Licensed to Annapolis Swim Club    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/26/2017 05:10 PM
                2017 Indepedence Meet - 6/24/2017 to 6/25/2017                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD                        1:19.92  
  2 Connor, Ashley E          10 ASC-MD                         1:21.29  
  3 Lee, Lila C               10 MSC-MD                         1:24.88  
  4 Cason, Ameenah B          10 BCSC-MD                        1:26.75  
  5 Smit, Olivia K            10 ASC-MD                         1:27.29  
  6 Kelso, Elise R            10 ASC-MD                         1:27.69  
  7 Nguyen, Megan M            9 ACA-MD                         1:28.64  
  8 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD                         1:29.68  
  9 Dong, Emily C              9 CAA-MD                         1:30.86  
 10 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                        1:31.27  
 11 Cahill, Kimberly R        10 YRAC-MD                        1:31.52  
 12 Levendosky, Lena J         9 MSC-MD                         1:31.62  
 13 Heron, Nina B              9 Retrievers-MD                  1:32.18  
 14 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                         1:34.31  
 15 Schanamann, Danielle K     9 MAS-MD                         1:34.83  
 16 Mock, MJ J                 9 GBSA-MD                        1:35.16  
 17 Allen, Tylah S            10 BCSC-MD                        1:35.35  
 18 Powell, Lucinda R         10 MAS-MD                         1:36.72  
 19 Jaeger, Maggie C           9 ASC-MD                         1:37.36  
 20 Onyenorah, Olivia D        8 Retrievers-MD                  1:39.06  
 21 Freund, Felicia J          9 CAA-MD                         1:39.76  
 22 Epp, Sandy L               7 Retrievers-MD                  1:40.00  
 23 Stern, Maebelle J          9 ASC-MD                         1:41.03  
 24 Pettie, Jayden N          10 YRAC-MD                        1:44.37  
 25 Essa, Osob B              10 ASC-MD                         1:44.51  
 26 Weber, Leila A             9 Retrievers-MD                  1:45.20  
 27 Anisimov, Sofia R         10 MSC-MD                         1:45.81  
 28 Stephan, Ainsley M         9 CAA-MD                         1:45.88  
 29 Wu, Samantha W             9 CAA-MD                         1:46.27  
 30 Dumesh, Ariela M           8 Retrievers-MD                  1:47.34  
 31 Chaudhuri, Isha            9 Retrievers-MD                  1:47.43  
 32 Ober, Tori F               9 Retrievers-MD                  1:52.85  
 33 Zeller, Natalie P         10 CGA-MD                         1:54.60  
 34 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD                         1:54.91  
 35 Chew, Sophia M             7 Retrievers-MD                  1:55.55  
 36 Breach, Abigail K          9 MAS-MD                         1:58.16  
 37 Lu, Emma L                10 CAA-MD                         1:58.25  
 38 Williams, Maggie A         6 Retrievers-MD                  1:59.84  
 39 Johnson, Maleah A          8 YRAC-MD                        2:02.10  
 40 Zayas, Jubelees           10 BCSC-MD                        2:04.05  
 41 Parton, Olivia L           8 Retrievers-MD                  2:05.20  
 42 Sliwinski, Enya M          9 MAS-MD                         2:05.72  
 43 Matti, Abigail             8 YRAC-MD                        2:07.31  
 
Event 2  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kellerman, Jason F        10 MAS-MD                         1:18.64  
  2 Foulk, Ian M               8 Unattached                     1:22.02  
  3 Sloan, CJ J               10 ASC-MD                         1:22.38  
  4 Brazhnikov, Nicholas R    10 MSC-MD                         1:23.18  
  5 Eckman, Gabriel C         10 ACA-MD                         1:24.42  
  6 Kotov, Mark                9 MSC-MD                         1:25.27  
  7 Whitlock, Zach A          10 ASC-MD                         1:25.98  
  8 Karr, Steven E             9 ASC-MD                         1:26.53  
  9 Madison, Kameron B         9 CAA-MD                         1:28.69  
 10 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD                         1:28.89  
 11 Williams, Timothy A        9 Retrievers-MD                  1:29.31  
 12 Moran, Jared A             8 ASC-MD                         1:29.68  
 13 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD                         1:31.13  
 14 Hernandez, Julian S        9 ASC-MD                         1:31.85  
 15 Heron, Avery A             7 Retrievers-MD                  1:32.39  
 16 Shi, Luke A                9 CAA-MD                         1:32.40  
 17 Cires-Ferin, Samuel C     10 LBA-MD                         1:32.97  
 18 Land, Dylan M             10 BCSC-MD                        1:33.70  
 19 Jing, Balwyn               9 CAA-MD                         1:33.97  
 20 Lewis, Cole H              8 Retrievers-MD                  1:35.01  
 21 Lu, James C                9 CAA-MD                         1:35.72  
 22 Grady, Uriah A             9 BCSC-MD                        1:35.73  
 23 McDonnell, Theo M          9 ASC-MD                         1:36.32  
 24 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD                        1:39.15  
 25 Di Gregorio, Caleb E      10 MAS-MD                         1:39.17  
 26 Romerio, Antonio B        10 MSC-MD                         1:40.58  
 27 Gao, Daniel H              9 CAA-MD                         1:42.05  
 28 Snyder, Santos A          10 YRAC-MD                        1:42.29  
 29 Shedwick, Ben             10 MAS-MD                         1:44.59  
 30 Stanco, Paul A             9 MSC-MD                         1:45.10  
 31 Zhou, Ryan G              10 Retrievers-MD                  1:46.18  
 32 Cabbagestalk Jr., Travon   8 YRAC-MD                        1:46.29  
 33 Li, Weiyang J             10 CAA-MD                         1:46.40  
 34 Deppe, Will J              8 ASC-MD                         1:47.61  
 35 Dobson, Wayne T           10 MAS-MD                         1:48.93  
 36 Chaudhuri, Rik             9 Retrievers-MD                  1:50.55  
 37 McNeill, Zachary L         9 Retrievers-MD                  1:50.67  
 38 Ackerman, William L        9 SPY-MD                         2:00.11  
 39 Winstead, Amir J           8 YRAC-MD                        2:03.18  
 40 LeBoeuf, Thomas J         10 GBSA-MD                        2:37.75  
 
Event 3  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Helminiak, Lauren M       12 MAS-MD                         1:10.38  
  2 Xu, Amanda T              12 CAA-MD                         1:11.49  
  3 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD                         1:13.80  
  4 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD                         1:14.71  
  5 Emrich, Taylor N          11 Retrievers-MD                  1:14.87  
  6 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD                        1:14.90  
  7 Deppe, Sierra L           12 ASC-MD                         1:15.13  
  8 Pierce, Laci M            11 ACA-MD                         1:16.30  
  9 Devins, Nina M            11 GBSA-MD                        1:17.12  
 10 Cason, Amatullah B        11 BCSC-MD                        1:17.14  
 11 Kinsey, Lila N            12 CGA-MD                         1:17.93  
 12 Byers, Julia D            12 MSC-MD                         1:18.40  
 13 Zhang, Renee y            12 Retrievers-MD                  1:18.80  
 14 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD                         1:18.83  
 15 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                        1:19.31  
 16 Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD                         1:19.52  
 17 Sands, Kylie R            11 ASC-MD                         1:19.62  
 18 Liu, Christina            12 CAA-MD                         1:21.10  
 19 Moozoun, Kianaaz          11 CAA-MD                         1:21.27  
 20 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                        1:21.39  
 21 Meyer, Natalie W          12 CAA-MD                         1:21.56  
 22 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD                        1:21.63  
 23 Karr, Ann M               11 ASC-MD                         1:21.67  
 24 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD                         1:21.97  
 25 Daly, Hannah C            11 CAA-MD                         1:22.20  
 26 Potterfield, Kendall G    12 CGA-MD                         1:23.61  
 27 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                         1:23.90  
 28 Wells, Madison K          12 BCSC-MD                        1:24.13  
 29 Boretti, Alicia F         12 ASC-MD                         1:24.94  
 30 Bergles, Sophie P         11 MSC-MD                         1:27.16  
 31 Yip, Jeslyn C             12 GBSA-MD                        1:27.23  
 32 Bloom, Kaylee P           12 SPY-MD                         1:28.20  
 33 Cabbagestalk, Amanie J    12 YRAC-MD                        1:29.74  
 34 Smith, Madison B          11 MSC-MD                         1:31.79  
 35 Orsburn, Tatiana M        11 Retrievers-MD                  1:32.54  
 36 Coates Woods, Decensae J  12 BCSC-MD                        1:34.59  
 37 Bucchioni, Alayna K       11 Retrievers-MD                  1:35.93  
 38 Dernetz, CJ J             11 CGA-MD                         1:36.99  
 39 Mahoney, Rylen S          12 CGA-MD                         1:37.70  
 40 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD                         1:39.23  
 41 Johnson, Makayla E        12 YRAC-MD                        1:40.44  
 42 Cahill, Kayla A           12 YRAC-MD                        1:40.82  
 43 Horwitz, Anabel J         12 MSC-MD                         1:41.47  
 44 Harris, Zhaniya F         12 BCSC-MD                        1:41.58  
 45 Kefauver-Olsen, Hannah I  11 MAS-MD                         1:42.09  
 46 Self, Taylor L            12 CAA-MD                         1:43.23  
 47 Grady, Jayla O            11 BCSC-MD                        1:43.39  
 
Event 4  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seliger, Matt J           12 GBSA-MD                        1:09.79  
  2 Cashman, Connor J         12 ASC-MD                         1:10.49  
  3 Eckman, Shane M           12 ACA-MD                         1:12.12  
  4 Williams, Daniel F        11 MAS-MD                         1:12.38  
  5 Cason, Ibraheem B         11 BCSC-MD                        1:15.78  
  6 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                         1:15.83  
  7 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD                         1:15.99  
  8 Lascola, Daniel M         12 CAA-MD                         1:17.39  
  9 Keogh, Timothy A          12 CAA-MD                         1:17.75  
 10 Windle, Mason M           12 ACA-MD                         1:18.50  
 11 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                         1:20.03  
 12 Norris, Bradin J          11 MAS-MD                         1:20.18  
 13 Zieger, Aidan F           12 CGA-MD                         1:20.21  
 14 Yan, Ethan H              11 CAA-MD                         1:21.25  
 15 Wang, Arthur T            12 CAA-MD                         1:21.56  
 16 Pickett, Alex A           11 ASC-MD                         1:22.12  
 17 Carroll, Ben A            11 CGA-MD                         1:22.24  
 18 Duffy, Wyeth J            12 ASC-MD                         1:22.34  
 19 Williams, Ben A           11 Retrievers-MD                  1:24.63  
 20 Langnas, Evan C           11 CAA-MD                         1:25.66  
 21 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD                         1:26.11  
 22 Holman, Jack J            11 MSC-MD                         1:26.80  
 23 Sakai, Tadashi            12 ASC-MD                         1:28.20  
 24 Moozoun, Arshaun          11 CAA-MD                         1:31.89  
 25 Taylor, Holt T            11 CGA-MD                         1:34.66  
 26 Liu, Henry X              12 ASC-MD                         1:37.26  
 27 Wang, Corey L             12 Retrievers-MD                  1:40.50  
 28 Ross, Rondell E           11 BCSC-MD                        2:04.16  
 
Event 5  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Lila C               10 MSC-MD                         1:34.24  
  2 Schanamann, Danielle K     9 MAS-MD                         1:39.49  
  3 Thomas, Margot L          10 MSC-MD                         1:39.96  
  4 Heron, Nina B              9 Retrievers-MD                  1:40.29  
  5 Levendosky, Lena J         9 MSC-MD                         1:41.47  
  6 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD                         1:44.17  
  7 Jaeger, Maggie C           9 ASC-MD                         1:45.65  
  8 Allen, Tylah S            10 BCSC-MD                        1:45.84  
  9 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                         1:45.94  
 10 Cahill, Kimberly R        10 YRAC-MD                        1:46.35  
 11 Baffi, Caroline J         10 MSC-MD                         1:50.86  
 12 Freund, Felicia J          9 CAA-MD                         1:51.90  
 13 Vu, Sophia P               8 ASC-MD                         1:52.39  
 14 Epp, Sandy L               7 Retrievers-MD                  1:52.93  
 15 Dong, Emily C              9 CAA-MD                         1:54.25  
 16 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                        1:55.12  
 17 Anisimov, Sofia R         10 MSC-MD                         1:55.42  
 18 Wu, Samantha W             9 CAA-MD                         1:55.93  
 19 Powell, Lucinda R         10 MAS-MD                         1:56.20  
 20 Stern, Maebelle J          9 ASC-MD                         1:58.03  
 21 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD                         1:59.24  
 22 Onyenorah, Olivia D        8 Retrievers-MD                  2:03.27  
 23 Essa, Osob B              10 ASC-MD                         2:04.51  
 24 Lu, Emma L                10 CAA-MD                         2:09.87  
 25 Weber, Leila A             9 Retrievers-MD                  2:10.98  
 26 Chaudhuri, Isha            9 Retrievers-MD                  2:11.07  
 27 Zeller, Natalie P         10 CGA-MD                         2:15.01  
 28 Zayas, Jubelees           10 BCSC-MD                        2:18.16  
 29 Pettie, Jayden N          10 YRAC-MD                        2:21.04  
 30 Sliwinski, Enya M          9 MAS-MD                         2:29.22  
 31 Johnson, Maleah A          8 YRAC-MD                        2:29.57  
 32 Breach, Abigail K          9 MAS-MD                         2:36.16  
 -- Matti, Abigail             8 YRAC-MD                             DQ  
 -- Ober, Tori F               9 Retrievers-MD                       DQ  
 
Event 6  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kellerman, Jason F        10 MAS-MD                         1:31.54  
  2 Eckman, Gabriel C         10 ACA-MD                         1:36.79  
  3 Foulk, Ian M               8 Unattached                     1:37.13  
  4 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD                         1:38.21  
  5 Whitlock, Zach A          10 ASC-MD                         1:39.59  
  6 Jing, Balwyn               9 CAA-MD                         1:41.39  
  7 Kotov, Mark                9 MSC-MD                         1:41.79  
  8 Madison, Kameron B         9 CAA-MD                         1:42.10  
  9 Fowler, Andrew G           9 Retrievers-MD                  1:42.27  
 10 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD                        1:43.67  
 11 Karr, Steven E             9 ASC-MD                         1:44.58  
 12 Lu, James C                9 CAA-MD                         1:45.52  
 13 Shedwick, Ben             10 MAS-MD                         1:46.11  
 14 Hernandez, Julian S        9 ASC-MD                         1:46.28  
 15 Williams, Timothy A        9 Retrievers-MD                  1:48.27  
 16 Heron, Avery A             7 Retrievers-MD                  1:49.04  
 17 Lewis, Cole H              8 Retrievers-MD                  1:51.33  
 18 Snyder, Santos A          10 YRAC-MD                        1:55.01  
 19 Zhou, Ryan G              10 Retrievers-MD                  1:55.29  
 20 Li, Weiyang J             10 CAA-MD                         2:00.13  
 21 Gao, Daniel H              9 CAA-MD                         2:02.43  
 22 Green, Nathan R           10 MSC-MD                         2:02.55  
 23 Grady, Uriah A             9 BCSC-MD                        2:04.62  
 24 Land, Dylan M             10 BCSC-MD                        2:04.98  
 25 Romerio, Antonio B        10 MSC-MD                         2:07.50  
 26 Stanco, Paul A             9 MSC-MD                         2:07.87  
 27 Shi, Luke A                9 CAA-MD                         2:10.34  
 28 Farah, Matthew J           9 GBSA-MD                        2:11.60  
 29 LeBoeuf, Thomas J         10 GBSA-MD                        2:58.96  
 -- Deppe, Will J              8 ASC-MD                              DQ  
 -- Cires-Ferin, Samuel C     10 LBA-MD                              DQ  
 -- Jenkins, Finn O            9 CAA-MD                              DQ  
 -- McDonnell, Theo M          9 ASC-MD                              DQ  
 
Event 7  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Emerson G          12 ACA-MD                         1:21.74  
  2 Hall, Sammy A             12 ASC-MD                         1:23.48  
  3 Rollins, Heather C        12 CAA-MD                         1:24.34  
  4 Xu, Amanda T              12 CAA-MD                         1:25.52  
  5 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD                         1:27.03  
  6 Pierce, Laci M            11 ACA-MD                         1:27.07  
  7 Liu, Sydney G             12 CAA-MD                         1:30.22  
  8 Deppe, Sierra L           12 ASC-MD                         1:30.74  
  9 Potterfield, Kendall G    12 CGA-MD                         1:31.05  
 10 Karr, Ann M               11 ASC-MD                         1:31.71  
 11 Self, Taylor L            12 CAA-MD                         1:31.82  
 12 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                        1:32.08  
 13 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD                         1:32.44  
 14 Moran, Zoe A              11 ASC-MD                         1:32.70  
 15 Kinsey, Lila N            12 CGA-MD                         1:32.87  
 16 Liu, Christina            12 CAA-MD                         1:33.25  
 17 Sands, Kylie R            11 ASC-MD                         1:33.99  
 18 Cason, Amatullah B        11 BCSC-MD                        1:34.49  
 19 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD                         1:35.37  
 20 Zhang, Renee y            12 Retrievers-MD                  1:35.71  
 21 Moozoun, Kianaaz          11 CAA-MD                         1:35.74  
 22 Farah, Nour J             12 GBSA-MD                        1:36.11  
 23 Byers, Julia D            12 MSC-MD                         1:36.64  
 24 Bergles, Sophie P         11 MSC-MD                         1:39.06  
 25 Daly, Hannah C            11 CAA-MD                         1:40.68  
 26 Coates Woods, Decensae J  12 BCSC-MD                        1:41.55  
 27 Bergles, Julia L          11 MSC-MD                         1:42.56  
 28 Bloom, Kaylee P           12 SPY-MD                         1:44.72  
 29 Smith, Madison B          11 MSC-MD                         1:47.11  
 30 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD                         1:47.42  
 31 Johnson, Makayla E        12 YRAC-MD                        1:57.69  
 32 Horwitz, Anabel J         12 MSC-MD                         2:00.12  
 33 Grady, Jayla O            11 BCSC-MD                        2:12.40  
 -- Orsburn, Tatiana M        11 Retrievers-MD                       DQ  
 -- Purushothama, Anagha      12 MSC-MD                              DQ  
 -- Bucchioni, Alayna K       11 Retrievers-MD                       DQ  
 
Event 8  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Stuart               12 Retrievers-MD                  1:17.24  
  2 Tower, Graham J           11 ASC-MD                         1:21.41  
  3 Seliger, Matt J           12 GBSA-MD                        1:23.13  
  4 Cashman, Connor J         12 ASC-MD                         1:23.53  
  5 Graham, Evan M            11 ASC-MD                         1:27.60  
  6 Moozoun, Saam             12 CAA-MD                         1:28.06  
  7 Cason, Ibraheem B         11 BCSC-MD                        1:29.74  
  8 Yan, Ethan H              11 CAA-MD                         1:30.09  
  9 Lascola, Daniel M         12 CAA-MD                         1:31.41  
 10 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD                         1:32.93  
 11 Eckman, Shane M           12 ACA-MD                         1:34.39  
 12 Pickett, Alex A           11 ASC-MD                         1:34.43  
 13 Norris, Bradin J          11 MAS-MD                         1:36.20  
 14 Damico, Nick T            11 Retrievers-MD                  1:36.53  
 15 Sakai, Tadashi            12 ASC-MD                         1:37.95  
 16 Keogh, Timothy A          12 CAA-MD                         1:38.23  
 17 Moozoun, Arshaun          11 CAA-MD                         1:39.95  
 18 Wang, Arthur T            12 CAA-MD                         1:40.01  
 19 Carroll, Ben A            11 CGA-MD                         1:42.75  
 20 Holman, Jack J            11 MSC-MD                         1:44.16  
 21 Langnas, Evan C           11 CAA-MD                         1:44.72  
 22 Taylor, Holt T            11 CGA-MD                         1:45.44  
 23 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD                         1:45.88  
 24 Ross, Rondell E           11 BCSC-MD                        2:43.30  
 
Event 9  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD                          48.77  
  2 Thomas, Margot L          10 MSC-MD                           48.86  
  3 Smit, Olivia K            10 ASC-MD                           48.99  
  4 Cason, Ameenah B          10 BCSC-MD                          49.19  
  5 Baffi, Caroline J         10 MSC-MD                           49.86  
  6 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD                          50.52  
  7 Ballard, Ellie A          10 SPY-MD                           50.94  
  8 Connor, Ashley E          10 ASC-MD                           51.20  
  9 Essa, Osob B              10 ASC-MD                           52.44  
 10 Swope, Lily M              9 ASC-MD                           53.16  
 11 Stern, Maebelle J          9 ASC-MD                           54.31  
 12 Nguyen, Megan M            9 ACA-MD                           54.45  
 13 Heron, Nina B              9 Retrievers-MD                    55.04  
 14 Schanamann, Danielle K     9 MAS-MD                           56.06  
 15 Jaeger, Maggie C           9 ASC-MD                           56.95  
 16 Zeller, Natalie P         10 CGA-MD                           57.40  
 17 Epp, Sandy L               7 Retrievers-MD                    58.53  
 18 Allen, Tylah S            10 BCSC-MD                          58.71  
 19 Vu, Sophia P               8 ASC-MD                           59.06  
 20 Lu, Emma L                10 CAA-MD                           59.57  
 21 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                           59.82  
 22 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                          59.98  
 23 Wu, Samantha W             9 CAA-MD                         1:00.09  
 24 Freund, Felicia J          9 CAA-MD                         1:01.31  
 25 Weber, Leila A             9 Retrievers-MD                  1:01.61  
 26 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD                         1:02.01  
 27 Dumesh, Ariela M           8 Retrievers-MD                  1:03.68  
 28 Mock, MJ J                 9 GBSA-MD                        1:04.53  
 29 Anisimov, Sofia R         10 MSC-MD                         1:05.75  
 30 Breach, Abigail K          9 MAS-MD                         1:07.29  
 31 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD                         1:07.73  
 32 Onyenorah, Olivia D        8 Retrievers-MD                  1:08.22  
 33 Powell, Lucinda R         10 MAS-MD                         1:08.30  
 34 Stephan, Ainsley M         9 CAA-MD                         1:09.17  
 35 Jackson, Imani J          10 YRAC-MD                        1:10.22  
 36 Sliwinski, Enya M          9 MAS-MD                         1:11.21  
 37 Chew, Sophia M             7 Retrievers-MD                  1:13.30  
 38 Parton, Olivia L           8 Retrievers-MD                  1:13.70  
 39 Ober, Tori F               9 Retrievers-MD                  1:17.95  
 40 Chaudhuri, Isha            9 Retrievers-MD                  1:18.13  
 -- Johnson, Maleah A          8 YRAC-MD                             DQ  
 
Event 10  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deppe, Jack R             10 ASC-MD                           47.14  
  2 Brazhnikov, Nicholas R    10 MSC-MD                           49.96  
  3 Sloan, CJ J               10 ASC-MD                           50.09  
  4 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD                           51.50  
  5 Karr, Steven E             9 ASC-MD                           51.58  
  6 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD                           52.30  
  7 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD                           52.35  
  8 Foulk, Ian M               8 Unattached                       53.86  
  9 Whitlock, Zach A          10 ASC-MD                           54.63  
 10 Jing, Balwyn               9 CAA-MD                           56.34  
 11 Moran, Jared A             8 ASC-MD                           56.78  
 12 McDonnell, Theo M          9 ASC-MD                           56.88  
 13 Land, Dylan M             10 BCSC-MD                          57.41  
 14 Cires-Ferin, Samuel C     10 LBA-MD                           57.85  
 15 Grady, Uriah A             9 BCSC-MD                          58.81  
 16 Lu, James C                9 CAA-MD                           59.28  
 17 Heron, Avery A             7 Retrievers-MD                    59.30  
 18 Fowler, Andrew G           9 Retrievers-MD                    59.75  
 19 Hernandez, Julian S        9 ASC-MD                         1:00.37  
 20 Shedwick, Ben             10 MAS-MD                         1:00.53  
 21 Lenham, Caleb O            9 ASC-MD                         1:00.64  
 22 Eckman, Gabriel C         10 ACA-MD                         1:00.92  
 23 Chaudhuri, Rik             9 Retrievers-MD                  1:01.26  
 24 McNeill, Zachary L         9 Retrievers-MD                  1:03.24  
 25 Zhou, Ryan G              10 Retrievers-MD                  1:04.46  
 26 Shi, Luke A                9 CAA-MD                         1:04.75  
 27 Di Gregorio, Caleb E      10 MAS-MD                         1:05.38  
 28 Snyder, Santos A          10 YRAC-MD                        1:05.79  
 29 Gao, Daniel H              9 CAA-MD                         1:07.00  
 30 Lewis, Cole H              8 Retrievers-MD                  1:09.42  
 31 Ackerman, William L        9 SPY-MD                         1:09.46  
 32 Deppe, Will J              8 ASC-MD                         1:10.03  
 33 Williams, Timothy A        9 Retrievers-MD                  1:12.05  
 34 Green, Nathan R           10 MSC-MD                         1:14.52  
 35 Cabbagestalk Jr., Travon   8 YRAC-MD                        1:22.98  
 36 LeBoeuf, Thomas J         10 GBSA-MD                        1:48.36  
 -- Liu, Randy X               8 ASC-MD                              DQ  
 -- Romerio, Antonio B        10 MSC-MD                              DQ  
 -- Dobson, Wayne T           10 MAS-MD                              DQ  
 
Event 11  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Helminiak, Lauren M       12 MAS-MD                           41.49  
  2 Black, Grace B            12 MSC-MD                           43.24  
  3 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD                          44.03  
  4 Young, Emerson G          12 ACA-MD                           44.97  
  5 Roth, Hannah J            12 ASC-MD                           44.98  
  6 Fish, Shelby M            11 CAA-MD                           45.03  
  7 Devins, Nina M            11 GBSA-MD                          45.69  
  8 Hall, Sammy A             12 ASC-MD                           45.74  
  9 Liu, Sydney G             12 CAA-MD                           46.11  
 10 Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD                           46.69  
 11 Cason, Amatullah B        11 BCSC-MD                          46.87  
 12 Zhang, Renee y            12 Retrievers-MD                    47.65  
 13 Farah, Nour J             12 GBSA-MD                          48.02  
 14 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                          48.75  
 15 Deppe, Sierra L           12 ASC-MD                           48.98  
 16 Wells, Madison K          12 BCSC-MD                          49.15  
 17 Yip, Jeslyn C             12 GBSA-MD                          49.32  
 18 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                          49.33  
 19 Karr, Ann M               11 ASC-MD                           50.32  
 20 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD                           50.42  
 21 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD                          50.82  
 22 Moozoun, Kianaaz          11 CAA-MD                           51.36  
 23 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                           51.47  
 24 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD                           51.62  
 25 Emrich, Taylor N          11 Retrievers-MD                    51.95  
 26 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD                           52.24  
 27 Sands, Kylie R            11 ASC-MD                           52.45  
 28 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD                           52.96  
 29 Meyer, Natalie W          12 CAA-MD                           53.58  
 30 Rollins, Heather C        12 CAA-MD                           54.03  
 31 Mahoney, Rylen S          12 CGA-MD                           55.03  
 32 Kefauver-Olsen, Hannah I  11 MAS-MD                           56.11  
 33 Bloom, Kaylee P           12 SPY-MD                           56.21  
 34 Bergles, Julia L          11 MSC-MD                           56.42  
 35 Cahill, Kayla A           12 YRAC-MD                          57.94  
 36 Bucchioni, Alayna K       11 Retrievers-MD                    57.95  
 37 Keating, Morgan R         11 Retrievers-MD                  1:00.06  
 38 Dernetz, CJ J             11 CGA-MD                         1:01.25  
 39 Harris, Zhaniya F         12 BCSC-MD                        1:04.88  
 40 Grady, Jayla O            11 BCSC-MD                        1:06.64  
 41 Johnson, Makayla E        12 YRAC-MD                        1:13.62  
 
Event 12  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhong, Nathan Y           11 CAA-MD                           40.33  
  2 Foran, Riley J            12 ASC-MD                           42.05  
  3 Zieger, Aidan F           12 CGA-MD                           44.89  
  4 Williams, Daniel F        11 MAS-MD                           45.30  
  5 Yan, Ethan H              11 CAA-MD                           45.82  
  6 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                           46.03  
  7 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                           46.63  
  8 Graham, Evan M            11 ASC-MD                           47.60  
  9 Tower, Graham J           11 ASC-MD                           47.80  
 10 Wang, Corey L             12 Retrievers-MD                    48.08  
 11 Seliger, Matt J           12 GBSA-MD                          48.57  
 12 Eckman, Shane M           12 ACA-MD                           49.11  
 13 Sakai, Tadashi            12 ASC-MD                           50.25  
 14 Pickett, Alex A           11 ASC-MD                           51.44  
 15 Keogh, Timothy A          12 CAA-MD                           52.06  
 16 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD                          53.08  
 17 Williams, Ben A           11 Retrievers-MD                    54.11  
 18 Duffy, Wyeth J            12 ASC-MD                           54.38  
 19 Moozoun, Arshaun          11 CAA-MD                           57.14  
 -- Windle, Mason M           12 ACA-MD                              DQ  
 -- Liu, Henry X              12 ASC-MD                              DQ  
 
Event 13  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Margot L          10 MSC-MD                           41.42  
  2 Cahill, Kimberly R        10 YRAC-MD                          43.08  
  3 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD                          43.14  
  4 Fitzsimmons, Christina M  10 CAA-MD                           43.96  
  5 Swope, Lily M              9 ASC-MD                           48.08  
  6 Powell, Lucinda R         10 MAS-MD                           49.07  
  7 Lee, Lila C               10 MSC-MD                           49.41  
  8 Smit, Olivia K            10 ASC-MD                           50.93  
  9 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                           51.30  
 10 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                          52.41  
 11 Anisimov, Sofia R         10 MSC-MD                           54.23  
 12 Stern, Maebelle J          9 ASC-MD                           54.27  
 13 Dong, Emily C              9 CAA-MD                           55.87  
 14 Stephan, Ainsley M         9 CAA-MD                           57.17  
 15 Mock, MJ J                 9 GBSA-MD                          57.99  
 16 Freund, Felicia J          9 CAA-MD                           59.87  
 17 Onyenorah, Olivia D        8 Retrievers-MD                    59.97  
 18 Dumesh, Ariela M           8 Retrievers-MD                    59.99  
 19 Heron, Nina B              9 Retrievers-MD                  1:00.50  
 20 Wu, Samantha W             9 CAA-MD                         1:02.11  
 21 Essa, Osob B              10 ASC-MD                         1:05.07  
 22 Breach, Abigail K          9 MAS-MD                         1:13.78  
 23 Parton, Olivia L           8 Retrievers-MD                  1:19.62  
 24 Chew, Sophia M             7 Retrievers-MD                  1:20.56  
 -- Zayas, Jubelees           10 BCSC-MD                             DQ  
 -- Johnson, Maleah A          8 YRAC-MD                             DQ  
 -- Kelso, Elise R            10 ASC-MD                              DQ  
 
Event 14  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, CJ J               10 ASC-MD                           41.54  
  2 Moran, Jared A             8 ASC-MD                           46.02  
  3 Hernandez, Julian S        9 ASC-MD                           46.37  
  4 Chaudhuri, Rik             9 Retrievers-MD                    46.59  
  5 Kellerman, Jason F        10 MAS-MD                           47.32  
  6 Li, Weiyang J             10 CAA-MD                           47.89  
  7 Madison, Kameron B         9 CAA-MD                           48.31  
  8 Fowler, Andrew G           9 Retrievers-MD                    48.81  
  9 Kotov, Mark                9 MSC-MD                           49.21  
 10 Eckman, Gabriel C         10 ACA-MD                           49.84  
 11 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD                           50.20  
 12 Heron, Avery A             7 Retrievers-MD                    50.22  
 13 Lenham, Caleb O            9 ASC-MD                           53.51  
 14 Williams, Timothy A        9 Retrievers-MD                    53.75  
 15 Snyder, Santos A          10 YRAC-MD                          54.01  
 16 Foulk, Ian M               8 Unattached                       54.03  
 17 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD                           54.67  
 18 Deppe, Will J              8 ASC-MD                           55.97  
 19 Dobson, Wayne T           10 MAS-MD                         1:01.69  
 20 McNeill, Zachary L         9 Retrievers-MD                  1:04.66  
 21 Ackerman, William L        9 SPY-MD                         1:05.97  
 22 Cabbagestalk Jr., Travon   8 YRAC-MD                        1:08.88  
 23 Shi, Luke A                9 CAA-MD                         1:10.11  
 24 Grady, Uriah A             9 BCSC-MD                        1:11.49  
 25 Green, Nathan R           10 MSC-MD                         1:17.31  
 -- Lewis, Cole H              8 Retrievers-MD                       DQ  
 -- Romerio, Antonio B        10 MSC-MD                              DQ  
 -- Zhou, Ryan G              10 Retrievers-MD                       DQ  
 
Event 15  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Grace B            12 MSC-MD                           34.94  
  2 Madison, Kendall E        11 CAA-MD                           35.30  
  3 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD                           35.36  
  4 Helminiak, Lauren M       12 MAS-MD                           35.65  
  5 Young, Emerson G          12 ACA-MD                           36.06  
  6 Roth, Hannah J            12 ASC-MD                           36.38  
  7 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD                           37.31  
  8 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD                          37.35  
  9 Xu, Amanda T              12 CAA-MD                           38.78  
 10 Self, Taylor L            12 CAA-MD                           39.04  
 11 Emrich, Taylor N          11 Retrievers-MD                    39.11  
 12 Liu, Christina            12 CAA-MD                           40.53  
 13 Kinsey, Lila N            12 CGA-MD                           40.85  
 14 Liu, Sydney G             12 CAA-MD                           41.07  
 15 Devins, Nina M            11 GBSA-MD                          41.50  
 16 Sands, Kylie R            11 ASC-MD                           41.59  
 17 Deppe, Sierra L           12 ASC-MD                           41.91  
 18 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD                          42.19  
 19 Wells, Madison K          12 BCSC-MD                          42.90  
 20 Rollins, Heather C        12 CAA-MD                           42.98  
 21 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD                           43.09  
 22 Byers, Julia D            12 MSC-MD                           43.60  
 23 Pierce, Laci M            11 ACA-MD                           43.61  
 24 Moran, Zoe A              11 ASC-MD                           44.99  
 25 Bergles, Sophie P         11 MSC-MD                           45.13  
 26 D'Souza, Alika E          12 CAA-MD                           45.20  
 27 Cason, Amatullah B        11 BCSC-MD                          45.32  
 28 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                          45.40  
 29 Coleman, Emilie A         11 CAA-MD                           45.94  
 30 Keating, Morgan R         11 Retrievers-MD                    46.05  
 31 Cabbagestalk, Amanie J    12 YRAC-MD                          47.18  
 32 Moozoun, Kianaaz          11 CAA-MD                           47.28  
 33 Mahoney, Rylen S          12 CGA-MD                           47.93  
 34 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                           48.96  
 35 Meyer, Natalie W          12 CAA-MD                           49.70  
 36 Daly, Hannah C            11 CAA-MD                           50.16  
 37 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD                           52.96  
 38 Coates Woods, Decensae J  12 BCSC-MD                          53.86  
 39 Cahill, Kayla A           12 YRAC-MD                          56.95  
 40 Smith, Madison B          11 MSC-MD                           58.27  
 41 Orsburn, Tatiana M        11 Retrievers-MD                    58.56  
 42 Harris, Zhaniya F         12 BCSC-MD                          58.71  
 43 Bucchioni, Alayna K       11 Retrievers-MD                    59.01  
 44 Kefauver-Olsen, Hannah I  11 MAS-MD                         1:00.61  
 45 Dernetz, CJ J             11 CGA-MD                         1:02.98  
 46 Grady, Jayla O            11 BCSC-MD                        1:03.45  
 47 Horwitz, Anabel J         12 MSC-MD                         1:12.84  
 -- Johnson, Makayla E        12 YRAC-MD                             DQ  
 
Event 16  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhong, Nathan Y           11 CAA-MD                           34.70  
  2 Cashman, Connor J         12 ASC-MD                           36.41  
  3 Moozoun, Saam             12 CAA-MD                           36.77  
  4 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                           36.81  
  5 Norris, Bradin J          11 MAS-MD                           38.79  
  6 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD                           39.64  
  7 Keogh, Timothy A          12 CAA-MD                           40.01  
  8 Lascola, Daniel M         12 CAA-MD                           40.06  
  9 Wang, Arthur T            12 CAA-MD                           40.18  
 10 Cason, Ibraheem B         11 BCSC-MD                          41.07  
 11 Pickett, Alex A           11 ASC-MD                           41.79  
 12 Graham, Evan M            11 ASC-MD                           42.87  
 13 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD                           42.89  
 14 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD                          43.83  
 15 Damico, Nick T            11 Retrievers-MD                    45.46  
 16 Windle, Mason M           12 ACA-MD                           45.62  
 17 Holman, Jack J            11 MSC-MD                           45.84  
 18 Langnas, Evan C           11 CAA-MD                           47.01  
 19 Carroll, Ben A            11 CGA-MD                           47.22  
 20 Duffy, Wyeth J            12 ASC-MD                           47.31  
 21 Sakai, Tadashi            12 ASC-MD                           47.79  
 22 Wang, Corey L             12 Retrievers-MD                    47.86  
 23 Williams, Ben A           11 Retrievers-MD                    53.72  
 24 Taylor, Holt T            11 CGA-MD                           57.09  
 -- Ross, Rondell E           11 BCSC-MD                             DQ  
 
Event 17  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cason, Ameenah B          10 BCSC-MD                        3:20.22  
  2 Smit, Olivia K            10 ASC-MD                         3:24.81  
  3 Swope, Lily M              9 ASC-MD                         3:34.27  
  4 Levendosky, Lena J         9 MSC-MD                         3:48.23  
  5 Baffi, Caroline J         10 MSC-MD                         3:48.78  
  6 Jaeger, Maggie C           9 ASC-MD                         3:53.22  
  7 Allen, Tylah S            10 BCSC-MD                        4:05.29  
 -- Kelso, Elise R            10 ASC-MD                              DQ  
 
Event 18  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kellerman, Jason F        10 MAS-MD                         3:17.67  
  2 Whitlock, Zach A          10 ASC-MD                         3:21.47  
  3 Madison, Kameron B         9 CAA-MD                         3:37.68  
  4 Schaaf, Connor B          10 CAA-MD                         3:40.02  
  5 Jenkins, Finn O            9 CAA-MD                         3:40.23  
  6 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD                        3:45.64  
  7 Creasey, Jeremiah J       10 CAA-MD                         3:50.59  
  8 Shedwick, Ben             10 MAS-MD                         3:54.69  
  9 Land, Dylan M             10 BCSC-MD                        4:01.28  
 10 Dobson, Wayne T           10 MAS-MD                         4:34.74  
 -- Li, Weiyang J             10 CAA-MD                              DQ  
 
Event 19  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Madison, Kendall E        11 CAA-MD                         2:51.23  
  2 Fish, Shelby M            11 CAA-MD                         2:54.50  
  3 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD                        3:03.64  
  4 Devins, Nina M            11 GBSA-MD                        3:03.83  
  5 Firth, Kaitlyn L          11 CAA-MD                         3:05.06  
  6 Emrich, Taylor N          11 Retrievers-MD                  3:06.45  
  7 Freund, Gabrielle J       11 CAA-MD                         3:08.77  
  8 Byers, Julia D            12 MSC-MD                         3:08.79  
  9 Self, Taylor L            12 CAA-MD                         3:11.08  
 10 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                        3:15.05  
 11 Farah, Nour J             12 GBSA-MD                        3:16.21  
 12 Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD                         3:20.49  
 13 Liu, Christina            12 CAA-MD                         3:23.66  
 14 Potterfield, Kendall G    12 CGA-MD                         3:25.93  
 15 Wells, Madison K          12 BCSC-MD                        3:28.45  
 16 Moran, Zoe A              11 ASC-MD                         3:29.21  
 17 Meyer, Natalie W          12 CAA-MD                         3:30.71  
 18 Boretti, Alicia F         12 ASC-MD                         3:32.87  
 19 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD                        3:33.01  
 20 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD                         3:34.72  
 21 Wittholz, Kate E          11 CAA-MD                         3:36.34  
 22 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                         3:36.49  
 23 Keating, Morgan R         11 Retrievers-MD                  3:37.81  
 24 Coleman, Emilie A         11 CAA-MD                         3:40.68  
 25 Daly, Hannah C            11 CAA-MD                         3:46.44  
 26 Cabbagestalk, Amanie J    12 YRAC-MD                        3:49.25  
 27 Coates Woods, Decensae J  12 BCSC-MD                        3:52.93  
 28 Bergles, Julia L          11 MSC-MD                         3:55.72  
 29 Kefauver-Olsen, Hannah I  11 MAS-MD                         4:02.77  
 30 Horwitz, Anabel J         12 MSC-MD                         4:28.02  
 
Event 20  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cashman, Connor J         12 ASC-MD                         2:54.00  
  2 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                         2:58.71  
  3 Tower, Graham J           11 ASC-MD                         3:06.03  
  4 Lascola, Daniel M         12 CAA-MD                         3:08.10  
  5 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD                         3:08.16  
  6 Graham, Evan M            11 ASC-MD                         3:08.62  
  7 Zieger, Aidan F           12 CGA-MD                         3:14.68  
  8 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                         3:15.11  
  9 Windle, Mason M           12 ACA-MD                         3:17.09  
 10 Yan, Ethan H              11 CAA-MD                         3:17.46  
 11 Wang, Arthur T            12 CAA-MD                         3:23.42  
 12 Cason, Ibraheem B         11 BCSC-MD                        3:24.30  
 13 Damico, Nick T            11 Retrievers-MD                  3:31.46  
 14 Langnas, Evan C           11 CAA-MD                         3:32.05  
 15 Williams, Ben A           11 Retrievers-MD                  3:32.36  
 16 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD                        3:34.76  
 17 McArthur III, Jeffrey M   11 CAA-MD                         3:37.28  
 18 Moozoun, Arshaun          11 CAA-MD                         3:48.49  
 -- Wang, Corey L             12 Retrievers-MD                       DQ  
 -- Williams, Daniel F        11 MAS-MD                              DQ  
 
Event 21  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                           31.04  
  2 Insley, Katia A           14 ASC-MD                           31.38  
  3 Byers, Hope A             13 MSC-MD                           31.39  
  4 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                           31.89  
  5 Kambouris, Christiana S   14 ASC-MD                           31.99  
  6 Walls, Annie E            13 ASC-MD                           32.69  
  7 Gapaz, Patrice            14 CGA-MD                           32.71  
  8 Stocksdale, Kira L        14 Retrievers-MD                    32.95  
  9 List, Kelly A             13 SPY-MD                           33.01  
 10 Kirby, Quinn L            13 CAA-MD                           33.12  
 11 Karr, Faith A             13 ASC-MD                           33.20  
 12 Rollins, Anna N           14 CAA-MD                           33.43  
 13 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD                           33.66  
 14 Taylor, Lily M            13 CGA-MD                           33.85  
 15 Zieger, Sabrina R         14 CGA-MD                           34.06  
 16 Daniel, Debbie J          14 Retrievers-MD                    34.07  
 17 Hale, Sophia R            14 Retrievers-MD                    34.50  
 18 Queeney, Lilly E          13 Retrievers-MD                    34.74  
 19 McNeil, Charlee A         13 Retrievers-MD                    34.96  
 20 Liu, Megan S              14 CAA-MD                           35.14  
 21 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD                          35.16  
 22 Bloom, Shayna E           14 SPY-MD                           35.30  
 23 Anderson, Katie E         14 ASC-MD                           35.42  
 24 Hamro, Roxanna M          13 CAA-MD                           35.82  
 25 Watriss, Isabelle B       14 MSC-MD                           35.87  
 26 Muneses, Sydney D         14 MAS-MD                           36.44  
 27 Pickett, Ginger R         13 ASC-MD                           36.69  
 28 Dreibelbis, Ana L         13 SPY-MD                           38.23  
 29 Muhammad, Aiyanah K       14 BCSC-MD                          47.07  
 
Event 22  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillespie, AJ J           14 SPY-MD                           29.07  
  2 Chi, Eddie                14 CAA-MD                           29.21  
  3 Musante, Joseph V         14 ACA-MD                           29.57  
  4 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD                           29.64  
  5 Ames, Brennan F           14 CGA-MD                           29.66  
  6 Mahoney, Dallas Q         14 CGA-MD                           30.05  
  7 Pham, Vincent Q           14 Retrievers-MD                    30.19  
  8 Pittroff, Nate N          13 Retrievers-MD                    30.30  
  9 Hite, Cole C              14 SPY-MD                           30.82  
 10 Arocho, Benjamin A        13 CAA-MD                           31.00  
 11 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                           31.36  
 12 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD                          31.59  
 13 Wittholz, Jack W          13 CAA-MD                           31.64  
 14 Pennsy, Joey M            14 CAA-MD                           33.15  
 15 Nicholson, Josiah C       14 BCSC-MD                          33.68  
 16 Mitchell, Luke C          13 Retrievers-MD                    34.14  
 17 Jiang, Jeff S             14 CAA-MD                           34.35  
 18 Santos, Matthew F         14 CAA-MD                           35.05  
 19 Swope, Danny J            13 ASC-MD                           36.67  
 20 Liu, Matthew              13 CAA-MD                           38.03  
 21 Schotto, Martin W         13 YRAC-MD                          38.93  
 22 Schotto, Jonathan R       13 YRAC-MD                          40.46  
 
Event 23  Girls 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Grace G           15 CGA-MD                           30.81  
  2 Lingelbach, Sarah E       15 ACA-MD                           31.30  
  3 Hatley, Samara K          15 ASC-MD                           31.73  
  3 Vu, Amanda P              15 ASC-MD                           31.73  
  5 Melchionni, Maddie H      15 MAS-MD                           31.97  
  6 Milter, Michelle E        15 Unattached                       32.25  
  7 Liu, Jenica Y             15 Retrievers-MD                    32.35  
  8 Taylor, Emma K            15 CGA-MD                           32.51  
  9 DeSantis, Lauren I        15 CGA-MD                           33.54  
 10 Valkenberg, Sophie H      16 MSC-MD                           34.06  
 11 Smith, Aria C             15 GBSA-MD                          35.02  
 12 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD                          35.77  
 13 Woods, Mary D             15 GBSA-MD                          36.21  
 14 Dick, Ashley E            16 MAS-MD                           37.27  
 15 Muhammad, Ndera S         15 BCSC-MD                          44.25  
 
Event 24  Boys 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mears, Ben D              16 MAS-MD                           28.37  
  2 Pham, Giuse T             16 Retrievers-MD                    28.73  
  3 Samuel, Kobe D            16 MSC-MD                           28.75  
  4 Arocho-Nieves, Nataniel   16 CAA-MD                           28.98  
  5 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD                          29.11  
  6 Arter, Matthew R          15 Retrievers-MD                    29.18  
  7 Merton, Nick A            15 ASC-MD                           29.35  
  8 Chung, Thomas E           17 CAA-MD                           29.69  
  9 Windle, Jonah D           15 ACA-MD                           29.75  
 10 Glover, James D           16 GBSA-MD                          30.00  
 11 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD                          30.15  
 12 Fan, Ethan H              15 CAA-MD                           30.28  
 13 Vertiz Cruz, Ulises       16 ASC-MD                           30.37  
 14 Sentz, Jimmy A            15 Retrievers-MD                    30.89  
 15 Zhong, Zeyu               15 CAA-MD                           31.25  
 16 West, Benjamin M          15 GBSA-MD                          31.93  
 17 Griffin, Nicholas R       17 CGA-MD                           31.98  
 18 Foltyn, Michael b         15 ACA-MD                           32.40  
 19 Daniel, Josiah A          15 Retrievers-MD                    32.58  
 20 Henderson, Myles I        16 GBSA-MD                          32.78  
 21 Mills, Arran J            18 OPST-MD                          33.13  
 22 Woods, Jon M              15 GBSA-MD                          33.32  
 23 Kennedy, Cedar D          15 CAA-MD                           35.21  
 24 Egan, David J             15 MSC-MD                           36.24  
 25 Edwards, Jaelin J         16 BCSC-MD                          40.95  
 
Event 25  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                         2:44.10  
  2 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD                         2:44.63  
  3 Dvorak, Mia I             13 ACA-MD                         2:46.69  
  4 Hall, Kennedy A           14 ASC-MD                         2:48.71  
  5 Hunn, Maya R              14 CAA-MD                         2:48.81  
  6 Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                         2:48.96  
  7 Wallace, Ella N           14 SPY-MD                         2:49.15  
  8 Byers, Hope A             13 MSC-MD                         2:51.38  
  9 Kirby, Quinn L            13 CAA-MD                         2:52.88  
 10 Zieger, Sabrina R         14 CGA-MD                         2:54.51  
 11 Kambouris, Christiana S   14 ASC-MD                         2:54.59  
 12 Karr, Faith A             13 ASC-MD                         2:55.70  
 13 Gapaz, Patrice            14 CGA-MD                         2:57.50  
 14 Burke, Amaya T            14 CGA-MD                         2:57.51  
 15 Hale, Hannah K            14 Retrievers-MD                  3:00.57  
 16 Stocksdale, Kira L        14 Retrievers-MD                  3:04.01  
 17 Walls, Annie E            13 ASC-MD                         3:05.29  
 18 McArthur, Tori C          14 CAA-MD                         3:05.30  
 19 Hamro, Roxanna M          13 CAA-MD                         3:08.12  
 20 Dreibelbis, Ana L         13 SPY-MD                         3:08.97  
 21 Daniel, Debbie J          14 Retrievers-MD                  3:10.05  
 22 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD                        3:20.15  
 23 Anderson, Katie E         14 ASC-MD                         3:21.80  
 24 Watriss, Isabelle B       14 MSC-MD                         3:23.37  
 25 Muneses, Sydney D         14 MAS-MD                         3:23.70  
 26 Pickett, Ginger R         13 ASC-MD                         3:23.97  
 27 Liu, Megan S              14 CAA-MD                         3:36.00  
 28 Taylor, Lily M            13 CGA-MD                         3:36.24  
 
Event 26  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD                         2:32.52  
  2 Musante, Joseph V         14 ACA-MD                         2:43.97  
  3 Ames, Brennan F           14 CGA-MD                         2:48.90  
  4 Wittholz, Jack W          13 CAA-MD                         2:49.25  
  5 Gillespie, AJ J           14 SPY-MD                         2:50.34  
  6 Chi, Eddie                14 CAA-MD                         2:54.18  
  7 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         2:56.99  
  8 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD                        2:58.14  
  9 Hite, Cole C              14 SPY-MD                         3:01.08  
 10 Mahoney, Dallas Q         14 CGA-MD                         3:03.08  
 11 Arocho, Benjamin A        13 CAA-MD                         3:05.39  
 12 Pennsy, Joey M            14 CAA-MD                         3:28.38  
 13 Jiang, Jeff S             14 CAA-MD                         3:36.18  
 14 Schotto, Martin W         13 YRAC-MD                        3:44.72  
 15 Schotto, Jonathan R       13 YRAC-MD                        3:51.45  
 -- Santos, Matthew F         14 CAA-MD                              DQ  
 
Event 27  Girls 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Grace G           15 CGA-MD                         2:44.33  
  2 Farkas, Naomi U           15 CAA-MD                         2:48.82  
  3 Wolff, Emily I            17 MAS-MD                         2:50.30  
  4 Melchionni, Maddie H      15 MAS-MD                         2:51.85  
  5 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD                         2:52.89  
  6 DeSantis, Lauren I        15 CGA-MD                         2:53.23  
  7 Howell, Kaila D           16 ASC-MD                         2:53.31  
  8 Milter, Michelle E        15 Unattached                     2:53.47  
  9 Lingelbach, Sarah E       15 ACA-MD                         2:54.38  
 10 Mika, Sydney K            16 ACA-MD                         2:56.06  
 11 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD                         2:56.97  
 12 Woods, Mary D             15 GBSA-MD                        2:57.96  
 13 Valkenberg, Sophie H      16 MSC-MD                         3:03.80  
 14 Taylor, Emma K            15 CGA-MD                         3:15.70  
 -- Muhammad, Ndera S         15 BCSC-MD                             DQ  
 
Event 28  Boys 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Arter, Matthew R          15 Retrievers-MD                  2:30.97  
  2 Schechter, David E        16 MAS-MD                         2:37.43  
  3 Mears, Ben D              16 MAS-MD                         2:39.45  
  4 Falsone, Andrew V         17 ASC-MD                         2:39.68  
  5 Arocho-Nieves, Nataniel   16 CAA-MD                         2:41.19  
  6 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD                        2:41.64  
  7 Glover, James D           16 GBSA-MD                        2:42.46  
  8 Sating, Zack T            15 Retrievers-MD                  2:42.67  
  9 Spitza, Frank T           17 GBSA-MD                        2:46.81  
 10 Chung, Thomas E           17 CAA-MD                         2:48.29  
 11 Samuel, Kobe D            16 MSC-MD                         2:49.51  
 12 West, Benjamin M          15 GBSA-MD                        2:49.92  
 13 Windle, Jonah D           15 ACA-MD                         2:55.98  
 14 Woods, Jon M              15 GBSA-MD                        2:58.29  
 15 Sentz, Jimmy A            15 Retrievers-MD                  3:00.91  
 16 Fan, Ethan H              15 CAA-MD                         3:06.46  
 17 Griffin, Nicholas R       17 CGA-MD                         3:08.52  
 18 Zhong, Zeyu               15 CAA-MD                         3:11.61  
 19 Mills, Arran J            18 OPST-MD                        3:17.71  
 20 Egan, David J             15 MSC-MD                         3:18.93  
 21 Kennedy, Cedar D          15 CAA-MD                         3:19.12  
 22 Edwards, Jaelin J         16 BCSC-MD                        3:56.54  
 
Event 29  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cradock, Amanda J         14 Retrievers-MD                  1:25.73  
  2 Stocksdale, Kira L        14 Retrievers-MD                  1:32.75  
  3 Hunn, Maya R              14 CAA-MD                         1:32.78  
  4 McArthur, Becca M         14 CAA-MD                         1:33.38  
  5 Liu, Megan S              14 CAA-MD                         1:33.71  
  6 Karr, Faith A             13 ASC-MD                         1:34.70  
  7 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD                         1:36.21  
  8 Daniel, Debbie J          14 Retrievers-MD                  1:36.79  
  9 Insley, Katia A           14 ASC-MD                         1:37.24  
 10 Burke, Amaya T            14 CGA-MD                         1:37.52  
 11 Zieger, Sabrina R         14 CGA-MD                         1:37.98  
 12 Gapaz, Patrice            14 CGA-MD                         1:38.05  
 13 Byers, Hope A             13 MSC-MD                         1:38.17  
 14 Rollins, Anna N           14 CAA-MD                         1:39.35  
 15 List, Kelly A             13 SPY-MD                         1:39.75  
 16 Hale, Sophia R            14 Retrievers-MD                  1:41.95  
 17 Dvorak, Mia I             13 ACA-MD                         1:42.58  
 18 Kirby, Quinn L            13 CAA-MD                         1:43.09  
 19 Muneses, Sydney D         14 MAS-MD                         1:43.22  
 20 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD                        1:43.26  
 21 Watriss, Isabelle B       14 MSC-MD                         1:43.93  
 22 Wallace, Ella N           14 SPY-MD                         1:44.12  
 23 Hamro, Roxanna M          13 CAA-MD                         1:45.71  
 24 Dreibelbis, Ana L         13 SPY-MD                         1:46.18  
 25 Bloom, Shayna E           14 SPY-MD                         1:46.26  
 26 McArthur, Tori C          14 CAA-MD                         1:46.30  
 27 Pickett, Ginger R         13 ASC-MD                         1:46.42  
 28 Queeney, Lilly E          13 Retrievers-MD                  1:46.43  
 29 Anderson, Katie E         14 ASC-MD                         1:48.01  
 30 Hale, Hannah K            14 Retrievers-MD                  1:48.24  
 31 Taylor, Lily M            13 CGA-MD                         1:51.07  
 -- Muhammad, Aiyanah K       14 BCSC-MD                             DQ  
 
Event 30  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayburn, Joe J            13 ASC-MD                         1:18.28  
  2 Emrich, PJ G              14 Retrievers-MD                  1:20.49  
  3 Lenham, Eoin K            14 ASC-MD                         1:22.50  
  4 Wittholz, Jack W          13 CAA-MD                         1:24.16  
  5 Gillespie, AJ J           14 SPY-MD                         1:25.61  
  6 Pittroff, Nate N          13 Retrievers-MD                  1:26.65  
  7 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD                         1:27.89  
  8 Litynski, Grant M         13 ASC-MD                         1:29.85  
  9 Hite, Cole C              14 SPY-MD                         1:34.38  
 10 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         1:34.55  
 11 Pham, Vincent Q           14 Retrievers-MD                  1:35.30  
 12 Liu, Matthew              13 CAA-MD                         1:35.89  
 13 Musante, Joseph V         14 ACA-MD                         1:37.81  
 14 Ames, Brennan F           14 CGA-MD                         1:38.23  
 15 Mitchell, Luke C          13 Retrievers-MD                  1:38.28  
 16 Santos, Matthew F         14 CAA-MD                         1:42.01  
 17 Mahoney, Dallas Q         14 CGA-MD                         1:43.55  
 18 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD                        1:44.33  
 19 Jiang, Jeff S             14 CAA-MD                         1:47.33  
 20 Swope, Danny J            13 ASC-MD                         1:49.09  
 21 Schotto, Martin W         13 YRAC-MD                        2:39.99  
 -- Pennsy, Joey M            14 CAA-MD                              DQ  
 
Event 31  Girls 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farkas, Naomi U           15 CAA-MD                         1:26.37  
  2 Howell, Kaila D           16 ASC-MD                         1:30.23  
  3 Mika, Sydney K            16 ACA-MD                         1:32.37  
  4 Wolff, Emily I            17 MAS-MD                         1:32.60  
  5 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD                         1:33.80  
  6 Milter, Michelle E        15 Unattached                     1:34.47  
  7 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD                         1:35.15  
  8 Trout, Makena H           15 Retrievers-MD                  1:35.37  
  9 Liu, Jenica Y             15 Retrievers-MD                  1:35.96  
 10 Smith, Aria C             15 GBSA-MD                        1:36.59  
 11 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD                        1:36.96  
 12 Woods, Mary D             15 GBSA-MD                        1:37.20  
 13 Melchionni, Maddie H      15 MAS-MD                         1:39.85  
 14 DeSantis, Lauren I        15 CGA-MD                         1:43.56  
 15 Taylor, Emma K            15 CGA-MD                         1:48.46  
 16 Valkenberg, Sophie H      16 MSC-MD                         1:49.76  
 17 Brooks, Grace G           15 CGA-MD                         1:50.90  
 18 Muhammad, Ndera S         15 BCSC-MD                        2:41.64  
 
Event 32  Boys 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spitza, Frank T           17 GBSA-MD                        1:18.27  
  2 Pham, Giuse T             16 Retrievers-MD                  1:21.30  
  3 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD                        1:23.11  
  4 Sating, Zack T            15 Retrievers-MD                  1:24.90  
  5 Fan, Ethan H              15 CAA-MD                         1:25.22  
  6 Chung, Thomas E           17 CAA-MD                         1:25.27  
  7 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD                        1:28.00  
  8 Schechter, David E        16 MAS-MD                         1:28.28  
  9 Merton, Nick A            15 ASC-MD                         1:30.16  
 10 Zhong, Zeyu               15 CAA-MD                         1:30.26  
 11 Woods, Jon M              15 GBSA-MD                        1:30.61  
 12 Vertiz Cruz, Ulises       16 ASC-MD                         1:33.88  
 13 Glover, James D           16 GBSA-MD                        1:35.10  
 14 Mills, Arran J            18 OPST-MD                        1:37.84  
 15 West, Benjamin M          15 GBSA-MD                        1:38.25  
 16 Windle, Jonah D           15 ACA-MD                         1:39.40  
 17 Sentz, Jimmy A            15 Retrievers-MD                  1:39.63  
 18 Foltyn, Michael b         15 ACA-MD                         1:45.68  
 19 Edwards, Jaelin J         16 BCSC-MD                        2:14.87  
 -- Egan, David J             15 MSC-MD                              DQ  
 
Event 33  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                         2:33.27  
  2 Schere, Fiona D           13 ASC-MD                         2:40.77  
  3 McArthur, Becca M         14 CAA-MD                         2:55.79  
  4 Hunn, Maya R              14 CAA-MD                         3:01.38  
  5 Daniel, Debbie J          14 Retrievers-MD                  3:01.82  
  6 Byers, Hope A             13 MSC-MD                         3:03.11  
  7 Rollins, Anna N           14 CAA-MD                         3:07.36  
  8 Hale, Hannah K            14 Retrievers-MD                  3:07.57  
  9 Kambouris, Christiana S   14 ASC-MD                         3:17.15  
 10 McArthur, Tori C          14 CAA-MD                         3:25.16  
 11 Pickett, Ginger R         13 ASC-MD                         3:51.23  
 -- Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD                             DQ  
 
Event 34  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lenham, Eoin K            14 ASC-MD                         2:28.83  
  2 Fitzsimmons, John M       14 CAA-MD                         2:35.24  
  3 Musante, Joseph V         14 ACA-MD                         2:47.60  
  4 Litynski, Grant M         13 ASC-MD                         2:51.48  
  5 Arocho, Benjamin A        13 CAA-MD                         3:13.32  
  6 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD                        3:45.55  
 
Event 35  Girls 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farkas, Naomi U           15 CAA-MD                         2:51.92  
  2 Trout, Makena H           15 Retrievers-MD                  2:52.60  
  3 Melchionni, Maddie H      15 MAS-MD                         2:59.47  
  4 Smith, Aria C             15 GBSA-MD                        3:02.49  
  5 Valkenberg, Sophie H      16 MSC-MD                         3:24.36  
 
Event 36  Boys 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Arocho-Nieves, Nataniel   16 CAA-MD                         2:34.40  
  2 Falsone, Andrew V         17 ASC-MD                         2:35.13  
  3 Daniel, Josiah A          15 Retrievers-MD                  2:51.19  
  4 Kennedy, Cedar D          15 CAA-MD                         3:45.51  
 
Event 37  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Connor, Ashley E          10 ASC-MD                           35.28  
  2 Diguardo, Maggie G        10 ASC-MD                           35.37  
  3 Powers, Addison R          9 MAS-MD                           35.56  
  4 Hilzendeger, Carmen S     10 LBA-MD                           36.24  
  5 Miniane, Emma L           10 LBA-MD                           36.37  
  6 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD                          36.80  
  7 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD                          37.47  
  8 Linville, Keira S         10 ASC-MD                           37.79  
  9 Kelso, Elise R            10 ASC-MD                           37.95  
 10 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                          37.99  
 11 Kelley, Fiona M           10 ASC-MD                           38.00  
 12 Snyder, Alice C            9 LBA-MD                           38.21  
 13 Cahill, Kimberly R        10 YRAC-MD                          38.93  
 14 Nguyen, Megan M            9 ACA-MD                           38.95  
 15 Cason, Ameenah B          10 BCSC-MD                          39.23  
 16 Powell, Lucinda R         10 MAS-MD                           39.43  
 17 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                           39.75  
 18 Riley, Sadie E            10 Retrievers-MD                    40.20  
 19 Swope, Lily M              9 ASC-MD                           40.72  
 20 Allen, Tylah S            10 BCSC-MD                          41.17  
 21 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                          41.55  
 22 Mock, MJ J                 9 GBSA-MD                          42.12  
 23 Anisimov, Sofia R         10 MSC-MD                           42.20  
 24 Onyenorah, Olivia D        8 Retrievers-MD                    43.29  
 25 Weber, Leila A             9 Retrievers-MD                    43.54  
 26 Pettie, Jayden N          10 YRAC-MD                          43.60  
 27 Ober, Tori F               9 Retrievers-MD                    43.66  
 28 Bergeron, Lilly E         10 ASC-MD                           43.86  
 29 Epp, Sandy L               7 Retrievers-MD                    43.90  
 30 Rommel, Julia E            8 LBA-MD                           44.24  
 31 Essa, Osob B              10 ASC-MD                           44.45  
 32 Deremeik, Jameson A        9 LBA-MD                           44.58  
 33 Stern, Maebelle J          9 ASC-MD                           44.84  
 34 Schanamann, Danielle K     9 MAS-MD                           45.01  
 35 Dumesh, Ariela M           8 Retrievers-MD                    47.27  
 36 Loomis, Madeline E         9 LBA-MD                           47.72  
 37 Chaudhuri, Isha            9 Retrievers-MD                    47.95  
 38 Zeller, Natalie P         10 CGA-MD                           48.40  
 39 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD                           49.88  
 40 Chew, Sophia M             7 Retrievers-MD                    50.76  
 41 Parton, Olivia L           8 Retrievers-MD                    51.37  
 42 Williams, Maggie A         6 Retrievers-MD                    52.75  
 43 Sliwinski, Enya M          9 MAS-MD                           54.40  
 44 Zayas, Jubelees           10 BCSC-MD                          55.47  
 44 Verch, Ellie M             9 LBA-MD                           55.47  
 46 Dieveney, Abby H           7 LBA-MD                           58.45  
 47 Martini, Charlie Grace M   7 GBSA-MD                        1:02.31  
 48 Shoots, Maia G             9 YRAC-MD                        1:02.68  
 49 Wiseman, Elly C            6 LBA-MD                         1:06.00  
 50 Loomis, Kendall M          7 LBA-MD                         1:06.91  
 51 Ward, Lo O                 6 LBA-MD                         1:07.58  
 52 Deremeik, Emery L          6 LBA-MD                         1:13.34  
 
Event 38  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, CJ J               10 ASC-MD                           35.92  
  2 Kunkel, Charlie M         10 LBA-MD                           36.15  
  3 Celtnieks, Eli H          10 Unattached                       36.37  
  4 Webbert, Jeremiah T       10 LBA-MD                           36.54  
  5 Branon, Daniel J           8 LBA-MD                           36.83  
  6 Eckman, Gabriel C         10 ACA-MD                           37.33  
  7 Kotov, Mark                9 MSC-MD                           37.54  
  8 Brazhnikov, Nicholas R    10 MSC-MD                           37.95  
  9 Moran, Jared A             8 ASC-MD                           38.34  
  9 Lynch, Adam N             10 LBA-MD                           38.34  
 11 Lenham, Caleb O            9 ASC-MD                           38.67  
 12 Williams, Timothy A        9 Retrievers-MD                    38.70  
 13 Whitlock, Zach A          10 ASC-MD                           38.74  
 14 Mitchell, Patrick J        9 ASC-MD                           38.82  
 15 Fowler, Andrew G           9 Retrievers-MD                    39.01  
 16 Alvarez, Nate T           10 ACA-MD                           39.34  
 17 Land, Dylan M             10 BCSC-MD                          39.49  
 18 Karr, Steven E             9 ASC-MD                           39.58  
 19 Foulk, Ian M               8 Unattached                       39.65  
 20 Cires-Ferin, Samuel C     10 LBA-MD                           40.01  
 21 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD                          40.12  
 22 Durham, Ian G              9 LBA-MD                           40.51  
 23 McDonnell, Theo M          9 ASC-MD                           41.43  
 24 Ward, Parker A             7 LBA-MD                           41.86  
 25 Hernandez, Julian S        9 ASC-MD                           42.03  
 26 Mitchell, Topher J         9 LBA-MD                           42.79  
 27 Lewis, Cole H              8 Retrievers-MD                    43.16  
 28 Ileto, Matteo T            9 ASC-MD                           43.40  
 29 Merritt, Evan T            9 LBA-MD                           43.56  
 30 Deremeik, Tucker J         7 LBA-MD                           43.78  
 31 Stanco, Paul A             9 MSC-MD                           44.32  
 32 Shedwick, Ben             10 MAS-MD                           44.41  
 33 Golembiesky, Micah D       9 LBA-MD                           45.30  
 34 Zhou, Ryan G              10 Retrievers-MD                    45.92  
 35 Di Gregorio, Caleb E      10 MAS-MD                           45.93  
 36 Grady, Uriah A             9 BCSC-MD                          45.99  
 37 Romerio, Antonio B        10 MSC-MD                           46.08  
 38 Wiseman, Max C             8 LBA-MD                           47.15  
 39 Dobson, Wayne T           10 MAS-MD                           47.18  
 40 Chaudhuri, Rik             9 Retrievers-MD                    47.60  
 41 Shi, Justin W              7 Retrievers-MD                    47.86  
 42 Dieveney, Charlie T        7 LBA-MD                           48.63  
 43 Goldstein, Ben A           9 LBA-MD                           48.84  
 44 Deppe, Will J              8 ASC-MD                           49.05  
 45 Cabbagestalk Jr., Travon   8 YRAC-MD                          49.27  
 46 Pham, Eric M              10 ASC-MD                           49.60  
 47 Farah, Matthew J           9 GBSA-MD                          50.70  
 48 McNeill, Zachary L         9 Retrievers-MD                    50.88  
 49 Winstead, Amir J           8 YRAC-MD                          50.96  
 50 Ackerman, William L        9 SPY-MD                           51.08  
 51 Cradock, CJ J              6 Retrievers-MD                    51.71  
 52 Lewis, Cooper G            6 Retrievers-MD                    52.77  
 53 Pham, Andrew M             8 ASC-MD                           55.40  
 54 Scott, Colin J             7 Retrievers-MD                    56.17  
 55 Sumpter, Ethan             7 YRAC-MD                          57.08  
 56 Merritt, Carter R          6 LBA-MD                           58.13  
 57 Toapanta, Auki D           8 Retrievers-MD                  1:02.82  
 58 Mitchell, Finley R         7 LBA-MD                         1:03.81  
 59 Liu, Randy X               8 ASC-MD                         1:04.17  
 60 Acchione, Joey T           6 LBA-MD                         1:05.88  
 61 LeBoeuf, Thomas J         10 GBSA-MD                        1:08.67  
 62 Hogue, Ryan J              7 Retrievers-MD                  1:11.94  
 63 Patel, Rudra A             8 Retrievers-MD                  1:14.31  
 
Event 39  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Grace B            12 MSC-MD                           31.80  
  2 Lankford, Tess M          11 LBA-MD                           31.99  
  3 Hayes, Maya E             12 ASC-MD                           32.99  
  4 Turk, Sydney E            11 LBA-MD                           33.29  
  5 Emrich, Taylor N          11 Retrievers-MD                    33.42  
  6 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD                          33.82  
  7 Byers, Julia D            12 MSC-MD                           34.25  
  8 Pierce, Laci M            11 ACA-MD                           34.65  
  9 Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD                           34.72  
 10 Goldstein, Leah E         11 LBA-MD                           34.95  
 11 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD                          35.05  
 12 Kressin, Peyton M         11 LBA-MD                           35.15  
 13 Mahle, Sophia G           12 GBSA-MD                          35.24  
 14 Kinsey, Lila N            12 CGA-MD                           35.40  
 15 Hudson, Chase M           11 MAS-MD                           35.71  
 16 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                          35.78  
 17 Karr, Ann M               11 ASC-MD                           35.84  
 18 Farah, Nour J             12 GBSA-MD                          35.85  
 19 Feracci, Madison E        12 LBA-MD                           35.97  
 20 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD                           36.00  
 21 Devins, Nina M            11 GBSA-MD                          36.02  
 22 Zhang, Renee y            12 Retrievers-MD                    36.38  
 23 Swope, Natalie R          11 ASC-MD                           36.72  
 24 Wells, Madison K          12 BCSC-MD                          36.90  
 25 Potterfield, Kendall G    12 CGA-MD                           37.17  
 26 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                          37.76  
 27 Correal, Aleena D         11 MAS-MD                           38.38  
 28 Barczak, Noelle G         12 CGA-MD                           38.62  
 29 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                           39.06  
 30 Smith, Madison B          11 MSC-MD                           40.68  
 31 Horwitz, Anabel J         12 MSC-MD                           40.75  
 32 Coates Woods, Decensae J  12 BCSC-MD                          40.92  
 33 Mahoney, Rylen S          12 CGA-MD                           40.97  
 34 Deppe, Sierra L           12 ASC-MD                           41.16  
 35 Grady, Jayla O            11 BCSC-MD                          42.12  
 36 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD                           42.24  
 37 Cahill, Kayla A           12 YRAC-MD                          42.72  
 38 Orsburn, Tatiana M        11 Retrievers-MD                    42.93  
 39 Harris, Zhaniya F         12 BCSC-MD                          44.07  
 
Event 40  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tower, Graham J           11 ASC-MD                           31.80  
  2 Lowe, Edward A            12 LBA-MD                           32.28  
  3 Eckman, Shane M           12 ACA-MD                           32.52  
  4 Seliger, Matt J           12 GBSA-MD                          32.57  
  5 Williams, Daniel F        11 MAS-MD                           33.42  
  6 Cason, Ibraheem B         11 BCSC-MD                          33.53  
  7 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD                           33.59  
  8 Branon, Patrick R         11 LBA-MD                           34.26  
  9 Vandewinckel, Lucas C     12 GBSA-MD                          34.49  
 10 Graham, Evan M            11 ASC-MD                           34.95  
 11 Windle, Mason M           12 ACA-MD                           34.99  
 12 Ainsworth, Julian S       12 SPY-MD                           35.37  
 13 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                           35.38  
 14 von Wachter, Noah G       11 Retrievers-MD                    35.45  
 15 Norris, Bradin J          11 MAS-MD                           35.69  
 16 Corcoran, Nicholas D      12 MAS-MD                           35.78  
 17 Damico, Nick T            11 Retrievers-MD                    35.95  
 18 Holman, Jack J            11 MSC-MD                           36.15  
 19 Mitchell, Glen E          12 ASC-MD                           36.37  
 20 Zieger, Aidan F           12 CGA-MD                           37.07  
 21 Liu, Henry X              12 ASC-MD                           37.24  
 22 Sotirelis, Demetrios T    12 Retrievers-MD                    38.43  
 23 Williams, Ben A           11 Retrievers-MD                    38.44  
 24 Martini, Jack M           11 GBSA-MD                          38.53  
 25 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD                          39.02  
 26 Haven, Conner T           11 MAS-MD                           39.03  
 27 Riley, Christopher M      11 Retrievers-MD                    39.12  
 28 Navarra, Niall J          11 MAS-MD                           39.16  
 29 Taylor, Holt T            11 CGA-MD                           41.04  
 30 Wang, Corey L             12 Retrievers-MD                    42.90  
 31 Correal, Lucas            12 MAS-MD                           43.56  
 32 Bott, Owen M              11 LBA-MD                           48.72  
 33 Ross, Rondell E           11 BCSC-MD                          53.38  
 
Event 41  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powers, Addison R          9 MAS-MD                           41.93  
  2 Diguardo, Maggie G        10 ASC-MD                           42.22  
  3 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                          43.89  
  4 Sheinin, Lucinda L        10 MAS-MD                           43.97  
  5 Cahill, Kimberly R        10 YRAC-MD                          43.99  
  6 Schanamann, Danielle K     9 MAS-MD                           44.21  
  7 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                          44.48  
  8 Sanders, Katherine G      10 GBSA-MD                          45.00  
  9 Cason, Ameenah B          10 BCSC-MD                          46.61  
 10 Miniane, Emma L           10 LBA-MD                           46.85  
 11 Swope, Lily M              9 ASC-MD                           47.05  
 12 Powell, Lucinda R         10 MAS-MD                           47.61  
 13 Nguyen, Megan M            9 ACA-MD                           47.81  
 14 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                           47.89  
 15 Snyder, Alice C            9 LBA-MD                           48.13  
 16 Kelley, Fiona M           10 ASC-MD                           48.63  
 17 Ober, Tori F               9 Retrievers-MD                    49.35  
 18 Allen, Tylah S            10 BCSC-MD                          49.36  
 19 Kelso, Elise R            10 ASC-MD                           49.87  
 20 Mock, MJ J                 9 GBSA-MD                          51.15  
 21 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                          51.49  
 22 Baffi, Caroline J         10 MSC-MD                           51.84  
 23 Rommel, Julia E            8 LBA-MD                           52.28  
 24 Anisimov, Sofia R         10 MSC-MD                           52.38  
 25 Riley, Sadie E            10 Retrievers-MD                    52.93  
 26 Epp, Sandy L               7 Retrievers-MD                    53.07  
 27 Stern, Maebelle J          9 ASC-MD                           53.35  
 28 Deremeik, Jameson A        9 LBA-MD                           54.27  
 29 Weber, Leila A             9 Retrievers-MD                    54.73  
 30 Chew, Sophia M             7 Retrievers-MD                    54.97  
 31 Loomis, Madeline E         9 LBA-MD                           55.72  
 32 Linville, Keira S         10 ASC-MD                           56.41  
 33 Dumesh, Ariela M           8 Retrievers-MD                    57.68  
 34 Onyenorah, Olivia D        8 Retrievers-MD                    58.41  
 35 Essa, Osob B              10 ASC-MD                           59.08  
 36 Bergeron, Lilly E         10 ASC-MD                           59.78  
 37 Parton, Olivia L           8 Retrievers-MD                    59.90  
 38 Pettie, Jayden N          10 YRAC-MD                        1:00.81  
 39 Dieveney, Abby H           7 LBA-MD                         1:01.06  
 40 Zeller, Natalie P         10 CGA-MD                         1:01.31  
 41 Verch, Ellie M             9 LBA-MD                         1:01.50  
 42 Zayas, Jubelees           10 BCSC-MD                        1:01.99  
 43 Sliwinski, Enya M          9 MAS-MD                         1:03.38  
 44 Williams, Maggie A         6 Retrievers-MD                  1:03.54  
 45 Wiseman, Elly C            6 LBA-MD                         1:04.66  
 46 Chaudhuri, Isha            9 Retrievers-MD                  1:07.15  
 47 Ward, Lo O                 6 LBA-MD                         1:10.33  
 48 Loomis, Kendall M          7 LBA-MD                         1:13.33  
 49 Shoots, Maia G             9 YRAC-MD                        1:13.46  
 50 Martini, Charlie Grace M   7 GBSA-MD                        1:17.22  
 51 Deremeik, Emery L          6 LBA-MD                         1:30.79  
 
Event 42  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, CJ J               10 ASC-MD                           43.64  
  2 Celtnieks, Eli H          10 Unattached                       43.73  
  3 Mitchell, Patrick J        9 ASC-MD                           44.19  
  4 Branon, Daniel J           8 LBA-MD                           44.63  
  5 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD                          45.34  
  6 Williams, Timothy A        9 Retrievers-MD                    45.63  
  7 Karr, Steven E             9 ASC-MD                           46.18  
  8 Foulk, Ian M               8 Unattached                       46.51  
  9 Ileto, Matteo T            9 ASC-MD                           46.58  
 10 McDonnell, Theo M          9 ASC-MD                           46.80  
 11 Eckman, Gabriel C         10 ACA-MD                           47.32  
 12 Fowler, Andrew G           9 Retrievers-MD                    47.75  
 13 Lenham, Caleb O            9 ASC-MD                           47.76  
 14 Whitlock, Zach A          10 ASC-MD                           47.84  
 15 Hernandez, Julian S        9 ASC-MD                           48.84  
 16 Durham, Ian G              9 LBA-MD                           49.27  
 17 Moran, Jared A             8 ASC-MD                           51.12  
 18 Cires-Ferin, Samuel C     10 LBA-MD                           51.96  
 19 Shedwick, Ben             10 MAS-MD                           52.33  
 20 Lewis, Cole H              8 Retrievers-MD                    52.51  
 21 Land, Dylan M             10 BCSC-MD                          52.94  
 22 Ward, Parker A             7 LBA-MD                           53.55  
 23 Zhou, Ryan G              10 Retrievers-MD                    53.56  
 24 Pham, Eric M              10 ASC-MD                           54.06  
 25 Pham, Andrew M             8 ASC-MD                           55.53  
 26 Farah, Matthew J           9 GBSA-MD                          55.76  
 27 Deppe, Will J              8 ASC-MD                           56.02  
 28 Mitchell, Topher J         9 LBA-MD                           56.48  
 29 Grady, Uriah A             9 BCSC-MD                          56.89  
 30 Wiseman, Max C             8 LBA-MD                           57.65  
 31 Dobson, Wayne T           10 MAS-MD                           58.30  
 32 Golembiesky, Micah D       9 LBA-MD                           58.45  
 33 Dieveney, Charlie T        7 LBA-MD                           58.51  
 34 Chaudhuri, Rik             9 Retrievers-MD                    58.67  
 35 McNeill, Zachary L         9 Retrievers-MD                    59.32  
 36 Merritt, Evan T            9 LBA-MD                           59.34  
 37 Deremeik, Tucker J         7 LBA-MD                           59.89  
 38 Romerio, Antonio B        10 MSC-MD                           59.97  
 39 Goldstein, Ben A           9 LBA-MD                         1:00.11  
 40 Lewis, Cooper G            6 Retrievers-MD                  1:00.44  
 41 Cabbagestalk Jr., Travon   8 YRAC-MD                        1:01.78  
 42 Cradock, CJ J              6 Retrievers-MD                  1:02.75  
 43 Ackerman, William L        9 SPY-MD                         1:07.49  
 44 Winstead, Amir J           8 YRAC-MD                        1:08.55  
 45 Scott, Colin J             7 Retrievers-MD                  1:09.85  
 46 Patel, Rudra A             8 Retrievers-MD                  1:10.89  
 47 Mitchell, Finley R         7 LBA-MD                         1:11.38  
 48 Shi, Justin W              7 Retrievers-MD                  1:13.31  
 49 Acchione, Joey T           6 LBA-MD                         1:14.14  
 50 Merritt, Carter R          6 LBA-MD                         1:14.38  
 51 Toapanta, Auki D           8 Retrievers-MD                  1:14.95  
 52 Sumpter, Ethan             7 YRAC-MD                        1:18.25  
 53 Hogue, Ryan J              7 Retrievers-MD                  1:23.73  
 -- LeBoeuf, Thomas J         10 GBSA-MD                             DQ  
 -- Liu, Randy X               8 ASC-MD                              DQ  
 
Event 43  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Sammy A             12 ASC-MD                           36.83  
  2 Black, Grace B            12 MSC-MD                           38.42  
  3 Helminiak, Lauren M       12 MAS-MD                           38.59  
  4 Lankford, Tess M          11 LBA-MD                           39.05  
  5 Young, Emerson G          12 ACA-MD                           39.36  
  6 Schwab, Hannah C          12 GBSA-MD                          39.64  
  7 Cason, Amatullah B        11 BCSC-MD                          40.20  
  8 Krucoff, Emily J          11 ASC-MD                           41.58  
  9 Potterfield, Kendall G    12 CGA-MD                           42.05  
 10 Kinsey, Lila N            12 CGA-MD                           42.21  
 11 Cheung, Rachel S          11 LBA-MD                           42.23  
 12 Moran, Zoe A              11 ASC-MD                           42.34  
 13 Karr, Ann M               11 ASC-MD                           42.64  
 14 Emrich, Taylor N          11 Retrievers-MD                    42.97  
 15 Byers, Julia D            12 MSC-MD                           43.15  
 16 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                          43.86  
 17 Devins, Nina M            11 GBSA-MD                          44.35  
 18 Zhang, Renee y            12 Retrievers-MD                    45.86  
 19 Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD                           45.92  
 20 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD                           46.04  
 21 Smith, Madison B          11 MSC-MD                           46.71  
 22 Coates Woods, Decensae J  12 BCSC-MD                          47.23  
 23 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                          47.41  
 24 Mahoney, Rylen S          12 CGA-MD                           47.46  
 25 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD                           47.82  
 26 Cabbagestalk, Amanie J    12 YRAC-MD                          48.66  
 27 Correal, Aleena D         11 MAS-MD                           49.36  
 28 Orsburn, Tatiana M        11 Retrievers-MD                    50.03  
 29 Dernetz, CJ J             11 CGA-MD                           52.04  
 30 Harris, Zhaniya F         12 BCSC-MD                          53.92  
 31 Grady, Jayla O            11 BCSC-MD                          53.96  
 32 Horwitz, Anabel J         12 MSC-MD                           54.93  
 33 Cahill, Kayla A           12 YRAC-MD                          55.70  
 
Event 44  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Stuart               12 Retrievers-MD                    36.20  
  2 Seliger, Matt J           12 GBSA-MD                          37.81  
  3 Tower, Graham J           11 ASC-MD                           39.05  
  4 Lowe, Edward A            12 LBA-MD                           39.45  
  5 Cason, Ibraheem B         11 BCSC-MD                          39.46  
  6 Moody, Max M              12 LBA-MD                           39.92  
  7 Graham, Evan M            11 ASC-MD                           39.98  
  8 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                           40.76  
  9 Kunkel, Will H            12 LBA-MD                           40.97  
 10 Williams, Daniel F        11 MAS-MD                           41.16  
 11 Porter, Michael L         12 LBA-MD                           41.19  
 12 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                           42.26  
 13 Corcoran, Nicholas D      12 MAS-MD                           42.66  
 14 Ainsworth, Julian S       12 SPY-MD                           43.17  
 15 Damico, Nick T            11 Retrievers-MD                    43.71  
 16 Windle, Mason M           12 ACA-MD                           43.82  
 17 Norris, Bradin J          11 MAS-MD                           43.93  
 18 Eckman, Shane M           12 ACA-MD                           44.14  
 19 Wang, Corey L             12 Retrievers-MD                    44.50  
 20 Williams, Ben A           11 Retrievers-MD                    45.12  
 21 Branon, Patrick R         11 LBA-MD                           45.33  
 22 Mitchell, Glen E          12 ASC-MD                           45.59  
 23 von Wachter, Noah G       11 Retrievers-MD                    45.76  
 24 Holman, Jack J            11 MSC-MD                           45.89  
 25 Riley, Christopher M      11 Retrievers-MD                    46.04  
 26 Haven, Conner T           11 MAS-MD                           47.27  
 27 Sotirelis, Demetrios T    12 Retrievers-MD                    47.90  
 28 Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD                          48.14  
 29 Taylor, Holt T            11 CGA-MD                           49.43  
 30 Correal, Lucas            12 MAS-MD                           52.11  
 31 Navarra, Niall J          11 MAS-MD                           52.21  
 32 Bott, Owen M              11 LBA-MD                           54.52  
 33 Martini, Jack M           11 GBSA-MD                          55.40  
 34 Liu, Henry X              12 ASC-MD                           55.71  
 35 Ross, Rondell E           11 BCSC-MD                        1:10.71  
 
Event 45  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                        1:44.05  
  2 Hilzendeger, Carmen S     10 LBA-MD                         1:45.85  
  3 Ballard, Ellie A          10 SPY-MD                         1:51.48  
  4 Sumpter, Emerson           8 YRAC-MD                        1:53.88  
  5 Essa, Osob B              10 ASC-MD                         1:54.64  
  6 Stern, Maebelle J          9 ASC-MD                         1:57.67  
  7 Lee, Lila C               10 MSC-MD                         1:58.14  
  8 Schanamann, Danielle K     9 MAS-MD                         1:58.98  
  9 Zeller, Natalie P         10 CGA-MD                         2:00.58  
 10 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD                         2:03.26  
 11 Epp, Sandy L               7 Retrievers-MD                  2:03.76  
 12 Cahill, Kimberly R        10 YRAC-MD                        2:04.12  
 13 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                         2:05.52  
 14 Spence, Danielle C         9 GBSA-MD                        2:05.61  
 15 Powell, Lucinda R         10 MAS-MD                         2:06.73  
 16 Linville, Keira S         10 ASC-MD                         2:07.16  
 17 Riley, Sadie E            10 Retrievers-MD                  2:12.67  
 18 Allen, Tylah S            10 BCSC-MD                        2:12.88  
 19 Dumesh, Ariela M           8 Retrievers-MD                  2:14.41  
 20 Deremeik, Jameson A        9 LBA-MD                         2:16.66  
 21 Weber, Leila A             9 Retrievers-MD                  2:18.97  
 22 Bergeron, Lilly E         10 ASC-MD                         2:19.34  
 23 Verch, Ellie M             9 LBA-MD                         2:24.92  
 24 Sliwinski, Enya M          9 MAS-MD                         2:25.10  
 25 Onyenorah, Olivia D        8 Retrievers-MD                  2:25.73  
 26 Rommel, Julia E            8 LBA-MD                         2:26.13  
 27 Anisimov, Sofia R         10 MSC-MD                         2:30.69  
 28 Chaudhuri, Isha            9 Retrievers-MD                  2:36.03  
 29 Parton, Olivia L           8 Retrievers-MD                  2:38.60  
 30 Chew, Sophia M             7 Retrievers-MD                  2:41.98  
 -- Loomis, Madeline E         9 LBA-MD                              DQ  
 
Event 46  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brazhnikov, Nicholas R    10 MSC-MD                         1:45.27  
  2 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD                        1:46.19  
  3 Sloan, CJ J               10 ASC-MD                         1:47.10  
  4 Kunkel, Charlie M         10 LBA-MD                         1:47.89  
  5 Foulk, Ian M               8 Unattached                     1:48.48  
  6 Whitlock, Zach A          10 ASC-MD                         1:52.38  
  7 Mitchell, Patrick J        9 ASC-MD                         1:52.86  
  8 Feracci, Dominic V        10 LBA-MD                         1:53.59  
  9 Webbert, Jeremiah T       10 LBA-MD                         1:53.96  
 10 Mitchell, Topher J         9 LBA-MD                         1:54.29  
 11 McDonnell, Theo M          9 ASC-MD                         1:56.19  
 12 Celtnieks, Eli H          10 Unattached                     1:57.20  
 13 Branon, Daniel J           8 LBA-MD                         1:58.68  
 14 Alvarez, Nate T           10 ACA-MD                         1:59.31  
 15 Eckman, Gabriel C         10 ACA-MD                         2:02.70  
 16 Golembiesky, Micah D       9 LBA-MD                         2:04.33  
 17 Kotov, Mark                9 MSC-MD                         2:04.39  
 18 Pham, Eric M              10 ASC-MD                         2:07.38  
 19 Fowler, Andrew G           9 Retrievers-MD                  2:08.91  
 20 Stanco, Paul A             9 MSC-MD                         2:08.99  
 21 Land, Dylan M             10 BCSC-MD                        2:09.94  
 22 Lynch, Adam N             10 LBA-MD                         2:10.72  
 23 Lewis, Cole H              8 Retrievers-MD                  2:12.50  
 24 Hernandez, Julian S        9 ASC-MD                         2:13.28  
 25 Zhou, Ryan G              10 Retrievers-MD                  2:14.99  
 26 Goldstein, Ben A           9 LBA-MD                         2:16.06  
 27 Durham, Ian G              9 LBA-MD                         2:16.55  
 28 Wiseman, Max C             8 LBA-MD                         2:18.01  
 29 Grady, Uriah A             9 BCSC-MD                        2:18.72  
 30 Deremeik, Tucker J         7 LBA-MD                         2:18.75  
 31 Di Gregorio, Caleb E      10 MAS-MD                         2:21.80  
 32 Deppe, Will J              8 ASC-MD                         2:23.42  
 33 Ackerman, William L        9 SPY-MD                         2:26.46  
 34 McNeill, Zachary L         9 Retrievers-MD                  2:30.35  
 35 Romerio, Antonio B        10 MSC-MD                         2:32.97  
 36 Merritt, Evan T            9 LBA-MD                         2:50.94  
 -- Pham, Andrew M             8 ASC-MD                              DQ  
 
Event 47  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwab, Hannah C          12 GBSA-MD                        1:32.36  
  2 Black, Grace B            12 MSC-MD                         1:32.80  
  3 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD                        1:34.04  
  4 Lenham, Nora K            12 ASC-MD                         1:34.09  
  5 Young, Emerson G          12 ACA-MD                         1:34.89  
  6 Devins, Nina M            11 GBSA-MD                        1:36.58  
  7 Roth, Hannah J            12 ASC-MD                         1:37.27  
  8 Hall, Sammy A             12 ASC-MD                         1:39.25  
  9 Cheung, Rachel S          11 LBA-MD                         1:40.61  
 10 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                        1:41.03  
 11 Pierce, Laci M            11 ACA-MD                         1:41.52  
 12 Feracci, Madison E        12 LBA-MD                         1:41.95  
 13 Cason, Amatullah B        11 BCSC-MD                        1:42.46  
 14 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                        1:45.28  
 15 Krucoff, Emily J          11 ASC-MD                         1:45.62  
 16 Emrich, Taylor N          11 Retrievers-MD                  1:46.85  
 17 Turk, Sydney E            11 LBA-MD                         1:46.92  
 18 Kressin, Peyton M         11 LBA-MD                         1:47.62  
 19 Swope, Natalie R          11 ASC-MD                         1:48.04  
 20 Karr, Ann M               11 ASC-MD                         1:49.10  
 21 Penafiel, Isabel E        12 ASC-MD                         1:49.27  
 22 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD                        1:49.50  
 23 Barczak, Noelle G         12 CGA-MD                         1:50.14  
 24 Correal, Aleena D         11 MAS-MD                         1:50.90  
 25 Zhang, Renee y            12 Retrievers-MD                  1:51.57  
 26 Moran, Zoe A              11 ASC-MD                         1:52.52  
 27 Wells, Madison K          12 BCSC-MD                        1:54.27  
 28 Cleveland, Abby R         11 SPY-MD                         1:56.53  
 29 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                         1:56.78  
 30 Cabbagestalk, Amanie J    12 YRAC-MD                        1:59.92  
 31 Cahill, Kayla A           12 YRAC-MD                        2:08.05  
 32 Smith, Madison B          11 MSC-MD                         2:08.39  
 33 Grady, Jayla O            11 BCSC-MD                        2:27.63  
 
Event 48  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Northey, James O          12 MAS-MD                         1:33.83  
  2 Vandewinckel, Lucas C     12 GBSA-MD                        1:34.03  
  3 Porter, Michael L         12 LBA-MD                         1:36.14  
  4 Kunkel, Will H            12 LBA-MD                         1:37.30  
  5 Windle, Mason M           12 ACA-MD                         1:38.50  
  6 Zieger, Aidan F           12 CGA-MD                         1:38.52  
  7 Moody, Max M              12 LBA-MD                         1:40.34  
  8 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                         1:40.52  
  9 Cason, Ibraheem B         11 BCSC-MD                        1:41.36  
 10 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                         1:41.38  
 11 Seliger, Matt J           12 GBSA-MD                        1:41.48  
 12 Mitchell, Glen E          12 ASC-MD                         1:43.51  
 13 Tower, Graham J           11 ASC-MD                         1:44.23  
 14 von Wachter, Noah G       11 Retrievers-MD                  1:45.28  
 15 Graham, Evan M            11 ASC-MD                         1:45.49  
 16 Wang, Corey L             12 Retrievers-MD                  1:46.62  
 17 Sotirelis, Demetrios T    12 Retrievers-MD                  1:48.05  
 18 Navarra, Niall J          11 MAS-MD                         1:50.84  
 19 Damico, Nick T            11 Retrievers-MD                  1:50.96  
 20 Eckman, Shane M           12 ACA-MD                         1:51.20  
 21 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD                         1:52.01  
 22 Haven, Conner T           11 MAS-MD                         1:52.06  
 23 Williams, Ben A           11 Retrievers-MD                  1:52.95  
 24 Bott, Owen M              11 LBA-MD                         1:59.62  
 25 Riley, Christopher M      11 Retrievers-MD                  2:00.94  
 26 Correal, Lucas            12 MAS-MD                         2:02.27  
 
Event 49  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Connor, Ashley E          10 ASC-MD                         1:34.86  
  2 Diguardo, Maggie G        10 ASC-MD                         1:35.24  
  3 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                        1:42.64  
  4 Lee, Lila C               10 MSC-MD                         1:49.94  
  5 Baffi, Caroline J         10 MSC-MD                         2:03.02  
  6 Sumpter, Emerson           8 YRAC-MD                        2:04.80  
  7 Anisimov, Sofia R         10 MSC-MD                         2:09.65  
 
Event 50  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brazhnikov, Nicholas R    10 MSC-MD                         1:36.38  
  2 Hernandez, Julian S        9 ASC-MD                         1:48.60  
  3 Williams, Timothy A        9 Retrievers-MD                  1:49.75  
 -- Ileto, Matteo T            9 ASC-MD                              DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Grace B            12 MSC-MD                         1:18.52  
  2 Celtnieks, Penny R        12 LBA-MD                         1:19.29  
  3 Lenham, Nora K            12 ASC-MD                         1:20.48  
  4 Cheung, Rachel S          11 LBA-MD                         1:21.67  
  5 Hall, Sammy A             12 ASC-MD                         1:22.83  
  6 Helminiak, Lauren M       12 MAS-MD                         1:22.96  
  7 Hayes, Maya E             12 ASC-MD                         1:23.68  
  8 Young, Emerson G          12 ACA-MD                         1:23.90  
  9 Turk, Sydney E            11 LBA-MD                         1:25.22  
 10 Byers, Julia D            12 MSC-MD                         1:26.77  
 11 Goldstein, Leah E         11 LBA-MD                         1:28.55  
 12 Mahle, Sophia G           12 GBSA-MD                        1:28.84  
 13 Feracci, Madison E        12 LBA-MD                         1:29.57  
 14 Roth, Hannah J            12 ASC-MD                         1:32.64  
 15 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD                        1:33.16  
 16 Farah, Nour J             12 GBSA-MD                        1:33.20  
 17 Kressin, Peyton M         11 LBA-MD                         1:38.91  
 18 Emrich, Taylor N          11 Retrievers-MD                  1:39.02  
 19 Swope, Natalie R          11 ASC-MD                         1:40.40  
 20 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD                        1:43.13  
 21 Wells, Madison K          12 BCSC-MD                        1:44.33  
 22 Cason, Amatullah B        11 BCSC-MD                        1:45.40  
 23 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                         2:04.68  
 24 Horwitz, Anabel J         12 MSC-MD                         2:50.51  
 -- Coates Woods, Decensae J  12 BCSC-MD                             DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Branon, Patrick R         11 LBA-MD                         1:22.64  
  2 Lowe, Edward A            12 LBA-MD                         1:24.28  
  3 Northey, James O          12 MAS-MD                         1:25.90  
  4 Williams, Daniel F        11 MAS-MD                         1:26.74  
  5 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                         1:27.65  
  6 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD                         1:28.44  
  7 Norris, Bradin J          11 MAS-MD                         1:28.50  
  8 Corcoran, Nicholas D      12 MAS-MD                         1:29.93  
  9 Kunkel, Will H            12 LBA-MD                         1:38.14  
 10 Damico, Nick T            11 Retrievers-MD                  1:58.81  
 -- Peoples, Grayson B        11 GBSA-MD                             DQ  
 
Event 53  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powers, Addison R          9 MAS-MD                         2:51.48  
  2 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD                        2:57.22  
  3 Miniane, Emma L           10 LBA-MD                         3:01.99  
  4 Snyder, Alice C            9 LBA-MD                         3:02.62  
  5 Cason, Ameenah B          10 BCSC-MD                        3:03.16  
  6 Hilzendeger, Carmen S     10 LBA-MD                         3:05.22  
  7 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                        3:07.10  
  8 Swope, Lily M              9 ASC-MD                         3:10.73  
  9 Lee, Lila C               10 MSC-MD                         3:12.26  
 10 Nguyen, Megan M            9 ACA-MD                         3:13.04  
 11 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                         3:13.33  
 12 Baffi, Caroline J         10 MSC-MD                         3:13.46  
 13 Sumpter, Emerson           8 YRAC-MD                        3:25.98  
 14 Rommel, Julia E            8 LBA-MD                         3:33.58  
 15 Weber, Leila A             9 Retrievers-MD                  3:35.21  
 16 Stern, Maebelle J          9 ASC-MD                         3:41.81  
 17 Deremeik, Jameson A        9 LBA-MD                         3:48.19  
 17 Loomis, Madeline E         9 LBA-MD                         3:48.19  
 19 Allen, Tylah S            10 BCSC-MD                        3:49.78  
 20 Marchionni, Gaia          10 MSC-MD                         4:08.41  
 21 Verch, Ellie M             9 LBA-MD                         4:18.94  
 
Event 54  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deppe, Jack R             10 ASC-MD                         2:47.08  
  2 Celtnieks, Eli H          10 Unattached                     3:00.33  
  3 Brazhnikov, Nicholas R    10 MSC-MD                         3:00.93  
  4 Foulk, Ian M               8 Unattached                     3:00.99  
  5 Williams, Timothy A        9 Retrievers-MD                  3:01.76  
  6 Karr, Steven E             9 ASC-MD                         3:03.10  
  7 Whitlock, Zach A          10 ASC-MD                         3:03.53  
  8 Kunkel, Charlie M         10 LBA-MD                         3:05.32  
  9 Webbert, Jeremiah T       10 LBA-MD                         3:07.50  
 10 Branon, Daniel J           8 LBA-MD                         3:09.29  
 11 Kotov, Mark                9 MSC-MD                         3:09.87  
 12 Eckman, Gabriel C         10 ACA-MD                         3:09.98  
 13 Fowler, Andrew G           9 Retrievers-MD                  3:12.25  
 14 Lynch, Adam N             10 LBA-MD                         3:13.22  
 15 Durham, Ian G              9 LBA-MD                         3:17.97  
 16 Cires-Ferin, Samuel C     10 LBA-MD                         3:31.55  
 17 Golembiesky, Micah D       9 LBA-MD                         3:34.02  
 18 Shedwick, Ben             10 MAS-MD                         3:36.67  
 19 Romerio, Antonio B        10 MSC-MD                         3:41.00  
 20 Stanco, Paul A             9 MSC-MD                         3:45.06  
 21 Wiseman, Max C             8 LBA-MD                         3:46.54  
 22 Goldstein, Ben A           9 LBA-MD                         3:48.79  
 23 Deremeik, Tucker J         7 LBA-MD                         3:49.13  
 24 Chaudhuri, Rik             9 Retrievers-MD                  3:51.16  
 25 Merritt, Evan T            9 LBA-MD                         3:54.06  
 26 Mitchell, Topher J         9 LBA-MD                         3:55.08  
 27 Zhou, Ryan G              10 Retrievers-MD                  3:56.17  
 28 Grady, Uriah A             9 BCSC-MD                        4:08.89  
 
Event 55  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Helminiak, Lauren M       12 MAS-MD                         2:33.40  
  2 Schwab, Hannah C          12 GBSA-MD                        2:34.08  
  3 Hayes, Maya E             12 ASC-MD                         2:37.55  
  4 Pierce, Laci M            11 ACA-MD                         2:40.61  
  5 Byers, Julia D            12 MSC-MD                         2:43.84  
  6 Goldstein, Leah E         11 LBA-MD                         2:44.03  
  7 Devins, Nina M            11 GBSA-MD                        2:45.56  
  8 Mahle, Sophia G           12 GBSA-MD                        2:45.64  
  9 Stokes, Kennedy A         11 BCSC-MD                        2:47.62  
 10 Kinsey, Lila N            12 CGA-MD                         2:50.51  
 11 Rotunda, Sarah L          12 GBSA-MD                        2:52.17  
 12 Jennings, Kayla N         12 BCSC-MD                        2:55.50  
 13 Farah, Nour J             12 GBSA-MD                        2:59.68  
 14 Hudson, Chase M           11 MAS-MD                         3:05.12  
 15 Alvarez, Gabby L          11 ACA-MD                         3:05.42  
 16 Potterfield, Kendall G    12 CGA-MD                         3:07.84  
 17 Wells, Madison K          12 BCSC-MD                        3:08.12  
 18 Moran, Zoe A              11 ASC-MD                         3:08.68  
 19 Orsburn, Tatiana M        11 Retrievers-MD                  3:14.99  
 20 Correal, Aleena D         11 MAS-MD                         3:16.19  
 21 Barczak, Noelle G         12 CGA-MD                         3:17.75  
 22 Cabbagestalk, Amanie J    12 YRAC-MD                        3:25.93  
 23 Coates Woods, Decensae J  12 BCSC-MD                        3:28.74  
 24 Mahoney, Rylen S          12 CGA-MD                         3:31.27  
 25 Dernetz, CJ J             11 CGA-MD                         3:33.72  
 26 Horwitz, Anabel J         12 MSC-MD                         3:35.16  
 27 Harris, Zhaniya F         12 BCSC-MD                        4:08.49  
 28 Grady, Jayla O            11 BCSC-MD                        4:12.02  
 
Event 56  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eckman, Shane M           12 ACA-MD                         2:33.44  
  2 Tower, Graham J           11 ASC-MD                         2:33.55  
  3 Northey, James O          12 MAS-MD                         2:35.06  
  4 Musante, Nicholas P       12 ACA-MD                         2:37.48  
  5 Vandewinckel, Lucas C     12 GBSA-MD                        2:38.11  
  6 Lowe, Edward A            12 LBA-MD                         2:38.99  
  7 Stertzel, Quinn A         11 ACA-MD                         2:40.69  
  8 Porter, Michael L         12 LBA-MD                         2:45.77  
  9 Graham, Evan M            11 ASC-MD                         2:47.94  
 10 Windle, Mason M           12 ACA-MD                         2:52.10  
 11 Norris, Bradin J          11 MAS-MD                         2:53.60  
 12 Zieger, Aidan F           12 CGA-MD                         2:57.78  
 13 Ainsworth, Julian S       12 SPY-MD                         3:00.24  
 14 Williams, Ben A           11 Retrievers-MD                  3:00.85  
 15 Sotirelis, Demetrios T    12 Retrievers-MD                  3:09.93  
 16 Navarra, Niall J          11 MAS-MD                         3:11.98  
 17 Holman, Jack J            11 MSC-MD                         3:17.88  
 18 Martini, Jack M           11 GBSA-MD                        3:20.30  
 19 Correal, Lucas            12 MAS-MD                         3:20.38  
 20 Taylor, Holt T            11 CGA-MD                         3:31.98  
 21 Wang, Corey L             12 Retrievers-MD                  3:32.61  
 22 Ross, Rondell E           11 BCSC-MD                        5:06.84  
 
Event 57  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunworth, Mary C          14 Retrievers-MD                  2:27.62  
  2 Kambouris, Christiana S   14 ASC-MD                         2:28.79  
  3 Churilla, Abby J          13 CAA-MD                         2:30.43  
  4 Stocksdale, Kira L        14 Retrievers-MD                  2:30.66  
  5 Keller, Sophia E          13 ASC-MD                         2:30.72  
  6 Wallace, Ella N           14 SPY-MD                         2:31.25  
  7 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                         2:31.85  
  8 Burke, Amaya T            14 CGA-MD                         2:31.91  
  9 Byers, Hope A             13 MSC-MD                         2:32.71  
 10 Laciny, Sylvia M          14 Retrievers-MD                  2:32.79  
 11 Kirby, Quinn L            13 CAA-MD                         2:32.98  
 12 Scherer, Ellie D          14 LBA-MD                         2:35.02  
 13 Thorogood, Tansy A        14 CAA-MD                         2:35.45  
 13 Karr, Faith A             13 ASC-MD                         2:35.45  
 15 Walls, Annie E            13 ASC-MD                         2:36.68  
 16 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD                         2:37.14  
 17 Russell, Olivia D         13 CAA-MD                         2:38.69  
 18 Insley, Katia A           14 ASC-MD                         2:39.31  
 19 Gapaz, Patrice            14 CGA-MD                         2:39.74  
 20 Zieger, Sabrina R         14 CGA-MD                         2:42.00  
 21 Kleinberger, Kenzie G     14 CAA-MD                         2:43.93  
 22 Bergeron, Peyton E        13 ASC-MD                         2:45.43  
 23 Daniel, Debbie J          14 Retrievers-MD                  2:45.60  
 24 Rowe, Kenzie M            13 MSC-MD                         2:47.40  
 25 Terranova, Sophia R       13 LBA-MD                         2:47.41  
 26 Hamro, Roxanna M          13 CAA-MD                         2:47.54  
 27 Watriss, Isabelle B       14 MSC-MD                         2:49.53  
 28 Dreibelbis, Ana L         13 SPY-MD                         2:51.54  
 29 Queeney, Lilly E          13 Retrievers-MD                  2:55.35  
 30 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD                        2:55.70  
 31 Fish, Bree B              13 ASC-MD                         3:04.52  
 32 Taylor, Lily M            13 CGA-MD                         3:07.44  
 
Event 58  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayburn, Joe J            13 ASC-MD                         2:07.85  
  2 Hernandez, Joshua E       13 CAA-MD                         2:20.57  
  3 Schulze, Owen K           14 Retrievers-MD                  2:20.58  
  4 Britten, Stephen W        13 CAA-MD                         2:22.83  
  5 Shinnick, Cameron R       13 Unattached                     2:23.66  
  6 Pham, Vincent Q           14 Retrievers-MD                  2:24.45  
  7 Petras, Drew J            14 LBA-MD                         2:26.96  
  8 Arocho, Benjamin A        13 CAA-MD                         2:27.84  
  9 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         2:31.56  
 10 Mahoney, Dallas Q         14 CGA-MD                         2:34.07  
 11 Mitchell, Luke C          13 Retrievers-MD                  2:34.33  
 12 Krucoff, Alex J           13 ASC-MD                         2:35.05  
 13 DuFauchard, Trey D        13 CGA-MD                         2:35.07  
 14 Vissering, Julian T       14 CAA-MD                         2:45.26  
 15 Lee, Lucas C              13 MSC-MD                         2:46.41  
 16 Linehan, Aiden O          13 SPY-MD                         2:48.38  
 17 Park, Jamie               13 MSC-MD                         2:48.46  
 18 Santos, Matthew F         14 CAA-MD                         2:52.74  
 19 Linville, Hunter T        13 ASC-MD                         2:56.56  
 20 Jiang, Jeff S             14 CAA-MD                         2:58.71  
 21 Lathrop, Ian P            13 ASC-MD                         3:04.24  
 22 Schotto, Martin W         13 YRAC-MD                        3:15.32  
 23 Nicholson, Josiah C       14 BCSC-MD                        3:16.63  
 
Event 59  Girls 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mead, Mallory J           15 LBA-MD                         2:29.84  
  2 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD                         2:33.72  
  3 Howell, Kaila D           16 ASC-MD                         2:37.07  
  4 Taylor, Emma K            15 CGA-MD                         2:42.16  
  5 Woods, Mary D             15 GBSA-MD                        2:43.50  
  6 Nagle, Ashleigh M         15 CAA-MD                         2:50.89  
  7 Nayden, Sophia F          15 MAS-MD                         3:25.46  
  8 Muhammad, Ndera S         15 BCSC-MD                        3:51.66  
 
Event 60  Boys 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayburn, Patrick G        15 ASC-MD                         2:05.92  
  2 Arocho-Nieves, Nataniel   16 CAA-MD                         2:17.77  
  3 Merton, Nick A            15 ASC-MD                         2:18.16  
  4 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD                        2:21.55  
  5 Pham, Giuse T             16 Retrievers-MD                  2:23.78  
  6 Samuel, Kobe D            16 MSC-MD                         2:25.39  
  7 Sating, Zack T            15 Retrievers-MD                  2:26.29  
  8 Windle, Jonah D           15 ACA-MD                         2:36.85  
  9 Henderson, Myles I        16 GBSA-MD                        2:42.96  
 10 Zhong, Zeyu               15 CAA-MD                         2:43.92  
 11 Foltyn, Michael b         15 ACA-MD                         2:49.19  
 12 Edwards, Jaelin J         16 BCSC-MD                        2:51.62  
 -- Daniel, Josiah A          15 Retrievers-MD                       DQ  
 
Event 61  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Laciny, Sylvia M          14 Retrievers-MD                  1:15.12  
  2 Onyenorah, Savannah G     14 Retrievers-MD                  1:18.95  
  3 Hall, Kennedy A           14 ASC-MD                         1:19.16  
  4 Scherer, Ellie D          14 LBA-MD                         1:19.24  
  5 Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                         1:19.49  
  6 Dvorak, Mia I             13 ACA-MD                         1:19.74  
  7 McDaniels, Madison T      14 MAS-MD                         1:19.80  
  8 Hunn, Maya R              14 CAA-MD                         1:20.08  
  9 Keller, Sophia E          13 ASC-MD                         1:20.47  
 10 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD                         1:20.84  
 11 Helminiak, Kate E         14 MAS-MD                         1:21.08  
 12 Tracy, Kylie H            13 CAA-MD                         1:21.26  
 13 Hale, Hannah K            14 Retrievers-MD                  1:21.46  
 14 Burke, Amaya T            14 CGA-MD                         1:21.93  
 15 Byers, Hope A             13 MSC-MD                         1:22.25  
 16 Alexander, Sarah E        13 Retrievers-MD                  1:22.84  
 17 Zieger, Sabrina R         14 CGA-MD                         1:23.44  
 18 Kambouris, Christiana S   14 ASC-MD                         1:23.79  
 19 Gapaz, Patrice            14 CGA-MD                         1:24.27  
 20 Hale, Sophia R            14 Retrievers-MD                  1:25.01  
 21 Karr, Faith A             13 ASC-MD                         1:25.46  
 22 Klemm, Isabella A         13 Retrievers-MD                  1:25.89  
 23 Churilla, Abby J          13 CAA-MD                         1:26.03  
 24 Insley, Katia A           14 ASC-MD                         1:26.19  
 25 Queeney, Lilly E          13 Retrievers-MD                  1:26.75  
 26 Walls, Annie E            13 ASC-MD                         1:26.81  
 27 Kleinberger, Kenzie G     14 CAA-MD                         1:27.41  
 28 Hamro, Roxanna M          13 CAA-MD                         1:27.72  
 29 Stocksdale, Kira L        14 Retrievers-MD                  1:27.73  
 30 List, Kelly A             13 SPY-MD                         1:28.05  
 31 Dreibelbis, Ana L         13 SPY-MD                         1:28.11  
 32 Bergeron, Peyton E        13 ASC-MD                         1:30.17  
 33 Daniel, Debbie J          14 Retrievers-MD                  1:31.59  
 34 Rowe, Kenzie M            13 MSC-MD                         1:33.08  
 35 Taylor, Lily M            13 CGA-MD                         1:38.88  
 
Event 62  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Britten, Stephen W        13 CAA-MD                         1:10.57  
  2 Lloyd, Bryce N            13 LBA-MD                         1:13.39  
  3 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD                         1:13.80  
  4 Emrich, PJ G              14 Retrievers-MD                  1:14.71  
  5 Musante, Joseph V         14 ACA-MD                         1:15.80  
  6 Nam, Justin J             14 MAS-MD                         1:15.87  
  7 Verch, Patrick W          13 LBA-MD                         1:16.50  
  8 Lee, Lucas C              13 MSC-MD                         1:16.85  
  9 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD                        1:18.81  
 10 Newcity, Eric J           14 LBA-MD                         1:18.84  
 11 Jones, Max A              13 SPY-MD                         1:19.21  
 12 Pittroff, Nate N          13 Retrievers-MD                  1:20.99  
 13 Krucoff, Alex J           13 ASC-MD                         1:21.26  
 14 Mahoney, Dallas Q         14 CGA-MD                         1:22.94  
 15 DuFauchard, Trey D        13 CGA-MD                         1:23.19  
 16 Hite, Cole C              14 SPY-MD                         1:23.47  
 17 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         1:24.72  
 18 Mitchell, Luke C          13 Retrievers-MD                  1:27.56  
 19 Dannelly, Mick J          14 Retrievers-MD                  1:28.00  
 20 Swope, Danny J            13 ASC-MD                         1:31.31  
 21 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD                        1:32.12  
 22 Jiang, Jeff S             14 CAA-MD                         1:34.30  
 23 Arocho, Benjamin A        13 CAA-MD                         1:34.40  
 24 Santos, Matthew F         14 CAA-MD                         1:34.80  
 25 Park, Jamie               13 MSC-MD                         1:35.13  
 26 Kelly, Jackson O          13 SPY-MD                         1:38.11  
 27 Lathrop, Ian P            13 ASC-MD                         1:38.68  
 28 Liu, Matthew              13 CAA-MD                         1:40.07  
 29 Schotto, Jonathan R       13 YRAC-MD                        1:46.80  
 -- Nicholson, Josiah C       14 BCSC-MD                             DQ  
 
Event 63  Girls 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carella, Emily R          18 ASC-MD                         1:14.80  
  2 Anderson, Alexa M         16 ASC-MD                         1:14.90  
  3 Brooks, Grace G           15 CGA-MD                         1:15.75  
  4 Litynski, Brenna K        16 ASC-MD                         1:16.64  
  5 Catrambone, Emimie E      16 ACA-MD                         1:17.45  
  6 Milter, Michelle E        15 Unattached                     1:18.22  
  7 Mead, Mallory J           15 LBA-MD                         1:18.67  
  8 Cucchiaro, Shannon E      16 GBSA-MD                        1:19.21  
  9 DeSantis, Lauren I        15 CGA-MD                         1:20.51  
 10 Lingelbach, Sarah E       15 ACA-MD                         1:20.63  
 11 Northey, Charlotte A      15 MAS-MD                         1:20.64  
 12 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD                         1:21.49  
 13 Trout, Makena H           15 Retrievers-MD                  1:21.82  
 14 Howell, Kaila D           16 ASC-MD                         1:22.57  
 15 Mika, Sydney K            16 ACA-MD                         1:22.77  
 16 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD                         1:22.84  
 17 Tober, Sandy E            16 MAS-MD                         1:24.04  
 18 Woods, Mary D             15 GBSA-MD                        1:24.12  
 19 Valkenberg, Sophie H      16 MSC-MD                         1:25.29  
 20 Cho, Emerson K            15 SPY-MD                         1:25.87  
 21 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD                        1:26.40  
 22 Pitarra, Kaylee M         17 CGA-MD                         1:28.26  
 23 Taylor, Emma K            15 CGA-MD                         1:30.06  
 24 Nagle, Ashleigh M         15 CAA-MD                         1:30.28  
 25 Muhammad, Ndera S         15 BCSC-MD                        2:02.99  
 
Event 64  Boys 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayburn, Jimmy G          17 ASC-MD                         1:07.63  
  2 Arter, Matthew R          15 Retrievers-MD                  1:11.09  
  3 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD                        1:11.44  
  4 Pham, Giuse T             16 Retrievers-MD                  1:13.37  
  5 Glover, James D           16 GBSA-MD                        1:14.57  
  6 Mears, Ben D              16 MAS-MD                         1:14.85  
  7 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD                        1:15.03  
  8 Spitza, Frank T           17 GBSA-MD                        1:15.87  
  9 Samuel, Kobe D            16 MSC-MD                         1:17.04  
 10 Daniel, Josiah A          15 Retrievers-MD                  1:20.11  
 11 Stocksdale, Will C        15 LBA-MD                         1:22.34  
 12 Woods, Jon M              15 GBSA-MD                        1:22.67  
 13 Vertiz Cruz, Ulises       16 ASC-MD                         1:25.10  
 14 Egan, David J             15 MSC-MD                         1:32.01  
 15 Kennedy, Cedar D          15 CAA-MD                         1:34.47  
 16 Edwards, Jaelin J         16 BCSC-MD                        1:49.46  
 
Event 65  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cradock, Amanda J         14 Retrievers-MD                  3:06.45  
  2 Dunworth, Mary C          14 Retrievers-MD                  3:06.77  
  3 Cucchiaro, Lexi M         14 CAA-MD                         3:08.40  
  4 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                         3:08.98  
  5 Russell, Olivia D         13 CAA-MD                         3:10.49  
  6 McArthur, Becca M         14 CAA-MD                         3:13.81  
  7 Stocksdale, Kira L        14 Retrievers-MD                  3:16.40  
  8 Hunn, Maya R              14 CAA-MD                         3:21.52  
  9 Costello, Eliana S        13 CAA-MD                         3:24.69  
 10 Derr, Amelia K            13 LBA-MD                         3:24.92  
 11 Daniel, Debbie J          14 Retrievers-MD                  3:26.73  
 12 Kleinberger, Kenzie G     14 CAA-MD                         3:26.85  
 13 Kirby, Quinn L            13 CAA-MD                         3:27.41  
 14 Porter, Olivia A          13 CAA-MD                         3:29.22  
 15 Rollins, Anna N           14 CAA-MD                         3:29.83  
 16 Muneses, Sydney D         14 MAS-MD                         3:30.42  
 17 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD                        3:35.11  
 18 Watriss, Isabelle B       14 MSC-MD                         3:38.40  
 19 Thorogood, Tansy A        14 CAA-MD                         3:39.35  
 20 Hamro, Roxanna M          13 CAA-MD                         3:39.45  
 21 Wallace, Ella N           14 SPY-MD                         3:41.15  
 22 McArthur, Tori C          14 CAA-MD                         3:44.60  
 23 Dreibelbis, Ana L         13 SPY-MD                         3:47.59  
 24 Terranova, Sophia R       13 LBA-MD                         3:50.56  
 
Event 66  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Emrich, PJ G              14 Retrievers-MD                  2:55.74  
  2 von Wachter, Gabe H       14 Retrievers-MD                  2:58.26  
  3 Lloyd, Bryce N            13 LBA-MD                         2:59.65  
  4 Lenham, Eoin K            14 ASC-MD                         3:00.01  
  5 Petras, Drew J            14 LBA-MD                         3:06.19  
  6 Canapp, Nate M            14 LBA-MD                         3:07.05  
  7 Gillespie, AJ J           14 SPY-MD                         3:08.22  
  8 Litynski, Grant M         13 ASC-MD                         3:08.67  
  9 Petras, Matthew P         14 LBA-MD                         3:09.12  
 10 Pittroff, Nate N          13 Retrievers-MD                  3:09.13  
 11 Fitzsimmons, John M       14 CAA-MD                         3:09.66  
 12 Zeng, Aaron Y             14 CAA-MD                         3:10.17  
 13 DuFauchard, Trey D        13 CGA-MD                         3:15.25  
 14 Vissering, Julian T       14 CAA-MD                         3:16.44  
 15 Zinderman, Zach E         13 CAA-MD                         3:21.70  
 16 Shinnick, Cameron R       13 Unattached                     3:24.45  
 17 Liu, Matthew              13 CAA-MD                         3:27.54  
 18 Linville, Hunter T        13 ASC-MD                         3:30.61  
 19 Hite, Cole C              14 SPY-MD                         3:31.22  
 20 Verch, Patrick W          13 LBA-MD                         3:34.65  
 21 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD                        3:44.76  
 22 Linehan, Aiden O          13 SPY-MD                         3:46.81  
 23 Jiang, Jeff S             14 CAA-MD                         3:47.59  
 24 Swope, Danny J            13 ASC-MD                         3:52.90  
 
Event 67  Girls 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Brenna K        16 ASC-MD                         3:08.40  
  2 Carella, Emily R          18 ASC-MD                         3:12.06  
  3 Mika, Sydney K            16 ACA-MD                         3:15.26  
  4 Catrambone, Lizzie E      16 ACA-MD                         3:15.68  
  5 Milter, Michelle E        15 Unattached                     3:19.09  
  6 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD                         3:19.37  
  7 Nayden, Sophia F          15 MAS-MD                         3:22.79  
  8 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD                         3:22.83  
  9 Northey, Charlotte A      15 MAS-MD                         3:22.96  
 10 Smith, Aria C             15 GBSA-MD                        3:25.81  
 11 Trout, Makena H           15 Retrievers-MD                  3:26.80  
 12 Cucchiaro, Shannon E      16 GBSA-MD                        3:26.82  
 13 Daniel, Rachel G          18 Retrievers-MD                  3:28.46  
 14 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD                        3:30.02  
 
Event 68  Boys 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spitza, Frank T           17 GBSA-MD                        2:54.91  
  2 Sating, Zack T            15 Retrievers-MD                  3:05.57  
  3 Woods, Jon M              15 GBSA-MD                        3:09.45  
  4 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD                        3:10.77  
  5 Zhong, Zeyu               15 CAA-MD                         3:14.61  
  6 Glover, James D           16 GBSA-MD                        3:23.06  
 
Event 69  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Karr, Faith A             13 ASC-MD                         1:19.29  
  2 Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                         1:19.94  
  3 Gershman, Sarah M         13 ASC-MD                         1:20.43  
  4 Rollins, Anna N           14 CAA-MD                         1:20.51  
  5 Helminiak, Kate E         14 MAS-MD                         1:21.09  
  6 Hale, Sophia R            14 Retrievers-MD                  1:21.40  
  7 Walls, Annie E            13 ASC-MD                         1:23.12  
  8 Burnett, Sarah K          14 CAA-MD                         1:24.50  
  9 Dunworth, Mary C          14 Retrievers-MD                  1:26.20  
 10 Keller, Sophia E          13 ASC-MD                         1:26.49  
 11 List, Kelly A             13 SPY-MD                         1:31.13  
 12 Alexander, Sarah E        13 Retrievers-MD                  1:31.64  
 13 Costello, Eliana S        13 CAA-MD                         1:34.25  
 14 Popp, Abby M              14 SPY-MD                         1:48.25  
 
Event 70  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zeng, Aaron Y             14 CAA-MD                         1:10.61  
  2 Musante, Joseph V         14 ACA-MD                         1:12.54  
  3 Gillespie, AJ J           14 SPY-MD                         1:12.63  
  4 Lloyd, Bryce N            13 LBA-MD                         1:12.83  
  5 Newcity, Eric J           14 LBA-MD                         1:15.25  
  6 Jones, Max A              13 SPY-MD                         1:16.27  
  6 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD                         1:16.27  
  8 Petras, Matthew P         14 LBA-MD                         1:17.57  
  9 Litynski, Grant M         13 ASC-MD                         1:17.85  
 10 Hernandez, Joshua E       13 CAA-MD                         1:18.55  
 11 Schulze, Owen K           14 Retrievers-MD                  1:22.16  
 12 Canapp, Nate M            14 LBA-MD                         1:24.98  
 13 Nam, Justin J             14 MAS-MD                         1:25.16  
 14 Lee, Lucas C              13 MSC-MD                         1:26.54  
 15 Arocho, Benjamin A        13 CAA-MD                         1:28.68  
 16 Mahoney, Dallas Q         14 CGA-MD                         1:35.09  
 17 Vissering, Julian T       14 CAA-MD                         1:38.65  
 18 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD                        1:38.95  
 19 Park, Jamie               13 MSC-MD                         1:39.41  
 20 Santos, Matthew F         14 CAA-MD                         1:45.97  
 21 Jiang, Jeff S             14 CAA-MD                         1:51.40  
 22 Kelly, Jackson O          13 SPY-MD                         1:59.94  
 -- Schotto, Jonathan R       13 YRAC-MD                             DQ  
 -- Nicholson, Josiah C       14 BCSC-MD                             DQ  
 
Event 71  Girls 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Rachel G          18 Retrievers-MD                  1:11.93  
  2 Litynski, Brenna K        16 ASC-MD                         1:15.07  
  3 Anderson, Alexa M         16 ASC-MD                         1:18.44  
  4 Smith, Aria C             15 GBSA-MD                        1:20.75  
  5 Tober, Sandy E            16 MAS-MD                         1:22.23  
  6 Taylor, Emma K            15 CGA-MD                         1:28.54  
 
Event 72  Boys 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phamdo, Dillon Phamdo N   17 GBSA-MD                        1:06.05  
  2 Hayburn, Jimmy G          17 ASC-MD                         1:06.73  
  3 Arocho-Nieves, Nataniel   16 CAA-MD                         1:08.98  
  4 Arter, Matthew R          15 Retrievers-MD                  1:09.49  
  5 Merton, Nick A            15 ASC-MD                         1:12.22  
  6 Stocksdale, Will C        15 LBA-MD                         1:13.48  
  7 Daniel, Josiah A          15 Retrievers-MD                  1:14.82  
  8 Glover, James D           16 GBSA-MD                        1:16.49  
  9 Henderson, Myles I        16 GBSA-MD                        1:19.48  
 10 Windle, Jonah D           15 ACA-MD                         1:23.91  
 11 Egan, David J             15 MSC-MD                         1:36.82  
 12 Edwards, Jaelin J         16 BCSC-MD                        1:37.39  
 13 Kennedy, Cedar D          15 CAA-MD                         1:37.63  
 
Event 73  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burke, Amaya T            14 CGA-MD                         1:07.08  
  2 McDaniels, Madison T      14 MAS-MD                         1:08.45  
  3 Byers, Hope A             13 MSC-MD                         1:08.65  
  4 Kambouris, Christiana S   14 ASC-MD                         1:08.78  
  5 McArthur, Becca M         14 CAA-MD                         1:09.16  
  6 Derr, Amelia K            13 LBA-MD                         1:09.79  
  7 Insley, Katia A           14 ASC-MD                         1:10.37  
  8 Keller, Sophia E          13 ASC-MD                         1:10.54  
  9 Churilla, Abby J          13 CAA-MD                         1:11.11  
 10 Laciny, Sylvia M          14 Retrievers-MD                  1:11.12  
 11 Klemm, Isabella A         13 Retrievers-MD                  1:11.45  
 12 Stocksdale, Kira L        14 Retrievers-MD                  1:11.60  
 13 Walls, Annie E            13 ASC-MD                         1:11.69  
 14 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                         1:11.95  
 15 Thorogood, Tansy A        14 CAA-MD                         1:12.17  
 16 Costello, Eliana S        13 CAA-MD                         1:12.45  
 17 Rowe, Kenzie M            13 MSC-MD                         1:12.85  
 18 Porter, Olivia A          13 CAA-MD                         1:13.25  
 19 Gapaz, Patrice            14 CGA-MD                         1:14.03  
 20 Tracy, Kylie H            13 CAA-MD                         1:14.23  
 21 Hale, Sophia R            14 Retrievers-MD                  1:14.40  
 22 Kleinberger, Kenzie G     14 CAA-MD                         1:15.57  
 23 Karr, Faith A             13 ASC-MD                         1:15.77  
 24 List, Kelly A             13 SPY-MD                         1:15.87  
 25 Zieger, Sabrina R         14 CGA-MD                         1:16.66  
 26 Bergeron, Peyton E        13 ASC-MD                         1:17.08  
 27 McArthur, Tori C          14 CAA-MD                         1:17.44  
 28 Watriss, Isabelle B       14 MSC-MD                         1:17.51  
 29 Terranova, Sophia R       13 LBA-MD                         1:19.18  
 30 Fish, Bree B              13 ASC-MD                         1:19.38  
 31 Taylor, Lily M            13 CGA-MD                         1:19.39  
 32 Muneses, Sydney D         14 MAS-MD                         1:22.49  
 33 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD                        1:22.56  
 34 Popp, Abby M              14 SPY-MD                         1:26.13  
 
Event 74  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Britten, Stephen W        13 CAA-MD                         1:04.35  
  2 Pham, Vincent Q           14 Retrievers-MD                  1:06.56  
  3 Shinnick, Cameron R       13 Unattached                     1:06.72  
  4 Pittroff, Nate N          13 Retrievers-MD                  1:08.99  
  5 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD                        1:09.08  
  6 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         1:09.47  
  7 Mahoney, Dallas Q         14 CGA-MD                         1:10.32  
  8 Lee, Lucas C              13 MSC-MD                         1:10.39  
  9 DuFauchard, Trey D        13 CGA-MD                         1:11.63  
 10 Vissering, Julian T       14 CAA-MD                         1:12.08  
 11 Krucoff, Alex J           13 ASC-MD                         1:12.29  
 12 Mitchell, Luke C          13 Retrievers-MD                  1:13.57  
 13 Nam, Justin J             14 MAS-MD                         1:14.41  
 14 Zinderman, Zach E         13 CAA-MD                         1:14.45  
 15 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD                        1:15.33  
 16 Dannelly, Mick J          14 Retrievers-MD                  1:15.82  
 17 Linehan, Aiden O          13 SPY-MD                         1:16.38  
 18 Linville, Hunter T        13 ASC-MD                         1:20.57  
 19 Kelly, Jackson O          13 SPY-MD                         1:21.15  
 20 Lathrop, Ian P            13 ASC-MD                         1:21.27  
 21 Park, Jamie               13 MSC-MD                         1:23.04  
 22 Swope, Danny J            13 ASC-MD                         1:23.31  
 23 Liu, Matthew              13 CAA-MD                         1:27.75  
 24 Schotto, Martin W         13 YRAC-MD                        1:35.24  
 25 Schotto, Jonathan R       13 YRAC-MD                        1:38.82  
 
Event 75  Girls 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Grace G           15 CGA-MD                         1:09.77  
  2 Mead, Mallory J           15 LBA-MD                         1:09.90  
  3 Lingelbach, Sarah E       15 ACA-MD                         1:11.87  
  4 Tober, Sandy E            16 MAS-MD                         1:11.96  
  5 Taylor, Emma K            15 CGA-MD                         1:12.23  
  6 Velez, Priscilla I        15 ACA-MD                         1:12.36  
  7 DeSantis, Lauren I        15 CGA-MD                         1:13.68  
  8 Pitarra, Kaylee M         17 CGA-MD                         1:15.43  
  9 Nagle, Ashleigh M         15 CAA-MD                         1:15.44  
 10 Woods, Mary D             15 GBSA-MD                        1:15.93  
 11 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD                        1:18.55  
 12 Nayden, Sophia F          15 MAS-MD                         1:28.71  
 
Event 76  Boys 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mears, Ben D              16 MAS-MD                         1:02.09  
  2 Pham, Giuse T             16 Retrievers-MD                  1:03.13  
  3 Merton, Nick A            15 ASC-MD                         1:03.44  
  4 Samuel, Kobe D            16 MSC-MD                         1:03.57  
  5 Arter, Matthew R          15 Retrievers-MD                  1:04.17  
  6 Stocksdale, Will C        15 LBA-MD                         1:05.08  
  7 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD                        1:05.54  
  8 Sating, Zack T            15 Retrievers-MD                  1:05.83  
  9 Arocho-Nieves, Nataniel   16 CAA-MD                         1:06.31  
 10 Glover, James D           16 GBSA-MD                        1:07.42  
 11 Windle, Jonah D           15 ACA-MD                         1:07.97  
 12 Vertiz Cruz, Ulises       16 ASC-MD                         1:09.11  
 13 Zhong, Zeyu               15 CAA-MD                         1:11.16  
 14 Henderson, Myles I        16 GBSA-MD                        1:11.66  
 15 Woods, Jon M              15 GBSA-MD                        1:13.18  
 16 Foltyn, Michael b         15 ACA-MD                         1:13.84  
 17 Kennedy, Cedar D          15 CAA-MD                         1:14.85  
 18 Edwards, Jaelin J         16 BCSC-MD                        1:18.11  
 19 Egan, David J             15 MSC-MD                         1:20.91  
 
Event 77  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                         2:50.72  
  2 Byers, Hope A             13 MSC-MD                         2:51.98  
  3 Helminiak, Kate E         14 MAS-MD                         2:53.31  
  4 Churilla, Abby J          13 CAA-MD                         2:54.02  
  5 Rollins, Anna N           14 CAA-MD                         2:54.17  
  6 Burnett, Sarah K          14 CAA-MD                         2:54.75  
  7 Kambouris, Christiana S   14 ASC-MD                         2:55.90  
  8 Russell, Olivia D         13 CAA-MD                         2:57.13  
  9 Burke, Amaya T            14 CGA-MD                         2:57.72  
 10 Costello, Eliana S        13 CAA-MD                         2:58.28  
 11 Daniel, Debbie J          14 Retrievers-MD                  2:58.54  
 12 Zieger, Sabrina R         14 CGA-MD                         2:58.73  
 13 Gapaz, Patrice            14 CGA-MD                         2:59.47  
 14 Alexander, Sarah E        13 Retrievers-MD                  3:00.76  
 15 Porter, Olivia A          13 CAA-MD                         3:01.74  
 16 Tracy, Kylie H            13 CAA-MD                         3:02.95  
 17 McArthur, Tori C          14 CAA-MD                         3:09.35  
 18 Hamro, Roxanna M          13 CAA-MD                         3:10.86  
 19 Watriss, Isabelle B       14 MSC-MD                         3:13.66  
 20 Holiday, Jordin D         13 BCSC-MD                        3:18.79  
 21 Muneses, Sydney D         14 MAS-MD                         3:26.93  
 
Event 78  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zeng, Aaron Y             14 CAA-MD                         2:35.82  
  2 Newcity, Eric J           14 LBA-MD                         2:36.44  
  3 Hernandez, Joshua E       13 CAA-MD                         2:39.79  
  4 Musante, Joseph V         14 ACA-MD                         2:41.89  
  5 Stertzel, Hugh K          14 ACA-MD                         2:42.63  
  6 Jones, Max A              13 SPY-MD                         2:43.04  
  7 Gillespie, AJ J           14 SPY-MD                         2:43.58  
  8 Shinnick, Cameron R       13 Unattached                     2:46.25  
  9 Pittroff, Nate N          13 Retrievers-MD                  2:49.03  
 10 Pham, Vincent Q           14 Retrievers-MD                  2:49.16  
 11 Canapp, Nate M            14 LBA-MD                         2:50.37  
 12 Litynski, Grant M         13 ASC-MD                         2:50.86  
 13 Schulze, Owen K           14 Retrievers-MD                  2:51.69  
 14 Verch, Patrick W          13 LBA-MD                         2:55.77  
 15 Hite, Cole C              14 SPY-MD                         2:57.67  
 16 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         2:59.97  
 17 Zinderman, Zach E         13 CAA-MD                         3:01.64  
 18 Leboeuf, Robert F         13 GBSA-MD                        3:06.87  
 19 Dannelly, Mick J          14 Retrievers-MD                  3:07.21  
 20 Arocho, Benjamin A        13 CAA-MD                         3:09.35  
 21 Linehan, Aiden O          13 SPY-MD                         3:16.03  
 22 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD                        3:17.60  
 23 Santos, Matthew F         14 CAA-MD                         3:21.10  
 24 Liu, Matthew              13 CAA-MD                         3:35.57  
 -- Schotto, Martin W         13 YRAC-MD                             DQ  
 -- Petras, Matthew P         14 LBA-MD                              DQ  
 -- Nicholson, Josiah C       14 BCSC-MD                             DQ  
 
Event 79  Girls 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Trout, Makena H           15 Retrievers-MD                  2:47.87  
  2 Catrambone, Emimie E      16 ACA-MD                         2:51.00  
  3 Northey, Charlotte A      15 MAS-MD                         2:51.49  
  4 Mika, Sydney K            16 ACA-MD                         2:52.65  
  5 Mead, Mallory J           15 LBA-MD                         2:52.99  
  6 Woods, Mary D             15 GBSA-MD                        2:53.55  
  7 Smith, Aria C             15 GBSA-MD                        2:56.92  
  8 Tober, Sandy E            16 MAS-MD                         2:58.18  
  9 Brooks, Grace G           15 CGA-MD                         2:58.70  
 10 Duffy, Abby R             15 GBSA-MD                        3:02.49  
 11 Howell, Kaila D           16 ASC-MD                         3:05.19  
 12 Pitarra, Kaylee M         17 CGA-MD                         3:08.75  
 13 Cho, Emerson K            15 SPY-MD                         3:08.88  
 14 Nagle, Ashleigh M         15 CAA-MD                         3:12.83  
 15 Muhammad, Ndera S         15 BCSC-MD                        4:28.62  
 -- Nayden, Sophia F          15 MAS-MD                              DQ  
 
Event 80  Boys 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayburn, Patrick G        15 ASC-MD                         2:24.83  
  2 Arter, Matthew R          15 Retrievers-MD                  2:33.18  
  3 Spitza, Frank T           17 GBSA-MD                        2:35.60  
  4 Samuel, Kobe D            16 MSC-MD                         2:36.45  
  5 Sating, Zack T            15 Retrievers-MD                  2:42.24  
  6 Pham, Giuse T             16 Retrievers-MD                  2:42.77  
  7 Stocksdale, Will C        15 LBA-MD                         2:45.32  
  8 Woods, Eddie B            15 GBSA-MD                        2:45.56  
  9 Daniel, Josiah A          15 Retrievers-MD                  2:51.22  
 10 Zhong, Zeyu               15 CAA-MD                         2:55.66  
 11 Woods, Jon M              15 GBSA-MD                        2:59.37  
 12 Henderson, Myles I        16 GBSA-MD                        3:06.51