Licensed to Annapolis Swim Club   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/11/2016 04:01 PM
                  2016 Holiday meet - 12/9/2016 to 12/11/2016                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Byrne, Kaitlyn E        16 EST-MD                         1:08.73  
  2 Gunawardane, Shivi        17 EST-MD                         1:12.16  
  3 Krouse, Mackenna R        15 EST-MD                         1:12.76  
  4 Hatley, Samara K          15 ASC-MD                         1:14.74  
  5 Schere, Yvonne A          17 ASC-MD                         1:14.82  
  6 Ekanayake, Samantha K     13 EST-MD                         1:15.97  
  7 Hall, Kennedy A           13 ASC-MD                         1:16.40  
  8 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD                         1:17.01  
  9 Blankenship, Tori L       15 WEST-MA                        1:17.08  
 10 Litynski, Brenna K        15 ASC-MD                         1:17.60  
 11 Gunawardane, Sonali       14 EST-MD                         1:17.67  
 12 Rapuano, Lily M           14 EST-MD                         1:17.73  
 13 Veliuona, Avery R         14 EST-MD                         1:18.41  
 14 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD                         1:18.55  
 15 Bowes, Sabrina C          13 EST-MD                         1:19.06  
 16 Stephan, Bridget E        14 EST-MD                         1:19.67  
 17 Thornton, Natalie L       17 EST-MD                         1:19.79  
 18 Howell, Kaila D           15 ASC-MD                         1:19.88  
 19 Baker, Brooke E           16 ASC-MD                         1:20.99  
 20 Friedman, Jensen L        15 EST-MD                         1:21.55  
 21 Sand, Ellie F             14 EST-MD                         1:21.58  
 22 Insley, Katia A           14 ASC-MD                         1:21.88  
 23 Fitzsimmons, Norah B      15 EST-MD                         1:23.79  
 24 Gude, Leah M              13 EST-MD                         1:23.93  
 25 Kress, Maggie             17 WEST-MA                        1:24.38  
 26 Thornton, Sydney R        13 EST-MD                         1:24.76  
 27 Miller, Hannah E          15 SPRC-MD                        1:25.25  
 28 Shorter, Abbie L          14 EST-MD                         1:26.84  
 29 Greenwald, Elise R        13 EST-MD                         1:27.30  
 30 Picker, Zoe E             13 EST-MD                         1:27.64  
 31 Plank, Samantha L         11 WEST-MA                        1:31.55  
 32 Donegan, Angela D         14 SPRC-MD                        1:32.70  
 33 Fink, Kira S              13 ASC-MD                         1:34.43  
 34 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD                        1:52.26  
 -- Zollicoffer, Lauren F     17 EST-MD                              NS  
 -- Wicklein, Hannah G        13 ASC-MD                              NS  
 -- Hicks, Ryleigh M          13 EST-MD                              NS  
 -- Demars, Soleil L          13 ASC-MD                              NS  
 -- Bauernschmidt, Erica E    15 WEST-MA                             NS  
 -- Mooradian, Morgan E       13 SPRC-MD                             NS  
 -- Kress, Susanna G          14 WEST-MA                             NS  
 -- Owens, Shannon V          17 SPRC-MD                             NS  
 -- Moskios, Hannah J         15 ASC-MD                              NS  
 
Event 2  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schultz, Jackson L        15 SPRC-MD                          58.53  
  2 Lee, Hoseok M             15 EST-MD                         1:00.53  
  3 Frick, Evan C             15 EST-MD                         1:01.17  
  4 Roman, Jeff H             17 EST-MD                         1:03.15  
  5 Falsone, Andrew V         16 ASC-MD                         1:03.62  
  6 Rea, Sam M                16 EST-MD                         1:05.12  
  7 Wayne, Dom M              17 WEST-MA                        1:06.36  
  8 Parker, Daniel B          17 SPRC-MD                        1:06.37  
  9 Budde, Eli T              14 EST-MD                         1:09.62  
 10 Gostomski, David G        15 EST-MD                         1:10.33  
 11 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD                        1:11.47  
 12 Clancy, Nolan J           15 WEST-MA                        1:11.53  
 13 Li, Tony F                16 EST-MD                         1:11.59  
 14 Anderson, Griffin R       15 SPRC-MD                        1:13.48  
 15 Vance, Brian P            13 EST-MD                         1:13.91  
 16 Zhang, Jeffrey R          15 EST-MD                         1:14.39  
 17 Fry, Marshall M           13 EST-MD                         1:16.02  
 18 Merton, Nick A            14 ASC-MD                         1:16.80  
 19 Londono, Santiago         15 WEST-MA                        1:16.91  
 20 Hankins, Chase            13 EST-MD                         1:18.25  
 21 Wilson, Brandon E         14 EST-MD                         1:18.41  
 22 Mead, Aidan J             16 ASC-MD                         1:18.73  
 23 Thornton, Steven S        13 WEST-MA                        1:18.90  
 24 Burton, Jimmy K           16 SPRC-MD                        1:21.95  
 25 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         1:22.67  
 26 Foran, Gavin K            14 ASC-MD                         1:25.65  
 27 Snyder, Nicholas A        13 EST-MD                         1:27.53  
 28 Basavaraju, Rithwik       13 EST-MD                         1:29.52  
 -- Barry, Nicky A            15 WEST-MA                             NS  
 -- Talwar, Sai K             16 EST-MD                              NS  
 -- Linville, Hunter T        13 ASC-MD                              NS  
 -- Custodio, Riley W         13 OPST-MD                             NS  
 -- Carlisle, Aaron J         15 SPRC-MD                             NS  
 -- Poindexter, Matthew       17 SPRC-MD                             NS  
 -- Mo, Kenneth               14 EST-MD                              NS  
 
Event 3  Girls 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaufman, Victoria E       15 EST-MD                         2:10.67  
  2 Bartlett, Lindsey A       15 EST-MD                         2:13.92  
  3 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD                         2:15.99  
  4 Schere, Yvonne A          17 ASC-MD                         2:16.77  
  5 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD                         2:16.80  
  6 McCaig, Colleen S         15 ASC-MD                         2:17.97  
  7 Shaffrey, Hannah M        13 EST-MD                         2:18.22  
  8 Anderson, Alexa M         16 ASC-MD                         2:18.76  
  9 Sloan, Teagan D           13 ASC-MD                         2:18.82  
 10 Litynski, Brenna K        15 ASC-MD                         2:19.03  
 11 Rapuano, Lily M           14 EST-MD                         2:19.31  
 12 Neuman, Natalie K         15 ASC-MD                         2:20.40  
 12 Gunawardane, Shivi        17 EST-MD                         2:20.40  
 14 Vita, Mary G              18 ASC-MD                         2:21.16  
 15 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                         2:22.66  
 16 Blankenship, Tori L       15 WEST-MA                        2:22.87  
 17 Hatley, Samara K          15 ASC-MD                         2:23.21  
 18 Rapuano, Abby C           17 EST-MD                         2:23.75  
 19 Firlie, Elizabeth M       16 EST-MD                         2:24.54  
 20 Soltis, Sarah F           14 SPRC-MD                        2:25.37  
 21 Bowes, Sabrina C          13 EST-MD                         2:25.50  
 22 Brinker, Rebecca A        12 SPRC-MD                        2:26.45  
 23 Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                         2:26.59  
 24 Sand, Ellie F             14 EST-MD                         2:26.77  
 25 Eckenrod, Gabriella M     15 EST-MD                         2:27.81  
 26 Hall, Kennedy A           13 ASC-MD                         2:28.16  
 27 Ekanayake, Samantha K     13 EST-MD                         2:29.55  
 28 Gunawardane, Sonali       14 EST-MD                         2:33.51  
 29 Skalski, Maddie M         14 ASC-MD                         2:33.68  
 30 Jones, Lexi C             16 EST-MD                         2:33.81  
 31 Hines, Nyah E             15 EST-MD                         2:34.01  
 32 Bemis, Erin               15 ASC-MD                         2:34.63  
 33 Howell, Kaila D           15 ASC-MD                         2:35.30  
 34 Shorter, Abbie L          14 EST-MD                         2:37.40  
 35 Thornton, Sydney R        13 EST-MD                         2:39.04  
 36 Greenwald, Elise R        13 EST-MD                         2:39.75  
 37 Kress, Maggie             17 WEST-MA                        2:39.87  
 38 Gude, Leah M              13 EST-MD                         2:41.13  
 39 Insley, Katia A           14 ASC-MD                         2:46.49  
 40 Picker, Zoe E             13 EST-MD                         2:47.79  
 41 Parker, Mackenzie A       13 SPRC-MD                        2:49.43  
 -- Longmore, Bella R         10 GMAC-MD                             DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Demars, Soleil L          13 ASC-MD                              NS  
 -- Vu, Amanda P              14 ASC-MD                              NS  
 -- Lunetta, Tess             14 WEST-MA                             NS  
 -- Kress, Susanna G          14 WEST-MA                             NS  
 -- Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD                             NS  
 -- Bauernschmidt, Erica E    15 WEST-MA                             NS  
 
Event 4  Boys 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Merz, Ben T               16 EST-MD                         1:57.63  
  2 Zuga, Alexander M         17 EST-MD                         1:59.17  
  3 Gude, Luke M              16 EST-MD                         2:00.16  
  4 Hayburn, Patrick G        14 ASC-MD                         2:01.02  
  5 Hayburn, Jimmy G          17 ASC-MD                         2:02.06  
  6 Mogilnay, Alan F          15 EST-MD                         2:04.42  
  7 Parker, Daniel B          17 SPRC-MD                        2:08.61  
  8 Fry, Marshall M           13 EST-MD                         2:16.73  
  9 Vance, Brian P            13 EST-MD                         2:17.37  
 10 Budde, Eli T              14 EST-MD                         2:17.41  
 11 Merton, Kevin T           17 ASC-MD                         2:17.73  
 12 Gostomski, David G        15 EST-MD                         2:17.93  
 13 Wilson, Brandon E         14 EST-MD                         2:18.54  
 14 Li, Tony F                16 EST-MD                         2:20.92  
 15 Burton, Jimmy K           16 SPRC-MD                        2:23.71  
 16 Mead, Aidan J             16 ASC-MD                         2:27.18  
 17 Hankins, Chase            13 EST-MD                         2:27.64  
 18 Londono, Santiago         15 WEST-MA                        2:30.46  
 19 Basavaraju, Rithwik       13 EST-MD                         2:40.84  
 20 Snyder, Nicholas A        13 EST-MD                         2:45.88  
 21 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                        2:52.72  
 -- Bubser III, John E        17 ASC-MD                              NS  
 -- Gunawardane, Sohan        14 EST-MD                              NS  
 -- Vita, Joseph F            16 ASC-MD                              NS  
 -- Custodio, Riley W         13 OPST-MD                             NS  
 -- Johnson, Daniel T         17 ASC-MD                              NS  
 -- Mo, Kenneth               14 EST-MD                              NS  
 
Event 5  Girls 500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Byrne, Kaitlyn E        16 EST-MD                         5:23.14  
  2 Blankenship, Tori L       15 WEST-MA                        5:28.01  
  3 Mester, Laney F           14 EST-MD                         5:28.59  
  4 Litynski, Brenna K        15 ASC-MD                         5:33.39  
  5 Thornton, Natalie L       17 EST-MD                         5:34.39  
  6 Rapuano, Lily M           14 EST-MD                         5:35.69  
  7 Shaffrey, Hannah M        13 EST-MD                         5:37.24  
  8 Krouse, Mackenna R        15 EST-MD                         5:37.84  
  9 Jones, Melody A           14 GMAC-MD                        5:38.86  
 10 Sand, Ellie F             14 EST-MD                         5:41.33  
 11 Kambouris, Christiana S   14 ASC-MD                         5:44.89  
 12 Feliz, Mary K             11 SPRC-MD                        5:50.92  
 13 Ekanayake, Samantha K     13 EST-MD                         5:54.20  
 14 Anderson, Alexa M         16 ASC-MD                         5:54.40  
 15 Bowes, Sabrina C          13 EST-MD                         5:56.98  
 16 Cuchna, Francesca M       14 EST-MD                         5:58.63  
 17 Firlie, Elizabeth M       16 EST-MD                         6:01.99  
 18 Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                         6:06.91  
 19 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD                         6:09.29  
 20 Miller, Hannah E          15 SPRC-MD                        6:13.11  
 21 Picker, Zoe E             13 EST-MD                         6:13.49  
 22 Shanks, Amy R             13 SPRC-MD                        6:15.22  
 23 Jones, Lexi C             16 EST-MD                         6:19.72  
 24 Greenwald, Elise R        13 EST-MD                         6:22.13  
 25 Gude, Leah M              13 EST-MD                         6:22.43  
 26 Eckenrod, Gabriella M     15 EST-MD                         6:23.37  
 27 Shorter, Abbie L          14 EST-MD                         6:34.43  
 28 Donegan, Angela D         14 SPRC-MD                        6:37.25  
 29 Thornton, Sydney R        13 EST-MD                         6:42.50  
 30 Maier, Anya E             13 ASC-MD                         7:21.85  
 31 Fritter, Samantha G       13 ASC-MD                         7:22.67  
 -- Olive, Kathleen R         16 EST-MD                              NS  
 -- Lunetta, Tess             14 WEST-MA                             NS  
 -- Hicks, Ryleigh M          13 EST-MD                              NS  
 -- Owens, Shannon V          17 SPRC-MD                             NS  
 -- Streeter, Bailey C        15 ASC-MD                              NS  
 -- Gunawardane, Sonali       14 EST-MD                              NS  
 
Event 6  Boys 500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zuga, Alexander M         17 EST-MD                         4:44.10  
  2 Schultz, Jackson L        15 SPRC-MD                        4:46.46  
  3 Twomey, Sean P            17 ASC-MD                         4:51.56  
  4 Sabo, Justin J            16 EST-MD                         4:52.82  
  5 Kuriawa, Alex J           15 SPRC-MD                        4:57.29  
  6 Lee, Hoseok M             15 EST-MD                         4:58.62  
  7 Feliz, John T             16 SPRC-MD                        5:03.69  
  8 Nelson, Greg J            17 EST-MD                         5:05.62  
  9 Lenham, Eoin K            13 ASC-MD                         5:09.21  
 10 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD                        5:12.36  
 11 Zhang, Jeffrey R          15 EST-MD                         5:20.19  
 12 Budde, Eli T              14 EST-MD                         5:25.58  
 13 Rea, Sam M                16 EST-MD                         5:26.15  
 14 Mogilnay, Alan F          15 EST-MD                         5:26.19  
 15 Thornton, Steven S        13 WEST-MA                        5:29.09  
 16 Fry, Marshall M           13 EST-MD                         5:35.12  
 17 Clancy, Nolan J           15 WEST-MA                        5:36.69  
 18 Speciale, Matthew W       13 ASC-MD                         5:41.66  
 19 Vance, Brian P            13 EST-MD                         5:41.97  
 20 Wilson, Brandon E         14 EST-MD                         5:49.58  
 21 Hankins, Chase            13 EST-MD                         5:50.80  
 22 Basavaraju, Rithwik       13 EST-MD                         6:30.26  
 23 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                        6:30.30  
 24 Snyder, Nicholas A        13 EST-MD                         6:37.94  
 -- Mo, Kenneth               14 EST-MD                              NS  
 -- Bubser III, John E        17 ASC-MD                              NS  
 -- Gunawardane, Sohan        14 EST-MD                              NS  
 -- Barry, Nicky A            15 WEST-MA                             NS  
 -- Kegley, Jesse H           11 SPRC-MD                             NS  
 -- Kegley, Shep M            10 SPRC-MD                             NS  
 -- Poindexter, Matthew       17 SPRC-MD                             NS  
 
Event 7  Girls 15-18 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carella, Emily R          17 ASC-MD                         2:09.70  
  2 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD                         2:15.96  
  3 Krouse, Mackenna R        15 EST-MD                         2:21.92  
  4 Miller, Hannah E          15 SPRC-MD                        2:40.81  
  5 Mulhern, Katie H          17 SPRC-MD                        3:09.67  
 -- Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD                             NS  
 
Event 8  Boys 15-18 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sabo, Justin J            16 EST-MD                         1:59.93  
  2 Nelson, Greg J            17 EST-MD                         2:00.15  
  3 Schultz, Jackson L        15 SPRC-MD                        2:01.98  
  4 Parker, Daniel B          17 SPRC-MD                        2:05.70  
  5 Kain, PJ J                15 WEST-MA                        2:05.78  
  6 Walden, Vincent C         16 SPRC-MD                        2:10.37  
  7 Maloy, Ryan M             16 SPRC-MD                        2:13.57  
  8 Dalton, Matthew X         16 SPRC-MD                        2:15.89  
  9 Weidner, Christopher J    16 WEST-MA                        2:28.39  
 -- Twomey, Sean P            17 ASC-MD                              DQ  
 
Event 9  Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                         2:23.71  
  2 Diguardo, Livi R          13 ASC-MD                         2:37.07  
  3 Shorter, Abbie L          14 EST-MD                         2:41.38  
  4 Shanks, Amy R             13 SPRC-MD                        2:51.48  
  5 Knauer, Grace E           13 SPRC-MD                        3:14.29  
  6 Pickett, Ginger R         13 ASC-MD                         3:21.90  
 
Event 10  Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vance, Brian P            13 EST-MD                         2:19.22  
  2 Hankins, Chase            13 EST-MD                         2:26.87  
  3 Morales, Drake J          13 WEST-MA                        2:52.61  
 -- Weidner, Gregory S        14 WEST-MA                             NS  
 
Event 11  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Byrne, Kaitlyn E        16 EST-MD                           24.93  
  2 Rapuano, Abby C           17 EST-MD                           25.03  
  3 Kaufman, Victoria E       15 EST-MD                           25.22  
  4 Fanua, Lili M             16 EST-MD                           25.25  
  5 Schere, Yvonne A          17 ASC-MD                           25.45  
  6 Bartlett, Lindsey A       15 EST-MD                           25.70  
  7 Litynski, Brenna K        15 ASC-MD                           26.32  
  8 Anderson, Alexa M         16 ASC-MD                           26.46  
  9 Vita, Mary G              18 ASC-MD                           26.57  
 10 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD                           26.63  
 11 Blankenship, Tori L       15 WEST-MA                          26.68  
 12 Firlie, Elizabeth M       16 EST-MD                           26.80  
 13 Brown, Fallon M           16 OPST-MD                          26.94  
 14 McCaig, Colleen S         15 ASC-MD                           27.05  
 15 Thornton, Natalie L       17 EST-MD                           27.15  
 16 Sharma, Anjali S          17 EST-MD                           27.36  
 17 Murray, Emilee L          16 WEST-MA                          27.44  
 18 Neuman, Natalie K         15 ASC-MD                           27.52  
 19 Graham, Kiki A            15 OPST-MD                          27.63  
 20 Gorsuch, Megan A          17 EST-MD                           27.73  
 21 Hatley, Samara K          15 ASC-MD                           27.79  
 22 Eckenrod, Gabriella M     15 EST-MD                           27.90  
 23 Krouse, Mackenna R        15 EST-MD                           28.11  
 24 Messaris, Charlotte R     15 EST-MD                           28.15  
 25 Howell, Kaila D           15 ASC-MD                           28.26  
 26 Kress, Maggie             17 WEST-MA                          28.41  
 27 Jones, Lexi C             16 EST-MD                           28.72  
 28 Bauernschmidt, Erica E    15 WEST-MA                          30.50  
 29 Hines, Nyah E             15 EST-MD                           30.83  
 30 Dutra, Bella J            17 EST-MD                           30.84  
 31 Olive, Kathleen R         16 EST-MD                           31.35  
 32 Wollenschlaeger, Zoe J    16 ASC-MD                           32.35  
 33 Mulhern, Katie H          17 SPRC-MD                          32.62  
 34 Warner, Lena R            15 ASC-MD                           34.04  
 -- Moskios, Hannah J         15 ASC-MD                              NS  
 -- Zollicoffer, Lauren F     17 EST-MD                              NS  
 -- Friedman, Jensen L        15 EST-MD                              NS  
 -- Gunawardane, Shivi        17 EST-MD                              NS  
 -- Fitzsimmons, Norah B      15 EST-MD                              NS  
 -- Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD                             NS  
 -- Owens, Shannon V          17 SPRC-MD                             NS  
 -- Ventrone, Lilianne C      17 GMAC-MD                             NS  
 -- Picard, Laura E           15 GMAC-MD                             NS  
 
Event 12  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Jimmy G          17 ASC-MD                           21.62  
  2 Johnson, Daniel T         17 ASC-MD                           22.29  
  3 Kuriawa, Alex J           15 SPRC-MD                          22.60  
  4 Falsone, Andrew V         16 ASC-MD                           22.64  
  5 Schultz, Jackson L        15 SPRC-MD                          22.82  
  6 Zuga, Alexander M         17 EST-MD                           22.89  
  7 Vita, Joseph F            16 ASC-MD                           22.92  
  8 Merz, Ben T               16 EST-MD                           23.08  
  9 Sabo, Justin J            16 EST-MD                           23.24  
 10 Feliz, John T             16 SPRC-MD                          23.25  
 11 Bacon, Alec M             16 GMAC-MD                          23.43  
 12 Roman, Jeff H             17 EST-MD                           23.47  
 13 Freeman, Garrett S        17 SPRC-MD                          23.89  
 14 Maloy, Ryan M             16 SPRC-MD                          24.03  
 15 Gostomski, David G        15 EST-MD                           24.04  
 16 Gude, Luke M              16 EST-MD                           24.06  
 17 Little, Hunter W          15 EST-MD                           24.21  
 17 Parker, Daniel B          17 SPRC-MD                          24.21  
 19 Frick, Evan C             15 EST-MD                           24.23  
 20 Merton, Kevin T           17 ASC-MD                           24.36  
 21 Parker, Tommy A           16 EST-MD                           24.47  
 22 Lee, Hoseok M             15 EST-MD                           24.50  
 23 Rea, Sam M                16 EST-MD                           24.59  
 24 Mogilnay, Alan F          15 EST-MD                           24.64  
 25 Nelson, Greg J            17 EST-MD                           24.67  
 26 Chester, Chace J          16 EST-MD                           24.72  
 27 Hohlbein, Connor E        15 EST-MD                           24.92  
 28 Wayne, Dom M              17 WEST-MA                          25.01  
 28 Whiteman, Noah J          16 SPRC-MD                          25.01  
 30 Bubser III, John E        17 ASC-MD                           25.09  
 31 Li, Tony F                16 EST-MD                           25.35  
 32 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD                          25.41  
 33 Anderson, Griffin R       15 SPRC-MD                          25.60  
 34 Dalton, Matthew X         16 SPRC-MD                          25.67  
 35 Zhang, Jeffrey R          15 EST-MD                           25.87  
 36 Barry, Nicky A            15 WEST-MA                          25.95  
 37 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD                          26.03  
 38 Clancy, Nolan J           15 WEST-MA                          26.52  
 39 Weidner, Christopher J    16 WEST-MA                          26.85  
 40 Talwar, Sai K             16 EST-MD                           27.12  
 41 Murray, Jack C            15 SPRC-MD                          27.54  
 42 Prodehl, Drew R           16 SPRC-MD                          27.60  
 43 Londono, Santiago         15 WEST-MA                          27.77  
 44 Mead, Aidan J             16 ASC-MD                           27.89  
 45 Mills, Arran J            17 OPST-MD                          27.97  
 46 Henderson, Myles I        15 GBSA-MD                          29.64  
 47 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD                          31.61  
 -- Loughlin, Drew E          15 ASC-MD                              NS  
 -- Carlisle, Aaron J         15 SPRC-MD                             NS  
 -- Poindexter, Matthew       17 SPRC-MD                             NS  
 
Event 13  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD                           26.82  
  2 Patz, Sophie N            14 SPRC-MD                          26.88  
  3 Ekanayake, Samantha K     13 EST-MD                           27.13  
  4 Appiani, Nicole A         13 ASC-MD                           27.44  
  5 Sloan, Teagan D           13 ASC-MD                           27.49  
  6 Mester, Laney F           14 EST-MD                           27.64  
  7 Shaffrey, Hannah M        13 EST-MD                           27.67  
  7 Hall, Kennedy A           13 ASC-MD                           27.67  
  9 Rapuano, Lily M           14 EST-MD                           27.91  
 10 Diguardo, Livi R          13 ASC-MD                           27.97  
 11 Jones, Melody A           14 GMAC-MD                          27.99  
 12 Skalski, Maddie M         14 ASC-MD                           28.23  
 13 Insley, Katia A           14 ASC-MD                           28.33  
 14 Bowes, Sabrina C          13 EST-MD                           28.40  
 15 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD                          28.59  
 16 Hunter, Alli P            14 OPST-MD                          28.70  
 17 Stephan, Bridget E        14 EST-MD                           28.71  
 18 Cattaneo, Sophia C        14 SPRC-MD                          28.74  
 19 Picker, Zoe E             13 EST-MD                           28.75  
 20 Sand, Ellie F             14 EST-MD                           28.79  
 21 Frill, Maddie C           13 GMAC-MD                          28.86  
 22 Johnson, Amelia E         14 ASC-MD                           29.05  
 22 Vu, Amanda P              14 ASC-MD                           29.05  
 24 Soltis, Sarah F           14 SPRC-MD                          29.06  
 25 Cuchna, Francesca M       14 EST-MD                           29.32  
 26 Lunetta, Tess             14 WEST-MA                          29.34  
 27 Keller, Sophia E          13 ASC-MD                           29.69  
 28 Shorter, Abbie L          14 EST-MD                           29.79  
 29 Brown, Farrah C           13 OPST-MD                          29.84  
 30 Knauer, Grace E           13 SPRC-MD                          29.98  
 30 Gude, Leah M              13 EST-MD                           29.98  
 32 Thornton, Sydney R        13 EST-MD                           30.09  
 33 Greenwald, Elise R        13 EST-MD                           30.18  
 34 Veliuona, Avery R         14 EST-MD                           30.22  
 35 Lewis, Emory              13 ASC-MD                           30.27  
 36 Skvortsova, Margarita     14 EST-MD                           30.43  
 37 Anderson, Katie E         13 ASC-MD                           30.68  
 38 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD                          30.92  
 39 Mazur, Karolina T         13 EST-MD                           30.96  
 40 Parker, Mackenzie A       13 SPRC-MD                          31.12  
 41 Shanks, Amy R             13 SPRC-MD                          31.26  
 42 Perks, Maddy L            13 GMAC-MD                          31.34  
 43 Mednick, Anna N           13 ASC-MD                           31.76  
 44 Wicklein, Hannah G        13 ASC-MD                           32.21  
 45 Mesarch, Lily R           13 ASC-MD                           32.66  
 46 Pickett, Ginger R         13 ASC-MD                           33.32  
 47 Banks, Diana              13 SPRC-MD                          33.43  
 48 Wollenschlaeger, Gemma K  13 ASC-MD                           33.55  
 49 Fink, Kira S              13 ASC-MD                           33.99  
 50 Maier, Anya E             13 ASC-MD                           34.14  
 51 Rosner, Caitlin M         13 ASC-MD                           35.26  
 52 Hembree, Yasmeen E        14 ASC-MD                           35.79  
 53 Trivits, Sunny S          13 OPST-MD                          37.29  
 -- Carey, Bayle M            13 EST-MD                              NS  
 -- Hicks, Ryleigh M          13 EST-MD                              NS  
 -- Bell, Amayah G            13 EST-MD                              NS  
 -- Gunawardane, Sonali       14 EST-MD                              NS  
 -- Demars, Soleil L          13 ASC-MD                              NS  
 -- Shoffler, Alex D          13 ASC-MD                              NS  
 -- Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                              NS  
 -- Mooradian, Morgan E       13 SPRC-MD                             NS  
 -- Smith, Sydney M           13 SPRC-MD                             NS  
 -- Kress, Susanna G          14 WEST-MA                             NS  
 
Event 14  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lenham, Eoin K            13 ASC-MD                           23.96  
  2 Doudna, Ethan M           13 ASC-MD                           24.24  
  3 Custodio, Riley W         13 OPST-MD                          24.67  
  4 Speciale, Matthew W       13 ASC-MD                           25.16  
  5 Wilson, Brandon E         14 EST-MD                           25.18  
  6 Budde, Eli T              14 EST-MD                           25.32  
  7 Thornton, Steven S        13 WEST-MA                          25.57  
  8 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD                          25.84  
  9 Merton, Nick A            14 ASC-MD                           26.27  
 10 Poltrack, Trevor D        14 ASC-MD                           26.35  
 11 Fry, Marshall M           13 EST-MD                           27.52  
 12 Dill, Andy                14 WEST-MA                          28.04  
 13 Hankins, Chase            13 EST-MD                           28.34  
 14 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                           28.54  
 15 Cherry, Zachary L         13 GBSA-MD                          28.61  
 16 Shelton, Austin B         13 ASC-MD                           28.72  
 17 Bayes, Zack J             13 ASC-MD                           29.40  
 18 Basavaraju, Rithwik       13 EST-MD                           29.50  
 19 Drum, Sam H               13 ASC-MD                           29.93  
 20 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD                          30.44  
 21 Snyder, Nicholas A        13 EST-MD                           30.63  
 22 Tylutki, Kevin M          14 GBSA-MD                          30.75  
 23 Qiu, Eddy D               13 GBSA-MD                          30.76  
 24 Morales, Drake J          13 WEST-MA                          30.84  
 25 Linville, Hunter T        13 ASC-MD                           31.24  
 26 Lathrop, Ian P            13 ASC-MD                           31.63  
 27 Yang, Andrew B            13 EST-MD                           32.24  
 28 Kaufmann, Holden C        13 WEST-MA                          37.45  
 -- Mo, Kenneth               14 EST-MD                              NS  
 -- Doherty, Jacob A          13 SPRC-MD                             NS  
 -- Gunawardane, Sohan        14 EST-MD                              NS  
 -- Weidner, Gregory S        14 WEST-MA                             NS  
 -- Ziegler, Noah Z           14 WEST-MA                             NS  
 
Event 15  Girls 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaufman, Victoria E       15 EST-MD                         1:01.05  
  2 Bartlett, Lindsey A       15 EST-MD                         1:01.87  
  3 Carella, Emily R          17 ASC-MD                         1:02.53  
  4 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD                         1:02.76  
  5 Fanua, Lili M             16 EST-MD                         1:03.31  
  6 Rapuano, Abby C           17 EST-MD                         1:03.54  
  7 Brown, Fallon M           16 OPST-MD                        1:03.88  
  8 McCaig, Colleen S         15 ASC-MD                         1:04.00  
  9 Schere, Yvonne A          17 ASC-MD                         1:04.44  
 10 Vita, Mary G              18 ASC-MD                         1:04.99  
 11 Anderson, Alexa M         16 ASC-MD                         1:05.20  
 12 Litynski, Brenna K        15 ASC-MD                         1:05.44  
 13 Neuman, Natalie K         15 ASC-MD                         1:05.86  
 14 Graham, Kiki A            15 OPST-MD                        1:05.89  
 15 Firlie, Elizabeth M       16 EST-MD                         1:05.95  
 16 Blankenship, Tori L       15 WEST-MA                        1:06.21  
 17 Hatley, Samara K          15 ASC-MD                         1:06.27  
 18 Krouse, Mackenna R        15 EST-MD                         1:07.72  
 19 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD                         1:08.49  
 20 Eckenrod, Gabriella M     15 EST-MD                         1:08.63  
 21 Kress, Maggie             17 WEST-MA                        1:09.04  
 22 Murray, Emilee L          16 WEST-MA                        1:10.99  
 23 Hines, Nyah E             15 EST-MD                         1:11.19  
 24 Jones, Lexi C             16 EST-MD                         1:11.52  
 25 Baker, Brooke E           16 ASC-MD                         1:12.19  
 26 Howell, Kaila D           15 ASC-MD                         1:12.30  
 27 Miller, Hannah E          15 SPRC-MD                        1:13.17  
 28 Messaris, Charlotte R     15 EST-MD                         1:13.31  
 29 Gorsuch, Megan A          17 EST-MD                         1:14.62  
 30 Sharma, Anjali S          17 EST-MD                         1:14.72  
 31 Bauernschmidt, Erica E    15 WEST-MA                        1:15.64  
 32 Dutra, Bella J            17 EST-MD                         1:16.15  
 33 Wollenschlaeger, Zoe J    16 ASC-MD                         1:21.63  
 34 Mulhern, Katie H          17 SPRC-MD                        1:23.97  
 35 Olive, Kathleen R         16 EST-MD                         1:25.28  
 -- Ventrone, Lilianne C      17 GMAC-MD                             NS  
 -- Picard, Laura E           15 GMAC-MD                             NS  
 -- Friedman, Jensen L        15 EST-MD                              NS  
 -- Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD                             NS  
 -- Warner, Lena R            15 ASC-MD                              NS  
 -- Zollicoffer, Lauren F     17 EST-MD                              NS  
 -- Moskios, Hannah J         15 ASC-MD                              NS  
 -- Gunawardane, Shivi        17 EST-MD                              NS  
 -- Fitzsimmons, Norah B      15 EST-MD                              NS  
 -- Owens, Shannon V          17 SPRC-MD                             NS  
 
Event 16  Boys 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuriawa, Alex J           15 SPRC-MD                          53.53  
  2 Hayburn, Jimmy G          17 ASC-MD                           54.01  
  3 Merz, Ben T               16 EST-MD                           54.99  
  4 Twomey, Sean P            17 ASC-MD                           55.36  
  5 Walden, Vincent C         16 SPRC-MD                          55.81  
  6 Vita, Joseph F            16 ASC-MD                           56.60  
  7 Gude, Luke M              16 EST-MD                           56.72  
  8 Schultz, Jackson L        15 SPRC-MD                          56.99  
  9 Zuga, Alexander M         17 EST-MD                           57.34  
 10 Frick, Evan C             15 EST-MD                           58.60  
 11 Mogilnay, Alan F          15 EST-MD                           58.61  
 12 Gostomski, David G        15 EST-MD                           59.11  
 13 Lee, Hoseok M             15 EST-MD                           59.55  
 14 Feliz, John T             16 SPRC-MD                          59.65  
 15 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD                        1:00.29  
 16 Kain, PJ J                15 WEST-MA                        1:00.47  
 17 Little, Hunter W          15 EST-MD                         1:00.49  
 18 Parker, Daniel B          17 SPRC-MD                        1:00.86  
 19 Dalton, Matthew X         16 SPRC-MD                        1:01.24  
 20 Bacon, Alec M             16 GMAC-MD                        1:03.13  
 21 Zhang, Jeffrey R          15 EST-MD                         1:03.24  
 22 Whiteman, Noah J          16 SPRC-MD                        1:03.39  
 23 Roman, Jeff H             17 EST-MD                         1:04.37  
 24 Bubser III, John E        17 ASC-MD                         1:04.50  
 25 Clancy, Nolan J           15 WEST-MA                        1:05.00  
 26 Rea, Sam M                16 EST-MD                         1:05.07  
 27 Li, Tony F                16 EST-MD                         1:05.28  
 28 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD                        1:06.50  
 29 Freeman, Garrett S        17 SPRC-MD                        1:06.58  
 30 Hohlbein, Connor E        15 EST-MD                         1:06.91  
 31 Chester, Chace J          16 EST-MD                         1:08.20  
 32 Mead, Aidan J             16 ASC-MD                         1:08.73  
 33 Anderson, Griffin R       15 SPRC-MD                        1:09.22  
 34 Parker, Tommy A           16 EST-MD                         1:09.33  
 35 Barry, Nicky A            15 WEST-MA                        1:10.10  
 36 Londono, Santiago         15 WEST-MA                        1:10.76  
 37 Prodehl, Drew R           16 SPRC-MD                        1:12.44  
 38 Mills, Arran J            17 OPST-MD                        1:13.90  
 39 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD                        1:29.99  
 -- Murray, Jack C            15 SPRC-MD                             DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Loughlin, Drew E          15 ASC-MD                              NS  
 -- Carlisle, Aaron J         15 SPRC-MD                             NS  
 -- Poindexter, Matthew       17 SPRC-MD                             NS  
 
Event 17  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD                         1:03.03  
  2 Sloan, Teagan D           13 ASC-MD                         1:04.71  
  3 Shaffrey, Hannah M        13 EST-MD                         1:06.15  
  4 Rapuano, Lily M           14 EST-MD                         1:06.16  
  5 Patz, Sophie N            14 SPRC-MD                        1:06.71  
  6 Bowes, Sabrina C          13 EST-MD                         1:07.50  
  7 Mester, Laney F           14 EST-MD                         1:07.56  
  8 Ekanayake, Samantha K     13 EST-MD                         1:07.79  
  9 Diguardo, Livi R          13 ASC-MD                         1:07.88  
 10 Sand, Ellie F             14 EST-MD                         1:08.83  
 11 Hall, Kennedy A           13 ASC-MD                         1:08.93  
 12 Soltis, Sarah F           14 SPRC-MD                        1:09.28  
 13 Appiani, Nicole A         13 ASC-MD                         1:10.09  
 14 Hunter, Alli P            14 OPST-MD                        1:10.49  
 15 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                         1:10.55  
 16 Jones, Melody A           14 GMAC-MD                        1:11.16  
 17 Skalski, Maddie M         14 ASC-MD                         1:11.72  
 18 Cattaneo, Sophia C        14 SPRC-MD                        1:12.23  
 19 Keller, Sophia E          13 ASC-MD                         1:12.71  
 20 Brown, Farrah C           13 OPST-MD                        1:12.90  
 21 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD                        1:13.52  
 22 Skvortsova, Margarita     14 EST-MD                         1:14.22  
 23 Thornton, Sydney R        13 EST-MD                         1:14.36  
 24 Shorter, Abbie L          14 EST-MD                         1:14.60  
 25 Cuchna, Francesca M       14 EST-MD                         1:15.09  
 26 Stephan, Bridget E        14 EST-MD                         1:15.22  
 27 Lunetta, Tess             14 WEST-MA                        1:15.65  
 28 Gude, Leah M              13 EST-MD                         1:15.72  
 29 Insley, Katia A           14 ASC-MD                         1:16.28  
 30 Greenwald, Elise R        13 EST-MD                         1:16.32  
 31 Picker, Zoe E             13 EST-MD                         1:17.88  
 32 Parker, Mackenzie A       13 SPRC-MD                        1:18.67  
 33 Vu, Amanda P              14 ASC-MD                         1:18.81  
 34 Mazur, Karolina T         13 EST-MD                         1:19.78  
 35 Anderson, Katie E         13 ASC-MD                         1:21.12  
 36 Mesarch, Lily R           13 ASC-MD                         1:21.55  
 37 Banks, Diana              13 SPRC-MD                        1:21.89  
 38 Mednick, Anna N           13 ASC-MD                         1:21.96  
 39 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD                        1:21.99  
 40 Johnson, Amelia E         14 ASC-MD                         1:22.28  
 41 Knauer, Grace E           13 SPRC-MD                        1:22.46  
 42 Pickett, Ginger R         13 ASC-MD                         1:22.57  
 43 Wicklein, Hannah G        13 ASC-MD                         1:24.37  
 44 Perks, Maddy L            13 GMAC-MD                        1:24.88  
 45 Rosner, Caitlin M         13 ASC-MD                         1:26.48  
 46 Lewis, Emory              13 ASC-MD                         1:27.25  
 47 Fritter, Samantha G       13 ASC-MD                         1:32.09  
 48 Maier, Anya E             13 ASC-MD                         1:37.24  
 49 Trivits, Sunny S          13 OPST-MD                        1:38.73  
 -- Fink, Kira S              13 ASC-MD                              DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Wollenschlaeger, Gemma K  13 ASC-MD                              DQ  
 -- Shoffler, Alex D          13 ASC-MD                              NS  
 -- Demars, Soleil L          13 ASC-MD                              NS  
 -- Carey, Bayle M            13 EST-MD                              NS  
 -- Bell, Amayah G            13 EST-MD                              NS  
 -- Gunawardane, Sonali       14 EST-MD                              NS  
 -- Hicks, Ryleigh M          13 EST-MD                              NS  
 -- Kress, Susanna G          14 WEST-MA                             NS  
 -- Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                              NS  
 -- Smith, Sydney M           13 SPRC-MD                             NS  
 -- Mooradian, Morgan E       13 SPRC-MD                             NS  
 
Event 18  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Patrick G        14 ASC-MD                           56.12  
  2 Lenham, Eoin K            13 ASC-MD                           57.69  
  3 Doudna, Ethan M           13 ASC-MD                         1:00.79  
  4 Speciale, Matthew W       13 ASC-MD                         1:02.31  
  5 Wilson, Brandon E         14 EST-MD                         1:03.72  
  6 Fry, Marshall M           13 EST-MD                         1:04.02  
  7 Vance, Brian P            13 EST-MD                         1:05.15  
  8 Custodio, Riley W         13 OPST-MD                        1:05.18  
  9 Thornton, Steven S        13 WEST-MA                        1:05.90  
 10 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD                        1:06.45  
 11 Budde, Eli T              14 EST-MD                         1:06.95  
 12 Poltrack, Trevor D        14 ASC-MD                         1:09.06  
 13 Merton, Nick A            14 ASC-MD                         1:09.82  
 14 Basavaraju, Rithwik       13 EST-MD                         1:13.57  
 15 Dill, Andy                14 WEST-MA                        1:14.60  
 16 Snyder, Nicholas A        13 EST-MD                         1:16.06  
 17 Cherry, Zachary L         13 GBSA-MD                        1:17.59  
 18 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         1:17.71  
 19 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD                        1:18.23  
 20 Yang, Andrew B            13 EST-MD                         1:19.17  
 21 Bayes, Zack J             13 ASC-MD                         1:19.47  
 22 Drum, Sam H               13 ASC-MD                         1:19.49  
 23 Morales, Drake J          13 WEST-MA                        1:20.81  
 24 Linville, Hunter T        13 ASC-MD                         1:22.89  
 25 Lathrop, Ian P            13 ASC-MD                         1:30.58  
 26 Tylutki, Kevin M          14 GBSA-MD                        1:33.12  
 27 Kaufmann, Holden C        13 WEST-MA                        1:40.31  
 -- Mo, Kenneth               14 EST-MD                              NS  
 -- Gunawardane, Sohan        14 EST-MD                              NS  
 -- Doherty, Jacob A          13 SPRC-MD                             NS  
 
Event 19  Girls 15-18 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Byrne, Kaitlyn E        16 EST-MD                         1:58.04  
  2 Schere, Yvonne A          17 ASC-MD                         1:58.96  
  3 Carella, Emily R          17 ASC-MD                         1:59.33  
  4 Kaufman, Victoria E       15 EST-MD                         2:01.32  
  5 Litynski, Brenna K        15 ASC-MD                         2:03.00  
  6 Fanua, Lili M             16 EST-MD                         2:04.33  
  7 Blankenship, Tori L       15 WEST-MA                        2:05.39  
  8 Rapuano, Abby C           17 EST-MD                         2:05.69  
  9 Anderson, Alexa M         16 ASC-MD                         2:06.09  
 10 Bartlett, Lindsey A       15 EST-MD                         2:06.42  
 11 Thornton, Natalie L       17 EST-MD                         2:06.98  
 12 Brown, Fallon M           16 OPST-MD                        2:07.43  
 13 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD                         2:07.72  
 14 Firlie, Elizabeth M       16 EST-MD                         2:08.71  
 15 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD                         2:10.21  
 16 Hatley, Samara K          15 ASC-MD                         2:10.38  
 17 Graham, Kiki A            15 OPST-MD                        2:14.06  
 18 Murray, Emilee L          16 WEST-MA                        2:16.58  
 19 Howell, Kaila D           15 ASC-MD                         2:18.30  
 20 Messaris, Charlotte R     15 EST-MD                         2:18.75  
 21 Jones, Lexi C             16 EST-MD                         2:20.02  
 22 Eckenrod, Gabriella M     15 EST-MD                         2:21.21  
 23 Kress, Maggie             17 WEST-MA                        2:22.00  
 24 Miller, Hannah E          15 SPRC-MD                        2:22.96  
 25 Bauernschmidt, Erica E    15 WEST-MA                        2:25.46  
 26 Hines, Nyah E             15 EST-MD                         2:30.52  
 27 Wollenschlaeger, Zoe J    16 ASC-MD                         2:37.61  
 28 Olive, Kathleen R         16 EST-MD                         2:39.54  
 -- Baker, Brooke E           16 ASC-MD                              NS  
 -- Moskios, Hannah J         15 ASC-MD                              NS  
 -- Sharma, Anjali S          17 EST-MD                              NS  
 -- Gunawardane, Shivi        17 EST-MD                              NS  
 -- Ventrone, Lilianne C      17 GMAC-MD                             NS  
 -- Dutra, Bella J            17 EST-MD                              NS  
 -- Owens, Shannon V          17 SPRC-MD                             NS  
 -- Fitzsimmons, Norah B      15 EST-MD                              NS  
 -- Friedman, Jensen L        15 EST-MD                              NS  
 
Event 20  Boys 15-18 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zuga, Alexander M         17 EST-MD                         1:43.93  
  2 Johnson, Daniel T         17 ASC-MD                         1:44.57  
  3 Twomey, Sean P            17 ASC-MD                         1:45.59  
  4 Kuriawa, Alex J           15 SPRC-MD                        1:48.04  
  5 Sabo, Justin J            16 EST-MD                         1:49.45  
  6 Kain, PJ J                15 WEST-MA                        1:51.39  
  7 Lee, Hoseok M             15 EST-MD                         1:52.23  
  8 Frick, Evan C             15 EST-MD                         1:53.73  
  9 Bacon, Alec M             16 GMAC-MD                        1:54.09  
 10 Gude, Luke M              16 EST-MD                         1:54.17  
 11 Feliz, John T             16 SPRC-MD                        1:54.38  
 12 Nelson, Greg J            17 EST-MD                         1:55.31  
 13 Maloy, Ryan M             16 SPRC-MD                        1:55.60  
 14 Walden, Vincent C         16 SPRC-MD                        1:56.12  
 15 Mogilnay, Alan F          15 EST-MD                         1:56.89  
 16 Merton, Kevin T           17 ASC-MD                         1:57.83  
 17 Hohlbein, Connor E        15 EST-MD                         1:58.59  
 18 Little, Hunter W          15 EST-MD                         1:58.61  
 19 Zhang, Jeffrey R          15 EST-MD                         1:58.88  
 20 Rea, Sam M                16 EST-MD                         1:59.24  
 21 Li, Tony F                16 EST-MD                         1:59.69  
 22 Whiteman, Noah J          16 SPRC-MD                        2:00.70  
 23 Wayne, Dom M              17 WEST-MA                        2:00.76  
 24 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD                        2:00.92  
 25 Freeman, Garrett S        17 SPRC-MD                        2:01.34  
 26 Bubser III, John E        17 ASC-MD                         2:02.12  
 27 Gostomski, David G        15 EST-MD                         2:03.79  
 28 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD                        2:03.83  
 29 Clancy, Nolan J           15 WEST-MA                        2:05.61  
 30 Chester, Chace J          16 EST-MD                         2:05.73  
 31 Anderson, Griffin R       15 SPRC-MD                        2:07.18  
 32 Weidner, Christopher J    16 WEST-MA                        2:09.49  
 33 Roman, Jeff H             17 EST-MD                         2:10.00  
 34 Barry, Nicky A            15 WEST-MA                        2:11.61  
 35 Prodehl, Drew R           16 SPRC-MD                        2:16.13  
 36 Parker, Tommy A           16 EST-MD                         2:17.29  
 37 Londono, Santiago         15 WEST-MA                        2:17.63  
 38 Mills, Arran J            17 OPST-MD                        2:18.92  
 39 Talwar, Sai K             16 EST-MD                         2:19.39  
 40 Henderson, Myles I        15 GBSA-MD                        2:22.98  
 41 Murray, Jack C            15 SPRC-MD                        2:26.66  
 42 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD                        2:50.31  
 -- Merz, Ben T               16 EST-MD                              NS  
 -- Poindexter, Matthew       17 SPRC-MD                             NS  
 -- Carlisle, Aaron J         15 SPRC-MD                             NS  
 
Event 21  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mester, Laney F           14 EST-MD                         2:06.03  
  2 Shaffrey, Hannah M        13 EST-MD                         2:06.13  
  3 Rapuano, Lily M           14 EST-MD                         2:07.76  
  4 Sloan, Teagan D           13 ASC-MD                         2:09.02  
  5 Sand, Ellie F             14 EST-MD                         2:09.72  
  6 Ekanayake, Samantha K     13 EST-MD                         2:10.31  
  7 Jones, Melody A           14 GMAC-MD                        2:11.95  
  8 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD                         2:12.75  
  9 Appiani, Nicole A         13 ASC-MD                         2:12.77  
 10 Hunter, Alli P            14 OPST-MD                        2:13.78  
 11 Bowes, Sabrina C          13 EST-MD                         2:14.02  
 11 Soltis, Sarah F           14 SPRC-MD                        2:14.02  
 13 Stephan, Bridget E        14 EST-MD                         2:15.05  
 14 Skalski, Maddie M         14 ASC-MD                         2:18.39  
 15 Cuchna, Francesca M       14 EST-MD                         2:18.43  
 16 Insley, Katia A           14 ASC-MD                         2:18.96  
 17 Keller, Sophia E          13 ASC-MD                         2:19.66  
 18 Picker, Zoe E             13 EST-MD                         2:21.37  
 18 Gude, Leah M              13 EST-MD                         2:21.37  
 20 Brown, Farrah C           13 OPST-MD                        2:21.62  
 21 Cattaneo, Sophia C        14 SPRC-MD                        2:22.95  
 22 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD                        2:23.21  
 23 Veliuona, Avery R         14 EST-MD                         2:24.84  
 24 Lunetta, Tess             14 WEST-MA                        2:25.86  
 25 Greenwald, Elise R        13 EST-MD                         2:26.40  
 26 Frill, Maddie C           13 GMAC-MD                        2:27.06  
 27 Shanks, Amy R             13 SPRC-MD                        2:28.48  
 28 Thornton, Sydney R        13 EST-MD                         2:28.79  
 29 Vu, Amanda P              14 ASC-MD                         2:28.82  
 30 Mazur, Karolina T         13 EST-MD                         2:29.42  
 31 Parker, Mackenzie A       13 SPRC-MD                        2:29.89  
 32 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD                        2:31.71  
 33 Skvortsova, Margarita     14 EST-MD                         2:32.33  
 34 Lewis, Emory              13 ASC-MD                         2:34.12  
 35 Mesarch, Lily R           13 ASC-MD                         2:35.81  
 36 Johnson, Amelia E         14 ASC-MD                         2:36.31  
 37 Anderson, Katie E         13 ASC-MD                         2:36.42  
 38 Fritter, Samantha G       13 ASC-MD                         2:38.18  
 39 Fink, Kira S              13 ASC-MD                         2:39.29  
 40 Maier, Anya E             13 ASC-MD                         2:44.75  
 41 Wicklein, Hannah G        13 ASC-MD                         2:45.72  
 42 Banks, Diana              13 SPRC-MD                        2:49.27  
 43 Rosner, Caitlin M         13 ASC-MD                         2:50.15  
 44 Wollenschlaeger, Gemma K  13 ASC-MD                         2:53.39  
 45 Hembree, Yasmeen E        14 ASC-MD                         2:59.53  
 46 Trivits, Sunny S          13 OPST-MD                        3:16.36  
 -- Gunawardane, Sonali       14 EST-MD                              NS  
 -- Carey, Bayle M            13 EST-MD                              NS  
 -- Bell, Amayah G            13 EST-MD                              NS  
 -- Hicks, Ryleigh M          13 EST-MD                              NS  
 -- Demars, Soleil L          13 ASC-MD                              NS  
 -- Mednick, Anna N           13 ASC-MD                              NS  
 -- Kress, Susanna G          14 WEST-MA                             NS  
 -- Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                              NS  
 -- Mooradian, Morgan E       13 SPRC-MD                             NS  
 -- Shoffler, Alex D          13 ASC-MD                              NS  
 
Event 22  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Patrick G        14 ASC-MD                         1:54.14  
  2 Lenham, Eoin K            13 ASC-MD                         1:55.71  
  3 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD                        2:00.87  
  4 Doudna, Ethan M           13 ASC-MD                         2:01.06  
  5 Speciale, Matthew W       13 ASC-MD                         2:01.12  
  6 Budde, Eli T              14 EST-MD                         2:01.68  
  7 Thornton, Steven S        13 WEST-MA                        2:02.18  
  8 Fry, Marshall M           13 EST-MD                         2:05.89  
  9 Wilson, Brandon E         14 EST-MD                         2:07.10  
 10 Vance, Brian P            13 EST-MD                         2:09.28  
 11 Dill, Andy                14 WEST-MA                        2:12.80  
 12 Hankins, Chase            13 EST-MD                         2:13.41  
 13 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         2:16.69  
 14 Custodio, Riley W         13 OPST-MD                        2:17.34  
 15 Poltrack, Trevor D        14 ASC-MD                         2:19.91  
 16 Snyder, Nicholas A        13 EST-MD                         2:26.71  
 17 Drum, Sam H               13 ASC-MD                         2:28.00  
 18 Basavaraju, Rithwik       13 EST-MD                         2:28.20  
 19 Bayes, Zack J             13 ASC-MD                         2:30.09  
 20 Shelton, Austin B         13 ASC-MD                         2:32.30  
 21 Cherry, Zachary L         13 GBSA-MD                        2:35.39  
 22 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD                        2:37.99  
 23 Linville, Hunter T        13 ASC-MD                         2:38.18  
 24 Yang, Andrew B            13 EST-MD                         2:43.32  
 25 Tylutki, Kevin M          14 GBSA-MD                        2:46.33  
 26 Lathrop, Ian P            13 ASC-MD                         3:01.93  
 27 Kaufmann, Holden C        13 WEST-MA                        3:09.45  
 -- Mo, Kenneth               14 EST-MD                              NS  
 -- Doherty, Jacob A          13 SPRC-MD                             NS  
 -- Gunawardane, Sohan        14 EST-MD                              NS  
 -- Weidner, Gregory S        14 WEST-MA                             NS  
 -- Ziegler, Noah Z           14 WEST-MA                             NS  
 
Event 23  Girls 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marks, Elizabeth R        11 ASC-MD                         2:24.88  
  2 Whiteman, Eden H          12 SPRC-MD                        2:27.61  
  3 Louis, Katie K            12 EST-MD                         2:33.06  
  4 Brinker, Rebecca A        12 SPRC-MD                        2:33.64  
  5 Hall, Sammy A             11 ASC-MD                         2:37.19  
  6 Liu, Maria C              12 EST-MD                         2:40.62  
  7 Liu, Grace Z              12 EST-MD                         2:41.20  
  8 Short, Rayven L           12 EST-MD                         2:43.43  
  9 Deppe, Sierra L           12 ASC-MD                         2:43.44  
 10 Wilson, Taylor M          12 EST-MD                         2:45.47  
 11 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD                        2:45.96  
 12 Hayes, Maya E             11 ASC-MD                         2:47.11  
 13 Bergeron, Peyton E        12 ASC-MD                         2:49.10  
 14 Shanks, Noel V            12 SPRC-MD                        2:50.10  
 15 Holman, Ainsley E         11 WEST-MA                        2:51.28  
 16 Fritter, Kelly J          11 ASC-MD                         2:53.50  
 17 Fischer, Peyton A         11 WEST-MA                        2:54.06  
 18 Yip, Jeslyn C             11 GBSA-MD                        2:55.42  
 19 Gude, Lila M              11 EST-MD                         2:58.25  
 20 Lebkicker, Madison C      11 SPRC-MD                        2:59.08  
 20 Kinnear, Emily L          11 EST-MD                         2:59.08  
 22 McKoy, Summer R           11 EST-MD                         2:59.64  
 23 Nelson, Allie N           12 GBSA-MD                        3:00.48  
 24 Burke, Holly Jean J       11 EST-MD                         3:01.36  
 25 Penafiel, Isabel E        11 ASC-MD                         3:04.68  
 26 Degen, Hannah R           11 ASC-MD                         3:07.59  
 27 Takasaki, Kalei K         11 EST-MD                         3:08.21  
 28 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                        3:08.87  
 29 Pustavoitau, Elizabeth A  11 EST-MD                         3:09.29  
 30 Mackey, Andi J            11 EST-MD                         3:10.03  
 31 Anne, Nidhi               12 EST-MD                         3:12.71  
 32 Kim, Allison G            11 EST-MD                         3:15.72  
 33 Lee, Michaela E           11 GBSA-MD                        3:22.24  
 34 Sane, Shriya A            11 EST-MD                         3:25.36  
 35 Freeman, Holly A          11 SPRC-MD                        3:45.29  
 -- Tray, Zoe J               12 GBSA-MD                             DQ  
      Delay initiating turn after past vertical - back
 -- Budde, Erin T             11 EST-MD                              DQ  
      One hand touch - breast
 -- Gaynor, Laila C           12 EST-MD                              DQ  
      One hand touch - fly
 -- Hill, Marisa J            11 GBSA-MD                             NS  
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD                              NS  
 -- Wray, Madison G           12 EST-MD                              NS  
 -- Zavala, Alina V           11 EST-MD                              NS  
 -- Pennell, Sam L            12 GMAC-MD                             NS  
 -- O'Brien, Delaney R        12 EST-MD                              NS  
 
Event 24  Boys 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Padfield, Brett C         12 ASC-MD                         2:32.98  
  2 Litynski, Grant M         12 ASC-MD                         2:34.34  
  3 Davis, Gailen V           12 EST-MD                         2:37.71  
  4 Krucoff, Alex J           12 ASC-MD                         2:39.49  
  5 Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD                        2:53.35  
  6 Zhang, Michael T          12 EST-MD                         2:56.97  
  7 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD                        3:00.60  
  8 Miller, Peter M           12 SPRC-MD                        3:02.29  
  9 Greenwald, Harrison A     11 EST-MD                         3:04.33  
 10 Greene, Drew E            11 SPRC-MD                        3:05.10  
 11 Mislow, Max K             11 EST-MD                         3:12.16  
 12 Walls, Sam A              11 GMAC-MD                        3:13.64  
 13 Parhi, Tanush             11 EST-MD                         3:22.85  
 14 Tejay, Yuvraj S           11 EST-MD                         3:24.67  
 15 Kaufmann, Daven           11 WEST-MA                        3:32.29  
 -- Hohlbein, Max H           11 EST-MD                              DQ  
      Head did not break the surface by 15 meters - fly
 -- Ross, Kameron A           12 SPRC-MD                             DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Event 25  Girls 9-10 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spraul, Kate M            10 SPRC-MD                        2:42.53  
  2 Krucoff, Emily J          10 ASC-MD                         2:49.93  
  3 Knauer, Ellie C           10 SPRC-MD                        3:02.25  
  4 Smit, Olivia K             9 ASC-MD                         3:02.61  
  5 Carver, Olivia C          10 EST-MD                         3:04.55  
  6 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                        3:04.57  
  7 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD                        3:05.35  
  8 Napier, Alyssa             9 WEST-MA                        3:13.51  
  9 Klaus, Leah M              9 EST-MD                         3:13.80  
 10 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                        3:13.98  
 11 Matanoski, Genevieve A     9 EST-MD                         3:17.25  
 12 Larimer, Megan K          10 SPRC-MD                        3:18.47  
 13 Seligman, Elyse G         10 EST-MD                         3:18.87  
 14 Mackey, Ally C             9 EST-MD                         3:22.33  
 15 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                         3:22.76  
 16 Cowley, Jenna S           10 EST-MD                         3:23.45  
 17 Elliott, Aaliyah A         9 EST-MD                         3:25.01  
 18 Rinker, Adrienne G        10 EST-MD                         3:25.88  
 19 Pokharel, Suvali           9 EST-MD                         3:26.94  
 20 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                         3:28.94  
 21 Zeiler, Sophi A           10 EST-MD                         3:41.19  
 22 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                         3:45.46  
 23 Kiess, Kylee E             9 WEST-MA                        3:48.75  
 -- Handwerger, Jenna E        9 EST-MD                              DQ  
      Delay initiating turn after past vertical - back
 -- Moran, Zoe A              10 ASC-MD                              DQ  
      Delay initiating arm pull at turn - back
 -- Gittings, Hayden M        10 EST-MD                              DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Event 26  Boys 9-10 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Roger Y              10 EST-MD                         2:24.45  
  2 Murphy, Grant G           10 ASC-MD                         2:26.27  
  3 Connor, Billy P            9 ASC-MD                         2:48.61  
  4 Graham, Evan M            10 ASC-MD                         2:51.19  
  5 Tyler, Timmy              10 WEST-MA                        2:51.92  
  6 Deppe, Jack R             10 ASC-MD                         2:53.24  
  7 Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD                        2:55.70  
  8 Pickett, Alex A           10 ASC-MD                         2:56.64  
  9 Kay, Tyler O              10 EST-MD                         3:01.54  
 10 Sloan, CJ J                9 ASC-MD                         3:04.52  
 11 Zhang, Didi D             10 EST-MD                         3:04.61  
 12 Skidmore, Holden D         9 EST-MD                         3:07.09  
 13 Kim, Jonathan J           10 EST-MD                         3:07.52  
 14 Kim, Eugene J              9 EST-MD                         3:15.68  
 15 Drachman, Oliver H        10 EST-MD                         3:16.05  
 16 Urian, Max J              10 EST-MD                         3:18.47  
 17 Peoples, Grayson B        10 GBSA-MD                        3:18.48  
 18 Ferguson, Connor W        10 OPST-MD                        3:18.76  
 19 Busse, Eli M              10 ASC-MD                         3:19.74  
 20 Holt, Rain M              10 EST-MD                         3:30.25  
 -- Ross, Landon A             9 SPRC-MD                             DQ  
      Delay initiating turn after past vertical - back
 -- Flowers, Maz J            10 EST-MD                              DQ  
      One hand touch - breast
 -- Li, Ryan                  10 EST-MD                              NS  
 
Event 27  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schere, Fiona D           12 ASC-MD                           23.99  
  2 Roth, Hannah J            12 ASC-MD                           27.17  
  3 Lenham, Nora K            11 ASC-MD                           28.02  
  4 Schultz, Morgan L         11 SPRC-MD                          28.48  
  5 Hooper, Erin E            12 ASC-MD                           28.80  
  5 Gershman, Sarah M         12 ASC-MD                           28.80  
  7 Karr, Faith A             12 ASC-MD                           28.95  
  8 Barnes, Holland A         11 EST-MD                           29.13  
  9 Wilson, Taylor M          12 EST-MD                           29.32  
 10 Walls, Annie E            12 ASC-MD                           29.79  
 11 Hall, Sammy A             11 ASC-MD                           29.95  
 12 Hayes, Maya E             11 ASC-MD                           30.13  
 13 Liu, Maria C              12 EST-MD                           30.23  
 14 Cutrona, Olivia A         11 WEST-MA                          30.67  
 15 Liu, Grace Z              12 EST-MD                           30.70  
 16 Plank, Samantha L         11 WEST-MA                          30.92  
 17 Perks, Ruby L             12 GMAC-MD                          31.04  
 18 Sands, Kylie R            11 ASC-MD                           31.05  
 19 Karr, Ann M               11 ASC-MD                           31.43  
 20 Roper, Sarah G            11 ASC-MD                           31.62  
 21 Yip, Jeslyn C             11 GBSA-MD                          32.02  
 22 Fish, Bree B              12 ASC-MD                           32.05  
 23 Larimer, Maya A           12 SPRC-MD                          32.17  
 24 Fritter, Kelly J          11 ASC-MD                           32.65  
 25 Shanks, Noel V            12 SPRC-MD                          33.01  
 26 Lebkicker, Madison C      11 SPRC-MD                          33.28  
 27 Gaynor, Laila C           12 EST-MD                           33.34  
 28 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD                           33.51  
 29 Burke, Holly Jean J       11 EST-MD                           33.52  
 30 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                           33.77  
 31 Kaplan, Isabelle B        11 GBSA-MD                          33.79  
 32 Nelson, Allie N           12 GBSA-MD                          33.99  
 33 Mackey, Andi J            11 EST-MD                           34.20  
 34 Sane, Shriya A            11 EST-MD                           35.24  
 35 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD                          35.56  
 36 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                          35.99  
 37 Unger, Lauren E           12 ASC-MD                           36.10  
 38 Vander Roest, Rachael L   11 SPRC-MD                          36.30  
 39 Akinmolayan, Tosin E      12 ASC-MD                           36.42  
 40 Gjikuria, Haris           11 OPST-MD                          36.66  
 41 Martin, Sarah A           12 ASC-MD                           36.79  
 42 Bordewisch, Kayla R       11 ASC-MD                           36.82  
 43 Capps, Alyssa F           11 ASC-MD                           37.53  
 44 Manicone, Via L           11 ASC-MD                           37.71  
 45 Lee, Michaela E           11 GBSA-MD                          38.28  
 46 Orsburn, Tatiana M        11 SPRC-MD                          39.01  
 47 Amaral, Reagan C          11 SPRC-MD                          39.83  
 48 Delahanty, Brooke A       11 OPST-MD                          41.80  
 -- Aydin, Leyla M            11 GBSA-MD                             NS  
 -- Boretti, Alicia F         12 ASC-MD                              NS  
 -- Hill, Marisa J            11 GBSA-MD                             NS  
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD                              NS  
 -- O'Brien, Delaney R        12 EST-MD                              NS  
 -- Young, Kadence Y          11 WEST-MA                             NS  
 -- Pennell, Sam L            12 GMAC-MD                             NS  
 -- Wray, Madison G           12 EST-MD                              NS  
 -- Wright, Victoria E        12 ASC-MD                              NS  
 -- Ollinger, Abbey L         11 SPRC-MD                             NS  
 -- Zavala, Alina V           11 EST-MD                              NS  
 
Event 28  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Joe J            12 ASC-MD                           23.31  
  2 Foran, Riley J            12 ASC-MD                           25.90  
  3 Krucoff, Alex J           12 ASC-MD                           28.20  
  4 Padfield, Brett C         12 ASC-MD                           28.24  
  5 Davis, Gailen V           12 EST-MD                           28.66  
  6 Rudy, Gavin I             11 EST-MD                           29.15  
  7 Neuman, Chase A           12 ASC-MD                           29.79  
  8 Litynski, Grant M         12 ASC-MD                           30.04  
  9 Stephan, Spencer A        12 EST-MD                           30.08  
 10 Tower, Charles W          12 ASC-MD                           30.24  
 11 Zhang, Michael T          12 EST-MD                           30.68  
 12 Manicone, Gabe R          12 ASC-MD                           30.78  
 13 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                           31.17  
 14 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                          32.20  
 15 Manley, Lukas             12 WEST-MA                          32.42  
 16 Duffy, Wyeth J            12 ASC-MD                           32.96  
 17 Mitchell, Glen E          12 ASC-MD                           33.93  
 18 Warriner, Tommy G         11 WEST-MA                          34.11  
 19 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD                          34.44  
 20 Miller, Peter M           12 SPRC-MD                          34.48  
 21 Greenwald, Harrison A     11 EST-MD                           34.57  
 22 Walls, Sam A              11 GMAC-MD                          34.90  
 23 Sakai, Tadashi            11 ASC-MD                           35.25  
 24 Jenkins, Rory T           11 SPRC-MD                          35.63  
 25 Tejay, Yuvraj S           11 EST-MD                           35.90  
 26 Fohner, Patrick C         12 OPST-MD                          37.91  
 27 Ross, Kameron A           12 SPRC-MD                          37.96  
 28 Walden, Chandler E        11 SPRC-MD                          38.15  
 29 Buettner, Calvin R        12 SPRC-MD                          38.20  
 30 Kinzli, Karsten A         12 ASC-MD                           38.94  
 31 Desjardins, Asher J       11 SPRC-MD                          39.61  
 32 Kaufmann, Daven           11 WEST-MA                          39.95  
 33 Bala, Srikar S            11 EST-MD                           46.54  
 -- Wray, Connor S            11 EST-MD                              NS  
 
Event 29  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spraul, Kate M            10 SPRC-MD                          29.38  
  2 Knauer, Ellie C           10 SPRC-MD                          31.45  
  3 Filipek, Ava R            10 ASC-MD                           31.50  
  4 Morahan, Maya C           10 ASC-MD                           32.14  
  5 Diguardo, Maggie G         9 ASC-MD                           32.89  
  6 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                          33.19  
  7 Napier, Alyssa             9 WEST-MA                          33.31  
  8 Connor, Ashley E           9 ASC-MD                           33.68  
  9 Napier, Ava               10 WEST-MA                          34.12  
 10 McDaniel, Laney M         10 OPST-MD                          34.51  
 11 McDaniel, Addy M          10 OPST-MD                          34.71  
 12 Larimer, Megan K          10 SPRC-MD                          35.46  
 13 Sanders, Katherine G       9 GBSA-MD                          35.47  
 14 Groh, Alexandra S          9 ASC-MD                           35.53  
 15 Carver, Olivia C          10 EST-MD                           35.58  
 16 Moran, Zoe A              10 ASC-MD                           35.82  
 17 Klaus, Leah M              9 EST-MD                           35.87  
 18 Linville, Keira S         10 ASC-MD                           36.05  
 19 Cowley, Jenna S           10 EST-MD                           36.07  
 20 Matanoski, Genevieve A     9 EST-MD                           36.17  
 21 Mackey, Ally C             9 EST-MD                           36.32  
 22 Sites, Madison J           9 EST-MD                           36.42  
 23 Handwerger, Jenna E        9 EST-MD                           36.43  
 24 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD                          36.54  
 25 Madden, Lexi C             9 ASC-MD                           36.82  
 26 Slingluff, Jesse S        10 ASC-MD                           36.84  
 27 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                          36.88  
 28 Loiacono, Edy I            9 ASC-MD                           38.00  
 29 Smith, Madison E           9 EST-MD                           38.20  
 30 Unger, Erin A              9 ASC-MD                           38.25  
 31 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                           38.31  
 32 Cherry, Sophia R          10 GBSA-MD                          38.32  
 33 Harding, Annaliese J      10 SPRC-MD                          38.52  
 34 Pokharel, Suvali           9 EST-MD                           38.83  
 35 Phillips, Tess G          10 ASC-MD                           39.15  
 36 Birdsall, Caroline R      10 EST-MD                           39.62  
 37 Mo, Katina                 9 EST-MD                           39.69  
 38 You, Emily P               9 EST-MD                           39.71  
 39 Svejda, Josie M            9 EST-MD                           39.92  
 40 Rey, Scarlett L            9 EST-MD                           40.06  
 41 Bergeron, Lilly E          9 ASC-MD                           40.13  
 41 Harvey, Charlotte P        9 GBSA-MD                          40.13  
 43 Boarman, Ann M             9 EST-MD                           40.14  
 44 Vannoy, Violet M           9 ASC-MD                           40.24  
 45 Grandieri, Sooki O        10 SPRC-MD                          40.59  
 46 Reese, Izzy D             10 EST-MD                           41.36  
 47 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD                          41.43  
 48 Londono, Sofia            10 WEST-MA                          42.76  
 49 Essa, Osob B              10 ASC-MD                           43.58  
 50 Hembree, Zahara Z         10 ASC-MD                           43.67  
 51 Ouzts, Jean F              9 GMAC-MD                          44.18  
 52 Kachelhoffer, Annavay L    9 ASC-MD                           45.03  
 53 Reese, Ella D             10 EST-MD                           45.35  
 54 Rudy, Mads K               9 EST-MD                           46.11  
 55 Gittings, Hayden M        10 EST-MD                           46.24  
 56 Lovitt, Mia L             10 OPST-MD                          46.63  
 57 Larimer, Marie P           9 SPRC-MD                          47.14  
 58 Chmar, Mackenzie A         9 OPST-MD                          47.73  
 59 Carraway, Sydney J         9 ASC-MD                           48.15  
 60 Stewart, Alana C          10 SPRC-MD                          48.19  
 61 Winkfield, Morgan P        9 GBSA-MD                          49.19  
 62 Yusubov, Diana L           9 EST-MD                           50.31  
 63 Kiess, Kylee E             9 WEST-MA                          50.85  
 64 Sallah, Gigi L             9 OPST-MD                          52.06  
 -- Reese, Micah J             9 ASC-MD                              NS  
 -- Hudson, Caroline C        10 WEST-MA                             NS  
 -- Kelso, Elise R            10 ASC-MD                              NS  
 -- Johnstone, Lilah F         9 OPST-MD                             NS  
 -- Parasher, Aditte          10 SPRC-MD                             NS  
 
Event 30  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Aaron Z          10 WEST-MA                          27.85  
  2 Tower, Graham J           10 ASC-MD                           28.21  
  3 Smith, Ethan D             9 GBSA-MD                          31.53  
  4 Commodore, Niles L        10 WEST-MA                          32.06  
  5 Pickett, Alex A           10 ASC-MD                           32.52  
  6 Kay, Tyler O              10 EST-MD                           33.25  
  7 Drachman, Oliver H        10 EST-MD                           33.97  
  8 Sloan, CJ J                9 ASC-MD                           34.15  
  9 Zhang, Didi D             10 EST-MD                           34.53  
 10 Martini, Jack M           10 GBSA-MD                          34.82  
 11 Hallmark, Colin G         10 ASC-MD                           35.01  
 12 Sloan, Logan M            10 EST-MD                           35.08  
 13 Skidmore, Holden D         9 EST-MD                           35.10  
 14 Emerson, Barret H          9 EST-MD                           35.40  
 14 Hulme, Nick K             10 ASC-MD                           35.40  
 16 Busse, Eli M              10 ASC-MD                           35.50  
 17 Kim, Jonathan J           10 EST-MD                           35.59  
 18 Flowers, Maz J            10 EST-MD                           35.69  
 19 Cires-Ferrin, Samuel E    10 ASC-MD                           35.90  
 20 Peoples, Grayson B        10 GBSA-MD                          36.05  
 21 Mitchell, Patrick J        9 ASC-MD                           36.33  
 22 Fuller, Mason A            9 SPRC-MD                          36.35  
 23 Ferguson, Connor W        10 OPST-MD                          37.03  
 24 Mislow, Jack F             9 EST-MD                           37.40  
 25 Sands, Brian J             9 ASC-MD                           38.45  
 26 Cui, Nick                  9 EST-MD                           38.89  
 27 Loiselle, Andrew R        10 GBSA-MD                          39.17  
 28 Ross, Landon A             9 SPRC-MD                          39.59  
 29 Dowton, Wyatt P            9 ASC-MD                           39.98  
 30 Khankishiyev, Adi D        9 EST-MD                           41.57  
 31 Ferger, Cole P            10 ASC-MD                           41.77  
 32 Higgins, Luke W            9 ASC-MD                           41.85  
 33 Harner, Jake S             9 OPST-MD                          42.01  
 34 Bayes, Matt V              9 ASC-MD                           42.23  
 35 Flores, Amilcar           10 WEST-MA                          42.30  
 36 Xiang, Alex Z              9 EST-MD                           42.83  
 37 Li, Nathan C              10 EST-MD                           43.19  
 38 Rabbitt, Ryan P            9 GMAC-MD                          44.11  
 39 Noreiga, Zayne P          10 ASC-MD                           44.40  
 40 McKnight, Caden R          9 ASC-MD                           46.27  
 41 Bordewisch, Gavin E        9 ASC-MD                           46.82  
 42 Akinmolayan, Ayo C         9 ASC-MD                           47.84  
 43 Langston-Wiebe, Artem     10 SPRC-MD                          50.21  
 44 Stewart, Aidan C           9 SPRC-MD                          53.21  
 -- Liang, Kai H              10 EST-MD                              NS  
 -- Rath, Rishit              10 GBSA-MD                             NS  
 -- Brown, Connor W            9 ASC-MD                              NS  
 -- Havens, Leo D             10 SPRC-MD                             NS  
 
Event 31  Girls 11-12 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schere, Fiona D           12 ASC-MD                         1:01.81  
  2 Feliz, Mary K             11 SPRC-MD                        1:05.06  
  3 Whiteman, Eden H          12 SPRC-MD                        1:05.66  
  4 Marks, Elizabeth R        11 ASC-MD                         1:09.20  
  5 Brinker, Rebecca A        12 SPRC-MD                        1:10.05  
  6 Gershman, Sarah M         12 ASC-MD                         1:10.95  
  7 Roth, Hannah J            12 ASC-MD                         1:11.43  
  8 Barnes, Holland A         11 EST-MD                         1:13.73  
  9 Karr, Faith A             12 ASC-MD                         1:14.00  
 10 Liu, Maria C              12 EST-MD                         1:14.28  
 11 Louis, Katie K            12 EST-MD                         1:14.73  
 12 Hooper, Erin E            12 ASC-MD                         1:15.72  
 13 Walls, Annie E            12 ASC-MD                         1:15.94  
 14 Bergeron, Peyton E        12 ASC-MD                         1:16.57  
 15 Fischer, Peyton A         11 WEST-MA                        1:19.26  
 16 McKoy, Summer R           11 EST-MD                         1:19.62  
 17 Cutrona, Olivia A         11 WEST-MA                        1:20.30  
 18 Kinnear, Emily L          11 EST-MD                         1:20.87  
 19 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD                        1:21.10  
 20 Holman, Ainsley E         11 WEST-MA                        1:22.47  
 21 Degen, Hannah R           11 ASC-MD                         1:22.51  
 22 Karr, Ann M               11 ASC-MD                         1:24.17  
 23 Fish, Bree B              12 ASC-MD                         1:25.19  
 24 Plank, Samantha L         11 WEST-MA                        1:25.96  
 25 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD                        1:26.38  
 26 Pustavoitau, Elizabeth A  11 EST-MD                         1:27.72  
 27 Bordewisch, Kayla R       11 ASC-MD                         1:28.10  
 28 Lee, Michaela E           11 GBSA-MD                        1:29.26  
 29 Penafiel, Isabel E        11 ASC-MD                         1:29.77  
 30 Kim, Allison G            11 EST-MD                         1:30.02  
 31 Gjikuria, Haris           11 OPST-MD                        1:30.39  
 32 Larimer, Maya A           12 SPRC-MD                        1:30.69  
 33 Manicone, Via L           11 ASC-MD                         1:31.13  
 34 Anne, Nidhi               12 EST-MD                         1:34.48  
 35 Vander Roest, Rachael L   11 SPRC-MD                        1:35.30  
 36 Orsburn, Tatiana M        11 SPRC-MD                        1:36.09  
 37 Gaynor, Laila C           12 EST-MD                         1:37.00  
 38 Amaral, Reagan C          11 SPRC-MD                        1:41.98  
 39 Freeman, Holly A          11 SPRC-MD                        1:51.25  
 40 Delahanty, Brooke A       11 OPST-MD                        1:59.64  
 -- Sands, Kylie R            11 ASC-MD                              DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Roper, Sarah G            11 ASC-MD                              DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD                              NS  
 -- Aydin, Leyla M            11 GBSA-MD                             NS  
 -- Ollinger, Abbey L         11 SPRC-MD                             NS  
 -- Wray, Madison G           12 EST-MD                              NS  
 
Event 32  Boys 11-12 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Joe J            12 ASC-MD                           57.57  
  2 Krucoff, Alex J           12 ASC-MD                         1:11.77  
  3 Stephan, Spencer A        12 EST-MD                         1:16.55  
  4 Neuman, Chase A           12 ASC-MD                         1:18.15  
  5 Manicone, Gabe R          12 ASC-MD                         1:22.00  
  6 Manley, Lukas             12 WEST-MA                        1:22.17  
  7 Tower, Charles W          12 ASC-MD                         1:23.03  
  8 Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD                        1:24.37  
  9 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                        1:25.96  
 10 Sakai, Tadashi            11 ASC-MD                         1:26.41  
 11 Warriner, Tommy G         11 WEST-MA                        1:26.68  
 12 Mislow, Max K             11 EST-MD                         1:27.94  
 13 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD                        1:29.48  
 14 Miller, Peter M           12 SPRC-MD                        1:31.24  
 15 Buettner, Calvin R        12 SPRC-MD                        1:31.55  
 16 Jenkins, Rory T           11 SPRC-MD                        1:33.29  
 17 Parhi, Tanush             11 EST-MD                         1:33.51  
 18 Walls, Sam A              11 GMAC-MD                        1:35.32  
 19 Ross, Kameron A           12 SPRC-MD                        1:36.39  
 20 Kinzli, Karsten A         12 ASC-MD                         1:39.05  
 21 Tejay, Yuvraj S           11 EST-MD                         1:40.23  
 22 Hohlbein, Max H           11 EST-MD                         1:40.24  
 23 Fohner, Patrick C         12 OPST-MD                        1:43.41  
 24 Walden, Chandler E        11 SPRC-MD                        1:44.65  
 25 Desjardins, Asher J       11 SPRC-MD                        1:48.63  
 26 Bala, Srikar S            11 EST-MD                         2:08.23  
 -- Rudy, Gavin I             11 EST-MD                              DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Wray, Connor S            11 EST-MD                              NS  
 
Event 33  Girls 9-10 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spraul, Kate M            10 SPRC-MD                        1:13.80  
  2 Krucoff, Emily J          10 ASC-MD                         1:21.18  
  3 Knauer, Ellie C           10 SPRC-MD                        1:22.95  
  4 Smit, Olivia K             9 ASC-MD                         1:24.87  
  5 Connor, Ashley E           9 ASC-MD                         1:25.53  
  6 Larimer, Megan K          10 SPRC-MD                        1:26.65  
  7 Matanoski, Genevieve A     9 EST-MD                         1:27.55  
  8 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD                        1:27.58  
  9 Diguardo, Maggie G         9 ASC-MD                         1:27.86  
 10 McDaniel, Laney M         10 OPST-MD                        1:29.13  
 11 Klaus, Leah M              9 EST-MD                         1:29.47  
 12 Handwerger, Jenna E        9 EST-MD                         1:30.61  
 13 Napier, Ava               10 WEST-MA                        1:30.64  
 14 McDaniel, Addy M          10 OPST-MD                        1:31.35  
 15 Birdsall, Caroline R      10 EST-MD                         1:32.23  
 16 Madden, Lexi C             9 ASC-MD                         1:32.77  
 17 Cowley, Jenna S           10 EST-MD                         1:34.03  
 18 Zeiler, Sophi A           10 EST-MD                         1:34.39  
 19 Slingluff, Jesse S        10 ASC-MD                         1:35.04  
 20 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD                        1:35.55  
 21 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD                        1:36.17  
 22 Rinker, Adrienne G        10 EST-MD                         1:36.93  
 23 Loiacono, Edy I            9 ASC-MD                         1:37.33  
 24 Harding, Annaliese J      10 SPRC-MD                        1:38.62  
 25 Londono, Sofia            10 WEST-MA                        1:39.36  
 26 Sites, Madison J           9 EST-MD                         1:39.66  
 27 Mo, Katina                 9 EST-MD                         1:41.58  
 28 Smith, Madison E           9 EST-MD                         1:42.27  
 29 Elliott, Aaliyah A         9 EST-MD                         1:42.44  
 30 Harvey, Charlotte P        9 GBSA-MD                        1:42.67  
 31 Linville, Keira S         10 ASC-MD                         1:43.09  
 32 Gittings, Hayden M        10 EST-MD                         1:45.52  
 33 You, Emily P               9 EST-MD                         1:45.83  
 34 Phillips, Tess G          10 ASC-MD                         1:46.42  
 35 Boarman, Ann M             9 EST-MD                         1:47.85  
 36 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                         1:49.10  
 37 Kiess, Kylee E             9 WEST-MA                        1:51.63  
 38 Essa, Osob B              10 ASC-MD                         1:52.66  
 39 Bergeron, Lilly E          9 ASC-MD                         1:52.85  
 40 Lovitt, Mia L             10 OPST-MD                        1:53.33  
 41 Kachelhoffer, Annavay L    9 ASC-MD                         1:56.87  
 42 Grandieri, Sooki O        10 SPRC-MD                        1:56.92  
 43 Chmar, Mackenzie A         9 OPST-MD                        1:59.72  
 44 Rey, Scarlett L            9 EST-MD                         2:04.41  
 45 Sallah, Gigi L             9 OPST-MD                        2:08.64  
 46 Larimer, Marie P           9 SPRC-MD                        2:09.60  
 47 Carraway, Sydney J         9 ASC-MD                         2:27.16  
 -- Reese, Ella D             10 EST-MD                              DQ  
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Svejda, Josie M            9 EST-MD                              DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Reese, Izzy D             10 EST-MD                              DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Rudy, Mads K               9 EST-MD                              DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Mackey, Ally C             9 EST-MD                              DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                              DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Yusubov, Diana L           9 EST-MD                              DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Stewart, Alana C          10 SPRC-MD                             DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Johnstone, Lilah F         9 OPST-MD                             NS  
 -- Hudson, Caroline C        10 WEST-MA                             NS  
 -- Reese, Micah J             9 ASC-MD                              NS  
 -- Parasher, Aditte          10 SPRC-MD                             NS  
 -- Kelso, Elise R            10 ASC-MD                              NS  
 
Event 34  Boys 9-10 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Roger Y              10 EST-MD                         1:06.35  
  2 Connor, Billy P            9 ASC-MD                         1:14.80  
  3 Graham, Evan M            10 ASC-MD                         1:15.93  
  4 Tower, Graham J           10 ASC-MD                         1:16.02  
  5 Pickett, Alex A           10 ASC-MD                         1:23.59  
  6 Tyler, Timmy              10 WEST-MA                        1:23.64  
  7 Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD                        1:25.72  
  8 Kay, Tyler O              10 EST-MD                         1:29.01  
  9 Urian, Max J              10 EST-MD                         1:30.42  
 10 Kim, Eugene J              9 EST-MD                         1:31.29  
 11 Skidmore, Holden D         9 EST-MD                         1:32.75  
 12 Loiselle, Andrew R        10 GBSA-MD                        1:35.18  
 13 Hulme, Nick K             10 ASC-MD                         1:37.59  
 14 Martini, Jack M           10 GBSA-MD                        1:37.68  
 15 Hallmark, Colin G         10 ASC-MD                         1:37.86  
 16 Cui, Nick                  9 EST-MD                         1:38.24  
 17 Cires-Ferrin, Samuel E    10 ASC-MD                         1:38.35  
 18 Holt, Rain M              10 EST-MD                         1:42.37  
 19 Sloan, Logan M            10 EST-MD                         1:42.87  
 20 Fuller, Mason A            9 SPRC-MD                        1:43.67  
 21 Mislow, Jack F             9 EST-MD                         1:43.77  
 22 Bayes, Matt V              9 ASC-MD                         1:45.02  
 23 McKnight, Caden R          9 ASC-MD                         1:45.42  
 24 Higgins, Luke W            9 ASC-MD                         1:46.10  
 25 Harner, Jake S             9 OPST-MD                        1:47.77  
 26 Bordewisch, Gavin E        9 ASC-MD                         1:48.06  
 27 Li, Nathan C              10 EST-MD                         1:48.64  
 28 Rabbitt, Ryan P            9 GMAC-MD                        1:49.59  
 29 Khankishiyev, Adi D        9 EST-MD                         1:50.79  
 30 Sands, Brian J             9 ASC-MD                         1:51.00  
 31 Dowton, Wyatt P            9 ASC-MD                         1:52.97  
 32 Ferger, Cole P            10 ASC-MD                         1:54.37  
 33 Emerson, Barret H          9 EST-MD                         1:56.10  
 34 Flores, Amilcar           10 WEST-MA                        1:57.89  
 35 Langston-Wiebe, Artem     10 SPRC-MD                        1:58.90  
 36 Xiang, Alex Z              9 EST-MD                         2:05.85  
 37 Akinmolayan, Ayo C         9 ASC-MD                         2:10.14  
 38 Stewart, Aidan C           9 SPRC-MD                        2:11.11  
 -- Drachman, Oliver H        10 EST-MD                              DQ  
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Rath, Rishit              10 GBSA-MD                             NS  
 -- Li, Ryan                  10 EST-MD                              NS  
 -- Liang, Kai H              10 EST-MD                              NS  
 -- Havens, Leo D             10 SPRC-MD                             NS  
 
Event 35  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Erin E            12 ASC-MD                           35.93  
  2 Marks, Elizabeth R        11 ASC-MD                           36.39  
  3 Feliz, Mary K             11 SPRC-MD                          36.85  
  4 Liu, Grace Z              12 EST-MD                           37.31  
  5 Louis, Katie K            12 EST-MD                           37.55  
  6 Tray, Zoe J               12 GBSA-MD                          37.80  
  7 Gershman, Sarah M         12 ASC-MD                           38.12  
  8 Lenham, Nora K            11 ASC-MD                           38.47  
  9 Schultz, Morgan L         11 SPRC-MD                          38.76  
 10 Yip, Jeslyn C             11 GBSA-MD                          38.81  
 11 Roth, Hannah J            12 ASC-MD                           38.83  
 12 Deppe, Sierra L           12 ASC-MD                           39.07  
 13 Holman, Ainsley E         11 WEST-MA                          40.83  
 14 Short, Rayven L           12 EST-MD                           40.84  
 15 Plank, Samantha L         11 WEST-MA                          41.08  
 16 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD                           41.64  
 17 Fischer, Peyton A         11 WEST-MA                          41.72  
 18 Penafiel, Isabel E        11 ASC-MD                           42.10  
 19 Bergeron, Peyton E        12 ASC-MD                           42.61  
 20 Budde, Erin T             11 EST-MD                           43.08  
 21 Fritter, Kelly J          11 ASC-MD                           43.19  
 21 Larimer, Maya A           12 SPRC-MD                          43.19  
 23 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD                          43.32  
 24 McKoy, Summer R           11 EST-MD                           43.49  
 25 Sands, Kylie R            11 ASC-MD                           43.85  
 26 Nelson, Allie N           12 GBSA-MD                          43.86  
 27 Kaplan, Isabelle B        11 GBSA-MD                          44.08  
 28 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                          44.59  
 29 Perks, Ruby L             12 GMAC-MD                          45.02  
 30 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                           45.10  
 31 Takasaki, Kalei K         11 EST-MD                           45.37  
 32 Karr, Ann M               11 ASC-MD                           45.86  
 33 Degen, Hannah R           11 ASC-MD                           46.05  
 34 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD                          46.19  
 35 Burke, Holly Jean J       11 EST-MD                           46.85  
 36 Lebkicker, Madison C      11 SPRC-MD                          46.92  
 37 Capps, Alyssa F           11 ASC-MD                           47.35  
 38 Unger, Lauren E           12 ASC-MD                           47.68  
 39 Martin, Sarah A           12 ASC-MD                           48.17  
 40 Gude, Lila M              11 EST-MD                           48.45  
 41 Bordewisch, Kayla R       11 ASC-MD                           49.62  
 42 Akinmolayan, Tosin E      12 ASC-MD                           50.26  
 43 Gjikuria, Haris           11 OPST-MD                          50.71  
 44 Freeman, Holly A          11 SPRC-MD                          51.45  
 45 Vander Roest, Rachael L   11 SPRC-MD                          52.87  
 46 Amaral, Reagan C          11 SPRC-MD                          57.29  
 47 Delahanty, Brooke A       11 OPST-MD                        1:05.66  
 48 Orsburn, Tatiana M        11 SPRC-MD                        1:06.82  
 -- Manicone, Via L           11 ASC-MD                              DQ  
      One hand touch
 -- Cutrona, Olivia A         11 WEST-MA                             DQ  
      Scissors kick
 -- Hill, Marisa J            11 GBSA-MD                             NS  
 -- Pennell, Sam L            12 GMAC-MD                             NS  
 -- Zavala, Alina V           11 EST-MD                              NS  
 -- Aydin, Leyla M            11 GBSA-MD                             NS  
 -- Young, Kadence Y          11 WEST-MA                             NS  
 -- Wright, Victoria E        12 ASC-MD                              NS  
 -- Ollinger, Abbey L         11 SPRC-MD                             NS  
 -- Boretti, Alicia F         12 ASC-MD                              NS  
 
Event 36  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Joe J            12 ASC-MD                           31.69  
  2 Foran, Riley J            12 ASC-MD                           35.92  
  3 Davis, Gailen V           12 EST-MD                           37.55  
  4 Padfield, Brett C         12 ASC-MD                           38.47  
  5 Neuman, Chase A           12 ASC-MD                           39.56  
  6 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                           39.61  
  7 Rudy, Gavin I             11 EST-MD                           40.85  
  8 Tower, Charles W          12 ASC-MD                           41.20  
  9 Manley, Lukas             12 WEST-MA                          42.21  
 10 Mitchell, Glen E          12 ASC-MD                           43.22  
 11 Duffy, Wyeth J            12 ASC-MD                           44.92  
 12 Sakai, Tadashi            11 ASC-MD                           45.11  
 13 Jenkins, Rory T           11 SPRC-MD                          45.48  
 14 Manicone, Gabe R          12 ASC-MD                           45.70  
 15 Mislow, Max K             11 EST-MD                           46.09  
 16 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                          48.36  
 17 Warriner, Tommy G         11 WEST-MA                          48.63  
 18 Buettner, Calvin R        12 SPRC-MD                          50.75  
 19 Kaufmann, Daven           11 WEST-MA                          51.48  
 20 Kinzli, Karsten A         12 ASC-MD                           52.69  
 21 Fohner, Patrick C         12 OPST-MD                          56.79  
 22 Bala, Srikar S            11 EST-MD                         1:09.62  
 23 Desjardins, Asher J       11 SPRC-MD                        1:11.01  
 -- Greene, Drew E            11 SPRC-MD                             DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Walden, Chandler E        11 SPRC-MD                             DQ  
      Scissors kick
 -- Wray, Connor S            11 EST-MD                              NS  
 -- Hohlbein, Max H           11 EST-MD                              NS  
 
Event 37  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morahan, Maya C           10 ASC-MD                           40.84  
  2 Krucoff, Emily J          10 ASC-MD                           41.23  
  3 Filipek, Ava R            10 ASC-MD                           42.31  
  4 Smit, Olivia K             9 ASC-MD                           42.88  
  5 Seligman, Elyse G         10 EST-MD                           43.89  
  6 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                          45.15  
  7 Napier, Alyssa             9 WEST-MA                          46.61  
  8 Napier, Ava               10 WEST-MA                          46.77  
  9 Connor, Ashley E           9 ASC-MD                           47.78  
 10 Sanders, Katherine G       9 GBSA-MD                          47.80  
 11 Pokharel, Suvali           9 EST-MD                           47.89  
 12 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                          47.97  
 13 Essa, Osob B              10 ASC-MD                           48.21  
 14 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                           49.53  
 15 Elliott, Aaliyah A         9 EST-MD                           49.79  
 16 Moran, Zoe A              10 ASC-MD                           49.82  
 17 Longmore, Bella R         10 GMAC-MD                          49.87  
 18 Birdsall, Caroline R      10 EST-MD                           49.89  
 19 Groh, Alexandra S          9 ASC-MD                           50.47  
 20 Unger, Erin A              9 ASC-MD                           50.71  
 21 Rinker, Adrienne G        10 EST-MD                           50.99  
 22 Harvey, Charlotte P        9 GBSA-MD                          51.25  
 23 Cherry, Sophia R          10 GBSA-MD                          51.61  
 24 Madden, Lexi C             9 ASC-MD                           52.40  
 25 Harding, Annaliese J      10 SPRC-MD                          52.80  
 26 You, Emily P               9 EST-MD                           52.84  
 27 McDaniel, Laney M         10 OPST-MD                          52.92  
 28 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                           53.83  
 29 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD                          54.22  
 30 Phillips, Tess G          10 ASC-MD                           55.46  
 31 Sites, Madison J           9 EST-MD                           55.52  
 32 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                           55.75  
 33 Slingluff, Jesse S        10 ASC-MD                           56.18  
 34 Mo, Katina                 9 EST-MD                           56.33  
 35 McDaniel, Addy M          10 OPST-MD                          56.67  
 36 Vannoy, Violet M           9 ASC-MD                           57.61  
 37 Londono, Sofia            10 WEST-MA                          57.82  
 37 Loiacono, Edy I            9 ASC-MD                           57.82  
 39 Smith, Madison E           9 EST-MD                           58.91  
 40 Rey, Scarlett L            9 EST-MD                           59.28  
 41 Hembree, Zahara Z         10 ASC-MD                           59.64  
 42 Winkfield, Morgan P        9 GBSA-MD                        1:00.18  
 43 Bergeron, Lilly E          9 ASC-MD                         1:00.40  
 44 Lovitt, Mia L             10 OPST-MD                        1:02.20  
 45 Reese, Izzy D             10 EST-MD                         1:06.87  
 46 Kachelhoffer, Annavay L    9 ASC-MD                         1:07.83  
 47 Larimer, Marie P           9 SPRC-MD                        1:08.95  
 48 Boarman, Ann M             9 EST-MD                         1:09.21  
 49 Svejda, Josie M            9 EST-MD                         1:09.83  
 50 Rudy, Mads K               9 EST-MD                         1:10.99  
 51 Yusubov, Diana L           9 EST-MD                         1:11.94  
 51 Reese, Ella D             10 EST-MD                         1:11.94  
 53 Stewart, Alana C          10 SPRC-MD                        1:13.71  
 54 Carraway, Sydney J         9 ASC-MD                         1:18.13  
 -- Linville, Keira S         10 ASC-MD                              DQ  
      One hand touch
 -- Grandieri, Sooki O        10 SPRC-MD                             DQ  
      Scissors kick
 -- Ouzts, Jean F              9 GMAC-MD                             DQ  
      One hand touch
 -- Chmar, Mackenzie A         9 OPST-MD                             DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Sallah, Gigi L             9 OPST-MD                             DQ  
      One hand touch
 -- Johnstone, Lilah F         9 OPST-MD                             NS  
 -- Parasher, Aditte          10 SPRC-MD                             NS  
 -- Reese, Micah J             9 ASC-MD                              NS  
 -- Hudson, Caroline C        10 WEST-MA                             NS  
 
Event 38  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Aaron Z          10 WEST-MA                          37.31  
  2 Murphy, Grant G           10 ASC-MD                           37.51  
  3 Deppe, Jack R             10 ASC-MD                           42.46  
  4 Smith, Ethan D             9 GBSA-MD                          43.68  
  5 Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD                          44.53  
  6 Sloan, CJ J                9 ASC-MD                           44.82  
  7 Holt, Rain M              10 EST-MD                           45.07  
  8 Connor, Billy P            9 ASC-MD                           46.59  
  9 Ferguson, Connor W        10 OPST-MD                          46.60  
 10 Kim, Jonathan J           10 EST-MD                           46.68  
 11 Zhang, Didi D             10 EST-MD                           47.02  
 12 Peoples, Grayson B        10 GBSA-MD                          47.35  
 13 Cires-Ferrin, Samuel E    10 ASC-MD                           48.86  
 14 Sands, Brian J             9 ASC-MD                           48.89  
 15 Hallmark, Colin G         10 ASC-MD                           49.07  
 16 Busse, Eli M              10 ASC-MD                           49.23  
 17 Mitchell, Patrick J        9 ASC-MD                           49.56  
 18 Kim, Eugene J              9 EST-MD                           49.59  
 19 Urian, Max J              10 EST-MD                           49.68  
 20 Li, Nathan C              10 EST-MD                           49.72  
 21 Ross, Landon A             9 SPRC-MD                          50.28  
 22 Bordewisch, Gavin E        9 ASC-MD                           50.70  
 23 Loiselle, Andrew R        10 GBSA-MD                          51.50  
 24 Mislow, Jack F             9 EST-MD                           53.74  
 25 Khankishiyev, Adi D        9 EST-MD                           54.46  
 26 Hulme, Nick K             10 ASC-MD                           54.75  
 27 Harner, Jake S             9 OPST-MD                          55.51  
 28 Sloan, Logan M            10 EST-MD                           55.94  
 29 Bayes, Matt V              9 ASC-MD                           55.99  
 30 Ferger, Cole P            10 ASC-MD                           56.29  
 31 Cui, Nick                  9 EST-MD                           56.38  
 32 Martini, Jack M           10 GBSA-MD                          57.07  
 33 Emerson, Barret H          9 EST-MD                           57.80  
 34 Langston-Wiebe, Artem     10 SPRC-MD                          58.85  
 35 McKnight, Caden R          9 ASC-MD                         1:02.25  
 36 Higgins, Luke W            9 ASC-MD                         1:03.54  
 37 Stewart, Aidan C           9 SPRC-MD                        1:05.95  
 38 Akinmolayan, Ayo C         9 ASC-MD                         1:08.69  
 39 Rabbitt, Ryan P            9 GMAC-MD                        1:09.03  
 -- Noreiga, Zayne P          10 ASC-MD                              DQ  
      One hand touch
 -- Fuller, Mason A            9 SPRC-MD                             DQ  
      One hand touch
 -- Xiang, Alex Z              9 EST-MD                              DQ  
      Non-simultaneous kick
 -- Commodore, Niles L        10 WEST-MA                             DQ  
      Head under for 2 or more strokes
 -- Brown, Connor W            9 ASC-MD                              NS  
 -- Havens, Leo D             10 SPRC-MD                             NS  
 
Event 39  Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schere, Fiona D           12 ASC-MD                         1:01.59  
  2 Feliz, Mary K             11 SPRC-MD                        1:04.27  
  3 Whiteman, Eden H          12 SPRC-MD                        1:10.10  
  4 Karr, Faith A             12 ASC-MD                         1:12.21  
  5 Schultz, Morgan L         11 SPRC-MD                        1:13.81  
  6 Short, Rayven L           12 EST-MD                         1:13.88  
  6 Hayes, Maya E             11 ASC-MD                         1:13.88  
  8 Brinker, Rebecca A        12 SPRC-MD                        1:14.45  
  9 Hall, Sammy A             11 ASC-MD                         1:15.48  
 10 Budde, Erin T             11 EST-MD                         1:16.40  
 11 Lenham, Nora K            11 ASC-MD                         1:16.76  
 12 Wilson, Taylor M          12 EST-MD                         1:17.15  
 13 Walls, Annie E            12 ASC-MD                         1:19.42  
 14 Barnes, Holland A         11 EST-MD                         1:20.62  
 15 Deppe, Sierra L           12 ASC-MD                         1:22.83  
 16 Shanks, Noel V            12 SPRC-MD                        1:23.98  
 17 Gude, Lila M              11 EST-MD                         1:27.71  
 18 Roper, Sarah G            11 ASC-MD                         1:29.55  
 19 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD                         1:34.54  
 20 Takasaki, Kalei K         11 EST-MD                         1:34.94  
 21 Kim, Allison G            11 EST-MD                         1:35.17  
 22 Kinnear, Emily L          11 EST-MD                         1:35.25  
 23 Pustavoitau, Elizabeth A  11 EST-MD                         1:39.28  
 24 Mackey, Andi J            11 EST-MD                         1:40.92  
 25 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                         1:45.63  
 26 Sane, Shriya A            11 EST-MD                         1:48.05  
 -- Anne, Nidhi               12 EST-MD                              DQ  
      Arms underwater recovery
 -- Boretti, Alicia F         12 ASC-MD                              NS  
 -- O'Brien, Delaney R        12 EST-MD                              NS  
 
Event 40  Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Foran, Riley J            12 ASC-MD                         1:05.57  
  2 Litynski, Grant M         12 ASC-MD                         1:12.74  
  3 Stephan, Spencer A        12 EST-MD                         1:17.49  
  4 Zhang, Michael T          12 EST-MD                         1:22.88  
  5 Greenwald, Harrison A     11 EST-MD                         1:24.02  
  6 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                         1:27.94  
  7 Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD                        1:36.01  
  8 Parhi, Tanush             11 EST-MD                         1:42.85  
 -- Greene, Drew E            11 SPRC-MD                             DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Event 41  Girls 9-10 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD                        1:26.34  
  2 Filipek, Ava R            10 ASC-MD                         1:28.28  
  3 Morahan, Maya C           10 ASC-MD                         1:31.55  
  4 Diguardo, Maggie G         9 ASC-MD                         1:33.00  
  5 Carver, Olivia C          10 EST-MD                         1:37.03  
  6 Seligman, Elyse G         10 EST-MD                         1:40.80  
  7 Groh, Alexandra S          9 ASC-MD                         1:46.00  
  8 Zeiler, Sophi A           10 EST-MD                         1:53.22  
 
Event 42  Boys 9-10 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Grant G           10 ASC-MD                         1:07.89  
  2 Zhu, Roger Y              10 EST-MD                         1:10.57  
  3 Tower, Graham J           10 ASC-MD                         1:15.74  
  4 Stevens, Aaron Z          10 WEST-MA                        1:21.11  
  5 Deppe, Jack R             10 ASC-MD                         1:23.22  
  6 Commodore, Niles L        10 WEST-MA                        1:23.33  
  7 Graham, Evan M            10 ASC-MD                         1:25.59  
  8 Tyler, Timmy              10 WEST-MA                        1:26.20  
  9 Flowers, Maz J            10 EST-MD                         1:26.56  
 -- Li, Ryan                  10 EST-MD                              NS  
 -- Smith, Ethan D             9 GBSA-MD                             NS  
 -- Liang, Kai H              10 EST-MD                              NS  
 
Event 43  Girls 15-18 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carella, Emily R          17 ASC-MD                         2:13.90  
  2 Schere, Yvonne A          17 ASC-MD                         2:14.33  
  3 O'Byrne, Kaitlyn E        16 EST-MD                         2:14.54  
  4 Kaufman, Victoria E       15 EST-MD                         2:17.84  
  5 Fanua, Lili M             16 EST-MD                         2:19.77  
  6 Hatley, Samara K          15 ASC-MD                         2:21.08  
  7 Bartlett, Lindsey A       15 EST-MD                         2:22.88  
  8 Blankenship, Tori L       15 WEST-MA                        2:23.54  
  9 Neuman, Natalie K         15 ASC-MD                         2:23.89  
 10 Murray, Emilee L          16 WEST-MA                        2:24.70  
 11 Gunawardane, Shivi        17 EST-MD                         2:25.87  
 12 Thornton, Natalie L       17 EST-MD                         2:26.57  
 13 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD                         2:26.88  
 14 Bemis, Erin               15 ASC-MD                         2:30.29  
 15 Baker, Brooke E           16 ASC-MD                         2:30.81  
 16 Howell, Kaila D           15 ASC-MD                         2:33.52  
 17 Bauernschmidt, Erica E    15 WEST-MA                        2:35.38  
 18 Messaris, Charlotte R     15 EST-MD                         2:36.34  
 19 Streeter, Bailey C        15 ASC-MD                         2:37.81  
 20 Firlie, Elizabeth M       16 EST-MD                         2:38.52  
 21 Kress, Maggie             17 WEST-MA                        2:39.78  
 22 Olive, Kathleen R         16 EST-MD                         2:53.12  
 23 Mulhern, Katie H          17 SPRC-MD                        2:59.38  
 24 Warner, Lena R            15 ASC-MD                         2:59.48  
 25 Rea, Elizabeth G          15 EST-MD                         3:05.50  
 -- Krouse, Mackenna R        15 EST-MD                              DQ  
      Strokes out of sequence - IM
 -- Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD                             NS  
 -- Owens, Shannon V          17 SPRC-MD                             NS  
 -- Fitzsimmons, Norah B      15 EST-MD                              NS  
 -- Moskios, Hannah J         15 ASC-MD                              NS  
 -- Brown, Fallon M           16 OPST-MD                             NS  
 
Event 44  Boys 15-18 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donahue, Jack L           16 EST-MD                         1:57.36  
  2 Twomey, Sean P            17 ASC-MD                         1:57.52  
  3 Schultz, Jackson L        15 SPRC-MD                        1:58.30  
  4 Zuga, Alexander M         17 EST-MD                         2:00.77  
  5 Kuriawa, Alex J           15 SPRC-MD                        2:02.59  
  6 Johnson, Daniel T         17 ASC-MD                         2:03.62  
  7 Lee, Hoseok M             15 EST-MD                         2:03.63  
  8 Sabo, Justin J            16 EST-MD                         2:04.40  
  9 Gude, Luke M              16 EST-MD                         2:07.07  
 10 Kain, PJ J                15 WEST-MA                        2:07.44  
 11 Parker, Daniel B          17 SPRC-MD                        2:08.32  
 12 Nelson, Greg J            17 EST-MD                         2:08.90  
 13 Rea, Sam M                16 EST-MD                         2:10.57  
 14 Mogilnay, Alan F          15 EST-MD                         2:11.15  
 15 Walden, Vincent C         16 SPRC-MD                        2:12.15  
 16 Merz, Ben T               16 EST-MD                         2:12.37  
 17 Little, Hunter W          15 EST-MD                         2:13.26  
 18 Maloy, Ryan M             16 SPRC-MD                        2:13.70  
 19 Dalton, Matthew X         16 SPRC-MD                        2:14.15  
 20 Taddei, Matthew A         17 WEST-MA                        2:15.60  
 21 Whiteman, Noah J          16 SPRC-MD                        2:15.85  
 22 Bubser III, John E        17 ASC-MD                         2:15.89  
 23 Gostomski, David G        15 EST-MD                         2:16.55  
 24 Li, Tony F                16 EST-MD                         2:16.75  
 25 Wayne, Dom M              17 WEST-MA                        2:16.85  
 26 Merton, Kevin T           17 ASC-MD                         2:16.90  
 27 Hohlbein, Connor E        15 EST-MD                         2:17.38  
 28 Roman, Jeff H             17 EST-MD                         2:17.52  
 29 Zhang, Jeffrey R          15 EST-MD                         2:18.08  
 30 Drachman, Eli D           15 EST-MD                         2:18.59  
 31 Clancy, Nolan J           15 WEST-MA                        2:18.79  
 32 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD                        2:19.55  
 33 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD                        2:21.76  
 34 Barry, Nicky A            15 WEST-MA                        2:25.73  
 35 Chester, Chace J          16 EST-MD                         2:25.86  
 36 Balaton, Michael A        16 GMAC-MD                        2:27.31  
 37 Carlisle, Aaron J         15 SPRC-MD                        2:27.80  
 38 Loughlin, Drew E          15 ASC-MD                         2:28.03  
 39 Burton, Jimmy K           16 SPRC-MD                        2:28.18  
 40 Prodehl, Drew R           16 SPRC-MD                        2:28.22  
 41 Mead, Aidan J             16 ASC-MD                         2:29.72  
 42 Londono, Santiago         15 WEST-MA                        2:31.00  
 43 Weidner, Christopher J    16 WEST-MA                        2:32.96  
 44 Mills, Arran J            17 OPST-MD                        2:34.94  
 45 Parker, Tommy A           16 EST-MD                         2:35.23  
 46 Murray, Jack C            15 SPRC-MD                        2:47.41  
 47 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD                        3:20.60  
 -- Poindexter, Matthew       17 SPRC-MD                             NS  
 -- Bacon, Alec M             16 GMAC-MD                             NS  
 -- Anderson, Griffin R       15 SPRC-MD                             NS  
 
Event 45  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rapuano, Lily M           14 EST-MD                         2:21.00  
  2 Mester, Laney F           14 EST-MD                         2:22.93  
  3 Shaffrey, Hannah M        13 EST-MD                         2:23.62  
  4 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD                         2:24.19  
  5 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                         2:24.79  
  6 Sand, Ellie F             14 EST-MD                         2:25.26  
  7 Hall, Kennedy A           13 ASC-MD                         2:25.28  
  8 Ekanayake, Samantha K     13 EST-MD                         2:27.58  
  9 Sloan, Teagan D           13 ASC-MD                         2:28.28  
 10 Bowes, Sabrina C          13 EST-MD                         2:28.38  
 11 Appiani, Nicole A         13 ASC-MD                         2:29.03  
 12 Gunawardane, Sonali       14 EST-MD                         2:29.24  
 13 Kambouris, Christiana S   14 ASC-MD                         2:31.34  
 14 Jones, Melody A           14 GMAC-MD                        2:31.43  
 15 Patz, Sophie N            14 SPRC-MD                        2:32.22  
 16 Skalski, Maddie M         14 ASC-MD                         2:33.60  
 17 Cuchna, Francesca M       14 EST-MD                         2:33.71  
 18 Soltis, Sarah F           14 SPRC-MD                        2:34.36  
 19 Stephan, Bridget E        14 EST-MD                         2:35.59  
 20 Shorter, Abbie L          14 EST-MD                         2:36.87  
 21 Keller, Sophia E          13 ASC-MD                         2:38.88  
 22 Gude, Leah M              13 EST-MD                         2:39.39  
 23 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD                        2:39.52  
 24 Diguardo, Livi R          13 ASC-MD                         2:40.03  
 25 Girardi, Anna             13 WEST-MA                        2:42.02  
 26 Picker, Zoe E             13 EST-MD                         2:42.53  
 27 Greenwald, Elise R        13 EST-MD                         2:43.02  
 28 Lunetta, Tess             14 WEST-MA                        2:44.14  
 29 Thornton, Sydney R        13 EST-MD                         2:44.50  
 30 Skvortsova, Margarita     14 EST-MD                         2:47.31  
 31 Donegan, Angela D         14 SPRC-MD                        2:47.61  
 32 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD                        2:50.87  
 33 Johnson, Amelia E         14 ASC-MD                         2:53.35  
 34 Insley, Katia A           14 ASC-MD                         2:54.04  
 35 Parker, Mackenzie A       13 SPRC-MD                        2:54.21  
 36 Balaton, Christina R      14 GMAC-MD                        2:56.52  
 37 Anderson, Katie E         13 ASC-MD                         2:56.96  
 38 Mesarch, Lily R           13 ASC-MD                         2:57.66  
 39 Klopouh, Milana S         13 EST-MD                         2:58.30  
 40 Vu, Amanda P              14 ASC-MD                         2:59.08  
 41 Banks, Diana              13 SPRC-MD                        3:00.64  
 42 Harding, Adah V           13 SPRC-MD                        3:02.38  
 43 Perks, Maddy L            13 GMAC-MD                        3:05.52  
 44 Bell, Amayah G            13 EST-MD                         3:49.41  
 -- Lewis, Emory              13 ASC-MD                              DQ  
      Delay initiating turn after past vertical - back
 -- Demars, Soleil L          13 ASC-MD                              NS  
 -- Rosner, Caitlin M         13 ASC-MD                              NS  
 -- Brown, Farrah C           13 OPST-MD                             NS  
 -- Mooradian, Morgan E       13 SPRC-MD                             NS  
 -- Kress, Susanna G          14 WEST-MA                             NS  
 -- Cattaneo, Sophia C        14 SPRC-MD                             NS  
 -- Smith, Sydney M           13 SPRC-MD                             NS  
 -- Hicks, Ryleigh M          13 EST-MD                              NS  
 -- Mednick, Anna N           13 ASC-MD                              NS  
 -- Dohl, Grace A             14 WEST-MA                             NS  
 -- Carey, Bayle M            13 EST-MD                              NS  
 
Event 46  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Patrick G        14 ASC-MD                         2:06.57  
  2 Lenham, Eoin K            13 ASC-MD                         2:07.93  
  3 Speciale, Matthew W       13 ASC-MD                         2:16.20  
  4 Budde, Eli T              14 EST-MD                         2:17.60  
  5 Doudna, Ethan M           13 ASC-MD                         2:18.38  
  6 Vance, Brian P            13 EST-MD                         2:19.22  
  7 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD                        2:20.18  
  8 Wilson, Brandon E         14 EST-MD                         2:20.62  
  9 Fry, Marshall M           13 EST-MD                         2:23.74  
 10 Hankins, Chase            13 EST-MD                         2:27.36  
 11 Snyder, Nicholas A        13 EST-MD                         2:40.57  
 12 Drum, Sam H               13 ASC-MD                         2:41.31  
 13 Foran, Gavin K            14 ASC-MD                         2:41.42  
 14 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         2:42.54  
 15 Shelton, Austin B         13 ASC-MD                         2:45.63  
 16 Morales, Drake J          13 WEST-MA                        2:50.57  
 17 Bayes, Zack J             13 ASC-MD                         2:51.73  
 18 Linville, Hunter T        13 ASC-MD                         2:52.57  
 19 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD                        2:53.39  
 20 Qiu, Eddy D               13 GBSA-MD                        2:58.74  
 -- Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD                             DQ  
      Delay initiating arm pull at turn - back
 -- Mo, Kenneth               14 EST-MD                              NS  
 -- Ngo, Andrew A             13 WEST-MA                             NS  
 -- Gunawardane, Sohan        14 EST-MD                              NS  
 -- Basavaraju, Rithwik       13 EST-MD                              NS  
 -- Weidner, Gregory S        14 WEST-MA                             NS  
 -- Thornton, Steven S        13 WEST-MA                             NS  
 -- Ziegler, Noah Z           14 WEST-MA                             NS  
 
Event 47  Girls 15-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carella, Emily R          17 ASC-MD                           58.93  
  2 Buckner, Bailee A         17 EST-MD                         1:00.41  
  3 Fanua, Lili M             16 EST-MD                         1:01.23  
  4 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD                         1:02.23  
  5 Murray, Emilee L          16 WEST-MA                        1:02.62  
  6 Kaufman, Victoria E       15 EST-MD                         1:02.69  
  7 Brown, Fallon M           16 OPST-MD                        1:04.22  
  8 Anderson, Alexa M         16 ASC-MD                         1:05.16  
  9 Litynski, Brenna K        15 ASC-MD                         1:05.46  
 10 Vita, Mary G              18 ASC-MD                         1:05.78  
 11 Hatley, Samara K          15 ASC-MD                         1:05.87  
 12 Eckenrod, Gabriella M     15 EST-MD                         1:06.36  
 13 Krouse, Mackenna R        15 EST-MD                         1:06.43  
 14 Bartlett, Lindsey A       15 EST-MD                         1:06.92  
 15 McCaig, Colleen S         15 ASC-MD                         1:08.10  
 16 Streeter, Bailey C        15 ASC-MD                         1:12.83  
 17 Baker, Brooke E           16 ASC-MD                         1:13.04  
 18 Messaris, Charlotte R     15 EST-MD                         1:13.14  
 19 Kress, Maggie             17 WEST-MA                        1:16.00  
 20 Hines, Nyah E             15 EST-MD                         1:20.20  
 21 Mulhern, Katie H          17 SPRC-MD                        1:22.76  
 -- Zollicoffer, Lauren F     17 EST-MD                              NS  
 -- Jones, Lexi C             16 EST-MD                              NS  
 -- Sharma, Anjali S          17 EST-MD                              NS  
 -- Moskios, Hannah J         15 ASC-MD                              NS  
 -- Owens, Shannon V          17 SPRC-MD                             NS  
 -- Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD                             NS  
 
Event 48  Boys 15-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sabo, Justin J            16 EST-MD                           52.49  
  2 Donahue, Jack L           16 EST-MD                           53.63  
  3 Feliz, John T             16 SPRC-MD                          54.12  
  4 Kain, PJ J                15 WEST-MA                          54.92  
  5 Parker, Daniel B          17 SPRC-MD                          55.33  
  6 Merz, Ben T               16 EST-MD                           55.49  
  7 Zuga, Alexander M         17 EST-MD                           55.63  
  8 Vita, Joseph F            16 ASC-MD                           55.64  
  8 Gude, Luke M              16 EST-MD                           55.64  
 10 Falsone, Andrew V         16 ASC-MD                           55.86  
 11 Kuriawa, Alex J           15 SPRC-MD                          56.15  
 12 Frick, Evan C             15 EST-MD                           57.17  
 13 Nelson, Greg J            17 EST-MD                           58.31  
 14 Walden, Vincent C         16 SPRC-MD                          59.26  
 15 Bubser III, John E        17 ASC-MD                           59.44  
 15 Lee, Hoseok M             15 EST-MD                           59.44  
 17 Roman, Jeff H             17 EST-MD                           59.80  
 18 Drachman, Eli D           15 EST-MD                           59.88  
 19 Zhang, Jeffrey R          15 EST-MD                         1:00.91  
 20 Dalton, Matthew X         16 SPRC-MD                        1:01.80  
 21 Mogilnay, Alan F          15 EST-MD                         1:03.30  
 22 Gostomski, David G        15 EST-MD                         1:03.38  
 23 Chester, Chace J          16 EST-MD                         1:03.83  
 24 Taddei, Matthew A         17 WEST-MA                        1:03.86  
 25 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD                        1:03.93  
 26 Prodehl, Drew R           16 SPRC-MD                        1:04.23  
 27 Merton, Kevin T           17 ASC-MD                         1:06.50  
 28 Loughlin, Drew E          15 ASC-MD                         1:07.12  
 29 Harrison, Jacob P         17 ASC-MD                         1:07.16  
 30 Parker, Tommy A           16 EST-MD                         1:08.87  
 31 Weidner, Christopher J    16 WEST-MA                        1:09.07  
 32 Mills, Arran J            17 OPST-MD                        1:11.95  
 33 Henderson, Myles I        15 GBSA-MD                        1:15.68  
 34 Burton, Jimmy K           16 SPRC-MD                        1:16.22  
 35 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD                        1:50.70  
 -- Murray, Jack C            15 SPRC-MD                             DQ  
      Arms underwater recovery
 -- Snyder, Ben               15 GBSA-MD                             NS  
 -- Bacon, Alec M             16 GMAC-MD                             NS  
 -- Little, Hunter W          15 EST-MD                              NS  
 -- Anderson, Griffin R       15 SPRC-MD                             NS  
 -- Poindexter, Matthew       17 SPRC-MD                             NS  
 
Event 49  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Appiani, Nicole A         13 ASC-MD                         1:05.82  
  2 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                         1:06.94  
  3 Sloan, Teagan D           13 ASC-MD                         1:08.92  
  4 Mester, Laney F           14 EST-MD                         1:09.02  
  5 Diguardo, Livi R          13 ASC-MD                         1:09.10  
  6 Shaffrey, Hannah M        13 EST-MD                         1:09.90  
  7 Patz, Sophie N            14 SPRC-MD                        1:11.10  
  8 Brown, Farrah C           13 OPST-MD                        1:11.94  
  9 Shorter, Abbie L          14 EST-MD                         1:15.06  
 10 Kambouris, Christiana S   14 ASC-MD                         1:15.49  
 11 Skvortsova, Margarita     14 EST-MD                         1:16.54  
 12 Cuchna, Francesca M       14 EST-MD                         1:16.89  
 13 Girardi, Anna             13 WEST-MA                        1:17.58  
 14 Pickett, Ginger R         13 ASC-MD                         1:21.29  
 15 Wicklein, Hannah G        13 ASC-MD                         1:21.80  
 16 Donegan, Angela D         14 SPRC-MD                        1:21.96  
 17 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD                        1:22.12  
 18 Lewis, Emory              13 ASC-MD                         1:22.73  
 19 Major, Amelia A           13 SPRC-MD                        1:22.92  
 20 Picker, Zoe E             13 EST-MD                         1:23.46  
 21 Keller, Sophia E          13 ASC-MD                         1:23.82  
 22 Johnson, Amelia E         14 ASC-MD                         1:24.14  
 23 Anderson, Katie E         13 ASC-MD                         1:25.91  
 24 Parker, Mackenzie A       13 SPRC-MD                        1:26.41  
 25 Thornton, Sydney R        13 EST-MD                         1:27.55  
 26 Banks, Diana              13 SPRC-MD                        1:28.71  
 27 Mazur, Karolina T         13 EST-MD                         1:37.37  
 28 Harding, Adah V           13 SPRC-MD                        1:41.09  
 -- Parks, Sam C              13 ASC-MD                              DQ  
      Alternating Kick
 -- Klopouh, Milana S         13 EST-MD                              DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Mesarch, Lily R           13 ASC-MD                              NS  
 -- Hicks, Ryleigh M          13 EST-MD                              NS  
 -- Rosner, Caitlin M         13 ASC-MD                              NS  
 -- Demars, Soleil L          13 ASC-MD                              NS  
 -- Stephan, Bridget E        14 EST-MD                              NS  
 -- Cattaneo, Sophia C        14 SPRC-MD                             NS  
 -- Mednick, Anna N           13 ASC-MD                              NS  
 -- Bell, Amayah G            13 EST-MD                              NS  
 -- Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                              NS  
 
Event 50  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lenham, Eoin K            13 ASC-MD                           57.99  
  2 Speciale, Matthew W       13 ASC-MD                           58.30  
  3 Vance, Brian P            13 EST-MD                         1:01.72  
  4 Doudna, Ethan M           13 ASC-MD                         1:02.71  
  5 Wilson, Brandon E         14 EST-MD                         1:04.84  
  6 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD                        1:05.14  
  7 Thornton, Steven S        13 WEST-MA                        1:05.36  
  8 Hankins, Chase            13 EST-MD                         1:07.35  
  9 Fry, Marshall M           13 EST-MD                         1:12.46  
 10 Snyder, Nicholas A        13 EST-MD                         1:14.63  
 11 Morales, Drake J          13 WEST-MA                        1:15.39  
 12 Poltrack, Trevor D        14 ASC-MD                         1:17.98  
 13 Cherry, Zachary L         13 GBSA-MD                        1:19.19  
 14 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD                        1:26.93  
 15 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD                        1:29.34  
 16 Linville, Hunter T        13 ASC-MD                         1:30.20  
 -- Shelton, Austin B         13 ASC-MD                              NS  
 -- Mo, Kenneth               14 EST-MD                              NS  
 -- Basavaraju, Rithwik       13 EST-MD                              NS  
 -- Weidner, Gregory S        14 WEST-MA                             NS  
 -- Ngo, Andrew A             13 WEST-MA                             NS  
 
Event 51  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaufman, Victoria E       15 EST-MD                           54.21  
  2 Schere, Yvonne A          17 ASC-MD                           54.45  
  3 Fanua, Lili M             16 EST-MD                           54.93  
  4 O'Byrne, Kaitlyn E        16 EST-MD                           55.11  
  5 Rapuano, Abby C           17 EST-MD                           55.42  
  6 Carella, Emily R          17 ASC-MD                           56.82  
  7 Buckner, Bailee A         17 EST-MD                           57.01  
  8 Bartlett, Lindsey A       15 EST-MD                           57.32  
  9 Brown, Fallon M           16 OPST-MD                          57.41  
 10 Vita, Mary G              18 ASC-MD                           57.51  
 11 Litynski, Brenna K        15 ASC-MD                           57.72  
 12 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD                           57.85  
 13 Anderson, Alexa M         16 ASC-MD                           57.89  
 14 Blankenship, Tori L       15 WEST-MA                          57.90  
 15 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD                           57.97  
 16 Eckenrod, Gabriella M     15 EST-MD                           58.22  
 17 Murray, Emilee L          16 WEST-MA                          58.33  
 18 McCaig, Colleen S         15 ASC-MD                           58.80  
 19 Neuman, Natalie K         15 ASC-MD                           59.21  
 20 Gunawardane, Shivi        17 EST-MD                         1:00.01  
 21 Thornton, Natalie L       17 EST-MD                         1:00.49  
 22 Firlie, Elizabeth M       16 EST-MD                         1:01.30  
 23 Gorsuch, Megan A          17 EST-MD                         1:01.80  
 24 Messaris, Charlotte R     15 EST-MD                         1:02.01  
 25 Howell, Kaila D           15 ASC-MD                         1:02.76  
 26 Bemis, Erin               15 ASC-MD                         1:02.87  
 27 Streeter, Bailey C        15 ASC-MD                         1:03.89  
 28 Kress, Maggie             17 WEST-MA                        1:04.99  
 29 Dutra, Bella J            17 EST-MD                         1:06.05  
 30 Bauernschmidt, Erica E    15 WEST-MA                        1:06.06  
 31 Hines, Nyah E             15 EST-MD                         1:06.10  
 32 Rea, Elizabeth G          15 EST-MD                         1:11.34  
 33 Olive, Kathleen R         16 EST-MD                         1:11.93  
 34 Warner, Lena R            15 ASC-MD                         1:14.68  
 35 Mulhern, Katie H          17 SPRC-MD                        1:16.63  
 -- Zollicoffer, Lauren F     17 EST-MD                              NS  
 -- Friedman, Jensen L        15 EST-MD                              NS  
 -- Fitzsimmons, Norah B      15 EST-MD                              NS  
 -- Sharma, Anjali S          17 EST-MD                              NS  
 -- Cohenour, SydneyClaire C  16 SPRC-MD                             NS  
 -- Jones, Lexi C             16 EST-MD                              NS  
 
Event 52  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Jimmy G          17 ASC-MD                           47.21  
  2 Johnson, Daniel T         17 ASC-MD                           48.19  
  3 Zuga, Alexander M         17 EST-MD                           48.95  
  4 Schultz, Jackson L        15 SPRC-MD                          49.10  
  5 Kuriawa, Alex J           15 SPRC-MD                          49.13  
  6 Twomey, Sean P            17 ASC-MD                           49.15  
  7 Donahue, Jack L           16 EST-MD                           49.27  
  8 Falsone, Andrew V         16 ASC-MD                           49.58  
  9 Sabo, Justin J            16 EST-MD                           49.92  
 10 Vita, Joseph F            16 ASC-MD                           50.39  
 11 Kain, PJ J                15 WEST-MA                          51.32  
 12 Merz, Ben T               16 EST-MD                           51.67  
 13 Gude, Luke M              16 EST-MD                           51.95  
 14 Frick, Evan C             15 EST-MD                           52.39  
 15 Parker, Daniel B          17 SPRC-MD                          52.43  
 16 Maloy, Ryan M             16 SPRC-MD                          52.47  
 17 Gostomski, David G        15 EST-MD                           52.58  
 18 Merton, Kevin T           17 ASC-MD                           52.93  
 19 Mogilnay, Alan F          15 EST-MD                           53.43  
 20 Walden, Vincent C         16 SPRC-MD                          53.47  
 21 Taddei, Matthew A         17 WEST-MA                          53.53  
 22 Hohlbein, Connor E        15 EST-MD                           53.84  
 23 Rea, Sam M                16 EST-MD                           54.10  
 24 Wayne, Dom M              17 WEST-MA                          54.18  
 25 Nelson, Greg J            17 EST-MD                           54.38  
 26 Drachman, Eli D           15 EST-MD                           54.42  
 27 Li, Tony F                16 EST-MD                           54.57  
 28 Zhang, Jeffrey R          15 EST-MD                           54.64  
 29 Roman, Jeff H             17 EST-MD                           54.95  
 29 Bubser III, John E        17 ASC-MD                           54.95  
 31 Whiteman, Noah J          16 SPRC-MD                          54.97  
 32 Maloy, Jack E             15 SPRC-MD                          55.75  
 33 Chester, Chace J          16 EST-MD                           56.31  
 34 Barry, Nicky A            15 WEST-MA                          57.39  
 34 Balaton, Michael A        16 GMAC-MD                          57.39  
 36 Parker, Tommy A           16 EST-MD                           57.91  
 37 Clancy, Nolan J           15 WEST-MA                          57.92  
 38 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD                          57.96  
 39 Harrison, Jacob P         17 ASC-MD                           59.08  
 40 Loughlin, Drew E          15 ASC-MD                           59.50  
 41 Carlisle, Aaron J         15 SPRC-MD                          59.52  
 42 Mills, Arran J            17 OPST-MD                        1:00.30  
 43 Talwar, Sai K             16 EST-MD                         1:00.41  
 44 Weidner, Christopher J    16 WEST-MA                        1:00.88  
 45 Prodehl, Drew R           16 SPRC-MD                        1:01.47  
 46 Mead, Aidan J             16 ASC-MD                         1:01.79  
 47 Londono, Santiago         15 WEST-MA                        1:02.48  
 48 Murray, Jack C            15 SPRC-MD                        1:02.71  
 49 Henderson, Myles I        15 GBSA-MD                        1:06.61  
 50 Damanti, Patrick G        15 SPRC-MD                        1:19.51  
 -- Snyder, Ben               15 GBSA-MD                             NS  
 -- Bacon, Alec M             16 GMAC-MD                             NS  
 -- Little, Hunter W          15 EST-MD                              NS  
 
Event 53  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ekanayake, Samantha K     13 EST-MD                           58.44  
  2 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD                           58.85  
  3 Rapuano, Lily M           14 EST-MD                           59.18  
  4 Mester, Laney F           14 EST-MD                           59.24  
  5 Shaffrey, Hannah M        13 EST-MD                           59.30  
  6 Sloan, Teagan D           13 ASC-MD                           59.40  
  7 Appiani, Nicole A         13 ASC-MD                           59.71  
  8 Jones, Melody A           14 GMAC-MD                        1:00.12  
  9 Bowes, Sabrina C          13 EST-MD                         1:01.46  
 10 Kambouris, Christiana S   14 ASC-MD                         1:01.81  
 11 Sand, Ellie F             14 EST-MD                         1:02.19  
 12 Gunawardane, Sonali       14 EST-MD                         1:02.26  
 13 Stephan, Bridget E        14 EST-MD                         1:02.49  
 14 Cuchna, Francesca M       14 EST-MD                         1:02.67  
 15 Soltis, Sarah F           14 SPRC-MD                        1:03.45  
 16 Insley, Katia A           14 ASC-MD                         1:03.72  
 17 Brown, Farrah C           13 OPST-MD                        1:03.97  
 18 Skalski, Maddie M         14 ASC-MD                         1:04.10  
 19 Picker, Zoe E             13 EST-MD                         1:04.11  
 20 Patty, Eliza K            14 SPRC-MD                        1:04.55  
 21 Keller, Sophia E          13 ASC-MD                         1:04.91  
 22 Gude, Leah M              13 EST-MD                         1:05.02  
 23 Vu, Amanda P              14 ASC-MD                         1:05.28  
 24 Veliuona, Avery R         14 EST-MD                         1:05.84  
 25 Greenwald, Elise R        13 EST-MD                         1:05.85  
 26 Girardi, Anna             13 WEST-MA                        1:06.25  
 27 Shorter, Abbie L          14 EST-MD                         1:06.58  
 28 Balaton, Christina R      14 GMAC-MD                        1:06.70  
 29 Lunetta, Tess             14 WEST-MA                        1:06.99  
 30 Parks, Sam C              13 ASC-MD                         1:08.25  
 31 Johnson, Amelia E         14 ASC-MD                         1:08.41  
 32 Skvortsova, Margarita     14 EST-MD                         1:08.75  
 33 Mazur, Karolina T         13 EST-MD                         1:09.06  
 34 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD                        1:09.44  
 35 Lewis, Emory              13 ASC-MD                         1:09.69  
 36 Parker, Mackenzie A       13 SPRC-MD                        1:09.91  
 37 Fritter, Samantha G       13 ASC-MD                         1:10.92  
 38 Wicklein, Hannah G        13 ASC-MD                         1:12.69  
 39 Harding, Adah V           13 SPRC-MD                        1:13.23  
 40 Pickett, Ginger R         13 ASC-MD                         1:13.67  
 41 Major, Amelia A           13 SPRC-MD                        1:14.90  
 42 Banks, Diana              13 SPRC-MD                        1:15.49  
 43 Hembree, Yasmeen E        14 ASC-MD                         1:22.96  
 44 Bell, Amayah G            13 EST-MD                         1:26.54  
 -- Demars, Soleil L          13 ASC-MD                              NS  
 -- Hicks, Ryleigh M          13 EST-MD                              NS  
 -- Kress, Susanna G          14 WEST-MA                             NS  
 -- Mooradian, Morgan E       13 SPRC-MD                             NS  
 -- Dohl, Grace A             14 WEST-MA                             NS  
 -- Cattaneo, Sophia C        14 SPRC-MD                             NS  
 -- Smith, Sydney M           13 SPRC-MD                             NS  
 -- Diguardo, Livi R          13 ASC-MD                              NS  
 -- Rosner, Caitlin M         13 ASC-MD                              NS  
 -- Carey, Bayle M            13 EST-MD                              NS  
 -- Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                              NS  
 
Event 54  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lenham, Eoin K            13 ASC-MD                           52.91  
  2 Hayburn, Patrick G        14 ASC-MD                           53.00  
  3 Doudna, Ethan M           13 ASC-MD                           54.05  
  4 Budde, Eli T              14 EST-MD                           55.84  
  5 Thornton, Steven S        13 WEST-MA                          56.16  
  6 Wilson, Brandon E         14 EST-MD                           56.26  
  7 Merton, Nick A            14 ASC-MD                           57.20  
  8 Feliz, Robert D           14 SPRC-MD                          57.49  
  9 Fry, Marshall M           13 EST-MD                           58.97  
 10 Vance, Brian P            13 EST-MD                           59.19  
 11 Poltrack, Trevor D        14 ASC-MD                         1:00.28  
 12 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         1:01.80  
 13 Hankins, Chase            13 EST-MD                         1:01.93  
 14 Foran, Gavin K            14 ASC-MD                         1:03.70  
 15 Shelton, Austin B         13 ASC-MD                         1:05.85  
 16 Snyder, Nicholas A        13 EST-MD                         1:06.20  
 17 Cherry, Zachary L         13 GBSA-MD                        1:06.31  
 18 Drum, Sam H               13 ASC-MD                         1:07.97  
 19 Bayes, Zack J             13 ASC-MD                         1:08.05  
 20 Tucker, Ethan S           14 GBSA-MD                        1:09.11  
 21 Morales, Drake J          13 WEST-MA                        1:10.26  
 22 Larimer, Mason M          13 SPRC-MD                        1:11.21  
 23 Linville, Hunter T        13 ASC-MD                         1:13.78  
 -- Lathrop, Ian P            13 ASC-MD                              NS  
 -- Ziegler, Noah Z           14 WEST-MA                             NS  
 -- Mo, Kenneth               14 EST-MD                              NS  
 -- Weidner, Gregory S        14 WEST-MA                             NS  
 -- Ngo, Andrew A             13 WEST-MA                             NS  
 -- Gunawardane, Sohan        14 EST-MD                              NS  
 -- Basavaraju, Rithwik       13 EST-MD                              NS  
 
Event 55  Girls 15-18 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Byrne, Kaitlyn E        16 EST-MD                         2:30.69  
  2 Gunawardane, Shivi        17 EST-MD                         2:38.19  
  3 Anderson, Alexa M         16 ASC-MD                         2:38.83  
  4 Hatley, Samara K          15 ASC-MD                         2:39.37  
  5 Krouse, Mackenna R        15 EST-MD                         2:39.92  
  6 Blankenship, Tori L       15 WEST-MA                        2:45.26  
  7 Litynski, Brenna K        15 ASC-MD                         2:46.51  
  8 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD                         2:50.14  
  9 Howell, Kaila D           15 ASC-MD                         2:55.30  
 10 Baker, Brooke E           16 ASC-MD                         2:57.53  
 11 Bauernschmidt, Erica E    15 WEST-MA                        2:59.06  
 12 Dutra, Bella J            17 EST-MD                         3:02.00  
 13 Rea, Elizabeth G          15 EST-MD                         3:37.24  
 -- Moskios, Hannah J         15 ASC-MD                              NS  
 -- Fitzsimmons, Norah B      15 EST-MD                              NS  
 -- Zollicoffer, Lauren F     17 EST-MD                              NS  
 -- Olive, Kathleen R         16 EST-MD                              NS  
 -- Owens, Shannon V          17 SPRC-MD                             NS  
 -- Friedman, Jensen L        15 EST-MD                              NS  
 
Event 56  Boys 15-18 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Hoseok M             15 EST-MD                         2:09.72  
  2 Schultz, Jackson L        15 SPRC-MD                        2:10.74  
  3 Twomey, Sean P            17 ASC-MD                         2:11.52  
  4 Frick, Evan C             15 EST-MD                         2:13.55  
  5 Rea, Sam M                16 EST-MD                         2:25.59  
  6 Wayne, Dom M              17 WEST-MA                        2:28.50  
  7 Dalton, Matthew X         16 SPRC-MD                        2:29.48  
  8 Maloy, Ryan M             16 SPRC-MD                        2:29.67  
  9 Clancy, Nolan J           15 WEST-MA                        2:31.94  
 10 Li, Tony F                16 EST-MD                         2:32.93  
 11 Hohlbein, Connor E        15 EST-MD                         2:36.47  
 12 Whiteman, Noah J          16 SPRC-MD                        2:38.12  
 13 Feliz, John T             16 SPRC-MD                        2:38.17  
 14 Fernandez, Danny J        16 SPRC-MD                        2:38.96  
 15 Carlisle, Aaron J         15 SPRC-MD                        2:45.28  
 16 Barry, Nicky A            15 WEST-MA                        2:45.40  
 17 Londono, Santiago         15 WEST-MA                        2:50.13  
 18 Mead, Aidan J             16 ASC-MD                         2:54.69  
 19 Balaton, Michael A        16 GMAC-MD                        2:55.86  
 20 Harrison, Jacob P         17 ASC-MD                         2:56.63  
 21 Talwar, Sai K             16 EST-MD                         2:57.40  
 22 Burton, Jimmy K           16 SPRC-MD                        2:57.54  
 -- Poindexter, Matthew       17 SPRC-MD                             NS  
 -- Anderson, Griffin R       15 SPRC-MD                             NS  
 
Event 57  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Skalski, Maddie M         14 ASC-MD                         2:39.35  
  2 Rapuano, Lily M           14 EST-MD                         2:41.30  
  3 Twomey, Claire E          14 ASC-MD                         2:42.55  
  4 Ekanayake, Samantha K     13 EST-MD                         2:45.31  
  5 Hall, Kennedy A           13 ASC-MD                         2:45.70  
  6 Dopson, Mia Burke B       13 EST-MD                         2:46.61  
  7 Gunawardane, Sonali       14 EST-MD                         2:47.72  
  8 Veliuona, Avery R         14 EST-MD                         2:48.31  
  9 Bowes, Sabrina C          13 EST-MD                         2:50.08  
 10 Patz, Sophie N            14 SPRC-MD                        2:51.14  
 11 Sand, Ellie F             14 EST-MD                         2:54.24  
 12 Soltis, Sarah F           14 SPRC-MD                        2:55.92  
 13 Thornton, Sydney R        13 EST-MD                         3:00.79  
 14 Gude, Leah M              13 EST-MD                         3:01.21  
 15 Insley, Katia A           14 ASC-MD                         3:06.07  
 16 Parks, Sam C              13 ASC-MD                         3:08.22  
 17 Wicklein, Hannah G        13 ASC-MD                         3:08.37  
 18 Kubinak, Emily A          14 GBSA-MD                        3:09.44  
 19 Greenwald, Elise R        13 EST-MD                         3:11.38  
 20 Fritter, Samantha G       13 ASC-MD                         3:15.99  
 21 Mazur, Karolina T         13 EST-MD                         3:17.47  
 22 Perks, Maddy L            13 GMAC-MD                        3:17.77  
 23 Lunetta, Tess             14 WEST-MA                        3:18.35  
 24 Donegan, Angela D         14 SPRC-MD                        3:18.46  
 25 Balaton, Christina R      14 GMAC-MD                        3:18.50  
 26 Anderson, Katie E         13 ASC-MD                         3:19.04  
 27 Klopouh, Milana S         13 EST-MD                         3:20.50  
 28 Mesarch, Lily R           13 ASC-MD                         3:20.62  
 29 Pickett, Ginger R         13 ASC-MD                         3:22.87  
 30 Major, Amelia A           13 SPRC-MD                        3:38.63  
 -- Hembree, Yasmeen E        14 ASC-MD                              DQ  
      One hand touch
 -- Carey, Bayle M            13 EST-MD                              NS  
 -- Kress, Susanna G          14 WEST-MA                             NS  
 -- Mooradian, Morgan E       13 SPRC-MD                             NS  
 -- Dohl, Grace A             14 WEST-MA                             NS  
 -- Mednick, Anna N           13 ASC-MD                              NS  
 -- Litynski, McKenna L       14 ASC-MD                              NS  
 
Event 58  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Patrick G        14 ASC-MD                         2:30.57  
  2 Budde, Eli T              14 EST-MD                         2:32.67  
  3 Speciale, Matthew W       13 ASC-MD                         2:36.10  
  4 Drum, Sam H               13 ASC-MD                         3:01.89  
  5 Cobb, Ben R               13 ASC-MD                         3:03.78  
  6 Qiu, Eddy D               13 GBSA-MD                        3:04.89  
  7 Bayes, Zack J             13 ASC-MD                         3:08.33  
  8 Foran, Gavin K            14 ASC-MD                         3:11.08  
 -- Lathrop, Ian P            13 ASC-MD                              NS  
 -- Ziegler, Noah Z           14 WEST-MA                             NS  
 -- Poltrack, Trevor D        14 ASC-MD                              NS  
 
Event 59  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schere, Fiona D           12 ASC-MD                         1:01.24  
  2 Brinker, Rebecca A        12 SPRC-MD                        1:08.66  
  3 Marks, Elizabeth R        11 ASC-MD                         1:09.17  
  4 Whiteman, Eden H          12 SPRC-MD                        1:10.26  
  5 Roth, Hannah J            12 ASC-MD                         1:10.29  
  6 Schultz, Morgan L         11 SPRC-MD                        1:11.22  
  7 Karr, Faith A             12 ASC-MD                         1:11.27  
  8 Lenham, Nora K            11 ASC-MD                         1:12.29  
  9 Short, Rayven L           12 EST-MD                         1:12.53  
 10 Hall, Sammy A             11 ASC-MD                         1:12.89  
 11 Trexler, Lauren G         12 EST-MD                         1:12.94  
 12 Hooper, Erin E            12 ASC-MD                         1:13.63  
 13 Liu, Grace Z              12 EST-MD                         1:13.73  
 14 Budde, Erin T             11 EST-MD                         1:14.17  
 15 Wilson, Taylor M          12 EST-MD                         1:14.29  
 16 Barnes, Holland A         11 EST-MD                         1:14.85  
 17 Deppe, Sierra L           12 ASC-MD                         1:15.27  
 18 Laurenceau, Kelley M      12 WEST-MA                        1:17.08  
 19 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD                        1:18.91  
 20 Hayes, Maya E             11 ASC-MD                         1:19.10  
 21 Yip, Jeslyn C             11 GBSA-MD                        1:19.47  
 22 DiPaola, Caroline L       11 SPRC-MD                        1:19.66  
 22 Nelson, Allie N           12 GBSA-MD                        1:19.66  
 24 Fritter, Kelly J          11 ASC-MD                         1:20.05  
 25 Kinnear, Emily L          11 EST-MD                         1:21.01  
 26 Clanton, Cecelia R        12 SPRC-MD                        1:21.90  
 27 Sands, Kylie R            11 ASC-MD                         1:21.96  
 28 Bergeron, Peyton E        12 ASC-MD                         1:22.22  
 29 Cutrona, Olivia A         11 WEST-MA                        1:22.92  
 30 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                        1:23.72  
 31 Anne, Nidhi               12 EST-MD                         1:24.80  
 32 Degen, Hannah R           11 ASC-MD                         1:25.10  
 33 Pustavoitau, Elizabeth A  11 EST-MD                         1:25.81  
 34 Bordewisch, Kayla R       11 ASC-MD                         1:26.42  
 35 Franco, Paige I           12 ASC-MD                         1:26.65  
 36 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD                         1:26.79  
 37 Gude, Lila M              11 EST-MD                         1:27.20  
 38 Takasaki, Kalei K         11 EST-MD                         1:27.44  
 39 Swope, Natalie R          11 ASC-MD                         1:28.75  
 40 Mackey, Andi J            11 EST-MD                         1:30.07  
 41 Kaplan, Isabelle B        11 GBSA-MD                        1:31.16  
 42 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD                        1:32.08  
 43 Lee, Michaela E           11 GBSA-MD                        1:32.26  
 44 Sane, Shriya A            11 EST-MD                         1:33.72  
 45 Wright, Victoria E        12 ASC-MD                         1:42.90  
 46 Amaral, Reagan C          11 SPRC-MD                        1:43.89  
 47 Orsburn, Tatiana M        11 SPRC-MD                        1:48.83  
 -- Akinmolayan, Tosin E      12 ASC-MD                              DQ  
      One hand touch - fly
 -- Burke, Holly Jean J       11 EST-MD                              DQ  
      One hand touch - breast
 -- Pennell, Sam L            12 GMAC-MD                             NS  
 -- Zavala, Alina V           11 EST-MD                              NS  
 -- Ollinger, Abbey L         11 SPRC-MD                             NS  
 
Event 60  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Joe J            12 ASC-MD                         1:00.04  
  2 Foran, Riley J            12 ASC-MD                         1:05.99  
  3 Padfield, Brett C         12 ASC-MD                         1:10.67  
  4 Davis, Gailen V           12 EST-MD                         1:12.87  
  5 Cashman, Connor J         12 ASC-MD                         1:13.53  
  6 Rudy, Gavin I             11 EST-MD                         1:13.85  
  7 Stephan, Spencer A        12 EST-MD                         1:16.09  
  8 Zhang, Michael T          12 EST-MD                         1:18.02  
  9 Guan, Leo C               11 EST-MD                         1:18.73  
 10 Alto, Joey M              12 ASC-MD                         1:19.98  
 11 Swope, Danny J            12 ASC-MD                         1:20.04  
 12 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD                        1:22.35  
 13 Greenwald, Harrison A     11 EST-MD                         1:22.90  
 14 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                        1:23.85  
 15 Haley, Tanner R           11 OPST-MD                        1:24.89  
 16 Greene, Drew E            11 SPRC-MD                        1:24.93  
 17 Yankle, Nick W            12 GBSA-MD                        1:25.25  
 18 Mislow, Max K             11 EST-MD                         1:27.26  
 19 Sakai, Tadashi            11 ASC-MD                         1:28.27  
 20 Jenkins, Rory T           11 SPRC-MD                        1:29.48  
 21 Yankle, Zach C            11 GBSA-MD                        1:32.45  
 22 Kinzli, Karsten A         12 ASC-MD                         1:39.93  
 23 Walden, Chandler E        11 SPRC-MD                        1:50.66  
 -- Buettner, Calvin R        12 SPRC-MD                             DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Wray, Connor S            11 EST-MD                              NS  
 
Event 61  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spraul, Kate M            10 SPRC-MD                        1:13.81  
  2 Krucoff, Emily J          10 ASC-MD                         1:18.22  
  3 Harner, Trista J          10 OPST-MD                        1:21.32  
  4 Morahan, Maya C           10 ASC-MD                         1:24.17  
  5 Remenicky, Isabella V     10 WEST-MA                        1:24.71  
  6 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                        1:24.97  
  7 Connor, Ashley E           9 ASC-MD                         1:25.28  
  8 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD                        1:25.91  
  9 Carver, Olivia C          10 EST-MD                         1:26.06  
 10 Smit, Olivia K             9 ASC-MD                         1:26.69  
 11 Sanders, Katherine G       9 GBSA-MD                        1:27.01  
 12 Napier, Alyssa             9 WEST-MA                        1:27.72  
 13 Diguardo, Maggie G         9 ASC-MD                         1:28.03  
 14 Larimer, Megan K          10 SPRC-MD                        1:28.30  
 15 Handwerger, Jenna E        9 EST-MD                         1:28.61  
 16 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                        1:30.90  
 17 Hopkins, Evie G           10 ASC-MD                         1:32.00  
 18 Groh, Alexandra S          9 ASC-MD                         1:32.91  
 19 Mackey, Ally C             9 EST-MD                         1:33.32  
 20 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD                        1:34.57  
 21 Madden, Lexi C             9 ASC-MD                         1:34.74  
 22 Kelley, Fiona M           10 ASC-MD                         1:35.04  
 23 Slingluff, Jesse S        10 ASC-MD                         1:35.67  
 24 Pokharel, Suvali           9 EST-MD                         1:36.33  
 25 You, Emily P               9 EST-MD                         1:36.39  
 26 Greenwald, Addison S       9 GBSA-MD                        1:36.85  
 27 Birdsall, Caroline R      10 EST-MD                         1:37.95  
 28 Sites, Madison J           9 EST-MD                         1:38.02  
 29 Mo, Katina                 9 EST-MD                         1:38.67  
 30 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                         1:40.05  
 31 Smith, Madison E           9 EST-MD                         1:40.87  
 32 Kelso, Elise R            10 ASC-MD                         1:41.43  
 33 Phillips, Tess G          10 ASC-MD                         1:42.14  
 34 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                         1:42.67  
 35 Linville, Keira S         10 ASC-MD                         1:43.56  
 36 Dipaola, Abigail M         9 SPRC-MD                        1:43.74  
 37 Essa, Osob B              10 ASC-MD                         1:44.70  
 38 Gittings, Hayden M        10 EST-MD                         1:46.96  
 39 Rey, Scarlett L            9 EST-MD                         1:48.67  
 40 Haley, Gabby A             9 OPST-MD                        1:50.17  
 41 Bergeron, Lilly E          9 ASC-MD                         1:53.17  
 42 Ladner, Vivian V          10 WEST-MA                        2:00.61  
 43 Rudy, Mads K               9 EST-MD                         2:11.87  
 44 Larimer, Marie P           9 SPRC-MD                        2:14.48  
 -- Napier, Ava               10 WEST-MA                             DQ  
      False start - Misc
 -- Yusubov, Diana L           9 EST-MD                              NS  
 -- Hudson, Caroline C        10 WEST-MA                             NS  
 
Event 62  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Grant G           10 ASC-MD                         1:09.86  
  2 Stevens, Aaron Z          10 WEST-MA                        1:13.01  
  3 Tower, Graham J           10 ASC-MD                         1:14.90  
  4 Connor, Billy P            9 ASC-MD                         1:17.69  
  5 Graham, Evan M            10 ASC-MD                         1:19.03  
  6 Gurri, Nicco J            10 GBSA-MD                        1:19.47  
  7 Deppe, Jack R             10 ASC-MD                         1:20.72  
  8 Kegley, Shep M            10 SPRC-MD                        1:21.33  
  9 Pickett, Alex A           10 ASC-MD                         1:22.52  
 10 Sloan, CJ J                9 ASC-MD                         1:22.82  
 11 Flowers, Maz J            10 EST-MD                         1:24.15  
 12 Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD                        1:24.39  
 13 Havens, Leo D             10 SPRC-MD                        1:28.60  
 14 Peoples, Grayson B        10 GBSA-MD                        1:31.41  
 15 Burnell, Luke D            9 WEST-MA                        1:32.08  
 16 Ross, Landon A             9 SPRC-MD                        1:32.37  
 17 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD                        1:32.86  
 18 Hulme, Nick K             10 ASC-MD                         1:33.41  
 19 Gamazaychikov, Mark A     10 GBSA-MD                        1:34.11  
 20 Kim, Eugene J              9 EST-MD                         1:34.38  
 21 Hallmark, Colin G         10 ASC-MD                         1:34.99  
 22 Martini, Jack M           10 GBSA-MD                        1:37.55  
 23 Sloan, Logan M            10 EST-MD                         1:39.87  
 24 Mislow, Jack F             9 EST-MD                         1:40.58  
 25 Sands, Brian J             9 ASC-MD                         1:40.85  
 26 Cui, Nick                  9 EST-MD                         1:41.40  
 27 Li, Nathan C              10 EST-MD                         1:41.76  
 28 Emerson, Barret H          9 EST-MD                         1:42.35  
 29 Bordewisch, Gavin E        9 ASC-MD                         1:43.51  
 30 Aguirre, Giovanni G        9 ASC-MD                         1:44.93  
 31 McKnight, Caden R          9 ASC-MD                         1:45.20  
 32 Loiselle, Andrew R        10 GBSA-MD                        1:46.01  
 33 Fuller, Mason A            9 SPRC-MD                        1:46.38  
 34 Ferger, Cole P            10 ASC-MD                         1:46.45  
 35 Khankishiyev, Adi D        9 EST-MD                         1:49.50  
 36 Harner, Jake S             9 OPST-MD                        1:50.72  
 37 Pirie, Ryan G              9 ASC-MD                         1:52.66  
 38 Langston-Wiebe, Artem     10 SPRC-MD                        1:56.28  
 39 Akinmolayan, Ayo C         9 ASC-MD                         2:08.34  
 -- Commodore, Niles L        10 WEST-MA                             NS  
 -- Brown, Connor W            9 ASC-MD                              NS  
 
Event 63  Girls 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schere, Fiona D           12 ASC-MD                         1:09.95  
  2 Feliz, Mary K             11 SPRC-MD                        1:19.03  
  3 Liu, Maria C              12 EST-MD                         1:20.54  
  4 Hooper, Erin E            12 ASC-MD                         1:20.56  
  5 Louis, Katie K            12 EST-MD                         1:20.94  
  6 Liu, Grace Z              12 EST-MD                         1:21.21  
  7 Tray, Zoe J               12 GBSA-MD                        1:23.90  
  8 Yip, Jeslyn C             11 GBSA-MD                        1:25.23  
  9 Plank, Samantha L         11 WEST-MA                        1:26.62  
 10 Fischer, Peyton A         11 WEST-MA                        1:27.44  
 11 Holman, Ainsley E         11 WEST-MA                        1:27.61  
 12 Pustavoitau, Elizabeth A  11 EST-MD                         1:30.12  
 13 McKoy, Summer R           11 EST-MD                         1:30.57  
 14 DiPaola, Caroline L       11 SPRC-MD                        1:30.68  
 15 Short, Rayven L           12 EST-MD                         1:31.17  
 16 Budde, Erin T             11 EST-MD                         1:31.41  
 17 Nelson, Allie N           12 GBSA-MD                        1:31.48  
 18 Penafiel, Isabel E        11 ASC-MD                         1:33.20  
 19 Gaynor, Laila C           12 EST-MD                         1:34.58  
 20 Larimer, Maya A           12 SPRC-MD                        1:34.76  
 21 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                        1:34.93  
 22 Kaplan, Isabelle B        11 GBSA-MD                        1:34.99  
 23 Anne, Nidhi               12 EST-MD                         1:35.85  
 24 Paydo, Ariana R           11 SPRC-MD                        1:36.63  
 25 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                         1:37.73  
 26 Karr, Ann M               11 ASC-MD                         1:39.09  
 27 Burke, Holly Jean J       11 EST-MD                         1:40.65  
 28 Riehl, Echo               11 ASC-MD                         1:42.14  
 29 Kim, Allison G            11 EST-MD                         1:42.40  
 30 Franco, Paige I           12 ASC-MD                         1:42.49  
 31 Gude, Lila M              11 EST-MD                         1:44.85  
 32 Mackey, Andi J            11 EST-MD                         1:46.13  
 33 Martin, Sarah A           12 ASC-MD                         1:47.78  
 34 Bordewisch, Kayla R       11 ASC-MD                         1:50.40  
 -- Akinmolayan, Tosin E      12 ASC-MD                              DQ  
      One hand touch
 -- O'Brien, Delaney R        12 EST-MD                              NS  
 -- Aydin, Leyla M            11 GBSA-MD                             NS  
 -- Boretti, Alicia F         12 ASC-MD                              NS  
 -- Zavala, Alina V           11 EST-MD                              NS  
 -- Wray, Madison G           12 EST-MD                              NS  
 
Event 64  Boys 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neuman, Chase A           12 ASC-MD                         1:21.52  
  2 Cashman, Connor J         12 ASC-MD                         1:21.64  
  3 Davis, Gailen V           12 EST-MD                         1:22.66  
  4 Kegley, Jesse H           11 SPRC-MD                        1:24.41  
  5 Rudy, Gavin I             11 EST-MD                         1:26.58  
  6 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                         1:26.66  
  7 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD                        1:27.63  
  8 Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD                        1:27.77  
  9 Tower, Charles W          12 ASC-MD                         1:31.11  
 10 Mitchell, Glen E          12 ASC-MD                         1:35.75  
 11 Yankle, Zach C            11 GBSA-MD                        1:39.57  
 12 Greenwald, Harrison A     11 EST-MD                         1:40.80  
 13 Ross, Kameron A           12 SPRC-MD                        1:42.68  
 14 Parhi, Tanush             11 EST-MD                         1:45.17  
 15 Warriner, Tommy G         11 WEST-MA                        1:45.85  
 16 Buettner, Calvin R        12 SPRC-MD                        1:46.56  
 -- Mislow, Max K             11 EST-MD                              DQ  
      Alternating Kick
 
Event 65  Girls 9-10 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krucoff, Emily J          10 ASC-MD                         1:30.32  
  2 Smit, Olivia K             9 ASC-MD                         1:31.17  
  3 Morahan, Maya C           10 ASC-MD                         1:31.94  
  4 Seligman, Elyse G         10 EST-MD                         1:34.32  
  5 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                        1:35.97  
  6 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                         1:41.80  
  7 Napier, Ava               10 WEST-MA                        1:41.90  
  8 McCullough, Saryn R        9 WEST-MA                        1:42.14  
  9 Larimer, Megan K          10 SPRC-MD                        1:42.61  
 10 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                        1:42.72  
 11 Mackey, Ally C             9 EST-MD                         1:43.71  
 12 Essa, Osob B              10 ASC-MD                         1:43.80  
 13 Klaus, Leah M              9 EST-MD                         1:43.89  
 14 Hopkins, Evie G           10 ASC-MD                         1:44.77  
 15 Pokharel, Suvali           9 EST-MD                         1:44.78  
 16 Elliott, Aaliyah A         9 EST-MD                         1:44.82  
 17 Carver, Olivia C          10 EST-MD                         1:45.40  
 18 Birdsall, Caroline R      10 EST-MD                         1:46.10  
 19 Greenwald, Addison S       9 GBSA-MD                        1:46.28  
 20 Moran, Zoe A              10 ASC-MD                         1:47.44  
 21 Matanoski, Genevieve A     9 EST-MD                         1:47.79  
 22 Cowley, Jenna S           10 EST-MD                         1:48.37  
 23 Zeiler, Sophi A           10 EST-MD                         1:51.94  
 24 Cherry, Sophia R          10 GBSA-MD                        1:53.08  
 25 Donegan, Tess J           10 SPRC-MD                        1:57.04  
 26 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD                        1:57.56  
 27 Swope, Lily M              9 ASC-MD                         1:57.73  
 28 Mo, Katina                 9 EST-MD                         2:00.38  
 29 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                         2:02.32  
 30 Phillips, Tess G          10 ASC-MD                         2:06.05  
 31 Loiacono, Edy I            9 ASC-MD                         2:06.50  
 32 Vannoy, Violet M           9 ASC-MD                         2:07.18  
 33 Reese, Micah J             9 ASC-MD                         2:07.83  
 34 Londono, Sofia            10 WEST-MA                        2:09.54  
 -- Hembree, Zahara Z         10 ASC-MD                              DQ  
      One hand touch
 -- Kachelhoffer, Annavay L    9 ASC-MD                              DQ  
      One hand touch
 
Event 66  Boys 9-10 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Aaron Z          10 WEST-MA                        1:23.37  
  2 Tyler, Timmy              10 WEST-MA                        1:32.01  
  3 Graham, Evan M            10 ASC-MD                         1:35.24  
  4 Sloan, CJ J                9 ASC-MD                         1:35.36  
  5 Kay, Tyler O              10 EST-MD                         1:36.07  
  6 Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD                        1:36.19  
  7 Deppe, Jack R             10 ASC-MD                         1:36.63  
  8 Kim, Jonathan J           10 EST-MD                         1:37.30  
  9 Kegley, Shep M            10 SPRC-MD                        1:37.56  
 10 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD                        1:38.02  
 11 Gamazaychikov, Mark A     10 GBSA-MD                        1:38.56  
 12 Holt, Rain M              10 EST-MD                         1:38.69  
 13 Ferguson, Connor W        10 OPST-MD                        1:39.73  
 14 Skidmore, Holden D         9 EST-MD                         1:40.50  
 15 Sands, Brian J             9 ASC-MD                         1:43.63  
 16 Flowers, Maz J            10 EST-MD                         1:44.68  
 17 Cires-Ferrin, Samuel E    10 ASC-MD                         1:45.07  
 18 Burnell, Luke D            9 WEST-MA                        1:49.52  
 19 Mitchell, Patrick J        9 ASC-MD                         1:51.45  
 20 Dowton, Wyatt P            9 ASC-MD                         1:55.70  
 21 Loiselle, Andrew R        10 GBSA-MD                        1:55.86  
 22 Bayes, Matt V              9 ASC-MD                         1:59.81  
 23 Khankishiyev, Adi D        9 EST-MD                         2:01.72  
 24 Harner, Jake S             9 OPST-MD                        2:03.37  
 25 Langston-Wiebe, Artem     10 SPRC-MD                        2:04.15  
 26 Emerson, Barret H          9 EST-MD                         2:07.26  
 -- Pham, Eric M               9 ASC-MD                              DQ  
      One hand touch
 -- Li, Ryan                  10 EST-MD                              NS  
 
Event 67  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feliz, Mary K             11 SPRC-MD                          28.69  
  2 Whiteman, Eden H          12 SPRC-MD                          30.09  
  3 Schultz, Morgan L         11 SPRC-MD                          30.92  
  4 Brinker, Rebecca A        12 SPRC-MD                          31.03  
  5 Hall, Sammy A             11 ASC-MD                           31.38  
  6 Roth, Hannah J            12 ASC-MD                           31.72  
  7 Gershman, Sarah M         12 ASC-MD                           32.06  
  8 Louis, Katie K            12 EST-MD                           32.12  
  9 Hayes, Maya E             11 ASC-MD                           32.17  
 10 Marks, Elizabeth R        11 ASC-MD                           32.29  
 11 Karr, Faith A             12 ASC-MD                           32.30  
 12 Clanton, Cecelia R        12 SPRC-MD                          32.34  
 13 Liu, Grace Z              12 EST-MD                           32.43  
 14 Walls, Annie E            12 ASC-MD                           33.14  
 15 Lenham, Nora K            11 ASC-MD                           33.27  
 16 Liu, Maria C              12 EST-MD                           33.41  
 17 Laurenceau, Kelley M      12 WEST-MA                          33.42  
 18 Hooper, Erin E            12 ASC-MD                           34.45  
 19 Tray, Zoe J               12 GBSA-MD                          34.63  
 20 Deppe, Sierra L           12 ASC-MD                           34.97  
 21 Barnes, Holland A         11 EST-MD                           35.83  
 22 Sands, Kylie R            11 ASC-MD                           35.93  
 23 Kinnear, Emily L          11 EST-MD                           36.70  
 24 Plank, Samantha L         11 WEST-MA                          37.09  
 25 Capps, Alyssa F           11 ASC-MD                           37.88  
 26 Bergeron, Peyton E        12 ASC-MD                           38.06  
 27 Yip, Jeslyn C             11 GBSA-MD                          38.13  
 28 Kim, Allison G            11 EST-MD                           38.42  
 29 Swope, Natalie R          11 ASC-MD                           38.67  
 30 Degen, Hannah R           11 ASC-MD                           38.75  
 31 Takasaki, Kalei K         11 EST-MD                           39.28  
 32 Paydo, Ariana R           11 SPRC-MD                          39.39  
 33 Penafiel, Isabel E        11 ASC-MD                           39.63  
 34 Karr, Ann M               11 ASC-MD                           39.81  
 35 Fish, Bree B              12 ASC-MD                           39.85  
 36 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                           41.39  
 37 McKoy, Summer R           11 EST-MD                           41.40  
 38 Fritter, Kelly J          11 ASC-MD                           41.75  
 39 Riehl, Echo               11 ASC-MD                           42.85  
 40 Sane, Shriya A            11 EST-MD                           45.85  
 41 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD                          48.84  
 -- Aydin, Leyla M            11 GBSA-MD                             NS  
 -- Pennell, Sam L            12 GMAC-MD                             NS  
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD                              NS  
 -- Boretti, Alicia F         12 ASC-MD                              NS  
 
Event 68  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Joe J            12 ASC-MD                           25.66  
  2 Foran, Riley J            12 ASC-MD                           28.81  
  3 Litynski, Grant M         12 ASC-MD                           32.21  
  4 Krucoff, Alex J           12 ASC-MD                           32.94  
  5 Tower, Charles W          12 ASC-MD                           33.99  
  6 Stephan, Spencer A        12 EST-MD                           34.12  
  7 Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD                          36.32  
  8 Wiseman, Brian C          11 SPRC-MD                          36.36  
  9 Guan, Leo C               11 EST-MD                           36.45  
 10 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                           36.88  
 11 Swope, Danny J            12 ASC-MD                           37.15  
 12 Alto, Joey M              12 ASC-MD                           37.25  
 13 Yankle, Nick W            12 GBSA-MD                          39.50  
 14 Duffy, Wyeth J            12 ASC-MD                           41.32  
 15 Jenkins, Rory T           11 SPRC-MD                          42.03  
 16 Ross, Kameron A           12 SPRC-MD                          42.44  
 17 Warriner, Tommy G         11 WEST-MA                          43.68  
 18 Tejay, Yuvraj S           11 EST-MD                           45.59  
 19 Hohlbein, Max H           11 EST-MD                           46.51  
 20 Buettner, Calvin R        12 SPRC-MD                          47.22  
 21 Bala, Srikar S            11 EST-MD                         1:05.59  
 -- Wray, Connor S            11 EST-MD                              NS  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spraul, Kate M            10 SPRC-MD                          33.37  
  2 Filipek, Ava R            10 ASC-MD                           34.03  
  3 Harner, Trista J          10 OPST-MD                          36.38  
  4 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD                          37.14  
  5 Remenicky, Isabella V     10 WEST-MA                          38.56  
  6 Diguardo, Maggie G         9 ASC-MD                           38.98  
  7 Morahan, Maya C           10 ASC-MD                           39.25  
  8 Handwerger, Jenna E        9 EST-MD                           39.69  
  9 Napier, Alyssa             9 WEST-MA                          39.81  
 10 Matanoski, Genevieve A     9 EST-MD                           39.88  
 11 Romberger, Brielle N      10 GBSA-MD                          40.37  
 12 Connor, Ashley E           9 ASC-MD                           40.86  
 13 Rinker, Adrienne G        10 EST-MD                           42.62  
 14 Mackey, Ally C             9 EST-MD                           42.67  
 15 Groh, Alexandra S          9 ASC-MD                           42.92  
 16 Sanders, Katherine G       9 GBSA-MD                          43.04  
 17 Larimer, Megan K          10 SPRC-MD                          43.40  
 18 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                           43.75  
 19 Sites, Madison J           9 EST-MD                           44.04  
 20 Kelso, Elise R            10 ASC-MD                           44.39  
 21 Klaus, Leah M              9 EST-MD                           45.43  
 22 Smith, Madison E           9 EST-MD                           45.52  
 23 Svejda, Josie M            9 EST-MD                           45.68  
 24 Kiess, Kylee E             9 WEST-MA                          46.23  
 25 Donegan, Tess J           10 SPRC-MD                          47.03  
 26 Boarman, Ann M             9 EST-MD                           47.12  
 27 Slingluff, Jesse S        10 ASC-MD                           47.14  
 28 Kelley, Fiona M           10 ASC-MD                           47.84  
 28 You, Emily P               9 EST-MD                           47.84  
 30 Cowley, Jenna S           10 EST-MD                           48.58  
 31 Pokharel, Suvali           9 EST-MD                           49.10  
 32 Winkfield, Morgan P        9 GBSA-MD                          50.51  
 33 Essa, Osob B              10 ASC-MD                           50.90  
 34 Moran, Zoe A              10 ASC-MD                           51.10  
 35 Greenwald, Addison S       9 GBSA-MD                          51.16  
 36 Cherry, Sophia R          10 GBSA-MD                          53.21  
 37 Ladner, Vivian V          10 WEST-MA                          54.76  
 38 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                           55.10  
 39 Reese, Izzy D             10 EST-MD                           55.71  
 40 Bergeron, Lilly E          9 ASC-MD                           59.09  
 -- Gittings, Hayden M        10 EST-MD                              DQ  
      Arms underwater recovery
 -- Reese, Ella D             10 EST-MD                              DQ  
      Arms underwater recovery
 -- Vannoy, Violet M           9 ASC-MD                              DQ  
      No touch
 -- Hudson, Caroline C        10 WEST-MA                             NS  
 -- Elliott, Aaliyah A         9 EST-MD                              NS  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Grant G           10 ASC-MD                           30.45  
  2 Tower, Graham J           10 ASC-MD                           32.83  
  3 Gurri, Nicco J            10 GBSA-MD                          34.67  
  4 Connor, Billy P            9 ASC-MD                           35.76  
  5 Pickett, Alex A           10 ASC-MD                           36.12  
  6 Deppe, Jack R             10 ASC-MD                           36.14  
  7 Smith, Ethan D             9 GBSA-MD                          36.73  
  8 Sloan, CJ J                9 ASC-MD                           37.46  
  9 Tyler, Timmy              10 WEST-MA                          38.35  
 10 Kegley, Shep M            10 SPRC-MD                          39.70  
 11 Peoples, Grayson B        10 GBSA-MD                          39.86  
 12 Kay, Tyler O              10 EST-MD                           40.66  
 13 Urian, Max J              10 EST-MD                           40.69  
 14 Ross, Landon A             9 SPRC-MD                          42.04  
 15 Sloan, Logan M            10 EST-MD                           42.61  
 16 Skidmore, Holden D         9 EST-MD                           42.73  
 17 Kim, Jonathan J           10 EST-MD                           42.93  
 18 Havens, Leo D             10 SPRC-MD                          43.04  
 19 Kim, Eugene J              9 EST-MD                           45.35  
 20 Mislow, Jack F             9 EST-MD                           47.69  
 21 Hallmark, Colin G         10 ASC-MD                           48.98  
 22 Li, Nathan C              10 EST-MD                           49.41  
 23 Ferguson, Connor W        10 OPST-MD                          50.34  
 24 Bordewisch, Gavin E        9 ASC-MD                           53.04  
 25 Loiselle, Andrew R        10 GBSA-MD                          55.63  
 26 Pirie, Ryan G              9 ASC-MD                           59.39  
 27 Flores, Amilcar           10 WEST-MA                        1:00.33  
 -- Cui, Nick                  9 EST-MD                              DQ  
      Arms underwater recovery
 -- Li, Ryan                  10 EST-MD                              NS  
 -- Commodore, Niles L        10 WEST-MA                             NS  
 -- Liang, Kai H              10 EST-MD                              NS  
 -- Holt, Rain M              10 EST-MD                              NS  
 
Event 71  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schere, Fiona D           12 ASC-MD                           54.83  
  2 Roth, Hannah J            12 ASC-MD                           59.33  
  3 Feliz, Mary K             11 SPRC-MD                          59.61  
  4 Short, Rayven L           12 EST-MD                         1:01.73  
  5 Wilson, Taylor M          12 EST-MD                         1:02.74  
  6 Marks, Elizabeth R        11 ASC-MD                         1:02.84  
  7 Lenham, Nora K            11 ASC-MD                         1:02.89  
  8 Gershman, Sarah M         12 ASC-MD                         1:03.35  
  9 Trexler, Lauren G         12 EST-MD                         1:04.03  
 10 Walls, Annie E            12 ASC-MD                         1:04.92  
 11 Hayes, Maya E             11 ASC-MD                         1:05.71  
 12 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD                        1:05.92  
 13 Budde, Erin T             11 EST-MD                         1:06.40  
 14 Laurenceau, Kelley M      12 WEST-MA                        1:07.02  
 15 Liu, Maria C              12 EST-MD                         1:09.16  
 16 Holman, Ainsley E         11 WEST-MA                        1:09.46  
 17 Cutrona, Olivia A         11 WEST-MA                        1:09.53  
 18 Fischer, Peyton A         11 WEST-MA                        1:10.02  
 19 Plank, Samantha L         11 WEST-MA                        1:10.15  
 20 Fritter, Kelly J          11 ASC-MD                         1:10.39  
 21 Fish, Bree B              12 ASC-MD                         1:10.74  
 22 Franco, Paige I           12 ASC-MD                         1:12.46  
 23 Clanton, Cecelia R        12 SPRC-MD                        1:12.64  
 24 Nelson, Allie N           12 GBSA-MD                        1:13.37  
 25 DiPaola, Caroline L       11 SPRC-MD                        1:13.67  
 25 Degen, Hannah R           11 ASC-MD                         1:13.67  
 27 Larimer, Maya A           12 SPRC-MD                        1:13.90  
 28 Penafiel, Isabel E        11 ASC-MD                         1:14.94  
 29 McKoy, Summer R           11 EST-MD                         1:15.10  
 30 Mangen, Natalie V         12 ASC-MD                         1:15.31  
 31 Karr, Ann M               11 ASC-MD                         1:15.94  
 32 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD                         1:16.25  
 33 Capps, Alyssa F           11 ASC-MD                         1:16.96  
 34 Soltis, Mary A            12 SPRC-MD                        1:17.30  
 35 Pustavoitau, Elizabeth A  11 EST-MD                         1:18.11  
 36 Takasaki, Kalei K         11 EST-MD                         1:18.32  
 37 Anne, Nidhi               12 EST-MD                         1:19.76  
 38 Gaynor, Laila C           12 EST-MD                         1:19.80  
 39 Swallow, Penelope N       12 GBSA-MD                        1:19.84  
 40 Lee, Michaela E           11 GBSA-MD                        1:21.12  
 41 Riehl, Echo               11 ASC-MD                         1:21.92  
 42 Wright, Victoria E        12 ASC-MD                         1:25.46  
 43 Amaral, Reagan C          11 SPRC-MD                        1:25.97  
 44 Orsburn, Tatiana M        11 SPRC-MD                        1:25.98  
 45 Martin, Sarah A           12 ASC-MD                         1:31.32  
 46 Akinmolayan, Tosin E      12 ASC-MD                         1:36.16  
 47 Young, Kadence Y          11 WEST-MA                        1:57.91  
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD                              NS  
 -- Aydin, Leyla M            11 GBSA-MD                             NS  
 -- Ollinger, Abbey L         11 SPRC-MD                             NS  
 -- Pennell, Sam L            12 GMAC-MD                             NS  
 -- Wray, Madison G           12 EST-MD                              NS  
 -- O'Brien, Delaney R        12 EST-MD                              NS  
 -- Boretti, Alicia F         12 ASC-MD                              NS  
 
Event 72  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Foran, Riley J            12 ASC-MD                           57.04  
  2 Padfield, Brett C         12 ASC-MD                         1:01.18  
  3 Krucoff, Alex J           12 ASC-MD                         1:03.05  
  4 Cashman, Connor J         12 ASC-MD                         1:03.91  
  5 Davis, Gailen V           12 EST-MD                         1:04.31  
  6 Litynski, Grant M         12 ASC-MD                         1:04.33  
  7 Zhang, Michael T          12 EST-MD                         1:08.49  
  8 Stephan, Spencer A        12 EST-MD                         1:08.85  
  9 Neuman, Chase A           12 ASC-MD                         1:09.10  
 10 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                        1:09.24  
 11 Greene, Drew E            11 SPRC-MD                        1:10.55  
 12 Yankle, Nick W            12 GBSA-MD                        1:15.37  
 13 Haley, Tanner R           11 OPST-MD                        1:15.52  
 14 Kegley, Jesse H           11 SPRC-MD                        1:15.87  
 15 Swope, Danny J            12 ASC-MD                         1:16.40  
 16 Parhi, Tanush             11 EST-MD                         1:17.90  
 17 Mislow, Max K             11 EST-MD                         1:19.09  
 18 Mitchell, Glen E          12 ASC-MD                         1:19.42  
 19 Tejay, Yuvraj S           11 EST-MD                         1:20.37  
 20 Yankle, Zach C            11 GBSA-MD                        1:20.89  
 21 Ross, Kameron A           12 SPRC-MD                        1:21.20  
 22 Sakai, Tadashi            11 ASC-MD                         1:21.98  
 23 Kinzli, Karsten A         12 ASC-MD                         1:27.81  
 24 Hohlbein, Max H           11 EST-MD                         1:30.74  
 25 Walden, Chandler E        11 SPRC-MD                        1:31.60  
 26 Bala, Srikar S            11 EST-MD                         1:48.29  
 -- Wray, Connor S            11 EST-MD                              NS  
 
Event 73  Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harner, Trista J          10 OPST-MD                        1:06.54  
  2 Krucoff, Emily J          10 ASC-MD                         1:07.51  
  3 Remenicky, Isabella V     10 WEST-MA                        1:14.75  
  4 Filipek, Ava R            10 ASC-MD                         1:15.11  
  5 Napier, Alyssa             9 WEST-MA                        1:15.22  
  6 Carver, Olivia C          10 EST-MD                         1:17.26  
  7 Matanoski, Genevieve A     9 EST-MD                         1:20.53  
  8 McCullough, Saryn R        9 WEST-MA                        1:20.98  
  9 Seligman, Elyse G         10 EST-MD                         1:22.13  
 10 Groh, Alexandra S          9 ASC-MD                         1:22.44  
 11 Klaus, Leah M              9 EST-MD                         1:22.84  
 12 Rinker, Adrienne G        10 EST-MD                         1:22.95  
 13 Vandewinckel, Olivia A     9 GBSA-MD                        1:23.00  
 14 Cowley, Jenna S           10 EST-MD                         1:25.06  
 15 Smith, Madison E           9 EST-MD                         1:25.87  
 16 Elliott, Aaliyah A         9 EST-MD                         1:27.47  
 17 Donegan, Tess J           10 SPRC-MD                        1:27.67  
 18 Salkeld, Leah G           10 SPRC-MD                        1:28.41  
 19 Madden, Lexi C             9 ASC-MD                         1:29.13  
 20 Kelso, Elise R            10 ASC-MD                         1:29.67  
 21 Linville, Keira S         10 ASC-MD                         1:29.88  
 22 Svejda, Josie M            9 EST-MD                         1:30.05  
 23 Boarman, Ann M             9 EST-MD                         1:31.65  
 24 Dipaola, Abigail M         9 SPRC-MD                        1:32.94  
 25 Birdsall, Caroline R      10 EST-MD                         1:34.54  
 26 Zeiler, Sophi A           10 EST-MD                         1:34.95  
 27 Londono, Sofia            10 WEST-MA                        1:36.78  
 28 Reese, Izzy D             10 EST-MD                         1:38.06  
 29 Haley, Gabby A             9 OPST-MD                        1:39.22  
 30 Wollenweber, Livi B       10 EST-MD                         1:39.96  
 31 Reese, Micah J             9 ASC-MD                         1:40.18  
 32 Kiess, Kylee E             9 WEST-MA                        1:40.44  
 33 Hembree, Zahara Z         10 ASC-MD                         1:40.78  
 34 Kachelhoffer, Annavay L    9 ASC-MD                         1:40.82  
 35 Rudy, Mads K               9 EST-MD                         1:44.13  
 36 Vannoy, Violet M           9 ASC-MD                         1:44.26  
 37 Reese, Ella D             10 EST-MD                         1:47.42  
 38 Larimer, Marie P           9 SPRC-MD                        1:55.88  
 39 Carraway, Sydney J         9 ASC-MD                         2:04.98  
 -- Loiacono, Edy I            9 ASC-MD                              DQ  
      Pulling on lane line
 -- Swope, Lily M              9 ASC-MD                         1:01.47  
      Did not finish
 -- Yusubov, Diana L           9 EST-MD                              NS  
 
Event 74  Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Grant G           10 ASC-MD                         1:00.82  
  2 Tower, Graham J           10 ASC-MD                         1:05.17  
  3 Stevens, Aaron Z          10 WEST-MA                        1:06.05  
  4 Smith, Ethan D             9 GBSA-MD                        1:08.98  
  5 Tyler, Timmy              10 WEST-MA                        1:09.52  
  6 Connor, Billy P            9 ASC-MD                         1:10.71  
  7 Gurri, Nicco J            10 GBSA-MD                        1:12.08  
  8 Soltis, Eddie I           10 SPRC-MD                        1:12.68  
  9 Kay, Tyler O              10 EST-MD                         1:13.49  
 10 Hulme, Nick K             10 ASC-MD                         1:14.22  
 11 Flowers, Maz J            10 EST-MD                         1:14.89  
 12 Burnell, Luke D            9 WEST-MA                        1:17.47  
 13 Martini, Jack M           10 GBSA-MD                        1:19.37  
 14 Havens, Leo D             10 SPRC-MD                        1:19.60  
 15 Ferguson, Connor W        10 OPST-MD                        1:19.69  
 16 Kim, Jonathan J           10 EST-MD                         1:20.14  
 17 Urian, Max J              10 EST-MD                         1:22.01  
 18 Sloan, Logan M            10 EST-MD                         1:23.75  
 19 Peoples, Grayson B        10 GBSA-MD                        1:23.76  
 20 Cires-Ferrin, Samuel E    10 ASC-MD                         1:23.86  
 21 Ross, Landon A             9 SPRC-MD                        1:24.20  
 22 Gamazaychikov, Mark A     10 GBSA-MD                        1:26.84  
 23 Kim, Eugene J              9 EST-MD                         1:27.91  
 24 Emerson, Barret H          9 EST-MD                         1:29.62  
 25 Fuller, Mason A            9 SPRC-MD                        1:29.72  
 26 Mislow, Jack F             9 EST-MD                         1:30.20  
 27 Pirie, Ryan G              9 ASC-MD                         1:34.04  
 28 Ferger, Cole P            10 ASC-MD                         1:34.08  
 29 Aguirre, Giovanni G        9 ASC-MD                         1:34.78  
 30 Cui, Nick                  9 EST-MD                         1:34.95  
 31 Harner, Jake S             9 OPST-MD                        1:35.61  
 32 Bayes, Matt V              9 ASC-MD                         1:36.90  
 33 Li, Nathan C              10 EST-MD                         1:37.78  
 34 Flores, Amilcar           10 WEST-MA                        1:39.40  
 35 Dowton, Wyatt P            9 ASC-MD                         1:39.99  
 36 McKnight, Caden R          9 ASC-MD                         1:44.83  
 37 Khankishiyev, Adi D        9 EST-MD                         1:49.35  
 38 Pham, Eric M               9 ASC-MD                         1:57.18  
 -- Akinmolayan, Ayo C         9 ASC-MD                              DQ  
      No touch on turn
 -- Commodore, Niles L        10 WEST-MA                             NS  
 -- Liang, Kai H              10 EST-MD                              NS  
 -- Brown, Connor W            9 ASC-MD                              NS  
 -- Li, Ryan                  10 EST-MD                              NS  
 
Event 75  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whiteman, Eden H          12 SPRC-MD                          31.45  
  2 Brinker, Rebecca A        12 SPRC-MD                          32.31  
  3 Gershman, Sarah M         12 ASC-MD                           33.35  
  4 Schultz, Morgan L         11 SPRC-MD                          33.77  
  5 Karr, Faith A             12 ASC-MD                           34.00  
  6 Wilson, Taylor M          12 EST-MD                           34.09  
  7 Barnes, Holland A         11 EST-MD                           34.21  
  8 Trexler, Lauren G         12 EST-MD                           34.48  
  9 Bergeron, Peyton E        12 ASC-MD                           34.51  
 10 Walls, Annie E            12 ASC-MD                           35.07  
 11 Hall, Sammy A             11 ASC-MD                           35.20  
 12 Louis, Katie K            12 EST-MD                           35.45  
 13 Cutrona, Olivia A         11 WEST-MA                          35.98  
 14 Sands, Kylie R            11 ASC-MD                           36.80  
 15 Deppe, Sierra L           12 ASC-MD                           36.89  
 16 Tray, Zoe J               12 GBSA-MD                          37.48  
 17 Fischer, Peyton A         11 WEST-MA                          37.51  
 18 Holman, Ainsley E         11 WEST-MA                          37.62  
 19 Paydo, Ariana R           11 SPRC-MD                          37.96  
 20 Kinnear, Emily L          11 EST-MD                           38.20  
 21 Burke, Holly Jean J       11 EST-MD                           39.00  
 22 Bonds, Gabby N            11 GMAC-MD                          39.04  
 23 Ekanayake, Anika R        11 EST-MD                           39.20  
 24 Fish, Bree B              12 ASC-MD                           39.53  
 25 Kim, Allison G            11 EST-MD                           39.78  
 26 Larimer, Maya A           12 SPRC-MD                          39.87  
 27 Lee, Michaela E           11 GBSA-MD                          40.36  
 27 Swope, Natalie R          11 ASC-MD                           40.36  
 29 Gude, Lila M              11 EST-MD                           40.52  
 30 Bordewisch, Kayla R       11 ASC-MD                           40.88  
 31 Capps, Alyssa F           11 ASC-MD                           41.07  
 32 Sane, Shriya A            11 EST-MD                           41.13  
 33 Kaplan, Isabelle B        11 GBSA-MD                          41.99  
 34 Gaynor, Laila C           12 EST-MD                           43.34  
 35 Orsburn, Tatiana M        11 SPRC-MD                          44.23  
 36 Mackey, Andi J            11 EST-MD                           44.83  
 37 Amaral, Reagan C          11 SPRC-MD                          49.54  
 38 Wright, Victoria E        12 ASC-MD                           52.54  
 39 Martin, Sarah A           12 ASC-MD                           53.49  
 -- Young, Kadence Y          11 WEST-MA                             DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Klaus, Bridget E          11 EST-MD                              NS  
 -- Zavala, Alina V           11 EST-MD                              NS  
 -- O'Brien, Delaney R        12 EST-MD                              NS  
 -- Ollinger, Abbey L         11 SPRC-MD                             NS  
 -- Wray, Madison G           12 EST-MD                              NS  
 
Event 76  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayburn, Joe J            12 ASC-MD                           25.86  
  2 Padfield, Brett C         12 ASC-MD                           32.08  
  3 Rudy, Gavin I             11 EST-MD                           32.96  
  4 Krucoff, Alex J           12 ASC-MD                           33.61  
  5 Zhang, Michael T          12 EST-MD                           34.54  
  6 Neuman, Chase A           12 ASC-MD                           35.55  
  7 Litynski, Grant M         12 ASC-MD                           35.91  
  8 Bulger, Luke D            11 ASC-MD                           36.31  
  9 Guan, Leo C               11 EST-MD                           36.63  
 10 Haley, Tanner R           11 OPST-MD                          37.27  
 11 Tower, Charles W          12 ASC-MD                           37.78  
 12 Damanti, Nathan R         12 SPRC-MD                          38.85  
 13 Greenwald, Harrison A     11 EST-MD                           39.39  
 14 Kegley, Jesse H           11 SPRC-MD                          39.71  
 15 Alto, Joey M              12 ASC-MD                           39.82  
 16 Longmore, Zachary T       12 GMAC-MD                          39.95  
 17 Greene, Drew E            11 SPRC-MD                          40.53  
 18 Warriner, Tommy G         11 WEST-MA                          41.01  
 19 Jenkins, Rory T           11 SPRC-MD                          41.04  
 20 Parhi, Tanush             11 EST-MD                           41.62  
 21 Sakai, Tadashi            11 ASC-MD                           41.91  
 22 Duffy, Wyeth J            12 ASC-MD                           42.51  
 23 Kinzli, Karsten A         12 ASC-MD                           45.21  
 24 Hohlbein, Max H           11 EST-MD                           45.81  
 25 Tejay, Yuvraj S           11 EST-MD                           46.58  
 26 Walden, Chandler E        11 SPRC-MD                          48.74  
 27 Bala, Srikar S            11 EST-MD                           54.44  
 
Event 77  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spraul, Kate M            10 SPRC-MD                          33.66  
  2 Filipek, Ava R            10 ASC-MD                           36.86  
  3 Smit, Olivia K             9 ASC-MD                           38.71  
  4 Hopkins, Evie G           10 ASC-MD                           39.24  
  5 Connor, Ashley E           9 ASC-MD                           39.60  
  6 Starr, Amelia J            9 GBSA-MD                          40.48  
  7 Diguardo, Maggie G         9 ASC-MD                           40.96  
  8 McCullough, Saryn R        9 WEST-MA                          41.56  
  9 Moran, Zoe A              10 ASC-MD                           41.72  
 10 Zeiler, Sophi A           10 EST-MD                           41.82  
 11 Handwerger, Jenna E        9 EST-MD                           41.90  
 12 Napier, Ava               10 WEST-MA                          43.13  
 13 Hartnett, Shannen M       10 ASC-MD                           43.31  
 14 Kelley, Fiona M           10 ASC-MD                           43.75  
 15 O'Brien, Makenzie M       10 EST-MD                           43.79  
 16 Sanders, Katherine G       9 GBSA-MD                          44.11  
 17 Slingluff, Jesse S        10 ASC-MD                           44.26  
 18 Rinker, Adrienne G        10 EST-MD                           44.92  
 19 Loiacono, Edy I            9 ASC-MD                           44.95  
 20 Swope, Lily M              9 ASC-MD                           45.11  
 21 Madden, Lexi C             9 ASC-MD                           46.31  
 22 Seligman, Elyse G         10 EST-MD                           46.32  
 23 Sites, Madison J           9 EST-MD                           46.60  
 24 Gittings, Hayden M        10 EST-MD                           46.69  
 25 Linville, Keira S         10 ASC-MD                           46.72  
 26 Svejda, Josie M            9 EST-MD                           46.90  
 27 Londono, Sofia            10 WEST-MA                          47.50  
 28 You, Emily P               9 EST-MD                           47.68  
 29 Phillips, Tess G          10 ASC-MD                           48.02  
 30 Mo, Katina                 9 EST-MD                           48.34  
 31 Cherry, Sophia R          10 GBSA-MD                          48.58  
 32 Winkfield, Morgan P        9 GBSA-MD                          48.98  
 33 Dipaola, Abigail M         9 SPRC-MD                          49.72  
 34 Kiess, Kylee E             9 WEST-MA                          50.33  
 35 Haley, Gabby A             9 OPST-MD                          50.50  
 36 Boarman, Ann M             9 EST-MD                           50.97  
 37 Reese, Micah J             9 ASC-MD                           51.88  
 38 Bergeron, Lilly E          9 ASC-MD                           52.37  
 39 Rey, Scarlett L            9 EST-MD                           54.75  
 40 Reese, Ella D             10 EST-MD                           54.87  
 41 Reese, Izzy D             10 EST-MD                           55.54  
 42 Larimer, Marie P           9 SPRC-MD                          57.17  
 43 Rudy, Mads K               9 EST-MD                           59.32  
 -- Kachelhoffer, Annavay L    9 ASC-MD                              DQ  
      No touch at turn
 -- Carraway, Sydney J         9 ASC-MD                              DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Yusubov, Diana L           9 EST-MD                              NS  
 -- Hudson, Caroline C        10 WEST-MA                             NS  
 -- Ladner, Vivian V          10 WEST-MA                             NS  
 
Event 78  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Evan M            10 ASC-MD                           34.77  
  2 Smith, Ethan D             9 GBSA-MD                          37.15  
  3 Pickett, Alex A           10 ASC-MD                           37.53  
  4 Urian, Max J              10 EST-MD                           39.33  
  5 Rotunda, Matthew K         9 GBSA-MD                          40.33  
  6 Skidmore, Holden D         9 EST-MD                           40.84  
  7 Mitchell, Patrick J        9 ASC-MD                           42.47  
  8 Hulme, Nick K             10 ASC-MD                           44.10  
  9 Hallmark, Colin G         10 ASC-MD                           44.57  
 10 Cires-Ferrin, Samuel E    10 ASC-MD                           45.66  
 11 Sloan, Logan M            10 EST-MD                           46.10  
 12 McKnight, Caden R          9 ASC-MD                           46.26  
 13 Bayes, Matt V              9 ASC-MD                           46.69  
 14 Holt, Rain M              10 EST-MD                           46.79  
 15 Cui, Nick                  9 EST-MD                           47.08  
 16 Bordewisch, Gavin E        9 ASC-MD                           49.10  
 17 Martini, Jack M           10 GBSA-MD                          49.15  
 18 Fuller, Mason A            9 SPRC-MD                          49.66  
 19 Ferger, Cole P            10 ASC-MD                           51.92  
 20 Sands, Brian J             9 ASC-MD                           51.97  
 21 Noreiga, Zayne P          10 ASC-MD                           52.84  
 22 Aguirre, Giovanni G        9 ASC-MD                           53.70  
 23 Li, Nathan C              10 EST-MD                           53.93  
 24 Flores, Amilcar           10 WEST-MA                          54.94  
 25 Pham, Eric M               9 ASC-MD                           55.37  
 26 Langston-Wiebe, Artem     10 SPRC-MD                          56.26  
 27 Akinmolayan, Ayo C         9 ASC-MD                           58.55  
 -- Liang, Kai H              10 EST-MD                              NS  
 -- Brown, Connor W            9 ASC-MD                              NS