Licensed to Naval Academy Aquatics Club
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 5/7/2017 09:26 PM
                2017 NAAC Spring LC Meet - 5/6/2017 to 5/7/2017                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Madeline M          10 CBAC-MD              1:57.06    1:44.49  
  2 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD              1:49.10    1:45.98  
  3 Hoang, Rachel L           10 HAGY-MD              1:52.35    1:54.42  
  4 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD              2:37.72    1:54.67  
  5 Getz, MacKenzie E         10 NAAC-MD              1:54.90    1:55.25  
  6 Harvey, Shannon E         10 NAAC-MD              2:16.12    1:58.87  
  7 Reker, Ava V              10 ACA-MD               1:51.96    1:59.33  
  8 Frill, Morgan V           10 GMAC-MD              2:12.26    2:00.01  
  9 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD              1:56.37    2:00.12  
 10 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD              2:08.49    2:01.32  
 11 Baker, Yui T               9 CBAC-MD              2:17.05    2:01.51  
 12 Morton, Skyler E          10 NAAC-MD              1:57.71    2:02.30  
 13 Whiteman, Iris M           9 SPRC-MD              2:02.09    2:02.72  
 14 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD              2:16.59    2:05.45  
 15 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD               2:08.25    2:07.00  
 16 Wright, Emmy E             9 Unattached           2:45.17    2:07.84  
 17 Mozzo, Kaitlynn T          9 CBAC-MD              2:27.84    2:08.14  
 18 Swift, Sadie R             9 CBAC-MD              2:20.45    2:08.27  
 19 McClure, Brynn A           9 NAAC-MD              2:07.09    2:11.03  
 20 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD              2:30.44    2:11.94  
 21 Ralph, Molly G             9 NAAC-MD              2:20.85    2:12.56  
 22 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD              2:19.33    2:12.63  
 23 Grantland, Kara M         10 NAAC-MD              2:27.51    2:12.92  
 24 Rogers, Emma J             9 SPY-MD               2:14.10    2:13.00  
 25 Rinehart, Joscelyn C       9 NAAC-MD                   NT    2:14.96  
 26 Grandieri, Rori Q          9 SPRC-MD                   NT    2:17.11  
 27 Kulynych-Irvin, Alders C   9 NAAC-MD              2:49.48    2:17.27  
 28 Corey, Madelyn I           9 NAAC-MD                   NT    2:17.54  
 29 Reynolds, Ashley L         9 CAC-MD               3:07.70    2:18.70  
 30 Twomey, Ciara A            9 NAAC-MD              2:15.34    2:20.05  
 31 Winkfield, Morgan P        9 GBSA-MD              2:18.90    2:20.66  
 32 Doherty, Alyssa N          9 SPRC-MD              2:32.27    2:22.17  
 33 McBride, Rylee            10 GMAC-MD                   NT    2:24.85  
 34 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              2:28.89    2:32.19  
 35 Woolsey, Marlee B          9 SPRC-MD                   NT    2:34.97  
 -- Jewell, Kayleigh L        10 SPY-MD                    NT         NS  
 
Event 2  Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD              1:53.90    1:37.69  
  2 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD              1:45.58    1:46.13  
  3 Hamilton, Jack J           9 NAAC-MD              1:49.40    1:49.48  
  4 Bice, Palmer J            10 NAAC-MD              1:51.10    1:49.98  
  5 Havens, Leo D             10 SPRC-MD              1:59.38    1:52.84  
  6 Yue, Kevin                 9 YCM-MD               1:54.00    1:53.59  
  7 Desclous, Mio K           10 HAGY-MD              1:49.63    1:54.16  
  8 Currie, Tanner J           9 NAAC-MD              2:12.78    1:56.53  
  9 Grafov, Timothy A          9 YCM-MD               1:54.79    1:58.04  
 10 Malone, Will M            10 NAAC-MD              1:59.68    1:58.32  
 11 Cattaneo, Matthew A       10 NAAC-MD              2:12.47    1:58.89  
 12 Mengel, Zach R            10 NAAC-MD              2:02.24    1:59.54  
 13 Gates, Parker A            9 NAAC-MD              1:57.99    2:00.55  
 14 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD              1:58.86    2:01.52  
 15 Corson, Liam C            10 NAAC-MD              2:14.24    2:01.58  
 16 Tollefson, Thomas P        9 NAAC-MD              2:05.06    2:02.93  
 17 Williams, Carter T         9 NAAC-MD              2:04.20    2:04.39  
 18 Cembrano, Marcus L        10 NAAC-MD              2:14.80    2:04.91  
 19 Goldstein, Brayden A       9 NAAC-MD              2:08.18    2:06.03  
 20 Mundy, Joshua A           10 NAAC-MD              2:22.39    2:06.80  
 21 Luhta, Soren D             9 SPRC-MD                   NT    2:07.97  
 22 Bodor, Sam B               9 NAAC-MD              2:19.44    2:08.49  
 23 Crawford, Aiden J         10 DST-MA                    NT    2:09.93  
 24 Miller, Jack D             9 NAAC-MD              2:22.16    2:13.23  
 25 Smith, Jameson F           9 CBAC-MD              2:31.38    2:14.20  
 26 Langston-Wiebe, Artem     10 SPRC-MD              2:20.56    2:20.45  
 27 Mitchell, Cameron R        9 NAAC-MD              2:48.34    2:30.68  
 28 Ivey, Keith R              9 SPRC-MD                   NT    2:32.99  
 29 Ackerman, William L        9 SPY-MD                    NT    2:38.62  
 -- Seitz, LouLou *            9 SPY-MD                    NT         DQ  
 -- Pitta, Andy J             10 NAAC-MD              2:01.98         DQ  
 
Event 3  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silcox, Hannah E          12 ACA-MD               1:31.66    1:32.12  
  2 Burkes, Lois L            12 GMAC-MD                   NT    1:32.92  
  3 Young, Emerson G          12 ACA-MD               1:42.55    1:33.82  
  4 Pacher, Katy J            12 NAAC-MD              1:37.56    1:34.89  
  5 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD               1:40.68    1:36.13  
  6 Raines, Camryn R          11 SPY-MD                    NT    1:36.15  
  7 Sheridan, Olivia C        12 SPY-MD               1:35.41    1:36.27  
  8 Schwab, Hannah C          12 GBSA-MD              1:40.62    1:36.66  
  9 Rickabaugh, Rachel E      11 NAAC-MD              1:38.47    1:37.89  
 10 Hiller, Katelyn           11 NAAC-MD              1:41.23    1:37.95  
 11 Boehringer, Caroline P    11 NAAC-MD              1:38.36    1:38.35  
 12 Merry, Sophia L           12 NAAC-MD              1:40.57    1:38.43  
 13 Healy, Bailey N           12 YCM-MD               1:37.75    1:38.82  
 14 Krasauskis, Bryn A        12 YCM-MD               1:35.59    1:38.92  
 15 Kollar, Molly E           12 GMAC-MD              2:01.84    1:40.06  
 16 Pierce, Laci M            11 ACA-MD               2:06.70    1:41.31  
 17 Craig, Cara J             12 NAAC-MD              1:52.10    1:42.14  
 18 Dixon, Hope E             12 NAAC-MD              1:56.84    1:42.26  
 19 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD              1:56.89    1:42.83  
 20 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD              1:58.39    1:43.15  
 21 Farah, Nour J             12 GBSA-MD              1:47.32    1:43.58  
 22 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD               1:43.92    1:43.77  
 23 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD               1:45.06    1:44.19  
 24 Gorman, Brigid A          12 NAAC-MD              1:48.45    1:44.20  
 25 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD              1:43.38    1:44.56  
 26 Smith, Lauren C           11 NAAC-MD              1:54.78    1:45.96  
 27 Fulton, Lily M            11 NAAC-MD              1:51.07    1:46.57  
 28 Edwards, Gwynneth T       11 NAAC-MD              1:55.38    1:46.79  
 29 Michels, Nadia G          11 NAAC-MD              2:05.19    1:46.84  
 30 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD              1:57.86    1:48.50  
 31 Bradley, Angela R         12 ACA-MD               1:51.37    1:49.32  
 32 Baker, Noe M              12 CBAC-MD              2:02.44    1:49.56  
 33 Reker, Emma E             11 ACA-MD               1:54.33    1:49.73  
 34 Rothrock, Elly C          11 NAAC-MD              1:54.94    1:50.52  
 35 Hall, Alex E              11 Aqua Culture-MD      2:00.00    1:52.65  
 36 Pasquinelli, Lilli R      12 Aqua Culture-MD      1:49.98    1:53.50  
 37 Woolsey, Vallie J         11 SPRC-MD              1:55.77    1:53.97  
 38 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD              1:56.14    1:54.47  
 39 Ralph, Annie N            12 NAAC-MD              2:17.57    1:54.71  
 40 Bloom, Kaylee P           12 SPY-MD               1:56.35    1:54.85  
 41 Cooper, Molly B           11 YCM-MD               2:00.88    1:57.27  
 42 Fatkin, Emily G           12 HSST-MD                   NT    1:57.61  
 42 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD               1:54.92    1:57.61  
 44 Watson, Georgia N         11 Aqua Culture-MD      1:53.11    1:57.85  
 45 Linz, Meghan R            12 Aqua Culture-MD      2:04.79    1:58.44  
 46 Collins, Sunday J         11 NAAC-MD              2:26.08    1:58.68  
 47 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD              1:59.84    1:59.50  
 48 Gjikuria, Haris           12 OPST-MD              2:01.37    2:01.75  
 49 Cherry, Sophia R          11 GBSA-MD              2:03.22    2:01.89  
 50 Bell, Jordyn P            11 HSST-MD              2:17.26    2:03.18  
 51 Walker, Taylor R          11 DST-MA               2:07.10    2:05.82  
 -- Gibson, Kelly N           12 NAAC-MD              1:55.28         NS  
 -- Yip, Jeslyn C             12 GBSA-MD              1:53.21         NS  
 
Event 4  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rene, Damian C            11 NAAC-MD              1:54.84    1:32.07  
  2 Hoang, Jackson M          11 HAGY-MD              1:40.82    1:32.73  
  3 Vandewinckel, Lucas C     12 GBSA-MD              1:33.11    1:35.65  
  4 Denn, Adam P              12 DST-MA               1:39.35    1:36.11  
  5 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD              1:39.71    1:36.85  
  6 Wright, Henry H           12 NAAC-MD              2:08.13    1:37.07  
  7 Callahan, Ryan D          12 YCM-MD               1:31.39    1:37.09  
  8 Corey, Luke T             11 NAAC-MD              1:43.33    1:39.47  
  9 Decker, Nate S            11 NAAC-MD              1:47.49    1:40.90  
 10 Harley, Jadon Z           12 ACA-MD               1:51.12    1:42.67  
 11 Guerra, Emilio S          12 NAAC-MD              1:55.69    1:44.11  
 12 Hentnick, Timmy Q         12 NAAC-MD              1:44.37    1:44.19  
 13 Windle, Mason M           12 ACA-MD               1:46.58    1:44.49  
 14 Sweat, Addison J          12 HSST-MD              1:43.87    1:45.08  
 15 Tilghman, Matthew T       11 NAAC-MD              1:57.47    1:45.47  
 16 Harada, Jack H            11 NAAC-MD              1:56.01    1:45.49  
 17 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD              2:01.68    1:46.21  
 18 Grady, Sam H              11 NAAC-MD              1:47.06    1:46.24  
 19 Greene, Drew E            12 SPRC-MD              1:52.87    1:46.68  
 20 Gray, Wyatt R             12 SPY-MD               1:54.09    1:47.08  
 21 Smith, Sam G              12 NAAC-MD              1:56.23    1:47.15  
 22 Diehl, Adam J             12 OPST-MD              2:04.29    1:47.78  
 23 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD              1:59.50    1:49.40  
 24 Hargrave, Ben B           11 NAAC-MD              2:02.71    1:49.48  
 25 Maliwanag, Matthew C      12 DST-MA               1:42.01    1:51.54  
 26 Milstead, Walker P        12 YCM-MD               2:08.00    1:52.30  
 27 Carson, Gavin E           11 Aqua Culture-MD      1:52.54    1:52.38  
 28 Jenkins, Rory T           11 SPRC-MD              1:58.33    1:52.48  
 29 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD              2:18.33    1:54.18  
 30 Mozzo, Aidan P            11 CBAC-MD              2:17.53    1:54.24  
 31 Cho, Hudson S             12 SPY-MD               1:57.46    1:55.13  
 32 Masiello, John            11 GMAC-MD                   NT    1:56.85  
 33 Byrne, Andrew P           11 NAAC-MD              2:01.80    1:56.91  
 34 Tollefson, Nicholas W     11 NAAC-MD              2:08.46    2:02.30  
 35 Weaver, Logan N           11 Aqua Culture-MD      2:03.07    2:02.89  
 36 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD                   NT    2:14.13  
 -- Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD              2:01.54         NS  
 -- Thomas, Matthew G         12 NAAC-MD              1:53.62         NS  
 -- Barcikowski, Caden M      11 Aqua Culture-MD      1:49.79         NS  
 -- Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD              1:47.65         NS  
 
Event 5  Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sterkenburg, Laci E       10 DST-MA                 38.42      36.42  
  2 Frill, Morgan V           10 GMAC-MD                38.86      36.44  
  3 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                36.79      37.15  
  4 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD                42.83      38.09  
  5 Reker, Ava V              10 ACA-MD                 44.49      38.16  
  6 Getz, MacKenzie E         10 NAAC-MD                37.98      38.65  
  7 Mozzo, Kaitlynn T          9 CBAC-MD                47.72      38.66  
  8 Legros, Haley A           10 NAAC-MD                43.85      38.94  
  9 Feliz, Lucy C              9 SPRC-MD                41.24      39.10  
 10 Shatzer, Madison L         9 HAGY-MD                41.20      39.27  
 11 Morton, Skyler E          10 NAAC-MD                38.60      39.81  
 12 Grandieri, Sooki O        10 SPRC-MD                51.06      39.93  
 13 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD                47.29      41.23  
 14 Nguyen, Megan M            9 ACA-MD                 43.62      41.33  
 15 Liberto, Evi L             9 HSST-MD                42.40      41.36  
 16 Donegan, Tess J           10 SPRC-MD                42.13      41.48  
 17 Hoang, Rachel L           10 HAGY-MD                43.17      41.60  
 18 Quill, Lily N             10 SPY-MD                 41.82      42.17  
 19 Grantland, Kara M         10 NAAC-MD                43.11      42.28  
 20 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD                 47.92      43.23  
 21 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                47.38      43.39  
 22 Corey, Madelyn I           9 NAAC-MD                42.97      43.81  
 23 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD                44.04      44.22  
 24 Whiteman, Iris M           9 SPRC-MD                55.10      44.42  
 25 Woolsey, Marlee B          9 SPRC-MD                55.27      45.13  
 26 Rogers, Emma J             9 SPY-MD                 46.92      46.07  
 27 McClure, Brynn A           9 NAAC-MD                46.33      46.10  
 28 Wright, Emmy E             9 Unattached             59.87      46.49  
 29 Baker, Yui T               9 CBAC-MD                51.86      46.50  
 30 Fisher, Rachel E          10 CBAC-MD                52.01      46.72  
 31 Ralph, Molly G             9 NAAC-MD                47.80      46.79  
 32 Kulynych-Irvin, Alders C   9 NAAC-MD                52.34      47.01  
 33 Grandieri, Rori Q          9 SPRC-MD                52.87      47.97  
 34 Rinehart, Joscelyn C       9 NAAC-MD                52.14      48.75  
 35 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD                48.95      49.30  
 36 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD              1:02.98      49.97  
 37 Reynolds, Ashley L         9 CAC-MD                 56.51      50.88  
 38 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD                52.46      52.84  
 39 Zeeger, Abby M             9 CAC-MD               1:04.39      55.75  
 40 Doherty, Alyssa N          9 SPRC-MD              1:07.68      58.82  
 41 McBride, Rylee            10 GMAC-MD                   NT    1:01.46  
 -- Mock, MJ J                 9 GBSA-MD                43.44         NS  
 -- Stalker, Katie L           9 SPY-MD               1:33.00         NS  
 -- Jewell, Kayleigh L        10 SPY-MD                 45.16         NS  
 
Event 6  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD                35.56      34.34  
  2 Bice, Palmer J            10 NAAC-MD                38.47      34.35  
  3 Cattaneo, Matthew A       10 NAAC-MD                42.67      34.86  
  4 Brabazon, Luke A           9 NAAC-MD                50.97      36.02  
  5 Havens, Leo D             10 SPRC-MD                36.72      36.53  
  6 Alvarez, Nate T           10 ACA-MD                 40.07      38.45  
  7 Glisson, Keith             9 GBSA-MD                42.23      38.52  
  8 Martini, Jack M           10 GBSA-MD                40.28      39.12  
  9 Pitta, Andy J             10 NAAC-MD                43.09      39.15  
 10 Kennedy, Tripp L          10 SPY-MD                 40.51      40.02  
 11 Malone, Will M            10 NAAC-MD                39.05      40.17  
 12 Mengel, Zach R            10 NAAC-MD                38.28      40.28  
 13 Grafov, Timothy A          9 YCM-MD                 55.33      40.40  
 14 Swift, Jake A              9 CBAC-MD                42.72      40.50  
 15 Currie, Tanner J           9 NAAC-MD                47.35      40.93  
 16 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD                39.96      40.99  
 17 Longo, James P             9 HSST-MD                44.44      41.35  
 18 Mudd, Mason A              9 CAC-MD                 45.61      41.63  
 19 Hamilton, Jack J           9 NAAC-MD                41.50      41.97  
 20 Bodor, Sam B               9 NAAC-MD                43.42      42.79  
 21 Tollefson, Thomas P        9 NAAC-MD                42.22      42.90  
 22 Crawford, Aiden J         10 DST-MA                 46.79      43.45  
 23 Goldstein, Brayden A       9 NAAC-MD                46.60      43.85  
 24 Gates, Parker A            9 NAAC-MD                41.03      43.90  
 25 Merry, Roland J           10 NAAC-MD                47.45      43.94  
 26 Ivey, Keith R              9 SPRC-MD                47.20      44.38  
 27 Texter, Ben D              9 DST-MA                 45.48      44.42  
 28 Sammeta, Varun             9 GBSA-MD                46.30      45.28  
 29 Cembrano, Marcus L        10 NAAC-MD                45.44      46.42  
 30 Mundy, Joshua A           10 NAAC-MD                46.69      47.37  
 31 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD                47.11      47.83  
 32 Luhta, Soren D             9 SPRC-MD                50.34      48.54  
 33 Ramirez, Austin I          9 DST-MA                 47.34      49.33  
 34 Miller, Jack D             9 NAAC-MD                55.67      49.49  
 35 Elliffe, Benjamin E        9 SPY-MD                 51.62      49.97  
 36 Mitchell, Cameron R        9 NAAC-MD                50.90      50.14  
 37 Ackerman, William L        9 SPY-MD                 47.82      50.17  
 38 Langston-Wiebe, Artem     10 SPRC-MD                55.77      55.21  
 39 Seitz, LouLou *            9 SPY-MD                 53.07      57.32  
 40 Jing, Glenn J              9 DST-MA               1:12.14    1:05.22  
 41 LeBoeuf, Thomas J          9 GBSA-MD                   NT    1:11.47  
 -- Desclous, Mio K           10 HAGY-MD                40.29         NS  
 -- Fuller, Mason A            9 SPRC-MD                39.46         NS  
 -- Menon, Ronan K            10 GBSA-MD                45.64         NS  
 -- Yip, Ethan O              10 GBSA-MD                46.91         NS  
 
Event 7  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baxter, Lily C            11 NAAC-MD                37.12      31.11  
  2 Young, Emerson G          12 ACA-MD                 34.84      31.77  
  3 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD                 33.42      32.28  
  4 Krasauskis, Bryn A        12 YCM-MD                 34.19      32.37  
  5 Gorman, Brigid A          12 NAAC-MD                33.40      32.95  
  6 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD                33.53      33.18  
  7 Graham, Rilee E           11 ACA-MD                 35.46      33.42  
  8 Knauer, Ellie C           11 SPRC-MD                35.48      33.56  
  9 Pierce, Laci M            11 ACA-MD                 36.53      33.64  
 10 Craig, Cara J             12 NAAC-MD                33.84      33.67  
 11 Hershey, London N         11 HAGY-MD                33.77      33.77  
 11 Michels, Nadia G          11 NAAC-MD                38.02      33.77  
 13 Garcia, Camille R         12 YCM-MD                 37.00      34.70  
 14 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD                 35.52      34.71  
 15 Merry, Sophia L           12 NAAC-MD                36.28      34.87  
 16 Caughron, Sammy I         12 SPY-MD                 34.53      34.90  
 17 Atkins, Jadyn M           11 NAAC-MD                33.92      35.05  
 18 Farah, Nour J             12 GBSA-MD                39.87      35.54  
 19 Mahle, Sophia G           12 GBSA-MD                41.15      35.59  
 20 Baker, Noe M              12 CBAC-MD                37.51      35.87  
 20 Hiller, Katelyn           11 NAAC-MD                36.44      35.87  
 22 Silcox, Hannah E          12 ACA-MD                 34.87      36.46  
 23 Hall, Alex E              11 Aqua Culture-MD        43.30      36.76  
 24 Edwards, Gwynneth T       11 NAAC-MD                39.80      37.02  
 24 Smith, Lauren C           11 NAAC-MD                38.34      37.02  
 26 Shanks, Noel V            12 SPRC-MD                41.02      37.07  
 27 Fatkin, Emily G           12 HSST-MD                37.26      37.22  
 28 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD                37.23      37.28  
 28 Ralph, Annie N            12 NAAC-MD                44.48      37.28  
 30 Watson, Georgia N         11 Aqua Culture-MD        36.46      37.58  
 31 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                36.47      37.78  
 32 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                40.13      38.01  
 33 Fulton, Lily M            11 NAAC-MD                38.40      38.26  
 34 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD                 40.07      38.31  
 35 Linz, Meghan R            12 Aqua Culture-MD        40.32      38.35  
 36 Bradley, Angela R         12 ACA-MD                 40.67      38.51  
 37 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD                 36.59      38.78  
 38 Bloom, Kaylee P           12 SPY-MD                 39.48      38.88  
 39 Kollar, Molly E           12 GMAC-MD                39.61      38.97  
 40 Pasquinelli, Lilli R      12 Aqua Culture-MD        39.80      39.11  
 41 Walker, Taylor R          11 DST-MA                 38.47      39.14  
 42 Gjikuria, Haris           12 OPST-MD                39.67      39.69  
 43 Cronkite, Julia M         11 SPY-MD                 42.86      39.77  
 44 Rothrock, Elly C          11 NAAC-MD                39.59      39.99  
 45 Cooper, Molly B           11 YCM-MD                 40.05      40.31  
 46 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD                41.01      42.02  
 47 Bell, Jordyn P            11 HSST-MD                42.89      43.03  
 48 Collins, Sunday J         11 NAAC-MD                48.31      43.59  
 49 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD                 43.97      43.63  
 50 Cherry, Sophia R          11 GBSA-MD                40.73      44.30  
 51 Glisson, Karita           11 GBSA-MD                49.44      46.17  
 -- Yip, Jeslyn C             12 GBSA-MD                35.09         NS  
 -- Gibson, Kelly N           12 NAAC-MD                37.92         NS  
 
Event 8  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Henry H           12 NAAC-MD                36.38      30.47  
  2 Lingelbach, Adam M        12 HSST-MD                34.14      31.04  
  3 Sloan, Morgan P           11 YCM-MD                 33.75      32.23  
  4 Hentnick, Timmy Q         12 NAAC-MD                32.41      32.32  
  5 Greene, Drew E            12 SPRC-MD                34.10      32.53  
  6 Decker, Nate S            11 NAAC-MD                33.57      32.58  
  6 Maliwanag, Matthew C      12 DST-MA                 36.50      32.58  
  8 Davies, Cody J            12 HSST-MD                33.69      32.82  
  9 Tilghman, Matthew T       11 NAAC-MD                38.66      32.98  
 10 Butler, Neal A            12 YCM-MD                 32.87      33.16  
 11 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                 34.90      33.52  
 12 Masiello, John            11 GMAC-MD                37.74      33.57  
 13 Milstead, Walker P        12 YCM-MD                 39.64      33.61  
 14 Brabazon, J.J. J          12 NAAC-MD                35.69      34.16  
 15 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD                 35.79      34.21  
 16 Harley, Jadon Z           12 ACA-MD                 36.23      34.60  
 17 Ainsworth, Julian S       12 SPY-MD                 38.93      34.63  
 18 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                34.78      34.96  
 19 Guan, Robert Z            12 GBSA-MD                43.91      35.04  
 20 Johnson, Lincoln T        11 CAC-MD                 37.60      35.08  
 21 Walls, Sam A              11 GMAC-MD                35.23      35.10  
 22 Krause, Peter L           12 YCM-MD                 35.32      35.39  
 23 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD                37.50      35.42  
 24 Diehl, Adam J             12 OPST-MD                47.84      35.51  
 25 Smith, Sam G              12 NAAC-MD                36.55      35.83  
 26 Carson, Gavin E           11 Aqua Culture-MD        34.97      35.89  
 27 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD                39.76      35.94  
 28 Denn, Adam P              12 DST-MA                 38.64      36.29  
 29 Grady, Sam H              11 NAAC-MD                37.43      36.45  
 29 James, AJ N               12 HSST-MD                40.86      36.45  
 31 Karcheuski, Daniel V      11 OPST-MD                37.78      37.08  
 32 Weaver, Logan N           11 Aqua Culture-MD        38.56      37.22  
 33 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD                39.49      37.48  
 34 Mozzo, Aidan P            11 CBAC-MD                45.11      37.58  
 35 Windle, Mason M           12 ACA-MD                 38.17      37.60  
 36 Tiller, Jordan T          11 ACA-MD                 41.10      38.14  
 37 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD                39.15      38.29  
 38 Klee, Nik I               11 NAAC-MD                42.55      39.29  
 39 Gray, Wyatt R             12 SPY-MD                 37.12      39.59  
 40 Jenkins, Rory T           11 SPRC-MD                39.77      39.71  
 41 Cho, Hudson S             12 SPY-MD                 44.33      39.96  
 42 Guerra, Emilio S          12 NAAC-MD                46.90      40.27  
 43 Drucis, Jack T            11 NAAC-MD                41.52      40.62  
 44 Garcia, Mark A            11 YCM-MD                 39.84      41.72  
 45 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD                44.85      42.88  
 46 Eikenberg, Tegan M        11 SPY-MD                 42.80      43.59  
 47 Walden, Chandler E        12 SPRC-MD                47.93      43.69  
 48 Tollefson, Nicholas W     11 NAAC-MD                49.52      43.94  
 49 Eid, Belal A              12 YCM-MD                 42.27      45.45  
 -- Barcikowski, Caden M      11 Aqua Culture-MD        42.31         NS  
 -- Donaghey, Caleb R         11 YCM-MD                 37.72         NS  
 -- Hargrave, Ben B           11 NAAC-MD                40.34         NS  
 -- Thomas, Matthew G         12 NAAC-MD                38.01         NS  
 -- Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD                35.72         NS  
 
Event 9  Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD              1:36.45    1:33.30  
  2 Chen, Madeline M          10 CBAC-MD              1:54.36    1:34.42  
  3 Shatzer, Madison L         9 HAGY-MD              1:47.93    1:40.97  
  4 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                   NT    1:45.27  
  5 Nguyen, Megan M            9 ACA-MD               1:37.12    1:49.81  
  6 Donegan, Tess J           10 SPRC-MD              1:47.24    1:53.03  
  7 Sterkenburg, Laci E       10 DST-MA                    NT    1:54.60  
  8 Legros, Haley A           10 NAAC-MD              2:04.34    2:01.11  
  9 Harvey, Shannon E         10 NAAC-MD              1:50.48    2:01.54  
 10 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD              2:05.99    2:04.36  
 11 Twomey, Ciara A            9 NAAC-MD              2:09.59    2:04.77  
 12 Grandieri, Sooki O        10 SPRC-MD                   NT    2:05.05  
 13 Whiteman, Iris M           9 SPRC-MD              2:03.02    2:09.95  
 14 Getz, MacKenzie E         10 NAAC-MD              2:01.45    2:22.08  
 15 Swift, Sadie R             9 CBAC-MD                   NT    2:23.59  
 -- Feliz, Lucy C              9 SPRC-MD                   NT         DQ  
 -- Mock, MJ J                 9 GBSA-MD                   NT         NS  
 -- Hoffmaster, Kyra G         9 SPY-MD               2:20.47         NS  
 
Event 10  Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swift, Jake A              9 CBAC-MD              1:38.20    1:41.70  
  2 Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD              1:39.67    1:45.47  
  3 Brabazon, Luke A           9 NAAC-MD              1:40.19    1:46.39  
  4 Havens, Leo D             10 SPRC-MD                   NT    1:53.43  
  5 Williams, Carter T         9 NAAC-MD              2:03.41    1:56.38  
  6 Bice, Palmer J            10 NAAC-MD              1:54.65    1:56.86  
  7 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD              1:48.87    1:59.61  
  8 Corson, Liam C            10 NAAC-MD              2:10.01    2:10.54  
  9 Mudd, Mason A              9 CAC-MD                    NT    2:12.04  
 -- Smith, Jameson F           9 CBAC-MD                   NT         DQ  
 -- Merry, Roland J           10 NAAC-MD              1:57.34         DQ  
 -- Fuller, Mason A            9 SPRC-MD                   NT         NS  
 
Event 11  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaidi, Alexia Y           12 CAC-MD               1:24.36    1:16.47  
  2 Schultz, Morgan L         12 SPRC-MD              1:37.99    1:18.33  
  3 Burkes, Lois L            12 GMAC-MD                   NT    1:25.13  
  4 Hershey, London N         11 HAGY-MD              1:31.62    1:27.16  
  5 Young, Emerson G          12 ACA-MD               1:41.21    1:27.29  
  6 Mahle, Sophia G           12 GBSA-MD              1:25.68    1:27.66  
  7 Atkins, Jadyn M           11 NAAC-MD              1:34.63    1:31.64  
  8 Michels, Nadia G          11 NAAC-MD              2:03.63    1:33.95  
  9 Woolsey, Vallie J         11 SPRC-MD              1:24.53    1:34.31  
 10 Graham, Rilee E           11 ACA-MD               2:00.40    1:34.63  
 11 Healy, Bailey N           12 YCM-MD               1:32.07    1:34.89  
 12 Baxter, Lily C            11 NAAC-MD              2:00.26    1:35.23  
 13 Rothrock, Elly C          11 NAAC-MD              1:46.90    1:36.37  
 14 Silcox, Hannah E          12 ACA-MD               1:28.87    1:36.85  
 15 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD              1:50.86    1:37.07  
 16 Mahoney, Brey D           12 YCM-MD               1:40.44    1:38.68  
 17 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD              1:50.76    1:39.34  
 18 Farah, Nour J             12 GBSA-MD              1:33.00    1:39.90  
 19 Rickabaugh, Rachel E      11 NAAC-MD              1:49.81    1:42.49  
 20 Bradley, Angela R         12 ACA-MD                    NT    1:42.65  
 21 Boehringer, Caroline P    11 NAAC-MD              1:43.26    1:42.75  
 22 Smith, Lauren C           11 NAAC-MD              1:49.14    1:45.16  
 23 Knauer, Ellie C           11 SPRC-MD              1:47.61    1:46.12  
 24 Shanks, Noel V            12 SPRC-MD              1:49.55    1:46.55  
 25 Reker, Emma E             11 ACA-MD               1:59.70    1:47.57  
 26 Edwards, Gwynneth T       11 NAAC-MD              1:59.88    1:50.97  
 27 Dixon, Hope E             12 NAAC-MD              2:01.96    1:53.85  
 28 Hiller, Katelyn           11 NAAC-MD              1:58.28    1:54.71  
 29 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD              1:56.49    1:55.67  
 30 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD              2:19.18    2:06.43  
 -- Soltis, Mary A            12 SPRC-MD              2:50.22         NS  
 
Event 12  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Henry H           12 NAAC-MD              1:39.66    1:24.76  
  2 Tiffin, Connor T          11 YCM-MD               1:36.89    1:25.56  
  3 Corey, Luke T             11 NAAC-MD              1:26.51    1:25.70  
  4 Decker, Nate S            11 NAAC-MD              1:23.81    1:26.65  
  5 Sloan, Morgan P           11 YCM-MD               1:29.54    1:29.37  
  6 Callahan, Ryan D          12 YCM-MD               1:20.42    1:30.37  
  7 Davies, Cody J            12 HSST-MD              1:36.08    1:30.74  
  8 Masiello, John            11 GMAC-MD              1:31.84    1:31.14  
  9 Harada, Jack H            11 NAAC-MD              1:37.05    1:31.70  
 10 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD               1:35.86    1:32.86  
 11 Hentnick, Timmy Q         12 NAAC-MD              1:32.44    1:33.81  
 12 Vandewinckel, Lucas C     12 GBSA-MD              1:42.55    1:34.09  
 13 Tilghman, Matthew T       11 NAAC-MD              1:44.44    1:34.78  
 14 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD              1:49.95    1:37.35  
 15 Smith, Sam G              12 NAAC-MD              1:37.99    1:39.18  
 16 Nolan, Andrew W           12 NAAC-MD              1:58.19    1:39.96  
 17 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD              1:48.90    1:44.86  
 18 Byrne, Andrew P           11 NAAC-MD              1:51.88    1:45.00  
 19 Krause, Peter L           12 YCM-MD               1:46.25    1:45.64  
 20 Johnson, Lincoln T        11 CAC-MD               1:28.96    1:47.75  
 21 Drucis, Jack T            11 NAAC-MD              1:59.25    1:49.21  
 22 Jenkins, Rory T           11 SPRC-MD              1:51.57    1:53.11  
 23 Brabazon, J.J. J          12 NAAC-MD              1:54.79    1:56.73  
 -- Klee, Nik I               11 NAAC-MD                   NT         DQ  
 -- Greene, Drew E            12 SPRC-MD              1:52.47         DQ  
 -- Rene, Damian C            11 NAAC-MD              1:23.85         DQ  
 -- Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD              1:57.92         NS  
 -- Butler, Neal A            12 YCM-MD               1:27.10         NS  
 
Event 13  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sterkenburg, Laci E       10 DST-MA                 42.88      42.17  
  2 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                44.96      43.87  
  3 Gallaudet, Aspen H        10 NAAC-MD                43.38      44.52  
  4 Shatzer, Madison L         9 HAGY-MD                47.42      45.63  
  5 Morton, Skyler E          10 NAAC-MD                45.38      46.62  
  6 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD                54.91      46.92  
  7 Reker, Ava V              10 ACA-MD                 52.46      47.35  
  8 Nguyen, Megan M            9 ACA-MD                 50.51      47.36  
  9 Harvey, Shannon E         10 NAAC-MD                45.50      47.41  
 10 Frill, Morgan V           10 GMAC-MD                46.05      47.77  
 11 Feliz, Lucy C              9 SPRC-MD                49.18      47.94  
 12 Mozzo, Kaitlynn T          9 CBAC-MD              1:02.22      48.42  
 13 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD                53.16      49.06  
 14 Liberto, Evi L             9 HSST-MD                50.73      49.18  
 15 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD                49.99      49.96  
 16 Legros, Haley A           10 NAAC-MD                54.75      50.83  
 17 Swift, Sadie R             9 CBAC-MD                54.42      52.55  
 18 Quill, Lily N             10 SPY-MD                 48.05      52.95  
 19 Rinehart, Joscelyn C       9 NAAC-MD                54.95      52.96  
 20 Grantland, Kara M         10 NAAC-MD                53.58      53.51  
 21 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD              1:05.91      53.76  
 22 Corey, Madelyn I           9 NAAC-MD                56.52      53.77  
 23 Woolsey, Marlee B          9 SPRC-MD                59.33      54.98  
 24 Rogers, Emma J             9 SPY-MD                 52.84      55.35  
 25 Baker, Yui T               9 CBAC-MD              1:03.58      55.48  
 26 Winkfield, Morgan P        9 GBSA-MD                54.95      55.54  
 27 Ralph, Molly G             9 NAAC-MD                57.05      56.46  
 28 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD                55.71      57.47  
 29 Grandieri, Sooki O        10 SPRC-MD                57.23      57.56  
 30 Wright, Emmy E             9 Unattached           1:09.05      57.92  
 30 Grandieri, Rori Q          9 SPRC-MD                54.27      57.92  
 32 Reynolds, Ashley L         9 CAC-MD               1:02.55      58.44  
 33 Twomey, Ciara A            9 NAAC-MD                52.12      59.61  
 34 Zeeger, Abby M             9 CAC-MD               1:02.96    1:00.75  
 35 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD                 52.60    1:01.77  
 36 Kulynych-Irvin, Alders C   9 NAAC-MD              1:04.75    1:01.97  
 37 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              1:01.72    1:04.56  
 38 Fisher, Rachel E          10 CBAC-MD              1:07.76    1:05.10  
 39 Doherty, Alyssa N          9 SPRC-MD              1:08.45    1:10.11  
 -- McClure, Brynn A           9 NAAC-MD                57.12         DQ  
 -- Stalker, Katie L           9 SPY-MD               1:03.09         NS  
 -- Hoffmaster, Kyra G         9 SPY-MD                 58.80         NS  
 -- Mock, MJ J                 9 GBSA-MD                58.70         NS  
 -- Jewell, Kayleigh L        10 SPY-MD                 51.29         NS  
 
Event 14  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cattaneo, Matthew A       10 NAAC-MD                47.52      42.64  
  2 Brabazon, Luke A           9 NAAC-MD                43.76      44.28  
  3 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD                44.17      44.31  
  4 Yue, Kevin                 9 YCM-MD                 44.61      44.36  
  5 Havens, Leo D             10 SPRC-MD                44.75      44.99  
  6 Bice, Palmer J            10 NAAC-MD                43.17      46.34  
  7 Bodor, Sam B               9 NAAC-MD                49.62      46.50  
  8 Mengel, Zach R            10 NAAC-MD                44.99      46.70  
  9 Desclous, Mio K           10 HAGY-MD                45.39      47.35  
 10 Corson, Liam C            10 NAAC-MD                53.16      47.91  
 11 Williams, Carter T         9 NAAC-MD                46.52      48.24  
 12 Glisson, Keith             9 GBSA-MD                53.64      48.27  
 13 Alvarez, Nate T           10 ACA-MD                 58.40      48.36  
 14 Merry, Roland J           10 NAAC-MD                59.07      48.98  
 15 Swift, Jake A              9 CBAC-MD                47.17      49.23  
 16 Luhta, Soren D             9 SPRC-MD                56.03      49.48  
 17 Menon, Ronan K            10 GBSA-MD                52.02      49.66  
 18 Martini, Jack M           10 GBSA-MD                51.04      50.48  
 19 Gates, Parker A            9 NAAC-MD                47.91      51.87  
 20 Smith, Jameson F           9 CBAC-MD                51.29      52.09  
 21 Mundy, Joshua A           10 NAAC-MD                54.95      52.31  
 22 Currie, Tanner J           9 NAAC-MD                58.40      52.44  
 23 Malone, Will M            10 NAAC-MD                47.42      52.58  
 24 Ivey, Keith R              9 SPRC-MD                57.60      52.69  
 25 Pitta, Andy J             10 NAAC-MD                50.81      52.79  
 26 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD                45.74      52.82  
 27 Sammeta, Varun             9 GBSA-MD                54.90      53.25  
 28 Mudd, Mason A              9 CAC-MD                 52.73      54.51  
 29 Goldstein, Brayden A       9 NAAC-MD                53.60      54.73  
 30 Elliffe, Benjamin E        9 SPY-MD                 54.90      55.76  
 31 Mitchell, Cameron R        9 NAAC-MD              1:00.02      56.35  
 32 Tollefson, Thomas P        9 NAAC-MD                54.59      56.40  
 33 Miller, Jack D             9 NAAC-MD              1:05.33      57.17  
 34 Cembrano, Marcus L        10 NAAC-MD                56.06      57.83  
 35 Longo, James P             9 HSST-MD                59.11      58.94  
 36 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD                57.43      59.63  
 37 Texter, Ben D              9 DST-MA                 55.14    1:00.02  
 38 Langston-Wiebe, Artem     10 SPRC-MD              1:03.70    1:02.42  
 39 Ramirez, Austin I          9 DST-MA                 56.71    1:04.78  
 40 Crawford, Aiden J         10 DST-MA               1:01.18    1:06.40  
 41 Ackerman, William L        9 SPY-MD               1:05.15    1:08.21  
 42 Jing, Glenn J              9 DST-MA               1:07.56    1:09.92  
 43 LeBoeuf, Thomas J          9 GBSA-MD                   NT    1:14.54  
 -- Yip, Ethan O              10 GBSA-MD                57.27         NS  
 -- Fuller, Mason A            9 SPRC-MD                48.14         NS  
 
Event 15  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaidi, Alexia Y           12 CAC-MD                 38.22      36.13  
  2 Graham, Rilee E           11 ACA-MD                 41.57      39.16  
  3 Hershey, London N         11 HAGY-MD                40.88      39.63  
  4 Sheridan, Olivia C        12 SPY-MD                 39.58      39.77  
  5 Schwab, Hannah C          12 GBSA-MD                38.93      39.96  
  6 Craig, Cara J             12 NAAC-MD                40.41      40.39  
  7 Krasauskis, Bryn A        12 YCM-MD                 42.46      40.42  
  8 Healy, Bailey N           12 YCM-MD                 41.33      40.51  
  9 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD                 40.11      41.30  
 10 Knauer, Ellie C           11 SPRC-MD                48.19      41.60  
 11 Mahoney, Brey D           12 YCM-MD                 39.83      41.85  
 12 Baxter, Lily C            11 NAAC-MD                39.29      41.91  
 13 Boehringer, Caroline P    11 NAAC-MD                42.74      41.98  
 14 Pierce, Laci M            11 ACA-MD                 43.00      42.20  
 15 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD                41.79      42.68  
 16 Woolsey, Vallie J         11 SPRC-MD                41.86      42.94  
 17 Reker, Emma E             11 ACA-MD                 46.65      43.12  
 17 Rickabaugh, Rachel E      11 NAAC-MD                40.82      43.12  
 19 Mahle, Sophia G           12 GBSA-MD                46.94      43.23  
 20 Fulton, Lily M            11 NAAC-MD                43.77      43.66  
 21 Gorman, Brigid A          12 NAAC-MD                42.68      43.78  
 22 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD                 47.55      43.92  
 23 Kollar, Molly E           12 GMAC-MD                44.12      44.02  
 24 Caughron, Sammy I         12 SPY-MD                 47.60      44.31  
 25 Baker, Noe M              12 CBAC-MD                42.90      44.32  
 26 Merry, Sophia L           12 NAAC-MD                47.33      44.93  
 27 Cronkite, Julia M         11 SPY-MD                 48.06      45.65  
 28 Garcia, Camille R         12 YCM-MD                 48.99      45.83  
 29 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD                 47.03      46.34  
 30 Linz, Meghan R            12 Aqua Culture-MD        46.44      46.38  
 31 Gjikuria, Haris           12 OPST-MD                44.30      46.54  
 32 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD                43.91      46.57  
 33 Bloom, Kaylee P           12 SPY-MD                 44.75      46.70  
 34 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD                49.72      47.49  
 35 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD                43.95      47.51  
 36 Walker, Taylor R          11 DST-MA                 44.65      47.59  
 37 Ralph, Annie N            12 NAAC-MD                45.70      48.05  
 38 Dixon, Hope E             12 NAAC-MD                46.81      48.78  
 39 Collins, Sunday J         11 NAAC-MD                59.44      48.91  
 39 Fatkin, Emily G           12 HSST-MD                46.57      48.91  
 41 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD                48.18      49.15  
 42 Pasquinelli, Lilli R      12 Aqua Culture-MD        46.75      50.46  
 43 Hall, Alex E              11 Aqua Culture-MD        48.36      50.76  
 44 Cherry, Sophia R          11 GBSA-MD                52.50      53.36  
 45 Bell, Jordyn P            11 HSST-MD                53.27      53.50  
 46 Watson, Georgia N         11 Aqua Culture-MD        51.91      55.06  
 47 Glisson, Karita           11 GBSA-MD                59.49      59.36  
 -- Gibson, Kelly N           12 NAAC-MD                50.94         NS  
 
Event 16  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nolan, Andrew W           12 NAAC-MD                38.13      38.63  
  2 Tiffin, Connor T          11 YCM-MD                 40.37      38.80  
  3 Wright, Henry H           12 NAAC-MD                38.86      39.08  
  4 Greene, Drew E            12 SPRC-MD                41.53      39.22  
  5 Lingelbach, Adam M        12 HSST-MD                43.76      39.51  
  6 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                 39.84      40.12  
  7 Masiello, John            11 GMAC-MD                40.63      40.24  
  8 Hoang, Jackson M          11 HAGY-MD                46.59      40.29  
  9 Brabazon, J.J. J          12 NAAC-MD                42.25      40.34  
 10 Harada, Jack H            11 NAAC-MD                42.90      40.99  
 11 Guan, Robert Z            12 GBSA-MD                49.00      41.25  
 12 Karcheuski, Daniel V      11 OPST-MD                44.19      41.35  
 13 Ainsworth, Julian S       12 SPY-MD                 45.32      41.65  
 14 Diehl, Adam J             12 OPST-MD                50.92      41.87  
 15 Milstead, Walker P        12 YCM-MD                 43.88      41.88  
 16 Byrne, Andrew P           11 NAAC-MD                43.40      42.46  
 17 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD                49.12      42.89  
 18 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                43.33      43.49  
 19 Corey, Luke T             11 NAAC-MD                43.91      43.74  
 20 Grady, Sam H              11 NAAC-MD                43.80      43.93  
 21 Guerra, Emilio S          12 NAAC-MD                47.92      45.03  
 22 Denn, Adam P              12 DST-MA                 41.63      45.18  
 23 Walls, Sam A              11 GMAC-MD                56.73      45.44  
 24 Maliwanag, Matthew C      12 DST-MA                 42.77      45.58  
 25 James, AJ N               12 HSST-MD                51.42      45.59  
 26 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD                45.00      45.74  
 27 Carson, Gavin E           11 Aqua Culture-MD        48.32      45.88  
 28 Sloan, Morgan P           11 YCM-MD                 42.05      46.46  
 29 Harley, Jadon Z           12 ACA-MD                 47.95      46.84  
 30 Sweat, Addison J          12 HSST-MD                46.11      46.96  
 31 Krause, Peter L           12 YCM-MD                 43.74      47.20  
 32 Jenkins, Rory T           11 SPRC-MD                46.36      47.30  
 33 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD                54.39      47.67  
 34 Mozzo, Aidan P            11 CBAC-MD                51.60      48.09  
 35 Johnson, Lincoln T        11 CAC-MD                 44.28      48.11  
 36 Tollefson, Nicholas W     11 NAAC-MD              1:09.77      48.22  
 37 Cho, Hudson S             12 SPY-MD                 52.77      48.41  
 38 Weaver, Logan N           11 Aqua Culture-MD        50.22      48.55  
 39 Drucis, Jack T            11 NAAC-MD                51.21      49.21  
 40 Klee, Nik I               11 NAAC-MD                55.08      49.66  
 41 Hargrave, Ben B           11 NAAC-MD                49.60      50.23  
 42 Eid, Belal A              12 YCM-MD                 51.14      50.88  
 43 Garcia, Mark A            11 YCM-MD                 51.59      52.24  
 44 Tiller, Jordan T          11 ACA-MD                 50.88      53.80  
 45 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD                56.97      53.81  
 46 Walden, Chandler E        12 SPRC-MD                48.04      53.94  
 47 Gray, Wyatt R             12 SPY-MD                 49.17      55.83  
 48 Eikenberg, Tegan M        11 SPY-MD                 51.69      59.44  
 -- Donaghey, Caleb R         11 YCM-MD                 47.97         NS  
 -- Thomas, Matthew G         12 NAAC-MD                50.23         NS  
 -- Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD                49.65         NS  
 -- Barcikowski, Caden M      11 Aqua Culture-MD        46.11         NS  
 
Event 17  Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallaudet, Aspen H        10 NAAC-MD              1:22.74    1:18.41  
  2 Chen, Madeline M          10 CBAC-MD              1:38.70    1:21.04  
  3 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD              1:25.41    1:21.70  
  4 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD              1:22.09    1:22.71  
  5 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD              1:36.62    1:25.42  
  6 Sterkenburg, Laci E       10 DST-MA               1:31.73    1:25.98  
  7 Shatzer, Madison L         9 HAGY-MD              1:32.75    1:26.49  
  8 Harvey, Shannon E         10 NAAC-MD              1:31.00    1:28.76  
  9 Getz, MacKenzie E         10 NAAC-MD              1:26.75    1:30.03  
 10 Morton, Skyler E          10 NAAC-MD              1:33.57    1:30.28  
 11 Reker, Ava V              10 ACA-MD               1:48.21    1:32.77  
 12 Mozzo, Kaitlynn T          9 CBAC-MD              1:47.04    1:34.06  
 13 Liberto, Evi L             9 HSST-MD              1:36.58    1:34.66  
 14 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD              1:45.47    1:34.69  
 15 Legros, Haley A           10 NAAC-MD              1:44.45    1:35.95  
 16 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD              1:31.24    1:38.99  
 17 Donegan, Tess J           10 SPRC-MD              1:34.28    1:39.05  
 18 Baker, Yui T               9 CBAC-MD              1:52.15    1:40.36  
 19 Swift, Sadie R             9 CBAC-MD              1:44.34    1:40.70  
 20 Grantland, Kara M         10 NAAC-MD              1:39.75    1:40.71  
 21 Quill, Lily N             10 SPY-MD               1:39.74    1:41.21  
 22 Whiteman, Iris M           9 SPRC-MD              1:32.03    1:41.62  
 23 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD               1:54.67    1:43.33  
 24 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD              1:42.68    1:43.56  
 25 Rogers, Emma J             9 SPY-MD               1:45.91    1:43.80  
 26 Grandieri, Sooki O        10 SPRC-MD              1:43.09    1:44.59  
 27 McClure, Brynn A           9 NAAC-MD              1:41.23    1:47.44  
 28 Grandieri, Rori Q          9 SPRC-MD              1:48.75    1:47.48  
 29 Corey, Madelyn I           9 NAAC-MD                   NT    1:47.69  
 30 Ralph, Molly G             9 NAAC-MD              1:47.65    1:48.53  
 31 Winkfield, Morgan P        9 GBSA-MD              2:01.22    1:50.12  
 32 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD              1:47.88    1:51.95  
 33 Fisher, Rachel E          10 CBAC-MD              1:54.13    1:52.60  
 34 Kulynych-Irvin, Alders C   9 NAAC-MD              2:03.16    1:55.65  
 35 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD              2:23.02    1:56.81  
 36 Reynolds, Ashley L         9 CAC-MD               2:25.87    1:56.85  
 37 Twomey, Ciara A            9 NAAC-MD              1:45.58    1:57.01  
 38 Rinehart, Joscelyn C       9 NAAC-MD                   NT    1:57.66  
 39 Woolsey, Marlee B          9 SPRC-MD              2:14.66    1:58.96  
 40 Doherty, Alyssa N          9 SPRC-MD              2:09.24    2:13.15  
 -- Hoffmaster, Kyra G         9 SPY-MD               1:53.57         NS  
 -- Hoang, Rachel L           10 HAGY-MD              1:25.90         NS  
 -- Stalker, Katie L           9 SPY-MD               2:03.94         NS  
 
Event 18  Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD              1:23.51    1:18.67  
  2 Cattaneo, Matthew A       10 NAAC-MD              1:32.31    1:20.82  
  3 Brabazon, Luke A           9 NAAC-MD              1:22.78    1:23.98  
  4 Desclous, Mio K           10 HAGY-MD              1:35.82    1:28.91  
  5 Grafov, Timothy A          9 YCM-MD               1:43.04    1:29.85  
  6 Malone, Will M            10 NAAC-MD              1:32.34    1:29.94  
  7 Swift, Jake A              9 CBAC-MD              1:35.62    1:30.53  
  8 Currie, Tanner J           9 NAAC-MD              2:10.21    1:31.48  
  9 Pitta, Andy J             10 NAAC-MD              1:33.71    1:32.04  
 10 Mengel, Zach R            10 NAAC-MD              1:34.17    1:32.35  
 11 Martini, Jack M           10 GBSA-MD              1:32.91    1:32.85  
 12 Menon, Ronan K            10 GBSA-MD              1:30.72    1:34.00  
 13 Bodor, Sam B               9 NAAC-MD              1:37.83    1:35.51  
 14 Smith, Jameson F           9 CBAC-MD              1:39.96    1:37.26  
 15 Kennedy, Tripp L          10 SPY-MD               1:34.77    1:38.88  
 16 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD              1:28.74    1:39.74  
 17 Corson, Liam C            10 NAAC-MD              1:40.36    1:40.64  
 18 Longo, James P             9 HSST-MD              1:55.37    1:41.37  
 19 Tollefson, Thomas P        9 NAAC-MD              1:38.47    1:42.00  
 20 Ivey, Keith R              9 SPRC-MD              1:49.22    1:42.42  
 21 Goldstein, Brayden A       9 NAAC-MD              1:44.71    1:44.51  
 22 Mudd, Mason A              9 CAC-MD               1:42.57    1:44.75  
 23 Gates, Parker A            9 NAAC-MD              1:35.57    1:44.83  
 24 Cembrano, Marcus L        10 NAAC-MD              1:46.79    1:46.48  
 25 Sammeta, Varun             9 GBSA-MD              1:48.50    1:46.89  
 26 Crawford, Aiden J         10 DST-MA               1:48.71    1:47.34  
 27 Texter, Ben D              9 DST-MA               1:46.54    1:48.03  
 28 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD              1:46.94    1:48.38  
 29 Mundy, Joshua A           10 NAAC-MD              1:49.71    1:49.83  
 30 Merry, Roland J           10 NAAC-MD              1:48.58    1:52.94  
 31 Miller, Jack D             9 NAAC-MD              2:01.27    1:53.11  
 32 Ackerman, William L        9 SPY-MD               1:59.98    2:00.04  
 33 Langston-Wiebe, Artem     10 SPRC-MD              2:28.30    2:04.93  
 34 Seitz, LouLou *            9 SPY-MD                    NT    2:07.02  
 35 Mitchell, Cameron R        9 NAAC-MD              1:57.84    2:09.05  
 36 Jing, Glenn J              9 DST-MA                    NT    2:29.24  
 -- Luhta, Soren D             9 SPRC-MD              1:56.11         NS  
 -- Fuller, Mason A            9 SPRC-MD              1:34.55         NS  
 
Event 19  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schultz, Morgan L         12 SPRC-MD              1:20.38    1:09.58  
  2 Burkes, Lois L            12 GMAC-MD              1:14.95    1:10.40  
  3 Young, Emerson G          12 ACA-MD               1:15.07    1:10.70  
  4 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD               1:13.37    1:13.09  
  5 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD              1:15.24    1:13.86  
  6 Craig, Cara J             12 NAAC-MD              1:21.79    1:13.88  
  7 Healy, Bailey N           12 YCM-MD               1:24.01    1:14.10  
  8 Baxter, Lily C            11 NAAC-MD              1:14.68    1:14.11  
  9 Pierce, Laci M            11 ACA-MD               1:17.07    1:14.54  
  9 Sheridan, Olivia C        12 SPY-MD               1:15.68    1:14.54  
 11 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD               1:15.83    1:14.71  
 12 Graham, Rilee E           11 ACA-MD               1:19.23    1:14.92  
 13 Boehringer, Caroline P    11 NAAC-MD              1:15.58    1:15.38  
 14 Rickabaugh, Rachel E      11 NAAC-MD              1:15.40    1:17.07  
 15 Merry, Sophia L           12 NAAC-MD              1:23.06    1:17.32  
 16 Atkins, Jadyn M           11 NAAC-MD              1:13.99    1:18.07  
 17 Michels, Nadia G          11 NAAC-MD              1:33.73    1:18.15  
 18 Gorman, Brigid A          12 NAAC-MD              1:16.44    1:18.35  
 19 Silcox, Hannah E          12 ACA-MD               1:18.95    1:18.39  
 20 Mahle, Sophia G           12 GBSA-MD              1:19.53    1:18.91  
 21 Caughron, Sammy I         12 SPY-MD               1:24.12    1:18.96  
 22 Hiller, Katelyn           11 NAAC-MD              1:18.29    1:18.99  
 23 Baker, Noe M              12 CBAC-MD              1:27.50    1:19.49  
 24 Knauer, Ellie C           11 SPRC-MD              1:27.96    1:21.37  
 25 Edwards, Gwynneth T       11 NAAC-MD              1:29.75    1:22.38  
 26 Garcia, Camille R         12 YCM-MD               1:25.36    1:22.64  
 27 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD              1:19.23    1:22.97  
 28 Woolsey, Vallie J         11 SPRC-MD              1:16.36    1:23.20  
 29 Smith, Lauren C           11 NAAC-MD              1:26.24    1:23.31  
 30 Reker, Emma E             11 ACA-MD               1:41.40    1:23.40  
 31 Fulton, Lily M            11 NAAC-MD              1:24.05    1:23.58  
 32 Ralph, Annie N            12 NAAC-MD              1:26.13    1:23.78  
 33 Dixon, Hope E             12 NAAC-MD              1:26.11    1:23.89  
 34 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD              1:30.00    1:24.89  
 35 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD               1:28.04    1:24.94  
 36 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD               1:30.46    1:25.66  
 37 Shanks, Noel V            12 SPRC-MD              1:25.75    1:27.09  
 38 Rothrock, Elly C          11 NAAC-MD              1:27.37    1:27.10  
 39 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD              1:25.00    1:28.46  
 40 Bradley, Angela R         12 ACA-MD               1:30.45    1:29.33  
 41 Kollar, Molly E           12 GMAC-MD              1:39.25    1:29.83  
 42 Gjikuria, Haris           12 OPST-MD              1:27.94    1:30.52  
 43 Cooper, Molly B           11 YCM-MD               1:33.68    1:31.53  
 44 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD              1:32.14    1:32.09  
 45 Walker, Taylor R          11 DST-MA               1:24.34    1:32.20  
 46 Cronkite, Julia M         11 SPY-MD               1:38.20    1:34.78  
 47 Collins, Sunday J         11 NAAC-MD              1:38.85    1:38.16  
 48 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD               1:40.32    1:39.91  
 -- Gibson, Kelly N           12 NAAC-MD              1:43.29         NS  
 -- Yip, Jeslyn C             12 GBSA-MD              1:20.39         NS  
 
Event 20  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lingelbach, Adam M        12 HSST-MD              1:16.05    1:09.29  
  2 Tiffin, Connor T          11 YCM-MD               1:12.74    1:11.21  
  3 Corey, Luke T             11 NAAC-MD              1:15.44    1:12.57  
  4 Sloan, Morgan P           11 YCM-MD               1:14.27    1:13.05  
  5 Butler, Neal A            12 YCM-MD               1:12.67    1:13.79  
  6 Maliwanag, Matthew C      12 DST-MA               1:11.27    1:13.92  
  7 Decker, Nate S            11 NAAC-MD              1:19.24    1:14.36  
  8 Davies, Cody J            12 HSST-MD              1:15.93    1:14.41  
  9 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD              1:24.80    1:15.38  
 10 Milstead, Walker P        12 YCM-MD               1:15.15    1:15.63  
 11 Callahan, Ryan D          12 YCM-MD               1:13.15    1:16.05  
 12 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD               1:19.32    1:16.20  
 13 Tilghman, Matthew T       11 NAAC-MD              1:21.96    1:16.27  
 14 Vandewinckel, Lucas C     12 GBSA-MD              1:13.90    1:16.38  
 15 Hentnick, Timmy Q         12 NAAC-MD              1:19.76    1:16.44  
 16 Harley, Jadon Z           12 ACA-MD               1:15.93    1:17.12  
 17 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD               1:19.33    1:17.49  
 18 Ainsworth, Julian S       12 SPY-MD               1:30.48    1:17.91  
 19 James, AJ N               12 HSST-MD              1:34.39    1:18.30  
 20 Diehl, Adam J             12 OPST-MD              1:32.56    1:18.90  
 21 Krause, Peter L           12 YCM-MD               1:17.30    1:19.32  
 22 Brabazon, J.J. J          12 NAAC-MD              1:22.06    1:19.51  
 23 Denn, Adam P              12 DST-MA               1:19.74    1:20.08  
 24 Smith, Sam G              12 NAAC-MD              1:24.31    1:20.28  
 25 Windle, Mason M           12 ACA-MD               1:25.92    1:20.90  
 26 Grady, Sam H              11 NAAC-MD              1:20.21    1:22.26  
 27 Mozzo, Aidan P            11 CBAC-MD              1:38.81    1:22.93  
 28 Harada, Jack H            11 NAAC-MD              1:21.92    1:24.29  
 29 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD              1:37.47    1:24.41  
 30 Guan, Robert Z            12 GBSA-MD              1:46.32    1:24.48  
 31 Gray, Wyatt R             12 SPY-MD               1:22.45    1:24.89  
 32 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD              1:31.43    1:25.54  
 33 Tiller, Jordan T          11 ACA-MD               1:31.80    1:26.02  
 34 Sweat, Addison J          12 HSST-MD              1:29.36    1:26.20  
 35 Guerra, Emilio S          12 NAAC-MD              1:32.92    1:27.23  
 36 Karcheuski, Daniel V      11 OPST-MD              1:37.64    1:27.30  
 37 Drucis, Jack T            11 NAAC-MD              1:35.60    1:29.01  
 38 Johnson, Lincoln T        11 CAC-MD               1:26.09    1:30.58  
 39 Garcia, Mark A            11 YCM-MD               1:30.83    1:32.83  
 40 Hargrave, Ben B           11 NAAC-MD              1:31.83    1:33.06  
 41 Tollefson, Nicholas W     11 NAAC-MD              2:01.43    1:34.47  
 42 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD              2:02.32    1:36.65  
 43 Walden, Chandler E        12 SPRC-MD              1:41.33    1:42.98  
 44 Eid, Belal A              12 YCM-MD               1:38.57    1:44.68  
 45 Klee, Nik I               11 NAAC-MD              1:42.32    1:45.60  
 -- Donaghey, Caleb R         11 YCM-MD               1:30.54         NS  
 -- Thomas, Matthew G         12 NAAC-MD              1:23.46         NS  
 
Event 21  Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tosten, Sierra B          15 HAGY-MD              5:18.70    5:00.23  
  2 Milstead, McKenzie G      14 YCM-MD               6:30.61    5:09.03  
  3 Johnston, Rachel M        14 CBAC-MD              5:36.96    5:10.24  
  4 Bloom, Shayna E           14 SPY-MD               5:22.25    5:15.60  
  5 Patz, Sophie N            14 SPRC-MD              5:35.77    5:16.66  
  6 Morrison, Avery G         13 NAAC-MD              5:28.86    5:19.60  
  7 Soltis, Sarah F           14 Unattached           5:26.90    5:22.70  
  8 Shanks, Amy R             14 SPRC-MD              5:32.43    5:23.13  
  9 Bladzinski, Kayla A       13 NAAC-MD              5:37.97    5:25.27  
 10 Minott, Asha L            14 ACA-MD               5:15.30    5:28.83  
 11 Rickabaugh, Nicole K      13 NAAC-MD              6:19.15    5:29.05  
 12 Davies, Emily M           15 HSST-MD              5:30.85    5:30.30  
 13 Jensen, Annika H          14 YCM-MD               5:33.20    5:30.52  
 14 Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD              5:35.30    5:30.67  
 15 Nimmich, Mallory Q        14 NAAC-MD              5:33.99    5:30.77  
 16 Johnson, Drew M           12 NAAC-MD              6:05.55    5:37.72  
 17 Lovelace, Paige E         13 NAAC-MD              5:47.45    5:38.10  
 18 Needy, MacKenzie R        15 HAGY-MD              5:24.38    5:39.43  
 19 Phelps, Ashley N          14 NAAC-MD              5:17.61    5:42.25  
 20 Rickabaugh, Rachel E      11 NAAC-MD              6:00.50    5:44.79  
 21 Arnold, Karis L           15 YCM-MD               5:26.88    5:45.23  
 22 Phelps, Courtney M        13 NAAC-MD              5:45.29    5:45.49  
 23 Duffy, Josie H            13 NAAC-MD              6:24.13    5:47.80  
 24 Lotze, Annika M           14 NAAC-MD              5:35.06    5:48.02  
 25 Gallaudet, Aspen H        10 NAAC-MD              6:16.60    5:50.22  
 26 Devins, Nina M            11 GBSA-MD              6:05.41    5:53.31  
 27 White, Olivia A           14 HSST-MD              5:57.35    5:55.34  
 28 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               5:25.41    5:58.73  
 29 Donegan, Angela D         14 SPRC-MD              6:14.29    5:59.35  
 30 Turk, Lauren M            14 SPY-MD                    NT    6:09.09  
 31 Cate, Lana E              13 SPY-MD               6:03.35    6:09.40  
 32 Chen, Madeline M          10 CBAC-MD              5:58.04    6:13.07  
 33 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD              6:10.01    6:16.89  
 34 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD              6:09.03    6:19.90  
 35 Luscomb, Natalie K        13 SPY-MD                    NT    6:22.04  
 36 Smith, Lauren C           11 NAAC-MD              6:31.60    6:22.24  
 37 O'Hare, Riley M           13 HSST-MD                   NT    6:34.99  
 38 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD                   NT    6:35.16  
 39 Ramirez, Maddi T          14 DST-MA               5:54.34    6:35.97  
 40 Mooney, Ana C             13 HAGY-MD              6:07.53    6:39.34  
 41 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD              6:25.37    6:50.25  
 42 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD                   NT    6:59.24  
 -- McNutt, Madison C         16 SPY-MD               5:13.55         DQ  
 -- O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              5:18.24         NS  
 -- Gibson, Kelly N           12 NAAC-MD              6:46.13         NS  
 
Event 22  Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forsyth, Geoffrey M       17 NAAC-MD                   NT    4:45.28  
  2 Kott, Gabe C              16 NAAC-MD              5:05.19    4:46.24  
  3 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD               5:17.95    4:48.13  
  4 Simpkins, Ben A           14 NAAC-MD              5:07.72    4:54.36  
  5 Lopez, Sammy H            17 ACA-MD               5:03.65    4:54.71  
  6 Musante, Joseph V         14 ACA-MD               5:18.07    4:55.21  
  7 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD              5:15.02    4:55.57  
  8 Sanderson, Alec           13 NAAC-MD              6:25.18    4:58.26  
  9 Downing, Tyler D          13 NAAC-MD              5:11.74    5:01.29  
 10 Calderon, Lucas S         14 YCM-MD               5:12.44    5:04.52  
 11 Anderson, Griffin R       15 SPRC-MD              5:15.77    5:05.19  
 12 Cannon, Kyle M            15 SPY-MD               6:10.59    5:09.35  
 13 Arnold, Jack D            15 YCM-MD               5:10.27    5:10.79  
 14 Garvin, Christopher R     15 ACA-MD               5:36.07    5:11.87  
 15 Eby, Sean D               13 CBAC-MD              5:03.90    5:12.25  
 16 Keith, Jack A             13 NAAC-MD              5:29.74    5:14.32  
 17 Nolan, William or Will D  15 NAAC-MD              5:12.49    5:23.62  
 18 Windle, Jonah D           15 ACA-MD               5:12.04    5:24.27  
 19 Cook, Luca J              13 NAAC-MD              5:53.76    5:24.45  
 20 Escalera, Diego I         11 NAAC-MD              5:36.26    5:25.20  
 21 Darling, Aidan W          12 YCM-MD               5:24.53    5:26.22  
 22 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD                   NT    5:27.93  
 23 Lee, Jonah Y              14 NAAC-MD              5:51.19    5:28.08  
 24 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              5:53.33    5:29.01  
 25 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD              5:22.85    5:31.03  
 26 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              5:43.39    5:35.09  
 27 Mulhern, Dan D            14 SPRC-MD              6:41.03    5:35.20  
 28 Hite, Cole C              14 SPY-MD                    NT    5:36.45  
 29 Tiffin, Connor T          11 YCM-MD               5:46.83    5:38.67  
 30 Tilghman, Matthew T       11 NAAC-MD              6:27.77    5:40.64  
 31 Davies, Cody J            12 HSST-MD              6:09.12    5:41.34  
 32 Smith, Jake F             14 NAAC-MD                   NT    5:44.81  
 33 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD               5:59.91    5:45.89  
 34 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD              5:32.07    5:47.03  
 35 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD               5:34.32    5:48.71  
 36 Smith, Ethan D            10 GBSA-MD              5:43.89    5:50.11  
 37 Rothrock, Egan C          14 NAAC-MD                   NT    5:50.85  
 38 Walls, Ben B              14 GMAC-MD                   NT    6:00.25  
 39 Walls, Sam A              11 GMAC-MD              6:42.03    6:05.55  
 40 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD              6:50.73    6:17.04  
 41 Barrett, Court             8 SPRC-MD                   NT    6:17.77  
 42 Szynal, John F            10 NAAC-MD                   NT    6:21.09  
 43 Windle, Mason M           12 ACA-MD                    NT    6:21.23  
 44 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD                   NT    6:40.74  
 -- Thomas, Matthew G         12 NAAC-MD              6:00.72         NS  
 
Event 23  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broerman, Annalise V      13 NAAC-MD              2:56.88    2:45.21  
  2 DeMaio, Nicole M          15 SPY-MD               2:55.32    2:47.53  
  2 Golladay, Lily M          13 NAAC-MD              2:51.34    2:47.53  
  4 Deitch, Caitlin G         13 NAAC-MD              2:57.64    2:47.88  
  5 Jones, Melody A           15 GMAC-MD              2:52.87    2:48.80  
  6 Hartwell, Nyah A          14 NAAC-MD              2:50.09    2:49.48  
  7 Wallace, Ella N           14 SPY-MD               2:58.51    2:50.03  
  8 Soltis, Sarah F           14 Unattached           2:56.97    2:51.68  
  9 Myers, Kate E             13 SPY-MD               3:13.73    2:52.32  
 10 Trella, Isabelle K        14 NAAC-MD              3:07.04    2:52.40  
 11 Starrett, Julia M         14 NAAC-MD              2:52.44    2:52.73  
 12 Troy, Allison E           15 SPY-MD               2:50.08    2:53.06  
 13 Raines, Camryn R          11 SPY-MD               2:48.60    2:53.13  
 14 Johnston, Rachel M        14 CBAC-MD              2:56.98    2:53.52  
 15 Krasauskis, Bryn A        12 YCM-MD               2:55.03    2:53.84  
 16 Gibson, Alayna R          14 NAAC-MD              2:51.56    2:54.73  
 17 McNutt, Madison C         16 SPY-MD               2:47.89    2:54.98  
 18 Wright, Chloe E           16 SPY-MD               2:57.36    2:55.07  
 19 Jackson, Sarah R          13 YCM-MD               2:57.51    2:55.67  
 20 Woods, Mary D             15 GBSA-MD              3:08.86    2:55.92  
 21 Lotze, Annika M           14 NAAC-MD              2:52.86    2:56.65  
 22 Atkins, Jadyn M           11 NAAC-MD              3:00.68    2:57.44  
 23 Augustin, Bryleigh A      14 YCM-MD               3:04.37    2:57.45  
 24 Smith, Aria C             15 GBSA-MD              2:59.01    2:58.05  
 25 Jocic, Mia                14 NAAC-MD              2:59.39    2:59.79  
 26 Zaidi, Amina F            15 YCM-MD               3:35.16    2:59.95  
 27 Troy, Amelia C            13 SPY-MD               3:07.91    3:00.96  
 28 McAliskey, Deirdre S      14 ACA-MD               3:00.57    3:03.61  
 29 Shanks, Amy R             14 SPRC-MD              3:03.23    3:04.38  
 30 Mahoney, Brey D           12 YCM-MD               3:03.59    3:07.94  
 31 Knauer, Grace E           14 SPRC-MD              3:31.89    3:09.91  
 32 Weaver, Kyleigh N         13 Aqua Culture-MD      3:19.44    3:10.25  
 33 Kopp, Emily C             14 ACA-MD               3:16.81    3:10.69  
 34 Bell, Jessica J           13 HSST-MD              3:19.54    3:14.55  
 35 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               3:16.00    3:18.08  
 36 Brannon, Abby E           15 Aqua Culture-MD      3:30.83    3:19.43  
 37 Oberly, Tia R             13 DST-MA                    NT    3:19.47  
 38 Shanks, Noel V            12 SPRC-MD              3:27.55    3:19.88  
 39 Irvin, Ashby K            13 NAAC-MD              3:41.31    3:20.52  
 40 Banks, Diana              13 SPRC-MD              3:28.91    3:22.06  
 41 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD              3:24.50    3:22.10  
 42 Connelly, Jocelyn N       13 Aqua Culture-MD      3:48.73    3:25.54  
 43 Bradley, Angela R         12 ACA-MD                    NT    3:27.67  
 44 Meyer, Emily T            14 Aqua Culture-MD      3:36.68    3:28.85  
 45 Shatzer, Madison L         9 HAGY-MD              3:28.94    3:30.28  
 46 Lyttle, Meredith K        15 YCM-MD               3:34.53    3:37.79  
 47 Ramirez, Maddi T          14 DST-MA               3:19.30    3:50.27  
 48 Powell, Lilly R           14 Aqua Culture-MD           NT    3:58.81  
 49 Bell, Jordyn P            11 HSST-MD              4:24.26    4:01.38  
 -- Dvorak, Mia I             13 ACA-MD                    NT         DQ  
 -- Polish, Teagan R           8 SPRC-MD                   NT         DQ  
 -- Merry, Sophia L           12 NAAC-MD              3:28.66         NS  
 -- Miller, Hannah E          15 SPRC-MD              2:59.04         NS  
 -- Bachkosky, Robin C        19 SPRC-MD              2:58.19         NS  
 -- White, Somer V            14 NAAC-MD              2:58.96         NS  
 -- Quill, Lily N             10 SPY-MD                    NT         NS  
 -- Crawford, Emma L          15 SPY-MD               3:02.64         NS  
 -- Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD              3:30.32         NS  
 -- McPherson, Annie E        15 Aqua Culture-MD      3:41.93         NS  
 -- Sink, Jillian T           15 Aqua Culture-MD      3:55.86         NS  
 
Event 24  Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Alan N            14 ACA-MD               2:42.57    2:34.26  
  2 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD              2:39.94    2:34.75  
  3 Rutherford, Kyle G        16 Aqua Culture-MD      2:48.78    2:38.24  
  4 Zaidi, Adam A             17 YCM-MD               2:42.72    2:38.34  
  5 Tiller, Jennings L        12 ACA-MD               2:54.03    2:39.57  
  6 Nguyen, John Q            17 NAAC-MD              2:39.90    2:39.95  
  7 Musante, Joseph V         14 ACA-MD               2:52.38    2:42.19  
  8 Jones, Max A              13 SPY-MD               2:44.15    2:43.77  
  9 Anderson, Griffin R       15 SPRC-MD              3:07.52    2:46.00  
 10 Martin, Jack S            13 HAGY-MD              3:14.56    2:48.39  
 11 Calderon, Lucas S         14 YCM-MD               2:41.98    2:48.55  
 12 Eby, Sean D               13 CBAC-MD              3:00.98    2:48.66  
 13 Rene, Damian C            11 NAAC-MD              2:49.29    2:48.83  
 14 Phan, Chris               14 SPY-MD               3:03.62    2:50.02  
 15 Fahey, Owen D             15 YCM-MD               2:47.97    2:51.09  
 16 West, Benjamin M          15 GBSA-MD              2:56.26    2:51.59  
 17 Nolan, Andrew W           12 NAAC-MD              3:28.25    2:51.99  
 18 Michels, Ivan A           13 NAAC-MD              3:22.90    2:53.12  
 19 Gillespie, AJ J           14 SPY-MD               2:54.78    2:53.51  
 20 Weaver, Matt J            15 Aqua Culture-MD      3:02.47    2:53.84  
 21 Garvin, Christopher R     15 ACA-MD               2:57.80    2:53.89  
 22 Mulhern, Dan D            14 SPRC-MD              3:19.23    2:57.51  
 23 Drucis, Gavin C           13 NAAC-MD              3:04.14    2:57.63  
 24 Hite, Cole C              14 SPY-MD               3:06.60    2:57.98  
 25 Woods, Jon M              15 GBSA-MD              2:58.12    2:58.23  
 26 Bierman, Ashton A         15 Aqua Culture-MD      3:07.09    2:58.58  
 27 Cherry, Zachary L         14 GBSA-MD              3:49.61    2:59.61  
 28 LaMarr, Kenny J           15 HSST-MD              3:40.59    3:00.54  
 29 Powell, Rob A             16 Aqua Culture-MD      2:58.14    3:01.70  
 30 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD              3:11.01    3:06.11  
 31 Ernest, Micah C           14 Aqua Culture-MD      2:54.66    3:09.92  
 32 Collins, Broderick B      13 NAAC-MD              3:34.02    3:11.78  
 33 Mahon, Ryan X             14 NAAC-MD                   NT    3:13.21  
 34 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD                   NT    3:18.21  
 35 Shaffer, Matthew R        13 HSST-MD              3:13.61    3:18.88  
 36 Garcia, Nathan R          14 YCM-MD               3:33.74    3:19.05  
 37 Ainsworth, Julian S       12 SPY-MD               3:37.21    3:21.38  
 38 Walls, Sam A              11 GMAC-MD              3:29.02    3:21.61  
 39 Walls, Ben B              14 GMAC-MD              3:33.58    3:28.99  
 40 Pope, Jacob R             13 SPY-MD               3:26.88    3:30.73  
 41 Buettner, Calvin R        13 SPRC-MD              3:50.52    3:32.78  
 42 Moss, Carlton J           13 Aqua Culture-MD      3:35.22    3:40.42  
 43 Thamavong, Simon E        14 Aqua Culture-MD      3:55.79    4:16.50  
 -- Brunatti, Evan A          15 SPY-MD               2:50.81         DQ  
 -- James, AJ N               12 HSST-MD              4:01.71         DQ  
 -- Surowiec, Nathan M        14 Aqua Culture-MD           NT         DQ  
 -- Pullen, Chase A           15 Aqua Culture-MD      3:53.61         DQ  
 -- Schwenk, Luke L           13 NAAC-MD              2:51.72         NS  
 -- Miller, Peter M           13 SPRC-MD              3:19.81         NS  
 -- Desclous, Mio K           10 HAGY-MD              3:23.38         NS  
 -- Mason, John R             18 SPY-MD               2:54.47         NS  
 -- Wright, Henry H           12 NAAC-MD              3:12.74         NS  
 -- Nguyen, William N         18 ACA-MD               3:01.92         NS  
 
Event 25  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finch, Isabel L           13 NAAC-MD              2:44.03    2:43.48  
  2 Hoban, Julia J            13 NAAC-MD              2:48.53    2:44.39  
  3 Hardart, Lucy C           13 NAAC-MD              2:55.13    2:46.51  
  4 Jackson, Sarah R          13 YCM-MD               2:51.44    2:46.92  
  5 Broerman, Annalise V      13 NAAC-MD              2:57.27    2:49.90  
  6 Milstead, McKenzie G      14 YCM-MD               2:54.47    2:50.02  
  7 Kuhaneck, Emma M          14 CBAC-MD              2:49.56    2:53.30  
  8 Troy, Amelia C            13 SPY-MD               2:50.94    2:53.71  
  9 Dvorak, Mia I             13 ACA-MD               2:58.17    2:53.74  
 10 Bladzinski, Kayla A       13 NAAC-MD              3:07.27    2:54.11  
 11 Jensen, Annika H          14 YCM-MD               3:05.57    2:55.27  
 12 Bussey, Lily M            14 NAAC-MD              2:49.25    2:56.14  
 13 Starrett, Julia M         14 NAAC-MD              2:54.01    2:57.02  
 14 Lovelace, Paige E         13 NAAC-MD              2:53.20    2:57.23  
 15 Deitch, Caitlin G         13 NAAC-MD              3:00.44    2:57.66  
 16 Morrison, Avery G         13 NAAC-MD              3:03.53    2:59.11  
 17 Duffy, Josie H            13 NAAC-MD              3:16.51    3:01.02  
 18 Frill, Maddie C           13 GMAC-MD              3:05.49    3:01.90  
 19 Hartwell, Nyah A          14 NAAC-MD              2:51.11    3:03.11  
 20 Turk, Lauren M            14 SPY-MD               3:07.74    3:03.94  
 21 White, Olivia A           14 HSST-MD              3:08.24    3:04.74  
 22 Jocic, Mia                14 NAAC-MD              3:07.53    3:05.04  
 23 Gibson, Alayna R          14 NAAC-MD              3:14.28    3:05.26  
 24 Rickabaugh, Nicole K      13 NAAC-MD              3:04.65    3:05.52  
 25 McAliskey, Deirdre S      14 ACA-MD                    NT    3:08.33  
 26 Weaver, Kyleigh N         13 Aqua Culture-MD      3:04.49    3:08.94  
 27 Knauer, Grace E           14 SPRC-MD              3:09.29    3:13.51  
 28 Phelps, Courtney M        13 NAAC-MD              3:05.15    3:14.65  
 29 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD              3:32.88    3:16.25  
 30 Irvin, Ashby K            13 NAAC-MD              3:37.24    3:16.53  
 31 Bell, Jessica J           13 HSST-MD              3:13.99    3:17.50  
 32 Whitmore, Madison L       13 YCM-MD               3:21.81    3:19.11  
 33 Cate, Lana E              13 SPY-MD                    NT    3:22.19  
 34 Connelly, Jocelyn N       13 Aqua Culture-MD      3:13.56    3:26.22  
 35 Treeman-Reinke, Aria I    14 YCM-MD               3:22.53    3:31.81  
 36 Ramirez, Maddi T          14 DST-MA               3:18.49    3:35.13  
 -- Kosar, Logan M            14 ACA-MD               2:54.58         NS  
 -- Meyer, Emily T            14 Aqua Culture-MD      3:41.55         NS  
 -- Smith, Sydney M           14 SPRC-MD              2:57.19         NS  
 
Event 26  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pacher, Charlie C         14 NAAC-MD              2:43.22    2:33.60  
  2 Pitta, Charlie N          14 NAAC-MD              2:44.33    2:35.92  
  3 Eby, Sean D               13 CBAC-MD              2:34.78    2:37.72  
  4 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD               2:44.35    2:39.18  
  5 Blackmer, Sean P          14 NAAC-MD              2:49.47    2:41.45  
  6 Downing, Tyler D          13 NAAC-MD              2:45.36    2:41.50  
  7 Harley, Noah C            14 ACA-MD               2:44.74    2:41.64  
  8 Calderon, Lucas S         14 YCM-MD               2:43.17    2:49.49  
  9 Simpkins, Ben A           14 NAAC-MD              2:52.13    2:49.89  
 10 Keith, Jack A             13 NAAC-MD              2:57.43    2:50.08  
 11 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD              2:57.11    2:50.87  
 12 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              2:46.71    2:51.52  
 13 Lee, Jonah Y              14 NAAC-MD              2:52.41    2:54.33  
 14 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              2:58.48    2:55.95  
 15 Fuller, Storm G           14 YCM-MD               2:56.66    2:57.12  
 16 Cardamone, Nick B         13 OPST-MD              3:03.09    2:58.41  
 17 Cook, Luca J              13 NAAC-MD              2:52.43    2:58.77  
 18 Gillespie, AJ J           14 SPY-MD               3:07.47    2:59.97  
 19 Rothrock, Egan C          14 NAAC-MD              2:55.93    3:00.34  
 20 Sauer, Ian M              13 YCM-MD               3:14.72    3:08.64  
 21 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD              3:10.06    3:11.67  
 22 Collins, Broderick B      13 NAAC-MD              3:07.64    3:15.39  
 23 Shaffer, Matthew R        13 HSST-MD              3:08.38    3:20.76  
 24 Mahon, Ryan X             14 NAAC-MD                   NT    3:32.71  
 -- Surowiec, Nathan M        14 Aqua Culture-MD           NT         DQ  
 -- Musante, Joseph V         14 ACA-MD               2:47.16         DQ  
 -- Seitz, John G             13 SPY-MD                    NT         NS  
 -- Milburn, Jake T           13 HAGY-MD                   NT         NS  
 -- Schwenk, Luke L           13 NAAC-MD              2:41.98         NS  
 
Event 27  Women 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowen, Brayden H          15 NAAC-MD              2:43.33    2:43.25  
  2 Fulton, Tori K            17 NAAC-MD              2:42.57    2:44.77  
  3 Bowser, Claire M          15 NAAC-MD              2:50.08    2:45.61  
  4 Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD              2:52.97    2:47.30  
  5 Troy, Allison E           15 SPY-MD               2:43.88    2:48.12  
  6 Gallaudet, Laurel M       16 NAAC-MD              2:56.27    2:50.43  
  7 Jones, Melody A           15 GMAC-MD              2:51.25    2:51.69  
  8 Andrews, Abby F           17 NAAC-MD              2:56.36    2:52.72  
  9 Cicen, Rayna N            16 SPY-MD               2:55.81    2:54.90  
 10 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD               2:48.35    2:56.27  
 11 Woods, Mary D             15 GBSA-MD              3:04.03    3:02.89  
 12 Cho, Emerson K            15 SPY-MD               2:55.77    3:03.14  
 13 Wilmer, Maddie J          15 SPY-MD               3:09.89    3:06.34  
 -- O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              2:57.89         DQ  
 -- Johnson, Maile J          16 SPY-MD               3:15.65         NS  
 -- Sink, Jillian T           15 Aqua Culture-MD      3:21.58         NS  
 
Event 28  Men 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drucis, Connor M          15 NAAC-MD              2:33.98    2:27.50  
  2 Cline, Brendan M          16 NAAC-MD              2:31.65    2:28.78  
  3 Forsyth, Geoffrey M       17 NAAC-MD                   NT    2:30.57  
  4 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD              2:32.94    2:32.54  
  5 Rutherford, Kyle G        16 Aqua Culture-MD      2:48.24    2:33.93  
  6 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD              2:37.89    2:39.88  
  7 Cembrano, Matthew C       15 NAAC-MD              2:36.22    2:40.22  
  8 Redford, Will A           15 NAAC-MD              2:40.16    2:40.48  
  9 Maloy, Ryan M             17 SPRC-MD              2:47.68    2:41.12  
 10 Kott, Gabe C              16 NAAC-MD              2:46.88    2:44.59  
 11 Means, Phillip A          15 NAAC-MD              2:42.29    2:47.51  
 12 West, Benjamin M          15 GBSA-MD              2:55.77    2:50.87  
 13 Nolan, William or Will D  15 NAAC-MD              2:54.16    2:54.47  
 14 Weaver, Matt J            15 Aqua Culture-MD      3:12.13    2:56.79  
 15 Woods, Jon M              15 GBSA-MD              3:00.21    3:01.29  
 16 Windle, Jonah D           15 ACA-MD               3:05.32    3:01.61  
 17 Powell, Rob A             16 Aqua Culture-MD      3:14.16    3:02.31  
 18 LaMarr, Kenny J           15 HSST-MD                   NT    3:08.65  
 19 Henderson, Myles I        15 GBSA-MD                   NT    3:16.17  
 20 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD              3:49.67    3:33.73  
 21 Pullen, Chase A           15 Aqua Culture-MD      3:36.57    3:43.82  
 -- Mason, John R             18 SPY-MD               2:47.29         NS  
 -- Zaidi, Adam A             17 YCM-MD               2:33.03         NS  
 -- Troy, Caelan T            18 SPY-MD               2:33.80         NS  
 -- Devito, Sam J             16 NAAC-MD              2:35.97         NS  
 -- Freeman, Garrett S        17 SPRC-MD              2:42.71         NS  
 -- Kosar, Tyler P            17 ACA-MD               2:34.92         NS  
 
Event 29  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Ella N           14 SPY-MD               1:09.86    1:08.54  
  2 Trella, Isabelle K        14 NAAC-MD              1:12.18    1:09.96  
  3 Soltis, Sarah F           14 Unattached           1:13.06    1:10.74  
  4 Phelps, Ashley N          14 NAAC-MD              1:09.79    1:10.83  
  5 Jensen, Annika H          14 YCM-MD               1:12.53    1:10.97  
  6 Augustin, Bryleigh A      14 YCM-MD               1:13.06    1:11.18  
  7 Myers, Kate E             13 SPY-MD               1:13.78    1:11.85  
  8 Morrison, Avery G         13 NAAC-MD              1:13.02    1:12.01  
  9 Bladzinski, Kayla A       13 NAAC-MD              1:15.73    1:12.38  
 10 Lotze, Annika M           14 NAAC-MD              1:10.42    1:13.34  
 11 Lovelace, Paige E         13 NAAC-MD              1:10.57    1:14.18  
 12 Troy, Amelia C            13 SPY-MD               1:24.95    1:14.22  
 13 Frill, Maddie C           13 GMAC-MD              1:12.25    1:14.36  
 14 Weaver, Kyleigh N         13 Aqua Culture-MD      1:18.84    1:14.48  
 15 Rickabaugh, Nicole K      13 NAAC-MD              1:12.98    1:14.58  
 16 Duffy, Josie H            13 NAAC-MD              1:22.55    1:14.95  
 17 Knauer, Grace E           14 SPRC-MD              1:16.82    1:15.01  
 18 McAliskey, Deirdre S      14 ACA-MD               1:12.40    1:15.14  
 19 Bloom, Shayna E           14 SPY-MD               1:14.94    1:15.25  
 20 Jocic, Mia                14 NAAC-MD              1:13.35    1:15.27  
 21 Kopp, Emily C             14 ACA-MD               1:20.93    1:15.83  
 22 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               1:17.30    1:16.57  
 23 Irvin, Ashby K            13 NAAC-MD              1:14.99    1:16.83  
 24 Turk, Lauren M            14 SPY-MD               1:17.66    1:16.96  
 25 Shanks, Amy R             14 SPRC-MD              1:18.21    1:17.49  
 26 Luscomb, Natalie K        13 SPY-MD               1:31.58    1:17.62  
 27 Whitmore, Madison L       13 YCM-MD               1:17.52    1:18.31  
 28 Oberly, Tia R             13 DST-MA               1:19.00    1:20.11  
 29 Donegan, Angela D         14 SPRC-MD              1:19.58    1:21.00  
 30 Ramirez, Maddi T          14 DST-MA               1:14.09    1:21.55  
 31 Phelps, Courtney M        13 NAAC-MD              1:14.89    1:21.56  
 32 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD              1:23.95    1:23.05  
 33 Meyer, Emily T            14 Aqua Culture-MD      1:25.60    1:23.16  
 34 Mooney, Ana C             13 HAGY-MD              1:19.19    1:23.54  
 35 Bell, Jessica J           13 HSST-MD              1:25.88    1:24.63  
 36 O'Hare, Riley M           13 HSST-MD              1:26.39    1:24.75  
 37 McNamara, Catherine L     13 GBSA-MD              1:27.68    1:25.68  
 38 Connelly, Jocelyn N       13 Aqua Culture-MD      1:29.79    1:26.22  
 39 Banks, Diana              13 SPRC-MD              1:27.97    1:26.39  
 40 Balcer, Rachel V          13 ACA-MD               1:32.40    1:28.28  
 41 Treeman-Reinke, Aria I    14 YCM-MD               1:34.06    1:29.60  
 42 Powell, Lilly R           14 Aqua Culture-MD      1:36.47    1:38.10  
 -- Kosar, Logan M            14 ACA-MD               1:14.42         NS  
 -- White, Somer V            14 NAAC-MD              1:10.36         NS  
 -- Stalker, Leah B           13 SPY-MD                    NT         NS  
 
Event 30  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Andrew A        14 NAAC-MD              1:05.58    1:00.63  
  2 Edwards, Jonathan C       14 NAAC-MD              1:05.84    1:01.87  
  3 Desclous, Ben C           14 HAGY-MD              1:10.28    1:03.14  
  4 Jones, Max A              13 SPY-MD               1:05.66    1:03.97  
  5 Harley, Noah C            14 ACA-MD               1:07.46    1:05.04  
  6 Musante, Joseph V         14 ACA-MD               1:08.70    1:05.12  
  7 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD               1:09.91    1:05.78  
  8 Phan, Chris               14 SPY-MD               1:23.01    1:05.94  
  9 Cook, Luca J              13 NAAC-MD              1:12.96    1:08.83  
 10 Rothrock, Egan C          14 NAAC-MD              1:07.57    1:09.38  
 11 Keith, Jack A             13 NAAC-MD              1:11.58    1:09.64  
 12 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              1:09.31    1:09.67  
 13 Fuller, Storm G           14 YCM-MD               1:08.06    1:09.87  
 14 Michels, Ivan A           13 NAAC-MD              1:22.82    1:10.68  
 15 Ernest, Micah C           14 Aqua Culture-MD      1:19.61    1:11.25  
 16 Smith, Jake F             14 NAAC-MD              1:16.58    1:11.33  
 17 Martin, Jack S            13 HAGY-MD              1:18.57    1:12.19  
 18 Mulhern, Dan D            14 SPRC-MD              1:20.64    1:12.23  
 19 Ford, Brady S             14 YCM-MD               1:19.82    1:12.30  
 20 Cherry, Zachary L         14 GBSA-MD              1:29.85    1:12.81  
 21 Muller, Gabriel           13 HAGY-MD              1:12.96    1:13.04  
 22 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              1:19.42    1:13.22  
 23 Surowiec, Nathan M        14 Aqua Culture-MD      1:15.12    1:13.25  
 24 Linehan, Aiden O          13 SPY-MD               1:18.65    1:13.35  
 25 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD              1:11.53    1:13.67  
 26 Lee, Jonah Y              14 NAAC-MD              1:11.83    1:14.50  
 27 Mahon, Ryan X             14 NAAC-MD                   NT    1:14.93  
 28 Shaffer, Matthew R        13 HSST-MD              1:16.58    1:15.66  
 29 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD              1:25.64    1:16.43  
 30 Drucis, Gavin C           13 NAAC-MD              1:19.11    1:16.75  
 31 Sauer, Ian M              13 YCM-MD               1:16.04    1:16.87  
 32 Walls, Ben B              14 GMAC-MD              1:14.74    1:18.47  
 33 Garcia, Nathan R          14 YCM-MD               1:18.44    1:18.53  
 34 Moss, Carlton J           13 Aqua Culture-MD      1:15.52    1:20.93  
 35 Collins, Broderick B      13 NAAC-MD              1:18.46    1:21.38  
 36 Pope, Jacob R             13 SPY-MD               1:22.98    1:21.79  
 37 DeAngelo, Dylan A         13 SPY-MD               1:25.36    1:25.73  
 38 Buettner, Calvin R        13 SPRC-MD              1:36.14    1:32.41  
 39 Cardamone, Nick B         13 OPST-MD              1:16.97    1:34.09  
 40 Thamavong, Simon E        14 Aqua Culture-MD      1:28.59    1:38.64  
 -- Milburn, Jake T           13 HAGY-MD              1:21.01         NS  
 -- Miller, Peter M           13 SPRC-MD              1:37.42         NS  
 -- Seitz, John G             13 SPY-MD               1:10.95         NS  
 -- Schwenk, Luke L           13 NAAC-MD              1:07.75         NS  
 
Event 31  Women 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD               1:08.44    1:10.21  
  2 Zaidi, Amina F            15 YCM-MD               1:09.88    1:10.66  
  3 DeMaio, Nicole M          15 SPY-MD               1:15.23    1:11.09  
  4 McNutt, Madison C         16 SPY-MD               1:08.17    1:11.28  
  5 Andrews, Abby F           17 NAAC-MD              1:08.33    1:11.62  
  6 Needy, MacKenzie R        15 HAGY-MD              1:11.50    1:11.98  
  7 Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD              1:10.08    1:12.44  
  8 Troy, Allison E           15 SPY-MD               1:09.76    1:13.12  
  9 Arnold, Karis L           15 YCM-MD               1:27.63    1:13.99  
 10 Cicen, Rayna N            16 SPY-MD               1:14.68    1:15.87  
 11 Cho, Emerson K            15 SPY-MD               1:12.19    1:16.17  
 12 Smith, Aria C             15 GBSA-MD              1:16.70    1:16.26  
 13 Woods, Mary D             15 GBSA-MD              1:16.56    1:17.69  
 14 Wilmer, Maddie J          15 SPY-MD               1:21.56    1:22.84  
 15 Brannon, Abby E           15 Aqua Culture-MD      1:16.77    1:23.15  
 16 Lyttle, Meredith K        15 YCM-MD               1:19.99    1:28.92  
 -- Miller, Hannah E          15 SPRC-MD              1:14.41         NS  
 -- Bachkosky, Robin C        19 SPRC-MD              1:09.52         NS  
 -- Sink, Jillian T           15 Aqua Culture-MD      1:34.72         NS  
 -- Johnson, Maile J          16 SPY-MD               1:11.89         NS  
 -- McPherson, Annie E        15 Aqua Culture-MD      1:24.19         NS  
 
Event 32  Men 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Jack D            15 YCM-MD               1:02.57    1:01.18  
  2 Cannon, Kyle M            15 SPY-MD               1:15.84    1:01.83  
  3 Anderson, Griffin R       15 SPRC-MD              1:07.39    1:02.71  
  4 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD              1:02.16    1:02.79  
  5 Drucis, Connor M          15 NAAC-MD              1:04.34    1:03.04  
  6 Amlong, Liam P            16 SPY-MD               1:05.91    1:03.24  
  7 Garvin, Christopher R     15 ACA-MD               1:09.32    1:04.34  
  8 Means, Phillip A          15 NAAC-MD              1:03.26    1:04.35  
  9 Nguyen, John Q            17 NAAC-MD              1:03.34    1:04.90  
 10 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD              1:06.21    1:05.75  
 11 Weaver, Matt J            15 Aqua Culture-MD      1:15.73    1:06.49  
 12 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD              1:03.73    1:07.11  
 13 Windle, Jonah D           15 ACA-MD               1:07.87    1:07.98  
 14 Brunatti, Evan A          15 SPY-MD               1:09.34    1:09.24  
 15 Fahey, Owen D             15 YCM-MD               1:06.35    1:09.55  
 16 West, Benjamin M          15 GBSA-MD              1:13.55    1:10.82  
 17 Bierman, Ashton A         15 Aqua Culture-MD      1:11.85    1:11.16  
 18 Nolan, William or Will D  15 NAAC-MD              1:11.03    1:11.37  
 19 Woods, Jon M              15 GBSA-MD              1:13.77    1:11.94  
 20 Foltyn, Michael b         15 ACA-MD               1:17.93    1:12.95  
 21 Henderson, Myles I        15 GBSA-MD              1:16.45    1:14.41  
 22 Powell, Rob A             16 Aqua Culture-MD      1:15.51    1:15.07  
 23 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD              1:27.34    1:22.89  
 24 Pullen, Chase A           15 Aqua Culture-MD      1:15.91    1:26.66  
 -- Kosar, Tyler P            17 ACA-MD               1:03.35         NS  
 -- Mason, John R             18 SPY-MD               1:05.38         NS  
 -- Rasnake, Griffin S        16 HSST-MD              1:16.50         NS  
 -- Shimizu, Ken J            15 NAAC-MD              1:03.64         NS  
 
Event 33  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finch, Isabel L           13 NAAC-MD              2:46.29    2:45.65  
  2 Hardart, Lucy C           13 NAAC-MD              2:57.42    2:50.79  
  3 Deitch, Caitlin G         13 NAAC-MD                   NT    2:55.58  
  4 Dvorak, Mia I             13 ACA-MD                    NT    2:58.81  
  5 Johnston, Rachel M        14 CBAC-MD              3:05.53    2:59.88  
  6 Bloom, Shayna E           14 SPY-MD               3:01.21    3:03.92  
  7 Shanks, Amy R             14 SPRC-MD              3:14.15    3:06.68  
  8 Donegan, Angela D         14 SPRC-MD              3:14.92    3:07.65  
  9 Nimmich, Mallory Q        14 NAAC-MD              3:10.96    3:09.50  
 10 Hartwell, Nyah A          14 NAAC-MD              3:07.79    3:11.06  
 11 Starrett, Julia M         14 NAAC-MD              3:02.87    3:15.71  
 12 Golladay, Lily M          13 NAAC-MD              3:07.35    3:16.35  
 13 Mooney, Ana C             13 HAGY-MD              3:30.33    3:51.19  
 -- White, Somer V            14 NAAC-MD              2:57.61         NS  
 -- Hoban, Julia J            13 NAAC-MD              3:06.67         NS  
 
Event 34  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpkins, Ben A           14 NAAC-MD              3:00.55    2:37.28  
  2 Downing, Tyler D          13 NAAC-MD              3:04.51    2:42.43  
  3 Sanderson, Alec           13 NAAC-MD              2:46.26    2:43.03  
  4 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD              2:38.06    2:45.76  
  5 Drucis, Gavin C           13 NAAC-MD              2:59.97    2:50.56  
 
Event 35  Women 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fulton, Tori K            17 NAAC-MD              2:48.10    2:40.12  
  2 Tosten, Sierra B          15 HAGY-MD              2:43.92    2:42.30  
  3 Thompson, Jennifer P      15 NAAC-MD              2:51.20    2:46.89  
  4 Andrews, Abby F           17 NAAC-MD              2:47.32    2:49.16  
  5 DeMaio, Nicole M          15 SPY-MD               2:56.25    2:54.01  
  6 Dutton, Sophia M          15 SPY-MD               3:09.46    2:59.85  
  7 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              3:07.39    3:00.16  
  8 Smith, Aria C             15 GBSA-MD              3:18.01    3:15.23  
 -- Velez, Priscilla I        15 ACA-MD               2:51.67         NS  
 -- Crawford, Emma L          15 SPY-MD               2:59.50         NS  
 -- Bussey, Moriah F          16 NAAC-MD              2:58.34         NS  
 
Event 36  Men 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cline, Brendan M          16 NAAC-MD              2:29.53    2:28.74  
  2 Maloy, Ryan M             17 SPRC-MD              2:35.18    2:33.89  
  3 Kott, Gabe C              16 NAAC-MD              2:31.83    2:35.37  
  4 Cembrano, Matthew C       15 NAAC-MD              2:41.48    2:35.59  
  5 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD              2:47.05    2:37.30  
  6 Humphreys, Jack W         15 NAAC-MD              2:52.17    2:44.52  
  7 Redford, Will A           15 NAAC-MD              2:52.41    2:45.36  
 -- Freeman, Garrett S        17 SPRC-MD              2:46.42         NS  
 -- Devito, Sam J             16 NAAC-MD              2:41.54         NS  
 -- Shimizu, Ken J            15 NAAC-MD              2:30.77         NS  
 
Event 37  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patz, Sophie N            14 SPRC-MD              1:29.65    1:25.34  
  2 Golladay, Lily M          13 NAAC-MD              1:27.81    1:27.00  
  3 Cline, Jessie M           14 NAAC-MD              1:28.65    1:27.58  
  4 Gibson, Alayna R          14 NAAC-MD              1:30.06    1:30.57  
  5 Cattaneo, Isabella M      14 NAAC-MD              1:31.12    1:31.13  
  6 Atkins, Sydney N          13 NAAC-MD              1:37.22    1:32.08  
  7 Johnston, Rachel M        14 CBAC-MD              1:33.80    1:32.27  
  8 Soltis, Sarah F           14 Unattached           1:33.45    1:32.48  
  9 Starrett, Julia M         14 NAAC-MD              1:29.19    1:34.47  
 10 Augustin, Bryleigh A      14 YCM-MD               1:35.32    1:34.65  
 11 Cate, Lana E              13 SPY-MD               1:32.59    1:35.05  
 12 Kuhaneck, Emma M          14 CBAC-MD              1:34.20    1:35.43  
 13 Jocic, Mia                14 NAAC-MD              1:34.76    1:36.02  
 14 Hardart, Lucy C           13 NAAC-MD              1:36.79    1:36.11  
 14 Bussey, Lily M            14 NAAC-MD              1:31.29    1:36.11  
 16 Rickabaugh, Nicole K      13 NAAC-MD              1:36.67    1:36.14  
 17 Nimmich, Mallory Q        14 NAAC-MD              1:47.70    1:36.31  
 18 Myers, Kate E             13 SPY-MD               1:37.99    1:38.28  
 19 Benitez, Zoe I            13 NAAC-MD              1:43.22    1:38.57  
 20 Bladzinski, Kayla A       13 NAAC-MD              1:49.82    1:39.54  
 21 Morrison, Avery G         13 NAAC-MD              1:36.82    1:39.94  
 22 White, Olivia A           14 HSST-MD              1:41.63    1:40.19  
 23 Trella, Isabelle K        14 NAAC-MD              1:56.67    1:41.13  
 24 Jackson, Sarah R          13 YCM-MD               1:44.81    1:41.27  
 25 Frill, Maddie C           13 GMAC-MD              1:41.28    1:41.53  
 26 Bell, Jessica J           13 HSST-MD              1:41.94    1:42.81  
 27 Whitmore, Madison L       13 YCM-MD               1:36.35    1:42.88  
 28 Banks, Diana              13 SPRC-MD              1:40.85    1:43.12  
 29 Duffy, Josie H            13 NAAC-MD              1:47.11    1:43.82  
 30 McAliskey, Deirdre S      14 ACA-MD               1:39.66    1:44.10  
 31 Milstead, McKenzie G      14 YCM-MD               1:54.55    1:44.22  
 32 Dvorak, Mia I             13 ACA-MD                    NT    1:44.39  
 33 Knauer, Grace E           14 SPRC-MD              1:43.76    1:44.64  
 34 Phelps, Ashley N          14 NAAC-MD              1:41.71    1:45.22  
 35 Wallace, Ella N           14 SPY-MD               1:48.87    1:45.42  
 36 Lovelace, Paige E         13 NAAC-MD              1:42.54    1:46.13  
 37 Kopp, Emily C             14 ACA-MD               1:48.14    1:46.80  
 38 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD              1:42.91    1:46.85  
 39 Oberly, Tia R             13 DST-MA               1:40.19    1:47.52  
 40 Jensen, Annika H          14 YCM-MD               1:47.89    1:47.59  
 41 Luscomb, Natalie K        13 SPY-MD               1:48.31    1:48.74  
 42 Mooney, Ana C             13 HAGY-MD              1:44.79    1:50.39  
 43 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               1:47.89    1:50.68  
 44 McNamara, Catherine L     13 GBSA-MD              1:52.60    1:50.90  
 45 Irvin, Ashby K            13 NAAC-MD              1:52.46    1:51.16  
 46 Treeman-Reinke, Aria I    14 YCM-MD               1:48.98    1:52.67  
 47 Powell, Lilly R           14 Aqua Culture-MD      1:59.71    1:57.22  
 48 O'Hare, Riley M           13 HSST-MD              1:52.36    1:57.97  
 49 Balcer, Rachel V          13 ACA-MD                    NT    2:15.20  
 -- Broerman, Annalise V      13 NAAC-MD              1:30.51         DQ  
 -- Kosar, Logan M            14 ACA-MD               1:36.23         NS  
 -- Phelps, Courtney M        13 NAAC-MD              1:47.67         NS  
 -- Stalker, Leah B           13 SPY-MD                    NT         NS  
 
Event 38  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Alan N            14 ACA-MD               1:31.38    1:22.12  
  2 Downing, Tyler D          13 NAAC-MD              1:23.39    1:24.35  
  3 Phan, Chris               14 SPY-MD               1:22.08    1:24.67  
  4 Edwards, Jonathan C       14 NAAC-MD              1:29.25    1:24.69  
  5 Campbell, Andrew A        14 NAAC-MD              1:31.68    1:24.89  
  6 Pitta, Charlie N          14 NAAC-MD              1:50.99    1:25.18  
  7 Desclous, Ben C           14 HAGY-MD              1:25.11    1:27.11  
  8 Rothrock, Egan C          14 NAAC-MD              1:26.41    1:27.14  
  9 Lee, Jonah Y              14 NAAC-MD              1:26.04    1:27.83  
 10 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD               1:33.60    1:28.97  
 11 Harley, Noah C            14 ACA-MD               1:27.07    1:29.61  
 12 Keith, Jack A             13 NAAC-MD              1:30.41    1:29.78  
 13 Sanderson, Alec           13 NAAC-MD              1:40.99    1:30.38  
 14 Martin, Jack S            13 HAGY-MD              1:44.00    1:30.97  
 15 Jones, Max A              13 SPY-MD               1:28.80    1:31.62  
 16 Hite, Cole C              14 SPY-MD               1:39.53    1:31.76  
 17 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD              1:29.21    1:34.16  
 18 Mahon, Ryan X             14 NAAC-MD                   NT    1:36.15  
 19 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD              1:33.00    1:38.00  
 20 Fuller, Storm G           14 YCM-MD               1:41.55    1:38.30  
 21 Cook, Luca J              13 NAAC-MD              1:46.07    1:40.19  
 22 Cherry, Zachary L         14 GBSA-MD              2:01.11    1:40.25  
 23 Mulhern, Dan D            14 SPRC-MD              1:50.99    1:41.34  
 24 Drucis, Gavin C           13 NAAC-MD              1:50.30    1:41.36  
 25 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              1:37.96    1:42.91  
 26 Eby, Sean D               13 CBAC-MD              1:47.95    1:43.46  
 27 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD              1:46.70    1:43.68  
 28 Ernest, Micah C           14 Aqua Culture-MD      1:44.17    1:44.43  
 29 Pope, Jacob R             13 SPY-MD               1:40.32    1:44.57  
 30 Smith, Jake F             14 NAAC-MD              1:44.39    1:44.69  
 31 Linehan, Aiden O          13 SPY-MD               1:40.36    1:44.79  
 32 Cardamone, Nick B         13 OPST-MD              1:39.20    1:44.98  
 33 Ford, Brady S             14 YCM-MD               1:57.96    1:46.71  
 34 Sauer, Ian M              13 YCM-MD               1:54.35    1:47.18  
 35 Michels, Ivan A           13 NAAC-MD              1:51.24    1:47.51  
 36 DeAngelo, Dylan A         13 SPY-MD               1:46.97    1:48.24  
 37 Muller, Gabriel           13 HAGY-MD              1:46.84    1:49.76  
 38 Collins, Broderick B      13 NAAC-MD              1:52.89    1:50.00  
 39 Moss, Carlton J           13 Aqua Culture-MD      1:49.48    1:53.71  
 40 Shaffer, Matthew R        13 HSST-MD              1:46.16    1:55.27  
 41 Garcia, Nathan R          14 YCM-MD               1:55.30    1:55.43  
 42 Thamavong, Simon E        14 Aqua Culture-MD      1:47.55    1:56.13  
 -- Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              1:47.61         NS  
 -- Milburn, Jake T           13 HAGY-MD              1:48.05         NS  
 -- Buettner, Calvin R        13 SPRC-MD              2:10.77         NS  
 -- Schwenk, Luke L           13 NAAC-MD              1:31.23         NS  
 -- Seitz, John G             13 SPY-MD               1:28.08         NS  
 -- Gillespie, AJ J           14 SPY-MD               1:29.11         NS  
 
Event 39  Women 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tosten, Sierra B          15 HAGY-MD              1:29.64    1:25.93  
  2 Bowen, Brayden H          15 NAAC-MD              1:30.50    1:32.98  
  3 Zaidi, Amina F            15 YCM-MD               1:31.23    1:33.99  
  4 Bowser, Claire M          15 NAAC-MD              1:39.15    1:34.14  
  5 Jones, Melody A           15 GMAC-MD              1:41.31    1:34.19  
  6 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD               1:28.15    1:35.17  
  7 Dutton, Sophia M          15 SPY-MD               1:35.90    1:36.19  
  8 Fulton, Tori K            17 NAAC-MD              1:33.38    1:37.58  
  9 Gallaudet, Laurel M       16 NAAC-MD              1:47.77    1:37.64  
 10 Arnold, Karis L           15 YCM-MD               1:57.37    1:37.83  
 11 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              1:28.51    1:37.94  
 12 Needy, MacKenzie R        15 HAGY-MD              1:36.18    1:38.49  
 13 Wright, Chloe E           16 SPY-MD               1:36.98    1:38.65  
 14 Woods, Mary D             15 GBSA-MD              1:39.94    1:39.29  
 15 Smith, Aria C             15 GBSA-MD              1:36.85    1:40.00  
 16 Cicen, Rayna N            16 SPY-MD               1:39.57    1:41.43  
 17 Brannon, Abby E           15 Aqua Culture-MD      1:37.99    1:44.66  
 18 Davies, Emily M           15 HSST-MD              1:43.63    1:45.57  
 19 Cho, Emerson K            15 SPY-MD               1:43.59    1:54.60  
 20 Wilmer, Maddie J          15 SPY-MD               1:46.42    1:54.82  
 21 Lyttle, Meredith K        15 YCM-MD               1:59.33    2:03.52  
 -- McPherson, Annie E        15 Aqua Culture-MD      1:50.67         NS  
 -- Crawford, Emma L          15 SPY-MD               1:38.09         NS  
 -- Bussey, Moriah F          16 NAAC-MD              1:38.11         NS  
 
Event 40  Men 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Humphreys, Jack W         15 NAAC-MD              1:22.16    1:18.60  
  2 McClure, Devin A          16 NAAC-MD              1:19.52    1:18.86  
  3 Nguyen, John Q            17 NAAC-MD              1:18.90    1:19.66  
  4 Anderson, Griffin R       15 SPRC-MD              1:28.29    1:23.83  
  5 Zaidi, Adam A             17 YCM-MD               1:21.40    1:23.88  
  6 Cembrano, Matthew C       15 NAAC-MD              1:21.46    1:24.25  
  7 Cline, Brendan M          16 NAAC-MD              1:28.75    1:24.29  
  8 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD              1:25.19    1:24.47  
  8 Cannon, Kyle M            15 SPY-MD               1:43.52    1:24.47  
 10 Drucis, Connor M          15 NAAC-MD              1:27.64    1:25.90  
 11 Arnold, Jack D            15 YCM-MD               1:43.61    1:26.46  
 12 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD              1:26.22    1:27.59  
 13 Fahey, Owen D             15 YCM-MD               1:21.07    1:27.84  
 14 Rutherford, Kyle G        16 Aqua Culture-MD      1:31.23    1:28.27  
 15 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD              1:25.39    1:28.67  
 16 Nguyen, William N         18 ACA-MD               1:21.20    1:28.90  
 17 Redford, Will A           15 NAAC-MD              1:41.73    1:31.34  
 18 Woods, Jon M              15 GBSA-MD              1:31.81    1:31.61  
 19 Nolan, William or Will D  15 NAAC-MD              1:39.04    1:31.80  
 20 LaMarr, Kenny J           15 HSST-MD              1:33.06    1:32.87  
 21 Amlong, Liam P            16 SPY-MD               1:34.34    1:35.00  
 22 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD              1:47.43    1:35.48  
 23 Brunatti, Evan A          15 SPY-MD               1:35.32    1:35.79  
 24 Bierman, Ashton A         15 Aqua Culture-MD      1:32.06    1:36.52  
 25 West, Benjamin M          15 GBSA-MD              1:42.63    1:38.80  
 26 Windle, Jonah D           15 ACA-MD               1:45.42    1:41.46  
 27 Foltyn, Michael b         15 ACA-MD               1:50.68    1:46.26  
 28 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD              1:58.56    1:56.71  
 -- Troy, Caelan T            18 SPY-MD               1:18.44         NS  
 -- Freeman, Garrett S        17 SPRC-MD              1:18.25         NS  
 -- Windle, Mason M           12 ACA-MD               1:46.58         NS  
 -- Devito, Sam J             16 NAAC-MD              1:27.44         NS  
 -- Rasnake, Griffin S        16 HSST-MD              1:44.04         NS  
 -- Shimizu, Ken J            15 NAAC-MD              1:32.99         NS  
 
Event 41  Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                   NT    2:56.30  
  2 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD              3:30.14    2:58.89  
  3 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD              3:06.92    3:00.60  
  4 Sterkenburg, Laci E       10 DST-MA                    NT    3:05.46  
  5 Harvey, Shannon E         10 NAAC-MD              3:27.32    3:08.17  
  6 Shatzer, Madison L         9 HAGY-MD                   NT    3:10.93  
  7 Nguyen, Megan M            9 ACA-MD               3:35.80    3:14.31  
  8 Gates, Ava C              10 NAAC-MD              3:11.13    3:14.52  
  9 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD              3:20.09    3:14.59  
 10 Cook, Amelie M            10 NAAC-MD              3:50.29    3:15.38  
 11 Morton, Skyler E          10 NAAC-MD              3:46.97    3:16.82  
 12 Uhlmann, Alex R            9 CAC-MD                    NT    3:18.71  
 13 Reker, Ava V              10 ACA-MD               3:56.84    3:22.33  
 14 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD              4:01.90    3:24.21  
 15 Grantland, Kara M         10 NAAC-MD              3:53.02    3:24.80  
 16 Baker, Yui T               9 CBAC-MD              4:26.26    3:25.74  
 17 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD              3:33.97    3:35.60  
 18 Ralph, Molly G             9 NAAC-MD              3:45.75    3:39.24  
 19 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD                    NT    3:41.57  
 20 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD              4:11.13    3:43.11  
 21 Johnson, Kate M            9 NAAC-MD              3:44.48    3:43.58  
 22 McClure, Brynn A           9 NAAC-MD              3:47.88    3:45.64  
 23 Corey, Madelyn I           9 NAAC-MD                   NT    3:47.10  
 24 Wright, Emmy E             9 Unattached                NT    3:47.85  
 25 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              3:51.77    3:48.70  
 26 Reynolds, Ashley L         9 CAC-MD                    NT    3:49.98  
 27 Twomey, Ciara A            9 NAAC-MD              3:43.98    3:50.01  
 28 Fisher, Rachel E          10 CBAC-MD                   NT    3:51.32  
 29 Kulynych-Irvin, Alders C   9 NAAC-MD              4:21.99    3:52.33  
 30 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD              4:21.21    3:56.17  
 31 Hoffmaster, Kyra G         9 SPY-MD               4:28.07    3:57.83  
 -- Hoang, Rachel L           10 HAGY-MD              3:17.43         NS  
 -- Foltyn, Leah C             9 ACA-MD                    NT         NS  
 
Event 42  Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD              2:59.22    2:49.46  
  2 Bice, Palmer J            10 NAAC-MD              3:07.43    2:52.10  
  3 Cattaneo, Matthew A       10 NAAC-MD              3:19.35    2:52.32  
  4 Meier, CJ J                9 YCM-MD               3:15.00    2:59.11  
  5 Din, Daryn K              10 YCM-MD               3:03.79    3:00.68  
  6 Szynal, John F            10 NAAC-MD              3:17.71    3:01.23  
  7 Havens, Leo D             10 SPRC-MD              3:20.06    3:07.88  
  8 Currie, Tanner J           9 NAAC-MD              3:41.49    3:11.66  
  9 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD              3:13.41    3:12.90  
 10 Williams, Carter T         9 NAAC-MD              3:21.85    3:18.61  
 11 Mengel, Zach R            10 NAAC-MD              3:48.30    3:19.36  
 12 Malone, Will M            10 NAAC-MD              3:22.33    3:20.15  
 13 Bodor, Sam B               9 NAAC-MD              3:41.70    3:20.89  
 14 Fuller, Mason A            9 SPRC-MD                   NT    3:22.50  
 15 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD              3:20.73    3:23.66  
 16 Hamilton, Jack J           9 NAAC-MD              3:18.57    3:25.09  
 17 Hawley, Evan F            10 DST-MA                    NT    3:28.63  
 18 Martini, Jack M           10 GBSA-MD              3:19.83    3:29.23  
 19 Gates, Parker A            9 NAAC-MD              3:32.77    3:31.37  
 20 Pitta, Andy J             10 NAAC-MD              3:14.05    3:31.68  
 21 Kennedy, Tripp L          10 SPY-MD               3:31.82    3:33.19  
 22 Corson, Liam C            10 NAAC-MD              3:58.41    3:38.34  
 23 Goldstein, Brayden A       9 NAAC-MD              3:50.37    3:39.08  
 24 Mundy, Joshua A           10 NAAC-MD              3:55.79    3:42.28  
 25 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD              3:58.46    3:51.64  
 26 Merry, Roland J           10 NAAC-MD              3:52.52    3:52.51  
 27 Luhta, Soren D             9 SPRC-MD                   NT    3:54.25  
 28 Tollefson, Thomas P        9 NAAC-MD              3:43.19    3:55.42  
 29 Hawley, Aidan J           10 DST-MA                    NT    3:57.79  
 30 Mitchell, Cameron R        9 NAAC-MD              4:26.86    4:12.44  
 31 Ramirez, Austin I          9 DST-MA                    NT    4:25.19  
 -- Smith, Jameson F           9 CBAC-MD              3:39.28         NS  
 -- Desclous, Mio K           10 HAGY-MD              3:16.76         NS  
 -- Brabazon, Luke A           9 NAAC-MD              3:16.98         NS  
 -- Miller, Jack D             9 NAAC-MD              4:05.97         NS  
 -- Menon, Ronan K            10 GBSA-MD              3:33.96         NS  
 
Event 43  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Emerson G          12 ACA-MD               2:50.44    2:31.58  
  2 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD              3:09.34    2:35.13  
  3 Johnson, Drew M           12 NAAC-MD              2:39.76    2:35.57  
  4 Schultz, Morgan L         12 SPRC-MD              2:59.13    2:35.73  
  5 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD               2:43.52    2:38.36  
  6 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD               2:41.74    2:38.98  
  7 Schwab, Hannah C          12 GBSA-MD              2:52.86    2:39.43  
  8 Craig, Cara J             12 NAAC-MD              2:44.94    2:39.47  
  9 Burkes, Lois L            12 GMAC-MD                   NT    2:40.11  
 10 Pierce, Laci M            11 ACA-MD               2:48.03    2:40.32  
 11 Rickabaugh, Rachel E      11 NAAC-MD              2:43.21    2:41.36  
 12 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD              2:52.25    2:41.57  
 13 Baxter, Lily C            11 NAAC-MD              2:40.63    2:41.72  
 14 Sheridan, Olivia C        12 SPY-MD               2:41.72    2:43.68  
 15 Boehringer, Caroline P    11 NAAC-MD              2:47.03    2:45.10  
 16 Healy, Bailey N           12 YCM-MD               2:47.18    2:46.40  
 17 Mahle, Sophia G           12 GBSA-MD              2:50.75    2:46.90  
 18 Gorman, Brigid A          12 NAAC-MD              2:52.51    2:47.20  
 19 Michels, Nadia G          11 NAAC-MD              3:11.45    2:47.74  
 20 Baker, Noe M              12 CBAC-MD              2:55.00    2:51.04  
 21 Edwards, Gwynneth T       11 NAAC-MD              2:56.76    2:52.22  
 22 Silcox, Hannah E          12 ACA-MD               2:58.15    2:52.53  
 23 Hiller, Katelyn           11 NAAC-MD              2:55.45    2:52.95  
 24 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD              3:11.77    2:53.10  
 25 Reker, Emma E             11 ACA-MD               3:31.13    2:55.31  
 26 Morgan, Hannah            11 DST-MA                    NT    2:56.23  
 27 Lane, Kathryn O           12 GBSA-MD              2:44.55    2:57.03  
 28 Smith, Lauren C           11 NAAC-MD              2:54.85    2:58.92  
 29 Parks, Alexa R            11 NAAC-MD              3:01.15    2:59.19  
 30 Dixon, Hope E             12 NAAC-MD              3:05.52    2:59.57  
 31 Farah, Nour J             12 GBSA-MD              2:58.96    3:01.19  
 32 Fulton, Lily M            11 NAAC-MD              3:02.08    3:01.60  
 33 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD              3:01.83    3:02.03  
 34 Ralph, Annie N            12 NAAC-MD              3:16.14    3:02.53  
 35 Perks, Ruby L             12 GMAC-MD                   NT    3:02.85  
 36 Garcia, Camille R         12 YCM-MD               3:14.17    3:02.92  
 37 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD               3:05.40    3:05.13  
 38 Rothrock, Elly C          11 NAAC-MD              3:07.76    3:05.37  
 39 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD              3:12.50    3:11.92  
 40 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD               3:09.54    3:12.91  
 41 Walker, Taylor R          11 DST-MA                    NT    3:17.74  
 42 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD              3:17.05    3:18.11  
 43 Gjikuria, Haris           12 OPST-MD                   NT    3:22.87  
 44 Collins, Sunday J         11 NAAC-MD              4:03.93    3:27.29  
 45 Matalonis, Cassie         11 DST-MA                    NT    3:28.85  
 46 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD               3:51.26    3:32.52  
 -- Keegan, Mary Kate K       12 DST-MA                    NT         NS  
 -- Gibson, Kelly N           12 NAAC-MD              3:20.38         NS  
 -- Kozlowski, Abby R         11 HSST-MD              3:41.52         NS  
 -- Harding, Annaliese J      11 SPRC-MD                   NT         NS  
 
Event 44  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decker, Nate S            11 NAAC-MD              2:35.62    2:31.63  
  2 Tiffin, Connor T          11 YCM-MD               2:37.89    2:31.81  
  3 Lingelbach, Adam M        12 HSST-MD              2:44.50    2:31.92  
  4 Corey, Luke T             11 NAAC-MD              2:37.89    2:32.70  
  5 Sloan, Morgan P           11 YCM-MD               2:40.84    2:38.53  
  6 Hentnick, Timmy Q         12 NAAC-MD              2:44.12    2:39.47  
  7 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD              2:59.96    2:39.96  
  8 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD               2:44.59    2:40.24  
  9 Masiello, John            11 GMAC-MD                   NT    2:41.99  
 10 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD               2:52.24    2:42.48  
 11 Eckman, Shane M           12 ACA-MD               2:36.49    2:43.77  
 12 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD              2:45.95    2:44.71  
 13 Krause, Peter L           12 YCM-MD               2:47.45    2:46.38  
 14 Greene, Drew E            12 SPRC-MD              2:58.49    2:48.22  
 15 Byrne, Andrew P           11 NAAC-MD              2:57.33    2:52.48  
 16 Yang, Arthur Z            11 YCM-MD               2:58.83    2:52.88  
 17 Smith, Sam G              12 NAAC-MD              2:54.01    2:53.70  
 18 Harada, Jack H            11 NAAC-MD              2:51.79    2:54.81  
 19 Diehl, Adam J             12 OPST-MD              3:19.66    2:54.89  
 20 James, AJ N               12 HSST-MD              3:18.32    2:59.75  
 21 Grady, Sam H              11 NAAC-MD              2:59.54    3:00.51  
 22 Shi, Jack                 12 YCM-MD               2:59.57    3:01.20  
 23 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD              3:21.34    3:03.71  
 24 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD              3:25.58    3:07.26  
 25 Drucis, Jack T            11 NAAC-MD              3:29.52    3:09.42  
 26 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD              3:19.20    3:14.51  
 27 Guerra, Emilio S          12 NAAC-MD              3:16.44    3:19.06  
 28 Tollefson, Nicholas W     11 NAAC-MD              3:27.23    3:22.86  
 29 Phillips, William C       11 CBAC-MD              3:35.67    3:25.83  
 30 Karcheuski, Daniel V      11 OPST-MD                   NT    3:26.18  
 31 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD              3:40.48    3:28.78  
 32 Raney, Lucas P            11 GMAC-MD                   NT    3:37.22  
 33 Klee, Nik I               11 NAAC-MD              3:36.04    3:52.39  
 34 Batchelor, Ridge L        11 GMAC-MD                   NT    3:56.06  
 -- Butler, Neal A            12 YCM-MD               2:43.37         NS  
 -- Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD              3:07.13         NS  
 -- Tiller, Jennings L        12 ACA-MD               2:33.80         NS  
 -- Tiller, Jordan T          11 ACA-MD               3:18.41         NS  
 -- Hargrave, Ben B           11 NAAC-MD              3:20.69         NS  
 -- Thomas, Matthew G         12 NAAC-MD              2:55.62         NS  
 
Event 45  Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shatzer, Madison L         9 HAGY-MD                45.69      41.63  
  2 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                42.36      42.74  
  3 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                49.83      43.12  
  4 Sterkenburg, Laci E       10 DST-MA                 44.84      43.50  
  5 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD                46.46      44.13  
  6 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD                58.23      45.49  
  7 Cook, Amelie M            10 NAAC-MD              1:05.82      46.92  
  8 Feliz, Lucy C              9 SPRC-MD                50.71      47.00  
  9 Baker, Yui T               9 CBAC-MD                56.82      47.73  
 10 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD                59.02      48.98  
 11 Harvey, Shannon E         10 NAAC-MD                47.73      50.36  
 12 Gates, Ava C              10 NAAC-MD                54.85      51.46  
 13 Donegan, Tess J           10 SPRC-MD                49.39      51.60  
 14 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD                56.63      52.35  
 15 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD              1:11.31      52.76  
 16 Liberto, Evi L             9 HSST-MD                52.34      54.12  
 17 Rinehart, Joscelyn C       9 NAAC-MD              1:00.01      54.13  
 18 McClure, Brynn A           9 NAAC-MD                53.69      55.51  
 19 Ralph, Molly G             9 NAAC-MD              1:00.18      55.57  
 20 Corey, Madelyn I           9 NAAC-MD                   NT      56.37  
 21 Twomey, Ciara A            9 NAAC-MD                50.64      56.86  
 22 Uhlmann, Alex R            9 CAC-MD                 51.25      57.56  
 23 Reker, Ava V              10 ACA-MD               1:07.34      57.80  
 24 Quill, Lily N             10 SPY-MD               1:06.41      58.30  
 25 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD                 58.20      58.91  
 26 Johnson, Kate M            9 NAAC-MD                54.38      58.98  
 27 Fisher, Rachel E          10 CBAC-MD              1:06.31    1:00.01  
 28 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD                   NT    1:01.04  
 29 Reynolds, Ashley L         9 CAC-MD                    NT    1:01.06  
 30 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD              1:00.31    1:01.19  
 31 Hoffmaster, Kyra G         9 SPY-MD               1:05.34    1:04.69  
 32 Wright, Emmy E             9 Unattached           1:00.30    1:07.53  
 33 Kulynych-Irvin, Alders C   9 NAAC-MD              1:16.38    1:11.70  
 -- Grantland, Kara M         10 NAAC-MD                56.84         DQ  
 -- Morton, Skyler E          10 NAAC-MD                57.89         NS  
 -- Hoang, Rachel L           10 HAGY-MD                52.10         NS  
 -- Winkfield, Morgan P        9 GBSA-MD                56.83         NS  
 
Event 46  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD                44.61      37.18  
  2 Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD                43.31      42.55  
  3 Cattaneo, Matthew A       10 NAAC-MD                50.10      43.68  
  4 Meier, CJ J                9 YCM-MD                 47.29      46.63  
  5 Glisson, Keith             9 GBSA-MD                47.95      47.90  
  6 Desclous, Mio K           10 HAGY-MD                46.46      48.02  
  7 Havens, Leo D             10 SPRC-MD                50.38      48.08  
  8 Szynal, John F            10 NAAC-MD                54.21      48.34  
  9 Malone, Will M            10 NAAC-MD              1:00.84      48.77  
 10 Merry, Roland J           10 NAAC-MD                57.44      50.30  
 11 Williams, Carter T         9 NAAC-MD                49.76      50.68  
 12 Fuller, Mason A            9 SPRC-MD                47.35      50.76  
 13 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD                46.81      52.22  
 14 Pitta, Andy J             10 NAAC-MD              1:08.64      52.49  
 15 Corson, Liam C            10 NAAC-MD              1:04.88      53.28  
 16 Bodor, Sam B               9 NAAC-MD                56.01      53.93  
 17 Mengel, Zach R            10 NAAC-MD                50.34      54.25  
 18 Currie, Tanner J           9 NAAC-MD              1:31.40      54.42  
 19 Tollefson, Thomas P        9 NAAC-MD                59.30      55.70  
 20 Gates, Parker A            9 NAAC-MD                53.94      56.63  
 21 Hawley, Evan F            10 DST-MA                 54.90      57.73  
 22 Goldstein, Brayden A       9 NAAC-MD              1:02.17      58.51  
 23 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD                   NT    1:00.96  
 24 Luhta, Soren D             9 SPRC-MD              1:01.04    1:01.70  
 25 Mitchell, Cameron R        9 NAAC-MD              1:05.52    1:02.68  
 26 Stewart, Aidan C           9 SPRC-MD              1:40.63    1:04.31  
 -- Din, Daryn K              10 YCM-MD                 48.36         DQ  
 -- Hamilton, Jack J           9 NAAC-MD                54.24         DQ  
 -- Hawley, Aidan J           10 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Mundy, Joshua A           10 NAAC-MD              1:07.57         DQ  
 -- Morgan, Jack               9 DST-MA               1:05.93         NS  
 -- Smith, Jameson F           9 CBAC-MD              1:01.87         NS  
 -- Menon, Ronan K            10 GBSA-MD                   NT         NS  
 -- Miller, Jack D             9 NAAC-MD              1:06.21         NS  
 -- Brabazon, Luke A           9 NAAC-MD                43.34         NS  
 
Event 47  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD                 36.30      35.29  
  2 Burkes, Lois L            12 GMAC-MD                   NT      35.50  
  3 Healy, Bailey N           12 YCM-MD                 37.16      36.21  
  4 Baxter, Lily C            11 NAAC-MD                45.45      36.33  
  5 Craig, Cara J             12 NAAC-MD                45.99      36.83  
  6 Silcox, Hannah E          12 ACA-MD                 37.53      36.85  
  7 Johnson, Drew M           12 NAAC-MD                35.89      36.94  
  8 Brandenburg, Grace H      12 YCM-MD                 42.33      37.45  
  9 Atkins, Jadyn M           11 NAAC-MD                38.51      37.80  
 10 Young, Emerson G          12 ACA-MD                 41.46      37.89  
 11 Mahle, Sophia G           12 GBSA-MD                38.17      38.24  
 12 Sheridan, Olivia C        12 SPY-MD                 37.40      38.97  
 13 Michels, Nadia G          11 NAAC-MD                45.98      39.03  
 14 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD                40.60      39.05  
 15 Schwab, Hannah C          12 GBSA-MD                43.06      39.17  
 16 Morgan, Hannah            11 DST-MA                 40.14      39.52  
 17 Garcia, Camille R         12 YCM-MD                 44.35      39.54  
 17 Caughron, Sammy I         12 SPY-MD                 39.42      39.54  
 19 Farah, Nour J             12 GBSA-MD                40.81      40.54  
 20 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD                 42.26      40.67  
 21 Rickabaugh, Rachel E      11 NAAC-MD                45.04      41.17  
 22 Boehringer, Caroline P    11 NAAC-MD                44.15      41.50  
 23 Rothrock, Elly C          11 NAAC-MD                49.11      42.26  
 24 Gjikuria, Haris           12 OPST-MD                   NT      42.74  
 25 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD                39.40      42.76  
 26 Fulton, Lily M            11 NAAC-MD                45.54      43.28  
 27 Baker, Noe M              12 CBAC-MD                45.64      43.41  
 28 Lane, Kathryn O           12 GBSA-MD                46.44      43.56  
 29 Reker, Emma E             11 ACA-MD                 49.63      44.03  
 30 Walker, Taylor R          11 DST-MA                 41.36      44.75  
 31 Matalonis, Cassie         11 DST-MA                 46.44      46.02  
 32 Hiller, Katelyn           11 NAAC-MD                45.76      46.95  
 33 Dixon, Hope E             12 NAAC-MD                52.58      47.51  
 34 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD                 52.89      47.69  
 35 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                50.79      48.00  
 36 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD                 45.11      48.26  
 37 Ralph, Annie N            12 NAAC-MD                48.01      48.63  
 38 Bell, Jordyn P            11 HSST-MD                57.12      50.11  
 39 Edwards, Gwynneth T       11 NAAC-MD                53.41      50.36  
 40 Collins, Sunday J         11 NAAC-MD              1:09.05      50.91  
 41 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD                56.12      51.08  
 42 Parks, Alexa R            11 NAAC-MD                54.73      53.76  
 43 Cherry, Sophia R          11 GBSA-MD              1:00.24      56.79  
 44 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD                55.30      57.34  
 45 Glisson, Karita           11 GBSA-MD              1:16.38    1:02.62  
 -- Mahoney, Brey D           12 YCM-MD                 39.39         NS  
 -- Yip, Jeslyn C             12 GBSA-MD                42.10         NS  
 -- Keegan, Mary Kate K       12 DST-MA                 39.25         NS  
 -- Merry, Sophia L           12 NAAC-MD                47.96         NS  
 -- Gibson, Kelly N           12 NAAC-MD                49.71         NS  
 
Event 48  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoang, Jackson M          11 HAGY-MD                39.75      34.17  
  2 Sloan, Morgan P           11 YCM-MD                 36.75      34.40  
  3 Rene, Damian C            11 NAAC-MD                46.10      35.05  
  4 Wright, Henry H           12 NAAC-MD                35.49      35.13  
  5 Callahan, Ryan D          12 YCM-MD                 38.37      36.56  
  6 Tiffin, Connor T          11 YCM-MD                 39.11      36.68  
  7 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                 37.34      36.85  
  8 Escalera, Diego I         11 NAAC-MD                45.10      37.29  
  9 Lingelbach, Adam M        12 HSST-MD                40.77      37.60  
 10 Tilghman, Matthew T       11 NAAC-MD                42.97      37.74  
 11 Hentnick, Timmy Q         12 NAAC-MD                36.97      38.08  
 12 Ainsworth, Julian S       12 SPY-MD                 38.81      38.35  
 13 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                58.50      38.49  
 14 Nolan, Andrew W           12 NAAC-MD                48.18      38.59  
 15 Diehl, Adam J             12 OPST-MD                57.55      39.58  
 16 Decker, Nate S            11 NAAC-MD                36.52      39.72  
 17 Vandewinckel, Lucas C     12 GBSA-MD                39.83      40.05  
 18 Corey, Luke T             11 NAAC-MD                42.05      40.07  
 19 Masiello, John            11 GMAC-MD                39.45      40.59  
 20 Grady, Sam H              11 NAAC-MD                39.60      40.61  
 21 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD                44.79      40.89  
 22 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD                 40.39      41.07  
 23 Yang, Arthur Z            11 YCM-MD                 43.44      41.38  
 24 Greene, Drew E            12 SPRC-MD                42.46      41.66  
 25 Smith, Sam G              12 NAAC-MD                42.06      41.73  
 26 Byrne, Andrew P           11 NAAC-MD                46.00      42.58  
 27 Krause, Peter L           12 YCM-MD                 41.88      42.59  
 28 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD                43.94      42.61  
 29 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD                48.38      42.97  
 30 James, AJ N               12 HSST-MD                51.66      45.31  
 31 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD                51.51      46.71  
 32 Shi, Jack                 12 YCM-MD                 45.77      47.64  
 33 Drucis, Jack T            11 NAAC-MD                53.43      47.86  
 34 Guerra, Emilio S          12 NAAC-MD                52.91      49.57  
 35 Garcia, Mark A            11 YCM-MD                 51.70      52.06  
 36 Karcheuski, Daniel V      11 OPST-MD                45.30      53.71  
 37 Klee, Nik I               11 NAAC-MD              1:16.77      53.73  
 38 Tollefson, Nicholas W     11 NAAC-MD                59.64      56.44  
 39 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD                   NT      56.52  
 40 Phillips, William C       11 CBAC-MD                57.95    1:00.82  
 -- Walden, Chandler E        12 SPRC-MD              1:12.19         DQ  
 -- Windle, Mason M           12 ACA-MD                 44.61         DQ  
 -- Raney, Lucas P            11 GMAC-MD                   NT         DQ  
 -- Batchelor, Ridge L        11 GMAC-MD                   NT         DQ  
 -- Harada, Jack H            11 NAAC-MD                39.80         DQ  
 -- Eid, Belal A              12 YCM-MD                 53.71         DQ  
 -- Eckman, Shane M           12 ACA-MD                 40.26         DQ  
 -- Darling, Aidan W          12 YCM-MD                 39.91         NS  
 -- Donaghey, Caleb R         11 YCM-MD                 51.47         NS  
 -- Thomas, Matthew G         12 NAAC-MD                44.60         NS  
 -- Butler, Neal A            12 YCM-MD                 36.79         NS  
 -- Johnson, Lincoln T        11 CAC-MD                 45.95         NS  
 -- Hargrave, Ben B           11 NAAC-MD                51.23         NS  
 -- Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD                50.41         NS  
 -- Tiller, Jordan T          11 ACA-MD                 54.47         NS  
 
Event 49  Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallaudet, Aspen H        10 NAAC-MD              1:37.64    1:32.82  
  2 Sterkenburg, Laci E       10 DST-MA               1:34.22    1:34.53  
  3 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                   NT    1:35.78  
  4 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD              1:47.36    1:35.94  
  5 Shatzer, Madison L         9 HAGY-MD              1:41.90    1:36.03  
  6 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD              1:53.01    1:37.20  
  7 Harvey, Shannon E         10 NAAC-MD              1:39.76    1:40.00  
  8 Nguyen, Megan M            9 ACA-MD               1:43.48    1:40.54  
  9 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD              1:47.28    1:41.52  
 10 Gates, Ava C              10 NAAC-MD              1:46.14    1:42.32  
 11 Uhlmann, Alex R            9 CAC-MD               1:41.11    1:42.79  
 12 Donegan, Tess J           10 SPRC-MD              1:42.15    1:43.13  
 13 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD              1:54.36    1:43.39  
 14 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD              1:44.20    1:43.71  
 15 Cook, Amelie M            10 NAAC-MD              2:01.23    1:44.25  
 16 Feliz, Lucy C              9 SPRC-MD              2:02.03    1:46.48  
 17 Reker, Ava V              10 ACA-MD               1:55.65    1:46.80  
 18 Liberto, Evi L             9 HSST-MD                   NT    1:47.15  
 19 Baker, Yui T               9 CBAC-MD              2:18.44    1:52.02  
 20 Rinehart, Joscelyn C       9 NAAC-MD                   NT    1:53.43  
 21 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD               1:54.78    1:54.63  
 22 Ralph, Molly G             9 NAAC-MD              2:06.38    1:56.07  
 23 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                   NT    1:56.31  
 24 Reynolds, Ashley L         9 CAC-MD               2:10.25    1:56.63  
 25 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD              1:53.50    2:00.32  
 26 Grantland, Kara M         10 NAAC-MD              2:08.05    2:00.94  
 27 Corey, Madelyn I           9 NAAC-MD                   NT    2:02.29  
 28 Wright, Emmy E             9 Unattached                NT    2:02.85  
 29 Twomey, Ciara A            9 NAAC-MD              2:00.96    2:03.29  
 30 Hoffmaster, Kyra G         9 SPY-MD                    NT    2:04.07  
 31 McClure, Brynn A           9 NAAC-MD              1:59.96    2:07.32  
 32 Kulynych-Irvin, Alders C   9 NAAC-MD              2:24.63    2:09.66  
 33 Fisher, Rachel E          10 CBAC-MD              2:36.07    2:10.67  
 -- Johnson, Kate M            9 NAAC-MD              1:55.82         DQ  
 -- Quill, Lily N             10 SPY-MD                    NT         DQ  
 -- Mullins, Camden V          9 CBAC-MD              2:21.66         DQ  
 -- Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              2:10.52         DQ  
 -- Starr, Amelia J            9 GBSA-MD              1:32.73         NS  
 -- Foltyn, Leah C             9 ACA-MD                    NT         NS  
 -- Jewell, Kayleigh L        10 SPY-MD                    NT         NS  
 -- Morton, Skyler E          10 NAAC-MD              1:37.65         NS  
 -- Winkfield, Morgan P        9 GBSA-MD              1:54.90         NS  
 
Event 50  Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD              1:35.18    1:30.81  
  2 Cattaneo, Matthew A       10 NAAC-MD              1:42.12    1:32.95  
  3 Meier, CJ J                9 YCM-MD               1:35.22    1:35.54  
  4 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD              1:40.29    1:38.28  
  5 Desclous, Mio K           10 HAGY-MD              1:45.94    1:38.34  
  6 Havens, Leo D             10 SPRC-MD              1:34.06    1:38.35  
  7 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD              1:35.61    1:40.30  
  8 Williams, Carter T         9 NAAC-MD              1:41.48    1:41.84  
  9 Bodor, Sam B               9 NAAC-MD              1:44.90    1:41.94  
 10 Corson, Liam C            10 NAAC-MD              1:53.32    1:42.65  
 11 Din, Daryn K              10 YCM-MD               1:43.07    1:43.81  
 12 Mengel, Zach R            10 NAAC-MD              2:04.85    1:46.10  
 13 Fuller, Mason A            9 SPRC-MD              1:49.09    1:46.74  
 14 Merry, Roland J           10 NAAC-MD              2:03.05    1:49.59  
 15 Hamilton, Jack J           9 NAAC-MD              1:48.75    1:51.29  
 16 Pitta, Andy J             10 NAAC-MD              1:58.78    1:51.84  
 17 Malone, Will M            10 NAAC-MD              1:44.42    1:51.94  
 18 Luhta, Soren D             9 SPRC-MD              1:50.46    1:51.97  
 19 Gates, Parker A            9 NAAC-MD              1:48.56    1:52.44  
 20 Martini, Jack M           10 GBSA-MD              2:01.29    1:55.00  
 21 Mundy, Joshua A           10 NAAC-MD              2:06.64    1:56.45  
 22 Goldstein, Brayden A       9 NAAC-MD              2:01.65    1:57.72  
 23 Tollefson, Thomas P        9 NAAC-MD                   NT    2:04.00  
 24 Morgan, Zachary M          9 CBAC-MD              2:06.53    2:08.61  
 25 Mitchell, Cameron R        9 NAAC-MD              2:11.49    2:10.12  
 26 Stewart, Aidan C           9 SPRC-MD              2:04.50    2:14.90  
 27 Ramirez, Austin I          9 DST-MA               2:07.86    2:23.59  
 -- Currie, Tanner J           9 NAAC-MD              2:16.49         DQ  
 -- Hawley, Evan F            10 DST-MA               1:46.28         DQ  
 -- Hawley, Aidan J           10 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Bice, Palmer J            10 NAAC-MD              1:34.67         DQ  
 -- Brabazon, Luke A           9 NAAC-MD              1:32.16         NS  
 -- Smith, Jameson F           9 CBAC-MD              1:49.94         NS  
 -- Menon, Ronan K            10 GBSA-MD              2:02.20         NS  
 -- Morgan, Jack               9 DST-MA                    NT         NS  
 -- Miller, Jack D             9 NAAC-MD              2:16.32         NS  
 -- Szynal, John F            10 NAAC-MD              1:33.24         NS  
 
Event 51  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schultz, Morgan L         12 SPRC-MD              1:30.32    1:19.46  
  2 Krasauskis, Bryn A        12 YCM-MD               1:28.66    1:22.77  
  3 Schwab, Hannah C          12 GBSA-MD              1:25.06    1:23.05  
  4 Young, Emerson G          12 ACA-MD               1:27.89    1:23.68  
  5 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD               1:26.30    1:24.70  
  6 Healy, Bailey N           12 YCM-MD               1:41.28    1:25.32  
  7 Pierce, Laci M            11 ACA-MD               1:31.86    1:26.83  
  8 Hiller, Katelyn           11 NAAC-MD              1:42.50    1:27.43  
  9 Boehringer, Caroline P    11 NAAC-MD              1:27.47    1:28.11  
 10 Baxter, Lily C            11 NAAC-MD              1:38.77    1:28.62  
 11 Atkins, Jadyn M           11 NAAC-MD              1:28.73    1:28.64  
 12 Johnson, Drew M           12 NAAC-MD              1:38.21    1:29.12  
 13 Gorman, Brigid A          12 NAAC-MD              1:31.86    1:30.59  
 14 Mahle, Sophia G           12 GBSA-MD              1:28.49    1:31.25  
 15 Reker, Emma E             11 ACA-MD               1:40.17    1:31.27  
 16 Merry, Sophia L           12 NAAC-MD              1:39.72    1:32.44  
 17 Brandenburg, Grace H      12 YCM-MD               1:30.76    1:32.78  
 18 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD              1:44.20    1:32.94  
 19 Morgan, Hannah            11 DST-MA                    NT    1:33.04  
 20 Caughron, Sammy I         12 SPY-MD                    NT    1:33.86  
 21 Silcox, Hannah E          12 ACA-MD               1:38.46    1:35.16  
 22 Baker, Noe M              12 CBAC-MD              1:40.88    1:35.55  
 23 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD              1:31.06    1:35.76  
 24 Fulton, Lily M            11 NAAC-MD              1:34.93    1:36.03  
 25 Edwards, Gwynneth T       11 NAAC-MD              1:48.46    1:36.09  
 26 Michels, Nadia G          11 NAAC-MD              1:52.87    1:36.17  
 27 Lane, Kathryn O           12 GBSA-MD              1:32.66    1:36.75  
 28 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD              1:37.97    1:36.79  
 29 Smith, Lauren C           11 NAAC-MD              1:39.91    1:37.27  
 30 Rothrock, Elly C          11 NAAC-MD              1:38.84    1:37.36  
 31 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD               1:42.70    1:37.79  
 32 Gjikuria, Haris           12 OPST-MD              1:42.34    1:38.86  
 33 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD              1:50.78    1:38.88  
 34 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD               1:39.09    1:40.10  
 35 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD              1:39.21    1:40.45  
 36 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD              1:41.51    1:43.91  
 37 Ralph, Annie N            12 NAAC-MD              1:59.93    1:43.92  
 38 Dixon, Hope E             12 NAAC-MD              1:49.55    1:44.15  
 39 Bell, Jordyn P            11 HSST-MD              1:50.89    1:44.69  
 40 Cooper, Molly B           11 YCM-MD               1:44.92    1:45.75  
 41 Walker, Taylor R          11 DST-MA               1:36.27    1:46.27  
 42 Matalonis, Cassie         11 DST-MA               1:42.26    1:46.43  
 43 Parks, Alexa R            11 NAAC-MD              2:02.16    1:47.15  
 44 Collins, Sunday J         11 NAAC-MD              2:09.66    1:49.28  
 45 Harding, Annaliese J      11 SPRC-MD              1:55.30    1:50.29  
 45 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD               1:45.14    1:50.29  
 47 Cherry, Sophia R          11 GBSA-MD              1:58.67    1:52.81  
 -- Stewart, Alana C          11 SPRC-MD              2:04.47         DQ  
 -- Mahoney, Brey D           12 YCM-MD               1:25.20         NS  
 -- Kozlowski, Abby R         11 HSST-MD              1:42.59         NS  
 -- Yip, Jeslyn C             12 GBSA-MD              1:46.14         NS  
 -- Gibson, Kelly N           12 NAAC-MD              1:49.69         NS  
 -- Keegan, Mary Kate K       12 DST-MA               1:21.38         NS  
 
Event 52  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escalera, Diego I         11 NAAC-MD              1:22.70    1:21.28  
  2 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD               1:23.16    1:21.81  
  3 Wright, Henry H           12 NAAC-MD              1:24.67    1:23.02  
  4 Hoang, Jackson M          11 HAGY-MD              1:32.59    1:23.92  
  5 Nolan, Andrew W           12 NAAC-MD              1:39.63    1:24.09  
  6 Greene, Drew E            12 SPRC-MD              1:28.92    1:24.57  
  7 Decker, Nate S            11 NAAC-MD              1:28.15    1:25.25  
  8 Tilghman, Matthew T       11 NAAC-MD              1:36.16    1:28.10  
  9 Masiello, John            11 GMAC-MD              1:41.95    1:28.34  
 10 Hentnick, Timmy Q         12 NAAC-MD              1:26.70    1:28.43  
 11 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD              1:34.03    1:28.52  
 12 Diehl, Adam J             12 OPST-MD              1:41.69    1:28.94  
 13 Byrne, Andrew P           11 NAAC-MD              1:33.07    1:29.39  
 14 Harada, Jack H            11 NAAC-MD              1:37.94    1:30.16  
 15 Corey, Luke T             11 NAAC-MD              1:28.72    1:30.82  
 16 Smith, Sam G              12 NAAC-MD              1:37.92    1:31.82  
 17 Sloan, Morgan P           11 YCM-MD               1:31.73    1:32.40  
 18 Callahan, Ryan D          12 YCM-MD               1:35.73    1:32.43  
 19 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD              1:49.57    1:33.62  
 20 Grady, Sam H              11 NAAC-MD              1:37.51    1:34.20  
 21 Ainsworth, Julian S       12 SPY-MD               1:42.48    1:34.44  
 22 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD              1:54.36    1:34.97  
 23 Windle, Mason M           12 ACA-MD               1:38.31    1:35.50  
 24 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD              1:46.45    1:35.65  
 25 Karcheuski, Daniel V      11 OPST-MD              1:40.83    1:36.64  
 26 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD              1:48.89    1:37.17  
 27 Krause, Peter L           12 YCM-MD               1:35.13    1:37.27  
 28 Guerra, Emilio S          12 NAAC-MD              1:35.39    1:38.02  
 29 Shi, Jack                 12 YCM-MD               1:40.66    1:38.19  
 30 Yang, Arthur Z            11 YCM-MD               1:35.54    1:38.25  
 31 Eckman, Shane M           12 ACA-MD                    NT    1:39.54  
 32 Drucis, Jack T            11 NAAC-MD              1:49.62    1:41.93  
 33 Tollefson, Nicholas W     11 NAAC-MD              2:16.66    1:45.33  
 34 Garcia, Mark A            11 YCM-MD               1:45.51    1:49.52  
 35 Walden, Chandler E        12 SPRC-MD              2:05.07    1:52.81  
 36 Klee, Nik I               11 NAAC-MD              1:56.85    1:53.93  
 37 Raney, Lucas P            11 GMAC-MD                   NT    1:56.85  
 38 Eid, Belal A              12 YCM-MD               1:50.98    1:57.97  
 39 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD              2:06.74    1:58.03  
 -- Batchelor, Ridge L        11 GMAC-MD                   NT         DQ  
 -- Phillips, William C       11 CBAC-MD              1:50.91         DQ  
 -- Darling, Aidan W          12 YCM-MD               1:24.33         NS  
 -- Musante, Nicholas P       12 ACA-MD               1:34.64         NS  
 -- Butler, Neal A            12 YCM-MD               1:33.62         NS  
 -- Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD              1:45.74         NS  
 -- Hargrave, Ben B           11 NAAC-MD              1:51.66         NS  
 -- Johnson, Lincoln T        11 CAC-MD               1:43.78         NS  
 
Event 53  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallaudet, Aspen H        10 NAAC-MD                49.63      47.02  
  2 Johnston, Katelyn N       10 CBAC-MD                53.04      48.19  
  3 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                48.73      49.14  
  4 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD              1:03.69      49.83  
  5 Mullins, Camden V          9 CBAC-MD              1:03.87      51.70  
  6 Gates, Ava C              10 NAAC-MD              1:07.45      52.72  
  7 Feliz, Lucy C              9 SPRC-MD                55.59      53.46  
  8 Nguyen, Megan M            9 ACA-MD                 54.55      54.36  
  9 Sterkenburg, Laci E       10 DST-MA                 57.60      54.79  
 10 Donegan, Tess J           10 SPRC-MD                57.52      54.95  
 11 Harvey, Shannon E         10 NAAC-MD              1:06.41      55.43  
 12 Reker, Ava V              10 ACA-MD               1:09.93      55.49  
 13 McGonigle, Saige M         9 NAAC-MD              1:00.67      55.82  
 14 Zeier, Ashlyn R            9 CBAC-MD                57.90      56.22  
 15 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD                58.90      56.89  
 16 Quill, Lily N             10 SPY-MD                 57.39      58.68  
 17 Grantland, Kara M         10 NAAC-MD              1:01.76      59.28  
 18 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD              1:05.38      59.52  
 19 Cook, Amelie M            10 NAAC-MD              1:04.68      59.61  
 19 Liberto, Evi L             9 HSST-MD                59.59      59.61  
 21 McClure, Brynn A           9 NAAC-MD                58.29      59.86  
 22 Uhlmann, Alex R            9 CAC-MD                 56.79      59.88  
 23 Baker, Yui T               9 CBAC-MD              1:04.60    1:00.34  
 24 Schmidt, Kathryn R         9 CAC-MD                 59.58    1:00.70  
 25 Ralph, Molly G             9 NAAC-MD              1:08.06    1:01.51  
 26 Kulynych-Irvin, Alders C   9 NAAC-MD              1:18.70    1:01.67  
 27 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD              1:02.01    1:01.76  
 28 Rinehart, Joscelyn C       9 NAAC-MD              1:04.48    1:01.94  
 29 Wright, Emmy E             9 Unattached           1:12.67    1:02.87  
 30 Corey, Madelyn I           9 NAAC-MD              1:07.74    1:04.55  
 31 Twomey, Ciara A            9 NAAC-MD              1:02.96    1:05.25  
 32 Reynolds, Ashley L         9 CAC-MD               1:08.61    1:07.12  
 33 Scott, Sarah J             9 CBAC-MD              1:10.15    1:13.85  
 34 Johnson, Kate M            9 NAAC-MD              1:05.55    1:13.87  
 35 Fisher, Rachel E          10 CBAC-MD              1:34.37    1:36.58  
 -- Stalker, Katie L           9 SPY-MD               1:06.91         NS  
 -- Foltyn, Leah C             9 ACA-MD               1:11.23         NS  
 -- Jewell, Kayleigh L        10 SPY-MD                 57.12         NS  
 -- Hoang, Rachel L           10 HAGY-MD                53.44         NS  
 -- Morton, Skyler E          10 NAAC-MD                55.64         NS  
 
Event 54  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahoney, Owen R           10 NAAC-MD                52.83      46.49  
  2 Hamilton, Jack J           9 NAAC-MD                50.87      50.18  
  3 Havens, Leo D             10 SPRC-MD                52.32      50.54  
  4 Meier, CJ J                9 YCM-MD                 53.62      51.17  
  5 Bice, Palmer J            10 NAAC-MD                51.76      53.10  
  6 Szynal, John F            10 NAAC-MD              1:02.01      53.43  
  7 Tollefson, Thomas P        9 NAAC-MD              1:01.48      54.64  
  8 Mengel, Zach R            10 NAAC-MD                53.18      54.73  
  9 Goldstein, Brayden A       9 NAAC-MD              1:00.26      55.65  
 10 Din, Daryn K              10 YCM-MD                 59.19      56.49  
 11 Pawloski, Jay M           10 CBAC-MD                55.55      56.61  
 12 Malone, Will M            10 NAAC-MD                53.58      56.69  
 13 Gates, Parker A            9 NAAC-MD                56.64      57.60  
 14 Merry, Roland J           10 NAAC-MD              1:02.48      57.74  
 15 Currie, Tanner J           9 NAAC-MD              1:03.75      57.90  
 16 Cattaneo, Matthew A       10 NAAC-MD              1:09.04      57.93  
 17 Corson, Liam C            10 NAAC-MD              1:00.26      58.56  
 18 Glisson, Keith             9 GBSA-MD                59.16      59.00  
 19 Pitta, Andy J             10 NAAC-MD                59.97      59.61  
 20 Mundy, Joshua A           10 NAAC-MD              1:02.76    1:01.08  
 21 Luhta, Soren D             9 SPRC-MD              1:09.02    1:01.97  
 22 Stewart, Aidan C           9 SPRC-MD              1:09.74    1:03.15  
 23 Martini, Jack M           10 GBSA-MD              1:09.80    1:03.18  
 24 Kennedy, Tripp L          10 SPY-MD               1:01.61    1:03.47  
 25 Williams, Carter T         9 NAAC-MD              1:05.52    1:03.89  
 26 Fuller, Mason A            9 SPRC-MD              1:02.93    1:04.11  
 27 Hawley, Aidan J           10 DST-MA                 59.12    1:07.48  
 28 Bodor, Sam B               9 NAAC-MD              1:02.86    1:08.66  
 29 Mitchell, Cameron R        9 NAAC-MD              1:11.26    1:09.01  
 30 Hawley, Evan F            10 DST-MA                    NT    1:18.79  
 31 LeBoeuf, Thomas J          9 GBSA-MD                   NT    1:31.19  
 -- Ramirez, Austin I          9 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD                47.31         DQ  
 -- Yue, Kevin                 9 YCM-MD                 54.22         NS  
 -- Morgan, Jack               9 DST-MA               1:10.17         NS  
 -- Miller, Jack D             9 NAAC-MD              1:10.66         NS  
 -- Smith, Jameson F           9 CBAC-MD              1:02.93         NS  
 
Event 55  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkins, Jadyn M           11 NAAC-MD                43.67      41.75  
  2 Schultz, Morgan L         12 SPRC-MD                42.83      42.08  
  3 Healy, Bailey N           12 YCM-MD                 44.75      42.26  
  4 Burkes, Lois L            12 GMAC-MD                43.51      42.27  
  5 Raines, Camryn R          11 SPY-MD                 53.99      43.35  
  6 Krasauskis, Bryn A        12 YCM-MD                 47.90      43.88  
  7 Brandenburg, Grace H      12 YCM-MD                 45.41      44.08  
  8 Schwab, Hannah C          12 GBSA-MD                49.15      44.18  
  9 Young, Emerson G          12 ACA-MD                 47.72      44.73  
 10 Schmidt, Gabrielle R      12 CAC-MD                 57.82      45.06  
 11 Rickabaugh, Rachel E      11 NAAC-MD                48.09      45.15  
 12 Pacher, Katy J            12 NAAC-MD                48.13      45.26  
 13 Merry, Sophia L           12 NAAC-MD                44.65      45.58  
 14 Perks, Ruby L             12 GMAC-MD                50.97      46.25  
 15 Sheridan, Olivia C        12 SPY-MD                 45.37      46.46  
 16 Boehringer, Caroline P    11 NAAC-MD                48.03      46.73  
 17 Craig, Cara J             12 NAAC-MD                47.97      47.19  
 18 Carpenter, Macy C         12 YCM-MD                 46.53      47.45  
 19 Johnson, Drew M           12 NAAC-MD                58.10      47.61  
 20 Nelson, Danielle J        11 YCM-MD                 50.19      47.80  
 21 Mahle, Sophia G           12 GBSA-MD                49.27      47.84  
 22 Gorman, Brigid A          12 NAAC-MD                47.95      47.86  
 23 Hiller, Katelyn           11 NAAC-MD                44.86      48.15  
 24 Michels, Nadia G          11 NAAC-MD                54.39      48.51  
 25 Baxter, Lily C            11 NAAC-MD                45.64      49.25  
 26 Pierce, Laci M            11 ACA-MD                 48.42      49.48  
 27 Dixon, Hope E             12 NAAC-MD                50.44      49.60  
 27 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                58.09      49.60  
 29 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                46.45      50.11  
 30 Farah, Nour J             12 GBSA-MD                52.82      50.16  
 31 Rothrock, Elly C          11 NAAC-MD                52.76      50.62  
 32 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD                51.14      50.64  
 33 Morgan, Hannah            11 DST-MA                 48.33      50.70  
 34 Pennell, Sam L            12 GMAC-MD                49.35      51.28  
 35 Edwards, Gwynneth T       11 NAAC-MD                55.14      51.32  
 36 Garcia, Camille R         12 YCM-MD                 54.35      51.39  
 37 Baker, Noe M              12 CBAC-MD                54.09      51.80  
 38 Smith, Lauren C           11 NAAC-MD                53.87      51.96  
 39 Matalonis, Cassie         11 DST-MA                 52.17      52.11  
 40 Ralph, Annie N            12 NAAC-MD                53.83      52.62  
 41 Reker, Emma E             11 ACA-MD                 54.00      53.08  
 42 Mitchell, Olivia D        11 NAAC-MD                57.28      53.59  
 43 Cooper, Molly B           11 YCM-MD                 52.83      53.63  
 44 Parks, Alexa R            11 NAAC-MD                57.76      53.90  
 45 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD                52.99      54.20  
 46 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD                 52.66      54.34  
 47 Bell, Jordyn P            11 HSST-MD              1:05.08      55.65  
 48 Gjikuria, Haris           12 OPST-MD                54.89      55.75  
 49 Cherry, Sophia R          11 GBSA-MD                54.57      56.27  
 50 Collins, Sunday J         11 NAAC-MD              1:11.16      56.74  
 51 Walker, Taylor R          11 DST-MA                 56.38      58.73  
 52 Kucera, Kaitlyn M         11 NAAC-MD                56.82      58.97  
 53 Glisson, Karita           11 GBSA-MD              1:08.59    1:01.99  
 54 Harding, Annaliese J      11 SPRC-MD              1:02.47    1:02.27  
 55 Stewart, Alana C          11 SPRC-MD              1:16.30    1:08.03  
 -- Keegan, Mary Kate K       12 DST-MA                 45.07         NS  
 -- Yip, Jeslyn C             12 GBSA-MD                48.91         NS  
 -- Mahoney, Brey D           12 YCM-MD                 45.71         NS  
 
Event 56  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nolan, Andrew W           12 NAAC-MD                42.37      40.00  
  2 Hoang, Jackson M          11 HAGY-MD                47.06      40.78  
  3 Lingelbach, Adam M        12 HSST-MD                44.25      41.46  
  4 Escalera, Diego I         11 NAAC-MD                43.83      43.63  
  5 Callahan, Ryan D          12 YCM-MD                 46.77      43.83  
  6 Vandewinckel, Lucas C     12 GBSA-MD                43.37      44.13  
  7 Wright, Henry H           12 NAAC-MD                43.52      44.85  
  8 Tiffin, Connor T          11 YCM-MD                 49.71      46.61  
  9 Windle, Mason M           12 ACA-MD                 48.48      46.67  
 10 Shi, Jack                 12 YCM-MD                 50.41      46.90  
 11 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD                46.93      46.95  
 12 Hentnick, Timmy Q         12 NAAC-MD                48.27      47.28  
 13 Decker, Nate S            11 NAAC-MD                49.61      47.89  
 14 Corey, Luke T             11 NAAC-MD                49.77      48.01  
 15 Guerra, Emilio S          12 NAAC-MD                53.75      48.14  
 16 Diehl, Adam J             12 OPST-MD              1:10.42      49.32  
 17 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                 45.59      49.67  
 18 Anderson, Matthew J       11 NAAC-MD                57.09      49.70  
 19 Greene, Drew E            12 SPRC-MD                50.53      50.15  
 20 Morgan, Chase C           12 CBAC-MD                55.73      50.22  
 21 Grady, Sam H              11 NAAC-MD                49.18      50.39  
 22 James, AJ N               12 HSST-MD                58.28      50.73  
 23 Drucis, Jack T            11 NAAC-MD              1:08.31      50.85  
 24 Smith, Sam G              12 NAAC-MD                54.14      50.94  
 25 Harada, Jack H            11 NAAC-MD                52.79      51.18  
 26 Sloan, Morgan P           11 YCM-MD                 50.62      51.21  
 27 Eckman, Shane M           12 ACA-MD                    NT      51.61  
 28 Byrne, Andrew P           11 NAAC-MD                54.81      51.84  
 29 Tilghman, Matthew T       11 NAAC-MD                50.30      51.87  
 30 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD                 53.30      52.10  
 31 Gorman, PJ J              11 NAAC-MD                56.25      52.14  
 32 Yang, Arthur Z            11 YCM-MD                 54.05      52.62  
 33 Ainsworth, Julian S       12 SPY-MD                 53.50      53.06  
 34 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                53.25      53.98  
 35 Tollefson, Nicholas W     11 NAAC-MD              1:17.07      57.10  
 36 Masiello, John            11 GMAC-MD              1:00.79      57.23  
 37 Karcheuski, Daniel V      11 OPST-MD                54.69      57.86  
 38 Raney, Lucas P            11 GMAC-MD                59.89      58.47  
 39 Krause, Peter L           12 YCM-MD                 54.44      59.07  
 40 Batchelor, Ridge L        11 GMAC-MD                   NT      59.13  
 41 Phillips, William C       11 CBAC-MD              1:01.55      59.40  
 42 Eikenberg, Tegan M        11 SPY-MD                 57.90    1:01.00  
 43 Klee, Nik I               11 NAAC-MD              1:01.98    1:01.90  
 44 Eid, Belal A              12 YCM-MD                 56.16    1:01.97  
 45 Garcia, Mark A            11 YCM-MD               1:10.59    1:03.59  
 46 Rigney, Liam P            11 CBAC-MD              1:10.35    1:07.01  
 47 Walden, Chandler E        12 SPRC-MD              1:13.04    1:16.01  
 -- Johnson, Lincoln T        11 CAC-MD                 52.81         NS  
 -- Darling, Aidan W          12 YCM-MD                 49.47         NS  
 -- Donaghey, Caleb R         11 YCM-MD                 55.40         NS  
 -- Tiller, Jordan T          11 ACA-MD               1:04.13         NS  
 -- Hargrave, Ben B           11 NAAC-MD                54.67         NS  
 -- Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD                49.27         NS  
 -- Thomas, Matthew G         12 NAAC-MD                55.79         NS  
 
Event 57  Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tosten, Sierra B          15 HAGY-MD              6:08.11    5:37.58  
  2 Benitez, Zoe I            13 NAAC-MD              6:02.56    5:39.76  
  3 Feliz, Mary K             11 SPRC-MD              5:58.20    5:43.63  
  4 Broerman, Annalise V      13 NAAC-MD              6:10.10    5:46.77  
  5 Deitch, Caitlin G         13 NAAC-MD              6:12.65    5:52.05  
  6 Martin, Amber L           12 NAAC-MD              6:04.26    5:52.83  
  7 Trella, Isabelle K        14 NAAC-MD              6:37.94    6:00.18  
  8 Golladay, Lily M          13 NAAC-MD              6:03.80    6:02.63  
  9 Soltis, Sarah F           14 Unattached           6:04.36    6:07.14  
 10 Starrett, Julia M         14 NAAC-MD              6:13.27    6:09.07  
 11 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              6:05.78    6:10.31  
 12 Arciaga, Savannah J       12 GBSA-MD              6:30.42    6:10.32  
 13 Hartwell, Nyah A          14 NAAC-MD              6:02.20    6:10.65  
 14 Bloom, Shayna E           14 SPY-MD               6:01.19    6:11.24  
 15 Morris, Lydia G           14 CBAC-MD              6:15.81    6:14.25  
 16 Gibson, Alayna R          14 NAAC-MD              6:27.49    6:22.28  
 17 Jocic, Mia                14 NAAC-MD              6:12.10    6:25.11  
 18 Atkins, Jadyn M           11 NAAC-MD              6:02.12    6:27.12  
 19 Phelps, Ashley N          14 NAAC-MD              6:18.60    6:35.11  
 20 Bell, Jessica J           13 HSST-MD                   NT    6:56.64  
 -- Krasauskis, Bryn A        12 YCM-MD               5:57.10         NS  
 -- Jensen, Annika H          14 YCM-MD               6:30.09         NS  
 
Event 58  Men 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whiteman, Noah J          16 SPRC-MD              5:38.60    5:27.24  
  2 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD              5:51.43    5:35.96  
  3 Musante, Joseph V         14 ACA-MD               5:49.15    5:37.84  
  4 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD              5:32.39    5:40.30  
  5 Nguyen, John Q            17 NAAC-MD              5:44.48    5:41.14  
  6 Sanderson, Alec           13 NAAC-MD              6:16.40    5:43.94  
  7 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD              5:39.79    5:51.87  
  8 Calderon, Lucas S         14 YCM-MD               6:00.71    6:02.41  
  9 Nolan, Andrew W           12 NAAC-MD              6:50.42    6:16.49  
 10 Rene, Damian C            11 NAAC-MD              6:12.20    6:20.92  
 11 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD                   NT    6:27.53  
 12 Vandewinckel, Lucas C     12 GBSA-MD              6:12.44    6:34.83  
 13 James, AJ N               12 HSST-MD                   NT    7:04.41  
 
Event 59  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dvorak, Mia I             13 ACA-MD                    NT    2:26.97  
  2 Morrison, Avery G         13 NAAC-MD              2:34.17    2:29.28  
  3 Wallace, Ella N           14 SPY-MD               2:36.84    2:31.26  
  4 Starrett, Julia M         14 NAAC-MD              2:32.08    2:31.50  
  5 Jensen, Annika H          14 YCM-MD               2:40.75    2:33.16  
  6 Soltis, Sarah F           14 Unattached           2:49.47    2:33.81  
  7 Minott, Asha L            14 ACA-MD               2:31.49    2:35.02  
  8 Trella, Isabelle K        14 NAAC-MD              2:40.54    2:35.50  
  9 Bladzinski, Kayla A       13 NAAC-MD              2:43.06    2:35.58  
 10 Lovelace, Paige E         13 NAAC-MD              2:35.56    2:36.71  
 11 Rickabaugh, Nicole K      13 NAAC-MD              2:34.59    2:36.89  
 12 Lotze, Annika M           14 NAAC-MD              2:37.14    2:37.16  
 13 White, Somer V            14 NAAC-MD              2:33.85    2:37.38  
 14 Jocic, Mia                14 NAAC-MD              2:37.55    2:38.44  
 15 Augustin, Bryleigh A      14 YCM-MD               2:41.98    2:39.54  
 16 Bloom, Shayna E           14 SPY-MD               2:34.92    2:40.18  
 17 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD              2:53.90    2:41.30  
 18 Duffy, Josie H            13 NAAC-MD              2:58.81    2:42.02  
 19 Phelps, Courtney M        13 NAAC-MD              2:39.74    2:42.65  
 20 Whitmore, Madison L       13 YCM-MD               2:46.14    2:44.50  
 21 McAliskey, Deirdre S      14 ACA-MD               3:01.94    2:45.95  
 22 Phelps, Ashley N          14 NAAC-MD              2:32.60    2:46.03  
 23 Morris, Lydia G           14 CBAC-MD              2:41.88    2:46.67  
 24 Irvin, Ashby K            13 NAAC-MD              3:05.70    2:47.56  
 25 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               2:40.94    2:48.09  
 26 Kopp, Emily C             14 ACA-MD               2:52.13    2:48.45  
 27 Donegan, Angela D         14 SPRC-MD              2:50.12    2:49.43  
 28 Oberly, Tia R             13 DST-MA               2:59.01    2:55.54  
 29 Luscomb, Natalie K        13 SPY-MD               3:20.77    2:58.04  
 30 Perks, Maddy L            14 GMAC-MD                   NT    2:59.08  
 31 Lazzelle, Claudia J       13 GBSA-MD              3:00.02    2:59.33  
 32 Harding, Adah V           13 SPRC-MD              3:03.47    3:03.32  
 33 Ramirez, Maddi T          14 DST-MA               2:44.34    3:03.55  
 34 Tvedt, Julia R            13 SPY-MD               3:23.28    3:05.23  
 35 Banks, Diana              13 SPRC-MD              3:05.99    3:12.90  
 -- Kosar, Logan M            14 ACA-MD               2:32.20         NS  
 -- Nimmich, Mallory Q        14 NAAC-MD              2:38.91         NS  
 -- Smith, Sydney M           14 SPRC-MD              2:44.04         NS  
 
Event 60  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Alan N            14 ACA-MD               2:25.03    2:10.79  
  2 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD               2:30.30    2:19.74  
  3 Musante, Joseph V         14 ACA-MD               2:23.09    2:21.34  
  4 Downing, Tyler D          13 NAAC-MD              2:22.68    2:21.39  
  5 Jones, Max A              13 SPY-MD               2:21.03    2:21.94  
  6 Keith, Jack A             13 NAAC-MD              2:35.73    2:27.78  
  7 Seitz, John G             13 SPY-MD               2:26.67    2:28.89  
  8 Cook, Luca J              13 NAAC-MD              2:37.65    2:32.11  
  9 Martin, Jack S            13 HAGY-MD              2:40.24    2:33.11  
 10 Fuller, Storm G           14 YCM-MD               2:29.78    2:33.34  
 11 Hite, Cole C              14 SPY-MD               2:39.72    2:34.42  
 12 Rothrock, Egan C          14 NAAC-MD              2:31.24    2:34.80  
 13 Michels, Ivan A           13 NAAC-MD              2:52.21    2:34.91  
 14 Drucis, Gavin C           13 NAAC-MD              2:46.49    2:35.05  
 15 Lee, Jonah Y              14 NAAC-MD              2:37.82    2:35.38  
 16 Smith, Jake F             14 NAAC-MD              2:56.82    2:36.53  
 17 Ford, Brady S             14 YCM-MD               2:39.07    2:39.83  
 18 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              2:31.69    2:40.91  
 19 Cardamone, Nick B         13 OPST-MD              2:54.38    2:44.74  
 20 Linehan, Aiden O          13 SPY-MD               2:59.03    2:48.23  
 21 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD              3:22.55    2:51.33  
 22 Collins, Broderick B      13 NAAC-MD              3:01.21    2:54.09  
 23 Garcia, Nathan R          14 YCM-MD               3:01.14    2:55.52  
 24 Kelly, Jackson O          13 SPY-MD               3:06.99    3:10.03  
 25 Buettner, Calvin R        13 SPRC-MD              3:44.39    3:17.07  
 -- Tiller, Jennings L        12 ACA-MD               2:33.80         NS  
 -- Schwenk, Luke L           13 NAAC-MD              2:26.81         NS  
 -- Kretschmer, Jeffrey J     14 Unattached           2:49.39         NS  
 
Event 61  Women 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tosten, Sierra B          15 HAGY-MD              2:23.52    2:20.11  
  2 Jones, Melody A           15 GMAC-MD              2:37.97    2:26.82  
  3 Troy, Allison E           15 SPY-MD               2:30.51    2:28.99  
  4 Andrews, Abby F           17 NAAC-MD              2:29.64    2:31.19  
  5 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              2:35.42    2:31.71  
  6 Lee, Ally V               15 SPY-MD               2:35.49    2:32.15  
  7 Harris, Elena J           16 SPY-MD               2:27.39    2:32.60  
  8 Lingelbach, Sarah E       15 ACA-MD               2:33.32    2:32.96  
  9 Wright, Chloe E           16 SPY-MD               2:35.05    2:34.28  
 10 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD               2:30.32    2:34.39  
 11 Davies, Emily M           15 HSST-MD              2:28.47    2:35.70  
 12 McNutt, Madison C         16 SPY-MD               2:33.59    2:35.81  
 13 Arnold, Karis L           15 YCM-MD               3:03.96    2:39.53  
 14 Woods, Mary D             15 GBSA-MD              2:47.31    2:40.02  
 15 Cho, Emerson K            15 SPY-MD               2:39.91    2:40.05  
 16 Zaidi, Amina F            15 YCM-MD               2:34.46    2:40.17  
 17 Needy, MacKenzie R        15 HAGY-MD              2:43.22    2:40.58  
 18 Stein, Lilly G            16 GBSA-MD              2:34.99    2:43.70  
 19 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              2:31.09    2:50.53  
 20 Lyttle, Meredith K        15 YCM-MD               2:52.95    3:02.26  
 -- Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD              2:35.90         NS  
 -- Bussey, Moriah F          16 NAAC-MD              2:27.07         NS  
 
Event 62  Men 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD              2:16.56    2:12.83  
  2 Dalton, Matthew X         16 SPRC-MD              2:15.53    2:14.46  
  3 Zaidi, Adam A             17 YCM-MD               2:19.86    2:17.52  
  4 Garvin, Christopher R     15 ACA-MD               2:31.79    2:19.11  
  5 Arnold, Jack D            15 YCM-MD               2:19.87    2:19.61  
  6 Means, Phillip A          15 NAAC-MD              2:21.98    2:23.88  
  7 West, Benjamin M          15 GBSA-MD              2:39.89    2:27.65  
  8 Slotnick, Jayden C        15 ACA-MD               2:24.33    2:27.86  
  9 Windle, Jonah D           15 ACA-MD               2:36.36    2:28.86  
 10 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD              2:33.75    2:29.89  
 11 Nolan, William or Will D  15 NAAC-MD              2:34.46    2:29.90  
 12 Brunatti, Evan A          15 SPY-MD               2:42.46    2:31.76  
 13 Fahey, Owen D             15 YCM-MD               2:31.34    2:34.16  
 14 Woods, Jon M              15 GBSA-MD              2:49.02    2:38.11  
 15 Foltyn, Michael b         15 ACA-MD               3:00.13    2:43.59  
 16 Henderson, Myles I        15 GBSA-MD              2:44.15    2:43.84  
 17 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD              3:18.57    2:55.91  
 18 Rasnake, Griffin S        16 HSST-MD              2:53.80    2:56.70  
 -- Kosar, Tyler P            17 ACA-MD               2:18.72         NS  
 -- Mills, Arran J            17 OPST-MD              2:32.98         NS  
 
Event 63  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deitch, Caitlin G         13 NAAC-MD              1:24.39    1:14.59  
  2 Cattaneo, Isabella M      14 NAAC-MD              1:16.08    1:15.87  
  3 Hardart, Lucy C           13 NAAC-MD              1:19.59    1:15.91  
  4 Dvorak, Mia I             13 ACA-MD               1:18.12    1:17.52  
  5 Johnston, Rachel M        14 CBAC-MD              1:25.51    1:19.19  
  6 Hartwell, Nyah A          14 NAAC-MD              1:21.05    1:20.98  
  7 Lotze, Annika M           14 NAAC-MD              1:21.27    1:21.30  
  8 Hoban, Julia J            13 NAAC-MD              1:20.98    1:21.50  
  9 Broerman, Annalise V      13 NAAC-MD              1:30.04    1:21.75  
 10 Myers, Kate E             13 SPY-MD               1:28.50    1:22.01  
 11 Golladay, Lily M          13 NAAC-MD              1:22.24    1:22.05  
 12 White, Somer V            14 NAAC-MD              1:23.60    1:26.89  
 13 Nimmich, Mallory Q        14 NAAC-MD              1:37.09    1:26.99  
 14 Troy, Amelia C            13 SPY-MD               1:24.86    1:27.43  
 15 Gibson, Alayna R          14 NAAC-MD              1:24.40    1:28.20  
 16 Oberly, Tia R             13 DST-MA               1:23.64    1:28.29  
 17 Donegan, Angela D         14 SPRC-MD              1:33.56    1:28.47  
 18 Bloom, Shayna E           14 SPY-MD               1:23.88    1:28.94  
 19 Jackson, Sarah R          13 YCM-MD               1:39.09    1:29.50  
 20 Bladzinski, Kayla A       13 NAAC-MD              1:31.84    1:29.55  
 21 Morrison, Avery G         13 NAAC-MD              1:25.34    1:30.08  
 22 Phelps, Ashley N          14 NAAC-MD              1:20.86    1:30.95  
 23 Morris, Lydia G           14 CBAC-MD              1:34.35    1:31.27  
 24 Rickabaugh, Nicole K      13 NAAC-MD              1:41.92    1:33.09  
 25 Duffy, Josie H            13 NAAC-MD              1:46.27    1:36.90  
 26 Phelps, Courtney M        13 NAAC-MD              1:36.29    1:37.00  
 27 Cate, Lana E              13 SPY-MD                    NT    1:37.24  
 28 Irvin, Ashby K            13 NAAC-MD              1:43.02    1:37.59  
 29 Gore, Shelby Q            14 ACA-MD               1:52.79    1:41.02  
 30 Banks, Diana              13 SPRC-MD              1:42.31    1:41.26  
 31 Tvedt, Julia R            13 SPY-MD               1:50.41    1:46.94  
 32 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD              1:50.51    1:49.42  
 -- Ramirez, Maddi T          14 DST-MA               1:37.09         DQ  
 -- Treeman-Reinke, Aria I    14 YCM-MD               1:53.02         NS  
 -- McAliskey, Deirdre S      14 ACA-MD               1:27.26         NS  
 
Event 64  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD              1:11.85    1:09.56  
  2 Musante, Joseph V         14 ACA-MD               1:15.62    1:11.94  
  3 Calderon, Lucas S         14 YCM-MD               1:14.24    1:15.14  
  4 Jones, Max A              13 SPY-MD               1:19.27    1:17.34  
  5 Drucis, Gavin C           13 NAAC-MD              1:19.44    1:17.93  
  6 Keith, Jack A             13 NAAC-MD              1:21.65    1:19.85  
  7 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD               1:42.27    1:20.05  
  8 Martin, Jack S            13 HAGY-MD              1:25.33    1:21.98  
  9 Michels, Ivan A           13 NAAC-MD              1:36.50    1:22.05  
 10 Smith, Jake F             14 NAAC-MD              1:34.43    1:24.60  
 11 Allen, Brayden O          13 SPY-MD               1:33.90    1:25.97  
 12 Seitz, John G             13 SPY-MD                    NT    1:27.10  
 13 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              1:26.86    1:28.61  
 14 Cook, Luca J              13 NAAC-MD              1:37.81    1:30.27  
 15 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD              1:30.36    1:34.56  
 16 Collins, Broderick B      13 NAAC-MD              1:39.70    1:44.75  
 -- Buettner, Calvin R        13 SPRC-MD                   NT         DQ  
 -- Kretschmer, Jeffrey J     14 Unattached           1:38.92         NS  
 -- Gillespie, AJ J           14 SPY-MD               1:21.29         NS  
 
Event 65  Women 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boehringer, Claudia G     15 NAAC-MD              1:14.22    1:13.92  
  2 Miller, Jenna J           15 NAAC-MD              1:15.41    1:15.86  
  3 Andrews, Abby F           17 NAAC-MD              1:15.14    1:17.69  
  4 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              1:23.88    1:19.33  
  5 Stein, Lilly G            16 GBSA-MD              1:17.91    1:22.04  
  6 Harris, Elena J           16 SPY-MD               1:17.70    1:22.29  
  7 Smith, Aria C             15 GBSA-MD              1:26.82    1:23.19  
  8 McNutt, Madison C         16 SPY-MD               1:19.65    1:24.93  
  9 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              1:27.81    1:25.83  
 10 Davies, Emily M           15 HSST-MD              1:25.97    1:28.67  
 11 Lee, Ally V               15 SPY-MD               1:25.68    1:29.18  
 -- Cicen, Rayna N            16 SPY-MD               1:30.60         NS  
 -- Zaidi, Amina F            15 YCM-MD               2:02.31         NS  
 -- Wilmer, Maddie J          15 SPY-MD               1:40.37         NS  
 -- Rutherford, Lauren G      18 ACA-MD               1:17.80         NS  
 
Event 66  Men 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maloy, Ryan M             17 SPRC-MD              1:08.04    1:07.01  
  2 Redford, Will A           15 NAAC-MD              1:10.64    1:07.30  
  3 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD              1:13.64    1:08.50  
  4 Dalton, Matthew X         16 SPRC-MD              1:07.47    1:08.91  
  5 Whiteman, Noah J          16 SPRC-MD              1:09.80    1:09.77  
  6 Humphreys, Jack W         15 NAAC-MD              1:23.02    1:10.88  
  7 Cannon, Kyle M            15 SPY-MD               1:19.06    1:16.47  
  8 West, Benjamin M          15 GBSA-MD              1:25.37    1:17.64  
  9 Henderson, Myles I        15 GBSA-MD              1:23.27    1:19.94  
 10 Nolan, William or Will D  15 NAAC-MD              1:58.99    1:19.95  
 11 Windle, Jonah D           15 ACA-MD               1:26.99    1:20.68  
 12 Nguyen, William N         18 ACA-MD                    NT    1:35.82  
 -- Devito, Sam J             16 NAAC-MD              1:11.61         NS  
 -- Kosar, Tyler P            17 ACA-MD               1:08.43         NS  
 -- Amlong, Liam P            16 SPY-MD               1:21.76         NS  
 -- Mills, Arran J            17 OPST-MD              1:30.54         NS  
 
Event 67  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broerman, Annalise V      13 NAAC-MD              3:10.98    3:05.07  
  2 Golladay, Lily M          13 NAAC-MD              3:17.74    3:11.24  
  3 Atkins, Sydney N          13 NAAC-MD              3:19.30    3:15.13  
  4 Hardart, Lucy C           13 NAAC-MD              3:27.99    3:15.93  
  5 Johnston, Rachel M        14 CBAC-MD              3:12.70    3:16.42  
  6 Bussey, Lily M            14 NAAC-MD              3:12.84    3:18.76  
  7 Jocic, Mia                14 NAAC-MD              3:21.20    3:18.91  
  8 Deitch, Caitlin G         13 NAAC-MD              3:16.85    3:19.07  
  9 Soltis, Sarah F           14 Unattached           3:17.66    3:20.64  
 10 Starrett, Julia M         14 NAAC-MD              3:13.27    3:24.82  
 11 Nimmich, Mallory Q        14 NAAC-MD              3:42.01    3:26.32  
 12 Cate, Lana E              13 SPY-MD               3:21.33    3:26.84  
 13 Kuhaneck, Emma M          14 CBAC-MD              3:20.41    3:27.17  
 14 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD              3:31.06    3:29.30  
 15 Benitez, Zoe I            13 NAAC-MD              3:55.97    3:32.44  
 16 Bell, Jessica J           13 HSST-MD              3:39.50    3:38.59  
 17 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD              3:41.09    3:41.98  
 18 Kopp, Emily C             14 ACA-MD               4:10.26    3:42.20  
 19 Lovelace, Paige E         13 NAAC-MD                   NT    3:42.53  
 20 Treeman-Reinke, Aria I    14 YCM-MD               3:50.88    3:43.82  
 21 Lazzelle, Claudia J       13 GBSA-MD                   NT    3:44.29  
 22 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               3:42.40    3:45.65  
 23 Phelps, Ashley N          14 NAAC-MD              3:34.53    3:46.00  
 24 Luscomb, Natalie K        13 SPY-MD                    NT    3:51.25  
 25 Harding, Adah V           13 SPRC-MD              4:04.77    4:33.42  
 -- Jackson, Sarah R          13 YCM-MD               3:37.11         NS  
 
Event 68  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Andrew A        14 NAAC-MD              3:26.11    2:56.96  
  2 Edwards, Jonathan C       14 NAAC-MD              3:03.28    2:57.02  
  3 Simpkins, Ben A           14 NAAC-MD              3:03.15    2:59.03  
  4 Desclous, Ben C           14 HAGY-MD              3:08.70    3:01.42  
  5 Downing, Tyler D          13 NAAC-MD              2:57.71    3:02.39  
  6 Seitz, John G             13 SPY-MD               3:02.30    3:06.90  
  7 Rothrock, Egan C          14 NAAC-MD              2:58.97    3:09.53  
  8 Keith, Jack A             13 NAAC-MD              3:12.50    3:10.69  
  9 Lee, Jonah Y              14 NAAC-MD              3:17.75    3:10.75  
 10 Sanderson, Alec           13 NAAC-MD              3:11.30    3:12.84  
 11 Yu, Sean E                14 GBSA-MD              3:11.06    3:21.53  
 12 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD              3:46.72    3:29.58  
 13 Cherry, Zachary L         14 GBSA-MD              3:29.19    3:31.76  
 14 Smith, Jake F             14 NAAC-MD                   NT    3:42.75  
 15 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              3:36.79    3:43.02  
 16 Cardamone, Nick B         13 OPST-MD                   NT    3:46.09  
 -- Gillespie, AJ J           14 SPY-MD               3:22.90         NS  
 -- Schwenk, Luke L           13 NAAC-MD              3:17.30         NS  
 
Event 69  Women 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boehringer, Claudia G     15 NAAC-MD              3:06.35    3:11.49  
  2 Tosten, Sierra B          15 HAGY-MD              3:09.35    3:13.78  
  3 Bowen, Brayden H          15 NAAC-MD              3:13.50    3:17.80  
  4 Bowser, Claire M          15 NAAC-MD              3:30.81    3:19.21  
  5 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              3:09.21    3:21.27  
  6 DeMaio, Nicole M          15 SPY-MD               3:22.26    3:22.35  
  7 Fulton, Tori K            17 NAAC-MD              3:13.28    3:23.75  
  8 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD               3:09.39    3:26.47  
  9 Gallaudet, Laurel M       16 NAAC-MD              3:47.96    3:27.61  
 10 Stein, Lilly G            16 GBSA-MD              3:24.51    3:29.74  
 11 Smith, Aria C             15 GBSA-MD              3:23.54    3:31.06  
 12 Arnold, Karis L           15 YCM-MD               3:22.41    3:32.84  
 13 Davies, Emily M           15 HSST-MD              3:44.09    3:52.90  
 14 Lyttle, Meredith K        15 YCM-MD               4:31.77    4:19.28  
 -- Bussey, Moriah F          16 NAAC-MD              3:28.37         NS  
 
Event 70  Men 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Randolph, Cole C          16 NAAC-MD              3:05.51    2:47.34  
  2 McClure, Devin A          16 NAAC-MD              2:53.34    2:49.46  
  3 Humphreys, Jack W         15 NAAC-MD              2:59.88    2:49.49  
  4 Nguyen, John Q            17 NAAC-MD              2:50.79    2:51.29  
  5 Maloy, Ryan M             17 SPRC-MD              2:55.17    2:51.64  
  6 Troy, Caelan T            18 SPY-MD               3:03.11    2:52.62  
  7 Kott, Gabe C              16 NAAC-MD              2:58.34    2:55.92  
  8 Cline, Brendan M          16 NAAC-MD              3:11.75    2:58.13  
  9 Cembrano, Matthew C       15 NAAC-MD              3:07.47    2:58.60  
 10 Drucis, Connor M          15 NAAC-MD              3:07.44    2:59.74  
 11 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD              3:03.62    3:00.60  
 12 Arnold, Jack D            15 YCM-MD               3:04.94    3:07.33  
 13 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD              3:07.14    3:07.91  
 14 Zaidi, Adam A             17 YCM-MD               2:56.43    3:08.51  
 15 Redford, Will A           15 NAAC-MD              4:12.19    3:09.08  
 16 Woods, Jon M              15 GBSA-MD              3:13.73    3:10.31  
 17 Slotnick, Jayden C        15 ACA-MD               3:00.32    3:13.68  
 18 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD              3:19.20    3:18.17  
 19 Garvin, Christopher R     15 ACA-MD               3:36.14    3:22.36  
 -- Mills, Arran J            17 OPST-MD              3:19.32         NS  
 -- Shimizu, Ken J            15 NAAC-MD              3:16.67         NS  
 -- Devito, Sam J             16 NAAC-MD              3:14.83         NS  
 -- Foltyn, Michael b         15 ACA-MD                    NT         NS  
 
Event 71  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cline, Jessie M           14 NAAC-MD              1:18.03    1:16.04  
  2 Finch, Isabel L           13 NAAC-MD              1:15.26    1:16.70  
  3 Benitez, Zoe I            13 NAAC-MD              1:23.87    1:16.94  
  4 Wallace, Ella N           14 SPY-MD               1:17.11    1:17.13  
  5 Jackson, Sarah R          13 YCM-MD               1:17.40    1:17.20  
  6 Hoban, Julia J            13 NAAC-MD              1:19.40    1:18.81  
  7 Dvorak, Mia I             13 ACA-MD               1:19.92    1:19.64  
  8 Jensen, Annika H          14 YCM-MD               1:26.84    1:19.85  
  9 Troy, Amelia C            13 SPY-MD               1:24.03    1:20.46  
 10 Morris, Lydia G           14 CBAC-MD              1:22.57    1:21.47  
 11 Broerman, Annalise V      13 NAAC-MD              1:21.02    1:21.48  
 12 Trella, Isabelle K        14 NAAC-MD              1:23.33    1:22.15  
 13 White, Somer V            14 NAAC-MD              1:20.63    1:22.31  
 14 Bussey, Lily M            14 NAAC-MD              1:19.17    1:22.98  
 15 Bladzinski, Kayla A       13 NAAC-MD              1:28.09    1:23.09  
 16 Kuhaneck, Emma M          14 CBAC-MD              1:18.88    1:23.43  
 17 Hartwell, Nyah A          14 NAAC-MD              1:19.31    1:24.14  
 18 Deitch, Caitlin G         13 NAAC-MD              1:23.73    1:24.16  
 19 Starrett, Julia M         14 NAAC-MD              1:20.19    1:24.29  
 20 Myers, Kate E             13 SPY-MD               1:42.18    1:24.37  
 21 Lovelace, Paige E         13 NAAC-MD              1:20.02    1:25.47  
 22 Minott, Asha L            14 ACA-MD               1:22.55    1:25.64  
 23 Duffy, Josie H            13 NAAC-MD              1:32.48    1:26.18  
 24 Augustin, Bryleigh A      14 YCM-MD               1:30.15    1:26.70  
 25 Morrison, Avery G         13 NAAC-MD              1:27.43    1:26.73  
 26 Gibson, Alayna R          14 NAAC-MD              1:29.00    1:26.87  
 27 McAliskey, Deirdre S      14 ACA-MD               1:20.71    1:27.16  
 28 Rickabaugh, Nicole K      13 NAAC-MD              1:29.21    1:27.58  
 29 Lotze, Annika M           14 NAAC-MD              1:28.91    1:28.64  
 30 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               1:23.43    1:30.40  
 31 Phelps, Courtney M        13 NAAC-MD              1:26.31    1:31.36  
 32 Irvin, Ashby K            13 NAAC-MD              1:45.84    1:31.45  
 33 Johnston, Rachel M        14 CBAC-MD              1:27.80    1:32.62  
 34 Banks, Diana              13 SPRC-MD              1:31.87    1:32.64  
 35 Whitmore, Madison L       13 YCM-MD               1:32.16    1:34.72  
 36 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD              1:32.63    1:35.39  
 37 Bell, Jessica J           13 HSST-MD              1:35.64    1:36.21  
 38 Kopp, Emily C             14 ACA-MD               1:45.63    1:37.69  
 39 Ramirez, Maddi T          14 DST-MA               1:34.23    1:40.37  
 40 Luscomb, Natalie K        13 SPY-MD               1:41.54    1:41.86  
 41 Treeman-Reinke, Aria I    14 YCM-MD               1:37.38    1:42.55  
 42 Gore, Shelby Q            14 ACA-MD               1:46.54    1:47.69  
 -- Kosar, Logan M            14 ACA-MD               1:23.09         NS  
 -- Stalker, Leah B           13 SPY-MD                    NT         NS  
 -- Smith, Sydney M           14 SPRC-MD              1:22.78         NS  
 
Event 72  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pacher, Charlie C         14 NAAC-MD              1:13.69    1:11.62  
  2 Blackmer, Sean P          14 NAAC-MD              1:17.44    1:13.51  
  3 Nguyen, Alan N            14 ACA-MD               1:18.67    1:13.71  
  4 Pitta, Charlie N          14 NAAC-MD              1:18.39    1:14.24  
  5 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD               1:18.81    1:15.00  
  6 Sanderson, Alec           13 NAAC-MD              1:20.56    1:15.19  
  7 Downing, Tyler D          13 NAAC-MD              1:14.74    1:15.40  
  8 Musante, Joseph V         14 ACA-MD               1:23.15    1:16.14  
  9 Calderon, Lucas S         14 YCM-MD               1:12.35    1:16.87  
 10 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD              1:17.77    1:17.14  
 11 Simpkins, Ben A           14 NAAC-MD              1:18.54    1:18.88  
 12 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD              1:15.85    1:19.37  
 13 Martin, Jack S            13 HAGY-MD              1:17.54    1:20.06  
 14 Fuller, Storm G           14 YCM-MD               1:19.05    1:20.44  
 15 Hite, Cole C              14 SPY-MD               1:22.22    1:21.44  
 16 Yu, Sean E                14 GBSA-MD              1:37.45    1:21.98  
 17 Lee, Jonah Y              14 NAAC-MD              1:21.52    1:22.03  
 18 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD              1:22.98    1:22.65  
 19 Rothrock, Egan C          14 NAAC-MD              1:22.66    1:22.85  
 20 Michels, Ivan A           13 NAAC-MD              1:31.06    1:23.00  
 21 Cardamone, Nick B         13 OPST-MD              1:29.75    1:23.15  
 22 Ford, Brady S             14 YCM-MD               1:30.29    1:23.23  
 23 Cook, Luca J              13 NAAC-MD              1:23.45    1:24.95  
 24 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD              1:45.32    1:27.55  
 25 Umidi, Thomas N           13 SPY-MD               1:31.76    1:27.92  
 26 Drucis, Gavin C           13 NAAC-MD              1:32.03    1:28.41  
 27 Garcia, Nathan R          14 YCM-MD               1:33.06    1:30.09  
 28 Cherry, Zachary L         14 GBSA-MD              1:22.29    1:30.22  
 29 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD                   NT    1:35.28  
 30 Collins, Broderick B      13 NAAC-MD              1:42.55    1:36.15  
 31 Allen, Brayden O          13 SPY-MD               1:32.61    1:36.33  
 32 Buettner, Calvin R        13 SPRC-MD              1:40.54    1:39.57  
 33 Kelly, Jackson O          13 SPY-MD               1:36.18    1:39.63  
 -- Kretschmer, Jeffrey J     14 Unattached           1:32.08         NS  
 -- Schwenk, Luke L           13 NAAC-MD              1:13.16         NS  
 
Event 73  Women 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ally V               15 SPY-MD               1:16.81    1:16.42  
  2 Miller, Jenna J           15 NAAC-MD              1:16.26    1:16.76  
  3 Troy, Allison E           15 SPY-MD               1:17.15    1:17.03  
  4 Bowen, Brayden H          15 NAAC-MD              1:17.12    1:17.29  
  5 Harris, Elena J           16 SPY-MD               1:16.57    1:17.68  
  6 Bowser, Claire M          15 NAAC-MD              1:20.17    1:18.16  
  7 Fulton, Tori K            17 NAAC-MD              1:18.53    1:18.28  
  8 Lingelbach, Sarah E       15 ACA-MD               1:21.19    1:18.42  
  9 McNutt, Madison C         16 SPY-MD               1:18.04    1:18.62  
 10 Cicen, Rayna N            16 SPY-MD               1:20.95    1:20.20  
 11 Needy, MacKenzie R        15 HAGY-MD              1:23.67    1:20.58  
 12 Jones, Melody A           15 GMAC-MD              1:21.10    1:21.26  
 13 Andrews, Abby F           17 NAAC-MD              1:21.25    1:21.41  
 14 Gallaudet, Laurel M       16 NAAC-MD              1:22.53    1:21.49  
 15 DeMaio, Nicole M          15 SPY-MD               1:29.76    1:22.39  
 16 Boehringer, Claudia G     15 NAAC-MD              1:18.62    1:23.68  
 17 Wright, Chloe E           16 SPY-MD               1:25.27    1:24.01  
 18 Zaidi, Amina F            15 YCM-MD               1:21.57    1:24.47  
 19 Cho, Emerson K            15 SPY-MD               1:21.39    1:24.74  
 20 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              1:23.15    1:25.25  
 21 Woods, Mary D             15 GBSA-MD              1:25.60    1:26.01  
 22 Wilmer, Maddie J          15 SPY-MD               1:29.24    1:27.53  
 23 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              1:29.49    1:28.30  
 24 Lyttle, Meredith K        15 YCM-MD               1:44.63    1:51.77  
 -- Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD              1:21.62         NS  
 -- Rutherford, Lauren G      18 ACA-MD               1:20.95         NS  
 -- Bussey, Moriah F          16 NAAC-MD              1:15.78         NS  
 
Event 74  Men 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cline, Brendan M          16 NAAC-MD              1:14.07    1:09.09  
  2 Drucis, Connor M          15 NAAC-MD              1:16.63    1:10.41  
  3 Dalton, Matthew X         16 SPRC-MD              1:11.07    1:11.29  
  4 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD              1:10.40    1:11.45  
  5 Cembrano, Matthew C       15 NAAC-MD              1:14.31    1:11.68  
  6 Arnold, Jack D            15 YCM-MD               1:12.23    1:12.35  
  7 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD              1:10.64    1:13.78  
  8 Cannon, Kyle M            15 SPY-MD               1:23.08    1:13.86  
  9 Zaidi, Adam A             17 YCM-MD               1:13.48    1:14.56  
 10 Redford, Will A           15 NAAC-MD              1:11.82    1:14.72  
 11 Slotnick, Jayden C        15 ACA-MD               1:19.34    1:14.84  
 12 Whiteman, Noah J          16 SPRC-MD              1:13.05    1:14.86  
 13 Means, Phillip A          15 NAAC-MD              1:14.54    1:15.32  
 14 Maloy, Ryan M             17 SPRC-MD              1:14.26    1:18.55  
 15 West, Benjamin M          15 GBSA-MD              1:18.98    1:19.06  
 16 Nolan, William or Will D  15 NAAC-MD              1:23.48    1:19.33  
 17 Amlong, Liam P            16 SPY-MD               1:15.18    1:19.45  
 18 Brunatti, Evan A          15 SPY-MD               1:24.92    1:22.83  
 19 Windle, Jonah D           15 ACA-MD               1:30.77    1:22.88  
 20 Fahey, Owen D             15 YCM-MD               1:23.76    1:26.02  
 21 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD              1:50.21    1:41.26  
 -- Kosar, Tyler P            17 ACA-MD               1:11.21         NS  
 -- Devito, Sam J             16 NAAC-MD              1:16.02         NS  
 -- Shimizu, Ken J            15 NAAC-MD              1:15.30         NS  
 
Event 75  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finch, Isabel L           13 NAAC-MD                32.72      29.75  
  2 White, Somer V            14 NAAC-MD                32.12      31.83  
  3 Jensen, Annika H          14 YCM-MD                 32.17      31.95  
  4 McAliskey, Deirdre S      14 ACA-MD                 32.45      31.98  
  5 Benitez, Zoe I            13 NAAC-MD                32.78      32.40  
  6 Trella, Isabelle K        14 NAAC-MD                33.62      32.52  
  7 Augustin, Bryleigh A      14 YCM-MD                 32.32      32.60  
  8 Morrison, Avery G         13 NAAC-MD                34.67      32.78  
  9 Minott, Asha L            14 ACA-MD                 32.15      32.90  
 10 Myers, Kate E             13 SPY-MD                 33.26      32.96  
 11 Nimmich, Mallory Q        14 NAAC-MD                33.45      33.14  
 12 Irvin, Ashby K            13 NAAC-MD                39.31      33.53  
 13 Silvers, Kaity E          14 DST-MA                 33.08      33.56  
 14 Soltis, Sarah F           14 Unattached             39.34      33.65  
 15 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD                33.79      33.83  
 16 Lovelace, Paige E         13 NAAC-MD                32.44      33.86  
 17 Jocic, Mia                14 NAAC-MD                33.62      33.91  
 18 Duffy, Josie H            13 NAAC-MD                36.62      33.95  
 19 Rickabaugh, Nicole K      13 NAAC-MD                34.25      34.00  
 20 Troy, Amelia C            13 SPY-MD                 33.45      34.08  
 21 Perks, Maddy L            14 GMAC-MD                34.61      34.58  
 22 Bladzinski, Kayla A       13 NAAC-MD                35.16      34.87  
 23 Kopp, Emily C             14 ACA-MD                 36.65      34.94  
 24 Cate, Lana E              13 SPY-MD                 34.34      34.98  
 25 Ramirez, Maddi T          14 DST-MA                 33.62      35.26  
 26 Phelps, Courtney M        13 NAAC-MD                32.49      35.84  
 27 Whitmore, Madison L       13 YCM-MD                 36.45      36.21  
 28 Harding, Adah V           13 SPRC-MD                37.74      36.31  
 29 Lazzelle, Claudia J       13 GBSA-MD                35.60      36.61  
 30 Oberly, Tia R             13 DST-MA                 37.42      36.73  
 31 Bell, Jessica J           13 HSST-MD                36.98      36.77  
 32 Donegan, Angela D         14 SPRC-MD                36.84      37.15  
 33 Gore, Shelby Q            14 ACA-MD                 36.76      37.27  
 34 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD                36.00      37.92  
 35 Banks, Diana              13 SPRC-MD                38.19      38.70  
 36 Tvedt, Julia R            13 SPY-MD                 39.51      38.89  
 37 Treeman-Reinke, Aria I    14 YCM-MD                 41.88      39.67  
 -- Smith, Sydney M           14 SPRC-MD                32.32         NS  
 -- Kosar, Logan M            14 ACA-MD                 33.88         NS  
 -- Stalker, Leah B           13 SPY-MD                 36.76         NS  
 
Event 76  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Andrew A        14 NAAC-MD                29.86      28.19  
  2 Blackmer, Sean P          14 NAAC-MD                29.80      28.61  
  3 Edwards, Jonathan C       14 NAAC-MD                30.26      29.12  
  4 Jones, Max A              13 SPY-MD                 29.97      29.34  
  5 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD                 32.02      29.65  
  6 Simpkins, Ben A           14 NAAC-MD                30.60      29.71  
  7 Desclous, Ben C           14 HAGY-MD                32.83      29.85  
  8 Hite, Cole C              14 SPY-MD                 30.31      30.05  
  9 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD                31.80      30.17  
 10 Downing, Tyler D          13 NAAC-MD                30.54      30.23  
 11 Smith, Jake F             14 NAAC-MD                30.83      30.60  
 12 Rothrock, Egan C          14 NAAC-MD                31.23      30.79  
 13 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD                31.10      30.99  
 14 Umidi, Thomas N           13 SPY-MD                 34.55      31.18  
 15 Fuller, Storm G           14 YCM-MD                 31.25      31.22  
 16 Cook, Luca J              13 NAAC-MD                31.92      31.39  
 17 Keith, Jack A             13 NAAC-MD                32.69      32.29  
 18 Cardamone, Nick B         13 OPST-MD                31.77      32.46  
 19 Ford, Brady S             14 YCM-MD                 35.97      32.57  
 20 Yu, Sean E                14 GBSA-MD                37.97      32.70  
 21 Garcia, Nathan R          14 YCM-MD                 33.90      32.78  
 22 Michels, Ivan A           13 NAAC-MD                34.77      32.88  
 23 Allen, Brayden O          13 SPY-MD                 32.56      32.97  
 24 Cherry, Zachary L         14 GBSA-MD                36.14      33.44  
 25 Drucis, Gavin C           13 NAAC-MD                34.83      33.56  
 26 Lee, Jonah Y              14 NAAC-MD                33.29      33.69  
 27 Linehan, Aiden O          13 SPY-MD                 34.12      33.89  
 28 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD                38.90      33.90  
 29 Corson, Nolan F           13 NAAC-MD                35.89      33.93  
 30 Collins, Broderick B      13 NAAC-MD                37.52      37.21  
 31 Kelly, Jackson O          13 SPY-MD                 39.32      37.32  
 -- Kretschmer, Jeffrey J     14 Unattached             32.06         NS  
 -- Gillespie, AJ J           14 SPY-MD                 30.69         NS  
 -- Schwenk, Luke L           13 NAAC-MD                30.17         NS  
 
Event 77  Women 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Melody A           15 GMAC-MD                31.64      31.37  
  2 Troy, Allison E           15 SPY-MD                 32.07      31.81  
  3 Stein, Lilly G            16 GBSA-MD                31.76      32.08  
  4 Needy, MacKenzie R        15 HAGY-MD                32.42      32.24  
  5 Woods, Mary D             15 GBSA-MD                33.29      32.67  
  6 Lingelbach, Sarah E       15 ACA-MD                 32.40      32.70  
  7 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD                 31.58      32.73  
  8 Arnold, Karis L           15 YCM-MD                 39.05      33.35  
  9 Cicen, Rayna N            16 SPY-MD                 34.13      33.95  
 10 Smith, Aria C             15 GBSA-MD                34.96      34.61  
 11 DeMaio, Nicole M          15 SPY-MD                 32.83      34.88  
 12 Lyttle, Meredith K        15 YCM-MD                 34.74      37.80  
 -- Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD                32.06         NS  
 
Event 78  Men 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaidi, Adam A             17 YCM-MD                 28.00      27.64  
  2 Humphreys, Jack W         15 NAAC-MD                29.02      27.86  
  3 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD                28.81      28.44  
  4 Whiteman, Noah J          16 SPRC-MD                28.29      28.52  
  5 Cannon, Kyle M            15 SPY-MD                 34.04      28.59  
  6 Garvin, Christopher R     15 ACA-MD                 31.66      28.97  
  7 Drucis, Connor M          15 NAAC-MD                30.68      29.11  
  8 Amlong, Liam P            16 SPY-MD                 29.64      29.41  
  9 Nguyen, John Q            17 NAAC-MD                29.24      29.54  
 10 Dalton, Matthew X         16 SPRC-MD                28.92      29.82  
 11 Windle, Jonah D           15 ACA-MD                 31.02      29.92  
 11 Slotnick, Jayden C        15 ACA-MD                 31.56      29.92  
 13 Fahey, Owen D             15 YCM-MD                 29.69      29.94  
 13 Brunatti, Evan A          15 SPY-MD                 30.04      29.94  
 15 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD                29.49      30.05  
 16 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD                29.77      30.24  
 17 Nolan, William or Will D  15 NAAC-MD                31.11      30.51  
 18 West, Benjamin M          15 GBSA-MD                31.95      30.93  
 19 Woods, Jon M              15 GBSA-MD                32.38      31.34  
 20 Foltyn, Michael b         15 ACA-MD                 33.84      33.05  
 20 Henderson, Myles I        15 GBSA-MD                32.96      33.05  
 22 Rasnake, Griffin S        16 HSST-MD                32.80      34.54  
 23 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD                36.98      35.63  
 -- Mills, Arran J            17 OPST-MD                30.80         NS  
 -- Nguyen, William N         18 ACA-MD                 30.13         NS  
 -- Shimizu, Ken J            15 NAAC-MD                29.85         NS