MD                    NT         DQ  
 -- Eid, Hanya A               8 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Din, Dillon K              8 YCM-MD                 47.54      49.49  
  2 Meier, Zac C               7 YCM-MD                    NT      57.58  
  3 Busch, Noah W              8 CAC-MD               1:03.37    1:04.01  
  4 Kim, Ethan Y               7 UN-YC-MD             1:06.44    1:04.85  
 -- Roy, Rahul M               8 EST-MD                    NT         DQ  
 -- Sun, Ethan H               6 EST-MD                    NT         DQ  
 -- Hwu, Jacob C               8 HOCO-MD                   NT         NS  
 
Event 21  Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Madeline M          10 CBAC-MD                41.84      42.33  
  2 Matanoski, Gennie A        9 EST-MD                 42.03      42.66  
  3 Svejda, Josie M           10 EST-MD                 46.69      49.75  
  4 Rogers, Hannah E          10 ROCK-MD                48.93      52.83  
  5 Uhlmann, Alex R            9 CAC-MD                 51.25      54.02  
  6 Mo, Katina                 9 EST-MD                 52.68      54.21  
  7 Wheeler, Terra E           9 GMAC-MD                50.79      54.64  
  8 You, Emily P              10 EST-MD                 48.01      57.07  
  9 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD                52.04      58.59  
 10 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                 58.03    1:00.39  
 11 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD                 58.20    1:07.90  
 -- Reynolds, Ashley L         9 UN-CA-MD             1:01.06         DQ  
 -- Klaus, Leah M             10 EST-MD                 51.44         NS  
 
Event 22  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liang, Kai H              10 EST-MD                 41.35      40.09  
  2 Barrett, Court             9 SPRC-MD                50.27      44.44  
  3 Swift, Jake A              9 CBAC-MD                51.40      46.13  
  4 Smith, Jameson F          10 CBAC-MD                   NT      53.46  
  5 Yu, Andrew B              10 HOCO-MD                52.08      54.03  
  6 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD              1:00.96      56.88  
  7 Molina, Alan Y            10 SPRC-MD              1:42.92    1:00.03  
  8 Vornovitsky, Daniel E      9 HOCO-MD                   NT    1:17.87  
 -- Emerson, Barret H          9 EST-MD                 55.00         DQ  
 -- Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD                 56.14         NS  
 
Event 23  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frick, Olivia N           12 CAC-MD                 39.84      37.30  
  2 Willey, Addison R         11 GMAC-MD                41.18      37.38  
  3 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD                 40.08      38.09  
  4 Hudson, Olivia L          12 CAC-MD                 38.08      38.92  
  5 Shanks, Noel V            12 SPRC-MD                41.31      43.06  
  6 Vander Roest, Rachael L   12 SPRC-MD                   NT      43.75  
  7 Kim, Allison G            12 EST-MD                 44.79      45.22  
  8 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD                 47.69      45.41  
  9 Carver, Olivia C          11 EST-MD                 46.45      45.58  
 10 Kelly, Kelsey M           12 ROCK-MD                   NT      52.80  
 11 Kosich, Julia I           11 ROCK-MD                   NT      54.65  
 12 MacQuilliam, Leah R       12 ROCK-MD                55.40      56.73  
 -- Mahoney, Brey D           12 YCM-MD                    NT         NS  
 -- Liu, Maria C              12 EST-MD                 40.10         NS  
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD                 40.90         NS  
 
Event 24  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD                 37.55      36.79  
  2 Zhang, Didi D             11 EST-MD                 38.70      37.39  
  3 Trotter, Michael J        12 CAC-MD                 37.09      37.61  
  4 Masiello, John            12 GMAC-MD                39.45      38.75  
  5 Guan, Leo C               11 EST-MD                 39.66      38.77  
  6 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD                40.89      43.24  
  7 Kim, Jonathan J           11 EST-MD                 45.90      48.44  
  8 Wheeler, Riley H          11 GMAC-MD                48.84      48.78  
  9 Sproge, Ryan M            12 CBAC-MD                50.90      54.90  
 10 Yu, Benjamin B            12 HOCO-MD                49.50      55.57  
 11 Urian, Max J              11 EST-MD                 54.17    1:01.16  
 -- Mueller, Nathan M         11 CBAC-MD                52.86         DQ  
 -- Eid, Belal A              12 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 25  Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, Kennedy N          10 CBAC-MD              3:22.45    3:16.64  
                  46.42     1:39.24 (52.82)     2:37.96 (58.72)     3:16.64 (38.68)
  2 Davis, Maribeth L         10 CBAC-MD              3:17.62    3:16.70  
                  46.03     1:40.28 (54.25)     2:37.39 (57.11)     3:16.70 (39.31)
  3 Matanoski, Gennie A        9 EST-MD               3:23.15    3:32.55  
                  47.05     1:41.56 (54.51)   2:45.18 (1:03.62)     3:32.55 (47.37)
  4 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD              3:37.32    3:43.44  
                  54.60     1:49.10 (54.50)   2:53.72 (1:04.62)     3:43.44 (49.72)
  5 Mozzo, Kaitlynn T          9 CBAC-MD                   NT    3:52.64  
                1:00.27   2:00.92 (1:00.65)   3:07.08 (1:06.16)     3:52.64 (45.56)
  6 Wilson, Kayla R           10 CBAC-MD                   NT    3:55.39  
                  57.53     1:51.74 (54.21)   3:07.62 (1:15.88)     3:55.39 (47.77)
  7 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                    NT    4:12.49  
                1:02.95   2:06.88 (1:03.93)   3:14.62 (1:07.74)     4:12.49 (57.87)
  8 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD              4:13.84    4:13.58  
                1:04.92   2:11.68 (1:06.76)   3:12.52 (1:00.84)   4:13.58 (1:01.06)
  9 Linger, Gabriela M         9 ROCK-MD                   NT    4:26.96  
                  59.11   2:06.94 (1:07.83)   3:23.35 (1:16.41)   4:26.96 (1:03.61)
 10 Grant, Grace E             9 HOCO-MD                   NT    4:32.13  
                1:14.39   2:26.79 (1:12.40)   3:37.88 (1:11.09)     4:32.13 (54.25)
 -- Swift, Sadie R             9 CBAC-MD              4:19.51         DQ  
                1:02.18                             3:09.76 ( )          DQ (50.37)
 -- Klaus, Leah M             10 EST-MD               3:39.60         NS  
 
Event 26  Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liang, Kai H              10 EST-MD               3:20.29    3:12.57  
                  41.20     1:29.57 (48.37)   2:31.06 (1:01.49)     3:12.57 (41.51)
  2 Meier, CJ J                9 YCM-MD               3:28.23    3:22.54  
                  47.46     1:41.41 (53.95)     2:40.40 (58.99)     3:22.54 (42.14)
  3 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD              3:33.84    3:38.27  
                  58.13     1:49.70 (51.57)   2:52.64 (1:02.94)     3:38.27 (45.63)
  4 Swift, Jake A              9 CBAC-MD              3:59.47    3:38.37  
                  51.07     1:45.19 (54.12)   2:52.69 (1:07.50)     3:38.37 (45.68)
  5 Din, Daryn K              10 YCM-MD                    NT    3:39.64  
                  51.89     1:45.60 (53.71)   2:53.96 (1:08.36)     3:39.64 (45.68)
  6 Ko, Martin                10 UN-ES-MD             4:43.13    4:08.17  
                1:03.71   2:05.37 (1:01.66)   3:14.95 (1:09.58)     4:08.17 (53.22)
  7 Lewis, Cooper J            9 HOCO-MD                   NT    5:40.04  
                1:21.36   2:45.80 (1:24.44)   4:24.28 (1:38.48)   5:40.04 (1:15.76)
 -- Kim, Eugene J             10 UN-YC-MD             3:36.97         DQ  
                  52.36     1:48.32 (55.96)     2:46.34 (58.02)          DQ (48.75)
 -- Smith, Jameson F          10 CBAC-MD                   NT         DQ  
                  55.39     1:52.72 (57.33)   3:02.51 (1:09.79)          DQ (52.21)
 
Event 27  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD               3:03.17    3:01.79  
                  40.19     1:27.12 (46.93)     2:22.58 (55.46)     3:01.79 (39.21)
  2 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD               3:09.56    3:05.38  
                  37.81     1:27.86 (50.05)     2:25.91 (58.05)     3:05.38 (39.47)
  3 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD              3:07.92    3:07.51  
                  42.52     1:31.86 (49.34)     2:29.71 (57.85)     3:07.51 (37.80)
  4 Wojtowicz, Jenny L        12 ROCK-MD              3:01.47    3:07.76  
                  40.82     1:28.56 (47.74)     2:26.06 (57.50)     3:07.76 (41.70)
  5 Hudson, Olivia L          12 CAC-MD               3:33.48    3:11.36  
                  39.95     1:29.34 (49.39)     2:25.07 (55.73)     3:11.36 (46.29)
  6 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD              3:08.88    3:13.63  
                  46.19     1:36.95 (50.76)     2:33.40 (56.45)     3:13.63 (40.23)
  7 Shanks, Noel V            12 SPRC-MD              3:12.01    3:16.34  
                  44.33     1:36.34 (52.01)     2:34.95 (58.61)     3:16.34 (41.39)
  8 Smith, Lyla E             11 CAC-MD               3:12.43    3:19.34  
                  40.97     1:34.07 (53.10)   2:34.36 (1:00.29)     3:19.34 (44.98)
  9 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD               3:32.05    3:20.20  
                  46.53     1:36.37 (49.84)     2:36.34 (59.97)     3:20.20 (43.86)
 10 Carver, Olivia C          11 EST-MD               3:33.13    3:21.00  
                  48.86     1:40.34 (51.48)     2:38.61 (58.27)     3:21.00 (42.39)
 11 Kim, Allison G            12 EST-MD               3:43.27    3:28.55  
                  48.32     1:41.82 (53.50)   2:42.72 (1:00.90)     3:28.55 (45.83)
 12 Frill, Morgan V           11 GMAC-MD              3:52.40    3:30.55  
                  51.41     1:42.56 (51.15)   2:46.39 (1:03.83)     3:30.55 (44.16)
 13 Lewis, Peyton E           12 HOCO-MD              4:27.29    4:10.15  
                  59.27   2:06.48 (1:07.21)   3:19.22 (1:12.74)     4:10.15 (50.93)
 14 Mueller, Katelynn G       11 CBAC-MD              3:58.24    4:26.30  
                1:06.44   2:11.57 (1:05.13)   3:32.83 (1:21.26)     4:26.30 (53.47)
 -- Mahoney, Brey D           12 YCM-MD               3:07.94         NS  
 -- Burke, Holly Jean J       11 EST-MD               3:39.75         NS  
 
Event 28  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masiello, John            12 GMAC-MD              3:19.57    3:03.80  
                  39.11     1:25.78 (46.67)     2:21.61 (55.83)     3:03.80 (42.19)
  2 Ddungu, Hashir I          11 EST-MD               3:24.33    3:09.60  
                  38.31     1:29.74 (51.43)     2:28.85 (59.11)     3:09.60 (40.75)
  3 Kim, Joshua S             12 CBAC-MD              3:14.05    3:15.31  
                  44.49     1:34.31 (49.82)     2:32.73 (58.42)     3:15.31 (42.58)
  4 Yang, Arthur Z            11 YCM-MD                    NT    3:16.26  
                  44.14     1:34.64 (50.50)     2:32.83 (58.19)     3:16.26 (43.43)
  5 Li, Ryan                  11 EST-MD               3:21.19    3:25.46  
                  45.87     1:38.21 (52.34)     2:37.70 (59.49)     3:25.46 (47.76)
  6 Kong, Matthew             11 UN-ES-MD             4:02.14    3:33.67  
                  47.63     1:44.04 (56.41)   2:44.17 (1:00.13)     3:33.67 (49.50)
  7 Busch, Steven F           11 CAC-MD               4:15.18    3:51.42  
                  54.32                             3:01.25 ( )     3:51.42 (50.17)
  8 Foveaux, Chase B          12 CAC-MD                    NT    3:54.46  
                  52.61   1:52.77 (1:00.16)   3:03.29 (1:10.52)     3:54.46 (51.17)
  9 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD              4:06.52    3:56.90  
                  57.51   1:57.52 (1:00.01)   3:07.86 (1:10.34)     3:56.90 (49.04)
 10 Taylor, Grant G           11 ROCK-MD              3:42.81    4:03.04  
                1:00.63   2:06.35 (1:05.72)   3:11.59 (1:05.24)     4:03.04 (51.45)
 -- Walls, Sam A              11 GMAC-MD              3:21.61         NS  
 
Event 29  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burkes, Lois L            13 GMAC-MD                32.26      31.75  
  2 Frill, Maddie C           14 GMAC-MD                32.18      32.73  
  3 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD                33.30      32.92  
  4 Louis, Katie K            13 EST-MD                 33.56      33.15  
  5 Johnson, Alyssa M         13 ROCK-MD                34.89      33.34  
  6 Liu, Grace Z              13 EST-MD                 35.77      33.49  
  7 Morris, Lydia G           14 CBAC-MD                32.89      33.55  
  8 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD                36.10      34.52  
  9 McCauley, Abby H          13 ROCK-MD                34.76      34.96  
 10 Shanks, Amy R             14 SPRC-MD                34.57      35.07  
 11 Balaton, Christina R      14 GMAC-MD                33.10      35.35  
 12 Gerber, Andrea J          14 CAC-MD                 35.03      35.96  
 13 Robold, Kristiana L       13 YCM-MD                    NT      36.70  
 14 King, Anna M              13 CBAC-MD                39.58      38.59  
 15 Banks, Diana              13 SPRC-MD                37.91      38.71  
 16 Bell, Amayah G            14 EST-MD                 40.92      42.52  
 -- Chowdhury, Symrn          13 HOCO-MD                46.88         NS  
 -- Rogers, Alivia A          14 CAC-MD                 32.64         NS  
 -- Whitmore, Madison L       14 YCM-MD                 36.21         NS  
 -- Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD                 33.41         NS  
 
Event 30  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eby, Sean D               13 CBAC-MD                30.84      28.27  
  2 Wojtowicz, Jimmy J        13 ROCK-MD                29.87      30.38  
  3 Benton, Taj K             13 EST-MD                 29.54      30.50  
  4 Urian, Will C             13 EST-MD                 30.08      30.64  
  5 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD                33.48      31.18  
  6 Rock, Conner M            13 ROCK-MD                31.09      31.21  
  7 Damanti, Nathan R         13 SPRC-MD                33.08      33.07  
  8 Pinto, Benny              13 CAC-MD                 33.58      33.11  
  9 Willey, Nolan A           13 GMAC-MD                36.62      36.60  
 -- Rivas, Jeff E             13 CAC-MD                 32.18         DQ  
 -- MacQuilliam, Bay L        14 ROCK-MD                31.36         NS  
 -- Pu, Andy                  13 HOCO-MD                36.33         NS  
 -- Walls, Ben B              14 GMAC-MD                33.77         NS  
 
Event 31  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Sarah E             17 CAC-MD                 32.22      31.40  
  2 Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD                 32.32      31.69  
  3 Jones, Melody A           15 GMAC-MD                31.37      32.09  
  4 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD                31.99      32.23  
  5 Spiotta, Madison A        16 ROCK-MD                   NT      32.33  
  6 Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD                31.90      32.83  
  7 Plaudis, Victoria J       15 CAC-MD                 32.58      32.87  
  8 Willey, Jaelynn R         15 GMAC-MD                32.37      32.88  
  9 Grow, Lindsey D           18 SFY-MA                 31.38      33.38  
 10 Aguirre-Nicholson, Elysi  15 YCM-MD                    NT      36.36  
 -- Plaudis, Haylee K         15 CAC-MD                 31.85         NS  
 
Event 32  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waligorski, Sho S         17 GMAC-MD                31.37      28.52  
  2 Droneberger, Alex S       15 CAC-MD                 29.46      29.00  
  3 DePiazza, Christopher P   16 ROCK-MD                28.68      29.47  
  4 Balaton, Michael A        16 GMAC-MD                29.11      29.53  
  5 Fahey, Owen D             15 YCM-MD                 29.01      29.59  
  6 Carlisle, Aaron J         16 SPRC-MD                29.93      29.65  
  7 Maldonado, Nate J         15 CAC-MD                 31.68      30.81  
  8 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD                34.97      34.49  
  9 Proctor, Michael E        16 CAC-MD                 41.10      41.02  
 -- Voelker, Ben E            15 CAC-MD                 28.87         NS  
 -- Santoni, Michael A        16 HOCO-MD                28.58         NS  
 
Event 33  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Setzfand, Abigail H       14 CAC-MD               2:45.98    2:48.94  
                  40.39     1:22.65 (42.26)     2:06.26 (43.61)     2:48.94 (42.68)
  2 Hotz, Samantha C          14 ROCK-MD              2:50.50    2:51.28  
                  40.60     1:24.20 (43.60)     2:08.01 (43.81)     2:51.28 (43.27)
  3 Morris, Lydia G           14 CBAC-MD              2:50.06    2:52.70  
                  39.70     1:23.14 (43.44)     2:08.23 (45.09)     2:52.70 (44.47)
  4 Bowes, Sabrina C          14 EST-MD               2:48.43    2:54.17  
                  40.62     1:23.68 (43.06)     2:09.13 (45.45)     2:54.17 (45.04)
  5 Louis, Katie K            13 EST-MD               3:04.63    2:56.64  
                  42.20     1:27.30 (45.10)     2:12.37 (45.07)     2:56.64 (44.27)
  6 Gunawardane, Sonali       14 EST-MD               2:49.63    2:56.87  
                  43.48     1:28.45 (44.97)     2:13.74 (45.29)     2:56.87 (43.13)
  7 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD              2:53.17    2:58.75  
                  41.16     1:25.71 (44.55)     2:12.93 (47.22)     2:58.75 (45.82)
  8 Gerber, Andrea J          14 CAC-MD               3:05.92    3:06.41  
                  45.16     1:33.30 (48.14)     2:21.72 (48.42)     3:06.41 (44.69)
  9 Burkes, Lois L            13 GMAC-MD                   NT    3:08.13  
                  44.21     1:33.13 (48.92)     2:21.89 (48.76)     3:08.13 (46.24)
 10 Jarrett, Alexis M         13 ROCK-MD              3:22.62    3:14.82  
                  47.20     1:36.92 (49.72)     2:28.48 (51.56)     3:14.82 (46.34)
 11 Johnson, Alyssa M         13 ROCK-MD                   NT    3:16.02  
                                1:35.11 ( )     2:26.35 (51.24)     3:16.02 (49.67)
 12 Banks, Diana              13 SPRC-MD              3:20.36    3:20.44  
                  47.46     1:37.86 (50.40)     2:30.33 (52.47)     3:20.44 (50.11)
 13 Taylor, Clary M           13 ROCK-MD                   NT    3:32.61  
                  49.68     1:43.38 (53.70)     2:38.15 (54.77)     3:32.61 (54.46)
 14 Bell, Amayah G            14 EST-MD               4:30.18    4:28.72  
 -- Rogers, Alivia A          14 CAC-MD               3:08.68         NS  
 -- Savarese, Shelen R        14 ROCK-MD              3:05.05         NS  
 
Event 34  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Zachary L          13 CBAC-MD              2:58.08    2:33.20  
                  35.13     1:13.78 (38.65)     1:54.38 (40.60)     2:33.20 (38.82)
  2 Eby, Sean D               13 CBAC-MD              2:37.72    2:34.39  
                  36.60     1:15.25 (38.65)     1:55.14 (39.89)     2:34.39 (39.25)
  3 Fry, Marshall M           14 EST-MD               2:39.48    2:38.40  
                  38.61     1:18.90 (40.29)     1:59.41 (40.51)     2:38.40 (38.99)
  4 Gunawardane, Sohan        14 EST-MD               2:39.22    2:39.74  
                  37.61     1:17.75 (40.14)     1:59.93 (42.18)     2:39.74 (39.81)
  5 Vance, Brian P            13 EST-MD               2:42.61    2:41.33  
                  38.66     1:20.14 (41.48)     2:01.72 (41.58)     2:41.33 (39.61)
  6 Mo, Kenneth               14 EST-MD               2:49.97    2:49.69  
                  39.07     1:21.90 (42.83)     2:06.27 (44.37)     2:49.69 (43.42)
  7 Beall, Bradley D          14 CBAC-MD              2:55.87    2:52.82  
                  40.00     1:23.39 (43.39)     2:07.85 (44.46)     2:52.82 (44.97)
  8 Basavaraju, Rithwik       14 EST-MD               2:57.11    2:55.17  
                  43.21     1:27.61 (44.40)     2:12.64 (45.03)     2:55.17 (42.53)
  9 Pinto, Benny              13 CAC-MD               2:58.27    3:01.61  
                  42.62     1:27.51 (44.89)     2:14.74 (47.23)     3:01.61 (46.87)
 10 Wojtowicz, Jimmy J        13 ROCK-MD              2:57.90    3:02.85  
                                1:30.20 ( )   3:02.85 (1:32.65)                    
 11 Rock, Conner M            13 ROCK-MD              3:05.23    3:10.58  
                  43.49     1:31.49 (48.00)     2:20.33 (48.84)     3:10.58 (50.25)
 
Event 35  Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plaudis, Victoria J       15 CAC-MD               2:47.03    2:51.61  
                  42.47     1:26.40 (43.93)     2:09.43 (43.03)     2:51.61 (42.18)
  2 Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD              2:44.08    2:53.60  
                  40.48     1:24.27 (43.79)     2:09.04 (44.77)     2:53.60 (44.56)
  3 Jones, Melody A           15 GMAC-MD              2:42.80    2:57.17  
                  41.21     1:26.22 (45.01)     2:12.36 (46.14)     2:57.17 (44.81)
  4 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              2:57.89    2:57.99  
                  42.04     1:27.37 (45.33)     2:13.12 (45.75)     2:57.99 (44.87)
  5 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              3:09.54    2:58.76  
                  42.96     1:28.69 (45.73)     2:14.16 (45.47)     2:58.76 (44.60)
  6 Donegan, Angela D         15 SPRC-MD              3:14.05    3:14.02  
                  47.19     1:36.79 (49.60)     2:26.19 (49.40)     3:14.02 (47.83)
 -- Elliott, Madison L        15 CAC-MD               2:49.96         NS  
 
Event 36  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD              2:31.21    2:29.41  
                  35.03     1:12.16 (37.13)     1:51.00 (38.84)     2:29.41 (38.41)
  2 Rock, Kyle L              15 ROCK-MD              2:31.51    2:43.51  
                  37.88     1:19.45 (41.57)     2:01.70 (42.25)     2:43.51 (41.81)
  3 Balazs, Carlos E          15 CAC-MD               2:47.83    2:45.20  
                  38.35     1:19.97 (41.62)     2:03.06 (43.09)     2:45.20 (42.14)
  4 Bradshaw, Seph S          15 CAC-MD               2:49.99    2:50.32  
                  40.44     1:23.15 (42.71)     2:06.53 (43.38)     2:50.32 (43.79)
  5 Carlisle, Aaron J         16 SPRC-MD              3:07.00    2:52.64  
                  40.16     1:24.59 (44.43)     2:09.22 (44.63)     2:52.64 (43.42)
  6 DePiazza, Christopher P   16 ROCK-MD              2:43.89    2:54.87  
                  39.88     1:24.21 (44.33)     2:09.28 (45.07)     2:54.87 (45.59)
 -- Zaidi, Adam A             17 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 37  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD               1:29.14    1:28.38  
                  41.20     1:28.38 (47.18)                                        
  2 Ray, Nelle B              13 ROCK-MD              1:30.30    1:31.19  
                  42.93     1:31.19 (48.26)                                        
  3 Li, Mia                   13 EST-MD               1:37.24    1:35.32  
                  45.58     1:35.32 (49.74)                                        
  4 Bowes, Sabrina C          14 EST-MD               1:33.37    1:35.46  
                  44.91     1:35.46 (50.55)                                        
  5 Hotz, Samantha C          14 ROCK-MD              1:34.28    1:37.36  
                  46.09     1:37.36 (51.27)                                        
  6 Taylor, Clary M           13 ROCK-MD              1:37.54    1:39.68  
                  49.54     1:39.68 (50.14)                                        
  7 Burkes, Lois L            13 GMAC-MD              1:32.92    1:40.16  
                  48.01     1:40.16 (52.15)                                        
  8 Setzfand, Abigail H       14 CAC-MD               1:38.19    1:40.58  
                  49.21     1:40.58 (51.37)                                        
  9 Louis, Katie K            13 EST-MD               1:34.17    1:41.18  
                  48.00     1:41.18 (53.18)                                        
 10 Frill, Maddie C           14 GMAC-MD              1:37.83    1:42.26  
                  48.70     1:42.26 (53.56)                                        
 11 Johnson, Alyssa M         13 ROCK-MD              1:39.15    1:42.66  
                  49.01     1:42.66 (53.65)                                        
 12 McCauley, Abby H          13 ROCK-MD              1:40.91    1:43.15  
                  49.15     1:43.15 (54.00)                                        
 13 Jarrett, Alexis M         13 ROCK-MD              1:37.61    1:43.89  
                  49.91     1:43.89 (53.98)                                        
 14 Balaton, Christina R      14 GMAC-MD              1:44.93    1:45.89  
                  50.49     1:45.89 (55.40)                                        
 15 King, Anna M              13 CBAC-MD              1:48.60    1:46.02  
                  51.58     1:46.02 (54.44)                                        
 16 Robold, Kristiana L       13 YCM-MD                    NT    1:55.44  
                  56.12     1:55.44 (59.32)                                        
 17 Bell, Amayah G            14 EST-MD               2:08.19    2:14.56  
                1:01.27   2:14.56 (1:13.29)                                        
 -- Whitmore, Madison L       14 YCM-MD               1:36.35         NS  
 -- Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               1:32.91         NS  
 -- Savarese, Shelen R        14 ROCK-MD              1:34.01         NS  
 -- Chowdhury, Symrn          13 HOCO-MD                   NT         NS  
 
Event 38  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gunawardane, Sohan        14 EST-MD               1:24.24    1:27.62  
                  41.55     1:27.62 (46.07)                                        
  2 Fry, Marshall M           14 EST-MD               1:28.51    1:29.02  
                  42.19     1:29.02 (46.83)                                        
  3 Davis, Zachary L          13 CBAC-MD              1:35.86    1:29.66  
                  43.12     1:29.66 (46.54)                                        
  4 Mo, Kenneth               14 EST-MD               1:30.02    1:31.61  
                  43.74     1:31.61 (47.87)                                        
  5 Benton, Taj K             13 EST-MD               1:34.69    1:33.40  
                  44.54     1:33.40 (48.86)                                        
  6 Damanti, Nathan R         13 SPRC-MD              1:37.55    1:39.82  
                  46.34     1:39.82 (53.48)                                        
  7 Rivas, Jeff E             13 CAC-MD               1:39.11    1:44.31  
                  48.86     1:44.31 (55.45)                                        
  8 Pu, Andy                  13 HOCO-MD              1:45.20    1:46.62  
                  50.33     1:46.62 (56.29)                                        
  9 Basavaraju, Rithwik       14 EST-MD               1:48.24    1:46.96  
                  50.02     1:46.96 (56.94)                                        
 10 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD              1:48.10    1:50.45  
                  52.47     1:50.45 (57.98)                                        
 11 Willey, Nolan A           13 GMAC-MD              1:51.36    1:57.29  
                  54.90   1:57.29 (1:02.39)                                        
 -- MacQuilliam, Bay L        14 ROCK-MD              1:35.89         NS  
 -- Reed, Justin R            13 HOCO-MD              1:27.46         NS  
 
Event 39  Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spiotta, Madison A        16 ROCK-MD                   NT    1:29.32  
                  42.19     1:29.32 (47.13)                                        
  2 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD              1:28.22    1:31.01  
                  43.58     1:31.01 (47.43)                                        
  3 Cole, Sarah E             17 CAC-MD               1:36.08    1:32.67  
                  44.83     1:32.67 (47.84)                                        
  4 Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD               1:34.65    1:34.92  
                  44.77     1:34.92 (50.15)                                        
  5 Mehls, Jenna N            16 CAC-MD               1:29.14    1:35.45  
                  45.12     1:35.45 (50.33)                                        
  6 Jones, Melody A           15 GMAC-MD              1:31.27    1:36.37  
                  45.84     1:36.37 (50.53)                                        
  7 Cole, Olivia C            15 CAC-MD               1:37.65    1:36.65  
                  46.41     1:36.65 (50.24)                                        
  8 D'Aurora, Marion E        18 CBAC-MD              1:41.28    1:41.57  
                  47.74     1:41.57 (53.83)                                        
  9 Donegan, Angela D         15 SPRC-MD              1:44.90    1:42.10  
                  49.73     1:42.10 (52.37)                                        
 10 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              1:47.64    1:47.39  
                  50.14     1:47.39 (57.25)                                        
 11 Aguirre-Nicholson, Elysi  15 YCM-MD                    NT    1:57.51  
                  53.46   1:57.51 (1:04.05)                                        
 -- McCloskey, Leila F        16 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Zaidi, Amina F            15 YCM-MD               1:31.23         NS  
 
Event 40  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD              1:19.96    1:22.96  
                  39.32     1:22.96 (43.64)                                        
  2 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD              1:26.22    1:25.38  
                  39.99     1:25.38 (45.39)                                        
  3 Droneberger, Alex S       15 CAC-MD               2:00.63    1:26.18  
                  40.53     1:26.18 (45.65)                                        
  4 Fahey, Owen D             15 YCM-MD               1:27.65    1:26.32  
                  39.52     1:26.32 (46.80)                                        
  5 Waligorski, Sho S         17 GMAC-MD              1:28.56    1:29.84  
                  40.92     1:29.84 (48.92)                                        
  6 Rock, Kyle L              15 ROCK-MD              1:26.93    1:30.03  
                  43.33     1:30.03 (46.70)                                        
  7 Santoni, Michael A        16 HOCO-MD              1:27.33    1:30.79  
                  41.19     1:30.79 (49.60)                                        
  8 Carlisle, Aaron J         16 SPRC-MD              1:27.71    1:31.39  
                  42.10     1:31.39 (49.29)                                        
  9 Bradshaw, Seph S          15 CAC-MD               1:33.94    1:32.68  
                  44.49     1:32.68 (48.19)                                        
 10 Maldonado, Nate J         15 CAC-MD               1:35.95    1:34.87  
                  44.43     1:34.87 (50.44)                                        
 11 Balaton, Michael A        16 GMAC-MD              1:34.34    1:37.28  
                  46.72     1:37.28 (50.56)                                        
 12 Proctor, Michael E        16 CAC-MD               1:58.54    1:56.15  
                  55.66   1:56.15 (1:00.49)                                        
 13 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD              1:50.26    2:03.37  
                  57.04   2:03.37 (1:06.33)                                        
 -- Zaidi, Adam A             17 YCM-MD               1:21.40         NS  
 -- Voelker, Ben E            15 CAC-MD               1:30.00         NS  
 
Event 41  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ekanayake, Samantha K     13 EST-MD               3:05.79    3:03.02  
                  38.27     1:24.35 (46.08)     2:14.45 (50.10)     3:03.02 (48.57)
  2 Li, Mia                   13 EST-MD               3:10.87    3:04.84  
                  39.92     1:27.58 (47.66)     2:17.37 (49.79)     3:04.84 (47.47)
  3 Bowes, Sabrina C          14 EST-MD               3:14.77    3:09.96  
                  38.27     1:28.05 (49.78)     2:20.02 (51.97)     3:09.96 (49.94)
  4 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD                   NT    3:11.59  
                  41.58     1:32.75 (51.17)     2:21.77 (49.02)     3:11.59 (49.82)
  5 Shanks, Amy R             14 SPRC-MD              3:06.68    3:15.73  
                  41.65     1:34.00 (52.35)     2:25.72 (51.72)     3:15.73 (50.01)
  6 Liu, Grace Z              13 EST-MD               3:25.80    3:17.28  
                  39.41     1:26.93 (47.52)     2:20.17 (53.24)     3:17.28 (57.11)
  7 Gunawardane, Sonali       14 EST-MD               3:24.74    3:21.01  
                  43.56     1:35.51 (51.95)     2:29.52 (54.01)     3:21.01 (51.49)
  8 Morris, Lydia G           14 CBAC-MD                   NT    3:36.11  
                  44.04     1:40.31 (56.27)     2:39.70 (59.39)     3:36.11 (56.41)
 -- Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               2:55.07         NS  
 
Event 42  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vance, Brian P            13 EST-MD               2:42.21    2:42.10  
                  36.68     1:18.53 (41.85)     2:00.50 (41.97)     2:42.10 (41.60)
  2 Pinto, Benny              13 CAC-MD               2:54.61    2:54.13  
                  39.09     1:22.66 (43.57)     2:08.73 (46.07)     2:54.13 (45.40)
  3 Davis, Zachary L          13 CBAC-MD              3:20.84    2:55.20  
                  37.36     1:21.66 (44.30)     2:09.18 (47.52)     2:55.20 (46.02)
  4 Beall, Bradley D          14 CBAC-MD              3:01.75    2:59.39  
                  38.84     1:22.55 (43.71)     2:11.27 (48.72)     2:59.39 (48.12)
  5 Fry, Marshall M           14 EST-MD               3:08.72    3:02.19  
                  39.15     1:26.96 (47.81)     2:16.75 (49.79)     3:02.19 (45.44)
  6 Gunawardane, Sohan        14 EST-MD               3:18.19    3:03.05  
                  38.60     1:26.87 (48.27)   3:03.05 (1:36.18)                    
  7 Basavaraju, Rithwik       14 EST-MD               3:05.48    3:03.39  
                  40.03     1:26.23 (46.20)     2:14.26 (48.03)     3:03.39 (49.13)
  8 Urian, Will C             13 EST-MD               3:14.56    3:13.07  
                  43.54     1:32.09 (48.55)     2:23.38 (51.29)     3:13.07 (49.69)
 
Event 43  Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Sarah E             17 CAC-MD               2:49.11    2:43.17  
                  37.29     1:19.62 (42.33)     2:01.54 (41.92)     2:43.17 (41.63)
  2 Mehls, Jenna N            16 CAC-MD               2:42.47    2:51.29  
                  37.44     1:20.49 (43.05)     2:05.46 (44.97)     2:51.29 (45.83)
  3 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD              2:59.88    3:02.71  
                  39.78     1:25.16 (45.38)     2:13.87 (48.71)     3:02.71 (48.84)
  4 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              3:00.16    3:04.93  
                  40.03     1:30.66 (50.63)     2:19.08 (48.42)     3:04.93 (45.85)
  5 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              3:06.88    3:05.90  
                  41.16     1:27.87 (46.71)     2:17.86 (49.99)     3:05.90 (48.04)
  6 Grow, Lindsey D           18 SFY-MA               2:53.52    3:05.99  
                  38.90     1:25.71 (46.81)     2:16.52 (50.81)     3:05.99 (49.47)
  7 Cole, Olivia C            15 CAC-MD               3:06.19    3:07.94  
                  40.23     1:27.86 (47.63)     2:19.65 (51.79)     3:07.94 (48.29)
 
Event 44  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD              2:35.11    2:37.76  
                  33.22     1:12.57 (39.35)     1:56.30 (43.73)     2:37.76 (41.46)
  2 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD              2:37.30    2:45.31  
                  35.56     1:16.54 (40.98)     1:59.85 (43.31)     2:45.31 (45.46)
  3 Rock, Kyle L              15 ROCK-MD              2:35.61    2:48.41  
                  36.28     1:19.88 (43.60)     2:05.14 (45.26)     2:48.41 (43.27)
  4 Balazs, Carlos E          15 CAC-MD               2:58.98    3:03.24  
                  37.73     1:26.51 (48.78)     2:14.90 (48.39)     3:03.24 (48.34)
 -- Voelker, Ben E            15 CAC-MD                    NT         NS  
 
Event 45  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD               2:30.94    2:27.37  
                  32.14     1:09.85 (37.71)     1:49.44 (39.59)     2:27.37 (37.93)
  2 Hotz, Samantha C          14 ROCK-MD              2:35.19    2:34.51  
                  34.98     1:14.72 (39.74)     1:55.41 (40.69)     2:34.51 (39.10)
  3 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD              2:36.33    2:38.34  
                  36.04     1:16.07 (40.03)     1:58.21 (42.14)     2:38.34 (40.13)
  4 Gunawardane, Sonali       14 EST-MD               2:34.65    2:38.51  
                  37.96     1:19.40 (41.44)     2:00.04 (40.64)     2:38.51 (38.47)
  5 Shanks, Amy R             14 SPRC-MD              2:37.93    2:41.66  
                  37.03     1:19.09 (42.06)     2:01.24 (42.15)     2:41.66 (40.42)
  6 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD              2:40.44    2:44.51  
                  37.51     1:18.95 (41.44)     2:03.20 (44.25)     2:44.51 (41.31)
  7 Frill, Maddie C           14 GMAC-MD              2:42.46    2:48.13  
                  36.38     1:19.81 (43.43)     2:05.77 (45.96)     2:48.13 (42.36)
  8 Liu, Grace Z              13 EST-MD               3:01.36    2:48.19  
                  38.42     1:21.05 (42.63)     2:05.78 (44.73)     2:48.19 (42.41)
  9 McCauley, Abby H          13 ROCK-MD              2:47.26    2:49.66  
                  38.43     1:21.94 (43.51)     2:07.06 (45.12)     2:49.66 (42.60)
 10 Balaton, Christina R      14 GMAC-MD              2:42.41    2:49.80  
                  37.00     1:19.71 (42.71)     2:04.95 (45.24)     2:49.80 (44.85)
 11 Gerber, Andrea J          14 CAC-MD               2:54.99    2:54.00  
                  39.83     1:24.65 (44.82)     2:10.58 (45.93)     2:54.00 (43.42)
 12 King, Anna M              13 CBAC-MD              2:55.38    2:58.20  
                  40.42     1:26.83 (46.41)     2:13.78 (46.95)     2:58.20 (44.42)
 13 Jarrett, Alexis M         13 ROCK-MD              3:02.06    3:06.02  
                  41.40     1:28.69 (47.29)     2:18.53 (49.84)     3:06.02 (47.49)
 14 Banks, Diana              13 SPRC-MD              3:05.99    3:08.68  
                  43.51     1:30.40 (46.89)     2:20.74 (50.34)     3:08.68 (47.94)
 15 Taylor, Clary M           13 ROCK-MD              3:27.48    3:13.02  
                  42.30     1:31.45 (49.15)     2:24.79 (53.34)     3:13.02 (48.23)
 16 Robold, Kristiana L       13 YCM-MD                    NT    3:13.44  
                  41.93     1:32.01 (50.08)     2:24.95 (52.94)     3:13.44 (48.49)
 -- Whitmore, Madison L       14 YCM-MD               2:44.50         NS  
 -- Savarese, Shelen R        14 ROCK-MD              2:36.56         NS  
 -- Rogers, Alivia A          14 CAC-MD               2:47.24         NS  
 -- Chowdhury, Symrn          13 HOCO-MD                   NT         NS  
 
Event 46  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eby, Sean D               13 CBAC-MD              2:26.99    2:22.58  
                  34.05     1:10.48 (36.43)     1:47.04 (36.56)     2:22.58 (35.54)
  2 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD              2:27.62    2:27.77  
                  35.55     1:14.49 (38.94)     1:51.72 (37.23)     2:27.77 (36.05)
  3 Vance, Brian P            13 EST-MD               2:25.14    2:28.93  
                  35.39     1:13.73 (38.34)     1:52.01 (38.28)     2:28.93 (36.92)
  4 Benton, Taj K             13 EST-MD               2:28.50    2:29.07  
                  34.04     1:11.80 (37.76)     1:50.90 (39.10)     2:29.07 (38.17)
  5 Urian, Will C             13 EST-MD               2:28.32    2:30.42  
                  35.05     1:13.53 (38.48)     1:52.56 (39.03)     2:30.42 (37.86)
  6 Mo, Kenneth               14 EST-MD               2:30.21    2:32.03  
                  35.19     1:14.41 (39.22)     1:53.93 (39.52)     2:32.03 (38.10)
  7 Beall, Bradley D          14 CBAC-MD              2:32.19    2:32.87  
                  36.25     1:15.18 (38.93)     1:53.98 (38.80)     2:32.87 (38.89)
  8 Wojtowicz, Jimmy J        13 ROCK-MD              2:28.39    2:37.66  
                  35.34     1:15.79 (40.45)     1:58.27 (42.48)     2:37.66 (39.39)
  9 Rivas, Jeff E             13 CAC-MD               2:36.52    2:38.37  
                  35.14     1:15.38 (40.24)     1:56.46 (41.08)     2:38.37 (41.91)
 10 Damanti, Nathan R         13 SPRC-MD              2:50.63    2:42.03  
                  36.87     1:19.73 (42.86)     2:02.48 (42.75)     2:42.03 (39.55)
 11 Rock, Conner M            13 ROCK-MD              2:47.42    2:44.22  
                  35.70     1:18.11 (42.41)     2:01.87 (43.76)     2:44.22 (42.35)
 -- Walls, Ben B              14 GMAC-MD              2:50.09         NS  
 -- MacQuilliam, Bay L        14 ROCK-MD              2:44.23         NS  
 -- Reed, Justin R            13 HOCO-MD              2:24.56         NS  
 
Event 47  Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spiotta, Madison A        16 ROCK-MD                   NT    2:34.72  
                  35.73     1:15.37 (39.64)     1:55.75 (40.38)     2:34.72 (38.97)
  2 Mehls, Jenna N            16 CAC-MD               2:35.78    2:34.74  
                  35.40     1:14.65 (39.25)     1:55.47 (40.82)     2:34.74 (39.27)
  3 Grow, Lindsey D           18 SFY-MA               2:28.79    2:38.20  
                  37.72     1:18.38 (40.66)     2:00.04 (41.66)     2:38.20 (38.16)
  4 Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD               2:39.54    2:38.81  
                  34.62     1:15.33 (40.71)     1:58.41 (43.08)     2:38.81 (40.40)
  5 Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD              2:33.38    2:40.17  
                  36.28     1:17.75 (41.47)     2:00.55 (42.80)     2:40.17 (39.62)
  6 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              2:31.09    2:40.50  
                  37.46     1:19.31 (41.85)     2:01.07 (41.76)     2:40.50 (39.43)
  7 Willey, Jaelynn R         15 GMAC-MD              2:46.47    2:45.19  
                  36.59     1:18.36 (41.77)     2:03.20 (44.84)     2:45.19 (41.99)
  8 Cole, Olivia C            15 CAC-MD               2:34.24    2:48.47  
                  39.26     1:21.60 (42.34)     2:05.60 (44.00)     2:48.47 (42.87)
  9 Donegan, Angela D         15 SPRC-MD              2:48.82    2:48.49  
                  39.55     1:22.23 (42.68)     2:06.02 (43.79)     2:48.49 (42.47)
 10 Aguirre-Nicholson, Elysi  15 YCM-MD                    NT    3:08.63  
                  39.41     1:26.83 (47.42)     2:18.60 (51.77)     3:08.63 (50.03)
 -- Elliott, Madison L        15 CAC-MD               2:33.35         NS  
 -- Zaidi, Amina F            15 YCM-MD               2:34.46         NS  
 -- Plaudis, Haylee K         15 CAC-MD               2:30.14         NS  
 
Event 48  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Droneberger, Alex S       15 CAC-MD               2:18.25    2:20.69  
                  31.86     1:07.81 (35.95)     1:44.34 (36.53)     2:20.69 (36.35)
  2 DePiazza, Christopher P   16 ROCK-MD              2:21.91    2:27.67  
                  32.29     1:09.24 (36.95)     1:48.67 (39.43)     2:27.67 (39.00)
  3 Balazs, Carlos E          15 CAC-MD               2:25.52    2:29.28  
                  35.03     1:12.75 (37.72)     1:51.79 (39.04)     2:29.28 (37.49)
  4 Balaton, Michael A        16 GMAC-MD              2:23.08    2:32.89  
                  34.77     1:13.40 (38.63)     1:53.28 (39.88)     2:32.89 (39.61)
  5 Maldonado, Nate J         15 CAC-MD               2:38.20    2:33.89  
                  33.86     1:12.55 (38.69)     1:53.11 (40.56)     2:33.89 (40.78)
  6 Santoni, Michael A        16 HOCO-MD              2:24.23    2:34.19  
                  32.91     1:12.45 (39.54)     1:54.07 (41.62)     2:34.19 (40.12)
  7 Waligorski, Sho S         17 GMAC-MD              2:25.84    2:35.42  
                  32.31     1:11.41 (39.10)     1:54.71 (43.30)     2:35.42 (40.71)
  8 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD              2:55.91    3:03.24  
                  39.46     1:28.77 (49.31)     2:19.72 (50.95)     3:03.24 (43.52)
  9 Proctor, Michael E        16 CAC-MD                    NT    3:13.16  
                  43.26     1:33.00 (49.74)     2:24.08 (51.08)     3:13.16 (49.08)
 
Event 49  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boarman, Anna R            8 CBAC-MD                45.94      45.79  
  2 Strutt, Isabelle R         8 ROCK-MD                46.40      46.22  
  3 Mason, Lilly K             8 CBAC-MD                   NT      50.26  
  4 Van Camp, Savannah M       7 CBAC-MD                   NT      53.44  
  5 Willey, Rhiannan R         7 GMAC-MD              1:13.55      53.54  
  6 Ekanayake, Nihara T        8 EST-MD                 56.69      56.93  
  7 Ronson, Kessly W           7 YCM-MD                 54.31    1:01.21  
  8 Rivas, Sofia G             6 CAC-MD               1:05.49    1:02.91  
  9 Wollenweber, Ellie S       8 EST-MD               1:02.21    1:07.11  
 -- Eid, Hanya A               8 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 50  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Din, Dillon K              8 YCM-MD                 36.85      37.19  
  2 Meier, Zac C               7 YCM-MD                 47.13      45.29  
  3 Seligman, Micah C          7 EST-MD                 45.71      45.62  
  4 Busch, Noah W              8 CAC-MD                 46.65      47.84  
  5 Rivas, Diego S             8 CAC-MD                 51.58      47.85  
  6 Roy, Rahul M               8 EST-MD                 48.41      49.53  
  7 Kim, Ethan Y               7 UN-YC-MD               50.65      51.18  
  8 Yu, Christopher B          7 HOCO-MD              1:02.22      59.54  
  9 Hwu, Jacob C               8 HOCO-MD                   NT      59.65  
 10 Sun, Ethan H               6 EST-MD               1:04.41    1:05.43  
 -- Hendrickson, Matthew E     7 EST-MD                 51.68         NS  
 
Event 51  Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, Kennedy N          10 CBAC-MD                   NT      35.85  
  2 Davis, Maribeth L         10 CBAC-MD                37.96      36.29  
  3 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD                38.09      37.23  
  4 Handwerger, Jenna E        9 EST-MD                 39.03      37.83  
  5 Matanoski, Gennie A        9 EST-MD                 38.95      38.21  
  6 Cowley, Jenna S           10 EST-MD                 40.42      38.83  
  7 Mozzo, Kaitlynn T          9 CBAC-MD                38.66      39.42  
  8 Wilson, Kayla R           10 CBAC-MD                51.03      39.54  
  9 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD                41.23      39.79  
 10 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                 38.88      40.04  
 11 Dipaola, Abigail M        10 SPRC-MD                40.43      40.73  
 12 Rogers, Hannah E          10 ROCK-MD                38.83      40.79  
 13 Uhlmann, Alex R            9 CAC-MD                 42.85      41.06  
 14 Swift, Sadie R             9 CBAC-MD                47.38      41.17  
 15 Boarman, Ann M            10 EST-MD                 42.29      41.30  
 16 Svejda, Josie M           10 EST-MD                 39.65      41.69  
 17 Williamson, Sophia R      10 HOCO-MD                46.23      42.08  
 18 Grant, Grace E             9 HOCO-MD                44.23      42.83  
 19 Yuan, Jerica J             9 EST-MD                 48.37      44.10  
 20 Demmin, Emma               9 EST-MD                 43.80      44.76  
 21 Wheeler, Terra E           9 GMAC-MD                43.69      45.60  
 22 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD                49.97      45.90  
 23 Liu, Emma W                9 EST-MD                 47.76      46.53  
 24 Reynolds, Ashley L         9 UN-CA-MD               50.88      46.61  
 25 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                 46.90      47.41  
 26 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD                52.46      48.52  
 27 Willey, Eryn R             9 GMAC-MD                47.61      50.38  
 28 Linger, Gabriela M         9 ROCK-MD                56.24      51.56  
 29 McBride, Rylee            10 GMAC-MD              1:01.46      56.30  
 -- Kern, Skye M              10 ROCK-MD                59.81         DQ  
 -- Zeeger, Abby M             9 CAC-MD                 55.75         NS  
 -- Guzman, Julia N            9 EST-MD                 57.94         NS  
 -- Klaus, Leah M             10 EST-MD                 37.35         NS  
 -- Zhu, Sophia                9 HOCO-MD                56.92         NS  
 -- Yusubov, Diana L           9 EST-MD                 51.98         NS  
 
Event 52  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mislow, Jack F             9 EST-MD                 37.80      36.19  
  2 Din, Daryn K              10 YCM-MD                 37.18      36.40  
  3 Havens, Leo D             10 SPRC-MD                36.53      36.66  
  4 Meier, CJ J                9 YCM-MD                 37.33      37.51  
  5 Davis, Finn L              9 EST-MD                 37.86      38.19  
  6 Kim, Eugene J             10 UN-YC-MD               42.43      41.56  
  7 Cui, Nick                 10 EST-MD                 43.35      42.56  
  8 Ko, Martin                10 UN-ES-MD               41.71      42.82  
  9 Smith, Jameson F          10 CBAC-MD                   NT      44.34  
 10 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD                47.83      45.33  
 11 Yu, Andrew B              10 HOCO-MD                47.11      48.12  
 12 Molina, Alan Y            10 SPRC-MD              1:00.87      48.76  
 13 Tatarov, Sam L             9 EST-MD                 48.76      49.58  
 14 Sigurdsen, Enzo C          9 HOCO-MD                   NT      50.51  
 15 Vornovitsky, Daniel E      9 HOCO-MD                54.60      56.68  
 16 Stewart, Aidan C           9 SPRC-MD                53.98      59.01  
 -- Link, Denver G             9 CAC-MD                 51.65         NS  
 -- Rafferty, Conor M         10 HOCO-MD                43.91         NS  
 -- Johnson, Brayden C        10 HOCO-MD                53.25         NS  
 
Event 53  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Maria C              12 EST-MD                 34.77      33.55  
  2 DiPaola, Caroline L       12 SPRC-MD                34.60      33.80  
  3 Hudson, Olivia L          12 CAC-MD                 35.62      34.38  
  4 Wojtowicz, Jenny L        12 ROCK-MD                34.95      34.96  
  5 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD                 38.31      35.34  
  6 Augustin, Tadem S         12 YCM-MD                 35.41      36.59  
  7 Vander Roest, Rachael L   12 SPRC-MD                41.09      37.28  
  8 Tucker, Grace A           11 ROCK-MD                40.40      37.92  
  9 Seligman, Elyse G         11 EST-MD                 38.52      38.08  
 10 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD                 36.63      38.35  
 11 Ollinger, Abbey L         11 SPRC-MD                42.94      38.88  
 12 Kosich, Julia I           11 ROCK-MD                   NT      40.19  
 13 Cossa, Marissa K          11 HOCO-MD                39.71      40.57  
 14 Le, ViDa T                12 HOCO-MD                49.64      40.82  
 15 Kelly, Kelsey M           12 ROCK-MD                44.36      42.93  
 16 Stewart, Alana C          11 SPRC-MD                53.44      49.60  
 -- Simmons, Abbey R          12 CAC-MD                 39.88         NS  
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD                 35.62         NS  
 
Event 54  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darling, Aidan W          12 YCM-MD                 32.36      31.78  
  2 Masiello, John            12 GMAC-MD                33.57      31.99  
  3 Greene, Drew E            12 SPRC-MD                32.53      32.21  
  4 Guan, Leo C               11 EST-MD                 34.60      34.10  
  5 Williamson, Neal N        12 HOCO-MD                34.31      34.25  
  6 Speace, Hayden H          11 EST-MD                 34.88      34.46  
  7 Krause, Peter L           12 YCM-MD                 35.39      34.50  
  8 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD                35.42      34.68  
  9 Johnson, Lincoln T        11 CAC-MD                 34.66      34.82  
 10 Zhang, Didi D             11 EST-MD                 35.80      35.55  
 11 Wheeler, Riley H          11 GMAC-MD                37.36      36.26  
 12 Ford, Nico O              12 ROCK-MD                38.20      36.92  
 13 Greenwald, Harrison A     11 EST-MD                 36.10      36.97  
 14 Mislow, Max K             11 EST-MD                 35.63      37.05  
 15 Yang, Arthur Z            11 YCM-MD                 37.32      38.21  
 16 Kong, Matthew             11 UN-ES-MD               37.53      38.52  
 17 Sproge, Ryan M            12 CBAC-MD                38.62      39.12  
 18 Busch, Steven F           11 CAC-MD                 41.19      39.96  
 19 Urian, Max J              11 EST-MD                 38.64      41.39  
 20 Yu, Benjamin B            12 HOCO-MD                42.55      42.54  
 21 Walden, Chandler E        12 SPRC-MD                43.15      42.95  
 22 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD                42.88      44.25  
 23 Guo, Andrew               11 HOCO-MD                   NT      47.06  
 24 Kelly, Ryan J             11 ROCK-MD                57.81      49.47  
 -- Simmons Jr, Stuart M      11 CAC-MD                 37.03         NS  
 -- Eid, Belal A              12 YCM-MD                 45.45         NS  
 -- Walls, Sam A              11 GMAC-MD                35.10         NS  
 
Event 55  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ekanayake, Nihara T        8 EST-MD                 59.29      58.42  
  2 Strutt, Isabelle R         8 ROCK-MD                57.19    1:02.25  
  3 Mason, Lilly K             8 CBAC-MD                   NT    1:03.40  
  4 Rivas, Sofia G             6 CAC-MD               1:11.05    1:06.47  
  5 Van Camp, Savannah M       7 CBAC-MD                   NT    1:11.05  
  6 Wollenweber, Ellie S       8 EST-MD               1:13.80    1:14.32  
  7 Ronson, Kessly W           7 YCM-MD               1:04.03    1:14.36  
 -- Eid, Hanya A               8 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 56  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivas, Diego S             8 CAC-MD                 58.05      54.97  
  2 Kim, Ethan Y               7 UN-YC-MD             1:03.94      57.28  
  3 Seligman, Micah C          7 EST-MD                 54.82    1:01.01  
  4 Roy, Rahul M               8 EST-MD               1:00.38    1:03.51  
  5 Yu, Christopher B          7 HOCO-MD              1:28.28    1:05.16  
  6 Hwu, Jacob C               8 HOCO-MD                   NT    1:06.30  
  7 Sun, Ethan H               6 EST-MD               1:08.38    1:11.23  
 -- Hendrickson, Matthew E     7 EST-MD               1:09.98         NS  
 
Event 57  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD                46.92      44.71  
  2 Wilson, Kayla R           10 CBAC-MD                47.72      45.48  
  3 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                 43.87      45.67  
  4 Pohlhaus, Ayla B           9 EST-MD                 45.45      45.70  
  5 Cowley, Jenna S           10 EST-MD                 45.86      45.92  
  6 Uhlmann, Alex R            9 CAC-MD                 48.10      46.25  
  7 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD                51.05      46.35  
  8 You, Emily P              10 EST-MD                 49.64      49.62  
  9 Svejda, Josie M           10 EST-MD                 48.50      50.77  
 10 Smith, Madison E          10 EST-MD                 50.70      51.39  
 11 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD                 52.60      51.58  
 12 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD                53.76      51.74  
 13 Mo, Katina                 9 EST-MD                 49.72      51.82  
 14 Williamson, Sophia R      10 HOCO-MD                56.16      51.89  
 15 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD                50.36      52.12  
 16 Wheeler, Terra E           9 GMAC-MD                55.36      52.25  
 17 Boarman, Ann M            10 EST-MD                 50.92      53.33  
 18 Yuan, Jerica J             9 EST-MD                    NT      54.10  
 19 Rogers, Hannah E          10 ROCK-MD                48.82      54.19  
 20 Liu, Emma W                9 EST-MD                 54.67      54.88  
 21 Demmin, Emma               9 EST-MD                 52.06      55.15  
 22 Reynolds, Ashley L         9 UN-CA-MD               58.44      55.27  
 23 Linger, Gabriela M         9 ROCK-MD                58.39      58.29  
 24 Willey, Eryn R             9 GMAC-MD                55.68      58.69  
 25 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD                56.71      59.60  
 26 Grant, Grace E             9 HOCO-MD              1:00.53    1:00.56  
 27 McBride, Rylee            10 GMAC-MD                   NT    1:10.07  
 -- Bell, Jayla V              9 ROCK-MD                57.91         NS  
 -- Guzman, Julia N            9 EST-MD               1:05.90         NS  
 -- Zeeger, Abby M             9 CAC-MD               1:00.75         NS  
 -- Zhu, Sophia                9 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Yusubov, Diana L           9 EST-MD               1:00.26         NS  
 
Event 58  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD                45.40      43.73  
  2 Emerson, Barret H          9 EST-MD                 43.62      43.97  
  3 Havens, Leo D             10 SPRC-MD                44.18      45.37  
  4 Swift, Jake A              9 CBAC-MD                44.77      45.52  
  5 Davis, Finn L              9 EST-MD                 46.80      45.74  
  6 Meier, CJ J                9 YCM-MD                 43.79      46.15  
  7 Cui, Nick                 10 EST-MD                 46.41      47.66  
  8 Link, Denver G             9 CAC-MD                 59.33      48.65  
  9 Molina, Alan Y            10 SPRC-MD                   NT      55.94  
 10 Tatarov, Sam L             9 EST-MD                 57.08      56.93  
 11 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD                56.96      57.31  
 12 Stewart, Aidan C           9 SPRC-MD              1:09.16      57.91  
 13 Johnson, Brayden C        10 HOCO-MD              1:05.66      58.62  
 14 Sigurdsen, Enzo C          9 HOCO-MD                   NT    1:00.30  
 15 Lewis, Cooper J            9 HOCO-MD                   NT    1:00.82  
 16 Yu, Andrew B              10 HOCO-MD                54.22    1:00.97  
 17 Vornovitsky, Daniel E      9 HOCO-MD              1:06.99    1:04.73  
 -- Rafferty, Conor M         10 HOCO-MD                50.11         NS  
 -- Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD                 49.76         NS  
 
Event 59  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willey, Addison R         11 GMAC-MD                39.44      38.49  
  2 Krasauskis, Bryn A        12 YCM-MD                 40.42      38.52  
  3 Liu, Maria C              12 EST-MD                 40.28      38.64  
  4 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD                 39.27      38.85  
  5 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD                 42.40      39.34  
  6 Smith, Lyla E             11 CAC-MD                 38.67      39.68  
  7 Mahoney, Brey D           12 YCM-MD                 41.85      42.21  
  8 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD                 43.65      42.39  
  9 Augustin, Tadem S         12 YCM-MD                 42.75      43.54  
 10 Vander Roest, Rachael L   12 SPRC-MD                   NT      43.67  
 11 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD                43.91      43.90  
 12 Hawkins, Jillian E        11 UN-ES-MD               43.30      44.60  
 13 Gude, Lila M              11 EST-MD                 45.56      45.14  
 14 Tucker, Grace A           11 ROCK-MD                51.49      46.58  
 15 Sane, Shriya A            12 EST-MD                 48.06      47.15  
 16 Kosich, Julia I           11 ROCK-MD                   NT      49.87  
 17 Amaral, Reagan C          11 SPRC-MD                54.63      51.77  
 18 Kelly, Kelsey M           12 ROCK-MD                54.42      52.92  
 19 Stewart, Alana C          11 SPRC-MD              1:03.78      55.31  
 -- Cossa, Marissa K          11 HOCO-MD                46.70         DQ  
 -- Simmons, Abbey R          12 CAC-MD                 46.09         NS  
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD                 45.68         NS  
 -- Kayastha, Maya M          11 EST-MD                 55.01         NS  
 
Event 60  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darling, Aidan W          12 YCM-MD                 37.98      37.82  
  2 Masiello, John            12 GMAC-MD                40.24      39.62  
  3 Davis, Gailen V           12 EST-MD                 42.16      39.67  
  4 Zhang, Didi D             11 EST-MD                 41.92      41.61  
  5 Mislow, Max K             11 EST-MD                 42.46      42.23  
  6 Li, Ryan                  11 EST-MD                 42.13      42.56  
  7 Kim, Jonathan J           11 EST-MD                 44.94      42.96  
  8 Wiseman, Brian C          12 SPRC-MD                44.84      43.04  
  9 Williamson, Neal N        12 HOCO-MD                44.58      44.14  
 10 Johnson, Lincoln T        11 CAC-MD                 44.28      44.20  
 11 Yang, Arthur Z            11 YCM-MD                 44.62      45.02  
 12 Krause, Peter L           12 YCM-MD                 47.20      45.06  
 13 Wheeler, Riley H          11 GMAC-MD                45.99      46.26  
 14 Urian, Max J              11 EST-MD                 45.37      47.55  
 15 Ford, Nico O              12 ROCK-MD                   NT      47.61  
 16 Walden, Chandler E        12 SPRC-MD                48.04      50.06  
 16 Sproge, Ryan M            12 CBAC-MD                52.66      50.06  
 18 Busch, Steven F           11 CAC-MD                 46.05      50.26  
 19 Yu, Benjamin B            12 HOCO-MD                51.13      51.52  
 20 Hohlbein, Max H           11 EST-MD                 50.24      52.37  
 21 Kelly, Ryan J             11 ROCK-MD                52.36      52.72  
 22 Taylor, Grant G           11 ROCK-MD                56.38      53.44  
 23 Holt, Rain M              11 EST-MD                 53.06      54.07  
 24 Guo, Andrew               11 HOCO-MD                   NT      59.39  
 -- Speace, Hayden H          11 EST-MD                 39.92         DQ  
 -- Simmons Jr, Stuart M      11 CAC-MD                 49.93         NS  
 -- Eid, Belal A              12 YCM-MD                 50.88         NS  
 -- Walls, Sam A              11 GMAC-MD                45.44         NS  
 
Event 61  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boarman, Anna R            8 CBAC-MD              2:19.79    2:18.11  
                1:06.12   2:18.11 (1:11.99)                                        
  2 Strutt, Isabelle R         8 ROCK-MD              2:21.17    2:18.37  
                1:07.94   2:18.37 (1:10.43)                                        
  3 Ekanayake, Nihara T        8 EST-MD               2:35.66    2:20.07  
                1:06.29   2:20.07 (1:13.78)                                        
  4 Mason, Lilly K             8 CBAC-MD                   NT    2:34.61  
                1:15.49   2:34.61 (1:19.12)                                        
  5 Van Camp, Savannah M       7 CBAC-MD                   NT    2:42.70  
                2:36.39      2:42.70 (6.31)                                        
  6 Wollenweber, Ellie S       8 EST-MD                    NT    2:55.38  
                1:24.41   2:55.38 (1:30.97)                                        
  7 Ronson, Kessly W           7 YCM-MD                    NT    2:58.84  
                1:24.19   2:58.84 (1:34.65)                                        
 
Event 62  Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Din, Dillon K              8 YCM-MD                    NT    2:07.39  
                1:03.63   2:07.39 (1:03.76)                                        
  2 Meier, Zac C               7 YCM-MD                    NT    2:09.69  
                1:02.06   2:09.69 (1:07.63)                                        
  3 Yu, Christopher B          7 HOCO-MD                   NT    2:31.84  
                1:14.60   2:31.84 (1:17.24)                                        
  4 Seligman, Micah C          7 EST-MD               2:37.60    2:36.98  
                1:16.38   2:36.98 (1:20.60)                                        
  5 Rivas, Diego S             8 CAC-MD                    NT    2:40.47  
                1:15.00   2:40.47 (1:25.47)                                        
 -- Hwu, Jacob C               8 HOCO-MD                   NT         DQ  
                1:45.13        DQ (1:58.98)                                        
 -- Busch, Noah W              8 CAC-MD                    NT         DQ  
                1:03.22        DQ (1:09.22)                                        
 -- Hendrickson, Matthew E     7 EST-MD               2:15.96         NS  
 
Event 63  Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD               1:48.68    1:45.75  
                  51.40     1:45.75 (54.35)                                        
  2 Sloan, Kennedy N          10 CBAC-MD                   NT    1:52.31  
                  53.87     1:52.31 (58.44)                                        
  3 Davis, Maribeth L         10 CBAC-MD              1:53.61    1:52.37  
                  54.46     1:52.37 (57.91)                                        
  4 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD              1:54.67    1:53.91  
                  54.54     1:53.91 (59.37)                                        
  5 Handwerger, Jenna E        9 EST-MD               1:52.19    1:53.99  
                  54.40     1:53.99 (59.59)                                        
  6 Wheeler, Terra E           9 GMAC-MD                   NT    1:57.66  
                  56.21   1:57.66 (1:01.45)                                        
  7 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD              1:56.74    1:59.41  
                  58.30   1:59.41 (1:01.11)                                        
  8 Matanoski, Gennie A        9 EST-MD               1:57.71    2:00.25  
                  57.62   2:00.25 (1:02.63)                                        
  9 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD              2:01.39    2:00.72  
                  57.51   2:00.72 (1:03.21)                                        
 10 Pohlhaus, Ayla B           9 EST-MD               2:00.49    2:03.34  
                  59.66   2:03.34 (1:03.68)                                        
 11 Dipaola, Abigail M        10 SPRC-MD              2:06.18    2:04.33  
                  56.44   2:04.33 (1:07.89)                                        
 12 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD               2:06.96    2:04.47  
                1:00.04   2:04.47 (1:04.43)                                        
 13 You, Emily P              10 EST-MD               2:10.19    2:05.71  
                  57.82   2:05.71 (1:07.89)                                        
 14 Swift, Sadie R             9 CBAC-MD              2:08.27    2:05.87  
                1:00.42   2:05.87 (1:05.45)                                        
 15 Mozzo, Kaitlynn T          9 CBAC-MD              2:08.14    2:05.98  
                1:02.26   2:05.98 (1:03.72)                                        
 15 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD              2:09.67    2:05.98  
                1:00.74   2:05.98 (1:05.24)                                        
 17 Grant, Grace E             9 HOCO-MD              2:10.71    2:09.46  
                1:00.20   2:09.46 (1:09.26)                                        
 18 Smith, Madison E          10 EST-MD               2:08.91    2:10.27  
                1:01.36   2:10.27 (1:08.91)                                        
 19 Rogers, Hannah E          10 ROCK-MD              2:10.04    2:11.90  
                1:02.94   2:11.90 (1:08.96)                                        
 20 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD               2:07.00    2:13.24  
                1:04.10   2:13.24 (1:09.14)                                        
 21 Mo, Katina                 9 EST-MD               2:19.14    2:13.42  
                1:04.17   2:13.42 (1:09.25)                                        
 22 Reynolds, Ashley L         9 UN-CA-MD             2:18.70    2:21.40  
                1:08.88   2:21.40 (1:12.52)                                        
 23 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              2:28.89    2:21.98  
                1:08.43   2:21.98 (1:13.55)                                        
 24 Linger, Gabriela M         9 ROCK-MD              2:28.74    2:27.32  
                1:07.49   2:27.32 (1:19.83)                                        
 25 McBride, Rylee            10 GMAC-MD              2:24.85    2:28.60  
                1:08.59   2:28.60 (1:20.01)                                        
 -- Liu, Emma W                9 EST-MD               2:18.53         DQ  
                1:00.85        DQ (1:12.37)                                        
 -- Kern, Skye M              10 ROCK-MD                   NT         DQ  
                1:08.37        DQ (1:14.15)                                        
 -- Bell, Jayla V              9 ROCK-MD                   NT         NS  
 -- Yusubov, Diana L           9 EST-MD               2:28.06         NS  
 -- Zhu, Sophia                9 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Guzman, Julia N            9 EST-MD               2:29.70         NS  
 
Event 64  Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Havens, Leo D             10 SPRC-MD              1:52.84    1:51.57  
                  52.68     1:51.57 (58.89)                                        
  2 Kim, Eugene J             10 UN-YC-MD             1:54.42    1:51.85  
                  53.80     1:51.85 (58.05)                                        
  3 Davis, Finn L              9 EST-MD               1:53.85    1:52.50  
                  55.38     1:52.50 (57.12)                                        
  4 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD              1:57.38    1:58.97  
                  57.22   1:58.97 (1:01.75)                                        
  5 Mislow, Jack F             9 EST-MD               1:59.31    2:02.50  
                  57.81   2:02.50 (1:04.69)                                        
  6 Emerson, Barret H          9 EST-MD               2:02.17    2:08.72  
                  59.70   2:08.72 (1:09.02)                                        
  7 Ko, Martin                10 UN-ES-MD             2:11.59    2:09.04  
                1:02.88   2:09.04 (1:06.16)                                        
  8 Din, Daryn K              10 YCM-MD                    NT    2:09.16  
                1:02.47   2:09.16 (1:06.69)                                        
  9 Link, Denver G             9 CAC-MD                    NT    2:12.25  
                1:04.12   2:12.25 (1:08.13)                                        
 10 Smith, Jameson F          10 CBAC-MD              2:14.20    2:12.37  
                1:03.91   2:12.37 (1:08.46)                                        
 11 Stewart, Aidan C           9 SPRC-MD              2:27.72    2:14.21  
                1:04.14   2:14.21 (1:10.07)                                        
 12 Cui, Nick                 10 EST-MD               2:15.62    2:14.25  
                1:04.04   2:14.25 (1:10.21)                                        
 13 Tatarov, Sam L             9 EST-MD               2:33.45    2:40.24  
                1:14.86   2:40.24 (1:25.38)                                        
 -- Sigurdsen, Enzo C          9 HOCO-MD                   NT         DQ  
                1:26.46        DQ (1:30.91)                                        
 -- Vornovitsky, Daniel E      9 HOCO-MD                   NT         DQ  
                1:22.62        DQ (1:28.49)                                        
 -- Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD               2:07.61         NS  
 -- Rafferty, Conor M         10 HOCO-MD              2:15.56         NS  
 
Event 65  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Augustin, Tadem S         12 YCM-MD               1:36.80    1:37.29  
                  46.64     1:37.29 (50.65)                                        
  2 Krasauskis, Bryn A        12 YCM-MD               1:35.59    1:37.33  
                  46.87     1:37.33 (50.46)                                        
  3 DiPaola, Caroline L       12 SPRC-MD              1:41.69    1:39.88  
                  48.47     1:39.88 (51.41)                                        
  4 Hudson, Olivia L          12 CAC-MD               1:37.62    1:41.36  
                  48.91     1:41.36 (52.45)                                        
  5 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD               1:43.01    1:43.75  
                  50.12     1:43.75 (53.63)                                        
  6 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD               1:43.77    1:43.84  
  7 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD              1:43.15    1:43.96  
                  49.89     1:43.96 (54.07)                                        
  8 O'Brien, Delaney R        12 EST-MD               1:41.98    1:44.03  
                  49.40     1:44.03 (54.63)                                        
  9 Seligman, Elyse G         11 EST-MD               1:42.69    1:45.58  
                  51.26     1:45.58 (54.32)                                        
 10 Wojtowicz, Jenny L        12 ROCK-MD              1:40.14    1:45.76  
                  51.15     1:45.76 (54.61)                                        
 11 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD              1:42.83    1:46.02  
                  51.29     1:46.02 (54.73)                                        
 12 Willey, Addison R         11 GMAC-MD              1:51.44    1:46.44  
                  51.02     1:46.44 (55.42)                                        
 13 Tucker, Grace A           11 ROCK-MD              1:51.36    1:48.12  
                  52.03     1:48.12 (56.09)                                        
 14 Sane, Shriya A            12 EST-MD               1:49.68    1:49.29  
                  50.92     1:49.29 (58.37)                                        
 15 Le, ViDa T                12 HOCO-MD              1:49.92    1:53.33  
                  52.24   1:53.33 (1:01.09)                                        
 16 Ollinger, Abbey L         11 SPRC-MD              2:22.81    1:57.22  
                  56.00   1:57.22 (1:01.22)                                        
 17 Vander Roest, Rachael L   12 SPRC-MD                   NT    2:07.96  
                1:00.06   2:07.96 (1:07.90)                                        
 18 Kosich, Julia I           11 ROCK-MD                   NT    2:10.24  
                1:01.11   2:10.24 (1:09.13)                                        
 19 Amaral, Reagan C          11 SPRC-MD              2:15.42    2:16.17  
                1:04.50   2:16.17 (1:11.67)                                        
 20 Lewis, Peyton E           12 HOCO-MD              2:12.19    2:17.47  
                1:05.43   2:17.47 (1:12.04)                                        
 21 Stewart, Alana C          11 SPRC-MD              2:27.22    2:26.32  
                1:10.78   2:26.32 (1:15.54)                                        
 -- Mahoney, Brey D           12 YCM-MD                    NT         NS  
 -- Burke, Holly Jean J       11 EST-MD               2:05.54         NS  
 -- Simmons, Abbey R          12 CAC-MD               1:58.33         NS  
 
Event 66  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trotter, Michael J        12 CAC-MD               1:32.75    1:30.81  
                  43.54     1:30.81 (47.27)                                        
  2 Davis, Gailen V           12 EST-MD               1:36.30    1:32.41  
                  43.25     1:32.41 (49.16)                                        
  3 Guan, Leo C               11 EST-MD               1:34.65    1:32.86  
                  43.08     1:32.86 (49.78)                                        
  4 Darling, Aidan W          12 YCM-MD                    NT    1:35.41  
                  45.04     1:35.41 (50.37)                                        
  5 Wiseman, Brian C          12 SPRC-MD              1:35.08    1:36.15  
                  46.83     1:36.15 (49.32)                                        
  6 Wheeler, Riley H          11 GMAC-MD              1:46.77    1:37.20  
  7 Mislow, Max K             11 EST-MD               1:47.56    1:46.21  
                  50.64     1:46.21 (55.57)                                        
  8 Greene, Drew E            12 SPRC-MD              1:46.68    1:46.54  
                  50.19     1:46.54 (56.35)                                        
  9 Williamson, Neal N        12 HOCO-MD              1:49.36    1:46.72  
                  51.65     1:46.72 (55.07)                                        
 10 Kong, Matthew             11 UN-ES-MD             1:49.84    1:47.38  
                  51.28     1:47.38 (56.10)                                        
 11 Li, Ryan                  11 EST-MD               1:45.70    1:51.59  
                  54.28     1:51.59 (57.31)                                        
 12 Kim, Jonathan J           11 EST-MD               1:48.09    1:52.99  
                  54.55     1:52.99 (58.44)                                        
 13 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD              1:49.40    1:53.66  
                  55.02     1:53.66 (58.64)                                        
 14 Taylor, Grant G           11 ROCK-MD              2:03.78    2:05.97  
                1:02.54   2:05.97 (1:03.43)                                        
 15 Urian, Max J              11 EST-MD               2:00.58    2:09.08  
                1:00.81   2:09.08 (1:08.27)                                        
 16 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD              2:14.13    2:14.21  
                1:03.48   2:14.21 (1:10.73)                                        
 17 Ford, Nico O              12 ROCK-MD              2:13.74    2:15.21  
                1:03.22   2:15.21 (1:11.99)                                        
 18 Kelly, Ryan J             11 ROCK-MD              2:18.87    2:16.28  
                1:08.04   2:16.28 (1:08.24)                                        
 19 Guo, Andrew               11 HOCO-MD                   NT    2:29.87  
                1:10.18   2:29.87 (1:19.69)                                        
 20 Walden, Chandler E        12 SPRC-MD                   NT    2:43.23  
                1:12.19   2:43.23 (1:31.04)                                        
 -- Simmons Jr, Stuart M      11 CAC-MD               1:51.28         NS  
 -- Walls, Sam A              11 GMAC-MD              1:54.13         NS  
 
Event 68  Boys 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Busch, Noah W              8 CAC-MD                    NT         DQ  
                1:06.45        DQ (1:24.39)                                        
 
Event 69  Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Handwerger, Jenna E        9 EST-MD               1:39.07    1:41.91  
                  46.39     1:41.91 (55.52)                                        
  2 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD                   NT    1:46.96  
                  51.42     1:46.96 (55.54)                                        
  3 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD              2:03.43    1:55.94  
                  53.48   1:55.94 (1:02.46)                                        
  4 Williamson, Sophia R      10 HOCO-MD                   NT    1:56.58  
                  52.97   1:56.58 (1:03.61)                                        
  5 Yuan, Jerica J             9 EST-MD                    NT    2:29.57  
                1:04.35   2:29.57 (1:25.22)                                        
 -- Bell, Jayla V              9 ROCK-MD                   NT         NS  
 
Event 70  Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swift, Jake A              9 CBAC-MD              1:41.70    1:48.56  
                  51.52     1:48.56 (57.04)                                        
  2 Yu, Andrew B              10 HOCO-MD              1:58.73    2:04.60  
                  57.21   2:04.60 (1:07.39)                                        
  3 Lewis, Cooper J            9 HOCO-MD                   NT    3:02.30  
                1:20.26   3:02.30 (1:42.04)                                        
 -- Johnson, Brayden C        10 HOCO-MD              2:31.66         NS  
 
Event 71  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD               1:28.34    1:23.62  
                  38.58     1:23.62 (45.04)                                        
  2 Liu, Maria C              12 EST-MD               1:29.57    1:27.80  
                  40.52     1:27.80 (47.28)                                        
  3 Smith, Lyla E             11 CAC-MD               1:28.68    1:28.56  
                  40.73     1:28.56 (47.83)                                        
  4 Willey, Addison R         11 GMAC-MD              1:35.47    1:29.80  
                  37.14     1:29.80 (52.66)                                        
  5 Frick, Olivia N           12 CAC-MD               1:29.70    1:30.03  
                  39.29     1:30.03 (50.74)                                        
  6 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD               1:29.91    1:30.19  
                  40.30     1:30.19 (49.89)                                        
  7 Hudson, Olivia L          12 CAC-MD               1:41.51    1:32.73  
                  41.49     1:32.73 (51.24)                                        
  8 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD              1:37.07    1:33.15  
                  42.51     1:33.15 (50.64)                                        
  9 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD              1:39.34    1:35.34  
                  44.04     1:35.34 (51.30)                                        
 10 Gude, Lila M              11 EST-MD               1:38.94    1:41.52  
                  44.42     1:41.52 (57.10)                                        
 11 O'Brien, Delaney R        12 EST-MD               1:41.63    1:43.71  
                  47.68     1:43.71 (56.03)                                        
 12 Hawkins, Jillian E        11 UN-ES-MD             1:49.31    1:45.80  
                  47.83     1:45.80 (57.97)                                        
 13 Mahoney, Brey D           12 YCM-MD               1:38.68    1:51.59  
                  51.07   1:51.59 (1:00.52)                                        
 14 Le, ViDa T                12 HOCO-MD              1:55.57    1:54.51  
                  53.37   1:54.51 (1:01.14)                                        
 15 Seligman, Elyse G         11 EST-MD               1:50.37    1:54.56  
                  55.37     1:54.56 (59.19)                                        
 16 Ollinger, Abbey L         11 SPRC-MD                   NT    1:57.17  
                  53.15   1:57.17 (1:04.02)                                        
 17 Lewis, Peyton E           12 HOCO-MD              2:14.83    2:18.40  
                1:05.67   2:18.40 (1:12.73)                                        
 -- Burke, Holly Jean J       11 EST-MD                    NT         NS  
 -- Kayastha, Maya M          11 EST-MD               2:31.53         NS  
 
Event 72  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Didi D             11 EST-MD               1:24.80    1:21.41  
                  37.71     1:21.41 (43.70)                                        
  2 Masiello, John            12 GMAC-MD              1:31.14    1:24.80  
                  38.75     1:24.80 (46.05)                                        
  3 Speace, Hayden H          11 EST-MD               1:35.42    1:31.71  
                  42.55     1:31.71 (49.16)                                        
  4 Guan, Leo C               11 EST-MD               1:36.91    1:32.63  
                  42.69     1:32.63 (49.94)                                        
  5 Greenwald, Harrison A     11 EST-MD               1:41.84    1:35.75  
                  44.98     1:35.75 (50.77)                                        
  6 Yang, Arthur Z            11 YCM-MD               1:41.75    1:36.93  
                  45.20     1:36.93 (51.73)                                        
  7 Wiseman, Brian C          12 SPRC-MD              1:36.43    1:42.98  
                  46.75     1:42.98 (56.23)                                        
  8 Johnson, Lincoln T        11 CAC-MD               1:40.15    1:43.25  
                  48.45     1:43.25 (54.80)                                        
  9 Li, Ryan                  11 EST-MD               1:45.32    1:46.70  
                  51.05     1:46.70 (55.65)                                        
 10 Kim, Jonathan J           11 EST-MD               1:50.60    1:53.55  
                  52.26   1:53.55 (1:01.29)                                        
 11 Yu, Benjamin B            12 HOCO-MD              2:00.33    1:56.27  
                  53.16   1:56.27 (1:03.11)                                        
 12 Busch, Steven F           11 CAC-MD                    NT    2:02.79  
                  55.62   2:02.79 (1:07.17)                                        
 13 Hohlbein, Max H           11 EST-MD               2:19.05    2:15.73  
                1:00.51   2:15.73 (1:15.22)                                        
 14 Holt, Rain M              11 EST-MD                    NT    2:23.80  
                1:07.71   2:23.80 (1:16.09)                                        
 -- Eid, Belal A              12 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 73  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Madeline M          10 CBAC-MD              2:59.83    2:51.43  
                  37.78     1:22.18 (44.40)     2:07.92 (45.74)     2:51.43 (43.51)
  2 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD              2:58.89    2:55.70  
                  41.27     1:27.14 (45.87)     2:12.99 (45.85)     2:55.70 (42.71)
  3 Davis, Maribeth L         10 CBAC-MD              2:57.99    3:00.82  
                  42.65     1:31.91 (49.26)     2:18.30 (46.39)     3:00.82 (42.52)
  4 Sloan, Kennedy N          10 CBAC-MD              3:28.05    3:02.55  
                  42.29     1:30.16 (47.87)     2:18.23 (48.07)     3:02.55 (44.32)
  5 Matanoski, Gennie A        9 EST-MD               3:01.92    3:06.83  
                  42.94     1:31.78 (48.84)     2:20.85 (49.07)     3:06.83 (45.98)
  6 Cowley, Jenna S           10 EST-MD               3:22.21    3:12.41  
                  43.90     1:36.22 (52.32)     2:26.16 (49.94)     3:12.41 (46.25)
  7 Uhlmann, Alex R            9 CAC-MD               3:18.71    3:20.32  
                  44.48     1:36.54 (52.06)     2:30.29 (53.75)     3:20.32 (50.03)
  8 Wilson, Kayla R           10 CBAC-MD                   NT    3:20.81  
                  43.86     1:38.74 (54.88)   3:20.81 (1:42.07)                    
  9 Pohlhaus, Ayla B           9 EST-MD                    NT    3:21.81  
                  46.03     1:38.70 (52.67)     2:32.19 (53.49)     3:21.81 (49.62)
 10 Mozzo, Kaitlynn T          9 CBAC-MD              3:29.84    3:22.27  
                  47.61     1:41.09 (53.48)     2:33.34 (52.25)     3:22.27 (48.93)
 11 Barbins, Anya A           10 ROCK-MD              3:43.32    3:26.81  
                  45.46     1:39.49 (54.03)     2:36.18 (56.69)     3:26.81 (50.63)
 12 Boarman, Ann M            10 EST-MD               3:40.64    3:28.29  
                  46.30     1:40.64 (54.34)     2:35.74 (55.10)     3:28.29 (52.55)
 13 Svejda, Josie M           10 EST-MD               3:33.15    3:30.44  
                  48.72     1:47.87 (59.15)     2:43.82 (55.95)     3:30.44 (46.62)
 14 Smith, Madison E          10 EST-MD               3:19.41    3:32.57  
                  45.38     1:40.30 (54.92)     2:37.78 (57.48)     3:32.57 (54.79)
 15 Boarman, Anna R            8 CBAC-MD                   NT    3:36.62  
                  50.24     1:49.20 (58.96)     2:45.30 (56.10)     3:36.62 (51.32)
 16 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD               3:41.57    3:37.46  
                  48.32     1:44.43 (56.11)     2:41.56 (57.13)     3:37.46 (55.90)
 17 Dipaola, Abigail M        10 SPRC-MD              3:53.20    3:38.52  
                  51.45     1:48.70 (57.25)     2:44.78 (56.08)     3:38.52 (53.74)
 18 Mo, Katina                 9 EST-MD               3:37.72    3:39.25  
                  48.42     1:46.39 (57.97)     2:45.42 (59.03)     3:39.25 (53.83)
 19 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD               3:48.02    3:48.59  
                  51.13   1:51.79 (1:00.66)   2:53.16 (1:01.37)     3:48.59 (55.43)
 20 You, Emily P              10 EST-MD               3:58.26    3:53.91  
                  49.99   1:52.07 (1:02.08)   2:55.58 (1:03.51)     3:53.91 (58.33)
 -- Eid, Hanya A               8 YCM-MD                    NT         NS  
 -- Klaus, Leah M             10 EST-MD               3:13.34         NS  
 
Event 74  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Din, Daryn K              10 YCM-MD               3:00.68    2:56.80  
                  40.98     1:27.39 (46.41)     2:14.23 (46.84)     2:56.80 (42.57)
  2 Meier, CJ J                9 YCM-MD               2:59.11    2:57.12  
                  41.67     1:28.35 (46.68)     2:15.47 (47.12)     2:57.12 (41.65)
  3 Din, Dillon K              8 YCM-MD                    NT    3:03.47  
                  45.30     1:34.05 (48.75)     2:21.85 (47.80)     3:03.47 (41.62)
  4 Mislow, Jack F             9 EST-MD                    NT    3:11.17  
                  43.02     1:33.09 (50.07)     2:23.98 (50.89)     3:11.17 (47.19)
  5 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD              3:11.84    3:17.50  
                  43.52     1:35.32 (51.80)     2:27.77 (52.45)     3:17.50 (49.73)
  6 Emerson, Barret H          9 EST-MD               3:24.49    3:18.88  
                  47.71     1:39.39 (51.68)     2:29.96 (50.57)     3:18.88 (48.92)
  7 Kim, Eugene J             10 UN-YC-MD             3:21.21    3:21.07  
                  45.51     1:39.32 (53.81)     2:31.80 (52.48)     3:21.07 (49.27)
  8 Smith, Jameson F          10 CBAC-MD              3:26.33    3:34.93  
                  47.33     1:43.12 (55.79)     2:38.53 (55.41)     3:34.93 (56.40)
  9 Ko, Martin                10 UN-ES-MD             4:20.74    3:37.78  
                  48.96     1:44.57 (55.61)     2:41.81 (57.24)     3:37.78 (55.97)
 10 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD              3:51.64    3:41.85  
                  47.79                             2:44.96 ( )     3:41.85 (56.89)
 11 Molina, Alan Y            10 SPRC-MD                   NT    3:47.55  
                  51.84     1:50.82 (58.98)     2:50.29 (59.47)     3:47.55 (57.26)
 12 Kim, Ethan Y               7 UN-YC-MD                  NT    4:13.90  
                  58.88                             3:12.16 ( )   4:13.90 (1:01.74)
 13 Lewis, Cooper J            9 HOCO-MD                   NT    5:04.63  
                                                    3:45.96 ( )   5:04.63 (1:18.67)
 -- Khankishiyev, Adi D       10 EST-MD               3:55.97         NS  
 
Event 75  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD               2:38.98    2:36.49  
                  35.95     1:16.40 (40.45)     1:57.21 (40.81)     2:36.49 (39.28)
  2 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD              2:39.06    2:39.26  
                  37.04     1:18.43 (41.39)     2:00.49 (42.06)     2:39.26 (38.77)
  3 Frick, Olivia N           12 CAC-MD               2:43.79    2:39.36  
                  36.48     1:17.36 (40.88)     1:59.24 (41.88)     2:39.36 (40.12)
  4 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD               2:38.36    2:39.41  
                  36.11     1:17.66 (41.55)     2:00.84 (43.18)     2:39.41 (38.57)
  5 Wojtowicz, Jenny L        12 ROCK-MD              2:47.11    2:49.00  
                  38.61     1:21.63 (43.02)     2:05.76 (44.13)     2:49.00 (43.24)
  6 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD               3:05.13    2:50.12  
                  39.65     1:23.99 (44.34)     2:08.15 (44.16)     2:50.12 (41.97)
  7 O'Brien, Delaney R        12 EST-MD               2:49.80    2:50.41  
                  38.84     1:23.28 (44.44)     2:08.13 (44.85)     2:50.41 (42.28)
  8 Smith, Lyla E             11 CAC-MD               2:53.01    2:55.09  
                  40.66     1:25.75 (45.09)     2:10.92 (45.17)     2:55.09 (44.17)
  9 DiPaola, Caroline L       12 SPRC-MD              3:08.96    2:55.71  
                  40.78     1:25.88 (45.10)     2:11.47 (45.59)     2:55.71 (44.24)
 10 Gude, Lila M              11 EST-MD               3:05.78    3:04.99  
                  41.34     1:29.53 (48.19)     2:18.42 (48.89)     3:04.99 (46.57)
 11 Hawkins, Jillian E        11 UN-ES-MD                  NT    3:05.17  
                  40.07     1:27.91 (47.84)     2:18.37 (50.46)     3:05.17 (46.80)
 12 Cossa, Marissa K          11 HOCO-MD              3:10.07    3:06.95  
                  44.54     1:33.65 (49.11)     2:21.35 (47.70)     3:06.95 (45.60)
 13 Sane, Shriya A            12 EST-MD               3:13.67    3:12.90  
 14 Amaral, Reagan C          11 SPRC-MD              3:35.89    3:18.09  
                  46.28     1:37.35 (51.07)     2:26.73 (49.38)     3:18.09 (51.36)
 15 Lewis, Peyton E           12 HOCO-MD              3:30.46    3:33.09  
                  47.91     1:44.04 (56.13)     2:41.00 (56.96)     3:33.09 (52.09)
 16 Kelly, Kelsey M           12 ROCK-MD              3:42.34    3:39.32  
                                1:45.18 ( )   2:45.82 (1:00.64)     3:39.32 (53.50)
 -- Burke, Holly Jean J       11 EST-MD               3:25.58         NS  
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD               3:09.93         NS  
 -- Kayastha, Maya M          11 EST-MD               3:43.11         NS  
 
Event 76  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD              2:39.96    2:38.74  
                  36.24     1:17.41 (41.17)     1:59.62 (42.21)     2:38.74 (39.12)
  2 Davis, Gailen V           12 EST-MD               2:44.69    2:39.21  
                  36.85     1:18.07 (41.22)     2:00.08 (42.01)     2:39.21 (39.13)
  3 Greene, Drew E            12 SPRC-MD              2:48.22    2:45.08  
                  36.37                             2:00.77 ( )     2:45.08 (44.31)
  4 Krause, Peter L           12 YCM-MD               2:46.38    2:47.23  
                  37.35     1:19.16 (41.81)     2:03.31 (44.15)     2:47.23 (43.92)
  5 Greenwald, Harrison A     11 EST-MD               2:50.48    2:58.95  
                  39.96     1:28.27 (48.31)     2:16.40 (48.13)     2:58.95 (42.55)
  6 Sproge, Ryan M            12 CBAC-MD                   NT    3:11.43  
                  40.87     1:30.07 (49.20)     2:21.61 (51.54)     3:11.43 (49.82)
  7 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD              3:28.78    3:22.51  
                  46.92     1:38.75 (51.83)     2:32.01 (53.26)     3:22.51 (50.50)
  8 Holt, Rain M              11 EST-MD               3:21.97    3:26.32  
                  47.81     1:41.37 (53.56)     2:36.06 (54.69)     3:26.32 (50.26)
  9 Kong, Matthew             11 UN-ES-MD                  NT    3:26.57  
                  44.37     1:37.83 (53.46)     2:32.68 (54.85)     3:26.57 (53.89)
 10 Taylor, Grant G           11 ROCK-MD              3:34.69    3:34.12  
                  53.63     1:49.82 (56.19)     2:46.30 (56.48)     3:34.12 (47.82)
 -- Hohlbein, Max H           11 EST-MD               3:48.70         NS  
 
Event 77  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grimes, Logan A           13 EST-MD               1:17.75    1:16.60  
                  37.20     1:16.60 (39.40)                                        
  2 Bowes, Sabrina C          14 EST-MD               1:19.54    1:20.85  
                  39.51     1:20.85 (41.34)                                        
  3 Setzfand, Abigail H       14 CAC-MD               1:18.49    1:21.04  
                  39.75     1:21.04 (41.29)                                        
  4 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD              1:18.56    1:21.18  
                  39.57     1:21.18 (41.61)                                        
  5 Morris, Lydia G           14 CBAC-MD              1:20.22    1:21.23  
                  38.56     1:21.23 (42.67)                                        
  6 Gunawardane, Sonali       14 EST-MD               1:21.89    1:22.56  
                  40.77     1:22.56 (41.79)                                        
  7 Louis, Katie K            13 EST-MD               1:29.31    1:22.92  
                  40.92     1:22.92 (42.00)                                        
  8 Liu, Grace Z              13 EST-MD               1:24.16    1:23.24  
                  40.20     1:23.24 (43.04)                                        
  9 Burkes, Lois L            13 GMAC-MD              1:20.11    1:23.58  
                  40.78     1:23.58 (42.80)                                        
 10 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD              1:22.81    1:24.06  
 11 Perella, Camden or Cami   13 ROCK-MD              1:26.27    1:26.41  
                  43.16     1:26.41 (43.25)                                        
 12 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               1:26.04    1:27.15  
                  43.04     1:27.15 (44.11)                                        
 13 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD              1:31.59    1:27.59  
                  43.52     1:27.59 (44.07)                                        
 14 Gerber, Andrea J          14 CAC-MD               1:28.66    1:27.96  
                  43.25     1:27.96 (44.71)                                        
 15 King, Anna M              13 CBAC-MD              1:59.10    1:32.14  
                  45.19     1:32.14 (46.95)                                        
 16 Balaton, Christina R      14 GMAC-MD              1:28.12    1:32.22  
                  43.39     1:32.22 (48.83)                                        
 17 Banks, Diana              13 SPRC-MD              1:31.87    1:32.64  
                  45.11     1:32.64 (47.53)                                        
 18 Taylor, Clary M           13 ROCK-MD              1:44.26    1:41.84  
                  49.28     1:41.84 (52.56)                                        
 19 Robold, Kristiana L       13 YCM-MD                    NT    1:44.37  
                  49.58     1:44.37 (54.79)                                        
 20 Bell, Amayah G            14 EST-MD               1:52.99    2:01.93  
                  58.87   2:01.93 (1:03.06)                                        
 -- Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               1:24.40         NS  
 -- Chowdhury, Symrn          13 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Whitmore, Madison L       14 YCM-MD               1:32.16         NS  
 
Event 78  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Zachary L          13 CBAC-MD              1:18.28    1:10.64  
                  34.51     1:10.64 (36.13)                                        
  2 Gunawardane, Sohan        14 EST-MD               1:13.59    1:13.03  
                  35.88     1:13.03 (37.15)                                        
  3 Fry, Marshall M           14 EST-MD               1:14.45    1:13.85  
                  36.36     1:13.85 (37.49)                                        
  4 Vance, Brian P            13 EST-MD               1:17.08    1:14.88  
                  37.09     1:14.88 (37.79)                                        
  5 Urian, Will C             13 EST-MD               1:18.41    1:17.20  
                  37.62     1:17.20 (39.58)                                        
  6 Mo, Kenneth               14 EST-MD               1:17.78    1:17.63  
                  37.41     1:17.63 (40.22)                                        
  7 Basavaraju, Rithwik       14 EST-MD               1:23.05    1:19.81  
                  39.46     1:19.81 (40.35)                                        
  8 Beall, Bradley D          14 CBAC-MD              1:23.42    1:20.42  
                  39.33     1:20.42 (41.09)                                        
  9 Ford, Brady S             14 YCM-MD               1:21.47    1:20.90  
                  39.46     1:20.90 (41.44)                                        
 10 Benton, Taj K             13 EST-MD               1:20.29    1:21.11  
                  39.03     1:21.11 (42.08)                                        
 11 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD              1:29.94    1:24.48  
                  40.38     1:24.48 (44.10)                                        
 12 Pinto, Benny              13 CAC-MD               1:24.49    1:25.80  
                  41.19     1:25.80 (44.61)                                        
 13 Rock, Conner M            13 ROCK-MD              1:25.37    1:25.82  
                  40.08     1:25.82 (45.74)                                        
 14 Yang, Andrew B            13 EST-MD               1:26.92    1:26.55  
                  43.26     1:26.55 (43.29)                                        
 15 Rivas, Jeff E             13 CAC-MD               1:26.77    1:28.23  
                  42.20     1:28.23 (46.03)                                        
 16 Sabins, Christopher M     14 SPRC-MD              1:34.58    1:28.50  
                  43.20     1:28.50 (45.30)                                        
 17 Pu, Andy                  13 HOCO-MD              1:38.29    1:39.53  
                  48.25     1:39.53 (51.28)                                        
 -- Willey, Nolan A           13 GMAC-MD              1:36.87         NS  
 -- Walls, Ben B              14 GMAC-MD              1:41.43         NS  
 
Event 79  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Sarah E             17 CAC-MD               1:17.18    1:20.54  
                  40.05     1:20.54 (40.49)                                        
  2 Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD              1:16.46    1:20.58  
                  38.52     1:20.58 (42.06)                                        
  3 Plaudis, Victoria J       15 CAC-MD               1:21.34    1:22.26  
                  40.80     1:22.26 (41.46)                                        
  4 Spiotta, Madison A        16 ROCK-MD              1:22.07    1:22.66  
                  40.87     1:22.66 (41.79)                                        
  5 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              1:23.15    1:22.95  
                  40.43     1:22.95 (42.52)                                        
  6 Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD               1:26.70    1:23.74  
                  39.96     1:23.74 (43.78)                                        
  7 Perry, Liz M              15 HOCO-MD              1:17.90    1:23.77  
                  41.23     1:23.77 (42.54)                                        
  8 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              1:28.30    1:27.08  
                  42.93     1:27.08 (44.15)                                        
 -- McCloskey, Leila F        16 ROCK-MD              1:16.31         NS  
 -- Elliott, Madison L        15 CAC-MD               1:17.71         NS  
 -- Zaidi, Amina F            15 YCM-MD               1:21.57         NS  
 -- Plaudis, Haylee K         15 CAC-MD               1:16.31         NS  
 
Event 80  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD              1:10.03    1:09.98  
                  34.27     1:09.98 (35.71)                                        
  2 Ordakowski, Ryan A        16 UN-SP-MD             1:09.07    1:10.91  
                  34.01     1:10.91 (36.90)                                        
  3 Rock, Kyle L              15 ROCK-MD              1:10.93    1:12.13  
                  35.19     1:12.13 (36.94)                                        
  4 Finegan, Paul V           16 HOCO-MD              1:11.75    1:14.47  
                  35.78     1:14.47 (38.69)                                        
  5 Maldonado, Nate J         15 CAC-MD               1:15.48    1:17.40  
                  38.30     1:17.40 (39.10)                                        
  6 Balaton, Michael A        16 GMAC-MD              1:16.95    1:18.64  
                  38.72     1:18.64 (39.92)                                        
  7 Carlisle, Aaron J         16 SPRC-MD              1:18.10    1:18.87  
                  38.31     1:18.87 (40.56)                                        
  8 Balazs, Carlos E          15 CAC-MD               1:19.33    1:19.04  
                  38.47     1:19.04 (40.57)                                        
  9 Santoni, Michael A        16 HOCO-MD              1:13.02    1:19.08  
                  38.09     1:19.08 (40.99)                                        
 10 Waligorski, Sho S         17 GMAC-MD              1:17.02    1:19.47  
                  36.54     1:19.47 (42.93)                                        
 11 Bradshaw, Seph S          15 CAC-MD               1:19.77    1:21.22  
                  40.03     1:21.22 (41.19)                                        
 12 Proctor, Michael E        16 CAC-MD               1:53.69    1:53.62  
                  57.02     1:53.62 (56.60)                                        
 -- Zaidi, Adam A             17 YCM-MD               1:13.48         NS  
 
Event 81  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD               3:11.61    3:07.33  
                  41.59     1:30.18 (48.59)     2:18.80 (48.62)     3:07.33 (48.53)
  2 Ray, Nelle B              13 ROCK-MD              3:11.22    3:10.60  
                  43.45     1:31.40 (47.95)     2:21.01 (49.61)     3:10.60 (49.59)
  3 Liu, Grace Z              13 EST-MD               3:17.14    3:19.23  
                  45.97     1:36.18 (50.21)     2:28.00 (51.82)     3:19.23 (51.23)
  4 Bowes, Sabrina C          14 EST-MD               3:16.54    3:22.70  
                  45.62     1:37.10 (51.48)     2:30.36 (53.26)     3:22.70 (52.34)
  5 Taylor, Clary M           13 ROCK-MD              3:30.62    3:23.73  
                  48.57     1:39.76 (51.19)     2:32.81 (53.05)     3:23.73 (50.92)
  6 Li, Mia                   13 EST-MD               3:27.78    3:23.93  
                  46.45     1:37.36 (50.91)     2:31.13 (53.77)     3:23.93 (52.80)
  7 Whiteman, Eden H          13 SPRC-MD              3:46.66    3:27.13  
                  47.48     1:41.59 (54.11)     2:34.57 (52.98)     3:27.13 (52.56)
  8 Setzfand, Abigail H       14 CAC-MD               3:18.93    3:27.64  
                  47.64     1:41.15 (53.51)     2:35.32 (54.17)     3:27.64 (52.32)
  9 Gude, Leah M              13 EST-MD               3:29.00    3:29.77  
                  47.65     1:42.67 (55.02)     2:36.60 (53.93)     3:29.77 (53.17)
 10 Burkes, Lois L            13 GMAC-MD                   NT    3:35.51  
                  48.30                             2:40.54 ( )     3:35.51 (54.97)
 11 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               3:39.99    3:40.33  
                  50.89                             2:43.55 ( )     3:40.33 (56.78)
 12 McCauley, Abby H          13 ROCK-MD              3:45.38    3:43.31  
                  50.41     1:48.00 (57.59)     2:45.98 (57.98)     3:43.31 (57.33)
 13 Jarrett, Alexis M         13 ROCK-MD              3:38.11    3:43.99  
                  50.32     1:47.13 (56.81)     2:45.82 (58.69)     3:43.99 (58.17)
 14 Balaton, Christina R      14 GMAC-MD              3:44.34    3:48.61  
                  51.60     1:51.12 (59.52)   2:51.81 (1:00.69)     3:48.61 (56.80)
 15 Robold, Kristiana L       13 YCM-MD                    NT    4:11.53  
                  56.33   2:01.40 (1:05.07)   3:08.01 (1:06.61)   4:11.53 (1:03.52)
 16 Bell, Amayah G            14 EST-MD               4:45.25    4:49.22  
                1:03.70   2:19.02 (1:15.32)   3:36.11 (1:17.09)   4:49.22 (1:13.11)
 -- Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               3:14.98         NS  
 -- Whitmore, Madison L       14 YCM-MD               3:26.00         NS  
 -- Savarese, Shelen R        14 ROCK-MD              3:18.90         NS  
 
Event 82  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Justin R            13 HOCO-MD              3:05.80    2:58.70  
                  39.67     1:25.22 (45.55)     2:13.20 (47.98)     2:58.70 (45.50)
  2 Vance, Brian P            13 EST-MD               3:04.15    3:04.18  
                  42.78     1:30.07 (47.29)     2:17.87 (47.80)     3:04.18 (46.31)
  3 Fry, Marshall M           14 EST-MD               3:04.25    3:08.49  
                  44.61     1:32.95 (48.34)     2:21.69 (48.74)     3:08.49 (46.80)
  4 Davis, Zachary L          13 CBAC-MD              3:09.42    3:16.29  
                  44.42     1:34.32 (49.90)     2:25.97 (51.65)     3:16.29 (50.32)
  5 Benton, Taj K             13 EST-MD               3:13.09    3:17.83  
                  43.87     1:34.50 (50.63)     2:25.16 (50.66)     3:17.83 (52.67)
  6 Yang, Andrew B            13 EST-MD               3:27.85    3:33.24  
                  51.69     1:45.21 (53.52)     2:39.49 (54.28)     3:33.24 (53.75)
  7 Eby, Sean D               13 CBAC-MD                   NT    3:40.65  
                  48.39     1:44.49 (56.10)     2:43.20 (58.71)     3:40.65 (57.45)
  8 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD                   NT    3:44.36  
                  53.44     1:51.23 (57.79)     2:48.46 (57.23)     3:44.36 (55.90)
  9 Basavaraju, Rithwik       14 EST-MD               3:37.34    3:48.08  
                  52.17     1:51.29 (59.12)     2:50.94 (59.65)     3:48.08 (57.14)
 
Event 83  Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Sarah E             17 CAC-MD               3:16.41    3:11.84  
                  45.29     1:34.00 (48.71)     2:23.17 (49.17)     3:11.84 (48.67)
  2 Mehls, Jenna N            16 CAC-MD               3:13.03    3:16.05  
                  45.23     1:35.13 (49.90)     2:26.35 (51.22)     3:16.05 (49.70)
  3 Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD               3:21.30    3:19.37  
                  45.59     1:36.13 (50.54)     2:28.57 (52.44)     3:19.37 (50.80)
  4 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD              3:16.42    3:20.15  
                  47.10     1:37.87 (50.77)     2:30.02 (52.15)     3:20.15 (50.13)
  5 Jones, Melody A           15 GMAC-MD              3:18.97    3:23.14  
                  46.50     1:39.02 (52.52)     2:31.53 (52.51)     3:23.14 (51.61)
  6 Cole, Olivia C            15 CAC-MD               3:18.47    3:25.13  
                  46.18     1:38.78 (52.60)     2:32.66 (53.88)     3:25.13 (52.47)
  7 D'Aurora, Marion E        18 CBAC-MD              3:36.33    3:36.44  
                  49.24     1:45.46 (56.22)     2:40.93 (55.47)     3:36.44 (55.51)
 -- Zaidi, Amina F            15 YCM-MD               3:21.68         NS  
 -- McCloskey, Leila F        16 ROCK-MD              3:04.93         NS  
 
Event 84  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ordakowski, Ryan A        16 UN-SP-MD             2:59.00    2:54.99  
                  39.37     1:24.02 (44.65)     2:09.54 (45.52)     2:54.99 (45.45)
  2 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD              2:50.25    2:55.16  
                  40.36     1:25.54 (45.18)     2:10.92 (45.38)     2:55.16 (44.24)
  3 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD              3:07.14    3:08.98  
                  41.89     1:30.00 (48.11)     2:19.83 (49.83)     3:08.98 (49.15)
  4 Fahey, Owen D             15 YCM-MD                    NT    3:14.05  
                  42.78     1:33.38 (50.60)     2:23.74 (50.36)     3:14.05 (50.31)
  5 Carlisle, Aaron J         16 SPRC-MD              3:07.46    3:17.71  
                  42.50     1:32.55 (50.05)     2:25.49 (52.94)     3:17.71 (52.22)
  6 Proctor, Michael E        16 CAC-MD               4:08.52    3:53.12  
                  55.66     1:55.39 (59.73)     2:54.38 (58.99)     3:53.12 (58.74)
 -- Voelker, Ben E            15 CAC-MD               3:08.06         NS  
 
Event 85  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiteman, Eden H          13 SPRC-MD              1:20.26    1:15.67  
                  35.22     1:15.67 (40.45)                                        
  2 Ekanayake, Samantha K     13 EST-MD               1:20.90    1:18.94  
                  35.65     1:18.94 (43.29)                                        
  3 Grimes, Logan A           13 EST-MD               1:17.50    1:20.05  
                  36.67     1:20.05 (43.38)                                        
  4 Li, Mia                   13 EST-MD               1:20.21    1:20.20  
                  37.89     1:20.20 (42.31)                                        
  5 Bowes, Sabrina C          14 EST-MD               1:19.34    1:22.81  
                  37.07     1:22.81 (45.74)                                        
  6 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD               1:25.14    1:23.32  
                  37.45     1:23.32 (45.87)                                        
  7 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD              1:19.57    1:28.90  
                  38.60     1:28.90 (50.30)                                        
  8 Morris, Lydia G           14 CBAC-MD              1:31.27    1:29.06  
                  38.18     1:29.06 (50.88)                                        
  9 Gunawardane, Sonali       14 EST-MD               1:23.94    1:29.24  
                  40.67     1:29.24 (48.57)                                        
 10 Setzfand, Abigail H       14 CAC-MD               1:27.68    1:32.24  
                  42.62     1:32.24 (49.62)                                        
 11 Gude, Leah M              13 EST-MD               1:31.22    1:34.74  
                  44.52     1:34.74 (50.22)                                        
 12 Greenwald, Elise R        14 EST-MD               1:33.88    1:36.17  
                  44.62     1:36.17 (51.55)                                        
 13 McCauley, Abby H          13 ROCK-MD              1:31.84    1:38.18  
                  44.67     1:38.18 (53.51)                                        
 14 Perella, Camden or Cami   13 ROCK-MD              1:38.85    1:40.61  
                  47.29     1:40.61 (53.32)                                        
 15 Banks, Diana              13 SPRC-MD              1:39.56    1:42.35  
                  46.34     1:42.35 (56.01)                                        
 16 Taylor, Clary M           13 ROCK-MD              1:55.11    1:47.59  
                  49.53     1:47.59 (58.06)                                        
 -- Savarese, Shelen R        14 ROCK-MD              1:30.40         NS  
 -- Gerber, Andrea J          14 CAC-MD               1:39.76         NS  
 -- Chowdhury, Symrn          13 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Johnson, Alyssa M         13 ROCK-MD              1:34.03         NS  
 -- Rogers, Alivia A          14 CAC-MD               1:26.73         NS  
 
Event 86  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benton, Taj K             13 EST-MD               1:13.73    1:11.79  
                  34.24     1:11.79 (37.55)                                        
  2 Davis, Zachary L          13 CBAC-MD              1:13.65    1:15.06  
                  34.78     1:15.06 (40.28)                                        
  3 Gunawardane, Sohan        14 EST-MD               1:23.51    1:15.63  
                  35.31     1:15.63 (40.32)                                        
  4 Mo, Kenneth               14 EST-MD               1:16.94    1:15.88  
                  36.88     1:15.88 (39.00)                                        
  5 Eby, Sean D               13 CBAC-MD              1:32.14    1:16.39  
                  35.11     1:16.39 (41.28)                                        
  6 Beall, Bradley D          14 CBAC-MD              1:14.52    1:17.39  
                  35.66     1:17.39 (41.73)                                        
  7 Reed, Justin R            13 HOCO-MD              1:18.61    1:18.66  
                  34.94     1:18.66 (43.72)                                        
  8 Wojtowicz, Jimmy J        13 ROCK-MD              1:20.11    1:20.20  
                  34.79     1:20.20 (45.41)                                        
  9 Basavaraju, Rithwik       14 EST-MD               1:23.08    1:20.35  
                  36.70     1:20.35 (43.65)                                        
 10 Fry, Marshall M           14 EST-MD               1:20.03    1:21.23  
                  38.91     1:21.23 (42.32)                                        
 11 Pinto, Benny              13 CAC-MD               1:21.09    1:21.43  
                  38.34     1:21.43 (43.09)                                        
 12 Urian, Will C             13 EST-MD               1:21.46    1:22.08  
                  37.72     1:22.08 (44.36)                                        
 13 Sabins, Christopher M     14 SPRC-MD              1:39.01    1:27.58  
                  40.44     1:27.58 (47.14)                                        
 14 Rivas, Jeff E             13 CAC-MD               1:26.40    1:28.74  
                  38.84     1:28.74 (49.90)                                        
 15 Pu, Andy                  13 HOCO-MD              1:40.21    1:45.23  
                  44.91   1:45.23 (1:00.32)                                        
 
Event 87  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spiotta, Madison A        16 ROCK-MD              1:14.15    1:13.13  
                  34.25     1:13.13 (38.88)                                        
  2 Cole, Sarah E             17 CAC-MD               1:15.97    1:15.95  
                  35.98     1:15.95 (39.97)                                        
  3 Plaudis, Victoria J       15 CAC-MD               1:20.34    1:18.26  
                  37.10     1:18.26 (41.16)                                        
  4 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD              1:19.02    1:18.64  
                  37.20     1:18.64 (41.44)                                        
  5 Grow, Lindsey D           18 SFY-MA               1:13.73    1:19.89  
                  36.44     1:19.89 (43.45)                                        
  6 Cole, Olivia C            15 CAC-MD               1:24.51    1:23.05  
                  37.62     1:23.05 (45.43)                                        
  7 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              1:19.33    1:23.27  
                  38.42     1:23.27 (44.85)                                        
  8 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              1:25.83    1:23.32  
                  38.65     1:23.32 (44.67)                                        
  9 Perry, Liz M              15 HOCO-MD              1:19.89    1:23.89  
                  38.34     1:23.89 (45.55)                                        
 10 Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD              1:17.22    1:25.12  
                  38.24     1:25.12 (46.88)                                        
 11 Jones, Melody A           15 GMAC-MD              1:27.51    1:28.27  
                  39.87     1:28.27 (48.40)                                        
 12 Willey, Jaelynn R         15 GMAC-MD              1:30.83    1:34.21  
                  41.03     1:34.21 (53.18)                                        
 -- Elliott, Madison L        15 CAC-MD               1:25.19         NS  
 -- Plaudis, Haylee K         15 CAC-MD               1:17.08         NS  
 
Event 88  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claus, Zachary D          15 ROCK-MD              1:06.61    1:07.80  
                  31.42     1:07.80 (36.38)                                        
  2 Scott, Andrew T           18 CBAC-MD              1:08.12    1:08.19  
                  31.75     1:08.19 (36.44)                                        
  3 Rock, Kyle L              15 ROCK-MD              1:07.88    1:09.85  
                  32.51     1:09.85 (37.34)                                        
  4 Finegan, Paul V           16 HOCO-MD              1:12.84    1:14.86  
                  33.23     1:14.86 (41.63)                                        
  5 Waligorski, Sho S         17 GMAC-MD                   NT    1:15.74  
                  34.79     1:15.74 (40.95)                                        
  6 DePiazza, Christopher P   16 ROCK-MD              1:15.66    1:18.70  
                  35.95     1:18.70 (42.75)                                        
  7 Carlisle, Aaron J         16 SPRC-MD              1:28.91    1:19.13  
                  35.85     1:19.13 (43.28)                                        
  8 Balazs, Carlos E          15 CAC-MD               1:20.21    1:19.31  
                  36.48     1:19.31 (42.83)                                        
  9 Balaton, Michael A        16 GMAC-MD              1:19.99    1:21.46  
                  36.44     1:21.46 (45.02)                                        
 10 Fahey, Owen D             15 YCM-MD                    NT    1:25.49  
                  37.78     1:25.49 (47.71)                                        
 -- Voelker, Ben E            15 CAC-MD               1:08.04         NS  
 -- Zaidi, Adam A             17 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 89  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis, Katie K            13 EST-MD               1:10.26    1:11.11  
                  33.99     1:11.11 (37.12)                                        
  2 Gunawardane, Sonali       14 EST-MD               1:10.03    1:11.27  
                  35.57     1:11.27 (35.70)                                        
  3 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD              1:13.25    1:12.82  
                  34.57     1:12.82 (38.25)                                        
  4 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD              1:17.58    1:14.10  
                  36.27     1:14.10 (37.83)                                        
  5 Gude, Leah M              13 EST-MD               1:10.98    1:14.52  
                  35.73     1:14.52 (38.79)                                        
  6 Balaton, Christina R      14 GMAC-MD              1:15.64    1:15.91  
                  35.88     1:15.91 (40.03)                                        
  7 Perella, Camden or Cami   13 ROCK-MD              1:16.98    1:16.71  
                  37.66     1:16.71 (39.05)                                        
  8 Morris, Lydia G           14 CBAC-MD              1:12.72    1:17.26  
                  36.19     1:17.26 (41.07)                                        
  9 Liu, Grace Z              13 EST-MD               1:24.25    1:17.64  
                  36.97     1:17.64 (40.67)                                        
 10 McCauley, Abby H          13 ROCK-MD              1:15.23    1:17.84  
                  37.56     1:17.84 (40.28)                                        
 11 Gerber, Andrea J          14 CAC-MD               1:20.71    1:19.82  
                  38.36     1:19.82 (41.46)                                        
 12 Jarrett, Alexis M         13 ROCK-MD              1:22.15    1:20.61  
                  38.53     1:20.61 (42.08)                                        
 13 Robold, Kristiana L       13 YCM-MD                    NT    1:24.00  
                  39.58     1:24.00 (44.42)                                        
 14 King, Anna M              13 CBAC-MD              1:26.35    1:25.05  
                  40.17     1:25.05 (44.88)                                        
 15 Banks, Diana              13 SPRC-MD              1:25.39    1:25.95  
                  40.25     1:25.95 (45.70)                                        
 16 Bell, Amayah G            14 EST-MD               1:39.72    1:48.46  
                  50.28     1:48.46 (58.18)                                        
 -- Chowdhury, Symrn          13 HOCO-MD                   NT         NS  
 -- Hendrickson, Maggie R     13 EST-MD               1:12.96         NS  
 -- Johnson, Alyssa M         13 ROCK-MD              1:16.87         NS  
 -- Rogers, Alivia A          14 CAC-MD               1:11.77         NS  
 
Event 90  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Justin R            13 HOCO-MD              1:05.33    1:03.34  
                  30.36     1:03.34 (32.98)                                        
  2 Gunawardane, Sohan        14 EST-MD               1:05.52    1:04.86  
                  31.37     1:04.86 (33.49)                                        
  3 Vance, Brian P            13 EST-MD               1:07.73    1:06.87  
                  32.71     1:06.87 (34.16)                                        
  4 Wojtowicz, Jimmy J        13 ROCK-MD              1:06.77    1:07.51  
                  32.93     1:07.51 (34.58)                                        
  5 Urian, Will C             13 EST-MD               1:07.06    1:07.79  
                  32.89     1:07.79 (34.90)                                        
  6 D'Aurora, Owen O          13 CBAC-MD              1:08.92    1:08.03  
                  33.06     1:08.03 (34.97)                                        
  7 Ford, Brady S             14 YCM-MD               1:11.35    1:10.03  
                  33.06     1:10.03 (36.97)                                        
  8 Beall, Bradley D          14 CBAC-MD              1:08.78    1:10.28  
                  33.81     1:10.28 (36.47)                                        
  9 Rock, Conner M            13 ROCK-MD              1:10.58    1:12.69  
                  34.51     1:12.69 (38.18)                                        
 10 Pinto, Benny              13 CAC-MD               1:15.28    1:13.76  
                  35.27     1:13.76 (38.49)                                        
 11 Sabins, Christopher M     14 SPRC-MD              1:20.79    1:14.71  
                  35.52     1:14.71 (39.19)                                        
 12 Yang, Andrew B            13 EST-MD               1:16.39    1:17.38  
                  37.27     1:17.38 (40.11)                                        
 13 Pu, Andy                  13 HOCO-MD              1:20.97    1:28.55  
 -- Walls, Ben B              14 GMAC-MD              1:14.74         NS  
 -- Willey, Nolan A           13 GMAC-MD              1:20.29         NS  
 
Event 91  Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plaudis, Victoria J       15 CAC-MD               1:08.40    1:08.57  
                  33.82     1:08.57 (34.75)                                        
  2 Spiotta, Madison A        16 ROCK-MD              1:09.36    1:10.19  
                  34.45     1:10.19 (35.74)                                        
  3 Augustin, Bryleigh A      15 YCM-MD               1:11.18    1:11.22  
                  32.85     1:11.22 (38.37)                                        
  4 Mehls, Jenna N            16 CAC-MD               1:09.79    1:11.28  
                  34.31     1:11.28 (36.97)                                        
  5 Perry, Liz M              15 HOCO-MD              1:10.74    1:13.22  
                  35.40     1:13.22 (37.82)                                        
  6 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              1:09.98    1:13.84  
                  35.94     1:13.84 (37.90)                                        
  7 Willey, Jaelynn R         15 GMAC-MD              1:12.61    1:14.11  
                  35.79     1:14.11 (38.32)                                        
  8 Grow, Lindsey D           18 SFY-MA               1:08.49    1:15.64  
                  36.12     1:15.64 (39.52)                                        
 -- Elliott, Madison L        15 CAC-MD               1:09.62         NS  
 -- Aguirre-Nicholson, Elysi  15 YCM-MD                    NT         NS  
 
Event 92  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finegan, Paul V           16 HOCO-MD              1:03.49    1:01.88  
                  29.95     1:01.88 (31.93)                                        
  2 DePiazza, Christopher P   16 ROCK-MD              1:03.34    1:06.22  
                  31.90     1:06.22 (34.32)                                        
  3 Santoni, Michael A        16 HOCO-MD              1:07.67    1:07.44  
                  31.63     1:07.44 (35.81)                                        
  4 Maldonado, Nate J         15 CAC-MD               1:08.24    1:08.10  
                  32.37     1:08.10 (35.73)                                        
  5 Balazs, Carlos E          15 CAC-MD               1:06.95    1:08.36  
                  33.28     1:08.36 (35.08)                                        
  6 Balaton, Michael A        16 GMAC-MD              1:04.66    1:09.09  
                  33.41     1:09.09 (35.68)                                        
  7 Waligorski, Sho S         17 GMAC-MD              1:03.01    1:10.48  
                  32.18     1:10.48 (38.30)                                        
  8 Proctor, Michael E        16 CAC-MD               1:26.57    1:24.67  
                  41.26     1:24.67 (43.41)                                        
 -- Voelker, Ben E            15 CAC-MD               1:02.38         NS  
 
Event 93  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiteman, Eden H          13 SPRC-MD              2:53.77    2:45.04  
                  34.84     1:16.90 (42.06)     2:09.69 (52.79)     2:45.04 (35.35)
  2 McCloskey, Lauren D       13 ROCK-MD              2:56.06    3:01.65  
                  38.83     1:25.39 (46.56)     2:21.11 (55.72)     3:01.65 (40.54)
  3 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD              2:57.70    3:01.85  
                  42.27     1:28.43 (46.16)     2:21.89 (53.46)     3:01.85 (39.96)
  4 Burkes, Lois L            13 GMAC-MD              3:03.89    3:05.05  
                  40.24     1:28.20 (47.96)     2:22.77 (54.57)     3:05.05 (42.28)
  5 D'Aurora, Elizabeth J     13 CBAC-MD              3:03.22    3:10.02  
                  42.49     1:32.08 (49.59)     2:29.08 (57.00)     3:10.02 (40.94)
  6 King, Anna M              13 CBAC-MD                   NT    3:16.90  
                  47.83     1:39.12 (51.29)     2:36.67 (57.55)     3:16.90 (40.23)
  7 Jarrett, Alexis M         13 ROCK-MD              3:24.74    3:18.29  
                  44.94     1:36.72 (51.78)     2:33.36 (56.64)     3:18.29 (44.93)
 -- Louis, Katie K            13 EST-MD               2:53.58         DQ  
                  39.17     1:24.83 (45.66)     2:17.38 (52.55)          DQ (40.02)
 -- Savarese, Shelen R        14 ROCK-MD              2:59.91         NS  
 -- Whitmore, Madison L       14 YCM-MD               3:07.25         NS  
 -- Johnson, Alyssa M         13 ROCK-MD              3:12.49         NS  
 -- Rogers, Alivia A          14 CAC-MD               2:53.37         NS  
 
Event 94  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mo, Kenneth               14 EST-MD               2:41.91    2:43.62  
                  34.57     1:16.90 (42.33)     2:07.33 (50.43)     2:43.62 (36.29)
  2 Eby, Sean D               13 CBAC-MD              2:47.18    2:43.83  
                  36.06     1:15.19 (39.13)     2:09.83 (54.64)     2:43.83 (34.00)
  3 Wojtowicz, Jimmy J        13 ROCK-MD              2:47.35    2:52.13  
                  36.33     1:22.80 (46.47)     2:13.66 (50.86)     2:52.13 (38.47)
  4 Rivas, Jeff E             13 CAC-MD               3:03.72    3:05.18  
                  38.85     1:25.41 (46.56)     2:23.46 (58.05)     3:05.18 (41.72)
  5 Ford, Brady S             14 YCM-MD                    NT    3:06.16  
                  41.66     1:28.43 (46.77)     2:26.05 (57.62)     3:06.16 (40.11)
  6 Rock, Conner M            13 ROCK-MD              3:11.77    3:10.72  
                  39.55     1:27.56 (48.01)   2:30.73 (1:03.17)     3:10.72 (39.99)
 -- Walls, Ben B              14 GMAC-MD              3:22.51         NS  
 
Event 95  Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD              2:47.61    2:53.18  
                  37.34     1:21.14 (43.80)     2:12.17 (51.03)     2:53.18 (41.01)
  2 Johnston, Rachel M        15 CBAC-MD              2:50.93    2:53.87  
                  37.95     1:27.65 (49.70)     2:17.45 (49.80)     2:53.87 (36.42)
  3 Cole, Olivia C            15 CAC-MD               2:56.76    2:59.38  
                  39.02     1:25.31 (46.29)     2:18.78 (53.47)     2:59.38 (40.60)
  4 Jones, Melody A           15 GMAC-MD              2:48.80    3:01.18  
                  40.40     1:27.79 (47.39)     2:22.10 (54.31)     3:01.18 (39.08)
  5 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              3:09.43    3:02.75  
                  39.49     1:27.59 (48.10)     2:25.41 (57.82)     3:02.75 (37.34)
 -- Zaidi, Amina F            15 YCM-MD               2:59.95         NS  
 
Event 96  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ordakowski, Ryan A        16 UN-SP-MD             2:33.07    2:31.16  
                  30.64     1:10.48 (39.84)     1:57.51 (47.03)     2:31.16 (33.65)
  2 Fahey, Owen D             15 YCM-MD               2:51.09    2:50.80  
                  38.01     1:23.99 (45.98)     2:14.28 (50.29)     2:50.80 (36.52)
  3 DePiazza, Christopher P   16 ROCK-MD              2:38.80    2:52.09  
                  35.53     1:20.05 (44.52)     2:11.84 (51.79)     2:52.09 (40.25)
  4 Maldonado, Nate J         15 CAC-MD               2:56.35    2:56.13  
                  39.62     1:22.39 (42.77)     2:16.00 (53.61)     2:56.13 (40.13)
 -- Rock, Kyle L              15 ROCK-MD              2:33.10         DQ  
                  33.13     1:15.53 (42.40)     2:02.88 (47.35)          DQ (32.66)
 -- Zaidi, Adam A             17 YCM-MD               2:38.34         NS